Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Жаркаинском районе
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 22 апреля 2013 года № 5С-19/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 17 мая 2013 года № 3738. Утратило силу решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 30 марта 2015 года № 5С-40/13
Сноска. Утратило силу решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 30.03.2015 № 5С-40/13 (вступает в силу со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 185 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства», Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула решения - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 27.10.2014 № 5С-37/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
1. Утвердить Правила предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Жаркаинском районе согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу решения Жаркаинского районного маслихата "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Жаркаинском районе" от 6 марта 2012 года № 5С-2/5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-12-167, опубликовано 20 апреля 2012 года в районной газете "Целинное знамя"), "О внесении изменения и дополнений в решение Жаркаинского районного маслихата от 6 марта 2012 года № 5С-2/5 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Жаркаинском районе" от 9 ноября 2012 года № 5С-12/3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3505, опубликовано 30 ноября 2012 года в районной газете "Целинное знамя").
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата                        Н.Семкин
Секретарь
районного маслихата                        У.Ахметова
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Жаркаинского района                   А.Уисимбаев
Утверждены
решением районного маслихата

Жарқайың ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын бекіту туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2013 жылғы 22 сәуірдегі № 5С-19/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 17 мамырда № 3738 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2015 жылғы 30 наурыздағы № 5С-40/13 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 30.03.2015 № 5С-40/13 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97 бабына, «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 185 қаулысына сәйкес Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
Ескерту. Шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 27.10.2014 № 5С-37/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Жарқайың ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Жарқайың аудандық мәслихаттың "Жарқайың ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы" 2012 жылғы 6 наурыздағы № 5С-2/5 (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1-12-167 болып тіркелген, 2012 жылғы 20 сәуірде аудандық "Целинное знамя" газетінде жарияланған), "Жарқайың аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 6 наурыздағы № 5С-2/5 "Жарқайың ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы" шешіміне өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 9 қарашадағы № 5С-12/3 (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3505 болып тіркелген, 2012 жылғы 30 қарашада аудандық "Целинное знамя" газетінде жарияланған); шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Н.Семкин
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Ұ.Ахметова
"КЕЛІСІЛДІ"
Жарқайың ауданының әкімі                   А.Үйсімбаев
Жарқайың аудандық мәслихаттың

от 22 апреля 2013 года
№ 5С-2/5
ПРАВИЛА
предоставления жилищной помощи
малообеспеченным семьям (гражданам)
проживающим в Жаркаинском районе
Настоящие Правила предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Жаркаинском районе (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" и определяют размер и порядок назначения жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Жаркаинском районе.
1. Общие положения
1. Жилищная помощь предоставляется за счет средств районного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в Жаркаинском районе, на оплату:
расходов на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 17.03.2014 № 5С-32/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов на эти цели.
Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам на оплату коммунальных услуг на содержание жилого дома (жилого здания), согласно смете, определяющей размер ежемесячных и целевых взносов, на содержание жилого дома (жилого здания), за счет бюджетных средств лицам, постоянно проживающим в Жаркаинском районе.
Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде устанавливается в размере 11 процентов к совокупному доходу семьи (граждан).

2013 жылғы 22 сәуірдегі
№ 5С-19/3 шешімімен
бекітілді
Жарқайың ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегiн көрсету
ҚАҒИДАСЫ
Осы Жарқайың ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегiн көрсету қағидасы (бұдан әрi - Қағида) "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының 97 бабына, "Тұрғын үй көмегiн көрсету ережесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 Қаулысына, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 Қаулысына сәйкес әзiрлендi және Жарқайың ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегiн тағайындаудың мөлшерiн және тәртiбiн анықтайды.
1. Жалпы қағидалар
1. Тұрғын үй көмегi аудандық бюджет қаражаты есебiнен Жарқайың ауданында тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға):
жекешелендiрiлген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттiк тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлердi) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға жұмсалатын шығыстарға;
тұрғын үйдiң меншiк иелерi немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтердi және телекоммуникацияның желiсiне қосылған телефонға абоненттiк ақының ұлғаюы бөлiгiнде байланыс қызметiн тұтыну төлемiн;
жергiлiктi атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жалға алу төлемақысына төлеуге берiледi;
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 17.03.2014 № 5С-32/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған шығыстарға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға нормалар шегiнде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған шығыстарының шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
Жарқайың ауданында тұрақты тұратын адамдарға тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы және нысаналы жарналардың мөлшерін айқындайтын сметаға сәйкес, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету ақысын төлеу, жеткізушілер ұсынған шоттар бойынша тұрғын үй көмегі бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.
Телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға жұмсалған төлемдердің шектi жол берiлетiн шығыстар үлесi отбасының (азаматтың) жиынтық табысының 11 пайызы мөлшерiнде белгiленедi.

Сноска. Пункт 2 в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 17.03.2014 № 5С-32/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. Оплата содержания жилого дома (жилого здания) и потребления коммунальных услуг сверх установленной нормы площади производится на общих основаниях. За норму площади жилья, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается восемнадцать квадратных метров на человека. Для одиноко проживающих граждан за норму площади жилья, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается тридцать квадратных метров.
4. Компенсационные нормы на потребление твердого топлива с местным отоплением установить пять тонн на отопительный сезон, на семью в квартал обращения. Для расчета стоимости твердого топлива учитываются средние цены, сложившиеся за предыдущий квартал согласно статистическим данным.
5. Компенсационные нормы при баллоном газоснабжении 5 килограмм газа на каждого члена семьи в месяц.
6. Установить норму расхода электрической энергии 50 (пятьдесят) киловатт на одного человека в месяц.
7. Уполномоченным органом по назначению и выплате жилищной помощи определено государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жаркаинского района".
2. Назначение и выплата жилищной помощи
8. Назначение жилищной помощи производится на полный текущий квартал, независимо от даты подачи заявления, при этом доходы семьи и расходы на коммунальные услуги учитываются за истекший квартал.
9. При изменении суммы на оплату содержания жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенной к сети телекоммуникаций, арендой платы за пользование жилищем, арендованным местными исполнительным органом в частном жилищном фонде, изменении доходов семьи, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жаркаинского района" производит перерасчет ранее начисленной жилищной помощи.
10. Заявление об оказании жилищной помощи по установленной форме подается собственником, нанимателем (поднанимателем) жилья (либо его представителем по доверенности) через республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан или веб-портал «электронного правительства».
Перечень необходимых документов определяется пунктом 9 раздела 2 стандарта государственной услуги «Назначение жилищной помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 185.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 17.03.2014 № 5С-32/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға және коммуналдық қызметтердi тұтыну белгiленген көлемнiң нормасынан жоғары болса, төлем жалпыға бiрдей негiзде жүргiзiледi. Жәрдемақы шараларымен қамтамасыз етiлетiн тұрғын үй көлемiнiң нормасы бiр адамға он сегiз шаршы метр. Жалғыз тұратын азаматтар үшiн жәрдемақы шараларымен қамтамасыз етiлетiн тұрғын үй көлемiнiң нормасы отыз шаршы метр.
4. Жергiлiктi жылумен қатты отынды тұтынуға өтемақы нормасы өтiнiш беру тоқсанында отбасына, жылу беру маусымына бес тонна деп белгiленсiн. Қатты отынның құнын есептеу үшін статистикалық деректерге сәйкес алдыңғы тоқсан бойынша қалыптасқан орташа баға есепке алынады.
5. Газ баллонмен жабдықтау кезiнде өтемақы нормасы отбасының әр мүшесiне айына 5 килограмм белгіленсін.
6. Электр энергиясының шығын нормасы бiр адамға айына 50 (елу) киловаттан белгiленсiн.
7. Тұрғын үй көмегiн тағайындау және төлеу бойынша өкiлеттi органы болып "Жарқайың ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi анықталды.
2. Тұрғын үй көмегiн тағайындау және төлеу
8. Тұрғын үй жәрдемақысы өтiнiш берiлген күнге байланысты емес ағымдағы тоқсанға толық тағайындалады, ал отбасының өткен тоқсандағы табыстары мен коммуналдық қызметтерiнiң шығындары есепке алынады.
9. Тұрғын үй көмегi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған шығыстардың төлемдерiнiң тарифтерi өзгерген кезде "Жарқайың ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi бұрын есептелген тұрғын үй көмегiне қайта есептеулер жүргiзедi.
10. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация Министрлігі немесе «электрондық үкімет» веб-порталы мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және xалыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны арқылы тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі өтінішті үй иесі, үйді жалдаушы (қосымша жалдаушы) белгіленген нысанда (не сенімхат бойынша оның өкілі) тапсырады.
Қажетті құжаттардың тізімі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 185 қаулысымен бекітілген «Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2 тараудың 9 тармағымен анықталады.

Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 27.10.2014 № 5С-37/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
11. Исключен решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 27.10.2014 № 5С-37/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
12. Исключен решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 27.10.2014 № 5С-37/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
13. Исключен решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 27.10.2014 № 5С-37/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
14. Государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Жаркаинского района" выносится решение об отказе в назначении жилищной помощи в случаях если:
1) оплата на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, не превышает предельно допустимый уровень расходов семьи на эти цели 11 процентов;
2) предоставляются недостоверные сведения.
15. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жаркаинского района" в течение десяти календарных дней со дня принятия документов от заявителя рассматривает и выносит решение о назначении жилищной помощи или об отказе в назначении.
16. Уведомление о назначении или об отказе в назначении осуществляется посредством личного посещения при обращении в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жаркаинского района", либо посредством почтового сообщения.
17. В случае возникновения сомнения в достоверности информации государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жаркаинского района" обращается в органы, уполномоченные производить проверки. При представлении в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жаркаинского района" заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, собственник (наниматель) возвращает незаконно полученную сумму в добровольном порядке, а в случае отказа в судебном порядке.
18. Выплата жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) осуществляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Жаркаинского района" через банки второго уровня либо почтовые отделения связи путем зачисления на личные счета заявителей.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 27.10.2014 № 5С-37/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Алынып тасталды - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 27.10.2014 № 5С-37/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Алынып тасталды - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 27.10.2014 № 5С-37/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Алынып тасталды - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 27.10.2014 № 5С-37/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Тұрғын үй көмегiн тағайындаудан бас тарту туралы шешiм "Жарқайың ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi келесi жағдайларда шығарады:
1) телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалған шекті жол берілген отбасының осы мақсаттарға 11 пайыз шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінен аспайтын болса;
2) сенімді емес мәліметтер беріледі.
15. Өтiнiш берушiден құжаттарды қабылдап алғаннан кейiн "Жарқайың ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi он күнтiзбелiк күн iшiнде қарастырып тұрғын үй көмегiн тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешiмдi шығарады.
16. Тұрғын үй көмегiн тағайындау туралы немесе бас тарту туралы хабарлама "Жарқайың ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiне жүгiнген кезде тiкелей өзi баруы немесе пошталық хабарлама арқылы жасалады.
17. Ұсынылған ақпараттың сенiмдiлiгiне күдiк туындаған жағдайда "Жарқайың ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi тексерiс жүргiзуге өкiлеттi органдарға жiбередi. "Жарқайың ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiне заңсыз немесе жоғары тұрғын үй көмегiн тағайындалуына әкелген әдейi жалған мәлiметтер берiлсе, заңсыз тағайындалған соманы меншiк иесi (жалға алушы) өз еркiмен қайтарады, ал бас тартқан жағдайда сот арқылы қайтарылады.
18. Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегi төлемдерiн "Жарқайың ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттік мекемесімен екінші деңгейдегі банктер арқылы немесе пошта байланыс бөлімшелері арқылы өтiнiш берушiлердiң жеке шоттарына аудару жолымен жүзеге асырады.

3. Исчисление совокупного дохода семьи (гражданина),
претендующей на получение жилищной помощи
19. Совокупный доход семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи исчисляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Жаркаинского района" за квартал, предшествовавший кварталу обращения за назначением жилищной помощи на основании Приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 5 декабря 2011 года № 471 "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, а также на предоставление жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде".

3. Тұрғын үй көмегiн алуға үмiткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу
19. "Жарқайың ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi тұрғын үй көмегiн алуға үмiткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын тұрғын үй көмегiн тағайындауға өтiнiш берген тоқсанның алдындағы тоқсандағы табыстарынан Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық iстерi агенттiгi Төрағасының 2011 жылғы 5 желтоқсандағы № 471 "Тұрғын үй көмегiн алуға, сондай-ақ мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйдi немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйдi алуға үмiткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу қағидасын бекiту туралы" Бұйрығы негiзiнде есептейдi.