Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление сельского хозяйства Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 29 января 2015 года № 21/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 27 февраля 2015 года № 4324. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 19 сентября 2016 года № 284/7
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 19.09.2016 № 284/7.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление сельского хозяйства Павлодарской области".
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Ашимбетова Н.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от 29 января 2015 года № 21/1
Положение о государственном учреждении
"Управление сельского хозяйства Павлодарской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере сельского хозяйства.
2. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

"Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 21/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 ақпанда № 4324 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 19 қыркүйектегі № 284/7 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 19.09.2016 № 284/7 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" № 410 Жарлығына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулы аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуінен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н.К. Әшімбетовке жүктелсiн.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы 29 қаңтардағы
№ 21/1 қаулысымен
бекітілді
"Павлодар облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы" мемлекеттiк мекемесi туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi ауыл шаруашылығы саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің ведомстволары жоқ.
3. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентi мен Үкiметiнiң актілеріне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" по вопросам своей компетенции в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, принимает решения, оформляемые приказами первого руководителя государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" утверждаются постановлением акимата области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение государственного учреждения: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, улица Ленина,61.
10. Режим работы государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области": понедельник - пятница с 9-00 до 18-30 часов, обеденный перерыв с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
11. Полное наименование государственного органа на государственном языке: "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі, на русском языке: государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области".
12. Государство в лице акимата Павлодарской области является учредителем государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области".
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" осуществляется из средств областного бюджета.
15. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области".
Если государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

5. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкiлеттiк берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің бірінші басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің құрылымы мен штат санының лимитi Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес облыс әкімдігінің қаулысымен бекiтiледi.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Ленин көшесi, 61.
10. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі - жексенбі.
11. Мемлекеттiк органның мемлекеттiк тiлдегi толық атауы: "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi, орыс тiлiндегі толық атауы: государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области".
12. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігінің тұлғасында "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің құрылтайшысы болып табылады.
13. Осы Ереже "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi қызметiн қаржыландыру облыстық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
15. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi кәсіпкерлік субъектілерімен "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

2. Миссия, цель, предмет, основные задачи, функции,
права и обязанности государственного учреждения
"Управление сельского хозяйства Павлодарской области"
16. Миссия государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" - реализация единой государственной политики в сфере развития сельского хозяйства в Павлодарской области.
17. Цель государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" - содействие экономическому росту и достижение качественно нового уровня конкурентоспособности отраслей агропромышленного комплекса, реализация на областном уровне политики развития сельского хозяйства, обеспечение мониторинга и анализа исполнения законодательных и иных нормативных правовых актов в сфере агропромышленного комплекса.
18. Предметом деятельности государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" является осуществление мероприятий по реализации государственной политики развития сельского хозяйства на территории Павлодарской области.
19. Задачи:
1) реализация государственной политики в области развития агропромышленного комплекса и сельских территорий;
2) развитие областной инфраструктуры в целях поддержки сельскохозяйственного производства;
3) содействие развитию системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров, кадров апробаторов и семенных экспертов в курируемых отраслях;
4) разработка мер по созданию условий, благоприятствующих развитию сельского хозяйства в Павлодарской области;
5) организация системы мониторинга и прогноза в курируемых отраслях сельского хозяйства Павлодарской области, разработка мер по их осуществлению;
6) разработка приоритетов в сфере сельского хозяйства Павлодарской области;
7) обеспечение соблюдения качества, а также стандартов и регламентов при оказании государственных услуг;
8) содействие развитию рыночной инфраструктуры сельского хозяйства Павлодарской области.
20. Функции:
1) реализация государственной политики в области развития агропромышленного комплекса и сельских территорий;
2) разработка предложений по государственной поддержке субъектов агропромышленного комплекса в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и другими нормативными правовыми актами в данной сфере;
3) осуществление государственной технической инспекции в области развития агропромышленного комплекса;
4) осуществление мер по обеспечению отраслей агропромышленного комплекса специалистами, организация подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров агропромышленного комплекса;

2. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы"
мемлекеттiк мекемесi қызметінің миссиясы, мақсаты, мәні,
негізгі мiндеттерi, функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. Павлодар облысында ауыл шаруашылығын дамыту саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің миссиясы болып табылады.
17. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің мақсаты: экономикалық өсімге жәрдемдесу және агроөнеркәсіп кешен салаларының бәсекеге қабілеттілігінің сапалық жаңа деңгейіне қол жеткізу, ауыл шаруашылығын дамыту саясатын облыстық деңгейде жүзеге асыру, агроөнеркәсіп кешені саласында заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің орындалуын мониторингілеу мен талдауды қамтамасыз ету.
18. Павлодар облысының аумағында ауыл шаруашылығын дамытудың мемлекеттік саясатын іске асыру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi қызметінің мәні болып табылады.
19. Міндеттері:
1) агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамыту саласында мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) ауылшаруашылық өндiрiсті қолдаудың облыстық инфрақұрылымын дамыту;
3) жетекшілік ететін салаларда кадрларды, байқаудан өткізушілер мен тұқым сарапшылары кадрларын даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру жүйесін дамытуға жәрдемдесу;
4) Павлодар облысында ауыл шаруашылығын дамытуға қолайлы жағдайлар жасау бойынша шаралар әзірлеу;
5) Павлодар облысы ауыл шаруашылығының жетекшілік ететін салаларында мониторинг және болжау жүйелерін ұйымдастыру, оларды жүзеге асыру бойынша шаралар әзірлеу;
6) Павлодар облысының ауыл шаруашылығы саласындағы басымдықтарды әзірлеу;
7) мемлекеттік қызмет көрсету кезінде сапаны, сондай-ақ стандарттар мен регламенттерді сақтауды қамтамасыз ету;
8) Павлодар облысы ауыл шаруашылығының нарықтық инфрақұрылымын дамытуға жәрдемдесу.
20. Функциялары:
1) агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерiн Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңына және осы саладағы басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттiк қолдау жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
3) агроөнеркәсiптiк кешенді дамыту саласындағы мемлекеттiк техникалық инспекцияны жүзеге асыру;
4) агроөнеркәсiптiк кешен салаларын мамандармен қамтамасыз ету жөнiндегi шараларды жүзеге асыру, агроөнеркәсiптік кешен кадрларын даярлауды, қайта даярлауды және олардың бiліктілігін арттыруды ұйымдастыру;

5) организация региональных выставок, ярмарок по ассортименту выпускаемой продукции;
6) организация оптовых рынков по торговле продукцией агропромышленного комплекса;
7) проведение мониторинга состояния продовольственной безопасности, цен и рынков продукции агропромышленного комплекса;
8) организация работы комиссий по определению участников программ закупа продовольственных товаров;
9) разработка и реализация мероприятий по распространению и внедрению инновационного опыта в области агропромышленного комплекса региона;
10) утверждение правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса региона;
11) обеспечение строительства, содержания и реконструкции государственных пунктов искусственного осеменения сельскохозяйственных животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, убойных площадок (площадок по убою сельскохозяйственных животных), специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них;
12) организация приобретения, содержания высококлассных племенных животных и выращивания ремонтного молодняка для расширенного воспроизводства;
13) обеспечение удешевления стоимости семян первой, второй и третьей репродукций, реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям;
14) обеспечение проведения мероприятий по борьбе с вредными организмами в соответствии с перечнем и порядком, определяемыми Правительством Республики Казахстан;
15) ведение учета запасов продовольственных товаров в соответствующем регионе и представление отчетности в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса;
16) возмещение части комиссии при гарантировании займов и части страховых премий при страховании займов субъектов агропромышленного комплекса;
17) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях;
18) утверждение норматива субсидий закупаемой сельскохозяйственной продукции, по которой устанавливаются гарантированная закупочная цена и закупочная цена;
19) субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки;
20) разработка мероприятий по:
привлечению инвестиций и кредитов банков второго уровня в отрасли агропромышленного комплекса;
созданию условий для становления и развития конкурентоспособных производств, их модернизации и переходу на международные системы менеджмента качества;
созданию условий для роста специализированных животноводческих хозяйств;

5) шығарылатын өнiм ассортименті бойынша өңiрлiк көрмелер, жәрмеңкелер ұйымдастыру;
6) агроөнеркәсiптiк кешен өнiмiнің саудасы бойынша көтерме базарлар ұйымдастыру;
7) азық-түлік қауіпсіздігі жай-күйінің, бағалардың және агроөнеркәсіптік кешен өнімдері нарықтарының мониторингін жүргізу;
8) азық–түлік тауарларын сатып алу бағдарламаларына қатысушыларды анықтау жөніндегі комиссиялардың жұмысын үйымдастыру;
9) өңірдің агроөнеркәсіптiк кешен саласында инновациялық тәжiрибенi тарату және енгізу жөнiндегі іс-шараларды әзірлеу және іске асыру;
10) өңірдің агроөнеркәсіптiк кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидаларын бекіту;
11) ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, сою алаңдарын (ауыл шаруашылығы жануарларын сою алаңдарын), пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмінділерді) салуды, күтіп-ұстауды және реконструкциялауды қамтамасыз ету;
12) жоғары сыныпты асыл тұқымды малды сатып алуды, ұстауды және кең ауқымда өз төлi есебінен өсiру үшін мал басын молықтыратын төл өсiрудi ұйымдастыру;
13) отандық ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге өткiзiлген бiрiншi, екiншi және үшiншi репродукциялы тұқымдардың құнын арзандатуды қамтамасыз ету;
14) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған тізбе мен тәртіпке сәйкес зиянды организмдерге қарсы күрес жөнінде іс-шаралар жүргізуді қамтамасыз ету;
15) тиісті өңірде азық-түлік тауарлары қорларын есепке алуды жүргізу және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органға есептілік ұсыну;
16) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру кезіндегі комиссияның бір бөлігінің және қарыздарын сақтандыру кезіндегі сақтандыру сыйақыларының бір бөлігінің орнын толтыру;
17) агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру;
18) кепілдендірілген сатып алу бағасы және сатып алу бағасы белгіленетін, сатып алынатын ауылшаруашылық өнімі субсидияларының нормативін бекіту;
19) қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау;
20) мыналар:
агроөнеркәсіптiк кешен салаларына инвестициялар мен екiншi деңгейдегi банктердің кредиттерiн тарту;
бәсекеге қабiлеттi өндiрiстердi қалыптастыру және дамыту, оларды жаңғырту және сапа менеджментiнiң халықаралық жүйесiне көшiру үшiн жағдай жасау;
мамандандырылған мал шаруашылығы қожалықтарының өсуi үшiн жағдай жасау бойынша iс-шаралар әзiрлеу;

21) формирование перечня приоритетных местных бюджетных инвестиционных проектов по развитию социальной и инженерной инфраструктуры сельских территорий, согласованных с уполномоченным органом в области развития сельских территорий, и проектов по развитию агропромышленного комплекса, финансируемых за счет бюджетных средств;
22) создание условий для функционирования и развития информационно-маркетинговой системы агропромышленного комплекса;
23) изучение ситуации на внутреннем и внешнем продовольственных рынках и обеспечение доступа к соответствующей информации субъектов агропромышленного комплекса;
24) предоставление информации о состоянии и развитии агропромышленного комплекса и сельских территорий в уполномоченные государственные органы по вопросам развития агропромышленного комплекса и сельских территорий;
25) составление баланса продовольственной обеспеченности административно-территориальной единицы;
26) принятие решения о проведении закупочных и товарных интервенций, освежения регионального стабилизационного фонда продовольственных товаров на основании рекомендации комиссии по управлению региональным стабилизационным фондом продовольственных товаров;
27) осуществление закупа услуг у специализированных организаций для формирования и использования региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров;
28) образование комиссии по управлению региональным стабилизационным фондом продовольственных товаров;
29) осуществление государственного контроля в области семеноводства;
30) реализация государственной политики в области семеноводства;
31) внесение на рассмотрение в уполномоченный орган предложения по объемам производства и реализации элитно-семеноводческими хозяйствами элитных семян;
32) проведение аттестации субъектов семеноводства и лабораторий по экспертизе качества семян с выдачей соответствующего свидетельства в порядке, определяемом уполномоченным органом;
33) ведение государственного электронного реестра разрешений и уведомлений;
34) составление баланса семян по области;
35) обеспечение предоставления в уполномоченный орган в сфере сельского хозяйства необходимой информации в области семеноводства сельскохозяйственных культур;
36) содействие в пределах компетенции формированию сельскохозяйственными товаропроизводителями страховых и переходящих фондов семян;
37) внесение предложений по схемам и методам ведения первичного, элитного семеноводства и массового размножения семян сельскохозяйственных культур;
38) контроль за исполнением порядка осуществления сортового и семенного контроля, проведения апробации сортовых посевов, грунтовой оценки, лабораторных сортовых испытаний, экспертизы качества семян;

21) бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ауылдық аумақтардың әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамытудың ауылдық аумақтарды дамыту саласындағы уәкілетті органмен келісілген жергілікті бюджеттік басым инвестициялық жобаларының және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі жобалардың тізбесін жасау;
22) агроөнеркәсiптiк кешеннiң ақпараттық-маркетингтiк жүйесiнiң жұмыс iстеуi мен дамуы үшін жағдай жасау;
23) ішкі және сыртқы азық-түлiк нарықтарындағы ахуалды зерделеу және агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің тиісті ақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз ету;
24) агроөнеркәсіптік кешеннің және ауылдық аумақтардың жай-күйi мен дамуы туралы ақпаратты агроөнеркәсіптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамыту мәселелерi жөнiндегі уәкілеттi мемлекеттiк органдарға беру;
25) әкімшілік-аумақтық бірліктің азық-түлікпен қамтамасыз етілу теңгерімін жасау;
26) азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорын басқару жөніндегі комиссияның ұсынымы негізінде сатып алу және тауар интервенцияларын, азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорының жаңартылуын жүргізу туралы шешім қабылдау;
27) азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру және пайдалану үшін мамандандырылған ұйымдардан қызметтер сатып алуды жүзеге асыру;
28) азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорын басқару жөніндегі комиссияны құру;
29) тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
30) тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
31) уәкілетті органның қарауына элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарының элиталық тұқымдарды өндіру мен өткізу көлемі жөнінде ұсыныстар енгізуі;
32) тұқым шаруашылығы субъектілеріне және тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі зертханаларға уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен тиісті куәлік бере отырып, оларды аттестаттауды жүргізу;
33) рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізу;
34) облыс тұқымдар балансын жасау;
35) ауыл шаруашылығы саласындағы уәкілетті органға ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқым шаруашылығы саласындағы қажетті ақпарат беруді қамтамасыз ету;
36) құзыреті шегінде ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілердің сақтық және ауыспалы тұқым қорларын қалыптастыруына жәрдемдесу;
37) бастапқы, элиталық тұқым шаруашылығын жүргізу және ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқымдарын жаппай көбейту схемалары мен әдістері бойынша ұсыныстар енгізу;
38) сұрыптық және тұқымдық бақылауды жүзеге асыру, с ұрыптық егiстіктердi байқаудан өткiзуді, жерге егiп бағалауды, зертханалық сұрыптық сынақтарды, тұқым сапасына сараптама жүргізу тәртібінің орындалуын бақылауды жүзеге асыру;

39) осуществление контроля за количественно-качественным состоянием государственных ресурсов семян;
40) установление предельной цены реализации на подлежащие субсидированию семена в пределах квот, определяемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
41) определение ежегодных квот по каждому виду семян, подлежащих субсидированию:
по оригинальным семенам – для каждого аттестованного субъекта в области семеноводства;
по элитным семенам – для каждой административно-территориальной единицы;
42) контроль целевого использования просубсидированных оригинальных и элитных семян;
43) организация подготовки и повышения квалификации кадров апробаторов и семенных экспертов;
44) осуществление контроля за соблюдением нормативных правовых актов по проведению экспертизы сортовых и посевных качеств семян сельскохозяйственных растений;
45) на основании предложения государственного инспектора по семеноводству приостанавливают:
действие свидетельства об аттестации, удостоверяющего право субъекта на осуществление деятельности в области семеноводства;
деятельность по проведению экспертизы сортовых и посевных качеств семян;
46) реализация государственной политики в области зернового рынка;
47) лицензирование деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок;
48) оптимизация структуры зернового производства с учетом природно-климатических условий и рыночной конъюнктуры, совершенствование и внедрение новых прогрессивных технологий производства, хранения и реализации зерна;
49) осуществление удешевления отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям стоимости минеральных удобрений, протравителей семян и гербицидов в соответствии с бюджетными программами;
50) принятие необходимых мер по своевременному обеспечению потребностей внутреннего рынка в нефтепродуктах;
51) принятие мер по созданию в регионах конкурентной среды по оказанию услуг по подтверждению соответствия в области технического регулирования;
52) контроль за хлебоприемными предприятиями, включающий:
ежегодное обследование хлебоприемных предприятий на предмет готовности к приему зерна нового урожая в соответствии с утвержденными графиками;
оформление актов обследований хлебоприемных предприятий;
53) приостановление действия лицензии на право осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок в целом или в части осуществления отдельных операций на срок до шести месяцев в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;

39) тұқымдардың мемлекеттiк ресурстарының саны-сапасы жағынан жай-күйiн бақылауды жүзеге асыру;
40) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айқындалатын квоталар шегінде субсидиялауға жататын тұқымдарды өткізудің шекті бағасын белгілу;
41) субсидиялауға жататын тұқымдардың әрбір түрі бойынша жыл сайынғы квоталарды:
тұқым шаруашылығы саласында аттестатталған әрбір субъект үшін – бірегей тұқымдар бойынша;
әрбір әкімшілік-аумақтық бірлік үшін элиталық тұқымдар бойынша айқындау;
42) субсидияланған бiрегей және элиталық тұқымдардың мақсатты пайдаланылуын бақылау;
43) байқаудан өткiзушiлер мен тұқым сарапшылары кадрларын даярлауды және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру;
44) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi тұқымдарының сұрыптық және егістік сапасына сараптама жүргiзу жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлердiң сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
45) тұқым шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттiк инспектордың ұсынысы негізінде:
субъектiнiң тұқым шаруашылығы саласындағы қызметтi жүзеге асыруға құқығын куәландыратын аттестаттау туралы куәлігінің қолданысын;
тұқымдардың сұрыптық және егістік сапаларына сараптама жүргiзу жөніндегі қызметті тоқтата тұру;
46) астық нарығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
47) астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті лицензиялау;
48) табиғи-климаттық жағдайларды және нарық конъюнктурасын ескере отырып, астық өндірісі құрылымын оңтайландыру, астық өндірудің, сақтаудың және өткізудің жаңа озық технологияларын жетілдіру және енгізу;
49) бюджеттік бағдарламаларға сәйкес отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге минералдық тыңайтқыштардың, тұқым улағыштар мен гербицидтердің құнын арзандатуды жүзеге асыру;
50) ішкі нарықтың мұнай өнімдеріне қажеттіліктерін уақтылы қамтамасыз ету жөнінде қажетті шаралар қабылдау;
51) өңірлерде техникалық реттеу саласында сәйкестікті растау бойынша қызметтер көрсету жөнінде бәсекелестік ортаны құру бойынша шаралар қабылдау;
52) астық қабылдау кәсіпорындарын:
бекітілген графиктерге сәйкес жаңа егіннің астығын қабылдауға дайындығы тұрғысынан астық қабылдау кәсіпорындарын жыл сайынғы тексеруді;
астық қабылдау кәсіпорындарын зерттеп-тексеру актілерін ресімдеуді қамтитын бақылау;
53) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген тәртіппен астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету бойынша қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияның қолданылуын тұтастай немесе жекелеген операцияларды жүзеге асыру бөлігінде алты айға дейінгі мерзімге тоқтата тұру;

54) утверждение в процентном соотношении к валовому сбору размера поставок продовольственного зерна в государственные ресурсы зерна отечественными производителями зерна соответствующей области, имеющими посевные площади зерновых культур двести пятьдесят гектаров и более;
55) контроль за выполнением отечественными производителями зерна, имеющими посевные площади зерновых культур двести пятьдесят гектаров и более, обязанностей по формированию государственных ресурсов зерна;
56) представление уполномоченному органу заявок не обеспеченной конкурентным сектором потребности в зерне для утверждения объемов формирования государственных стабилизационных ресурсов зерна;
57) определение на тендерной основе:
зерноперерабатывающих организаций для реализации им зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна в целях регулирования внутреннего рынка;
хлебопекарных организаций для реализации им муки, произведенной из зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна;
58) частичное возмещение зерноперерабатывающим организациям стоимости приобретаемого ими зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна в целях регулирования внутреннего рынка;
59) контроль за целевым использованием зерноперерабатывающими организациями зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна;
60) определение предельного уровня цен на муку и хлебобулочные изделия, произведенные из зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна, и осуществление контроля за его соблюдением зерноперерабатывающими организациями,
хлебопекарными организациями и организациями оптово-розничной торговли;
61) контроль за соблюдением хлебоприемными предприятиями правил: ведения количественно-качественного учета зерна; хранения зерна; выдачи, обращения и погашения зерновых расписок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
62) выдача предписаний о нарушении законодательства Республики Казахстан о зерне, рассмотрение дел об административных правонарушениях в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
63) осуществление мониторинга зернового рынка в пределах административно территориальной единицы;
64) государственный контроль безопасности и качества зерна;
65) наложение запрета на отгрузку любым видом транспорта зерна с хлебоприемного предприятия при наличии оснований, предусмотренных пунктом 2 статьи 28 Закона Республики Казахстан "О зерне";

54) тиісті облыстың дәнді дақылдар егуге арналған екі жүз елу гектар және одан да көп егіс алаңы бар отандық астық өндірушілерінің мемлекеттік астық ресурстарына азық-түліктік астық жеткізу мөлшерін жалпы түсімге проценттік қатынаспен бекіту;
55) дәнді дақылдар егуге арналған екі жүз елу гектар және одан да көп егіс алаңы бар отандық астық өндірушілердің мемлекеттік астық ресурстарын қалыптастыру жөніндегі міндетін орындауын бақылау;
56) мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарын қалыптастыру көлемін бекіту үшін астық мұқтажын бәсекелестік секторы қамтамасыз етпеген өтінімдерді уәкілетті органға ұсыну;
57) тендерлік негізде:
ішкі нарықты реттеу мақсатында мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарының астығын оларға өткізу үшін астықты қайта өңдеу ұйымдарын;
мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарының астығынан өндірілген ұнды оларға өткізу үшін нан пісіру ұйымдарын айқындау;
58) астықты қайта өңдеу ұйымдары ішкі нарықты реттеу мақсатында сатып алатын мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстары астығының құнын оларға ішінара өтеу;
59) астықты қайта өңдеу ұйымдарының мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарының астығын нысаналы пайдалануын бақылау;
60) мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарының астығынан өндірілген ұнның және нан-тоқаш өнімдерінің шекті бағасын айқындау және астықты қайта өңдеу ұйымдарының, нан пісіру ұйымдарының және көтерме-бөлшек сауда ұйымдарының оны сақтауына бақылауды жүзеге асыру;
61) астық қабылдау кәсіпорындарының: Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" Заңына сәйкес астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу; астықты сақтау; астық қолхаттарын беру, олардың айналымы және оларды өтеу қағидаларының сақталуын бақылау;
62) Қазақстан Республикасының астық туралы заңнамасының бұзылуы туралы нұсқамалар беру, Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау;
63) әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде астық нарығының мониторингін жүзеге асыру;
64) астық қауiпсiздiгi мен сапасын мемлекеттік бақылау;
65) "Астық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 28-бабының 2-тармағында көзделген негіздер болған кезде астық қабылдау кәсіпорнынан астықты көліктің кез келген түрімен тиеп жөнелтуге тыйым салу;

66) инспектирование (проверка) деятельности хлебоприемных предприятий на предмет соблюдения требований по ведению количественно-качественного учета и обеспечению сохранности зерна в соответствии с данными реестра зерновых расписок;
67) подача в суд заявления о введении и досрочном завершении временного управления хлебоприемным предприятием;
68) утверждение полугодовых планов проведения проверок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
69) проверка фактического наличия и качества зерна у участников зернового рынка и соответствия его отчетным данным;
70) контроль количественно-качественного состояния зерна, в том числе зерна государственных ресурсов;
71) направление держателям зерновых расписок уведомления о представлении кандидатур для включения в состав комиссии по временному управлению хлебоприемным предприятием;
72) внесение предложений по объемам, структуре, правилам формирования, хранения, освежения, перемещения и использования государственных ресурсов зерна;
73) внесение предложений в местный исполнительный орган области о приостановлении действия и (или) лишении лицензии на право осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок;
74) внесение предложений по введению временного управления хлебоприемным предприятием;
75) организация работ по обезвреживанию пестицидов (ядохимикатов) по согласованию с уполномоченными государственными органами в области охраны окружающей среды и здравоохранения;
76) реализация государственной политики в области защиты растений;
77) строительство, содержание и поддержание в надлежащем состоянии специальных хранилищ (могильников);
78) лицензирование деятельности по:
производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов);
реализации пестицидов (ядохимикатов);
применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами;
79) запрашивание от агента перечня страхователей, заключивших договор обязательного страхования в растениеводстве, с указанием застрахованных видов продукции растениеводства на соответствующей территории;
80) составление протоколов об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
81) осуществление государственного контроля в области обязательного страхования в растениеводстве в форме проверки и иных формах;
82) реализация государственной политики в области племенного животноводства;

66) астық қолхаттары тізілімінің деректеріне сәйкес астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу және астықтың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды сақтау тұрғысынан астық қабылдау кәсіпорындарының қызметін инспекциялау (тексеру);
67) астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқаруды енгізу және мерзімінен бұрын аяқтау туралы сотқа арыз беру;
68) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" Заңына сәйкес тексерулер жүргізудің жартыжылдық жоспарларын бекіту;
69) астық нарығына қатысушылардың астығының нақты бар-жоғы мен сапасын және оның есепті деректерге сәйкестігін тексеру;
70) астықтың, оның ішінде мемлекеттік астық ресурстарының сандық-сапалық жай-күйін бақылау;
71) астық қолхаттарын ұстаушыларға астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқару жөніндегі комиссияның құрамына енгізу үшін кандидатуралар ұсыну туралы хабарлама жіберу;
72) мемлекеттiк астық ресурстарының көлемi, құрылымы, оларды қалыптастыру, сақтау, жаңарту, орнын ауыстыру және пайдалану қағидалары жөнінде ұсыныстар енгізу;
73) астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияның қолданысын тоқтата тұру және (немесе) одан айыру туралы ұсыныстарды облыстың жергілікті атқарушы органына енгізу;
74) астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқаруды енгізу жөнінде ұсыныстар енгізу;
75) қоршаған ортаны қорғау және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органдармен келісім бойынша пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
76) өсімдіктерді қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
77) арнайы сақтау орындарын (көмінділерді) салу, тиісті жағдайда күтіп-ұстау және қолдау;
78) мыналар:
пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау);
пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізу;
пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметті лицензиялау;
79) агенттен өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыру шартын жасасқан сақтанушылардың тиiстi аумақтағы сақтандырылған өсiмдiк шаруашылығы өнiмдерiнiң түрлерi көрсетiлген тiзбесiн сұрату;
80) әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар жасауы және Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы заңнамасына сәйкес әкiмшiлiк жаза қолдану;
81) өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру саласындағы мемлекеттік бақылауды тексеру нысанында және өзге де нысандарда жүзеге асыру;
82) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;

83) ведение и издание государственного регистра племенных животных;
84) распределение с учетом предложений республиканских палат по породам крупного рогатого скота и иных общественных объединений, осуществляющих деятельность в области животноводства, субсидий на племенную продукцию (материал) в пределах бюджетных средств, предусмотренных на указанные цели;
85) ведение учета данных в области племенного животноводства по утвержденным формам;
86) обобщение данных о бонитировке и информирование заинтересованных лиц о ее результатах в целях стимулирования эффективного использования высокоценных племенных животных;
87) осуществление субсидирования мероприятий, направленных на сохранение и восстановление генофонда племенных животных, в том числе пород с ограниченным генофондом;
88) осуществление прав владения и пользования государственным пакетом акций акционерных обществ и долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью, полномочий субъекта права государственных юридических лиц, в случаях, предусмотренных актами акимата и акима области, иными нормативными правовыми актами, в том числе принятие решений в отношении них, аналогично компетенции уполномоченных органов соответствующей отрасли;
89) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан;
90) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Права и обязанности:
1) вносить на рассмотрение акимата и акима области предложения по основным направлениям развития, оперативному решению вопросов сельского хозяйства;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке, по согласованию с должностными лицами, государственными органами, организациями и гражданами информации по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Павлодарской области";
3) взаимодействовать с правоохранительными и государственными органами, предприятиями, организациями по вопросам, отнесенным к его компетенции;
4) представлять интересы государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в государственных органах, суде;
5) организовывать и проводить информационную работу среди населения области по вопросам сельского хозяйства;
6) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные заседания по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области";

83) асыл тұқымды малдың мемлекеттік тіркелімін жүргізеді және басып шығару;
84) ірi қара мал тұқымдары жөніндегі республикалық палаталардың және мал шаруашылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын өзге де қоғамдық бірлестіктердің ұсыныстарын ескере отырып, көрсетілген мақсаттарға көзделген бюджет қаражаты шегінде асыл тұқымдық өнiмге (материалға) арналған субсидияларды бөлу;
85) бекітілген нысандар бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы деректердің есебін жүргізу;
86) құндылығы жоғары асыл тұқымды малды тиімді пайдалануды ынталандыру мақсатында бағалау туралы деректерді қорытады және оның нәтижелері туралы мүдделі тұлғаларды хабардар ету;
87) асыл тұқымды малдың, оның ішінде тектік қоры шектеулі тұқымдардың тектік қорын сақтауға және қалпына келтіруге бағытталған іс-шараларды субсидиялауды жүзеге асыру;
88) облыс әкімдігі мен әкімінің актілерімен, өзге де нормативтік құқықтық актілермен көзделген жағдайда, акционерлік қоғамдардың мемлекеттік акциялар пакетін және жауапкершілігі шектеулі серіктестігіндегі қатысу үлестерін иелену және пайдалану құқығын, мемлекеттік заңды тұлғалардың құқық субъектісінің өкілеттіктерін жүзеге асыру, соның ішінде тиісті саланың уәкілетті органдарының құзыретіне ұқсас оларға қатысты шешімдерді қабылдау;
89) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру;
90) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге функцияларды жүзеге асыру.
21. Құқықтары мен міндеттері:
1) ауыл шаруашылығын дамытудың негізгі бағыттары, мәселелерді жедел шешу бойынша облыс әкiмдiгi мен әкiмiнiң қарауына ұсыныстар енгiзу;
2) "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiң алдына қойылған міндеттерді атқарумен байланысты мәселелер бойынша ақпаратты лауазымдық тұлғалардың, мемлекеттiк органдардың, ұйымдар мен азаматтардың келісімі бойынша заңнамамен белгiленген тәртiпте сұрату және алу;
3) құқыққорғау және мемлекеттік органдармен, кәсіпорындармен, ұйымдармен құзыретіне жатқызылған мәселелер жөнінде өзара әрекеттесу;
4) мемлекеттік органдарда, сотта "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің мүдделерін білдіру;
5) облыс тұрғындары арасында ауыл шаруашылығы мәселелері жөнінде ақпараттық жұмысты ұйымдастыру және жүргізу;
6) "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге отырыстар өткізу;

7) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
8) составлять протоколы об административных правонарушениях при выявлении нарушений законодательства Республики Казахстан;
9) осуществлять иные права, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
"Управление сельского хозяйства Павлодарской области"
22. Руководство государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" задач и осуществление им своих функций.
23. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" возглавляет первый руководитель, назначаемый и освобождаемый от должности акимом области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
24. Первый руководитель государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" имеет заместителей, которые назначаются и освобождаются от должностей руководителем управления в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области":
1) представляет государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
2) обеспечивает разработку структуры государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области";
3) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области";
4) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
5) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области", осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
6) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области".
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

7) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасау;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзған жағдайлар анықталғанда әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар құрастыру;
9) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
3. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы"
мемлекеттiк мекемесiнің қызметiн ұйымдастыру
22. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiне басшылықты "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiн Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес облыс әкімі қызметке тағайындайтын және қызметінен босататын бірінші басшы басқарады.
24. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқарма басшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын орынбасарлары болады.
25. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің бірінші басшысының өкiлеттiктерi:
1) барлық мемлекеттiк органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің атынан өкiлдік етеді;
2) "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің құрылымын әзiрлеуді қамтамасыз етеді;
3) "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің жұмысының келешектегі және ағымдағы жоспарларын бекiтедi;
4) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет жасайды және ол үшін дербес жауап береді;
5) "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің қызметкерлерiн лауазымдарға тағайындайды және лауазымдарынан босатады, Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген тәртiпте "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің қызметкерлерiн көтермелеудi, оларға материалдық көмек көрсетудi, тәртiптiк жазалар қолдануды жүзеге асырады;
6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің барлық қызметкерлерi орындауға мiндеттi бұйрықтар шығарады және нұсқаулар бередi.
"Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

26. Первый руководитель государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
27. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения
"Управление сельского хозяйства Павлодарской области"
30. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
31. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Павлодарской области", относится к коммунальной собственности.
32. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и ликвидация (упразднение) государственного
учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области"
33. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
34. При ликвидации (упразднении) государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в коммунальной собственности.

26. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің бірінші басшысы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
27. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi және коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
28. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi және тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
29. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің әкімшілігі мен оның еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексімен және ұжымдық шартпен айқындалады.
4. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің мүлкi
30. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнде Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің мүлкі оған меншік иесі берген мүлiк және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
31. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
32. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып аллынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өздегей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы"
мемлекеттiк мекемесiн қайта ұйымдастыру және тарату (қысқарту)
33. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiн қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
34. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттiк мекемесiн тарату (қысқарту) кезінде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік коммуналдық меншікте қалады.