О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 413 "Об утверждении Правил предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществления мониторинга за их реализацией"
Приказ Министра общественного развития Республики Казахстан от 10 августа 2018 года № 13. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 2018 года № 17311. Утратил силу приказом Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 26 сентября 2022 года № 406.
Сноска. Утратил силу приказом Министра информации и общественного развития РК от 26.09.2022 № 406 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 413 "Об утверждении Правил предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществления мониторинга за их реализацией" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12764, опубликован 12 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществления мониторинга за их реализацией, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) местный исполнительный орган (акимат) - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории.";
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Государственные гранты предоставляются оператором в рамках направлений, предусмотренных пунктом 1 статьи 5 Закона и на основании договора о передаче денежных средств для предоставления государственных грантов неправительственным организациям, заключаемым уполномоченным органом в сфере взаимодействия с неправительственными организациями (далее - уполномоченный орган) и местными исполнительными органами с оператором.
Негосударственные гранты предоставляются оператору на основаниях и в порядке, предусмотренных в договоре, заключенном на добровольной основе между оператором и физическим или юридическим лицом.
4. Предоставление государственных грантов осуществляется путем проведения конкурсного отбора неправительственным организациям, включенным в Базу данных неправительственных организаций (далее - Конкурс) согласно пункту 3 статьи 6-1 Закона на основании плана предоставления грантов для неправительственных организаций (далее – План):

"Үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 413 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрінің 2018 жылғы 10 тамыздағы № 13 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 28 тамызда № 17311 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 26 қыркүйектегі № 406 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.09.2022 № 406 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 413 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12764 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 12 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидаларында:
2-тармақтың 4-1) тармақшасы мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"4-1) жергілікті атқарушы орган (әкімдіктер) – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқару мен өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалық атқарушы орган.";
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік гранттарды Заңның 5-бабының 1-тармағымен көзделген бағыттар шеңберінде және үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) және жергілікті атқарушы органдар үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік гранттарды беру үшін оператормен ақшалай қаражатты табыстау туралы жасалған шарт негізінде оператор береді.
Мемлекеттік емес гранттар оператор және жеке немесе заңды тұлға арасында ерікті негізде жасалған шарт негізінде және аталған шартта көзделген тәртіпте операторға ұсынылады.
4. Мемлекеттік гранттарды беру Заңның 6-1-бабының 3-тармағына сәйкес Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорына енгізілген үкіметтік емес ұйымдарға конкурстық іріктеу (бұдан әрі – Конкурс) өткізу жолымен үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру жоспарының (бұдан әрі – Жоспар) негізінде жүзеге асырылады:

1) из средств республиканского бюджета – на основании Плана уполномоченного органа;
2) из средств местного бюджета – на основании Плана местных исполнительных органов.";
пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Объявление содержит следующие основные сведения:
1) дату и время окончания приема заявок;
2) перечень необходимых документов для участия в конкурсе;
3) утвержденный План, а в случае внесения изменений и дополнений в План указываются темы измененного Плана;
4) сроки реализации социальных проектов и программ.
10. Для участия в Конкурсе заявитель не позднее даты и времени окончания приема заявок вносит оператору посредством почтовой связи и (или) нарочно и (или) через веб портал заявку на государственном и (или) русском языках на бумажном и электронном носителях, включающую следующие документы:
1) заявление на участие в конкурсе на предоставление гранта для неправительственных организаций по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) анкету заявителя по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) сведения о потенциале заявителя по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) содержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) смету расходов по реализации социального проекта и (или) социальной программы по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, с указанием сумм предполагаемых расходов на материально-техническое обеспечение в ходе социального проекта и (или) социальной программы (в рамках установленных процентов к сумме социального проекта и (или) социальной программы). Под материально-техническим обеспечением понимается закупка товаров, работ и услуг, напрямую не связанных с реализацией гранта и направленных на развитие организации;
6) копию устава организации;
7) бухгалтерский баланс организации на последнюю отчетную дату;
8) согласие указанных партнеров и (или) привлекаемых специалистов на участие в предлагаемом социальном проекте и(или) социальной программе;
9) документы, подтверждающие наличие собственного вклада Заявителя или других источников финансирования социального проекта и (или) социальной программы.
При внесении заявок посредством почтовой связи и (или) нарочно документы прошнуровываются и скрепляются печатью (при наличии) и подписью первого руководителя заявителя либо его заместителя.";
пункт 12 исключить;
пункт 13 изложить в следующей редакции:

1) республикалық бюджет қаражатынан – уәкілетті органның Жоспары негізінде;
2) жергілікті бюджет қаражатынан – жергілікті атқарушы органның Жоспары негізінде.";
9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Хабарландыру келесі негізгі мәліметтерден тұрады:
1) өтінімдерді қабылдаудың аяқталу күні мен уақыты;
2) конкурсқа қатысуға арналған қажетті құжаттар тізбесі;
3) бекітілген Жоспар, ал өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайда өзгертілген Жоспардың тақырыптары көрсетіледі;
4) әлеуметтік жобалар мен бағдарламаларды іске асыру мерзімі.
10. Конкурсқа қатысу үшін өтініш беруші өтінімдерді қабылдаудың аяқталу күні мен уақытынан кешіктірмей, операторға пошталық байланыс арқылы және (немесе) қолма-қол және (немесе) веб портал арқылы қағаз және электрондық жеткізгіштерде келесі құжаттарды қамтитын мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріндегі өтінімді енгізеді:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға cәйкес нысан бойынша үкіметтік емес ұйымдарға грантты беруге арналған конкурсқа қатысуға өтініш;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің сауалнамасы;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің әлеуеті туралы мәліметтер;
4) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылып отырған әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны;
5) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама барысында материалдық-техникалық қамтамасыз етуге болжамды шығыстар сомасын көрсету арқылы (әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның сомасына белгіленген пайыздар шеңберінде) әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыру бойынша шығындар сметасы. Материалдық-техникалық қамтамасыз ету деп грантты іске асырумен тікелей байланысты емес және ұйымды дамытуға бағытталған тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу ұғынылады;
6) ұйым жарғысының көшірмесі;
7) соңғы есеп күніне ұйымның бухгалтерлік балансы;
8) ұсынылған әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламада көрсетілген әріптестер және (немесе) тартылатын мамандардың келісімі;
9) өтiнiм берушiнiң өз салымының немесе әлеуметтiк жоба және (немесе) әлеуметтiк бағдарламаны қаржыландырудың өзге де көздерiнiң болуын растайтын құжаттар.
Өтінімдерді почта байланысы арқылы және (немесе) қолма-қол енгізер кезде құжаттар тігіледі және өтінім берушінің бірінші басшысының не оның орынбасарының қолы қойылып, мөрмен (болған жағдайда) бекітіледі.";
12-тармақ алып тасталсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"13. Оператор отказывает в участии в конкурсе и направляет заявителю соответствующее уведомление в следующих случаях:
1) в случае несоответствия заявки требованиям, указанным в пункте 10 настоящих Правил;
2) несоответствия заявки утвержденному Плану;
3) отсутствия и (или) несвоевременной подачи сведений о заявителе в Базу данных неправительственных организаций, согласно пункту 3 статьи 6-1 Закона;
4) несоответствие темы гранта предмету, цели и видам деятельности заявителя согласно Уставу.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. В случае признания конкурса несостоявшимся по одной или нескольким темам грантов, уполномоченный орган или местные исполнительные органы, при необходимости, вносят изменения и дополнения в План, после чего проводится дополнительный конкурс в соответствии с настоящими Правилами.";
пункты 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"18. Оператор в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты утверждения Плана формирует предварительный состав конкурсной комиссии из экспертов согласно направлениям Плана.
Оператор в течение 3 (трех) рабочих дней после окончания приема заявок на участие в Конкурсе направляет экспертам, входящим в состав предварительной конкурсной комиссии, список заявителей и форму уведомления о наличии либо об отсутствии конфликта интересов по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
19. На основе информации о наличии либо отсутствии конфликта интересов оператор утверждает окончательный состав конкурсной комиссии, при необходимости включая дополнительных экспертов из реестра, не позднее 3 (трех) рабочих дней с даты окончания проверки заявок оператором на соответствие требованиям настоящих Правил. Оператор размещает на своем интернет-ресурсе окончательный состав конкурсной комиссии в течение 3 (трех) календарных дней со дня заседания конкурсной комиссии.
Конкурсная комиссия состоит из председателя, заместителя председателя, членов конкурсной комиссии и секретаря. В состав конкурсной комиссии входит до пятнадцати членов согласно направлениям Плана. Конкурсная комиссия состоит из нечетного количества членов. Тридцать процентов от общего количества членов конкурсной комиссии формируется из экспертов, предложенных оператором, семьдесят процентов - из экспертов, предложенных неправительственными организациями. Председатель и заместитель председателя конкурсной комиссии избираются на его заседании.
Членами конкурсной комиссии не могут быть работники оператора.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. После изучения заявок, члены конкурсной комиссии оценивают их согласно показателям, указанным в приложении 7 к настоящим Правилам.
Баллы по каждому показателю суммируются и выставляется общий балл.";

"13. Оператор мынадай:
1) осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген талаптарға өтінімнің сәйкес келмеуі анықталған;
2) өтінім бекітілген Жоспарға сәйкес келмеген;
3) Заңның 6-1-бабының 3-тармағына сәйкес Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорында өтінім беруші туралы мәліметтер болмаған және (немесе) уақытылы ұсынылмаған;
4) грант тақырыбының Жарғыға сәйкес өтінім беруші қызметінің мәніне, мақсаты мен түрлеріне сәйкес келмеген жағдайларда конкурсқа қатысуға қабылдаудан бас тартады және өтініш берушіге тиісті хабарламаны жолдайды.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Гранттың бір немесе бірнеше тақырыбы бойынша конкурс өткізілмеген деп танылған жағдайда уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы органдар қажет болған жағдайда Жоспарға өзгерістер мен толықтырулар енгізеді, одан кейін осы Қағидаларға сәйкес қосымша конкурс өткізеді.";
18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Оператор Жоспарды бекіткен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Жоспардың бағыттарына сәйкес сарапшылардан конкурстық комиссияның алдын ала құрамын қалыптастырады.
Оператор конкурсқа қатысу үшін өтінімдерді қабылдауды аяқтағаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде конкурстық комиссияның алдын ала құрамына кіретін сарапшыларға осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушілердің тізімін және мүдделер қақтығысы болуы не болмауы туралы хабарлама нысанын жолдайды.
19. Мүдделер қақтығысы болуы не болмауы туралы ақпарат негізінде оператор конкурстық комиссияның түпкілікті құрамын, қажет болған жағдайда тізілімнен қосымша сарапшылар тізімін қосу арқылы оператордың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексеруді аяқтаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей бекітеді. Оператор конкурстық комиссияның түпкілікті құрамын конкурстық комиссия отырысына дейін 3 (үш) күн ішінде өзінің интернет-ресурсына орналастырады.
Конкурстық комиссия төрағадан, төрағаның орынбасарынан, конкурстық комиссияның мүшелерінен және хатшыдан тұрады. Конкурстық комиссия құрамына Жоспардың бағыттарына сәйкес он бес мүшеге дейін кіреді. Конкурстық комиссия мүшелердің тақ санынан тұрады. Конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы санынан отыз пайызы – оператор ұсынған сарапшылардан, ал жетпіс пайызы үкіметтік емес ұйымдар ұсынған сарапшылардан қалыптастырылады. Конкурстық комиссияның төрағасы және төрағаның орынбасары оның отырысында тағайындалады.
Оператордың қызметкерлері конкурстық комиссияның мүшелері бола алмайды.".
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Өтінімдерді зерделегеннен кейін конкурстық комиссияның мүшелері оларды осы Қағидаларға 7-қосымшада көрсетілген көрсеткіштерге сәйкес бағалайды.
Әрбір көрсеткіш бойынша ұпай жинақталып, жиынтық ұпай белгіленеді.".

пункты 28 и 29 изложить в следующей редакции:
"28. В целях эффективного контроля реализации гранта в соответствии с его целевым назначением, оператором проводится мониторинг реализации грантов в соответствии с договором о предоставлении гранта.
29. В целях осуществления мониторинга реализации грантов, оператор при необходимости:
1) запрашивает у грантополучателя дополнительную информацию с указанием срока ее представления;
2) посещает мероприятия в рамках социального проекта и (или) социальной программы, по которым предоставлен грант;
3) направляет уполномоченных лиц по месту реализации социального проекта и (или) социальной программы для подтверждения представляемой грантополучателями информации;
4) принимает иные меры в соответствии с договором о предоставлении гранта и законодательством Республики Казахстан.";
приложение 1 к Правилам предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществления мониторинга за их реализацией, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к Правилам предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществления мониторинга за их реализацией, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 3 к Правилам предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществления мониторинга за их реализацией, изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 4 к Правилам предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществления мониторинга за их реализацией, изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 5 к Правилам предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществления мониторинга за их реализацией, изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
приложение 6 к Правилам предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществления мониторинга за их реализацией, изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
дополнить приложением 7 к Правилам предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществления мониторинга за их реализацией, согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам гражданского общества Министерства общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

28 және 29-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Гранттың іске асырылуын оның нысаналы тағайындалуына сәйкес тиімді бақылау мақсатында оператор грант беру туралы шартқа сәйкес гранттың іске асырылуына мониторинг жүргізеді.
29. Гранттың іске асырылуына мониторингті іске асыру мақсатында оператор қажет болған жағдайда:
1) грант алушыдан оны ұсыну мерзімі көрсетілген қосымша ақпарат сұратады;
2) грант берілген әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама шеңберіндегі іс-шараларға барады;
3) грант алушылар ұсынған ақпаратты растау үшін әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыру орны бойынша уәкілетті адамдарды жібереді;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына және грантты ұсыну туралы шартқа сәйкес өзге де шаралар қабылдайды.";
Үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидаларына 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидаларына 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидаларына 3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидаларына 4-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидаларына 5-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидаларына 6-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидаларына 7-қосымшамен осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің Азаматтық қоғам істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде қазақ және орыс тілдерінде электронды түрде ресми жариялауға және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства общественного развития Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр общественного развития
Республики Казахстан
Д. Калетаев
Приложение 1
к приказу Министра
общественного развития
Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 13
Приложение 1
к Правилам предоставления
грантов для неправительственных
организаций и осуществления
мониторинга за их реализацией
Форма
Кому: Некоммерческому акционерному
обществу "Центр поддержки
гражданских инициатив"
От кого: ____________________
(указать полное наименование заявителя)
Заявление на участие в конкурсе на предоставление гранта для неправительственных организаций*
Настоящим заявлением _____________________________________________________
(указать полное наименование организации)
(далее – заявитель) выражает желание принять участие в конкурсе на предоставление
грантов для неправительственных организаций (далее – конкурс) по теме
гранта: "______________________________________________________________________"
(указать тему и направление гранта в соответствии с утвержденным Планом)
и согласие реализовать социальный проект и (или) социальную программу в соответствии с
условиями конкурса.
Заявитель настоящим подтверждает и гарантирует, что вся информация,
содержащаяся в Заявлении и прилагаемых к ней документах, является подлинной,
соответствует истинным фактам, и выражает осведомленность об ответственности за
предоставление недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации,
качественных и иных характеристиках, соблюдении им авторских и смежных прав, а также
иных ограничений, предусмотренных действующим законодательством Республики
Казахстан. Заявитель принимает на себя полную ответственность за предоставление таких
недостоверных сведений.
________________________________________________ _________ _____________________
(должность руководителя организации)             (подпись) (расшифровка подписи)
Дата заполнения "____" ________________ 20___год
_________________________________________
* Заполняется на фирменном бланке заявителя.
Приложение 2
к приказу Министра общественного
развития Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 13
Приложение 2
к Правилам предоставления
грантов для неправительственных
организаций и осуществления
мониторинга за их реализацией
Форма
Анкета заявителя
№ п/п
Наименование
Информация (заполняется заявителем)
1.
Наименование заявителя в соответствии со справкой о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или свидетельством о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
2.
Дата государственной регистрации (перерегистрации)
3.
Бизнес-идентификационный номер
4
Фактический адрес
5.
Информация о целевой группе заявителя
6.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность первого руководителя, контактные номера телефонов (в том числе мобильный) и адрес электронной почты
7.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) главного бухгалтера (бухгалтера), контактные номера телефонов (в том числе мобильный) и адрес электронной почты
8.
Трудовые ресурсы всего Из них:
Штатные сотрудники
Привлекаемые специалисты
Волонтеры
Приложение 3
к приказу Министра общественного
развития Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 13
Приложение 3
к Правилам предоставления
грантов для неправительственных
организаций и осуществления
мониторинга за их реализацией
Форма
Сведения о потенциале заявителя

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қоғамдық даму министрі
Д. Кәлетаев
Қазақстан Республикасы
Қоғамдық даму министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 13 бұйрығына
1-қосымша
Үкіметтік емес ұйымдарға
арналған гранттар беру және
олардың іске асырылуына
мониторингті жүзеге асыру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге: "Азаматтық
бастамаларды қолдау орталығы"
коммерциялық емес акционерлік
қоғамына
Кімнен: ____________________________
(сұраныс берушінің толық
атауын көрсету)
Үкіметтік емес ұйымдарға берілетін гранттар конкурсына қатысуға өтініш*
Осы өтінішті бере отырып ______________________________________________
(ұйымның толық атауын көрсету)
(ары қарай – өтініш беруші) "________________________________________________"
(бекітілген Жоспарға сәйкес гранттың тақырыбы мен бағытын көрсету)
грант тақырыбы бойынша үкіметтік емес ұйымдарға берілетін гранттар конкурсына
(арықарай – конкурс) қатысуға тілек білдіреді және конкурс шарттарына сай әлеуметтік
жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны жүзеге асыруға келісім береді.
Өтініш беруші осы арқылы Өтінімнің ішіндегі барлық ақпараттың шынайы екендігін,
шынайы фактілерге сәйкес келетінідігін растайды және кепілдік береді, және өзінің
құзыреттілігі, біліктілігі, сапалық және басқа сипаттамалары туралы жалған ақпарат
беру, авторлық және сабақтас құқықтарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының
қолданыстағы заңнамасында көзделген басқа да шектеулерді сақтау үшін
жауапкершілік туралы хабардар екендігін білдіреді. Өтініш беруші жалған ақпарат беру
үшін толық жауапкершілікті өз мойнына алады.
_______________________________ ________ ___________________________
(ұйым жетекшісінің лауазымы) (қолы) (қолтаңбаның толық жазылуы)
Толтырған күні "____" ________________20___жыл
_________________________________________________
* Өтініш берушінің фирмалық бланкісінде толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоғамдық даму министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 13 бұйрығына
2-қосымша
Үкіметтік емес ұйымдарға
арналған гранттар беру және
олардың іске асырылуына
мониторингті жүзеге асыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өтініш берушінің сауалнамасы
п/п
Атауы
Ақпарат (сұраныс беруші толтырады)
1.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) куәлігі туралы анықтамаға немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікке сәйкес өтініш берушінің атауы
2.
Мемлекеттік тіркеуден өткен күні (қайта тіркеу)
3.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
4
Нақты мекенжайы
5.
Өтініш берушінің мақсатты тобы туралы ақпарат
6.
Бірінші басшының (болған жағдайда) тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, байланыс нөмірлері мен электронды мекенжайы
7.
Бас есепшінің (болған жағдайда) тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, байланыс нөмірлері (ұялы телефон нөмірімен қоса), электронды мекенжайы
8.
Еңбек ресурсы барлығы:
Оның ішінде:
Штаттағы қызметкерлер
Шақырылған мамандар
Волонтерлер
Қазақстан Республикасы
Қоғамдық даму министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 13 бұйрығына
3-қосымша
Үкіметтік емес ұйымдарға
арналған гранттар беру және
олардың іске асырылуына
мониторингті жүзеге асыру
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Өтініш берушінің әлеуеті туралы ақпарат

1. Обоснование соответствия предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы уставной деятельности организации.
2. Опыт работы заявителя по теме гранта.
Перечисляется предыдущие аналогичные социальные проекты и (или) социальные программы, реализованные или находящиеся в процессе реализации за последние 3 (три) года (проекты и услуги, выполненные специалистами организации на индивидуальной основе или через другие организации, не могут считаться соответствующим опытом самой организации).
Сроки реализации социального проекта и (или) социальной программы
Наименование социального проекта и (или) социальной программы (краткое описание основной деятельности)
Наименование заказчика (донора) и географический охват выполненного социального проекта и (или) социальной программы
Стоимость социального проекта и (или) социальной программы
Результаты социального проекта и (или) социальной программы
3. Наличие у заявителя материально-технической базы для реализации социального проекта и (или) социальной программы.
Описывается готовность организации к реализации социального проекта и (или) социальной программы (технико-экономические и финансовые показатели).
4. Состав проектной команды заявителя (работники, которые будут вовлечены в реализацию предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена проектной команды
Должность
Опыт работы, соответствующий задачам социального проекта и (или) социальной программы с указанием наименования проектов и его роли в их реализации
Стаж работника (указать количество лет)
Обязанности в социальном проекте и (или) социальной программе, ответственность
5. Опыт работы неправительственной организации в соответствующем регионе (заполняется в случае подачи заявки на темы гранта, предусмотренные Планом местных исполнительных органов).
Опишите опыт работы в соответствующем регионе, в котором запланирована реализация социального проекта и (или) социальной программы.
Сроки реализации социального проекта и (или) социальной программы
Наименование социального проекта и (или) социальной программы (краткое описание основной деятельности)
Наименование заказчика (донора) и географический охват выполненного социального проекта и (или) социальной программы
Стоимость социального проекта и (или) социальной программы
Результаты социального проекта и (или) социальной программы
Приложение 4
к приказу Министра общественного
развития Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 13
Приложение 4
к Правилам предоставления
грантов для неправительственных
организаций и осуществления
мониторинга за их реализацией
Форма
Содержание предлагаемого социальном проекте и (или) социальной программы

1. Ұсынылатын әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның ұйымның жарғылық қызметіне сәйкестігінің негіздемесі.
2. Өтінің берушінің грант тақырыбы бойынша жұмыс тәжірибесі.
Соңғы 3 (үш) жылда жүзеге асырылған немесе жүзеге асырылып жатқан осыған ұқсас әлеуметтік жобалар және (немесе) әлеуметтік бағдарламалар көрсетіледі (ұйымның жекелеген қызметкерлері өздігінен өткізген немесе өзге ұйымдар арқылы жүзеге асырған жобалар мен қызмет түрлері ұйымның өзінің жұмыс тәжірибесі болып саналмайды).
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асырылу мерзімі
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның атауы (негізгі қызмет түрі)
Тапсырыс берушінің атауы (донор) және жүзеге асырылған әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның географиялық қамтылу аймағы
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның құны
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижесі
3. Өтініш берушінің әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны жүзеге асыруға арналған материалдық-техникалық базасының болуы.
Ұйымның әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны жүзеге асыруға дайындығы баяндалады (техникалық-экономикалық көрсеткіштер).
4. Өтініш берушінің жобалық тобының құрамы (жобаланған әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны жүзеге асыруға тартылатын қызметкерлер).
Жобалық топ мүшесінің (болған жағдайда)
аты-жөні
Лауазымы
Қызметкердің әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама міндетіне сәйкес жұмыс тәжірибесі, жобалардың атауы және оларды жүзеге асырудағы рөлін көрсете отырып
Жұмыс тәжірибесі (жылдардың санын көрсету)
Әлеуметтік жобадағы және (немесе) әлеуметтік бағдарламадағы міндеттері, жауапкершілігі
5. Үкіметтік емес ұйымның тиісті өңірдегі жұмыс тәжірибесі (жергілікті атқарушы органдардың Жоспарында көзделген грант тақырыбына өтінім берілген жағдайда толтырылады).
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асырылуы жоспарланған өңірдегі жұмыс тәжірибесін сипаттаңыз.
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асырылу мерзімі
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның атауы (негізгі қызмет түрі)
Тапсырыс берушінің атауы (донор) және жүзеге асырылған әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның географиялық қамтылу аймағы
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның құны
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижесі
Қазақстан Республикасы
Қоғамдық даму министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 13 бұйрығына
4-қосымша
Үкіметтік емес ұйымдарға
арналған гранттар беру және
олардың іске асырылуына
мониторингті жүзеге асыру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны

1. Основная информация о социальном проекте и (или) социальной программе.
Цель социального проекта и (или) социальной программы
Задачи социального проекта и (или) социальной программы
Предлагаемая деятельность
Территориальный охват
Целевые группы
Ожидаемые результаты
2. Обоснованность реализации социального проекта и (или) социальной программы.
Описание текущей ситуации по проблемам, на решение которых направлен социальный проект и (или) социальная программа
Ссылки на статистические данные и (или) данные исследований, в том числе собственных
Информация о проведении работы по выявлению потребностей целевой группы (оценка потребностей)
3. Целевые группы (кто получит пользу от реализации социального проекта и (или) социальной программы).
Описывается участие представителей целевых групп в процессе планирования и реализации социального проекта и (или) социальной программы.
Целевая группа
Количество
Возраст
Какую пользу получит целевая группа
4. Партнеры по социальному проекту и (или) социальной программе и заинтересованные стороны.
Перечисляется все партнеры социального проекта и (или) социальной программы и заинтересованных стороны, описывается их участие в социальном проекте и (или) социальной программе (например, государственные органы, неправительственные организации, представители бизнес-сектора, средств массовой информации, международные организации и прочие), а также виды поддержки (информационная, консультативная и другие).
Наименование партнера, заинтересованной стороны
Вид участия и конкретное направление
5. Обратная связь с целевой группой по социальному проекту и (или) социальной программе.
Наименование целевой группы
Каким образом будет замеряться уровень удовлетворенности целевой группы
6. План мониторинга реализации социального проекта и (или) социальной программы.
Цель социального проекта или социальной программы:
Задача
Мероприятия
Краткосрочные и долгосрочные результаты
Индикаторы (к краткосрочным и долгосрочным результатам)
Периодичность измерения
7. Календарный план социального проекта и (или) социальной программы.
Мероприятие
Месяц 1
Месяц 2
Месяц 3
Месяц 4
Месяц 5
Месяц 6
8. Риски социального проекта и (или) социальной программы.
Риск
Стратегия снижения вероятности и минимизации последствий
9. Освещение деятельности социального проекта и (или) социальной программы в средствах массовой информации (далее – СМИ).
Информационный продукт (статья, видеоролик, баннер, пост, бюллетень, др)
Количество информационных продуктов за время социального проекта и(или) социальной программы
Каналы освещения (телевидение, печатные издания, интернет-порталы, собственный сайт, социальные сети, радио, рассылки, др.)
Частота распространения информации

1. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама туралы негізгі ақпарат.
Әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мақсаты
Әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның міндеттері
Ұсынылатын іс-шаралар
Аумақтық қамтылуы
Мақсатты топтар
Күтілетін нәтижелер
2. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны жүзеге асырудың негіздемесі.
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама бағытталған мәселелер бойынша ағымдағы жағдайдың сипаттамасы
Статистикалық деректерге және (немесе) зерттеу деректеріне, соның ішінде өз зерттеулеріне сілтеме
Мақсатты топтың қажеттіліктерін анықтау бойынша жұмыс туралы ақпарат (қажеттіліктерді бағалау)
3. Мақсатты топтар (әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асырудан пайда алатын кімдер).
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны жоспарлау және іске асыру үрдісіне мақсатты топ өкілдерінің қатысуы сипатталады.
Мақсатты топ
Саны
Жасы
Мақсатты топтың алатын пайдасы
4. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама серіктестері мен мүдделі тараптар.
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның барлық серіктестері мен мүдделі тараптар тізіліп (мысалы, мемлекеттік органдар, үкіметтік емес ұйымдар, бизнес саласының өкілдері, БАҚ өкілдері, халықаралық ұйымдар және т.б.) олардың әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаға қатысуы, сондай-ақ қолдау түрлері (ақпараттық, кеңес беру) баяндалады.
Серіктестің, мүдделі тараптың атауы
Қатысу түрі мен нақты бағыты
5. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама бойынша сұраныс берушімен кері байланыс.
Мақсатты топтың атауы
Мақсатты топтың қанағаттану деңгейі қалай өлшенеді
6. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асырылуына мониторинг жасау жоспары.
Әлеуметтік жоба және әлеуметтік бағдарламаның мақсаты:
Міндет
Іс-шара
Қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді нәтижелер
Индикаторлар (қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді нәтижелерге)
Өлшеу жиілігі
7. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның күнтізбелік жоспары.
Іс-шара
1-ай
2-ай
3-ай
4-ай
5-ай
6-ай
8. Әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның тәуекелдері.
Тәуекел
Ықтималдығын азайту стратегиясы және салдарын барынша азайту стратегиясы
9. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама қызметінің баспасөз ақпарат құралдарында (ары қарай – БАҚ) жариялануы.
Ақпараттық өнім (мақала, видеоролик, баннер, пост, бюллетень және т.б.)
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама кезіндегі ақпараттық өнімдердің саны
Жарықтандыру арналары (теледидар, баспа басылымдары, интернет-порталдар, өз веб-сайты, әлеуметтік желілер, радио, пошта жәшіктері және т.б.)
Ақпараттың таралуы жиілігі

10. Устойчивость социального проекта и (или) социальной программы.
Возможность продолжения деятельности после окончания финансирования и (или) продвижения результатов
Какова роль организации в обеспечении устойчивости и (или) дальнейшего продвижения результатов
Приложение 5
к приказу Министра
общественного развития
Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 13
Приложение 5
к Правилам предоставления
грантов для неправительственных
организаций и осуществления
мониторинга за их реализацией
Форма
Смета расходов по реализации социального проекта и (или) социальной программы
Статьи расходов*
Единица измерения
Количество
Стоимость, в тенге
Всего, в тенге
Источники финансирования
Заявитель (собственный вклад)
Другие источники софинансирования
Средства гранта
1
Административные затраты:
1) заработная плата, в том числе:
2) социальный налог и социальные отчисления
3) обязательное медицинское страхование
4) банковские услуги
5) расходы на оплату услуг связи
6) коммунальные услуги и (или) эксплуатационные расходы
7) расходы на оплату аренды за помещения
8) расходные материалы, приобретение товаров, необходимых для обслуживания и содержания основных средств и другие запасы, в том числе:
9) прочие расходы, в том числе:
2
Материально-техническое обеспечение
3
Прямые расходы:
1) мероприятие 1
расходы на служебные командировки, в том числе:
суточные (указать количество командировок и человек, человеко- дней)
проживание (указать количество командировок и человек, человеко- дней)
проезд (расписать количество командировок и человек)
приобретение раздаточных материалов, в том числе:
расходы по оплате работ и услуг, оказываемых юридическими и физическими лицами, в том числе:
работы и услуги физических лиц, в том числе:
работы и услуги юридических лиц, в том числе:
представительские расходы:
кофе-брейк
обед
аренда зала
2) мероприятие 2
Итого:
_______________________________
* Расходы расшифровываются по всем мероприятиям согласно календарному плану социального проекта и (или) социальной программы. Смета может не отражать все перечисленные виды расходов, исходя из потребностей социального проекта и (или) социальной программы. Дополнение статьи расходов допускается в зависимости от потребности мероприятий.
Приложение 6
к приказу Министра
общественного
развития Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 13
Приложение 6
к Правилам предоставления
грантов для неправительственных
организаций и осуществления
мониторинга за их реализацией
Форма
Кому: Некоммерческому
акционерному обществу "Центр
поддержки гражданских инициатив"
От кого: ____________________
(фамилия, имя, отчетство
(при его наличии) эксперта)
Уведомление о наличии либо об отсутствии (нужное подчеркнуть) конфликта интересов у члена конкурсной комиссии с заявителями конкурса на предоставление грантов
Я _____________________________________________________________, уведомляю
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта)
□ об отсутствии конфликта интересов с заявителями конкурса на предоставление грантов и
обязуюсь при осуществлении своей деятельности в качестве члена конкурсной комиссии
неукоснительно следовать принципам справедливости и объективности
□ о наличии конфликта интересов с заявителями конкурса на предоставление грантов
(отметить нужное).
Являетесь ли Вы членом (участником), действующим учредителем (нужное
подчеркнуть) неправительственной организацией (если да, то указать наименование
неправительственной организации):
_______________________________________________________________________________.
Являетесь ли Вы членом органа управления, руководителем неправительственной
организации (если да, то указать орган управления, наименование неправительственной
организации и занимаемую должность):
_______________________________________________________________________________.
Получали ли Вы в течение последнего года оплату за оказанные услуги или прямую
финансовую поддержку от неправительственной организации (если да, то указать, какие
именно услуги и наименование неправительственной организации):
_______________________________________________________________________________.
Имеются ли у Вас близкие родственные связи с работниками неправительственной
организации (если да, то указать фамилию, имя, отчество (при его наличии) работника,
наименование неправительственной организации, в которой он работает, степень родства):
_______________________________________________________________________________.
Имеются ли у Вас иные потенциальные конфликты интересов (если да, то указать
какие):
_______________________________________________________________________________.
Я подтверждаю, что понимаю политику в отношении конфликта интересов и несу
ответственность за достоверность информации при заполнении данного уведомления.
"____" ________________20___год Подпись _________________
Приложение 7
к приказу Министра
общественного
развития Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 13
Приложение 7
к Правилам предоставления
грантов для неправительственных
организаций и осуществления
мониторинга за их реализацией
Содержание баллов по показателям оценки заявок
Показатели оценки
Балл
Расшифровка баллов
1
Общий потенциал организации:
степень соответствия уставной деятельности организации целям проекта;
наличие у заявителя опыта реализации аналогичных социальных проектов и (или) социальных программ;
значимость результатов реализованных ранее аналогичных социальных проектов и (или) социальных программ;
готовность организации к реализации социального проекта и (или) социальной программы).

10. Әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның тұрақтылығы.
Қаржыландыру аяқталғаннан кейін қызметті жалғастыру және (немесе) нәтижелерді насихаттау мүмкіндігі
Тұрақтылықты қамтамасыз ету және (немесе) нәтижелерді одан әрі насихаттаудағы ұйымның рөлі қандай
Қазақстан Республикасы
Қоғамдық даму министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 13 бұйрығына
5-Қосымша
Үкіметтік емес ұйымдарға
арналған гранттар беру және
олардың іске асырылуына
мониторингті жүзеге асыру
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыру бойынша шығыстардың сметасы
Шығыстардың бабтары*
Өлшем бірлігі
Саны
Құны, теңгемен
Барлығы, теңгемен
Қаржыландыру көздері
Өтініш беруші (өз салымы)
Қоса қаржыландырудың басқа көздері
Грант қаражаты
1
Әкімшілік шығындар:
1) жалақы, оның ішінде
2) әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
3) міндетті медициналық сақтандыру
4) банк қызметтері
5) байланыс қызметтерін төлеуге арналған шығыстар
6) коммуналдық қызметтер және (немесе) пайдалану шығыстары
7) үй-жайды жалға алуды төлеуге арналған шығыстар
8) шығыс материалдары, негізгі құралдарға қызмет көрсетуге және оларды ұстауға қажетті тауарларды сатып алу және басқа да қорлар, оның ішінде:
9) өзге де шығыстар, оның ішінде:
2
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету, оның ішінде:
3
Тура шығыстар:
1) 1-іс-шара
қызметтік іссапарларға арналған шығыстар, оның ішінде:
тәуліктік ақы (іссапарлардың және адамдардың санын, адам-күнін көрсету)
тұру (іссапарлардың және адамдардың санын, адам-күнін көрсету)
жолақысы (іссапарлардың және адамдардың санын жазу)
тарату материалдарын сатып алу, оның ішінде:
заңды және жеке тұлғалар орындайтын жұмыстар мен көрсететін қызметтерге ақы төлеу бойынша шығыстар, оның ішінде:
жеке тұлғалардың жұмыстары және қызметтері, оның ішінде:
заңды тұлғалардың жұмыстары және қызметтері, оның ішінде:
өкілдік шығыстар:
кофе-брейк
Түскі ас
Залды жалға алу
2) 2-іс-шара
Барлығы:
_______________________________
* Шығыстар әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның күнтізбелік жоспарына сәйкес барлық іс-шаралар бойынша ажыратылады. Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаға байланысты жоғарыда баяндалған шығыс түрлерінің барлығы сметада көрініс табуы міндетті емес. Шығыс баптарын толықтыруға іс-шараның қажеттіліктеріне байланысты жол беріледі.
Қазақстан Республикасы
Қоғамдық даму министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 13 бұйрығына
6-қосымша
Үкіметтік емес ұйымдарға
арналған гранттар беру және
олардың іске асырылуына
мониторингті жүзеге асыру
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Кімге: "Азаматтық
бастамаларды қолдау орталығы"
коммерциялық емес акционерлік
қоғамы
кімнен: ____________________________
(өтініш берушінің толық
атауын көрсету)
Конкурстық комиссия мүшесінің грант ұсынуға конкурсқа өтініш берушілермен мүдделер қақтығысының болуы не болмауы туралы (керегінің астын сызыңыз) хабарлама
Мен______________________________________________________, хабарлаймын
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
□ грант ұсынуға конкурсқа өтініш берушілермен мүдделер қақтығысының болмауы
туралы хабарлаймын және конкурстық комиссияның мүшесі ретінде өзімнің
қызметімді жүзеге асыру кезінде әділдік және объективтілік қағидаттарын мүлтіксіз
сақтауға міндеттенемін
□ грант ұсынуға конкурсқа өтініш берушілермен мүдделі қақтығыстың болуы туралы
(керегін белгілеңіз).
Сіз үкіметтік емес ұйымның мүшесі (қатысушысы), жұмыс істеп жатқан
құрылтайшысы (керегінің астын сызыңыз) болып табыласыз ба? (егер болсаңыз, онда
үкіметтік емес ұйымның атауын көрсетіңіз):
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Сіз басқару органының мүшесі, үкіметтік емес ұйымның басшысы болып табыласыз ба
(егер болсаңыз, онда басқару органын, үкіметтік емес ұйымның атауын және атқаратын
лауазымыңызды көрсетіңіз):
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Сіз соңғы бір жылдың ішінде үкіметтік емес ұйымнан қызмет көрсеткен үшін немесе
тура қаржылық қолдау көрсеткен үшін төлем алдыңыз ба? (егер болсаңыз, нақты
қандай қызметтер екенін және үкіметтік емес ұйымның атауын көрсетіңіз):
_________________________________________________________________________.
Сізде үкіметтік емес ұйымның қызметкерлерімен жақын туыстық байланыстарыңыз
бар ма? (егер болсаңыз, қызметкердің тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда),
ол жұмыс істейтін үкіметтік емес ұйымның атауын, туыстық деңгейін көрсетіңіз):
_________________________________________________________________________.
Сізде өзге де әлеуетті мүдделер қақтығысы бар ма? (болған жағдайда, қандай екенін
көрсетіңіз): _______________________________________________________________.
Мен мүдделер қақтығысына қатысты саясатты түсінетінімді растаймын және осы
хабарламаны толтыру кезіндегі ақпараттың дәйектілігіне жауаптымын.
20___жылғы "____" ________________ Қолы _________________
Қазақстан Республикасы
Қоғамдық даму министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 13 бұйрығына
7-қосымша
Үкіметтік емес ұйымдарға
арналған гранттар беру және
олардың іске асырылуына
мониторингті жүзеге асыру
қағидаларына
7-қосымша
Өтінімдерді бағалау көрсеткіштері бойынша ұпай мазмұны
Бағалау көрсеткіштері
Ұпай
Ұпайлардың түсініктемесі
1
Ұйымның жалпы әлеуеті:
ұйымның жарғылық қызметі жобаның мақсаттарына сәйкес келу дәрежесі;
әлеуметтік жобаларды және (немесе) әлеуметтік бағдарламаларды іске асырудағы өтінім берушінің тәжірибесі;
осы уақытқа дейін жүзеге асырылған әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламалардың нәтижелерінің маңыздылығы;
ұйымның әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға дайындығы.

от 1 до 5
1
Общий потенциал организации полностью не соответствует ни одному из подпунктов показателя
2
Общий потенциал организации соответствует одному из подпунктов показателя
3
Общий потенциал организации соответствует двум подпунктам показателя
4
Общий потенциал организации соответствует трем подпунктам показателя
5
Общий потенциал организации соответствует всем подпунктам показателя
2
Опыт и квалификация специалистов, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы:
специалисты, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы, обладают практическим опытом, необходимым для эффективной реализации проекта;
специалисты, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы обладают квалификацией, необходимой для эффективной реализации проекта;
обязанности в социальном проекте и (или) социальной программе специалистов, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствуют их опыту и квалификации.
от 1 до 3
1
Опыт и квалификация специалистов, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы соответствуют одному из подпунктов показателя
2
Опыт и квалификация специалистов, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы соответствуют двум подпунктам показателя
3
Опыт и квалификация специалистов, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы соответствуют трем подпунктам показателя
3
Направленность содержания предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы на достижение целей, указанным в Плане грантового финансирования:
понимание и четкое описание проблемы (текущей ситуации), поддерживаемое статистикой и ссылками на официальные источники;
охват бенефициаров и масштаб реализации проекта в соответствии со сепцификой предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы;
наличие аргументированного объяснения того, как и почему мероприятия, реализуемые в рамках предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы приведут к достижению целей предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы;
наличие плана мониторинга, содержащий количественные и качественные индикаторы, достижение которых приведет к запланированный цели социального проекта и (или) социальной программы;
наличие инновационных способов достижения поставленных цели и задач.

1 ден 5-ке дейін
1
Ұйымның жалпы әлеуеті осы көрсеткіш тармақшаларының ешқайсысына толығымен сәйкес келмейді
2
Ұйымның жалпы әлеуеті көрсеткіш тармақшаларының біреуіне ғана сәйкес келеді
3
Ұйымның жалпы әлеуеті көрсеткіш тармақшаларының екеуіне сәйкес келеді
4
Ұйымның жалпы әлеуеті көрсеткіш тармақшаларының үшеуіне сәйкес келеді
5
Ұйымның жалпы әлеуеті көрсеткіш тармақшаларының барлығына сәйкес келеді
2
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тартылатын мамандардың тәжірибесі мен біліктілігі:
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны жүзеге асыру үшін тартылуға жоспарланып жатқан мамандардың жобаны тиімді жүзеге асыру үшін жұмыс тәжірибесі бар;
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны жүзеге асыру үшін тартылуға жоспарланып жатқан мамандардың жобаны тиімді жүзеге асыру үшін біліктілігі бар;
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны жүзеге асыру үшін тартылуға жоспарланып жатқан мамандардың әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламадағы міндеттері олардың тәжірибесі мен біліктілігіне сәйкес келеді.
1 ден 3-ке дейін
1
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тартылатын мамандардың тәжірибесі мен біліктілігі көрсеткіш тармақшаларының біреуіне сәйкес келеді
2
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тартылатын мамандардың тәжірибесі мен біліктілігі көрсеткіш тармақшаларының екеуіне сәйкес келеді
3
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тартылатын мамандардың тәжірибесі мен біліктілігі көрсеткіш тармақшаларының үшеуіне сәйкес келеді
3
Гранттық қаржыландыру Жоспарында көрсетілген мақсаттарға қол жеткізуге ұсынылатын әлеуметтік жоба (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұнының бағыты:
статистикамен және ресми дереккөздерге сілтеме жасай отырып, проблеманы (ағымдағы жағдайды) түсіну және түсіндіру;
ұсынылатын әлеуметтік жоба (немесе) әлеуметтік бағдарламаның ерекшелігіне сәйкес бенефициарларды қамту және жобаны іске асыру ауқымы;
ұсынылатын әлеуметтiк жоба және (немесе) әлеуметтiк бағдарламаның аясында жүзеге асырылатын іс-шаралар қалай және не себепті ұсынылған әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мақсаттарына қол жеткізуге мүмкіндік беретіндігін дәлелдермен түсіндірілуінің болуы;
әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жоспарлы мақсатына жетуге мүмкіндік беретін сандық және сапалық көрсеткіштері бар мониторинг жоспарының болуы;
алға қойған жетістіктер мен мақсаттарға жетудің инновациялық жолдарының болуы;

от 1 до 7
1
Cодержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы не соответствует данному показателю
2
Содержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует одному из пяти подпунктов показателя
3
Содержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует двум из пяти подпунктов показателя
4
Содержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует трем из пяти подпунктов показателя
5
Содержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует четырем из пяти подпунктов показателя
6
Cодержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы не полностью соответствует всем подпунктам показателя
7
Cодержание предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует всем подпунктам показателя
4
Значимость, достижимость результатов и обеспечение устойчивости социального проекта и (или) социальной программы:
четко представлена роль организации в обеспечении устойчивости социального проекта и (или) социальной программы;
планируемые результаты реалистичны и могут быть достигнуты в рамках предлагаемого социального проекта и (или) социальной программы;
планируемые результаты имеют практическую значимость;
четко описана возможность продолжения деятельности после окончания финансирования и (или) продвижения результатов.
от 1 до 5
1
Значимость, достижимость результатов и обеспечение устойчивости социального проекта и (или) социальной программы полностью не соответствует ни одному из подпунктов показателя
2
Значимость, достижимость результатов и обеспечение устойчивости социального проекта и (или) социальной программы соответствует одному из подпунктов показателя
3
Значимость, достижимость результатов и обеспечение устойчивости социального проекта и (или) социальной программы соответствует двум подпунктам показателя
4
Значимость, достижимость результатов и обеспечение устойчивости социального проекта и (или) социальной программы соответствует трем подпунктам показателя
5
Значимость, достижимость результатов и обеспечение устойчивости социального проекта и (или) социальной программы соответствует всем подпунктам показателя
5
Обоснованность представленной сметы расходов и сроков реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствие деятельности смете расходов и срокам социального проекта и (или) социальной программы:
представленные в смете расходы обоснованы и реалистичны;
представленные сроки реализации проекта обоснованы и реалистичны;
представленные в смете расходы соответствуют деятельности социального проекта и (или) социальной программы;
сроки реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствуют деятельности социального проекта и (или) социальной программы.
от 1 до 5
1
Обоснованность представленной сметы расходов и сроков реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствие деятельности смете расходов и срокам социального проекта и (или) социальной программы полностью не соответствует ни одному из подпунктов показателя
2
Обоснованность представленной сметы расходов и сроков реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствие деятельности смете расходов и срокам социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует одному из подпунктов показателя
3
Обоснованность представленной сметы расходов и сроков реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствие деятельности смете расходов и срокам социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует двум из подпунктов показателя
4
Обоснованность представленной сметы расходов и сроков реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствие деятельности смете расходов и срокам социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует трем из подпунктов показателя
5
Обоснованность представленной сметы расходов и сроков реализации социального проекта и (или) социальной программы, соответствие деятельности смете расходов и срокам социального проекта и (или) социальной программы полностью соответствует всем подпунктам показателя
6
В случае предоставления государственных грантов за счет средств местного бюджета – опыт работы неправительственной организации в соответствующем регионе.
3
3
Заявитель имеет опыт работы в соответствующем регионе

1 ден 7 - ге дейін
1
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны аталған көрсеткіштерге сәйкес келмейді
2
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны көрсеткіштің бес тармақшасының біреуіне сәйкес келеді
3
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны көрсеткіштің бес тармақшасының екеуіне сәйкес келеді
4
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны көрсеткіштің бес тармақшасының үшеуіне сәйкес келеді
5
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны көрсеткіштің бес тармақшасының төртеуіне сәйкес келеді
6
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны көрсеткіштің бес тармақшасының барлығына толығымен сәйкес келмейді
7
Ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның мазмұны көрсеткіштің барлығына толығымен сәйкес келеді
4
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелерінің маңыздылығы мен қол жетімділігі, тұрақтылығының қамтамасыз етілуі:
әлеуметтік жоба (немесе) әлеуметтік бағдарламаның тұрақтылығын қамтамасыз етудегі ұйымның рөлі нақты көрсетілген;
ұсынылатын әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның аясындағы жоспарланған нәтижелер шындыққа негізделген және қол жетімділігі мүмкін;
жоспарланған нәтижелер тәжірибелік маңыздылыққа ие;
қаржыландыру және нәтижелерді жылжыту аяқталғаннан кейінгі әрекеттің жалғасу мүмкіндігі нақты сипатталған.
1 ден 5-ке дейін
1
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелерінің маңыздылығы мен қол жетімділігі, тұрақтылығының қамтамасыз етілуі көрсеткіш тармақшаларының ешқайсысына сәйкес келмейді
2
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелерінің маңыздылығы мен қол жетімділігі, тұрақтылығының қамтамасыз етілуі көрсеткіш тармақшаларының біреуіне сәйкес келеді
3
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелерінің маңыздылығы мен қол жетімділігі, тұрақтылығының қамтамасыз етілуі көрсеткіш тармақшаларының екеуіне сәйкес келеді
4
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелерінің маңыздылығы мен қол жетімділігі, тұрақтылығының қамтамасыз етілуі көрсеткіш тармақшаларының үшеуіне сәйкес келеді
5
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелерінің маңыздылығы мен қол жетімділігі, тұрақтылығының қамтамасыз етілуі көрсеткіш тармақшаларының барлығына толығымен сәйкес келеді
5
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асыру мерзімі мен ұсынылған шығыстар сметасының негізділігі, әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асыру мерзімі мен ұсынылған шығыстар сметасының қызметке сәйкес келуі:
сметада ұсынылған шығындар негізделген және шынайы;
ұсынылған жобаны жүзеге асыру мерзімдері негізделген және шынайы;
сметада ұсынылған шығындар әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның қызметіне сәйкес келеді;
ұсынылған жобаны жүзеге асыру мерзімдері әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның қызметіне сәйкес келеді.
1 ден 5-ке дейін
1
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асыру мерзімі мен ұсынылған шығыстар сметасының негізділігі, әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асыру мерзімі мен ұсынылған шығыстар сметасының қызметке сәйкес келуі көрсеткіш тармақшаларының ешқайсысына сәйкес келмейді
2
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асыру мерзімі мен ұсынылған шығыстар сметасының негізділігі, әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асыру мерзімі мен ұсынылған шығыстар сметасының қызметке сәйкес келуі көрсеткіш тармақшаларының біреуіне сәйкес келеді
3
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асыру мерзімі мен ұсынылған шығыстар сметасының негізділігі, әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асыру мерзімі мен ұсынылған шығыстар сметасының қызметке сәйкес келуі көрсеткіш тармақшаларының екеуіне сәйкес келеді
4
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асыру мерзімі мен ұсынылған шығыстар сметасының негізділігі, әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асыру мерзімі мен ұсынылған шығыстар сметасының қызметке сәйкес келуі көрсеткіш тармақшаларының үшеуіне сәйкес келеді
5
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асыру мерзімі мен ұсынылған шығыстар сметасының негізділігі, әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның жүзеге асыру мерзімі мен ұсынылған шығыстар сметасының қызметке сәйкес келуі көрсеткіш тармақшаларының барлығына толығымен сәйкес келеді
6
Жергілікті бюджет қаражатынан мемлекеттік гранттар ұсынған жағдайда – тиісті өңірдегі үкіметтік емес ұйымның жұмыс тәжірибесі
3
3
Өтінім берушінің тиісті өңірде жұмыс тәжірибесі бар