О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 69 "Об утверждении Правил прохождения компьютерного тестирования на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление при аттестации сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 января 2015 года № 2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 февраля 2015 года № 10203
В соответствии с пунктом 2 статьи 48 Закона Республики Казахстан «О правоохранительной службе», руководствуясь подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 69 «Об утверждении Правил прохождения компьютерного тестирования на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление при аттестации сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9614, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 6 августа 2014 года № 151(27772)), следующие изменения:
в Правилах прохождения компьютерного тестирования на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление при аттестации сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
приложение 2 к указанным Правилам изложить в редакции согласно  приложению к настоящему приказу.
2. Начальнику Департамента кадровой работы принять меры к государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. С настоящим приказом ознакомить всех сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А.Даулбаев
Приложение
к приказу Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 5 января 2015 года № 2
Приложение 2
к Правилам прохождения
компьютерного тестирования
на знание законодательства
Республики Казахстан и
логическое мышление при
аттестации сотрудников
органов ведомств и учреждений
прокуратуры
Специализация по направлениям прокурорского надзора,
организационно-кадровой и аналитической деятельности

"Қазақстан Республикасының прокуратура органдары, ведомстволары мен мекемелерінің қызметкерлерін Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге және логикалық ойлау қабілетіне компьютерлік тестілеуден өткізу Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 шілдедегі № 69 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республиксы Бас Прокурорының 2015 жылғы 5 қаңтардағы № 2 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 7 ақпанда № 10203 тіркелді
«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 48-бабының 2-тармағына сәйкес, «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4) тармақшасын басшылыққа алып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының прокуратура органдары, ведомстволары мен мекемелерінің қызметкерлерін Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге және логикалық ойлау қабілетіне компьютерлік тестілеуден өткізу Қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 шілдедегі № 69 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 9614 санымен тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 6 тамыз 2014 жылы № 151(28357) жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы прокуратура органдары, ведомстволары мен мекемелерінің Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге және логикалық ойлау қабілетіне компьютерлік тестілеуден өткізудің ережелерінде:
аталған Ережелерге қоса берілген 2-қосымша осы бұйрыққа қоса беріліп отырған қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Кадр жұмысы департаментінің бастығы осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге шаралар қабылдасын.
3. Осы бұйрықпен Қазақстан Республикасының прокуратура органдары, ведомстволары мен мекемелерінің барлық қызметкерлері таныстырылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бірінші орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан он күнтізбелік күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                  А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 5 қаңтардағы
№ 2 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдары, ведомстволары
мен мекемелерінің қызметкерлерін
Қазақстан Республикасының заңнамасын
білуге және логикалық ойлау қабілетіне
компьютерлік тестілеуден өткізу
Қағидаларына
2-қосымша
Прокурорлық қадағалаудың бағыттары, ұйымдастыру-кадр және
талдау қызметі бойынша мамандандыру

1. БЛОК № 1 (общий надзор)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (14 вопросов), Законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (12 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (5 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (5 вопросов), Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 3 мая 2005 года № 1567 (далее-Кодекс чести) (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан» (10 вопросов), Трудового кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Законов Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» (10 вопросов), «О государственных закупках» (10 вопросов), «О религиозной деятельности и религиозных объединениях» (7 вопросов), «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма» (7 вопросов), «О нормативных правовых актах» (6 вопросов).
2. БЛОК № 2 (уголовно-правовой)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (14 вопросов), Законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (12 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (5 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (5 вопросов), Кодекса чести (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание Уголовного кодекса Республики Казахстан (15 вопросов), Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (15 вопросов), Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Законов Республики Казахстан «Об оперативно-розыскной деятельности» (10 вопросов), «О противодействии терроризму» (10 вопросов).
3. БЛОК № 3 (гражданско-судебный надзор)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (14 вопросов), Законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (12 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (5 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (5 вопросов), Кодекса чести (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание Гражданского кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (15 вопросов), Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (15 вопросов), Закона Республики Казахстан «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей» (10 вопросов), Инструкции об организации прокурорского надзора за законностью судебных актов по гражданским делам и представительству интересов государства в судах, утвержденной приказом Генерального Прокурора от 13 декабря 2012 года № 151 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8288) (5 вопросов), Инструкции по организации прокурорского надзора за законностью исполнительного производства, утвержденной приказом Генерального Прокурора от 28 декабря 2010 года № 88 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6737) (5 вопросов).

1. № 1 БЛОК (жалпы қадағалау)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ), «Прокуратура туралы» (12 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (5 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 3 мамырдағы № 1567 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттің қызметшілерінің ар-намыс кодексін (бұдан әрі – Ар-намыс кодексі) (4 сұрақ) білуге сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасының кодексінен (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінен (10 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» (10 сұрақ), «Мемлекеттік сатып алу туралы» (10 сұрақ), «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» (7 сұрақ), «Заңсыз жолмен алынған табысты заңдастыруға (ақшаны жылыстыру) және терроризмді қаржыландыруға қарсы тұру туралы» (7 сұрақ), «Нормативтік құқықтық актілер туралы» (6 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын білуге арналған сұрақтардан тұрады.
2. № 2 БЛОК (қылмыстық-құқықтық)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ), «Прокуратура туралы» (12 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (5 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Ар-намыс кодексін (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнайы бөлімі Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексін (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық атқарушылық кодексін (10 сұрақ), «Жедел іздестіру қызметі туралы» (10 сұрақ), «Терроризмге қарсы күрес туралы» (10 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын білуге арналған сұрақтардан тұрады.
3. № 3 БЛОК (азаматтық-сот қадағалауы)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ), «Прокуратура туралы» (12 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (5 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Ар-намыс кодексін (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнайы бөлімі Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексін (15 сұрақ), Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасының кодексін (15 сұрақ), «Атқарушылық өндірісі және сот орындаушыларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының Заңын (15 сұрақ), Бас Прокурордың 2012 жылғы 13 желтоқсандағы № 151 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 8288 санымен тіркелген) Азаматтық істер бойынша сот актілерінің заңдылығына қадағалау және соттарда мемлекет мүддесіне өкілдік етуді ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты (5 сұрақ), Бас Прокурордың 2010 жылғы 28 желтоқсандағы № 88 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 6737 санымен тіркелген) Атқарушылық өндірісінің заңдылығына прокурорлық қадағалауды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты (5 сұрақ), білуге сұрақтардан тұрады.

4. БЛОК № 4 (организационно-кадровый)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (14 вопросов), Законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (12 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (5 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (5 вопросов), Кодекса чести (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание Трудового кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Законов Республики Казахстан «О правоохранительной службе» (15 вопросов), «О государственной службе» (10 вопросов), «Об административных процедурах» (10 вопросов), «О государственных секретах» (5 вопросов), «О языках в Республике Казахстан» (5 вопросов), Положения о Координационном совете Республики Казахстан по обеспечению законности, правопорядка и борьбы с преступностью, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 2 мая 2011 года № 68 (5 вопросов).
5. БЛОК № 5 (специальный)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (14 вопросов), Законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (12 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (5 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (5 вопросов), Кодекса чести (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание Уголовного кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан (3 вопроса), Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан» (3 вопроса), Гражданского кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (3 вопроса), Трудового кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Законов Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республики Казахстан» (2 вопроса), «О государственных закупках» (2 вопроса), «О религиозной деятельности и религиозных объединениях» (2 вопроса), «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма» (2 вопроса), «О нормативных правовых актах» (1 вопрос), «Об оперативно-розыскной деятельности» (2 вопроса), «О противодействии терроризму» (2 вопроса), «О правоохранительной службе» (5 вопросов), «О государственной службе» (2 вопроса), «Об административных процедурах» (2 вопроса), «О государственных секретах» (2 вопроса), «О языках в Республике Казахстан» (2 вопроса).

4. № 4 БЛОК (ұйымдық-кадрлық)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ), «Прокуратура туралы» (12 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (5 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Ар-намыс кодексін (4 сұрақ) білуге сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (10 сұрақ), «Құқық қорғау қызметі туралы» (15 сұрақ), «Мемлекеттік қызмет туралы» (10 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (10 сұрақ), «Мемлекеттік құпиялар туралы» (5 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы» (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 2 мамырдағы № 68 Жарлығымен бекітілген бекітілген Заңдылық пен құқықтық тәртіпті және қылмысқа қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі Қазақстан Республикасының Үйлестіру Кеңесі туралы Ережесін (5 сұрақ) білуге сұрақтардан тұрады.
5. № 5 БЛОК (арнайы)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ), «Прокуратура туралы» (12 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (5 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Ар-намыс кодексін (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық атқарушылық кодексін (3 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасының кодексін (3 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексін (5 сұрақ), Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының кодексін (3 сұрақ), Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (5 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» (2 сұрақ), «Мемлекеттік сатып алу туралы» (2 сұрақ), «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» (2 сұрақ), «Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» (2 сұрақ), «Нормативтік құқықтық актілер туралы» (1 сұрақ), «Жедел іздестіру қызметі туралы» (2 сұрақ), «Терроризмге қарсы тұру туралы» (2 сұрақ),  «Құқық қорғау қызметі туралы»(5 сұрақ), «Мемлекеттік қызмет туралы» (2 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (2 сұрақ), «Мемлекеттік құпиялар туралы» (2 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы» (2 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын білуге сұрақтардан тұрады.

6. БЛОК № 6-1 (КПСиСУ-организационно-кадровая и аналитическая деятельность)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (14 вопросов), Законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (12 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (5 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (5 вопросов), Кодекса чести (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание Законов Республики Казахстан «О правоохранительной службе» (20 вопросов), «О государственной правовой статистике и специальных учетах» (15 вопросов), «О государственной службе» (17 вопросов), Положения о Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры, утвержденного Указом Президента РК от 28 марта 2003 года № 1050 (8 вопросов).
7. БЛОК № 6-2 (КПСиСУ-формирование правовой статистики)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (14 вопросов), Законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (12 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (5 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (5 вопросов), Кодекса чести (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание Уголовного кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Закона Республики Казахстан «О государственной правовой статистике и специальных учетах» (8 вопросов), Положения о Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры, утвержденного Указом Президента РК от 28 марта 2003 года № 1050 (8 вопросов), Правил приема и регистрации заявлений и сообщений об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований, утвержденных приказом Генерального Прокурора от 19 сентября 2014 года № 89 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9744) (7 вопросов), Правил учета обращений физических и юридических лиц, отчета формы № 1-ОЛ «О рассмотрении обращений физических и юридических лиц», утвержденных приказом Генерального Прокурора от 16 ноября 2011 года № 109 (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7315) (7 вопросов).

6. № 6-1 БЛОК (ҚСжАЕАЖК – ұйымдық-кадрлық және талдау қызметі)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ), «Прокуратура туралы» (12 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (5 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Ар-намыс кодексін (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі «Құқық қорғау қызметі туралы» (20 сұрақ), «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есептер туралы» (15 сұрақ), «Мемлекеттік қызмет туралы» (17 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті туралы Ережені (8 сұрақ) білуге сұрақтардан тұрады.
7. № 6-2 БЛОК (ҚСжАЕАЖК-құқықтық статистиканы қалыптастыру)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ), «Прокуратура туралы» (12 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (5 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Ар-намыс кодексін (4 сұрақ) білуге сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексін (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексін (10 сұрақ), «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есептер туралы» Қазақстан Республикасының Заңын (8 сұрақ), Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті туралы Ережені (8 сұрақ), Бас Прокурордың 12 қыркүйек 2011 жылғы № 83 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 7293 санымен тіркелген) Қылмыстар, оқиғалар туралы арыздарды, хабарламаларды, шағымдарды, соның ішінде электронды форматтағы және басқа ақпаратты қабылдау, тіркеу, есепке алу, және қарау туралы Нұсқаулықты (10 сұрақ), Бас Прокурордың 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 9744 санымен тіркелген) бұйрығымен бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен ақпараттарды қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеудің біртұтас реестрін жүргізудің ережелерін (7 сұрақ), Бас Прокурордың 16 қараша 2011 жылғы № 109 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 7315 санымен тіркелген) «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы» № 1-ОЛ нысандағы есеп, Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алудың Ережелерін (7 сұрақ) білуге сұрақтардан тұрады.

8. БЛОК № 6-3 (КПСиСУ-ведение специальных учетов)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (14 вопросов), Законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (12 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (5 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (5 вопросов), Кодекса чести (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание Уголовного кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (7 вопросов), Законов Республики Казахстан «О государственной правовой статистике и специальных учетах» (8 вопросов), «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» (7 вопросов), Положения о Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры, утвержденного Указом Президента РК от 28 марта 2003 года № 1050 (8 вопросов), Правил ведения и использования отдельных видов специальных учетов, утвержденных приказом Генерального Прокурора от 10 июля 2014 года № 71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9638) (12 вопросов), Правил регистрации актов о назначении проверок, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверок, об изменении состава участников и предоставлении информационных учетных документов о проверках и их результатах, утвержденных приказом Генерального Прокурора от 19 июня 2013 года № 63 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8518) (8 вопросов).
9. БЛОК № 6-4 (КПСиСУ-для районного представительства)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (14 вопросов), Законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (12 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (5 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (5 вопросов), Кодекса чести (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание Уголовного кодекса Республики Казахстан (6 вопросов), Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (6 вопросов), Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (6 вопросов), Законов Республики Казахстан «О государственной правовой статистике и специальных учетах» (8 вопросов), Положения о Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры, утвержденного Указом Президента РК от 28 марта 2003 года № 1050 (8 вопросов), Правил ведения и использования отдельных видов специальных учетов, утвержденных приказом Генерального Прокурора от 10 июля 2014 года № 71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9638) (12 вопросов), Правил приема и регистрации заявлений и сообщений об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований, утвержденных приказом Генерального Прокурора от 19 сентября 2014 года № 89 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9744) (6 вопросов), Правил регистрации актов о назначении проверок, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверок, об изменении состава участников и предоставлении информационных учетных документов о проверках и их результатах, утвержденных приказом Генерального Прокурора от 19 июня 2013 года № 63 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8518) (8 вопросов).

8. № 6-3 БЛОК (ҚСжАЕАЖК-арнайы есепке алуды жүргізу)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ), «Прокуратура туралы» (12 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (5 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Ар-намыс кодексін (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (10 сұрақ), Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының кодексін (7 сұрақ), «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есептер туралы» (8 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» (7 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті туралы Ережені (8 сұрақ), Бас Прокурордың 2014 жылғы 10 шілдедегі № 71 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 9638 санымен тіркелген) Арнайы есепке алудың кейбір түрлерін жүргізу және пайдалану ережесін (12 сұрақ), Бас Прокурордың 2013 жылғы 19 маусымдағы № 63 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 8518 санымен тіркелген) Тексерулерді тағайындау туралы актілерді, тексерулердің мерзімдерін уақытша тоқтату, қайта жаңғырту, ұзарту туралы хабарламаларды, тексеруді жүргізетін құрамның өзгеруін тіркеу және тексерулер және олардың қорытындылары туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын берудің ережелерін (8 сұрақ) білуге сұрақтардан тұрады.
9. № 6-4 БЛОК (ҚСэАЕАЖК-аудандық өкілдік үшін)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ), «Прокуратура туралы» (12 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (5 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Ар-намыс кодексін (4 сұрақ) білуге сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (6 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексін (6 сұрақ), Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының кодексін (6 сұрақ), «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есептер туралы» (8 сұрақ), Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі Комитеті туралы Ережені (8 сұрақ), Бас Прокурордың 2014 жылғы 10 шілдедегі № 71 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 9638 санымен тіркелген) Арнайы есепке алудың кейбір түрлерін жүргізу және пайдалану ережесін (12 сұрақ), Бас Прокурордың 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 9744 санымен тіркелген) бұйрығымен бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен ақпараттарды қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеудің біртұтас реестрін жүргізудің ережелерін (6 сұрақ), Бас Прокурордың 2013 жылғы 19 маусымдағы № 63 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 8518 санымен тіркелген) Тексерулерді тағайындау туралы актілерді, тексерулердің мерзімдерін уақытша тоқтату, қайта жаңғырту, ұзарту туралы хабарламаларды, тексеруді жүргізетін құрамның өзгеруін тіркеу және тексерулер және олардың қорытындылары туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын берудің Ережелерін (8 сұрақ) білуге сұрақтардан тұрады.

10. БЛОК № 7 (военная прокуратура)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (14 вопросов), Законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (12 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (5 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (5 вопросов), Кодекса чести (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание Уголовного кодекса Республики Казахстан (3 вопроса), Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (3 вопроса), Гражданского кодекса Республики Казахстан (2 вопроса),  Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (2 вопроса),  Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях» (2 вопроса), Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан (2 вопроса), Законов Республики Казахстан «Об оперативно-розыскной деятельности» (2 вопроса), «О государственных секретах» (2 вопроса), «О языках в Республике Казахстан» (2 вопроса), «Об административных процедурах» (2 вопроса), Дисциплинарного устава Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364 (3 вопроса), Устава внутренней службы Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364 (3 вопроса), Законов Республики Казахстан «О мобилизационной подготовке и мобилизации» (4 вопроса), «О воинской службе и статусе военнослужащих» (7 вопросов), «О национальной безопасности» (4 вопроса), «О чрезвычайном положении» (4 вопроса), «О военном положении» (4 вопроса), «Об обороне и Вооруженных силах РК» (7 вопросов), «О государственном оборонном заказе» (2 вопроса).

10. № 7 БЛОК (әскери прокуратура)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ), «Прокуратура туралы» (12 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (5 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Ар-намыс кодексін (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (3 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексін (3 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (2 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексін (2 сұрақ), Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының кодексін (2 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық атқарушылық кодексін (2 сұрақ),  «Жедел іздестіру қызметі туралы»(2 сұрақ), «Мемлекеттік құпиялар туралы» (2 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы» (2 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (2 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа әскерлер мен әскери құралымдардың Тәртіптік жарғысын (3 сұрақ), Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа әскерлері мен әскери құралымдарының ішкі қызметінің Жарғысын (3 сұрақ), «Жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру туралы» (4 сұрақ), «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» (7 сұрақ), «Ұлттық қауіпсіздік туралы (4 сұрақ), «Төтенше жағдайлар туралы» (4 сұрақ),  «Әскери жағдай туралы»(4 сұрақ), «Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы күштері туралы» (7 сұрақ), «Мемлекеттік қорғаныс тапсырысы туралы» (2 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын білуге сұрақтардан тұрады.