О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 19-1/1124. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 января 2016 года № 12905.
В соответствии с пунктом 1 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Мамытбеков
Приложение
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года
№ 19-1/1124
Перечень
некоторых приказов Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 сентября 2010 года № 555 "Об утверждении Правил посещения особо охраняемых природных территорий физическими лицами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6530, опубликован 30 декабря 2010 года № 357-358 (26418-26419) в газете "Казахстанская правда"):
в Правилах посещения особо охраняемых природных территорий физическими лицами, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила посещения особо охраняемых природных территорий физическими лицами (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 6-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" (далее – Закон) и определяют порядок посещения физическими лицами особо охраняемых природных территорий в научных, эколого-просветительных, туристских, рекреационных и ограниченных хозяйственных целях.";

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 19-1/1124 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 21 қаңтарда № 12905 болып тіркелді.
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы
Қазақстан Республикасының Заңы 43-1-бабының 1-тармағына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген
тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Казахстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 19-1/1124 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) "Жеке тұлғалардың ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда болу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 1 қыркүйектегі № 555 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6530 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2011 жылғы 16 наурыздағы № 90-93 (26495) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке тұлғалардың ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда болу ережелерінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Жеке тұлғалардың ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда болу ережесі (бұдан әрі – Ереже) "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабының 6-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және жеке тұлғалардың ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда ғылыми, экологиялық-ағарту, туристік, рекреациялық және шектеулі шаруашылық мақсаттарда болу тәртібін айқындайды.";

подпункт 20) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"20) применение шумовых и иных акустических воздействий на окружающую среду, согласно норм шумовых и иных акустических воздействий искусственного происхождения, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 октября 2015 года № 18-02/899 "Об утверждении норм шумовых и иных акустических воздействий искусственного происхождения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12387);";
2) в приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 сентября 2010 года № 558 "Об утверждении Правил разработки проектов естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию или расширению особо охраняемых природных территорий, а также корректировки технико-экономического обоснования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6518, опубликован 23 декабря 2010 года № 348 (26409) в газете "Казахстанская правда"):
в Правилах разработки проектов естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию или расширению особо охраняемых природных территорий, а также корректировки технико-экономического обоснования, утвержденных указанным приказом:
пункт 54 изложить в следующей редакции:
"54. Особо охраняемая природная территория делится на обходы (инспекторские участки), которые объединяются техническими участками. Нормативная площадь одного обхода в расчете на одного инспектора определяется в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2015 года № 18-02/664 "Об утверждении норм и нормативов по охране, защите, пользованию лесным фондом, воспроизводству лесов и лесоразведению на участках государственного лесного фонда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11995).";
3) в приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 сентября 2010 года № 561 "Об утверждении Правил перевода угодий, не покрытых лесом, в угодья, покрытые лесом, в государственном лесном фонде" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6531, опубликован 29 января 2011 года № 33-34 (26454-26455) в газете "Казахстанская правда"):
в Правилах перевода угодий, не покрытых лесом, в угодья, покрытые лесом, в государственном лесном фонде, утвержденных указанным приказом:
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Оценка состояния естественного возобновления хвойных и лиственных пород, появившегося в результате проведенных мер содействия естественному возобновлению, производится по шкалам, в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 18-02/596 "Об утверждении Правил рубок леса на участках государственного лесного фонда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11894).";

6-тармақтың 20) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"20) "Жасанды жолмен жасалатын шудың және өзге де акустикалық әсерлердің нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 7 қазандағы № 18-02/899 бұйрығымен бекiтiлген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12387 болып тіркелген) шудың және өзге де жасанды акустикалық әсерлердiң нормаларына сәйкес қоршаған ортаға шу шығаратын және басқа да акустикалық әсерлердi қолдану;";
2) "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерінің жобаларын әзірлеу, сондай-ақ техникалық-экономикалық негіздемені түзету қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 1 қыркүйектегі № 558 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 6518 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2011 жылғы 18 наурыздағы № 94-97 (26499) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерінің жобаларын әзірлеу, сондай-ақ техникалық-экономикалық негіздемені түзету қағидаларда:
54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"54. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар айналмаларға (инспекторлық учаскелерге) бөлініп, олар техникалық учаскелерге біріктіріледі. Бір инспекторға шаққандағы бір айналманың нормативтік көлемі "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру бойынша нормалар мен нормативтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 шілдедегі № 18-02/664 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11995 болып тіркелген) сәйкес айқындалады.";
3) "Мемлекеттік орман қорындағы орман көмкермеген жерлерді орман көмкерген жерлерге ауыстыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 1 қыркүйектегі № 561 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6531 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 134-137 (26539) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман қорындағы орман көмкермеген жерлерді орман көмкерген жерлерге ауыстыру ережелерінде:
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Табиғи жолмен қалпына келтіруге жәрдемдесу жөнінде жүргізілген іс-шаралар нәтижесінде пайда болған қылқан жапырақты және жапырақты тұқымдыларды табиғи жолмен қалпына келтірудің жай-күйін бағалау "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 18-02/596 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11894 болып тіркелген) сәйкес шәкілдер бойынша жүргізіледі.";

приложение 1 изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
4) утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22.11.2016 г. № 490 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 апреля 2012 года № 25-02/176 "Об утверждении Правил поощрения и присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области лесного хозяйства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7669, опубликован 9 августа 2012 года № 258-259 (27077-27078) в газете "Казахстанская правда"):
в Правилах поощрения и присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области лесного хозяйства, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) должностные лица Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальных органов;";
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) работники подведомственных организаций, находящихся в ведении Комитета лесного хозяйства и животного мира;";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Для рассмотрения и подготовки предложений по награждению почетными званиями, нагрудными знаками и почетными грамотами в Комитете создается комиссия (далее – Комиссия), которую возглавляет председатель Комитета лесного хозяйства и животного мира.";
подпункт 1) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"1) руководителями областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира;";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Нагрудные знаки "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III степени Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 10 к настоящим Правилам вручаются награждаемому лицу, одновременно с вручением ему удостоверения о награждении нагрудным знаком "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III степени по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.";

1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4) Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 22.11.2016 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман қорында орман орналастыруды жүргізу ережелерінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман қорында орман орналастыруды жүргізу ережелері (бұдан әрі – Ереже) 2003 жылғы 8 маусымдағы Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 56-бабына сәйкес әзірленді.";
5) "Орман шаруашылығы саласында ынталандыру және құрметті атақтар, омырауға тағатын белгілер мен құрмет грамоталарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 18 сәуірдегі № 25-02/176 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7669 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2012 жылғы 9 тамыздағы № 483-488 (27561) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман шаруашылығы саласында ынталандыру және құрметті атақтар, омырауға тағатын белгілер мен құрмет грамоталарын беру қағидаларында:
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – Комитет) мен оның аумақтық органдарының лауазымды тұлғалары;";
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің қарауындағы ведомстволық бағынысты ұйымдар қызметкерлері;";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Құрметті атақтармен, омырауға тағатын белгілермен және құрмет грамоталарымен наградтау жөніндегі ұсыныстарды қарастыру және дайындау үшін Комитетте комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылады, оны Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің төрағасы басқарады.";
11-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекцияларының басшылары;";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің I, II, III дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгілері осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес наградталушы тұлғаға осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оған І, ІІ, ІІІ дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгісімен наградтау туралы куәлікті тапсырумен бір мезгілде тапсырылады.";

приложения 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11 изложить в новой редакции, согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 к настоящему приказу;
6) в приказе Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 257-Ө "Об утверждении Правил выявления и создания объектов селекционно-генетического назначения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8750, опубликован 5 декабря 2013 года № 330 (27604) в газете "Казахстанская правда"):
в Правилах выявления и создания объектов селекционно-генетического назначения, утвержденных указанным приказом:
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Основным способом создания архивов клонов является посадка привитых саженцев с закрытой корневой системой. Саженцы должны соответствовать требованиям, предусмотренным в Правилах использования, перемещения семян и посадочного материала для воспроизводства лесов и лесоразведения, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 октября 2015 года № 18-02/897 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12249). Также закладка архивов клонов производится прививкой черенков на специально выращенные подвойные культуры или семенами.";
7) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 декабря 2014 года № 18-02/691 "Об утверждении Правил проведения освидетельствования мест рубок на участках государственного лесного фонда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10141, опубликован 6 августа 2015 года № 148 (28024) в газете "Казахстанская правда"):
в Правилах проведения освидетельствования мест рубок на участках государственного лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
абзац второй пункта 3 изложить в следующей редакции:
"При предоставлении отсрочек на вывозку древесины по истечении срока отсрочек проводится повторное освидетельствование.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. При проведении освидетельствования мест рубок устанавливаются полнота и правильность разработки лесосек, соответствие способов разработки лесосек (ширина лесосек и волоков, размещение погрузочных площадок, складов и других вспомогательных объектов, соблюдение лесоводственных требований) технологической карте и Правилам рубок леса на участках государственного лесного фонда, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 18-02/596 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11894).";

4, 5, 6, 7, 9, 10, 11-қосымшалар осы бұйрыққа 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6) "Селекциялық-гендік мақсаттағы объектілерді анықтау және құру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 27 тамыздағы № 257-Ө бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8750 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2013 жылғы 5 желтоқсандағы № 268 (28207) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Селекциялық-гендік мақсаттағы объектілерді анықтау және құру қағидаларында:
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Клондар мұрағаттарын құрудың негізгі тәсілі тамыр жүйесі жабық жерсіндірілген көшеттерді отырғызу болып табылады. Көшеттер Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 7 қазандағы № 18-02/897 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 12249 болып тіркелген) бекітілген Ормандарды молықтыру мен орман өсіру үшін тұқымдар мен отырғызу материалын пайдалану, олардың орнын ауыстыру қағидаларында көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс. Сондай-ақ клондар мұрағаттарын құру арнайы өсірілген телінген дақылдарға шыбықшалар ұластыру арқылы немесе тұқымдармен жүргізіледі.";
7) "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесілген жерлерді куәландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-02/691 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10141 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2015 жылғы 6 тамыздағы № 148 (28626) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесілген жерлерді куәландыру қағидаларында:
3-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сүрек тасып әкетудi кейiнге қалдыру мерзiмi берiлген жағдайда осы кейiнге қалдыру мерзiмi аяқталғаннан кейін қайталама куәландыру жүргiзiледi.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Ағаш кесілген жерлерді куәландыру кезiнде кеспеағаштарды игерудiң толықтығы мен дұрыстығы, кеспеағаштарды игеру тәсілдерінің технологиялық картасына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 18-02/596 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12249 болып тіркелген) Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесу қағидаларына сәйкес (кеспеағаштар мен сүрек сүйретiп шығаратын жолдардың енi, тиеу алаңдарын, қоймаларды және басқа да қосымша объектiлердi орналастыру, орман өсіру талаптарын сақтау) анықталады.";

8) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 18-02/40 "Об утверждении форм лесорубочного билета и лесного билета, правил их учета, хранения, заполнения и выдачи" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10676, опубликован 23 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет", 5 ноября 2015 года № 212 (28088) в газете "Казахстанская правда"):
в приложении 1 к приказу:
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Ағаштарды тасып әкету мерзімдерінің ұзартылғаны туралы белгілер
Отметки о представлении отсрочек по вывозке ___________________
_____________________________________________________________________
Мөр орны, мекеме басшысы ______________________________________
Место печати, руководитель учреждения (тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса), қолы – подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии))";
в приложении 3 к приказу:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Лесорубочный билет на проведение рубок леса выдается лесопользователю в течение трех рабочих дней после утверждения объемов заготовки древесины ведомством, при наличии у него технологических карт на разработку лесосек в порядке, предусмотренном приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 18-02/596 "Об утверждении Правил рубок леса на участках государственного лесного фонда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11894).";
подпункт 2) пункта 16 исключить;
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. В строке 14 "Срок окончания заготовки" заполняется в порядке, предусмотренном приказом исполняющий обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/178 "Об утверждении Правил отпуска древесины на корню на участках государственного лесного фонда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10679).";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. В строке 26 "Отметки о предоставлении отсрочек по вывозке" производятся надписи за подписью руководителя государственного лесовладельца или его заместителя, заверенные печатью.";
9) утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 04.02.2020 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10) в приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/161 "Об утверждении Правил отвода и таксации лесосек на участках государственного лесного фонда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10693, опубликован 24 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах отвода и таксации лесосек на участках государственного лесного фонда, утвержденных указанным приказом:

8) "Ағаш кесу билеті мен орман билетінің нысандарын, оларды есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 18-02/40 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10676 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2015 жылғы 5 қарашадағы № 212 (28690) санында жарияланған):
бұйрыққа 1-қосымшада:
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Ағаштарды тасып әкету мерзімдерінің ұзартылғаны туралы белгілер
Отметки о представлении отсрочек по вывозке __________________
____________________________________________________________________
Мөр орны, мекеме басшысы _____________________________________
Место печати, руководитель учреждения (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы – подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии))";
бұйрыққа 3-қосымшада:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Ағаш кесу жұмыстарын жүргізуге ағаш кесу билеті орман пайдаланушыға ведомство сүрек дайындау көлемін бекіткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 18-02/596 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11894 болып тіркелген) көзделген тәртіппен кеспеағашты игерудің технологиялық карталары болған жағдайда беріледі.";
16-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. "Дайындау мерзімінің аяқталуы" деген 14-жол "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде сүректі түбірімен босату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/178 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10679 болып тіркелген) көзделген тәртіппен толтырылады.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. "Тасымалдау мерзімін кейінге қалдыру туралы белгілер" деген 26-жолда мемлекеттік орман иеленуші басшысының немесе оның орынбасарының қолы қойылып, мөр басылған тиісті жазбалар енгізіледі.";
9) Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 04.02.2020 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10) "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде кеспеағаш аймағын бөліп беру мен таксациялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/161 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10693 болып тіркелген, 2015 жылғы 24 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде кеспеағаш аймағын бөліп беру мен таксациялау қағидаларда:

абзац второй подпункта 3) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"План отвода лесосек составляется лесничим на основе материалов лесоустройства согласно Правилам рубок леса на участках государственного лесного фонда (далее – Правила рубок леса), утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 18-02/596 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11894).";
11) в приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/178 "Об утверждении Правил отпуска древесины на корню на участках государственного лесного фонда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10679, опубликован 24 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах отпуска древесины на корню на участках государственного лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Отпуск древесины в порядке рубок главного пользования, рубок промежуточного пользования и прочих рубок на участках государственного лесного фонда, переданных в долгосрочное лесопользование, осуществляется в соответствии с настоящими Правилами и Правилами рубок леса на участках государственного лесного фонда, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 18-02/596 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11894).";
второй абзац пункта 17 изложить в следующей редакции:
"Отвод и таксация лесосек производятся государственными лесовладельцами в соответствии с Правилами отвода и таксации лесосек на участках государственного лесного фонда, утвержденными приказом исполняющий обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/161 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10693).";
12) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-02/405 "Об утверждении Правил побочного пользования лесом на территории государственного лесного фонда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11882, опубликован 10 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах побочного пользования лесом на территории государственного лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
абзац второй подпункта 5) пункта 4 изложить в следующей редакции:

10-тармақтың 3) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеспеағаштар бөліп беру жоспарын орман күтуші Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 18-02/596 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11894 болып тіркелген) Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесу қағидаларына (бұдан әрі – Ағаш кесу қағидалары) сәйкес орман орналастыру материалдарының негізінде жасайды.";
11) "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде сүректі түбірімен босату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/178 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10679 болып тіркелген, 2015 жылғы 24 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде сүректі түбірімен босату қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Ұзақ мерзімді орман пайдалануға берiлген мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде басты мақсатта пайдалану үшiн ағаш кесу, аралық мақсатта пайдалану үшiн ағаш кесу және өзге де мақсаттарда ағаш кесу тәртiбiмен сүрек босату Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 18-02/596 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11894 болып тіркелген) бекітілген осы Қағидаларға және Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесу қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.";
17-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеспеғаш аймағын бөліп беру мен мөлшерлеуді мемлекеттік орман иеленушiлер Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/161 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10693 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерiнде кеспеағаштарды бөліп беру мен мөлшерлеу қағидаларына сәйкес жүргізеді.";
12) "Мемлекеттік орман қоры аумағында орманды жанама пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-02/405 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11882 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман қоры аумағында орманды жанама пайдалану қағидаларында:
4-тармақ 5) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"Сенокошение и пастьба скота на территории государственного лесного фонда осуществляется в соответствии с Правилами сенокошения и пастьбы скота на участках государственного лесного фонда, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 18-02/909 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12259).";
подпункт 2) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"2) в долгосрочное пользование предоставляются в соответствии с Правилами проведения тендеров по предоставлению лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 октября 2015 года № 18-02/896 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12247) на основании протокола тендера с последующим оформлением договора между государственным лесовладельцем и лесопользователем, имеющим средства и производственные мощности для осуществления лесопользования и специалистов соответствующей специальности, на срок от 10 до 49 лет.";
13) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 18-02/596 "Об утверждении Правил рубок леса на участках государственного лесного фонда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11894, опубликован 10 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах рубок леса на участках государственного лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
после пункта 147 дополнить заголовком раздела 4 следующего содержания:
"Раздел 4. Прочие рубки на участках государственного лесного фонда";
заголовок главы 10 изложить в новой редакции:
"10. Особенности проведения прочих рубок на участках государственного лесного фонда";
14) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 18-02/909 "Об утверждении Правил сенокошения и пастьбы скота на участках государственного лесного фонда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12259, опубликован 26 ноября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах сенокошения и пастьбы скота на участках государственного лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
подпункт 5) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"5) в категориях государственного лесного фонда "орехопромысловые зоны", "лесоплодовые насаждения", "субальпийские леса", "государственные защитные лесные полосы", "противоэрозионные леса" и "защитные насаждения на полосах отвода железных и автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, магистральных трубопроводов и других линейных сооружений", "защитные лесные полосы вдоль железных дорог и автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:

"Шөп шабу мен мал жаю мемлекеттік орман қорының аумағында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 12 қазандағы № 18-02/909 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12259 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде шөп шабу және мал жаю қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.";
6-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) ұзақ мерзiмдi пайдалану Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 7 қазандағы № 18-02/896 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12247 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру жөнiнде тендерлер өткізу қағидаларына сәйкес тендер хаттамасының негізінде, кейіннен мемлекеттік орман иеленуші және орман пайдалануды жүзеге асыру үшін қаражаты мен өндірістік қуаттары және тиісті мамандық иелері бар орман пайдаланушының арасында 10 жылдан 49 жылға дейінгі мерзімге шарт ресімдей отырып беріледі.";
13) "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 18-02/596 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11894 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесу қағидаларында:
147-тармағынан кейін мынадай мазмұндағы 4-бөлімнің атауымен толықтырылсын:
"4-бөлім. Мемлекеттік орман қоры учаскелеріндегі басқа кесулер";
10-тараудың атауы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде өзге де мақсаттарға кесу жүргізу ерекшеліктері";
14) "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде шөп шабу және мал жаю қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 12 қазандағы № 18-02/909 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12259 болып тіркелген, 2015 жылғы 26 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде шөп шабу және мал жаю қағидаларында:
9-тармақтың 5) тармақшасына орыс тілінде өзгерістер енгізілген, қазақ тіліндегі мәтін өзгерілмейді;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"14. Выделение участков государственного лесного фонда для сенокошения и пастьбы скота, в долгосрочное лесопользование осуществляется на тендерной основе согласно Правилам проведения тендеров по предоставлению лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 октября 2015 года № 18-02/896 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12247).".
Приложение 1
к приказу Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан

"14. Шөп шабу мен мал жаю үшін мемлекеттік орман қоры учаскелерін ұзақ мерзімді орман пайдалануға бөлу Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 7 қазандағы № 18-02/896 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12247 тіркелген) бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру жөнінде тендерлер өткізу қағидаларына сәйкес тендерлік негізде жүзеге асырылады.".
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің

4. Горные леса.
4.1. Северный Тянь-Шань
Абрикос обыкновенный
Условия горных коричневых почв
4
1
2
1,5
1,2
1,2
0,8
Ель Шренка
Ельники свежие и влажные на мало- и среднемощных почвах
10
1
2
3,8
2,7
1,1
0,8
Яблоня Сиверса
Яблонники сухие и свежие на горнолесных черноземовидных и темносерых почвах
5
1
2
1,5
1,2
1,1
0,8
4.2. Южный и Рудный Алтай
Ель сибирская
Ельники, лиственничник пихта свежие и влажные и зеленомошно-папоротниковые
8
1
2
4,0
2,8
1,0
0,7
Лиственница сибирская
Лиственничник и пихтачи свежие и широкотравные и зеленомошно-папоротниковые (до 1700 м)
6
1
2
4,0
2,5
1,5
1,2
Пихта
Пихтачи свежие широтравные, зеленомошно-папоротниковые, горно-долинные
10
1
2
4,0
2,5
1,0
0,7
Сосна обыкновенная
Горно-лесные, горные лугово-степные, черноземовидные почвы
7
1
2
4,0
2,0
1,5
1,2
Сосна сибирская (кедр)
Горно-лесные кислые неоподзоленные дерновые почвы
8
1
2
4,0
2,5
1,0
0,7
Приложение 2
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года
№ 19-1/1124
Приложение 4
к Правилам поощрения и порядка
присвоения почетных званий,
нагрудных знаков и почетных грамот
в области лесного хозяйства
Форма
Протокол
присвоения почетного звания и вручения нагрудного знака
"Еңбек сіңірген орман өсіруші"
_____________________________________________________________________
(наименование города (села) дата, месяц, год вручения)
Мной, _______________________________________________________________
____________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя организации)
от имени Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан в соответствии с приказом
Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан от "___" _______ 20__ г. № ___ вручен:
нагрудной знак "Еңбек сіңірген орман өсіруші" и удостоверение к нему:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность награжденного)
Руководитель организации: __________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись и печать организации)
Секретарь комиссии: ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) и подпись награжденного: ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Приложение 3
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года
№ 19-1/1124
Приложение 5
к Правилам поощрения и порядка
присвоения почетных званий,
нагрудных знаков и почетных
грамот в области лесного хозяйства
Форма
Протокол
награждения нагрудным знаком "Қазақстан орманын қорғаудағы
мінсіз қызметі үшін" I, II, III дәрежелі
_____________________________________________________________________
(наименование города (села) дата, месяц, год вручения)
Мной, _________________________________________________________
____________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя организации)
от имени Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан в соответствии с приказом
Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан от "___" _______ 20__ г. № ___ вручен:
нагрудной знак "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I,
II, III дәрежелі и удостоверение к нему:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность награжденного)
Руководитель организации: ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись и печать организации)
Секретарь комиссии: ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) и подпись награжденного: ____________________________________________________________________
Приложение 4
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года
№ 19-1/1124
Приложение 6
к Правилам поощрения и порядка
присвоения почетных званий,
нагрудных знаков и почетных грамот
в области лесного хозяйства
Форма
Почетная грамота
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
ҚҰРМЕТ ГРАМОТАСЫ
________________________________
________________________________
________________________________ МАРАПАТТАЛАДЫ Төраға Астана 20__
Министерство сельского
хозяйства Республики Казахстан Комитет лесного хозяйства и животного мира
ПОЧЕТНАЯ ГРАМОТА
НАГРАЖДАЕТСЯ _______________________________
_______________________________
_______________________________ Председатель Астана 20__
Приложение 5
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года
№ 19-1/1124
Приложение 7
к Правилам поощрения и порядка
присвоения почетных званий,
нагрудных знаков и почетных грамот
в области лесного хозяйства
Форма
Протокол
награждения и вручения Почетной грамоты
__________________________________________________________________
(наименование города (села) дата, месяц, год вручения)
Мной, ____________________________________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя организации)
от имени Комитета лесного хозяйства и животного мира
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в соответствии
с приказом Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан от "____" __________ 20 ____ года
№ _____ вручена:
Почетная грамота:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность награжденного)
Руководитель организации: __________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись и печать организации)
____________________________________________________________________
Секретарь комиссии: __________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) и подпись награжденного: ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Приложение 6
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года
№ 19-1/1124
Приложение 9
к Правилам поощрения и порядка
присвоения почетных званий,
нагрудных знаков и почетных грамот
в области лесного хозяйства
Форма
Удостоверение о награждении
почетным званием "Еңбек сіңірген орман өсіруші"

4. Тау ормандары
4.1. Солтүстік Тянь-Шань
Кәдімгі сары өрік
Таудың қоңыр топырағы
4
1
2
1,5
1,2
1,2
0,8
Шренк шыршасы
Шағын және орташа қуатты топырақтардағы жас және ылғалды шырша ормандары
10
1
2
3,8
2,7
1,1
0,8
Сиверс алма ағашы
Тау ормандарының қара және қара-сұр топырақтардағы алма ағаштары
5
1
2
1,5
1,2
1,1
0,8
4.2. Оңтүстік және Кенді Алтай
Сібір шыршасы
Жас, ылғалды және жап-жасыл папоротник тәрізді шырша, жапырақты және балқарағай ормандары
8
1
2
4,0
2,8
1,0
0,7
Сібір балқарағайы
Жас және шөбі қалың, жап-жасыл папоротник тәрізді балқарағайлар мен майқарағайлар (1700 м дейін)
6
1
2
4,0
2,5
1,5
1,2
Майқарағай
Жас шөбі қалың, жап-жасыл папоротник тәрізді тауда, жазықта өсетін майқарағайлар
10
1
2
4,0
2,5
1,0
0,7
Кәдімгі қарағай
Таулы-орманды, таулы-шалғынды далалық қара топырақ
7
1
2
4,0
2,0
1,5
1,2
Сібір қарағайы (самырсын)
Таулы-орманды қышқылшым топырақ
8
1
2
4,0
2,5
1,0
0,7
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 19-1/1124 бұйрығына 2-қосымша
Мемлекеттік орман қорындағы
орман көмкермеген жерлерді
орман көмкерген жерлерге
ауыстыру ережелеріне
4-қосымша
Нысан
"Еңбек сіңірген орман өсіруші" құрметті атағын беру және оның омырауға тағатын белгісін тапсыру хаттамасы
______________________________________________________________
(қаланың (селоның) атауы, тапсырылған күні, айы, жылы)
Мен,________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы
және жануарлар дүниесі комитетінің 20____жылғы "____" _____________
№ ____ бұйрығына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
атынан:
____________________________________________________________________
(наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
"Еңбек сіңірген орман өсіруші" омырауға тағатын белгісі мен оның
куәлігін тапсырдым.
Ұйым басшысы:_______________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы және ұйымның мөрі)
Комиссия хатшысы ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы:
___________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 19-1/1124 бұйрығына 3-қосымша
Мемлекеттік орман қорындағы
орман көмкермеген жерлерді
орман көмкерген жерлерге
ауыстыру ережелеріне
5-қосымша
Нысан
І, ІІ, ІІІ дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз
қызметі үшін" омырауға тағатын белгісімен наградтау
хаттамасы
_______________________________________________________________
(қаланың (селоның) атауы, тапсырылған күні, айы, жылы)
Мен,________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы
және жануарлар дүниесі комитетінің 20__ жылғы "____" _____________
№ ____ бұйрығына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
атынан:
____________________________________________________________________
(наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
І, ІІ, ІІІ дәрежелі "Еңбек сіңірген орман өсіруші" омырауға тағатын
белгісі мен оның куәлігін тапсырдым.
Ұйым басшысы:_______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы және ұйымның мөрі)
Комиссия хатшысы ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы:
___________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 19-1/1124 бұйрығына 4-қосымша
Мемлекеттік орман қорындағы
орман көмкермеген жерлерді
орман көмкерген жерлерге
ауыстыру ережелеріне
6-қосымша
Нысан
Құрмет грамотасы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 19-1/1124 бұйрығына 5-қосымша
Мемлекеттік орман қорындағы
орман көмкермеген жерлерді
орман көмкерген жерлерге
ауыстыру ережелеріне
7-қосымша
Нысан
Құрмет грамотасымен наградтау және тапсыру
хаттамасы
_______________________________________________________________
(қаланың (селоның) атауы, тапсырылған күні, айы, жылы)
Мен,________________________________________________________________
____________________________________________________________________ (ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы
және жануарлар дүниесі комитетінің 20____жылғы "____" _____________
№ ____ бұйрығына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
атынан:
____________________________________________________________________
(наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
Құрмет грамотасын тапсырдым.
Ұйым басшысы:_______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы және ұйымның мөрі)
Комиссия хатшысы ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы: ___________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 19-1/1124 бұйрығына 6-қосымша
Мемлекеттік орман қорындағы
орман көмкермеген жерлерді
орман көмкерген жерлерге
ауыстыру ережелеріне
9-қосымша
Нысан
"Еңбек сіңірген орман өсіруші" құрметті атағымен наградтау туралы куәлік

Удостоверение изготовляется в виде складной книжки зеленого цвета размером 100х70 миллиметров и выполняется из материала мундиор.
На лицевой стороне по центру герб Республики Казахстан, снизу надпись:
Куәлік
Удостоверение
На внутреннем левом вкладыше надписи:
вверху - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
№ ____ Куәлік
Удостоверение
По центру листа эмблема Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
На правом вкладыше надписи следующего содержания:
Настоящее удостоверение выдано в том, что он (она) награжден(а) почетным званием "Еңбек сіңірген орман өсіруші" за достижение успехов в охране лесов, в обеспечении сохранения и приумножения биологического разнообразия, за активное сотрудничество и внедрение в производство разработок в области лесного хозяйства.
Председатель _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись)
____________________________________________________________________
(дата, месяц и год награждения)
(место печати)
Приложение 7
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года
№ 19-1/1124
Приложение 10
к Правилам поощрения и порядка
присвоения почетных званий,
нагрудных знаков и почетных грамот
в области лесного хозяйства
Нагрудный знак "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі
үшін" I, II, III степени Комитета лесного хозяйства и животного
мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Примечание:
Нагрудный знак "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III дәрежелі представляет собой металлический круг диаметром 34 миллиметра, на котором расположены три стилизованных элемента: лист тополя, парящий беркут и вода, внутри которого на белом фоне расположена выступающая надпись - "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін".
Лист тополя символизирует леса и представляет собой изображения листа тополя, дерева, которое произрастает на всей территории Казахстана.
Парящий беркут символизирует животный мир Казахстана, а также означает контроль за сохранением биологического разнообразия.
Капля воды символизирует воду - основу жизни растительного и животного мира, а также водоохранную роль лесов.
Круг с помощью ушка и кольца прикрепляется к колодке размером 55х34 миллиметров, обтянута голубой тканью, по краю которой идет золотая окантовка с полосками золотистого цвета, количество которых обозначает степень знака.
Почетный нагрудный знак изготавливается из медно-никелевого сплава.
На оборотной стороне нагрудного знака (реверс) выбит регистрационный номер.
Приложение 8
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан

Куәлік көлемі 100х70 миллиметр жасыл түсті бүктемелі кітапша түрінде жасалып, мундиор материалынан орындалады.
Сыртқы бетінде ортада Қазақстан Республикасының елтаңбасы, төменгі жағында мынадай жазба бар:
Куәлік
Удостоверение
Ішкі сол жақ жапсырмада мынадай жазбалар бар:
жоғарғы жағында – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Куәлік №_________
Удостоверение
Парақ ортасында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің эмблемасы.
Оң жақ жапсырмада мынадай мазмұндағы жазба бар:
Осы куәлік ол ормандарда қорғауда, биологиялық әртүрлілікті сақтауда және көбейтуде қол жеткізген табыстары үшін, орман шаруашылығы саласында белсенді ынтымақтастық жасағаны және талдамаларды өндіріске енгізгені үшін "Еңбек сіңірген орман өсіруші" құрметті атағымен наградталғаны жөнінде берілді.
Төраға ________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
_____________________________________________________________
(наградталған күні, айы, жылы)
(мөр орны)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 19-1/1124 бұйрығына 7-қосымша
Мемлекеттік орман қорындағы
орман көмкермеген жерлерді
орман көмкерген жерлерге
ауыстыру ережелеріне
10-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
I, II, III дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз
қызметі үшін" омырауға тағатын белгісі
Ескертпе:
I, II, III дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгісі (бұдан әрі – омырауға тағатын белгі) диаметрі 34 миллиметр металл шеңбер (бұдан әрі – шеңбер) болып табылады, онда стильді үш элемент: терек жапырағы, ұшып бара жатқан бүркіт және су бейнеленген, оның ішінде ақ түсте "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" деген бедерлі жазу бар.
Терек жапырағы орманды бейнелейді және терек жапырағының бейнесі Қазақстанның бүкіл аумағында өсетін теректі білдіреді. Ұшып бара жатқан бүркіт Қазақстанның жануарлар дүниесін бейнелейді, сондай-ақ биологиялық әртүрліліктің сақталуына бақылауды білдіреді.
Су тамшысы өсімдіктер мен жануарлар дүниесі өмірінің негізін, сондай-ақ ормандардың су қорғау рөлін білдіреді.
Шеңбер тартпа мен сақинаның көмегімен мөлшері 55х34 миллиметр қалыпқа бекітілген, ол жасыл матамен керілген, саны белгінің дәрежесін білдіретін алтын түсті жолақтары бар алтын жиектемемен көмкерілген.
Құрметті омырауға тағатын белгі мыс-никель құймасынан жасалады.
Омырауға тағатын белгінің сыртында (реверс) тіркеу нөмірі ойылған.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің

от 25 декабря 2015 года
№ 19-1/1124
Приложение 11
к Правилам поощрения и порядка
присвоения почетных званий,
нагрудных знаков и почетных грамот
в области лесного хозяйства
Удостоверение
о награждении нагрудным знаком
"Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін"
I, II, III дәрежелі
Удостоверение изготовляется в виде складной книжки зеленого цвета размером 100х70 миллиметров, выполненный из материала мундиор.
На лицевой стороне по центру герб Республики Казахстан, снизу надпись:
Куәлік Удостоверение
На внутреннем левом вкладыше надписи:
вверху - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
№ ____ Куәлік
Удостоверение
По центру листа эмблема Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
На правом вкладыше надписи следующего содержания:
Настоящее удостоверение выдано в том, что он (она) награжден(а) нагрудным знаком "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III дәрежелі за достижение: значительных успехов в охране лесов, в обеспечении сохранения и приумножения биологического разнообразия, за активное сотрудничество и внедрение в производство разработок в области лесного хозяйства.
Председатель _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись)
____________________________________________________________________
(дата, месяц и год награждения)
(место печати)
Приложение 9
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года
№ 19-1/1124
Типовая форма договора долгосрочного лесопользования
на участках государственного лесного фонда
№ ____
Сноска. Приложение 9 утратило силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 04.02.2020 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 19-1/1124 бұйрығына 8-қосымша
Мемлекеттік орман қорындағы
орман көмкермеген жерлерді
орман көмкерген жерлерге
ауыстыру ережелеріне
11-қосымша
Нысан
І, ІІ, ІІІ дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз
қызметі үшін" омырауға тағатын белгісімен наградтау туралы
куәлік
Куәлік көлемі 100х70 миллиметр жасыл түсті бүктемелі кітапша түрінде жасалып, мундиор материалынан орындалады.
Сыртқы бетінде ортада Қазақстан Республикасының елтаңбасы, төменгі жағында мынадай жазба бар:
Куәлік Удостоверение
Ішкі сол жақ жапсырмада мынадай жазбалар бар:
жоғарғы жағында – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Куәлік №_____
Удостоверение
Парақ ортасында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің эмблемасы.
Оң жақ жапсырмада мынадай мазмұндағы жазба бар:
Осы куәлік ормандарда қорғауда, биологиялық әртүрлілікті сақтауда және көбейтуде қол жеткізген табыстары үшін, орман шаруашылығы саласында белсенді ынтымақтастық жасағаны және талдамаларды өндіріске енгізгені үшін І, ІІ және ІІІ дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгісімен марапатталғаны жөнінде берілді.
Төраға _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
______________________________________________________________ (наградталған күні, айы, жылы)
(мөр орны)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 19-1/1124 бұйрығына 9-қосымша
Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 04.02.2020 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.