Об утверждении стандартов государственных услуг в области оборота вооружений, военной техники и отдельных видов оружия
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 292. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2016 года № 13645. Утратил силу приказом Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 14 декабря 2018 года № 215/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 14.12.2018 № 215/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему" согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Қару-жарақ, әскери техника және жекелеген қару түрлерінің айналымы саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 292 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 28 сәуірде № 13645 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 215/НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.12.2018 № 215/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оларды өндіруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және сату жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________________Е. Досаев
30 марта 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 марта 2016 года № 292
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по разработке, производству,
ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и
военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и
приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования
для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию,
установку, использование, хранение, ремонт и сервисное
обслуживание"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленности безопасности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 (два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
__________________Е. Досаев
2016 жылғы 30 наурыз
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2016 жылғы 29 наурыздағы
№ 292 бұйрығына
1-қосымша
"Оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы
бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды,
сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса
алғанда, оларды өндіруге арналған арнайы материалдар мен
жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және сату
жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оларды өндіруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және сату жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрi – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Индустриялық даму және өнеркәсiптiк қауiпсiздiк комитетi (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi.
Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкiметтiң" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмi:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған, сондай-ақ порталға өтініш берілген сәттен бастап:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресiмдеу – 3 (үш) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті алушыны бөліп шығару немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресiмдеу – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның төлнұсқаларын беру – 2 (екi) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшiн күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі белгіленген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.

5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
При обращении за получением государственной услуги через портал результат государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель). При оказании государственной услуги уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности юридическими лицами в бюджет по месту нахождения услугополучателя, физическими лицами – по месту жительства услугополучателя.
1) при выдаче лицензии – 22 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.

5. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрiнде.
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi - монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшанының телнұсқасы немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электронды түрiнде.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызметті алу үшін портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қағаз тасығышта алу үшін өтініш білдірген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мөрімен және қолымен расталады.
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетiледi. Мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының орналасқан жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алым төленедi:
1) аталған қызмет түрiмен айналысу құқығына лицензия беру кезінде лицензиялық алым 22 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдегені үшін лицензиялық алым - лицензия беру кезіндегі ставканың 10 %-ын құрайды, бiрақ 4 АЕК-тен аспайды.
3) лицензияның телнұсқасын беру – лицензия беру кезіндегі ставканың 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда төлем "электрондық үкіметке" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9-00 до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя) к услугодателю:
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии заявителем представляются следующие документы:
заявление юридического лица и физического для получения лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложениям 1, 3 к приказу Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 3 "Об утверждении форм заявлений для получения и переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложений к лицензиям" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10195) (далее – Приказ);
справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица заявителя – для юридического лица;
копия документа, удостоверяющего личность – для физического лица;
копия свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
форма сведений к квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечню документов, подтверждающих соответствие им по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
копия договора на охрану с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность;
копия комплектов нормативно-технических документов по вопросам разработки и производства для подвида деятельности по разработке, производству боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание;
копия комплектов нормативно-технических документов по вопросам ремонта для подвида деятельности по ремонту боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание;
2) для получения приложения к действительной лицензии заявителем представляются документы, согласно абзацам вторым, седьмым, восьмым, девятым, десятым подпункта 1) настоящего пункта;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложениям 4, 5 к Приказу;
документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
4) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии, в случае отсутствия возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем:
заявление в произвольной форме;
копия документа, удостоверяющего личность – для физического лица;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя) на портал:
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии заявителем представляются:
заявление физического и юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии согласно второго абзаца подпункта 1) части первой настоящего пункта в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронная копия договора на охрану с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность;
форма сведений к квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечню документов, подтверждающих соответствие им по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия комплектов нормативно-технических документов по вопросам разработки и производства для подвида деятельности по разработке, производству боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание;
электронная копия комплектов нормативно-технических документов по вопросам ремонта для подвида деятельности по ремонту боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание;
2) для получения приложения к действительной лицензии заявителем представляются документы, согласно абзацам вторым, седьмым, восьмым, девятым, десятым подпункта 1) части первой настоящего пункта:
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического и физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии согласно абзаца второго подпункта 3) части первой настоящего пункта в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
4) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии, в случае отсутствия возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии, за исключением оплаты через ПШЭП.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, об оплате через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбiден бастап жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртiбiмен көрсетіледі.
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулiк бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш пен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттiк қызметті көрсетуге қажеттi құжаттар тiзбесi көрсетілетін қызметті берушіге:
1) Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
"Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға және қайта ресімдеуге арналған өтініштердің нысандарын, лицензиялардың және (немесе) лицензияларға қосымшалардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығына (бұдан әрі – Бұйрық) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10195 болып тіркелген) 1, 3-қосымшаларға сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн заңды және жеке тұлғаның өтiнiші;
заңды тұлға үшiн – өтініш берушінің заңды тұлғасын мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамасы;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жеке кәсiпкер үшiн – өтiнiш берушiнi жеке кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмесi;
лицензияны қайта ресімдеу үшiн "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда лицензиялық алым төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының қосымшасына сәйкес бiлiктiлiк талаптарына сәйкес монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру үшін бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттардың тiзбесiне мәлiметтер нысаны;
күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйымның атыс қаруын пайдалана отырып, күзетуге арналған шарттың көшiрмесi;
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзiрлеу, өндiру жөнiндегi кiшi қызмет түрi үшiн әзiрлеу және өндiру мәселелерi жөнiндегi нормативтiк-техникалық құжаттар жиынтығының көшiрмесi;
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды жөндеу жөнiндегi кiшi қызмет түрi үшiн әзiрлеу және өндiру мәселелерi жөнiндегi нормативтiк-техникалық құжаттар жиынтығының көшiрмесi;
2) жарамды лицензияға қосымшаны алу үшiн өтініш беруші осы тармақтың 1) тармақшасының екінші, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы абзацына сәйкес құжаттарды ұсынады:
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшiн:
бұйрыққа 4 және 5-қосымшаларға сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке және заңды тұлғаның өтiнiші;
лицензияны қайта ресімдеу үшiн "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда лицензиялық алым төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;
4) тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтер алуға мүмкіндік болмаған жағдайда лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшiн:
еркін нысандағы өтiнiш;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландырылатын құжаттың көшiрмесi;
лицензияның телнұсқасын алу үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы (не оның өкілі) порталға жүгінген кезде мемлекеттiк қызмет көрсету үшін қажеттi құжаттардың тiзбесi:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн өтініш беруші:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы тармақтың бірінші бөлімі 1) тармақшасының екінші абзацына сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн жеке және заңды тұлғаның өтiнiшін;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесін;
күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйымның атыс қаруын пайдалана отырып күзетуге арналған шарттың электрондық көшірмесін;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының қосымшасына сәйкес бiлiктiлiк талаптарына сәйкес монтаждауды, реттеудi, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса алғанда, оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерiн, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндiруге арналған жабдықтарды әзiрлеу, өндiру, жөндеу, сатып алу және өткiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру үшін бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттардың тiзбесiне мәлiметтер нысанын;
монтаждауды, реттеудi, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса алғанда, оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерiн, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын әзiрлеу, өндiру жөнiндегi қызметтiң кіші түрін әзірлеу және өндіру мәселелері бойынша нормативтік-техникалық құжаттар жиынтығының электрондық көшірмесін;
монтаждауды, реттеудi, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса алғанда, оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерiн, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын жөндеу жөнiндегi қызметтiң кіші түрін жөндеу мәселелері бойынша нормативтік-техникалық құжаттар жиынтығының электрондық көшірмесін;
2) жарамды лицензияға қосымшаны алу үшiн өтініш беруші осы тармақтың бірінші бөлімі 1) тармақшасының екінші, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы абзацына сәйкес құжаттарды ұсынады:
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшiн:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында, осы тармақтың бірінші бөлімі 3) тармақшасының екінші абзацына сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды және жеке тұлғаның өтiнiші;
ЭҮТШ арқылы ақысын төлеуді қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшiн лицензиялық алым төлегенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмесі.
4) тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтер алу мүмкіндігі болмаған жағдайда лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшiн:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы еркін нысандағы сұрау;
ЭҮТШ арқылы ақысын төлеуді қоспағанда, лицензияның телнұсқасын алу үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, дербес кәсiпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, ЭҮТШ арқылы төленгені туралы мәлiметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – құжаттар топтамасын қабылдау күнiн және уақытын көрсете отырып, оның көшiрмесiндегі көрсетiлетiн қызметтi берушiнің кеңсесiнде тiркелгенi туралы белгi өтініштің қағаз тасығышта қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание "Транспорт Тауэр", кабинет № 2117, телефон: 8 (7172) 75-48-66, 75-49-14.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства.
В жалобе услугополучателем указывается его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования получают по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тарту негіздері:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған жағдайларда жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетiлетiн
қызметті берушiлердiң және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының шешiмдерiне, әрекетiне (әрекетсiздiгiне)
шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетiлетiн қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша көрсетiлетiн қызметтi беруші басшысының атына не 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, "Транспорт Тауэр" ғимараты, № 2117 кабинет мекенжайы бойынша Министрлік басшылығының атына беріледі, телефоны: 8 (7172) 75-48-66, 75-49-14.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушы тегін, атын, әкесінің атын, пошталық мекенжайын, шығыс нөмірі мен күнін көрсетеді. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орны көрсетіле отырып, шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағым жасаудың тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жiберген кезде көрсетiлетiн қызметтi алушыға "жеке кабинеттен" жүгіну туралы ақпарат қолжетiмдi болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін өңдеу (жеткiзу, тiркеу, орындау, туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым жасай алады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель). При оказании государственной услуги уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности юридическими лицами в бюджет по месту нахождения услугополучателя, физическими лицами – по месту жительства услугополучателя.
1) при выдаче лицензии – 22 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9-00 до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя) к услугодателю:
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии заявителем представляются следующие документы:
заявление физического и юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложениям 1, 3 к приказу Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 3 "Об утверждении форм заявлений для получения и переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложений к лицензиям" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10195) (далее – Приказ);
справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица заявителя – для юридического лица;
копия документа, удостоверяющего личность – для физического лица;
копия свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
копия приказа о назначении ответственного лица отвечающего за пожарную безопасность и организацию охранных мер;
копия договора на охрану с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность и владельцем производственно-технической базы;
форма сведений к квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для получения приложения к действительной лицензии заявителем представляются документы, согласно абзацам вторым, седьмым, восьмым, девятым подпункта 1) настоящего пункта;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложениям 4, 5 к Приказу;
документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
4) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии, в случае отсутствия возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем:
заявление в произвольной форме;
копия документа, удостоверяющего личность – для физического лица;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя) на портал:
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии заявителем представляются:
заявление физического и юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, согласно абзаца второго подпункта 1) части первой настоящего пункта в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронная копия приказа о назначении ответственного лица отвечающего за пожарную безопасность и организацию охранных мер;
электронная копия договора на охрану с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность и владельцем производственно-технической базы;
форма сведений к квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для получения приложения к действительной лицензии заявителем представляются документы, согласно абзацам вторым, седьмым, восьмым, девятым подпункта 1) части первой настоящего пункта;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, согласно второго абзаца подпункта 3) части первой настоящего пункта в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
4) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии, в случае отсутствия возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии, за исключением оплаты через ПШЭП.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, об оплате через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетiледi. Мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының орналасқан жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алым төленедi:
1) аталған қызмет түрiмен айналысу құқығына лицензия беру кезінде лицензиялық алым 22 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдегені үшін лицензиялық алым - лицензия беру кезіндегі ставканың 10 %-ын құрайды, бiрақ 4 АЕК-тен аспайды.
3) лицензияның телнұсқасын беру – лицензия беру кезіндегі ставканың 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда төлем "электрондық үкіметке" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбiден бастап жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртiбiмен көрсетіледі.
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулiк бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш пен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттiк қызметті көрсетуге қажеттi құжаттар тiзбесi көрсетілетін қызметті берушіге:
1) Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
"Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға және қайта ресімдеуге арналған өтініштердің нысандарын, лицензиялардың және (немесе) лицензияларға қосымшалардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығына (бұдан әрі – Бұйрық) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10195 болып тіркелген) 1, 3-қосымшаларға сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн заңды және жеке тұлғаның өтiнiші;
заңды тұлға үшiн – өтініш беруші заңды тұлғасының мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамасы;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жеке кәсiпкер үшiн – өтiнiш берушiнi жеке кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмесi;
"электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;
өрт қауіпсіздігі және күзет шараларын ұйымдастыруға жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі;
өндірістік-техникалық базасының иеленушiсі мен күзет қызметiне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен атыс қаруын пайдалана отырып күзетуге арналған шарттың көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының қосымшасына сәйкес нысан бойынша босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттарға мәліметтер нысаны;
2) жарамды лицензияға қосымшаны алу үшiн өтініш беруші осы тармақтың 1) тармақшасының екінші, жетінші, сегізінші, тоғызыншы абзацына сәйкес құжаттарды ұсынады:
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшiн:
Бұйрыққа 4 және 5-қосымшаларға сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке және заңды тұлғаның өтiнiші;
лицензияны қайта ресімдеу үшiн электрондық үкіметтің төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда лицензиялық алым төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;
4) тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтер алуға мүмкіндік болмаған жағдайда лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшiн:
еркін нысандағы өтiнiш;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландырылатын құжаттың көшiрмесi;
лицензияның телнұсқасын алу үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы (не оның өкілі) порталға жүгінген кезде мемлекеттiк қызмет көрсету үшін қажеттi құжаттардың тiзбесi:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн өтініш беруші:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы тармақтың бірінші бөлімі 1) тармақшасының екінші абзацына сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн жеке және заңды тұлғаның өтiнiшін;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесін;
өрт қауіпсіздігі және күзет шараларын ұйымдастыруға жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың электрондық көшірмесі;
күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен және өндірістік-техникалық база иесімен атыс қаруын пайдалана отырып күзетуге арналған шарттың электрондық көшірмесін;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының қосымшасына сәйкес нысан бойынша бiлiктiлiк талаптарына сәйкес босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттарға мәліметтер нысаны;
2) жарамды лицензияға қосымшаны алу үшiн өтініш беруші осы тармақтың 1) тармақшасының екінші, жетінші, сегізінші, тоғызыншы абзацына сәйкес құжаттарды ұсынады:
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшiн:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында, осы тармақтың бірінші бөлімі 3) тармақшасының екінші абзацына сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды және жеке тұлғаның өтiнiші;
ЭҮТШ арқылы ақысын төлеуді қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшiн лицензиялық алым төлегенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмесі.
4) тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтер алу мүмкіндігі болмаған жағдайда лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшiн:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы еркін нысандағы сұрау;
ЭҮТШ арқылы ақысын төлеуді қоспағанда, лицензияның телнұсқасын алу үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi;
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, дербес кәсiпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, ЭҮТШ арқылы төленгені туралы мәлiметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – құжаттар топтамасын қабылдау күнiн және уақытын көрсете отырып, оның көшiрмесiндегі көрсетiлетiн қызметтi берушiнің кеңсесiнде тiркелгенi туралы белгi өтініштің қағаз тасығышта қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. Адреса оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя – www.comprom.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 75-41-02, 75-41-04, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по ликвидации (уничтожению,
утилизации, захоронению) и переработке
высвобождаемых боеприпасов, вооружений,
военной техники, специальных средств"
Форма сведений
к квалификационным требованиям для осуществления деятельности
по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и
переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной
техники, специальных средств и перечню документов,
подтверждающих соответствие им
1. Для подвида деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)______________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании_____;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом_______;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)______________________;
должность ___________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _______________________________;
специальность по образованию _____________________________;
номер и дата выдачи диплома о техническом образовании___________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом___________;
3) производственно-технической базы (стационарной и (или) мобильной), находящейся на праве собственности или ином законном основании, огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающей требованиям промышленной, пожарной, санитарно-эпидемиологической безопасности и включающей:
специализированное производственное здание, сооружение и (или) мобильный модуль контейнерного типа, подъемный механизм, оборудование________;
специально оборудованный склад для хранения высвобождаемых боеприпасов и их компонентов, оборудованный системой контурной молниезащиты с молниеотводами______________;
помещение или специальную площадку с оборудованием и инструментами для сортировки, резки, пакетирования отходов и переработанных материалов высвобождаемых боеприпасов_______________;
служебное помещение для размещения работающего персонала_________;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение)______;
номер договора и дата подписания договора, в случае если на ином законном основании _______________;
наименование организации, с которой заключен договор___________;
информация о наличии ограждения, изоляции, о расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах_______________;
4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства об обеспечении единства измерений, в том числе средства измерения радиации:
информация о наличии средств измерений _____________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения ______;
5) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата разрешения ______________;
кем выдано_____________;
6) утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов:
информация о наличии утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов ________;
7) журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых боеприпасов:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых боеприпасов __________________.
2. Для подвида деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств:
1) для руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________;
должность ________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию _______________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании___;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом____;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)___________________;
должность ________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _______________________________;
специальность по образованию _____________________________;
номер и дата выдачи диплома о техническом образовании_________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом__________;
3) производственно-технической базы на праве собственности (предприятиям, расположенным в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающей требованиям промышленной, пожарной, санитарно-эпидемиологической безопасности и включающей:
специализированное производственное здание, сооружение, подъемный механизм, оборудование_______;
специально оборудованный склад для хранения высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств_____________;
помещение или специальную площадку с оборудованием и инструментами для сортировки, резки, пакетирования отходов и переработанных материалов высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств______;
служебное помещение для размещения работающего персонала______:
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) ______;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах______________________;
4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства об обеспечении единства измерений:
информация о наличии средств измерений ____________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения __________;
5) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата разрешения ___________;
кем выдано_____________.
6) утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств:
информация о наличии утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств ____________________;
7) журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств _________________.
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 марта 2016 года № 292
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по разработке, производству,
ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового
оружия и патронов к нему"

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық
нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген
өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің - www.comprom.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 75-41-02, 75-41-04, мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Босатылатын оқ-дәрiлердi,
қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою
(құрту, кәдеге жарату, көму)
және қайта өңдеу жөніндегі қызметтi
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және
өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік
талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттарға
мәліметтер нысаны
1. Босатылатын оқ-дәрілерді жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін мыналар болуы қажет:
1) заңды тұлға басшысының немесе басшысы орынбасарының, соның ішінде оның филиалы басшысының немесе оның басшысы орынбасарының, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрiн жүзеге асыратын жеке тұлғаның жоғары техникалық бiлiмi:
тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса) __________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен берiлген күнi__________;
бiлiмi бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген
күнi _______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
2) тиiстi техникалық бiлiмi, мамандығы бойынша кемiнде бiр жыл жұмыс өтiлi бар бiлiктi мамандар:
тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)___________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен берiлген күнi _________;
мамандығы бойынша жұмыс өтiлi ________________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген
күнi________________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
3) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан, өнеркәсіптік, өрт, санитарлық-эпидемиологиялық қауiпсiздік талаптарына жауап беретін және мыналарды қамтитын меншік құқығындағы (стационарлық және (немесе) ұтқыр) немесе өзге де заңды негiздегi өндірістік-техникалық базаны:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты, құрылысты және (немесе)
контейнерлік типтегі ұтқыр модульді, көтергіш механизмді,
жабдықты____________________________________________________________;
босатылатын оқ-дәрілер мен олардың құрамдастарын сақтауға
арналған жай тартқышы бар контурлы найзағайдан қорғау жүйесімен
жабдықталған арнайы жабдықталған қойманы____________________________;
босатылатын оқ-дәрілердің қалдықтарын және өңделген
материалдарын сұрыптауға, кесуге, пакеттерге салуға арналған
жабдықтар мен құрал-саймандары бар үй-жайды немесе арнайы
алаңды______________________________________________________________;
жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік
үй-жайды____________________________________________________________:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (мекен жайы) __________;
егер өзге де заңды негізде болған жағдайда келісімшарттың
нөмірі мен шартқа қол қойылған күні_________________________________;
шарт жасасқан ұйымның атауы __________________________________;
қоршаудың, оқшаулаудың болуы, тұрғын және өндiрiстiк
объектiлерден метр арақашықтығы туралы ақпарат______________________;
4) пайдалану шарттарына және оларға белгіленген өлшем бірлігін, оның ішінде радиацияны өлшеу құралдарын қамтамасыз ету туралы заңнаманың талаптарына сәйкес келетін өлшеу құралдары:
өлшеу құралдарының болуы туралы ақпарат ______________________;
өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттың нөмірі мен
күні________________________________________________________________;
5) мәлімделген қызмет түрі бойынша мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық органдарының рұқсаттары:
рұқсаттың нөмірі мен берілген күні ___________________________;
кім берді ____________________________________________________;
6) ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын оқыту жөніндегі және босатылатын оқ-дәрілерді жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтар:
ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын
оқыту жөніндегі және босатылатын оқ-дәрілерді жою (құрту, кәдеге
жарату, көму) және өңдеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі туралы
нұсқаулықтардың болуы туралы ақпарат _______________________________;
7) кәдеге жаратылған босатылатын оқ-дәрілердің материалдарын, жиынтықтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі журнал:
кәдеге жаратылған босатылатын оқ-дәрілердің материалдарын,
жиынтықтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі
журналдың болуы туралы ақпарат _____________________________________.
2. Босатылатын қару-жарақты, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін:
1) заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)___________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні __________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғары техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген
күні________________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) __________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні __________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ________________________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні___;
дипломды берген оқу орнының атауы ____________________________;
3) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан, өнеркәсіптік, өрт, санитарлы-эпидемиологиялық қауiпсiздiгі талаптарына жауап беретін және мыналарды қамтитын жеке меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға меншік құқығындағы өндiрiстiк-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық базаны:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты, құрылысты, көтергіш
механизмді, жабдықты________________________________________________;
босатылатын қару-жарақты, әскери техниканы, арнайы құралдарды
сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойманы_______________________;
босатылатын қару-жарақтардың, әскери техниканың, арнайы
құралдардың қалдықтарын және өңделген материалдарын сұрыптауға,
кесуге, пакеттерге салуға арналған жабдықтар мен құрал-саймандар бар
үй-жайды немесе арнайы алаңды_______________________________________;
жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік
үй-жайды____________________________________________________________;
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (мекен жайы)___________;
жабдықтың, көтеру механизмінің, қоршаудың, оқшаулаудың болуы,
тұрғын және өндiрiстiк объектiлерден метр арақашықтығы туралы
ақпарат_____________________________________________________________;
4) пайдалану шарттарына және оларға белгiленген өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы заңнама талаптарына сәйкес келетін өлшеу құралдары:
өлшеу құралдарының болуы туралы ақпарат ______________________;
өлшеу құралын тексеру туралы сертификаттың нөмiрi мен күнi ___;
5) мәлімделген қызмет түрі бойынша мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық органдарының рұқсаттары:
рұқсаттың нөмірі мен берілген күні ___________________________;
кім берді ____________________________________________________;
6) ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын оқыту жөніндегі және босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтар:
ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын
оқыту жөніндегі және босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) жөніндегі жұмысты
ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтардың болуы туралы
ақпарат_____________________________________________________________;
7) кәдеге жаратылған босатылатын қару-жарақтардың, әскери техниканың, арнайы құралдардың материалдарын, жиынтықтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі журнал:
кәдеге жаратылған босатылатын қару-жарақтардың, әскери
техниканың, арнайы құралдардың материалдарын, жиынтықтаушы
бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі журналдың
болуы туралы ақпарат _______________________________________________.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2016 жылғы 29 наурыздағы
№ 292 бұйрығына
3-қосымша
"Жуынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау,
жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты

7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель). При оказании государственной услуги уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности юридическими лицами в бюджет по месту нахождения услугополучателя, физическими лицами – по месту жительства услугополучателя.
1) при выдаче лицензии – 22 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9-00 до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя) к услугодателю:
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии заявителем представляются следующие документы:
заявление физического и юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложениям 1, 3 к приказу Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 3 "Об утверждении форм заявлений для получения и переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложений к лицензиям" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10195) (далее – Приказ);
справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица заявителя – для юридического лица;
копия документа, удостоверяющего личность – для физического лица;
копия свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
форма сведений к квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему и перечню документов, подтверждающих соответствие им по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
копия комплектов нормативно-технических документов в области разработки оружия, конструкторской документации на основные (базовые) модели оружия и (или) типы патронов на деятельность по разработке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему;
копия тактико-технических характеристик, запланированных к разработке оружия и патронов к нему на деятельность по разработке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему и по производству боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему;
копия договора на охрану производственно-технической базы с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность на деятельность по разработке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему, по производству боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему и по ремонту боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему;
копия договора страхования ответственности по возмещению вреда третьим лицам на деятельность по разработке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему и по производству боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему:
копия комплектов нормативно-технических и научно-технических документов по вопросам производства оружия и патронов к нему на деятельность по производству боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему;
копия протокола о намерениях или договора (контракта) на производство оружия и патронов к нему с субъектом, имеющим право приобретения и использования оружия на деятельность по производству боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему;
копия договора на охрану с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность при перевозке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему на деятельность по приобретению боевого ручного стрелкового оружия, патронов к нему и торговля ими;
2) для получения приложения к действительной лицензии заявителем представляются документы, согласно абзацам вторым, седьмым, восьмым, девятым, десятым, одиннадцатым, двенадцатым, тринадцатым и четырнадцатым подпункта 1) настоящего пункта;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложениям 4, 5 к Приказу;
документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
4) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии, в случае отсутствия возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем:
заявление в произвольной форме;
документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия представителя (для идентификации личности);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя) на портал:
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии заявителем представляются:
заявление физического и юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, согласно второго абзаца подпункта 1) части первой настоящего пункта в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений к квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему и перечню документов, подтверждающих соответствие им по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия комплектов нормативно-технических документов в области разработки оружия, конструкторской документации на основные (базовые) модели оружия и (или) типы патронов на деятельность по разработке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему;
электронная копия тактико-технических характеристик, запланированных к разработке оружия и патронов к нему на деятельность по разработке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему и по производству боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему;
электронная копия договора на охрану производственно-технической базы с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность на деятельность по разработке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему, по производству боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему и по ремонту боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему;
электронная копия договора страхования ответственности по возмещению вреда третьим лицам на деятельность по разработке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему и по производству боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему:
электронная копия комплектов нормативно-технических и научно-технических документов по вопросам производства оружия и патронов к нему на деятельность по производству боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему;
электронная копия протокола о намерениях или договора (контракта) на производство оружия и патронов к нему с субъектом, имеющим право приобретения и использования оружия на деятельность по производству боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему;
электронная копия договора на охрану с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность при перевозке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему на деятельность по приобретению боевого ручного стрелкового оружия, патронов к нему и торговля ими;
2) для получения приложения к действительной лицензии заявителем представляются документы, согласно абзацам вторым, седьмым, восьмым, девятым, десятым, одиннадцатым, двенадцатым, тринадцатым и четырнадцатым подпункта 1) части первой настоящего пункта:
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, согласно абзаца второго подпункта 3) части первой настоящего пункта в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
4) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии, в случае отсутствия возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии, за исключением оплаты через ПШЭП.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, об оплате через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетiледi. Мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының орналасқан жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алым төленедi:
1) аталған қызмет түрiмен айналысу құқығына лицензия беру кезінде лицензиялық алым 22 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдегені үшін лицензиялық алым - лицензия беру кезіндегі ставканың 10 %-ын құрайды, бiрақ 4 АЕК-тен аспайды.
3) лицензияның телнұсқасын беру – лицензия беру кезіндегі ставканың 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда төлем "электрондық үкіметке" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбiден бастап жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртiбiмен көрсетіледі.
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулiк бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш пен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттiк қызметті көрсетуге қажеттi құжаттар тiзбесi көрсетілетін қызметті берушіге:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
"Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға және қайта ресімдеуге арналған өтініштердің нысандарын, лицензиялардың және (немесе) лицензияларға қосымшалардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығына (бұдан әрі – Бұйрық) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10195 болып тіркелген) 1, 3-қосымшаларға сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн заңды және жеке тұлғаның өтiнiші;
заңды тұлға үшiн – өтініш беруші заңды тұлғасының мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамасы;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жеке кәсiпкер үшiн – өтiнiш берушiнi жеке кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмесi;
"электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының қосымшасына сәйкес нысан бойынша бiлiктiлiк талаптарына сәйкес жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне мәліметтер нысаны;
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі қызмет түрі үшін қаруды, қару және (немесе) оның патрондарының негізгі (базалық) модельдеріне конструкторлық құжаттама әзірлеу саласындағы нормативтiк-техникалық құжаттар жиынтығы көшірмесі;
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі және жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жасау жөніндегі қызмет түрлері үшін қару мен оның патрондарын әзірлеуге жоспарланған тактикалық-техникалық сипаттамалардың көшірмесі;
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі, жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жасау жөніндегі және жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жөндеу жөніндегі қызмет қызмет түрлері үшін күзет қызметі субъектісімен атыс қаруын пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарттың көшірмесі;
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі және жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жасау жөніндегі қызмет түрлері үшін үшінші адамдарға зиянды өтеу жөніндегі жауапкершілікті сақтандыру шартының көшірмесі;
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жасау жөніндегі қызмет түрі үшін қару мен оның патрондарын жасау мәселелері жөнiндегi нормативтiк-техникалық және ғылыми-техникалық құжаттар жиынтығы көшірмесі;
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жасау жөніндегі қызмет түрі үшін қаруды сатып алу және пайдалану құқығы бар субъектілермен қару мен оның патрондарын жасау үшін ниеттер туралы хаттама немесе шарт (келісімшарт) көшірмесі;
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын сатып алу және сату жөніндегі қызмет түрі үшін жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын тасымалдау кезінде күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен оқ ату қаруын пайдалана отырып күзетуге арналған шарттың көшірмесі;
2) жарамды лицензияға қосымшаны алу үшiн өтініш беруші осы тармақтың 1) тармақшасының екінші, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші абзацына сәйкес құжаттарды ұсынады;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшiн:
Бұйрыққа 4 және 5-қосымшаларға сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке және заңды тұлғаның өтiнiші;
лицензияны қайта ресімдеу үшiн электрондық үкіметтің төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда лицензиялық алым төленгенін растайтын құжат;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;
4) тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтер алуға мүмкіндік болмаған жағдайда лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшiн:
еркін нысандағы өтiнiш;
жеке басын куәландыратын құжат және өкілдің уәкілеттілігін растайтын құжат (жеке басын бірдейлендіру үшін);
лицензияның телнұсқасын алу үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы (не оның өкілі) порталға жүгінген кезде мемлекеттiк қызмет көрсету үшін қажеттi құжаттардың тiзбесi:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн өтініш беруші:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы тармақтың бірінші бөлімі 1) тармақшасының екінші абзацына сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн жеке және заңды тұлғаның өтiнiшін;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесін;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының қосымшасына сәйкес нысан бойынша бiлiктiлiк талаптарына сәйкес жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне мәліметтер нысаны;
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі қызмет түрі үшін қаруды, қару және (немесе) оның патрондарының негізгі (базалық) модельдеріне конструкторлық құжаттама әзірлеу саласындағы нормативтiк-техникалық құжаттар жиынтығының электрондық көшірмесі;
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі және жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жасау жөніндегі қызмет түрлері үшін қару мен оның патрондарын әзірлеуге жоспарланған тактикалық-техникалық сипаттамалардың электрондық көшірмесі;
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі, жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жасау жөніндегі және жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жөндеу жөніндегі қызмет қызмет түрлері үшін күзет қызметі субъектісімен атыс қаруын пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарттың электрондық көшірмесі;
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі және жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жасау жөніндегі қызмет түрлері үшін үшінші адамдарға зиянды өтеу жөніндегі жауапкершілікті сақтандыру шартының электрондық көшірмесі;
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жасау жөніндегі қызмет түрі үшін қару мен оның патрондарын жасау мәселелері жөнiндегi нормативтiк-техникалық және ғылыми-техникалық құжаттар жиынтығының электрондық көшірмесі;
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жасау жөніндегі қызмет түрі үшін қаруды сатып алу және пайдалану құқығы бар субъектілермен қару мен оның патрондарын жасау үшін ниеттер туралы хаттама немесе шарттың (келісімшарт) электрондық көшірмесі;
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын сатып алу және сату жөніндегі қызмет түрі үшін жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын тасымалдау кезінде күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен оқ ату қаруын пайдалана отырып күзетуге арналған шарттың электрондық көшірмесі;
2) жарамды лицензияға қосымшаны алу үшiн өтініш беруші осы тармақтың 1) тармақшасының екінші, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші абзацына сәйкес құжаттарды ұсынады:
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшiн:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы тармақтың бірінші бөлімі 1) тармақшасының екінші абзацына сәйкес заңды немесе жеке тұлға үшін қосымшаны қайта ресімдеу өтiнiші;
ЭҮТШ арқылы ақысын төлеуді қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшiн лицензиялық алым төлегенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмесі.
4) тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтер алу мүмкіндігі болмаған жағдайда лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшiн:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы еркін нысандағы сұрау;
ЭҮТШ арқылы ақысын төлеуді қоспағанда, лицензияның телнұсқасын алу үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, дербес кәсiпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, ЭҮТШ арқылы төленгені туралы мәлiметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – құжаттар топтамасын қабылдау күнiн және уақытын көрсете отырып, оның көшiрмесiндегі көрсетiлетiн қызметтi берушiнің кеңсесiнде тiркелгенi туралы белгi өтініштің қағаз тасығышта қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. Адреса оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя - www.comprom.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 75-41-02, 75-41-04, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по разработке, производству,
ремонту, торговле, приобретению боевого
ручного стрелкового оружия и патронов к нему"
Форма сведений
к квалификационным требованиям для осуществления деятельности
по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению
боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему и перечню
документов, подтверждающих соответствие им
1. Для подвида деятельности по разработке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество ______________________________;
должность ______________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию ______________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ___;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество ______________________________;
должность ______________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _____________;
стаж работы по специальности ______________________________;
специальность по образованию ______________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании __;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ______;

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық
нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген
өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің - www.comprom.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 75-41-02, 75-41-04, мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Жуынгерлік қол атыс қаруы
мен оның патрондарын әзірлеу,
жасау, жөндеу, сату, сатып алу
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау,
жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін
біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын
құжаттардың тізбесіне мәліметтер нысаны
1. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар болуы қажет:
1) заңды тұлға басшысының немесе басшысы орынбасарының, соның ішінде оның филиалы басшысының немесе оның басшысы орынбасарының, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрiн жүзеге асыратын жеке тұлғаның жоғары техникалық бiлiмi:
тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса) __________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен берiлген күнi__________;
бiлiмi бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген
күнi _______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
2) тиiстi техникалық бiлiмi, мамандығы бойынша кемiнде бiр жыл жұмыс өтiлi бар бiлiктi мамандар:
тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)___________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен берiлген күнi _________;
мамандығы бойынша жұмыс өтiлi ________________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген
күнi________________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;

3) производственно-технической базы, находящейся на правах собственности (предприятиям, расположенным в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей:
специализированное производственное здание_______________;
испытательную лабораторию_____________________;
специально оборудованный склад для хранения разработанных комплектов оружия и патронов_____________;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) _____;
номер договора и дата подписания договора, в случае если на ином законном основании ______________________________;
наименование организации, с которой заключен договор ________;
информация о наличии оборудования, стенда, подъемного механизма, ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах ______________________________;
4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям согласно Закону Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений":
информация о наличии средств измерений _________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения ___________;
5) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасной разработке опытных моделей боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему:
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасной разработке опытных моделей боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему _____________;
6) журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий ______________________________;
7) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата выдачи разрешения ____________________;
кем выдано ______________________________.
2. Для подвида деятельности по производству боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему наличие:

3) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан және мыналарды қамтитын меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға меншік құқығындағы өндiрiстiк-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық база:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты_________________________;
сынақ зертханасын_____________________________________________;
әзiрленген қару мен патрондардың жиынтығын сақтау үшін арнайы
жабдықталған қойма__________________________________________________;
жылжымайтын мүлiктiң кадастрлық нөмiрi (орналасқан жері)______;
егер өзге де заңды негiзде болған жағдайда шарттың нөмiрi мен
шартқа қол қойылған күнi____________________________________________;
шарт жасасқан ұйымның атауы __________________________________;
жабдықтың, стендтің, көтеру механизмінің, қоршаудың,
оқшаулаудың болуы, тұрғын және өндiрiстiк объектiлерден метр
арақашықтығы туралы ақпарат_________________________________________;
4) "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, пайдалану шарттарына және оларға белгіленген талаптарға сәйкес келетін өлшеу құралдары:
өлшеу құралдарының болуы туралы ақпарат ______________________;
өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттың нөмiрi мен
күнi _______________________________________________________________;
5) ұйымның басшысы бекiткен жауынгерлік қол атыс қаруының тәжірибелік модельдері мен оның патрондарын қауіпсіз әзірлеу жөнiндегi нұсқаулық:
ұйымның басшысы бекiткен жауынгерлік қол атыс қаруының
тәжірибелік модельдері мен оның патрондарын қауіпсіз әзірлеу
жөнiндегi нұсқаулықтың болуы туралы ақпарат_________________________;
6) материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзiрлемелердi), жиынтықтаушы бөлшектердi, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу және сақтау жөнiндегi журнал:
материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзiрлемелердi),
жиынтықтаушы бөлшектердi, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу
және сақтау жөнiндегi журналдың болуы туралы ақпарат _______________;
7) мәлiмделген қызмет түрi бойынша мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң немесе оның аумақтық органдарының рұқсаттары:
рұқсаттың нөмiрi мен берiлген күнi ___________________________;
кім берді: ___________________________________________________.
2. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жасау жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар болуы қажет:

1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество ______________________________;
должность ______________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию ______________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ___;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом _____;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество ______________________________;
должность ______________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении ________________;
стаж работы по специальности ______________________________;
специальность по образованию ______________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ___;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____;
3) производственно-технической базы на правах собственности (предприятиям, расположенным в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей:
специализированные производственные здания, транспортные средства, оборудование, стенды, испытательную лабораторию, контрольно-измерительную аппаратуру____________;
согласованный и утвержденный в установленном порядке рабочий проект цехов по производству оружия и патронов к нему______________;
механообрабатывающий цех (участок) по изготовлению основных частей (стволов, затворов, барабанов, рамок, ствольных коробок), размещаемый в изолированных помещениях с обеспечением требований по учету и сохранности деталей, сборочных единиц___________________;
сборочный цех, размещаемый в изолированных помещениях, оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации, отвечающих требованиям по технической укрепленности с обеспечением условий по учету и сохранности деталей, сборочных единиц__________________;
специализированные склады для хранения готового оружия и оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации____________;
изолятор брака для хранения выбракованных в процессе производства основных частей оружия и патронов к нему_______________________;
к территории производственной базы патронов, размещаемые в отдельных изолированных помещениях, отвечающих требованиям по технической укрепленности предъявляются следующие требования:
изолированность, наличие ограждения, круглосуточной вооруженной охраны, технической укрепленности, противопожарной безопасности, расположение на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов________________;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение)____;
номер договора и дата подписания договора, в случае если на ином законном основании _____;
наименование организации, с которой заключен договор _________;
информация о наличии ограждения, изоляции, о расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах ________________;

1) заңды тұлға басшысында немесе оның орынбасарында, оның iшiнде оның филиалы басшысында немесе оның орынбасарында, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлғада жоғары техникалық бiлiмі:
тегi, аты, әкесiнiң аты ______________________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi___________________;
бiлiмi бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғары техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген
күнi _______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы______________________;
2) тиiстi техникалық бiлiмi, мамандығы бойынша кемінде бiр жыл жұмыс өтілі бар бiлiктi мамандар:
тегi, аты, әкесiнiң аты ______________________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi___________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтiлi ________________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғары техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген
күнi________________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы______________________;
3) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан және мыналарды қамтитын меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға жеке меншік құқығындағы өндiрiстiк-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық базаны:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты; көлік құралдарын,
жабдықты, стендiнi, сынақ зертханасын, бақылау-өлшеу
аппаратурасын_______________________________________________________;
белгіленген тәртіпте келісілген және бекітілген қару мен оның
патрондарын жасау бойынша цехтардың жұмыс жобасын___________________;
бөлшектерді, жинақтау бірліктерін есепке алу және сақтау
жөніндегі талаптарды қамтамасыз етумен, оқшауланған үй-жайларда
орналастырылатын, негізгі бөліктерді (ұңғыларды, бекітпелерді,
барабандарды, жақтаушаларды, ұңғылық қораптарды) жасау бойынша
механикалық өңдеу цехын (учаскесін)_________________________________;
бөлшектерді, жинақтау бірліктерін есепке алу және сақтау
жөніндегі талаптарды қамтамасыз етумен, өрт-күзет дабылдамасы
құралдарымен жабдықталған оқшауланған үй-жайларда орналастырылатын,
техникалық бекітілуі бойынша талаптарға жауап беретін құрастыру
цехын_______________________________________________________________;
дайын қаруды сақтауға арналған және өрт-күзет дабыл
құралдарымен жабдықталған мамандандырылған қоймаларды_______________;
қару мен оның патрондарының негізгі бөліктерін жасау процесінде
ақаулы болғандарды сақтауға арналған ақау оқшаулағышын______________;
жекелеген оқшауланған үй-жайларда орналасқан, техникалық бекітілуі жөніндегі талаптарға жауап беретін патрондар өндірістік базасының аумағына мынадай талаптар қойылады:
оқшаулануы, қоршаудың болуы, тәулік бойы қарулы күзет,
техникалық бекітілуі, өртке қарсы қауіпсіздігі, қолданыстағы
нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден
қауiпсiз қашықтықта орналасуы_______________________________________;
жылжымайтын мүлiктiң кадастрлық нөмiрi (орналасқан жері)______;
егер өзге де заңды негiзде болған жағдайда шарттың нөмiрi және
шартқа қол қойылған күнi____________________________________________;
шарт жасасылған ұйымның атауы ________________________________;
қоршауының, оқшаулаудың болуы туралы, тұрғын үй және өндiрiстiк
объектiлерден метрдегі арақашықтық туралы ақпарат___________________;

4) инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ, а также документов по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий по: учету деталей, сборочных единиц и готовых изделий в процессе их изготовления, транспортировки и хранения; ведению журнала учета прихода и расхода (пономерного учета, количественного учета, количественного или весового учета заготовок, деталей, составных частей)
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ, а также документов по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий по: учету деталей, сборочных единиц и готовых изделий в процессе их изготовления, транспортировки и хранения; ведению журнала учета прихода и расхода (пономерного учета, количественного учета, количественного или весового учета заготовок, деталей, составных частей) ________________;
5) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата выдачи разрешения ________________________;
кем выдано ______________________________;
3. Для подвида деятельности по ремонту боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество ______________________________;
должность ______________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию ______________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании____;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ______;
2) квалифицированных специалистов по ремонту оружия, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество ______________________________;
должность ______________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _____________;
стаж работы по специальности ______________________________;
специальность по образованию ______________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании____;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом_____;

4) қауіпсіз жұмыс өндірісі жөніндегі нұсқаулықтар, ережелер және нормативтік-техникалық құжаттар, сондай-ақ оларды жасау, тасымалдау және сақтау процесінде бөлшектерді, жинақтау бірліктерін және дайын бұйымдарды есепке алу; кіріс пен шығысты (әзірлемелердің, бөлшектердің, құрамдас бөлшектердің нөмірлік есебі, сандық есебі, сандық немесе салмақтық есебі) есепке алу журналын жүргізу бойынша материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жиынтықтаушы бөлшектерді, дайын және жарамсыз бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі құжаттар:
ұйымның басшысы бекіткен қауіпсіз жұмыс өндірісі жөніндегі
нұсқаулықтар, ережелер және нормативтік-техникалық құжаттар,
сондай-ақ оларды жасау, тасымалдау және сақтау процесінде
бөлшектерді, жинақтау бірліктерін және дайын бұйымдарды есепке алу;
кіріс пен шығысты (әзірлемелердің, бөлшектердің, құрамдас
бөлшектердің нөмірлік есебі, сандық есебі, сандық немесе салмақтық
есебі) есепке алу журналын жүргізу бойынша материалдарды, жартылай
фабрикаттарды (әзірлемелерді), жиынтықтаушы бөлшектерді, дайын және
жарамсыз бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі құжаттардың
болуы туралы ақпарат________________________________________________;
5) мәлiмделген қызмет түрi бойынша мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң немесе оның аумақтық органдарының рұқсаттары:
рұқсаттың нөмiрi мен берiлген күнi____________________________;
кім берді: ___________________________________________________;
3. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жөндеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар болуы қажет:
1) заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның iшiнде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық бiлiмі:
тегi, аты, әкесiнiң аты ______________________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi___________________;
бiлiмi бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген
күнi________________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы______________________;
2) тиiстi техникалық бiлiмi, мамандығы бойынша кемінде бiр жыл жұмыс өтілі бар қару жөндеу бойынша бiлiктi мамандар:
тегi, аты, әкесiнiң аты ______________________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi___________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтiлi ________________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғары техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген
күнi________________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы______________________;

3) производственно-технической базы на правах собственности (предприятиям, расположенным в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей:
специализированное ремонтно-техническое здание________________;
испытательную лабораторию______________;
специально оборудованный склад________________________;
специально оборудованную территорию и помещение для хранения и проведения контрольных испытаний продукции после произведенного ремонта___________________________;
служебное помещение для размещения работающего персонала_____;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение)_____;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах ______________________________;
4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям согласно Закону Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений":
информация о наличии средств измерений _______________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения __________;
5) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству ремонтных работ:
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству ремонтных работ __________;
6) журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий ______________________________;
7) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата выдачи разрешения __________________;
кем выдано ______________________________;
8) специального оборудования, приспособлений и стенда:
информация о наличии специального оборудования, приспособления и стенда___________________;
4. Для подвида деятельности по приобретению боевого ручного стрелкового оружия, патронов к нему и торговля ими наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество ______________________________;
должность ______________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию ______________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ___;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом _____;

3) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан және мыналарды қамтитын меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға меншік құқығындағы өндiрiстiк-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық базаны:
мамандандырылған жөндеу-техникалық ғимаратты__________________;
сынақ зертханасын_____________________________________________;
арнайы жабдықталған қойманы___________________________________;
жүргізілген жөндеуден кейін өнімді сақтау және бақылау
сынақтарын өткізу үшін арнайы жабдықталған аумақ пен үй-жайды_______;
жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік
үй-жайды____________________________________________________________;
жылжымайтын мүлiктiң кадастрлық нөмiрі (орналасқан жері)______;
қоршауының, оқшаулағышының болуы, тұрғын және өндiрiстiк
объектiлерден метр арақашықтығы туралы ақпарат______________________;
4) "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, пайдалану шарттарына және оларға белгіленген талаптарға сәйкес келетін өлшеу құралдарын:
өлшеу құралдарының болуы туралы ақпарат ______________________;
өлшеу құралын тексеру туралы сертификаттың нөмірі мен күні ___;
5) ұйымның басшысы бекiткен жөндеу жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөнiндегi нұсқаулықтарды:
ұйымның басшысы бекiткен жөндеу жұмыстарын қауіпсіз жүргізу
жөнiндегi нұсқаулықтардың болуы туралы ақпарат______________________;
6) материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзiрлемелердi), жиынтықтаушы бөлшектердi, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу және сақтау жөнiндегi журнал:
материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзiрлемелердi),
жиынтықтаушы бөлшектердi, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу
және сақтау жөнiндегi журналдың болуы туралы ақпарат _______________;
7) мәлiмделген қызмет түрi бойынша мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң немесе оның аумақтық органдарының рұқсаттары:
рұқсаттың нөмiрi мен берiлген күнi____________________________;
кім берді: ___________________________________________________;
8) арнайы жабдықтардың, керек-жарақтардың және стендтің:
арнайы, жабдықтардың, керек-жарақтардың және стендтің болуы
туралы ақпарат _____________________________________________________;
4. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын сату және сатып алу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар болуы қажет:
1) заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның iшiнде оның филиалының басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық бiлiмі:
тегi, аты, әкесiнiң аты ______________________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi___________________;
бiлiмi бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғары техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген
күнi _______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы______________________;

2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество ______________________________;
должность ______________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении ________________;
стаж работы по специальности ______________________________;
специальность по образованию ______________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ___;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____;
3) журнала по учету поступления и реализации боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему:
информация о наличии журнала по учету поступления и реализации боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему____________;
4) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата выдачи разрешения ______________________________;
кем выдано ______________________________.

2) тиiстi техникалық бiлiмi, мамандығы бойынша кемінде бiр жыл жұмыс өтілі бар бiлiктi мамандар:
тегi, аты, әкесiнiң аты ______________________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi___________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтiлi ________________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғары техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген
күнi________________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы______________________;
3) жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарының келіп түсуін және оны сатуды есепке алу жөнiндегi журналдың болуы:
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарының келіп түсуін
және оны сатуды есепке алу жөнiндегi журналдың болуы туралы
ақпарат_____________________________________________________________;
4) мәлiмделген қызмет түрi бойынша мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң немесе оның аумақтық органдарының рұқсаты:
рұқсаттың нөмiрi мен берiлген күнi____________________________;
кім берді: ___________________________________________________.