О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 622 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 апреля 2017 года № 275. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2017 года № 15143. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 27.02.2018 № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.07.2017.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 622 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5446, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 3, 2009 года) следующие изменения:
в Правилах ведения лицевых счетов, утвержденных указанным приказом (далее - Правила):
пункт 20 изложить в следующей редакции;
"20. Сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов (далее – Сведения об отсутствии (наличии) задолженности) по форме, согласно приложению 18 к настоящим Правилам предоставляются в электронном виде по запросу налогоплательщика (налогового агента), направленного в орган государственных доходов по месту регистрационного учета через веб-портал "электронного правительства", веб- приложение информационных систем органов государственных доходов, Государственную корпорацию "Правительство для граждан".
Для учета запросов на выдачу Сведений об отсутствии (наличии) задолженности ведется журнал регистрации запросов и выдачи Сведений об отсутствии (наличии) задолженности по форме, согласно приложению 20 к настоящим Правилам.";
приложения 18, 19 и 20 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Дербес шоттарды жүргізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 622 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 25 сәуірдегі № 275 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 25 мамырда № 15143 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 306 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 27.02.2018 № 306 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2017 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Дербес шоттарды жүргізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 622 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 5446 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2009 ж. № 3 жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Дербес шоттарды жүргізу ережелерінде:
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Осы Ережелерге 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есебі мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтер (бұдан әрі – Берешектің жоқ (бар) екені туралы мәліметтер) салық төлеушінің (салық агентінің) тіркеу есебінің орны бойынша мемлекеттік кірістер органына "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы, мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің веб-қосымшасы арқылы, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация арқылы жіберілген сұрау салуы бойынша электронды түрде беріледі.
Берешектің жоқ (бар) екені туралы мәліметтерді беруге сұрау салуларды есепке алу үшін сұрау салуларды тіркеу және осы Ережелерге 20-қосымшаға сәйкес Берешектің жоқ (бар) екені туралы мәліметтерді беру журналы жүргізіледі.";
көрсетілген Ережелерге 18, 19 және 20-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмелерін қағазда және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
От 25 апреля 2017 года № 275
Приложение 18
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан от 29
декабря 2008 года "Об
утверждении Правил ведения
лицевых счетов"
форма
____________________________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего сведения)
СВЕДЕНИЯ №_________
об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах
государственных доходов, по состоянию на "___" __________ 20 __ г.
Даны ___________________________________________________________________________
(БИН/ИИН, Ф.И.О. (при наличии) или наименование налогоплательщика)
в том, что по состоянию на "___" _________ 20 __ г. налогоплательщик имеет
задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов, в сумме
______________ тенге, не имеет задолженности, учет по которым ведется в органах
государственных доходов
(тенге)
№ п/п
Код бюджетной классификации и наименование налога и другого обязательного платежа, взносов, отчислений
Сумма налога и другого обязательного платежа, взносов, отчислений
Сумма пени
Сумма штрафа
недоимка
переплата (превышение)
недоимка
переплата
недоимка
переплата
1
2
3
4
5
6
7
8
по налогу на добавленную стоимость положительное сальдо рассматривается как
превышение и/или излишне уплаченная сумма
1. Всего налоговой задолженности
тенге
2. Задолженность по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
тенге
3. Задолженность по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование
тенге
4. Задолженность по социальным отчислениям
тенге
Сведения выданы __________________________________________________________
(место требования)
"___" _____________ 20 __ г.
(дата выдачи)
Подпись
в сведении отражена информация _________ органов государственных доходов
в сведении отражена информация __________структурных подразделений
(наименование государственного органа, выдавшего сведения)
Приложение к сведению об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым
ведется в органах государственных доходов, по состоянию на "___" __________ 20 __ г.
БИН/ИИН ______________, Ф.И.О. (при наличии) или наименование налогоплательщика:
БИН/ИИН налогоплательщика и/или его структурного подразделения
Наименование налогоплательщика и/или его структурного подразделения
КБК
Сумма налога, платежа, взносов, отчислений (+. -)
Сумма пени (+. -)
Сумма штрафа (+. -)
Всего
задолженность
переплата
1
2
3
4
5
6
7
8
КОГД 1
Наименование ОГД 1
Итого
недоимки
переплаты
Итого
недоимки
переплаты
КОГД 2
Наименование ОГД 2
Итого
недоимки
переплаты
Итого
недоимки
переплаты
КОГД 3
Наименование ОГД 3
Итого
недоимки
переплаты
Итого
недоимки
переплаты
Всего налоговой задолженности
Всего переплаты по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
Задолженность по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
Переплата по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
Задолженность по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование
Переплата по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование
Задолженность по социальным отчислениям
Переплата по социальным отчислениям
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 275
Приложение 19
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года № 622
"Об утверждении Правил
ведения лицевых счетов"
Онлайн сервис задолженности
Сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов
Наименование налогоплательщика: ____________________________
ИИН/БИН налогоплательщика: ____________________________
Всего задолженности (тенге): _________________
Итого налоговой задолженности
Задолженность по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
Задолженность по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование
Задолженность по социальным отчислениям
Таблица задолженностей по органам государственных доходов
Орган государственных доходов __________________
По состоянию на ___________________
Всего задолженности:
Итого налоговой задолженности
Задолженность по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
Задолженность по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование
Задолженность по социальным отчислениям
Таблица задолженностей по налогоплательщику и его структурным подразделениям
Наименование налогоплательщика: ____________________________
ИИН/БИН налогоплательщика: ____________________________
Всего задолженности: _________________
КБК
Задолженность по платежам, учет по которым ведется в органах государственных доходов
Задолженность по сумме пени
Задолженность по сумме штрафа
Всего задолженности
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 275
Приложение 20
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года № 622
"Об утверждении Правил
ведения лицевых счетов"
__________________________________________
(наименование государственного органа)
Журнал
регистрации запросов и выдачи Сведений об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов, за 20___г.
№ п/п
Дата записи
Наименование налогоплательщика
БИН/ИИН
Дата запроса
№ запроса
Цель формирования
Орган, куда представляется
Дата формирования
Дата отправки

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2017 жылдың 1 шілдесінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 275 бұйрығына
1–Қосымша
"Дербес шоттарды жүргізу
ережелерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 622 бұйрығына
18-қосымша
нысан
___________________________________________________ (мәліметті берген мемлекеттік органның атауы) 20__ ж. "___"____________жағдай бойынша
салық төлеушінің есебі мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін берешегiнiң
жоқ (бар) екендiгi туралы
_____________МӘЛІМЕТ
__________________________________________________________________ берiлдi
(салық төлеушінің БСН/ЖСН, аты-жөнi немесе атауы (болған кезде)
20__ж. "__"_____________жағдай бойынша салық төлеушiнiң __________теңге сомада есебі мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін бойынша берешегi бар,есебі мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін бойынша берешегі жоқ
(теңге)
р/с
Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндетті төлемдердiң атауы және бюджеттік сыныптама коды
Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндетті төлемдер сомасы
Өсiмпұл сомасы
Айыппұл сомасы
берешек
артық төлеу (асып түсу)
берешек
артық төлеу
берешек
артық төлеу
1
2
3
4
5
6
7
8
қосылған құн салығы бойынша көрсетілген бағандағы оң сальдо асып түсу және/немесе артық төленген сома peтінде қарастырылады.
1. Салық берешегiнiң барлығы
теңге;
2. Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешек
теңге;
3. Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың бойынша берешек
4. Әлеуметтiк аударымдар бойынша берешек
теңге;
- мәліметте_______ мемлекеттік кіріс органдарының ақпараттары көрсетілген
- мәліметте_______ құрылымдық бөлiмшесінiң Мәлімет________________________________________ берiлдi (талап еткен жер)
20__ж. "__"_________________ (берген күнi)
Қолы
ақпараттары көрсетілген
_______________________________________________
(мәліметті берген мемлекеттік органның атауы)
20 __ ж. "___" __________ жағдайы бойынша
салық төлеушінің есебі мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін берешегiнiң
жоқ (бар) екендiгi туралы мәліметке қосымша Салық төлеушінің БСН/ЖСН, аты-жөнi немесе атауы (болған кезде) __________________________________________________
Салық төлеушiнiң және/немесе оның құрылымдық бөлiмшесінiң БСН/ЖСН
Салық төлеушiнiң және/немесе оның құрылымдық бөлiмшесінiң атауы
БСК
Салықтық төлемнiң, жарналардың, аударымдарының сомалары
(+. -)
Өсiмпұл сомасы (+. -)
Айыппұл сомасы
(+. -)
Барлығы
берешек
артық төлеу
1
2
3
4
5
6
7
8
1 CОК
1 МКО атауы
Жиыны
бересi
артық төлеу
Жиыны
бересi
артық төлеу
2 CОК
2 МКО атауы
Жиыны
бересi
артық төлеу
Жиыны
бересi
артық төлеу
3 CОК
3 МКО атауы
Жиыны
бересi
артық төлеу
Жиыны
бересi
артық төлеу
Салық берешегінiң барлығы
Салық және бюджетке төленетін басқа да мiндеттi төлем бойынша артық төлеулердiң барлығы
Мiндеттi зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешек
Мiндеттi зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша артық төлеу
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың бойынша артық төлеу
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың бойынша берешек
Әлеуметтiк аударымдар бойынша берешек
Әлеуметтiк аударымдар бойынша артық төлеу
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 275 бұйрығына
2 – Қосымша
"Дербес шоттарды жүргізу
ережелерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 622 бұйрығына
19 қосымша
Онлайн берешек сервисі
Салық төлеушінің есебі мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін берешегiнiң
жоқ (бар) екендiгi туралы мәлімет Салық төлеушінің атауы ______________________________________ салық төлеушінің БСН/ЖСН __________________________________ Барлық берешек, оның ішінде (теңге):___________________________
Берешек қортындысы, салық сомасы(теңге):
Мiндеттi зейнетақы жарналары, кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешек (теңге):
Әлеуметтiк аударымдар бойынша берешек (теңге):
шағымдалғандар сатысында тұрған салық тексерулерінің нәтижелері бойынша есептелген сомалар (теңге):
төлеу мерзімі өзгертілген салық сомасы (теңге):
оңалту рәсімі қолданылған сомалар (теңге):
Мемлекеттік кірістер органдары бойынша берешектер кестесі
Мемлекеттік кірістер органы __________________
___________________жағдай бойынша
Барлық берешек:
Салық берешегінің жинағы
Мiндеттi зейнетақы жарналары, бойынша берешек
Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешек
Әлеуметтiк аударымдар бойынша берешек
Берешектерінің жалпы сомасында көрсетілмеген (жою жағдайын қоспағанда)
шағымдалу сатысында болып табылатын және шағымдалған салық тексеруі нәтижелері бойынша есептелген сомалар;
төлеу мерзімі өзгертілген салық сомасы;
оңалту рәсімі қолданылған сомалар;
Салық төлеушінің немесе оның құрылымдық бөлімшесінің берешектер кестесі
Салық төлеушінің атауы: ________________________________
Салық төлеушінің БСН/ЖСН: ____________________________
Берешектің барлығы: ___________________________________
БСК
Салық берешегінің сомасы бойынша
Өсімпұл берешегінің сомасы бойынша
Айыппұл берешегінің сомасы бойынша
Берешектің барлығы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 275 бұйрығына
3 – Қосымша
"Дербес шоттарды жүргізу
ережелерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 622 бұйрығына
20-қосымша
_____________________________________
(мемлекеттік органының атауы)
20___ жыл үшін салық өтініштерін тіркеу және салық берешегі, салық төлеушінің есебі
мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін берешегiнiң жоқ (бар) екендiгi туралы
мәліметтерді беру журналы
р/с №
Жазу күні
Салық төлеушінің атауы
БСН/ЖСН
Өтінішті қабылдау күні
Өтініш №
Құрастыру мақсаты
Көрінетін орган
Құрастыру күні
Беру күні