О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 27 июня 2014 года № 250/36-V "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Астаны"
Решение маслихата города Астаны от 8 декабря 2016 года № 85/13-VI . Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 28 декабря 2016 года № 1086. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 12 декабря 2017 года № 221/25-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата г. Астаны от 12.12.2017 № 221/25-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 27 июня 2014 года № 250/36-V "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 июля 2014 года за № 822, опубликовано 31 июля 2014 года в газетах "Астана ақшамы" и "Вечерняя Астана") следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Астаны (далее – Правила), утвержденных вышеуказанным решением:
подпункт 5) пункта 53 после слова и знака "зубопротезирования," дополнить словами и знаком "санации полости рта,";
дополнить пунктом 55-1 следующего содержания:
"55-1. При наличии медицинских показаний в рамках cоциальной помощи на зубопротезирование осуществляется также предпротезная санация полости рта, включающая лечение кариеса зубов, заболеваний пародонта, удаление зубов с проведением медицинских манипуляций (иньекций, рентгеновского снимка и т.д.).";
пункт 83 изложить в следующей редакции:
"83. После подписания договора Администратор в течение десяти банковских дней производит оплату за первый год обучения путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи на обучение.
Получатель cоциальной помощи на обучение в течение трех банковских дней с момента поступления денежных средств производит оплату за обучение и предъявляет квитанцию об оплате Администратору.";
пункт 106 изложить в следующей редакции:

"Астана қаласында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 27 маусымдағы № 250/36-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы маслихатының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 85/13-VI шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 1086 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 221/25-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 12.12.2017 № 221/25-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 20-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 2-3-тармағына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Астана қаласында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 27 маусымдағы № 250/36-V шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылдың 23 шілдесінде № 822 болып тіркелген, 2014 жылғы 31 шілдедегі "Астана ақшамы" және "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) өзгерістер пен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешіммен бекітілген Астана қаласында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасында (бұдан әрі – Қағида):
53-тармақтың 5) тармақшасында "тісті протездеу" сөздерінен кейін ", ауыз қуысын тазалау" деген белгі және сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 55-1 тармақшамен толықтырылсын:
"55-1. Тіс протездеуге әлеуметтік көмек шеңберінде медициналық көрсеткіштер болған жағдайда тіс шектерін, пародонт ауруларын емдеуді, медициналық манипуляция жүргізумен (инъекция, рентгенге түсіру және т.б.) тісті жұлуды қамтитын ауыз қуысын протез алды тазалау жүзеге асырылады.";
83-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"83. Әкiмші он банктік күн ішінде шартқа қол қойғаннан кейiн оқуға Әлеуметтік көмек алушының дербес есеп шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен алғашқы оқу жылына төлемақы жүргiзедi.
Оқуға әлеуметтік көмек алушы ақшалай қаражаттар түскеннен кейін үш банктік күн ішінде оқуға төлемақы жүргізеді және Әкімшіге төлеу туралы түбіртекті ұсынады.";
106-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"106. После определения права на социальную помощь на основе социального контракта Администратор приглашает заявителя и (или) членов его семьи для разработки индивидуального плана помощи семье и заключения социального контракта активизации семьи (далее – индивидуальный план) согласно формам, утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 17 мая 2016 года № 385 "Об утверждении форм документов для участия в проекте "Өрлеу" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13773).".
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
Г. Касенов
Секретарь маслихата
города Астаны
Ж. Нурпеисов

"106. Әлеуметтік келісімшарт негізінде әлеуметтік көмекке құқығы айқындалғаннан кейін Әкімші өтініш берушіні және (немесе) отбасы мүшелерін "Өрлеу" жобасына қатысуға арналған құжаттар нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № 385 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13773 болып тіркелген) нысан бойынша отбасыға көмектің жеке жоспарын әзірлеу және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасау үшін (бұдан әрі – жеке жоспар) шақырады.".
2. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Г. Қасенов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
Ж. Нұрпейісов