Об утверждении Квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 114. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2014 года № 9265. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 1 сентября 2015 года № 895
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 01.09.2015 № 895.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса «Б» Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
2. Департаменту кадровой и административной работы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Хасенов Е.Е.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации, в том числе размещение его на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление копии на официальное опубликование в информационно-правовую систему «Әділет» республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан»;
4) представление в Юридический департамент Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение 5 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Касымбек Ж.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Жумагалиев
СОГЛАСОВАН»:
Председатель
Агенства Республики Казахстан
по делам государственной службы
___________ А. Байменов

Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 114 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 20 наурызда № 9265 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 895 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 01.09.2015 № 895 бұйрығымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы заңының 13-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Кадр және әкімшілік жұмыс департаменті (Е.Е. Хасенов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, бұқаралық ақпараттар құралдарында ресми жариялануын, соның ішінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік органдарының интранет-порталында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» Шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік мекемесінің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға көшірмесін жолдауды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік тіркеу туралы және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жіберу туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің жауапты хатшысы Ж.М.Қасымбекке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          А.Жұмағалиев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
мемлекеттік қызмет істері
___________ Ә. Байменов

19 февраля 2014 года
Утверждены
приказом Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 12 февраля 2014 года № 114
Квалификационные требования к административным
государственным должностям корпуса «Б» Министерства
транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
1. Управление обеспечения деятельности Министра
и связи со средствами массовой информации
Советник Министра, категория С-3 (1 единица) (№ 01-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта и коммуникаций.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение Министра справочными, информационными и аналитическими материалами; подготовка предложений по вопросам, отнесенным к ведению Министерства; участие в организации проведения совещаний с участием Министра; сбор и обобщение аналитических материалов; организация рабочего процесса Министра; составление ежемесячного графика работы; участие в организации проведения совещаний с участием Министра; контроль за исполнением протокольных поручений; прием почты Министра и предоставление ему на подпись.
Главный эксперт Управления обеспечения деятельности Министра
и связи со средствами массовой информации, категория
С – 4 (1 единица) (№ 01-0-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

2014 жылғы 19 ақпан
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 12 ақпандағы
№ 114 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің
«Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
1. Министрдің қызметін қамтамасыз ету және бұқаралық ақпарат құралдарымен байланыс басқармасы
Министрдің кеңесшісі, С-3 санаты (1 бірлік) (№ 01-0-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Министрді анықтамалық, ақпараттық және талдау материалдарымен қамтамасыз ету; Министрліктің қарамағына жатқызылған мәселелер бойынша ұсыныстар дайындау; Министрдің қатысуымен өтетін мәжілістердің өткізілуін ұйымдастыруға қатысу; талдау материалдарын жинақтау және қорыту; Министрдің жұмыс процесін ұйымдастыру; ай сайынғы жұмыс кестесін құрастыру; хаттамалық тапсырмалардың орындалуын бақылау; Министрдің почтасын қабылдау және қол қоюға ұсыну.
Министрдің қызметін қамтамасыз ету және бұқаралық
ақпарат құралдарымен байланыс басқармасының бас сарапшысы,
С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 01-0-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере транспорта и коммуникаций.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Участие в формировании информационной политики Министерства; обеспечение взаимодействия руководства Министерства со средствами массовой информации; информационное сопровождение мероприятий; подготовка выступлений Министра в средствах массовой информации; подготовка топиков для интервью Министра в средствах массовой информации; информирование руководства Министерства об основных тенденциях в освещении деятельности Министерства в средствах массовой информации; контроль за наполнением интернет - ресурса Министерства; подготовка пресс-релизов и информационных сообщений.
Эксперт Управления обеспечения деятельности Министра
и связи со средствами массовой информации, категория
С – 5 (1 единица) (№ 01-0-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере транспорта и коммуникаций.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Подготовка еженедельных и ежемесячных отчетов; систематизация информационно значимых мероприятий Министерства; мониторинг электронных средств массовой информации; подготовка пресс-досье; обновление сетевого календарного плана; подготовка пресс-релизов и информационных сообщений на русском языке; регистрация входящей и исходящей корреспонденции; координирование взаимодействия структурных подразделений Министерства со средствами массовой информации; формирование ежемесячного сетевого календарного плана; обзор новостных и аналитических сайтов; организация проведения пресс-конференций и брифингов; ежедневный мониторинг печатных средств массовой информации; контроль за подписанием документов в Единой системе электронного документооборота (ЕСЭДО); регистрация входящей и исходящей корреспонденции.

2. Көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің ақпараттық саясатын қалыптастыруға қатысу; Министрлік басшылығының бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимылын; іс-шараларды ақпараттық сүйемелдеуді қамтамасыз ету; Министрдің бұқаралық ақпарат құралдарына беретін сұхбатының сөздері мен қысқаша мәтіндерін дайындау; Министрлік басшылығын Министрліктің қызметін бұқаралық ақпарат құралдарына көрсетудегі негізгі үрдістер туралы хабардар ету; Министрліктің интернет ресурсты өзекті толтырылуын бақылау, баспасөз релиздері мен ақпараттық хабарламаларды дайындау.
Министрдің қызметін қамтамасыз ету және бұқаралық
ақпарат құралдарымен байланыс басқармасының сарапшысы,
С – 5 санаты (1 бірлік) (№ 01-0-3)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Апталық және айлық есептерді жасау; Министрліктің ақпараттық маңызы бар іс-шараларын жүйеге келтіру; электронды бұқаралық ақпарат құралдарына мониторингі; баспасөз досьесін дайындау; желілік күнтізбелік жоспарды жаңарту; орыс тілінде баспасөз релиздері мен ақпараттық хабарламаларды дайындау; баспасөз қызметі бойынша кіріс және шығыс құжаттарын тіркеу, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимылын үйлестіру, баспасөз қызметінің ай сайынғы желілік күнтізбелік жоспарын қалыптастыру; талдамалық және жаңалықтар сайттарына шолу; брифингтер және баспасөз конференцияларын өткізуді ұйымдастыру; бұқаралық ақпарат құралдарына баспаларына күн сайынғы мониторинг, электрондық құжаттар айналымы бірінғай жұйесі (ЭҚАБЖ) құжаттарға қол қоюын бақылауды жүзеге асыру; кіріс және шығыс хат-хабарларын тіркеу.

2. Управление внутреннего контроля
Руководитель Управления внутреннего контроля, категория
С – 3 (1 единица) (№ 02-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства РК, законодательства РК в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, нормативных правовых актов РК, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, в области транспорта и коммуникаций.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084; Типовым квалификационным требованиям для работников служб внутреннего контроля, утвержденным приказом Министра финансов РК от 30 декабря 2008 года № 648, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5493;
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Руководство и координация деятельности Управления; составление плана контрольных мероприятий; согласование и утверждение плана и программы проведения контроля, проведение оценки функционирования системы управления в территориальных подразделениях и подведомственных организациях, предоставление рекомендаций первому руководителю по ее улучшению; осуществление проверки соблюдения бюджетного и иного законодательства РК; осуществление контроля за достоверностью и правильностью ведения учета и отчетности; принятие мер по выявлению, пресечению и недопущению нарушений при использовании средств республиканского бюджета; осуществление контроля за исполнением представлений, направляемых объектам контроля, и решений, принятых по итогам результатов контроля.
Главный эксперт Управления внутреннего контроля - ревизор,
категория С – 4 (7 единиц)
(№ 02-0-2-1, № 02-0-2-2, № 02-0-2-3, № 02-0-2-4, № 02-0-2-5,
№ 02-0-2-6, № 02-0-2-7)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность

2. Ішкі бақылау басқармасы
Ішкі бақылау басқармасының басшысы,
С – 3 санаты (1 бірлік) (№ 02-0-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының бюджеттікеңбекәкімшіліказаматтық заңнамаларын, Қазақстан Республикасының аудиторлық қызметбухгалтерлік есеп қаржылық есеп саласындағы заңнамаларын, көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес; ҚР Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5493 тіркелген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін басшылыққа алу және үйлестіру; бақылау іс-шаралар жоспарын жасау; бақылау өткізу жоспары мен бағдарламасын келісу және бекіту; аумақтық бөлімшелер мен ведомствоға бағынысты ұйымдарда басқару жүйесінің жұмыс істеуін бағалауды жүргізу, жақсарту жөнінде ұсынымдарды бірінші басшыға беру; ҚР бюджет және өзге де заңнамасын сақтауын тексеруді жүзеге асыру; есепке алу мен есептілікті жүргізуінің анықтығы мен дұрыстығын бақылауды жүзеге асыру; республикалық бюджет қаражаттарын пайдаланылуы кезіндегі бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу және жол бермеу жөнінде шаралар қолдану; бақылау объектілеріне жіберілетін ұсынымдардың және бақылау нәтижелері қорытындылары бойынша қабылданған шешімдердің орындалуын бақылауды жүзеге асыру.
Ішкі бақылау басқармасының бас сарапшысы - ревизор,
С – 4 санаты (7 бірлік) (№ 02-0-2-1, № 02-0-2-2, № 02-0-2-3,
№ 02-0-2-4, № 02-0-2-5, № 02-0-2-6, № 02-0-2-7)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства РК, законодательства РК в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, нормативных правовых актов РК, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, в области транспорта и коммуникаций.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084; Типовым квалификационным требованиям для работников служб внутреннего контроля, утвержденным приказом Министра финансов РК от 30 декабря 2008 года № 648, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5493;
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Участие в составлении плана контрольных мероприятий; проведение оценки функционирования системы управления в территориальных подразделениях и подведомственных организациях, предоставление рекомендаций первому руководителю по ее улучшению; осуществление проверки соблюдения бюджетного и иного законодательства РК; осуществление контроля за достоверностью и правильностью ведения учета и отчетности; подготовка заключений, отчетов о результатах внутреннего контроля и проектов представления; принятие мер по выявлению, пресечению и недопущению нарушений при использовании средств республиканского бюджета; осуществление контроля за исполнением представлений, направляемых объектам контроля, и решений, принятых по итогам результатов контроля; составление и предоставление отчетности.
Эксперт Управления внутреннего контроля - ревизор,
категория С – 5 (2 единицы) (№ 02-0-3-1, № 02-0-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
2. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства РК, законодательства РК в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, нормативных правовых актов РК, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, в области транспорта и коммуникаций.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084; Типовым квалификационным требованиям для работников служб внутреннего контроля, утвержденным приказом Министра финансов РК от 30 декабря 2008 года № 648, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5493;
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Участие в составлении плана контрольных мероприятий; проведение оценки функционирования системы управления в территориальных подразделениях и подведомственных организациях, предоставление рекомендаций первому руководителю по ее улучшению; осуществление проверки соблюдения бюджетного и иного законодательства РК; осуществление контроля за достоверностью и правильностью ведения учета и отчетности; подготовка заключений, отчетов о результатах внутреннего контроля и проектов представления; принятие мер по выявлению, пресечению и недопущению нарушений при использовании средств республиканского бюджета; осуществление контроля за исполнением представлений, направляемых объектам контроля, и решений, принятых по итогам результатов контроля; составление и предоставление отчетности; ведение делопроизводства.

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының бюджеттік, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамаларын, Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп қаржылық есеп саласындағы заңнамаларын, көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 ьолып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес; ҚР Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5493 тіркелген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бақылау іс-шараларының жоспарын жасауға қатысу; аумақтық бөлімшелер мен ведомствоға бағыныстағы ұйымдардағы басқару жүйесінің жұмысын бағалауды жүргізуге қатысу, жақсарту жөнінде ұсынымдарды бірінші басшыға беру; ҚР бюджет және өзге де заңнамасын сақтауын тексеруді жүзеге асыру; есепке алу мен есептілікті жүргізуінің анықтығы мен дұрыстығын бақылауды жүзеге асыру; ішкі бақылау қорытындыларын, есептерін және ұсыныс жобаларын дайындау; республикалық бюджет қаражаттарын пайдаланылуы кезіндегі бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу және жол бермеу жөнінде шаралар қолдану; бақылау объектілеріне жіберілетін ұсынымдардың және бақылау нәтижелері қорытындылары бойынша қабылданған шешімдердің орындалуын бақылауды жүзеге асыру; есептілікті жасау және ұсыну.
Ішкі бақылау басқармасының сарапшысы - ревизор,
С – 5 санаты (2 бірлік) (№ 02-0-3-1, № 02-0-3-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының бюджеттік, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамаларын, Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп қаржылық есеп саласындағы заңнамаларын, көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес; ҚР Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5493 тіркелген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бақылау іс-шаралар жоспарын жасауға қатысу; аумақтық бөлімшелер мен ведомствоға бағыныстағы ұйымдардағы басқару жүйесінің жұмыс істелуін бағалауды жүргізу, жақсарту жөнінде ұсынымдарды бірінші басшыға беру; ҚР бюджет және өзге де заңнамасын сақтауын тексеруді жүзеге асыру; есепке алу мен есептілікті жүргізуінің анықтығы мен дұрыстығын бақылауды жүзеге асыру; ішкі бақылау қорытындыларын, есептерін және ұсыныс жобаларын дайындау; республикалық бюджет қаражаттарын пайдаланылуы кезіндегі бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу және жол бермеу жөнінде шаралар қолдану; бақылау объектілеріне жіберілетін ұсынымдардың және бақылау нәтижелері қорытындылары бойынша қабылданған шешімдердің орындалуын бақылауды жүзеге асыру; есептілікті жасау және ұсыну; іс қағаздарын жүргізу.

3. Управление государственных закупок
Руководитель Управления государственных закупок,
категория С-3 (1 единица) (№ 03-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Закона Республики Казахстан «О государственных закупках», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере транспорта и коммуникаций.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления; координация работы по составлению плана государственных закупок товаров, работ и услуг, конкурсной документации и приказов о проведении конкурсов, публикации объявлений о проведении и об итогах конкурсов, отчетности; участие во встречах с потенциальными поставщиками по разъяснению положений конкурсной документации; рассмотрение конкурсных заявок на участие в конкурсах; участие в разработке предложений по совершенствованию законодательных и нормативных правовых актов по вопросам входящим в компетенцию управления.
Главный эксперт Управления государственных закупок,
категория С-4 (3 единицы) (№ 03-2-1, № 03-2-2, № 03-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или юридическое или техническое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Закона Республики Казахстан «О государственных закупках», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере транспорта и коммуникаций.
Опыт работы

3. Мемлекеттік сатып алу басқармасы
Мемлекеттік сатып алу басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 03-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру; тауарлар, жұмыстар және қызметтерді мемлекеттік сатып алу жоспарын, конкурстарды өткізу туралы, конкурстық құжаттамалар мен бұйрықтарды жасау, конкурстарды өткізу және оның қорытындылары туралы хабарламаларды жариялау, есептілікті жасау бойынша жұмыстарды үйлестіру; конкурстық құжаттаманының ережелерін әлеуеттті жеткізушілерге түсіндіру жөнінде кездесулерге қатысу; конкурстарға қатысуға тапсырылған конкурстық өтінімдерді қарау; басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру жөнінде ұсыныстарды әзірлеуге қатысу.
Мемлекеттік сатып алу басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (3 бірлік) (№ 03-2-1, № 03-2-2, № 03-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе заңгерлік немесе техникалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Подготовка графика проведения конкурсов по государственным закупкам товаров, работ и услуг; составление плана государственных закупок Министерства; разработка конкурсной документации по государственным закупкам товаров, работ и услуг; организация работы конкурсной комиссии; обеспечение предоставления отчетности по государственным закупкам товаров, работ и услуг в уполномоченный орган по государственным закупкам; осуществление работы по проведению государственных закупок способом запроса ценовых предложений; согласование проектов договоров о государственных закупках товаров, работ и услуг.
Эксперт Управления государственных закупок, категория
С-5 (4 единицы) (№ 03-3-1, № 03-3-2, № 03-3-3, № 03-3-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Закона Республики Казахстан «О государственных закупках», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере транспорта и коммуникаций.
Опыт работы
1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Подготовка проектов приказов по государственным закупкам товаров, работ и услуг; публикация в средствах массовой информации объявлений о проведении и об итогах конкурсов; ведение журнала регистрации потенциальных поставщиков и прием конвертов с конкурсными заявками; формирование повестки дня заседания конкурсной комиссии, обеспечение конкурсной комиссии необходимыми документами; организация проведения заседания конкурсной комиссии; протоколирование заседаний конкурсной комиссии; обеспечение сохранности документов и материалов государственных закупок способом конкурса с момента вскрытия конкурсных заявок.

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарды өткізу кестесін дайындау; Министрліктің мемлекеттік сатып алуларының жоспарын құру; тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстық құжаттаманы әзірлеу; конкурстық комиссияның жұмысын ұйымдастыру; тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша есептілікті мемлекеттік сатып алулар жөніндегі уәкілетті органға ұсынуды қамтамасыз ету; бағалық ұсыныстарды сұрату тәсілімен тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша жұмыстарды жүзеге асыру; тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алулар туралы шарттардың жобаларын келісу.
Мемлекеттік сатып алу басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (4 бірлік) (№ 03-3-1, № 03-3-2, № 03-3-3, № 03-3-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша бұйрықтардың жобаларын дайындау; бұқаралық ақпарат құралдарында конкурстарды өткізу және конкурстардың нәтижесі туралы ақпаратты жариялау; әлеуетті жеткізушілерді тіркеу журналын жүргізу және конкурстық өтінімдері бар конверттерін қабылдау; конкурстық комиссия отырысының күн тәртібін жасау, конкурстық комиссияны қажетті құжаттармен қамтамасыз ету; конкурстық комиссия отырысын өткізуді ұйымдастыру; конкурстық комиссия отырыстарының хаттамасын жүргізу, конкурстық өтінімдер ашылған сәттен бастап конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алудың құжаттары мен материалдарының сақталуын қамтамасыз ету.

4. Управление защиты государственных секретов и
специальной связи
Руководитель Управления защиты государственных секретов и
специальной связи, категория С - 3 (1 единица) (№ 04-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области защиты государственных секретов.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
3. Желательно наличие опыта работы ведения секретного делопроизводства.
Функциональные обязанности
Организация работы управления; участие в разработке и согласование с соответствующими органами номенклатуры должностей работников, подлежащих оформлению на допуск к госсекретам; проведение инструктажа лиц, направляемых в служебные командировки за границу из числа секретоносителей; участие в проведении экспертизы ценности документов; участие в проведении проверок соблюдения режима секретности в структурных подразделениях Министерства; осуществление приема и отправки секретной корреспонденции; выдача секретных документов исполнителям; разработка и согласование с Центральным государственным архивом РК номенклатуры секретных дел по министерству; участие в проведении полугодовой и годовой проверки наличия секретных документов; контроль за организации безопасности специальной связи.
Советник Министра, категория С – 3 (1 единица) (№ 04-0-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

4. Мемлекеттік құпияларды қорғау және арнайы байланыс
басқармасы
Мемлекеттік құпияларды қорғау және арнайы байланыс
басқармасының басшысы, С - 3 санаты (1 бірлік) (№ 04-0-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, программаларымен жұмыс істей білу.
3. Мүмкіндігінше құпия іс қағаздарды жүргізу жұмыстарында тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне басшылық ету; мемлекеттік құпияларға рұқсат рәсімделуі тиіс қызметкерлердің лауазымдар номенклатурасын әзірлеуге және оны тиісті мекемелермен келісуге қатысу; құпия тасушылардың ішінен шет елдерге қызметтік іссапарға жіберілетіндерге нұсқаулық жүргізу; құжаттардың құндылығын сараптауға қатысу; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінде құпиялық режимнің сақталуын тексеруге қатысу; құпиялық хат-хабарларды қабылдау мен жіберуді жүзеге асыру; орындаушыларға құпия құжаттарды беру; министрлік бойынша құпия іс номенклатурасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Орталық мемлекеттік мұрағатымен келісу; құпия құжаттардың бар болуын жартыжылдық және жылдық тексерулерге қатысу; арнайы байланыстың қауіпсіздігін ұйымдастыруға қатысу.
Министрдің кеңесшісі, С – 3 санаты (1 бірлік) (№ 04-0-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области защиты государственных секретов.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
3. Желательно наличие опыта работы ведения секретного делопроизводства.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за пропускным и внутреобъектовым режимом за обеспечением режима секретности в министерстве и в целом по отрасли; анализ документов по отдельным проблемам и аспектам деятельности министерства в сфере защиты государственных секретов; проведение проверок состояния обеспечения защиты государственных секретов в подведомственных организациях.
Главный эксперт Управления защиты государственных секретов
и специальной связи, категория С-4 (1 единица) (№ 04-0-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области защиты государственных секретов.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
3. Желательно наличие опыта работы ведения секретного делопроизводства.
Функциональные обязанности
Ведение учета и хранение машинных носителей секретной информации, контроль за подготовкой секретных документов на средствах вычислительной техники; учет, хранение, оформление рабочих тетрадей, спецблокнотов, бланков, рабочих папок, спецпортфелей, спецчемоданов, дел, документов инвентарного учета; организация работы с секретной технической документацией; участие в работе экспертной комиссии по оценке секретных документов, дел, утративших практическое значение и участие в их уничтожении; ведение журнала проверок рабочих мест исполнителей секретных документов.
Главный эксперт Управления защиты государственных секретов

2. Мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel программаларымен жұмыс істей білу
3. Мүмкіндігінше құпия іс қағаздарды жүргізу жұмыстарында тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Министрлікте және бүтіндей сала бойынша құпиялық режимнің қамтамасыз етілуін бақылауды жүзеге асыру; жеке проблемалар және мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы министрліктің қызмет аспектісі бойынша құжаттарды талдау; ведомстволық бағынысты ұйымдарда мемлекеттік құпиялардың қорғалуын қамтамасыз ету жағдайына тексеріс жүргізу.
Мемлекеттік құпияларды қорғау және арнайы байланыс
басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік) (№ 04-0-3-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail программаларымен жұмыс істей білу.
3. Мүмкіндігінше құпия іс қағаздарды жүргізу жұмыстарында тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Құпия ақпарат машиналық тасығыштарды сақтайды және есеп жүргізеді, есептеу техникасының құралдарыда құпия құжаттардың дайындалуын бақылау; жұмыс дәптерлерін, арнайы блокноттарды, бланктерді, жұмыс папкаларын, арнайы портфельдерді, арнайы чемодандарды, түгендеу есебінің құжаттарын санау, сақтау және дайындау; құпия техникалық құжаттамамен жұмысты ұйымдастыру; маңызы жойылған құпия құжаттарды, істерді бағалауға сарапшылық комиссияның жұмысына және олардың жоюна қатысу; құпия құжаттарды орындаушылардың жұмыс орнына тексеру жүргізуге журнал жүргізу.
Мемлекеттік құпияларды қорғау және арнайы байланыс

6. Управление по расследованию авиационных происшествий
и инцидентов
Руководитель Управления по расследованию авиационных
происшествий и инцидентов, категория
С - 3 (1 единица) (№ 06-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за
№ 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
3. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления; организация, контроль и участие в служебных расследованиях авиационных событий, происшествий, инцидентов с воздушными судами гражданской и экспериментальной авиации на территории Республики Казахстан, а также воздушными судами Республики Казахстан (в том числе арендованных в других государствах) за ее пределами; организация проведения служебных расследований по фактам нарушения требований по обеспечению безопасности полетов и предотвращению авиационных происшествий и инцидентов в организациях гражданской авиации Республики Казахстан, а также учет выявленных нарушений требований безопасности полетов при проведении расследований.
Главный эксперт Управления по расследованию авиационных
происшествий и инцидентов, категория
С – 4 (1 единица) (№ 06-0-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

6. Авиациялық оқиғалар мен оқыс оқиғаларды тексеру басқармасы
Авиациялық оқиғалар мен оқыс оқиғаларды тексеру басқармасының
басшысы, С - 3 санаты(1 бірлік) (№ 06-0-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық)
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиациядағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу.
3. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін ұйымдастыру; Қазақстан Республикасының аумағындағы азаматтық және эксперименталдық әуе кемелерімен, сондай-ақ Қазақстан Республикасы оның аумағынан тыс жердегі әуе кемелерімен (соның ішінде басқа мемлекеттерден жалға алынған) болған авиациялық оқиғалар мен оқыс оқиғаларды қызметтік тексерулерге қатысу, ұйымдастыру және бақылау; ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды бұзу фактілері және Қазақстан Республикасының азаматтық авиация ұйымдарында авиациялық оқиғалар мен оқыс оқиғаларды болдырмау жөніндегі қызметтік тексеру жүргізуді ұйымдастыру, сондай-ақ тексерулер жүргізу кезінде анықталған ұшу қауіпсіздігі талаптарын бұзушылықтарды есепке алу.
Авиациялық оқиғалар мен оқыс оқиғаларды тексеру басқармасының
бас сарапшысы, С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 06-0-2-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық)
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
3. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Контроль за обеспечением организациями гражданской авиации установленных требований и норм по вопросам профессиональной подготовки расследователей; проведение экспертизы соответствия проведенного расследования требованиям законодалества и соответствия уровня подготовки авиационных специалистов, имеющих допуск к расследованию; проведение экспертизы соответствия уровня профессиональной подготовки авиационных специалистов, получивших свидетельства (сертификаты) в иностранных государствах, стандартам и нормам Республики Казахстан; проверка деятельности эксплуатантов воздушных судов, аэропортов (аэродромов) и других организаций гражданской авиации Республики Казахстан.
Главный эксперт Управления по расследованию
авиационных происшествий и инцидентов, категория
С – 4 (1 единица) (№ 06-0-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
3. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Составление анализа состояния безопасности полетов по итогам расследования; участие в служебных расследованиях авиационных событий с воздушными судами; осуществление инспекционных обследовании и инспекционных проверок в сфере гражданской авиации; рассмотрение материалов расследований организаций гражданской авиации, обеспечивающих безопасность воздушного судна в полете; участие в организации проведения обучения руководителей и инспекторов по расследованию.

2. Азаматтық авиациядағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу;
3. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білу..
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық авиация ұйымдары тексерушілерін кәсіби дайындығы мәселелері жөніндегі белгіленген талаптар мен нормаларды қамтамасыз етуін бақылау; жүргізілген тексерудің заңнама талаптарына сәйкестігіне және тексеруге рұқсаты бар авиациялық мамандардың дайындық деңгейінің сәйкестігіне сараптама жүргізу; шетелдік мемлекеттерде куәліктер (сертификаттар) алған авиациялық мамандардың дайындық деңгейінің Қазақстан Республикасының стандарттары мен нормаларына сәйкестігіне сараптама жүргізу; Қазақстан Республикасы азаматтық авиациясының әуе кемелерін, әуежайларын (әуеайлақтарын) пайдаланушылардың және басқа да ұйымдардың қызметін тексеру.
Авиациялық оқиғалар мен оқыс оқиғаларды тексеру басқармасының
бас сарапшысы, С – 4 санаты (1 единица) (№ 06-0-2-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиациядағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу;
3. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тексеру қорытындысы бойынша ұшу қауіпсіздігінің жай-күйіне талдау жасау; әуе кемелерімен болған авиациялық оқиғаларды қызметтік тексерулерге қатысу; азаматтық авиация саласында инспекциялық тексерістерді жүзеге асыру; ұшуда әуе кемесінің қауіпсіздігін қамтамасыз ететін азаматтық авиация ұйымдарының тексеру материалдарын қарау; басшылар мен инспекторларды тексеру бойынша оқытуды ұйымдастыруға қатысу.

7. Управление евразийской интеграции
Руководитель Управления евразийской интеграции, категория
С-3 (1 единица) (№ 07-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое или по специальности в области международных отношений
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Знание нормативных правовых актов в области транспортно-коммуникационного комплекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel, Internet.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления; участие в формировании и реализации государственной политики по развитию интеграции в рамках Евразийского экономического союза (далее – ЕврАзЭС) и Таможенного союза; координация организации и проведения переговоров по Таможенному союзу и подготовки материалов к ним; координация реализации принятых решений по итогам заседаний органов Евразийской экономической комиссии; подготовка и участие в переговорах по заключению, внесению изменений и прекращению действия международных договоров Республики Казахстан, направленных на развитие интеграции в рамках ЕврАзЭС и Таможенного союза; координация подготовки документации по проведению исследований, направленных на развитие интеграционных процессов в рамках Таможенного союза; разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативно-правовым актам.
Главный эксперт Управления евразийской интеграции,
категория С-4 (4 единицы)
(№ 07-2-1, № 07-2-2, № 07-2-3, № 07-2-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое или по специальности в области международных отношений или иностранных языков.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

7. Еуразиялық интеграция басқармасы
Еуразиялық интеграция басқармасының басшысы, С - 3 санаты
(1 бірлік) (№ 07-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық немесе халықаралық қатынастар саласындағы маман
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік-коммуникация кешені саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын жалпы басқару; Еуразиялық экономикалық одағы (бұдан әрі ЕуроАзЭЫ) және Кеден одағы шеңберінде интеграцияны дамыту бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру мен іске асыруға қатысу; Кеден одағы бойынша келіссөздерді ұйымдастыру мен жүргізуді және оған материалдар дайындауды үйлестіру; Еуразиялық экономикалық комиссия органдары мәжілістерінің қорытындылары бойынша қабылданған шешімдерді іске асыруды үйлестіру; ЕуроАзЭЫ және Кеден одағы шеңберінде интеграцияны дамытуға бағытталған Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын жасасу, өзгерістер енгізу және қолданылуын тоқтату бойынша келіссөздерді дайындау және қатысу; Кеден одағы шеңберіндегі интеграциялық процестерді дамытуға бағытталған зерттеулер жүргізу бойынша құжаттарды дайындауды үйлестіру; нормативтік-құқықтық актілерге қорытындыларды әзірлеу, қарау және ұсыну.
Еуразиялық интеграция басқармасының бас сарапшысы,
С – 4 санаты (4 бірлік) (№ 07-2-1, № 07-2-2, № 07-2-3,
№ 07-2-4)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық немесе халықаралық қатынастар саласындағы маман немесе шетел тілдері
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов в области транспортно-коммуникационного комплекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по участию Республики Казахстан в Таможенном союзе в рамках Евразийского экономического союза (ЕврАзЭС); организация и координация работы по проведению переговоров по вопросам функционирования Таможенного союза и подготовки материалов к ним; подготовка материалов к заседаниям Высшего Евразийского экономического совета на уровне глав государств и глав правительств, Совета Евразийской экономической комиссии; участие в разработке, рассмотрении и предоставлении заключений к нормативно-правовым актам; участие на заседаниях рабочих группах по вопросам кодификации международных договоров Таможенного союза (ТС), Единого экономического пространства (ЕЭП) в сфере регулирования вопросов присоединения третьих стран к Таможенному союзу и Единого экономического пространства (ЕЭП), таможенно-тарифного и нетарифного регулирования, сфере таможенного и налогового регулирования, сфере автомобильного, авиационного, железнодорожного и телекоммуникационной связи.
8. Департамент международного сотрудничества
Директор Департамента международного сотрудничества,
категория С-1 (1 единица) (№ 08-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области международных отношений или иностранных языков или техническое или юридическое или экономическое.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Закона Республики Казахстан «О международных договорах Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта, коммуникаций и связи, международных правовых актов, регулирующих международные отношения.
3. Знание не менее одного иностранного языка (желательно английского).
Опыт работы

2. Көлік-коммуникация кешені саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Еуразиялық экономикалық одағы (ЕуроАзЭЫ) шеңберінде Кеден одағына Қазақстан Республикасының қатысуы бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру мен іске асыруға қатысу; Кеден одағын қалыптастыру мәселелері бойынша келіссөздерді жүргізу және оған материалдар дайындауды жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру мен үйлестіру; Мемлекет басшылары мен үкімет басшылары, Еуразиялық экономикалық комиссия деңгейіндегі Жоғары Еуроазиялық экономикалық кеңес мәжілісіне материалдар дайындау; нормативтік-құқықтық актілерге қорытындыларды әзірлеу, қарау және ұсыну; Кеден Одағы (КО) және Бірынғай экономикалық кеңістік (ЕЭП), кеден-тарифтік және тарифті емес реттеулерге, кеден және салық саласындағы реттеулерге, автомобиль, авиация, темір жол салаларына және телекоммуникациялық байланысқа үшінші елді қосу мәселелерін реттеу саласындағы Кеден Одағы және Бірынғай экономикалық кеңестік (ЕЭП) халықаралық шарттарын кодификация мәселелері бойынша жұмыс топтарының мәжілістеріне қатысу.
8. Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Халықаралық ынтымақтастық департаментінің директоры,
С -1 санаты (1 бірлік) (№ 08-1-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары халықаралық қатынастар немесе шет тілдері саласындағы мамандық бойынша немесе техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, халықаралық қатынастарды реттейтін халықаралық құқықтық актілерді білу;
3. Кемінде бір шет тілін (мүмкіндігінше ағылшын) білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства деятельностью департамента; координация работы по формированию приоритетных направлений развития международного сотрудничества, по подготовке документов о целесообразности заключения межправительственных, межведомственных договоров и присоединению к международным соглашениям в области транспорта и коммуникаций, по подготовке, организации и проведению международных конференций, проводимых на территории Казахстана по вопросам транспортно-коммуникационного комплекса.
Заместитель директора Департамента международного
сотрудничества, (1 единица)
категория С-2 (№ 08-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области международных отношений или иностранных языков или техническое или юридическое или экономическое.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Знание Закона Республики Казахстан «О международных договорах Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта, коммуникаций и связи, международных правовых актов, регулирующих международные отношения.
3. Знание не менее одного иностранного языка (желательно английского).
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства деятельностью департамента; координация работы по формированию приоритетных направлений развития международного сотрудничества, по подготовке документов о целесообразности заключения межправительственных, межведомственных договоров и присоединению к международным соглашениям в области транспорта и коммуникаций; подготовка и проведение международных конференций, проводимых на территории Казахстана по вопросам транспортно-коммуникационного комплекса.
Руководитель Управления двустороннего сотрудничества,

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметінің жалпы басшылығын жүзеге асыру; халықаралық ынтымақтастықты дамытудың басым бағыттарын қалыптастыру бойынша, көлік және коммуникация саласындағы үкіметаралық, ведомствоаралық және халықаралық келісімдерге қосылған шарттарды жасасу қажеттілігі туралы құжаттарды дайындау бойынша, Қазақстан аумағында көлік-коммуникация кешені мәселелері бойынша өткізілетін халықаралық конференцияларды дайындау, ұйымдастыру және өткізу бойынша жұмыстарды үйлестіру.
Халықаралық ынтымақтастық департаменті директорының орынбасары,
С -2 санаты (1 бірлік) (№ 08-1-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары халықаралық қатынастар немесе шет тілдері саласындағы мамандық бойынша немесе техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, халықаралық қатынастарды реттейтін халықаралық құқықтық актілерді білу;
3. Кемінде бір шет тілін (мүмкіндігінше ағылшын) білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметінің жалпы басшылығын жүзеге асыру; халықаралық ынтымақтастықты дамытудың басым бағыттарын қалыптастыру бойынша, көлік және коммуникация саласындағы үкіметаралық, ведомствоаралық және халықаралық келісімдерге қосылған шарттарды жасасу қажеттілігі туралы құжаттарды дайындау бойынша, Қазақстан аумағында көлік-коммуникация кешені мәселелері бойынша өткізілетін халықаралық конференцияларды дайындау, ұйымдастыру және өткізу бойынша жұмыстарды үйлестіру.
Екіжақты ынтымақтастық басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица) (№ 08-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области международных отношений или иностранных языков или техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Закона Республики Казахстан «О международных договорах Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта, коммуникаций и связи, международных правовых актов, регулирующих международные отношения.
3. Знание не менее одного иностранного языка (желательно английского).
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства деятельностью Управления; подготовка информационных материалов по двустороннему международному сотрудничеству в области транспорта и коммуникаций к мероприятиям, проводимым на межгосударственном, межправительственном и межведомственном уровне, подготовка материалов к заседаниям межправительственных и межведомственных комиссий, закрепленных за Министерством; участие в разработке проектов межгосударственных, межправительственных и межведомственных договоров со странами ближнего и дальнего зарубежья по транспортным вопросам; мониторинг состояния международной правовой базы, хода подготовки к подписанию и ратификации соглашений.
Главный эксперт Управления двустороннего сотрудничества,
категория С-4 (1 единица) (№ 08-2-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области международных отношений или иностранных языков или техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

С-3 санаты (1 бірлік) (№ 08-2-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары халықаралық қатынастар немесе шет тілдері саласындағы мамандық бойынша немесе техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, халықаралық қатынастарды реттейтін халықаралық құқықтық актілерді білу;
3. Кемінде бір шет тілін (мүмкіндігінше ағылшын) білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметінің жалпы басшылығын жүзеге асыру; мемлекетаралық, үкіметаралық және ведомствоаралық деңгейде өткізілетін іс-шараларға көлік және коммуникация саласындағы екі жақты халықаралық ынтымақтастық бойынша ақпараттық материалдар дайындау; Министрлікке бекітілген үкіметаралық және ведомствоаралық комиссия мәжілістеріне материалдар дайындау; көлік мәселесі бойынша жақын және алыс шет елдермен мемлекетаралық, үкіметаралық және ведомствоаралық шарттардың жобаларын әзірлеуге қатысу; келісімдерді қол қоюға және бекітуге дайындау барысында халықаралық құқықтық базаның жай-күйі мониторингі.
Екіжақты ынтымақтастық басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты
(1 бірлік) (№ 08-2-2-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары халықаралық қатынастар немесе шет тілдері саласындағы мамандық бойынша немесе техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Координация работы по двустороннему и многостороннему сотрудничеству в области транспорта и коммуникаций со странами Содружества независимых государств и Балтии, а также в рамках региональных организаций Содружества независимых государств, Органзиций договора о коллективной безопасности (ОДКБ); подготовка материалов к встречам на высшем уровне, заседаниям межправительственных комиссий, комитетов; организация проведения встреч с делегациями стран Содружества независимых государств и Балтии; участие в формировании договорно-правовой базы сотрудничества; мониторинг состояния сотрудничества с Кыргызской Республикой, Российской Федерацией, Республикой Узбекистан и Грузией, странами Содружества независимых государств и Балтии.
Эксперт Управления двустороннего сотрудничества,
категория С-5 (1 единица) (№ 08-2-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области международных отношений или иностранных языков или техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Закона Республики Казахстан «О международных договорах Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта и коммуникаций, международных правовых актов, регулирующих международные отношения.
3. Желательно знание иностранного языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Подготовка материалов ко встречам на высшем уровне, заседаниям межправительственных комиссий, комитетов; организация проведения встреч с делегациями зарубежных стран; участие в формировании договорно-правовой базы сотрудничества; мониторинг состояния сотрудничества со странами Юго-Восточной Азии и Африки, Персидского Залива, Японией и Кореей.
Эксперт Управления двустороннего сотрудничества,

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тәуелсіз мемлекеттер достастығы және Балтық елдерімен көлік-коммуникация саласындағы екі жақты және көп жақты ынтымақтастық бойынша, сондай-ақ өңірлік ұйымдар шеңберіндегі жұмыстарды ұйымдастыру Тәуелсіз мемлекеттер достастығы, Ұжым қауіпсіздігі туралы шарт ұйымы, жоғары деңгейдегі кездесулерге, үкіметаралық комиссиялардың, комитеттердің мәжілістеріне материалдар дайындау; Тәуелсіз мемлекеттер достастығы және Балтық елдерінің делегацияларымен кездесулер ұйымдастыру; ынтымақтастықтың келісім-құқықтық базасын қалыптастыруға қатысу; Қырғыз Республикасы, Ресей Федерациясы, Өзбекстан және Грузия Республикаларымен, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы және Балтық елдерімен ынтымақтастық жай-күйінің мониторингі.
Екіжақты ынтымақтастық басқармасының сарапшысы, С-5 санаты
(1 бірлік) (№ 08-2-3-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары халықаралық қатынастар немесе шет тілдері саласындағы мамандық бойынша немесе техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, халықаралық қатынастарды реттейтін халықаралық құқықтық актілерді білу;
3. Мүмкіндігінше шет тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жоғары деңгейдегі кездесулерге, үкіметаралық комиссиялардың, комитеттердің мәжілістеріне материалдар дайындау; шет ел делегацияларымен кездесулер жүргізуді ұйымдастыру; ынтымақтастықтың келісім-құқықтық базасын қалыптастыруға қатысу; Оңтүстік-Шығыс Азия және Африка, Парсы шығанағы, Жапония және Корея елдерімен ынтымақтастық жай-күйінің мониторингі.
Екіжақты ынтымақтастық басқармасының сарапшысы,

3. Желательно знание иностранного языка
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Работа по двустороннему сотрудничеству в области транспорта и коммуникаций со странами Содружества независимых государств и Балтии; подготовка материалов к встречам на высшем уровне, заседаниям межправительственных комиссий, комитетов; организация и проведение встреч руководства Министерства с делегациями стран Содружества независимых государств и Балтии; решение организационных вопросов по командированию руководства Министерства в эти страны; участие в формировании договорно-правовой базы сотрудничества; мониторинг состояния сотрудничества с Украиной и Беларусью, Туркменией, Таджикистаном, Азербайджаном, Арменией.
Руководитель Управления международных организаций,
категория С-3 (1 единица) (№ 08-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области международных отношений или управления или иностранных языков или техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Закона Республики Казахстан «О международных договорах Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта, коммуникаций и связи, международных правовых актов, регулирующих международные отношения.
3. Желательно знание английского языка
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления; участие в разработке предложений по формированию основных направлений транспортной политики Республики Казахстан, по присоединению Республики Казахстан к международным многосторонним договорам в области транспорта, в подготовке информационных материалов и документации по сотрудничеству и координации с международными организациями, в том числе с международными финансовыми институтами и их представителями, в подготовке информационных материалов по вопросам развития транспорта в рамках международных организаций Евразийского экономического союза (ЕврАзЭС), Евроазиатского транспортного коридора (ТРАСЕКА), Организации экономического союза (ОЭС), Экономической социальной комиссии для стран Азии и Тихого океана (ЭСКАТО) Организаций объединенных наций (ООН), Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Организаций объединенных наций (ООН), страны Шанхайской организации сотрудничества (ШОС), Организации по безопасности и сотрудничеству (ОБСЕ) и другие; контроль за организацией работы в рамках развития международных транспортных коридоров; сотрудничества с международными и субрегиональными организациями.
Главный эксперт Управления международных организаций,
категория С - 4 (1 единица) (№ 08-3-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области международных отношений или управления или иностранных языков или техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность

3. Мүмкіндігінше шет тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тәуелсіз мемлекеттер достастығы және Балтық елдерімен көлік-коммуникация саласындағы екі жақты ынтымақтастық бойынша жұмыстар; жоғары деңгейдегі кездесулерге, үкіметаралық комиссиялардың, комитеттердің мәжілістеріне материалдар дайындау; Тәуелсіз мемлекеттер достастығы және Балтық елдерінің делегацияларымен Министрлік басшыларының кездесулерін ұйымдастыру және жүргізу; Министрлік басшылығын осы елдерге іссапарға жіберу бойынша ұйымдастыру мәселелерін шешу; ынтымақтастықтың келісім-құқықтық базасын қалыптастыруға қатысу; Украинамен, Беларусиямен, Түркіменстанмен, Тәжікстанмен, Әзірбайжанмен және Армениямен ынтымақтастық жай-күйінің мониторингі.
Халықаралық ұйымдар басқармасының басшысы, С-3 санаты
(1 бірлік) (№ 08-3-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары халықаралық қатынастар немесе басқару немесе шет тілдері саласындағы мамандық бойынша немесе техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, халықаралық қатынастарды реттейтін халықаралық құқықтық актілерді білу;
3. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде
№ 5084 тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жалпы басқару; көлік саласындағы халықаралық көп жақты шарттарға Қазақстан Республикасының қосылуы бойынша Қазақстан Республикасы көлік саясаттарының негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге, халықаралық ұйымдармен, соның ішінде халықаралық қаржы институттарымен және олардың өкілдерімен ынтымақтастық бойынша ақпараттық материалдар мен құжаттама дайындауға және үйлестіруге, Еуразиялық экономикалық одағы (ЕурАзЭЫ), Еуразиялық көліктік дәлізі (ТРАСЕКА), Экономикалық одағының Ұйымдары (ЭОҰ), Азия және Тынық мұхиты елдері үшін Экономикалық әулеуметтік комиссия ( ЭСКАТО), Біріккен Ұлттар ұйымы (ООН), Еуразиялық экономикалық комиссия (ЕЭК), Біріккен Ұлттар ұйымы (ООН), Шанхай ынтымақтастық ұйымы елдері (ШОС), Қауіпсіздік және ынтымақтастық ұйымы (ОБСЕ) және басқа халықаралық ұйымдар шеңберінде көлікті дамыту мәселелері бойынша ақпараттық материалдар дайындауға қатысу; халықаралық көлік дәліздерін дамыту, халықаралық және субөңірлік ұйымдармен ынтымақтастық шеңберіндегі жұмыстарды ұйымдастыр үшін бақылауды жүзеге асыру.
Халықаралық ұйымдар басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты
(1 бірлік) (№ 08-3-2-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары халықаралық қатынастар немесе басқару немесе шет тілдері саласындағы мамандық бойынша немесе техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Закона Республики Казахстан «О международных договорах Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта, коммуникаций и связи, международных правовых актов, регулирующих международные отношения.
3. Желательно знание иностранного языка
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Координация работы по подготовке информационных материалов и документации по сотрудничеству и координации с международными организациями, в том числе с международными финансовыми институтами и их представителями Исламский Банк развития (ИБР), Азиатский Банк развития (АБР), Европейский Банк реконструкции и развития (ЕБРР) и Всемирный Банк (ВБ); организация и мониторинг реализации решений, достигнутых в ходе переговоров, обязательств, вытекающих из подписанных многосторонних соглашений, протоколов и других документов, обязательных для исполнения; подготовка предложений по присоединению Республики Казахстан к международным многосторонним договорам в области транспорта и коммуникаций; участие в подготовке и проведении Международной конференции по транспортно-транзитному потенциалу «ТРАНСЕВРАЗИЯ»; координация деятельности по вопросам развития транспорта в рамках международных организаций Центрально-Азиатское экономическое сотрудничество (ЦАРЭС), Организация исламская конференция (ОИК), СИИ, Проектной рабочей группы Транспорт и пересечение границ СПЕКА (ПРГ-ТПГ СПЕКА); координация работы по подготовке позиции в области транспортной политики при вступлении в Всемирную торговую организацию (ВТО).
Главный эксперт Управления международных организаций,
категория С - 4 (1 единица) (№ 08-3-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области международных отношений или управления или иностранных языков или техническое или юридическое или экономическое.
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, халықаралық қатынастарды реттейтін халықаралық құқықтық актілерді білу;
3. Мүмкіндігінше шет тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Халықаралық ұйымдармен, соның ішінде халықаралық қаржы институттарымен және олардың өкілдерімен Ислам даму банкі (ИДБ), Азия даму банкі (АДБ), Еуропа қайта жаңарту және даму банкі (ЕҚЖДБ) және Әлем банкі (ӘБ) ынтымақтастық бойынша ақпараттық материалдар мен құжаттама дайындау бойынша жұмыстарды үйлестіру; келіссөздер барысында қол жеткізілген шешімдерді, міндетті түрде орындалуы тиіс қол қойылған көп жақты келісімдерден, хаттамалардан және т.б. құжаттардан туындайтын міндеттемелерді іске асыру мониторингін жүзеге асыру; көлік және коммуникация саласындағы халықаралық көп жақты шарттарға Қазақстан Республикасының қосылуы бойынша ұсыныстар дайындау; «ТРАНСЕУРАЗИЯ» көлік-транзит әлеуетті бойынша халықаралық конференцияларды жүргізуді дайындауға қатысу, Орталық-Азия экономикалық ынтымақтастық (ОАЭЫ), Ислам конференциясы ұйымы (ИКҰ), СПЕКА Жобалау жұмыс тобы - Көлік және қиылыстар шекаралары (ПРГ-ТПГ, СПЕКА) халықаралық ұйымдар шеңберінде көлікті дамыту мәселелері бойынша қызметті үйлестіру; Әлем сауда ұйымы (ВТО) кіру кезінде көлік саясаты саласындағы позицияларды дайындау бойынша жұмыстарды үйлестіру.
Халықаралық ұйымдар басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты
(1 бірлік) (№ 08-3-2-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары халықаралық қатынастар немесе басқару немесе шет тілдері саласындағы мамандық бойынша немесе техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Закона Республики Казахстан «О международных договорах Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта, коммуникаций и связи, международных правовых актов, регулирующих международные отношения.
3. Желательно знание иностранного языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Координация работы по подготовке материалов, заключений, сбор, анализ и подготовка информационных материалов и документации по сотрудничеству в рамках ЕврАзЭС; организация проведения встреч, конференций и переговоров с представителями международных организаций и финансовых институтов; свод и анализ поступающей информации о выполнении поручений Администрации Президента РК, Правительства РК, запросов министерств и ведомств РК; участие в осуществлении внутригосударственных процедур, необходимых для вступления в силу международных договоров; подготовка информационных материалов и документации по прикладным научным исследованиям в области транспорта (составление бюджетной заявки, разработка конкурсной документации, подготовка планов финансирования, составление годового отчета); проведение анализа выполненных работ (промежуточных, окончательных отчетов) по прикладным научным исследованиям.
Эксперт Управления международных организаций,
категория С-5 (1 единица) (№ 08-3-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области международных отношений или управления или иностранных языков или техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Закона Республики Казахстан «О международных договорах Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта, коммуникаций и связи, международных правовых актов, регулирующих международные отношения.

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, халықаралық қатынастарды реттейтін халықаралық құқықтық актілерді білу;
3. Мүмкіндігінше шет тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесуімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Еуразиялық экономикалық одағы ЕурАзЭЫ шеңберінде ынтымақтастық бойынша ақпараттық материалдар мен құжаттама жинақтау, талдау және дайындау, қорытынды материалдарды дайындау бойынша жұмыстарды үйлестіру; халықаралық ұйымдардың және қаржы институттарының өкілдерімен кездесулер, конференциялар және келіссөздер жүргізуді ұйымдастыру; Қазақстан Республикасы Президенті әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын, Қазақстан Республикасы министрліктерінің және ведомстволарының сұранымдарын орындау туралы келіп түскен ақпараттарды жинақтау және талдау; халықаралық шарттардың күшіне енуі үшін қажетті ішкі мемлекеттік ресімдерді жүзеге асыруға қатысу. Көлік саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер бойынша ақпараттық материалдар мен құжаттамаларды (бюджеттік тапсырысты жасау, конкурстық құжаттаманы әзірлеу, қаржыландыру жоспарын әзірлеу, жылдық есеп жасау) дайындау; қолданбалы ғылыми зерттеулер бойынша орындалған жұмыстарға (аралық, соңғы есептер) талдау жүргізу.
Халықаралық ұйымдар басқармасының сарапшысы, (1 бірлік)
С-5 санаты (№ 08-3-3-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары халықаралық қатынастар немесе басқару немесе шет тілдері саласындағы мамандық бойынша немесе техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, халықаралық қатынастарды реттейтін халықаралық құқықтық актілерді білу;

3. Желательно знание иностранного языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Сбор, анализ и подготовка информационных материалов и документации по сотрудничеству и координации с международными организациями; организация проведения встреч, конференций и переговоров с представителями международных организаций, свод и анализ поступающей информации о выполнении поручений Администрации Президента РК, Правительства РК, запросов министерств и ведомств РК; координация работы по подготовке информационных материалов и документации по региональному и международному сотрудничеству в области транспорта; в участие разработке предложений по формированию основных направлений транспортной политики Республики Казахстан; участие в подготовке материалов (заседаний) в рамках международных организаций Европейского союза (ЕС), Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Организаций объединенных наций (ООН), Экономической социальной комиссии для стран Азии и Тихого океана ЭСКАТО Организаций объединенных наций (ООН), страны Шанхайской организации сотрудничества (ШОС), Организации по безопасности и сотрудничеству (ОБСЕ).
Эксперт Управления международных организаций,
категория С-5 (1 единица) (№ 08-3-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области международных отношений или управления или иностранных языков или техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта, коммуникаций и связи, Закона Республики Казахстан «О международных договорах Республики Казахстан»;
3. Знание международных правовых актов, регулирующих международные отношения;

3. Мүмкіндігінше шет тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық және үйлестіру бойынша ақпараттық материалдар мен құжаттама жинақтау, талдау және дайындау; халықаралық ұйымдар өкілдерімен кездесулер, конференциялар және келіссөздер жүргізуді ұйымдастыру; Қазақстан Республикасы Президенті әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын, Қазақстан Республикасы министрліктерінің және ведомстволарының сұранымдарын орындау туралы келіп түскен ақпараттарды жинақтау және талдау; көлік саласындағы өңірлік және халықаралық ынтымақтастық бойынша ақпараттық материалдар мен құжаттарды дайындау жұмыстарын үйлестіру; Қазақстан Республикасының көлік саясатындағы негізгі бағыттарды қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; Еуропалық одағы (ЕС), Еуразиялық экономикалық комиссиясы (ЕЭК), Бірынғай ұлттар ұйымы (ООН), Азия және Тынық мұхиты елдері үшін Экономикалық әулеуметтік комиссия (ЭСКАТО), Біріккен Ұлттар ұйымы (ООН), Еуразиялық экономикалық комиссия (ЕЭК), Біріккен Ұлттар ұйымы (БҰҰ), Шанхай ынтымақтастық ұйымы елдері (ШЫҰЕ), Қауіпсіздік және ынтымақтастық ұйымы (ҚЫҰЕ) халықаралық ұйымдары шеңберінде материалдар (мәжілістер) дайындауға қатысу.
Халықаралық ұйымдар басқармасының сарапшысы, (1 бірлік)
С-5 санаты (№ 08-3-3-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары халықаралық қатынастар немесе басқару немесе шет тілдері саласындағы мамандық бойынша немесе техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу;
3. Халықаралық қатынастарды реттейтін халықаралық құқықтық актілерді білу;

4. Желательно знание иностранного языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Сбор, анализ и подготовка информационных материалов и документации по сотрудничеству и координации с международными организациями; организация проведения встреч, конференций и переговоров с представителями международных организаций; свод и анализ поступающей информации о выполнении поручений Администрации Президента РК, Правительства РК, запросов министерств и ведомств РК; участие в осуществлении внутригосударственных процедур, необходимых для вступления в силу международных договоров; координация работы по подготовке информационных материалов и документации по региональному и международному сотрудничеству в области транспорта; участие в разработке предложений по формированию основных направлений транспортной политики Республики Казахстан; участие в подготовке материалов (заседаний) в рамках международного транспортного коридора «Север-Юг», Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) и Экономической социальной комиссии для стран Азии и Тихого океана (ЭСКАТО) Организаций объединенных наций (ООН).
9. Департамент стратегического планирования и анализа
программных документов
Директор Департамента стратегического планирования и
анализа программных документов, категория
С -1 (1 единица) (№ 09-1)
Критерий
Требования
Образование
1. Высшее юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основ стратегии развития Республики Казахстан, основных направлений социально-экономической политики Республики Казахстан, законодательства в области транспорта, информатизации и связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

4. Мүмкіндігінше шет тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық және үйлестіру бойынша ақпараттық материалдар мен құжаттама жинақтау, талдау және дайындау; халықаралық ұйымдар өкілдерімен кездесулер, конференциялар және келіссөздер жүргізуді ұйымдастыру; Қазақстан Республикасы Президенті әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын, Қазақстан Республикасы министрліктерінің және ведомстволарының сұранымдарын орындау туралы келіп түскен ақпараттарды жинақтау және талдау; халықаралық шарттардың күшіне енуі үшін қажетті ішкі мемлекеттік ресімдерді жүзеге асыруға қатысу; көлік саласындағы өңірлік және халықаралық ынтымақтастық бойынша ақпараттық материалдар мен құжаттарды дайындау жұмыстарын үйлестіру; Қазақстан Республикасының көлік саясатының негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; «Солтүстік-Оңтүстік», ЕЭК және ЭСКАТО ООН халықаралық көлік дәлізі шеңберінде материалдар (мәжілістер) дайындауға қатысу.
9. Стратегиялық жоспарлау және бағдарламалық құжаттарды
талдау департаменті
Стратегиялық жоспарлау және бағдарламалық құжаттарды талдау
департаментінің директоры, С -1 санаты (1 бірлік) (№ 09-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының дамыту стратегиясының негіздерін, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын, көлік, байланыс және ақпарат саласында заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Желателен опыт работы в государственных органах и организациях в области транспорта, информатизации и связи, а также в финансовой сфере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента; организация и координация работ по стратегическому планированию и развитию деятельности Министерства; формирование стратегических и программных документов; проведение сводно-аналитической работы; подготовка сводной информации о реализации перспективных и ежегодных планов работы Министерства; подготовка материалов на заседания Правительства, селекторные и другие совещания в рамках компетенции Департамента; проведение анализа и обобщения вопросов по реализации программных документов Министерства; подготовка докладов, аналитических отчетов, информационных, презентационных и иных материалов к заседаниям Коллегии Министерства и тезисов к выступлениям Министра; разработка и рассмотрение проектов нормативных правовых актов, инструктивно-методических материалов и иных документов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента; исполнение заданий и поручений между управлениями для обеспечения своевременного исполнения контрольных поручений руководства Министерства; принятие решений по вопросам, входящих в компетенцию Департамента.
Руководитель Управления стратегического планирования,
категория С-3 (1 единица) (№ 09-2-1)
Критерий
Требования
Образование
1. Высшее экономическое или юридическое или педагогическое или техническое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основ стратегии развития Республики Казахстан, основных направлений социально-экономической политики Республики Казахстан, законодательства в области транспорта, информатизации и связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желателен опыт работы в государственных органах и организациях в области транспорта, информатизации и связи, а также в финансовой сфере.

2. Көлік, байланыс және ақпарат саласында, сонымен бірге қаржы саласында мемлекеттік органдарда және ұйымдарда жұмыс тәжірибесі болғаны жөн.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметін жалпы басқару, Министрлік пен Департамент туралы Ережелеріне, Министрлік Регламентіне, Министрліктің жұмыс жоспарларына сәйкес Департамент жұмысын ұйымдастыру; Министрліктің қызметін даму және стратегиялық жоспарлау, бағдарламалық және стратегиялық құжаттарын қалыптастыру, жиынтық-талдау жұмысын жүргізу; Министрліктің келешектегі және жылдық жұмыс жоспарларын іске асыру туралы жиынтық ақпаратты дайындау; Департамент құзыреті шеңберінде селекторлық және басқа да кеңестеріне, Үкімет отырысына материалдарды дайындау; Министрліктің бағдарламалық құжаттарын іске асыру бойынша мәселелердің талдауын және қорытындылауын жүргізу; Министрліктің Алқа отырыстарына ақпараттық, тұсау кесер және басқа да материалдар және Министрдің сөз сөйлеу тезистерімен баяндамалар, талдамалық есеп беруін дайындау; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын, нұсқаулық-әдістемелек материалдар мен басқа құжаттарды әзірлеу және қарастыру; Министрлік басшылығының бақылауындағы тапсырмасын уақтылы орындалуын қамтамасыз ету және басқармалардың арасында тапсырыс және тапсырмаларын орындау; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешім қабылдау.
Стратегиялық жоспарлау басқармасының басшысы, С-3 санаты
(1 бірлік) (№ 09-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
1. Жоғары экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық немесе техникалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының дамыту стратегиясының негіздерін, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын, көлік, байланыс және ақпарат саласында заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Көлік, байланыс және ақпарат саласында, сонымен бірге қаржы саласында мемлекеттік органдарда және ұйымдарда жұмыс тәжірибесі болғаны жөн.

3. Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; координация вопросов стратегического развития Министерства; формирование и мониторинг Стратегического плана развития, Операционного плана и Меморандума, Государственной программы форсированного индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2010-2014 годы и программ развития транспортной и инфокоммуникационной отраслей; формирование аналитических материалов по социально – экономическому развитию; формирование и подготовка материалов по реализации Республиканской карты индустриализации; подготовка докладов, аналитических отчетов, информационных, презентационных и иных материалов к выступлениям Министра, входящим в компетенцию Управления; рассмотрение проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции Управления; координаций заданий и поручений между работниками Управлений для обеспечения своевременного исполнения контрольных поручений руководства Министерства; принятие решений по вопросам, входящим в компетенцию Управления; подготовка материалов на совещания по вопросам, входящим в компетенцию Управления; подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Главный эксперт Управления стратегического планирования,
категория С-4 (2 единицы) (№ 09-2-2-1, № 09-2-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области транспорта или коммуникаций или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основ стратегии развития Республики Казахстан, основных направлений социально-экономической политики Республики Казахстан, законодательства в области транспорта, информатизации и связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желателен опыт работы в государственных органах и организациях в области транспорта, информатизации и связи, а также в финансовой сфере.
Функциональные обязанности
Формирование и мониторинг Стратегического плана развития, Операционного плана и Меморандума; Мониторинг реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года, Стратегического Плана развития Казахстана до 2020 года, Государственной программы форсированного индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2010-2014 годы и программ развития транспортной и инфокоммуникационной отраслей; формирование аналитических материалов по социально – экономическому развитию; подготовка докладов, аналитических отчетов, информационных, презентационных и иных материалов к выступлениям Министра, входящим в компетенцию Управления; рассмотрение проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции Управления; своевременное исполнение контрольных поручений руководства Министерства; подготовка материалов на совещания, проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Эксперт Управления стратегического планирования,
категория С-5 (2 единицы) (№ 09-2-3-1, № 09-2-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области транспорта или коммуникаций или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность

3. Негізгі мамандық бейіні бойынша курстардағы мерзімді қайта даярлау туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін жалпы басқару; Министрліктің стратегиялық дамыту мәселелерін үйлестіру; Стратегиялық даму жоспарын, Операциялық жоспарды және Меморандумды, Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010-2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы және көлік және инфокоммуникация саласында дамыту бағдарламасын қалыптастыру және талдау; әлеуметті-экономикалық даму бойынша талдау материалдарын қалыптастыру; Республикалық индустриализация картасын іске асыру бойынша материалдарды қалыптастыру және дайындау; Басқарма құзыретіне кіретін Министрдің сөз сөйлеуіне ақпараттық, тұсау кесер және басқа да материалдар, баяндамалар, талдамалық есеп беруін дайындау; Басқарма құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілер жобаларын қарастыру; Министрлік басшылығының бақылауындағы тапсырмаларын уақтылы орындалуын қамтамасыз ету және басқарма қызметкерлерінің арасында тапсырыс және тапсырмаларын үйлестіру; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешім қабылдау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша кеңестерге материалдар дайындау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпарат және хаттардың жобаларын әзірлеу.
Стратегиялық жоспарлау басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты
(2 бірлік) (№ 09-2-2-1, № 09-2-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары көлік немесе коммуникация саласындағы мамандық бойынша немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының дамыту стратегиясының негіздерін, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын, көлік, байланыс және ақпарат саласында заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Көлік, байланыс және ақпарат саласында, сонымен бірге қаржы саласында мемлекеттік органдарда және ұйымдарда жұмыс тәжірибесі болғаны жөн.
Функционалдық міндеттері
Меморандум, Операциялық жаспар және Стратегиялық даму жоспарын қалыптастыру және мониторингін жасау; Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясының, Қазақстанды 2020 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарының, Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010-2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы және көлік пен коммуникация саласында дамыту бағдарламасын іске асыру; Басқарма құзыретіне кіретін Министрдің сөз сөйлеуіне ақпараттық, тұсау кесер және басқа да материалдар, баяндамалар, талдамалық есеп беруін дайындау; Басқарма құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілер жобаларын қарастыру; Министрлік басшылығының бақылауындағы тапсырмаларын уақтылы орындалуын қамтамасыз ету; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша кеңестеріне материалдар дайындау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпараттар мен хаттардың жобаларын әзірлеу.
Стратегиялық жоспарлау басқармасының сарапшысы,С-5 санаты
(2 бірлік) (№ 09-2-3-1, № 09-2-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары көлік немесе коммуникация саласындағы мамандық бойынша немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основ стратегии развития Республики Казахстан, основных направлений социально-экономической политики Республики Казахстан, законодательства в области транспорта, информатизации и связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желателен опыт работы в государственных органах и организациях в области транспорта, информатизации и связи, а также в финансовой сфере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании Стратегического плана развития, Операционного плана и Меморандума; Мониторинг реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года, Стратегического Плана развития Казахстана до 2020 года, Государственной программы форсированного индустриально - инновационного развития Республики Казахстан на 2010-2014 годы и программ развития транспортной и инфокоммуникационной отраслей; формирование и подготовка материалов по реализации Республиканской карты индустриализации; участие в подготовке докладов, информационных, презентационных и иных материалов к выступлениям Министра, входящим в компетенцию Управления; подготовка аналитических отчетов, входящим в компетенцию Управления; рассмотрение проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции Управления; своевременное исполнение контрольных поручений руководства Департамента; подготовка материалов на совещания, проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Руководитель Управления анализа и мониторинга
программных документов,
категория С-3 (1 единица) (№ 09-3-1)
Критерий
Требования
Образование
1. Высшее экономическое или юридическое или педагогическое или техническое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының дамыту стратегиясының негіздерін, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын, көлік, байланыс және ақпарат саласында заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Көлік, байланыс және ақпарат саласында, сонымен бірге қаржы саласында мемлекеттік органдарда және ұйымдарда жұмыс тәжірибесі болғаны жөн.
Функционалдық міндеттері
Меморандум, Операциялық жаспар және Стратегиялық даму жоспарын қалыптастыру; Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясының, Қазақстанды 2020 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарының, Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010-2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы және көлік және коммуникация саласында дамыту бағдарламасын іске асыру; Басқарма құзыретіне кіретін Министрдің сөз сөйлеуіне ақпараттық, тұсау кесер және басқа да материалдар, баяндамалар, талдамалық есеп беруін дайындау; Басқармасы құзыретіне кіретін талдамалық есеп беруін дайындау; Басқарма құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілер жобаларын қарастыру; Министрлік басшылығының бақылауындағы тапсырмаларын уақтылы орындалуын қамтамасыз ету; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша кеңестеріне материалдар дайындау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпараттар мен хаттардың жобаларын әзірлеу.
Бағдарламалық құжаттарды талдау және мониторинг басқармасының
басшысы, С - 3 санаты (1 бірлік) (№ 09-3-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
1. Жоғары экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық немесе техникалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание основ стратегии развития Республики Казахстан, основных направлений социально-экономической политики Республики Казахстан, законодательства в области транспорта, информатизации и связи.
3. Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желателен опыт работы в государственных органах и организациях в области транспорта, информатизации и связи, а также в финансовой сфере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; подготовка докладов, аналитических отчетов, информационных, презентационных и иных материалов к заседаниям Коллегии Министерства; координация вопросов по своду и анализу исполнения программных документов, принятие решений по вопросам, входящим в компетенцию управления, организация работы по выполнению мероприятий по реализации ежегодных посланий Главы государства; участие в работе по реализации планов мероприятий по вопросам, входящим в компетенцию Министерства; формирование и подготовка сводной информации о реализации перспективных и ежегодных планов работы Министерства; подготовка аналитических отчетов Министерства; рассмотрение проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции Управления; координаций заданий и поручений между работниками Управлений для обеспечения своевременного исполнения контрольных поручений руководства Министерства; подготовка материалов на заседания Правительства, селекторные и другие совещания в рамках компетенции Департамента; подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Главный эксперт Управления анализа и мониторинга
программных документов,
категория С-4 (2 единицы) (№ 09-3-2-1, № 09-3-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области транспорта или коммуникаций или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

2. Қазақстан Республикасының дамыту стратегиясының негіздерін, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын, көлік, байланыс және ақпарат саласында заңдарын білу.
3.Негізгі мамандық бейіні бойынша курстардағы мерзімді қайта даярлау туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Көлік, байланыс және ақпарат саласында, сонымен бірге қаржы саласында мемлекеттік органдарда және ұйымдарда жұмыс тәжірибесі болғаны жөн.
Функционалдық міндеті
Басқарма қызметін жалпы басқару; Министрліктің Алқа отырыстарына ақпараттық, тұсау кесер және басқа да материалдар, баяндамалар, талдамалық есеп беруін дайындау; бағдарламалық құжаттардың орындалуын жинақтау және талдауын үйлестіру, Басқарма құзыретіне кіретін Мемлекет басшысының жыл сайынғы жолдауын іске асыру бойынша іс-шараларды орындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; Министрлік құзыретіне кіретін мәселелер бойынша іс-шаралар жоспарын іске асыру бойынша жұмыс жүргізу; Министрліктің келешектегі және жылдық жұмыс жоспарларын іске асыру туралы жиынтық ақпаратты қалыптастыру және дайындау; Министрліктің талдамалық есеп беруін дайындау; Басқарма құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілер жобаларын қарастыру; Министрлік басшылығының бақылауындағы тапсырмаларын уақтылы орындалуын қамтамасыз ету үшін басқарма қызметкерлерінің арасында тапсырыс және тапсырмаларын үйлестіру; Департамент құзыретіне кіретін селекторлық және басқа да кеңестеріне, Үкімет отырысына материалдарды дайындау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпараттар мен хаттардың жобаларын әзірлеу.
Бағдарламалық құжаттарды талдау және мониторинг басқармасының
бас сарапшысы, С - 4 санаты (2 бірлік) (№ 09-3-2-1, № 09-3-2-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары көлік немесе коммуникация саласы мамандығы бойынша немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание основ стратегии развития Республики Казахстан, основных направлений социально-экономической политики Республики Казахстан, законодательства в области транспорта, информатизации и связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желателен опыт работы в государственных органах и организациях в области транспорта, информатизации и связи, а также в финансовой сфере.
Функциональные обязанности
Подготовка докладов, аналитических отчетов, информационных, презентационных и иных материалов к заседаниям Коллегии Министерства; свод и анализ исполнения программных документов, мониторинг выполнения мероприятий по реализации ежегодных посланий Главы государства; участие в работе по реализации планов мероприятий по вопросам, входящим в компетенцию Министерства; формирование и подготовка сводной информации о реализации перспективных и ежегодных планов работы Министерства; подготовка аналитических отчетов Министерства; рассмотрение проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции Управления; своевременное исполнение контрольных поручений руководства Министерства; подготовка материалов на заседания Правительства, селекторные и другие совещания в рамках компетенции Департамента; подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Эксперт Управления анализа и мониторинга программных
документов, категория С-5 (2 единицы) (№ 09-3-3-1, № 09-3-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области транспорта или коммуникаций или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основ стратегии развития Республики Казахстан, основных направлений социально-экономической политики Республики Казахстан, законодательства в области транспорта, информатизации и связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

2. Қазақстан Республикасының дамыту стратегиясының негіздерін, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын, көлік, байланыс және ақпарат саласында заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Көлік, байланыс және ақпарат саласында, сонымен бірге қаржы саласында мемлекеттік органдарда және ұйымдарда жұмыс тәжірибесі болғаны жөн.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің Алқа отырыстарына ақпараттық, тұсау кесер және басқа да материалдар, баяндамалар, талдамалық есеп беруін дайындау; бағдарламалық құжаттардың орындалуын жинақтау және талдау, Мемлекет басшысының жыл сайынғы жолдауын іске асыру бойынша іс-шараларды орындау мониторингі; Министрлік құзыретіне кіретін мәселелер бойынша іс-шаралар жоспарын іске асыру бойынша жұмысқа қатысу; Министрліктің келешектегі және жылдық жұмыс жоспарларын іске асыру туралы жиынтық ақпаратты қалыптастыру және дайындау; Министрліктің талдамалық есеп беруін дайындау; Басқарма құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілер жобаларын қарастыру; Министрлік басшылығының бақылауындағы тапсырмаларын уақтылы орындалуын қамтамасыз ету; Департамент құзыретіне кіретін селекторлық және басқа да кеңестеріне, Үкімет отырысына материалдарды дайындау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпараттар мен хаттардың жобаларын әзірлеу.
Бағдарламалық құжаттарды талдау және мониторинг басқармасының
сарапшысы, С - 5 санаты (2 бірлік) (№ 09-3-3-1, № 09-3-3-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары көлік және коммуникация саласы мамандығы бойынша немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының дамыту стратегиясының негіздерін, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын, көлік, байланыс және ақпарат саласында заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Желателен опыт работы в государственных органах и организациях в области транспорта, информатизации и связи, а также в финансовой сфере.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке докладов, аналитических отчетов, информационных, презентационных и иных материалов к заседаниям Коллегии Министерства; свод и анализ исполнения программных документов, мониторинг выполнения мероприятий по реализации ежегодных посланий Главы государства; участие в работе по реализации планов мероприятий по вопросам, входящим в компетенцию Министерства; формирование и подготовка сводной информации о реализации перспективных и ежегодных планов работы Министерства; подготовка аналитических отчетов Министерства; рассмотрение проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции Управления; своевременное исполнение контрольных поручений руководства Министерства; подготовка материалов на заседания Правительства, селекторные и другие совещания в рамках компетенции Департамента; подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
10. Департамент кадровой и административной работы
Директор Департамента кадровой и административной работы,
категория С – 1 (1 единица) (№ 10-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Закона Республики Казахстан «О государственных закупках», законодательства о государственной службе, трудового законодательства.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства деятельности департамента; координирование административно-хозяйственных вопросов структурных подразделений Министерства; осуществление приема работников и консультация их по кадровым вопросам в пределах своей компетенции; координирование вопросов по обеспечению министерства основными средствами, обслуживанию, содержанию, ремонту и эксплуатации здания; участие в подготовке и проведении мероприятий; координирует вопросы содержания и обслуживания здания Министерства, пропускной системы, транспортного обслуживания сотрудников Министерства.
Заместитель директора Департамента кадровой и
административной работы,
категория С – 2 (1 единица) (№ 10-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или юридическое или педогогическое
Профессиональная компетентность

2. Көлік, байланыс және ақпарат саласында, сонымен бірге қаржы саласында мемлекеттік органдарда және ұйымдарда жұмыс тәжірибесі болғаны жөн.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің Алқа отырыстарына ақпараттық, тұсау кесер және басқа да материалдар, баяндамалар, талдамалық есеп беруін дайындау; бағдарламалық құжаттардың орындалуын жинақтау және талдау, Мемлекет басшысының жыл сайынғы жолдауын іске асыру бойынша іс-шараларды орындау мониторингі; Министрлік құзыретіне кіретін мәселелер бойынша іс-шаралар жоспарын іске асыру бойынша жұмысқа қатысу; Министрліктің келешектегі және жылдық жұмыс жоспарларын іске асыру туралы жиынтық ақпаратты қалыптастыру және дайындау; Министрліктің талдамалық есеп беруін дайындау; Басқарма құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілер жобаларын қарастыру; Министрлік басшылығының бақылауындағы тапсырмаларын уақтылы орындалуын қамтамасыз ету; Департамент құзыретіне кіретін селекторлық және басқа да кеңестеріне, Үкімет отырысына материалдарды дайындау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпараттар мен хаттардың жобаларын әзірлеу.
10. Кадр және әкімшілік жұмыс департаменті
Кадр және әкімшілік жұмыс департаментінің директоры,
С – 1 санаты (1 бірлік) (№ 10-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік сатып алу туралы» заңын, мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, еңбек заңнамасын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функциональдық міндеттері
Департамент қызметінің жалпы басшылығын жүзеге асыру; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің әкімшілік-шаруашылық мәселелерін үйлестіру; өз құзыреті шегінде кадр мәселелері бойынша қызметкерлерді қабылдау және оларға кеңес беруді жүзеге асыру; министрлікті негізгі құралдармен, ғимаратты қызмет көрсетумен, күтіп ұстаумен, жөндеумен және пайдаланумен қамтамасыз ету бойынша мәселелерді үйлестіру; іс-шараларды дайындауға және жүргізуге қатысу; Министрліктің ғимаратын күтіп ұстау және қызмет көрсету, Министрлік қызметкерлерінің ғимаратқа кіруіне рұқсат беру жүйесі, көліктік қызмет көрсету мәселелерін үйлестіру.
Кадр және әкімшілік жұмыс департаменті директорының орынбасары
С – 2 санаты (1 бірлік) (№ 10-1-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Закона Республики Казахстан «О государственных закупках», законодательства о государственной службе, трудового законодательства.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за деятельностью департамента; организация работы по обращению граждан; осуществление приема работников и консультация их по кадровым вопросам в пределах своей компетенции; взаимодействие с Министерством образования и науки РК и Агентством РК по делам государственной службы по вопросам обучения, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Министерства; организация работы комиссий по установлению стажа, комиссии по оказанию материальной помощи, дисциплинарной, жилищной, конкурсной и аттестационной комиссий; организация работы с кадровым резервом.
Руководитель Управления кадровой работы, категория С-3
(1 единица) (№ 10-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законодательства о государственной службе, трудового законодательства.
Практический опыт
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Координация и общее руководство работы Управления; оформление приказов по личному составу; составление послужных списков; ведение трудовых книжек; осуществление приема работников и консультация их по кадровым вопросам в пределах своей компетенции; подготовка ежемесячного отчета по вакантным должностям.
Главный эксперт Управления кадровой работы, категория С-4
(1 единица) (№ 10-2-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік сатып алу туралы» заңын, мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, еңбек заңнамасын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функциональдық міндеттері
Департамент қызметіне бақылауды жүзеге асыру; азаматтардың үндеулері бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде кадр мәселелері бойынша қызметкерлерді қабылдау және оларға кеңес беруді жүзеге асыру; Министрліктің мемлекеттік қызметшілерін оқыту, қайта даярлау және біліктілігін арттыру мәселелері бойынша ҚР Білім және ғылым министрлігімен және ҚР Мемлекеттік қызмет істер агенттігімен өзара іс-қимыл; еңбек өтілін есептеу жөніндегі комиссияның, материалдық көмек көрсету, тәртіптік, тұрғын-үй комиссияларының, конкурстық және аттестаттау комиссияларының жұмысын ұйымдастыру; кадрлық резервпен жұмысты ұйымдастыру.
Кадр жұмысы басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бірлік)
(№ 10-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, еңбек заңнамасын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функциональдық міндеттері
Басқарма жұмысын жалпы басқару және үйлестіру; жеке құрам бойынша бұйрықтарды ресімдеу; қызметтік тізімдерді жасау; еңбек кітапшаларын жүргізу; өз құзыреті шегінде қызметкерлерді қалбылдауды және оларға кадр мәселелері бойынша кеңес беруді жүзеге асыру; бос лауазымдық орындар бойынша ай сайынғы есепті дайындау.
Кадр жұмысы басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты(1 бірлік)
(№ 10-2-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законодательства о государственной службе, трудового законодательства.
Практический опыт
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Координирует разработку должностных инструкций и положений о структурных подразделениях; формирует квалификационные требования к должностям административных государственных служащих на русском языке; принимает участие в организации работы комиссии по установлению трудового стажа государственной службы.
Главный эксперт Управления кадровой работы, категория С-4
(1 единица) (№ 10-2-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законодательства о государственной службе, трудового законодательства.
Практический опыт
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Оформление приказов по отпускам; ежегодное составление графика отпусков государственных служащих и осуществление контроля по соблюдению графика; организация проведения конкурсов на занятие вакантных административных государственных должностей; формирование квалификационных требований к должностям административных государственных служащих на государственном языке; составление статистических отчетов о составе и сменяемости кадров, осуществление контроля за ведением табеля учета рабочего времени, Организует работу по переводу административных государственных служащих корпуса «Б» по согласованию с Агентством РК по делам государственной службы.
Главный эксперт Управления кадровой работы, категория С-4
(1 единица) (№ 10-2-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, еңбек заңнамасын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Құрылымдық бөлімшелер туралы ережелерді және лауазымдық нұсқаулықтарды әзірлеуді үйлестіру; Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары жинағын орыс тілінде қалыптастыру; мемлекеттік қызмет өтілін белгілеу жөніндегі комиссияның жұмысын ұйымдастыру.
Кадр жұмысы басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік)
№ 10-2-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, еңбек заңнамасын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Демалыс бойынша бұйрықтарды ресімдеу; мемлекеттік қызметшілердің жыл сайынғы демалыс кестесін жасау және кестені сақтау бойынша бақылауды жүзеге асыру; бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға конкурс өткiзуді ұйымдастыру; Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары жинағын мемлекеттік тілде қалыптастыру; кадрлардың құрамы және ауысуы туралы статистикалық есептерді жасау; жұмыс уақытын есепке алу табелінің жүргізілуіне бақылауды жүзеге асыру; ҚР Мемлекеттік қызмет істер агенттігімен «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің ауысу тәртібін келісу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
Кадр жұмысы басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік)
(№ 10-2-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законодательства о государственной службе, трудового законодательства.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Оформление приказов по личному составу и по отпускам руководства подведомственных организаций; подготовка ежедневной информации об отсутствующих руководящих работниках Министерства; оформление приказов по награждению ведомственными наградами, поощрению грамотами и благодарственными письмами; направление в Комитет национальной безопасности Республики Казахстан документов работников для проведения специальной проверки; направление запроса в Комитет по правовой статистике и специальным учетам ГП РК; оформление документов для выдачи магнитных карточек; осуществление контроля за ведением табеля учета рабочего времени, участие в разработке должностных инструкций, организация работы комиссии по установлению стажа государственной службы.
Главный эксперт Управления кадровой работы, категория
С-4 (1 единица) (№ 10-2-2-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законодательства о государственной службе, трудового законодательства.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация сдачи деклараций о доходах государственными служащими; организация работы по разработке положений о структурных подразделениях и должностных инструкций; формирование квалификационных требований к должностям административных государственных служащих на русском языке; организация работы комиссии по установлению стажа государственной службы; подготовка материалов по награждению работников транспортно-коммуникационного комплекса (ТКК) государственными наградами. Оформление приказов по командировкам и выдача командировочных удостоверений.

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, еңбек заңнамасын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ведомстволық бағынысты ұйымдардың жеке құрамы және демалыс бойынша бұйрықтарын ресімдеу; Министрліктің жұмыста жоқ басшы қызметкерлері туралы күнделікті ақпарат дайындау; салалық наградалармен марапаттау, грамотамен және алғыс хатпен көтермелеу бойынша бұйрықтарды ресімдеу; қызметкерлердің құжаттарын арнайы тексеру жүргізу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетіне жіберу; ҚР Бас Прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есеп комитетіне өтінім жіберу; магниттық карточкаларды беру үшін құжаттарды ресімдеу; жұмыс уақытын есепке алу табелінің жүргізілуіне бақылауды жүзеге асыру; лауазымдақ нұсқаулықтарды әзірлеуге қатысу; мемлекеттік қызмет өтілін белгілеу жөніндегі комиссияның жұмысын ұйымдастыру.
Кадр жұмысы басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік)
(№ 10-2-2-4)
Критерийлер
Талаптар
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, еңбек заңнамасын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметшілердің кіріс туралы декларация тапсыруын ұйымдастыру; құрылымдық бөлімшелер туралы ережелерді және лауазымдақ нұсқаулықтарды дайындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары жинағын орыс тілінде қалыптастыру; мемлекеттік қызмет өтілін белгілеу жөніндегі комиссияның жұмысын ұйымдастыру; мемлекеттік наградалармен ККК қызметкерлерін марапаттау бойынша материалдар дайындау; Іссапар бойынша бұйрықтарды ресімдеу және іссапар куәліктерін беру.

категория С-3 (1 единица) (№ 10-4-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законодательства о государственной службе, трудового законодательства, Указа Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 «О Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel,  E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление руководства, координации и организации деятельности Управления; взаимодействие со структурными подразделениями по вопросам проведения ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных органов; участие в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию управления; подготовка материалов по оценке эффективности деятельности структурных подразделений и сотрудников Министерства; координация вопросов по подготовке кадров, реализации государственной молодежной политики.
Главный эксперт Управления развития и оценки персонала,
категория С-4 (1 единица) (№ 10-4-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законодательства о государственной службе, трудового законодательства, Указа Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 «О Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы».
Опыт работы

С – 3 санаты (1 бірлік)(№ 10-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Мемелекттік қызмет туралы заңнамасын, еңбек заңнамасын, Қазақстан Республикасы Президентінің «Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы
№ 954 Жарлығын білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарманың қызметіне басшылық жасауды, үйлестіруді және ұйымдастыруды жүзеге асыру; орталық мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүргізу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл; басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу; қызметкерлер қызметінің тиімділігін бағалау бойынша материалдар дайындау және оларды уәкілетті органдарға беру; құрылымдық бөлімшелер қызметінің тиімділігін бағалау бойынша материалдар дайындау; Министрлік қызметкерлері мен құрылымдық бөлімшелері қызметінің тиімділігіне талдау жүргізу.
Персоналды дамыту және бағалау басқармасының бас сарапшысы,
С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 10-4-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, еңбек заңнамасын, Қазақстан Республикасы Президентінің «Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы
№ 954 Жарлығын білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel,  E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Взаимодействие со структурными подразделениями по вопросам проведения ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных органов; участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию управления; подготовка материалов по оценке эффективности деятельности сотрудников и структурных подразделений; осуществление сбора и проверки оценочных листов сотрудников Министерства; подготовка рекомендаций по итогам проведения оценки эффективности деятельности сотрудников и структурных подразделений.
Главный эксперт Управления развития и оценки персонала,
категория С-4 (1 единица) (№ 10-4-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законодательства о государственной службе, трудового законодательства, Указа Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 «О Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы»,
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel,  E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Взаимодействие со структурными подразделениями по вопросам проведения ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных органов; участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию управления; подготовка аналитических справок, заключений, рекомендаций по итогам проведения оценки эффективности деятельности структурных подразделений и сотрудников; подготовка материалов и организация проведения аттестации административных государственных служащих; участие в организации работы по разработке и утверждению профессиональных стандартов, отраслевых рамок квалификации, формировании заявки о потребности специалистов по отраслям для предоставления в Министерство образования и науки Республики Казахстан.
Главный эксперт Управления развития и оценки персонала,

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Орталық мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүргізу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл; басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу; қызметкерлер қызметінің тиімділігін бағалау бойынша материалдар дайындау және оларды уәкілетті органдарға беру; Министрлік қызметкерлерінің бағалау парақтарын жинақтауды және тексеруді жүзеге асыру; құрылымдық бөлімшелерге бағалау жүргізудің нәтижесі бойынша ұсыныстар дайындау.
Персоналды дамыту және бағалау басқармасының бас сарапшысы,
С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 10-4-2-2)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, еңбек заңнамасын, Қазақстан Республикасы Президентінің «Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы
№ 954 Жарлығын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Орталық мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүргізу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл; басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу; құрылымдық бөлімшелер мен қызметкерлер қызметінің тиімділігін бағалау жүргізу нәтижесі бойынша талдау анықтамаларын, қорытындылар, ұсынымдар дайындау; мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді аттестациядан өткізу материалдарын дайындау және ұйымдастыру; кәсіптік стандартарды, салалық біліктілік шеңберін әзірлеу және бекіту бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға, ҚР Білім және ғылым министрлігіне ұсыну үшін сала бойынша мамандар қажеттілігі туралы өтінімді қалыптастыруға қатысу.
Персоналды дамыту және бағалау басқармасының бас сарапшысы,

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel,  E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Взаимодействие со структурными подразделениями по вопросам проведения ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных органов; участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию управления; осуществление проведения анализа эффективности деятельности сотрудников и структурных подразделений Министерства; организация проведения семинаров и курсов повышения квалификации и переподготовки; координация вопросов по реализации государственной молодежной политики; ведение делопроизводства Управления.
11. Департамент финансов
Директор Департамента финансов, категория
С-1 (1 единица) (№ 11-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1.Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан», Налогового Кодекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно опыт работы в сфере управления финансовой работы и в области управления государственными активами.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой департамента; организация работ по материально-техническому и финансовому обеспечению деятельности Министерства. Формирование плана финансирования по содержанию Министерства, его подведомственных и территориальных органов; обеспечение контроля рационального и целевого использования денежных и материальных средств, выделенных на содержание Министерства и его подведомственных и территориальных органов; контроль за исполнением планов финансирования и правильной постановкой бухгалтерского учета в Министерстве. Информирование руководства Министерства по исполнению бюджетных программ, администратором которых является Министерство; Координация работ по управлению государственными активами, юридических лиц, подведомственных Министерству, проведения мониторинга государственных активов. Координация рассмотрения вопросов планируемых к рассмотрению Советами директоров юридических лиц, подведомственных Министерству; координирует формирование номенклатуры потребности товаров, работ и услуг Министерства.
Заместитель директора Департамента финансов,
категория С-2 (1 единица)
(№ 11-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Орталық мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүргізу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл; басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу; Министрліктің қызметкерлері мен құрылымдық бөлімшелер қызметінің тиімділігіне талдау жүргізу; біліктілікті арттыру және қайта даярлау семинарлары мен курстарын жүргізуді ұйымдастыру; мемлекеттік жастар саясатын іске асыру бойынша мәселелерді үйлестіру; Басқарманың іс қағаздарын жүргізу.
11. Қаржы департаменті
Қаржы департаментінің директоры, С – 1 санаты
(1 бірлік)(№ 11-1-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Бухгалтерлік есеп және қаржы есептілігі туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» заңдарын, Салық кодексін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше қаржылық жұмысты басқару саласындағы және мемлекеттік активтерді басқару саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы;
3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысын жалпы басқару; Министрлік қызметінің материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Министрлікті және оның ведомстволық бағынысты аумақтық органдарды ұстау жөнінде қаржыландыру жоспарын қалыптастыру; Министрлікті және оның ведомстволық бағынысты аумақтық органдарды ұстауға бөлінген қаражаттар мен материалдық құралдарды оңтайлы және мақсатты пайдалануын бақылауды қамтамасыз ету; Министрлікте қаржылық жоспарды орындау және бухгалтерлік есептің дұрыс қойылуына бақылау. Министрлік әкімгер болып табылатын, бюджеттік бағдарламалардың орындалуы бойынша Министрлік басшылығына ақпарат беру. Министрліктің ведомстволық бағынысты заңды тұлғалардың мемлекеттік активтерін басқару жөнінде жұмыстарды үйлестіру, мемлекеттік активтердің мониторингін жүргізу. Министрліктің ведомстволық бағынысты заңды тұлғалардың Директорлар кеңесімен қарастыруға жоспарланған мәселелерін қарауын үйлестіру. Министрліктің қызметтер, тауарлар мен жұмыс номенклатурасы қажеттілігін қалыптастыруын үйлестіру.
Қаржы департаменті директорының орынбасары, С – 2 санаты
(12 бірлік) № 11-1-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание законов Республики Казахстан «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан», Налогового Кодекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно опыт работы в области финансов, юридической работы и в области управления государственными активами.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и руководство работой Департамента. Обеспечение контроля рационального и целевого использования денежных и материальных средств, выделенных на содержание Министерства и его подведомственных и территориальных органов; Контроль за качественным планированием бюджета на предстоящий плановый период; организация работы по осуществлению мониторинга финансово-хозяйственной деятельности центрального аппарата и подведомственных предприятий министерства; организация финансирования республиканских бюджетных программ, администратором которых является министерство. Координация работ Управления планирования бюджета и мониторинга государственных активов и Управления инвестиционных проектов и трансфертов. Организация работ по управлению государственными активами, юридических лиц, подведомственных Министерству, проведения мониторинга государственных активов. Организация рассмотрения вопросов планируемых к рассмотрению Советами директоров юридических лиц, подведомственных Министерству, координирует формирование номенклатуры потребности товаров, работ и услуг Министерства, осуществление контроля за исполнительской и трудовой дисциплиной.
Заместитель директора Департамента финансов, категория
С-2(1 единица) (№ 11-1-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан», Налогового Кодекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

2. Қазақстан Республикасының «Бухгалтерлік есеп және қаржы есептілігі туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» заңдарын, Салық кодексін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше қаржылық жұмысты басқару саласындағы және мемлекеттік активтерді басқару саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы;
3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысын ұйымдастыру және басқару; Министрлікті және оның ведомстволық бағынысты аумақтық органдарды ұстауға бөлінген қаражаттарды және материалдық құралдарды оңтайлы және мақсатты пайдалануын бақылауды қамтамасыз ету; алдағы жоспарлау кезеңге бюджеттік жоспарлау сапасын бақылау; Министрліктің ведомстволық бағынысты және орталық аппараттың қаржы шаруашылық іс-әрекетіне мониторинг жүргізу жұмысын ұйымдастыру; министрлік әкімгер болып табылатын бюджеттік бағдарламалардың қаржыландыруын ұйымдастыру; Ағымдағы бағдарламалардың бюджетін жоспарлау және мемлекеттік активтерге мониторинг жүргізу басқармасының жене трансферттер мен даму бағдарламаларын жоспарлау басқармасының қызметін үйлестіру; Министрліктің ведомстволық бағынысты заңды тұлғалардың мемлекеттік активтерін басқару жөнінде жұмыстарды ұйымдастыру, мемлекеттік активтердің мониторингін жүргізу; Министрліктің ведомстволық бағынысты заңды тұлғалардың Директорлар кеңесімен қарастыруға жоспарланған мәселелерін қарауын ұйымдастыру. Орындаушылық және еңбек тәртібіне бақылауды іске асыру.
Қаржы департаменті директорының орынбасары, С – 2 санаты
(1 бірлік) (№ 11-1-3)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Бухгалтерлік есеп және қаржы есептілігі туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» заңдарын, Салық кодексін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Exsel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация и руководство работой Департамента. Обеспечение контроля рационального и целевого использования денежных и материальных средств, выделенных на содержание Министерства и его подведомственных и территориальных органов; контроль за своевременным и качественным выполнением функций возложенных на департамент; координация по контролю за сохранностью основных, денежных средств и материальных ценностей, контроль законности совершаемых операций по расходованию основных, денежных и материальных ценностей; организация финансирования республиканских бюджетных программ, администратором которых является министерство; координация процессов формирования и предоставления отчета об исполнении плана финансирования за отчетный период; подготовка предложений по итогам проверок финансовыми службами и контролирующими органами для принятия соответствующих решений; координация деятельности управления исполнения бюджета, управления бухгалтерского учета и отчетности, осуществление контроля за исполнительской и трудовой дисциплиной.
Руководитель Управления бухгалтерского учета и отчетности,
категория С-3 (1 единица) (№ 11-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан», Налогового Кодекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления; составление и предоставление в Министерство финансов РК и Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета бухгалтерского отчета по исполнению по программам, финансируемым из республиканского бюджета; ведение главной книги; организация работы по своду отчетности (баланса) в целом по министерству; осуществление контроля за целевым использованием выделенных бюджетных средств; контроль за своевременностью и правильностью оформления бухгалтерских документов, расчетов, платежных обязательств; обеспечение ведения бухгалтерского учета.
Главный эксперт Управления бухгалтерского учета и отчетности,

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысын ұйымдастыру және басқару; министрлікті және оның ведомстволық бағынысты аумақтық органдарды ұстауға бөлінген қаражаттарды және материалдық құралдарды оңтайлы және мақсатты пайдалануын бақылауды қамтамасыз ету; Департаментке жүктелген функциялардың уақтылы және сапалы орындалуын бақылауды жүзеге асыру; негізгі, ақша құралдардың және материалдық құндылықтардың сақталуын бақылау бойынша үйлестіру, негізгі, ақша және материалдық құндылықтарды шығындау бойынша жасалынатын операциялардың заңдылығын бақылау; министрлік әкімгер болып табылатын республикалық бюджеттік бағдарламалардың қаржыландыруын ұйымдастыру; есептілік кезіңге қаржыландыру жоспарынын орындалу туралы есепті қалыптастыру және ұсыну процесін үйлестіру; тиісті шешімдер қабылдау үшін қаржы қызметтерімен және бақылау органдарымен жүргізілген тексерулердің нәтижесі бойынша ұсыныстар әзірлеу; бюджеттің орындалу басқармасының бухгалтрлік есеп жене есептілік басқармасының қызметін үйлестіру, орындаушылық және еңбек тәртібіне бақылауды жүзеге асыру.
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 11-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Бухгалтерлік есеп және қаржы есептілігі туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» заңдарын, Салық кодексін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау және үйлестіру; республикалық бюджеттен қаржыландырылатын бағдарламалар бойынша атқару жөнінде бухгалтерлік есеп жасау және ҚР Қаржы министрлігі мен Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылайтын есеп комитетіне беру; бас кітапты жүргізу; министрлік бойынша тұтастай алғанда есептілікті (балансты) жинақтау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; бөлінген бюджет қаражатының нысаналы пайдалануын бақылауды жүзеге асыру; бухгалтерлік құжаттардың, есептердің, төлемдік міндеттемелердің уақтылы және дұрыс ресімделуін бақылау; бухгалтерлік есеп жүргізуді қамтамасыз ету.
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4 (1 единица) (№ 11-2-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан», Налогового Кодекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Ведение синтетического и аналитического учета по субсчетам; ведение бухгалтерского учета по кассовым и банковским операциям и отчетности по ним; проверка мемориальных ордеров; прием бухгалтерских балансов территориальных органов Комитета транспортного контроля; осуществление своевременного и качественного начисления по предоставленным первичным документам заработной платы, доплат, премий, отпускных, компенсаций и листов временной нетрудоспособности, а также перечисление их на карточные счета; исчисление и перечисление налогов, а также удержания и перечисления сумм обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений в ГЦВП; составление налоговой отчетности; проведение сверки с налоговым комитетом.
Главный эксперт Управления бухгалтерского учета и отчетности,
категория С-4 (№ 11-2-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», пенсионном обеспечении в Республике Казахстан», Налогового Кодекса.
Опыт работы

С-4 санаты (1 бірлік) (№ 11-2-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Бухгалтерлік есеп және қаржы есептілігі туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» заңдарын, Салық кодексін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Субшоттар бойынша синтетикалық және аналитикалық есепті жүргізу; бухгалтерлік есепті кассалық және банктік операциялар бойынша жүргізу және олар бойынша есептілікті жүргізу; мемориалдық ордерлерді тексеру; Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдарының бухгалтерлік баланстарын қабылдау; ұсынылған бастапқы еңбек ақы, үстемеақы, сыйлықақы, демалыс ақысы, жәрдемақы және еңбекке жарамсыздық қағазы құжаттары бойынша уақтылы және сапалы есептеуді жүзеге асыру, сондай-ақ оларды карточкалық шоттарға аудару; салықтарды ұстау және төлеу; сондай-ақ міндетті зейнетақы жарнасын, Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығына әлеуметтік аударымдарды ұстау және аудару; салық есептілігін құрастыру; Салық комитетімен салыстырып тексеру жүргізу.
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 11-2-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Бухгалтерлік есеп және қаржы есептілігі туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» заңдарын, Салық кодексін білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Ведение синтетического и аналитического учета по субсчетам; составление мемориальных ордеров; обеспечение контроля за подготовкой договоров, их регистрация и контроль за исполнением финансовых обязательств; осуществление контроля за своевременным исполнением финансовых процедур по бюджетным программам; прием бухгалтерских балансов с территориальных подразделений Комитета транспортного контроля; свод бухгалтерского баланса.
Главный эксперт Управления бухгалтерского учета и отчетности,
категория С-4 (1 единица) (№ 11-2-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», пенсионном обеспечении в Республике Казахстан», Налогового Кодекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Ведение синтетического и аналитического учета по субсчетам; составление мемориальных ордеров; осуществление учета за движением активов, малоценных и быстроизнашивающихся предметов и других материальных ценностей; начисление износа и подготовка отчетности; участие в проведении инвентаризации и составление инвентаризационных описей; учет основных средств; учет забалансовых счетов; составление отчета по основным средствам (Форма 11); прием бухгалтерских балансов с территориальных подразделений КТК; свод данных по дебиторской и кредиторской задолженности территориальных органов и сдача отчета в Министерство финансов РК; осуществление работы по приему отчетов от материально ответственных лиц и обеспечение контроля за списанием малоценных и быстроизнашивающихся предметов министерства и территориальных органов; ведение учета за расходованием средств.
Главный эксперт Управления бухгалтерского учета и отчетности,

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Субшоттар бойынша синтетикалық және аналитикалық есепті жүргізу; мемориалдық ордерлерді жасау; шарттардың дайындалуын, оларды тіркеуден өткізу және қаржылық міндеттемелердің орындалуын бақылауды қамтамасыз ету; бюджеттік бағдарламалар бойынша қаржыландыру рәсімдерінің уақтылы орындалуын қадағалауды жүзеге асыру; КБК аумақтық бөлімшелерінен бухгалтерлік баланстарды қабылдау; бухгалтерлік балансты жинақтау.
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 11-2-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Бухгалтерлік есеп және қаржы есептілігі туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» заңдарын, Салық кодексін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеттері
Субшоттар бойынша синтетикалық және аналитикалық есепті жүргізу; мемориалдық ордерлерді жасау; активтердің, құны төмен және тез тозатын құралдар мен басқа да материалдық құндылықтар қозғалысының есебін жүзеге асыру; тозуды есептеу және есептілікті дайындау; түгендеу жүргізуге қатысу және түгендеу тізімдемесін жасау; негізгі құралдардың есебін жүргізу; негізгі құралдар бойынша есептілікті жасау (11-нысан); Көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелерінен бухгалтерлік баланстарды қабылдау; аумақтық органдардың дебиторлық және кредиторлық берешектері бойынша жинақталған мәліметтерін дайындау және есептілікті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне тапсыру; материалдық жауапты тұлғалардан есептілікті қабылдау жұмыстарын жүзеге асыру және министрлік пен аумақтық органдардың құны төмен және тез тозатын құралдарының есептен шығарылуын қадағалауды қамтамасыз ету; шығыстардың есебін жүргізу.
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4 (1 единица) (№ 11-2-2-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан», Налогового Кодекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре типовым квалификационным требованиям;
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Ведение синтетического и аналитического учета по субсчетам; составление мемориальных ордеров и расчетов с поставщиками и подрядчиками; проверка и разноска выставленных счетов, актов выполненных работ; подготовка для регистрации заявок и платежных поручений по заключенным договорам; осуществление контроля за своевременным исполнением финансовых процедур по бюджетным программам; контроль за проведением счетов к оплате и регистрации заявок в Департаменте казначейства.
Главный эксперт Управления бухгалтерского учета и отчетности,
категория С-4 (1 единица) (№ 11-2-2-5)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О бюджетной системе», «О республиканском бюджете», инструкции по бухгалтерскому учету государственных учреждений.
Опыт работы
1. Согласно Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

С-4 санаты (1 бірлік) (№ 11-2-2-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Бухгалтерлік есеп және қаржы есептілігі туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» заңдарын, Салық кодексін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Субшоттар бойынша синтетикалық және аналитикалық есепті жүргізу; мемориалдық ордерлерді жасау және жеткізушілермен және мердігерлермен есеп айырысуларды жүргізу; ұсынылған шоттарды, атқарылған жұмыстар бойынша актілерді тексеру және тарату; жасалған шарттар бойынша тіркеуге өтінімдер мен төлемге тапсырмаларды дайындау; бюджеттік бағдарламалар бойынша қаржылық рәсімдердің уақтылы орындалуын қадағалауды жүзеге асыру; Қазынашылық департаментінде төлем шоттарын өткізу және өтінімдердің тіркелуін бақылау.
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 11-2-2-5)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Бухгалтерлік есеп және қаржы есептілігі туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы», «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» заңдарын, Салық кодексін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Желательно наличие опыта работы в государственных органах в области финансового и банковского менеджмента.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Учет расходных операций по движению денежных средств; составление мемориальных ордеров и расчетов с поставщиками и подрядчиками; проверка и разноска выставленных счетов, актов выполненных работ; подготовка для регистрации заявок и платежных поручений по заключенным договорам; взаимодействие с органом Казначейства.
Главный эксперт управления бухгалтерского учета и отчетности,
категория С-4 (1 единица) (№ 11-2-2-6)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание инструкции по бухгалтерскому учету государственных учреждений, инструкций по ведению кассовых операций.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в государственных учреждениях в области бухгалтерского учета.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление учета за движением активов и участие в проведении инвентаризации и составление инвентаризационных описей; учет основных средств; учет забалансовых счетов; составление отчета по основным средствам (Форма 11); прием бухгалтерских балансов с территориальных подразделений.
Главный эксперт управления бухгалтерского учета и отчетности,
категория С-4 (1 единица) (№ 11-2-2-7)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

2. Бухгалтерлік есепке алу саласында мемлекеттік мекемелерде жұмыс тәжірибесінің болуы мүмкін.
3. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Депозиттік шоттағы түсімдер мен шығыстардың есебін жүргізу; Ақшалай қаражаттардың қозғалысы бойынша шығыс операциясы есебін жүргізу; мемориалдық ордерлерді жасау және жеткізушілермен және мердігерлермен есеп айырысуларды жүргізу; ұсынылған шоттарды, атқарылған жұмыстар бойынша актілерді тексеру және тарату; жасалған шарттар бойынша тіркеуге өтінімдер мен төлемге тапсырмаларды дайындау; Қазынашылық органмен өзара іс-әрекет.
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 11-2-2-6)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есебі бойынша нұсқаулығын, кассалық операцияларды жүргізу нұсқаулығын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Бухгалтерлік есепке алу саласында мемлекеттік мекемелерде жұмыс тәжірибесінің болуы мүмкін.
3. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Активтердің қозғалысының есебін жүзеге асыру; тозуды есептеу және есептілікті дайындау; түгендеу жүргізуге қатысу және түгендеу тізімдемесін жасау; негізгі құралдардың есебін жүргізу; негізгі құралдар бойынша есептілікті жасау (11-нысан); аумақтық бөлімшелерінен бухгалтерлік баланстарды қабылдау.
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 11-2-2-7)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание законов Республики Казахстан «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан», Трудового и Налогового кодексов.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Ведение синтетического и аналитического учета по субсчетам; составление мемориальных ордеров; ведение учета наличия и движения активов, начисление износа и подготовка отчетности; участие в проведении инвентаризации и составление инвентаризационных описей; учет основных средств; составление отчета по основным средствам (Форма 11). Осуществление учета материальных ценностей; осуществление работы по приему отчетов от материально ответственных лиц и обеспечение контроля за списанием материалов и ведение учета за расходованием средств.
Эксперт управления бухгалтерского учета и отчетности,
категория С-5 (1 единица) (№ 11-2-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в бюджетной сфере.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Начисление заработной платы и других выплат по предоставленным первичным документам. Взаимодействие с налоговыми службами по вопросам налоговой отчетности; составление налоговой отчетности; составление статистической отчетности; взаимодействие с Управлением казначейства, учет банковских операций; участие в составлении отчетов об исполнении плана финансирования.
Эксперт управления бухгалтерского учета и отчетности,

2. Қазақстан Республикасының «Бухгалтерлік есеп және қаржы есептілігі туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы», «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» заңдарын, Салық кодексін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Субшоттар бойынша синтетикалық және талдамалық есепті жүргізу; мемориалдық ордерлерді жасау; активтердің болуы мен қозғалуын есепке алу, тозуды есептеу және есептілікті дайындау; түгендеу жүргізуге қатысу және мүкәммалдық тізімді жасау; негізгі құралдардың есебін жүргізу; негізгі құралдар бойынша есептілікті жасау (11-нысан). Материалдық құндылықтардың есебін жүзеге асыру; материалдық жауапты тұлғалардан есептілікті қабылдау жұмыстарын жүзеге асыру және материалдардың есептен шығарылуын қадағалауды қамтамасыз ету және қаражаттың жұмсалуына есеп жүргізу.
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 11-2-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Бюджет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ұсынылған бастапқы құжаттар бойынша айлық жалақысын және басқа да төлемдерді есептеу. Салық есеп беру мәселелері бойынша салық қызметтерімен өзара іс-ірекет; салық есебін құрастыру; статистикалық есепті құрастыру; қазынашылық басқармасымен өзара іс-қимыл, банктік операциялар есебі; қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есептің құрастырылуына қатысу.
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының сарапшысы,

2. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Материально-ответственное лицо, отвечающее за сохранность и целостность товарно-материальных ценностей находящихся на балансе Министерства; участие в проведении инвентаризации материальных ценностей (активов); своевременное оформление передачи активов, нематериальных активов из одного подчинения в другое по взаимодействию с территориальными комитетами государственного имущества и приватизации..
Руководитель Управления мониторинга государственных активов,
категория С-3 (1 единица) (№ 11-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или юридическое
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов по управлению государственными активами.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в государственных органах в области управления государственными активами.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности Управления, осуществление контроля за своевременным и качественным выполнением функций возложенных на управление, организация работ по управлению государственными активами, юридических лиц, подведомственных Министерству, проведения мониторинга государственных активов; организация рассмотрения вопросов планируемых к рассмотрению Советами директоров, Наблюдательными советами, органом управления юридических лиц, подведомственных Министерству.
Главный эксперт Управления мониторинга государственных активов,
категория С-4 (1 единица) (№ 11-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

2. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің теңгеріміндегі тауарлы-материалдық құндылықтардың сақталуы мен тұтастығына жауап беретін материалды-жауапты адам; материалдық құндылықтарға түгендеу жүргізуіне қатысу (активтер, аз құнды және тез тозатын заттар); мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеттерімен өзара іс-әрекеті бойынша бір бағыныштылықтан басқаға активтердің, материалдық емес активтердің тапсырылуын уақтылы рәсімдеу.
Мемлекеттік активтердің мониторингі басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 11-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының бюджеттік жоспарлау және мемлекеттік меншік объектілерін басқару саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше экономикалық жоспарлау, қаржылық менеджмент саласындағы және мемлекеттік активтерді басқару саласындағы мемлекеттік органдарда жұмыс тәжірибесінің болуы;
2. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманы жалпы басқару және қызметін үйлестіру, басқармаға жүктелген қызметтерді уақтылы және сапалы орындауға бақылау жүргізу, Министрліктің және оның ведомствоваларын ұстау бойынша шығыстарды уақтылы және сапалы жоспарлауын бақылауды қамтамасыз ету; ағымдағы бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджеттік өтінімдерді қалыптастыруды бақылау; Министрліктің ведомстволық бағынысты заңды тұлғалардың мемлекеттік активтерін басқару жөнінде жұмыстарды ұйымдастыру, мемлекеттік активтердің мониторингін жүргізу; Министрліктің ведомстволық бағынысты заңды тұлғалардың Директорлар кеңесімен қарастыруға жоспарланған мәселелерін қарауын ұйымдастыру.
Мемлекеттік активтердің мониторингі басқармасының бас
сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік) (№ 11-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық, заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов по управлению государственными активами.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в государственных органах в области управления государственными активами.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работ по управлению государственными активами, юридических лиц, подведомственных Министерству. Проведение мониторинга государственных активов, переданных в ведение Министерства. Рассмотрение вопросов выносимые на заседания Советов директоров акционерных обществ, подведомственных Министерству и подготовка проектов заключений. Рассмотрение и предварительное утверждение планов развития на пятилетний период подведомственных организаций. Предварительное рассмотрение предложений по распределению чистого дохода подведомственных Министерству организаций по результатам соответствующего отчетного года. Рассмотрение вопросов входящих в компетенцию общего собрания акционеров, а также на общих собраниях участников товариществ с ограниченной ответственностью, подведомственных Министерству; вопросов выносимых к рассмотрению Советами директоров акционерных обществ, Наблюдательными советами товариществ с ограниченной ответственностью подведомственных Министерству. Взаимодействие с государственными органами, касательно деятельности Акционерных обществ (АО) и Товариществ с ограниченной ответственностью (ТОО), Республиканских государственых предприятий (РГП) подотчетные Министерству.
Эксперт Управления мониторинга государственных активов,
категория С-5 (1 единица) (№ 11-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов по управлению государственными активами, планированию государственного бюджета, финансовой политики в сфере бюджетных отношений.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работ по управлению государственными активами, юридических лиц, подведомственных Министерству. Проведение мониторинга государственных активов, переданных в ведение Министерства. Рассмотрение и предварительное утверждение планов развития на пятилетний период подведомственных организаций. Предварительное рассмотрение предложений по распределению чистого дохода подведомственных Министерству организаций по результатам соответствующего отчетного года. Рассмотрение вопросов входящих в компетенцию органа управления государственных предприятий. Взаимодействие с государственными органами, касательно деятельности Акционерных обществ и Товариществ с ограниченной ответственностью, Республиканских государственных предприятий подотчетные Министерству.
Руководитель Управления планирования бюджета,
категория С-3 (1 единица) (№ 11-4-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов по бюджетному планированию, финансовой политики в сфере бюджетных отношений.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в государственных органах в области экономического планирования.

2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік меншік объектілерін басқару саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше мемлекеттік активтерді басқару саласындағы мемлекеттік органдарда жұмыс тәжірибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлікке ведомстволық бағынысты заңды тұлғалардың мемлекеттік активтерін басқару бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Министрлікке қарауына берілген Мемлекеттік активтерге мониторинг жүргізу. Министрлікке ведомстволық бағынысты акционерлік қоғамдардың Директорлар кеңесінің отырысына шығарылатын мәселелерді қарастыру және тұжырымдама жобасын әзірлеу. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың бес жылға арналған даму жоспарын қарастыру және алдын ала бекіту. Бюджеттік қаражатты, материалдық ресурстарды рационалды қолдану бойынша ұсыныстар әзірлеу. Тиісті есепті жыл нәтижелері бойынша Министрлікке ведомстволық бағынысты ұйымдардың таза табысын бөлу бойынша ұсыныстарды алдын ала қарастыру. Акционерлердің Жалпы отырысы, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің қатысушыларының Жалпы отырысы құзіретіне кіретін сұрақтарды қарастыру. Министрлікке ведомстволық бағынысты Акционерлік Қоғамдар (АҚ) мен жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (ЖШС) қызметіне қатысты мемлекеттік органдармен қарым-қатынас жүргізу
Мемлекеттік активтердің мониторингі басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 11-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Қазақстан Республикасының бюджеттік жоспарлау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлікке ведомстволық бағынысты заңды тұлғалардың мемлекеттік активтерін басқару бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Министрлікке қарауына берілген Мемлекеттік активтерге мониторинг жүргізу. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың бес жылға арналған даму жоспарын қарастыру және алдын ала бекіту. Бюджеттік қаражатты, материалдық ресурстарды рационалды қолдану бойынша ұсыныстар әзірлеу. Тиісті есепті жыл нәтижелері бойынша Министрлікке ведомстволық бағынысты ұйымдардың таза табысын бөлу бойынша ұсыныстарды алдын ала қарастыру. Мемлекеттік мекемелердің басқарушы органдарының құзіретіне кіретін Министрлікке ведомстволық бағынысты Акционерлік Қоғамдар (АҚ) мен жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (ЖШС) қызметіне қатысты мемлекеттік органдармен қарым-қатынас жүргізу
Бюджетті жоспарлау басқармасының басшысы, санаты С-3
(1 бірлік) (№ 11-4-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының бюджеттік жоспарлау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше мемлекеттік органдарда экономикалық жоспарлау және қаржылық менеджмент саласында жұмыс тәжірибесінің болуы.

3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности Управления, осуществление контроля за своевременным и качественным выполнением функций возложенных на управление, обеспечение контроля своевременного и качественного планирования бюджета министерства. Организация работы по разработке бюджетной заявки министерства на планируемый период и защите ее в уполномоченном государственном органе.
Главный эксперт Управления планирования бюджета,
категория С-4 (1 единица) (№ 11-4-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов по бюджетному планированию, финансовой политики в сфере бюджетных отношений.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в государственных органах в области экономического планирования.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Свод бюджетной заявки министерства на трехлетний период, участие в формировании бюджета министерства. Организация и подготовка проекта сводной бюджетной заявки министерства на предстоящий плановый период, участие в защите ее в уполномоченном государственном органе; переписка с государственными органами и подведомственными организациями по вопросам бюджетного планирования.
Главный эксперт Управления планирования бюджета,
категория С-4 (4 единицы) (№ 11-4-2-2, № 11-4-2-3,
№ 11-4-2-4, № 11-4-2-5)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов по бюджетному планированию, финансовой политики в сфере бюджетных отношений.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в государственных органах в области экономического планирования.

3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау және үйлестіру, басқармаға жүктелген функциялардың уақтылы және сапалы орындалуын бақылауды жүзеге асыру, Министрліктің бюджетінің сапалы және уақтылы жоспарлануын бақылауды қамтамасыз ету. Жоспарлы кезеңге арналған Министрліктің бюджеттік өтінімдерін әзірлеу бойынша және уәкілетті мемлекеттік органда оның қорғалуын қамтамасыз ету жұмыстарын ұйымдастыру.
Бюджетті жоспарлау басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты
(1 бірлік) (№ 11-4-2-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының бюджеттік жоспарлау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Мүмкіндігінше мемлекеттік органдарда экономикалық жоспарлау және қаржылық менеджмент саласында жұмыс тәжірибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық
міндеттері
Министрліктің үш жылдық кезеңге арналған бюджеттік өтінімдерін жинақтау, Министрліктің бюджетін қалыптастыруға қатысу. Алдағы жоспарлы кезеңге арналған Министрліктің жинақталған бюджеттік өтінімдерінің жобасын дайындау және ұйымдастыру, уәкілетті мемлекеттік органда оның қорғалуының қамтамасыз етілуіне қатысу; мемлекеттік органдармен және ведомстволық бағынысты ұйымдармен бюджеттік жоспарлау мәселелері бойынша хат алмасу.
Бюджетті жоспарлау басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты
(4 бірлік) (№ 11-4-2-2, № 11-4-2-3, № 11-4-2-4, № 11-4-2-5)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының бюджеттік жоспарлау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Мүмкіндігінше мемлекеттік органдарда экономикалық жоспарлау және қаржылық менеджмент саласында жұмыс тәжірибесінің болуы.

3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в своде и формировании бюджетной заявки по бюджетным программам развития министерства на трехлетний период. Организация и подготовка проекта сводной бюджетной заявки на предстоящий плановый период, участие в защите ее в уполномоченном государственном органе; переписка с государственными органами и подведомственными организациями по вопросам бюджетного планирования.
Эксперт Управления планирования бюджета,
категория С-5 (1 единица) (№ 11-4-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов по бюджетному планированию, финансовой политики в сфере бюджетных отношений.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в своде и формировании бюджетной заявки по бюджетным программам развития министерства на трехлетний период, участие в защите ее в уполномоченном органе; взаимодействие с ведомствами Министерства по планированию инвестиционных проектов; переписка с государственными органами и подведомственными организациями по вопросам бюджетного планирования.
Руководитель Управления исполнения бюджета, категория
С – 3 (1 единица) (№ 11-5-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в бюджетной сфере.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Exsel, E-mail.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления; осуществление контроля за своевременным и качественным выполнением функций возложенных на управление; организация работы по проведению мониторинга хода освоения бюджетных средств по республиканским бюджетным программам министерства; обеспечение контроля за составлением планов финансирования по платежам и обязательствам; координация работы по внесению изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам; координация работы по предоставлению в уполномоченные органы запрашиваемых отчетов; осуществление работы по исполнению бюджета в соответствии с действующим законодательством РК.
Главный эксперт управления исполнения бюджета,
категория С – 4 (№ 11-5-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в бюджетной сфере.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Exsel, E-mail.
Функциональные обязанности
Осуществление мониторинга освоения бюджетных средств, выделенных министерству; организация работы со структурными подразделениями и подведомственными государственными учреждениями по обеспечению полного и своевременного освоения бюджетных средств; координация работы по подготовке отчетных данных для предоставления в уполномоченные государственные органы.
Главный эксперт управления исполнения бюджета,
категория С – 4 (2 единицы) (№ 11-5-2-2, № 11-5-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в бюджетной сфере.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Exsel, E-mail.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и утверждении сводного плана финансирования по платежам и обязательствам администратора бюджетных программ; осуществление сбора и проведение проверки индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам подведомственных государственных учреждений; составление заявок о внесении изменений в планы финансирования по платежам и обязательствам; проверка наличия остатков бюджетных средств по изменяемым программам; подготовка отчетных данных для предоставления в уполномоченные государственные органы.
Эксперт управления исполнения бюджета, категория
С – 5 (1 единица) (№ 11-5-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в бюджетной сфере.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Exsel, E-mail.
Функциональные обязанности
Организация работы по взаимодействию с местными исполнительными органами по вопросам освоения бюджетных средств, выделяемых в виде трансфертов; участие в разработке и утверждении сводного плана финансирования по платежам и обязательствам администратора бюджетных программ; осуществление сбора и проведение проверки индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам подведомственных государственных учреждений; составление заявок о внесении изменений в планы финансирования по платежам и обязательствам; проверка наличия остатков бюджетных средств по изменяемым программам; осуществление иных полномочий, входящих в компетенцию управления;

3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің үш жылдық кезеңге арналған бюджеттік бағдарламалары бойынша бюджеттік өтінімдерін жинақтауға және қалыптастыруға қатысу, алдағы жоспарланатын кезеңге арналған Министрліктің жинақталған бюджеттік өтінімдерінің жобасын дайындау және ұйымдастыру, оны уәкілетті мемлекеттік органда қорғауға қатысу; бюджеттік жоспарлау мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен және ведомстволық бағынысты ұйымдармен хат алмасу.
Бюджетті жоспарлау басқармасының сарапшысы, С-5 санаты
(1 единица) (№ 11-4-3)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының бюджеттік жоспарлау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің даму бағдарламаларының бюджеті бойынша үш жылдық кезеңге арналған бюджет өтінімдерін жинақтауға және қалыптастыруға қатысу, уәкілетті мемлекеттік органда оның қорғалуының қамтамасыз етілуіне қатысу; Инвестициялық жобаларды жоспарлау бойынша Министрліктің ведомстволарымен өзара әрекеттесу; мемлекеттік органдармен және ведомстволық бағынысты ұйымдармен бюджеттік жоспарлау мәселелері бойынша хат алмасу.
Бюджетті атқару басқармасының басшысы, С-3 санаты
(1 бірлік) (№ 11-5-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Бюджет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету және үйлестіру; басқармаға жүктелген функциялардың уақтылы және сапалы орындалуын бақылау; Министрліктің республикалық бюджеттік бағдарламалары бойынша бюджеттік қаражаттардың игерілу барысының мониторингін жүргізу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; төлемдер мен міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларының құрылуына бақылауды қамтамасыз ету; міндеттемелер мен төлемдер жөніндегі жоспарларға өзгерістер енгізу бойынша жұмысты үйлестіру; сұратылған есептерді уәкілетті органдарға ұсыну бойынша жұмысты үйлестіру; ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес бюджетті атқару бойынша жұмысты жүзеге асыру.
Бюджетті атқару басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты
(1 бірлік) (№ 11-5-2-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Бюджет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлікке бөлінген бюджеттік қаражаттардың игеру мониторингін жүзеге асыру; бюджеттік қаражаттардың уақтылы және толық игерілуін қамтамасыз ету бойынша ведомствоға бағынысты мемлекеттік мекемелер және құрылымдық бөлімшелермен жұмысты ұйымдастыру; уәкілетті мемлекеттік органдарға ұсыну үшін есептік мәліметтерді дайындау бойынша жұмысты үйлестіру.
Бюджетті атқару басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты
(2 бірлік) (№ 11-5-2-2, № 11-5-2-3)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Бюджет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілігінің төлемдері мен міндеттемелері бойынша жинақ қаржыландыру жоспарын әзірлеу мен бекітуге қатысу; Ведомствоға бағынысты мемлекеттік мекемелердің төлемдері мен міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарларына тексеру жүргізу мен жинауды жүзеге асыру; төлемдер мен міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу туралы өтінімдерді құру; өзгермелі бағдарламалар бойынша бюджеттік қаражат қалдығының бар болуын тексеру; уәкілетті мемлекеттік органдарға ұсыну үшін есептік мәліметтерді дайындау.
Бюджетті атқару басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (№ 11-5-3)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Бюджет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Трансферттер түрінде бөлінетін бюджеттік қаражаттардың игерілу мәселелері жөнінде жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимыл бойынша жұмысты ұйымдастыру; бюджеттік бағдарламалар әкімшілігінің төлемдері мен міндеттемелері бойынша жинақ қаржыландыру жоспарын әзірлеу мен бекітуге қатысу; ведомствоға бағынысты мемлекеттік мекемелердің төлемдері мен міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарларына тексеру жүргізу мен жинауды жүзеге асыру; төлемдер мен міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу туралы өтінімдерді құру; өзгермелі бағдарламалар бойынша бюджеттік қаражат қалдығының бар болуын тексеру; басқарма құзыретіне кіретін басқа да өкілеттіліктерді жүзеге асыру.

12. Юридический департамент
Директор Юридического департамента, категория
С – 1 (1 единица) (№ 12-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в транспортно-коммуникационном комплексе, связи и информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Руководство и координация деятельностью департамента; рассмотрение на соответствие законодательству Республики Казахстан законопроектов и проектов иных нормативных правовых актов; проверка и визирование проектов нормативных правовых актов, соглашений, писем и заключений, затрагивающих правовые вопросы; защита и представление законных интересов Министерства в судах и иных государственных органах Республики Казахстан; осуществление мероприятий по правовой пропаганде; организация деятельности экспертного совета по вопросам частного предпринимательства, претензионно-исковой работы; обеспечение проведения Департаментом правового мониторинга нормативных правовых актов.
Руководитель Управления правового обеспечения,
категория С – 3 (1 единица) (№ 12-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в транспортно-коммуникационном комплексе, связи и информатизации..
Опыт работы
1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Оcуществление руководства работой управления; организация работы по проведению правовой экспертизы проектов приказов Министра и Ответственного секретаря, международных и иных договоров и соглашений; подготовка юридических заключений; разъяснение законодательства Республики Казахстан в сфере транспорта и коммуникаций, связи и информатизации; обеспечение соблюдения предусмотренных законодательными актами порядка и гарантий при возложении на работников возмещения материального ущерба; в пределах своей компетенции обеспечение соблюдения законности в деятельности Министерства, в том числе путем участия в работе комиссий, рабочих групп по правовым вопросам; консультация работников Министерства по правовым вопросам; осуществляет юридическое оформление подготовленных материалов, в которых усматриваются признаки коррупционных и иных правонарушений, для их передачи правоохранительным органам; осуществляет проверку на соответствие законодательству Республики Казахстан проектов международных соглашений, заключаемых Министерством с контрагентами и участвует в работе по их подготовке.
Главный эксперт Управления правового обеспечения,

12. Заң департаменті
Заң департаментінің директоры, С – 1 санаты (1 бірлік)(№ 12-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік және коммуникация кешені, байланыс және ақпараттандыру қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Департаменттің қызметін басқару және үйлестіру; заң жобаларының және өзге де нормативтік құқықтық актілер жобаларының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін қарау; құқықтық мәселелерге қатысы бар нормативтік құқықтық актілердің, келісімдердің, хаттардың және қорытындылардың жобаларын тексеру және бұрыштама қою; Министрліктің заңды мүддесін соттарда және Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарында қорғау және білдіру; құқықтық насихат бойынша іс-шараларды жүзеге асыру; жеке кәсіпкерлік, талап-арыз жұмыстары мәселелері бойынша сараптау кеңесінің қызметін ұйымдастыру; Департаментпен нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторингін жүргізуді қамтамасыз ету.
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының басшысы,
С – 3 санаты (1 бірлік) (№ 12-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік және коммуникация кешені, байланыс және ақпараттандыру қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарманың жұмысына басшылықты жүзеге асыру; Министрдің және Жауапты хатшының бұйрықтарының, халықаралық және өзге де шарттардың және келісімдердің жобаларын құқықтық сараптамадан өткізу бойынша жұмысты ұйымдастыру; заңдық қорытындылар дайындау; Қазақстан Республикасының көлік және коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы заңнамасын түсіндіру; қызметкерлерге материалдық залалды өтеуді жүктеген кезде заңнамалық актілерде көзделген тәртіптің және кепілдіктің сақталуын қамтамасыз ету; өз құзыреті шегінде Министрліктің қызметінде заңдылықтың сақталуын, оның ішінде құқықтық мәселелер жөніндегі комиссиялар, жұмыс топтарының жұмысына қатысу; Министрліктің қызметкерлеріне құқықтық мәселелер бойынша кеңес беру; жемқорлық және өзге де құқық бұзушылық белгілері қаралатын дайындалған материалдарды заңды ресімдеуді жүзеге асыру және оларды құқық қорғау органдарына беру; Министрліктің контрагентпен жасалған халықаралық келісімдерінің жобаларын Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес тексеруді жүзеге асыру және оларды дайындау жұмысына қатысу.
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы,

категория С – 4 (1 единица) (№ 12-2-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в транспортно-коммуникационном комплексе, связи и информатизации.
Опыт работы
1 Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2 Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение соответствия проектов нормативных правовых и правовых актов, соглашений и иных документов в области транспорта и коммуникаций, связи и информатизации законодательству Республики Казахстан; осуществление мероприятий по правовой пропаганде; в пределах своей компетенции обеспечение соблюдения законности в деятельности Министерства; участие в работе рабочих групп по правовым вопросам; консультирование работников Министерства, его ведомств и территориальных органов по правовым вопросам; подготовка справочных материалов по законодательству; осуществление проверки на соответствие законодательству Республики Казахстан проектов международных соглашений заключаемых Министерством с контрагентами и участвует в работе по их подготовке.
Главный эксперт Управления правового обеспечения,
категория С – 4 (1 единица) (№ 12-2-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в транспортно-коммуникационном комплексе, связи и информатизации.
Опыт работы

С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 12-2-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік және коммуникация кешені, байланыс және ақпараттандыру қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Көлік және коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы нормативтік-құқықтық және құқықтық актілер, келісімдер мен өзге де құжаттар жобаларының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін қамтамасыз ету; өз құзыреті шегінде Министрліктің қызметінде заңдылықтың сақталуын қамтамасыз ету; құқықтық мәселелер бойынша жұмыс топтарының жұмысына қатысу; Министрліктің, оның ведомстволары мен аумақтық органдарының қызметкерлеріне құқықтық мәселелер бойынша кеңес беру; заңнама бойынша анықтамалық материалдар дайындау; Министрліктің контрагентпен жасалған халықаралық келісімдерінің жобаларын Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес тексеруді жүзеге асыру және оларды дайындау жұмысына қатысу.
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы,
С – 4 санаты  (1 бірлік) (№ 12-2-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік және коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение соответствия проектов нормативных правовых и правовых актов, соглашений и иных документов в области транспорта и коммуникаций, связи и информатизации законодательству Республики Казахстан; осуществление мероприятий по правовой пропаганде; в пределах своей компетенции обеспечение соблюдения законности в деятельности Министерства; участие в работе рабочих групп по правовым вопросам; консультирование работников Министерства, его ведомств и территориальных органов по правовым вопросам; подготовка справочных материалов по законодательству; осуществление проверки на соответствие законодательству Республики Казахстан проектов международных соглашений заключаемых Министерством с контрагентами и участвует в работе по их подготовке.
Эксперт Управления правового обеспечения, категория
С – 5 (1 единица) (№ 12-2-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в транспортно-коммуникационном комплексе, связи и информатизации.
Опыт работы
1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение соответствия проектов нормативных правовых и правовых актов, соглашений и иных документов в области транспорта и коммуникаций законодательству Республики Казахстан; в пределах своей компетенции обеспечение соблюдения законности в деятельности Министерства; осуществление мероприятий по правовой пропаганде; участие в работе рабочих групп по правовым вопросам; консультирование работников Министерства, его ведомств и территориальных органов по правовым вопросам; обновление законодательной базы веб-сайта министерства; осуществляет проверку на соответствие законодательству Республики Казахстан проектов международных соглашений заключаемых Министерством с контрагентами и участвует в работе по их подготовке.
Эксперт Управления правового обеспечения, категория

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Көлік және коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы нормативтік-құқықтық және құқықтық актілер, келісімдер мен өзге де құжаттар жобаларының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін қамтамасыз ету; өз құзыреті шегінде Министрліктің қызметінде заңдылықтың сақталуын, құқықтық мәселелер бойынша жұмыс топтарының жұмысына қатысу; Министрліктің, оның ведомстволары мен аумақтық органдарының қызметкерлеріне құқықтық мәселелер бойынша кеңес беру; заңнама бойынша анықтамалық материалдар дайындау; Министрліктің контрагентпен жасалған халықаралық келісімдерінің жобаларын Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес тексеруді жүзеге асыру және оларды дайындау жұмысына қатысу.
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы,
С – 5 санаты (1 бірлік) (№ 12-2-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік және коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Көлік және коммуникация саласындағы нормативтік-құқықтық және құқықтық актілер, келісімдер мен өзге де құжаттар жобаларының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін қамтамасыз ету; өз құзыреті шегінде Министрліктің қызметінде заңдылықтың сақталуын, құқықтық мәселелер бойынша жұмыс топтарының жұмысына қатысу; Министрліктің, оның ведомстволары мен аумақтық органдарының қызметкерлеріне құқықтық мәселелер бойынша кеңес беру; министрліктің веб-сайттың заңнамалық базаны жанарту; Министрліктің контрагентпен жасалған халықаралық келісімдерінің жобаларын ҚР заңнамасына сәйкес тексеруді жүзеге асыру және оларды дайындау жұмысына қатысу.
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы,

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Рассмотрение на соответствие законодательству Республики Казахстан законопроектов и проектов иных нормативных правовых актов; подготовка предложений и осуществление мероприятий по включению в планы законопроектных работ Правительства соответствующих законопроектов; участие в координации нормотворческой деятельности министерства; анализирование и обобщение нормотворческой деятельности Министерства; контроль за своевременной разработкой нормативных правовых актов; консультирование работников Министерства по правовым вопросам.
Эксперт управления правовой экспертизы нормативных правовых
актов, категория С – 5 (1 единица) (№ 12-3-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в транспортно-коммуникационном комплексе, связи и информатизации.
Опыт работы
1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Рассмотрение на соответствие законодательству Республики Казахстан законопроектов и проектов иных нормативных правовых актов; организация работы по согласованию проектов нормативных правовых актов; участие в координации нормотворческой деятельности министерства; составление отчетов, анализа-обощения нормотворческой работы Министерства; подготовка информационных материалов о действующем законодательстве Республики Казахстан, имеющем отношение к деятельности организаций транспортно-коммуникационного комплекса; консультирование работников Министерства по правовым вопросам.
Эксперт управления правовой экспертизы нормативных
правовых актов, категория С – 5 (1 единица) (№ 12-3-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная компетентность

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Заң жобалары мен өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын Қазақстан Республикасы заңнамаларына сәйкестігін қарау; тиісті заң жобаларын Үкіметтің заң жобалары жұмыстарының жоспарына енгізу жөнінде ұсыныстар дайындау және іс-шараларды жүзеге асыру; министрліктің норма шығармашылық қызметін үйлестіруге қатысу; құқықтық насихат жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру; Министрліктің норма шығармашылық қызметін талдау және қорыту; нормативтік құқықтық актілерді уақтылы әзірлеуді бақылау; құқықтық мәселелер бойынша Министрліктің қызметкерлеріне кеңес беру.
Нормативтік құқықтық актілерді құқықтық сараптау басқармасының
сарапшысы, С – 5 санаты (1 бірлік) (№ 12-3-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік және коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Заң жобалары мен өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын Қазақстан Республикасы заңнамаларына сәйкестігін қарау; нормативтік құқықтық актілерді келісу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; министрліктің норма шығармашылық қызметін үйлестіруге қатысу; Министрліктің норма шығармашылық жұмыстарын талдау және қорыту, есептерін жасау; көлік-коммуникация кешенінің қызметін ұйымдастыруға қатысты Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалары туралы ақпараттық материалдарды дайындау; құқықтық мәселелер бойынша Министрліктің қызметкерлеріне кеңес беру.
Нормативтік құқықтық актілерді құқықтық сараптау басқармасының
сарапшысы, С – 5 санаты (1 бірлік) (№ 12-3-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация работы по разработке и обеспечению соответствующего согласования с причастными государственными органами Республики Казахстан проектов нормативных правовых актов по регулированию отраслей транспортно-коммуникационного комплекса; подготовка предложений по гармонизации нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствии с международными стандартами; разработка нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность отраслей транспортно-коммуникационного комплекса; организация работы экспертного совета; консультирование работников Министерства по правовым вопросам.
Эксперт управления правовой экспертизы нормативных
правовых актов, категория С – 5 (1 единица) (№ 12-3-3-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в транспортно-коммуникационном комплексе, связи и информатизации.
Опыт работы
1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация работы по разработке и обеспечению соответствующего согласования с причастными государственными органами Республики Казахстан проектов нормативных правовых актов по регулированию отраслей транспортно-коммуникационного комплекса; подготовка предложений по гармонизации нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствии с международными стандартами; разработка нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность отраслей транспортно-коммуникационного комплекса; организация работы экспертного совета; консультирование работников Министерства по правовым вопросам.
Руководитель Управления претензионно-исковой работы,
категория С-3 (1 единица) (№ 12-4-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная
компетентность

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Көлік-коммуникация кешені саласын реттеу бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын Қазақстан Республикасының қатысы бар мемлекеттік органдарымен тиісті келісулерді әзірлеу және қамтамасыз ету жұмыстарын ұйымдастыру; халықаралық стандарттарға сәйкес Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді үндестіру бойынша ұсыныстар дайындау; көлік-коммуникация кешені саласы бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; сарапшылар кеңесінің жұмысын ұйымдастыру; құқықтық мәселелер бойынша Министрліктің қызметкерлеріне кеңес беру.
Нормативтік құқықтық актілерді құқықтық сараптау
басқармасының сарапшысы, С – 5 санаты (1 бірлік) (№ 12-3-3-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік және коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Көлік-коммуникация кешені саласын реттеу бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын Қазақстан Республикасының қатысы бар мемлекеттік органдарымен тиісті келісулерді әзірлеу және қамтамасыз ету жұмыстарын ұйымдастыру; халықаралық стандарттарға сәйкес ҚР нормативтік құқықтық актілерді үндестіру бойынша ұсыныстар дайындау; көлік-коммуникация кешені саласы бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; сарапшылар кеңесінің жұмысын ұйымдастыру; құқықтық мәселелер бойынша Министрліктің қызметкерлеріне кеңес беру.
Талап-арыз жұмысы басқармасының басшысы, С-3 санаты
(1 бірлік) (№ 12-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в транспортно-коммуникационном комплексе, связи и информатизации.
Опыт работы
1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство Управлением. Координация работ по проведению правовой экспертизы нормативных правовых актов, подготавливаемых иными государственными органами, исковой и претензионной работы Министерства. Контроль и координация вопросов подготовки отчетов, справок, писем и других документов, касающихся исковой и претензионной работы. Представление в суде интересов Министерства. Обеспечение проведениия правового мониторинга нормативных правовых актов. Координация хода судебно-претензионных работ структурных подразделений и ведомств Министерства. Мониторинг работ по прохождению нормативных правовых актов, разработанных иными государственными органами в Министерстве, а также судебно-претензионных работ. Разъяснение в пределах своей компетенции норм законодательства Республики Казахстан. Работа с корреспонденцией, письмами и обращениями.
Главный эксперт Управления претензионно-исковой работы,
категория С-4 (1 единица) (№ 12-4-2-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в транспортно-коммуникационном комплексе, связи и информатизации.
Опыт работы

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік және коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше заңгерлік жұмысынның тәжірибесі болуы;
3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарманы жалпы басқару. Басқа мемлекеттік органдармен әзірленген нормативтік құқықтық актілерге заңдық сараптама жүргізу және Министрліктің наразылық және талап-арыз жұмыстарын үйлестіру. Наразылық және талап-арыз жұмыстарына қатысты есептер, анықтамалар, хат-алмасулар және басқа құжаттарды әзірлеу бойынша мәселелрді үйлестіру және бақылау. Министрлікке келісу үшін жолданған нормативтік құқықтық актілер жобаларының өтуі мен келісуін үйлестіру және бақылау. Соттарда Министрліктің мүдделерін қорғау. Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволарының талап-арыз жұмыстарының барысын бақылау. Министрлікте басқа мемлекеттік органдармен әзірленген нормативтік құқықтық актілер өтуін, сондай-ақ, талап-арыз жұмыстарына мониторинг жүргізу. Өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы заңнамаларының нормаларына түсініктеме беру. Хат-хабарламалармен, хаттармен және өтініштермен жұмыс жасау.
Талап-арыз жұмысы басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (№ 12-4-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік және коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение правовой экспертизы проектов законов, иных нормативных правовых актов, международных договоров, разрабатываемых иными государственными органами. Ведение и работ по согласованию, визированию (прохождение) проектов нормативных правовых актов, разработанных иными государственными органами в Министерстве. Разъяснение и анализ законодательства Республики Казахстан в пределах своей компетенции. В пределах компетенции департамента участие в исковой и претензионной работе, в том числе представление интересов в суде, поддержка исковых требований. Работа с корреспонденцией, письмами и обращениями.
Главный эксперт Управления претензионно-исковой работы,
категория С-4 (1 единица) (№ 12-4-2-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в транспортно-коммуникационном комплексе, связи и информатизации.
Опыт работы
1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение претензионно-исковых работ. Подача исковых и апелляционных материалов в судебные органы по ходатайству структурных подразделений, содействие в списании дебиторских и кредиторских задолженностей Министерства, путем подачи соответствующих исков и непосредственного участия в судебных разбирательствах; исполнение судебных актов (частные определения), вынесенных в отношении Министерства; оказание практической и методической помощи ведомствам Министерства по вопросам судебно-претензионных дел. Представление в суде интересов Министерства. Разъяснение в пределах своей компетенции норм законодательства Республики Казахстан. Работа с корреспонденцией, письмами и обращениями. Участие в проведении правовой экспертизы нормативных правовых актов, разрабатываемых иными государственными органами.
Главный эксперт Управления претензионно-исковой работы,
категория С-4 (1 единица) (№ 12-4-2-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше заңгерлік жұмысынның тәжірибесі болуы;
3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқа мемлекеттік органдармен әзірленген заңдардың, басқа нормативтік құқықтық актілер, халықаралық шарттардың жобаларына заңдық сараптама жүргізу. Министрлікте басқа мемлекеттік органдармен әзірленген нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісу, бұрыштама қол қою (өту) бойынша жұмыстарды жүргізу. Өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы заңнамаларының нормаларына талдау жүргізу және түсініктеме беру. Депаратменттің құзыреті шегінде талап-арыз және наразылық жұмыстарына қатысу, оның ішінде сотта мүдделерге өкілеттік ету, талап-арыз талаптарын қолдау.
Талап-арыз жұмысы басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты
(1 бірлік) (№ 12-4-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік және коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше заңгерлік жұмысынның тәжірибесі болуы;
3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Талап-арыз жұмыстарын жүргізу. Құрылымдық бөлімшелердің өтініші бойынша сот органдарына талап-арыз және аппеляциялық шағым беру, Министрліктің дебиторлық және кредиторлық берешектерін тиісті талап-арыз беру және сотта істің қаралуында тікелей қатысу жолымен есептен шығаруға жәрдемдесу; Министрлікке қатысты шығарылған сот актілерін (жеке ұйғарымдар) орындау; Министрліктің ведомстволарына талап-арыз жұмыстары мәселелері бойынша тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету. Сотта Министрліктің мүдделеріне өкілеттік ету. Өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы заңнамаларының нормаларына түсініктеме беру. Хат-хабарламалармен, хаттармен және өтініштермен жұмыс жасау. Басқа мемлекеттік органдармен әзірленген нормативтік құқықтық актілерге заңдық сараптама жүргізуге қатысу.
Талап-арыз жұмысы басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты
(1 бірлік) (№ 12-4-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в транспортно-коммуникационном комплексе, связи и информатизации.
Опыт работы
1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подача исковых и апелляционных материалов в судебные органы по вопросам государственных закупок товаров, работ и услуг. Представление интересов в суде, путем подачи соответствующих исков и непосредственного участия в судебных разбирательствах. Исполнение судебных актов (частные определения) вынесенных в отношении Министерства. Оказание практической и методической помощи ведомствам Министерства по вопросам судебно-претензионных дел по вопросам государственных закупок товаров, работ и услуг. Ведение на постоянной основе мониторинга судебно-претензионных работ по вопросам государственных закупок товаров, работ и услуг.
Эксперт Управления претензионно-исковой работы,
категория С-5 (1 единица) (№ 12-4-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2 Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в транспортно-коммуникационном комплексе, связи и информатизации.
Опыт работы
1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка исковых и апелляционных материалов в судебные органы, представление интересов в суде, исполнение судебных актов (частные определения) вынесенных в отношении Министерства. Ведение на постоянной основе мониторинга судебно-претензионных работ Министерства и ведомств Министерства. Участие в проведении правовой экспертизы проектов законов, иных нормативных правовых актов, международных договоров, разрабатываемых иными государственными органами. Проведение сводной работы по правовому мониторингу нормативных правовых актов. Подготовка сводной информации о ходе проведения правовой экспертизы проектов нормативных правовых актов, разработанных иными государственными органами. Работа с корреспонденцией, письмами и обращениями. Подготовка отчетов, справок и писем в рамках работ по проведению правовой экспертизы проектов нормативных правовых актов, разработанных иными государственными органами. Участие в ведении делопроизводства Управления.

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік және коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше заңгерлік жұмысынның тәжірибесі болуы;
3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Тауарлар, жұмыстар және қызметтерді мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша сот органдарына талап-арыз және аппеляциялық шағым беру. Тиісті талап-арыз беру және сотта істің қаралуында тікелей қатысу жолымен сотта Министрліктің мүдделеріне өкілеттік ету. Министрлікке қатысты шығарылған сот актілерін (жеке ұйғарымдар) орындау. Министрліктің ведомстволарына тауарлар, жұмыстар және қызметтерді мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша талап-арыз жұмыстарына қатысты тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету. Тауарлар, жұмыстар және қызметтерді мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша талап-арыз жұмыстарына тұрақты негізде мониторинг жүргізу.
Талап-арыз жұмысы басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (№ 12-4-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік және коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше заңгерлік жұмысынның тәжірибесі болуы;
3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Сот органдарына талап-арыз және аппеляциялық шағым материалдарын әзірлеу, сотта мүдделерге өкілеттік ету, Министрлікке қатысты шығарылған сот актілерін (жеке ұйғарымдар) орындау. Министрліктің және Министрлік ведомстволарының талап-арыз жұмыстарына тұрақты негізде мониторинг жүргізу. Ведомстволар мен құрылымдық бөлімшелердің талап-арыз жұмыстарының барысы жөнінде жиынтық ақпарат әзірлеу. Басқа мемлекеттік органдармен әзірленген заңдардың, басқа нормативтік құқықтық актілер, халықаралық шарттардың жобаларына заңдық сараптама жүргізуге қатысу. Министрлікте басқа мемлекеттік органдармен әзірленген нормативтік құқықтық актілердің өтуіне тұрақты негізде мониторинг жүргізу. Басқа мемлекеттік органдармен әзірленген нормативтік құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама жүргізу барысы жөнінде жиынтық ақпарат әзірлеу. Басқа мемлекеттік органдармен әзірленген нормативтік құқықтық актілерге құқықтық сараптама жүргізу бойынша жұмыстар шеңберінде есептер, анықтамалар және хаттар әзірлеу. Басқараманың іс-жүргізу жұмыстарына қатысту.

13. Департамент документационного обеспечения и развития
государственного языка
Директор Департамента документационного обеспечения и
развития государственного языка, категория
С-2 (1 единица) (№ 13-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам организации делопроизводства.
Опыт работы
1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet
Функциональные обязанности
Руководство и контроль над деятельностью Департамента; организация работы Департамента в соответствии с Положениями о Министерстве и Департаменте, Регламенту Министерства, планами работ Министерства; информационное обеспечение руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию Департамента; организация работы, ведение и совершенствование системы документационного обеспечения в Министерстве, в том числе работы с ПО и БД ЕСЭДО; контроль за своевременным исполнением программных и контрольных документов, поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, поручений руководства Министерства; разработка и рассмотрение проектов нормативных правовых актов, инструктивно-методических материалов и иных документов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента; контроль за реализацей в Министерстве мероприятий в соответствии с Законом Республики Казахстан «О языках в Республике Казахстан». Осуществление иных полномочий, входящих в компетенцию Департамента.
Заместитель директора Департамента документационного
обеспечения и развития государственного языка, категория
С-3 (1 единица) (№ 13-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность

13. Құжаттамалық қамтамасыз ету және мемлекеттік
тілді дамыту департаменті
Құжаттамалық қамтамасыз ету және мемлекеттік тілді дамыту
департаментінің директоры, С-2 санаты (1 бірлік) (№ 13-1-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Іс қағаздарын ұйымдастыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Департамент қызметінің үстінен жалпы басқару және бақылау, Министрлік және Департамент туралы ережелеріне, Министрліктің регламентіне, Министрліктің жұмыс жоспарына сәйкес Департамент жұмыстарын ұйымдастыру, Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің басшыларын ақпараттық қамтамасыз ету; Министрлікте құжаттамалық қамтамасыз ету жүйесін, соның ішінде ЭҚАБЖ ДБ және БҚ жұмыстарын жүргізу және жетілдіру, жұмыстарды ұйымдастыру; Бағдарламалық және бақылаудағы құжаттарды, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын, Министрліктің басшыларының тапсырмаларын уақтылы орындалуын бақылауды қамтамасыз ету; департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын, нұсқаулық-әдістемелік материалдар мен басқада құжаттарды әзірлеу және қарау; Министрлікте «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы» ҚР Заңына сәйкес іс-шаралар жүргізу; Департаменттің құзыретіне кіретін өзге де өкілеттіліктердің жүзеге асырыуын бақылауды қамтамасыз ету.
Құжаттамалық қамтамасыз ету және мемлекеттік тілді дамыту
департаменті директорының орынбасары,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 13-1-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам организации делопроизводства.
Опыт работы
1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet
Функциональные обязанности
Обеспечение выполнения задач и функций, возложенных на Департамент в период отсутствия Директора; руководство и координация деятельности; организация проведения мероприятий, совещаний, проверок по вопросам входящим в компетенцию Департамента; организация эффективного взаимодействия со структурными подразделениями министерства по вопросам документооборота архивного делопроизводства; контроль за внедрением государственного языка в делопроизводство; контроль за организацией курсов по изучению государственного языка; организация контроля за соблюдением исполнительской дисциплины; протокольное обеспечение аппаратных совещаний Министра и совещаний Ответственного секретаря; разработка и подготовка документов, проектов нормативных правовых актов; рассмотрение подготавливаемых сотрудниками Управлений проектов документов; подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управлений; организация работы Экспертной комиссии Министерства по вопросам документационного обеспечения; осуществление иных полномочий, входящих в компетенцию Департамента.
Руководитель управления документационного обеспечения,
категория С-4 (1 единица) (№ 13-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам организации делопроизводства.
Опыт работы

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Іс қағаздарын ұйымдастыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Департаментке жүктелген міндеттер мен функцияларды Директор болмаған кезеңде орындауды қамтамасыз ету; өзінің өкілеттігі шегінде Департамент қызметін басқару және үйлестіру; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша іс-шаралар, кеңестер, тексерулер өткізуді ұйымдастыру; мұрағаттық іс қағаздарын жүргізуде құжатайналым мәселелері бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен тиімді өзара іс-қимылды ұйымдастыру; іс қағаздарына мемлекеттік тілді енгізуді бақылауды, мемлекеттік тілді оқыту курсының ұйымдастырылуын бақылауды жүзеге асыру; атқарушылық тәртіптің сақталуын бақылауды ұйымдастыру; Министрдің аппараттық кеңесін және Жауапты хатшының кеңесін хаттамалық қамтамасыз ету; құжаттарды, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және дайындау; Департамент қызметкерлері дайындайтын құжаттар жобаларын қарау; Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хат жобаларын және ақпараттарды дайындау; Министрліктің құжаттамалық қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі сараптау комиссиясының жұмысын ұйымдастыру; Департаменттің құзыретіне кіретін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының басшысы,
С-4 санаты  (1 бірлік) (№ 13-2-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Іс қағаздарын ұйымдастыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация и руководство деятельностью Управления; разработка плановых документов Управления; обеспечение оперативной, качественной обработки и рассылки поступающей корреспонденции; рассмотрение, распределение по компетенции и контроль прохождения поступающих в Министерство документов; анализ прохождения документов в подразделениях министерства; организация дежурства сотрудников Управления для приема срочных документов; участие в проведении учебы по вопросам организации делопроизводства и архивного дела; подготовка аналитических материалов по вопросам документационного обеспечения; проведение ежемесячного мониторинга состояния документооборота; контроль за организацией работы и составлением отчетности по приему граждан руководством Министерства; организация работы ведомственного архива; организация составления и утверждения Номенклатуры дел Министерства; внесение руководству Министерства предложений по устранению выявляемых в процессе внутреннего контроля недостатков; контроль за их устранением; рассмотрение подготавливаемых специалистами Управления проектов документов; подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления; разработка, рассмотрение и подготовка нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; осуществление иных полномочий, входящих в компетенцию Управления.
Главный эксперт управления документационного обеспечения,
категория С-5 (1 единица) (№ 13-2-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам организации делопроизводства.
Опыт работы
1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация приема служебной корреспонденции, поступающей в Министерство; регистрация и ведение учета документов в Базе данных Единой системы электронного документооборота (БД ЕСЭДО); регистрация входящих документов из Администрации Президента РК, Канцелярии Премьер-Министра РК, Парламента РК, министерств и ведомств; прием и регистрация обращений, поступающих от юридических и физических лиц; обеспечение рассылки и контроль за своевременным получением входящей корреспонденции структурными подразделениями Министерства; контроль ведения Журналов учета входящей корреспонденции; составление отчетов по документообороту; составление графика дежурства сотрудников Управления для приема срочных документов; совершенствование организации документационного обеспечения; cоставление ежеквартального Графика приема по личным вопросам руководством Министерства физических и юридических лиц; осуществление записи граждан на личный прием к Министру, в том числе и на он-лайн прием через интернет – ресурсы; обеспечение мониторинга принятых решений по итогам приема; подготовка и ежеквартальное представление Графика приема в Канцелярию Премьер-Министра РК; осуществление систематизации материалов текущего делопроизводства; участие в подготовке информационных аналитических материалов; участие в проведении проверок структурных подразделений и ведомств Министерства по вопросам, входящим в компетенцию Управления; участие в разработке и подготовке нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления; осуществление иных полномочий, входящих в компетенцию Управления.
Главный эксперт управления документационного обеспечения,

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарманың қызметін ұйымдастыру және үйлестіру; Басқарманың жоспарлық құжаттарын әзірлеу; келіп түсетін хаттарды оперативті және сапалы өңдеу және таратуды қамтамасыз ету; Министрлікке келіп түсетін құжаттарды қарау, құзыретіне қарай бөлу және жүруін бақылау; Министрліктің құрылымдарында құжаттардың жүруін талдау; шұғыл құжаттарды қабылдау үшін Басқарма қызметкерлерінің кезекшілігін ұйымдастыру; іс қағаздарын жүргізу және мұрағат ісін ұйымдастыру мәселелері бойынша оқытуларды жүргізуге қатысу; құжаттамалық қамтамасыз ету мәселелері бойынша талдау материалдарын дайындау; құжатайналым жай-күйіне ай сайын мониторинг жүргізу; Министрліктің басшыларының азаматтарды қабылдау бойынша жұмысын ұйымдастыру және есебін жасауға бақылауды жүзеге асыру; ведомстволық мұрағаттың жұмысын ұйымдастыру; Министрліктің істер номенклатурасын жасау және бекітуін ұйымдастыру; Министрліктің басшылығына ішкі бақылау процесінде туындаған кемшіліктерді жою жөніндегі ұсыныстарды енгізу, оларды жойылуын бақылауды жүзеге асыру; басқарма мамандарымен дайындалатын құжаттар жобаларын қарау; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хат жобаларын және ақпараттарды дайындау; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, қарау және дайындау; Басқарманың құзыретіне кіретін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 13-2-2-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Іс қағаздарын ұйымдастыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Министрлікке келіп түсетін қызметтік хаттарды қабылдауды ұйымдастыру; Бірынғай электрондық құжат айналымы жүйесінің деректер базасында (ЭҚАБЖ ДБ) құжаттарды тіркеу және есепке алу; ҚР Президенті Әкімшілігінің, ҚР Премьер-Министрі Кеңсесінің,
ҚР Парламентінің, Министрліктер мен ведомстволардың кіріс құжаттарын тіркеу; заңды және жеке тұлғалардан келіп түсетін өтініштерді қабылдау және тіркеу; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің кіріс хаттарын уақтылы қабылдау үшін таратуды қамтамасыз ету және бақылауды жүзеге асыру; Кіріс хаттарды тіркеу журналдың жүргізілуін бақылауды жүзеге асыру; құжатайналым жөніндегі есепті жасау; шұғыл құжаттарды қабылдау үшін Басқарма қызметкерлерінің кезекшілік кестесін құру; құжаттамалық қамтамасыз етуді ұйымдастыруды жетілдіру; жеке және заңды тұлғалардың өкілдерін Министрлік басшыларының жеке мәселелер бойынша тоқсан сайынғы қабылдау кестесін құру; азаматтарды Министрдің жеке қабылдауына тіркеуді, соның ішінде Интернет-ресурсы арқылы он-лайн бойынша қабылдауды жүзеге асыру, қабылдау қорытындысы бойынша қабылданған шешімдерге мониторингті қамтамасыз ету; ҚР Премьер-Министрі Кеңсесіне қабылдау кестесін дайындау және тоқсан сайын ұсыну; ағымдағы іс қағаздарын жүргізу материалдарын жүйелендіруді жүзеге асыру; ақпараттық талдау материалдарын дайындауға қатысу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволарын тексеруді жүргізуге қатысу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және дайындауға қатысу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хат жобаларын және ақпараттарды дайындау; Басқарманың құзыретіне кіретін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы,

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Прием корреспонденции, поступающей из министерств и ведомств; регистрация и сканирование входящей корреспонденции в Базе данных Единой системы электронного документооборота (БД ЕСЭДО); осуществление регистрации исходящей корреспонденции в в Базе данных Единой системы электронного документооборота (БД ЕСЭДО); в вышестоящие государственные органы (после осуществления проверки правильности оформления исходящих документов, наличии согласования проекта электронного документа с применением Электронной цифровой подписи (ЭЦП), соответствие подписи в документе с Электронной цифровой подписи (ЭЦП); выдача талонов физическим лицам о приеме заявления, сортировка корреспонденции по адресам, упаковки в конверты, оформление почтового адреса; составление Реестра отправки документов; отправка факсов и срочных телеграмм; доставка внешней корреспонденции поступившей на бумажных носителях с грифом «ДСП», исходящей корреспонденции, отправляемой на бумажных носителях, а также проектов нормативных правовых актов руководству Министерства; подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления; осуществление иных полномочий, входящих в компетенцию Управления.
Эксперт управления документационного обеспечения, категория
С-6 (1 единица) (№ 13-2-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам организации делопроизводства.
Опыт работы
1. Согласно типовым Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление приема документов на подпись Министру; ведение табеля учета использования рабочего времени сотрудниками Департамента; внесение необходимых записей в листки нетрудоспособности; составление проекта графика отпусков сотрудников Департамента; разработка проекта номенклатуры дел по Управлению; ежедневно проверка всех базе Единой системы электронного документооборота (ЕСЭДО) на соответствие языков в документе, наличие резолюций во входящих документах, наличие уведомления в исходящих документах и предоставление информации руководителю управления в первой половине рабочего дня; осуществление регистрации исходящей корреспонденции в Базе данных Единой системы электронного документооборота (БД ЕСЭДО); в государственные органы; регистрация внутренней исходящей корреспонденции Департамента; прием документов, поступающих на исполнение и визирование в Департамент и осуществление контроля за их исполнением; составление ежедневных сведений о поступивших в Министерство телефонограммах и факсограммах; распределение и доставка периодической печати в/из приемные руководства Министерства; доставка внешней корреспонденции поступившей на бумажных носителях с грифом «ДСП», исходящей корреспонденции, отправляемой на бумажных носителях, а также проектов нормативных правовых актов руководству Министерства; формирование дел для сдачи в ведомственный архив Министерства; подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Осуществление иных полномочий, входящих в компетенцию Управления.
Руководитель Управления мониторинга служебных документов,

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Министрліктер мен ведомтсволардан келіп түсетін хаттарды қабылдау; Бірынғай электрондық құжат айналымы жүйесінің деректер базасында (ЭҚАБЖ ДБ) кіріс хаттарды тіркеу және сканерлеу; Бірынғай электрондық құжат айналымы жүйесінің деректер базасында (ЭҚАБЖ ДБ) шығыс хаттарды тіркеуді жүзеге асыру (шығыс құжаттардың дұрыс ресімделуін тексеруді жүзеге асырған соң, электрондық цифралы қолтаңба (ЭЦҚ) қолдану арқылы электрондық құжаттың жобасын келісу бар болғанда, құжаттағы қол қоюдың электрондық цифралы қолтаңбамен (ЭЦҚ-мен сәйкестігі), жеке тұлғаға өтінішті қабылдау туралы түбіртегін беру; хат-хабарды мекенжайлары бойынша сұрыптау, конверттерге салу, пошталық мекенжайын ресімдеу, құжаттың жөнелту тізілімін жасау; факстер мен шұғыл жеделхаттарды жөнелту; Министрлік басшыларының қабылдау бөлмелеріне/нен мерзімді басылымды тарату және жеткізу; Министрліктің басшылығына «ҚБП» грифі бар қағаз тасығышта келіп түскен сыртқы хаттарды, қағаз тасығышта жөнелтілетін шығыс хаттар, сондай-ақ нормативтік құқықтық актілерді жеткізу; басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хат жобаларын және ақпараттарды дайындау. Басқарманың құзыретіне кіретін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы,
С-6 санаты (1 бірлік) (№ 13-2-3-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Іс қағаздарын ұйымдастыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Министрге қол қоюға құжаттарды қабылдауды жүзеге асыру; департамент қызметкерлерінің жұмыс уақытын пайдалануды есепке алу табелін жүргізу; еңбекке жарамсыздық парағына қажетті жазбаларды енгізу; департамент қызметкерлерінің демалыс кестесінің жобасын жасау; басқарма бойынша істер номенклатурасының жобасын әзірлеу; күнделікті ЭҚАБЖ барлық базасында құжаттардың тіл сәйкестігін және кіріс құжаттарда бұрыштамалардың болуын тексеру, шығыс құжаттарда ескертпелердің болуын тексеру және жұмыс күнінің бірінші жартысында басқарма басшысына ақпарат ұсыну; департаменттің ішкі шығыс хаттарын тіркеу; департаментке орындауға және қол қоюға келіп түсетін құжаттарды қабылдау және олардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру; министрлік басшыларының қабылдау бөлмелеріне/нен мерзімді басылымды тарату және жеткізу; министрліктің басшылығына «ҚБП» грифі бар қағаз тасығышта келіп түскен сыртқы хаттарды, қағаз тасығышта жөнелтілетін шығыс хаттар, сондай-ақ нормативтік құқықтық актілерді жеткізу; Министрліктің ведомстволық мұрағатына тапсыру үшін істерді ресімдеу. Басқарманың құзыретіне кіретін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Қызметтік құжаттар мониторингі басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица) (№ 13-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам организации делопроизводства.
Опыт работы
1.Согласно Согласно типовым Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация и руководство деятельностью Управления; разработка плановых документов Управления; осуществление контроля за своевременным исполнением в Министерстве контрольных документов, в том числе поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан; организация контроля за исполнением в Министерстве письменных обращений физических и юридических лиц, обращений поступивших на интернет-ресурсы (раздел «Президентская защита бизнеса» официального сайта Президента РК, портал «Электронного Правительства», блог Министра транспорта и коммуникаций РК);
организация работы по протокольному обеспечению аппаратных совещаний Министра и совещаний Ответственного секретаря; организация регистрации приказов Министра, Ответственного секретаря; подготовка информации и писем, по вопросам входящим в компетенцию Управления; подготовка аналитических материалов по исполнению контрольных документов руководству Министерства, на заседания коллегии Министерства, совещания; участие в подготовке и проведении учебы/семинаров по вопросам организации исполнения регламентирующих документов в сфере мониторинга служебной корреспонденции; обеспечение еженедельной подготовки сводных отчетов по исполнительской дисциплине на аппаратные совещания у Министра и совещания у Ответственного секретаря; внесение руководству Министерства предложений по устранению выявляемых в процессе внутреннего контроля недостатков, осуществление контроля за их устранением; организация работы по обеспечению и применению носителей электронной цифровой подписи (ЭЦП) при работе в Базе данных Единой системы электронного документооборота (БД ЕСЭДО); сотрудниками центрального аппарата Министерства; рассмотрение подготавливаемых специалистами Управления проектов документов; подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления; разработка, рассмотрение и подготовка нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; осуществление иных полномочий, входящих в компетенцию Управления.
Главный эксперт Управления мониторинга служебных документов,

С-3 санаты(1 бірлік) (№ 13-3-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Іс қағаздарын ұйымдастыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарма қызметін ұйымдастыру және басқару; Басқарманың жоспарлы құжаттарын әзірлеу; Министрліктің, соның ішінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Парламенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің бақылаудағы құжаттарының уақтылы орындалуын бақылауды жүзеге асыру, Министрлікте жеке және заңды тұлғалардың хат жүзіндегі өтініштерінің, ҚР Президентінің ресми сайтындағы «Президенттің бизнесті қолдауы» бөлімі, ҚР Көлік және коммуникация министрінің блогы сияқты интернет-ресурстарға келіп түскен өтініштердің орындалуын бақылауды ұйымдастыру; Министрдің аппараттық кеңесіне және Жауапты хатшының кеңесіне хаттамалық қамтамасыз ету жұмысын ұйымдастыру; Министрдің, Жауапты хатшының бұйрықтарын тіркеуді ұйымдастыру; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хат жобаларын және ақпараттарды дайындау; Министрліктің алқа мәжілісі отырысына, кеңестерге арналған Министрліктің басшыларына бақылаудағы құжаттардың орындалуы жөніндегі талдау материалдарын дайындау; қызметтік хаттарды мониторингілеу саласында регламенттелетін құжаттарды орындауды ұйымдастыру мәселелері бойынша оқыту/семинарларды дайындау және өткізуге қатысу; Министрдің аппараттық кеңесіне және Жауапты хатшының кеңесіне атқарушылық тәртіп бойынша жиынтық есебін апта сайын дайындауды қамтамасыз ету; ішкі бақылау процесінде анықталған кемшіліктерді жою жөніндегі ұсыныстарды Министрліктің басшылығына ұсыну, олардың жойылуын бақылауды жүзеге асыру; Министрліктің орталық аппараты қызметкерлерінің ЭҚАБЖ ДБ жұмыс істеу кезінде электрондық цифрлық қолды (ЭЦҚ) тасығыштарды қамтамасыз ету және қолдану жұмыстарын ұйымдастыру. Басқарма мамандары дайындаған құжаттар жобаларын қарау; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хат жобаларын және ақпараттарды дайындау. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және дайындауға қатысу. Басқарманың құзыретіне кіретін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Қызметтік құжаттар мониторингі басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4 (1 единица) (№ 13-3-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам организации делопроизводства.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Регистрация приказов Министра, Ответственного секретаря; сканирование и рассылка приказов по структурным подразделениям, в Базе данных Единой системы электронного документооборота (БД ЕСЭДО); осуществление контроля за исполнением приказов; составление и оформление протоколов аппаратных совещаний Министра и Ответственного секретаря, регистрация их в Базе данных Единой системы электронного документооборота (БД ЕСЭДО); мониторинг исполнения протокольных поручений Министра и Ответственного секретаря, составление отчетов и внесение их на рассмотрение Министру и Ответственному секретарю; подготовка отчетов по исполнению приказов; подготовка аналитических материалов по исполнению контрольных документов на заседания коллегии, совещания; формирование дел для сдачи в ведомственный архив; участие в подготовке информационных аналитических материалов, подготовка проектов писем и информации по компетенции, участие в разработке, рассмотрении и подготовке нормативных правовых актов; осуществление иных полномочий, входящих в компетенцию Управления.
Главный эксперт Управления мониторинга служебных
документов, категория С-4 (1 единица) (№ 13-3-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

С-4 санаты (1 бірлік) (№ 13-3-2-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Іс қағаздарын ұйымдастыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Министрдің, Жауапты хатшының бұйрықтарын ЭҚБАЖ ДБ тіркеу; Министрліктің құрылымдық бөлімшелеріне бұйрықтарды сканерлеу және тарату; бұйрықтардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру; бұйрықтарды орындау жөніндегі есептерді дайындау; Министрдің және Жауапты хатшының аппараттық кеңестерінің хаттамаларын жасау және ресімдеу, оларды Бірынғай электрондық құжат айналымы жүйесінің деректер базасында (ЭҚАБЖ ДБ) тіркеу; Министр мен Жауапты хатшының хаттамалық тапсырмаларының орындалуына мониторинг жүргізу, есептер жасау және оларды Министр мен Жауапты хатшының қарауына енгізу; алқа мәжілісі отырысына, кеңестерге арналған бақылаудағы құжаттардың орындалуы жөніндегі талдау материалдарын дайындау; ведомстволық мұрағатқа тапсыру үшін істерді қалыптастыру; ақпараттық талдау материалдарын дайындауға қатысу, құзыреті бойынша хат жобалары мен ақпараттарды дайындау, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге, қарауға және дайындауға қатысу; Басқарманың құзыретіне кіретін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Қызметтік құжаттар мониторингі басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 13-3-2-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам организации делопроизводства.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за документами, стоящими на особом контроле в Администрации Президента РК и Канцелярии Премьер-Министра РК; составление Базы данных (БД) документов исполненных в Министерстве с нарушением сроков, некачественно или с продлением сроков исполнения; составление перечня поручений Президента РК и руководства Администрации Президента РК; подготовка еженедельных отчетов об исполнении контрольных документов; составление ежеквартальных отчетов об исполнении контрольных документов; обеспечение оперативной работы с Напоминаниями Администрации Президента и Канцелярии Премьер-Министра РК, размещенными на Интранет-портале государственных органов (ИПГО); подготовка аналитических материалов по исполнению контрольных документов на заседания коллегии, совещания; подготовка аналитического отчета по исполнению контрольных документов; организация работы по обеспечению и применению ключевого носителя электронной цифровой подписи (ЭЦП) при работе в Базе данных Единой системы электронного документооборота (БД ЕСЭДО) сотрудниками Министерства; внесение руководству Министерства предложений по устранению выявляемых в процессе внутреннего контроля недостатков, осуществление контроля за их устранением; участие в разработке и подготовке нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; проведение ежеквартального мониторинга по номинации «Лучший исполнитель»; осуществление иных полномочий, входящих в компетенцию Управления.
Эксперт Управления мониторинга служебных документов,
категория С-5 (1 единица)) (№ 13-3-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

2. Іс қағаздарын ұйымдастыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
ҚР Президенті Әкімшілігінде және ҚР Премьер-Министрінің Кеңсесінде ерекше бақылауда тұрған құжаттарды бақылауды жүзеге асыру; Министрлікте мерзімі бұзылып, сапасыз немесе орындалу мерзімі ұзартылып орындалған құжаттардың ДБ құру; ҚР Президентінің және ҚР Президентінің Әкімшілігі басшылығының тапсырмалары тізбесін жасау; бақылаудағы құжаттардың орындалуы туралы апта сайынғы есептерді дайындау; бақылаудағы құжаттардың орындалуы туралы тоқсан сайынғы есептерді дайындау; ҚР Президенті Әкімшілігінің және ҚР Премьер-Министрі Кеңсесінің, мемлекеттік органдардың Интранет-порталында (МОИП) орналасқан Ескертулерімен шұғыл түрде жұмыс жасауды қамтамасыз ету; алқа мәжілісі отырысына, кеңестерге арналған бақылаудағы құжаттардың орындалуы жөніндегі талдау материалдарын дайындау; бақылаудағы құжаттардың орындалуы жөнінде талдау есебін дайындау; Министрлік қызметкерлерінің Бірынғай электрондық құжат айналымы жүйесінің деректер базасында (ЭҚАБЖ ДБ) жұмыс істеу кезінде электрондық цифрлық қолды (ЭЦҚ) тасығыштарды қамтамасыз ету және қолдану жұмыстарын ұйымдастыру; ішкі бақылау процесінде анықталған кемшіліктерді жою жөніндегі ұсыныстарды Министрліктің басшылығына ұсыну, олардың жойылуын бақылауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және дайындауға қатысу. «Ең жақсы орындаушы» номинациясы бойынша тоқсан сайынғы мониторинг жүргізу. Басқарманың құзыретіне кіретін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Қызметтік құжаттар мониторингі басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 13-3-3-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам организации делопроизводства.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление ежедневной постановки на контроль служебных документов в Базе данных Единой системы электронного документооборота (БД ЕСЭДО); внесение в Базу данных Единой системы электронного документооборота (БД ЕСЭДО) контрольных пунктов постановлений, распоряжений, приказов, протоколов совещаний и заседаний, поручений и иных документов Администрации Президента и Канцелярии Премьер - Министра РК по мере их поступления; обеспечение оперативной работы с напоминаниями Администрации Президента и Канцелярии Премьер-Министра РК, размещенными на Интранет-портале государственных органов (ИПГО); подготовка и направление опережающих перечней контрольных документов для руководства и в структурные подразделения; снятие с контроля исполненных документов; ведение мониторинга депутатских запросов, писем и обращений; формирование дел Управления для сдачи в ведомственный архив Министерства; подготовка аналитического отчета по исполнению контрольных документов; внесение руководству Министерства предложений по устранению выявляемых в процессе внутреннего контроля недостатков, осуществление контроля за их устранением. Участие в разработке и подготовке нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; проведение ежеквартального мониторинга по номинации «Лучший исполнитель»; осуществление иных полномочий, входящих в компетенцию Управления.
Эксперт Управления мониторинга служебных документов, категория
С-5 (1 единица) (№ 13-3-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

2. Іс қағаздарын ұйымдастыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Бірынғай электрондық құжат айналымы жүйесінің деректер базасында (ЭҚАБЖ ДБ) қызметтік құжаттарды күнделікті бақылауға қоюды жүзеге асыру; қаулылар, өкімдер, бұйрықтар, кеңестер мен отырыстардың хаттамаларының бақылаудағы тармақтары, ҚР Президенті Әкімшілігінің және ҚР Премьер-Министрі Кеңсесінің олардың келіп түсуіне қарай тапсырмалары мен өзгеде құжаттарын Бірынғай электрондық құжат айналымы жүйесінің деректер базасында (ЭҚАБЖ ДБ) енгізу; ҚР Президенті Әкімшілігінің және ҚР Премьер-Министрі Кеңсесінің, мемлекеттік органдардың Интранет-порталында (МОИП) орналасқан Ескертулерімен шұғыл түрде жұмыс жасауды қамтамасыз ету; басшылық үшін және құрылымдық бөлімшелерге бақылаудағы құжаттардың озық тізбесін дайындау және жіберу; орындалған құжаттарды бақылаудан алып тастау; депутаттық сауалдарға, хаттарға және өтініштерге мониторинг жүргізу; Министрліктің ведомстволық мұрағатына Басқарманың істерін тапсыру үшін қалыптастыру; бақылаудағы құжаттардың орындалуы жөніндегі талдау есеп дайындау; ішкі бақылау процесінде анықталған кемшіліктерді жою жөніндегі ұсыныстарды Министрліктің басшылығына ұсыну, олардың жойылуын бақылауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және дайындауға қатысу. «Ең жақсы орындаушы» номинациясы бойынша тоқсан сайынғы мониторинг жүргізу. Басқарманың құзыретіне кіретін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Қызметтік құжаттар мониторингі басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 13-3-3-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам организации делопроизводства.
Опыт работы
1. Согласно типовым Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Контроль по исполнению в Министерстве писем и запросов министерств и ведомств, письменных обращений физических и юридических лиц, обращений поступивших на интернет-ресурсы РК (раздел «Президентская защита бизнеса» официального сайта Президента РК, портал «Электронного Правительства», блог Министра транспорта и коммуникаций РК); подготовка и направление в структурные подразделения опережающих перечней – напоминаний по обращениям юридических и физических лиц; проведение работы с исполнителями по своевременному исполнению обращений в соответствии с нормативными правовыми документами РК; подготовка и составление полугодовых отчетов по обращениям физических и юридических лиц в Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК; ведение в Базе данных Единой системы электронного документооборота (БД ЕСЭДО) «Обращения граждан» (формирование бумажных дел по обращениям физических и юридических лиц; подготовка, оформление и передача дел по обращениям лиц в ведомственный архив Министерства; внесение руководству Министерства предложений по устранению выявляемых в процессе внутреннего контроля недостатков, контроль за их устранением; участие в разработке и подготовке нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; осуществление иных полномочий, входящих в компетенцию Управления.
Руководитель Управления развития государственного языка,
категория С – 3 (1 единица) (№ 13-4-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или педагогическое или по специальности переводческое дело или журналистика
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

2. Іс қағаздарын ұйымдастыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Министрлікте министрліктер мен ведомстволардың хаттары мен сұрау салуларын, жеке және заңды тұлғалардың хат жүзіндегі өтініштерін, ҚР интернет-ресурстарына келіп түскен өтініштерді орындау бойынша бақылауды жүзеге асыру: ҚР Президентінің ресми сайтындағы «Президенттің бизнесті қолдауы» бөлімі, «Электрондық Үкімет» порталы, ҚР Көлік және коммуникация министрінің блогы. Басшылық үшін және құрылымдық бөлімшелерге бақылаудағы құжаттардың озық тізбесін – ескертулерін дайындау және жіберу; ҚР нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес өтініштерді уақтылы орындау бойынша орындаушылармен жұмыс жүргізу. ҚР Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетіне жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша жартжылдық есепті дайындау және құру. Бірынғай электрондық құжат айналымы жүйесінің деректер базасында (ЭҚАБЖ ДБ) «Азаматтар өтініш» бөлімін жүргізу: жеке және заңды тұлғалардың өтішінтері бойынша қағаздағы істерін қалыптастыру (өтініштердің түпнұсқасы, оларға берілген жауаптардың көшірмелері). Министрліктің ведомстволық мұрағатына тұлғалардың өтініштері жөніндегі істерді дайындау, ресімдеу және жіберу; ішкі бақылау процесінде анықталған кемшіліктерді жою жөніндегі ұсыныстарды Министрліктің басшылығына ұсыну, олардың жойылуын бақылауды жүзеге асыру. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және дайындауға қатысу. Басқарманың құзыретіне кіретін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының басшысы,
С – 3 санаты (1 бірлік) (№ 13-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе педагогикалық немесе аударма ісі немесе журналистика мамандығы бойынша.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание Государственной программы функционирования и развития языков на 2011-2020 годы;
3. Знание государственного языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление руководства и координация деятельностью Управления; проведение мероприятий по реализации Закона РК «О языках в Республике Казахстан»; разработка программных документов в области развития государственного языка в Министерстве; организация работы по внедрению государственного языка в министерстве; общее руководство и координация деятельности Министерства по обеспечению качественного и квалифицированного перевода с государственного на официальный и с официального на государственный язык; проверка на аутентичность перевода с официального на государственный язык; обеспечение оперативного, своевременного и качественного обеспечения редактирования документов, а также проведения экспертизы переводов документов, подготовленных в Министерстве на государственном языке, а также нормативных правовых актов, разработанных в Министерстве; оказание методической помощи структурным подразделениям при подготовке документов на государственном языке; обеспечение организации проведения курсов по изучению государственного языка для повышения квалификации сотрудников центрального аппарата Министерства; организация работы по разработке единой терминологии в транспортно-коммуникационной и инфокоммуникационной отрасли; представление информации для автоматизированной системы мониторинга языковой ситуации в Республике Казахстан; организация проведения мероприятий по реализации государственной языковой политики; внесение руководству Министерства предложений по совершенствованию работы в пределах компетенции Управления; участие в разработке и подготовке нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; рассмотрение подготавливаемых специалистами Управления проектов документов; подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления; осуществление контроля за ипсолнительской и трудовой дисциплиной, выполнением иных поручений входящих в компетенцию.
Главный эксперт Управления развития государственного языка,

2. Тілдерді қолдану және дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білу;
3. Мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарма қызметін басқаруды және үйлестіруді жүзеге асыру; «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы» ҚР Заңын іске асыру жөніндегі іс-шараларды жүргізу; Министрлікте мемлекеттік тілді дамыту саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу; Министрлікте мемлекеттік тілді енгізу бойынша жұмыстар ұйымдастыру; мемлекеттік тілден ресми тілге және ресми тілден мемлекеттік тілге сапалы және білікті аударманы қамтамасыз ету жөніндегі Министрліктің қызметін жалпы басқару және үйлестіру, сондай-ақ ресми тілден мемлекеттік тілге аударылудың түпнұсқалығын тексеру; тіл саясаты туралы заңды іске асыру; құжаттардың оперативті, уақтылы және сапалы редакциялануын, сондай-ақ Министрлікте мемлекеттік тілде әзірленген құжаттарға және нормативтік құқықтық актілерге сараптама жүргізілуін қамтамасыз ету; мемлекеттік тілде құжаттарды дайындау кезінде құрылымдық бөлімшелерге әдістемелік көмек көрсету; Басқарманың кіріс хат-хабарларын уақтылы тарату; Министрліктің орталық аппараты қызметкерлерінің біліктілігін арттыру үшін мемлекеттік тілді оқыту курсын ұйымдастыруды қамтамасыз ету; көлік-коммуникация кешені және инфокоммуникациялық саласында бірыңғай терминологияны әзірлеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Қазақстан Республикасындағы тіл жағдайына мониторинг жасаудың автоматтандырылған жүйесіне ақпарат ұсыну; мемлекеттік тіл саясатын іске асыру жөніндегі іс-шараларды жүргізуді ұйымдастыру. Басқарманың құзыреті шегінде жұмыстарды жетілдіру бойынша Министрліктің басшылығына ұсыныстар ұсыну.
Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, қарау және дайындау. Басқарманың қызметкерлері дайындайтын құжаттар жобаларын қарау; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хат жобаларын және ақпараттарды дайындау; атқарушылық және еңбек тәртібін бақылауды, құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру.
Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының бас сарапшысы,

категория С – 4 (1 единица) (№ 13-4-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или педагогическое или по специальности переводческое дело или журналистика
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Государственной программы функционирования и развития языков на 2011-2020 годы;
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация работы по редактированию документов с государственного на официальный и с официального на государственный язык, а также проверка на аутентичность перевода с официального на государственный язык; осуществление контроля за своевременным и качественным обеспечением редактирования документов поступивших на государственном языке; обеспечение редактирования международных соглашений и иных нормативных правовых документов; оказание методической помощи структурным подразделениям Министерства при подготовке документов на государственном языке; проведение мероприятий по реализации государственной языковой политики; организация проведения курсов по изучению государственного языка для повышения квалификации сотрудников центрального аппарата Министерства; осуществление работы по разработке единой терминологии в транспортно-коммуникационной и инфокоммуникационной отрасли; участие в разработке и подготовке нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Осуществление иных полномочий, входящих в компетенцию Управления.
Эксперт Управления развития государственного языка,
категория С – 5 (1 единица) (№ 13-4-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или педагогическое или по специальности переводческое дело или журналистика
Профессиональная компетентность

С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 13-4-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе педогогикалық немесе аударма ісі немесе журналистика мамандығы бойынша
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Тілдерді қолдану және дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білу;
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу;
3. Мемлекеттік тілді білу.
Функционалдық міндеті
Мемлекеттік тілден ресми тілге және ресми тілден мемлекеттік тілге аударылған құжаттарды редакциялау, сондай-ақ ресми тілден мемлекеттік тілге аударылудың түпнұсқалығын тексеру; мемлекеттік тілде келіп түскен құжаттарды уақтылы және сапалы редакциялануын қамтамасыз етуді бақылауды жүзеге асыру; халықаралық келісімдерді және басқа да нормативтік құжаттарды редакциялауды қамтамасыз ету; мемлекеттік тілде құжаттарды дайындау кезінде құрылымдық бөлімшелерге әдістемелік көмек көрсету; мемлекеттік тіл саясатын іске асыру жөніндегі іс-шараларды жүргізуді ұйымдастыру; мемлекеттік тіл саясатын іске асыру жөніндегі іс-шараларды жүргізуді; Министрліктің орталық аппараты қызметкерлерінің біліктілігін арттыру үшін мемлекеттік тілді оқыту курсын ұйымдастыру; көлік-коммуникация кешені және инфокоммуникациялық саласында бірыңғай терминологияны әзірлеу жөніндегі жұмыстарды жүзеге асыру; Басқарманың құзыретіне кіретін өзге де өкілеттікті жүзеге асыру.
Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және дайындауға қатысу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хат жобаларын және ақпараттарды дайындау. Басқарманың құзыретіне кіретін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының сарапшысы,
С – 5 санаты (1 бірлік) (№ 13-4-3)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе педагогикалық немесе аударма ісі немесе журналистика мамандығы бойынша.
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Государственной программы функционирования и развития языков на 2011-2020 годы;
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Редактирование исходящих документов Министерства, подготовленных на государственном языке; проверка аутентичности текстов на государственном языке; консультирование работников структурных подразделений Министерства по вопросам подготовки документов на государственном языке; подготовка ответов на контрольные документы, поступившие из вышестоящих и других государственных органов; организация проведения курсов по изучению государственного языка для повышения квалификации сотрудников центрального аппарата Министерства; осуществление работы по разработке единой терминологии в транспортно-коммуникационной и инфокоммуникационной отрасли; осуществление контроля за ведение журнала учета документов поступивших для экспертизы; участие в разработке и подготовке нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления; осуществление иных полномочий, входящих в компетенцию Управления.
14. Департамент водного транспорта
Директор Департамента водного транспорта, категория
С -1 (1 единица) (№ 14-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта.
Опыт работы

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Тілдерді қолдану және дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білу;
3. Мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Министрліктің мемлекеттік тілде дайындалған шығыс құжаттарын редакциялау; мемлекеттік тілдегі мәтіндердің түпнұсқалығын тексеру; мемлекеттік тілде құжаттарды дайындау мәселелері бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлеріне консультация беру; жоғары және басқа мемлекеттік органдардан келген бақылаудағы құжаттарға жауап дайындау; Министрліктің орталық аппараты қызметкерлерінің біліктілігін арттыру үшін мемлекеттік тілді оқыту курсын ұйымдастыру; көлік-коммуникация кешені және инфокоммуникациялық саласында бірыңғай терминологияны әзірлеу жөніндегі жұмыстарды жүзеге асыру; сараптамаға келіп түскен құжаттарды тіркеу журналының жүргізілуін бақылауды жүзеге асыру; Басқарманың құзыретіне кіретін өзге де өкілеттікті жүзеге асыру. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және дайындауға қатысу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хат жобаларын және ақпараттарды дайындау. Басқарманың құзыретіне кіретін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
14. Су көлігі департаменті
Су көлігі департаментінің директоры,
С -1 санаты (1 бірлік) (№ 14-1-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства деятельностью департамента; участие в формировании и осуществлении государственной политики в отрасли водного транспорта; координация работы по разработке нормативных правовых актов, концепций и программ развития; координация реализации инвестиционных проектов; участие в обеспечении освоения бюджетных средств по закрепленным за Департаментом бюджетным программам; обеспечение развития международного сотрудничества в области водного видов транспорта.
Заместитель директора Департамента водного транспорта,
категория С – 2 (1 единица) (№ 14-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за выполнением функций, возложенных на департамент; участие в реализации программ и мероприятий в отрасли водного транспорта; участие в проведении переговоров с иностранными организациями по вопросам развития водного транспорта; проверка и визирование проектов нормативных правовых актов, соглашений, писем и заключений; обеспечение исполнительской дисциплины в Департаменте.
Руководитель Управления формирования государственной
политики в области морского судоходства, категория

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Департаменттің қызметін жалпы басқаруды жүзеге асыру; су көлігі саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және жүзеге асыруға қатысу; нормативтік құқықтық актілерді, концепцияларды және даму бағдарламаларын әзірлеу бойынша жұмыстарды үйлестіру; инвестициялық жобаларды іске асыруды үйлестіру; Департаментке бекітілген бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджеттік қаражаттардың игерілуін қамтамасыз етуге қатысу; су көлігі түрлері саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамытуды қамтамасыз ету.
Су көлігі департаменті директорының орынбасары,
С-2 санаты (1 бірлік) (№ 14-1-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Департаментке жүктелген функциялардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру; су көлігі саласындағы бағдарламалар мен іс-шараларды іске асыруға қатысу; су көлігін дамыту мәселелері бойынша шетелдік ұйымдармен келіссөздер жүргізуге қатысу; нормативтік құқықтық актілер, келісімдер, хаттар мен қорытындылар жобаларын тексеру және виза қою; Департаменттегі атқарушылық тәртіпті қамтамасыз ету.
Теңіздегі кеме қатынасы саласында мемлекеттік саясатты
қалыптастыру басқармасының басшысы,

С-3 (1 единица) (№ 14-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или по специальности в области международных отношений
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О транспорте в Республике Казахстан», «О торговом мореплавании», «О международных договорах».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления; осуществление контроля за своевременным и качественным выполнением возложенных на управление задач; участие в реализации программ и мероприятий в отрасли морского судоходства; разработка проектов нормативных правовых актов; взаимодействие с государственными органами и организациями по вопросам, входящим в компетенцию управления; обеспечение исполнительской дисциплины в управлении; расширение международной правовой базы и внедрение положений международных конвенций в национальной законодательство.
Главный эксперт Управления формирования государственной
политики в области морского судоходства, категория
С-4 (1 единица) (№ 14-2-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О транспорте», «О торговом мореплавании», «О международных договорах».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

С-3 санаты (1 бірлік) (№ 14-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе халықаралық қатынасы саласындағы мамандығы бойынша
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Көлік туралы»«Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы»«Халықаралық шарттар туралы» заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету және үйлестіру; басқармаға жүктелген міндеттерді уақтылы және сапалы орындауға бақылау жасауды жүзеге асыру; су көлігі саласындағы іс-шаралар мен бағдарламаларды іске асыруға қатысу; нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеу; басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау; басқармадағы атқарушылық тәртіпті қамтамасыз ету; халықаралық құқықтық базаны кеңейту және халықаралық конвенциялардың ережелерін ұлттық заңнамаға енгізу.
Теңіздегі кеме қатынасы саласында мемлекеттік саясатты
қалыптастыру басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік)(№ 14-2-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Көлік туралы»«Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы»«Халықаралық шарттар туралы» заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение реализации мероприятий по развитию морского судоходства и безопасности мореплавания; подготовка материалов по развитию кадрового потенциала на морском транспорте; проведение работ по присоединению Казахстана к международным договорам в области морского транспорта и реализация их требований; осуществление в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признания иностранных классификационных обществ и координация их деятельности; осуществление мониторинга регистрации судов, оперирующих в Каспийском море и обеспечение охраны окружающей среды и мониторинг проведения природоохранных мероприятий.
Главный эксперт Управления формирования государственной
политики в области морского судоходства, категория
С-4 (1 единица) (№ 14-2-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О транспорте», «О торговом мореплавании», «О государственных закупках», «О международных договорах».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение реализации разрешительных функций, осуществление мониторинга перевозок грузов морским транспортом; подготовка отраслевых заключений по инвестиционным проектам по развитию морского судоходства; осуществление контроля за освоением бюджетных средств по инвестиционным проектам; участие в проведении работ по присоединению Казахстана к международным договорам в области морского транспорта; осуществление реализации требований международных договоров в области морского транспорта, участником которых является Республика Казахстан.
Эксперт Управления формирования государственной политики в
области морского судоходства, категория
С-5 (1 единица) (№ 14-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Теңіздегі кеме қатынасы мен теңізде жүзу қауіпсізідігін дамыту бойынша іс-шараларды іске асыруды қамтамасыз ету; теңіз көлігіндегі кадрлық потенциалды дамыту бойынша материалдарды дайындау; Қазақстанның теңіз көлігі саласындағы халықаралық шарттарға қосылу бойынша жұмыс жүргізу және олардың талаптарын іске асыру; Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шетелдік сыныптау қоғамдарын тануды жүзеге асыру және олардың қызметтерін үйлестіру.
Теңіздегі кеме қатынасы саласында мемлекеттік саясатты
қалыптастыру басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (№ 14-2-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Көлік туралы»«Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы»«Халықаралық шарттар туралы» заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Теңіздегі кеме қатынасын дамыту бойынша іс-шараларды іске асыруды қамтамасыз ету; теңіздегі кеме қатынасын дамыту жөніндегі инвестициялық жобалар бойынша салалық қорытындыларды дайындау; инвестициялық жобалар бойынша бюджеттік қаражатты игеруді бақылауды жүзеге асыру; Қазақстанның теңіз көлігі саласындағы халықаралық шарттарға қосылу бойынша жұмыстарына қатысу; Қазақстан Республикасы қатысушы болып табылатын теңіз көлігі саласындағы халықаралық шарттардың талаптарын іске асыру.
Теңіздегі кеме қатынасы саласында мемлекеттік саясатты
қалыптастыру басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (№ 14-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание законов Республики Казахстан «О транспорте», «О международных договорах», «О торговом мореплавании».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам морского судоходства; участие в организации дипломирования моряков; участие в обеспечении технической безопасности морских судов; участие в развитии международного сотрудничества и подготовка справочных материалов по состоянию сотрудничества со странами Содружества независимых государств (СНГ) и дальнего зарубежья по вопросам развития морского судоходства; участие в разработке программных документов, сбор и анализ информации по вопросам морского судоходства.
Руководитель Управления развития морских портов и внутреннего
водного транспорта, категория С-3 (1 единица) (№ 14-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1 .Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О транспорте в Республике Казахстан», «О торговом мореплавании», «О внутреннем водном транспорте», «О государственном имуществе».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления; осуществление контроля за своевременным и качественным выполнением возложенных на управление задач; участие в реализации программ и мероприятий в отрасли водного транспорта; обеспечение реализации инвестиционных проектов в области развития морских поров и внутреннего водного транспорта; участие в обеспечении освоения бюджетных по закрепленным за Департаментом бюджетным программам; координация деятельности подведомственных организаций; взаимодействие с государственными органами и организациями по вопросам, входящим в компетенцию управления; обеспечение исполнительской дисциплины в управлении.
Главный эксперт Управления развития морских портов и
внутреннего водного транспорта, категория С-4 (1 единица)
(№ 14-3-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

2. Қазақстан Республикасының «Көлік туралы»«Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы»«Халықаралық шарттар туралы» заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламалармен жұмыс істей білу..
Функционалдық міндеті
Теңіздегі кеме қатынасы мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; теңізшілерге диплом беруді ұйымдастыруға қатысу; теңіз кемелерінің техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысу; халықаралық ынтымақтастықты дамытуға қатысу және теңіздегі кеме қатынасы мәселелері бойынша Тәуелсіз мемлекеттер достастағы (ТМД) және алыс шет елдерімен ынтымақтастықтың жағдайы бойынша анықтамалық материалдар дайындау; бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу, теңіздегі кеме қатынасы мәселелері бойынша ақпаратты жинау және талдау.
Теңіз порттарын және ішкі су көлігін дамыту
басқармасының басшысы, С-3 санаты (№ 14-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Көлік туралы»«Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы»«Ішкі су көлігі туралы»«Мемлекеттік мүлік туралы» заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;.
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету және үйлестіру; басқармаға жүктелген міндеттерді уақтылы және сапалы орындауға бақылау жасауды жүзеге асыру; су көлігі саласындағы іс-шаралар мен бағдарламаларды іске асыруға қатысу; теңіз порттарын және ішкі су көлігін дамыту саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыруды қамтамасыз ету; Департаментке бекітілген бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджеттік қаражаттардың игерілуін қамтамасыз етуге қатысу; ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін үйлестіру; басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау; басқармадағы атқарушылық тәртіпті қамтамасыз ету.
Теңіз порттарын және ішкі су көлігін дамыту басқармасының
бас сарапшысы, С-4 санаты (№ 14-3-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О транспорте», «О внутреннем водном транспорте», «О государственном имуществе».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление формирования государственного заказа по развитию внутренних водных путей; осуществление подготовки справочных материалов о состоянии развития отрасли речного транспорта, в том числе реализации инвестиционных проектов; участие в разработке проектов нормативных правовых актов, затрагивающих вопросы отрасли речного транспорта; проведение работ по присоединению Казахстана к международным договорам в области внутреннего водного транспорта; осуществление мониторинга перевозок пассажиров и грузов внутренним водным транспортом; участие в обеспечении технической безопасности судов внутреннего водного плавания.
Главный эксперт Управления развития морских портов и
внутреннего водного транспорта, категория С-4 (1 единица)
(№ 14-3-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О транспорте», «О внутреннем водном транспорте», «О государственном имуществе», «О государственных закупках», «О бухгалтерском учете и отчетности».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение реализации бюджетных программ и инвестиционных проектов по развитию внутренних водных путей; осуществление контроля за своевременным освоением средств по бюджетным программам; осуществление в соответствии с законодательством Республики Казахстан координации деятельности подведомственных предприятий, в том числе рассмотрение и внесение на утверждение планов финансово-хозяйственной деятельности на среднесрочный период, составление сводного финансового отчета по реализации бюджетных программ.
Главный эксперт Управления развития морских портов и
внутреннего водного транспорта, категория С-4 (1 единица)
(№ 14-3-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

2. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін«Көлік туралы»«Ішкі су көлігі туралы»«Мемлекеттік мүлік туралы» заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;.
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Ішкі су жолдарын дамыту бойынша мемлекеттік тапсырысты қалыптастыруды жүзеге асыру; өзен көлігі саласының даму жай-күйін, соның ішінде инвестициялық жобаларды іске асыру туралы ақпараттық материалдарды дайындауды жүзеге асыру; өзен көлігі саласындағы мәселелерді қозғайтын нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; Қазақстанның ішкі су көлігі саласындағы халықаралық келісімдерге қосылуы бойынша жұмыстар жүргізу; ішкі су көлігімен жолаушылар және жүк тасымалдарына талдауды жүзеге асыру; ішкі су көлігінде жүзетін кемелерін техникалық қауіпсіздікпен қамтамасыз етуге қатысу.
Теңіз порттарын және ішкі су көлігін дамыту басқармасының
бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік) (№ 14-3-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Көлік туралы»«Ішкі су көлігі туралы»«Мемлекеттік мүлік туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Бухгалтерлік есеп және есептілік туралы» заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;.
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Ішкі су жолдарын дамыту бойынша бюджеттік бағдарламалар мен инвестициялық жобаларды іске асыруды қамтамасыз ету; бюджеттік бағдарламалар бойынша қаражатты уақытылы игеруді бақылауды жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ведомстволық бағынысты кәсіпорындардың қызметін үйлестіруді, соның даму жопарларының жобаларын қарау және бекітуге енгізуді жүзеге асыру; бюджеттік бағдарламаларды іске асыру бойынша жинақталған қаржы есебін жасау.
Теңіз порттарын және ішкі су көлігін дамыту басқармасының
бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік) (№ 14-3-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание законов Республики Казахстан «О транспорте», «О государственном предприятии», «О торговом мореплавании».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение реализации бюджетных программ и инвестиционных проектов по развитию морских портов; подготовка отраслевых заключений по инвестиционным проектам по развитию морских портов; осуществление контроля за освоением бюджетных средств по инвестиционным проектам, направленным на развитие морских портов и береговой инфраструктуры; осуществление координации в соответствии с законодательством Республики Казахстан подведомственных организаций; участие в рассмотрении материалов по реализации тарифной политики.
Эксперт Управления развитию морских портов и внутреннего
водного транспорта, категория С-5 (1 единица) (№ 14-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О транспорте», «О государственном предприятии», «О торговом мореплавании».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение реализации разрешительных функций; осуществление мониторинга перевалки грузов через морские порты на Каспийском море; осуществление мониторинга грузопотока по международным транспортным коридорам; подготовка справочных материалов по состоянию сотрудничества со странами СНГ и дальнего зарубежья по вопросам развития морских портов; участие в разработке проектов нормативных правовых актов, затрагивающих вопросы отрасли водного транспорта; осуществление правового обеспечения деятельности управления и подведомственных организаций водного транспорта.

2. Қазақстан Республикасының «Көлік туралы»«Мемлекеттік мүлік туралы»«Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Теңіз порттарын дамыту бойынша бюджеттік бағдарламалар және инвестициялық жобаларды іске асыруды қамтамасыз ету; теңіз порттарын дамытуға қатысты инвестициялық жобалар бойынша салалық қорытындылар дайындау; теңіз порттарын және жағалау инфрақұрылымдарын дамытуға бағытталған инвестициялық жобалар бойынша бюджеттік қаражатты игеруді бақылауды жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ведомстволық бағынысты ұйымдарды үйлестіруді жүзеге асыру; тарифтік саясатты іске асыру бойынша материалдарды қарауға қатысу.
Теңіз порттарын және ішкі су көлігін дамыту басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты (1 бірлік) (№ 14-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Көлік туралы», «Мемлекеттік мүлік туралы», «Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Рұқсат беру функцияларын іске асыруды қамтамасыз ету; Каспий теңізіндегі теңіз порттары арқылы жүктерді ауыстырып тиеу мониторингін жүзеге асыру; халықаралық көлік дәліздері арқылы жүк ағыны мониторингін жүзеге асыру; теңіз порттарын дамыту мәселелері бойынша ТМД елдері және алыс шет елдермен ынтымақтастықтың жай-күйі бойынша ақпараттық материалдар дайындау; су көлігі мәселелерін қозғайтын нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; басқарманың және су көлігінің ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметін құқықтық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за выполнением функций, возложенных на Департамент; участие в реализации программ и мероприятий в отрасли автомобильного транспорта; участие в проведении переговоров с иностранными организациями по вопросам международных автомобильных перевозок; участие в организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа; проверка и визирование проектов нормативных правовых актов, соглашений, писем и заключений; обеспечение исполнительской дисциплины в Департаменте.
Руководитель Управления развития автомобильного транспорта и
нормативов, категория С – 3 (1 единица) (№ 15-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области транспортно-коммуникационного комплекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel, Internet.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления; взаимодействие с местными исполнительными органами по вопросам реализации государственной политики на автомобильном транспорте; проведение работ по организации междугородних межобластных перевозок пассажиров и ведению реестров данных маршрутов; выработка предложений по повышению качества предоставляемых услуг на автомобильном транспорте; выработка предложений по развитию грузовых перевозок; обеспечение мониторинга автомобильного транспортного рынка; проведение анализа транспортного законодательства; разработка проектов нормативных правовых актов, регулирующих деятельность автомобильного транспорта.
Главный эксперт Управления развития автомобильного транспорта и
нормативов, категория С – 4 (1 единица) (№ 15-2-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность

2. Word, E-mail, Internet және басқа бағдарламалармен компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген функциялардың орындалуын бақылау; автомобиль көлігі саласында шаралар мен бағдарламаларды іске асыруға қатысу; халықаралық автомобиль тасымалдары мәселесі бойынша шетел ұйымдарымен келіссөздер өткізуге қатысу; жолаушылардың және жүктердің тұрақты автомобиль тасымалдарын ұйымдастыруға қатысу; нормативтік құқықтық актілер, келісімдер, хаттар мен қорытындылар жобаларын тексеру және виза қою; Департаментте орындаушылық тәртіпті қамтамасыз ету.
Автомобиль көлігін дамыту және нормативтер басқармасының
басшысы, С – 3 санаты (1 бірлік) (№ 15-2-1)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін нормативті құқықтық актілерді білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Word, E-mail, Internet және басқа бағдарламалармен компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық; автомобиль көлігінде мемлекеттік саясатты іске асыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдарымен өзара әрекеттесу; облысаралық, қалааралық жолаушылар тасымалын ұйымдастыру және аталған бағыт бойынша тізілім жұмыстарын жүргізу; автомобиль көлігінде қызмет көрсету сапасын арттыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; автомобиль көлігі нарығы мониторингін қамтамасыз ету, жүк тасымалдаулары бойынша ұсыныстар әзірлеу; көлік заңнамасын талдау жүргізу; автомобиль көлігі қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу.
Автомобиль көлігін дамыту және нормативтер басқармасының
бас сарапшысы, С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 15-2-2-1)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области транспортно-коммуникационного комплекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Разработка и реализация программ развития в сфере пассажирского транспорта; выработка государственной политики в области автомобильного пассажирского транспорта; обеспечение внедрения новых технологий развития диспетчерского управления и продаж проездных билетов на пассажирском транспорте; рассмотрение вопросов регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа; организация работы по проведению прикладных научных исследований в области автомобильного транспорта в рамках республиканских бюджетных программ; рассмотрение вопросов по научно-исследовательским и консалтинговым работам; рассмотрение вопросов по организации регулярных междугородных межобластных маршрутов; совместная работа с местными исполнительными органами и ассоциациями по вопросам автомобильного транспорта и инфраструктуры; участие в реализации государственной политики по обеспечению безопасности дорожного движения и экологической безопасности на автомобильном транспорте; обеспечение совершенствования нормативной правовой и нормативно-технической базы в области автомобильного транспорта.
Главный эксперт Управления развития автомобильного транспорта и
нормативов, категория С – 4 (1 единица) (№ 15-2-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін нормативті құқықтық актілерді білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Word, E-mail, Internet және басқа бағдарламалармен компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жолаушылар көлігі саласында даму бағдарламаларын әзірлеу және іске асыру; автомобильдік жолаушылар көлігі саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру; жолаушылар көлігінде диспетчерлік басқару және жол жүру билеттерін сатудың жаңа даму технологияларын енгізуді қамтамасыз ету; жолаушылар мен жүктерді тұрақты автомобильдік тасымалдау мәселелерін қарастыру; тұрақты қалааралық, облысаралық маршруттарды ұйымдастыру бойынша мәселелерді қарастыру; автомобиль көлігі және инфрақұрылым мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдармен және қауымдастықтармен бірігіп жұмыс жасау; Республикалық бюджеттік бағдарламалар шегінде автомобиль көлігі саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер өткізу бойынша жұмыс ұйымдастыру; ғылыми-зерттеу және консалтингтік жұмыстар бойынша мәселелерді қарастыру; автомобиль көлігінде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету және экологиялық қауіпсіздік бойынша мемлекеттік саясатты әзірлеуге қатысу; автомобиль көлігі саласында нормативті- құқықтық және нормативті-техникалық базаны жетілдіруді қамтамасыз ету.
Автомобиль көлігін дамыту және нормативтер басқармасының
бас сарапшысы, С – 4 санаты (1 бірлік ) (№ 15-2-2-2)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов в области транспортно-коммуникационного комплекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Разработка нормативных правовых актов в сфере автотранспорта; Подготовка предложений по разработке проектов нормативных правовых актов и стандартов; нормативное правовое обеспечение деятельности управления; проведение работ по организации международных пассажирских перевозок; участие в разработке мобилизационных планов Министерства; ведение вопросов по профессиональной подготовке кадров; обеспечение выполнения вопросов касающихся антитеррористических и чрезвычайных ситуаций и положений.
Эксперт Управления развития автомобильного транспорта и
нормативов, категория С – 5 (1 единица) (№ 15-2-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области транспортно-коммуникационного комплекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение взаимодействия с местными исполнительными органами по вопросам государственной политики на автомобильном транспорте; обеспечение взаимодействия и сотрудничества с общественными объединениями и объединениями юридических лиц в форме ассоциаций (союзов) в сфере автомобильного транспорта; ведение реестров регулярных перевозчиков пассажирского транспорта, автовокзалов, автостанций и остановочных пунктов; подготовка информаций и отчетностей по вопросам автомобильного транспорта.
Эксперт Управления развития автомобильного транспорта и

2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін нормативті құқықтық актілерді білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Word, E-mail, Internet және басқа бағдарламалармен компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Автокөлік саласында нормативті құқықтық актілерді әзірлеу; нормативтік құқықтық актілер және стандарттар жобаларын әзірлеу бойынша ұсыныстар дайындау; басқарма қызметін нормативті құқықтық қамтамасыз ету; халықаралық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру бойынша жұмыс жүргізу; Министрліктің жұмылдыру жоспарларын әзірлеуге қатысу; кадрларды кәсіптік даярлау мәселесін енгізу; антитеррорлық және төтенше жағдайларға қатысты мәселелердің орындалуын қамтамасыз ету.
Автомобиль көлігін дамыту және нормативтер басқармасының
сарапшысы, С – 5 санаты (1 бірлік) (№ 15-2-3-1)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін нормативті құқықтық актілерді білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Word, E-mail, Internet және басқа бағдарламалармен компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Автомобиль көлігінде мемлекеттік саясат мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдармен өзара әрекеттесуді қамтамасыз ету; автомобиль көлігі саласында қоғамдық бірлестіктер және қауымдастық (одақ) түріндегі заңды тұлғалар бірлестігімен ынтымақтастық және өзара әрекеттестікті қамтамасыз ету; жолаушылар көлігі, автовокзалдар, автостанциялар және аялдама пункттерінің тұрақты тасымалдаушылары тізілімін жүргізу; автомобиль көлігі мәселесі бойынша ақпарат және есептілік дайындау.
Автомобиль көлігін дамыту және нормативтер басқармасының

нормативов, категория С – 5 (1 единица) (№ 15-2-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области транспортно-коммуникационного комплекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Анализ выполнения государственных и отраслевых программ; разработка нормативных правовых актов в сфере автотранспорта; участие в реализации вопросов развития автомобильного транспорта; подготовка ответов на обращения граждан размещенных на блог-платформе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан; подготовка ответов на обращения граждан по вопросам автомобильного транспорта; выработка предложений по повышению качества услуг по перевозке пассажиров и багажа такси; ведение Реестра субъектов, подавших уведомление о начале осуществления деятельности по специальной подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов в международном и внутриреспубликанском сообщениях; выработка предложений по определению норм расхода топливно-смазочных и эксплуатационных материалов для автотранспортной и специальной техники; ведение вопросов программ развития; ведение вопросов по экологическим нормам, правилам в области автомобильного транспорта; работа с государственными, местными исполнительными органами и общественными объединениями и объединениями юридических лиц в форме ассоциаций (союзов) в сфере автомобильного транспорта.
Руководитель Управления международных перевозок и
сотрудничества, категория С – 3 (1 единица)(№ 15-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое или по специальности в области международных отношений
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

сарапшысы, С – 5 санаты (1 бірлік) (№ 15-2-3-2)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін нормативті құқықтық актілерді білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Word, E-mail, Internet және басқа бағдарламалармен компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік және салалық бағдарламалардың орындалуын талдау; автокөлік саласында нормативтік құқықтық актілер әзірлеу; автомобиль көлігін дамыту мәселелерін жүзеге асыруға қатысу; ҚР Көлік және коммуниация министрлігінің блог-платформасында орналасқан азаматтардың үндеулеріне жауап дайындау; автомобиль көлігі мәселелері бойынша азаматардың үндеулеріне жауап дайындау; таксилердің жолаушылар және жүк тасымалдау бойынша қызмет көрсету сапасын арттыруға ұсыныстар әзірлеу; автомобиль көлігі саласында экологиялық нормалар, ережелер бойынша мәселелер енгізу; халықаралық және республика ішілік қатынастарда қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдарының жүргізушілерін арнайы дайындау бойынша қызметті жүзеге асырудың басталуы жайында хабарлама берген субъектілердің Тізілімін жүргізу; автокөлік және арнайы техникаға үшін жанар-май және эксплуатациялық материалдардың шығын нормаларын анықтау бойынша ұсыныстар әзірлеу; даму бағдарламалары бойынша мәселелер енгізу; автомобиль көлігі саласында мемлекеттік, жергілікті атқарушы органдармен және қоғамдық бірлестіктермен, қауымдастық (одақ) түріндегі заңды тұлғалар бірлестігімен жұмыс жүргізу.
Халықаралық тасымалдау және ынтымақтастық басқармасының
басшысы, С – 3 санаты (1 бірлік) (№ 15-3-1)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық немесе халықаралық қатынастар мамандығы бойынша
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов в области транспортно-коммуникационного комплекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel, Internet.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления; разработка проектов нормативных правовых актов и международных договоров, регулирующих деятельность автомобильного транспорта; участие в проведении переговоров с иностранными организациями по вопросам международных автомобильных перевозок; обеспечение взаимодействия в рамках интеграционных объединений и международных организаций; реализация вопросов применения международных соглашений и конвенций; выработка предложений по обеспечению создания равных условий для отечественных перевозчиков; представление предложений о целесообразности присоединения к международным договорам.
Главный эксперт Управления международных перевозок и
сотрудничества, категория С – 4 (1 единица) (№ 15-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое или по специальности в области международных отношений
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области транспортно-коммуникационного комплекса.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение вопросов по реализации международных соглашений и договоров; внесение предложений по развитию международных автомобильных перевозок; ведение вопросов по межправительственным комиссиям, международных двусторонних взаимоотношений, взаимодействие с международными организациями, интеграционных процессов; организация переписки и переговоров по обмену с компетентными органами иностранных государств разрешениями на международные перевозки.
Эксперт Управления международных перевозок и сотрудничества,

2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін нормативті құқықтық актілерді білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Word, E-mail, Internet және басқа бағдарламалармен компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету; автомобиль көлігі қызметін реттейтін халықаралық келісімдер және нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеу; халықаралық автомобиль тасымалдары мәселесі бойынша шетел ұйымдарымен келіссөздер жүргізуге қатысу; халықаралық ұйымдар мен интеграциялық бірлестіктер шеңберінде өзара әрекеттесуді қамтамасыз ету; халықаралық конвенциялар мен келісімдерді қолдану мәселесін жүзеге асыру; отандық тасымалдаушыларға тең жағдай жасауды қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеу; халықаралық шарттарға қосылу орындылығы жөнінде ұсыныстар ұсыну.
Халықаралық тасымалдау және ынтымақтастық басқармасының
бас сарапшысы, С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 15-3-2)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық немесе халықаралық қатынастар мамандығы бойынша
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін нормативті құқықтық актілерді білуі.
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Word, E-mail, Internet және басқа бағдарламалармен компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Халықаралық келісімдер мен шарттардың іске асырылу мәселесін қамтамасыз ету; халықаралық автомобильдік тасымалдарды дамыту бойынша ұсыныстар енгізу; үкіметаралық комиссиялар мен халықаралық екіжақты қарым-қатынастар, халықаралық ұйымдармен қарым-қатынастар, халықаралық ынтымақтастық бойынша мәселелер енгізу; халықаралық тасымалдар үшін рұқсаттармен алмасу бойынша шетел мемлекеттерінің құзыретті органдарымен хат алмасуды мен келіссөздер жүргізуді ұйымдастыру;
Халықаралық тасымалдау және ынтымақтастық басқармасының

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, Internet.
Функциональные обязанности
Подготовка свода планов работ и ведение отчетности по их исполнению; работа по организационным и информационным вопросам; ведение делопроизводства и мониторинг исполнительской дисциплины; вопросы развития государственного языка; участие в работе по сотрудничеству с международными организациями; подготовка информаций и отчетностей по вопросам международного сотрудничества в области автомобильного транспорта; проведение внутригосударственных согласований и процедур по международным договорам; ведение сводной аналитической работы.
16. Департамент государственной политики в области связи
Директор Департамента государственной политики в области
связи, категория С-1 (1 единица) (№ 16-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области связи) или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области связи, основных направлений государственной политики Республики Казахстан в области связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно опыт работы в сфере управления.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента. Организация, контроль и координация деятельности структурных подразделений департамента. Контроль за реализацией государственной политики в области связи на территории Республики Казахстан. Координация работы по разработке нормативных правовых актов для формирования и реализации государственной политики в области связи. Организация работы в рамках межведомственных комиссий и рабочих групп по рассмотрению и решению проблем в области телекоммуникаций, почтовой связи и международных отношений в области связи.
Заместитель директора Департамента государственной политики в
области связи, категория С-2 (1 единица) (№ 16-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области связи) или юридическое
Профессиональная компетентность

2. Word, E-mail, Internet және басқа бағдарламалармен компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жұмыс жоспары жинағын даярлау және оның орындалуы бойынша есеп жүргізу; ұйымдастыру және ақпараттық мәселелері бойынша жұмыс жүргізу; іс жүргізу жұмысын және орындаушылық тәртіп мониторингін жүргізу; мемлекеттік тілді дамыту мәселелері; халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық жұмысына қатысу; автомобиль көлігі саласында халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша есептілік және ақпарат даярлау; халықаралық келісімдер бойынша мемлекетішілік келісу рәсімдерін жүргізу; жинақтық талдау жұмыстарын жүргізу.
16. Байланыс саласындағы мемлекеттік саясат департаменті
Байланыс саласындағы мемлекеттік саясат департаментінің
директоры, С-1 санаты (1 бірлік) (№ 16-1-1)
Критерилер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше байланыс саласында) немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Байланыс саласындағы нормативтік құқықтық актілер мен заңнамаларды, байланыс саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік саясатының негізгі бағыттарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Басқару саласындағы жұмыс тәжрибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысын жалпы басқару. Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастыру, бақылау және үйлестіру. Қазақстан Республикасы аумағында байланыс саласындағы мемлекеттік саясаттың іске асырылуын бақылау. Байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру үшін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша жұмысты үйлестіру. Телекоммуникациялар, пошта байланысы және байланыс саласындағы халықаралық қатынастарды қарастыру және мәселелерді шешу бойынша ведомствоаралық комиссия және жұмыс топтарының шеңберінде жұмыстарды ұйымдастыру.
Байланыс саласындағы мемлекеттік саясат департаменті
директорының орынбасары, С-2 санаты (1 бірлік) (№ 16-1-2)
Критерилер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше байланыс саласында) немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области связи, основных направлений государственной политики Республики Казахстан в области связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно опыт работы в сфере управления,
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и руководство, в пределах своей компетенции, работой Департамента. Организация работы по осуществлению государственной политики в области связи на территории Республики Казахстан, осуществление анализа отрасли связи, по соблюдению законодательных и иных нормативных правовых актов, регламентирующих порядок осуществления государственной политики в области телекоммуникаций, почтовой связи, стандартизации. Организация разработки проектов нормативных правовых актов для формирования и реализации государственной политики в области связи.
Руководитель Управления мониторинга, координации и развития
телекоммуникационной инфраструктуры, категория
С-3 (1 единица) (№ 16-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области электросвязи)
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области связи, основных направлений государственной политики Республики Казахстан в области связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в области связи.

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Байланыс саласындағы нормативтік құқықтық актілер мен заңнамаларды, байланыс саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік саясатының негізгі бағыттарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Басқару саласындағы жұмыс тәжрибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шеңберінде департаменттің жұмысын ұйымдастыру және басқару. Қазақстан Республикасы аумағында байланыс саласындағы мемлекеттік саясаттың іске асырылуы бойынша жұмысты ұйымдастыру, телекоммуникация, пошта байланысы, стандарттау саласындағы мемлекеттік саясаттың іске асырылу тәртібін реттейтін заңнамалық және басқа да нормативтік құқықтық актілерді сақтау бойынша байланыс саласына талдауды іске асыру. Байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру үшін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру.
Мониторинг, үйлестіру және телекоммуникациялық инфрақұрылымды дамыту басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бәірлік) (16-2-1)
Критерилер
Талаптар
Білім
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше электр байланысы саласында)
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Байланыс саласындағы нормативтік құқықтық актілер мен заңнамаларды, байланыс саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік саясатының негізгі бағыттарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Байланыс саласында жұмыс тәжірибесінің болуы қажет.

3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация выполнения всей плановой и оперативной работы Управления; осуществление международного сотрудничества в области связи; изучение передового зарубежного опыта по анализу в области связи; организация работы по разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность в области связи; взаимодействие с государственными органами и операторами связи по сбору статистических данных для проведения анализа отрасли связи.
Главный эксперт Управления мониторинга, координации и развития
телекоммуникационной инфраструктуры, категория С-4 (1 единица)
(№ 16-2-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области связи) или юридическое
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области связи, основных направлений государственной политики Республики Казахстан в области связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта в области связи или стандартизации и сертификации.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке предложений и реализация основных направлений и приоритетов развития и совершенствования отрасли связи Республики Казахстан, повышение ее качества, доступности и устойчивости функционирования, работа по взаимодействию с органами государственного управления, операторами связи по основным вопросам телекоммуникаций. Разработка нормативных правовых актов в области телекоммуникаций.
Главный эксперт Управления мониторинга, координации и развития
телекоммуникационной инфраструктуры, категория С-4 (1 единица)
(№ 16-2-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области связи) или юридическое или экономическое
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области связи, основных направлений государственной политики Республики Казахстан в области связи.
Опыт работы

3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық
міндеттер
Басқармасының барлық жоспарлық және жедел жұмыстарын орындауды үйлестіру; байланыс саласында халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; байланыс саласын талдау бойынша алдыңғы қатарлы шетелдік тәжірибені зерделеу; байланыс саласындағы қызметті реттейтін заңнамалық және басқа нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Байланыс саласына талдау жүргізу үшін статистикалық мәліметтерді жинау бойынша мемлекеттік органдармен және байланыс операторларымен өзара әрекет ету.
Мониторинг, үйлестіру және телекоммуникациялық инфрақұрылымды
дамыту басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (16-2-2-1)
Критерилер
Талаптар
Білім
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше байланыс саласында) немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Байланыс саласындағы нормативтік құқықтық актілер мен заңнамаларды, байланыс саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік саясатының негізгі бағыттарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Стандарттау және сертификаттау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы қажет.
3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттер
Қазақстан Республикасының байланыс саласын дамыту мен жетілдірудің негізгі бағыттары мен басымдылықтарын іске асыру және ұсыныстар әзірлеуге қатысу, оның сапасын арттыру, жұмыс істеуін қол жетімді ету және тұрақтандыру, телекоммуникациялар саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу.
Мониторинг, үйлестіру және телекоммуникациялық инфрақұрылымды дамыту басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (№ 16-2-2-2)
Критерилер
Талаптар
Білім
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше байланыс саласында) немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Байланыс саласындағы нормативтік құқықтық актілер мен заңнамаларды, байланыс саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік саясатының негізгі бағыттарын білу.
Жұмыс тәжірибесі

3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке предложений и реализация основных направлений и приоритетов развития и совершенствования отрасли связи Республики Казахстан, повышение ее качества, доступности и устойчивости функционирования, взаимодействие по международному сотрудничеству в области связи, работа по взаимодействию с органами государственного управления по основным вопросам телекоммуникаций. Разработка нормативных правовых актов в области телекоммуникаций; реализация осуществления государственной политики в области связи на территории Республики Казахстан.
Главный эксперт Управления формирования государственной
политики в области связи, категория С-4 (1 единица)
(№ 16-3-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области связи) или экономическое или юридическое
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области связи, основных направлений государственной политики Республики Казахстан в области связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желателен опыт работы в сфере телекоммуникаций.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке предложений и реализация основных направлений и приоритетов развития и совершенствования отрасли связи Республики Казахстан, повышение ее качества, доступности и устойчивости функционирования, работа по взаимодействию с органами государственного управления по основным вопросам телекоммуникаций. Разработка нормативных правовых актов в области телекоммуникаций; реализация осуществления государственной политики в области связи на территории Республики Казахстан.
17. Департамент государственной политики в сфере информатизации
Директор Департамента государственной политики в сфере
информатизации, категория С-1 (1 единица) (№ 17-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или педагогическое (в области информатики или физики или математики)
Профессиональная компетентность

3. Компьютерде жұмыс істеуді білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының байланыс саласын дамыту және жетілдірудің негізгі бағыттары мен мәртебесін іске асыруға және ұсыныстарды әзірлеуге қатысу, оның сапасын, қолжетімділігі мен тұрақты жұмыс істеуін жоғарылату, байланыс саласындағы халықаралық ынтымақтастық бойынша іс-қимыл жасау, телекоммуникацияның негізгі мәселелері бойынша мемлекеттік басқару органдарымен өзара әрекет ету бойынша жұмыс. Телекоммуникация саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, Қазақстан Республикасы аумағында байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
Байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік) (№ 16-3-2-3)
Критерилер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше байланыс саласында) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Байланыс саласындағы нормативтік құқықтық актілер мен заңнамаларды, Байланыс саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік саясатының негізгі бағыттарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше телекоммуникация саласында жұмыс тәжрибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс істеуді білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының байланыс саласын дамыту және жетілдірудің негізгі бағыттары мен мәртебесін іске асыруға және ұсыныстарды әзірлеуде қатысу, оның сапасын, қолжетімділігі мен тұрақты жұмыс істеуін жоғарылату, телекоммуникацияның негізгі мәселелері бойынша мемлекеттік басқару органдарымен өзара әрекет ету бойынша жұмыс. Телекоммуникация саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, Қазақстан Республикасы аумағында байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
17. Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік саясат департаменті
Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік саясат
департаментінің директоры,  С-1 санаты (1 бірлік) (№ 17-1-1)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе педагогикалық (информатика немесе физика немесе математика саласында)
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основных направлений политики РК в сфере информатизации, построения информационных систем и сетей, нормативных правовых актов по вопросам информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Общее руководство, оперативное управление, координация и организация деятельности Департамента; формирование и реализация государственной политики и государственное регулирование деятельности в сфере информатизации и «электронного правительства»; координация межотраслевой деятельности в сфере информатизации; координация деятельности по обеспечению информационной безопасности в сфере информатизации; контроль за исполнением договоров по проектам в сфере информатизации с правом подписания отчетов и актов по их исполнению.
Заместитель директора Департамента государственной политики в
сфере информатизации, категория С-2 (1 единица) (№ 17-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или педагогическое (в области информатики или физики или математики) или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основных направлений политики РК в сфере информатизации, построения информационных систем и сетей, нормативных правовых актов по вопросам информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласында Қазақстан Республикасы саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттық жүйелер мен желілердің құрылуын, ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;.
2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық ету, жедел басқару, үйлестіру және ұйымдастыру; мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру және ақпараттық технологиялар мен «электрондық үкімет» саласындағы қызметті мемлекеттік реттеу; ақпараттандыру саласында салааралық қызметті үйлестіру; ақпараттандыру саласындағы ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша қызметін үйлестіру; ақпараттандыру саласындағы жобалар бойынша шарттарының орындалуына және оларды орындау бойынша есептер мен актілерге қол қою құқығымен бақылау жүргізу.
Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік саясат департаменті
директорының орынбасары, С-2 санаты (1 бірлік) (№ 17-1-2)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе педагогикалық (информатика немесе физика немесе математика саласында) немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласында Қазақстан Республикасы саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттық жүйелер мен желілердің құрылуын, ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;.

2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Формирование и реализация государственной политики в сфере информатизации и «электронного правительства»; координация работы по развитию международного сотрудничества в сфере информатизации; контроль за разработкой и совершенствованием нормативных правовых актов в сфере информатизации; осуществление государственного регулирования деятельности в сфере информатизации; участие в формировании плана финансирования соответствующей бюджетной программы, стратегического плана и бюджетной заявки Министерства в сфере информатизации; проведение работ по согласованию бюджетных программ в сфере информатизации; организация деятельности рассмотрения технической документации по информационным системам и ресурсам государственных органов и Министерства; согласование и осуществление контроля приемки материально-товарных ценностей, приобретаемых Министерством по проектам «электронного правительства»; организация работы по координации и непосредственному управлению исполнением бюджетных программ; организация работ по стандартизации и подтверждению соответствия в сфере информатизации; координация деятельности по обеспечению информацинной безопасности в сфере информатизации; контроль за исполнением договоров по проектам в сфере информатизации с правом подписания отчетов и актов по их исполнению.
Руководитель Управления формирования государственной политики в
сфере информатизации, категория С-3 (1 единица) (№ 17-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое или педагогическое (в области информатики или физики или математики)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основных направлений политики РК в сфере информатизации, построения информационных систем и сетей, нормативных правовых актов по вопросам информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттандыру мен «электрондық үкімет» саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру; ақпараттандыру саласында халықаралық ынтымақтастықты дамыту бойынша жұмыстарды үйлестіру; ақпараттандыру саласында нормативтік құқықтық актілердің әзірленуін және жетілдірілуін бақылау; ақпараттандыру саласындағы қызметті мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру; ақпараттандыру саласындағы Министрліктің тиісті бюджеттік бағдарламасына, стратегиялық жоспарына және бюджеттік өтініміне сәйкес қаржылық жоспарды қалыптастыруға қатысу; мемлекеттік органдардың және Министрліктің ақпараттық жүйелер мен ресурстар бойынша техникалық құжаттамасын қарастыру жөніндегі қызметін ұйымдастыру; «электрондық үкімет» жобалары бойынша Министрлік сатып алатын материалдық - тауарлық құндылықтарды қабылдауды келісу және бақылау; бюджеттік бағдарламалардың орындалуын үйлестіру бойынша қызметтерді ұйымдастыру және тікелей басқару; ақпараттандыру саласындағы стандарттау және сәйкестігін растау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; ақпараттандыру саласындағы ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша қызметін үйлестіру, ақпараттандыру саласындағы жобалар шарттарының орындалуына және оларды орындау бойынша есептер мен актілерге қол қою құқығымен бақылау жүргізу.
Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бірлік) (№ 17-2-1)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық немесе педагогикалық (информатика немесе физика немесе математика саласында)
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласында Қазақстан Республикасы саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттық жүйелер мен желілердің құрылуын, ақпараттандыру мәселелері бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления; участие в решении вопросов стратегии развития информатизации в Республике Казахстан, развитие международного сотрудничества в сфере информатизации; разработка и совершенствование нормативных правовых актов в сфере информатизации; участие в реализации государственных программ в сфере информатизации; организация деятельности по взаимодействию с государственными органами и подведомственными организациями по вопросам информатизации; участие в работах по стандартизации; контроль за осуществлением мониторинга подзаконных нормативных правовых актов в сфере информатизации; проведение совместных с Агентством РК по статистике работ по уточнению и развитию статистических показателей в сфере информатизации; организация проведения и участие в конкурсах по государственным закупкам услуг и товаров в рамках компетенции управления.
Главный эксперт Управления формирования государственной
политики в сфере информатизации, категория С-4 (1 единица)
(№ 17-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основных направлений политики РК в сфере информатизации, построения информационных систем и сетей, нормативных правовых актов по вопросам информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Разработка и совершенствование нормативных правовых актов в сфере информатизации; участие в реализации государственных программ в сфере информатизации; подготовка предложений по разработке и реализации программных и стратегических документов по вопросам информатизации; взаимодействие с центральными государственными органами и местными исполнительными органами в части разработки показателей по стратегическим направлениям сферы информатизации; развитие международного сотрудничества в сфере информатизации; подготовка и участие в конкурсах по государственным закупкам услуг и товаров в рамках компетенции управления.
Эксперт Управления формирования государственной политики в

2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру; Қазақстан Республикасындағы ақпараттандыруды дамыту стратегиясының мәселелерін шешуге қатысу; ақпараттандыру саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту; ақпараттандыру саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіру; ақпараттандыру саласында мемлекеттік бағдарламалардың іске асырылуына қатысу; мемлекеттік органдармен және ведомствоға қарасты ұйымдармен ақпараттандыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл бойынша қызметтерді ұйымдастыру; ақпараттандыру саласындағы стандарттау жұмыстарына қатысу; ақпараттандыру саласындағы заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерінің мониторингін жүзеге асыруды бақылау; ҚР Статистика агенттігімен бірлесіп ақпараттандыру саласындағы статистикалық көрсеткіштерін анықтау және дамыту бойынша жұмыстарды жүргізу; басқарма құзыреті шеңберіндегі қызметтер мен тауарларды мемлекеттік сатып алу конкурстарына әзірлеу мен қатысуды ұйымдастыру.
Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік) (№ 17-2-2)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласында Қазақстан Республикасы саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттық жүйелер мен желілердің құрылуын, ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттандыру саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіру; ақпараттандыру саласында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыруына қатысу; ақпараттандыру мәселелері бойынша бағдарламалық және стратегиялық құжаттарды әзірлеу және іске асыру бойынша ұсыныстар дайындау; ақпараттандыру саласының стратегиялық бағыттары бойынша көрсеткіштерін әзірлеу бөлігінде орталық мемлекеттік органдармен және жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-әрекет; ақпараттандыру саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту; басқарма құзыреті шеңберіндегі қызметтер мен тауарларды мемлекеттік сатып алу конкурстарына дайындау және қатысу.
Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Развитие международного сотрудничества в сфере информатизации; участие в реализации государственных программ в сфере информатизации; разработка проектов документов по вопросам подготовки кадров в сфере информатизации; определение потребности в специалистах; подготовка и участие в конкурсах по государственным закупкам услуг и товаров в рамках компетенции управления.
Эксперт Управления формирования государственной политики в
сфере информатизации, категория С-5 (1 единица) (№ 17-2-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или междисциплинарное (международные экономические отношения или международные отношения)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основных направлений политики РК в сфере информатизации, построения информационных систем и сетей, нормативных правовых актов по вопросам информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Разработка и совершенствование нормативных правовых актов в сфере информатизации; участие в реализации государственных программ в сфере информатизации; рассмотрение документов по вопросам по стандартизации и подтверждению соответствия в сфере информатизации; проведение совместных с Агентством РК по статистике работ по уточнению и развитию статистических показателей в сфере информатизации; подготовка отчетов по реализации стратегических документов в сфере информатизации.
Руководитель Управления развития и продвижения «электронного

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттандыру саласында халықаралық ынтымақтастықты дамыту; ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды іске асыруға қатысу; ақпараттандыру саласындағы кадрларды дайындау мәселелері бойынша құжаттардың жобаларын әзірлеу; мамандарға қажеттілікті анықтау, басқарма құзыреті шеңберіндегі қызметтер мен тауарларды мемлекеттік сатып алу конкурстарын дайындау және қатысу.
Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (1 бірлік) (№ 17-2-3-3)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе тәртіпаралық (халықаралық экономикалық қатынастар немесе халықаралық қатынастар)
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласында Қазақстан Республикасы саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттық жүйелер мен желілердің құрылуын, ақпараттандыру мәселелері бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттандыру саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіру; ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды іске асыруға қатысу; ақпараттандыру саласындағы стандарттау және сәйкестігін растау бойынша мәселелер жөніндегі құжаттарды қарау; ҚР Статистика агенттігімен бірлесіп ақпараттандыру саласындағы статистикалық көрсеткіштерін анықтау және дамыту бойынша жұмыстарды жүргізу; ақпараттандыру саласындағы стратегиялық құжаттарды іске асыру бойынша есептерді дайындау.
«Электрондық үкіметті» дамыту және ілгерілету басқармасының

правительства», категория С-3 (1 единица) (№ 17-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или педагогическое (в области информатики или физики или математики) или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основных направлений политики РК в сфере информатизации, построения информационных систем и сетей, нормативных правовых актов по вопросам информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления; участие в государственном регулировании деятельности в сфере информатизации; оказание практической и методической помощи государственным органам и организациям по вопросам применения электронного документооборота, электронной цифровой подписи; участие в формировании «электронного правительства», организация пиар-акций проектов «электронного правительства» и обучение электронным услугам; координация оценки эффективности деятельности государственных органов по применению ИТ; участие в определении функций госорганов, подлежащих автоматизации; создание и развитие эталонных моделей и архитектуры «электронного правительства»; подготовка и участие в конкурсах по государственным закупкам услуг и товаров; осуществление приема закупленного ЛПО и оборудования в рамках курируемых проектов; осуществление в рамках своей компетенции мониторинга подзаконных нормативных правовых актов в сфере информатизации.
Главный эксперт Управления развития и продвижения «электронного
правительства», категория С-5 (1 единица) (№ 17-3-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основных направлений политики РК в сфере информатизации, построения информационных систем и сетей, нормативных правовых актов по вопросам информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
1. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Участие в реализации государственных программ в сфере информатизации; участие в определении функций госорганов, подлежащих автоматизации; создание и развитие эталонных моделей и архитектуры «электронного правительства»; координация оценки эффективности деятельности госорганов по применению ИТ; осуществление в рамках своей компетенции мониторинга подзаконных нормативных правовых актов в сфере информатизации.
Главный эксперт Управления развития и продвижения «электронного

басшысы, С-3 санаты (1 бірлік) (№ 17-3-1)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғарғы техникалық немесе педагогикалық (информатика немесе физика немесе математика саласында) немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласында Қазақстан Республикасы саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттық жүйелер мен желілердің құрылуын, ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру; ақпараттандыру саласында қызметті мемлекеттік реттеуге қатысу; электрондық цифрлық қолтаңбаны және электрондық құжат айналымды қолдану мәселелері бойынша мемлекеттік органдар мен ұйымдарға әдістемелік және практикалық көмек көрсету; «электрондық үкіметті» қалыптастыруға қатысу, «электрондық үкімет» пиар-акция жобаларын ұйымдастыру және электрондық қызметтерге үйрету, АТ қолдану бойынша мемлекеттік органдардың қызметін тиімді бағалауды үйлестіру; автоматтандыруға жататын мемлекеттік органдардың функцияларын анықтау; «электрондық үкімет» эталондық модельдері мен сәулетін құру және дамыту; тауарлар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алу конкурстарына дайындау және қатысу; бағытталатын жобалар шеңберінде сатып алынған ЛБҚ және жабдықтар қабылдауды жүзеге асыру; өз құзыретінің шеңберінде ақпараттандыру саласындағы заңға тәуелдi нормативтiк құқықтық актілерін жүзеге асыру.
«Электрондық үкіметті» дамыту және ілгерілету басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік) (№ 17-3-2-1)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласында Қазақстан Республикасы саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттық жүйелер мен желілердің құрылуын, ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бағдарламаларын іске асыруға қатысу, автоматтандыруға жататын мемлекеттік органдардың функцияларын анықтауға қатысу; «электрондық үкімет» эталондық модельдері мен сәулетін құру және дамыту; АТ-ды қолдану бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділік бағалауын үйлестіру; өз құзыретінің шеңберінде ақпараттандыру саласындағы заңға тәуелдi нормативтiк құқықтық актілерді жүзеге асыру.
«Электрондық үкіметті» дамыту және ілгерілету басқармасының

правительства», категория С-4 (1 единица) (№ 17-3-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основных направлений политики Республики Казахстан в сфере информатизации, нормативных правовых актов по вопросам информатизации, построения информационных систем и сетей, перечня и основных требований нормативно-технической документации в сфере информатизации.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям. Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Координация и организация практической и методической помощи государственным органам и организациям по вопросам применения электронной цифровой подписи; обеспечение функционирования проектов «электронного правительства», Национального Удостоверяющего Центра, Корневого Удостоверяющего Центра, системно-технического обслуживания оборудования центрального аппарата Министерства; обеспечение функционирования проектов «электронного правительства», интранет-портала государственных органов; участие в работах по приему в эксплуатацию информационных систем государственных органов; осуществление в рамках своей компетенции мониторинга подзаконных нормативных правовых актов в сфере информатизации; подготовка и участие в конкурсах по государственным закупкам услуг и товаров в рамках компетенции управления.
Главный эксперт Управления развития и продвижения «электронного
правительства», категория С-5 (1 единица) (№ 17-3-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік) (№ 17-3-2-2)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласында Қазақстан Республикасының саясатының негізгі бағыттарын білу. Ақпараттық жүйелер мен желілердің құрылуын білу; ақпараттандыру мәселелері бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді білу. Ақпараттандыру саласында нормативтік-техникалық құжаттардың тізімін және негізгі талаптарды білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
«Электрондық үкімет» жобаларының, Ұлттық Куәландырушы Орталықтың, Негізгі Куәландырушы Орталықтың, ҚР ККМ орталық аппаратының жабдықтарын жүйелік-техникалық қызмет көрсетудің жұмыс істеуін қамтамасыз ету; «электрондық үкімет», мемлекеттік органдардың интранет-порталы жобаларының қызметін қамтамасыз ету, мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін пайдалануға қабылдау бойынша жұмыстарына қатысу; ақпарттандыру саласындағы заңға тәуелдi нормативтiк құқықтық актілерді жүзеге асыру; өз құзыретінің шеңберінде ақпараттандыру саласындағы заңға тәуелдi нормативтiк құқықтық актілерді жүзеге асыру.
«Электрондық үкіметті» дамыту және ілгерілету басқармасының
бас сарапшысы, С-4 санаты (№ 17-3-2-3)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание основных направлений политики Республики Казахстан в сфере информатизации, нормативных правовых актов по вопросам информатизации, построения информационных систем и сетей, перечня и основных требований нормативно-технической документации в сфере информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Координация и организация практической и методической помощи государственным органам и организациям по вопросам информатизации; участие в разработке нормативных правовых актов в сфере информатизации; участие на заседаниях рабочих групп по вопросам электронных государственных закупок, ИИН, БИН; обеспечение функционирования проектов «электронного правительства», платежного шлюза «электронного правительства», адресного регистра, участие в развитии и продвижении «электронного правительства», повышения компьютерной грамотности населения; организация пиар-акций проектов «электронного правительства» и обучения электронным услугам; осуществление в рамках своей компетенции мониторинга подзаконных нормативных правовых актов в сфере информатизации; подготовка и участие в конкурсах по государственным закупкам услуг и товаров в рамках компетенции управления.
Главный эксперт Управления развития и продвижения «электронного
правительства», категория С-5 (1 единица) (№ 17-3-2-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основных направлений политики Республики Казахстан в сфере информатизации, нормативных правовых актов по вопросам информатизации, построения информационных систем и сетей, перечня и основных требований нормативно-технической документации в сфере информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

2. Ақпараттандыру саласында Қазақстан Республикасының саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, ақпараттық жүйелер мен желілердің құрылуын, ақпараттандыру саласында нормативтік-техникалық құжаттардың тізімін және негізгі талаптарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттандыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдар мен ұйымдарға тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсетуді үйлестіру және ұйымдастыру; ақпараттандыру саласындағы нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; электрондық мемлекеттік сатып алу, ИИН, БИН мәселелері бойынша жұмыс топтарының мәжілістеріне қатысу; «электрондық үкімет» жобаларының, «электрондық үкімет» төлем шлюзінің» мекенжай тіркелімінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету; «электрондық үкіметті» дамыту және ілгерілету, халықтың компьютерлік сауаттылықты жоғарлату бойынша жұмыстарына қатысу, «электрондық үкімет» пиар-акция жобаларын ұйымдастыру және электрондық қызметтерге үйрету; өз құзыреті шеңберінде ақпараттандыру саласындағы заңға тәуелдi нормативтiк құқықтық актілер мониторингін жүзеге асыру және басқарма құзыреті шеңберінде қызметтерді және тауарларды мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарға қатысу және дайындау.
«Электрондық үкіметті» дамыту және ілгерілету басқармасының
бас сарапшысы, С-4 санаты (№ 17-3-2-4)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласында Қазақстан Республикасының саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, ақпараттық жүйелер мен желілердің құрылуын, ақпараттандыру саласында нормативтік-техникалық құжаттардың тізімін және негізгі талаптарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Координация и организация практической и методической помощи государственным органам и организациям по вопросам применения электронного документооборота; обеспечение функционирования проектов «электронного правительства»; участие в сопровождении испытательной лаборатории программных средств и программных продуктов; осуществление в рамках своей компетенции мониторинга подзаконных нормативных правовых актов в сфере информатизации; подготовка и участие в конкурсах по государственным закупкам услуг и товаров в рамках компетенции управления.
Руководитель Управления формирования новой модели
информатизации и анализа проектной документации, категория
С-3 (1 единица) (№ 17-4-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или педагогическое (в области информатики или физики или математики) или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основных направлений политики Республики Казахстан в сфере информатизации, нормативных правовых актов по вопросам информатизации, построения информационных систем и сетей, перечня и основных требований нормативно-технической документации в сфере информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления; участие в государственном регулировании деятельности в сфере информатизации; рассмотрение технической документации и спецификаций по информационным системам и ресурсам государственных органов и Министерства; подготовка и участие в конкурсах по государственным закупкам услуг и товаров; осуществление приема закупленного лицензионного программного обеспечения (ЛПО) и оборудования в рамках проектов курируемых Департаментом; участие в формировании плана финансирования соответствующей бюджетной программы, стратегического плана и бюджетной заявки Министерства в сфере информатизации; проведение работ по согласованию бюджетных программ в сфере информатизации; участие в формировании новой модели информатизации; осуществление в рамках своей компетенции мониторинга подзаконных нормативных правовых актов в сфере информатизации.
Главный эксперт Управления формирования новой модели
информатизации и анализа проектной документации, категория

2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Электрондық құжат айналым қабылдау мәселелері бойынша мемлекеттік органдар мен ұйымдарға тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсетуді үйлестіру және ұйымдастыру; «электрондық үкімет» жобаларының жұмыс істеуін қамтамасыз ету; бағдарламалық құралдар мен бағдарламалық өнімдердің сынау зертханаларын сүйемелдеу бойынша жұмыстарға қатысу; өз құзыреті шеңберінде ақпараттандыру саласындағы заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілер мониторингін жүзеге асыру және басқарма құзыреті шеңберінде қызметтерді және тауарларды мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарға қатысу және дайындау.
Ақпараттандырудың жаңа моделін қалыптастыру және жобалық
құжаттаманы талдау басқармасының басшысы, С-3 санаты,
(1 бірлік( (№ 17-4-1)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе педагогикалық (ақпараттандыру немесе физика немесе математика саласында) немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласында Қазақстан Республикасының саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, ақпараттық жүйелер мен желілердің құрылуын, ақпараттандыру саласында нормативтік-техникалық құжаттардың тізімін және негізгі талаптарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру; ақпараттандыру саласындағы қызметті мемлекеттік реттеуге қатысу; ақпараттық жүйелер мен ресурстар бойынша мемлекеттік органдардың және Министрліктің техникалық құжаттамасын және ерекшеліктерін қарау; қызметтерді және тауарларды мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарды дайындау және қатысу; Департамент басқаратын жобалар шеңберінде сатып алынған ЛБӨ және жабдықтарды қабылдауын жүзеге асыру; ақпараттандыру саласындағы Министрліктің тиісті бюджеттік бағдарламаларын, стратегиялық жоспарлары мен бюджеттік өтінімдерін қаржыландыру жоспарын қалыптастыруға қатысу; ақпараттандыру саласындағы бюджеттік бағдарламаларды келісу бойынша жұмыстарды жүргізу; ақпараттандырудың жаңа моделін қалыптастыруға қатысу; өз құзыреті шеңберінде ақпараттандыру саласындағы заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің мониторингін жүзеге асыру.
Ақпараттандырудың жаңа моделін қалыптастыру және жобалық
құжаттаманы талдау басқармасының бас сарапшысы,

С-4 (1 единица) (№ 17-4-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое
Профессиональная
Компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов по вопросам информатизации, перечня и основных требований нормативно-технической документации в сфере информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные
обязанности
Участие в формировании плана финансирования соответствующей бюджетной программы, стратегического плана и бюджетной заявки Министерства в сфере информатизации; рассмотрение бюджетных программ госорганов в сфере информатизации; участие в развитии казахстанского содержания в сфере информатизации; участие в развитии научно-исследовательской работы (НИР) и научно-исследовательской опытно-конструкторской работы (НИОКР) в сфере информатизации; участие в развитии Специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»; участие в формировании новой модели информатизации; осуществление в рамках своей компетенции мониторинга подзаконных нормативных правовых актов в сфере информатизации; подготовка и участие в конкурсах по государственным закупкам услуг и товаров в рамках компетенции управления.
Главный эксперт Управления формирования новой модели
информатизации и анализа проектной документации, категория
С-4 (1 единица) (№ 17-4-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная Компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов по вопросам информатизации, перечня и основных требований нормативно-технической документации в сфере информатизации, основ делопроизводства.
Опыт работы

С-4 санаты (1 бірлік) (№ 17-4-2-1)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласында Қазақстан Республикасының саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, ақпараттық жүйелер мен желілердің құрылуын, ақпараттандыру саласында нормативтік-техникалық құжаттардың тізімін және негізгі талаптарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттер
Ақпараттандыру саласындағы Министрліктің тиісті бюджеттік бағдарламаларын, стратегиялық жоспарлары мен бюджеттік өтінімдерін қаржыландыру жоспарын қалыптастыруға қатысу; ақпараттандыру саласындағы бюджеттік бағдарламаларды келісу бойынша жұмыстарды жүргізу; ақпараттандыру саласындағы қазақстандық қамтылуды дамытуға қатысу; НИР мен НИОКР дамытуға қатысу; «инновациялық технологиялар паркі» АЭА дамытуға қатысу; ақпараттандыру саласындағы бюджеттік бағдарламаларды ақпараттандырудың жаңа моделін қалыптастыруға қатысу; өз құзыреті шеңберінде ақпараттандыру саласындағы заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің мониторингін жүзеге асыру.
Ақпараттандырудың жаңа моделін қалыптастыру және жобалық
құжаттаманы талдау басқарманың бас сарапшысы, С-4 санаты
(1 бірлік) (№ 17-4-2-2)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, Ақпараттандыру саласындағы нормативтік-техникалық құжаттардың тізімін және негізгі талаптарды; іс жүргізудің негіздерін білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Рассмотрение технической документации и спецификаций по информационным системам и ресурсам госорганов и Министерства; рассмотрение технических задании на разработку, доработку и модернизацию информационных систем и ресурсов; оказание практической и методической помощи госорганам и организациям по компонентам «электронного правительства»; участие в интеграции и разработке технической документации по международным проектам; осуществление приема закупленного лицензионного программного обеспечения (ЛПО) и оборудования; участие в работах по созданию Национального шлюза Республики Казахстан и развитию Доверенной третьей стороны; участие в формировании новой модели информатизации; осуществление в рамках своей компетенции мониторинга подзаконных нормативных правовых актов в сфере информатизации; подготовка и участие в конкурсах по государственным закупкам услуг и товаров в рамках компетенции управления.
Главный эксперт Управления формирования новой модели
информатизации и анализа проектной документации, категория
С-4 (1 единица) (№ 17-4-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная Компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов по вопросам информатизации, перечня и основных требований нормативно-технической документации в сфере информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Рассмотрение технической документации и спецификаций по информационным системам и ресурсам госорганов и Министерства; рассмотрение технических задании на разработку, доработку и модернизацию информационных систем и ресурсов; оказание практической и методической помощи госорганам и организациям по компонентам «электронного правительства»; участие в интеграции и разработке технической документации по международным проектам; осуществление в рамках своей компетенции мониторинга подзаконных нормативных правовых актов в сфере информатизации; подготовка и участие в конкурсах по государственным закупкам услуг и товаров в рамках компетенции управления.
Руководитель Управления защиты «электронного правительства»,

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттер
Ақпараттық жүйелер мен ресурстар бойынша мемлекеттік органдардың және Министрліктің техникалық құжаттамасын және ерекшеліктерін қарау; ақпараттық жүйелер мен ресурстарды әзірлеуге, пысықтауға жаңғыртуға техникалық тапсырмаларды қарау; «электрондық үкімет» компоненттері бойынша мемлекеттік органдарға және ұйымдарға тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету; ақпараттық технологиялар шеңберінде қазақстандық қамтуын дамытуға қатысу; басқарылатын жобалар шеңберінде сатып алынған ЛБӨ және жабдықтарды қабылдауын іске асыру; Қазақстан Республикасының Ұлттық шлюзін құру және Сенімділіктің үшінші жағын дамыту бойынша жұмыстарға қатысу; ақпараттандырудың жаңа моделін қалыптастыруға қатысу; өз құзыреті шеңберінде ақпараттандыру саласындағы заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілер мониторингін жүзеге асыру және басқарма құзыреті шеңберінде қызметтерді және тауарларды мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарға қатысу және дайындау.
Ақпараттандырудың жаңа моделін қалыптастыру және жобалық
құжаттаманы талдау басқарманың бас сарапшысы, С-4 санаты
(1 бірлік) (№ 17-4-2-3)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, Ақпараттандыру саласындағы нормативтік-техникалық құжаттардың тізімін және негізгі талаптарды; іс жүргізудің негіздерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функциональдық міндеттер
Ақпараттық жүйелер мен ресурстар бойынша мемлекеттік органдардың және Министрліктің техникалық құжаттамасын және ерекшеліктерін қарау; ақпараттық жүйелер мен ресурстарды әзірлеуге, пысықтауға жаңғыртуға техникалық тапсырмаларды қарау; «электрондық үкімет» компоненттері бойынша мемлекеттік органдарға және ұйымдарға тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету; халықаралық жобалар бойынша техникалық құжаттаманы әзірлеу және ықпалдастыру бойынша жұмыстарға қатысу; өз құзыреті шеңберінде ақпараттандыру саласындағы заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілер бойынша мониторингті жүзеге асыру; басқарманың құзыреті шеңберінде қызметтерді және тауарларды мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарды дайындау және қатысу.
«Электрондық үкіметті» қорғау басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица) (№ 17-5-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или педагогическое (в области информатики или физики или математики) или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основных направлений политики Республики Казахстан в сфере информатизации и информационной безопасности, нормативных правовых актов по вопросам информатизации и информационной безопасности, перечня и основных требований нормативно-технической документации в сфере информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления; реализация государственной политики в сфере информационной безопасности, также обеспечение ее реализация; подготовка материалов для заседания Межведомственной комиссии по информатизации по вопросам информационной безопасности; осуществление практической и методической помощи госорганам и организациям по вопросам информационной безопасности; организация работ по соблюдению требований политики информационной безопасности в Министерстве; участие в разработке методических материалов и рекомендаций в сфере информационной безопасности информационных систем и ресурсов; обеспечение функционирования Службы реагирования на компьютерные инциденты; координация работ по реализации проекта Резервного серверного центра; координация вопросов по обеспечению бесперебойной работы аппаратно-программного комплекса проектов «электронного правительства», функционированию Единой почтовой системы; участие в организации системно-технического обслуживания компонентов «электронного правительства»; участие в разработке методических материалов и рекомендаций в сфере информационной безопасности; осуществление в рамках своей компетенции мониторинга подзаконных нормативных правовых актов в сфере информатизации и информационной безопасности.
Главный эксперт Управления защиты «электронного

С-3 санаты (1 бірлік) (№ 17-5-1)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе педагогикалық (информатика, немесе физика немесе математика саласында) немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы Қазақстан Республикасы саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттандыру және ақпараттық қауіпсіздік мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, ақпараттандыру саласында нормативтік-техникалық құжаттардың тізімін және негізгі талаптарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеті
Басқарма қызметін ұйымдастыру; ақпараттық қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, сондай-ақ оны іске асыруды қамтамасыз ету; ақпараттық қауіпсіздік мәселелері бойынша Ақпараттандыру бойынша ведомствоаралық комиссиясының отырыстарына материалдарды дайындау; ақпараттық қауіпсіздік мәселелері бойынша мемлекеттік органдарға және ұйымдарға практикалық және әдістемелік көмек көрсету; Министрлікте ақпараттық қауіпсіздік саясаты талаптарының сақталуы бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; ақпараттық жүйелер мен қорлардың ақпараттық қауіпсіздік саласында әдістемелік материалдар мен ұсыныстарды дайындауға қатысу; өз құзыреті шегінде Компьютерлік қақтығыстарға әрекет ету жөніндегі арнайы қызметтің жұмыс істеуін қамтамасыз ету; Резервтік серверлік орталық жобаны іске асыру бойынша жұмыстарды үйлестіру; «электрондық үкімет» жобаларының аппараттық-бағдарламалық кешенінің үздіксіз жұмыс істеуін, Бірыңғай жұмыс жүйесінің қызметін қамтамасыз ету бойынша мәселелерді үйлестіру; «электрондық үкімет» компоненттеріне жүйелі-техникалық қызмет көрсетуді ұйымдастыруға қатысу; ақпараттық қауіпсіздік саласында әдістемелік материалдарды және ұсыныстарды әзірлеуіне қатысу; өз құзыреті шеңберінде ақпараттандыру және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізу.
«Электрондық үкіметті» қорғау басқармасының бас сарапшысы,

правительства», категория С-4 (1 единица) (№ 17-5-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов по вопросам информатизации и информационной безопасности, перечня и основных требований нормативно-технической документации в сфере информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Подготовка материалов для заседания Межведомственной комиссии по информатизации по вопросам информационной безопасности; организация и участие в проведении аудита и аттестации информационных систем центральных и местных исполнительных органов на соответствие требованиям нормативных правовых актов в сфере информационной безопасности; разработка нормативно-технической документации по информационной безопасности; координация работ по функционированию Единой почтовой системы; участие в координации деятельности Службы реагирования на компьютерные инциденты и Центра мониторинга.
Главный эксперт Управления защиты «электронного правительства»,
категория С-4 (1 единица) (№ 17-5-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов по вопросам информатизации и информационной безопасности, перечня и основных требований нормативно-технической документации в сфере информатизации.
Опыт работы

С-4 санаты (1 бірлік) (№ 17-5-2-1)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы Қазақстан Республикасы саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттандыру және ақпараттық қауіпсіздік мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, ақпараттандыру саласында нормативтік-техникалық құжаттардың тізімін және негізгі талаптарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеті
Ақпараттық қауіпсіздік бойынша мәселелер бөлігінде ақпараттандыру жөніндегі Ведомствоаралық комиссияның отырысына материалдарды дайындау; ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне орталық және жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйелеріне аудит және аттестаттау жүргізуді ұйымдастыру және қатысу; ақпараттық қауіпсіздік бойынша нормативтік-техникалық құжаттаманы әзірлеу; Бірыңғай почта жүйесінің қызмет көрсетуі бойынша жұмыстарды үйлестіру; Компьютерлік қақтығыстарға әрекет ету жөніндегі арнайы қызметтің және Мониторинг орталығының жұмыс істеуін қамтамасыз етуін жүзеге асыру.
«Электрондық үкіметті» қорғау басқармасының бас сарапшысы
(1 бірлік) С-4 санаты (№ 17-5-2-2)
Критерийі
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы Қазақстан Республикасы саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттандыру және ақпараттық қауіпсіздік мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, ақпараттандыру саласында нормативтік-техникалық құжаттардың тізімін және негізгі талаптарын білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Подготовка материалов для заседания Межведомственной комиссии по информатизации по вопросам информационной безопасности; организация проведения совещаний по вопросам информационной безопасности; участие в разработке нормативных правовых актов в сфере информационной безопасности; выявление и координация работ по устранению уязвимостей компонентов «электронного правительства»; участие в реализации проекта Резервный серверный центр; участие в проектировании системы защиты, ее испытаниях и приемке в эксплуатацию.
18. Департамент транзитной политики и транспортной логистики
Директор Департамента транзитной политики и транспортной
логистики, категория С -1 (1 единица) (№ 18-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основ транзитной политики Республики Казахстан, основных направлений социально-экономической политики Республики Казахстан, законодательства в области транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в государственных органах и организациях отрасли транспорта, а также в финансовой сфере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента; организация и координация работ по формированию основных направлений транзитной политики, транспортно-логистической системы Республики Казахстан; участие в межотраслевых мероприятиях по вопросам входящим в компетенцию Департамента; участие в подготовке анализа тенденции и реализации экономической политики стран, представляющих интерес для Казахстана в части транзита и транспортной логистики; рассмотрение проектов нормативных правовых актов и иных документов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента.
Заместитель директора Департамента транзитной политики и

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеті
Ақпараттық қауіпсіздік бойынша мәселелер бойынша ақпараттандыру жөніндегі ведомствоаралық комиссияның отырысына материалдарды дайындау; ақпараттық қауіпсіздік саласында кеңестер ұйымдастыру; ақпараттық қауіпсіздік мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; «электрондық үкімет» компоненттерінің осалдықтарын анықтау және жойылуы бойынша жұмыстарды үйлестіру; Резервтік серверлік орталық жобаны іске асыру бойынша жұмыстарға қатысу; қорғау жүйесін жобалауына, оны сынауға және пайдалануға беруге қатысу.
18. Транзиттік саясат және көліктік логистика департаменті
Транзиттік саясат және көліктік логистика департаментінің
директоры, С-1 санаты (1 бірлік( (№ 18-1-1)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының транзиттік саясатының негіздерін, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, көлік саласындағы заңдарды білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше көлік саласының мемлекеттік органдарында және ұйымдарында, сондай-ақ қаржы саласында жұмыс тәжірибесі болу.
Функционалдық міндеті
Департаменттің қызметін жалпы басқару, Қазақстан Республикасының транзиттік саясат, көліктік - логистика жүйесінің негізгі бағыттарды қалыптастыру бойынша жұмыстарды үйлестіру мен ұйымдастыру; Департамент құзыретіне жататын мәселелер жөніндегі салааралық іс-шараларға қатысу; транзит және көліктік логистика бөлігінде Қазақстан үшін мүдделі болып табылатын елдердің экономикалық саясат үрдістері мен іске асырылуы туралы ақпаратты талдауды дайындауға қатысу; Департамент құзыретіне жататын мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын және басқа да құжаттарды қарау.
Транзиттік саясат және көліктік логистика департаменті

транспортной логистики, категория С – 2 (1 единица) (№ 18-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основ транзитной политики Республики Казахстан, основных направлений социально-экономической политики Республики Казахстан, законодательства в области транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в государственных органах и организациях отрасли транспорта, а также в финансовой сфере.
Функциональные обязанности
Контроль за деятельностью управлений; обеспечение качества исполнения документов и контроль за соблюдением трудовой дисциплины сотрудниками Департамента; координация взаимодействия департамента со структурными подразделениями и подведомственными организациями; подготовка аналитических отчетов, записок и докладов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента; участие в формировании плана финансирования бюджетных программ, стратегического плана и бюджетной заявки Министерства в области транзитной политики и транспортной логистики; рассмотрение проектов нормативных правовых актов и иных документов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента.
Руководитель Управления транзитной политики, категория
С-3 (1 единица) (№ 18-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области международных отношений или транспорта или коммуникаций или государственного управления или техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Закона Республики Казахстан «О международных договорах Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта и коммуникаций, международных правовых актов, регулирующих международные отношения;

директорының орынбасары, С – 2 санаты (1 бірлік) (№ 18-1-2)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгер немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының транзиттік саясатының негіздерін, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, көлік саласындағы заңдарды білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше көлік саласының мемлекеттік органдарында және ұйымдарында, сондай-ақ қаржы саласында жұмыс тәжірибесі болу.
Функциональдық міндеті
Басқармалардың қызметін бақылау; Департамент қызметкерлерінің құжаттарды орындау сапасын қамтамасыз ету және еңбек тәртібін сақтауын бақылау; құрылымдық бөлімшелер мен ведомствоға қарасты ұйымдармен департаменттің өзара іс-қимылын үйлестіру; Департамент құзыретіне жататын мәселелер бойынша талдау есептерін, хаттар мен баяндамаларды дайындау; транзиттік саясат және көліктік логистика саласында Министрліктің бюджеттік бағдарламаларды, стратегиялық жоспарларды және бюджеттік өтінімдерді қаржыландыру жоспарын қалыптастыруға қатысу; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын және басқа құжаттарды қарау.
Транзиттік саясат басқармасының басшысы, С-3 санаты
(1 брлік( (№ 18-2-1)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары халықаралық қатынастар немесе көлік немесе коммуникация немесе мемлекеттік басқару саласындағы мамандық бойынша немесе техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының заңын, көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, халықаралық қатынастарды реттейтін халықаралық құқықтық актілерді білу;

3. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; участие в разработке предложений по формированию основных направлений транзитной политики Республики Казахстан, в подготовке информационных материалов и документации по вопросам развития транзитного потенциала Республики Казахстан; осуществление контроля за организацией работы в рамках развития транзита; анализ информации о тенденции и реализации экономической политики стран, представляющих интерес для Казахстана в части транзита.
Главный эксперт управления транзитной политики, категория С-4
(1 единица) (№ 18-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области международных отношений или транспорта или коммуникаций или управления или техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Закона Республики Казахстан «О международных договорах Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта и коммуникаций, международных правовых актов, регулирующих международные отношения;
3. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Подготовка информационных материалов и документации по реализации транзитной политики; разработка предложений по формированию основных направлений транзитной политики Республики Казахстан; участие в разработке нормативных правовых актов, регулирующих деятельность в области транзита.
Эксперт управления транзитной политики, категория С-5
(3 единицы) (№ 18-2-3-1, № 18-2-3-2, № 18-2-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области международных отношений или транспорта или коммуникаций или управления или техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность

3. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функциональдық міндеті
Басқарманың қызметін жалпы басқару; Қазақстан Республикасының транзиттік саясатының негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге, Қазақстан Республикасының транзиттік мүмкіндігін дамыту мәселелері бойынша ақпараттық материалдар мен құжаттар дайындауға қатысу; транзитті дамыту шеңберіндегі жұмыстардың ұйымдастырылуына бақылауды жүзеге асыру; транзит бөлігінде Қазақстан үшін мүдделі болып табылатын елдердің экономикалық саясат үрдістері мен іске асырылуы туралы ақпаратты талдау.
Транзиттік саясат басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 18-2-2)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары халықаралық қатынастар немесе көлік немесе коммуникация немесе мемлекеттік басқару саласындағы мамандық бойынша немесе техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының заңын, көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, халықаралық қатынастарды реттейтін халықаралық құқықтық актілерді білу
3. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функциональдық міндеті
Транзиттік саясатты іске асыру бойынша ақпараттық материалдар мен құжаттарды дайындау; Қазақстан Республикасының транзиттік саясатының негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; транзит саласындағы қызметті реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу.
Транзиттік саясат басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (3 бірлік) (№ 18-2-3-1,№ 18-2-3-2, № 18-2-3-3)
Критерийі
Талаптар
Білімі
Жоғары халықаралық қатынастар немесе көлік немесе коммуникация немесе мемлекеттік басқару саласындағы мамандық бойынша немесе техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; участие в разработке предложений по формированию основных направлений транспортно-логистической системы Республики Казахстан, в подготовке информационных материалов и документации по вопросам развития транспортной логистики; осуществление контроля за организацией работы в рамках развития логистики; анализ информации о тенденции и реализации экономической политики стран, представляющих интерес для Казахстана в части транспортной логистики.
Главный эксперт управления транспортной логистики,
категория С-4 (2 единицы) (№ 18-3-2-1, № 18-3-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области международных отношений или транспорта или коммуникаций или управления или техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Закона Республики Казахстан «О международных договорах Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта и коммуникаций, международных правовых актов, регулирующих международные отношения;
3. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, E-mail, Internet и др.
Функциональные обязанности
Подготовка информационных материалов и документации по вопросам развития транспортной логистики; разработка предложений по формированию основных направлений транспортно-логистической системы Республики Казахстан; участие в разработке нормативных правовых актов, регулирующих деятельность в области логистики.
Эксперт управления транспортной логистики, категория С-5
(1 единица) (№ 18-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальности в области международных отношений или транспорта или коммуникаций или управления или техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функциональдық міндеті
Басқарманың қызметін жалпы басқару; Қазақстан Республикасының көліктік - логистика жүйесінің негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге, көліктік логистиканы дамыту мәселелері бойынша ақпараттық материалдар мен құжаттар дайындауға қатысу; логистиканы дамыту шеңберіндегі жұмыстардың ұйымдастырылуына бақылауды жүзеге асыру; логистика саласында Қазақстан үшін мүддесі болып табылатын елдердің экономикалық саясат үрдістері мен іске асырылуы туралы ақпаратты талдау.
Көліктік логистика басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (2 бірлік) (№ 18-3-2-1, № 18-3-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары халықаралық қатынастар немесе көлік немесе коммуникация немесе мемлекеттік басқару саласындағы мамандық бойынша немесе техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының заңын, көлік және коммуникация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, халықаралық қатынастарды реттейтін халықаралық құқықтық актілерді білу
3. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet және басқа программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Көліктік логистиканы дамыту мәселелері бойынша ақпараттық материалдар мен құжаттарды дайындау; Қазақстан Республикасының көліктік - логистика жүйесінің негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; логистика саласындағы қызметті реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу.
Транзиттік саясат басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 18-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары халықаралық қатынастар немесе көлік немесе коммуникация немесе мемлекеттік басқару саласындағы мамандық бойынша немесе техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за списанием автодорог и сооружений на них, за вводом временного ограничения или прекращение движения по республиканским дорогам, в случае явлений стихийного характера или из-за дорожно-климатических условий; участие в осуществлении контроля за целевым использованием выделенных средств из республиканского бюджета на капитальный, средний, текущий ремонт и содержание автомобильных дорог республиканского и местного значения; осуществление контроля за проведением диагностики и оценки транспортно-эксплуатационного состояния автомобильных дорог общего пользования, ведением и хранением отраслевого банка данных по автодорогам и искусственным сооружениям; осуществление контроля за состоянием автомобильных дорог; координация и контроль деятельности подведомственных организаций Комитета, АО «НК» ҚазАвтоЖол» и РГП «Казахавтодор» по обеспечению безопасного и бесперебойного движения.
Заместитель Председателя Комитета автомобильных дорог,
категория С – 1 (1 единица) (№ 19-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация мероприятий по проведению международных конкурсных процедур по закупу консультационных услуг, строительных работ и товаров; взаимодействие с подрядными организациями по вопросам выполнения договоров, работы с миссиями банков-доноров по согласованию вопросов, связанных с реализацией проектов; проведение переговоров и подготовительных мероприятий для подписания международных договоров по сотрудничеству в области автомобильных дорог; определение условий и характера взаимных обязательств в соответствии с законодательством Республики Казахстан; участие в подготовке соглашений о займах с международными финансовыми институтами в области автомобильных дорог, проектов финансируемых из средств внешних займов, ратификация соглашений с Международными институтами по выделению заемных средств на развитие коридора международного значения; обеспечение целевого исполнение программ по внешним займам и софинансирования; осуществления проверки документации на строительно-монтажные работы при реализации проекта; подписание соответствующих платежных документов, связанных с реализацией проектов по внешним займам, координация и контроль деятельности РГУ «Облжоллабораторий» по обеспечению качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ; осуществление взаимодействия с АО «КазДорНИИ» по вопросам науки и нормативов дорожной отрасли; организация проведения мониторинга реализации концессионных проектов; координация разработки планов реализаций концессионных проектов; организация работы по выкупу земельных участков и отвода грунтовых карьеров; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Заместитель Председателя Комитета автомобильных дорог,
категория С – 1 (№ 19-1-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Автожолдар мен олардағы құрылыстарды есептен шығаруды, зілзала сипатындағы құбылыстар немесе жол-климаттық жағдайларында республикалық жолдар бойынша қозғалыстың уақытша шектелуін немесе тоқтатылуын бақылауды жүзеге асыру; республикалық және жергілікті маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа, ағымдағы жөндеуге және күтіп ұстауға республикалық бюджеттен бөлінген қаражаттың нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыруға қатысу; жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының көліктік-пайдаланымдық жай-күйіне диагностика және бағалау жүргізілуін, автожолдар мен жасанды құрылыстар бойынша салалық деректер банкінің жүргізілуін және сақталуын; автомобиль жолдарының жай-күйін бақылауды жүзеге асыру, Комитеттің ведомствоға қарасты ұйымдардың, «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ және «Қазақавтожол» РМК-ң қауіпсіз және үздіксіз жол қозғалысын қамтамасыз ету бойынша жұмысын бақылайды және үйлестіреді.
Автомобиль жолдары комитеті төрағасының орынбасары,
С – 1 санаты (1 бірлік) (№ 19-1-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Жол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Консультациялық қызметтерді, құрылыс жұмыстары мен тауарларды сатып алу бойынша халықаралық конкурстық процедуралар өткізу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру; мердігерлік ұйымдармен шарттардың орындалуы, жобаларды іске асыруға байланысты мәселелерді келісу бойынша банк-донор миссияларымен жұмыс мәселелері бойынша өзара іс-қимыл; автомобиль жолдары саласындағы ынтымақтастық бойынша халықаралық шарттарға қол қоюға арналған келіссөздер мен дайындық іс-шараларын жүргізу; Қазақстан Республикасы заңнамаларына сәйкес өзара міндеттемелердің сипаты мен шарттарын анықтау; автомобиль жолдары саласында халықаралық қаржы институттарымен займдар туралы келісімдерді, сыртқы займдар қаражатынан қаржыландырылатын жобаларды, халықаралық маңызы бар дәліздің дамуына займ қаражатын бөлу бойынша Халықаралық институттарымен келісімдерді бекітуге дайындауға қатысу; сыртқы займдар мен қоса қаржыландыру бойынша бағдарламалардың мақсатты орындалуын қамтамасыз ету; жобаны іске асыру кезінде құрылыс-жөндеу жұмыстарына арналған құжаттамаларды тексеруді жүзеге асыру, сыртқы займдар жөніндегі жобаларды іске асыруға байланысты тиісті төлем құжаттарына қол қою, жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының орындалу сапасын қамтамасыз ету бойынша «Облжолзертхана» РММ қызметін үйлестіру және бақылау; жол саласының ғылым және нормативтер мәселелері бойынша «ҚазжолҒЗИ» АҚ-мен өзара іс-қимылды жүзеге асыру; концессиялық жобаларды іске асыру жоспарларын әзірлеуді үйлестіру; жер учаскелерін сатып алу және топырақ карьерлерін бөліп беру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Автомобиль жолдары комитеті төрағасының орынбасары,
С – 1 санаты (1 бірлік) (№ 19-1-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Участие в осуществлении контроля за целевым использованием выделенных средств из республиканского бюджета на строительство, реконструкцию автомобильных дорог республиканского значения и качество выполняемых работ; организация работы по разработке инвестиционных предложений, технико-экономических обоснований проектов; разработка проектно-сметных документаций и проведения анализа проектно-сметной документации на строительство и реконструкцию автомобильных дорог общего пользования и сооружений на них; организация работ по обеспечению целевого исполнения программ по внешним займам и софинансирования; осуществление проверки документации на строительно-монтажные работы при реализации проектов по внешним займам; подписание соответствующих платежных документов, связанных с реализацией проектов по внешним займам; участие в осуществлении контроля за формированием перечня и предложений по целевым трансфертам на планируемый период совместно с местными исполнительными органами; контроль в организации работ по разработке бюджетной заявки по целевым трансфертам; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Руководитель Управления эксплуатации и мобилизационной
подготовки, категория С – 3 (1 единица) (№ 19-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Жол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу және қайта жаңартуға республикалық бюджеттен бөлінген қаражаттардың нысаналы пайдаланылуына және орындалған жұмыстардың сапасына бақылауды жүзеге асыруға қатысу; инвестициялық ұсынымдарды, жобалардың техника-экономикалық негіздемелерін әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары мен олардағы құрылыстарды салу және қайта жаңартуға арналған жоба-сметалық құжаттамалар мен жоба-сметалық құжаттамаға талдау жүргізу; сыртқы займ және бірлесіп қаржыландыру бағдарламаларының нысаналы атқарылуын қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; сыртқы займдар бойынша жобаларды іске асыру кезінде құрылыс-монтажды жұмыстардың құжаттамасын тексеруді жүзеге асыру; сыртқы займдар бойынша жобаларды іске асыруға байланысты тиісті төлем құжаттарына қол қою; жергілікті атқарушы органдармен бірлесіп алдыңғы жылға нысаналы трансферттер бойынша тізім мен ұсыныстарды қалыптастыруға бақылауды жүзеге асыру;нысаналы трансферттер бойынша бюджеттік өтінімді әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыруды бақылау; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Пайдалану және жұмылдыру дайындығы басқармасының басшысы,
С – 3 санаты (1 бірлік) (№ 19-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Участие в разработке республиканских целевых программ совершенствования и развития сети автомобильных дорог, повышения уровня технического и транспортно-эксплуатационного состояния; участие в разработке и реализации годовых индикативных, среднесрочных, долгосрочных планов развития ремонта и содержания автодорог, в мобилизационной подготовке дорожного хозяйства; осуществление контроля, ведение учета и проведение анализа дорожно-транспортных происшествий, участие в разработке предложений по устранению причин возникновения; осуществление контроля, ведение учета и проведение анализа по системе взимания платы на платных участках автомобильных дорог республиканского значения; осуществление контроля, ведение учета и проведения анализа по САИС (Специальные автоматизированные измерительные средства); проведение анализа технического состояния автомобильных дорог; организация ведения учета автомобильных дорог, проведение диагностики и оценки транспортно-эксплуатационного состояния республиканских дорог и искусственных сооружений на них, ведение и хранение отраслевого банка данных по автодорогам и дорожным сооружениям, надзор за соблюдением правил по охране автодорог; в пределах своей компетенции осуществление ввода временного ограничения или прекращения движения по республиканским дорогам, в случае явлений стихийного характера или из-за дорожно-климатических условий; участие в совместной работе с РГП «Казахавтодор» по организации контроля за исполнением мероприятий по проведению подготовительных работ по предупреждению паводковых разрушений; проведение анализа выполненных работ по текущему ремонту, содержанию, диагностике автодорог и разрабатываемых отраслевых документов, в пределах своей компетенции; координация развития объектов дорожного сервиса, мониторинг действующих объектов сервиса, разработка нормативно-технических документов, касающихся объектов сервиса; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления эксплуатации и мобилизационной

2. Жол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Автомобиль жолдары желісін жетілдіру және дамытудың республикалық нысаналы бағдарламаларын әзірлеуге қатысу; автомобиль жолдарының техникалық және көліктік-пайдалану жай-күйі; автожолдарды жөндеу және күтіп ұстауды дамытудың жылдық индикативті, орта мерзімді, ұзақ мерзімді жоспарларын әзірлеуге және іске асыруға, жол шаруашылығының жұмылдыру дайындығына қатысу; ЖКО есепке алу мен талдау жүргізілуін бақылау мен пайда болу себебін жою бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының ақылы учаскелерінде төлем ақы алу жүйесі бойынша талдау мен есептілікті жүргізу; ААӨҚ (Арнайы автоматтандырылған өлшеу құралдары) бойынша талдау мен есептілікті жүргізу; автомобиль жолдарының техникалық жай-күйіне талдау жүргізу; автомобиль жолдарының есебін жүргізеді, республикалық жолдардың жай-күйінің көлік-пайдалану бағасы мен диагностиканы жүргізеді және оның жасанды құрылысына, автожолдарды қорғау бойынша ережені сақтауды қадағалайды, жол құрылысы мен автожолдар бойынша салалық банктің деректерін сақтау мен жүргізуді ұйымдастырады; автожолдарды сақтау бойынша ережелердің сақталуын қадағалау; өз құзыреті шегінде апаттық сипаты немесе жол-табиғат оқиғалары пайда болған жағдайларда республикалық жолдары бойынша қозғалысты тоқтату немесе уақтылы шек қоюды енгізуді жүзеге асырады; тасқыннан қирауды ескерту жөнінде дайындық жұмыстарды жүргізу бойынша іс-шараларды орындауға бақылауды ұйымдастыру бойынша «Қазақавтожол» РМК бірлескен жұмысқа қатысу; өз құзыреті шегінде салалық құжаттарды әзірлеуге, автожолдардың диагностикасын және орташа жөндеу, күтіп ұстау бойынша жұмыстардың орындалуына талдау жасау; жол сервис объектілерін дамытуды үйлестіреді; қолданыстағы сервис объектілерін мониторингілеу, сервис объектілеріне қатысты нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Пайдалану және жұмылдыру дайындығы басқармасының бас сарапшысы,

подготовки, категория С – 4 (1 единица) (№ 19-2-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Анализ выполнения работ по капитальному и среднему ремонту автодорог республиканского значения; разработка планов работ по капитальному и среднему ремонтов; участие в осуществлении контроля за целевым использованием выделенных средств из республиканского бюджета на капитальный и средний ремонты автомобильных дорог; участие в разработке нормативно-технической документации по эксплуатации автомобильных дорог; участие в организации проведения государственных закупок товаров, работ и услуг по капитальному и среднему ремонту автомобильных дорог республиканского значения; подготовка отчетов по капитальному и среднему ремонту автомобильных дорог республиканского значения; участие в обработке данных ежегодных осмотров автомобильных дорог республиканского значения и определение потребности в проведении капитального и среднего ремонта автомобильных дорог республиканского значения и искусственных сооружений на них; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления эксплуатации и мобилизационной
подготовки, категория С – 4 (№ 19-2-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 19-2-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Жол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі және орташа жөндеу бойынша жұмыстардың орындалуын талдау; күрделі және орташа жөндеу бойынша жұмыстардың жоспарын әзірлеу; автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу жұмыстарына республикалық бюджеттен бөлінген қаражаттың нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыруға қатысу; автомобиль жолдарын пайдалану бойынша нормативтік-техникалық құжаттаманы әзірлеуге қатысу; республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі және орташа жөндеу бойынша тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетудің мемлекеттік сатып алуын жүргізуді ұйымдастыруға қатысу; республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі және орташа жөндеу бойынша есептерді дайындау; республикалық маңызы бар автожолдардың жыл сайынғы тексерулерінің мәліметтерін өңдеуге және республикалық маңызы бар автожолдары мен олардағы жасанды құрылыстарына күрделі және орташа жөндеу жүргізуге қажеттілікті анықтауға қатысу; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Пайдалану және жұмылдыру дайындығы басқармасының бас сарапшысы,
С – 4 санаты (1 бірлік) (19-2-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация работ по обработке сводных данных по транспортно-эксплуатационному состоянию и формированию сети автомобильных дорог республиканского значения; организация работ по подготовке отчетов по капитальному и среднему ремонту автомобильных дорог республиканского значения; участие в обработке данных ежегодных осмотров автомобильных дорог республиканского значения и определение потребности в проведении капитального и среднего ремонта автомобильных дорог республиканского значения и искусственных сооружений на них; участие в разработке нормативно-технической документации; участие в экспертной группе по экспертизе проектов капитального ремонта и технической документации среднего ремонта автомобильных дорог общего пользования; принятие отчетов от АО «НК«ҚазАвтоЖол» по капитальному и среднему ремонту автомобильных дорог республиканского значения; взаимодействие с государственными органами по вопросам автодорожной отрасли; подготовка материалов для совещаний по вопросам автодорожной отрасли; осуществление свода оперативной информации по проезжаемости автодорог республиканского значения.
Главный эксперт Управления эксплуатации и мобилизационной
подготовки, категория С – 4 (1 единица) (№ 19-2-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

2. Жол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Республикалық маңызы бар автожолдарының желісін қалыптастыру және көліктік-пайдалану жай-күйі бойынша жиынтық деректерді өңдеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу бойынша есептілікті дайындау жұмысын ұйымдастыру; республикалық маңызы бар автомобиль жолдарына жүргізген жыл сайынғы байқау деректерін өңдеуге қатысады және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарына және олардың жасанды құрылғыларына күрделі және орташа жөндеу жұмыстарын жүргізу қажеттілігін анықтайды; нормативтік-техникалық құжаттамаларды әзірлеуге қатысу; жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын күрделі жөндеу жобаларын сараптау және орташа жөндеудің техникалық құжаттамалары бойынша сараптау тобына қатысу; республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу бойынша «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ есептілікті жинақтау; автожол саласының мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара әрекет ету; автожол саласының мәселесі бойынша кеңестерге материалдар дайындау; республикалық маңызы бар автожолдармен жүріп өту бойынша жедел ақпаратты жинақтау.
Пайдалану және жұмылдыру дайындығы басқармасының бас сарапшысы,
С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 19-2-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Жол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Подготовка проектов ответов на депутатские запросы по вопросам развития автомобильных дорог республиканского значения; предоставление информации по исполнению протокольных поручений Руководителя Канцелярии Премьер-Министра; подготовка нормативно-правовых актов по приему и передаче автомобильных дорог общего пользования; подготовка материалов по мобилизационной подготовке; участие в подготовке нормативно-правовых актов; осуществление согласования проектов нормативно-правовых актов с государственными органами; взаимодействие с Министерством по чрезвычайным ситуациям и осуществление подготовки материалов по вопросам готовности отрасли на случай гражданской обороны и чрезвычайных ситуациях; подготовка отчетных данных для предоставления в уполномоченные государственные органы; осуществление работы по исполнению пунктов программы по развитию транспортной инфраструктуры в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2010 года № 1006; участие в разработке нормативно-технической и законодательной документации по вопросам эксплуатации автомобильных дорог общего пользования; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Эксперт Управления эксплуатации и мобилизационной подготовки,
категория С – 5 (1 единица) (№ 19-2-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Участие в разработке мероприятий по снижению аварийности на автодорогах совместно с заинтересованными государственными органами; подготовка предложений при разработке нормативно- правовой и нормативно-технической документации по вопросам эксплуатации автомобильных дорог и безопасности дорожного движения; подготовка проектов ответов на депутатские запросы по вопросам развития автомобильных дорог республиканского значения; предоставление информации по исполнению протокольных поручений Руководителя Канцелярии Премьер-Министра; взаимодействие с государственными органами по вопросам развития автомобильных дорог республиканского значения; осуществление подготовки материалов по вопросам готовности отрасли на случай гражданской обороны и чрезвычайных ситуациях; подготовка отчетных данных за год (квартал) по работе на платной автомобильной дороге республиканского значения; осуществление свода оперативной информации по сбору от платности на дорогах республиканского значения; взаимодействие с государственными органами по вопросам безопасности дорожного движения; проведение мониторинг ежегодного состояния автомобильных дорог республиканского значения и искусственных сооружений на них; проведение анализа и организация проведения работ по разработке и выполнению мероприятий по Комплексной целевой программе по обеспечению безопасности дорожного движения на республиканской сети дорог и устранению аварийно-опасных участков; проведение анализа и мониторинга САИС (Специальные автоматизированные измерительные средства); участие в обеспечении и проведении контроля за мобилизационной подготовкой дорожного хозяйства; проведение анализа и осуществление контроля за техническим состоянием и обеспечением сохранности автомобильных дорог; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Эксперт Управления эксплуатации и мобилизационной подготовки,

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын дамыту мәселесі бойынша депутаттық сауалдарға жауап жобасын дайындау; Премьер-Министрдің Кеңсесі Басшысының хаттамалық тапсырмаларын орындау бойынша ақпаратты ұсыну; жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын қабылдау және беру бойынша нормативтік-құқықтық актілерді дайындау; жұмылдыру дайындығы бойынша материалдарды дайындау; нормативтік-құқықтық актілерді дайындауға қатысады; мемлекеттік органдармен нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын келісуді жүзеге асырады; Төтенше жағдайлар министрлігімен өзара әрекет ету және азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар болғанда саланың дайын болу мәселесі жөнінде материалдар дайындауды жүзеге асырады; мемлекеттік органдарға ұсыну үшін есептілік деректерді дайындау; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қыркүйектегі № 1006 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы көлік инфрақұрылымын 2010-2014 жылдары дамыту бойынша бағдарламалардың тармақтарын орындау бойынша жұмыстарды жүзеге асыру; жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын пайдалану мәселесі бойынша нормативтік-техникалық және заңнамалық құжаттарды әзірлеуге қатысады; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Пайдалану және жұмылдыру дайындығы басқармасының сарапшысы,
С – 5 санаты (1 бірлік) (№ 19-2-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Жол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп автожолдардағы аварияны төмендету бойынша іс-шараларды әзірлеуге қатысу; нормативтік-құқықтық және автомобиль жолдарын пайдалану және жол қозғалыс қауіпсіздігі мәселесі бойынша нормтивтік-техникалық құжаттарды әзірлеу кезінде ұсыныстарды дайындау; Премьер-Министрдің Кеңсесі Басшысының хаттамалық тапсырмаларын орындау бойынша ақпаратты ұсыну; республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын дамыту мәселесі бойынша депутаттық сауалдарға жауап жобасын дайындау; азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар болғанда саланың дайын болу мәселесі жөнінде материалдар дайындауды жүзеге асыру; республикалық маңызы бар ақылы автомобиль жолдарының жұмысы бойынша жылдық (тоқсандық) есептілік деректерді дайындау; республикалық маңызы бар жолдарда ақыны жинау бойынша жедел ақпаратты жүзеге асыру; жол қозғалыс қауіпсіздігі мәселесі бойынша мемлекеттік органдармен өзара әрекет ету; республикалық маңызы бар автожолдардың жыл сайынғы тексерулерінің мәліметтерін өңдеуге және республикалық маңызы бар автожолдары мен олардағы жасанды құрылыстарына күрделі және орташа жөндеу жүргізуге қажеттілікті анықтауға қатысу; жолдардың республикалық желісінде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету авариялық-қауіпті учаскелерді жою, кешенді нысаналы бағдарлама бойынша іс-шараларды әзірлеу және орындау жөніндегі жұмыстарды жүргізуді ұйымдастырады және талдауды жүзеге асыру; ААӨҚ (Арнайы автоматтандырылған өлшеу құралдары) бойынша талдау мен есептілікті жүргізу; автомобиль жолдарының техникалық жай-күйіне талдау жүргізу; жол шаруашылығын жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету және бақылау жүргізу; автомобиль жолдарының техникалық жай-күйіне және сақталуын қамтамасыз етуге талдау жүргізіп, бақылауды жүзеге асыру; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Пайдалану және жұмылдыру дайындығы басқармасының сарапшысы,

категория С – 5 (1 единица) (№ 19-2-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация работ по обработке сводных данных по транспортно-эксплуатационному состоянию и формированию сети автомобильных дорог республиканского значения; организация работ по подготовке отчетов по капитальному и среднему ремонту автомобильных дорог республиканского значения; участие в обработке данных ежегодных осмотров автомобильных дорог республиканского значения и определение потребности в проведении капитального и среднего ремонта автомобильных дорог республиканского значения и искусственных сооружений на них; участие в разработке нормативно-технической документации; участие в экспертной группе по экспертизе проектов капитального ремонта и технической документации среднего ремонта автомобильных дорог общего пользования; сведение планов подведомственных организаций по капитальному и среднему ремонту автомобильных дорог республиканского значения; участие в разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан; подготовка проектов ответов на депутатские запросы, запросы государственных органов, физических и юридических лиц; взаимодействие с государственными органами по вопросам развития автомобильных дорог республиканского значения; подготовка материалов для совещаний по вопросам автодорожной отрасли; осуществление свода оперативной информации по проезжаемости автодорог республиканского значения; взаимодействие с Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по показателям, обеспечивающие достижение стратегических целей; организация работ по обеспечению полного и своевременного освоения бюджетных средств совместно с подведомственными государственными учреждениями; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Руководитель Управления строительства и реконструкции,

С – 5 санаты (1 бірлік) № 19-2-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Жол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Республикалық және жергілікті маңызы бар автомобиль жолдары желісін қалыптастыру және көліктік-пайдалану жай-күйі бойынша жиынтық деректерді өңдеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі және орташа жөндеу бойынша есептерді дайындау; республикалық маңызы бар автожолдардың жыл сайынғы тексерулерінің мәліметтерін өңдеуге және республикалық маңызы бар автожолдары мен олардағы жасанды құрылыстарына күрделі және орташа жөндеу жүргізуге қажеттілікті анықтауға қатысу; жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын күрделі жөндеу жобаларын сараптау және орташа жөндеудің техникалық құжаттамалары бойынша сараптау тобына қатысу; республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу бойынша ведомствоға бағынысты ұйымдардың жоспарларын жинақтау; Қазақстан Республикасы үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеуге қатысу; республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын дамыту мәселесі бойынша депутаттық сауалдарға, мемлекеттік органдардың сауалдарына, жеке және заңды тұлғаларға жауап жобасын дайындау; республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын дамыту мәселесі бойынша мемлекеттік органдармен өзара әрекет ету; автожол саласының мәселесі бойынша кеңестерге материалдар дайындау; республикалық маңызы бар автожолдармен жүріп өту бойынша жедел ақпаратты жинақтауды жүзеге асыру; стратегиялық мақсатқа жетуді қамтамасыз ететін көрсеткіштер бойынша Қазақстан республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігімен өзара әрекет ету; ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелермен бірлесіп бюджет қаражаттарын уақтылы және толық игеруді қамтамасыз ету бойынша жұмысты ұйымдастыру; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Құрылыс және қайта жаңарту басқармасының басшысы,

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Участие в реализации проектов по строительству и реконструкции автомобильных дорог республиканского значения; участие в обосновании потребности и мониторинга основных дорожно-строительных материалов, техники, оборудования, машин и механизмов по строительству и реконструкции автодорог; участие в осуществлении контроля за целевым использованием выделенных средств на строительство и реконструкцию автомобильных дорог; ведение мониторинга по казахстанскому содержанию в части применения казахстанского битума в автодорожной отрасли; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления строительства и реконструкции,
категория С – 4 (1 единица) (№ 19-3-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Разработка бюджетной заявки Комитета на планируемый период; контроль за реализацией проектов по строительству и реконструкции автомобильных дорог республиканского значения; участие в разработке планов, стратегий по дорожной отрасли; осуществление контроля за целевым использованием выделенных средств на строительство и реконструкцию автомобильных дорог; мониторинга работ по строительству и реконструкции автомобильных дорог; участие в разработке и реализации годовых, среднесрочных, долгосрочных планов развития по строительству и реконструкцию автодорог; участие при обосновании потребности в финансовых средствах, материальных и трудовых ресурсах для реализации республиканских программ по реконструкции и строительству дорог; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Эксперт Управления строительства и реконструкции, категория

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу және қайта жаңарту бойынша жобаларын іске асыруға қатысу; автожолдарды салу және қайта жаңарту бойынша жол-құрылыс материалдары, техникалар, құрал-жабдықтар, машиналар мен механизмдер қажеттілігінің негіздемесі және мониторингіге қатысу; автомобиль жолдарын салу және қайта жаңарту бойынша бюджет қаражаттарын нысаналы пайдалануды бақылауды қамтамасыз етуге қатысады; автожол саласында қазақстандық битумды қолдану бөлігіндегі қазақстандық мәні бойынша мониторинг жүргізу. «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Құрылыс және қайта жаңарту басқармасының бас сарапшысы,
С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 19-3-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Жол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Комитеттің кезеңдерге жоспарланған бюджеттік өтінімдерді әзірлейді; республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу және қайта жаңарту бойынша жобалардың іске асырылуын бақылайды; жол саласының жоспарын, стратегиясын әзірлеуге қатысады; автомобиль жолдарын салу және қайта жаңартуға бөлінген қаражаттардың нысаналы пайдалануын бақылауды іске асырады; автомобиль жолдарын салу және қайта жаңарту жұмыстарын бақылайды; автомобиль жолдарын салу және қайта жаңарту бойынша жылдық, орташа мерзімді, ұзақ мерзімді даму жоспарын әзірлеуге қатысады; автомобиль жолдарын салу және қайта жаңарту бойынша республикалық бағдарламаларды іске асыру үшін қаражаттар, материалдық және еңбек ресурстарының қажеттілігін анықтауға қатысады; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Құрылыс және қайта жаңарту басқармасының сарапшысы,

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и реализации программных планов работ и стратегических документов по дорожной отрасли; участие в разработке концепции формирования и развития сети автомобильных дорог; участие в разработке и реализации годовых, среднесрочных, долгосрочных планов развития по строительству и реконструкции автодорог; участие в подготовке материалов по вопросам международного сотрудничества, в части строительства, ремонта, реконструкции автомобильных дорог республиканского значения; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Эксперт Управления строительства и реконструкции,
категория С – 5 (1 единица) (№ 19-3-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Exsel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за исполнением постановлений Правительства РК, решений коллегий, приказов, протоколов аппаратных совещаний; ведение делопроизводства; ознакомление и рассылка приказов; регистрация поступающей корреспонденции; осуществление контроля за своевременным исполнением контрольных документов; осуществление контроля за своевременным исполнением документов; контроль за ведением делопроизводства на государственном языке, за регистрацией приказов председателя по основной деятельности комитета; взаимодействие с государственными органами, подведомственными организациями по вопросам ведения делопроизводства и ведомственного архива; организация работы ведомственного архива; разработка сводной номенклатуры дел; организация работ по веб-сайту.
Эксперт Управления строительства и реконструкции, категория

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Автожол саласы бойынша стратегиялық құжаттарды және жұмыс жоспарының бағдарламасын іске асыру және әзірлеуге қатысу; автомобиль жолдарының дамыту желісін және тұжырымдамасын ұйымдастыруды әзірлеуге қатысады; автожолдарын салу және қайта жаңарту бойынша жылдық, орташа мерзімді, ұзақ мерзімді даму жоспарын әзірлеуге қатысады; республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу, жөндеу және қайта жаңарту жөнінде халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша материалдар дайындауға қатысу; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Құрылыс және қайта жаңарту басқармасының сарапшысы,
С – 5 санаты  (1 бірлік) (№ 19-3-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Жол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
ҚР Үкіметінің қаулылары, алқа шешімдері, бұйрықтар, аппараттық кеңестердің хаттамаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру; іс-қағаздарды жүргізу; бұйрықтарды тіркеу және тарату; бақылаудағы құжаттардың уақтылы орындалуын бақылауды жүзеге асыру; құжаттарды мемлекеттік тілге аудару. Құжаттардың уақтылы орындалуын бақылауды жүзеге асыру; Комитет Басқармаларының ережелерін әзірлеу бойынша жұмыстарды үйлестіру; іс қағаздарының мемлекеттік тілде жүргізілуін, Комитеттің негізгі қызметі жөніндегі төраға бұйрықтарының тіркелуін бақылау; іс қағаздарын және ведомстволық мұрағатты жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, ведомствоға бағынысты ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау; ведомстволық мұрағат жұмыстарын ұйымдастыру; жиынтық істер номенклатурасын әзірлеу; веб-сайт бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
Құрылыс және қайта жаңарту басқармасының сарапшысы,

С – 5 (1 единица) (№ 19-3-3-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Участие в разработке бюджетной заявки Комитета на планируемый период; участие в разработке и реализации годовых, среднесрочных, долгосрочных планов развития по строительству и реконструкцию автодорог; участие при обосновании потребности в финансовых средствах, материальных и трудовых ресурсах для реализации республиканских программ по реконструкции и строительству дорог; осуществление контроля за исполнением постановлений Правительства РК, решений коллегий, приказов, протоколов аппаратных совещаний; ведение делопроизводства; ознакомление и рассылка приказов; регистрация поступающей корреспонденции; осуществление контроля за своевременным исполнением контрольных документов; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Руководитель Управления финансирования, категория
С-3 (1 единица) (№ 19-4-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или техническое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан», Налогового Кодекса.
Опыт работы

С – 5 санаты (1 бірлік) (№ 19-3-3-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Жол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Комитеттің кезеңдерге жоспарланған бюджеттік өтінімдерді әзірлеуге қатысады; автожолдарды салу және қайта жаңарту бойынша жылдық, орташа мерзімді, ұзақ мерзімді даму жоспарын әзірлеуге және жүзеге асыруға қатысады; жолдарды салу және қайта жаңарту бойынша республикалық бағдарламаларды іске асыру үшін қаражаттар, материалдық және еңбек ресурстарының қажеттілігін анықтауға қатысады; ҚР Үкіметінің қаулылары, алқа шешімдері, бұйрықтар, аппараттық кеңестердің хаттамаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру; іс-қағаздарды жүргізу; бұйрықтарды тіркеу және тарату; бақылаудағы құжаттардың уақтылы орындалуын бақылауды жүзеге асыру; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Қаржыландыру басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 19-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе техникалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.«Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы»«Мемлекеттік сатып алулар туралы»,  «Қазақстан Республикасындағы зейнеткерлік қамтамасыз ету туралы» Қазақстан Республикасының заңнамаларын, Салық кодексін білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
контроль за составлением планов финансирования; осуществление контроля за подготовкой финансовых отчетов, своевременной оплатой сертификатов за счет средств внешнего займа и софинансирования; контроль за правильным и эффективным расходованием средств, своевременным и правильным оформлением бухгалтерских документов; организация ведение бухгалтерского учета финансовой деятельности подведомственных организаций и РГУ «Облжоллаборатории»; осуществление контроля за использованием материальных и финансовых средств; подготовка документов по передаче, списанию и использованию основных средств, находящихся в оперативном управлении в подведомственных организациях; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления финансирования, категория
С-4 (1 единица) (№ 19-4-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в автодорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Контроль за осуществлением финансовых процедур по исполнению республиканского бюджета; прием заявок на корректировку планов финансирования по платежам и обязательствам; участие в приеме и своде квартальной и годовой отчетности (баланса); контроль за своевременным проведением расчетов в процессе исполнения планов финансирования; анализ проведения государственных закупок по отраслевым программам и подготовке предложений по перераспределению средств; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления финансирования, категория
С-4 (1 единица) (№ 19-4-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Компьютерде Word, Excel программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Қаржыландыру жоспарын дайындауды жүзеге асыру; бірлесіп қаржыландыру және сыртқы займдар есебінен алдын ала сертификаттарды төлеу, қаржы есептерін бақылауды жүзеге асырады; қаржының дұрыс және тиімді жұмсалуын, бухгалтерлік құжаттардың алдын–ала және дұрыс дайындалуын бақылау; бағынысты ұйымдар мен «Облжолзертхана» РММ қызметіне кіретін бухгалтерлік қаржы есептерін енгізуді ұйымдастыру; материалдық және қаржылық қаражаттарды пайдалануын бақылауды жүзеге асырады; аумақтық бөлімше басқармаларына тікелей жататын негізгі қаржы көздерін пайдалану мен есептен шығару, беру бойынша құжаттарды дайындау; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Қаржыландыру басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 19-4-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Жол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Республикалық бюджеттің орындалуы бойынша қаржылық рәсімдердің жүзеге асырылуын бақылау; міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржы жоспарына түзетуге өтініштерді қабылдау; жылдық және тоқсандық есеп жиынын қабылдауға қатысу; қаржы жоспарын орындау кезінде уақтылы есептің жүргізілуін бақылау; салалық бағдарлама бойынша мемлекеттік сатып алудың өткізілуіне талдау мен қаржы бөлу бойынша ұсыныс; айыппұл санкцияларының төлемі және қойылған шағымдарға айыппұл санкциялары бойынша ақпарат дайындау; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Қаржыландыру басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (№ 19-4-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Проверка и согласование сертификатов, осуществление проверки финансовой составляющей сертификатов промежуточной оплаты (акты выполненных работ), подготовка заявки на снятие средств займа, заявки на снятие средств софинансирования; подготовка проекта плана финансирования по обязательствам и платежам по бюджетным программам, осуществляемым за счет привлечения внешних займов и софинансирования; подготовка документов на регистрацию и оплату по внешним займам и софинансированию; проведение мониторинга реализации проектов, финансируемых за счет средств привлеченных внешних займов и средств софинансирования; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления финансирования, категория
С – 4 (1 единица) (№ 19-4-2-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в автодорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация ведения бухгалтерского учета и составления отчетности; ведение кассового и фактического учета, в том числе лимитов и расходов; ведение журнала-ордера; составление и ведение главной книги; сверка фактических данных, поступления и расходования средств; организация ведения учета, движения товарно-материальных ценностей и основных средств; подготовка документов по списанию основных средств; контроль за сохранностью активов, за своевременным и правильным оформлением бухгалтерских документов и правомерностью совершаемых операций; организация проведения инвентаризации денежных средств, материальных ценностей и активов; прием квартальных и годовых отчетов по движению основных средств и запасов; контроль за начислением износа активов; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления финансирования, категория

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Бюджеттік бағдарламаға сәйкес бірлесіп қаржыландыру мен сыртқы займдарды тарту арқылы жүзеге асырылатын төлемдер мен міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарының жобасын дайындау; бірлесіп қаржыландыру мен сыртқы зайымдар бойынша төлем мен тіркеу құжаттарын дайындау; бірлесіп қаржыландыру мен сыртқы займдарды тарту арқылы қаржыландыратын қаражаттар есебінен, жобасын жүзеге асырылуына мониторинг жүргізу; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Қаржыландыру басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік)(№ 19-4-2-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Бухгалтерлік есеп және есептердің дайындалуының жүргізілуін ұйымдастыру; кассалық және нақты есепті жүргізеді, сонымен қатар лимиттер мен шығындарды; ордер журналын жүргізу; басты кітаптарды дайындау және жүргізу; қаражаттардың түсуі мен жұмсалуының нақты мәліметтерін тексеру; негізгі құралдар және тауарлы-материалды құндылықтар қозғалысын есепке алуды ұйымдастыру; негізгі құралдарды есептен шығару құжаттарын дайындау; активтердің, АТҚ және басқада материалдық құндылықтардың сақталуына, жасалынған операциялардың дұрыстығы мен бухгалтерлік құжататтардың уақтылы және дұрыс рәсімделуін бақылау; ақшалай құралдар, материалдық құндылықтар және активтердің инвентаризациясын жүргізуді ұйымдастыру; негізгі құралдар, АТҚ және материалдардың қозғалысы бойынша тоқсандық және жылдық есептерді қабылдау; есептелген активтердің тозуын бақылау; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Қаржыландыру басқармасының бас сарапшысы,

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление проверки финансовой составляющей сертификатов промежуточной оплаты (акты выполненных работ), подготавливает заявки на снятие средств займа, заявки на снятие средств софинансирования; проведение мониторинга реализации проектов, финансируемых за счет средств привлечения внешних займов и средств софинансирования; участие в работе в программе «Clientconnection» (Всемирный Банк), а так же в онлайне («lfis.adb.org» Азиатского Банка Развития); осуществление подготовки документов на регистрацию и оплату по бюджетной программе; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Эксперт Управления финансирования, категория
С-5 (1 единица) (№ 19-4-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в автодорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление мониторинга освоения бюджетных средств по республиканским бюджетным программам; проверка штатных расписаний подведомственных организаций; сбор индивидуальных планов финансирования по платежам и обязательствам; составление расчетов по спецификам; подготовка данных по освоению бюджетных средств, выделенных подведомственным организациям; участие в проведении корректировок планов финансирования, подготовке обоснований и расчетов; подготовка сводной информации и справок по финансовой деятельности подведомственных организаций; участие в приеме квартальных балансов; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Эксперт Управления финансирования, категория С-5
1 единица) (№ 19-4-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно инженер-строитель) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в автодорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление мониторинга освоения бюджетных средств; проверка штатных расписаний РГУ «Облжоллаборатории»; сбор и проверка индивидуальных планов финансирования по платежам и обязательствам»; подготовка информации по освоению бюджетных средств; участие в проведении корректировок планов финансирования, подготовке обоснований и расчетов; подготовка информации и справок по финансовой деятельности РГУ «Облжоллаборатории»; участие в приеме квартальных балансов; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Эксперт Управления финансирования, категория С-5 (1 единица)
(№ 19-4-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в автодорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Ведение синтетического и аналитического учета по субсчетам, составление мемориального ордера; произведение расчета в порядке плановых платежей; проверка выставленных счетов, актов выполненных работ; ведение накопительных ведомостей; составление актов сверок с поставщиками; подготовка счетов к оплате, заявок на ввод поставщика, внесение изменений реквизитов поставщика; ведение учета денежных средств; контроль за своевременным исполнением финансовых процедур; ведение журналов регистрации заявок и счетов к оплате; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Руководитель Управления внешних займов, категория С – 3
(1 единица) (№ 19-5-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Exsel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности Управления; осуществление контроля за реализацией постановлений Правительства РК, приказов Министра и председателя Комитета; участие в работе конкурсных комиссий по закупкам консультационных услуг, товаров и строительных работ в рамках проектов, софинансируемых за счет средств республиканского бюджета и государственных внешних займов; подготовка проектов нормативных правовых актов по вопросам входящим в компетенцию Управления; осуществление контроля и мониторинга реализации проектов софинансируемых за счет средств республиканского бюджета и государственных внешних займов; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления внешних займов, категория

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Аралық төлемдік сертификаттарды дайындау бойынша қаржылық тексерулерді жүзеге асырады (орындалған жұмыстардың актілері), займдық қаражатты алуына өтінімдерді дайындау, біріккен қаржыландыруға өтінімдерді алу; бірлесіп қаржыландыру және сыртқы займдарды тартуға қаражаттар есебінен қаржыландырылатын, жобаларды іске асыру мониторингісін жүргізу; «Clientconnection» (Дүниежүзілік даму банкі) бағдарламасының жұмысына қатысу, сонымен қатар («lfis.adb.org» Азия даму банкі) онлайнда; бюджеттік бағдарламалар бойынша төлем және құжаттарды тіркеуге дайындауды жүзеге асыру; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Қаржыландыру басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 19-4-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
1. ҚР заңнамаларын білуге арналған тестілеу бағдарламасына сәйкес нормативтік құқықтық актілер;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджеттік қаражаттарының игерілу мониторингісін жүзеге асырады; «Облжолзертхана» РММ штаттық кестесін тексеру; төлемдер мен міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарын жинау; ерекшеліктер бойынша есептер дайындау; ведомствоға бағынысты ұйымдарға бөлінген бюджеттік қаражаттарды игерілу бойынша мәліметтер дайындау; қаржыландыру жоспарына түзетулер, негіздеме дайындау және есептеу жүргізуге қатысу; ведомствоға бағынысты қаржылық қызметі бойынша жиынтық ақпарат және анықтамалар дайындау; тоқсандық балансты қабылдауға қатысу; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Қаржыландыру басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 19-4-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше инженер-құрылысшы) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
Функционалдық міндеті
Республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджеттік қаражаттарының игерілу мониторингісін жүзеге асырады; «Облжолзертхана» РММ штаттық кестесін тексеру; төлемдер мен міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарын жинау; ерекшеліктер бойынша есептер дайындау; ведомствоға бағынысты ұйымдарға бөлінген бюджеттік қаражаттарды игерілу бойынша мәліметтер дайындау; қаржыландыру жоспарына түзетулер, негіздеме дайындау және есептеу жүргізуге қатысу; ведомствоға бағынысты ұйымдарға қаржылық қызметі бойынша жиынтық ақпарат және анықтамалар дайындау; тоқсандық балансты қабылдауға қатысу; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Қаржыландыру басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 19-4-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Көмекші шот бойынша синтездік және таңдамалық есепке алуды жүргізу; мемориалдық ордер дайындау; жоспарлы төлем тәртібінде есеп жүргізу; шығарылған есептерді, орындалған жұмыс актілерін тексеру; жинақтаушы ақпарат тізімін жүргізу; жеткізушілермен салыстырмалы талдау актісін жасау; жеткізушілердің деректемелеріне өзгеріс енгізу, ақша қаражатын есепке алуды жүргізу; қаржылық рәсімдердің уақтылы орындалуын бақылау; өтінім мен есеп төлемін тіркеу журналын жүргізу; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Сыртқы займдар басқармасының басшысы,
С – 3 санаты (1 бірлік) (№ 19-5-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Жол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету және үйлестіру; ҚР Үкіметі қаулыларының, Министр және Комитет төрағасы бұйрықтарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру; республикалық бюджет және мемлекеттік сыртқы займдар қаражаты есебінен бірлесіп қаржыландырылатын, жобалар шеңберіндегі кеңес беруші қызметтер, тауарлар және құрылыс жұмыстарын сатып алу бойынша конкурстық комиссия жұмысына қатысу; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жобаларды, нормативтік құқықтық актілерді дайындау; мемлекеттік сыртқы займдар және республикалық бюджеті қаражаттары есебінен бірлесіп қаржыландырылатын жобалардың іске асырылу мониторингін және бақылауды жүзеге асыру; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Сыртқы займдар басқармасының бас сарапшысы,

С-4 (3 единицы) (№ 19-5-2-1, № 19-5-2-2, № 19-5-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля и мониторинга реализации контрактов на строительные работы и консультационные услуги по управлению проектом, надзору за строительством, институциональным компонентам соглашений о займах и грантах (техническая помощь), финансируемых за счет средств внешних займов; участие в проведении работ по определению ключевых проектов и порядка их освоения; составление анализа документов по оплате услуг подрядных организаций и консультантов; организация и проведение работ с миссиями банков-доноров по вопросам реализации контрактов; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Эксперт Управления внешних займов,
категория С-5 (5 единиц) (№ 19-5-3-1, № 19-5-3-2,
№ 19-5-3-3, № 19-5-3-4, № 19-5-3-5)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Подготовка и реализация проектов, финансируемых за счет средств внешних займов и софинансируемых из республиканского бюджета, материалов и информаций по проектам реализующихся за счет внешних займов; подготовка проектов докладов, отчетов и справок по контрактам; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол»; проверка сертификатов от подрядных организаций на соответствие требований.
Руководитель Управления науки и качества работ,

С-4 санаты (3 бірлік) (№ 19-5-2-1, 19-5-2-2, 19-5-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Жол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Жобаны басқару, құрылысты бақылау бойынша, сыртқы займдар есебінен қаржыландырылатын, займдар мен гранттар (техникалық көмек) туралы келісімдердің институционалды құраушылары бойынша кеңес беруші қызметтерге келісімдердің іске асырылуы мониторингін және бақылауды жүзеге асыру; өзекті жобаларды және оларды игеру тәртібін анықтау бойынша жұмыстарды жүргізуге қатысу; кеңесшілер қызметтерін өтеу бойынша құжаттар талдауын жасау; жобалардың іске асырылу мәселелері бойынша донор-банктерінің миссияларымен жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Сыртқы займдар басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (5 бірлік) (№ 19-5-3-1, № 19-5-3-2, 19-5-3-3,
19-5-3-4, 19-5-3-5)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Жол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Сыртқы займдар есебінен қаржыландырылатын және республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландырылатын жобаларды дайындау және іске асыру, сыртқы займдар есебінен іске асырылатын жобалар бойынша ақпараттар мен материалдар дайындау; келісім-шарт бойынша баяндамалар жобасын, есептер және анықтамалар дайындау; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету; мердігерлік ұйымдардың сертификаттарын талаптарға сәйкестігін тексеру.
Ғылым және жұмыстардың сапасы басқармасының басшысы,

категория С – 3 (1 единица) (№ 19-6-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно инженер-строитель) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в автодорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Координация деятельности управления; осуществление контроля за выполнением работ службами технологического сопровождения и авторского надзора; участие в разработке нормативно-технической документации в автодорожной отрасли; контроль за качеством выполняемых дорожно-строительных работ и применяемых дорожно-строительных материалов; участие в проведении диагностики и оценки состояния дорог и сооружений на них; участие в подготовке предложений по обеспечению сохранности и повышению технического уровня автомобильных дорог. Осуществление координации и контроля деятельности АО «КазДорНИИ»; взаимодействие с Межправительственным Советом дорожников, а также в других мероприятиях, проводимых в рамках МСД. Ведение учета и проведения анализа потребности кадрового потенциала в автодорожной отрасли. Осуществление контроля по разработке новых технологий применяемых в автодорожной отрасли; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления науки и качества работ,
категория С – 4 (1 единица) (№ 19-6-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно инженер-строитель) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

С – 3 санаты (1 бірлік) (№ 19-6-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше инженер-құрылысшы) экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Басқарма қызметін үйлестіреді; технологиялық сүйемелдеу және авторлық қадағалау қызметтерімен орындалатын жұмыстарға бақылауды жүзеге асырады; орындалып жатқан жол-құрылыс материалдардың және қолданылып жатқан жол-құрылыс материалдардың сапасын бақылайды; жолдардың жай-күйін және оларға деген құрылғыларға бағалау және диагностика жүргізуге қатысады; автомобиль жолдарының техникалық деңгейін арттыру және сақтауды қамтамасыз ету бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу; «ҚазЖолҒЗИ» АҚ қызметін үйлестіру мен бақылауды жүзеге асыру; Үкіметаралық жолшылар кеңесімен, сондай-ақ ҮЖК шеңберінде жүргізілетін басқа да іс-шараларға байланысты өзара әрекет ету; автожол саласындағы кадр потенциалының қажеттілігіне есеп және талдау жүргізу; автожол саласында қолданылатын жаңа технологияларды әзірлеу бойынша бақылауды жүзеге асыру; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Ғылым және жұмыстардың сапасы басқармасының бас сарапшысы
С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 19-6-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше инженер-құрылысшы) экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, знание отраслевых нормативно-технических документов регулирующих отношения в автодорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за реализацией постановлений Правительства РК, приказов по автодорожной отрасли; согласование документов по вопросам входящим в компетенцию Управления; координация и контроль деятельности АО «КаздорНИИ»; участие в подготовке предложений по обеспечению сохранности и повышению технического уровня автомобильных дорог; проведение экспертизы методики качества дорожных работ. Ведение учета и проведения анализа потребности кадрового потенциала в автодорожной отрасли; осуществление контроля по разработке новых технологий применяемых в автодорожной отрасли; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления науки и качества работ,
категория С – 4 (1 единица) (№ 19-6-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно инженер-строитель) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в автодорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за реализацией постановлений Правительства РК, приказов по автодорожной отрасли; согласование документов по вопросам входящих в компетенцию Управления; участие в заседаниях рабочих групп Межправительственного Совета дорожников, а также в других мероприятиях, проводимых в рамках МСД; участие в подготовке предложений по обеспечению сохранности и повышению технического уровня автомобильных дорог; проведение экспертизы методики качества дорожных работ; осуществление контроля по разработке новых технологий применяемых в автодорожной отрасли; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления науки и качества работ,

2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, автожол саласы бойынша бұйрықтардың іске асырылуына бақылауды жүзеге асырады; Комитет құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттарды келісу; «ҚазжолҒЗИ» АҚ қызметін бақылайды және үйлестіреді; автомобиль жолдарының техникалық деңгейін көтеру және сақталуын қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар дайындауға қатысады; жол жұмыстары сапасының әдістемесіне сараптама жүргізу; автожол саласындағы кадр потенциалының қажеттілігіне есеп және талдау жүргізу; автожол саласында қолданылатын жаңа технологияларды әзірлеу бойынша бақылауды жүзеге асыру; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Ғылым және жұмыстардың сапасы басқармасының бас сарапшысы
С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 19-6-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше инженер-құрылысшы) экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, автожол саласы бойынша бұйрықтардың іске асырылуына бақылауды жүзеге асырады; Комитет құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттарды келісу; Үкіметаралық автожолшылар Кеңесі жұмыс топтарының отырыстарына, сондай-ақ ҮАК өткізетін шеңберінде іс шараларға қатысу; автомобиль жолдарының техникалық деңгейін көтеру және сақталуын қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар дайындауға қатысу; жол жөндеу жұмыстары сапасының әдістемесіне сараптама жүргізу; автожол саласында қолданылатын жаңа технологияларды әзірлеу бойынша бақылауды жүзеге асыру; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Ғылым және жұмыстардың сапасы басқармасының бас сарапшысы

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Свод информации от структурных подразделений и подрядных организаций о ходе выполняемых работ; осуществление сбора отчетов и анализ проведения работ РГУ «Облжоллаборатория»; участие в проведении сплошной или выборочной экспертизы методик качеств дорожных работ с использованием инструментальных методов контроля; участие в реализации институтциональных компонентов в рамках соглашений о Займе; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Эксперт Управления науки и качества работ, категория
С – 5 (1 единица) (№ 19-6-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в автодорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за реализацией постановлений Правительства РК, приказов по автодорожной отрасли; согласование документов по вопросам входящим в компетенцию Управления; координация и контроль деятельности АО «КаздорНИИ»; участие в подготовке предложений по обеспечению сохранности и повышению технического уровня автомобильных дорог; проведение экспертизы методики качества дорожных работ; участие в разработке нормативно-технической документации по автодорожной отрасли; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Руководитель Управления подготовки инвестиционных проектов,
категория С – 3 (1 единица) (№ 19-7-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно инженер-строитель) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Құрылымдық бөлімшелер мен мердігер ұйымдардан орындалған жұмыстардың барысы туралы ақпарат жинау; «Облжолзертхана» РММ жұмыстарды жүргізуін талдау және есеп беруді іске асыру; аспаптық әдіспен бақылауды пайдалану арқылы жол жұмыстарының сапасын жаппай немесе таңдау әдісімен сараптамадан өткізуге қатысу; Займ туралы келісімдер шеңберінде институционалдық компоненттерді іске асыруға қатысу; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Ғылым және жұмыстардың сапасы басқармасының сарапшысы,
С – 5 санаты (1 бірлік) (№ 19-6-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, автожол саласы бойынша бұйрықтардың іске асырылуына бақылауды жүзеге асырады; Комитет құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттарды келісу; «ҚазжолҒЗИ» АҚ қызметін бақылайды және үйлестіреді; автомобиль жолдарының техникалық деңгейін көтеру және сақталуын қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар дайындауға қатысады; жол жұмыстары сапасының әдістемесіне сараптама жүргізу; автожол саласы бойынша нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуге қатысу; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Инвестициялық жобаларды дайындау басқармасының басшысы,
С – 3 санаты(1 бірлік) (№ 19-7-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше инженер-құрылысшы) экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в автодорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление руководства работы управления; обеспечение контроля за своевременностью исполнения актов, распоряжений и поручений; участие в реализации плана мероприятий по подписанию и ратификаций Соглашении о Займе с МФИ; участие в разработке плана графика по проведению тендеров по закупу строительных работ и консультационных услуг в рамках Займа; участие в разработке проектно-сметной документации, ТЭО; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления подготовки инвестиционных проектов,
категория С – 4 (1 единица) (№ 19-7-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно инженер-строитель) или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Осуществление взаимодействия с государственными органами по вопросам разработки, утверждения, а также внесения изменении в проектно-сметную документацию, участие в разработке методологии ценообразования и проектирования строительства и реконструкции автомобильных дорог, контроль за соблюдением физическими и юридическими лицами требований норм и стандартов, участие в разработке технико-экономического обоснования, проктно-сметной документации, участие в организации проведения ведомственной экспертизы и тендеров по закупу строительных работ в рамках Займа; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления подготовки инвестиционных проектов,

2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Басқарма жұмысының басшылығын жүзеге асырады; актілердің, шешімдердің және тапсырмалардың уақтылы бақылауын қамтамасыз етеді; ХҚИ-мен Займ жөніндегі Келісімді ратификациялау және қол қою бойынша іс-шаралар жоспарын іске асыруға қатысады; Займ шеңберінде консультациялық қызметті және құрылыс жұмыстарын сатып алу бойынша тендерді өткізу бойынша жоспар кестесін әзірлеуге қатысады; ТЭН, жобалы-сметалық құжаттаманы әзірлеуге қатысу; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Инвестициялық жобаларды дайындау басқармасының бас сарапшысы,
С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 19-7-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше инженер-құрылысшы) немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
ЖСҚ әзірлеу және енгізу, өзгерту мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара әрекет етуді жүзеге асырады, бағаның құру әдістемесін және автомобиль жолдарын салу және қайта жаңарту жобаларын әзірлеуге қатысады; жеке және заңды тұлғалардың жол секторы қызметі мәселесі бойынша нормалар мен стандарттардың, Займ шеңберінде құрылыс жұмыстарын сатып алу бойынша тендерлер және ведомствалық сараптама жүргізуді ұймдастыруға қатысу; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Инвестициялық жобаларды дайындау басқармасының бас сарапшысы,

категория С – 4 (1 единица) (№ 19-7-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Осуществление взаимодействия с государственными органами по вопросам разработки инвестиционных проектов; участие в реализации институтциональных компонентов в рамках соглашений о Займе, переговорах, и иных процедурах при подготовке инвестиционных проектов; участие в проведению тендеров по закупу строительных работ и консультационных услуг в рамках Займа; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления подготовки инвестиционных проектов,
категория С – 4 (1 единица) (№ 19-7-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое, юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel.
Функциональные обязанности
Участие в реализации плана мероприятий по подписанию и ратификации Соглашений о Займе с Международными финансовыми институтами; участие в процессе переговоров с Международными финансовыми институтами, подготовке Планов мероприятий по переселению, документов по охране воздействия на окружающую среду, а также в подготовке других предпроектных мероприятий; участие в работе с миссиями международных финансовых институтов в рамках обзора проектов; осуществление подготовки справок и информации по реализации инвестиционных проектов; координация вопросов по выкупу земельных участков, в том числе подготовка обоснования потребности в финансовых средства; организация работ по выкупу земельных участков; организация работ по разработке положений Управлений Комитета; запрашивает и получает в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций и их должностных лиц необходимую информацию и материалы; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Эксперт Управления подготовки инвестиционных проектов,
категория С – 5 (3 единицы) (№ 19-7-3-1, № 19-7-3-2,
№ 19-7-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее
Профессиональная компетентность

С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 19-7-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Инвестициялық жобаларды әзірлеу мәселесі бойынша мемлекеттік органдармен өзара әрекет етуді жүзеге асырады; ХҚИ келісімді ратификациялау бойынша процедураларға, инвестициялық жобаларды дайындаудың өзге де процедураларына және келіссөздерге қатысады; Займ шеңберінде консультациялық қызметті және құрылыс жұмыстарын сатып алу бойынша тендерлерді өткізуге қатысу; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Инвестициялық жобаларды дайындау басқармасының бас сарапшысы,
С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 19-7-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Халықаралық қаржы институттарымен Займ туралы келісімге қол қою және бекіту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға қатысу; Халықаралық қаржы институттарымен келіссөздер жүргізуге, Қоныс аудару іс-шараларының жоспарын, қоршаған ортаға әсер етуді қорғау құжаттарын дайындауға, сондай-ақ, басқа жобалау алдындағы іс-шараларды дайындауға қатысу; жобалар шеңберінде Халықаралық қаржы институттарының міндетінің жұмысына қатысу; инвестициялық жобаларды іске асыру бойынша анықтамаларды және ақпараттарды дайындау; жер учаскелерін сатып алу және топырақ кеніштерін беру бойынша жұмыстарды ұйымдастырады; мемлекеттік органдардан, ұйымдардан және олардың лауазымдық тұлғаларынан белгіленген заңнама тәртібімен қажетті ақпаратты және материалдарды талап етеді және алады; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Инвестициялық жобаларды дайындау басқармасының сарапшысы,
С – 5 санатты (3 бірлік) (№ 19-7-3-1, 19-7-3-2, 19-7-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Exsel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление взаимодействия с государственными органами по вопросам разработки и утверждения, а также внесения изменений в проектно-сметной документации; участие в разработке методологии ценообразования и проектирования строительства и реконструкции автомобильных дорог; контроль за соблюдением физическими и юридическими лицами требований норм и стандартов, участие в разработке технико-экономического обоснования, проектно-сметной документации, участие в организации проведения тендеров по закупу строительных работ в рамках Займа; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Руководитель Управления концессионных проектов и правового
обеспечения, категория С-3 (1 единица) (№ 19-8-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое или в области международных отношений
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в автодорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
ЖСҚ өзгерістер енгізу, әзірлеу және бекіту мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара әрекет етуді жүзеге асырады; автомобиль жолдарын салу мен қайта жаңартуды жобалау және бағаның құрылуы методологиясын әзірлеуге қатысады; заңды және жеке тұлғалардың стандарттары мен нормаларының сақталуын талап етеді, РБК есебінен құрылыс жұмыстарын сатып алу бойынша тендерлік құжаттамаларды, ЖСҚ, ТЭН әзірлеуге қатысады, Займ шеңберінде құрылыс жұмыстарын сатып алу бойынша тендерлер және ведомствалық сараптама жүргізуді ұйымдастыруға қатысу; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Концессиялық жобалар және құқықтық қамтамасыз ету басқармасының
басшысы, С – 3 санатты( 1 бірлік) (№ 19-8-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе халықаралық қатынастар саласында
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Координация ведения мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан; подготовка разъяснений по правовым вопросам, относящимся к компетенции Комитета; организация ведения систематизированного учета и хранения, поступающих в Комитет правовых актов Республики Казахстан; осуществление взаимодействия с государственными органами по юридическим вопросам, относительно строительства, реконструкции, ремонта, содержания и озеленения автомобильных дорог общего пользования; подготовка юридических заключений, согласование предложений по передачи объектов и конкурсной документации в концессию; подготовка справок и информации по реализации концессионных проектов; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления концессионных проектов и правового
обеспечения категория С – 4 (1 единица) (№ 19-8-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в автодорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Координация ведения мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан; подготовка разъяснений по правовым вопросам, относящимся к компетенции Комитета; организация ведения систематизированного учета и хранения, поступающих в Комитет правовых актов Республики Казахстан; осуществление взаимодействия с государственными органами по юридическим вопросам, относительно строительства, реконструкции, ремонта, содержания и озеленения автомобильных дорог общего пользования; подготовка юридических заключений; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Главный эксперт Управления концессионных проектов и правового
обеспечения, категория С – 4 (2 единицы)
(№ 19-8-2-2, № 19-8-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно инженер-строитель) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін жүргізу мониторингісін үйлестіру; Комитет құзыретіне кіретін құқықтық мәселелерге түсініктеме дайындау; Комитетке келіп түсетін Қазақстан Республикасының құқықтық актілерін жүйелі түрде есепке алу мен сақтауды ұйымдастыру; заң сұрақтарына қатысты мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты жүзеге асыру; жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын салу, қайта жаңарту, жөндеу, күтіп ұстау және көгалдандыруға қатысты заң мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен қарым-қатынас жасауды іске асыру; 3аң қорытындыларын әзірлеу, концессияның байқау құжаттамасын және объектілерді беру бойынша ұсыныстарды келісу; концессиялық жобаларды іске асыру бойынша ақпараттар және анықтамаларды дайындау; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Концессиялық жобалар және құқықтық қамтамасыз ету басқармасының
бас сарапшысы, С – 4 санатты (1 бірлік) (№ 19-8-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін жүргізу мониторингісін үйлестіру; Комитет құзыретіне кіретін құқықтық мәселелерге түсініктеме дайындау; Комитетке келіп түсетін Қазақстан Республикасының құқықтық актілерін жүйелі түрде есепке алу мен сақтауды ұйымдастыру; заң сұрақтарына қатысты мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты жүзеге асыру; жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын салу, қайта жаңарту, жөндеу, күтіп ұстау және көгалдандыруға қатысты заң мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен қарым-қатынас жасауды іске асыру; 3аң қорытындыларын әзірле; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Концессиялық жобалар және құқықтық қамтамасыз ету басқармасының
бас сарапшысы, С – 4 санаты (2 бірлік) (№ 19-8-2-2, 19-8-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше инженер-құрылысшы) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в автодорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за реализацией постановлений Правительства РК, приказов по автодорожной отрасли; согласование документов по вопросам входящим в компетенцию Управления; согласование предложений по передачи объектов и конкурсной документации в концессию; подготовка справок и информации по реализации концессионных проектов; подготовка информации по штрафным санкциям, выставленным претензиям и оплате штрафных санкций; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Эксперт Управления концессионных проектов и правового
обеспечения, категория С – 5 (1 единица) (№ 19-8-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно инженер-строитель) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в автодорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за реализацией постановлений Правительства РК, приказов по автодорожной отрасли; согласование документов по вопросам входящим в компетенцию Управления; согласование предложений по передачи объектов и конкурсной документации в концессию; подготовка справок и информации по реализации концессионных проектов; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Эксперт Управления концессионных проектов и правового
обеспечения, категория С – 5 (2 единицы)
(№ 19-8-3-2, № 19-8-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно инженер-строитель) или экономическое или юридическое или в области международных отношений
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларын, автожол саласы бойынша бұйрықтарды іске асырылуын бақылауды жүзеге асырады; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттарды келісу; концессияның байқау құжаттамасын және объектілерді беру бойынша ұсыныстарды келісу; концессиялық жобаларды іске асыру бойынша ақпараттар және анықтамаларды дайындау; шағым мен айыппұл санкцияларын төлеуге ұсынылған айыппұлдар бойынша ақпаратты дайындау; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Концессиялық жобалар және құқықтық қамтамасыз ету басқармасының
сарапшысы, С – 5 санаты (1 бірлік) (№ 19-8-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше инженер-құрылысшы) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларын, автожол саласы бойынша бұйрықтарды іске асырылуын бақылауды жүзеге асырады; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттарды келісу; концессияның байқау құжаттамасын және объектілерді беру бойынша ұсыныстарды келісу; концессиялық жобаларды іске асыру бойынша ақпараттар және анықтамаларды дайындау; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Концессиялық жобалар және құқықтық қамтамасыз ету басқармасының
сарапшысы, С – 5 санаты (2 бірлік) (№ 19-8-3-2, 19-8-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше инженер-құрылысшы) немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе халықаралық қатынастар саласында
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в автодорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Координация ведения мониторинга нормативных правовых актов; организация ведения систематизированного учета и хранения правовых актов; взаимодействие с государственными органами по юридическим вопросам, относительно строительства, реконструкции, ремонта, содержания и озеленения автомобильных дорог общего пользования; подготовка юридических заключений; взаимодействие с АО «НК» ҚазАвтоЖол».
Руководитель Управления развития местной сети,
категория С – 3 (1 единица) (№ 19-9-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Участие в формировании перечня и предложений по целевым трансфертам на планируемый период совместно с местными исполнительными органами; участие в разработке бюджетной заявки по целевым трансфертам Министерства на соответствующий планируемый период; взаимодействие с местными исполнительными органами по вопросам освоения бюджетных средств, выделяемых в виде целевых трансфертов; участие в представлении в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан предложений по целевым трансфертам Министерства на соответствующий планируемый период, а также координирует работу по ее защите; участие в отработке бюджетных заявок:
- на полноценность и на соответствие представленных документов Правилам составления и предоставления бюджетной заявки (обосновывающие расчеты, пояснительную записку, копии нормативных правовых актов);
- на соответствие с решением республиканской бюджетной комиссии обоснований и расчетов расходов республиканских бюджетных программ; проведение анализа выполнения работ по автомобильным дорогам областного и районного значения.
Главный эксперт Управления развития местной сети,
категория С – 4 (2 единицы) (№ 19-9-2-1, № 19-9-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін жүргізу мониторингісін үйлестіру; Комитетке келіп түсетін Қазақстан Республикасының құқықтық актілерін жүйелі түрде есепке алу мен сақтауды ұйымдастыру; жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын салу, қайта жаңарту, жөндеу, күтіп ұстау және көгалдандыруға қатысты заң мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен қарым-қатынас жасауды іске асыру; 3аң қорытындыларын әзірлеу; «ҚазАвтоЖол» ҰК» АҚ өзара әрекет ету.
Жергілікті желіні дамыту басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 19-9-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Жергілікті атқарушы органдармен бірлесіп жоспарлы кезеңге нысаналы трансферттер тізім және ұсыныстарын қалыптастыруға қатысу; тиісті жоспарлы жылға Министрліктің нысаналы трансферттері бойынша бюджеттік өтінімді әзірлеуге қатысу; нысаналы трансферттер түрінде бөлінетін бюджет қаражатын игеру мәселесі бойынша жергілікті атқарушы органдармен өзара әрекет ету; Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне тиісті жоспарлы жылға Министрліктің нысаналы трансферттері бойынша ұсыныстарды ұсынуға қатысу, сондай-ақ оларды қорғау бойынша жұмысты үйлестіру; бюджеттік өтінімді өңдеуге қатысады:
- ұсынылған құжаттардың бюджеттік өтінімді ұсыну және құрастыру Ережесіне сәйкестігін (негізделген есептемелер, түсіндірме жазба, нормативтік құқықтық актілердің көшірмелері);- республикалық бюджет бағдарламалары шығындарының есептемелері мен негіздемелердің республикалық бюджет комиссиясының шешіміне сәйкестігін; облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдары бойынша орындалған жұмыстарға талдау жүргізу.
Жергілікті желіні дамыту басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (2 бірлік)
(№ 19-9-2-1, № 19-9-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в дорожной отрасли.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация работ по обработке сводных данных по транспортно-эксплуатационному состоянию и формированию сети автомобильных дорог областного и районного значения; взаимодействие с местными исполнительными органами по вопросам освоения бюджетных средств, выделяемых в виде целевых трансфертов; подготовка проектов ответов на депутатские запросы по вопросам развития автомобильных дорог местного значения; предоставление информации по исполнению протокольных поручений Премьер-Министра и его заместителей, а также Канцелярий Премьер-Министра; взаимодействие с государственными органами по вопросам развития местной сети автомобильных дорог; участие в формировании перечня целевых трансфертов на планируемый период совместно с местными исполнительными органами; участие в представлении в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан предложений по целевым трансфертам Министерства на соответствующий планируемый период, а также координирует работу по ее защите; участие в отработке бюджетных заявок:
- на полноценность и на соответствие представленных документов Правилам составления и предоставления бюджетной заявки (обосновывающие расчеты, пояснительную записку, формы Государственного Учреждения, копии нормативных правовых актов);
- на соответствие с решением республиканской бюджетной комиссии обоснований и расчетов расходов республиканских бюджетных программ; рассмотрение и внесение предложений в стратегические планы управлений пассажирского транспорта и автомобильных дорог областей; проведение анализа выполнения работ по автомобильным дорогам областного и районного значения; подготовка информации по плану финансирования ремонта местной сети; осуществление работ по исполнению пунктов программы по развитию транспортной инфраструктуры в Республике Казахстан.
Эксперт Управления развития местной сети,
категория С – 5 (3 единицы) (№ 19-9-3-1, № 19-9-3-2,
№ 19-9-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автожол саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу
Функционалдық міндеті
Облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдары желісін қалыптастыру мен көліктік-пайдалану жай-күйі бойынша жиынтық деректерді өңдеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; нысаналы трансферттер түрінде бөлінетін бюджет қаражатын игеру мәселесі бойынша жергілікті атқарушы органдармен өзара әрекет ету; жергілікті маңызы бар автомобиль жолдарын дамыту мәселесі бойынша депутаттық сауалдарға жауап жобасын дайындау; Премьер-Министрдің және оның орынбасарларының, сондай-ақ Премьер-Министрдің Кеңсесінің хаттамалық тапсырмаларын орындау бойынша ақпаратты ұсыну; автомобиль жолдарының жергілікті желісін дамыту мәселесі бойынша мемлекеттік органдармен өзара әрекет етеді; Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне тиісті жоспарлы жылға Министрліктің нысаналы трансферттері бойынша ұсыныстарды ұсынуға қатысу, сондай-ақ оларды қорғау бойынша жұмысты үйлестіру; бюджеттік өтінімді өңдеуге қатысады:
- ұсынылған құжаттардың бюджеттік өтінімді ұсыну және құрастыру Ережесіне сәйкестігін (негізделген есептемелер, түсіндірме жазба, нормативтік құқықтық актілердің көшірмелері);
- республикалық бюджет бағдарламалары шығындарының есептемелері мен негіздемелердің республикалық бюджет комиссиясының шешіміне сәйкестігін; облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдары бойынша орындалған жұмыстарға талдау жүргізу.
Облыстардың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасының стратегиялық жоспарларына ұсыныстарды енгізу және қарау; жергілікті желіні жөндеудің қаржыландыру жоспары бойынша ақпарат дайындау; Қазақстан Республикасының көлік инфрақұрылымын дамыту жөніндегі бағдарламалар тармақтарын орындау бойынша жұмыстарды жүзеге асыру.
Жергілікті желіні дамыту басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (3 бірлік) (№ 19-9-3-1, № 19-9-3-2, № 19-9-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Координирование и контроль за деятельность структурных подразделений Комитета и территориальных органов; обеспечение выполнение функций, возложенных на Комитет, в части: выдачи установленных разрешительных документов в сфере автомобильного транспорта, осуществления контроля за проездом автотранспортных средств по территории Республики Казахстан, в том числе за соблюдением перевозчиками допустимых габаритных и весовых параметров автотранспортных средств, установленных на территории Республики Казахстан, осуществление контроля за исполнением договоров о государственных закупках; участие в разработке, формировании и реализации государственной политики по контролю на транспортном комплексе; организация работы по проведению технического осмотра механических транспортных средств и прицепов, а также организации контроля за ее проведением, ведения реестра центров технического осмотра; организация разработки правовых актов, регламентирующих обеспечение контроля на транспортном комплексе страны; анализа контрольно-надзорной деятельности Комитета, организация работы по вопросам функционирования системы информационного взаимодействия с общественностью и населением.
Заместитель председателя Комитета транспортного контроля,
категория С – 1 (1 единица) (№ 20-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение функционирования комплексной системы мониторинга и анализа деятельности Комитета и его территориальных органов; обеспечение выполнения функций, возложенных на Комитет, в части: осуществления осмотра судов (в том числе маломерных), плотов и иных плавучих объектов и сооружений, осуществления контроля за надлежащим содержанием судоходных водных путей и средств навигационного оборудования; контроль за качеством предоставления государственных услуг в сфере водного транспорта; осуществления контроля за обеспечением безопасности движения на железнодорожном транспорте, в том числе на магистральных, станционных и подъездных железнодорожных путях, регистрации железнодорожного подвижного состава и залога; осуществление контроля за исполнением договоров о государственных закупках; анализа контрольно-надзорной деятельности Комитета, организация работы по вопросам функционирования системы информационного взаимодействия с общественностью и населением.
Руководитель Управления контроля на автомобильном транспорте,

2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Комитеттің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының қызметін үйлестіру және бақылау; автомобиль көлігі саласындағы белгіленген рұқсат беру құжаттарын беру, Қазақстан Республикасының аумағымен автокөлік құралдарының жүріп өтуіне, оның ішінде тасымалдаушылардың Қазақстан Республикасының аумағында белгіленген автокөлік құралдарының рұқсат етілген габариттік және салмақтық параметрлерін сақтауына бақылау жүргізу, мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру бөлігінде Комитетке жүктелген қызметтердің орындалуын қамтамасыз ету; көлік кешеніндегі бақылау бойынша мемлекеттік саясатты әзірлеуге, қалыптастыруға және іске асыруға қатысу; механикалық көлік құралдары мен прицептеріне техникалық тексеру жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, сондай-ақ оның өткізілуіне бақылауды ұйымдастыру; техникалық тексеру орталығының тізілімін жүргізу; еліміздің көлік кешеніндегі бақылаудың қамтамасыз етілуін регламенттейтін құқықтық актілерді әзірлеуді ұйымдастыру; Комитеттің бақылау-қадағалау қызметін талдау; қоғаммен және тұрғындармен ақпараттық өзара іс-қимыл жүйесінің қызмет ету мәселесі бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
Көліктік бақылау комитеті төрағасының орынбасары,
С – 1 санаты (1 бірлік) (№ 20-1-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Комитет пен оның аумақтық органдары қызметінің мониторингі мен талдауының кешенді жүйесінің қызмет етуін қамтамасыз ету; кемелердің (оның ішінде шағын өлшемді кемелердің), салдардың және өзге де жүзбелі объектілер мен құрылыстардың қарауын жүзеге асыру, кеме қатынайтын су жолдары мен навигациялық жабдық құрылғыларын тиісті күтіп ұстауға бақылауды жүзеге асыру, су көлігі саласында ұсынылатын мемлекеттік қызмет көрсетудің ұсынылу сапасына бақылау; темір жол көлігіндегі, оның ішінде магистральдық, станциялық және кіреберіс темір жолдардағы қозғалыс қауіпсіздігін қамтамасыз етуге бақылауды жүзеге асыру, жылжымалы темір жол құрамы мен кепілді тіркеу, мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың орындалуын жүзеге асыру бөлігінде Комитетке жүктелген қызметтердің орындалуын қамтамасыз ету; Комитеттің бақылау-қадағалау қызметін талдау; қоғаммен және тұрғындармен ақпараттық өзара іс-қимыл жүйесінің қызмет ету мәселесі бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
Автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасының басшысы,

категория С – 3 (1 единица) (№ 20-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое по специальности в области автомобильного транспорта или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в области автомобильного транспорта, международных договоров, ратифицированных РК, трудового и налогового законодательства, Кодекса РК об административных правонарушениях, законов РК «О лицензировании», «О государственных закупках», «О борьбе с коррупцией».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства деятельностью Управления; подготовка предложений по улучшению и повышению эффективности контрольной деятельности в области автомобильного транспорта и применения разрешительной системы, реализации транзитного потенциала Республики Казахстан, совершенствованию форм и методов регулирования проезда автотранспортных средств; контроль за надлежащим функционированием прикладных программ; организация и контроль за осуществлением приема и обработки товаросопроводительных документов автотранспортных средств поступающих с пунктов пропуска на государственной границе в центр оперативного управления; подготовка предложений по формированию бюджетных программ и осуществление контроля за их реализацией; прогнозирование и планирование работы Управления.
Главный эксперт Управления контроля на автомобильном
транспорте, категория С – 4 (1 единица) (№ 20-2-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно по специальности в области автомобильного транспорта) или юридическое или экономическое.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

С-3 санаты (1 бірлік) (№ 20-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (автомобиль көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автомобиль көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ҚР ратификацияланған халықаралық шарттарды, еңбек және салық заңнамасын, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы ҚР Кодексін«Лицензиялау туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы» ҚР Заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық жасау; автомобиль көлігі және рұқсат беру жүйесін қолдану саласындағы бақылау қызметінің тиімділігін жақсарту және артыру, Қазақстан Республикасының транзиттік әлеуетін іске асыру, автокөлік құралдарының жүріп өткенін реттеу үлгісі мен әдісін жетілдіру жөнінде ұсыныс әзірлеу; қолданбалы бағдарламалардың тиісті қызмет етуіне бақылау жүргізу; мемлекеттік шекарадағы өткізу пункттерінен жедел басқару орталығына түсетін автокөлік құралдарының тауарлық ілеспе құжаттарын қабылдауды және өңдеуді жүзеге асыруды ұйымдастыру және бақылау; бюджеттік бағдарламаларды қалыптастыру жөнінде ұсыныс әзірлеу және олардың іске асырылуын бақылауды жүзеге асыру; Басқарманың жұмысын болжау және жоспарлау.
Автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 20-2-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше автомобиль көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе заңгерлік немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в области автомобильного транспорта, международных договоров, ратифицированных РК, трудового и налогового законодательства, Кодекса РК об административных правонарушениях", законов РК «О лицензировании», «О государственных закупках», «О борьбе с коррупцией».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за выполнением мероприятий по реализации стратегических документов, безопасности дорожного движения; участие в проведении мероприятий по строительству, обустройству и содержанию постов транспортного контроля; контроль за осуществлением территориальными органами транспортного мероприятия по обеспечению сохранности автодорог; подготовка предложений по формированию бюджетных программ; участие в организации проведения государственных закупок, в части технического оснащения, модернизации и передислокации постов транспортного контроля; подготовка предложений по открытию, обустройству и функционированию новых и оптимизации имеющихся постов транспортного контроля, организация мероприятий по внедрению и применению цифровых тахографов.
Главный эксперт Управления контроля на автомобильном
транспорте, категория С – 4 (1 единица) (№ 20-2-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно по специальности в области автомобильного транспорта) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в области автомобильного транспорта, международных договоров, ратифицированных РК, трудового и налогового законодательства, Кодекса РК об административных правонарушениях, законов РК «О лицензировании», «О государственных закупках», «О борьбе с коррупцией».
Опыт работы

2. Автомобиль көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ҚР ратификацияланған халықаралық шарттарды, еңбек және салық заңнамасын, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы ҚР Кодексін«Лицензиялау туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы» ҚР Заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Стратегиялық құжаттарды, жол қозғалысының қауіпсіздігін іске асыру бойынша іс-шаралардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру; көліктік бақылау посттарын салу, жайластыру және күтіп ұстау жөніндегі іс-шараларды өткізуге қатысу; аумақтық органдардың автожолдарды сақтауды қамтамасыз ету бойынша көліктік іс-шараларды жүзеге асыруын бақылау; бюджеттік бағдарламаларды қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу; көліктік бақылау посттарын техникалық жарақтандыру, жетілдіру және орнын ауыстыру бөлігінде мемлекеттік сатып алуларды өткізуді ұйымдастыруға қатысу; ашу, жайластыру және жаңа жұмыс істеу бойынша ұсыныстар дайындау және қолданыстағы көліктік бақылау посттарын оңтайландыру; цифрлы тахографтарды енгізу және қолдану бойынша іс-шараларды ұйымдастыру.
Автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасының бас сарапшысы
(1 бірлік), С-4 санаты (№ 20-2-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше автомобиль көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе заңгерлік немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автомобиль көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ҚР ратификацияланған халықаралық шарттарды, еңбек және салық заңнамасын, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы ҚР Кодексін«Лицензиялау туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы» ҚР Заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за работой территориальных органов Комитета по организации транспортного контроля за перевозками пассажиров и багажа, в сфере международных перевозок, за недопущением осуществления иностранными перевозчиками каботажных перевозок по территории РК; контроль за соответствием предъявляемых перевозчиками документов для получения иностранных разрешений на регулярные международные перевозки пассажиров и багажа требованиям действующего законодательства, подготовка предложений по улучшению и повышению эффективности контрольно-надзорной деятельности в области международных перевозок автомобильным транспортом.
Главный эксперт Управления контроля на автомобильном
транспорте, категория С – 4 (1 единица) (№ 20-2-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно по специальности в области автомобильного транспорта) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в области автомобильного транспорта, международных договоров, ратифицированных РК, трудового и налогового законодательства, Кодекса РК об административных правонарушениях, законов РК «О лицензировании», «О государственных закупках».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за работой постов транспортного контроля; участие в разработке нормативных правовых актов; оказание методической помощи территориальным органам по вопросам организации и осуществления контроля на автотранспорте; рассмотрение и принятие соответствующих мер по жалобам и обращениям физических и юридических лиц, касающихся вопросов осуществления контрольно-надзорной деятельности на автомобильном транспорте; подготовка предложений по совершенствованию действующего законодательства в сфере автотранспорта.
Главный эксперт Управления контроля на автомобильном

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Комитеттің аумақтық органдарының халықаралық тасымал саласындағы көліктік бақылауды ұйымдастыру бойынша жұмысына, шетел тасымалдаушыларының ҚР аумағымен каботаждық тасымалды жүзеге асыруына жол бермеуіне бақылау жүргізу; халықаралық тұрақты жолаушылар мен багаж тасымалына шетелдік рұқсат беру алу үшін тасымалдаушылар ұсынатын құжаттардың қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкес болуын бақылау, автомобиль көлігімен халықаралық тасымалдау саласындағы бақылау-қадағалау қызметінің тиімділігін жақсарту және арттыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу.
Автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 20-2-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше автомобиль көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе заңгерлік немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автомобиль көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ҚР ратификацияланған халықаралық шарттарды, еңбек және салық заңнамасын, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы ҚР Кодексін, «Лицензиялау туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы» ҚР Заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Көліктік бақылау посттарының жұмысына бақылау жүзеге асыру; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; аумақтық органдарға автомобиль көлігіндегі бақылауды ұйымдастыру және жүзеге асыру мәселелері жөнінде әдістемелік көмек көрсету; автомобиль көлігіндегі бақылау-қадағалау қызметін жүзеге асыру мәселесіне қатысты заңды және жеке тұлғалардың өтініштері мен шағымдарын қарау және тиісті шаралар қабылдау; автокөлік саласындағы қолданыстағы заңнаманы жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу.
Автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасының бас сарапшысы,

транспорте, категория С – 4 (1 единица) (№ 20-2-2-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно по специальности в области автомобильного транспорта) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в области автомобильного транспорта, международных договоров, ратифицированных РК, трудового и налогового законодательства, Кодекса РК об административных правонарушениях, законов РК «О лицензировании», «О государственных закупках».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за проведением технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним территориальными органами Комитета; формирование и ведение реестра центров технического осмотра; составление разнарядок по распределению бланков свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра; организация взаимодействия с государственными контролирующими органами по вопросам контроля за проведением обязательного технического осмотра; проведение анализа показателей работы территориальных органов Комитета, по вопросам организации государственного контроля за проведением обязательного технического осмотра, а также инспектированием хозяйствующих субъектов.
Главный эксперт Управления контроля на автомобильном
транспорте, категория С – 4 (1 единица) (№ 20-2-2-5)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно по специальности в области автомобильного транспорта) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в области автомобильного РК, трудового и налогового законодательства, Кодекса РК об административных правонарушениях, законов РК «О лицензировании».
Опыт работы

С-4 санаты (1 бірлік) (№ 20-2-2-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше автомобиль көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе заңгерлік немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автомобиль көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ҚР ратификацияланған халықаралық шарттарды, еңбек және салық заңнамасын, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы ҚР Кодексін, «Лицензиялау туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы» ҚР Заңдарын білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Комитеттің аумақтық органдарымен механикалық көлік құралдары мен оның прицептеріне техникалық тексеру жүргізуіне бақылауды жүзеге асыру; техникалық тексеру орталығының тізілімін қалыптастыру және міндетті техникалық тексеруден өткізу туралы куәлік бланкілерін бөліп таратуды жасау; міндетті техникалық тексеруді өткізуді бақылау мәселесі бойынша мемлекеттік бақылаушы органдармен өзара іс-қимылды ұйымдастыру; міндетті техникалық тексеруді өткізуді мемлекеттік бақылауды, сондай-ақ шаруашылық субъектілеріне инспекция жүргізуді ұйымдастыру мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық органдары жұмысының көрсеткішіне талдау жүргізу.
Автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 20-2-2-5)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше автомобиль көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автомобиль көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, еңбек және салық заңнамасын, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы ҚР Кодексін, «Лицензиялау туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы» ҚР Заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel  E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за выдачей специальных разрешений на проезд крупногабаритных и тяжеловесных транспортных средств перевозящих неделимые грузы, в том числе контроль за правильностью расчета соответствующих сборов; контроль за организацией государственного контроля за соблюдением перевозчиками режима труда и отдыха водителей, перевозками опасных грузов, требований к подвижному составу, выполняющему перевозки скоропортящихся грузов в международном сообщении; участие в организации проведения курсов по подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов, участие в разработке нормативных правовых актов; осуществляет контроль за работой территориальных органов Комитета по организации государственного контроля за соблюдением перевозчиками режима труда и отдыха водителей, а также за перевозками опасных грузов автомобильным транспортом.
Эксперт Управления контроля на автомобильном транспорте,
категория С – 5 (1 единица)(№ 20-2-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно по специальности в области автомобильного транспорта) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в области автомобильного РК, трудового и налогового законодательства, Кодекса РК об административных правонарушениях, законов РК «О лицензировании», «О государственных закупках».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Бөлінбейтін жүктерді тасымалдайтын ірі көлемді және ауыр салмақты автокөлік құралдарының жүріп өтуіне арнайы рұқсат беру беруді, оның ішінде тиісті алымдардың дұрыс есептелуіне бақылау жүргізуді жүзеге асыру; тасымалдаушылардың еңбек және демалыс режимін, қауіпті жүктерді тасымалдауды, халықаралық қатынаста тез бүлінетін жүк тасымалын жүзеге асыратын жылжымалы құрамға қойылатын талаптарды сақтауына мемлекеттік бақылауды ұйымдастыруға бақылау жүргізу, қауіпті жүктердің тасымалын жүзеге асыратын автокөлік құралдары жүргізушілерін даярлау бойынша курстарды ұйымдастыруға қатысу, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; жүргізушілердің тасымалдаушылардың еңбек және демалыс режимін, сондай-ақ автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдауды сақтауына мемлекеттік бақылауды ұйымдастыру бойынша Комитеттің аумақтық органдарының жұмысына бақылауды жүзеге асыру.
Автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 20-2-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше автомобиль көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе заңгерлік немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автомобиль көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, еңбек және салық заңнамасын, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы ҚР Кодексін, «Лицензиялау туралы» ҚР Заңын білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Контроль за выполнением территориальными органами плана сбора за проезд автотранспортных средств по территории РК; свод ежемесячных и ежеквартальных отчетов территориальных органов; оказание методической помощи территориальным органам по организации контроля на автотранспорте; прием, ведение учета, выдача и хранение бланков строгой отчетности; контроль за надлежащим функционированием и своевременным пополнением прикладной программы АРМ БСО; контроль за выдачей иностранным перевозчикам разрешительных документов на проезд по территории Республики Казахстан.
Эксперт Управления контроля на автомобильном транспорте,
категория С – 5 (1 единица) (№ 20-2-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно по специальности в области автомобильного транспорта) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в области автомобильного РК, трудового и налогового законодательства, Кодекса РК об административных правонарушениях, закона РК «О лицензировании».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Контроль за осуществлением территориальными органами государственного контроля за соблюдением перевозчиками требований законодательства в сфере автомобильного транспорта; организовывает взаимодействие с государственными контролирующими органами по вопросам международного сотрудничества в области автомобильного транспорта, проводит анализ показателей работы территориальных органов Комитета, по вопросам организации государственного контроля за международными автомобильными перевозками и применением разрешительной системы регулирования автомобильных перевозок, а также инспектированием хозяйствующих субъектов.
Эксперт Управления контроля на автомобильном транспорте,

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Аумақтық органдардың ҚР аумағымен автокөлік құралдарының жүріп өткені үшін жиналатын алым жоспарының орындалуын бақылау; аумақтық органдардың айлық және тоқсандық есептерін жинақтау; аумақтық органдарға автокөліктегі бақылауды ұйымдастыру бойынша әдістемелік көмек көрсету; қатаң есептегі бланкілерді қабылдау, есептеу, беру және сақтау; ҚЕБ АЖО қолданбалы бағдарламасының тиісті қызмет етуін және уақытында толықтырылуын бақылау; шетел тасымалдаушыларына Қазақстан Республикасының аумағымен жүруі үшін рұқсат беру құжаттарының берілуін бақылау.
Автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 20-2-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше автомобиль көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автомобиль көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, еңбек және салық заңнамасын, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы ҚР Кодексін, «Лицензиялау туралы» Заңын білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Аумақтық органдардың автомобиль көлігі саласындағы заңнама талаптарын тасымалдаушылардың сақтауына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруын бақылау; автомобиль көлігі саласындағы халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша мемлекеттік бақылаушы органдармен өзара іс-қимылды ұйымдастыру; жедел басқару орталығына мемлекеттік шекарадағы өткізу пункттеріне келіп түскен автокөлік құралдарының тауарға ілеспе құжаттарын қабылдауды және өңдеуді, сондай-ақ ҚЕБ АЖО бағдарламасын толтыруды жүзеге асыру; Комитеттің аумақтық органдардың халықаралық автомобиль тасымалына мемлекеттік бақылауды ұйымдастыру және автомобиль тасымалдарын реттеудің рұқсат беру жүйесін қолдану, сондай-ақ шаруашылық субъектілерге инспекция жүргізу мәселелері бойынша жұмыстардың көрсеткіштеріне талдау жүргізу.
Автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасының сарапшысы,

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за выдачей специальных разрешений на проезд крупногабаритных и тяжеловесных транспортных средств перевозящих неделимые грузы, в том числе контроль за правильностью расчета соответствующих сборов; контроль за организацией государственного контроля за соблюдением перевозчиками режима труда и отдыха водителей, перевозками опасных грузов, требований к подвижному составу, выполняющему перевозки скоропортящихся грузов в международном сообщении; участие в организации проведения курсов по подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов, участие в разработке нормативных правовых актов.
Руководитель Управления мониторинга и контроля на транспорте
(Ситуационный центр), категория С – 3 (1 единица) (№ 20-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно по специальности в области автомобильного транспорта) или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в сфере автомобильного транспорта и автомобильных дорог, международных договоров, ратифицированных РК, трудового и налогового законодательства, Кодекса РК об административных правонарушениях, законов РК «О государственных закупках», «О борьбе с коррупцией»; технических регламентов, правил и Соглашения в рамках Таможенного союза.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства деятельностью Управления; подготовка предложений по улучшению и повышению эффективности контрольной деятельности по соблюдению требований разрешительной системы при грузоперевозке автотранспортным средством; прогнозирование и планирование работы Управления; внесение на рассмотрение руководства предложение по совершенствованию работы Управления; участие в разработке нормативных правовых актов, координация работы территориальных инспекции по контролю за проездом автотранспортных средств.
Главный эксперт Управления мониторинга и контроля на транспорте

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Бөлінбейтін жүктерді тасымалдайтын ірі көлемді және ауыр салмақты автокөлік құралдарының жүріп өтуіне арнайы рұқсат беру беруді, оның ішінде тиісті алымдардың дұрыс есептелуіне бақылау жүргізуді жүзеге асыру; тасымалдаушылардың еңбек және демалыс режимін, қауіпті жүктерді тасымалдауды, халықаралық қатынаста тез бүлінетін жүк тасымалын жүзеге асыратын жылжымалы құрамға қойылатын талаптарды сақтауына мемлекеттік бақылауды ұйымдастыруға бақылау жүргізу, қауіпті жүктердің тасымалын жүзеге асыратын автокөлік құралдары жүргізушілерін даярлау бойынша курстарды ұйымдастыруға қатысу, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу.
Көліктегі мониторинг және бақылау басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 20-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (автомобиль көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автомобиль көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ҚР ратификацияланған халықаралық шарттарды, еңбек және салық заңнамасын, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы ҚР Кодексін«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы», «Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы» ҚР Заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарманың қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыру; жасау; автокөлік құралымен жүк тасымалын жүргізу кезінде рұқсат беру жүйесін қолдану саласындағы бақылау қызметінің тиімділігін жақсарту және артыру, Басқарманың жұмысын болжау және жоспарлау, Басқарманың жұмысын жетілдіру бойынша ұсынысты басшылыққа қарауға енгізу; автокөлік құралының жүріп өту кезінде бақылау бойынша территориялық инспекциялардың жұмысын үйлестіру.
Көліктегі мониторинг және бақылау басқармасының бас сарапшысы,

(Ситуационный центр), категория С – 4 (1 единица) (№ 20-3-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно по специальности в области автомобильного транспорта) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в сфере автомобильного транспорта и автомобильных дорог, международных договоров, ратифицированных РК, трудового и налогового законодательства, Кодекса РК об административных правонарушениях, законов РК «О государственных закупках», «О борьбе с коррупцией»; технических регламентов, правил и Соглашения в рамках Таможенного союза.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Подготовка предложений по улучшению и повышению эффективности контрольно-надзорной деятельности в области международных автомобильных перевозок и разрешительной системы; участие в разработке нормативных правовых актов; обработка данных поступающих с пунктов пропуска с внешней границы Таможенного союза; мониторинг данных поступающих с автоматизированной системы взвешивания в движении и принятие необходимых мер для устранения нарушений; инспектирование работы постов транспортного контроля и территориальных органов транспортного контроля, по применению действующих нормативно-правовых актов; анализ и видеомониторинг за работой постов транспортного контроля; координация работы территориальных инспекции по контролю за проездом автотранспортных средств.
Главный эксперт Управления мониторинга и контроля на транспорте
(Ситуационный центр), категория С – 4 (1 единица) (№ 20-3-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно по специальности в области автомобильного транспорта) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность

С-4 санаты (1 бірлік) (№ 20-3-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше автомобиль көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автомобиль көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ҚР ратификацияланған халықаралық шарттарды, еңбек және салық заңнамасын, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы ҚР Кодексін, «Лицензиялау туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы», «Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы» ҚР Заңдарын, Кеден Одағы шеңберіндегі техникалық регламенттерді, ережелерді және Келісімдерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Халықаралық автомобиль тасымалы саласындағы бақылау-қадағалау қызметінің тиімділігін жақсарту және арттыру бойынша жұмыстарды дайындау; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; Кеден одағының сыртқы шекарасы өткізу пунктінен келетін мәліметтердің өңдеу; автоматты өлшеу жүйесінен келіп түсетін мониторинг мәліметтері және тәртіп бұзушылықты болдырмау үшін қажетті шаралар қолдану; қолданыстағы нормативтік-құқықтық актілерді қолдану бойынша аумақтық көліктік бақылау органдарының және көліктік бақылау посттарының жұмыстарын тексеру; көліктік бақылау посттарының жұмыстарын талдау және бейнебақылау жүргізу; автокөлік құралының жүріп өту кезінде бақылау бойынша территориялық инспекциялардың жұмысын үйлестіру.
Көліктегі мониторинг және бақылау басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 20-3-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше автомобиль көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе экономикалық немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Анализ и видеомониторинг за работой постов транспортного контроля; подготовка предложений по улучшению и повышению эффективности контрольно-надзорной деятельности в области автомобильного транспорта; инспектирование работы постов транспортного контроля и территориальных органов транспортного контроля по применению действующих нормативно-правовых актов; сбор информации по нарушениям для дальнейшей отправкой на сайт Министерства транспорта и коммуникаций РК; обработка данных поступающих с пунктов пропуска с внешней границы Таможенного союза; сбор информации по автотранспортным средствам проехавших с уведомлениями в рамках Таможенного союза; координация работы территориальных инспекции по контролю за проездом автотранспортных средств.
Эксперт Управления мониторинга и контроля на транспорте
(Ситуационный центр), категория С – 5 (9 единиц)
(№ 20-3-3-1, № 20-3-3-2, № 20-3-3-3, № 20-3-3-4,
№ 20-3-3-5, № 20-3-3-6, № 20-3-3-7, № 20-3-3-8, № 20-3-3-9)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно по специальности в области автомобильного транспорта) или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в сфере автомобильного, трудового и налогового законодательства РК, Кодекса РК об административных правонарушениях; технических регламентов, правил и Соглашения в рамках Таможенного союза.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за работой автоматизированной системы взвешивания автотранспортных средств в движении и принятие необходимых мер для устранения нарушений; анализ и видоемониторинг за работой постов транспортного контроля; прием обработка данных поступающих с пунктов пропуска на внешней границе Таможенного союза; подготовка предложений по улучшению и повышению эффективности контрольно-надзорной деятельности в области международных автомобильных перевозок и разрешительной системы, проведение консультационной работы по вопросам транспортного законодательства РК и требований межправительственных Соглашений с гражданами, обратившимися на телефон доверия 117.
Руководитель Управления контроля на железнодорожном транспорте,
категория С – 3 1 (единица) (№ 20-4-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое по специальности в области железнодорожного транспорта или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Көліктік бақылау посттарының жұмыстарын талдау және бейнебақылау жүргізу; автомобиль көлік саласындағы бақылау-қадағалау қызметінің тиімділігін жақсартуы және артыруын дамытуға ұсыныстар дайындау; қолданыстағы нормативтік-құқықтық актілерді қолдану бойынша аумақтық көліктік бақылау органдарының және көліктік бақылау посттарының жұмыстарын тексеру; ҚР ККМ сайтына жіберу үшін тәртіп бұзушылықтар бойынша ақпараттар жинағы; Кеден одағының сыртқы шекарасы өткізу пунктінен келетін мәліметтерді өндеу; Кеден одағы саласында ескертпе хатпен жүріп өткен автокөлік құралдары бойынша ақпараттар жинағы; автокөлік құралының жүріп өту кезінде бақылау бойынша аумақтық инспекциялардың жұмысын үйлестіру.
Көліктегі мониторинг және бақылау басқармасының сарапшысы
С-5 санаты (9 бірлік) (№ 20-3-3-1, № 20-3-3-2, № 20-3-3-3,
№ 20-3-3-4, № 20-3-3-5, № 20-3-3-6, № 20-3-3-7,
№ 20-3-3-8, № 20-3-3-9)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше автомобиль көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Автомобиль көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ҚР ратификацияланған халықаралық шарттарды, еңбек және салық заңнамасын, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы ҚР Кодексін, «Лицензиялау туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы», «Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы» ҚР Заңдарын, Кеден Одағы шеңберіндегі техникалық регламенттерді, ережелерді және Келісімдерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Қозғалыстағы автокөлік құралдарын автоматты өлшеу жүйесінің жұмысына бақылауды жүзеге асыру және тәртіп бұзушылықты болдырмау үшін қажетті шаралар қолдану; көліктік бақылау посттарының жұмыстарын талдау және бейнебақылау жүргізу; Кеден одағының сыртқы шекарасы өткізу пунктінен келетін мәліметтердің өнделуі; Халықаралық автомобиль тасымалын жүзеге асыру және рұқсат беру жүйесін қолдану саласындағы бақылау-қадағалау қызметінің тиімділігін жақсарту және артыру бойынша ұсыныстар дайындау; ҚР көліктік заңнамасы мәселелері бойынша және үкіметаралық Келісім талаптарына сәйкес 117 сенім телефонымен хабарласқан тұлғаларға кеңес беру жұмыстарын жүргізу.
Темір жол көлігіндегі бақылау басқармасының басшысы, С-3 санаты
(1 бірлік) (№ 20-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (темір жол көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в области железнодорожного транспорта, Кодекса РК об административных правонарушениях.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и координация деятельности управления; подготовка предложений по улучшению и повышению эффективности контрольно-надзорной деятельности в области железнодорожного транспорта, совершенствованию форм и методов регулирования деятельности железнодорожного транспорта; обеспечение контроля за предоставлением государственных услуг юридическим и физическим лицам по регистрации железнодорожного подвижного состава и залога; организация осуществления контроля за эксплуатацией и содержанием подвижного состава, искусственных сооружений и верхнего строения пути (магистральные, станционные и подъездные пути); проверка физических и юридических лиц осуществляющих свою деятельность на железнодорожном транспорте.
Главный эксперт Управления контроля на железнодорожном
транспорте, категория С – 4 (1 единица) (№ 20-4-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно по специальности в области железнодорожного транспорта) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Темір жол көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы ҚР Кодексін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық жасау және үйлестіру; темір жол көлігі саласындағы бақылау-қадағалау қызметінің тиімділігін жақсарту және арттыру, темір жол көлігі қызметіндегі реттеу үлгілері мен әдістерін жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу; заңды және жеке тұлғаларға темір жол құрамын және кепілін тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсетудің ұсынылуына бақылауды қамтамасыз ету; жылжымалы құрамды, жасанды құрылыстарды және жолдың жоғарғы құрылысын (магистральдық, станциялық және кірме жолдарды) пайдалану және күтіп ұстау бойынша бақылауды жүзеге асыруды ұйымдастыру; темір жол көлігінде өз қызметін жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларды тексеру.
Темір жол көлігіндегі бақылау басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 20-4-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше темір жол көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе экономикалық немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Темір жол көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление мониторинга регистрации железнодорожного подвижного состава и договора залога; подготовка анализа состояния парка тягового подвижного состава; ведение учета нарушений безопасности движения на магистральных и станционных путях, а также по оказанию государственных услуг; ведение мониторинга по содержанию верхнего строения железнодорожных магистральных и станционных путей; подготовка предложений проведению проверок физических и юридических лиц осуществляющих деятельность на железнодорожном транспорте; участие в организации проведения совещаний по вопросам обеспечения безопасности на железнодорожном транспорте.
Главный эксперт Управления контроля на железнодорожном
транспорте категория С – 4 (1 единица) (№ 20-4-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно по специальности в области железнодорожного транспорта) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Проведение анализа осуществления контроля за обеспечением безопасности и организации перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа; мониторинг состояния парка пассажирских, почто-багажных вагонов, а также пожарно-восстановительных поездов; анализ применения норм Кодекса РК од административных правонарушениях специалистами территориальных органов; участие в организации проведения совещаний по вопросам обеспечения безопасности на железнодорожном транспорте.
Эксперт Управления контроля на железнодорожном транспорте,
категория С – 5 (1 единица) (№ 20-4-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно по специальности в области железнодорожного транспорта) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Темір жол жылжымалы құрамын және кепіл шартын тіркеуге мониторингті жүзеге асыру; тартқыш жылжымалы құрам паркінің жай-күйіне талдау әзірлеу; магистральдық және станциялық жолдардағы қозғалыс қауіпсіздігін бұзушылықты, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде есепке алуды жүргізу; магистральдық және станциялық жолдың жоғарғы құрылысын күтіп ұстау бойынша мониторинг жүргізу; темір жол көлігіндегі өз қызметін жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларды тексеру мәселесі жөнінде ұсыныстар дайындау; темір жол көлігіндегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша мәжілістер өткізуді ұйымдастыруға қатысу.
Темір жол көлігіндегі бақылау басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 20-4-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше темір жол көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Темір жол көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Жолаушылардың, багаждардың және жүк багаждарының тасымалдану қауіпсіздігі мен ұйымдастырылуының қамтамасыз етілуіне бақылаудың жүзеге асырылуына талдау жүргізу; жолаушылар, пошталық-багаж вагондардың, сондай-ақ өрт-қалпына келтіру поездары паркінің жай-күйі туралы ақпаратты әзірлеу; аумақтық органдар мамандарының ҚР Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі нормаларын қолданылуын талдау; темір жол көлігіндегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша мәжілістер өткізуді ұйымдастыруға қатысу.
Темір жол көлігіндегі бақылау басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 20-4-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше темір жол көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Подготовка сводных отчетов по регистрации договора залога железнодорожного подвижного состава, по сбору за регистрацию договора залога, по оказании государственных услуг; ведение государственного реестра железнодорожного подвижного состава и залога железнодорожного подвижного состава; рассмотрение и подготовка ответов на обращения физических и юридических лиц по вопросам регистрации железнодорожного подвижного состава и его залога.
Эксперт Управления контроля на железнодорожном транспорте,
категория С – 5 (1 единица) (№ 20-4-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно по специальности в области железнодорожного транспорта) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Проведение анализа состояния верхнего строения пути и искусственных сооружений на железнодорожном транспорте; ведения мониторинга дорожно-транспортных происшествиях на железнодорожных переездах, а также о работе приборов контроля безопасности за движением поездов; подготовка информации о погрузке опасных грузов на железнодорожных станциях; свод еженедельных отчетов по учету нарушений безопасности движений на железнодорожном транспорте, а также еженедельной информации о задержках пассажирских поездов на межгосударственных железнодорожных стыковых пунктах пропуска.
Эксперт Управления контроля на железнодорожном транспорте,

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Темір жол көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Темір жол жылжымалы құрам кепілі шартын тіркеу, кепіл шартын тіркеу үшін алым, мемлекеттік қызмет көрсетулер жөнінде жиынтық есептерді әзірлеу; темір жол жылжымалы құрамының және темір жол жылжымалы құрам кепілі шартының мемлекеттік тізілімін жүргізу; заңды және жеке тұлғалардың темір жол жылжымалы құрамын және оның кепілін тіркеу мәселесі жөніндегі өтініштерін қарау және жауап әзірлеу.
Темір жол көлігіндегі бақылау басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 20-4-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше темір жол көлігі саласындағы мамандық бойынша) немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Темір жол көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Жолдың жоғарғы құрылысы мен темір жол көлігіндегі жасанды құрылыстардың жай-күйіне талдау жүргізу; темір жол өткелдерінде орын алған жол-көлік оқиғалары, сондай-ақ поездардың қозғалысына бақылау жүргізетін қауіпсіздік құрылғыларының жұмысы туралы мониторинг жүргізу; темір жол станцияларында қауіпті жүктерді тиеу туралы ақпаратты дайындау; темір жол көлігіндегі қозғалыс қауіпсіздігін бұзушылықты есепке алу жөнінде апталық есептерді, сондай-ақ мемлекетаралық темір жол түйісу өткізу пункттерінде жолаушылар поездарының кідіруі туралы апталық ақпараттарды жинақтау.
Темір жол көлігіндегі бақылау басқармасының сарапшысы,

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Проведение анализа нарушений безопасности движения на железнодорожном транспорте; осуществление мониторинга состояния верхнего строения пути, искусственных сооружений на сети железных дорог (магистральных и станционных путей); проведение мониторинга и анализа публикаций в средствах массовой информации (в том числе официальные сайты и блоги) по вопросам, касающимся деятельности органов транспортного контроля; подготовка ежемесячных отчетов по вопросам повышения и укрепления позитивного имиджа органов транспортного контроля.
Руководитель Управления контроля на водном транспорте,
категория С – 3 (1 единица) (№ 20-5-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно морское или речное инженерное) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области международного и национального законодательства по морскому и речному флоту, общепринятых норм и стандартов по обеспечению безопасности судоходства и мореплавания, а также основных направлений развития отрасли водного транспорта РК.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и координации деятельности управления; координация работы территориальных органов в части: осуществления контроля за соблюдением физическими и юридическими лицами нормативных правовых актов, международных договоров, определяющих порядок функционирования морского и речного транспорта, маломерного флота, предоставления государственных услуг, применения законодательства об административных правонарушениях; подготовка предложений по улучшению и повышению эффективности контрольной деятельности и мер по предупреждению аварийности на водном транспорте.
Главный эксперт Управления контроля на водном транспорте,

2. Темір жол көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Темір жол көлігіндегі қозғалыс қауіпсіздігінің бұзушылықтарына талдау жүргізу; темір жол желілеріндегі жолдың жоғарғы қабатын, жасанды құрылыстарын (магистральдық және станциялық жолдардың) жай-күйіне мониторинг жүргізу; көліктік бақылау органдарының қызметіне қатысты мәселелер бойынша бұқаралық ақпарат құралдарындағы (соның ішінде арнайы сайттар мен блогтар) мақалаларға мониторинг жүргізу және талдау; көліктік бақылау органдарының оң имиджін арттыру және бекіту мәселелері бойынша ай сайынғы есептерді дайындау.
Су көлігіндегі бақылау басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 20-5-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше теңіз немесе өзен инженерлік) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Теңіз және өзен флоты бойынша халықаралық және ұлттық заңнама саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, кеме қатынасы мен теңіз қатынасындағы қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөнінде жалпы қабылданған нормалар мен стандарттарды, сонымен бірге ҚР су көлігі саласын дамытудың негізгі бағыттарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық жасау және үйлестіру; жеке және заңды тұлғалардың теңіз және өзен көлігінің, шағын өлшемді флоттың қызмет ету тәртібін анықтайтын нормативтік құқықтық актілерді, халықаралық шарттарды сақтауы, мемлекеттік қызмет көрсетулерді ұсыну, әкімшілік құқықбұзушылық туралы заңнаманы қолдану бөлігінде аумақтық органдардың жұмысын үйлестіру; су көлігіндегі авариялықтың алдын алу бойынша бақылау қызметін және шаралардың тиімділігін жақсарту және арттыру бойынша ұсыныстар әзірлеу.
Су көлігіндегі бақылау басқармасының бас сарапшысы,

категория С – 4 (1 единица) (№ 20-5-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно морское или речное инженерное) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области водного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Контроль и координация деятельности территориальных органов в части: осуществления контроля за деятельностью портов, береговых объектов гидротехнических сооружений, искусственных островов, осуществления контроля за классификацией, расследованием и учетом аварийных случаев с морскими судами, осуществления контроля за обеспечением безопасности мореплавания, применения законодательства об административных правонарушениях; участие в реализации Плана работы Национальной комиссии по реагированию на нефтяные разливы; подготовка предложений по улучшению и повышению эффективности контрольной деятельности и мер по предупреждению аварийности на водном транспорте, в том числе по разработке проектов нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность морского транспорта.
Главный эксперт Управления контроля на водном транспорте,
категория С – 4 (1 единица) (№ 20-5-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно морское или речное инженерное) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области международного и национального законодательства по речному флоту, а также основных направлений развития отрасли водного транспорта.
Опыт работы

С-4 санаты  (1 бірлік) (№ 20-5-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше теңіз немесе өзен инженерлік) немесе экономикалық.немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Су көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Порттардың, гидротехникалық құрылыстардың жағалау объектілерінің, жасанды аралдардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру, теңіз кемелерімен болған авариялық жағдайларды сыныптауды, тергеуді және есепке алуды бақылау, теңізде жүзу қауіпсіздігін қамтамасыз етуді бақылау, әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнаманы қолдану бөлігінде аумақтық органдардың қызметін бақылау және үйлестіру; Мұнай төгілуіне ден қою жөніндегі ұлттық комиссияның жұмыс жоспарын іске асыруға қатысу, су көлігіндегі авариялықтың алдын алу, оның ішінде теңіз көлігіндегі қызметті регламенттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобасын әзірлеу бойынша бақылау қызметі мен шараларының тиімділігін жақсарту және арттыру бойынша ұсыныстар әзірлеу.
Су көлігіндегі бақылау басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 20-5-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше теңіз немесе өзен инженерлік) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Өзен флоты бойынша халықаралық және ұлттық заңнама саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ су көлігі саласын дамытудың негізгі бағыттарын білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Контроль и координацию деятельности территориальных органов в части: осуществления контроля за безопасностью эксплуатации маломерного флота, проведения аттестации работников, ответственных за обеспечение безопасности судоходства, проведения расследования, классификации и учета транспортных происшествий с маломерными судами, предоставления государственных услуг; подготовка предложений по улучшению и повышению эффективности контрольной деятельности и мер по предупреждению аварийности на водном транспорте, в том числе по разработке проектов нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность маломерного флота; координация работ по реализации Плана мероприятий по предупреждению аварийности на флоте.
Главный эксперт Управления контроля на водном транспорте,
категория С – 4 (1 единица) (№ 20-5-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области водного транспорта РК.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Контроль и координация деятельности территориальных органов в части: осуществления контроля на водном транспорте (на маломерных судах), в части осуществления контроля за безопасностью эксплуатации, предоставления государственных услуг юридическим и физическим лицам, применения законодательства об административных правонарушениях при осуществлении контроля на маломерном флоте; проведения расследования, классификации и учета транспортных происшествий с маломерными судами; осуществления задержания маломерных судов, не соответствующих требованиям обеспечения безопасности судоходства на внутреннем водном транспорте.
Эксперт Управления контроля на водном транспорте, категория

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Шағын өлшемді флотты пайдалану қауіпсіздігіне бақылауды жүзеге асыру, кеме қатынасы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге жауапты жұмысшылардың аттестаттауын жүргізу, тергеу жүргізу, шағын өлшемді кемелермен болған көлік оқиғаларын сыныптау және есепке алу, мемлекеттік қызмет көрсетулерді ұсыну бөлігінде аумақтық органдардың қызметін бақылау және үйлестіру; бақылау қызметінің тиімділігін және су көлігіндегі авариялықтың алдын алу, оның ішінде шағын өлшемді флот қызметін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу бойынша шараларды жақсарту және арттыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Флоттағы авариялықтың алдын алу жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру бойынша жұмысты үйлестіру.
Су көлігіндегі бақылау басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 20-5-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. ҚР су көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Теңізде жүзу қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлігінде порттардың, гидротехникалық құрылыстардың жағалау объектілерін, жасанды аралдардың қызметін бақылау, теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімін, бербоут-чартер және кеме кітабы тізілімінің жүргізілуіне бақылауды жүзеге асыру бөлігінде аумақтық органдардың қызметін бақылау және үйлестіру; теңіз көлігіндегі бақылауды жүзеге асыру мәселелері жөнінде есеп, ақпараттық анықтамалық және өзге де материалдарды әзірлеу; Флоттағы авариялықтың алдын алу жөніндегі жыл сайынғы іс-шаралар жоспарын әзірлеуге қатысу және оның іске асырылуын бақылау; теңіз кемелерімен болған авариялық жағдайларды тергеу қорытындысын әзірлеу.
Су көлігіндегі бақылау басқармасының сарапшысы,

С – 5 (1 единица) (№ 20-5-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно морское или речное инженерное) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области водного транспорта РК.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Контроль и координация деятельности территориальных органов в части: применения методов отстранения от управления судоводителей маломерных судов, находящихся в состоянии алкогольного, наркотического и токсикоманического опьянения, и направления их на медицинское освидетельствование, осуществления проверки наличия судовых документов на судне; подготовка отчетов, информационных, справочных и иных материалов по вопросам осуществления контроля на маломерном флоте; участие в разработке и контроль за реализацией ежегодного Плана мероприятий по предупреждению аварийности на флоте.
Эксперт Управления контроля на водном транспорте, категория
С – 5 (1 единица) (№ 20-5-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно морское или речное инженерное) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области водного транспорта РК.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

С-5 санаты (1 бірлік) (№ 20-5-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше теңіз немесе өзен инженерлік) немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіптік біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасы су көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Алкогольді, есірткі және уытқұмарлық жағдайындағы шағын өлшемді кеме жүргізушілерін басқарудан шеттету әдістерін қолдану және оларды медициналық куәландырудан өтуге жіберу, кемеде кеме құжаттарының болуын тексеру бөлігінде аумақтық органдардың қызметін бақылау және үйлестіру; шағын өлшемді флоттағы бақылауды жүзеге асыру мәселелері жөнінде есеп, ақпараттық, анықтамалық және өзге де материалдарды әзірлеу; Флоттағы авариялықтың алдын алу жөніндегі жыл сайынғы іс-шаралар жоспарын әзірлеуге қатысу және оның іске асырылуын бақылау.
Су көлігіндегі бақылау басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 20-5-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше теңіз немесе өзен инженерлік) немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының су көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Контроль и координация деятельности территориальных органов в части: осуществления контроля за обеспечением безопасности судоходства, проведения аттестации работников, ответственных за обеспечение безопасности судоходства, осуществления контроля за деятельностью портов, береговых объектов гидротехнических сооружений, за размещением и функционированием объектов природоохранного назначения на внутренних водных путях; подготовка отчетов, информационных, справочных и иных материалов по вопросам осуществления контроля на речном транспорте; участие в разработке и контроль за реализацией ежегодного Плана мероприятий по предупреждению аварийности на флоте; подготовка заключения расследования транспортных происшествий с речными судами.
Эксперт Управления контроля на водном транспорте, категория
С – 5 (1 единица) (№ 20-5-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно морское или речное инженерное) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области водного транспорта РК.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Контроль и координация деятельности территориальных органов в части: осуществления контроля за безопасностью эксплуатации на внутренних водных путях самоходных и несамоходных судов, пассажирских, прогулочных, спортивных и наливных судов, паромных переправ и других плавучих объектов, проведения государственной регистрации речных судов, осуществления контроля за сроками пользования судоходными водными путями, предоставления государственных услуг; участие в подготовке бюджетных заявок; участие в разработке и контроль за реализацией ежегодного Плана мероприятий по предупреждению аварийности на флоте.
Эксперт Управления контроля на водном транспорте, категория

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Кеме қатынасының қауіпсіздігін қамтамасыз етуді бақылау, кеме қатынасының қауіпсіздігін қамтамасыз етуге жауапты жұмысшылардың аттестациясын өткізу, порттардың, гидротехникалық құрылыстардың жағалау объектілерінің қызметін, ішкі су жолдарында табиғатты қорғауға арналған объектілерді орналастыруды және олардың қызмет етуін бақылау бөлігінде Комитеттің аумақтық органдарының қызметін бақылау және үйлестіру; өзен көлігіндегі бақылауды жүзеге асыру мәселелері жөнінде есептерді, ақпараттық, анықтамалық және өзге де материалдарды әзірлеу; Флоттағы авариялықтың алдын алу жөніндегі жыл сайынғы іс-шаралар жоспарын әзірлеуге қатысу және оның орындалуын бақылау; өзен кемелерімен болған көлік оқиғаларын тергеу қорытындысын әзірлеу.
Су көлігіндегі бақылау басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 20-5-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше теңіз немесе өзен инженерлік) немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының су көлігі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Ішкі су жолдарында өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін кемелерді, жолаушылар, серуендеу, спорт және төгу кемелерін, паром өткелдерін және өзге де жүзбелі объектілерді пайдаланудың қауіпсіздігіне бақылауды жүзеге асыру, өзен кемелерін мемлекеттік тіркеу, кеме жүзетін су жолдарын пайдалану мерзімдеріне бақылауды жүзеге асыру, мемлекеттік қызмет көрсетулерді ұсыну бөлігінде аумақтық органдардың қызметін бақылау және үйлестіру; бюджеттік өтінімдерді әзірлеуге қатысу; Флоттағы авариялықтың алдын алу жөніндегі жыл сайынғы іс-шаралар жоспарын әзірлеуге қатысу және оның іске асырылуын бақылау.
Су көлігіндегі бақылау басқармасының сарапшысы,

С – 5 (2 единицы) (№ 20-5-3-4, № 20-5-3-5)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно морское или речное инженерное) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области международного и национального законодательства по речному флоту, а также основных направлений развития отрасли водного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Координация деятельности территориальных органов в части: осуществления технического контроля за речными судами, проведения расследования, классификации и учета транспортных происшествий с речными судами, осуществления контроля за надлежащим содержанием судоходных водных путей и средств навигационного оборудования, предоставления государственных услуг; подготовка предложений по улучшению и повышению эффективности контрольной деятельности и мер по предупреждению аварийности на водном транспорте, в том числе по разработке проектов нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность речного транспорта; координация работ по реализации Плана мероприятий по предупреждению аварийности на флоте.
Руководитель Управления аналитической работы,
категория С – 3 (1 единица) (№ 20-6-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта, законодательства о государственной службе, административного, гражданского и гражданско-процессуального, уголовного и уголовно-процессуального, антикоррупционного законодательства.
Опыт работы

С-5 санаты (2 бірлік) (№ 20-5-3-4, № 20-5-3-5)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше теңіз немесе өзен инженерлік) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Өзен флоты бойынша халықаралық және ұлттық заңнама саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, сонымен бірге су көлігі саласын дамытудың негізгі бағыттарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Өзен кемелеріне техникалық бақылауды жүзеге асыру, өзен кемелерімен болған көлік оқиғаларын тергеу, сыныптау және есепке алу, кеме жүзетін су жолдары мен навигациялық жабдық құралдарын тиісті күтіп-ұстауға бақылауды жүзеге асыру, мемлекеттік қызмет көрсетулерді ұсыну бөлігінде аумақтық органдардың қызметін үйлестіру; су көлігіндегі авариялықтың алдын алу, оның ішінде өзен көлігіндегі қызметті регламенттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобасын әзірлеу бойынша бақылау қызметі мен шараларының тиімділігін жақсарту және арттыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Флоттағы авариялықтың алдын алу жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру бойынша жұмыстарды үйлестіру.
Талдау жұмысы басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 20-6-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік қызмет туралы заңнаманы, әкімшілік, азаматтық және азаматтық іс жүргізу, қылмыстық және қылмыстық іс жүргізу, сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления; организовывает работу по: информационно-аналитическому обеспечению, организации и проведению совещаний и встреч, развитию и повышению эффективности использования информационных технологий в деятельности органов транспортного контроля; подготовка предложений по разработке проектов нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность на транспорте (кроме воздушного); проведение мониторинга и анализа деятельности территориальных органов и подготовка предложений по улучшению и повышению эффективности контрольно-надзорной деятельности и мер по обеспечению контроля за безопасностью на транспорте (кроме воздушного).
Главный эксперт Управления аналитической работы, категория
С – 4 (1 единица) (№ 20-6-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта и лицензирования.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Разработка ежегодного плана работы Комитета; контроль за исполнением мероприятий в реализацию Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года; оказание методической помощи территориальным органам и структурным подразделениям Комитета по вопросам, касающимся актуализации базы данных, внедрения и сопровождения информационных систем; составление анализа и подготовка предложений по улучшению состояния безопасности на транспорте; организация проведения рабочих совещаний и встреч; контроль за своевременным и качественным исполнением протокольных поручений;
Главный эксперт Управления аналитической работы, категория

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық жасау және үйлестіру; ақпараттық-талдамалы қамтамасыз ету, кеңестер мен кездесулерді ұйымдастыру, көліктік бақылау органдарының қызметіндегі ақпараттық технологияларды пайдаланудың тиімділігін дамыту және жақсарту бойынша жұмыстарды ұйымдастырады; көліктегі (әуеден басқа) қызметті регламенттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу жөнінде ұсыныстар даярлау; аумақтық органдардың қызметіне мониторинг және талдау жүргізу, көліктегі (әуеден басқа) бақылау-қадағалау қызметінің және қауіпсіздікті бақылауды қамтамасыз ету бойынша шаралардың тиімділігін жақсарту және арттыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу.
Талдау жұмысы басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 20-6-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік және лицензиялау саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Комитеттің жылдық жұмыс жоспарын әзірлеу; Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясын іске асыруда іс-шаралардың орындалуын бақылау; Комитеттің аумақтық органдары мен құрылымдық бөлімшелеріне дерекқорларды өзектендіру, ақпараттық жүйелерді енгізу және сүйемелдеу мәселелері бойынша әдістемелік көмек көрсету; көліктегі қауіпсіздік жай-күйін жақсарту жөнінде талдау жүргізу және ұсыныстар әзірлеу; жұмыс кеңестерін және кездесулерді өткізу; хаттамалық тапсырмаларды уақытылы және сапалы орындауды бақылау.
Талдау жұмысы басқармасының бас сарапшысы,

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за соблюдением территориальными органами лицензионных норм и правил; подготовка информации о состоянии безопасности на транспортно-коммуникационном комплексе; подготовка сводных отчетов о деятельности органов транспортного контроля; подготовка предложений по совершенствованию действующих нормативных правовых актов, а также по улучшению и повышению эффективности контрольно-надзорной деятельности на транспорте, в том числе в сфере оказания транспортных услуг; организация ведения делопроизводства; осуществление контроля за формированием и ведением ведомственного архива Комитета; составление анализа исполнительской дисциплины в структурных подразделениях и территориальных органах Комитета.
Главный эксперт Управления аналитической работы, категория,
С-4 (1 единица) (№ 20-6-2-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое или техническое или экономическое или по специальности в области информационных технологий
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта и информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Составление анализа и подготовка сводного отчета о применении законодательства об административных правонарушениях; проведение ежеквартальных сверок с соответствующим банком данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших Управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК; регистрация и ведение учета проверок, осуществляемых Комитетом; свод отчетов по основным показателям предоставления государственных услуг; сбор, обработка и анализ предложений по разработке проектов нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность в области транспорта.
Эксперт Управления аналитической работы, категория

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Аумақтық органдардың лицензиялық нормалар мен ережелерді сақтауына бақылауды жүзеге асыру; көлік-коммуникация кешеніндегі қауіпсіздік жай-күйі туралы ақпарат әзірлеу; көліктік бақылау органдарының қызметі туралы жиынтық есеп әзірлеу; қолданыстағы нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру, көліктегі бақылау-қадағалау қызметінің, оның ішінде көлік қызметін көрсету саласындағы нәтижелікті жақсарту және арттыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу; іс-қағаздарды жүргізуді ұйымдастыру; Комитеттің ведомстволық мұрағатын қалыптастыруды және жүргізуді бақылау; Комитеттің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарындағы атқарушылық тәртіпке талдау жасау.
Талдау жұмысы басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 20-6-2-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік немесе техникалық немесе экономикалық немесе ақпараттық технология саласындағы
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік қызмет туралы заңнаманы, әкімшілік, азаматтық және азаматтық іс жүргізу заңнаманы білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Көліктік дерекқорлар ақпараттық талдау жүйесі мен тасымалдау қауіпсіздігі серпіні мониторингісінің жұмысын бақылау, мониторингін жүргізу және талдау; мәліметтер дерекқорын уақтылы толықтыру бойынша жұмысты ұйымдастыру; ақпараттық жүйе бағдарламаларымен жұмыс жөнінде нұсқаулық әзірлеу, тиісті құжаттаманы ресімдеу, ақпараттық қауіпсіздік саясатын қалыптастыру; бағдарламалық өнімдер мен қажетті жалпы жүйелік құралдармен қамтамасыз етуді ұйымдастыруға қатысу.
Талдау жұмысы басқармасының сарапшысы,

С-5 (1 единица) (№ 20-6-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое или педагогическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта, Закона «О языках»
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках; подготовка отчетов по реализацией программы развития государственного языка; организация и проведение мероприятий, направленных на развитие государственного языка и повышение уровня знаний сотрудников Комитета; участие в подготовке сводных отчетов, справок и иных информационно-аналитических материалов о деятельности Комитета; осуществление мониторинга ведения кадровой работы территориальными органами и Комитета.
Эксперт Управления аналитической работы, категория
С-5 (1 единица) (№ 20-6-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта, законодательства о государственной службе, административного, гражданского и гражданско-процессуального, уголовного и уголовно-процессуального законодательства, международного права.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

С-5 санаты (1 бірлік) (№ 20-6-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық немесе педагогикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Тілдер туралы» Заңды білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Қазақстан Республикасының тілдер туралы заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асыру; мемлекеттік тілді дамыту бағдарламасын іске асыру жөнінде есеп әзірлеу; іс-қағаздарды мемлекеттік тілде жүргізуді ұйымдастыруға қатысу; мемлекеттік тілді дамытуға және Комитет қызметкерлерінің білім деңгейін арттыруға бағытталған іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; Комитетің қызметі туралы жиынтық есептерді, анықтамаларды және өзге де ақпараттық-талдау материалдарын әзірлеуге қатысу; құжаттардың уақытылы және сапалы қаралуына бақылау; ведомстволық мұрағатты жүргізу.
Талдау жұмысы басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 20-6-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік қызмет туралы заңнаманы, әкімшілік, азаматтық және азаматтық іс жүргізу, қылмыстық және қылмыстық іс жүргізу заңнаманы, халықаралық құқықты білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Составление анализа и подготовка сводного отчета о применении законодательства об административных правонарушениях; проведение ежеквартальных сверок с соответствующим банком данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших Управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК; регистрация и ведение учета проверок, осуществляемых Комитетом; сбор, обработка и анализ предложений по разработке проектов нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность в области транспорта, контроль за своевременным и качественным рассмотрением документов; ведение ведомственного архива.
Эксперт Управления аналитической работы,
категория С-5 (1 единица) (№ 20-6-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое или экономическое или техническое или в области информационных технологий
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта и информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Владение компьютером на уровне квалифицированного пользователя.
Функциональные обязанности
Ведение анализа и подготовка сводного отчета о применении законодательства об административных правонарушениях; рассмотрение жалоб от юридически и физических лиц: обработка и анализ предложений по разработке проектов нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность в области транспорта; подготовка сводных отчетов, справок и иных информационно-аналитических материалов о деятельности Комитета.
Руководитель Управления автоматизации контроля на
транспорте, категория
С – 3 (1 единица) (№ 20-7-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (в области автоматизации и управления или информационных систем или вычислительной техники и программного обеспечения или приборостроения, стандартизация, сертификация и метрология) или педагогическое (в области информатики или физики или математики)
Профессиональная компетентность

2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Әкімшілік құқықбұзушылық туралы заңнаманы қолдану жөнінде талдау жасау және жиынтық есеп әзірлеу; ҚР БП Құқықтық статистика және арнайы есеп комитетінің әкімшілік құқықбұзушылық және оны жасаған адамдар туралы тиісті деректер банкмен тоқсан сайын салыстыру; Комитет жүзеге асыратын тексерулерді тіркеу және есепке алу; мемлекеттік қызмет көрсетулерді ұсынудың негізгі көрсеткіштері жөніндегі есептерді жинақтау; көлік саласындағы қызметті регламенттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобасын әзірлеу жөніндегі ұсыныстарды жинау, өңдеу және талдау.
Талдау жұмысы басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 20-6-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік немесе экономикалық немесе техникалық немесе ақпараттық технология саласындағы
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік қызмет туралы заңнаманы, әкімшілік, азаматтық және азаматтық іс жүргізу заңнаманы білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Көліктік дерекқорлар ақпараттық талдау жүйесі мен тасымалдау қауіпсіздігі серпіні мониторингісінің жұмысын бақылау, мониторингін жүргізу және талдау; мәліметтер дерекқорын уақтылы толықтыру бойынша жұмысты ұйымдастыру; ақпараттық жүйе бағдарламаларымен жұмыс жөнінде нұсқаулық әзірлеу, тиісті құжаттаманы ресімдеу, ақпараттық қауіпсіздік саясатын қалыптастыру; бағдарламалық өнімдер мен қажетті жалпы жүйелік құралдармен қамтамасыз етуді ұйымдастыруға қатысу.
Көліктегі бақылауды автоматтандыру басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 20-7-1)
Критерий
Талаптар
Білім
Жоғары техникалық (автоматтандыру мен басқару немесе ақпараттық жүйелер немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе аспап жасау, стандарттау, сертификаттау және метрология саласында) немесе педагогикалық (информатика немесе физика немесе математика саласында)
Кәсіби құзыреттілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основных направлений политики РК в сфере информатизации, построения информационных систем и сетей, нормативных правовых актов по вопросам информатизации. нормативных правовых актов по вопросам информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления; разработка и совершенствование нормативных правовых актов в сфере информатизации Комитета; координация планирования, мониторинга и оценки эффективности работ по реализации курируемых управлением республиканских бюджетных программ; координация мероприятий по автоматизации функций Комитета; координция мероприятий по созданию и развитию магистральных Интеллектуальных транспортных система в Казахстане; участие в реализации государственных программ в сфере информатизации; организация деятельности по взаимодействию с государственными органами и подведомственными организациями по вопросам информатизации; участие в работах по стандартизации; контроль за осуществлением мониторинга подзаконных нормативных правовых актов в сфере информатизации; проведение совместных с Агентством РК по статистике работ по уточнению и развитию статистических показателей в сфере информатизации; организация проведения и участие в конкурсах по государственным закупкам услуг и товаров в рамках компетенции управления.
Главный эксперт Управления автоматизации контроля на
транспорте, категория С – 4 (1 единица) (№ 20-7-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (в области автоматизации и управления или информационных систем или вычислительной техники и программного обеспечения или приборостроения или стандартизация, сертификация и метрология)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласында ҚР саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттық жүйелер мен желілерді құруды, ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесі болуы дұрыс.
Функционалдық міндеттемелер
Басқарманың қызметін ұйымдастыру; ақпараттандыру саласында Комитеттің нормативтік құқықтық актілерін дайындау мен жетілдіру; жетекшілік ететін республикалық бюджеттік бағдарламаларды жүзеге асыру бойынша жұмыстарын жоспарлауды, бақылауды және тиімділігін бағалауды үйлестіру; Комитеттің функцияларын автоматтандыру бойынша іс-шараларды үйлестіру; Қазақстанда магистралдық Зияткерлік көлік жүйелерін құру мен дамыту бойынша іс-шараларды үйлестіру; ақпараттандыру саласында мемлекеттік бағдарламаларды жүзеге асыруда қатысу; ақпараттандыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен және бағынышты ұйымдармен өзара әрекеттесу қызметін ұйымдастыру; стандарттау бойынша жұмыстарда қатысу; ақпараттандыру саласындағы заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілер мониторингін жүргізуді бақылау; ҚР Статистика агенттігімен ақпараттандыру саласында статистикалық көрсеткіштерді нақтылау мен даму бойынша бірлескен жұмыстарды жүргізу; басқарманың құзыреті шеңберінде қызметтер мен тауарларды мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарға қатысу және өткізуді ұйымдастыру.
Көліктегі бақылауды автоматтандыру басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 20-7-2-1)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (автоматтандыру мен басқару немесе ақпараттық жүйелер немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе аспап жасау немесе стандарттау, сертификаттау және метрология саласында)
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание основных направлений политики РК в сфере информатизации, построения информационных систем и сетей, нормативных правовых актов по вопросам информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и совершенствовании нормативных правовых актов в сфере информатизации; участие в реализации государственных программ в сфере информатизации; подготовка предложений по разработке и реализации программных и стратегических документов по вопросам информатизации; участие в разработке и согласовании технических заданий и технических спецификаций в рамках реализации инвестиционных проектов в сфере информатизации в области транспортного контроля; осуществление планирования, мониторинга и оценки эффективности работ по реализации информационной системы Экстренного вызова при авариях и катастрофах на базе технологии GPS/ГЛОНАСС, подготовка и участие в конкурсах по государственным закупкам услуг и товаров в рамках компетенции управления.
Главный эксперт Управления автоматизации контроля на
транспорте, категория
С – 4 (1 единица) (№ 20-7-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (в области автоматизации и управления или информационных систем или вычислительной техники и программного обеспечения или приборостроения)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основных направлений политики РК в сфере информатизации, построения информационных систем и сетей, нормативных правовых актов по вопросам информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

2. Ақпараттандыру саласында Қазақстан Республикасы саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттық жүйелер мен желілерді құруды, ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесі болуы дұрыс.
Функционалдық міндеттемелер
Ақпараттандыру саласында нормативтік құқықтық актілерді дайындау мен жетілдіруде қатысу; ақпараттандыру саласында мемлекеттік бағдарламаларды жүзеге асыруда қатысу; ақпараттандыру мәселелері бойынша бағдарламалық және стратегиялық құжаттарды әзірлеу мен жүзеге асыру бойынша ұсыныстарды дайындау; көліктік бақылау саласында ақпараттандыру аясында инвестициялық жобаларды жүзеге асыру шеңберінде техникалық тапсырмаларды және техникалық ерекшеліктерді әзірлеу мен келісуде қатысу; GPS/ГЛОНАСС технологияларының негізінде авариялар мен апаттар кезінде жедел ден қою ақпараттық жүйесін жүзеге асыру бойынша жұмыстарын жоспарлауды, бақылауды және тиімділігін бағалауды жүргізу; басқарманың құзыреті шеңберінде қызметтер мен тауарларды мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарға қатысу және дайындау.
Көліктегі бақылауды автоматтандыру басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 20-7-2-2)
Критерий
Талаптар
Білім
Жоғары техникалық (автоматтандыру мен басқару немесе ақпараттық жүйелер немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе аспап жасау саласында)
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласында ҚР саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттық жүйелер мен желілерді құруды, ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и совершенствование нормативных правовых актов в сфере информатизации; участие в реализации государственных программ в сфере информатизации; подготовка предложений по разработке и реализации программных и стратегических документов по вопросам информатизации; контроль за деятельностью по организации и проведении обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним в части информатизации; составление плана мероприятий по автоматизации функций Комитета на плановый период с учетом приоритизации, а также реализация плана мероприятий по автоматизации; участие в разработке и согласовании технических заданий и технических спецификаций в рамках реализации инвестиционных проектов в сфере информатизации в области транспортного контроля; подготовка и участие в конкурсах по государственным закупкам услуг и товаров в рамках компетенции управления.
Главный эксперт Управления автоматизации контроля на
транспорте, категория С – 4 (1 единица) (№ 20-7-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (в области автоматизации и управления или информационных систем или вычислительной техники и программного обеспечения или приборостроения)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основных направлений политики РК в сфере информатизации, построения информационных систем и сетей, нормативных правовых актов по вопросам информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Разработка и совершенствование нормативных правовых актов в сфере информатизации; участие в реализации государственных программ в сфере информатизации; подготовка предложений по разработке и реализации программных и стратегических документов по вопросам информатизации; участие в разработке и согласовании технических заданий и технических спецификаций в рамках реализации инвестиционных проектов в сфере информатизации в области транспортного контроля; осуществление планирования, мониторинга и оценки эффективности работ по реализации по формированию политики, координации, контроля, развития инфраструктуры и конкурентного рынка в области транспорта, коммуникаций, связи и информатизации в части обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение Комитета и территориальных подразделений, осуществление планирования, мониторинга и оценки эффективности работ по реализации информационно-аналитической системы транспортной базы данных и мониторинга динамики безопасности перевозок; подготовка и участие в конкурсах по государственным закупкам услуг и товаров в рамках компетенции управления.
Эксперт Управления автоматизации контроля на

2. Ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесі болуы дұрыс.
Функционалдық міндеттемелер
Ақпараттандыру саласында нормативтік құқықтық актілерді дайындау мен жетілдіруде қатысу; ақпараттандыру саласында мемлекеттік бағдарламаларды жүзеге асыруда қатысу; ақпараттандыру мәселелері бойынша бағдарламалық және стратегиялық құжаттарды әзірлеу мен жүзеге асыру бойынша ұсыныстарды дайындау; ақпараттандыру бөлігінде механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқауды ұйымдастыру және жүргізу қызметін бақылау және ТБО өзара әрекеттесу; жоспар кезеңіне басымдылықты есептеумен Комитеттің функцияларын автоматтандыру бойынша іс-шаралар жоспарын құру, сондай-ақ автоматтандыру бойынша іс-шаралар жоспарын жүзеге асыру; көліктік бақылау саласында ақпараттандыру аясында инвестициялық жобаларды жүзеге асыру шеңберінде техникалық тапсырмаларды және техникалық ерекшеліктерді әзірлеу мен келісуде қатысу; басқарманың құзыреті шеңберінде қызметтер мен тауарларды мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарға қатысу және дайындау.
Көліктегі бақылауды автоматтандыру басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 20-7-2-3)
Критерий
Талаптар
Білім
Жоғары техникалық (автоматтандыру мен басқару немесе ақпараттық жүйелер немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе аспап жасау саласында)
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласында ҚР саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттық жүйелер мен желілерді құруды, ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесі болуы дұрыс.
Функционалдық міндеттемелер
Ақпараттандыру саласында нормативтік құқықтық актілерді дайындау мен жетілдіру; ақпараттандыру саласында мемлекеттік бағдарламаларды жүзеге асыруда қатысу; ақпараттандыру мәселелері бойынша бағдарламалық және стратегиялық құжаттарды әзірлеу мен жүзеге асыру бойынша ұсыныстарды дайындау; көліктік бақылау саласында ақпараттандыру аясында инвестициялық жобаларды жүзеге асыру шеңберінде техникалық тапсырмаларды және техникалық ерекшеліктерді әзірлеу мен келісуде қатысу; ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуі бөлігінде көлік, коммуникациялар, байланыс және ақпараттандыру саласында инфрақұрылымды және бәсекелік нарықты үйлестіру, бақылау, дамыту, саясатты қалыптастыру бойынша жүзеге асыру бойынша жұмыстарын жоспарлауды, бақылауды және тиімділігін бағалауды жүргізу; Комитет пен аумақтық бөлімшелерді ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету; көлік дерекқоры және тасымалдау қауіпсіздігі динамикасының мониторингі ақпараттық талдамалық жүйесін жүзеге асыру бойынша жұмыстарын жоспарлауды, бақылауды және тиімділігін бағалауды жүргізу; басқарманың құзыреті шеңберінде қызметтер мен тауарларды мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарға қатысу және дайындау.
Көліктегі бақылауды автоматтандыру басқармасының сарапшысы,

транспорте, категория С-5 (1 единица) (№ 20-7-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (в области автоматизации и управления или информационных систем или вычислительной техники и программного обеспечения или приборостроения)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание основных направлений политики РК в сфере информатизации, построения информационных систем и сетей, нормативных правовых актов по вопросам информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Разработка и совершенствование нормативных правовых актов в сфере информатизации; рассмотрение документов по вопросам по стандартизации и подтверждению соответствия в сфере информатизации; проведение совместных с Агентством РК по статистике работ по уточнению и развитию статистических показателей в сфере информатизации; подготовка отчетов по реализации стратегических документов в сфере информатизации, работа с текущей корреспонденцией в пределах компетенции, осуществление планирование, мониторинг и оценку эффективности работ по реализации капитальных расходы Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (в части информатизации Комитета), участие в разработке и согласовании технических заданий и технических спецификаций в рамках реализации инвестиционных проектов в сфере информатизации в области транспортного контроля.
21. Комитет гражданской авиации
Заместитель председателя Комитета гражданской авиации,
категория С – 1 (1 единица) (№ 21-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

С-5 санаты (1 бірлік) (№ 20-7-3-1)
Критерий
Талаптар
Білім
Жоғары техникалық (автоматтандыру мен басқару немесе ақпараттық жүйелер немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе аспап жасау саласында)
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласында ҚР саясатының негізгі бағыттарын, ақпараттық жүйелер мен желілерді құруды, ақпараттандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесі болуы дұрыс.
Функционалдық міндеттемелер
Ақпараттандыру саласында нормативтік құқықтық актілерді дайындау мен жетілдіру; ақпараттандыру саласында стандарттау мен сәйкестікті дәлелдеу мәселелері бойынша құжаттарды қарау; ҚР Статистика агенттігімен ақпараттандыру саласында статистикалық көрсеткіштерді нақтылау мен даму бойынша бірлескен жұмыстарды жүргізу; ақпараттандыру саласында стратегиялық құжаттарды жүзеге асыру бойынша есептерді дайындау; құзырет шегінде күнделікті құжаттамамен жұмыс істеу; Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің күрделі шығындарын жүзеге асыру бойынша жұмыстарын жоспарлауды, бақылауды және тиімділігін бағалауды жүргізу (Комитетті автоматтандыру бөлігінде); көліктік бақылау саласында ақпараттандыру аясында инвестициялық жобаларды жүзеге асыру шеңберінде техникалық тапсырмаларды және техникалық ерекшеліктерді әзірлеу мен келісуде қатысу.
21. Азаматтық авиация комитеті
Азаматтық авиация комитеті төрағасының орынбасары,
С – 1 санаты  (1 бірлік) (№ 21-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области гражданской авиации.
3. Знание основ экономики гражданской авиации;
4. Знание авиационных перевозочных процессов;
5. Знание основ безопасности полетов.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Опыт проведения международных переговоров;
Функциональные обязанности
Координация работы по взаимодействию с Европейским союзом (ЕКГА), Европейским авиационным агентством (JAA/EASA) и Международной организацией гражданской авиации (ИКАО) в части обеспечения безопасности полетов, формирования условий приоритетов для привлечения инвестиций в развитие отрасли гражданской авиации; утверждение расписания международных регулярных полетов; организация разработки нормативных правовых актов; контроль за проведением конкурса для авиакомпаний РК на право выполнения регулярных международных авиарейсов по перевозке пассажиров, багажа и почты; контроль за освоением бюджетных средств; осуществление связи с общественностью и средствами массовой информации; осуществление контроля за соблюдением работниками Комитета трудовой дисциплины.
Заместитель председателя Комитета гражданской авиации,
категория С– 1 (1 единица) (№ 21-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области гражданской авиации.
3. Знание основ безопасности полетов.
4. Знание основ экономики гражданской авиации.
5. Знание основ обеспечения авиационных процессов.
6. Знание основ обеспечения использования воздушного пространства и аэронавигации.
7. Знание основ обеспечения летной годности воздушных судов, сертификации аэропортов.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Опыт работы в аэропортах, авиакомпаниях, аэронавигационных службах.
Функциональные обязанности
Координация работы по взаимодействию с Межгосударственным авиационным комитетом (МАК); координация деятельности аэропортов всех форм собственности, утверждение внутренних авиамаршрутов; осуществление контроля за безопасностью полетов воздушных судов в гражданской и экспериментальной авиации; координация вопросов по оперативному управлению в сфере использования воздушного пространства, аэронавигации; организация разработки нормативных правовых актов; контроль за проведением конкурса для авиакомпаний РК на право выполнения регулярных внутренних авиарейсов по перевозке пассажиров, багажа и почты; контроль за выдачей сертификата летной годности, сертификата эксплуатанта, сертификация аэропортов, технических центров, учебных авиационных центров, за выдачей разрешений на выполнение нерегулярных полетов иностранных и казахстанских эксплуатантов гражданских воздушных судов, за реализацией инфраструктурных проектов.
Руководитель - главный государственный инспектор
Управления летной эксплуатации, категория С–3
(1 единица) (№ 21-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО).

2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
3. Азаматтық авиацияның экономика негіздерін білу.
4. Авиациялық тасымалдау процестерін білу.
5. Ұшу қауіпсіздігі негіздерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Халықаралық келіссөздер жүргізу тәжірибесі
Функционалдық міндеттері
Ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету, азаматтық авиация саласын дамытуда инвестициялар тарту үшін басым шарттарды қалыптастыру бөлігінде Еуропалық одақпен (ЕКГА), Еуропалық авиация агенттігімен (JAA/EASA) және Халықаралық азаматтық авиация ұйымымен (ИКАО) өзара іс-әрекет бойынша жұмыстарды үйлестіру; халықаралық тұрақты ұшулар кестесін бекіту; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді ұйымдастыру; ҚР авиакомпаниялары үшін жолаушыларды, жүктерді және почтаны тасымалдау бойынша халықаралық тұрақты авиарейстерді орындау құқығына конкурс өткізуді бақылау; бюджеттік қаражаттардың игерілуін бақылау, жұртшылықпен және бұқаралық ақпарат құралдарымен байланысты жүзеге асыру; Комитет қызметкерлерінің еңбек тәртібін сақтауына бақылауды жүзеге асыру.
Азаматтық авиация комитеті төрағасының орынбасары,
С – 1 санаты (1 бірлік) (№ 21-1-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
3. Ұшу қауіпсіздігі негіздерін білу.
4. Азаматтық авиацияның экономика негіздерін білу.
5. Авиациялық процестерді қамтамасыз ету негіздерін білу.
6. Әуе кеңістігін пайдалануды қамтамасыз ету және аэронавигация негіздерін білу.
7. Әуе кемелерінің ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету, әуежайларды сертификаттау негіздерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Әуежайлардағы, авиакомпаниялардағы, аэронавигациялық қызметтердегі жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекетаралық авиациялық комитетімен (МАК) өзара іс-әрекет бойынша жұмыстарды үйлестіру, барлық меншік нысанындағы әуежайлар қызметін үйлестіру; ішкі авиабағыттарды бекіту; азаматтық және эксперименттік авиациядағы әуе кемелерінің ұшу қауіпсіздігіне бақылауды жүзеге асыру; аэронавигация, әуе кеңістігін пайдалану саласындағы шұғыл басқару бойынша мәселелерді үйлестіру; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді ұйымдастыру; ұшу жарамдылығы сертификатын, пайдаланушы сертификатын беру, әуежайларды, техникалық орталықтарды, авиациялық оқу орталықтарын, техникалық орталықтарын, әуеайлақтарды сертификаттау, пайдаланушының сертификатын және ұшу жарамдылығы сертификатын беруді, азаматтық әуе кемелерін шетелдік және қазақстандық пайдаланушыларға тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсат беруді, инфрақұрылымдық жобалардың іске асырылуын бақылау.
Ұшуды пайдалану басқармасының басшысы – бас мемлекеттік
инспектор, С–3 санаты (1 бірлік) (№ 21-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиациядағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу.

3. Наличие действующего или наличие свидетельства “Линейного пилота” (ATPL) в прошлом, предпочтительно с квалификационными отметками по типам воздушных судов зарегистрированных в Республике Казахстан или воздушных судов с похожими операционными характеристиками;
4. Знание процедур в области подготовки летного состава, а также поддержании компетентности персонала связанного с выполнением полетов;
5. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Опыт работы непосредственно связанной с подготовкой норм, правил, наставлений и процедур по управлению, поддержанию и обеспечению безопасности полетов, инспектированию, надзору и сертификации, опыт инструкторской работы;
3. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet, Power Point.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления; рассмотрение и согласование документов в области сертификации эксплуатантов и подготовки авиационного персонала; участие в сертификации эксплуатантов и авиационных учебных центров; осуществление контроля и надзора за деятельностью эксплуатантов, в том числе иностранных; выдача инспекторских предписаний; внесение предложений по приостановлению и отзыву сертификатов и свидетельств эксплуатанта; доведение до субъектов гражданской авиации рекомендаций по предупреждению авиационных событий, информационных бюллетеней и указаний по безопасности полетов; участие в составлении анализов по безопасности полетов; назначение лиц, ответственных за сертификацию эксплуатантов; согласование документов для допуска к полетам по ETOPS, CAT-II и III и RVSM; участие в разработке нормативных правовых актов; подписание свидетельств авиационного персонала; взаимодействие с ИКАО, МАК и другими международными организациями.
Главный эксперт - старший государственный инспектор
Управления летной эксплуатации, категория С – 4 (№ 21-2-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);

3. Қазақстан Республикасында тіркелген әуе кемелерінің немесе жедел сипаттағы әуе кемелерінің түрлері бойынша біліктілік белгілері танылған қолданыстағы немесе бұрынғы «Линейного пилота» куәлігінің (ATPL) болуы;
4. Ұшу құрамын дайындау, сондай-ақ ұшуды орындауға байланысты персоналдың жинақтылығын қолдау саласындағы рәсімдерді білу;
5. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Ұшу қауіпсіздігін басқаруға, қолдауға және қамтамасыз етуге, тексеруге, бақылауға, сертификаттау бойынша нормалардығ ережелерді, нұсқауларды және процедураларды дайындауға тікелей байланысты жұмыс тәжірибесі, инспекторлық жұмыс тәжірибесі,
3. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру; пайдаланушыларды сертификаттау және авиациялық персоналдарды дайындау саласындағы құжаттарды қарау және келісу; пайдаланушыларды және авиациялық оқу орталықтарын сертификаттауға қатысу, пайдаланушылар қызметінне, соның ішінде шетелдіктерге бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру; инспекторлық ұйғарымдар беру; пайдаланушының сертификатынтарын және куәліктерін тоқтату және кері қайтарып алу бойынша ұсыныстар енгізу; авиациялық оқиғалар алдын-алу бойынша, ұшу қауіпсіздігі бойынша ақпараттық бюллетеньдер және нұсқаулықтар бойынша ұсынымдарды азаматтық авиация субъектілеріне дейін жеткізу; ұшу қауіпсіздігі бойынша талдаулар жасауға қатысу; пайдаланушыларды сертификаттауға жауапты тұлғаны тағайындау; ETOPS, RVSM, CAT-II және III бойынша ұшуға рұқсат беру құжаттарына келісу; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; авиациялық персоналдың куәлігіне қол қою; ИКАО,МАК және басқа да халықаралық ұйымдарымен өзара әрекеттесу.
Ұшуды пайдалану басқармасының бас сарапшысы- аға мемлекеттік
инспектор, С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 21-2-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиациядағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу;

3. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel,  E-mail, Internet, Power Point.
Функциональные обязанности
Проведение экспертизы доказательной документации по сертификации эксплуатантов гражданских воздушных судов, в том числе в качестве ответственного лица; участие в сертификации эксплуатантов, оформление и выдача сертификатов и свидетельств эксплуатанта; внесение изменений и дополнений в сертификаты и свидетельства эксплуатанта; осуществление контроля и надзора за деятельностью эксплуатантов, в том числе иностранных; выдача инспекторских предписаний; внесение предложений по приостановлению и отзыву сертификатов и свидетельств эксплуатанта; подготовка анализов по безопасности полетов; ведение учета рекомендаций, указаний и информационных бюллетеней по безопасности полетов; ведение реестра эксплуатантов гражданских воздушных судов; рассмотрение документов по допуску к перевозке опасных грузов; рассмотрение документов для допуска к полетам по ETOPS, CAT-II и III и RVSM; разработка нормативных правовых актов; взаимодействие с ИКАО, МАК и другими международными организациями.
Главный эксперт - старший государственный инспектор
Управления летной эксплуатации, категория
С – 4 (1 единица) (№ 21-2-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
3. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel,  E-mail, Internet, Power Point.
Функциональные обязанности
Проведение экспертизы доказательной документации по сертификации эксплуатантов гражданских воздушных судов, в том числе в качестве ответственного лица; участие в сертификации эксплуатантов, оформление и выдача сертификатов и свидетельств эксплуатанта; внесение изменений и дополнений в сертификаты и свидетельства эксплуатанта; осуществление контроля и надзора за деятельностью эксплуатантов, в том числе иностранных; выдача инспекторских предписаний; внесение предложений по приостановлению и отзыву сертификатов и свидетельств эксплуатанта; подготовка анализов по безопасности полетов; ведение учета рекомендаций, указаний и информационных бюллетеней по безопасности полетов; ведение реестра эксплуатантов гражданских воздушных судов; рассмотрение документов по допуску к перевозке опасных грузов; рассмотрение документов для допуска к полетам по ETOPS, CAT-II и III и RVSM; разработка нормативных правовых актов; взаимодействие с ИКАО, МАК и другими международными организациями.
Главный эксперт - старший государственный инспектор
Управления летной эксплуатации, категория С–4 (1 единица)
(№ 21-2-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное или юридическое
Профессиональная компетентность

3. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық әуе кемелерінің пайдаланушыларын сертификаттау бойынша дәлелді құжаттамаларға жауапты тұлға ретінде сараптама жүргізу; пайдаланушыларды сертификаттауға қатысу; пайдаланушының сертификатынтарын және куәліктерін ресімдеу және беру; пайдаланушының сертификатынтарына және куәліктеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу; пайдаланушылар қызметінне, соның ішінде шетелдіктерге бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру; инспекторлық ұйғарымдар беру; пайдаланушының сертификатынтарын және куәліктерін тоқтату және кері қайтарып алу бойынша ұсыныстар енгізу; ұшу қауіпсіздігі бойынша сараптамалар дайындау; ұшу қауіпсіздігі бойынша ұсыныстар, нұсқаулар, және ақпараттық бюллетеньдерді тіркеу; азаматтық авиация саласындағы әуе кемелерінің реестрін жүргізу; қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру бойынша құжаттарды қарау; ETOPS, RVSM, CAT-II және III бойынша ұшуға рұқсат беру құжаттарына келісу; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; ИКАО,МАК және басқа да халықаралық ұйымдарымен өзара әрекеттесу.
Ұшуды пайдалану басқармасының бас сарапшысы- аға мемлекеттік
инспектор, С-4 санаты (1 бірлік) (№ 21-2-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиациядағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу;
3. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық әуе кемелерінің пайдаланушыларын сертификаттау бойынша дәлелді құжаттамаларға жауапты тұлға ретінде сараптама жүргізу; пайдаланушыларды сертификаттауға қатысу; пайдаланушының сертификатынтарын және куәліктерін ресімдеу және беру; пайдаланушының сертификатынтарына және куәліктеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу; пайдаланушылар қызметінне, соның ішінде шетелдіктерге бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру; инспекторлық ұйғарымдар беру; пайдаланушының сертификатынтарын және куәліктерін тоқтату және кері қайтарып алу бойынша ұсыныстар енгізу; ұшу қауіпсіздігі бойынша сараптамалар дайындау; ұшу қауіпсіздігі бойынша ұсыныстар, нұсқаулар, және ақпараттық бюллетеньдерді тіркеу; азаматтық авиация саласындағы әуе кемелерінің реестрін жүргізу; қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру бойынша құжаттарды қарау; ETOPS, RVSM, CAT-II және III бойынша ұшуға рұқсат беру құжаттарына келісу; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; ИКАО,МАК және басқа да халықаралық ұйымдарымен өзара әрекеттесу.
Ұшуды пайдалану басқармасының бас сарапшысы- аға мемлекеттік
инспектор, С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 21-2-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность гражданской авиации;
3. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Опыт работы в сфере гражданской авиации.
Функциональные обязанности
Проведение экспертизы доказательной документации по сертификации эксплуатантов гражданских воздушных судов, в том числе в качестве ответственного лица за сертификацию; участие в составе комиссии по сертификации эксплуатантов, оформление и выдача сертификатов и свидетельств эксплуатанта; осуществление контроля и надзора за деятельностью эксплуатантов, в том числе иностранных; выдача инспекторских предписаний; внесение предложений по приостановлению и отзыву сертификатов и свидетельств эксплуатанта; подготовка и учет информационных бюллетеней и указаний по безопасности полетов; регистрация и ведение банка данных авиационных происшествий и инцидентов; составление анализа безопасности полетов; внесение изменений и дополнений в специальные положения сертификата (свидетельства) эксплуатанта; ведение реестра эксплуатантов гражданских воздушных судов; рассмотрение документов для допуска к полетам по ETOPS, CAT-II и III, и RVSM; разработка нормативных правовых актов; взаимодействие с ИКАО, МАК и другими международными организациями.
Главный эксперт - старший государственный инспектор
Управления летной эксплуатации, категория С–4 (1 единица)
(№ 21-2-2-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность гражданской авиации;
3. Знание английского языка.
Опыт работы

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиациядағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу;
3. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық әуе кемелерінің пайдаланушыларын сертификаттау бойынша дәлелді құжаттамаларға жауапты тұлға ретінде сараптама жүргізу; пайдаланушыларды сертификаттау бойынша комиссия құрамына қатысу; пайдаланушының сертификатынтарын және куәліктерін ресімдеу және беру; пайдаланушының сертификатынтарына және куәліктеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу; пайдаланушылар қызметіне, соның ішінде шетелдіктерге бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру; инспекторлық ұйғарымдар беру; пайдаланушының сертификатынтарын және куәліктерін тоқтату және кері қайтарып алу бойынша ұсыныстар енгізу; ұшу қауіпсіздігі бойынша сараптамалар дайындау; ұшу қауіпсіздігі бойынша ұсыныстар, нұсқаулар, және ақпараттық бюллетеньдерді тіркеу; авиациялық оқиғалар мен оқыс оқиғаларды тіркеу және деректер базасын енгізу; пайдаланушы сертификатынтарының (куәліктері) арнайы ережесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу; азаматтық авиация саласындағы әуе кемелерінің реестрін жүргізу; ETOPS, RVSM, CAT-II және III бойынша ұшуға рұқсат беру құжаттарына келісу; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; ИКАО,МАК және басқа да халықаралық ұйымдарымен өзара әрекеттесу.
Ұшуды пайдалану басқармасының бас сарапшысы- аға мемлекеттік инспектор, С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 21-2-2-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиациядағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу;
3. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі

3. Опыт работы в сфере гражданской авиации в качестве члена «Кабинного Экипажа» не менее 5 лет;
4. Не менее 5000 полетных часов;
5. Наличие свидетельства “Бортпроводника” с опытом работы на типах воздушных судов зарегистрированных в Республике Казахстан или воздушных судов с похожими операционными процедурами и характеристиками;
Функциональные обязанности
Экспертиза и «сертификационное обследование» субъектов Республики Казахстан для использования воздушных судов и объектов гражданской авиации. Рассмотрение и утверждение программ подготовки авиационного персонала. Проверки, аудиты, инспекции, в том числе и в полете. Подготовка и опубликование операционных директив и циркуляров, (в части касающейся). Участие в разработке национальных требований и правил по сертификации субъектов Республики Казахстан для использования воздушных судов и объектов гражданской авиации. Надзор и контроль за выполнением программ подготовки авиационного персонала операторов/эксплуатантов воздушных судов (кабинных экипажей).
Эксперт - государственный инспектор по опасным грузам
Управления летной эксплуатации, категория С – 5 (1 единица)
(№ 21-2-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
3. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet, Power Point;
3. Опыт работы в сфере гражданской авиации не менее 5 лет;
4. Наличие действующего или в прошлом свидетельства авиационного персонала, предпочтительно с опытом работы на типах воздушных судов, зарегистрированных в Республике Казахстан или воздушных судов с похожими операционными процедурами и характеристиками.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля и надзора за деятельностью эксплуатантов воздушных судов и организаций гражданской авиации Республики Казахстан в части обеспечения безопасной перевозки опасных грузов по воздуху. Участие в составе комиссии по сертификации эксплуатантов. Проверка судовой и полетной документации, в части безопасной перевозки опасных грузов. Рассмотрение и контроль за выполнением планов корректирующих действий субъектов гражданской авиации в части безопасной перевозки опасных грузов по воздуху. Осуществление инспекционной проверки организаций гражданской авиации в части безопасной перевозки опасных грузов по воздуху. Проведение перронной инспекции иностранных воздушных судов в части безопасной перевозки опасных грузов.
Эксперт – государственный инспектор Управления летной
эксплуатации, категория С – 5 (4 единицы)
(№ 21-2-3-3, № 21-2-3-4, № 21-2-3-5, № 21-2-3-6)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое
Профессиональная компетентность

3. Азаматтық авиация саласындағы «Кабина экипажы» мүшесі ретінде жұмыс тәжірибесі 5 жылдан кем емес.
4. 5000 ұшу сағатынан кем болмағаны жөн;
5. Бұрынғы «Жолсерік» куәлігінің болуы,
Қазақстан Республикасында тіркелген әуе кемелерінің үлгілерінде немесе ұқсас операциялық рәсімдері мен сипаттамалары бар әуе кемелерінде жұмыс тәжірибесінің болғаны жөн.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық авиацияның әуе кемелері мен нысандарын пайдалану үшін Қазақстан Республикасы субъектілерінің сараптамасы және «сертификаттық тексеруі» Авиациялық персоналды даярлау бағдарламаларын қарау және бекіту. Тексерістер, аудиттер, инспекциялар, оның ішінде ұшуда да, (қатысы бар бөлігінде). Операциялық нұсқаулар мен циркулярларды дайындау және жариялау. Азаматтық авиация нысандары мен әуе кемелерін пайдалану үшін Қазақстан Республикасы субъектілерін сертификаттау жөніндегі ұлттық талаптар мен қағидаларды әзірлеуге қатысу. Әуе кемелерін пайдаланушылардың/операторлардың авиациялық персоналын даярлау бағдарламаларының орындалуын бақылау және қадағалау (кабина экипаждары).
Ұшуды пайдалану басқармасының сарапшысы – қауіпті жүктер
жөніндегі-мемлекеттік инспектор,
С-5 санаты (1 бірлік) ( № 21-2-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиациядағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу.
3. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Word,Excel, E-mail, Internet, Power Point бағдарламаларымен жұмыс істей білу;
3. Азаматтық авиация саласындағы жұмыс тәжірибесі 5 жылдан кем емес.
4. Қазақстан Республикасында тіркелген әуе кемелерінің үлгілерінде немесе ұқсас операциялық рәсімдері мен сипаттамалары бар әуе кемелерінде жұмыс тәжірибесінің болғаны жөн.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы азаматтық авиация ұйымдары мен әуе кемелерін пайдаланушыларының, әуе бойынша қауіпті жүктерді қамтамасыз ету бөлігіндегі қызметін бақылау және қадағалау; Пайдаланушыларды сертификаттау жөніндегі комиссия құрамына қатысу;Кеме және ұшу құжаттамасын, қауіпті жүктерді қауіпсіз тасымалдау бөлігінде тексеруді жүргізеді;Азаматтық авиация субъектілерінің әуе бойынша қауіпті жүктерді қауіпсіз тасымалдау бөлігінде түзету жоспарларын қарайды және бақылайды; Азаматтық авиация ұйымдарын, әуе бойынша қауіпті жүктерді қауіпсіз тасымалдау бөлігінде инспекциялық тексеруді жүзеге асырады;Шетелдік әуе кемелеріне, қауіпті жүктерді қауіпсіз тасымалдау бөлігінде перрондық инспекция жүргізеді.
Ұшуды пайдалану басқармасының сарапшысы-мемлекеттік инспектор,
С-5 санаты (4 бірлік) (№ 21-2-3-3, № 21-2-3-4, № 21-2-3-5,
№ 21-2-3-6)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
3. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet, Power Point.
Функциональные обязанности
Проведение экспертизы доказательной документации по сертификации эксплуатантов гражданских воздушных судов; участие в составе комиссии по сертификации эксплуатантов, оформление и выдача сертификатов и свидетельств эксплуатанта; внесение изменений и дополнений в специальные положения сертификата (свидетельства) эксплуатанта; осуществление контроля и надзора за деятельностью эксплуатантов; учет информационных бюллетеней, рекомендаций и указаний по безопасности полетов; участие в составление анализа безопасности полетов; ведение реестра эксплуатантов гражданских воздушных судов и постоянное его обновление; участие в рассмотрении документов для допуска к полетам по ETOPS, CAT-II и III, и RVSM; разработка нормативных правовых актов; взаимодействие с ИКАО, МАК и другими международными организациями.
Руководитель - главный государственный инспектор
Управления летной годности, категория С – 3 (1 единица)
(№ 21-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта.

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиациядағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу.
3. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық әуе кемелерінің пайдаланушыларын сертификаттау бойынша дәлелді құжаттамаларға сараптама жүргізу; пайдаланушыларды сертификаттау бойынша комиссия құрамына қатысу; пайдаланушының сертификатынтарын және куәліктерін ресімдеу және беру; пайдаланушы сертификатынтарының (куәліктері) арнайы ережесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу; пайдаланушылар қызметіне, бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру; ұшу қауіпсіздігі бойынша ұсыныстар, нұсқаулар, және ақпараттық бюллетеньдерді тіркеу; ұшу қауіпсіздігіне талдау жүргізуге қатысу; азаматтық авиация саласындағы әуе кемелерінің реестрін жүргізу; ETOPS, RVSM, CAT-II және III бойынша ұшуға рұқсат беру құжаттарына келісу; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; ИКАО,МАК және басқа да халықаралық ұйымдарымен өзара әрекеттесу.
Ұшу жарамдылығы басқармасының басшысы – бас мемлекеттік
инспекторы, С–3 санаты (1 бірлік) (№ 21-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық)
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.

3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей
4. Знание требований, методов и процедур, применяемых при сертификации эксплуатантов гражданских воздушных судов, организаций по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники.
5. Знание процедур по поддержанию летной годности гражданских воздушных судов
6. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Опыт работы в техническом обслуживании или по поддержанию летной годности гражданских воздушных судов.
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления; контроль за поддержанием летной годности воздушных судов; контроль за ведением государственного реестра гражданских воздушных судов; участие в сертификации эксплуатантов гражданских воздушных судов в части поддержания летной годности, организаций по техническому обслуживанию и ремонту воздушных судов, учебных авиационных центров в части поддержания летной годности; подготовка предложений по приостановлению и отзыву сертификата летной годности, свидетельства (сертификата) авиационного персонала по летной годности; участие в разработке нормативных правовых актов в сфере гражданской авиации; выдача инспекторских предписаний.
Главный эксперт - старший государственный инспектор
Управления летной годности, категория С – 4 (1 единица)
(№ 21-3-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта.
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей
4. Знание требований, методов и процедур, применяемых при сертификации эксплуатантов гражданских воздушных судов, организаций по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники.

3. Біліктілік талаптарына сәйкес Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) стандарттары мен ұсынылатын тәжірибелерін білу.
4. Азаматтық әуе кемелерінің пайдаланушыларын, авиациялық техникаға техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша ұйымдарын сертификаттауда қолданылатын талаптар, әдістер мен рәсімдерін білу.
5. Азаматтық әуе кемелеріне ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету бойынша рәсімдерін білу.
6. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
3. Азаматтық әуе кемелеріне ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету бойынша және техникалық қызмет көрсетуде жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру; әуе кемелерінің ұшу жарамдылығын ұстауын бақылау; азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік реестрді жүргізуін бақылау; азаматтық әуе кемелерін пайдаланушылардың әуе кемелерінің ұшу жарамдылығын ұстауын, әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету және жөндеу ұйымдарын, авиациялық оқу орталығының ұшу жарамдылығын ұстауын сертификаттауға қатысу; ұшу жарамдылығы сертификатын, авиациялық персонал куәлігін (сертификатын) тоқтата тұру және кері шақыру бойынша ұсыныстар дайындау; азаматтық авиация саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; инспекторлық нұсқама беру.
Ұшу жарамдылығы басқармасының бас сарапшысы – аға мемлекеттік инспекторы, С–4 санаты (1 бірлік) (№ 21-3-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
3. Біліктілік талаптарына сәйкес Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) стандарттары мен ұсынылатын тәжірибелерін білу.
4. Азаматтық әуе кемелерінің пайдаланушыларын, авиациялық техникаға техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша ұйымдарын сертификаттауда қолданылатын талаптар, әдістер мен рәсімдерін білу.

5. Знание процедур по поддержанию летной годности гражданских воздушных судов
6. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Опыт работы в техническом обслуживании или по поддержанию летной годности гражданских воздушных судов.
Функциональные обязанности
Проведение инспектирования и сертификации ВС, подготовка и выдача сертификатов летной годности ВС, удостоверения о годности гражданского ВС по шуму на местности, лицензий на использование радиостанций, сертификатов типа ВС, свидетельств экземпляра ВС и других документов и ведение базы данных по ним; сбор данных и анализ надежности воздушных судов; инспектирование ВС по вопросам поддержания летной годности; разработка НПА по вопросам поддержания летной годности ВС; составление анализа по надежности авиационной техники, информационных бюллетеней, разработка профилактических мероприятий; участие в инспекционных и сертификационных комиссиях; выполнение функций временно отсутствующих сотрудников сектора по ПЛГ ВС; ведение базы данных (файлов) по летной годности ВС и эксплуатационной документации по летной годности организаций ГА РК.
Главный эксперт - старший государственный инспектор
Управления летной годности, категория С – 4 (1 единица)
(№ 21-3-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта.
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей
4. Знание требований, методов и процедур, применяемых при сертификации эксплуатантов гражданских воздушных судов, организаций по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники.

5. Азаматтық әуе кемелеріне ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету бойынша рәсімдерін білу.
6. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
3. Азаматтық әуе кемелеріне ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету бойынша және техникалық қызмет көрсетуде жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық әуе кемелеріне сертификаттық және инспекциялық тексеру жүргізу, ӘК ұшу жарамдылығы сертификаттарын, азаматтық ӘК жергілікті шуыл бойынша жарамдылығы жөнінде куәлік, радиостансаларды қолдануға лицензиялар, ӘК үлгі сертификатын, ӘК данасы куәлігін және басқа құжаттарды дайындау және беру, олар бойынша дерекқорды жүргізу, әуе кемелерінің мықтылығына сараптама жасау және деректер жинау, ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша ӘК инспекциялау, ӘК ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша нормативті-құқықтық актілерді жасау, авиациялық техниканың мықтылығына, ақпараттық бюллетендерге сараптама жасау және деректер жинау, алдын алу іс-шараларын жасау, инспекциялық және сертификаттық комиссияларға қатысу, ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету бойынша секторының уақытша жоқ болған қызметкерінің функцияларын орындау, ӘК ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету бойынша және ҚР азаматтық авиациясының ұйымдарының ұшу жарамдылығы бойынша пайдалану құжаттамаларына деректер қорын (файлдарды) жүргізу.
Ұшу жарамдылығы басқармасының бас сарапшысы – аға мемлекеттік
инспекторы, С–4 санаты (1 бірлік) (№ 21-3-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
3. Біліктілік талаптарына сәйкес Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) стандарттары мен ұсынылатын тәжірибелерін білу.
4. Азаматтық әуе кемелерінің пайдаланушыларын, авиациялық техникаға техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша ұйымдарын сертификаттауда қолданылатын талаптар, әдістер мен рәсімдерін білу.

5. Знание процедур по поддержанию летной годности гражданских воздушных судов
6. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Опыт работы в техническом обслуживании или по поддержанию летной годности гражданских воздушных судов.
Функциональные обязанности
Проведение инспектирования и сертификации Воздушного Судна, подготовка и выдача сертификатов летной годности Воздушного Судна, удостоверения о годности гражданского Воздушного Судна по шуму на местности, лицензий на использование радиостанций, сертификатов типа Воздушного Судна, свидетельств экземпляра Воздушного Судна и других документов и ведение базы данных по ним; сбор данных и анализ надежности воздушных судов; инспектирование Воздушного Судна по вопросам поддержания летной годности; разработка нормативных правовых актов по вопросам поддержания летной годности Воздушного Судна; составление анализа по надежности авиационной техники, информационных бюллетеней, разработка профилактических мероприятий; участие в инспекционных и сертификационных комиссиях; выполнение функций временно отсутствующих сотрудников сектора по поддержанию летной годности Воздушного Судна; ведение базы данных (файлов) по летной годности Воздушного Судна и эксплуатационной документации по летной годности организаций Гражданской авиации РК.
Эксперт – советник по особо важным полетам - государственный
инспектор Управления летной годности, категория С–5 (1 единица)
(№ 21-3-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
3. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Участие в проверках и инспектировании организаций гражданской авиации по вопросам обеспечения безопасности полетов, предотвращения авиационных происшествий и инцидентов, и по авиационной безопасности; принимает участие совместно с заинтересованными ведомствами в организации и осуществлении контроля за обеспечением и выполнением особо важных полетов в Республике Казахстан; разработка нормативных правовых актов, регламентирующих вопросы организации и контроля за обеспечением и выполнением особо важных полетов; участие в организации и проведении обучения руководителей и работников организаций гражданской авиации по обеспечению особо важных полетов; контроль за обеспечением и выполнением лидирования (проводки) воздушных судов гражданской авиации, выполняющих особо важные полеты в Республике Казахстан.
Эксперт - государственный инспектор Управления летной
годности, категория С – 5 (3 единицы)
(№ 21-3-3-2, № 21-3-3-3, № 21-3-3-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность

5. Азаматтық әуе кемелеріне ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету бойынша рәсімдерін білу.
6. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
3. Азаматтық әуе кемелеріне ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету бойынша және техникалық қызмет көрсетуде жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық әуе кемелеріне сертификаттық және инспекциялық тексеру жүргізу, Әуе Кеме ұшу жарамдылығы сертификаттарын, азаматтық Әуе Кеме жергілікті шуыл бойынша жарамдылығы жөнінде куәлік, радиостансаларды қолдануға лицензиялар, Әуе Кеме үлгі сертификатын, Әуе Кеме данасы куәлігін және басқа құжаттарды дайындау және беру, олар бойынша дерекқорды жүргізу, әуе кемелерінің мықтылығына сараптама жасау және деректер жинау, ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша ӘК инспекциялау, Әуе Кеме ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша нормативті-құқықтық актілерді жасау, авиациялық техниканың мықтылығына, ақпараттық бюллетендерге сараптама жасау және деректер жинау, алдын алу іс-шараларын жасау, инспекциялық және сертификаттық комиссияларға қатысу, ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету бойынша секторының уақытша жоқ болған қызметкерінің функцияларын орындау, Әуе Кеме ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету бойынша және ҚР азаматтық авиациясының ұйымдарының ұшу жарамдылығы бойынша пайдалану құжаттамаларына деректер қорын (файлдарды) жүргізу.
Ұшу жарамдылығы басқармасының сарапшысы - аса маңызды ұшулар
жөніндегі кеңесші-мемлекеттік инспектор,
С–5 санаты (1 бірлік) (№ 21-3-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиациядағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
3. Мүмкіндігінше мемлекеттік және ағылшын тілдерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету және авиациалық оқиғалар мен инциденттерге жол бермеу сұрақтары бойынша азаматтық авиация ұйымдарында тексеріс пен инспекциялауға қатысу; мүдделі ведомствалармен бірге Қазақстан Республикасындағы аса маңызды ұшуларды ұйымдастыруға және бақылауға қатысады; аса маңызды ұшуларды ұйымдастыруға және бақылауға қатысты сұрақтарды реттейтін нормативті құқықтық актілерді дайындайды; аса маңызды ұшулар бойынша азаматтық авиация ұйымдарының басшылары мен жұмысшыларына оқыту жүргізу және ұымдастыруға қатысады; Қазақстан Республикасында аса маңызды ұшуларды орындайтын азаматтық аиация әуе кемелерінің озуын (жүргізу) орындалуын және қаматамасыз етуіне бақылау жасау
Ұшу жарамдылығы басқармасының сарапшысы- мемлекеттік инспектор,
С–5 санаты (3 бірлік) (№ 21-3-3-2, № 21-3-3-3, № 21-3-3-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта.
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей
4. Знание требований, методов и процедур, применяемых при сертификации эксплуатантов гражданских воздушных судов, организаций по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники.
5. Знание процедур по поддержанию летной годности гражданских воздушных судов
6. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Опыт работы в техническом обслуживании или по поддержанию летной годности гражданских воздушных судов.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за техническим состоянием Воздушного Судна и организация внеплановой проверки технического состояния Воздушного Судна в случае нарушения правил эксплуатации, а также выдача сертификата летной годности Воздушного Судна; участие в проведении инспекционных проверок и инспекционного контроля соответствия сертификационным требованиям организаций по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники, в части технического обслуживания; взаимодействие с соответствующими научными учреждениями, отделами конструкторского бюро и другими организациями по вопросам эксплуатации авиационной техники и сертификации объектов гражданской авиации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники; выполнение контроля за проведением работ по установлению и индивидуальному продлению ресурсов и сроков службы авиационной техники, а также по сертификации экземпляра Воздушного Судна; осуществление работы по комплектованию, хранению, учету и использованию архивных документов, образовавшихся в процессе деятельности; формирование и ведение для внутреннего использования базы данных по вопросам, относящимся к установленной сфере поддержание летной годности; выполнение функций временно отсутствующих сотрудников сектора по поддержания летной годности Воздушного Судна.
Эксперт Управления летной годности, категория

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
3. Біліктілік талаптарына сәйкес Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) стандарттары мен ұсынылатын тәжірибелерін білу.
4. Азаматтық әуе кемелерінің пайдаланушыларын, авиациялық техникаға техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша ұйымдарын сертификаттауда қолданылатын талаптар, әдістер мен рәсімдерін білу.
5. Азаматтық әуе кемелеріне ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету бойынша рәсімдерін білу.
6. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
3. Азаматтық әуе кемелеріне ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету бойынша және техникалық қызмет көрсетуде жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Әуе кемелерінің техникалық жай күйіне бақылау және пайдалану ережелерін сақтамаған жағдайда әуе кемелерін техникалық жай күйіне жоспардан тыс тексеріс жасауды ұйымдастыру және әуе кемелерінің ұшу жарамдылығына сертификаттар беруі; техникалық қызмет көрсету бөлігінде техникалық қызмет және аваиациялық техникасы жөндеу ұйымдары бойынша сертификаттау талаптарына сәйкес инспекциялық тексеріс және бақылауды жүргізуге қатысу; авиациялық техникасыны пайдалану және техникалық қызмет және аваиациялық техникасы жөндеу бойынша азаматтық авиация объектілерін сертификаттау сұрақтары бойынша тиісті ғылыми мекемлермен, конструкторское бюро бөлімімен және басқа ұйымдармен өзара әрекет жасау; авиациялық техниканы және әуе кемелерінің сертификаттау даналары бойынша орнату және жеке ресурстары мен қызметтік уақытын ұзарту бойынша жұмыстарды бақылау; ұшу жарамдылығында белгіленген саласы бойынша дерекқор ішкі пайдалануды жүргізу және құру кезінде пайда болған мұрағаттық құжаттарды топтау, сақтау, есеп жүргізу және пайдалану жұмыстарын жүзеге асыру; Әуе Кеменің ұшу жарамдылығы күтіп ұстау секторының уақытша жоқ қызметкерлерінің міндеттерін орындау.
Ұшу жарамдылығы басқармасының сарапшысы,

С – 5 (2 единицы) (№ 21-3-3-5, № 21-3-3-6)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта.
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей
4. Знание требований, методов и процедур, применяемых при сертификации эксплуатантов гражданских воздушных судов, организаций по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники.
5. Знание процедур по поддержанию летной годности гражданских воздушных судов
6. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Опыт работы в техническом обслуживании или по поддержанию летной годности гражданских воздушных судов.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за техническим состоянием Воздушного Судна и организация внеплановой проверки технического состояния Воздушного Судна в случае нарушения правил эксплуатации, а также выдача сертификата летной годности Воздушного Судна; участие в проведении инспекционных проверок и инспекционного контроля соответствия сертификационным требованиям организаций по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники, в части технического обслуживания; взаимодействие с соответствующими научными учреждениями, отделами конструкторского бюро и другими организациями по вопросам эксплуатации авиационной техники и сертификации объектов гражданской авиации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники; выполнение контроля за проведением работ по установлению и индивидуальному продлению ресурсов и сроков службы авиационной техники, а также по сертификации экземпляра ВС; осуществление работы по комплектованию, хранению, учету и использованию архивных документов, образовавшихся в процессе деятельности; формирование и ведение для внутреннего использования базы данных по вопросам, относящимся к установленной сфере поддержание летной годности; выполнение функций временно отсутствующих сотрудников сектора по поддержанию летной годности Воздушного Судна.
Руководитель - главный государственный инспектор Управления

С–5 санаты ((2 бірлік) № 21-3-3-5, № 21-3-3-6)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Көлік саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
3. Біліктілік талаптарына сәйкес Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) стандарттары мен ұсынылатын тәжірибелерін білу.
4. Азаматтық әуе кемелерінің пайдаланушыларын, авиациялық техникаға техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша ұйымдарын сертификаттауда қолданылатын талаптар, әдістер мен рәсімдерін білу.
5. Азаматтық әуе кемелеріне ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету бойынша рәсімдерін білу.
6. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
3. Азаматтық әуе кемелеріне ұшу жарамдылығын қамтамасыз ету бойынша және техникалық қызмет көрсетуде жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Әуе кемелерінің техникалық жай күйіне бақылау және пайдалану ережелерін сақтамаған жағдайда әуе кемелерін техникалық жай күйіне жоспардан тыс тексеріс жасауды ұйымдастыру және әуе кемелерінің ұшу жарамдылығына сертификаттар беруі; техникалық қызмет көрсету бөлігінде ТО және РАТ ұйымдары бойынша сертификаттау талаптарына сәйкес инспекциялық тексеріс және бақылауды жүргізуге қатысу; АТ-ны пайдалану және ТО және РАТ бойынша азаматтық авиация объектілерін сертификаттау сұрақтары бойынша тиісті ғылыми мекемлермен, ОКБ және басқа ұйымдармен өзара әрекет жасау; авиациялық техниканы және әуе кемелерінің сертификаттау даналары бойынша орнату және жеке ресурстары мен қызметтік уақытын ұзарту бойынша жұмыстарды бақылау; ұшу жарамдылығында белгіленген саласы бойынша дерекқор ішкі пайдалану ды жүргізу және құру кезінде пайда болған мұрағаттық құжаттарды топтау, сақтау, есеп жүргізу және пайдалану жұмыстарын жүзеге асыру; ПЛГ ВС секторының уақытша жоқ қызметкерлерінің міндеттерін орындау.
Аэронавигация басқармасының басшысы – бас мемлекеттік

аэронавигации, категория С – 3 (1 единица) (№ 21-4-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области воздушного транспорта;
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО в области аэронавигационного обслуживания
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Владение английским языком.
Функциональные обязанности
Осуществление проверок организаций, предоставляющих аэронавигационное обслуживание. Участие в процессе сертификации аэронавигационных организаций. Участие в расследовании авиационных происшествий и инцидентов в части аэронавигационного обслуживания. Участие в процессе сертификации эксплуатантов воздушных судов, аэродромов и учебных центров в части аэронавигационного обслуживания. Выдача свидетельств авиационному персоналу по обслуживанию воздушного движения. Взаимодействие с уполномоченным органом в сфере государственной авиации в части аэронавигационного обслуживания. Разработка нормативно правовых актов в области аэронавигационного обслуживания. Выявление и публикация отличий национальных нормативно правовых актов в области аэронавигационного обслуживания от стандартов и рекомендуемой практики международной организации гражданской авиации (ИКАО).
Главный эксперт - старший государственный инспектор Управления
аэронавигации, категория С – 4 (1 единица) (№ 21-4-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

инспектор, С – 3 санаты (1 бірлік) (№ 21-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Әуе көлігі саласындағы қарым-қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу;
3. Аэронавигациялық қызмет көрсету саласындағы ИКАО стандарттары мен ұсынымды практикасын білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей алу
3. Ағылшын тілін білу.
Функционалдық міндеттері
Аэронавигациялық қызмет көрсететін ұйымдарға тексеру жүргізу; аэронавигациялық ұйымдарды сертификаттау үдерісіне қатысу; авиациялық оқиғалар мен инциденттерді аэронавигациялық қызмет көрсету тұрғысынан тексеруге қатысу; әуе кемелерін пайдаланушыларды, әуеайлақтарды және оқыту орталықтарын аэронавигациялық қызмет көрсету тұрғысынан сертификаттау үдерісіне қатысу; әуе қозғалысына қызмет көрсету жөніндегі авиациялық персоналға куәлік беру; мемлекеттік авиация саласындағы уәкілетті органмен аэронавигациялық қызмет көрсету тұрғысынан өзара әрекет ету; аэронавигациялық қызмет көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; аэронавигациялық қызмет көрсету саласындағы ұлттық нормативтік құқықтық актілердің Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) стандарттары мен ұсынымды практикасынан айырмашылықтарын анықтау және жариялау.
Аэронавигация басқармасының бас сарапшысы – аға мемлекеттік
инспектор, С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 21-4-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области воздушного транспорта;
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО в области организации и обслуживания воздушного движения
Опыт работы
1 Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2 Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Владение английским языком (желательно).
Функциональные обязанности
Осуществление проверок организаций, предоставляющих аэронавигационное обслуживание в части организации и обслуживания воздушного движения. Участие в процессе сертификации аэронавигационных организаций в части организации и обслуживания воздушного движения. Участие в расследовании авиационных происшествий и инцидентов в части организации и обслуживания воздушного движения. Участие в процессе сертификации эксплуатантов воздушных судов, аэродромов и учебных центров в части организации и обслуживания воздушного движения. Выдача свидетельств авиационному персоналу по обслуживанию воздушного движения. Взаимодействие с уполномоченным органом в сфере государственной авиации в части организации и обслуживания воздушного движения. Разработка нормативно правовых актов в области организации и обслуживания воздушного движения. Выявление и публикация отличий национальных нормативно правовых актов в области организации и обслуживания воздушного движения от стандартов и рекомендуемой практики международной организации гражданской авиации (ИКАО).
Эксперт - государственный инспектор Управления аэронавигации,
категория С – 5 (1 единица) (№ 21-4-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области воздушного транспорта;
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО в области радиотехнического обеспечения полетов
Опыт работы

2. Әуе көлігі саласындағы қарым-қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу;
3.Әуе қозғалысын ұйымдастыру және оған қызмет көрсету саласындағы ИКАО стандарттары мен ұсынымды практикасын білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей алу
3. Ағылшын тілін білу (мүмкіндігінше).
Функционалдық міндеттері
Аэронавигациялық қызмет көрсететін ұйымдарға әуе қозғалысын ұйымдастыру және оған қызмет көрсету тұрғысынан тексеру жүргізу; аэронавигациялық ұйымдарды әуе қозғалысын ұйымдастыру және оған қызмет көрсету тұрғысынан сертификаттау үдерісіне қатысу; авиациялық оқиғалар мен инциденттерді әуе қозғалысын ұйымдастыру және оған қызмет көрсету тұрғысынан тексеруге қатысу; әуе кемелерін пайдаланушыларды, әуеайлақтарды және оқыту орталықтарын әуе қозғалысын ұйымдастыру және оған қызмет көрсету тұрғысынан сертификаттау үдерісіне қатысу; әуе қозғалысына қызмет көрсету жөніндегі авиациялық персоналға куәлік беру; мемлекеттік авиация саласындағы уәкілетті органмен әуе қозғалысын ұйымдастыру және оған қызмет көрсету тұрғысынан өзара әрекет ету; әуе қозғалысын ұйымдастыру және оған қызмет көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; әуе қозғалысын ұйымдастыру және оған қызмет көрсету саласындағы ұлттық нормативтік құқықтық актілердің Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) стандарттары мен ұсынымды практикасынан айырмашылықтарын анықтау және жариялау.
Аэронавигация басқармасының сарапшысы – мемлекеттік инспектор,
С – 5 санаты (1 бірлік) (№ 21-4-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Әуе көлігі саласындағы қарым-қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу;
3. Ұшуды радиотехникалық қамтамасыз ету саласындағы ИКАО стандарттары мен ұсынымды практикасын білу
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Владение английским языком (желательно).
Функциональные обязанности
Осуществление проверок организаций, предоставляющих аэронавигационное обслуживание в части радиотехнического обспечения полетов. Участие в процессе сертификации аэронавигационных организаций в части радиотехнического обспечения полетов. Участие в расследовании авиационных происшествий и инцидентов в части радиотехнического обеспечения полетов. Участие в процессе сертификации эксплуатантов воздушных судов, аэродромов и учебных центров в части радиотехнического обеспечения полетов. Взаимодействие с уполномоченным органом в сфере государственной авиации в части радиотехнического обеспечения полетов. Разработка нормативно правовых актов в области радиотехнического обеспечения полетов.
Выявление и публикация отличий национальных нормативно правовых актов в области радиотехнического обеспечения полетов от стандартов и рекомендуемой практики международной организации гражданской авиации (ИКАО).
Эксперт - государственный инспектор управления аэронавигации,
категория С – 5 (1 единица) (№ 21-4-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области воздушного транспорта;
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО в области метеорологического обеспечения полетов
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2 Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей алу
3. Ағылшын тілін білу (мүмкіндігінше).
Функционалдық міндеттері
Аэронавигациялық қызмет көрсететін ұйымдарға ұшуды радиотехникалық қамтамасыз ету тұрғысынан тексеру жүргізу; аэронавигациялық ұйымдарды ұшуды радиотехникалық қамтамасыз ету тұрғысынан сертификаттау үдерісіне қатысу; авиациялық оқиғалар мен инциденттерді ұшуды радиотехникалық қамтамасыз ету тұрғысынан тексеруге қатысу; әуе кемелерін пайдаланушыларды, әуеайлақтарды және оқыту орталықтарын ұшуды радиотехникалық қамтамасыз ету тұрғысынан сертификаттау үдерісіне қатысу; мемлекеттік авиация саласындағы уәкілетті органмен ұшуды радиотехникалық қамтамасыз ету тұрғысынан өзара әрекет ету; ұшуды радиотехникалық қамтамасыз ету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; ұшуды радиотехникалық қамтамасыз ету саласындағы ұлттық нормативтік құқықтық актілердің Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) стандарттары мен ұсынымды практикасынан айырмашылықтарын анықтау және жариялау.
Аэронавигация басқармасының сарапшысы – мемлекеттік инспектор,
С – 5 санаты (1 бірлік) (№ 21-4-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Әуе көлігі саласындағы қарым-қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу;
3. Ұшуды метеорологиялық қамтамасыз ету саласындағы ИКАО стандарттары мен ұсынымды практикасын білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей алу

3. Владение английским языком (желательно).
Функциональные обязанности
Осуществление проверок организаций, предоставляющих аэронавигационное обслуживание в части метеорологического обеспечения полетов. Участие в процессе сертификации аэронавигационных организаций в части метеорологического обеспечения полетов. Участие в расследовании авиационных происшествий и инцидентов в части метеорологического обеспечения полетов. Участие в процессе сертификации эксплуатантов воздушных судов, аэродромов и учебных центров в части метеорологического обеспечения полетов. Взаимодействие с уполномоченным органом в сфере государственной авиации в части метеорологического обеспечения полетов. Разработка нормативно правовых актов в области метеорологического обеспечения полетов.
Выявление и публикация отличий национальных нормативно правовых актов в области метеорологического обеспечения полетов от стандартов и рекомендуемой практики международной организации гражданской авиации (ИКАО).
Руководитель - главный государственный инспектор Управления
аэропортов, категория С – 3 (1 единица) (№ 21-5-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области воздушного транспорта, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО).
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Опыт работы на производстве (в аэропортах или авиакомпаниях)
Функциональные обязанности
Организация деятельности Управления; проведение сертификационного обследования; выдача (отказ в выдаче) сертификата годности аэродромов (вертодромов) эксплуатантам аэродромов (вертодромов) Республики Казахстан; приостановление (отзыв) действия сертификата годности аэродромов (вертодромов) при несоблюдении требований законодательства в сфере гражданской авиации и правил сертификации; возобновление действия сертификата после устранения выявленных недостатков; осуществление контроля и надзора за содержанием объектов аэродромов (вертодромов), посадочных площадок; осуществление контроля и надзора качеством аэропортовской деятельности; осуществление контроля и надзора за строительством, реконструкцией объектов на территории аэропорта и эксплуатацией зданий аэропорта; осуществление контроля и надзора за строительством, контроль и надзор за подтверждением достоверности суммы налога на добавленную стоимость, предъявленную к аэропортам при осуществлении рейсов воздушными судами авиакомпаний стран таможенного союза и количестве реализованных аэропортом горюче-смазочных материалов; контроль и надзор за организацией орнитологического обеспечения полетов и орнитологической обстановки в районе аэродрома; контроль и надзор за планом действий на случай аварийной обстановки на аэродроме и периодические учения по отработке взаимодействие личного состава в аварийных ситуациях; контроль и надзор за оповещением и опубликованием изменений к официально объявленной аэронавигационной информации; выдача разрешений на осуществление деятельности, которая может представлять угрозу безопасности полетов воздушных судов; разработка проектов нормативных правовых актов, рекомендаций и предложений по усовершенствованию действующих законодательных и правовых актов в сфере гражданской авиации; участие в расследование авиационных происшествий и инцидентов; введение учета аэродромов (вертодромов) Республики Казахстан;
Главный эксперт - старший государственный инспектор Управления

3. Ағылшын тілін білу (мүмкіндігінше).
Функционалдық міндеттері
Аэронавигациялық қызмет көрсететін ұйымдарға ұшуды метеорологиялық қамтамасыз ету тұрғысынан тексеру жүргізу. Аэронавигациялық ұйымдарды ұшуды метеорологиялық қамтамасыз ету тұрғысынан сертификаттау үдерісіне қатысу. Авиациялық оқиғалар мен инциденттерді ұшуды метеорологиялық қамтамасыз ету тұрғысынан тексеруге қатысу. Әуе кемелерін пайдаланушыларды, әуеайлақтарды және оқыту орталықтарын ұшуды метеорологиялық қамтамасыз ету тұрғысынан сертификаттау үдерісіне қатысу. Мемлекеттік авиация саласындағы уәкілетті органмен ұшуды метеорологиялық қамтамасыз ету тұрғысынан өзара әрекет ету. Ұшуды метеорологиялық қамтамасыз ету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Ұшуды метеорологиялық қамтамасыз ету саласындағы ұлттық нормативтік құқықтық актілердің Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) стандарттары мен ұсынымды практикасынан айырмашылықтарын анықтау және жариялау.
Әуежайлар басқармасының басшысы – бас мемлекеттік инспектор,
С – 3 санаты (1 бірлік) (№ 21-5-1)
Критерилер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру; сертификаттық тексеріс жүргізу; Қазақстан Республикасының әуеайлақтарының (тікұшақ айлақтарының) пайдаланушыларына әуеайлақтың (тікұшақ айлақтарының) жарамдылық сертификатын беру (беруден бас тарту); азаматтық авиация саласындағы заңнама және сертификаттау қағидасының талаптарын ескермеген жағдайда әуеайлақтың (тікұшақ айлақтарының) жарамдылық сертификатын тоқтату (қайтарып алу); берілген ескертулерді жойғаннан соң сертификаттың қолданысын жаңарту; әуеайлақтың (тікұшақ айлақтарының) обьектілеріне бақылау жасау; әуежай қызметінің сапасына бақылау жасау; әуежай аумағындағы обьектілердің құрылысы, қайта жөндеу және әуежай ғимаратын пайдалану бойынша бақылау жасау; кедендік одақ елдерінің авиакомпанияларының әуе кемелері орындаған рейстері кезінде әуежайларға салынатын қосымша құн салығының сомасының дұрыстығына бақылау жасау; ұшуларды орнитологиялық қамтамасыз ету және әуеайлақ аумағында орнитологиялық жағдайға бақылау жасау; әуеайлақта авариялық жағдай кезіндегі жоспардың орындалуына және авариялық кезде жеке құрамның өзара қарым қатынасы бойынша кезеңдік оқуға бақылау жасау; ресми мәлімделінген аэронавигациялық ақпараттарға енгізілген өзгерістер туралы хабарландыруларға бақылау жасау; әуе кемелерінің ұшуларына қауіп төндіретін қызметке рұқсат беру; нормативті құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, азаматтық авиация саласындағы қолданыстағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу; авиациялық жағдайлар мен инциденттерді зерттеуге қатысу; Қазақстан Республикасының әуеайлақтарын (тікұшақ айлақтарын) есепке алу.
Әуежайлар басқамасының бас сарапшысы-аға мемлекеттік инспектор,

аэропортов, категория С–4 (1 единица) (№ 21-5-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области воздушного транспорта, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО).
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2 Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Опыт работы на производстве (в аэропортах или авиакомпаниях)
Функциональные обязанности
Проведение сертификационного обследования; выдача (отказ в выдаче) сертификата годности аэродромов (вертодромов) эксплуатантам аэродромов (вертодромов) Республики Казахстан; приостановление (отзыв) действия сертификата годности аэродромов (вертодромов) при несоблюдении требований законодательства в сфере гражданской авиации и правил сертификации; возобновление действия сертификата после устранения выявленных недостатков; осуществление контроля и надзора за содержанием объектов аэродромов (вертодромов), посадочных площадок; осуществление контроля и надзора качеством аэропортовской деятельности; осуществление контроля и надзора за строительством, реконструкцией объектов на территории аэропорта и эксплуатацией зданий аэропорта; осуществление контроля и надзора за строительством; контроль и надзор за организацией орнитологического обеспечения полетов и орнитологической обстановки в районе аэродрома; контроль и надзор за планом действий на случай аварийной обстановки на аэродроме и периодические учения по отработке взаимодействие личного состава в аварийных ситуациях; контроль и надзор за оповещением и опубликованием изменений к официально объявленной аэронавигационной информации; разработка проектов нормативных правовых актов, рекомендаций и предложений по усовершенствованию действующих законодательных и правовых актов в сфере гражданской авиации; участие в расследование авиационных происшествий и инцидентов; введение учета аэродромов (вертодромов) Республики Казахстан;
Главный эксперт - старший государственный инспектор Управления

С–4 санаты (1 бірлік) (№ 21-5-2-1)
Критерилер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Сертификаттық тексеріс жүргізу; Қазақстан Республикасының әуеайлақтарының (тікұшақ айлақтарының) пайдаланушыларына әуеайлақтың (тікұшақ айлақтарының) жарамдылық сертификатын беру (беруден бас тарту); азаматтық авиация саласындағы заңнама және сертификаттау қағидасының талаптарын ескермеген жағдайда әуеайлақтың (тікұшақ айлақтарының) жарамдылық сертификатын тоқтату (қайтарып алу); берілген ескертулерді жойғаннан соң сертификаттың қолданысын жаңарту; әуеайлақтың (тікұшақ айлақтарының) обьектілеріне бақылау жасау; әуежай қызметінің сапасына бақылау жасау; әуежай аумағындағы обьектілердің құрылысы, қайта жөндеу және әуежай ғимаратын пайдалану бойынша бақылау жасау; кедендік одақ елдерінің авиакомпанияларының әуе кемелері орындаған рейстері кезінде әуежайларға салынатын қосымша құн салығының сомасының дұрыстығына бақылау жасау; ұшуларды орнитологиялық қамтамасыз ету және әуеайлақ аумағында орнитологиялық жағдайға бақылау жасау; әуеайлақта авариялық жағдай кезіндегі жоспардың орындалуына және авариялық кезде жеке құрамның өзара қарым қатынасы бойынша кезеңдік оқуға бақылау жасау; ресми мәлімделінген аэронавигациялық ақпараттарға енгізілген өзгерістер туралы хабарландыруларға бақылау жасау; әуе кемелерінің ұшуларына қауіп төндіретін қызметке рұқсат беру; нормативті құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, азаматтық авиация саласындағы қолданыстағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу; авиациялық жағдайлар мен инциденттерді зерттеуге қатысу; Қазақстан Республикасының әуеайлақтарын (тікұшақ айлақтарын) есепке алу.
Әуежайлар басқармасының бас сарапшысы-аға мемлекеттік

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области воздушного транспорта, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО).
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых актов, регламентирующих вопросы деятельности гражданской авиации; контроль за соблюдением требований и технических условий, применяемых при проектировании, реконструкции, строительстве и эксплуатации объектов аэропортовой инфраструктуры; рассмотрение планов и проектов строительства новых аэродромов, дальнейшего развития или модификации существующих аэродромов, представленных для утверждения в Комитет граждаснкой авиавции для обеспечения соблюдения требований SARPS ИКАО и национальных правил государства; разработка проектов нормативных правовых актов, рекомендаций и предложений по усовершенствованию действующих законодательных и правовых актов в сфере гражданской авиации; расследование возможных нарушений нормативных правовых актов в области годности аэродромов и принятие необходимых мер по устранению последствий и предотвращению подобных нарушений в будущем; введение учета аэродромов (вертодромов) Республики Казахстан.
Руководитель - главный государственный инспектор
Управления авиационной безопасности, категория С – 3
(1 единица) (№ 21-6-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта;
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей;

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық авиация қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; әуежай инфрақұрылымының обьектілерін пайдалану және құрылыс, қайта жаңарту, жобалау кезінде техникалық жағдайлар мен талаптардың сақталуына бақылау жасау;
жаңа әуеайлақтардың құрылысының жоспарлары мен жобаларын қарау; нормативті құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, азаматтық авиация саласындағы қолданыстағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу; әуеайлақ жарамдылығы облысында НҚА бұзылуын зерттеу және олардың алдағы уақытта қайталанбауы бойынша шараларды қарастыру; Қазақстан Республикасының әуеайлақтарын (тікұшақ айлақтарын) есепке алу.
Авиациялық қауіпсіздік басқармасының басшысы-бас мемлекеттік
инспектор, С–3 санаты (1 бірлік) (№ 21-6-1)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық ( мүмкіндігінше авиациялық) немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Көлік саласында қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді білуі;
3. Функциялық міндеттеріне сәйкес ИКАО қалыптарын және ұсынылған тәжірибелерін білуі;

4. Знание требований, методов и процедур применяемых при защите гражданской авиации от актов незаконного вмешательства;
5. Знание процедур при технологии досмотра, пропускного и внутриобъектового режимов в аэропортах.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet;
3. Владение английским языком (желательно).
Функциональные обязанности
Экспертиза и «сертификационное обследование» по организации досмотра служб авиационной безопасности аэропортов Республики Казахстан. Рассмотрение и утверждение программы подготовки и переподготовки специалистов служб авиационной безопасности, должностных лиц уполномоченного органа в сфере гражданской авиации по вопросам авиационной безопасности и безопасности полетов.Выдача, продление, приостановление и отзыв сертификата по организации досмотра служб авиационной безопасности аэропорта, эксплуатанта по заявлению оператора и по результатам инспекторских проверок. Выдача инспекторских предписаний. Осуществление контроля и надзора за соответствием сертификационным требованиям субъектами Республики Казахстан для использования воздушных судов и объектов гражданской авиации. Осуществление проверок, аудитов, инспекций организаций гражданской авиации. Осуществление контроля и надзора совместно с другими государственными органами в соответствии с их компетенцией за соблюдением законов, правил и процедур, обеспечивающих защиту гражданской авиации Республики Казахстан от актов незаконного вмешательства. Ведение учета нарушений требований безопасности полетов и авиационной безопасности в сфере гражданской авиации. Осуществление контроля и надзора за выполнением требований нормативных актов по авиационной безопасности и расследование случаев их нарушений.
Ведение учета нарушений требований авиационной безопасности. Организация, контроль и координация мероприятий по обеспечению защиты и охраны пассажиров, членов экипажа, наземного персонала, населения, воздушных судов, аэропорта и аэронавигационных средств от актов незаконного вмешательства, совершаемых на земле и в полете.
Главный эксперт - консультант Председателя по безопасности
Управления авиационной безопасности – старший государственный
инспектор, С – 4 (№ 21-6-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или юридическое
Профессиональная компетентность

4. Азаматтық авиацияны заңсыз араласу актілерінен қорғау кезінде қолданылатын талаптарды, тәсілдерді және рәсімдерді білуі;
5. Әуежайларда өткізу және ішкі объектілер режимін техникалық бақылау кезіндегі рәсімдерді білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
3. Ағылшын тілін білу (мүмкіндігінше).
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының әуежайларында авиациялық қауіпсіздік қызметін бақылауын үйымдастыру бойынша сараптама және «сертификациялық зерттеу»; азаматтық авиация саласында авиациялық қауіпсіздік және ұшулардың қауіпсіздігі мәселелері бойынша авиациялық қауіпсіздік қызметі мамандарын, уәкілетті органдардың лауазымды адамдарын даярлау және қайта даярлау бағдарламасын қарастыру және бекіту; әуежайларда авиациялық қауіпсіздік қызметін бақылауды ұйымдастыру бойынша сертификатты оператор өтініші бойынша және инспекторлық тексеру нәтижесі бойынша пайдаланушыға беру, ұзарту, тоқтату және қайтарып алу; инспекторлық нұсқама беру; азаматтық авиация әуе кемелерін және объектілерін пайдалану үшін Қазақстан Республикасы субъектілерінің сертификациялық талаптарға сәйкес бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру; азаматтық авиация ұйымының аудиттерін, инспекцияларын, тексерулерді жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы азаматтық авиациясына заңсыз араласу актілерінен қорғауды қамтамассыз ететін заңдарды, ережелерді және процедураларды қолдану бойынша басқа мемлекеттік органдармен, олардың құзіреттеріне сәйкес, бірігіп бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру; азаматтық авиация саласында ұшу қауіпсіздігі және авиациялық қауіпсіздік талаптарын бұзу есебін жүргізу; авиациялық қауіпсіздік бойынша нормативтік актілердің талаптарын орындауға байланысты қадағалау мен бақылауды жүзеге асыру және олардың бұзылу кездерін зерттеу; авиациялық қауіпсіздік талаптарын бұзу есебін жүргізу; жолаушыларды, экипаж мүшелерін, жердегі қызметкерлерді, халықтарды, әуе кемелерін, әуежайларды және аэронавигациялық құралдарды жерде және ұшуларда болатын заңсыз араласу актілерінен сақтауды және қорғауды қамтамассыз ету бойынша іс шараларды ұйымдастыру, бақылау және координациялау.
Авиациялық қауіпсіздік басқармасының бас сарапшысы-Төрағаның
қауіпсіздік жөніндегі кеңесшісі-аға мемлекеттік инспектор,
С–4 санаты (1 бірлік) (№ 21-6-2)
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық ( мүмкіндігінше авиациялық) немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта;
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей;
4. Знание требований, методов и процедур применяемых при защите гражданской авиации от актов незаконного вмешательства;
5. Знание процедур при технологии досмотра, пропускного и внутриобъектового режимов в аэропортах.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet;
3. Опыт работы на руководящих должностях САБ и/или работы в управлении авиационной безопасности, в вооруженных силах Республики Казахстан, и в государственных органах, указанных в статье 6 Закона Республики Казахстан «Об оперативно-розыскной деятельности на должностях офицерского состава, связанных с осуществлением оперативно-розыскной деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4. Владение английским языком (желательно).
Функциональные обязанности
Экспертиза и «сертификационное обследование» по организации досмотра служб авиационной безопасности аэропортов Республики Казахстан. Рассмотрение и утверждение программы подготовки и переподготовки специалистов служб авиационной безопасности, должностных лиц уполномоченного органа в сфере гражданской авиации по вопросам авиационной безопасности и безопасности полетов. Выдача, продление, приостановление и отзыв сертификата по организации досмотра служб авиационной безопасности аэропорта, эксплуатанта по заявлению оператора и по результатам инспекторских проверок. Выдача инспекторских предписаний. Осуществление контроля и надзора за соответствием сертификационным требованиям субъектами Республики Казахстан для использования воздушных судов и объектов гражданской авиации. Осуществление проверок, аудитов, инспекций организаций гражданской авиации. Осуществление контроля и надзора совместно с другими государственными органами в соответствии с их компетенцией за соблюдением законов, правил и процедур, обеспечивающих защиту гражданской авиации Республики Казахстан от актов незаконного вмешательства. Ведение учета нарушений требований безопасности полетов и авиационной безопасности в сфере гражданской авиации. Осуществление контроля и надзора за выполнением требований нормативных актов по авиационной безопасности и расследование случаев их нарушений. Ведение учета нарушений требований авиационной безопасности. Организация, контроль и координация мероприятий по обеспечению защиты и охраны пассажиров, членов экипажа, наземного персонала, населения, воздушных судов, аэропорта и аэронавигационных средств от актов незаконного вмешательства, совершаемых на земле и в полете.
Эксперт - государственный инспектор Управления авиационной

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Көлік саласында қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді білуі;
3.Функциялық міндеттеріне сәйкес ИКАО қалыптарын және ұсынылған тәжірибелерін білуі;
4. Азаматтық авиацияны заңсыз араласу актілерінен қорғау кезінде қолданылатын талаптарды, тәсілдерді және рәсімдерді білуі;
5. Әуежайларда өткізу және ішкі объектілер режимін техникалық бақылау кезіндегі рәсімдерді білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
3. САБ басқару лауазымында жұмыс тәжірибесі және/немесе авиациялық қауіпсіздік басқармасында жұмыс тәжірибесі және/немесе Қазақстан Республикасы қарулы күштерінде қызмет өтілінін болуы, мемлекеттік органдарда «Шұғыл іздеу қызметтері туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабында көрсетілгендей Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес шұғыл іздеу қызметін жүзеге асыруына байланысты офицерлік құрам лауазымында тәжірибесі;
4. Ағылшын тілін білу (мүмкіндігінше).
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының әуежайларында авиациялық қауіпсіздік қызметін бақылауын үйымдастыру бойынша сараптама және «сертификациялық зерттеу»; Азаматтық авиация саласында авиациялық қауіпсіздік және ұшулардың қауіпсіздігі мәселелері бойынша авиациялық қауіпсіздік қызметі мамандарын, уәкілетті органдардың лауазымды адамдарын даярлау және қайта даярлау бағдарламасын қарастыру және бекіту; әуежайларда авиациялық қауіпсіздік қызметін бақылауды ұйымдастыру бойынша сертификатты оператор өтініші бойынша және инспекторлық тексеру нәтижесі бойынша пайдаланушыға беру, ұзарту, тоқтату және қайтарып алу; инспекторлық нұсқама беру; азаматтық авиация әуе кемелерін және объектілерін пайдалану үшін Қазақстан Республикасы субъектілерінің сертификациялық талаптарға сәйкес бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру; азаматтық авиация ұйымының аудиттерін, инспекцияларын, тексерулерді жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы азаматтық авиациясына заңсыз араласу актілерінен қорғауды қамтамассыз ететін заңдарды, ережелерді және процедураларды қолдану бойынша басқа мемлекеттік органдармен, олардың құзіреттеріне сәйкес, бірігіп бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру; азаматтық авиация саласында ұшу қауіпсіздігі және авиациялық қауіпсіздік талаптарын бұзу есебін жүргізу; авиациялық қауіпсіздік бойынша нормативтік актілердің талаптарын орындауға байланысты қадағалау мен бақылауды жүзеге асыру және олардың бұзылу кездерін зерттеу; авиациялық қауіпсіздік талаптарын бұзу есебін жүргізу; жолаушыларды, экипаж мүшелерін, жердегі қызметкерлерді, халықтарды, әуе кемелерін, әуежайларды және аэронавигациялық құралдарды жерде және ұшуларда болатын заңсыз араласу актілерінен сақтауды және қорғауды қамтамассыз ету бойынша іс шараларды ұйымдастыру, бақылау және координациялау.
Авиациялық қауіпсіздік басқармасының сарапшысы-мемлекеттік

С – 3 (1 единица) (№ 21-7-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта.
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей
4. Знание требований, методов и процедур, применяемых при поисково-аварийно-спасательных операциях (работах)
5. Знание процедур обслуживания воздушного движения, производства полетов в сфере гражданской авиации
6. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Опыт работы в сфере обслуживания воздушного движения или в области поисково-спасательного обеспечения полетов или аварийно-спасательного обеспечения полетов в аэропортах.
Функциональные обязанности
Организация работы управления в соответствии с функциональным направлением Разработка нормативных правовых актов в части поисково- и аварийно-спасательного обеспечения полетов в сфере гражданской авиации. Выполнение проверок организаций, осуществляющих поисково-аварийно-спасательное обеспечение полетов на территории Республики Казахстан в сфере гражданской и экспериментальной авиации. Взаимодействие с государственными органами в части обеспечения мобилизационного заказа в сфере гражданской авиации. Разработка мероприятий по ликвидации кризисных ситуаций в сфере гражданской авиации либо использования гражданской авиации во время кризисных ситуаций и контроль за их выполнением.
Главный эксперт - старший государственный инспектор Управления
поисково-спасательной и мобилизационной работы,
категория С – 4 (1 единица) (№ 21-7-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта.

С–3 санаты (1 бірлік) (№ 21-7-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық)
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Қазақстан Республикасының көлік қатынастары саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу.
3. Қызметтік міндеттемелеріне сәйкес стандарттар мен ұсынылған ИКАО тәжірибесін білу.
4. Іздеу және апаттық-құтқару операциялары (жұмыстары) кезінде қолданылатын талаптарды, әдістерді және шараларды білу.
5. Әуе қозғалысы қызметтерін көрсету шараларын, азаматтық авиация саласындағы ұшуды жүзеге асыру жұмыстарын білу
6. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс жасай білуі.
3. Әуе қозғалысы қызметтерін көрсету саласында немесе ұшу жұмыстарын іздеу-құтқару істерімен қамтамасыз ету снемесе әуежайлардағы ұшу жұмыстарын апаттық-құтқару істерімен қамтамасыз ету саласында жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Қызметтік бағытына сәйкес басқару жұмыстарын ұйымдастыру; азаматтық авиация саласында ұшу жұмыстарын іздеу- және апаттық -құтқару істерімен қамтамасыз етудің нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу; Қазақстан Республикасы аумағындағы азаматтық және эксперименттік авиация саласында ұшу жұмыстарын іздеу- және апаттық- құтқару істерімен қамтамасыз етуді жүзеге асыратын ұйымдарға тексеру жүргізу. Азаматтық авиация саласында жергілікті тапсырыстармен қамтамсыз ететін мемлекеттік органдармен қарым қатынас орнату; азаматтық авиация саласындағы дағдарыс жағдайларын жою немесе дағдарыс жағдайлары кезінде азаматтық авиацияны пайдалану жұмыстарын әзірлеу және олардың орындалуын бақылау.
Іздестіру-құтқару және жұмысты жұмылдыру басқармасының
бас сарапшысы – аға мемлекеттік инспектор,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 21-7-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық)
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Қазақстан Республикасының көлік қатынастары саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу.

3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей
4. Знание требований, методов и процедур применяемых при поисково- и аварийно-спасательных операциях (работах)
5. Знание процедур обслуживания воздушного движения, производства полетов в сфере гражданской авиации
6. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Опыт работы в сфере обслуживания воздушного движения или в области поисково-спасательного обеспечения полетов или аварийно-спасательного обеспечения полетов в аэропортах.
Функциональные обязанности
Разработка нормативных правовых актов в части поисково- и аварийно-спасательного обеспечения полетов в сфере гражданской авиации. Выполнение проверок организаций, осуществляющих поисково-аварийно-спасательное обеспечение полетов на территории Республики Казахстан в сфере гражданской и экспериментальной авиации. Взаимодействие с государственными органами в части обеспечения мобилизационного заказа в сфере гражданской авиации. Разработка мероприятий по ликвидации кризисных ситуаций в сфере гражданской авиации либо использования гражданской авиации во время кризисных ситуаций и контроль за их выполнением.
Главный эксперт - старший государственный инспектор по контролю
качества Управления поисково-спасательной и мобилизационной
работы, категория С – 4 (1 единица) (№ 21-7-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта.
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей
4. Знание аудиторских методик и процедур, стандарты внутреннего аудита
5. Знание правил проведения проверок и документальных ревизий

3. Қызметтік міндеттемелеріне сәйкес стандарттар мен ұсынылған ИКАО тәжірибесін білу.
4. Іздеу және апаттық-құтқару операциялары (жұмыстары) кезінде қолданылатын талаптарды, әдістерді және шараларды білу.
5. Әуе қозғалысы қызметтерін көрсету шараларын, азаматтық авиация саласындағы ұшуды жүзеге асыру жұмыстарын білу
6. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс жасай білуі.
3. Әуе қозғалысы қызметтерін көрсету саласында немесе ұшу жұмыстарын іздеу-құтқару істерімен қамтамасыз ету снемесе әуежайлардағы ұшу жұмыстарын апаттық-құтқару істерімен қамтамасыз ету саласында жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық авиация саласында ұшу жұмыстарын іздеу және апаттық -құтқару істерімен қамтамасыз етудің нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу; Қазақстан Республикасы аумағындағы азаматтық және эксперименттік авиация саласында ұшу жұмыстарын іздеу- және апаттық- құтқару істерімен қамтамасыз етуді жүзеге асыратын ұйымдарға тексеру жүргізу. Азаматтық авиация саласында жергілікті тапсырыстармен қамтамсыз ететін мемлекеттік органдармен қарым қатынас орнату; азаматтық авиация саласындағы дағдарыс жағдайларын жою немесе дағдарыс жағдайлары кезінде азаматтық авиацияны пайдалану жұмыстарын әзірлеу және олардың орындалуын бақылау.
Іздестіру-құтқару және жұмысты жұмылдыру басқармасының
бас сарапшысы – сапаны бағалау бойынша аға мемлекеттік
инспектор, С-4 санаты (1 бірлік) (№ 21-7-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Қазақстан Республикасының көлік қатынастары саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу.
3. Қызметтік міндеттемелеріне сәйкес стандарттар мен ұсынылған ИКАО тәжірибесін білу.
4. Іздеу және апаттық-құтқару операциялары (жұмыстары) кезінде қолданылатын талаптарды, әдістерді және шараларды білу.
5. Әуе қозғалысы қызметтерін көрсету шараларын, азаматтық авиация саласындағы ұшуды жүзеге асыру жұмыстарын білу

6. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Опыт работы в сфере системы менеджмента и качества предприятий гражданской авиации.
Функциональные обязанности
Осуществляет проверку управленческой отчетности предприятия, анализирует ее достоверность, оценивает своевременность ее составления и представления. Подготавливает и представляет для утверждения руководству предприятия план аудиторских работ, бюджет аудиторских работ. Проводит сплошные ревизии и проверки в подразделениях Комитета в соответствии с утвержденным планом.
Проводит выборочные ревизии с целью выявления и ликвидации недостатков в работе структурных подразделений Комитета, осуществляет контроль за исполнением Комитетом принятых обязательств, анализирует работу за отчетный период, дает оперативные рекомендации руководству комитета по устранению недостатков. Разрабатывает рекомендации и план действий по устранению выявленных отклонений от планов и программ; рекомендации, позволяющие снизить уровень риска отдельных мероприятий операций или минимизировать возможные потери.
Осуществляет надзор за работой сотрудников структурных подразделений Комитета граждлснкой авиации в исполнительной части, анализирует должностные инструкции, определяет соответствие распределения обязанностей требованиям производственного и управленческого процесса, осуществляет разграничение полномочий, вносит предложения по персоналу, по внесению объективных изменений в положения о подразделениях, должностные инструкции. Принимает участие в формировании сводной и консолидированной отчетности. Консультирует руководство предприятия по вопросам аудита. Составляет отчеты о проделанной работе, аналитические и докладные записки, дает экспертные заключения.
Эксперт - государственный инспектор Управления
поисково-спасательной и мобилизационной работы, категория
С – 5 ((1 единица) № 21-7-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области транспорта.
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей
4. Знание требований, методов и процедур применяемых при поисково- и аварийно-спасательных операциях (работах)
5. Знание процедур обслуживания воздушного движения, производства полетов в сфере гражданской авиации
6. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.

6. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс жасай білуі.
3. Азаматтық авиация кәсіпорындарында менеджмент және сапа сапа жүйесі саласында жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Кәсіпорыннның басқару есептілігін тексеруді жүзеге асырады, оның дұрыстығын талдау; оның жасалуының уақытылығын бағалайды және ұсынады. Аудиторлық жұмыстардың жоспары мен аудиторлық жұмыстардың бюджетін кәсіпорын басшысының бекітуі үшін дайындайды және ұсынады. Бекітілген жоспарға сәйкес Комитеттің бөлімшелеріне толық ревизия және тексеру. Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің жұмыстарындағы кемшіліктерді анықтау және жою мақсатында іріктеп ревизия жүргізу, Комитет қабылдаған міндеттемелердің орындалуына бақылауды жүзеге асыру, кемшіліктерді жою бойынша комитеттің басшылығына жедел ұсыным беру. Жоспарлар мен бағдарламалардан анықталған қалушылықтарды жою бойынша ұсынымдар мен жоспарларды әзірлейді.
Іздестіру-құтқару және жұмысты жұмылдыру басқармасының
сарапшысы – мемлекеттік инспектор,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 21-7-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Қазақстан Республикасының көлік қатынастары саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу.
3. Қызметтік міндеттемелеріне сәйкес стандарттар мен ұсынылған ИКАО тәжірибесін білу.
4. здеу және апаттық-құтқару операциялары (жұмыстары) кезінде қолданылатын талаптарды, әдістерді және шараларды білу.
5.Әуе қозғалысы қызметтерін көрсету шараларын, азаматтық авиация саласындағы ұшуды жүзеге асыру жұмыстарын білу
6. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс жасай білуі.

3. Опыт работы в сфере обслуживания воздушного движения или в области поисково-спасательного обеспечения полетов или аварийно-спасательного обеспечения полетов в аэропортах.
Функциональные обязанности
Разработка и сопровождение нормативных правовых актов в части поисково- и аварийно-спасательного обеспечения полетов в сфере гражданской авиации. Выполнение проверок организаций, осуществляющих поисково-аварийно-спасательное обеспечение полетов на территории Республики Казахстан в сфере гражданской и экспериментальной авиации. Ведение отчетов о состоянии аварийно-спасательного обеспечения полетов в аэропортах гражданской и экспериментальной авиации.
Руководитель - главный государственный инспектор Управления
реализации государственной политики в сфере гражданской
авиации, категория С-3 (1 единица) (№ 21-8-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области гражданской авиации.
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Владение английским языком (желательно).
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления; разработка форм и методов государственного регулирования и координации деятельности субъектов гражданской авиации; координация научной работы в области развития гражданской авиации; организация работ по разработке среднесрочных программ, концепций развития отрасли гражданской авиации, участие в разработке нормативных правовых актов в сфере гражданской авиации и приведению их в соответствии со стандартами ИКАО; выработка предложений по вопросам развития инфраструктуры авиакомпаний, аэропортов, обновления и модернизации парка авиационной техники, контроль за своевременным исполнением стратегических планов, отраслевых программ развития отрасли и кадрового потенциала; участие в сертификации эксплуатантов воздушных судов, аэропортов, авиационных работ, учебных центров по вопросам оценки финансово-экономического состояния.
Главный эксперт - старший государственный инспектор Управления
реализации государственной политики в сфере гражданской

3. Әуе қозғалысы қызметтерін көрсету саласында немесе ұшу жұмыстарын іздеу-құтқару істерімен қамтамасыз ету снемесе әуежайлардағы ұшу жұмыстарын апаттық-құтқару істерімен қамтамасыз ету саласында жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық авиация саласында ұшу жұмыстарын іздеу және апаттық -құтқару істерімен қамтамасыз етудің нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу және алып жүру; Қазақстан Республикасы аумағындағы азаматтық және эксперименттік авиация саласында ұшу жұмыстарын іздеу- және апаттық- құтқару істерімен қамтамасыз етуді жүзеге асыратын ұйымдарға тексеру жүргізу; азаматтық және эксперименттік авиация әуежайларындағы ұшу жұмыстарын апаттық-құтқару істерімен қамтамасыз ету жағдайлар туралы есептерді жүргізу.
Азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
басқармасының басшысы – бас мемлекеттік инспектор,
С–3 санаты (1 бірлік) (№ 21-8-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
3. Функционалдық міндеттеріне сәйкес ИКАО стандарттарын және ұсынған тәжірибелерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
3. Ағылшын тілін меңгеруі (мүмкіндігінше)
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін ұйымдастыру; азаматтық авиация субъектілерінің қызметін мемлекеттік реттеу және үйлестіру әдістемелері мен нысандарын әзірлеу; азаматтық авиацияны дамыту саласындағы ғылыми жұмыстарды үйлестіру; азаматтық авиация саласын дамытудың орта мерзімді бағдарламаларын, концепцияларын әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; азаматтық авиация саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу және оларды ИКАО стандарттарымен сәйкестікке келтіру; авиакомпаниялардың, әуежайлардың инфрақұрылымдарын дамыту мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу; авиациялық техника паркін жаңарту және жетілдіру; саланы дамытудың стратегиялық жоспарларының, салалық бағдарламаларының және кадрлық әлеуетінің уақтылы орындалуын бақылау; қаржылық-экономикалық жағдайын бағалау мәселелері бойынша әуе кемелерін, әуежайларды, авиациялық жұмыстарды, оқу орталықтарын пайдаланушыларды сертификаттауға қатысу.
Азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
басқармасының бас сарапшысы - аға мемлекеттік инспектор,

авиации, категория С–4 (1 единица) (№ 21-8-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Владение английским языком (желательно).
Функциональные обязанности
Разработка методов государственного регулирования и координации деятельности субъектов гражданской авиации; участие в разработке среднесрочных программ, концепций развития отрасли гражданской авиации, а также нормативных правовых актов в сфере гражданской авиации; контроль за своевременным исполнением стратегических планов, отраслевых программ развития отрасли и кадрового потенциала; анализ и подготовка ответов на запросы по исполнению программ Министерства; проверка планов и отчетов финансово-хозяйственной деятельности предприятий в отрасли гражданской авиации; контроль за своевременным и целевым использованием финансовых средств по бюджетным программам; участие в сертификации эксплуатантов воздушных судов, аэропортов, авиационных работ, учебных центров по вопросам оценки финансово-экономического состояния.
Главный эксперт Управления реализации государственной политики
в сфере гражданской авиации, категория С-4 (1 единица)
(№ 21-8-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое или по специальности в области международных отношений
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

С–4 санаты (1 бірлік) (№ 21-8-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу;
3. Функционалдық міндеттеріне сәйкес ИКАО стандарттарын және ұсынған тәжірибелерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
3. Ағылшын тілін меңгеруі (мүмкіндігінше)
Функционалдық міндеттері
Азаматтық авиация субъектілерінің қызметін мемлекеттік реттеу және үйлестіру әдістемелерін әзірлеу; азаматтық авиация саласын дамытудың орта мерзімді бағдарламаларын, концепцияларын, сондай-ақ азаматтық авиация саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; саланы дамытудың стратегиялық жоспарларының, салалық бағдарламаларының және кадрлық әлеуетінің уақтылы орындалуын бақылау; Министрліктің бағдарламаларын орындау бойынша сұранымдарына жауаптарды талдау және дайындау; азаматтық авиация саласындағы кәсіпорындардың қаржылық-шаруашылық қызметінің жоспарлары мен есептерін тексеру; бюджеттік бағдарламалар бойынша қаржылық қаражаттың уақтылы және нысаналы пайдаланылуын бақылау; қаржылық-экономикалық жағдайын бағалау мәселелері бойынша әуе кемелерін, әуежайларды, авиациялық жұмыстарды, оқу орталықтарын пайдаланушыларды сертификаттауға қатысу.
Азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
басқармасының бас сарапшысы, С–4 санаты
(1 бірлік) (№ 21-8-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық немесе халықаралық қатынастар саласындағы мамандық бойынша
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области гражданской авиации.
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Владение английским языком (желательно).
Функциональные обязанности
Организация разработки предложений основных направлений и приоритетов развития и совершенствования отрасли гражданской авиации РК; разработка форм и методов государственного регулирования и координации деятельности субъектов гражданской авиации; осуществление сбора статистических данных индикаторов развития гражданской авиации регулирующих вопросы гражданской авиации; выработка предложений по вопросам развития инфраструктуры авиакомпаний, аэропортов, обновления и модернизации парка авиационной техники.
Главный эксперт Управления реализации государственной политики
в сфере гражданской авиации, категория С–4 (1 единица)
(№ 21-8-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Владение английским языком (желательно).
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов нормативных правовых актов (технических условий и требований, норм, правил, положений, инструкций); правовая экспертиза проектов нормативных правовых актов, договоров, приказов, концепций и программ развития гражданской авиации; проведение в пределах своей компетенции мониторинга подзаконных актов в области гражданкой авиации и приведение их в соответствии со стандартами ИКАО; учет и хранение контрольных экземпляров нормативных правовых и правовых актов, регулирующих вопросы гражданской авиации.
Эксперт - государственный инспектор Управления реализации
государственной политики в сфере гражданской авиации, категория
С–5 (1 единица) (№ 21-8-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое
Профессиональная компетентность

2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу;
3. Функционалдық міндеттеріне сәйкес ИКАО стандарттарын және ұсынған тәжірибелерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
3. Ағылшын тілін меңгеруі (мүмкіндігінше)
Функционалдық міндеттері
ҚР азаматтық авиация саласын дамыту және жетілдірудің негізгі бағыттары мен басымдықтары ұсыныстарын әзірлеуді ұйымдастыру; азаматтық авиация субъектілерінің қызметін мемлекеттік реттеу және үйлестіру әдістемелерін әзірлеу; азаматтық авиация мәселелерін реттейтін азаматтық авиацияны дамыту индикаторларының статистикалық деректерін жинауды жүзеге асыру; авиакомпаниялардың, әуежайлардың инфрақұрылымдарын дамыту мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу
Азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
басқармасының бас сарапшысы,
С–4 санаты (1 бірлік) (№ 21-8-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу;
3. Функционалдық міндеттеріне сәйкес ИКАО стандарттарын және ұсынған тәжірибелерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен 3. Ағылшын тілін меңгеруі (мүмкіндігінше)
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық құжаттардың (техникалық шарттар мен талаптар, нормалар, ережелер, нұсқаулықтар) жобаларын әзірлеуге қатысу; нормативтік құқықтық актілер, шарттар, бұйрықтар, азаматтық авиацияны дамыту тұжырымдамалары мен бағдарламаларының жобаларын құқықтық сараптау; өз құзіреті шегінде азаматтық авиация саласындағы заңға қосымша актілерге мониторинг жүргізу және оларды ИКАО стандарттарына сәйкес келтіру; азаматтық авиация мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің бақылау даналарын есепке алу және сақтау; ведомстволық мұрағатқа тапсыру үшін істерді қалыптастыру.
Азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
басқармасының сарапшысы - мемлекеттік инспектор,
С–5 санаты (№ 21-8-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации.
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Владение английским языком (желательно).
Функциональные обязанности
Подготовка заявок и контроль за исполнением плана финансирования по бюджетным программам осуществление контроля за своевременным и целевым использованием финансовых средств по бюджетным программам (инфраструктурные проекты, субсидирование авиаперевозок, исполнение договоров); проверка планов и отчетов финансово-хозяйственной деятельности предприятий в отрасли гражданской авиации; контроль за финансово-экономической деятельностью субъектов гражданской авиации; участие в разработке Правил формирования бюджета Комитета гражданской авиации создание базы данных по основным производственным и финансовым характеристикам аэропортов; участие в сертификации эксплуатантов воздушных судов, аэропортов, авиационных работ, учебных центров по вопросам оценки финансово-экономического состояния
Эксперт Управления реализации государственной политики в сфере
гражданской авиации, категория С–5 (1 единица) (№ 21-8-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации.

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
3. Функционалдық міндеттеріне сәйкес ИКАО стандарттарын және ұсынған тәжірибелерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
3. Ағылшын тілін меңгеруі (мүмкіндігінше)
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік бағдарламалар бойынша өтінімдерді дайындау және қаржыландыру жоспарының орындалуын бақылау; бюджеттік бағдарламалар бойынша қаржының уақтылы және мақсатты пайдалануын бақылауды жүзеге асыру (инфрақұрылымдық жобалар, әуе атасымалдарды көмек қаржыландыру, шарттарды орындау); азаматтық авиация саласындағы кәсіпорындардың қаржы-шаруашылық іс-әрекеттері жоспарларын және есептерін тексеру; азаматтық авиация субъектілерінің қаржы-шаруашылық іс-әрекеттерін қадағалау; ҚМА бюджетін қалыптастыру Ережелерін дайындауға қатысу; әуежайлардың негізгі өндірістік және қаржылық сипаттамалары бойынша дерекқор жасау; қаржылық-экономикалық жағдайды бағалау мәселелері бойынша әуе кемелерін, әуежайларды, авияциялық жұмыстарды, оқу орталықтарын қолданушыларды сертификаттауға қатысу.
Азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
басқармасының сарапшысы, С–5 санаты (1 бірлік) (№ 21-8-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.

3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Владение английским языком (желательно).
Функциональные обязанности
Организация деятельности управления; разработка форм и методов государственного регулирования и координации деятельности субъектов гражданской авиации; контроль за своевременным исполнением документов; ведение статистики и предоставление отчетов в Межгосударственный авиационный комитет по перевозке пассажиров и грузов воздушным транспортом; выработка предложений по вопросам развития инфраструктуры авиакомпаний, аэропортов, обновления и модернизации парка авиационной техники
Эксперт Управления реализации государственной политики в сфере
гражданской авиации, категория С–5 (1 единица0 (№ 21-8-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО).
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Владение английским языком (желательно).
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов нормативных правовых актов (технических условий и требований, норм, правил, положений, инструкций); правовая экспертиза проектов нормативных правовых актов, договоров, приказов, концепций и программ развития гражданской авиации; учет и хранение контрольных экземпляров нормативных правовых и правовых актов, регулирующих вопросы гражданской авиации.
Эксперт Управления реализации государственной политики в сфере

3. Функционалдық міндеттеріне сәйкес ИКАО стандарттарын және ұсынған тәжірибелерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
3. Ағылшын тілін меңгеруі (мүмкіндігінше)
Функционалдық міндеттері
ҚР азаматтық авиация саласын дамыту және жетілдірудің негізгі бағыттары мен басымдықтары ұсыныстарын әзірлеуді ұйымдастыру; әуе кеңістігінде жолаушылар мен жүктерді тасымалдау бойынша Мемлекетаралық авиациялық комитетке есептерді ұсыну және статистикасын жүргізу; азаматтық авиация саласындағы кәсіпорындардың қаржы-шаруашылық қызметінің жоспарлары мен есептерін тексеру; ведомствоға қарасты кәсіпорындарды тыңдау бойынша материалдар дайындау; авиакомпаниялардың, әуежайлардың инфрақұрылымдарын дамыту мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу
Азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
басқармасының сарапшысы, С–5 санаты (1 бірлік) (№ 21-8-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
3. Ағылшын тілін меңгеруі (мүмкіндігінше)
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық құжаттардың (техникалық шарттар мен талаптар, нормалар, ережелер, нұсқаулықтар) жобаларын әзірлеуге қатысу; нормативтік құқықтық актілер, шарттар, бұйрықтар, азаматтық авиацияны дамыту тұжырымдамалары мен бағдарламаларының жобаларын құқықтық сараптау; азаматтық авиация мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің бақылау даналарын есепке алу және сақтау.
Азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации.
3. Знание стандартов и рекомендуемой практики ИКАО согласно функциональных обязанностей.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
3. Владение английским языком (желательно).
Функциональные обязанности
Подготовка заявок и контроль за исполнением плана финансирования по бюджетным программам осуществление контроля за своевременным и целевым использованием финансовых средств по бюджетным программам (инфраструктурные проекты, субсидирование авиаперевозок, исполнение договоров); проверка планов и отчетов финансово-хозяйственной деятельности предприятий в отрасли гражданской авиации; контроль за финансово-экономической деятельностью субъектов гражданской авиации; участие в разработке Правил формирования бюджета КГА
Руководитель Управления международных отношений и
авиационных перевозок, категория С–3 (1 единица) (№ 21-9-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое или юридическое или по специальности в области международных отношений
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО).
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление в пределах компетенции Комитета государственного регулирования международных отношений авиационных перевозок, контроля и надзора за соответствием авиаперевозчиков РК требованиям, предъявляемым при выполнении воздушного сообщения, заключения межправительственных соглашений о воздушном сообщении, реализации заключенных международных договоров и иных договоренностей в области воздушного сообщения, взаимодействия с межгосударственными и международными организациями, разработки предложений по развитию воздушного сообщения и расширению географии полетов, координации деятельности иностранных и казахстанских авиакомпаний, выполняющих полеты в/из Республики Казахстан, регистрации иностранных перевозчиков, осуществляющих регулярные международные рейсы в Казахстан, формирования базы данных по состоянию сотрудничества с иностранными государствами и реализации достигнутых договоренностей по воздушному сообщению, выдачи разрешения на полеты, проведения конкурсов на регулярные международные авиамаршруты и авиамаршруты, субсидируемые РК и выдача свидетельств на международные авиамаршруты и авиамаршруты, субсидируемые РК.
Главный эксперт Управления международных отношений и

2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
3. Функционалдық міндеттеріне сәйкес ИКАО стандарттарын және ұсынған тәжірибелерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен 3. Ағылшын тілін меңгеруі (мүмкіндігінше)
Функционалдық міндеттері
бюджеттік бағдарламалар бойынша өтінімдерді дайындау және қаржыландыру жоспарының орындалуын бақылау; бюджеттік бағдарламалар бойынша қаржының уақтылы және мақсатты пайдалануын бақылауды жүзеге асыру (инфрақұрылымдық жобалар, әуе атасымалдарды көмек қаржыландыру, шарттарды орындау); азаматтық авиация саласындағы кәсіпорындардың қаржы-шаруашылық іс-әрекеттерін қадағалау; ҚМА бюджетін қалыптастыру Ережелерін дайындауға қатысу.
Халықаралық қатынастар және әуе тасымалдары басқармасының
басшысы, С–3 санаты (№ 21-9-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық немесе заңгерлік немесе халықаралық қатынастар саласындағы мамандық бойынша
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік құзрет бойынша Комитеттің халықаралық қатынастар және авиациялық тасымалдаудын жүзеге асыру, әуе тасымалалдарын орындау кезіне ҚР авиатасмалдауға сәйкес бақылап және оына қадағалау, әуетасмалдау туралы халықаралық келісемдерді жасау, әуеқатынасы туралы қол жеткізілген халықаралық келісемдер мен басқада келісімдерді жүзеге асыру, халықаралқ және мемлекетаралық ұйымдармен бірлесу. әуеқатынасы туралы ұсынысты дамытуды әзірлеу және геграфиялық ұшу кеңістігін ұлғайту, Қазақстан Республикасынан/на ұшу рейстерін орындау туралы шетелдік және қазақстандық авиакомпнияларын үйлестіру әрекеті, Қазақстанға тұрақты рейстерін орындайтын шетелдік әуетасмалдаушыларын тіркеу, әуе қатынасы жөніндегі қол жеткізілген келісімдерді әзірлеу және шетел мемлекеттерімен бірлескен жағдайдың дерекқорын қалыптастыру, ұшуға рұқсат беру, авиамаршруттарға және халықаралық авиамршруттарға тұрақты рейстерін орындау үшін конкурс жүргізу, ҚР көмек қаржымен авиамаршруттарға және халықаралық авиамршруттарға куелік беру.
Халықаралық қатынастар және әуе тасымалдары басқармасының

авиационных перевозок, категория С–4 (1 единица) (№ 21-9-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
3. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление в пределах компетенции Комитета государственного регулирования международных отношений и авиационных перевозок, заключения межправительственных соглашений о воздушном сообщении, реализации заключенных международных договоров и иных договоренностей в области воздушного сообщения, взаимодействия с межгосударственными и международными организациями, разработки предложений по развитию воздушного сообщения и расширению географии полетов, координации деятельности иностранных и казахстанских авиакомпаний, выполняющих полеты в/из Республики Казахстан, формирования базы данных по состоянию сотрудничества с иностранными государствами и реализации достигнутых договоренностей по воздушному сообщению.
Главный эксперт Управления международных отношений и
авиационных перевозок, категория С–4 (№ 21-9-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или по специальности в области международных отношений или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

бас сарапшысы, С–4 санаты (1 бірлік) (№ 21-9-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу;
3. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің құзыреті шегінде халықаралық қатынастар және авиациялық тасымалдаудын жүзеге асыру, әуетасмалдау туралы халықаралық келісемдерді жасау, әуеқатынасы туралы қол жеткізілген халықаралық келісемдер мен басқада келісімдерді жүзеге асыру, халықаралқ және мемлекетаралық ұйымдармен бірлесу. әуеқатынасы туралы ұсынысты дамытуды әзірлеу және геграфиялық ұшу кеңістігін ұлғайту, Қазақстан Республикасынан/на ұшу рейстерін орындау туралы шетелдік және қазақстандық авиакомпнияларын үйлестіру әрекеті, Қазақстанға тұрақты рейстерін орындайтын шетелдік әуетасмалдаушыларын тіркеу, әуе қатынасы жөніндегі қол жеткізілген келісімдерді әзірлеу және шетел мемлекеттерімен бірлескен жағдайдың дерекқорын қалыптастыру,
Халықаралық қатынастар және әуе тасмалдары басқармасының
бас сарапшысы, С–4 санаты (1 бірлік) (№ 21-9-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе халықаралық қатынастар саласындағы мамандық бойынша немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
3. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление в пределах компетенции Комитета государственного регулирования международных отношений авиационных перевозок, контроля и надзора за соответствием авиаперевозчиков РК требованиям, предъявляемым при выполнении воздушного сообщения, заключения межправительственных соглашений о воздушном сообщении, реализации заключенных международных договоров и иных договоренностей в области воздушного сообщения, разработки предложений по развитию воздушного сообщения и расширению географии полетов, координации деятельности иностранных и казахстанских авиакомпаний, выполняющих полеты в/из Республики Казахстан, регистрации иностранных перевозчиков, осуществляющих регулярные международные рейсы в Казахстан, формирования базы данных по состоянию сотрудничества с иностранными государствами и реализации достигнутых договоренностей по воздушному сообщению, выдачи разрешения на полеты, проведения конкурсов на регулярные международные авиамаршруты и авиамаршруты, субсидируемые РК и выдача свидетельств на международные авиамаршруты и авиамаршруты, субсидируемые РК.
Эксперт Управления международных отношений и авиационных
перевозок, категория С–5 (1 единица) (№ 21-9-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое или по специальности в области международных отношений или иностранных языков
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);

2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу;
3. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің құзыреті шегінде халықаралық қатынастар және авиациялық тасымалдаудын жүзеге асыру, әуе тасымалалдарын орындау кезіне ҚР авиатасмалдауға сәйкес бақылап және оына қадағалау, әуетасмалдау туралы халықаралық келісемдерді жасау, әуеқатынасы туралы қол жеткізілген халықаралық келісемдер мен басқада келісімдерді жүзеге асыру, әуеқатынасы туралы ұсынысты дамытуды әзірлеу және геграфиялық ұшу кеңістігін ұлғайту, Қазақстан Республикасынан/на ұшу рейстерін орындау туралы шетелдік және қазақстандық авиакомпнияларын үйлестіру әрекеті, Қазақстанға тұрақты рейстерін орындайтын шетелдік әуетасмалдаушыларын тіркеу, әуе қатынасы жөніндегі қол жеткізілген келісімдерді әзірлеу және шетел мемлекеттерімен бірлескен жағдайдың дерекқорын қалыптастыру, ұшуға рұқсат беру, авиамаршруттарға және халықаралық авиамршруттарға тұрақты рейстерін орындау үшін конкурс жүргізу, ҚР көмек қаржымен авиамаршруттарға және халықаралық авиамршруттарға куелік беру.
Халықаралық қатынастар және әуе тасмалдары басқармасының
сарапшысы, С–5 санаты (1 бірлік) (№ 21-9-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық немесе халықаралық қатынастар немесе шетел тілдері саласындағы мамандық бойынша.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу;

3. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление в пределах компетенции Комитета государственного регулирования международных отношений авиационных перевозок, реализации заключенных международных договоров и иных договоренностей в области воздушного сообщения, разработки предложений по развитию воздушного сообщения и расширению географии полетов, координации деятельности иностранных и казахстанских авиакомпаний, выполняющих полеты в/из Республики Казахстан, формирования базы данных по состоянию сотрудничества с иностранными государствами и реализации достигнутых договоренностей по воздушному сообщению, выдачи разрешения на полеты, проведения конкурсов на регулярные международные авиамаршруты и авиамаршруты, субсидируемые РК и выдача свидетельств на международные авиамаршруты и авиамаршруты, субсидируемые РК.
Эксперт Управления международных отношений и авиационных
перевозок, категория С–5 (1 единица) (№ 21-9-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое или по специальности в области международных отношений или иностранных языков
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
3. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление в пределах компетенции Комитета государственного регулирования международных отношений авиационных перевозок, реализации заключенных международных договоров и иных договоренностей в области воздушного сообщения, разработки предложений по развитию воздушного сообщения и расширению географии полетов, координации деятельности иностранных и казахстанских авиакомпаний, выполняющих полеты в/из Республики Казахстан, формирования базы данных по состоянию сотрудничества с иностранными государствами и реализации достигнутых договоренностей по воздушному сообщению, выдачи разрешения на полеты
Эксперт Управления международных отношений и авиационных

3. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік құзрет бойынша Комитеттің халықаралық қатынастар және авиациялық тасымалдаудын жүзеге асыру, әуеқатынасы туралы қол жеткізілген халықаралық келісемдер мен басқада келісімдерді жүзеге асыру, әуеқатынасы туралы ұсынысты дамытуды әзірлеу және геграфиялық ұшу кеңістігін ұлғайту, Қазақстан Республикасынан/на ұшу рейстерін орындау туралы шетелдік және қазақстандық авиакомпнияларын үйлестіру әрекеті, әуе қатынасы жөніндегі қол жеткізілген келісімдерді әзірлеу және шетел мемлекеттерімен бірлескен жағдайдың дерекқорын қалыптастыру, ұшуға рұқсат беру, авиамаршруттарға және халықаралық авиамршруттарға тұрақты рейстерін орындау үшін конкурс жүргізу, Қазақстан Республикасы көмекқаржымен авиамаршруттарға және халықаралық авиамршруттарға куелік беру.
Халықаралық қатынастар және әуе тасмалдары басқармасының
сарапшысы, С–5 санаты (1 бірлік) (№ 21-9-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық немесе халықаралық қатынастар немесе шетел тілдері саласындағы мамандық бойынша.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу;
3. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік құзрет бойынша Комитеттің халықаралық қатынастар және авиациялық тасымалдаудын жүзеге асыру, әуеқатынасы туралы қол жеткізілген халықаралық келісемдер мен басқада келісімдерді жүзеге асыру, әуеқатынасы туралы ұсынысты дамытуды әзірлеу және геграфиялық ұшу кеңістігін ұлғайту, Қазақстан Республикасынан/на ұшу рейстерін орындау туралы шетелдік және қазақстандық авиакомпнияларын үйлестіру әрекеті, әуе қатынасы жөніндегі қол жеткізілген келісімдерді әзірлеу және шетел мемлекеттерімен бірлескен жағдайдың дерекқорын қалыптастыру, ұшуға рұқсат беру.
Халықаралық қатынастар және әуе тасмалдары басқармасының

перевозок, категория С–5 (1 единица) (№ 21-9-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое или по специальности в области международных отношений
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
3. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление в пределах компетенции Комитета государственного регулирования международных отношений авиационных перевозок, контроля и надзора за соответствием авиаперевозчиков РК требованиям, предъявляемым при выполнении воздушного сообщения, заключения межправительственных соглашений о воздушном сообщении, реализации заключенных международных договоров и иных договоренностей в области воздушного сообщения, координации деятельности иностранных и казахстанских авиакомпаний, выполняющих полеты в/из Республики Казахстан, регистрации иностранных перевозчиков, осуществляющих регулярные международные рейсы в Казахстан, формирования базы данных по состоянию сотрудничества с иностранными государствами и реализации достигнутых договоренностей по воздушному сообщению, выдача разрешения на полеты, проведения конкурсов на регулярные международные авиамаршруты и авиамаршруты, субсидируемые РК и выдача свидетельств на международные авиамаршруты и авиамаршруты, субсидируемые РК.
Эксперт Управления международных отношений и авиационных
перевозок, категория С–5 (1 единица) (№ 21-9-3-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое или по специальности в области международных отношений
Профессиональная компетентность

сарапшысы, С–5 санаты (1 бірлік) (№ 21-9-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық немесе халықаралық қатынастар саласындағы мамандық бойынша
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу;
3. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік құзрет бойынша Комитеттің халықаралық қатынастар және авиациялық тасымалдаудын жүзеге асыру, әуе тасымалалдарын орындау кезіне ҚР авиатасмалдауға сәйкес бақылап және оына қадағалау, әуетасмалдау туралы халықаралық келісемдерді жасау, әуеқатынасы туралы қол жеткізілген халықаралық келісемдер мен басқада келісімдерді жүзеге асыру, Қазақстан Республикасынан/на ұшу рейстерін орындау туралы шетелдік және қазақстандық авиакомпнияларын үйлестіру әрекеті, Қазақстанға тұрақты рейстерін орындайтын шетелдік әуетасмалдаушыларын тіркеу, әуе қатынасы жөніндегі қол жеткізілген келісімдерді әзірлеу және шетел мемлекеттерімен бірлескен жағдайдың дерекқорын қалыптастыру, ұшуға рұқсат беру, авиамаршруттарға және халықаралық авиамршруттарға тұрақты рейстерін орындау үшін конкурс жүргізу, Қазақстан Республикасы көмекқаржымен авиамаршруттарға және халықаралық авиамршруттарға куелік беру.
Халықаралық қатынастар және әуе тасмалдары басқармасының
сарапшысы, С–5 санаты (1 бірлік) (№ 21-9-3-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық немесе халықаралық қатынастар саласындағы мамандық бойынша
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
3. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление в пределах компетенции Комитета государственного регулирования международных отношений авиационных перевозок, заключения межправительственных соглашений о воздушном сообщении, реализации заключенных международных договоров и иных договоренностей в области воздушного сообщения, координации деятельности иностранных и казахстанских авиакомпаний, выполняющих полеты в/из Республики Казахстан, регистрации иностранных перевозчиков, осуществляющих регулярные международные рейсы в Казахстан, формирования базы данных по состоянию сотрудничества с иностранными государствами и реализации достигнутых договоренностей по воздушному сообщению
Эксперт Управления международных отношений и
авиационных перевозок, категория С–5 (1 единица) (№ 21-9-3-5)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или экономическое или по специальности в области международных отношений или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в гражданской авиации, документов Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
3. Желательно знание английского языка.
Опыт работы

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу;
3. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
1. Үлгі біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік құзрет бойынша Комитеттің халықаралық қатынастар және авиациялық тасымалдаудын жүзеге асыру, әуетасмалдау туралы халықаралық келісемдерді жасау, әуеқатынасы туралы қол жеткізілген халықаралық келісемдер мен басқада келісімдерді жүзеге асыру, Қазақстан Республикасынан/на ұшу рейстерін орындау туралы шетелдік және қазақстандық авиакомпнияларын үйлестіру әрекеті, Қазақстанға тұрақты рейстерін орындайтын шетелдік әуетасмалдаушыларын тіркеу, әуе қатынасы жөніндегі қол жеткізілген келісімдерді әзірлеу және шетел мемлекеттерімен бірлескен жағдайдың дерекқорын қалыптастыру.
Халықаралық қатынастар және әуе тасмалдары басқармасының
сарапшысы, С–5 санаты (1 бірлік) (№ 21-9-3-5)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе экономикалық немесе халықаралық қатынастар саласындағы мамандық бойынша немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Азаматтық авиация саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) құжаттарын білу;
3. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Осуществление в пределах компетенции Комитета государственного регулирования международных отношений авиационных перевозок, заключения межправительственных соглашений о воздушном сообщении, реализации заключенных международных договоров и иных договоренностей в области воздушного сообщения, координации деятельности иностранных и казахстанских авиакомпаний, выполняющих полеты в/из Республики Казахстан, регистрации иностранных перевозчиков, осуществляющих регулярные международные рейсы в Казахстан, формирования базы данных по состоянию сотрудничества с иностранными государствами и реализации достигнутых договоренностей по воздушному сообщению.
Руководитель - главный государственный инспектор Управления по
организации выдачи свидетельств авиационному персоналу и
медицине, категория С– 3 (1 единица) (№ 21-10-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание системы международного авиационного законодательства;
3. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области авиации (по направлению деятельности);
4. Владение английским языком
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Опытный пользователь персонального компьютера и оргтехники;
3. Опыт работы в качестве линейного пилота, либо ИТР по ТЭ АТ, либо диспетчера УВД;
4. Опыт работы в авиационных учебных центрах.
Функциональные обязанности
Организация и обеспечение деятельности управления. Выдача, продление, внесение изменений, приостановление и отзыв сертификата авиационного центра. Выдача, продление, замена свидетельств авиационного персонала, а также внесение в них квалификационных отметок (кроме свидетельств специалистов по техническому обслуживанию и ремонту воздушных судов). Оценка и утверждение медицинских требований к авиационному персоналу. Осуществление контроля и надзора за деятельностью авиационных учебных центров. Надзор и контроль за выполнением медицинских требований к авиационному персоналу. Надзор и контроль за деятельностью врачебных летных экспертных комиссий. Валидация иностранного авиационного персонала Разработка национальных требований и правил по подготовке, переподготовке и поддержанию профессионального уровня авиационного персонала и авиационной медицине.
Главный эксперт - старший государственный инспектор Управления
по выдаче свидетельств авиационному персоналу и медицине,

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet программаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік құзрет бойынша Комитеттің халықаралық қатынастар және авиациялық тасымалдаудын жүзеге асыру, әуетасмалдау туралы халықаралық келісемдерді жасау, әуеқатынасы туралы қол жеткізілген халықаралық келісемдер мен басқада келісімдерді жүзеге асыру, Қазақстан Республикасынан/на ұшу рейстерін орындау туралы шетелдік және қазақстандық авиакомпнияларын үйлестіру әрекеті, Қазақстанға тұрақты рейстерін орындайтын шетелдік әуетасмалдаушыларын тіркеу, әуе қатынасы жөніндегі қол жеткізілген келісімдерді әзірлеу және шетел мемлекеттерімен бірлескен жағдайдың дерекқорын қалыптастыру.
Авиациялық персоналға куәліктер беруді ұйымдастыру және
медицина жөніндегі басқармасының басшысы – бас мемлекеттік
инспекторы, С – 3 санаты, (№ 21-10-1)
Критерийлер
Талаптар
Білім
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Халықаралық авиация заңнамасы жүйесін білу;
3.Авиация саласында қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу (қызмет бағыты бойынша);
4. Ағылшын тілін меңгеру (жалпы және авиация тақырыптары бойынша оқи, жаза және түсінісе алу).
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Жеке компьютермен ұйымдық техниканы тәжірибелі пайдаланушы;
3. Линиядағы пилот, немесе авиациялық техникасыны техникалық күтіп ұстау бойынша инженер-техникалық қызметкер, ӘҚБ диспетчері ретінде жұмыс тәжірибесі;
4. Авиация оқу орталықтарында, соның ішінде басқарушы лауазымдарда жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттер
Басқару қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету; авиация орталығының сертификатын беру, ұзарту, өзгерістер енгізу, тоқтата тұру және қайтарып алу, авиация персоналының куәліктерін беру, ұзарту, алмастыру, сондай-ақ оларға біліктілік белгілерін енгізу (әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша мамандардың куәліктерінен басқа), персоналды дайындау бағдарламаларын қарастыру және келісу, Авиация медицинасы саласында рәсімдерді бағалау және бекіту, авиация персоналына қойылатын медициналық талаптарды бағалау және бекіту, авиация оқу орталықтарының қызметін бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру, авиация оқу орталықтары мен азаматтық авиация ұйымдарында авиация перасоналының оқу ресімдерінің сақталуын бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру, авиация персоналына қойылатын медициналық талаптардың орындалуын қадағалау және бақылау, дәрігерлік жазғы сараптамалық комиссиялар қызметін қадағалау және бақылау, Авиация персоналын даярлау, қайта даярлау және біліктілік деңгейін қолдау және авиация медицинасы бойынша ұлттық талаптар мен ережелерді әзірлеу.
Авиациялық персоналға куәліктер беруді ұйымдастыру және
медицина жөніндегі басқармасының бас сарапшысы – аға

категория С – 4 (1 единица) (№ 21-10-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее авиационное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание системы международного авиационного законодательства.
3. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области авиации (по направлению деятельности).
4. Владение английским языком (умение читать, писать и объясняться по общим и авиационным темам).
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Опытный пользователь персонального компьютера и оргтехники;
3. Опыт работы в качестве пилота, либо инженерно-технического работника по технической эксплуатации авиационной техники;
4. Опыт административной работы в отрасли Гражданской авиации.
Функциональные обязанности
Утверждение и выдача сертификатов авиационных учебных центров. Выдача, продление, внесение изменений, приостановление и отзыв сертификата авиационного центра по результатам инспекторских проверок и заявлению учебного заведения. Выдача, продление, замена свидетельств авиационного персонала, а также внесение в них квалификационных отметок (кроме свидетельств специалистов по техническому обслуживанию и ремонту воздушных судов). Рассмотрение и согласование программ подготовки персонала. Осуществление контроля и надзора за деятельностью авиационных учебных центров. Осуществление контроля и надзора за соблюдением процедур обучения авиационного персонала в авиационных учебных центрах и организациях гражданской авиации. Рассмотрение и одобрение программ иностранных авиационных учебных центров, в которых планируется обучение авиационного персонала организаций Гражданской авиации РК. Валидация иностранного авиационного персонала. Разработка национальных требований и правил по подготовке, переподготовке и поддержанию профессионального уровня авиационного персонала и авиационной медицине.
Главный эксперт - старший государственный инспектор Управления
по организации выдачи свидетельств авиационному персоналу и
медицине, категория С – 5 (1 единица) (№ 21-10-2-2)
Образование
Высшее медицинское
Профессиональная компетентность

мемлекеттік инспектор, С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 21-10-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білім
Жоғары авиациялық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Халықаралық авиация заңнамасы жүйесін білу;
3.Авиация саласында қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу (қызмет бағыты бойынша);
4. Ағылшын тілін меңгеру (жалпы және авиация тақырыптары бойынша оқи, жаза және түсінісе алу).
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
кес;
2. Жеке компьютермен ұйымдық техниканы тәжірибелі пайдаланушы;
3. Линиядағы пилот, немесе авиациялық техникасыны техникалық күтіп ұстау бойынша инженер-техникалық қызметкер, ӘҚБ диспетчері ретінде жұмыс тәжірибесі;
4. Авиация оқу орталықтарында, соның ішінде басқарушы лауазымдарда жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттер
Авиация оқу орталықтарының сетификаттарын бекіту және беру, инспекторлық тексерістер нәтижелері және оқу орнының өтініші бойынша авиация орталығының сертификатын беру, ұзарту, өзгерістер енгізу, тоқтата тұру және қайтарып алу, авиация персоналының куәліктерін беру, ұзарту, алмастыру, сондай-ақ оларға біліктілік белгілерін енгізу (әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша мамандардың куәліктерінен басқа), персоналды дайындау бағдарламаларын қарастыру және келісу, Авиация оқу орталықтарының қызметін бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру, Қазақстан Республикасы азаматтық авиация ұйымдарының авиация персоналын оқыту жоспарланып отырған шетелдік авиация оқу орталықтарының бағдарламаларын қарастыру және мақұлдау, шетелдік авиация персоналының сенімділігін тексеру, Қазақстан Республикасы авиация мамандарының құжаттарын растау бойынша шетелдік мемлекеттердің авиация биліктерімен өзара әрекеттесу.
Авиациялық персоналға куәліктер беруді ұйымдастыру және
медицина жөніндегі басқармасының бас сарапшысы – аға
мемлекеттік инспектор, С – 4 санаты (1 бірлік) (№ 21-10-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білім
Жоғары медициналық
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание системы международного авиационного законодательства.
3. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области авиации (по направлению деятельности).
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Владением персональным компьютером и оргтехникой на уровне пользователя.
3 Опыт работы в качестве врача, осуществляющего медицинское освидетельствование авиационного персонала.
Функциональные обязанности
Взаимодействие с другими управлениями министерства, государственными органами по вопросам оценки квалификации кандидатов на получение свидетельства авиационного персонала по части авиационной медицины.
Оценка и утверждение процедур в области авиационной медицины. Оценка и утверждение медицинских требований к авиационному персоналу. Надзор и контроль за выполнением медицинских требований к авиационному персоналу. Надзор и контроль за деятельностью врачебных летных экспертных комиссий. Работа, на экспертном уровне, в системе внутреннего контроля качества и управления безопасностью полетов. Взаимодействие с авиационными властями иностранных государств по подтверждению документов авиационных специалистов РК (медицина). Разработка национальных требований и правил авиационной медицине. Учет документации по авиационной медицине. Учет за входящей и исходящей корреспонденцией.
Эксперт Управления по организации выдачи свидетельств
авиационному персоналу и медицине, категория С – 5 (1 единица)
(№ 21-10-3)
Образование
Высшее техническое (желательно авиационное) или в области международных отношений
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание системы международного авиационного законодательства.
3. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области авиации (по направлению деятельности).

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Халықаралық авиация заңнамасы жүйесін білу;
3.Авиация саласында қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу (қызмет бағыты бойынша).
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Жеке компьютермен ұйымдық техниканы тәжірибелі пайдаланушы;
3. Авиациялық персоналды медициналық куәланлыруды жүзеге асыратын дәрігер ретінде жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттер
Авиация медицинасы бөлігі бойынша авиация персоналының куәліктерін алуға кандидаттардың біліктілігін бағалау мәселелері бойынша министрліктік басқа басқармаларымен, мемлекеттік органдармен өзара әрекеттесу. Авиация медицинасы саласында рәсімдерді бағалау және бекіту, авиация персоналына қойылатын медициналық талаптарды бағалау және бекіту, авиация персоналына қойылатын медициналық талаптардың орындалуын қадағалау және бақылау, дәрігерлік жазғы сараптамалық комиссиялар қызметін қадағалау және бақылау, сапаны ішкі бақылау және ұшудың қауіпсіздігін басқару жүйесінде, сараптамалық деңгейде, жұмыс,
ҚР авиация мамандарының құжаттарын растау бойынша шетелдік мемлекеттердің авиация биліктерімен өзара әрекеттесу (медицина), Авиация медицинасы бойынша ұлттық талаптар мен ережелерді әзірлеу, авиация медицинасы бойынша құжаттама есебі, Шығыс және кіріс корреспонденциясына есеп жүргізу
Авиациялық персоналға куәліктер беруді ұйымдастыру және
медицина жөніндегі басқармасының сарапшысы,
С – 5 санаты (1 бірлік) (№ 21-10-3)
Критерийлер
Талаптар
Білім
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше авиациялық) немесе халықаралық қатынастар саласындағы маман
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Халықаралық авиация заңнамасы жүйесін түсіну;
3.Авиация саласында қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу (қызмет бағыты бойынша);

4. Владение английским языком.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Владением персональным компьютером и оргтехникой на уровне пользователя.
3. Опыт работы в сфере ОВД, либо профессиональной подготовки персонала ОВД.
Функциональные обязанности
Взаимодействие с другими управлениями министерства по вопросам оценки квалификации кандидатов на получение свидетельства авиационного персонала. Надзор и контроль за выполнением медицинских требований к авиационному персоналу. Учет документации по сертификации, надзору и контролю авиационных учебных центров. Учет документации по выдаче свидетельств авиационному персоналу. Учет документации по авиационной медицине. Учет за входящей и исходящей корреспонденцией.
22. Комитет транспорта и путей сообщения
Заместитель председателя Комитета транспорта и путей
сообщения, категория С-1 (1 единица) (№ 22-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О транспорте», «О железнодорожном транспорте», «О государственном предприятии».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Контроль за своевременным и качественным выполнением возложенных на Комитет задач; реализация государственных и отраслевых программ в области железнодорожного транспорта; координация работ по осуществлению функций Комитета в сфере железнодорожного транспорта; взаимодействие с государственными органами и организациями по вопросам, входящим в компетенцию Комитета.
Заместитель председателя Комитета транспорта и путей

4. Ағылшын тілін білу
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Пайдаланушы деңгейінде жеке компьютермен ұйымдық техниканы меңгеру;
3. ӘҚҰ, не ӘҚҰ персоналын кәсіби даярлау саласында жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттер
Авиация персоналының куәліктерін алуға кандидаттардың біліктілігін бағалау мәселелері бойынша министрліктік басқа басқармаларымен өзара әрекеттесу. Авиация персоналына қойылатын медициналық талаптардың орындалуын қадағалау және бақылау, Авиация оқу орталықтарын сертификаттау, қадағалау және бақылау бойынша құжаттама есебі, авиация персоналына куәліктерді беру бойынша құжаттама есебі, авиация медицинасы бойынша құжаттама есебі, Шығыс және кіріс корреспонденциясына есеп жүргізу
22. Көлік және қатынас жолдары комитеті Көлік және қатынас жолдары комитеті төрағасының орынбасары,
С-1 санаты (1 бірлік) (№ 22-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы көлік туралы»«Темір жол көлігі туралы»«Мемлекеттік кәсіпорын туралы» заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Комитетке қойылған міндеттердің уақтылы және сапалы орындалуын бақылау; темір жол саласындағы мемлекеттік және салалық бағдарламаларды іске асыру; ведомствоға бағынысты ұйымдардың қызметін үйлестіру; Комитеттің темір жол көлігі саласындағы функцияларын жүзеге асыру бойынша жұмыстарды үйлестіру; Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау.
Көлік және қатынас жолдары комитеті төрағасының орынбасары,

сообщения, категория С-1 (1 единица) (№ 22-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов Республики Казахстан «О транспорте», «О железнодорожном транспорте», «О государственном предприятии».
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Контроль за своевременным и качественным выполнением возложенных на Комитет задач; координация работ по осуществлению функций Комитета в сфере железнодорожного транспорта; взаимодействие с государственными органами и организациями по вопросам, входящим в компетенцию Комитета; участие в реализации программ и мероприятий в области железнодорожного транспорта; участие в разработке проектов договоров, конвенций и соглашений по вопросам организации перевозок железнодорожным транспортом; участие в разработке государственных программ в области железнодорожного транспорта; участие в реализации государственной политики и стратегии по вопросам обеспечения потребностей экономики государства и населения в железнодорожных перевозках пассажиров и грузов.
Руководитель Управления железнодорожных перевозок, категория
С – 3 (1 единица) (№ 22-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или техническое (желательно в области транспорта)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы

С-1 санаты (1 бірлік) (№ 22-1-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы көлік туралы», «Темір жол көлігі туралы», «Мемлекеттік кәсіпорын туралы» заңдарын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Комитетке жүктелген міндеттердің уақтылы және сапалы орындалуын бақылау; Комитеттің темір жол көлігі саласындағы функцияларын жүзеге асыру бойынша жұмыстарды үйлестіру; Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау; темір жол көлігі саласындағы бағдарламалар мен іс-шараларды іске асыруға қатысу; ТМД-ға қатысушы мемлекеттер, алыс шет мемлекеттер арасында, сондай-ақ халықаралық ұйымдар шеңберінде темір жол көлігімен тасымалдауды ұйымдастыру мәселелері бойынша шарттар, конвенциялар және келісімдер жобаларын әзірлеуге қатысу; темір жол саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; мемлекет экономикасының және халықтың жолаушылар мен жүктерді темір жолмен тасымалдау қажеттілігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты және стратегияны іске асыруға қатысу.
Темір жол тасымалдары басқармасының басшысы,
С-3 санаты  (1 бірлік) (№ 22-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе техникалық (мүмкіндігінше көлік саласы бойынша)
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Exсel.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления; участие в разработке и реализации мероприятий, государственных и отраслевых программ по вопросам экономической, тарифной политики, эффективного использования железнодорожного транспорта при перевозках пассажиров и грузов; участие в разработке проектов договоров, конвенций и соглашений по вопросам организации перевозок железнодорожным транспортом.
Главный эксперт Управления железнодорожных перевозок,
категория С - 4 (1 единица) (№ 22-2-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или техническое (желательно в области транспорта)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Exel.
Функциональные обязанности
Осуществление мониторинга перевозки основных грузов железнодорожным транспортом; взаимодействие с органами таможенного и пограничного контроля по вопросам развития железнодорожного транспорта; участие в рассмотрении предложенных проектов по решению вопросов взаимодействия с международными транспортными организациями; участие в подготовке предложений по проектам международных договоров, конвенций и соглашений по вопросам организации перевозок грузов железнодорожным транспортом.
Главный эксперт Управления железнодорожных перевозок,
категория С - 4 (1 единица) (№ 22-2-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или техническое (желательно в области транспорта)
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарманың қызметін жалпы басқару; экономика, тарифтік саясат мәселелері, жолаушылар мен жүктерді тасымалдауда темір жол көлігін тиімді пайдалану бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларды, іс-шараларды әзірлеуге қатысу және іске асыру; темір жол көлігімен тасымалдауды ұйымдастыру мәселелері бойынша шарттар, конвенциялар және келісімдер жобаларын әзірлеуге қатысу.
Темір жол тасымалдары басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 22-2-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе техникалық (мүмкіндігінше көлік саласы бойынша)
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Темір жол көлігімен негізгі жүктерді тасымалдау мониторингін жүзеге асыру; темір жол көлігін дамыту мәселесі бойынша кеден және шекара бақылау органдарымен өзара іс-қимыл жасау; халықаралық көлік ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау мәселесін шешу бойынша ұсынылған жобаларды қарауға қатысу; темір жол көлігімен тасымалдауды ұйымдастыру мәселелері бойынша халықаралық келісімдер, конвенциялар және келісімдер жобалары бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу.
Темір жол тасымалдары басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 22-2-2-2)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе техникалық (мүмкіндігінше көлік саласы бойынша)
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Exsel.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке предложений по разработке и реализации мероприятий, направленных на эффективное использование железнодорожного транспорта при перевозках пассажиров, багажа и грузобагажа; проведение анализа текущего состояния международного сотрудничества в области железнодорожного транспорта; подготовка предложений по координации взаимоотношений между предприятиями железнодорожного транспорта в части организации перевозок пассажиров и грузов.
Главный эксперт Управления железнодорожных перевозок,
категория С – 4 (1 единица) (№ 22-2-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или техническое (желательно в области транспорта)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Exsel.
Функциональные обязанности
Подготовка бюджетных заявок и расчетов бюджетных программ; участие в разработке и реализации стратегических планов и программ развития транспортного комплекса; обеспечение формирования и проведения единой инвестиционной и инновационной политики в железнодорожной отрасли; разработка и реализация мероприятий, направленных на эффективное использование железнодорожного транспорта; осуществление мониторинга расходов на перевозки пассажиров.
Главный эксперт Управления железнодорожных перевозок,

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Жолаушыларды, багажды және жүк багажын тасымалдауда темір жол көлігін тиімді қолдануға бағытталған шараларды әзірлеу және іске асыру бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу; темір жол саласындағы халықаралық ынтымақтастықтың ағымдағы жай-күйіне сараптама жүргізу; жолаушыларды және жүк тасымалын ұйымдастыруды темір жол көлігіндегі кәсіпорындардын арасындағы өзара іс-қимылды үйлестіру бойынша ұсыныстарды дайындау.
Темір жол тасымалдары басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 22-2-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе техникалық (мүмкіндігінше көлік саласы бойынша).
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Бюджеттік тапсырыстарды және бюджеттік бағдарламалардың есебін дайындау; көлік кешенінің стратегиялық жоспарлары мен бағдарламаларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; темір жол саласындағы ортақ инвестициялық және инновациялық саясаттың қалыптасуын және жүргізілуін қамтамасыз ету; темір жол көлігін тиімді қолдануға бағытталған іс-шараларды әзірлеу және іске асыру; жолаушылар тасымалдауға кететін шығындардың мониторингін жүзеге асыру.
Темір жол тасымалдары басқармасының бас сарапшысы,

категория С - 4 (1 единица) (№ 22-2-2-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области транспорта) или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Exsel.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке предложений по разработке и реализации мероприятий, направленных на эффективное использование железнодорожного транспорта при перевозках пассажиров, багажа и грузобагажа; координация деятельности рабочих групп по совершенствованию процесса перевозок пассажиров и грузов; подготовка предложений по развитию и реформированию железнодорожного транспорта; координация и контроль за организацией перевозок, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом.
Эксперт Управления железнодорожных перевозок, категория
С-5 (1 единица) (№ 22-2-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области транспорта) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание бюджетного законодательства и нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

С-4 санаты (1 бірлік) (№ 22-2-2-4)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше көлік саласыдағы) немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Жолаушыларды, багажды және жүк багажын тасымалдауда темір жол көлігін тиімді қолдануға бағытталған шараларды әзірлеу және іске асыру бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу; жолаушылар және жүктерді тасымалдау процесін жетілдіру бойынша жұмыс тобының қызметін үйлестіру; темір жол көлігін дамыту және реформалау бойынша ұсыныстар дайындау; темір жол көлігімен багажды және жүк багажын тасымалдауды ұйымдастыруды үйлестіру және бақылау.
Темір жол тасымалдары басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 22-2-3-1)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше көлік саласы бойынша) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Бюджеттік заңнамаларды және темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке предложений по совершенствованию тарифной политики на железнодорожном транспорте; анализ изменения тарифов на услуги предприятий железнодорожного транспорта, оценка влияния тарифов на железнодорожные перевозки; координация взаимодействия с международными организациями по вопросам тарифной политики
Эксперт Управления железнодорожных перевозок, категория
С-5 (1 единица) (№ 22-2-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области транспорта) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание бюджетного законодательства и нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel.
Функциональные обязанности
Разработка проектов международного договоров; подготовка предложений и информации по сотрудничеству в области железнодорожного транспорта в рамках международных организаций и на двусторонней основе; участие в подготовке предложений по разработке проектов международных договоров, соглашений по вопросам железнодорожного транспорта; участие в организации проведения совещаний по международному сотрудничества в области железнодорожного транспорта.
Эксперт Управления железнодорожных перевозок, категория
С-5 (1 единица) (№ 22-2-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области транспорта) или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание бюджетного законодательства и нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы

2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Темір жол көлігінде тарифтік саясатты жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу; темір жол көлігі кәсіпорындарының қызметіне тарифтің өзгеруін талдау, темір жол тасымалына тарифтің әсерін бағалау; тарифтік саясат мәселесі бойынша халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимылды үйлестіру.
Темір жол тасымалдары басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 22-2-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше көлік саласы бойынша) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Бюджеттік заңнамаларды және темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Халықаралық келісімдердің жобасын жасау; халықаралық ұйымдар шеңберінде және екіжақты негізде темір жол көлігі саласындағы ынтымақтастық бойынша ұсыныстарды және ақпараттарды дайындау; темір жол көлігі мәселесі бойынша халықаралық шарттар, келісімдердің жобаларын әзірлеу бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу; темір жол көлігі саласындағы халықаралық ынтымақтастық бойынша кеңес өткізуді ұйымдастыруға қатысу.
Темір жол тасымалдары басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 22-2-3-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше көлік саласындағы) немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Бюджеттік заңнаманы және темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel.
Функциональные обязанности
Разработка и совершенствование тарифных условий; разработка проектов нормативных правовых актов; защита экономических интересов железнодорожной отрасли в условиях государственного регулирования тарифов в соответствии с антимонопольным законодательством; внесение предложений по формированию тарифов, а также рассмотрение внесенных заинтересованными сторонами предложений об установлении (изменении) тарифов, обоснование необходимости изменения уровня тарифов на железнодорожном транспорте.
Руководитель Управления развития инфраструктуры, категория
С – 3 (1 единица) (№ 22-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области транспорта) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления, участие в разработке государственных программ в области развития железнодорожного транспорта, проведение анализа деятельности железнодорожных предприятий и внедрения инновационных технологий на железнодорожном транспорте, участие в разработке планов мероприятий и программ по совершенствованию состояния инфраструктуры железнодорожного транспорта, обновлению и модернизации технических средств и подвижного состава, участие в работе комиссий и рабочих групп по вопросам железнодорожного транспорта.
Главный эксперт Управления развития инфраструктуры,

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Тарифтік шарттарды әзірлеу және жетілдіру; нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; монополияға қарсы заңнамаға сәйкес тарифтерді мемлекеттік реттеу жағдайында темір жол саласының экономикалық мүдделерін қорғау; тарифті құру бойынша ұсыныстар беру, сондай-ақ тарифтерді белгілеу (өзгерту) жөніндегі мүдделі тараптар енгізген ұсыныстарды қарау, темір жол көлігінде тариф деңгейін өзгерту қажеттігін негіздеу.
Инфрақұрылымды дамыту басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 22-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (көлік саласы бойынша) немесе заңгерлік немесее экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету; темір жол көлігі саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; темір жол кәсіпорындарының қызметіне талдау жүргізу және темір жол көлігінде инновациялық технологияларды енгізу; темір жол көлігіндегі инфрақұрылым жағдайын жетілдіру, жаңалау және техникалық құралдар мен жылжымалы құрамды жаңғырту бойынша бағдарламалар мен іс-шара жоспарларын әзірлеуге қатысу, темір жол мәселелері бойынша комиссиялардың және жұмыс топтарының жұмысына қатысу..
Инфрақұрылымды дамыту басқармасының бас сарапшысы,

категория С – 4 (1 единица) (№ 22-3-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области транспорта) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel.
Функциональные обязанности
Мониторинг деятельности железнодорожных организаций машиностроения, внедрения инновационных технологий на железнодорожном транспорте, подготовка проектов международных договоров по обеспечению приграничного сотрудничества в железнодорожной отрасли, подготовка документов по модернизации, открытию и закрытию железнодорожных пограничных пунктов пропуска.
Главный эксперт Управления развития инфраструктуры,
категория С – 4 (1 единица) (№ 22-3-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области транспорта) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel.
Функциональные обязанности
Участие в проведении мероприятий по реализации государственной политики, координации и взаимодействию с соответствующими государственными органами по вопросам строительства, эксплуатации и содержания железнодорожных путей и объектов инфраструктуры, в разработке планов мероприятий и программ по совершенствованию состояния инфраструктуры железнодорожного транспорта, обновлению и модернизации подвижного состава, в организации работы комиссий и рабочих групп по вопросам развития и модернизации железнодорожного транспорта, рассмотрение вопроса привлечения инвесторов, а также механизмов государственного-частного партерства для реализации проектов. Принятие мер по требованию исполнения договоров концессии по объектам концессии, в отрасли развития железнодорожной инфраструктуры. Проведение анализа эффективности строительства новых и модернизации существующих железнодорожных линий, зарубежного опыта и внедрение новых технологий в железнодорожном транспорте, участвует в организации разработки и реализации в установленном порядке концепций и программ по развитию железнодорожного транспорта.
Главный эксперт Управления развития инфраструктуры,
категория С – 4 (№ 22-3-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области транспорта) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel.
Функциональные обязанности
Исполнение программных документов по развитию железнодорожной отрасли, участие в разработке государственных программ, концепций, межотраслевых и межведомственных нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность в области железнодорожного транспорта, рассмотрение и подготовка проектов ответов на запросы и обращения физических и юридических лиц по вопросам развития железнодорожной инфраструктуры, подготовка предложений по вопросам обеспечения сотрудничества с международными организациями в области железнодорожного транспорта и обеспечение согласованных действий в области международного сотрудничества.
Эксперт Управления развития инфраструктуры, категория

С-4 санаты (1 бірлік) (№ 22-3-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (көлік саласы бойынша) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Темір жол көлігіндегі машина жасау ұйымдарының қызметіне талдау жүргізу, темір жол көлігіне инновациялық технологияларды енгізу, темір жол саласындағы шекаралық ынтымақтастықты қамтамасыз ету бойынша халықаралық келісімдердің жобаларын дайындау, темір жол шекаралық өткізу пункттерін ашу және жабуын жаңғырту бойынша құжаттарды дайындау.
Инфрақұрылымды дамыту басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 22-3-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (көлік саласы бойынша) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Темір жол және инфрақұрылым объектілерін салу, пайдалану және ұстау мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен тиісті бірлескен және үйлестірудің мемлекеттік саясатын іске асыру бойынша іс-шараны өткізуге, темір жол көлігіндегі инфрақұрылым жағдайын жетілдіру бойынша бағдарламалар мен іс-шара жоспарларын әзірлеуге, жылжымалы құрамды жаңғырту мен жаңалауға, темір жол көлігін жаңғырту және дамыту мәселелері бойынша жұмыс тобы мен комиссия жұмысының ұйымдастырылуына қатысу, инвесторларды тарту мәселелеріне сондай-ақ жобаларды іске асыру үшін мемлекеттік-жеке меншік серіктестік механизмін қарау. Темір жол инфрақұрылымын дамыту саласындағы концессия объектілері бойынша концессия келісімдерінің орындалу талаптары бойынша шаралар қабылдау.Темір жол көлігінде жаңа технологияларды енгізу және шетел тәжірибесін қолданыстағы темір жол желілерін жаңғырту мен жаңа құрылыстағы тиімділігіне талдау жүргізу, темір жол көлігін дамыту бойынша бағдарламалар және концепцияларды белгіленген тәртіпте әзірлеу мен іске асыру ұйымдастыруға қатысу.
Инфрақұрылымды дамыту басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 22-3-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (көлік саласы бойынша) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
1. Үлгі біліктілік талаптарына сәйкес.
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Темір жол саласын дамыту бойынша бағдарламалық құжаттарды орындау, темір жол көлігі саласындағы қызметті реттейтін мемлекеттік бағдарламаларды, концепцияларды, салааралық және ведомствоаралық нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, темір жол инфрақұрылымын дамыту мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және жауаптарының жобаларын дайындау, халықаралық ынтымақтастық саласындағы келісілген іс амалдарды қамтамасыз ету және темір жол саласындағы халықаралық ұйымдардың ынтымақтастығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша ұсыныс дайындау.
Инфрақұрылымды дамыту басқармасының сарапшысы,

С – 3 (1 единица) (№ 22-4-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области транспорта) или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления; участие в разработке государственных программ в области железнодорожного транспорта; разработка и реализация мероприятий, направленных на эффективное использование железнодорожного транспорта; реализация программ и планов по обеспечению безопасных перевозок железнодорожным транспортом и охраны труда на железнодорожном транспорте; участие в разработке нормативных правовых актов; обеспечение исполнительской дисциплины в управлении.
Главный эксперт Управления нормативной работы, категория
С – 4 (1 единица) (№ 22-4-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области транспорта) или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel.
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых актов; подготовка документов по утверждению норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии на ремонт подвижного состава организаций железнодорожного транспорта; участие в разработке планов мероприятий по борьбе с терроризмом в сфере железнодорожного транспорта и в пределах своей компетенции обеспечение их реализации; подготовка предложений по решению имущественных вопросов в сфере железнодорожного транспорта; в рамках своей компетенции проведение мероприятий по мобилизационной подготовке железнодорожного транспорта.
Главный эксперт Управления нормативной работы, категория

С-3 санаты (1 бірлік) (№ 22-4-1)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше көлік саласында) немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету және үйлестіру; темір жол көлігі саласы бойынша мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; темір жол көлігін тиімді қолдануға бағытталған шараларды әзірлеу және іске асыру; темір жол көлігімен қауіпсіз тасымалдауды және темір жол көлігінде еңбекті қорғауды қамтамасыз ету бойынша бағдарламалар мен жоспарларды іске асыру; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; басқармада орындаушылық тәртіпті қамтамасыз ету.
Нормативтік жұмыс басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 22-4-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше көлік саласында) немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; Жылжымалы құрам ұйымдастыру жөндеуіне шикізаттардың, заттардың,жанармайдың және қуаттың жұмсалған шығынды бойынша құжаттар әзірлеуге қатысу; терроризм қарсы күрес іс шаралар жоспарын іске асыру; темір жол көлігі саласы бойынша терроризмге қарсы бағытталған іс-шаралар жоспарын әзірлеу және өзінің құзыреті аумағында олардың іске асуын бақылауды қамтамасыз ету; темір жол көлігі саласы бойынша мүліктік мәселерді шешу бойынша ұсыныстарды дайындау; өзінің құзыреті аумағында темір жол көлігінің жұмылдыру дайындығы бойынша іс-шаралар өткізілуін қамтамасыз ету.
Нормативтік жұмыс басқармасының бас сарапшысы,

2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel.
Функциональные обязанности
участие в согласовании нормативов численности на железнодорожном транспорте; контроль за своевременным исполнением входящих документов ведение статистики по обращениям физических и юридических лиц; развитие государственного языка на железнодорожном транспорте; мониторинг и рассмотрение вопросов, поступивших на блог Премьер–Министра и сайт Министерства; ведение делопроизводства управления.
Главный эксперт Управления нормативной работы, категория
С – 4 (1 единица) (№ 22-4-2-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области транспорта) или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel.
Функциональные обязанности
Рассмотрение и согласование нормативов по труду; подготовка информаций на аппаратные совещания; свод информации по исполнению решений коллегии; подготовка ответов на запросы производственного характера, рассмотрение инвестиционных программ субъектов естественной монополии, рассмотрение ходатайств о награждении почетными грамотами и благодарственными письмами Министра и председателя комитета, нагрудным знаком «Почетный железнодорожник».
Главный эксперт Управления нормативной работы, категория
С – 4 (1 единица) (№ 22-4-2-5)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области транспорта) или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Темір жол көлігіндегі нормативтер санын келісуге қатысу; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; құжаттардың уақытында орындалуын бақылауды жүзеге асыру азаматтардың және заңды тұлғалардың жазбаша өтініштерін бойынша статистика жүргізу; темір жол көлігіндегі мемлекеттік тілді дамыту; Премьер-Министрдің блогына және Министрліктің сайтына келіп түскен мәселелерді қарау және мониторинг жүргізу; басқарманың іс қағаздарын жүргізу.
Нормативтік жұмыс басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 22-4-2-4)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше көлік саласында) немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Еңбек бойынша нормативтерді келісу және әзірлеуге қатысу; аппараттық кеңестерге ақпараттар дайындау; алқа шешімдері бойынша ақпараттарды жинақтау; өндірістік сипаттағы сұранымдарға жауаптар дайындау; табиғи монополия субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларын қарау; Министрдің және комитет төрағасының құрмет грамотасымен және алғыс хатымен, «Құрметті темір жолшы» төс белгісімен марапаттау туралы өтініштерді қарау.
Нормативтік жұмыс басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 22-4-2-5)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше көлік саласында) немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel.
Функциональные обязанности
Рассмотрение проектов стандартов (государственных, отраслевых, организации и др.) в области железнодорожного транспорта; разработка предложений по подготовке и обучению кадров железнодорожного транспорта; участие в разработке нормативных правовых актов; участие в организации проведения мероприятий по охране труда на железнодорожном транспорте; рассмотрение поступающих обращений граждан; участие в рабочих группах по вопросам совершенствования нормативной правовой базы.
Эксперт Управления нормативной работы, категория
С – 5 (1 единица) (№ 22-4-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области транспорта) или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов в области железнодорожного транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с офисными программами Word, Eхcel.
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых актов в сфере железнодорожного транспорта; подготовка ответов на запросы правового характера; осуществление подготовки приказов Председателя Комитета и их учет; участие в правовой экспертизе нормативных правовых актов поступающих в Комитет; мониторинг разрабатываемых комитетом нормативных правовых актов.
23. Комитет связи и информатизации
Заместитель Председателя Комитета связи и информатизации,

2. Темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Темір жол көлігі саласындағы стандарттардың (мемлекеттік, салалық, ұйымдар және басқалар) жобаларын қарау; темір жол көлігі кадрларын дайындау және оқыту бойынша ұсыныстар әзірлеу; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; темір жол көлігінде еңбек қауіпсіздігі мәселесі бойынша шараларды орындау; азаматтардың жазбаша өтініштерін қарау; нормативтік құқықтық дерекқорын жетілдіру мәселелер бойынша жұмыс тобында әзірлеуге қатысу.
Нормативтік жұмыс басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 22-4-3)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше көлік саласында) немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Темір жол көлігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде Word, Excel бағдарламалармен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеті
Темір жол көлігі саласы бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; құқықтық сипаттағы сұранымдарға жауаптар дайындау; Комитет төрағасының бұйрықтарын дайындауын жүзеге асу және оларды тіркеу; Комитетке келіп түскен нормативтік құқықтық актілердің құқықтық сараптамада қатысу; Комитетпен жетілдірген нормативтік құқықтық актілерді мониторинг жүргізу.
23. Байланыс және ақпараттандыру комитеті
Байланыс және ақпараттандыру комитеті төрағасының орынбасары,

категория С-1 (1 единица) (№ 23-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Законов Республики Казахстан: «О связи»; «О естественных монополиях и регулируемых рынках»; «О лицензировании»; «Об информатизации»; «О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан»; «Об электронном документе и электронной цифровой подписи». Основных нормативных правовых актов, касающихся построения сетей телекоммуникаций Республики Казахстан, управления отраслью.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы Комитета в соответствии с Положением о Комитете, информационное обеспечение руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию Комитета. Распределение заданий и поручений между работниками Управлений для обеспечения своевременного исполнения поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и руководителя Комитета. Координация работы сотрудников Комитета с другими подразделениями Министерства по решению вопросов, входящих в компетенцию Комитета. Осуществление контроля за исполнительской и трудовой дисциплиной сотрудниками Комитета. Контроль и координация работ: по регулированию цен (тарифов) на регулируемые государством услуги в области телекоммуникаций и почтовой связи. Контроль за осуществлением государственного контроля и надзора в области связи и государственного регулирования в сфере телекоммуникаций, присвоения радиочастотного спектра, лицензирования деятельности в области связи, планирования и эффективного использования радиочастотного спектра, определения порядка и распределения ресурсов нумерации.
Руководитель Управления регулирования тарифов в области связи,
категория С-3 (1 единица) (№ 23-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или техническое в области связи
Профессиональная компетентность

С-1 санаты (1 бірлік) (№ 23-1)
Критерий
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Байланыс туралы»«Табиғи монополия және реттелетін нарықтар туралы»«Лицензиялау туралы»«Ақпараттандыру туралы»««Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюро және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы»,  «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын білуі. Қазақстан Республикасының телекоммуникация желілерін құруға, саланы басқаруға қатысты негізгі нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Комитет туралы Ережеге сәйкес Комитет жұмысын, Комите құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша Министрліктің басшылығын ақпараттық қамтамасыз ету бойынша жұмысын үйлестіру. Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік пен Комитет басшылығының тапсырмаларын уақытылы орындау үшін Комитет қызметкерлерінің арасында тапсырмаларды үйлестіру. Комитет құзыретіне кіретін сұрақтарды шешу үшін Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен Комитет қызметкерлерінің жұмысын үйлестіру. Комитет қызметкерлерінің еңбек пен атқарушылық тәртібіне бақылау жүргізү. Телекоммуникация және почта байланысы саласындағы мемлекетпен реттелетін қызметтерге бағаларды (тарифтерді) реттеуін бағыттау және бақылау. Телекоммуникация саласындағы мемлекеттік реттеуді, радиожиілік спектрін тағайындауды, байланыс саласындағы қызметтерді лицензиялауды, радиожиілік спектрін тиімді пайдалануды жоспарлауды, нумерация ресурсін үйлестіру және нөмірлерді бөлуді, байланыс және ақпараттандыру саласындағы мемлкеттік бақылау және қадағалауды бағыттау және бақылау.
Байланыс саласындағы тарифтерді реттеу басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 23-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе байланыс саласындағы техникалық
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Законов Республики Казахстан «О связи», «О естественных монополиях и регулируемых рынках
3. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в отрасли связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно опыт работы в области связи.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и контроль за деятельностью Управления. Координация выполнения всей плановой и оперативной работы Управления. Представление Комитета, в пределах компетенции Управления, в судах и других государственных органах, учреждениях. Организация и координация работ по регулированию цен (тарифов) на услуги в области телекоммуникаций и почтовой связи в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Организация проведения мониторинга подзаконных нормативных правовых актов, с целью выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан устаревших норм права, оценки эффективности их реализации и своевременного принятия мер по внесению изменений и (или) дополнений или признанию их утратившими силу. Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Организация работы по взаимодействию со структурными подразделениями по вопросам входящим в компетенцию Управления. Распределение корреспонденции входящей в Управление. Рассмотрение проектов документов подготавливаемых сотрудниками Управления. Осуществление контроля за исполнительской и трудовой дисциплиной в Управлении.
Главный эксперт Управления регулирования тарифов в области
связи, категория С-4 (1 единица) (№ 23-2-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или техническое в области связи
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Байланыс туралы», «Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білу.
3. Байланыс саласындағы қатынастарды реттейтін, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Байланыс саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру және бақылау. Басқарманың барлық жоспарлы және жедел жұмыстарының орындалуын үйлестіру. Комитетті, Басқарманың құзыреті шегінде, соттарда және басқа мемлекеттік органдарда, мекемелерде ұсыну. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес телекоммуникация және пошта байланыс саласындағы бағаларды (тарифтерді) реттеу бойынша жұмыстарды үйлестіру және ұйымдастыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келетін құқықтың ескірген нормаларын, оларды жүзеге асырудың тиімділік бағалары мен өзгерістер және (немесе) қосымшаларды немесе олардың күші жойылды деп тануын енгізу бойынша уақытылы шараларды қолдануды анықтау мақсатында, заңға бағынысты нормативтік құқықтық актілер мониторингісін жүргізуді ұйымдастыру. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара әрекеттесу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру. Басқарманың кіріс корреспонденциясын бөлу. Басқарма қызметкерлерімен дайындалатын құжаттардың жобаларын қарастыру. Басқарманың атқарушы және еңбек тәртібіне бақылауды жүзеге асыру.
Байланыс саласындағы тарифтерді реттеу басқармасының бас
сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік) (№ 23-2-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе байланыс саласындағы техникалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание Законов Республики Казахстан «О связи», «О естественных монополиях и регулируемых рынках».
3. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в отрасли связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно опыт работы в области связи.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Организация работы по взаимодействию со структурными подразделениями по вопросам входящим в компетенцию Управления. Представление Комитета, в пределах компетенции Управления, в судах и других государственных органах, учреждениях. Рассмотрение международного опыта в рамках отраслевого регулирования. Рассмотрение уведомлений субъектов регулируемых рынков и заявок субъектов естественных монополий в области телекоммуникаций, почтовой связи и подготовка проектов решений по результатам их рассмотрения. Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Взаимодействие с Министерствами, ведомствами и другими государственными органами по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Главный эксперт Управления регулирования тарифов в
области связи, категория С-4 (1 единица) (№ 23-2-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или юридическое
работы
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Законов Республики Казахстан «О связи», «О естественных монополиях и регулируемых рынках».
3. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в отрасли связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

2. «Байланыс туралы»«Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білу.
3. Байланыс саласындағы қатынастарды реттейтін, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Байланыс саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хаттар мен ақпараттар жобаларын дайындау. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құрылымдық бөлімшелерімен өзара әрекеттесу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру. Комитетті, Басқарманың құзыреті шегінде, соттарда және басқа мемлекеттік органдарда, мекемелерде ұсыну. Салалық реттеу шеңберінде халықаралық тәжірибені қарастыру. Телекоммуникация, почта байланысы саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің өтінімдерін және реттелетін нарықтар субъектілерінің хабарламаларын қарастыру және оларды қарастыру нәтижелері бойынша шешімдер жобаларын дайындау. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық және құқықтық актілер әзірлеуіне қатысу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктермен, ведомстволармен және басқа мемлекеттік органдармен өзара әрекеттесу.
Байланыс саласындағы тарифтерді реттеу басқармасының бас
сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік) (№ 23-2-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Байланыс туралы», «Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білу.
3. Байланыс саласындағы қатынастарды реттейтін, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Желательно опыт работы в области связи.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Взаимодействие с Министерствами, ведомствами и другими государственными органами по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Рассмотрение уведомлений субъектов регулируемых рынков и заявок субъектов естественных монополий в области телекоммуникаций, почтовой связи и подготовка проектов решений по результатам их рассмотрения. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Эксперт Управления регулирования тарифов в области связи,
категория С-5 (2 единицы) (№ 23-2-3-1, № 23-2-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание Законов Республики Казахстан «О связи», «О естественных монополиях и регулируемых рынках.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в области связи.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Проведение мониторинга подзаконных нормативных правовых актов, с целью выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан устаревших норм права, оценки эффективности их реализации и своевременного принятия мер по внесению изменений и (или) дополнений или признанию их утратившими силу. Рассмотрение уведомлений субъектов регулируемых рынков и заявок субъектов естественных монополий в области телекоммуникаций, почтовой связи и подготовка проектов решений по результатам их рассмотрения. Взаимодействие с Министерствами, ведомствами и другими государственными органами по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Руководитель Управления лицензирования и присвоения

2. Байланыс саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хаттар мен ақпараттар жобаларын дайындау. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктермен, ведомствалармен және басқа мемлекеттік органдармен өзара әрекет. Телекоммуникация, почта байланысы саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің өтінімдерін және реттелетін нарықтар субъектілерінің хабарламаларын қарастыру және оларды қарастыру нәтижелері бойынша шешімдер жобаларын дайындау. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық және құқықтық актілер әзірлеуіне қатысу.
Байланыс саласындағы тарифтерді реттеу басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты (2 бірлік) (№ 23-2-3-1, 23-2-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Байланыс туралы», «Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Байланыс саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хаттар мен ақпараттар жобаларын дайындау. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық және құқықтық актілер әзірлеуіне қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келетін құқықтың ескірген нормаларын, оларды жүзеге асырудың тиімділік бағалары мен өзгерістер және (немесе) қосымшаларды немесе олардың күші жойылды деп тануын енгізу бойынша уақытылы шараларды қолдануды анықтау мақсатында, заңға бағынысты нормативтік құқықтық актілер мониторингісін жүргізу. Телекоммуникация, почта байланысы саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің өтінімдерін және реттелетін нарықтар субъектілерінің хабарламаларын қарастыру және оларды қарастыру нәтижелері бойынша шешімдер жобаларын дайындау. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктермен, ведомствалармен және басқа мемлекеттік органдармен өзара әрекеттесу. Байланыс саласындағы реттелетін нарықтар субъектілерінің бағалар мониторингісін жүргізу.
Лицензиялау және радиожиілік спектрін тағайындау басқармасының

радиочастотного спектра, категория С-3 (1 единица) (№ 23-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое в области связи
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за  № 5084;
2. Знание: Законов Республики Казахстан «О связи», «О лицензировании»; законодательных и нормативных правовых актов по вопросам телекоммуникаций и построения сетей и устройств сооружений связи, требований нормативно-технической документации по организации их технической эксплуатации, методики инструментальной проверки аппаратуры, каналов и линий связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в области связи.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и контроль за деятельностью Управления. Координация выполнения всей плановой и оперативной работы Управления. Контроль за проведением мониторинга подзаконных нормативных правовых актов, с целью выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан устаревших норм права, оценки эффективности их реализации и своевременного принятия мер по внесению изменений и (или) дополнений или признанию их утратившими силу. Представление Комитета, в пределах компетенции Управления, в судах и других государственных органах, учреждениях. Участие в государственном регулировании в сфере присвоения радиочастотного спектра, лицензирования деятельности в области связи, эффективного использования радиочастотного спектра, определения порядка и распределения ресурсов нумерации, выдачи заключений на ввоз радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств из-за границы. Взаимодействие с территориальными подразделениями по вопросам лицензирования, присвоения радиочастотного спектра, определения порядка и распределения ресурсов нумерации, выдачи заключений на ввоз радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств из-за границы. Участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам лицензирования, ресурса нумерации, присвоения радиочастотного спектра, выдачи заключений на ввоз радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств из-за границы. Взаимодействие с Министрествами, ведомствами и другими государственными органами по вопросам лицензирования телекоммуникаций, присвоения радиочастотного спектра, определения порядка и распределения ресурсов нумерации, выдачи заключений на ввоз радиоэлектронных средств из-за границы. Взаимодействие с Международным союзом электросвязи и Региональным содружеством в области связи по вопросам радиочастотного спектра.
Главный эксперт Управления лицензирования и присвоения

басшысы, С-3 санаты (1 бірлік) (№ 23-3-1)
Критерий
Талаптары
Білімі
Байланыс саласындағы жоғары техникалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.«Байланыс туралы», «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын; телекоммуникация және желілерді құру жән байланыс құрылысының жабдықтары, олардың техникалық эксплуатациялауын ұйымдастыру бойынша құжаттардың нормативтік-техникалық талаптары, байланыс жолдары мен арналардың, аппараттардың аспаптық тексеру әдісінің сұрақтары бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Байланыс саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы
3. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін ұйымдастыру және бақылау. Басқарманың барлық жоспарлы және жеделдік жұмыстарының орындалуын үйлестіру. Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшылық ететін ескірген құқық нормаларын анықтау мақсатында, заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілеріне мониторингтің жүргізілуін бақылау, олардың орындалуының тиімділігін бағалау және оларға өзгеріс және (немесе) толықтырулар енгізу немесе олардың күшін жоюын тану бойынша уақытылы шара қабылдау. Соттарда және басқа мемлекеттік органдарда, мекемелерде Басқарманың құзыреті шегінде Комитетті ұсыну. Радиожиілік спектрін тағайындау, байланыс саласы қызметін лицензиялау, радиожиілік спектрін тиімді пайдалану, нөмірлеу ресурсын бөлу және ретін анықтау және радиоэлектрондық құралдар мен (немесе) жоғары жиілікті құрылғыларды шетелден әкелуге қорытынды беру саласында мемлекеттік реттеуге қатысу. Лицензиялау, радиожиілік спектрін тағайындау, нөмірлеу ресурсын бөлу және ретін анықтау және радиоэлектрондық құралдар мен (немесе) жоғары жиілікті құрылғыларды шетелден әкелуге қорытынды беру сұрақтары бойынша аумақтық органдармен өзара әрекет ету. Лицензиялау, нөмірлеу ресурсын бөлу, радиожиілік спектрін тағайындау және радиоэлектрондық құралдар мен (немесе) жоғары жиілікті құрылғыларды шетелден әкелуге қорытынды беру сұрақтары бойынша номативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Телекоммуникация саласын лицензияландыру, радиожиілік спектрін тағайындау, нөмірлеу ресурсын бөлу және ретін анықтау, радиоэлектрондық құралдарды шетелден әкелуге қортынды беру сұрақтары бойынша Министрліктермен, ведомстволармен және басқа да мемлекеттік органдармен өзара әрекет ету. Халықаралық электробайланыс одағымен және Байланыс аймағындағы достастығымен радиожиілік спектр сұрақтары бойынша өзара әрекет ету.
Лицензиялау және радиожиілік спектрін тағайындау басқармасының

радиочастотного спектра, категория С-4 (1 единица) (№ 23-3-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое в области связи
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание: Законов Республики Казахстан «О связи», «О лицензировании»; основных нормативных правовых актов, касающихся построения сетей телекоммуникаций Республики Казахстан, управления отраслью; основных положений Законов Республики Казахстан «О национальной безопасности», «Об оперативно-розыскной деятельности» и других, с которыми сопряжена работа в области связи; нормативных правовых актов Республики Казахстан, регламентирующих порядок присвоения радиочастотного спектра.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желателен опыт работы в области связи.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке документов по присвоению радиочастотного спектра и по выдаче заключений на ввоз радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств из-за границы. Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Проведение мониторинга подзаконных нормативных правовых актов, с целью выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан устаревших норм права, оценки эффективности их реализации и своевременного принятия мер по внесению изменений и (или) дополнений или признанию их утратившими силу. Представление Комитета, в пределах компетенции Управления, в судах и других государственных органах, учреждениях. Участие в разработке нормативных правовых актов в области распределения радиочастотного спектра. Взаимодействие с территориальными подразделениями, Министерствами, ведомствами и другими государственными органами по вопросам входящим в компетенцию Управления.
Главный эксперт Управления лицензирования и присвоения

бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік) (№ 23-3-2-1)
Критерий
Талаптары
Білімі
Байланыс саласындағы жоғары техникалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.«Байланыс туралы»«Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын; Қазақстан Республикасының телекоммуникация желілерін құруға, саланы бақаруға қатысты негізгі нормативтік құқықтық актілерін; «Ұлттық қауіпсіздік туралы»«Жедел-іздеу қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарының негізі ережелерімен қоса байланыс саласына түйіндес басқа ережелерін; радиожиілік спектрін тағайындау тәртібін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін; Байланыс саласында қызмет көрсету, байланыс саласының дамуын бағыттайтын ережелердің негізі қағаидаларын; телекоммуникацияның даму тенденциялары бойынша негізгі бағыттарын білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Байланыс саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы
3. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Радиожиілік спектрін тағайындау және радиоэлектрондық құралдар мен (немесе) жоғары жиілікті құрылғыларды шетелден әкелуге қорытынды беру бойынша құжаттарды дайындауға қатысу. Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша хат жобаларын және ақпарат дайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшылық ететін ескірген құқық нормаларын анықтау мақсатында, заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілеріне мониторингтің жүргізілуін бақылау, олардың орындалуының тиімділігін бағалау және оларға өзгеріс және (немесе) толықтырулар енгізу немесе олардың күшін жоюын тану бойынша уақытылы шара қабылдау. Соттарда және бақа мемлекеттік органдарда, мекемелерде Басқарманың құзыреті шегінде Комитетті ұсыну. Телекоммуникация, лицензиялау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Бақарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша аумақтық органдармен, Министрліктермен, ведомстволармен және басқа да мемлекеттік органдармен басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша өзара әрекет ету.
Лицензиялау және радиожиілік спектрін тағайындау басқармасының

радиочастотного спектра, категория С-4 (1 единица) (№ 23-3-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое в области связи или экономическое
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание: Законов Республики Казахстан «О связи», «О лицензировании»; основных нормативных правовых актов, касающихся построения сетей телекоммуникаций Республики Казахстан, управления отраслью; основных положений Законов Республики Казахстан «О национальной безопасности», «Об оперативно-розыскной деятельности» и других, с которыми сопряжена работа в области связи; нормативных правовых актов Республики Казахстан, регламентирующих порядок присвоения радиочастотного спектра; основных положений Правил предоставления услуг в области связи, направлений развития отрасли связи.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в области связи.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке документов по выдаче лицензий на предоставление услуг связи и по определению порядка и распределения ресурсов нумерации. Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Участие в разработке нормативных правовых актов в области лицензирования и распределения ресурсов нумерации. Представление Комитета, в пределах компетенции Управления, в судах и других государственных органах, учреждениях. Взаимодействие с территориальными подразделениями, Министерствами, ведомствами и другими государственными органами, в том числе с Международным союзом электросвязи и Региональным содружеством в области связи по вопросам радиочастотного спектра.
Эксперт Управления лицензирования и присвоения радиочастотного
спектра, категория С-5 (1 единица) (№ 23-3-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое в области связи
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за  № 5084;

бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік) (№ 23-3-2-2)
Критерий
Талаптары
Білімі
Байланыс саласындағы жоғары техникалық немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.«Байланыс туралы»«Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын; Қазақстан Республикасының телекоммуникация желілерін құруға, саланы басқаруға қатысты негізгі нормативтік құқықтық актілерін; «Ұлттық қауіпсіздік туралы»«Жедел-іздеу қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарының негізі ережелерімен қоса байланыс саласына түйіндес басқа ережелерін; радиожиілік спектрін тағайындау тәртібін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін; Байланыс саласында қызмет көрсету, байланыс саласының дамуын бағыттайтын ережелердің негізі қағаидаларын білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Байланыс саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы
3. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Байланыс қызметін көрсетуге лицензия және нөмірлеу ресурсын бөлу және ретін анықтау бойынша құжаттарды дайындауға қатысу. Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша хат жобаларын және ақпарат дайындау. Телекоммуникация, лицензиялау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Соттарда және бақа мемлекеттік органдарда, мекемелерде Басқарманың құзыреті шегінде Комитетті ұсыну. Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша аумақтық органдармен, Министрліктермен, ведомстволармен және басқа да мемлекеттік органдармен, сонымен қатар ХЭО және БАД-мен радиожиілік спектр сұрақтары бойынша өзара әрекет ету.
Лицензиялау және радиожиілік спектрін тағайындау басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты (1 бірлік) (№ 23-3-3-1)
Критерий
Талаптары
Білімі
Байланыс саласындағы жоғары техникалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;

2. Знание: Закона Республики Казахстан «О связи»; основных нормативных правовых актов, касающихся построения сетей телекоммуникаций Республики Казахстан, управления отраслью; основ делопроизводства.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта в сфере телекоммуникаций.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение работы по рассмотрению заявок и выдачи лицензий на предоставление услуг связи. Участие в разработке нормативных правовых актов в области лицензирования. Проведение мониторинга подзаконных нормативно правовых актов, с целью выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан устаревших норм права, оценки эффективности их реализации и своевременного принятия мер по внесению изменений и (или) дополнений или признанию их утратившими силу. Регулирование государственой политики в области связи на территории Республики Казахстан. Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Взаимодействие с территориальными подразделениями, Министерствами, ведомствами и другими государственными органами по вопросам входящим в компетенцию Управления.
Эксперт Управления лицензирования и присвоения радиочастотного
спектра, категория С-5 (1 единица) (№ 23-3-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое в области связи
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за  № 5084;
2. Знание: Закона Республики Казахстан «О связи»; основных нормативных правовых актов, касающихся построения сетей телекоммуникаций Республики Казахстан, управления отраслью; основ делопроизводства.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.

2. «Байланыс туралы» Қазақстан Республикасының Заңын; Қазақстан Республикасының телекоммуникация желілерін құруға, саланы басқаруға қатысты негізгі нормативтік құқықтық актілерді; іс-жүргізудің негізгі қағидаларын білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Телекоммуникация саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Өтінімдерді қарау бойынша жұмыс жүргізу және байланыс қызметін көрсету бойынша лицензия беру. Лицензиялау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшылық ететін ескірген құқық нормаларын анықтау мақсатында, заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілеріне мониторингтің жүргізілуін бақылау, олардың орындалуының тиімділігін бағалау және оларға өзгеріс және (немесе) толықтырулар енгізу немесе олардың күшін жоюын тану бойынша уақытылы шара қабылдау. Қазақстан Республикасы аумағында байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты реттеу. Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша хат жобаларын және ақпарат дайындау. Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша аумақтық органдармен, Министрліктермен, ведомстволармен өзара әрекет ету.
Лицензиялау және радиожиілік спектрін тағайындау басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты (1 бірлік) (№ 23-3-3-2)
Критерий
Талаптары
Білімі
Байланыс саласындағы жоғары техникалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Байланыс туралы» Қазақстан Республикасының Заңын; Қазақстан Республикасының телекоммуникация желілерін құруға, саланы басқаруға қатысты негізгі нормативтік құқықтық актілерді; іс-жүргізудің негізгі қағидаларын білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;

2. Желательно наличие опыта в сфере телекоммуникаций.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение работы по рассмотрению заявок и выдачи разрешений на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан. Взаимодействие с заинтересованными ведомствами по вопросам согласования радиочастотного спектра. Участие в разработке нормативных правовых актов в области распределения радиочастотного спектра. Регулирование государственой политики в области связи на территории Республики Казахстан. Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Взаимодействие с территориальными подразделениями, Министерствами, ведомствами и другими государственными органами по вопросам входящим в компетенцию Управления.
Эксперт Управления лицензирования и присвоения радиочастотного
спектра, категория С-5 (1 единица) (№ 23-3-3-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое в области связи
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание: Закона Республики Казахстан «О связи»; основных нормативных правовых актов, касающихся построения сетей телекоммуникаций Республики Казахстан, управления отраслью; основ делопроизводства.
Опыт оработы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта в сфере телекоммуникаций.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение работы по определению порядка и распределению ресурсов нумерации Республики Казахстан. Взаимодействие с заинтересованными ведомствами по вопросам распределения ресурсов нумерации. Участие в разработке нормативных правовых актов в области распределения ресурсов нумерации. Регулирование государственой политики в области связи на территории Республики Казахстан. Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Взаимодействие с территориальными подразделениями, Министерствами, ведомствами и другими государственными органами по вопросам входящим в компетенцию Управления.
Эксперт Управления лицензирования и присвоения радиочастотного
спектра, категория С-5 (1 единица) (№ 23-3-3-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое в области связи
Профессиональная
компетентность

2. Телекоммуникация саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Өтінімдерді қарау бойынша жұмыс жүргізу және Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсаттарды беру. Радиожиілік спектрін келісу сұрақтары бойынша мүдделі ведомстволармен өзара әрекет ету. Радиожиілік спектрін тағайындау саласы бойынша нормативтік құқықтық актілерді дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасы аумағында байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты реттеу. Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша хат жобаларын және ақпарат дайындау. Бақарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша аумақтық органдармен, Министрліктермен, ведомстволармен және басқа да мемлекеттік органдармен өзара әрекет ету.
Лицензиялау және радиожиілік спектрін тағайындау басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты (1 бірлік) (№ 23-3-3-3)
Критерий
Талаптары
Білімі
Байланыс саласындағы жоғары техникалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Байланыс туралы» Қазақстан Республикасының Заңын; Қазақстан Республикасының телекоммуникация желілерін құруға, саланы басқаруға қатысты негізгі нормативтік құқықтық актілерді; іс-жүргізудің негізгі қағидаларын білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Телекоммуникация саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының нөмірлеу ресурсын бөлу және ретін анықтау бойынша жұмыс жүргізу. Нөмірлеу ресурсын бөлу сұрақтары бойынша мүдделі ведомстволармен өзара әрекет ету. Нөмірлеу ресурсын бөлу бойынша нормативтік құқықтық актілерді дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасы аумағында байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты реттеу. Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша хат жобаларын және ақпарат дайындау. Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша аумақтық органдармен, Министрліктермен, ведомстволармен және басқа да мемлекеттік органдармен өзара әрекет ету.
Лицензиялау және радиожиілік спектрін тағайындау басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты (№ 23-3-3-4)
Критерий
Талаптары
Білімі
Байланыс саласындағы жоғары техникалық
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание: Закона Республики Казахстан «О связи»; основных нормативных правовых актов, касающихся построения сетей телекоммуникаций Республики Казахстан, управления отраслью; основ делопроизводства.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта в сфере телекоммуникаций.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение работы по рассмотрению заявок и выдачи заключений на ввоз из-за границы РЭС и (или) ВЧУ. Взаимодействие с заинтересованными ведомствами по вопросам согласования товаров, РЭС и ВЧУ, экспорт и иморт которых подлежат лицензированию. Участие в разработке нормативных правовых актов в области телекоммуникаций, в том числе порядка регистрации и эксплуатации радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств, а также ввоза их из-за границы. Регулирование государственой политики в области связи на территории Республики Казахстан. Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Взаимодействие с территориальными подразделениями, Министерствами, ведомствами и другими государственными органами по вопросам входящим в компетенцию Управления.
Руководитель Управления государственного контроля и надзора в
области связи и информатизации, категория С-3 (1 единица)
(№ 23-4-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое или техническое в области связи или информатизации
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов, регулирующие сферы деятельности телекоммуникаций, почтовой связи и информатизации.
Опыт работы
1.Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и контроль за деятельностью Управления. Координация выполнения всей плановой и оперативной работы Управления. Осуществление государственного контроля и надзора в области связи и информатизации. Осуществление контроля за деятельностью субъектов естественных монополий и регулируемых рынков в области связи. Контроль и координация деятельности территориальных органов Комитета. Взаимодействие с территориальными подразделениями по вопросам контроля в области связи. Участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность по контролю в области связи, информатизации, по вопросам контроля субъектов естественных монополии и регулируемых рынков в области связи. Контроль за проведением мониторинга подзаконных нормативно правовых актов, с целью выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан устаревших норм права, оценки эффективности их реализации и своевременного принятия мер по внесению изменений и (или) дополнений или признанию их утратившими силу. Представление Комитета, в пределах компетенции Управления, в судах и других государственных органах, учреждениях. Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Взаимодействие с министерствами, ведомствами и другими государственными органами по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Главный эксперт Управления государственного контроля и надзора
в области связи и информатизации, категория С-4 (1 единица)
(№ 23-4-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое или техническое в области связи
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Знание нормативных правовых актов, регулирующие сферы деятельности телекоммуникаций и почтовой связи.
Опыт работы

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Байланыс туралы» Қазақстан Республикасының Заңын; Қазақстан Республикасының телекоммуникация желілерін құруға, саланы басқаруға қатысты негізгі нормативтік құқықтық актілерді; іс-жүргізудің негізгі қағидаларын білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Телекоммуникация саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Радиоэлектрондық құралдарды шетелден әкелуге қорытынды беру бойынша жұмыс жүргізу. Экспортты мен импортты лицензиялауға жататын РЭҚ және ЖЖҚ тауарларын мүдделі мемлекеттік ведомстволармен келісу. Телекоммуникация саласындағы, оның ішінде радиоэлектрондық құралдарды, жоғары жиілікті құрылғыларды эксплуатациялау және тіркеу тәртібі және оларды шетелден әкелу бойынша нормативтік құқықтық актілерді дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасы аумағында байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты реттеу. Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша хат жобаларын және ақпарат дайындау. Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша аумақтық органдармен, Министрліктермен, ведомстволармен және басқа да мемлекеттік органдармен өзара әрекет ету.
Байланыс және ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылау
және қадағалау басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 23-4-1)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік немесе байланыс және ақпараттандыру саласындағы техникалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Телекоммуникация, пошта байланысы және ақпараттандыру қызметінің саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілерді, Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметтерін ұйымдастыру және бақылау. Басқарманың барлық жоспарлы және жедел жұмыстарының орындалуын үйлестіру. Байланыс және ақпараттандыру саласында мемлекеттік бақылау және қадағалауды іске асыру. Байланыс саласындағы табиғи монополиялар және реттелін нарықтар субъектілерінің қызметтерін бақылауын іске асыру. Комитеттің аумақтық органдары қызметтерін бақылау және үйлестіру. байланыс саласындағы бақылау мәселелері бойынша аумақтық органдармен өзара әрекеттесу. Байланыс, ақпараттандыру саласындағы бақылау бойынша, байланыс саласындағы табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар субъектілерін бақылау мәселелері бойынша қызметтерді регламенттейтін заңнамалық және өзге нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуіне қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін құқықтың ескірген нормаларын, оларды іске асыру және өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды енгізу немесе олардың күші жойылғанын тану бойынша шараларды уақытында қабылдау тиімділігінің бағасын анықтау мақсатында заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерінің мониторингін жүргізуіне бақылау. Басқарма құзыретінің шеңберінде, Комитетті соттарда және басқа мемлекеттік органдарда, мекемелерде ұсыну. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хаттар және ақпараттар жобаларын дайындау. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрліктермен, ведомстволармен және басқа да мемлекеттік органдармен өзара әрекеттесу.
Байланыс және ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылау
және қадағалау басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 23-4-2-1)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік немесе байланыс саласындағы техникалық
Кәсіби біліктілігі

1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля и надзора в области связи. Взаимодействие с территориальными подразделениями по вопросам контроля в области связи. Подготовка исков в судебные органы по фактам нарушений законодательства о связи в пределах компетенции Управления. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам регулирования отношений в области связи. Сотрудничество с правоохранительными и местными исполнительными органами по выявлению и пресечению безлицензионной деятельности в области связи и использования радиочастотного спектра с нарушением законодательства Республики Казахстан в области связи. Проведение проверок использования радиочастотного спектра, а также радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств с целью осуществления контроля за соответствием их использования установленным законодательством Республики Казахстан о связи требованиям. Рассмотрение претензий о помехах радиоприему и радиопередаче, создаваемых радиоэлектронными средствами и высокочастотными устройствами, и принятие решения о проведении мероприятий по их устранению. Проведение мониторинга подзаконных нормативно правовых актов, с целью выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан устаревших норм права, оценки эффективности их реализации и своевременного принятия мер по внесению изменений и (или) дополнений или признанию их утратившими силу. Представление Комитета, в пределах компетенции Управления, в судах и других государственных органах, учреждениях. Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Взаимодействие с министерствами, ведомствами и другими государственными органами по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Главный эксперт Управления государственного контроля и надзора
в области связи и информатизации, категория С-4 (1 единица)
(№ 23-4-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое или техническое в области связи
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов, регулирующие сферы деятельности телекоммуникаций и почтовой связи.
Опыт работы

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Телекоммуникация және пошта байланысы қызметінің саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілерді, Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Байланыс саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалауды іске асыру. Байланыс саласындағы бақылау мәселелері бойынша аумақтық органдармен өзара әрекеттесу. Басқарма құзыреті шеңберінде байланыс туралы заңнаманы бұзу фактілері бойынша сот органдарына арыз-талаптар дайындау. Байланыс саласындағы қатынастарды реттеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру. Байланыс саласындағы лицензиясыз қызметтерді анықтау және алдын алу және байланыс саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзуымен радиожиiлiк спектрін пайдалану бойынша құқық қорғау және жергілікті атқарушы органдармен ынтымақтастық. радиожиiлiк спектрін, сондай-ақ радиоэлектрондық құралдарды және жоғары жиiлiктi құрылғыларды, олардың байланыс туралы Қазақстан Рсепубликасының заңнамасымен белгiленген талаптарға сәйкес бақылауды іске асыру мақсатында пайдаланудың тексерісін жүргізу. Радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиiлiктi құрылғылармен жасалынатын радио қабылдау және радио тарату кедергiлерi туралы наразылықтарды қарау және оларды жою бойынша шаралар жүргізу туралы шешімдер қабылдау. Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін құқықтың ескірген нормаларын, оларды іске асыру және өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды енгізу немесе олардың күші жойылғанын тану бойынша шараларды уақытында қабылдау тиімділігінің бағасын анықтау мақсатында заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерінің мониторингін жүргізуіне бақылау. Басқарма құзыретінің шеңберінде, Комитетті соттарда және басқа мемлекеттік органдарда, мекемелерде ұсыну. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық және құқықтық актілер жобаларын әзірлеуіне қатысу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хаттар мен ақпараттар жобаларын дайындау. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрліктермен, ведомстволармен және басқа да мемлекеттік органдармен өзара әрекеттесу.
Байланыс және ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылау
және қадағалау басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (№ 23-4-2-2)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік немесе байланыс саласындағы техникалық
Кәсіби біліктілігі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за деятельностью субъектов естественных монополий и регулируемых рынков в области связи. Участие в подготовке предложений по совершенствованию законодательства Республики Казахстан по вопросам контроля субъектов естественных монополий и регулируемых рынков в области связи. Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Подготовка исков в судебные органы по фактам нарушений законодательства о естественных монополиях и регулируемых рынков. Проведение мониторинга подзаконных нормативно правовых актов, с целью выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан устаревших норм права, оценки эффективности их реализации и своевременного принятия мер по внесению изменений и (или) дополнений или признанию их утратившими силу. Представление Комитета, в пределах компетенции Управления, в судах и других государственных органах, учреждениях. Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам регулирования отношений в области связи. Взаимодействие с министерствами, ведомствами и другими государственными органами по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Главный эксперт Управления государственного контроля и надзора
в области связи и информатизации, категория С-4 (1 единица)
(№ 23-4-2-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое или экономическое или техническое в области связи или информатизации или естественных наук
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов, регулирующие сферы деятельности информатизации.
Опыт работы

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Телекоммуникация және пошта байланысы қызметінің саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілерді, Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Байланыс саласындағы табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар субъектілерінің қызметтерін бақылауды іске асыру. Байланыс саласындағы табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар субъектілерін бақылау мәселелері жөнінде Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстар дайындауға қатысу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хаттар және ақпараттар жобаларын дайындау. Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы заңнамасын бұзу фактілері бойынша сот органдарына арыз-талаптар дайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін құқықтың ескірген нормаларын, оларды іске асыру және өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды енгізу немесе олардың күші жойылғанын тану бойынша шараларды уақытында қабылдау тиімділігінің бағасын анықтау мақсатында заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерінің мониторингін жүргізуіне бақылау. Басқарма құзыретінің шеңберінде, Комитетті соттарда және басқа мемлекеттік органдарда, мекемелерде ұсыну. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық және құқықтық актілер жобаларын әзірлеуіне қатысу. Байланыс саласындағы қатынастарды реттеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрліктермен, ведомстволармен және басқа да мемлекеттік органдармен өзара әрекеттесу.
Байланыс және ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылау
және қадағалау басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (1 бірлік) (№ 23-4-2-3)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік немесе экономикалық немесе байланыс және ақпараттандыру саласындағы техникалық немесе жаратылыстану ғылымдары
Кәсіби біліктілігі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля в области информатизации на предмет соблюдения требований законов Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан об информатизации. Осуществление государственного контроля в сфере электронного документа и электронной цифровой подписи на предмет соблюдения законов Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи. Осуществление контроля за деятельностью поставщиков информации, кредитных бюро и получателей кредитных отчетов (за исключением субъектов кредитных историй) на рынке информационных услуг с учетом требований, установленных Законом РК «О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан». Осуществление контроля за соблюдением удостоверяющими центрами требований законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи. Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Проведение оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы по применению информационных технологий. Проведение мониторинга подзаконных нормативно правовых актов, с целью выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан устаревших норм права, оценки эффективности их реализации и своевременного принятия мер по внесению изменений и (или) дополнений или признанию их утратившими силу. Представление Комитета, в пределах компетенции Управления, в судах и других государственных органах, учреждениях. Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Подготовка исков в судебные органы по фактам нарушений законодательства в области информатизации. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам регулирования отношений в области информатизации. Взаимодействие с министерствами, ведомствами и другими государственными органами по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Эксперт Управления государственного контроля и надзора в
области связи и информатизации, категория С-5 (1 единица)
(№ 23-4-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое или гуманитарное или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов, регулирующие сферы деятельности телекоммуникаций и почтовой связи.
Опыт работы

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру қызметінің саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілерді, Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттандыру туралы Қазақстан Республикасының заңдары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары талаптарының сақталуы тұрғысынан ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы Қазақстан Республикасының заңдары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары талаптарының сақталуы тұрғысынан электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. «Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюро және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген талаптарды ескере отырып, ақпараттық қызметтер көрсету рыногында кредиттiк бюроның және кредиттiк есептер алушылардың (кредиттік тарих субъектiлерiн қоспағанда) ақпарат жеткізушілердің қызметiне бақылауды жүзеге асыру. Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын куәландыратын орталықтармен сақталуын жүзеге асыру. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелері бойынша ақпараттар мен хаттар жобаларын әзірлеу. Орталық мемлекеттiк органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарының ақпараттық технологияларды қолдану қызметiнiң тиiмдiлiгiн бағалауды жүргізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін құқықтың ескірген нормаларын, оларды іске асыру және өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды енгізу немесе олардың күші жойылғанын тану бойынша шараларды уақытында қабылдау тиімділігінің бағасын анықтау мақсатында заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерінің мониторингін жүргізу. Басқарма құзыретінің шеңберінде, Комитетті соттарда және басқа мемлекеттік органдарда, мекемелерде ұсыну. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық және құқықтық актілер жобаларын әзірлеуіне қатысу. Ақпараттандыру саласында заңнаманы бұзу фактілері бойынша сот органдарына арыз-талаптар дайындау. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрліктермен, ведомствалармен және басқа мемлекеттік органдармен өзара әрекет жасау.
Байланыс және ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік
бақылау және қадағалау басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 23-4-3-1)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік немесе гуманитарлық немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за деятельностью субъектов естественных монополий и регулируемых рынков в области связи. Мониторинг цен субъектов регулируемых рынков в области связи. Сбор информации по проведению работы по контролю за деятельностью субъектов естественных монополий и регулируемых рынков в области связи. Участие в подготовке предложений по совершенствованию законодательства Республики Казахстан по вопросам контроля субъектов естественных монополий и регулируемых рынков в области связи. Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Подготовка исков в судебные органы по фактам нарушений законодательства о естественных монополиях и регулируемых рынков. Свод по Управлению информации по мониторингу подзаконных нормативно правовых актов, с целью выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан устаревших норм права, оценки эффективности их реализации и своевременного принятия мер по внесению изменений и (или) дополнений или признанию их утратившими силу. Участие в сотрудничестве с международными, межгосударственными и региональными организациями по вопросам контроля в области связи. Представление Комитета, в пределах компетенции Управления, в судах и других государственных органах, учреждениях. Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам регулирования отношений в области связи. Взаимодействие с министерствами, ведомствами и другими государственными органами по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Эксперт Управления государственного контроля и надзора в
области связи и информатизации, категория С-5 (1 единица)
(№ 23-4-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее юридическое или экономическое или техническое в области связи или информатизации
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов, регулирующих сферы деятельности телекоммуникаций, почтовой связи и информатизации.
Опыт работы

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Телекоммуникация және пошта байланысы қызметінің саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілерді, Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Байланыс саласындағы табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар субъектілерінің қызметтерін бақылауды іске асыру. Байланыс саласында табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар субъектілерінің қызметтерін бақылау бойынша жұмыстарды жүргізу жөнінде ақпаратты жинау. Байланыс саласындағы табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар субъектілерін бақылау мәселелері жөнінде Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстар дайындауға қатысу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хаттар және ақпараттар жобаларын дайындау. Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы заңнамасын бұзу фактілері бойынша сот органдарына арыз-талаптар дайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін құқықтың ескірген нормаларын, оларды іске асыру және өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды енгізу немесе олардың күші жойылғанын тану бойынша шараларды уақытында қабылдау тиімділігінің бағасын анықтау мақсатында заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерінің мониторингісі бойынша ақпаратты Басқарма бойынша жинау. Байланыс саласындағы бақылау мәселелері бойынша халықаралық, мемлекетаралық және аймақтық ұйымдармен ынтымақтастығына қатысу. Басқарма құзыретінің шеңберінде, Комитетті соттарда және басқа мемлекеттік органдарда, мекемелерде ұсыну. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық және құқықтық актілер жобаларын әзірлеуіне қатысу. Байланыс саласындағы қатынастарды реттеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрліктермен, ведомстволармен және басқа да мемлекеттік органдармен өзара әрекеттесу.
Байланыс және ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылау
және қадағалау басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 23-4-3-2)
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары заңгерлік немесе экономикалық немесе байланыс және ақпараттандыру саласындағы техникалық
Кәсіби біліктілігі

1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля и надзора в области связи. Взаимодействие с территориальными подразделениями по вопросам контроля в области связи. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам регулирования отношений в области связи. Рассмотрение претензий о помехах радиоприему и радиопередаче, создаваемых радиоэлектронными средствами и высокочастотными устройствами, и принятие решения о проведении мероприятий по их устранению. Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Представление Комитета, в пределах компетенции Управления, в судах и других государственных органах, учреждениях. Проведение мониторинга подзаконных нормативно правовых актов, с целью выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан устаревших норм права, оценки эффективности их реализации и своевременного принятия мер по внесению изменений и (или) дополнений или признанию их утратившими силу. Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Взаимодействие с министерствами, ведомствами и другими государственными органами по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Руководитель Управления международной координации
частотного ресурса, категория С-3 (1 единица) (№ 23-5-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание международных нормативных правовых актов, а также нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в отрасли связи.
3. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Опыт работы в области связи.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и контроль деятельности Управления. Координация выполнения всей плановой и оперативной работы Управления. Организация и координация работ по международной координации частотных присвоений наземных радиоэлектронных средств и орбитально-частотных ресурсов спутниковых сетей связи. Организация работы по обеспечению выполнения обязательств и осуществление прав Республики Казахстан, вытекающих из актов Всемирных конференции по радиосвязи Международного союза электросвязи. Организация работ по ратификации актов Полномочных конференций Международного союза электросвязи посредством разработки проекта закона о ратификации, также организация проведения внутри государственных процедур согласования, проведение научной и юридической экспертизы для принятия закона о ратификации. Организация работы по разработке международных соглашений по координации радиочастотных присвоений используемых радиослужбами гражданского назначения, согласованию с государственными органами, проведение юридической экспертизы, отработка с контрагентами, процедуры по подписанию и утверждению соглашений, также внесение предложений руководству Комитета по заключению, изменению и прекращению международных соглашений. Организация проведения работ в целях получения международного признания на использование частот и космического пространства спутниками связи «KazSat», а также организация проведения работ по исключению недопустимых радиопомех спутникам связи «KazSat» радиоэлектронными средствами иностранных государств. Организация проведения мониторинга подзаконных нормативных правовых актов, с целью выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан, устаревших норм права, оценки эффективности их реализации и своевременного принятия мер по внесению изменений и (или) дополнений или признанию их утратившими силу. Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Организация работы по взаимодействию со структурными подразделениями по вопросам входящим в компетенцию Управления. Распределение корреспонденции входящей в Управление. Рассмотрение проектов документов подготавливаемых специалистами Управления. Осуществление контроля за исполнительской и трудовой дисциплиной в Управлении. Взаимодействие с территориальными подразделениями, Министерствами, ведомствами и другими государственными органами, в том числе с Международным союзом электросвязи, Региональным содружеством в области связи, а также с зарубежными Администрациями связи по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Главный эксперт Управления международной координации частотного
ресурса, категория С-4 (№ 23-5-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание международных нормативных правовых актов, а также нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в отрасли связи.
3. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желателен опыт работы в области связи.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Организация работы по взаимодействию со структурными подразделениями по вопросам входящим в компетенцию Управления. Проведение работ по регистрации частотных присвоений наземных служб и орбитальных частотных ресурсов спутниковых сетей связи в международном частотном регистре частот Международного союза электросвязи. Проведение работ по ратификации актов Полномочных конференций Международного союза электросвязи посредством разработки проекта закона о ратификации, проведения внутри государственных процедур согласования, проведение научной и юридической экспертизы для принятия закона о ратификации. Проведение работ в целях получения международного признания на использование частот и космического пространства спутниками связи «KazSat», а также проведение работ по исключению недопустимых радиопомех спутникам связи «KazSat» радиоэлектронными средствами иностранных государств. Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Взаимодействие с территориальными подразделениями, Министерствами, ведомствами и другими государственными органами, в том числе с Международным союзом электросвязи, Региональным содружеством в области связи, а также с зарубежными Администрациями связи по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Главный эксперт Управления международной координации частотного
ресурса, категория С-4 (1 единица) (№ 23-5-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание международных нормативных правовых актов, а также нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в отрасли связи.
3. Знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта в сфере телекоммуникаций.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение работ по международной координации частотных присвоений по всем видам связи. Направление частотных присвоений по всем видам связи на публикацию в специальных секциях еженедельного циркуляра Бюро Радиосвязи Международного союза электросвязи. Участие в разработке нормативных правовых актов в области международной координаций радиочастотного ресурса. Проведение работ по международно-правовой защите орбитально-частотных ресурсов спутниковых сетей связи. Подготовка проектов писем и информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Проведение работ по разработке международных соглашений по координации радиочастотных присвоений используемых радиослужбами гражданского назначения, согласованию с госорганами, проведение юридической экспертизы, отработка с контрагентами, процедуры по подписанию и утверждению соглашений, также внесение предложений руководству Комитета по заключению, изменению и прекращению международных соглашений. Взаимодействие с территориальными подразделениями, Министерствами, ведомствами и другими государственными органами, в том числе с Международным союзом электросвязи, Региональным содружеством в области связи, а также с зарубежными Администрациями связи по вопросам, входящим в компетенцию Управления.

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Телекоммуникация, пошта байланысы және ақпараттандыру қызметінің саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілерді, Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Байланыс саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалауды іске асыру. Байланыс саласындағы бақылау мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелерімен өзара әрекеттесу. Байланыс саласындағы қатынастарды реттеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиiлiктi құрылғылармен жасалынатын радио қабылдау және радио тарату кедергiлерi туралы наразылықтарды қарау және оларды жою бойынша шаралар жүргізу туралы шешімдер қабылдау. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық және құқықтық актілер жобаларын әзірлеуіне қатысу. Басқарма құзыретінің шеңберінде, Комитетті соттарда және басқа мемлекеттік органдарда, мекемелерде ұсыну. Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін құқықтың ескірген нормаларын, оларды іске асыру және өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды енгізу немесе олардың күші жойылғанын тану бойынша шараларды уақытында қабылдау тиімділігінің бағасын анықтау мақсатында заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерінің мониторингісін жүргізу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хаттар және ақпараттар жобаларын дайындау, Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрліктермен, мекемелермен және басқа да мемлекеттік органдармен өзара әрекеттесу.
Жиілік ресурсты халықаралық үйлестіру басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 23-5-1)
Критерий
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Байланыс саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы
3. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін ұйымдастыру және бақылау. Басқарманың барлық жоспарлы және жеделдік жұмыстарының орындалуын үйлестіру. Спутниктік байланыс желісінің орбиталды жиілік ресурсына және жерүсті радиоэлектрондық құрылғыларына жиілік тағайындау барысында халықаралық үйлестіру және ұйымдастыру.жұмысын жүргізу Халықаралық электробайланыс одағының радиобайланыс бойынша конференцияларынан туындайтын Қазақстан Республикасының құқықтарын жүзеге асыру мен міндеттерді орындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Ратификациялау туралы заңды жасау арқылы Халықаралық электробайланыс одағының уәкілетті конференцияларының актілерді ратификациялау бойынша жұмыстарын жұйымдастыру, сонымен қатар мемлектішілік рәсімдерді келісу бойынша жұмысты ұйымдастыру, ратификациялау туралы заңды қабылдау үшін ғылыми және заңдық сараптама өткізу. Азаматтық мақсаттағы радиоқызметтері қолданатын радиожиіліктерді үйлестіру бойынша халықаралық келісімдерді жасау, мемлекеттік органдармен келісу жұмыстарын жүргізу, заңдық сараптама өткізу, контрагенттермен жұмыс жасау, келісімдерге қол қою және бекіту жұмыстарын ұйымдастыру. Сонымен қатар, Комитет басшылығына халықаралық келісімдерге қорытынды бойынша, өзгеріс енгізу мен күшін жою туралы ұсыныс беру. Жиіліктерді мен «KazSat» байланыс спутниктерімен ғарыш кеңістігін пайдалануды халықаралық деңгейде мойындауды иелену үшін жүргізілетін жұмыстарды ұйымдастыру, сонымен қатар «KazSat» байланыс спутниктеріне шетел мемлекеттерінің радиоэлектронды құрылғылары келтіретін радиокедергілерді болдырмау бойынша жұмыстарын ұйымдастыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшылықтарды табу мақсатында заңға ескі құқық нормаларына, қосымша нормативті актілерге, және олардың жасалуы тиімділігін бағалауға, өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды енгізу немесе күшін жою бойынша шараларды уақытылы қолдануға мониторигілеу жүргізу. Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша құқықтық актілер мен нормативті құқықтарды жасауға қатысу. Басқарма құзіретіне кіретін сұрақтар бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара әрекеттесу жұмыстарын ұйымдастыру. Басқармаға келіп түскен хаттарды үйлестіру. Басқарма мамандарымен дайындалған құжат жобаларын қарастыру. Басқармадағы орындаушылық тәртіп пен еңбек тәртібіне бақылау жасау. Бақарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша аумақтық органдармен, Министрліктермен, ведомстволармен және басқа да мемлекеттік органдармен, Халықаралық электробайланыс одағымен және Байланыс аймағындағы достастығымен, сонымен қатар Байланыс әкімшілігімен өзара әрекет ету.
Жиілік ресурсты халықаралық үйлестіру басқармасының
бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік) (№ 23-5-2-1)
Критерий
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Іс-жүргізудің негізгі қағидаларын, Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білу. Байланыс саласын басқаратын халықаралық нормативтік актілерді, сонымен қатар Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Байланыс саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы
3. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша хат жобаларын және ақпарат дайындау. Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша құрылымдық бөлімшелермен жұмысты ұйымдастыру. Жерүсті қызметтерінің және спутниктік байланыс желісінің орбиталды жиіліктік ресурсын Халықаралық электробайланыс одағының жиілік ресстрінде тіркеу жұмыстарын жүргізу. Ратификациялау туралы заңды жасау арқылы Халықаралық электробайланыс одағының уәкілетті конференцияларының актілерді ратификациялау бойынша жұмыстарын жұйымдастыру, сонымен қатар мемлектішілік рәсімдерді келісу бойынша жұмысты ұйымдастыру, ратификациялау туралы заңды қабылдау үшін ғылыми және заңдық сараптама өткізу. Комитет басшылығына халықаралық келісімдерге қорытынды бойынша, өзгеріс енгізу мен күшін жою туралы ұсыныс беру. Жиіліктерді мен «KazSat» байланыс спутниктерімен ғарыш кеңістігін пайдалануды халықаралық деңгейде мойындауды иелену үшін жүргізілетін жұмыстарды ұйымдастыру, сонымен қатар «KazSat» байланыс спутниктеріне шетел мемлекеттерінің радиоэлектронды құрылғылары келтіретін радиокедергілерді болдырмау бойынша жұмыстарын ұйымдастыру. Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша аумақтық органдармен, Министрліктермен, ведомстволармен және басқа да мемлекеттік органдармен, Халықаралық электробайланыс одағымен және Байланыс аймағындағы достастығымен, сонымен қатар Байланыс әкімшілігімен өзара әрекет ету.
Жиілік ресурсты халықаралық үйлестіру басқармасының
бас сарапшысы, С-4 санаты (№ 23-5-2-2)
Критерий
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Байланыс туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, байланыс саласын басқаратын халықаралық нормативтік актілерді, сонымен қатар Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Ағылшын тілін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Байланыс саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы
3. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Барлық байланыс түрлеріне жиілікті тағайындау бойынша халықаралық үйлестіру жүргізу бойынша жұмыстарды жүргізу. Халықаралық электробайланыс одағы Радио байланыс бюросына барлық байланыс түрлері бойынша жиілікті тағайындауға арнайы секциялы апталық циркулярға жариялымға бағыттау. Радиожиілік ресурсын халықаралық үйлестіру саласы бойынша нормативтік құқықтық актілерді дайындауға қатысу. Спутниктік байланыс желісінің орбиталды жиіліктік ресурсын халықаралық құқықтық қорғау бойынша жұмысын жүргізу. Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша хат жобаларын және ақпарат дайындау. Азаматтық негізде қолданылатын радиожиілік спектрін пайдаланатын радиоқызметтер үшін үйлестіру бойынша халықаралық келісім шарт дайындау, мемлекеттік органдармен келісім жүргізу, заңнамалық сараптама жүргізу, контрагенттермен жұмысты өтеу, келісмі шарттың қол қою және бекіту процедурасын жүргізу, сонымен қатар, Комитет басшысына халықаралық келісім шартқа өзгерістер мен толықтыру және күшін жою қорытындысы бойынша ұсыныс беру жұмыстарын жүргізу. Басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша аумақтық органдармен, Министрліктермен, ведомстволармен және басқа да мемлекеттік органдармен, Халықаралық электробайланыс одағымен және Байланыс аймағындағы достастығымен, сонымен қатар Байланыс әкімшілігімен өзара әрекет ету.

24. Комитет по контролю автоматизации государственных услуг
и координации деятельности центров обслуживания населения
Заместитель Председателя Комитета по контролю автоматизации
государственных услуг и координации деятельности центров
обслуживания населения,
категория С-1 (1 единица) (№ 24-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое
Профессиональная
компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами MS Office: Word, Excel, Internet Explorer, Outlook и пр.
Функциональные
обязанности
Обеспечение координации деятельности по автоматизации государственных услуг и оптимизации бизнес-процессов государственных услуг; обеспечение контроля за состоянием реализации государственной политики в области информатизации в Центрах обслуживания населения; осуществление контроля аппаратно-технического обеспечения центров обслуживания населения; обеспечение координации деятельности по внедрению информационных систем и автоматизации бизнес-процессов; осуществление сотрудничества с неправительственными и международными оргнизациями по вопросам автоматизации государственных услуг осуществление международного сотрудничества по вопросам повышения качества предоставления государственных услуг, обмена опытом с зарубежными странами в части реализации государственной политики в области автоматизации государственных услуг; реализация государственных и отраслевых (секторальных) программ в области совершенствования деятельности Центров обслуживания населения по принципу «одного окна».
Заместитель Председателя
Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и
координации деятельности центров обслуживания населения,

24. Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және
халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру
комитеті
Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау
және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру
комитеті төрағасының орынбасары, С-1 (1 бірлік) (№ 24-1-1)
Критерий
Талаптары
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. MS Office: Word, Excel, Internet Explorer, Outlook және басқада программалармен компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және мемлекеттік қызметтердің бизнес-үдерістерін оңтайландыру жөніндегі қызметтің үйлестірілуін қамтамасыз ету; халыққа қызмет көрсету орталықтарында ақпараттандыру саласында мемлекеттік саясатты іске асырудың жай-күйіне бақылауды қамтамасыз ету; халыққа қызмет көрсету орталықтарының аппараттық-техникалық қамтамасыз етілуіне бақылауды жүзеге асыру; ақпараттық жүйелерді енгізу және бизнес-үдерістерін автоматтандыру жөніндегі қызметтің үйлестірілуін қамтамасыз ету; мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру мәселелері жөнінде үкіметтік емес және халықаралық ұйымдармен ынтымақтастықты жүзеге асыру; мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бөлігінде мемлекеттік қызметтерді ұсыну сапасын арттыру, шетелдермен тәжірибе алмасу мәселелері бойынша халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; «жалғыз терезе» қағидаты бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін жетілдіру саласында мемлекеттік және салалық (секторлық) бағдарламаларды іске асыру.
Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа
қызмет  көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті
төрағасының орынбасары,

категория С-1 (1 единица) (№ 24-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или юридическое или экономическое или в области естественных наук
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами MS Office: Word, Excel, Internet Explorer, Outlook и пр.
Функциональные обязанности
Организация работы по государственным закупкам Комитета; осуществление международного сотрудничества по вопросам повышения качества предоставления государственных услуг, обмена опытом с зарубежными странами в части реализации государственной политики в области автоматизации государственных услуг; реализация государственных и отраслевых (секторальных) программ в области совершенствования деятельности Центров обслуживания населения по принципу «одного окна»; организация осуществления контроля и мониторинга государственных услуг, оказываемых через Центры обслуживания населения; обеспечение координации деятельности по разработке концепций, программ, планов мероприятий, специальных проектов по реализации государственной политики в области развития Центров обслуживания населения по принципу «одного окна»; обеспечение сохранности государственной собственности; распределение обязанностей между сотрудниками курируемых структурных подразделений Комитета; повышение своего профессионального уровня и квалификации для эффективного исполнения служебных обязанностей и руководства Комитетом.
Руководитель Управления организационно-аналитической работы,
категория С-3 (1 единица) (№ 24-2-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организует и руководит работой управления и несет персональную ответственность за осуществление возложенных на него функций; организует единый учет документооборота и служебной корреспонденции по Комитету; обеспечивает информационно-аналитическую, документационную и иную деятельность руководства Комитета и информирует их по данным вопросам; организует разработку плана мероприятий Комитета и обеспечивает контроль за их исполнением, а также обеспечивает подготовку совещании Комитета; обеспечивает взаимодействие управления с другими структурными подразделениями Комитета, организует оказание им методической помощи по улучшению делопроизводства и вносит предложения по совершенствованию исполнительской дисциплины; обеспечивает контроль за исполнением плановых мероприятий Комитета и поручений руководства Комитета; распределяет между сотрудниками управления обязанности, объем и нагрузку работы, дает им обязательные для исполнения поручения и задания, вносит предложения по поощрению, наложению дисциплинарных взысканий на сотрудников управления; обеспечивает разработку проекта номенклатуры дел Комитета, внесение в них изменений и дополнений; обеспечивает своевременность рассмотрения структурными подразделениями Комитета обращений физических и юридических лиц; исполняет иные поручения руководства Комитета.
Главный эксперт Управления организационно-аналитической работы,
категория С-4 (3 единицы) (№ 24-2-2-1, № 24-2-2-2, № 24-2-2-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или юридическое или экономическое или в сфере образования
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет контроль за исполнением плановых мероприятий с участием работников управления, осуществляет контроль и единый учет документооборота в Комитете; осуществляет работу по приему, учету, регистрации, систематизации, распределению и отправке исходящей (кроме служебной) корреспонденции; осуществляет работу по обеспечению приема, регистрации и систематизации входящей и исходящей служебной корреспонденции, а также по соблюдению сроков исполнения контрольных поручений руководства Комитета; участвует в разработке проектов документов, регулирующих вопросы делопроизводства и готовит справочные материалы; письменно докладывает руководителю управления о каждом нарушении контрольных сроков документов, находящихся на исполнении в структурных подразделениях Комитета и принимает меры по их недопущению; проверяет сроки исполнения документов; участвует в разработке документов, регулирующих вопросы делопроизводства; обеспечивает подготовку аналитических и справочных материалов для руководства Комитета; готовит отчеты о документообороте и состоянии исполнительской дисциплины; готовит проекты ответов по обращениям физических и юридических лиц; анализирует состояние работы по расширению сферы применения государственного языка в структурных подразделениях Комитета и его подведомственных организациях; исполняет иные поручения и указания руководителя управления.
Руководитель Управления экономического анализа, категория

С-1 санаты (1 бірлік) (№ 24-1-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе заңгерлік немесе экономикалық немесе жаратылыстану ғылымдары
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. MS Office: Word, Excel, Internet Explorer, Outlook және басқада программалармен компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің мемлекеттік сатып алу жұмысын ұйымдастыру; мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуына бақылау және мониторинг жүргізуді жүзеге асыру; мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бөлігінде мемлекеттік қызметтерді ұсыну сапасын арттыру, шетелдермен тәжірибе алмасу мәселелері бойынша халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; «жалғыз терезе» қағидаты бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін жетілдіру саласында мемлекеттік және салалық (секторлық) бағдарламаларды іске асыруға; халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге бақылау және мониторинг жүргізуді жүзеге асыруды ұйымдастыру; «жалғыз терезе» қағидаты бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарының жетілдіру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі тұжырымдамаларды, бағдарламаларды, іс-шаралар жоспарларын, арнайы жобаларды әзірлеу жөніндегі қызметті үйлестіруді қамтамасыз ету; мемлекеттік меншікті сақтауды қамтамасыз ету; Комитеттің ба,ынысты құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлері арасында міндеттерін бөлу; өзінің қызметтік міндеттерін тиімді орындау және Комитетке басшылық ету үшін өзінің кәсіби деңгейін және біліктілігін жоғарлату.
Ұйымдастыру-талдау жұмысы басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 24-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары гуманитарлық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Мүмкіндігінше республикалық деңгейдегі ұқсас құрылымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3.Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастырады және басқарады, өзіне жүктелген жұмыстарды жүзеге асыруға дербес жауапты болады; Комитет бойынша құжат айналымы мен қызметтік хат-хабарлардың бірыңғай есебін ұйымдастырады; ақпараттық-талдау, құжаттамалық қызметті және Комитет басшылығының басқа да қызметтерін қамтамасыз етеді және олар туралы хабарлап отырады; Комитеттің іс-шаралар жоспарын әзірлеуді ұйымдастырады және олардың орындалуына бақылауды қамтамасыз етеді, сондай-ақ Комитет кеңесін өткізуге дайындықты қамтамасыз етеді; Басқарманың Комитеттің басқа да құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жүргізуін қамтамасыз етеді, оларға іс жүргізуді жақсарту жөніндегі әдістемелік көмек көрсетуді ұйымдастырады және орындаушылық тәртіпті жетілдіру бойынша ұсыныс енгізеді; Комитеттің жоспарлы іс-шараларының және Комитет басшылығы тапсырмаларының орындалуына бақылау жасауды қамтамасыз етеді; Басқарма қызметкерлерінің арасындағы міндеттерді, жұмыс көлемі мен жүктемені бөледі, оларға міндетті түрде орындау үшін тапсырмалар береді, Басқарма қызметкерлерін көтермелеу, оларға тәртіптік жаза қолдану бойынша ұсыныс енгізеді; Комитеттің іс номенклатурасының жобасын әзірлеуді, оған өзгерістер мен толықтырулар енгізуді қамтамасыз етеді; Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақтылы қарауын ұйымдастырады; Комитет басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ұйымдастыру-талдау жұмысы басқармасының
бас сарапшысы, С-4 санаты (3 бірлік)
(№ 24-2-2-1, № 24-2-2-2, № 24-2-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары гуманитарлық немесе заңгерлік немесе экономикалық немесе білім саласында
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Мүмкіндігінше республикалық деңгейдегі ұқсас құрылымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3.Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің қатысуымен жоспарлы іс-шаралардың орындалуына бақылау жүргізуді қамтамасыз етеді, Комитеттегі құжат айналымына бақылау жасауды және оның бірыңғай есебін жүргізуді ұйымдастырады; Қабылдау, есепке алу, тіркеу, жүйелеу, бөлу және шығыс хат-хабарларды жіберу жұмыстарын (қызметтік хаттардан басқа) ұйымдастырады; Кіріс және шығыс қызметтік хат-хабарларды қабылдауды, тіркеуді және жүйелеуді қамтамасыз ету, сондай-ақ Комитет басшылығының бақылау тапсырмаларының орындалу мерзімін сақтау жұмысын ұйымдастырады; іс жүргізу мәселелерін реттейтін құжаттардың жобаларын әзірлеуге қатысады және анықтамалық материалдар дайындайды; Басқарма басшысына Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінде орындалуы тиіс құжаттардың бақылау мерзімінің бұзылғандығы туралы жазбаша хабарлайды және мерзімнің бұзылуына жол бермеу үшін шаралар қабылдайды; құжаттардың орындалу мерзіміе тексереді; іс жүргізу мәселелерін реттейтін құжаттарды әзірлеуге қатысады; Комитет басшылығы үшін талдамалық және анықтамалық материалдар дайындауды қамтамасыз етеді; құжат айналымы мен орындаушылық тәртіптің жай-күйі туралы есеп дайындайды; жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша жауап жобаларын дайындайды; Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінде және Комитетке ведомстволық бағынысты ұйымдарда мемлекеттік тілді қолдану аясын кеңейту жұмысының жай-күйіне талдау жасайды; Басқарма басшысының басқа да тапсырмалары мен нұсқауларын орындайды.
Экономикалық талдау басқармасының басшысы,

С-3 (1 единица) (№ 24-3-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Планирование, контроль, организация, руководство деятельности и ответственность за работу Управления; формирует бюджетные заявки Комитета и его подведомственного предприятия на предстоящий трехлетний период с экономически обоснованными расчетами расходов, штатное расписание и представляет в установленные сроки в Министерство; осуществляет анализ финансовой деятельности подведомственного предприятия и оценку реализации бюджетных программ; осуществляет контроль за составлением сметы расходов и фактически выполненными работами подведомственного предприятия; рассматривает и согласовывает планы развития подведомственного предприятия и отчеты по их исполнению; представляет на утверждение годовую финансовую отчетность подведомственного предприятия; осуществляет контроль за полнотой и своевременностью перечисления подведомственным предприятием в республиканский бюджет установленной части чистого дохода; организовывает своевременное предоставление перечня потребности товаров, работ и услуг Комитета; участвует в разработке: проектов законодательных и иных нормативных правовых актов; подготовке аналитических материалов по вопросам, относящимся к компетенции Управления; подготовка в пределах своей компетенции докладов руководству Комитета; контроль за своевременным исполнением Управлением поручений руководства Комитета, рассмотрением обращений физических и юридических лиц.
Главный эксперт Управления экономического анализа,

С-3 санаты (1 бірлік) (24-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Мүмкіндігінше республикалық деңгейдегі ұқсас құрылымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жоспарлау, бақылау, ұйымдастыру, қызметтік басшылық және басқарма жұмысына жауапкершілік; Комитет пен оған ведомстволық бағынысты ұйымдардың алдағы үш жылдық кезеңге арналған, шығыстардың экономикалық негізделген есебі жасалған бюджеттік өтінімін қалыптастыруға, штаттық кестеге бақылау жасайды және белгіленген мерзімде Министрлікке ұсынады; ведомстволық бағынысты ұйымдардың қаржылық қызметіне талдау жасайды және бюджеттік бағдарламаларының іске асырылуына бағалау жүргізуді жүзеге асырады; шығыстар сметасын жасауға және ведомстволық бағынысты ұйымдардың нақты орындаған жұмыстарына бақылау жүргізуді жүзеге асырады; ведомствоға қарасты кәсіпорынның даму жоспарын және оның орындау туралы есептерін қарайды және келіседі; ведомстваға қарасты кәсіпорынның жылдық қаржылық есебін бікітуге енгізед; ведомствоға қарасты кәсіпорынның таза пайдасынан белгіленген бөлігін республикалық бюджетке толығымен және уақытылы аударылуына бақылау жүргізеді; Комитеттің тауарлар, жұмыстар мен қызметтердің қажеттілігі тізбесін уақытылы ұсынуын ұйымдастырады; заңдылық және басқа нормативті-құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеуге, басқарма құзіретіне кіретін мәселелер жөнінде талдау мағлұматтарын дайындауға және Комитет басшылығына өз құзіреті шеңберінде баяндамалар дайындауға қатысады; Басқармамен Комитет басшысының тапсырмаларын уақытылы орындалуына, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарауына бақылайды.
Экономикалық талдау басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4 (2 единицы) (№ 24-3-2-1, № 24-3-2-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
формирует бюджетные заявки Комитета и его подведомственного предприятия на предстоящий трехлетний период с экономически обоснованными расчетами расходов, подготавливает штатное расписание и представляет в установленные сроки в Министерство; своевременно предоставляет перечень потребности товаров, работ и услуг Комитета; подготавливает заявки на изменение плана финансирования по бюджетным программам; участвует в комиссии при проведении инвентаризации ценностей, составляет по ее итогам инвентаризационную опись; организовывает согласование и подготовку материалов на списание малоценных и быстроизнашивающихся предметов по Комитету; организовывает составление проектов документов в адрес подведомственного органа, министерства и других ведомств по вопросам материально-технического обеспечения и государственных закупок; участвует в разработке: проектов законодательных и иных нормативных правовых актов; участвует в подготовке сводных материалов, информаций, отчетов, других документов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; осуществляет иные полномочия возложенные руководством Комитета.
Руководитель Управления контроля и координации деятельности
центров обслуживания населения, категория С-3
(1 единица) (№ 24-4-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическое или юридическое или гуманитарное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организует и руководит работой Управления и несет персональную ответственность за осуществление возложенных на него функций; определяет содержание и объем функциональных обязанностей сотрудников Управления, обеспечивает соблюдение ими исполнительской и трудовой дисциплины; распределяет работу между сотрудниками Управления; обеспечивает соблюдение сроков и качества исполнения поручений руководства Комитета; вносит предложения о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления; вносит предложения о мерах по совершенствованию деятельности Управления и подведомственных организаций Комитета; координирует работу сотрудников Управления по оказанию методологической помощи Центров обслуживания населения (далее - ЦОН), центральным государственным и местным исполнительным органам по вопросам, связанных с деятельностью ЦОН; осуществляет взаимодействие с государственными органами по вопросам мониторинга качества государственных услуг, оказываемых через ЦОН; обеспечивает проведение системного анализа качества предоставляемых государственными органами через ЦОН услуг и внесение предложений по их устранению; обеспечивает составление ежемесячной сводной информации по вопросам мониторинга качества услуг, оказываемых государственными органами через ЦОН; осуществляет разработку проектов нормативных правовых актов по вопросам деятельности ЦОН; участвует в рабочих группах, совещаниях по вопросам деятельности ЦОН; осуществляет контроль за деятельностью подведомственных организаций Комитета в части организации работ по предоставлению качественных государственных услуг.
Главный эксперт Управления контроля и координации деятельности
центров обслуживания населения, категория С-4 (3 единицы)
(№ 24-4-2-1, № 24-4-2-2, № 24-4-2-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическое или юридическое или в сфере образования или гуманитарное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет разработку проектов нормативных правовых актов по вопросам деятельности Центров обслуживания населения (далее - ЦОН); осуществляет оказание методологической помощи ЦОНам, центральным государственным и местным исполнительным органам по вопросам деятельности ЦОН; осуществляет и организовывает работу по проведению семинаров, совещаний и видео-совещаний с участием представителей государственных органов, местных исполнительных органов и ЦОН; в пределах компетенции Управления рассматривает и согласовывает проекты стандартов государственных услуг оказываемых через ЦОН; проводит анализ, обобщение практики применения законодательства по вопросам функционирования ЦОНов; осуществляет рассмотрение обращений и запросов государственных органов Республики Казахстан; обращений и запросов физических и юридических лиц по вопросам деятельности ЦОН; готовит проекты ответа по обращениям физических и юридических лиц по вопросам деятельности ЦОН; обеспечивает составление ежемесячной сводной информации по мониторингу деятельности ЦОН; осуществляет сбор, обобщение и подготовку статистической информации по видам государственных услуг, оказываемых через ЦОН по курируемым регионам осуществляет взаимодействие с государственными органами по вопросам мониторинга качества государственных услуг, оказываемых через ЦОН; взаимодействует с общественными и неправительственными организациями, в том числе международными, по вопросам оказания методологической и правовой помощи ЦОНам; осуществляет подготовку информации к коллегиям, аппаратным совещаниям Комитета; проводит анализ, обобщение практики применения законодательства по вопросам функционирования ЦОНов; осуществляет работу по ежедневному мониторингу качества государственных услуг с использованием Информационной системы «Ситуационный центр контроля за деятельностью ЦОН»; осуществляет взаимодействие со средствами массовой информации по вопросам деятельности ЦОН, разъяснения законодательства по функционированию ЦОН. Обеспечивает подготовку методоческих материалов по повышению квалификации сотрудников ЦОН; обеспечивает ведение статистики по оказанным через ЦОН государственных услуг; осуществляет иные функции, возложенные руководством Комитета и руководителя Управления.
Эксперт Управления контроля и координации деятельности центров
обслуживания населения, категория С-5, (№ 24-4-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее экономическое или юридическое или в сфере образования или гуманитарное
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
осуществляет разработку проектов нормативных правовых актов по вопросам деятельности ЦОН; осуществляет оказание методологической помощи ЦОН, центральным государственным и местным исполнительным органам по вопросам деятельности ЦОН; в пределах компетенции Управления рассматривает и вносит предложения по согласованию проектов стандартов государственных услуг, оказываемых через ЦОН; в рамках оказания методологической помощи вносит предложения по увеличению перечня видов государственных услуг оказываемых через ЦОН; проводит анализ, обобщение практики применения законодательства по вопросам функционирования ЦОН; готовит проекты ответов на обращения физических и юридических лиц; готовит проекты ответов на вопросы, поступающие на интернет-ресурс Министерства транспорта и коммуникаций и на блог Министра; осуществляет сбор, обобщение и подготовку статистической информации по видам государственных услуг оказываемых через ЦОН по курируемым регионам; осуществляет работу по ежедневному мониторингу качества государственных услуг с использованием Информационной системы «Ситуационный центр контроля за деятельностью ЦОН»; взаимодействует с центральными государственными и местными исполнительными органами по вопросам мониторинга качества оказываемых государственных услуг осуществляет взаимодействие со средствами массовой информации по вопросам деятельности ЦОН; обеспечивает подготовку методоческих материалов по повышению квалификации сотрудников ЦОН; обеспечивает ведение статистики по оказанным через ЦОН государственных услуг; осуществляет иные функции, возложенные руководством Комитета и руководителем Управления.
Руководитель Управления контроля электронных услуг,

С-4 санаты (2 бірлік) (№ 24-3-2-1, № 24-3-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше республикалық деңгейдегі ұқсас құрылымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитет пен оған ведомстволық бағынысты ұйымдардың алдағы үш жылдық кезеңге арналған, шығыстардың экономикалық негізделген есебі жасалған бюджеттік өтінімін қалыптастыруға, штаттық кестеге бақылау жасайды және белгіленген мерзімде Министрлікке ұсынады; Комитеттің тауарлар, жұмыстар мен қызметтердің қажеттілігі тізбесін уақытылы ұсынады; бюджеттік бағдарламалар бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгертулер енгізуге сұраныстар дайындайды; материалдық құндылықтарға түгендеу жүргізу барысында комиссияға қатысады, оның қорытындысымен түгендеме тізбесін құрастырады; азқұнды және тезтозатын заттарды есептен шығаруға материалдар дайындайды және келісуін ұйымдастырады; Министрліктердің және басқа ведомстволардың органдарына материалдық-техникалық қамтамасыз ету мен мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша құжаттардың жобаларын құрастыруды ұйымдастырады; заңдылық және басқа нормативті-құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеуге қатысады; Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша жинақ материалдарды, ақпараттарды, есептерды, басқа құжаттарды дайындауға қатысады; Комитет басшылығы жүктеген басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін бақылау және
үйлестеру басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 24-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе заңгерлік немесе гуманитарлық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2.Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Мүмкіндігінше республикалық деңгейдегі ұқсас құрылымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3.Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды және оған жүктелген қызметтерді жүзеге асыру үшін дербес жауапты болады; Басқарма қызметкерлерінің функционалдық міндеттерінің мазмұны мен көлемін анықтайды, олардың орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз етеді; Басқарма қызметкерлері арасындағы жұмысты бөледі; Комитет басшылығы тапсырмаларының орындалу мерзімі мен сапасының сақталуын қамтамасыз етеді; Басқарма қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныс енгізеді; Басқарманың және Комитетке ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы ұсыныс енгізеді; Басқарма қызметкерлерінің Халыққа қызмет көрсету орталықтарының (әрі қарай - ХҚО) қызметіне байланысты мәселелер бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарға әдістемелік көмек көрсету жұмыстарын үйлестіреді; ХҚО арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет сапасына мониторинг жүргізу мәселесі бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жүргізуді жүзеге асырады; ХҚО арқылы мемлекеттік органдар ұсынатын қызметтер сапасына жүйелі талдау жүргізуді және оларды жою үшін ұсыныстар енгізуді қамтамасыз етеді; ХҚО арқылы мемлекеттік органдар көрсететін қызметтердің сапасына мониторинг жүргізу мәселелері бойынша ай сайын жиынтық ақпарат дайындауды қамтамасыз етеді; ХҚО қызметі мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуді жүзеге асырады; ХҚО қызметі мәселелері бойынша жұмыс топтарына, кеңестерге қатысады; Комитетке ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметіне, оның ішінде сапалы мемлекеттік қызмет көрсету жұмыстарын ұйымдастыруға бақылау жасауды жүзеге асырады.
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін бақылау және
үйлестеру басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (3 бірлік) (№ 24-4-2-1, № 24-4-2-2, № 24-4-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе заңгерлік немесе білім саласында немесе гуманитарлық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Мүмкіндігінше республикалық деңгейдегі ұқсас құрылымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының (бұдан әрі – ХҚКО) қызметі мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуді жүзеге асырады; ХҚКО қызметі мәселелері бойынша ХҚКО-ларға, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарға әдіснамалық көмек көрсетуді жүзеге асырады; мемлекеттік, жергілікті атқарушы органдар және ХҚКО өкілдерінің қатысуымен семинарлар, кеңестер мен бейне-кеңестер өткізуді жүзеге асырады және жұмысын ұйымдастырады; Басқарма құзыреті шегінде ХҚКО арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарының жобаларын қарайды және келіседі; ХҚКО қызметі мәселелері жөніндегі заңнамаларды қолдану практикасына қорыту, талдау жүргізеді; Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының өтініштері мен сұрауларын, ХҚКО қызметі мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен сұрауларын қарауды қамтамасыз етеді; ХҚКО қызметі мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен сұрауларына берілетін жауаптардың жобаларын дайындайды; ХҚКО қызметіне мониторинг жүргізу бойынша ай сайынғы жиынтық ақпаратын жасауды қамтамасыз етеді; жетекшілік ететін өңірлер бойынша ХҚКО арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрлері бойынша статистикалық ақпарат жинауды, қорытуды және дайындауды жүзеге асырады; ХҚО арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына мониторинг жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жүргізуді жүзеге асырады; ХҚКО арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына мониторинг жасау сұрақтары бойынша мемлекеттік органдармен өзара қарым-қатынасты жүзеге асырады; ХҚКО-ға әдіснамалық және құқықтық көмек көрсету мәселесі бойынша қоғамдық және үкіметтік емес, оның ішінде халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жүргізеді; Комитеттің алқалық, аппараттық отырыстарына ақпарат дайындауды жүзеге асырады; ХҚКО іс-әрекеті бойынша заңнаманы қолдану практикасына қорыту, талдау жасайды; «ХҚКО қызметін бақылаудың жағдай орталығы» ақпараттық жүйесін пайдалану арқылы мемлекеттік қызмет сапасына күнделікті мониторинг жүргізу жөніндегі жұмысты жүзеге асырады; ХҚКО қызметі, оның жұмыс істеуі жөніндегі заңнамаларды түсіндіру мәселелері бойынша бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жүргізуді жүзеге асырады; ХҚКО қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөніндегі әдістемелік материалдарды дайындауды қамтамасыз етеді; ХҚКО арқылы көрсетілген мемлекеттік қызмет жөнінде статистика жүргізуді қамтамасыз етеді; Комитет басшылығы мен Басқарма басшысы жүктеген басқа да функцияларды жүзеге асырады.
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін бақылау және
үйлестеру басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1 бірлік) (№ 24-4-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары экономикалық немесе заңгерлік немесе білім саласында немесе гуманитарлық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Мүмкіндігінше республикалық деңгейдегі ұқсас құрылымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
ХҚО қызметі мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуді жүзеге асырады; ХҚО-ларға, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарға ХҚО қызметі мәселелері бойынша әдіснамалық көмек көрсетуді жүзеге асырады; Басқарма құзыреті шегінде ХҚО арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарттарының жобаларын қарайды және келісу үшін ұсыныс енгізеді; әдіснамалық көмек көрсету шеңберінде ХҚО арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрлерінің тізбесін кеңейту бойынша ұсыныстар енгізеді; ХҚО қызметі мәселелері жөніндегі заңнаманы қолдану практикасына қорыту, талдау жасайды; жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен сұрауларына берілетін жауаптың жобасын дайындайды; Байланыс және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсына және Министрдің блогына келіп түскен сұрақтарға жауап жобасын дайындайды; жетекшілік ететін өңірлер бойынша ХҚО арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрлері бойынша статистикалық ақпарат жинауды, қорытуды және дайындауды жүзеге асырады; «ХҚО қызметін бақылаудың жағдай орталығы» ақпараттық жүйесін пайдалану арқылы мемлекеттік қызмет сапасына күнделікті мониторинг жүргізу жөніндегі жұмысты жүзеге асырады; көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына мониторинг жүргізу мәселелері бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимыл жүргізеді; ХҚО қызметі бойынша бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жүргізуді жүзеге асырады; ХҚО арқылы көрсетілген мемлекеттік қызмет жөнінде статистика жүргізуді қамтамасыз етеді; Комитет басшылығы мен Басқарма басшысы жүктеген басқа да функцияларды жүзеге асырады.
Электрондық қызметтерді бақылау басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица) (№ 24-5-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области связи или информатизации) или педагогическое (в области информатики или физики) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
Функциональные обязанности
организует и руководит работой Управления и несет персональную ответственность за осуществление возложенных на него функций; определяет содержание и объем функциональных обязанностей сотрудников Управления, обеспечивает соблюдение ими исполнительской и трудовой дисциплины; распределяет документы между сотрудниками Управления; обеспечивает соблюдение сроков и качества исполнения поручений руководства; вносит предложения о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления; вносит предложения о мерах по совершенствованию деятельности Управления; координирует работу сотрудников Управления; осуществляет взаимодействие с государственными органами по вопросам контроля перевода государственных услуг в электронный формат; обеспечивает составление сводной информации по исполнению планов мероприятий по оптимизации и автоматизации государственных услуг; участвует в рабочих группах, совещаниях по вопросам автоматизации государственных услуг; организует работу по оценке эффективности деятельности центральных государственных органов и местных исполнительных органов по оказанию государственных услуг в электронном формате; осуществляет иные функции, возложенные на него руководством Комитета.
Главный эксперт Управления контроля электронных услуг,

С-3 санаты (1 бірлік) (№ 24-5-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше байланыс немесе ақпараттандыру саласында) немесе педагогикалық (информатика немесе физика саласында) немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Мүмкіндігінше республикалық деңгейдегі ұқсас құрылымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастырады және басқарады, өзіне жүктелген жұмыстарды жүзеге асыруға дербес жауапты болады; Басқарма қызметкерлерінің функционалдық міндеттерінің мазмұны мен көлемін айқындайды, олардың орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз етеді; Басқарма қызметкерлері арасындағы құжаттарды бөледі; басшылықтың тапсырмаларының орындалу мерзімі мен сапасының сақталуын қамтамасыз етеді; Басқарма қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныс енгізеді; Басқарма қызметін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы ұсыныс енгізеді; Басқарма қызметкерлерінің қызметін үйлестіреді; мемлекеттік қызметтерді электрондық форматқа ауыстыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жүргізуді жүзеге асырады; мемлекеттік қызметтерді жетілдіру және автоматтандыру жөніндегі жоспарларды орындау бойынша жиынтық ақпарат жасауды қамтамасыз етеді; мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру мәселелері бойынша жұмыс топтарына, кеңестерге қатысады; электронды форматта мемлекеттік қызметті көрсету бойынша орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін бағалау жұмысын ұйымдастырады; Комитет басшылығы жүктеген басқа да қызметтерді жүзеге асырады.
Электрондық қызметтерді бақылау басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4 (2 единицы) (№ 24-5-2-1, № 24-5-2-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее техническое (в области связи или информатизации) или педагогическое (в области информатики или физики) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
3. Желательно опыт работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
Осуществляет своевременное и качественное исполнение поручений руководства; разрабатывает предложения по совершенствованию и упрощению процессов оказания государственных услуг оказываемых государственными органами путем их автоматизации; проводит анализ государственных услуг оказываемых государственными и местными исполнительными органами на возможность частичной или полной автоматизации; изучает мировой опыт по автоматизации государственных услуг и предоставления их в электронном формате; осуществляет межотраслевую координацию по контролю предоставления государственных услуг в электронном формате, взаимодействие со сторонними министерствами и ведомствами, национальными компаниями, относящимся к компетенции Управления; участвует в разработке планов по оптимизации и автоматизации государственных услуг государственных и местных исполнительных органов; оказывает им консультационную помощь по разработке планов мероприятий по оптимизации и автоматизации государственных услуг и осуществляет контроль по их исполнению; обеспечивает рассмотрение обращений и запросов депутатов государственных органов Республики Казахстан; готовит проекты ответов на вопросы, поступающие на интернет-ресурс Министерства транспорта и коммуникации и на блог Министра; осуществляет иные функции, возложенные руководством Комитета и руководителя Управления.
Эксперт Управления контроля электронных услуг, категория

С-4 санаты (2 бірлік) (№ 24-5-2-1, № 24-5-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (байланыс немесе ақпараттандыру саласында) немесе педагогикалық (информатика немесе физика саласында) немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Мүмкіндігінше республикалық деңгейдегі ұқсас құрылымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3.Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басшылық тапсырмаларының орындалу мерзімі мен сапасының сақталуын қамтамасыз етеді; мемлекеттік органдар көрсететін мемлекеттік қызмет көрсету барысын автоматтандыру арқылы жетілдіру және жеңілдету жөніндегі ұсыныстарды әзірлейді; мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтің ішінара немесе толық автоматтандыру мүмкіндігіне талдау жасайды; мемлекеттік қызметті автоматтандыру және оларды электрондық форматта ұсыну бойынша дүние жүзілік тәжірибені зерделейді; мемлекеттік қызметті автоматтандыру бойынша салааралық үйлестіруді, Басқарма құзыретіне қатысты министрліктермен және ведомстволармен, ұлттық компаниялармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады; мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметін жетілдіру және автоматтандыру жөніндегі жоспарларын әзірлеуге қатысады, оларға мемлекеттік қызметті автоматтандыру бойынша консультациялық көмек көрсетеді және олардың орындалуы бойынша бақылауды жүзеге асырады; ҚР Парламенті депутаттарының, мемлекеттік органдарының өтініштері мен сұрауларын қарауды қамтамасыз етеді; Көлік және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсына және Министрдің блогына келіп түскен сұрақтарға жауап жобасын дайындайды; Комитет басшылығы мен Басқарма басшысы жүктеген басқа да функцияларды жүзеге асырады.
Электрондық қызметтерді бақылау басқармасының

С-5 (1 единица) (№ 24-5-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее техническое (в области связи или информатизации) или педагогическое (в области информатики или физики) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
оказывает государственным органам консультационную помощь по разработке планов мероприятий по оптимизации и автоматизации государственных услуг и осуществляет контроль по их исполнению; обеспечивает рассмотрение обращений и запросов депутатов государственных органов Республики Казахстан; готовит проекты ответов на вопросы, поступающие на интернет-ресурс Министерства транспорта и коммуникации и на блог Министра; осуществляет иные функции, возложенные руководством Комитета и руководителем Управления.
Руководитель Управления методологического и нормативного
обеспечения деятельности центров обслуживания
населения, категория С-3 (1 единица) (№ 24-6-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
организует и руководит работой Управления и несет персональную ответственность за осуществление возложенных на него функций; определяет содержание и объем функциональных обязанностей сотрудников Управления, обеспечивает соблюдение ими исполнительской и трудовой дисциплины; распределяет документы между сотрудниками Управления; вносит предложения о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления; вносит предложения о мерах по совершенствованию деятельности Управления; обеспечивает взаимодействие Управления с другими структурными подразделениями Комитета; обеспечивает разработку проектов нормативных правовых актов и методических рекомендаций и требований по вопросам деятельности центров обслуживания населения (далее – ЦОН) и обеспечивает их обновление по мере необходимости; организует работу по проведению экспертизы и согласования проектов стандартов и регламентов государственных услуг и иных нормативных правовых актов по вопросам деятельности ЦОН; обеспечивает проведение мониторинга своевременной разработки и утверждения проектов стандартов и регламентов государственных услуг, оказываемых через ЦОН, координирует работу сотрудников Управления по оказанию методологической помощи ЦОН, центральным государственным и местным исполнительным органам по вопросам, связанных с деятельностью ЦОН; обеспечивает взаимодействие Комитета с государственными органами по вопросам оказания государственных услуг через ЦОН; участвует в рабочих группах, совещаниях по вопросам деятельности ЦОН; осуществляет иные функции, возложенные на него руководством Комитета.
Главный эксперт Управления методологического и нормативного
обеспечения деятельности центров обслуживания населения,

сарапшысы, С-5 санаты (1 бірлік) (№ 24-5-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (байланыс немесе ақпараттандыру саласында) немесе педагогикалық (информатика немесе физика саласында) немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдарға мемлекеттік қызметті жетілдіру және автоматтандыру бойынша консультациялық көмек көрсетеді және олардың орындалуы бойынша бақылауды жүзеге асырады; ҚР Парламенті депутаттарының өтініштері мен сұрауларын қарауды қамтамасыз етеді; Көлік және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсына және Министрдің блогына келіп түскен сұрақтарға жауап жобасын дайындайды; Комитет басшылығы мен Басқарма басшысы жүктеген басқа да функцияларды жүзеге асырады.
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін әдістемелік
және нормативтік қамтамасыз ету басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1 бірлік) (№ 24-6-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғарғы заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Мүмкіндігінше республикалық деңгейдегі ұқсас құрылымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3.Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастырады және басқарады, өзіне жүктелген жұмыстарды жүзеге асыруға дербес жауапты болады; Басқарма қызметкерлерінің функционалдық міндеттерінің мазмұны мен көлемін айқындайды, олардың орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз етеді; Басқарма қызметкерлері арасындағы құжаттарды бөледі; Басқарма қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныс енгізеді; Басқарма қызметін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы ұсыныс енгізеді; Басқарманың Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелерімен өзара әрекеттерін қамтамасыз етеді; нормативтік құқықтық актілердің және әдістемелік ұсынымдардың жобаларын әзірлеуді және халыққа қызмет көрсету орталықтарының (бұдан әрі – ХҚКО) әрекеті мәселелері бойынша талаптарды қамтамасыз ету және қажет болған жағдайда олардың жаңартылуын қамтамасыз етеді; ХҚКО әрекетінің мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтердің стандарты және регламентінің жобаларына және өзге нормативтік құқықтық актілерге сараптама жүргізу мен келісу бойынша жұмысты ұйымдастырады; ХҚКО арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттары мен регламенттерінің жобаларын уақытылы әзірлеу мен бекітілуіне мониторинг жүргізуді қамтамасыз етеді, ХҚКО-ға әдістемелік көмек көрсету бойынша Басқарма қызметкерлерінің жұмысын, ХҚКО әрекетімен байланысты мәселелер бойынша орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдармен жұмыстарды үйлестіреді; ХҚКО арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Комитеттің мемлекеттік органдармен өзара әрекеттерді қамтамасыз етеді; ХҚКО әрекетінің мәселесі бойынша жұмыс топтарында, кеңестерге қатысады; Комитет басшылығы жүктеген басқа да қызметтерді жүзеге асырады.
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін әдістемелік
және нормативтік қамтамасыз ету басқармасының  бас сарапшысы,

категория С-4 (2 единицы) (№ 24-6-2-1, № 24-6-2-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
Обеспечивает соблюдение сроков и качества исполнения поручений руководства; вносит предложение по совершенствованию деятельности Управления; разрабатывает проекты нормативных правовых актов и методических рекомендаций и требований по вопросам деятельности ЦОН и обновляет их по мере необходимости; проводит экспертизу и согласования проектов стандартов и регламентов государственных услуг и иных нормативных правовых актов по вопросам деятельности ЦОН; проводит мониторинг своевременной разработки и утверждения государственными органами проектов стандартов и регламентов государственных услуг, оказываемых через ЦОН, оказывает методологическую помощь ЦОНам, центральным государственным и местным исполнительным органам по вопросам, связанных с деятельностью ЦОН; подготавливает к размещению в интернет-ресурсе Министерства материалы вопросам оказания государственных услуг через ЦОН; рассматривает обращения физических и юридических лиц и запросы государственных органов Республики Казахстан; осуществляет иные функции, возложенные руководством Комитета и руководителем Управления.
Эксперт Управления методологического и нормативного
обеспечения деятельности центров обслуживания населения,
категория С-5 ((1 единица) № 24-6-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет своевременное и качественное исполнение поручений руководства; разрабатывает проекты нормативных правовых актов и методических рекомендаций и требований по вопросам деятельности Центров обслуживания населения (далле - ЦОН) и обновляет их по мере необходимости; проводит экспертизу и согласования проектов стандартов и регламентов государственных услуг и иных нормативных правовых актов по вопросам деятельности ЦОН; оказывает методологическую помощь ЦОНам, центральным государственным и местным исполнительным органам по вопросам, связанных с деятельностью ЦОН; подготавливает к размещению в интернет-ресурсе Министерства материалы вопросам оказания государственных услуг через ЦОН; рассматривает обращения физических и юридических лиц и запросы государственных органов Республики Казахстан; осуществляет иные функции, возложенные руководством Комитета и руководителем Управления.
Руководитель Управления автоматизации государственных услуг,

С-4 санаты (2 бірлік) (№ 24-6-2-1, № 24-6-2-2)
Критерии
Талаптар
Білімі
Жоғарғы заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Мүмкіндігінше республикалық деңгейдегі ұқсас құрылымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3.Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басшылық тапсырмаларының орындалу мерзімі мен сапасының сақталуын қамтамасыз етеді; басқарма қызметін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізеді; нормативтік құқықтық актілердің және әдістемелік ұсынымдардың жобаларын әзірлеуді және халыққа қызмет көрсету орталықтарының (бұдан әрі – ХҚКО) әрекеті мәселелері бойынша талаптарды қамтамасыз ету және қажет болған жағдайда олардың жаңартылуын қамтамасыз етеді; ХҚКО әрекетінің мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтердің стандарты және регламентінің жобаларына және өзге нормативтік құқықтық актілерге сараптама жүргізу мен келісу бойынша жұмысты жүргізеді; ХҚКО арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттары мен регламенттерінің жобаларын уақытылы әзірлеу мен бекітілуіне мониторинг жүргізеді, ХҚКО-ға әдістемелік көмек көрсету бойынша Басқарма қызметкерлерінің жұмысын, ХҚКО әрекетімен байланысты мәселелер бойынша орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдармен жұмыстарды жүзеге асырады; Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдардың сұрау салуларын және жеке және заңды тұлғалардың үндеулерін қарайды; Комитет басшылығы және Басқарма басшысы жүктеген басқа да қызметтерді жүзеге асырады.
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін әдістемелік
және нормативтік қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (№ 24-6-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғарғы заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Мүмкіндігінше республикалық деңгейдегі ұқсас құрылымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3.Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басшылық тапсырмаларының орындалу мерзімі мен сапасының сақталуын қамтамасыз етеді; ХҚКО әрекетінің мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің және әдістемелік ұсынымдардың жобаларын және талаптарды әзірлейді, қажет болған жағдайда оларды жаңартады; ХҚКО әрекетінің мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтердің стандарты және регламентінің жобаларына және өзге нормативтік құқықтық актілерге сараптама және келісу жұмыстарын жүргізеді; ХҚКО әрекетімен байланысты мәселелер бойынша ХҚКО-ға, орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдарға әдістемелік көмек көрсетеді; ХҚКО арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтер мәселелері бойынша Министрліктің интернет-ресурсында орналастыруға құжаттарды әзірлейді; жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін және Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының сұрауларын қарастырады; Комитет басшылығы және Басқарма басшысы жүктеген басқа да қызметтерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру басқармасының басшысы,

категория С-3 (1 единица) (№ 24-7-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области связи или информатизации) или педагогическое (в области информатики или физики) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
3. Желательно опыт работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
организует и руководит работой Управления и несет персональную ответственность за осуществление возложенных на него функций; определяет содержание и объем функциональных обязанностей сотрудников Управления, обеспечивает соблюдение ими исполнительской и трудовой дисциплины; распределяет документы между сотрудниками Управления; обеспечивает соблюдение сроков и качества исполнения поручений руководства; вносит предложения о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления; вносит предложения о мерах по совершенствованию деятельности Управления; координирует работу сотрудников Управления; участвует в рабочих группах, совещаниях по вопросам автоматизации услуг; участвует в работах по интеграции и разработке технической документации с порталом и шлюзом «электронного правительства»; координирует работу по переводу в электронный формат государственных и коммерческих услуг; оказывает практическую и методическую помощь государственным органам и организациям по вопросам электронных услуг; участвует в формировании плана финансирования соответствующей бюджетной программы, стратегического плана и бюджетной заявки Министерства в сфере информатизации; организаует работу по координации и непосредственному управлению исполнением бюджетных программ; осуществляет иные функции, возложенные на него руководством Комитета.
Главный эксперт управления автоматизации государственных услуг,
категория С-4 (3 единицы) (№ 24-7-2-1, № 24-7-2-2, № 24-7-2-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области связи или информатизации) или педагогическое (в области информатики или физики) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Согласно типовым квалификационным требованиям.
Желательно наличие опыта работы в аналогичных структурах республиканского уровня.
3. Желательно опыт работы с информационными технологиями.
Функциональные обязанности
обеспечивает соблюдение сроков и качества исполнения поручений руководства; разрабатывает предложения по совершенствованию и упрощению процессов оказания государственных услуг оказываемых государственными органами путем их автоматизации; участвует в согласовании нормативных правовых актов по вопросам автоматизации государственных услуг; разрабатывает предложения по развитию информационных систем государственных органов, местных исполнительных органов и их интеграции с инфраструктурой «электронного правительства» для оптимизации государственных услуг; изучает мировой опыт по переводу услуг в электронный формат; осуществляет межотраслевую координацию по автоматизации государственных услуг, взаимодействие со сторонними министерствами и ведомствами, национальными компаниями, относящимся к компетенции Управления; участие в переводе в электронный формат государственных и коммерческих услуг; участие в работах по интеграции и разработке технической документации с порталом и шлюзом «электронного правительства»;
участвует в согласовании планов по оптимизации и автоматизации государственных услуг государственных и местных исполнительных органов, обеспечивает рассмотрение обращений и запросов депутатов государственных органов Республики Казахстан; готовит проекты ответов по обращениям физических и юридических лиц по вопросам электронных услуг; готовит проекты ответов на вопросы, поступающие на интернет-ресурс Министерства транспорта и коммуникации и на блог Министра; взаимодействует с государственными и местными исполнительными органами по вопросам автоматизации государственных услуг; взаимодействует с общественными и неправительственными, а также международными организациями по вопросам автоматизации государственных услуг; осуществляет иные функции, возложенные руководством Комитета и руководителем Управления.
Эксперт Управления автоматизации государственных услуг,
категория С-5 (1 единица) (№ 24-7-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области связи или информатизации) или педагогическое (в области информатики или физики) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание нормативных правовых актов регулирующих отношения в области информатизации; знание передового опыта автоматизации государственных услуг и деятельности центров обслуживания населения.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Функциональные обязанности
обеспечивает соблюдение сроков и качества исполнения поручений руководства; участвует в согласовании планов по оптимизации и автоматизации государственных услуг государственных и местных исполнительных органов, обеспечивает рассмотрение обращений и запросов депутатов государственных органов Республики Казахстан; готовит проекты ответа по обращениям физических и юридических лиц по вопросам электронных услуг; готовит проекты ответов на вопросы, поступающие на интернет-ресурс Министерства транспорта и коммуникации и на блог Министра; взаимодействует с государственными и местными исполнительными органами по вопросам автоматизации государственных услуг; осуществляет иные функции, возложенные руководством Комитета и руководителя Управления.

С-3 санаты (1 бірлік) (№ 24-7-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (байланыс немесе ақпараттандыру саласында) немесе педагогикалық (информатика немесе физика саласында) немесе заңгерлік немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше республикалық деңгейдегі ұқсас құрылымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3.Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастырады және басқарады, өзіне жүктелген жұмыстарды жүзеге асыруға дербес жауапты болады; Басқарма қызметкерлерінің функционалдық міндеттерінің мазмұны мен көлемін айқындайды, олардың орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз етеді; Басқарма қызметкерлері арасындағы құжаттарды бөледі; басшылықтың тапсырмаларының орындалу мерзімі мен сапасының сақталуын қамтамасыз етеді; Басқарма қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныс енгізеді; Басқарма қызметін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы ұсыныс енгізеді; Басқарма қызметкерлерінің қызметін үйлестіреді; мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру мәселелері бойынша жұмыс топтарына, кеңестерге қатысады; «электрондық үкімет» порталымен және шлюзымен техникалық құжаттаманы интеграциялау және әзірлеу жұмыстарына қатысады; мемлекеттік және коммерциялық қызметтерді электрондық форматқа ауыстыру бойынша жұмыстарды үйлестіреді; электрондық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік органдар мен ұйымдарға практикалық және әдістемелік көмек көрсету; Ақпараттандыру саласындағы министрліктің тиісті бюджеттік бағдарламасын, стратегиялық жоспары мен бюджеттік өтінімін қаржыландыру жоспарын қалыптастыруға қатысады; бюджеттік бағдарламалардың орындалуын үйлестіру мен тікелей басқару жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады; Комитет басшылығы жүктеген басқа да қызметтерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру басқармасының
бас сарапшысы, С-4 санаты (3 бірлік)
(№ 24-7-2-1, 24-7-2-2, 24-7-2-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (байланыс немесе ақпараттандыру саласында) немесе педагогикалық (информатика немесе физика саласында) немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2.Мүмкіндігінше республикалық деңгейдегі ұқсас құрылымдардағы жұмыс тәжірибесінің болуы.
3.Мүмкіндігінше ақпараттық технологиялармен жұмыс тәжірибесінің болуы.
4.Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
басшылық тапсырмаларының орындалу мерзімі мен сапасының сақталуын қамтамасыз етеді; мемлекеттік органдар көрсететін мемлекеттік қызмет көрсету барысын автоматтандыру арқылы жетілдіру және жеңілдету жөніндегі ұсыныстарды әзірлейді;
мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді келісуге қатысады; мемлекеттік органдардың, жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйелерін дамыту және мемлекеттік қызметті оңтайландыру үшін «электрондық үкімет» инфрақұрылымымен біріктіру жөнінде ұсыныстар әзірлейді; мемлекеттік қызметті автоматтандыру және оларды электрондық форматта ұсыну бойынша әлемдік тәжірибені зерделейді; мемлекеттік қызметті автоматтандыру бойынша салааралық үйлестіруді, Басқарма құзыретіне қатысты министрліктермен және ведомстволармен, ұлттық компаниялармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады; мемлекеттік және коммерциялық қызметтерді электрондық форматқа ауыстыруға қатысу; «электрондық үкімет» порталымен және шлюзымен техникалық құжаттаманы интеграциялау және әзірлеу жұмыстарына қатысады; мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметін жетілдіру және автоматтандыру жөніндегі жоспарларын әзірлеуге қатысады, ҚР Парламенті депутаттарының өтініштері мен сұрауларын қарауды қамтамасыз етеді; электрондық қызмет мәселесі бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша жауап жобасын дайындайды; Көлік және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсына және Министрдің блогына келіп түскен сұрақтарға жауап жобасын дайындайды; мемлекеттік қызметті автоматтандыру бойынша мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимыл жүргізеді; мемлекеттік қызметті автоматтандыру мәселелері бойынша қоғамдық және үкіметтік емес, сондай-ақ халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жүргізеді; Комитет басшылығы мен Басқарма басшысы жүктеген басқа да функцияларды жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты (№ 24-7-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық. (байланыс немесе ақпараттандыру саласында) немесе педагогикалық (информатика немесе физика саласында) немесе заңгерлік немесе экономикалық
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Ақпараттандыру саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білу; Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметіннің үлгілі тәжірибесін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
басшылық тапсырмаларының орындалу мерзімі мен сапасының сақталуын қамтамасыз етеді; мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметін жетілдіру және автоматтандыру жөніндегі жоспарларын келісуге қатысады; ҚР Парламенті депутаттарының өтініштері мен сұрауларын қарауды қамтамасыз етеді; электрондық қызмет мәселесі бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша жауап жобасын дайындайды; Көлік және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсына және Министрдің блогына келіп түскен сұрақтарға жауап жобасын дайындайды; мемлекеттік қызметті автоматтандыру бойынша мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимыл жүргізеді; Комитет басшылығы мен Басқарма басшысы жүктеген басқа да функцияларды жүзеге асырады.

25. Инспекции транспортного контроля Комитета
транспортного контроля Руководитель Инспекции транспортного
контроля, категория С-О-1 (16 единиц) (№ 1Т-01 - № 16Т-01)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов РК «О транспорте в Республике Казахстан», «Об автомобильном транспорте», «О железнодорожном транспорте», «О торговом мореплавании», «О внутреннем водном транспорте», «О лицензировании», «О государственном контроле и надзоре в Республики Казахстан», Налогового и Гражданского кодексов РК, Кодекса РК «Об административных правонарушениях», трудового законодательства, нормативных правовых актов в области транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Обеспечение контроля за соблюдением юридическими и физическими лицами требований транспортного законодательства; расследование крушений, аварий и происшествии на железнодорожном транспорте, транспортных происшествий с судами; государственной регистрации судов, в том числе маломерных судов; организация ведение государственной статистической отчетности нарушений требований безопасности движения на железнодорожном транспорте; принятие мер по обеспечению сохранности автомобильных дорог, соблюдению установленного порядка осуществления автомобильных перевозок крупногабаритных и (или) тяжеловесных грузов, а также опасных грузов; осуществление контроля за проездом отечественных и иностранных автотранспортных средств, соблюдением требований разрешительной системы международных автоперевозок на постах транспортного контроля; обеспечение рабочего состояния весового оборудования и технических средств контроля на постах транспортного контроля; обеспечение контроля за порядком организации и проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним; организация и контроль проверок хозяйствующих субъектов на автотранспорте с применением системы управления рисками; осуществление контроля за предоставлением государственных услуг; обеспечение контроля за функционированием и вводом данных в подсистемы информационно-аналитической системы транспортной базы данных и мониторинга динамики безопасности перевозок; принятие профилактических и предупредительных мер по недопущению коррупционных проявлений;
Заместитель руководителя Инспекции транспортного контроля,

25. Көліктік бақылау комитетінің
Көліктік бақылау инспекциялары
Көліктік бақылау инспекциясының басшысы,
санаты С-О-1 (16 бірлік) (№ 1 Т-01 - № 16 Т-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Қазақстан Республикасындағы көлік туралы»«Автомобиль көлігі туралы»«Темір жол көлігі туралы»«Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы»«Ішкі су көлігі туралы»«Лицензиялау туралы»,  «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының Салық және  Азаматтық кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, еңбек заңнамасын, көлік саласындағы нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Көлік заңнамасының талаптарын заңды және жеке тұлғалармен сақталуын бақылауды қамтамасыз ету; темір жол көлігінде орын алған оқиғаларды, апаттарды, кемелермен болған көлік оқиғаларды тергеу жүргізу; кемелерді, соның ішінде шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу; темір жол көлігіндегі қозғалыс қауiпсiздiгi талаптарын бұзушылықтардың мемлекеттiк статистикалық есептiлiгiнің жүргізілуін ұйымдастыру; автомобиль жолдарының сақталуын, ірі көлемді және (немесе) ауыр салмақты, соның ішінде қауіпті жүктердің автомобиль тасымалдарын жүзеге асыру тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету бойынша шараларды бақылау; көліктік бақылау бекеттерінде отандық және шетел автокөлік құралдарының жүріп өтуін, халықаралық автомобиль тасымалдарын ұйымдастыру кезінде рұқсат беру жүйесі талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру; көліктік бақылау бекеттеріндегі таразы жабдықтары мен техникалық құралдарының жұмыс жағдайын қамтамасыз ету; механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқауды өткізу және ұйымдастыру тәртібін бақылауды жүзеге асыру; тәуекелдерді басқару жүйесін қолданып, автокөліктегі шаруашылық субъектілердің тексерістерін ұйымдастыру және бақылау; мемлекеттік қызметтердің көрсетілуін бақылау; көліктік деректер қорының ақпараттық талдау жүйесінің деректердің енгізілуіне және тасымалдау қауіпсіздігі серпінінің мониторингіне бақылауды қамтамасыз ету бақылау; сыбайлас жемқорлыққа жол бермеу бойынша және алдын алу шараларын қабылдайды.
Көліктік бақылау инспекциясы басшысының орынбасары,

категория С-О-2 (16 единиц) (№ 1Т-02 - № 16Т-02)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое или экономическое или юридическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084;
2. Знание законов РК «О транспорте в Республике Казахстан», «Об автомобильном транспорте», «О железнодорожном транспорте», «О торговом мореплавании», «О внутреннем водном транспорте», «О лицензировании», «О государственном контроле и надзоре в Республики Казахстан», Налогового и Гражданского кодексов РК, Кодекса «Об административных правонарушениях», трудового законодательства, а также иных нормативных правовых актов в области транспорта.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Организация ведения государственной статистической отчетности нарушений требований безопасности движения; контроль за обеспечением безопасности движения на железнодорожном транспорте, в том числе на магистральных, станционных и подъездных железнодорожных путях; контроль за обеспечением безопасности судоходства и мореплавания; обеспечение контроля за надлежащим содержанием судоходных водных путей и средств навигационного оборудования; принятие мер по обеспечению сохранности автомобильных дорог, соблюдению установленного порядка осуществления автомобильных перевозок крупногабаритных и (или) тяжеловесных грузов, а также опасных грузов; осуществление контроля за проездом отечественных и иностранных автотранспортных средств, соблюдением требований разрешительной системы международных автоперевозок на постах транспортного контроля; обеспечение рабочего состояния весового оборудования и технических средств контроля на постах транспортного контроля; обеспечение контроля за порядком организации и проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним; организация и контроль проверок хозяйствующих субъектов на автотранспорте с применением системы управления рисками; осуществление контроля за предоставлением государственных услуг; принятие профилактических и предупредительных мер по недопущению коррупционных проявлений; организация работы по вопросам функционирования системы информационного взаимодействия с общественностью и населением;

санаты С-О-2 (16 бірлік) (№ 1 Т-02 - № 16 Т-02)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. «Қазақстан Республикасындағы көлік туралы»,«Автомобиль көлігі туралы»«Темір жол көлігі туралы»«Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы»,«Ішкі су көлігі туралы»«Лицензиялау туралы»«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының Салық және Азаматтық кодекстерін, Қазақстан Республикасының  «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Кодексін, еңбек заңнамасын, көлік саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қозғалыс қауiпсiздiгi талаптарын бұзушылықтардың мемлекеттiк статистикалық есептiлiгiнің жүргізілуін ұйымдастыру; теміржол көлігіндегі, оның ішінде магистральдық, станциялық және кірме темір жолдардағы қозғалыс қауіпсіздігінің қамтамасыз етілуін бақылауды жүзеге асыру; кеме қатынасы және теңізде жүзу қауіпсіздігінің қамтамасыз етілуін бақылау; кеме жүзетін су жолдарын және навигациялық жабдық құралдарын тиісті күтіп-ұстауға бақылауды қамтамасыз ету; автомобиль жолдарының сақталуын, ірі көлемді және (немесе) ауыр салмақты, соның ішінде қауіпті жүктердің автомобиль тасымалдарын жүзеге асыру тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету бойынша шараларды бақылау; көліктік бақылау бекеттерінде отандық және шетел автокөлік құралдарының жүріп өтуін, халықаралық автомобиль тасымалдарын ұйымдастыру кезінде рұқсат беру жүйесі талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру; көліктік бақылау бекеттеріндегі таразы жабдықтары мен техникалық құралдарының жұмыс жағдайын қамтамасыз ету; механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқауды өткізу және ұйымдастыру тәртібін бақылауды; тәуекелдерді басқару жүйесін қолданып, автокөліктегі шаруашылық субъектілердің тексерістерін ұйымдастырады және бақылайды; мемлекеттік қызметтердің көрсетілуін бақылауды жүзеге асырады; сыбайлас жемқорлыққа жол бермеу бойынша алдын алу профилактикалық шараларын қабылдау; қоғам мен халықпен ақпараттық өзара іс-қимыл жасау жүйесінің жұмыс істеу мәселелері жұмыстарды ұйымдастыру.

26. Комитет связи и информатизации
Руководитель Инспекции связи и информатизации, категория
С-О-1 (14 единиц) (№ 1Т-01 - № 14Т-01)
Критерий
Требования
Образование
Высшее техническое (желательно в области связи или информатизации) или юридическое или экономическое
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законов РК «О связи», «О лицензировании», «Об информатизации», «О почте», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регламентирующих порядок предоставления услуг в области связи, почтовой связи, информатизации.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
2. Желательно наличие опыта работы в организациях связи, информационных технологий.
3. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Инспекции. Осуществление государственного технического надзора и контроля в области связи. Осуществление сбора ведомственной статистической отчетности от операторов связи и владельцев информационных ресурсов, информационных систем, анализа состояния рынка услуг связи и информатизации на территории области. Обеспечение реализации государственной политики в области распределения и использования радиочастотного спектра, а также в пределах компетенции в сфере метрологии, стандартизации и сертификации в области связи и информатизации. Координация деятельности местных исполнительных органов по формированию и развитию е-акиматов. Осуществление проверок пунктов общественного доступа в целях обеспечения их бесперебойной работы. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов в области связи и информатизации. Контроль за выполнением организационно-технических мероприятий по обеспечению электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств. Осуществление государственного контроля в области связи и информатизации на предмет соблюдения требований законодательства о связи и информатизации.

26. Байланыс және ақпараттандыру комитеті
Байланыс және ақпараттандыру инспекциясының басшысы,
С-О-1 санаты (14 бірлік) (№ 1 Т-01-№ 14 Т-01)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары техникалық (мүмкіндігінше байланыс немесе ақпараттандыру саласында) немесе заңгерлік немесе экономикалық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілері;
2. Қазақстан Республикасының «Байланыс туралы»,«Лицензиялау туралы»«Ақпараттандыру туралы»«Почта туралы» Заңдарын білу, байланыс, почта байланысы саласындағы қызметтерін көрсету тәртібін регламенттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді, ақпараттандыру мәселелері жөнінде нормативтік құқықтық актілерді білу.
Жұмыс тәжірибесі
1.Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-2/5 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес;
2. Мүмкіндігінше байланыс, ақпараттық технологиялар ұйымдарында жұмыс тәжірибесінің болуы.
3. Компьютерде жұмыс жасай білуі.
Функционалдық міндеттері
Инспекцияның қызметін жалпы басқару. Байланыс саласындағы мемлекеттік техникалық қадағалау мен бақылауды іске асыру. Байланыс операторларынан және ақпараттық ресурстардың, ақпараттық жүйелердің иелерінен ведомостволық статистикалық есептіліктер жинауды жүзеге асыру, облыс аумағында ақпараттандыру және байланыс қызметтері нарығының жағдайын талдау. Радиожиілік спектрін бөлу және пайдалану саласында, сондай-ақ өз құзыреті шегінде байланыс және ақпараттандыру саласындағы метрология, стандарттау және сертификаттау саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру. Байланыс және ақпараттандыру саласындағы нормативтік құқықтық актілер әзірлеуге қатысу. Радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың электромагниттік үйлесімділігін қамтамасыз ету жөніндегі ұйымдастыру- техникалық іс-шаралардың орындалуын бақылау. Байланыс және ақпараттандыру туралы Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарының сақталуы тұрғысынан байланыс және ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру.