О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам образовательной деятельности Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 декабря 2018 года № 134. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 декабря 2018 года № 17866.
В соответствии со статьей 5-1 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", с подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
К. Кожамжаров
Утвержден приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 4 декабря 2018 года № 134
Перечень некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 27.01.2023 № 45 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 55 "Об утверждении Правил организации и осуществления учебного процесса, учебно-методической и научно-методической деятельности в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13671, опубликован 13 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в Правилах организации и осуществления учебного процесса, учебно-методической и научно-методической деятельности в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в пункте 3:
подпункты 4), 5) исключить;
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) самостоятельная работа обучающегося под руководством преподавателя (далее – СРОП) – аудиторная работа обучающегося под руководством преподавателя, проводимая по утвержденному графику, которая входит в общее расписание учебных занятий и подразделяется на: самостоятельную работу магистранта под руководством преподавателя (СРМП) или самостоятельную работу докторанта под руководством преподавателя (СРДП).";
в пункте 5:
подпункты 5), 6), 8), 11) исключить;

Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының білім беру қызметі мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 4 желтоқсандағы № 134 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 5 желтоқсанда № 17866 болып тіркелді.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5-1-бабына және Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 маусымдағы Заңының 37-бабының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 134 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 27.01.2023 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында оқу процесін, оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік қызметті ұйымдастыру және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 55 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13671 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында оқу процесін, оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік қызметті ұйымдастыру және жүзеге асыру қағидаларында:
3-тармақта:
4) және 5) тармақшалар алып тасталсын;
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8) оқытушының басшылығымен жүргізілетін білім алушының өзіндік жұмысы (бұдан әрі – ОБӨЖ) – бекітілген кесте бойынша оқытушының басшылығымен жүргізілетін, оқу сабақтарының жалпы кестесіне кіретін білім алушының аудиториялық жұмысы және ол оқытушының басшылығымен жүргізілетін магистранттың өзіндік жұмысы (бұдан әрі – ОМӨЖ) немесе оқытушының басшылығымен жүргізілетін докторанттардың өзіндік жұмысы (бұдан әрі – ОДӨЖ) болып бөлінеді.";
5-тармақта:
5), 6), 8), 11) тармақшалар алып тасталсын;

пункты 6, 7 изложить в следующей редакции:
"6. Учебный год в Академии начинается с 1-го сентября соответствующего года и заканчивается согласно академическому календарю.
7. Освобождение от учебных занятий обучающихся производится с письменного разрешения директора Института послевузовского образования Академии (далее – ИПВО).";
пункты 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 изложить в следующей редакции:
"10. Академия самостоятельно разрабатывает образовательные программы послевузовского образования в соответствии с требованиями Государственного общеобязательного стандарта послевузовского образования, утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 604 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17669) (далее – ГОСО), отражающие результаты обучения, на основании которых разрабатываются рабочие учебные планы и рабочие учебные программы (далее – РУПр) по дисциплинам.
11. Образовательные программы послевузовского образования разрабатываются по принципу модульного обучения.
12. Содержание учебных дисциплин определяется РУПр.
РУПр разрабатываются по всем дисциплинам образовательной программы, рассматриваются на заседании УМС и утверждаются проректором, курирующим вопросы учебно-методической работы.
13. РУПр разрабатываются до начала учебного года на электронном и бумажных носителях.
14. РУПр содержат:
1) титульный лист;
2) сведения о преподавателе;
3) характеристику дисциплины (цель, задачи изучения дисциплины, требования к знаниям, умениям, навыкам и компетенциям обучающихся, пререквизиты и постреквизиты);
4) тематический план изучения дисциплины (лекции, семинарские (практические) занятия – в виде таблицы);
5) содержание дисциплины (вопросы лекций, семинарских (практических) занятий, задания для СРМП, СРДП, их объем в часах);
6) требования преподавателя, политика и процедуры;
7) критерии оценки знаний обучающихся;
8) список литературы: основной и дополнительный.
15. Лекционный комплекс (тезисы лекции), материалы по контролю и оценке учебных достижений обучающихся (письменные контрольные задания, тестовые задания, перечень вопросов для самоподготовки и другие), программное и мультимедийное сопровождение учебных занятий (в зависимости от содержания дисциплины), перечень специализированных аудиторий, кабинетов хранятся на бумажном носителе у преподавателя на кафедрах ИПВО.
16. Электронные варианты документов, указанных в пунктах 12, 15 и 22 настоящих Правил, вносятся до начала учебного года преподавателями соответствующих дисциплин в информационную систему, обеспечивающую автоматизацию учебного процесса.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:

6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Академиядағы оқу жылы тиісті жылдың 1 қыркүйегінен басталады және академиялық күнтізбеге сәйкес аяқталады.
7. Білім алушыларды оқу сабақтарынан босату академияның Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру институты (бұдан әрі – ЖОКБИ) директорының жазбаша рұқсатымен жүргізіледі.";
10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 604 бұйрығымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17669 болып тіркелген) (бұдан әрі – МЖМБС) талаптарына сәйкес Академия оқу нәтижелерін көрсететін жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын дербес әзірлейді, олардың негізінде пәндер бойынша жұмыс оқу жоспарлары мен оқу жұмыс бағдарламалары (бұдан әрі – ОЖБ) әзірленеді.
11. Жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары модульдік оқыту қағидаты бойынша әзірленеді.
12. Оқу пәндерінің мазмұны ОЖБ анықталады.
ОЖБ білім беру бағдарламасының барлық пәндері бойынша әзірленеді, ОӘК отырысында қарастырылады және оқу-әдістемелік жұмыс мәселелеріне жетекшілік ететін проректормен бекітіледі.
13. ОЖБ оқу жылы басталғанға дейін электронды және қағаз тасымалдағыштарда әзірленеді.
14. ОЖБ-ны:
1) негізгі бетті;
2) оқытушы туралы мәліметтерді;
3) пәннің сипаттамасын (пәнді оқудың мақсатын, міндеттерін, білім алушылардың біліміне, шеберлігіне, дағдылары мен құзыреттеріне қойылатын талаптарды, пререквизиттерді және постреквизиттерді);
4) пәнді оқытудың тақырыптық жоспарын (дәрістерді, семинарлық (практикалық) сабақтарды – кесте түрінде);
5) пәннің мазмұнын (дәріс, семинар (практикалық) сабақтарының сұрақтарын, ОМӨЖ, ОДӨЖ үшін тапсырмаларды, олардың сағатпен көлемін);
6) оқытушының талаптарын, саясатты және рәсімдерді;
7) білім алушылардың білімін бағалау өлшемшарттарын;
8) әдебиеттер тізімін: негізгі және қосымша құрайды.
15. Дәрістік кешен (дәріс тезистері), білім алушылардың оқу жетістіктерін бақылау және бағалау бойынша материалдар (жазбаша бақылау тапсырмалары, тест тапсырмалары, өзіндік дайындыққа арналған сұрақтар тізімі және басқалар), оқу сабақтарын бағдарламалық және мультимедиялық сүйемелдеу (пәннің мазмұнына байланысты), мамандандырылған аудиториялар, кабинеттер тізбесі ЖОКБИ кафедраларында оқытушыда қағаз тасымалдағышта сақталады.
16. Осы Қағиданың 12, 15 және 22-тармақтарында көрсетілген құжаттардың электрондық нұсқалары тиісті пәндер оқытушыларымен оқу жылы басталғанға дейін оқу процесін автоматтандыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйеге енгізіледі.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"22. Академия осуществляет подготовку магистрантов и докторантов в соответствии с:
1) типовым учебным планом (далее – ТУПл);
2) рабочим учебным планом;
3) индивидуальным планом работы магистранта и докторанта (далее – ИПРМ/ИПРД).";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Рабочие учебные планы (далее – РУПл) разрабатываются на весь период обучения на основе ТУПл и утверждаются Ректором Академии.
В РУПл определяются:
1) перечень дисциплин и их трудоемкость в кредитах,
2) порядок изучения, виды учебных занятий и формы контроля,
3) иные виды учебной деятельности (практика, научно-исследовательская работа магистранта, экспериментально-исследовательская работа магистранта, стажировка, комплексный экзамен, оформление и защита магистерской диссертации и др.).
РУПл служат основой для составления расписания занятий и расчета трудоемкости учебной работы преподавателя.";
пункт 25 исключить;
пункты 26, 27, 28, 29, 30 изложить в следующей редакции:
"26. Форма, структура и порядок разработки РУПл определяются Академией самостоятельно.
27. Магистрант и докторант обучается на основе ИПРМ/ИПРД, которые составляются под руководством научного руководителя (консультанта).
28. ИПРМ/ИПРД составляется на весь период обучения и включает следующие разделы:
1) научно-исследовательскую, экспериментально-исследовательскую работу (тема, направление исследования, сроки и форма отчетности);
2) практика, стажировка (программа, база, сроки и форма отчетности);
3) тема диссертации (проекта) с обоснованием и структурой;
4) план выполнения диссертации (проекта);
5) план научных публикаций, участие в научно-практических (научно-теоретических конференциях) и другое.
6) отметка о выполнении ИПРМ/ИПРД в установленные сроки;
7) подготовка диссертации (проекта);
8) внедрение результатов диссертации (проекта) в практическую, педагогическую и научную деятельность;
9) прохождение промежуточной и итоговой аттестации: сдачу комплексного экзамена, защита диссертации (проекта) и другое.
29. ИПРМ/ИПРД утверждается директором ИПВО в трех экземплярах: один – хранится в учебном деле обучающегося, второй – передается на кафедры (центры) и служит основанием для осуществления контроля за своевременным и качественным выполнением ИПРМ/ИПРД; третий – вручается магистранту и докторант.
30. Порядок определения темы магистерской и докторской диссертации (проекта), назначения научного руководителя (консультанта) определяется в соответствии требованиями ГОСО.
Требования к содержанию и оформлению магистерской диссертации (проекта), их подготовке и защите определяются Академией самостоятельно.";

"22. Академия магистранттар мен докторанттарды даярлауды:
1) үлгілік оқу жоспарына (бұдан әрі – ҮОЖ);
2) оқу жұмыс жоспарына;
3) магистранттың және докторанттың жеке жұмыс жоспарына (бұдан әрі-МЖЖЖ/ДЖЖЖ) сәйкес жүзеге асырады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Оқу жұмыс жоспарлары (бұдан әрі - ОЖЖ) ҮОЖ негізінде оқудың барлық кезеңіне әзірленеді және Академия ректорымен бекітіледі.
ОЖЖ-да:
1) пәндер тізбесі және олардың кредитпен еңбек сыйымдылығы;
2) оқу тәртібі, оқу сабақтарының түрлері және бақылау нысандары;
3) оқу қызметінің басқа да түрлері (практика, магистранттың ғылыми-зерттеу жұмысы, магистранттың ғылыми-эксперименттік жұмысы), тағылымдама, кешенді емтихан, магистрлік диссертацияны ресімдеу және қорғау және т.б.) анықталады.
ОЖЖ сабақ кестесін құруға және оқытушының оқу жұмысының еңбекті қажетсінуін есептеу үшін негіз болып табылады.";
25-тармақ алып тасталсын;
26, 27, 28, 29, 30-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"26. ОЖЖ нысаны, құрылымы және әзірлеу тәртібі Академия дербес анықтайды.
27. Магистрант және докторант МЖЖЖ/ДЖЖЖ негізінде оқиды, ол ғылыми жетекшінің (консультанттың) басшылығымен құрылады.
28. МЖЖЖ/ДЖЖЖ оқудың барлық кезеңіне жасалады және мынадай бөлімдерді қамтиды:
1) ғылыми-зерттеу, эксперименттік-зерттеу жұмысы (тақырыбы, зерттеу бағыты, есептілік мерзімі мен нысаны);
2) практика, тағылымдама (бағдарлама, база, есептілік мерзімі мен нысаны);
3) негіздемесі мен құрылымы бар диссертацияның (жобаның) тақырыбы;
4) диссертацияны (жобаны) орындау жоспары;
5) ғылыми жарияланымдардың жоспары, ғылыми-практикалық (ғылыми-теориялық конференцияларға) қатысу және басқалар.
6) МЖЖЖ/ДЖЖЖ белгіленген мерзімде орындалғаны туралы белгі;
7) диссертацияны (жобаны) дайындау;
8) диссертацияның (жобаның) нәтижелерін практикалық, педагогикалық және ғылыми қызметке енгізу;
9) аралық және қорытынды аттестаттаудан өту: кешенді емтихан тапсыру, диссертацияны (жобаны) қорғау және басқалар.
29. МЖЖЖ/ДЖЖЖ ЖОКБИ директорымен үш данада бекітіледі: біреуі - білім алушының оқу ісінде сақталады, екіншісі – кафедраларға (орталықтарға) беріледі және МЖЖЖ/ДЖЖЖ уақтылы және сапалы орындалуын бақылауды жүзеге асыру үшін негіз болады; үшіншісі – магистрантқа және докторантқа тапсырылады.
30. Магистрлік және докторлық диссертация (жоба) тақырыптарын белгілеу тәртібі, ғылыми жетекші (кеңесші) тағайындау МЖМБС талаптарына сәйкес анықталады.
Магистрлік диссертацияның (жобаның) мазмұнына және ресімделуіне, оларды дайындау және қорғауға талаптар Академиямен дербес анықталады.";

дополнить пунктом 30-1 следующего содержания:
"30-1. Ежегодно по завершении учебного года, магистрант и докторант проходит академическую аттестацию на предмет выполнения индивидуального плана работы. Процедура проведения академической аттестации магистранта и докторанта определяется Академией самостоятельно.
В случае не выполнения магистрантом и докторантом мероприятий, предусмотренных индивидуальным планом работы в установленные сроки, к нему применяются меры в порядке, установленном Правилами внутреннего распорядка Академии.";
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. Учебно-методическая документация разрабатывается соответствующими структурными подразделениями Академии, проходит обсуждение на заседаниях кафедр, УМС и после получения их положительного заключения утверждается директором ИПВО.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню.
3. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 57 "Об утверждении Правил организации учебного процесса с применением образовательных технологий в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13672, опубликован 13 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах организации учебного процесса с применением образовательных технологий в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. В Академии ДОТ применяются в отношении обучающихся, слушателей по програмам послевузовского образования и дополнительного образования.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Обязательный комплект состоит из:
1) рабочих учебных планов;
2) рабочих учебных программ;
3) электронного конспекта лекции, видеолекций;
4) материалов практических и семинарских занятий;
5) заданий для самостоятельной работы обучающегося и самостоятельной работы обучающегося под руководством преподавателя;
6) материалов по организации рубежного контроля (контрольных работ, тестовых заданий, индивидуальных заданий);
7) материалов по организации итогового контроля (тестовых экзаменационных заданий, вопросов к экзамену, билетов, экзаменационных контрольных работ);
8) графика проведения дистанционных консультаций.";
подпункт 1) пункта 22 изложить в следующей редакции:
"1) прямого общения обучающегося и преподавателя, в том числе в режиме on-line с использованием телекоммуникационных средств;".

мынадай мазмұндағы 30-1 тармақпен толықтырылсын:
"30-1. Жыл сайын оқу жылы аяқталғаннан кейін магистрант және докторант жеке жұмыс жоспарын орындау тұрғысынан академиялық аттестаттаудан өтеді. Магистрантты және докторантты академиялық аттестаттаудан өткізу тәртібі Академия дербес анықтайды.
Магистрант және докторант жеке жұмыс жоспарымен қарастырылған іс-шараларды белгіленген мерзімде орындамаған жағдайда, Академияның Ішкі тәртіп қағидаларымен орнатылған тәртіпте оған шаралар қолданылуы мүмкін.";
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Оқу-әдістемелік құжаттама Академияның тиісті құрылымдық бөлімшелерімен әзірленеді, кафедра, ОӘК отырыстарында талқылаудан өтеді және олардың оң қорытындысына ие болған соң ЖОКБИ директорымен бекітіледі.";
1-қосымша осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 57 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 13672 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін ұйымдастыру қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын;
"4-1. Академияда ҚБТ жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру және қосымша білім беру бағдарламалары бойынша білім алушыларға, тыңдаушыларға қатысты қолданылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Міндетті жиынтық:
1) жұмыс оқу жоспарларынан;
2) жұмыс оқу бағдарламаларынан;
3) дәрістердің, видеодәрістердің электрондық конспектілерінен;
4) практикалық және семинар сабақтарының материалдарынан;
5) білім алушының өзіндік жұмысы және оқытушының басшылығымен өзіндік жұмыстарына арналған тапсырмалардан;
6) аралық бақылауды ұйымдастыру материалдарынан (бақылау жұмыстары, тестілеу тапсырмалары, жеке тапсырмалар);
7) қорытынды бақылау ұйымдастыру материалдарынан (тестілеу емтихан тапсырмалары, емтихан сұрақтары, билеттер, емтихандық бақылау жұмыстары);
8) қашықтықтан консультациялар жүргізу кестесінен тұрады.";
22-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) білім алушы мен оқытушының тікелей, сондай-ақ телекоммуникациялық құралдарды пайдаланумен оn-line режимінде қатынасы;".

4. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 59 "Об утверждении Правил перевода и восстановления в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13656, опубликован 13 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет) следующие изменения:
в Правилах перевода и восстановления в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. При переводе или восстановлении обучающегося из зарубежной организации образования представляются следующие документы:
1) документ об освоенных учебных программах (академическая справка или транскрипт);
2) документ о завершении предыдущего уровня образования, который проходит процедуру нострификации в Республике Казахстан в порядке, установленном Правилами признания и нострификации документов об образовании, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 8 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5135);
3) результаты вступительных испытаний при поступлении в зарубежные организации образования.";
часть первую пункта 14 изложить в следующей редакции:
"14. Ликвидация академической разницы в дисциплинах рабочих учебных планов осуществляется обучающимся по индивидуальному графику, разрабатываемому подразделением учебно-методической работы Института послевузовского образования Академии (далее – ИПВО) и утвержденному курирующим проректором Академии.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Зачисление на учебу в Академию в порядке перевода оформляется приказом ректора Академии, предварительно согласованным с курирующим проректором, директором ИПВО и руководителем подразделения учебно-методической работы ИПВО.";
пункты 23, 24 изложить в следующей редакции:
"23. Подразделение учебно-методической работы ИПВО в течение трех календарных дней на основании предоставленной копии справки (транскрипта) определяет академическую разницу дисциплин в рабочих учебных планах, проводит перезачет освоенных кредитов при условии их соответствия содержанию и объему дисциплины и устанавливает курс обучения в соответствии с освоенными пререквизитами.
24. Зачисление на учебу в Академию в порядке восстановления оформляется приказом ректора Академии, предварительно согласованным с курирующим проректором, директором ИПВО и руководителем учебно-методического подразделения ИПВО.".

4. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 59 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13656 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Академияға шетелдік білім беру ұйымынан ауыстыру немесе қайта қабылдау кезінде мынадай құжаттар ұсынылады:
1) меңгерілген оқу бағдарламалары туралы құжат (академиялық анықтама немесе транскрипт);
2) білім берудің алдыңғы деңгейін аяқтағаны туралы құжат, ол Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтардағы № 8 бұйрығымен бекітілген Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау қағидаларымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5135 болып тіркелген) белгіленген тәртіпте, нострификациялау рәсімінен өтеді;
3) шетелдік білім беру ұйымына түсу кезінде түсу сынақтарының нәтижесі.";
14-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Жұмыс оқу жоспарлары пәндеріндегі академиялық айырмашылықты жою білім алушымен Академияның Жоғары оқу орнынан кейін білім беру институтының (бұдан әрі - ЖОКБИ) оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесімен әзірленетін және Академияның жетекшілік ететін проректорымен бекітілген жеке кесте бойынша жүзеге асырылады.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Академияға ауыстыру тәртібі бойынша оқуға қабылдау Академияның бірінші проректорымен, ЖОКБИ директорымен және ЖОКБИ оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесінің басшысымен алдын ала келісілгеннен кейін Академия ректорының бұйрығымен ресімделеді.";
23, 24-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"23. ЖОКБИ-дың оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесі күнтізбелік үш күн аралығында ұсынылған анықтама (транскрипт) көшірмесінің негізінде жұмыс оқу жоспарларындағы пәндердің академиялық айырмашылығы, пәннің мазмұны мен көлеміне сәйкес келген жағдайда меңгерілген кредиттерді қайта есептейді және меңгерілген пререквезиттерге сәйкес оқу курсын белгілейді.
24. Академияға қайта қабылдау тәртібі бойынша оқуға қабылдау жетекшілік ететін проректормен, ЖОКБИ директорымен, ЖОКБИ-дың оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесі басшысымен алдын ала келісілгеннен кейін Академия ректорының бұйрығымен ресімделеді.".

5. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 60 "Об утверждении Правил организации и прохождения профессиональной практики и стажировки обучающимися Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13657, опубликован 13 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах организации и прохождения профессиональной практики и стажировки обучающимися Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Профессиональная практика является обязательным компонентом образовательной программы и определяется согласно академическому календарю в соответствии с требованиями Государственного общеобязательного стандарта послевузовского образования, утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 604 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17669) (далее – ГОСО).
Профессиональная практика подразделяется на следующие виды: педагогическую, исследовательскую, производственную.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. При организации учебного процесса допускается введение профессиональной практики как раздельно от академического периода, так и параллельно с академическим периодом.";
часть вторую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"Приказом ректора Академии профессиональная практика закрепляется за соответствующей кафедрой ИПВО (далее – ответственная кафедра).";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Профессиональная практика проводится на основании договоров (меморандумов, соглашений), заключенных между Академией и базами практики не позднее, чем за один месяц до начала практики.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Для проведения профессиональной практики директором ИПВО утверждается программа и календарные графики, согласованные с базами практики не позднее, чем за один месяц до начала практики.";
пункты 27, 28 изложить в следующей редакции:
"27. Педагогическая практика для обучающихся организуется в объеме не менее 3 кредитов.
28. Педагогическая практика проводится в ВУЗах, с которыми заключены договоры (меморандумы, соглашения). Для докторантов допускается прохождение педагогической практики на базе ИПВО.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:

5. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім алушылардың кәсіптік практикасын және тағылымдамасын ұйымдастыру және одан өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 60 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13657 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім алушылардың кәсіптік практикасын және тағылымдамасын ұйымдастыру және өту қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Кәсіптік практика білім беру бағдарламасының міндетті компоненті болып табылады, академиялық күнтізбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 604 бұйрығымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17669 болып тіркелген) (бұдан әрі – МЖМБС) талаптарына сәйкес анықталады және мынадай түрлерге бөлінеді: педагогикалық, зерттеу, кәсіптік.";
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Оқу процесін ұйымдастыру кезінде кәсіптік практиканы академиялық кезеңнен тыс та, академиялық кезеңмен қатар да енгізуге болады.";
10-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кәсіптік практика Академия ректорының бұйрығымен ЖОКБИ-дың тиісті кафедрасына бекітіледі (бұдан әрі – жауапты кафедра).";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Кәсіптік практика Академия және практика базалары арасында практика басталардан кемінде бір ай бұрын жасалған шарттар (меморандумдар, келісімдер) негізінде өткізіледі.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Кәсіптік практиканы өткізу үшін ЖОКБИ-дың директоры практика басталар алдында кемінде бір ай бұрын практика базаларымен келісілген бағдарламаны және күнтізбелік кестелерді бекітеді.";
27, 28-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Білім алушылар үшін педагогикалық практика 3 кредиттен кем емес көлемде ұйымдастырылады.
28. Педагогикалық практика шарттар (меморандумдар, келісімдер) жасалған ЖОО-да өткізіледі. Докторанттар үшін педагогикалық практиканы ЖОКБИ-дың базасында өтуге болады.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"33. Исследовательская практика для обучающихся организуется в объеме не менее 3 кредитов.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Базами исследовательской практики являются:
1) кафедры ИПВО, осуществляющие научные исследования по темам, зарегистрированным в Национальном центре научно-технической информации либо закрепленным решением Ученого совета Академии;
2) межведомственный научно-исследовательский институт Академии;
3) научно-исследовательские центры, институты ВУЗов;
4) научно-исследовательские институты ведомственных ВУЗов.";
дополнить пунктом 45-1 следующего содержания:
"45-1. Допускается прохождение стажировки в период теоретического обучения без отрыва от учебного процесса.";
пункты 47, 48, 48, 50, 51, 52 изложить в следующей редакции:
"47. Стажировка проводится в государственных и правоохранительных органах, образовательных и (или) научных организациях и (или) зарубежных государств (далее – база стажировки) с учетом тем диссертационных исследований либо персональных приглашений обучающихся.
Для обучающихся предусматривается обязательное прохождение научной стажировки в научных организациях и (или) организациях соответствующих отраслей или сфер деятельности, в том числе за рубежом.
Перечень баз стажировок в зарубежных государствах составляется подразделением международного сотрудничества Академии (далее – подразделение) с учетом персональных приглашений обучающихся.
Перечень баз стажировок в государственных и правоохранительных органах, образовательных и (или) научных организациях составляется ответственной кафедрой и утверждается на Учебно-методическом совете.
48. Базы стажировок определяются в соответствии с научным направлением образовательных программ, темой диссертационного исследования, материально-технической базой, а также с учетом квалифицированного профессорско-преподавательского состава, научных сотрудников и практических работников.
49. Для прохождения стажировки обучающимся при участии научного руководителя (научного консультанта) составляется план по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам. План согласовывается с базой стажировки и рассматривается на заседании ответственной кафедры.
При прохождении зарубежной стажировки обучающийся направляет план прохождения стажировки в подразделение для согласования периода, срока, места и тематики стажировки с зарубежной базой стажировки.
50. При подтверждении базой стажировки приема обучающихся на стажировку, План утверждается директором ИПВО.
При прохождении зарубежной стажировки утвержденный План направляется в подразделение не менее чем за 4 недели (ближнее зарубежье) и 6 недель (дальнее зарубежье) до предполагаемого периода стажировки.

"33. Білім алушылар үшін зерттеу практикасы 3 кредиттен кем емес көлемде ұйымдастырылады.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Зерттеу практикасының базалары:
1) Ұлттық ғылыми-техникалық ақпарат орталығында тіркелген немесе Академияның Ғылыми кеңесінің шешімімен бекітілген тақырыптар бойынша ғылыми зерттеулерді жүзеге асыратын ЖОКБИ-дың кафедралары;
2) Академияның ведомствоаралық ғылыми-зерттеу институты;
3) ғылыми-зерттеу орталықтары, ЖОО институттары;
4) ведомстволық ЖОО ғылыми-зерттеу институттары болып табылады.";
мынадай мазмұндағы 45-1-тармақпен толықтырылсын:
"45-1. Тағылымдаманы оқу процесінен қол үзбей теориялық білім алу кезеңінде өтуге рұқсат етіледі.";
47, 48, 49, 50, 51, 52-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Тағылымдама мемлекеттік және құқық қорғау органдарында, білім беру және (немесе) ғылыми ұйымдарында және (немесе) шетел мемлекеттерінде (бұдан әрі - тағылымдама базалары) диссертациялық зерттеу тақырыптары немесе білім алушылардың жеке шақырулары есепке алынып жүргізіледі.
Білім алушылар үшін ғылыми ұйымдарда және (немесе) тиісті салалар немесе қызмет аяларының ұйымдарында, сонымен бірге шетелде ғылыми тағылымдаманы міндетті түрде өту қарастырылады.
Шетел мемлекеттеріндегі тағылымдама базаларының тізімі Академияның халықаралық ынтымақтастық бөлімшесімен (бұдан әрі – бөлімше) білім алушылардың жеке шақыртуларын ескере отырып құрастырылады.
Мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы, білім беру және (немесе) ғылыми ұйымдарындағы тағылымдама базаларының тізімі жауапты кафедрамен құрылады және Оқу-әдістемелік кеңесте бекітіледі.
48. Тағылымдама базалары білім беру бағдарламаларының ғылыми бағытына, диссертациялық зерттеу тақырыбына, материалдық-техникалық базаға сәйкес, сондай-ақ білікті профессорлық-оқытушылық құрамды, ғылыми қызметкерлерді және практикалық қызметкерлерді ескере отырып анықталады.
49. Білім алушы тағылымдамадан өту үшін ғылыми жетекшінің (ғылыми кеңесшінің) қатысуымен осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жоспар жасайды, ол тағылымдама базасымен келісіледі және жауапты кафедра отырысында қаралады.
Білім алушы шетелдік тағылымдамадан өту кезінде тағылымдамадан өту жоспарын шетелдік тағылымдамадан өту базасымен тағылымдаманың кезеңін, мерзімін, орнын және тақырыбын келісу үшін бөлімшеге береді.
50. Тағылымдамадан өту базасымен білім алушыларды тағылымдамаға қабылдау расталған жағдайда, жоспар Академия ЖОКБИ-ы директорымен бекітіледі.
Шетелдік тағылымдамадан өту кезінде бекітілген жоспар бөлімшеге тағылымдаманың болжамды кезеңіне дейін кемінде 4 апта (таяу шетел) және 6 апта (алыс шетел) бұрын жіберіледі.

51. Обучающиеся представляют в подразделение учебно-методической работы ИПВО следующие документы:
1) рапорт на имя ректора Академии с визами научного руководителя/консультанта, заведующего кафедрой, директора ИПВО и курирующего проректора Академии;
2) копии письма-приглашения от базы стажировки для прохождения стажировки, с переводом на государственный или русский языки (при необходимости);
3) план прохождения стажировки.
52. После принятия положительного решения ректором Академии, в течение трех рабочих дней подразделение учебно-методической работы вносит на подписание ректору Академии приказ о командировании обучающегося на стажировку.";
пункты 57, 58 изложить в следующей редакции:
"57. После завершения стажировки, обучающийся представляет в подразделение учебно-методической работы ИПВО документ, подтверждающий прохождение стажировки (сертификат, свидетельство, справка и т.д.).
58. По истечении пяти рабочих дней после окончания стажировки, обучающимся составляется отчет о прохождении стажировки по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Отчет заверяется научным руководителем (консультантом), заведующим ответственной кафедры и передается в подразделение учебно-методической работы ИПВО.
Отчет обучающегося о результатах стажировки рассматривается комиссией, создаваемой директором ИПВО из числа заведующего ответственной кафедрой и ее преподавателей.
Для защиты отчета обучающийся приглашается на заседание комиссии. Результаты защиты отчета оцениваются в соответствии с балльно-рейтинговой буквенной системой оценок.
Решение комиссии оформляется протоколом.".
6. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 61 "Об утверждении Правил организации работ по подготовке, экспертизе, апробации, изданию и проведению мониторинга учебных изданий и учебно-методических комплексов в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13658, опубликован 13 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах организации работ по подготовке, экспертизе, апробации, изданию и проведению мониторинга учебных изданий и учебно-методических комплексов в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
подпункт 6) пункта 3 изложить в следующей редакции:
6) экспертиза учебных изданий, учебно-методических комплексов – оценка соответствия содержания требованиям Государственного общеобязательного стандарта образования, утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 604 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17669) (далее – ГОСО), типовым учебным планам и типовым учебным программам, целям обучения, воспитания и развития обучающихся, современным научным представлениям и требованиям психолого-педагогической науки;
пункт 7 изложить в следующей редакции:

51. Білім алушы Академияның ЖОКБИ оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесіне мынадай құжаттарды:
1) Академия ректорының атына ғылыми жетекшінің/кеңесшінің, кафедра меңгерушісінің, ЖОКБИ директорының және Академияның жетекшілік ететін проректорының қолы бар баянат;
2) тағылымдамадан өту үшін тағылымдамадан өту базасынан мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шақыру-хаттың көшірмесі (қажет болған жағдайда);
3) тағылымдамадан өту жоспарын ұсынады.
52. Академия ректоры оң шешім қабылдағаннан кейін, үш жұмыс күні ішінде ЖОКБИ-дың оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесіне білім алушыны тағылымдамаға жіберу туралы бұйрықты Академия ректорына қол қоюға енгізеді.";
57, 58-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"57. Білім алушылар тағылымдаманы аяқтағаннан кейін ЖОКБИ-дың оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесіне тағылымдамадан өткенін растайтын құжатты (сертификат, куәлік, анықтама және т.б.) ұсынады.
58. Білім алушы тағылымдама аяқталғаннан кейін бес жұмыс күні өткеннен соң, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тағылымдамадан өткені туралы есеп жасайды.
Есеп ғылыми жетекшімен (кеңесшімен), жауапты кафедра меңгерушісімен расталады және ЖОКБИ-дың оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесіне өткізіледі.
Білім алушының тағылымдама нәтижелері туралы есебін жауапты кафедра меңгерушісі және оның оқытушылары арасынан ЖОКБИ директорымен құрылған комиссия қарайды.
Есепті қорғау үшін білім алушы комиссия отырысына шақырылады. Есепті қорғау нәтижелері бағалаудың балдық-рейтингтік әріптік жүйесіне сәйкес бағаланады.
Комиссия шешімі хаттамамен ресімделеді.".
6. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында оқу басылымдары мен оқу-әдістемелік кешендерді дайындау, сараптау, сынамақтан өткізу, басып шығару және оларға мониторинг жүргізу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 61 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13658 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында оқу басылымдары мен оқу-әдістемелік кешендерді дайындау, сараптау, сынамақтан өткізу, басып шығару және оларға мониторинг жүргізу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру қағидаларында:
3-тармақтың 6)тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
6) оқулық басылымдарына, оқу-әдiстемелiк кешендеріне сараптама – мазмұны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 604 бұйрығымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17669 болып тіркелген) (бұдан әрі – МЖМБС) , үлгілік оқу жоспарының және үлгілік оқу бағдарламаның ның талаптарына, оқыту, тәрбиелеу және дамыту мақсаттарына, қазіргі заманғы ғылыми түсініктерге және ғылымның психологиялық-педагогикалық талаптарына сәйкестілік бағасы;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Подготовленные учебные издания и УМК рассматриваются на заседаниях соответствующей кафедры Институтов послевузовского образования (далее – ИПВО), повышения профессионального уровня (далее – ИППУ), центра Межведомственного научно-исследовательского института (далее – МНИИ) Академии.
В процессе рассмотрения учебные издания и УМК проверяются на предмет наличия в них заимствований в порядке, установленном приказом ректора Академии.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. По результатам рассмотрения учебных изданий, УМК кафедрами ИПВО, ИППУ, центром МНИИ Академии принимается одной из следующих решений:
1) о направлении учебного издания, УМК на научную и педагогическую экспертизу;
2) о доработке учебного издания, УМК.
Решение о доработке учебного издания, УМК принимается в случаях, если результат проверки на предмет наличия в них заимствований менее допустимого уровня, установленного приказом ректора Академии.
Выписка из протокола заседания кафедры, центра направляется автору (авторскому коллективу) в течение трех рабочих дней после вынесения решения.";
пункты 10, 11, 12 изложить в следующей редакции:
"10. Экспертиза организуется структурным подразделением Академии, курирующим вопросы редакционно-издательской деятельности (далее – подразделение).";
11. Автор (авторский коллектив) для проведения экспертизы учебного издания или УМК представляет в Подразделение следующие материалы:
1) рапорт (заявление) в произвольной форме о проведении экспертизы учебного издания, УМК, где указываются автор (авторский коллектив) в соответствии с его титульным листом, название, язык издания;
2) выписку из протокола заседания кафедры ИПВО, ИППУ, центра МНИИ;
3) два экземпляра учебных изданий, УМК или CD/DVD-диск для электронного учебного издания;
4) пояснительную записку к учебному изданию, УМК, которая содержит основные концептуальные идеи издания, актуальность разработки, реализацию требований ГОСО, типовой учебной программы;
5) две рецензии – внутренняя и внешняя;
6) руководство по установке и руководство для пользователя в свободной форме – для электронных учебных изданий, УМК;
7) справку, отчет Академии о результатах проверки учебного издания, УМК на предмет наличия в них заимствований.
12. Для проведения экспертизы учебных изданий, УМК подразделением привлекаются эксперты не более трех человек из числа профессорско-преподавательского состава, сотрудников Академии, имеющих ученую степень (кандидата наук, доктора наук) или степень доктора философии (PhD), практических работников, являющихся специалистами в той сфере, в которой подготовлено учебное издание, УМК.";

"7. Дайындалған оқу басылымдары мен ОӘК академияның жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру институтының (бұдан әрі – ЖОКБИ), кәсіби деңгейді арттыру институтының (бұдан әрі – КДАИ) тиісті кафедрасының, Академияның ведомствоаралық ғылыми-зерттеу институтының (бұдан әрі – ВҒЗИ) орталығының тиісті отырыстарында қарастырылады.
Оқу басылымдарын және ОӘК қарау барысында Академияда оларда сәйкестіктің бар болуы тұрғысынан Академия ректорының бұйрығымен белгіленген тәртіпте тексеріледі.";
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Оқу басылымдарын, ОӘК қарастыру нәтижесі бойынша Академияның ЖОКБИ, КДАИ-дың кафедралары, ВҒЗИ орталығы мынадай:
1) оқу басылымын, ОӘК ғылыми және педагогикалық сараптамаға жіберу туралы;
2) оқу басылымын, ОӘК пысықтау туралы шешімдердің бірін қабылдайды.
Оқу басылымын, ОӘК пысықтау туралы шешім, егер тексеру нәтижесі оларда Академия ректорының бұйрығымен белгіленген сәйкестіктің рұқсат етілген деңгейінен кем болған жағдайда қабылданады.
Кафедра, орталық отырысы хаттамасының көшірмесі авторға (авторлық ұжымға) шешім шығарылғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде жіберіледі.";
10, 11, 12 -тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Сараптаманы Академияның редакциялық-баспа қызметін ұйымдастыру мәселелеріне жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – бөлімше) ұйымдастырады.
11. Автор (авторлық ұжым) оқулық басылымына және ОӘК сараптау жүргізу үшін бөлімшеге мынадай материалдарды жолдайды:
1) авторы (авторлық ұжым), титулды бетіне сәйкес атауы, тілі, басылымнан шығу жылы көрсетілген оқулық басылымына, ОӘК сараптау жүргізу туралы баянатты (өтінішті);
2) ЖОКБИ, КДАИ кафедраларының, ВҒЗИ орталығы отырысының хаттамасынан көшірме;
3) оқулық басылымының, ОӘК екі данасы немесе электронды оқулық басылымы үшін CD (DVD)-дискісі;
4) басылымның негізгі тұжырымдамалық ойларын, әзірленуінің өзектілігін, МЖБС, үлгілік оқу бағдарлама талаптарының іске асуын, ал қайта басылып шығарылатын оқулық басылымдары үшін – автормен (авторлық ұжыммен, әзірлеушімен) енгізілген өзгерістері мен толықтыруларын қамтитын оқу басылымына, ОӘК түсіндірме жазба;
5) екі сын-пікір – ішкі және сыртқы;
6) электронды оқулық басылымдары, ОӘК үшін - орнату бойынша нұсқаулық және пайдаланушы үшін басшылыққа алынатын еркін нысандағы нұсқаулық;
7) Академияның оқу басылымын оларда сәйкестіктің бар-жоғына тексеру нәтижесі туралы анықтама, есеп.
12. Оқу басылымдарына, ОӘК сараптама жүргізу үшін бөлімшемен ғылыми дәрежесі (ғылым кандидаты, ғылым докторы) немесе (PhD) философия докторы дәрежесі бар Академияның профессор-оқытушылық құрамының, қызметкерлерінің және оқу басылымы әзірленген саланың мамандары болып табылатын практикалық қызметкерлер қатарынан үш адамнан аспайтын сарапшылар тартылады.";

пункты 14, 15 изложить в следующей редакции:
"14. Экспертиза одного учебного издания, УМК организуется в течение шестидесяти рабочих дней после принятия соответствующего решения на заседании кафедры ИПВО, ИППУ, центра МНИИ Академии.
15. В экспертном заключении указывается одно из следующих решений:
1) рекомендуется к изданию и (или) использованию в учебном процессе;
2) требует доработки;
3) не рекомендуется к изданию и/или использованию в учебном процессе.";
пункты 17, 18 изложить в следующей редакции:
"17. На основании положительного заключения экспертов УМС, Ученым советом Академии рекомендуется учебное издание, УМК к изданию и (или) использованию в учебном процессе.
18. В случае несогласия автора (авторского коллектива) с результатами экспертизы, по решению кафедры ИПВО, ИППУ, центра МНИИ Академии проводится дополнительная экспертиза учебных изданий, УМК, производство которой поручается иным экспертам в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил.
Дополнительная экспертиза организуется подразделением.".
7. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 64 "Об утверждении Правил проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13660, опубликован 13 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Текущий контроль успеваемости, промежуточная и итоговая аттестация проводятся с целью определения степени освоения обучающимися образовательных программ и Государственного общеобязательного стандарта послевузовского образования, утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 604 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17669)(далее – ГОСО).";
часть третью пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Присутствие на текущем контроле лиц, не принимавших участие в проведении учебных занятий, без письменного разрешения директора Института послевузовского образования Академии (далее – ИПВО), не допускается.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:

14, 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Бір оқу басылымының, ОӘК сараптамасы, тиісті шешім қабылданғаннан кейін алпыс жұмыс күні ішінде Академияның ЖОКБИ, КДАИ кафедраларының, ВҒЗИ орталығының отырысында ұйымдастырылады.
15. Сараптамалық қорытындыда мынадай шешімдердің бірі көрсетіледі:
1) басылымға және (немесе) оқу процесінде пайдалануға ұсынылады;
2) пысықтауды талап етеді;
3) басылымға және/немесе оқу процесінде пайдалануға ұсынылмайды.";
17, 18-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"17. ОӘК сарапшыларының оң қорытындысы негізінде Академияның Ғылыми кеңесі оқу басылымын, ОӘК баспаға және/немесе оқу процесінде пайдалануға ұсынады.
18. Автор (авторлық ұжым) сараптама нәтижелерімен келіспеген жағдайда, Академияның ЖОКБИ, КДАИ кафедраларының, ВҒЗИ орталығының шешімі бойынша оқу басылымдарына, ОӘК қосымша сараптама жүргізіледі, оны жүргізу осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес өзге сарапшыларға тапсырылады.
Қосымша сараптаманы бөлімше ұйымдастырады.".
7. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылау, оларға аралық және қорытынды аттестаттау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 64 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13660 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылау, оларға аралық және қорытынды аттестаттау жүргізу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Оқу үлгерімін ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды аттестаттау білім алушылардың білім беру бағдарламаларын және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 604 бұйрығымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17669 болып тіркелген) (бұдан әрі – МЖМБС) меңгеру деңгейін анықтау мақсатында өткізіледі.
6-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Оқу сабақтарын өткізуге қатыспаған тұлғалардың ағымдағы бақылауға қатысуына Академияның жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру институты (бұдан әрі – ЖОКБИ) директорының жазбаша рұқсатынсыз жіберілмейді.";
мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:

"11-1. Каждая учебная дисциплина изучается в одном академическом периоде и завершается итоговым контролем (экзаменом).";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Экзамены сдаются согласно расписанию, составляемому подразделением учебно-методической работы ИПВО. Расписание экзаменов утверждается директором ИПВО и доводится до сведения обучающихся и преподавателей не позднее, чем за 14 рабочих дней до начала экзаменационной сессии.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Во время проведения рубежного контроля и экзаменов присутствие посторонних лиц без письменного разрешения директора ИПВО не допускается, за исключением руководства Академии и сотрудников подразделения мониторинга и оценки качества научно-образовательной деятельности."
пункт 17 исключить;
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Экзамены проводятся в письменной, устной, тестовой или комбинированной формах.
При тестовой форме допускается установление комплексного экзамена по двум и более дисциплинам с соблюдением принципа их профильности и родственности.
Форма и порядок проведения экзамена по каждой учебной дисциплине устанавливается преподавателем самостоятельно на основании решения заседания кафедры и Учебно-методического совета Академии не позднее месячного срока до проведения экзамена.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Успеваемость обучающегося на экзамене оцениваются в баллах по 100-бальной шкале, соответствующей принятой в международной практике буквенной системе с цифровым эквивалентом (положительные оценки, по мере убывания, от "А" до "D", и "неудовлетворительно" – "FХ", "F",) и оценкам по традиционной системе. Результаты экзамена записываются в экзаменационную ведомость.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. В период промежуточной аттестации обучающегося допускается пересдача экзамена по учебной дисциплине (модулю) не более двух раз.
Для пересдачи экзамена с оценки "неудовлетворительно" на положительную, обучающийся по окончании академического периода самостоятельно изучает дисциплину, получает допуск и сдает итоговый контроль.
В случае получения в третий раз оценки FX или F, соответствующей эквиваленту оценки "неудовлетворительно", обучающийся отчисляется из Академии за академическую неуспеваемость независимо от количества полученных оценок "неудовлетворительно.";
часть вторую пункта 27 изложить в следующей редакции:
"Результаты экзаменов по дисциплинам дополнительных видов обучения, вносятся в экзаменационную ведомость и транскрипт.";
часть вторую пункта 28 изложить в следующей редакции:
"При болезни и наличии других уважительных причин устанавливается индивидуальный график сдачи экзамена, утверждаемый директором ИПВО. При отсутствии уважительной причины неявка на экзамен приравнивается к оценке "неудовлетворительно". Порядок пересдачи с оценки "неудовлетворительно" на положительную определяется пунктом 25 настоящих Правил.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:

"11-1. Әрбір оқу пәні бір академиялық кезеңде оқытылады және қорытынды бақылаумен (емтиханмен) аяқталады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Емтихандар Академияның ЖОКБИ оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесі жасайтын кестеге сәйкес тапсырылады. Емтихан кестесін ЖОКБИ директоры бекітеді және емтихан сессиясы басталғанға дейін он жұмыс күнінен кешіктірілмей білім алушылар мен оқытушылардың назарына жеткізіледі.":
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Аралық бақылау мен емтихандардың өткізу кезінде Академия басшылығы, сонымен қатар ғылыми-білім қызметін мониторингтеу және сапасын бағалау бөлімшесінің қызметкерлерінен басқа, өзге тұлғалардың қатысуына ЖОКБИ директорының жазбаша рұқсатынсыз жол берілмейді.";
17-тармақ алынып тасталсын;
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Емтихандар жазбаша, ауызша, тестілеу немесе аралас түрде жүргізіледі.
Тестілеу түрінде екі және одан да көп пән бойынша олардың бейіндік және туыстық қағидасын сақтай отырып кешенді емтихан белгілеуге болады.
Оқытушы әрбір оқу пәні бойынша емтиханды өткізу нысаны мен тәртібін кафедра және Академияның оқу-әдістемелік кеңесі отырысының шешімі негізінде емтихан өткізуден бір ай бұрын мерзімінен кешіктірмей дербес белгілейді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Емтихандағы білім алушының үлгерімі халықаралық тәжірибеде қабылданған сандық баламасы бар әріптік жүйеге (оң бағалар, кему шамасына қарай, "А"-дан "D" – ге дейін, және "қанағаттанарлықсыз" - "FХ", "F",) және дәстүрлі жүйе бойынша бағаға сәйкес келетін 100 балдық шкала бойынша бағаланады. Емтихан нәтижелері емтихан ведомосына жазылады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Білім алушыға аралық аттестаттау кезінде оқу пәні (модуль) бойынша емтиханды екі реттен артық емес қайта тапсыруға жол беріледі.
"Қанағаттанарлықсыз" бағасынан оң бағаға емтиханды қайта тапсыру үшін білім алушы академиялық кезең аяқталысымен пәнді өздігінен оқып, рұқсат алады және қорытынды бақылауды тапсырады.
Үшінші рет "қанағаттанарлықсыз" бағаға сәйкес келетін FX немесе F бағасын алғанда, білім алушы қаншалықты "қанағаттанарлықсыз" бағасын алуына қарамастан Академиядан академиялық үлгермегені үшін оқудан шығарылады.";
27-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Оқудың қосымша түрлерінің пәндері бойынша емтихан нәтижелері емтихан ведомосы мен транскриптке енгізіледі.";
28-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Сырқат болуы және басқа дәлелді себептері болған жағдайда ЖОКБИ директоры бекітетін жеке емтиханды тапсыру кестесі жасалады. Дәлелді себептері болмаған жағдайда емтиханға келмеу "қанағаттанарлықсыз" бағасына теңестіріледі. "Қанағаттанарлықсыз" бағасынан оң бағаға қайта тапсырудың тәртібі осы Қағидалардың 25-тармағында анықталған.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"34. Обучающийся, не набравший переводной балл, отчисляется из Академии за академическую неуспеваемость.
Лицу, отчисленному из Академии, выписывается справка, по форме, утвержденной приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 июня 2009 года № 289 "Об утверждении формы справки, выдаваемой лицам, не завершившим образование" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5717).
Обучающемуся, отчисленному из Академии, выписывается транскрипт подписанный ректором Академии и скрепленный печатью.
В транскрипт обязательно записываются все учебные дисциплины и (или) модули, которые изучал обучающийся с указанием всех полученных оценок по итоговому контролю (экзамену), включая оценки FX и F, соответствующие эквиваленту "неудовлетворительно".";
пункты 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 изложить в следующей редакции:
"36. Итоговая аттестация магистранта в Академии проводится в сроки, предусмотренные академическим календарем, образовательными программами и рабочими учебными планами специальностей в форме сдачи комплексного государственного экзамена (далее – комплексный экзамен) и защиты магистерской диссертации (проекта).
Целью итоговой аттестации магистранта является оценка результатов обучения и ключевых компетенций, достигнутых по завершению изучения образовательной программы магистратуры.
Итоговая аттестация докторанта проводится в форме написания и защиты докторской диссертации.
Целью итоговой аттестации докторанта является оценка научно-теоретического и исследовательско-аналитического уровня докторанта, сформированных профессиональных и управленческих компетенций, готовности к самостоятельному выполнению профессиональных задач и соответствие его подготовки требованиям образовательной программы докторантуры.
37. К итоговой аттестации допускаются обучающиеся, завершившие образовательный процесс в соответствии с требованиями образовательной программы, рабочего учебного плана и рабочих учебных программ, а также прошедшие предварительную защиту (расширенное заседание) по результатам диссертационного исследования.
38. Обучающиеся выпускного курса, не выполнившие требования образовательной программы, рабочего учебного плана и рабочих учебных программ, индивидуального плана работы обучающегося, отчисляются из Академии за академическую неуспеваемость.
39. Для приема комплексного экзамена в магистратуре Академии формируется Государственная аттестационная комиссия (далее – ГАК) по образовательным программам в составе не менее 5-ти человек.

"34. Өту балын жинамаған білім алушы академиялық үлгірмегені үшін Академиядан шығарылады.
"Білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 12 маусымдағы № 289 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5717 болып тіркелген) бекітілген нысанға сәйкес Академиядан шығарылған адамға анықтама жазылады.
Академиядан шығарылған білім алушыға Академия ректоры қол қойған және мөрмен бекітілген транскрипт жазылады.
Транскриптке "қанағаттанарлықсыз" баламасына сәйкес келетін FX және F бағаларын қоса алғанда, қорытынды бақылау (емтихан) бойынша алған барлық бағаларын көрсете отырып, білім алушы оқыған барлық оқу пәндері және (немесе) модульдері міндетті түрде жазылады.";
36, 37, 38, 39, 40, 41, 42-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Академиядағы магистрантты қорытынды аттестаттау академиялық күнтізбеде, білім беру бағдарламаларында және мамандықтардың оқу жұмыс жоспарларында көзделген мерзімде кешенді мемлекеттік емтихан (бұдан әрі – кешенді емтихан) тапсыру және магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау нысанында өткізіледі.
Магистрантты қорытынды аттестаттаудың мақсаты магистратураның білім беру бағдарламасын оқып аяқтағаннан кейін қол жеткізілген негізгі оқу нәтижелері мен басты құзыреттіліктерді бағалау болып табылады.
Докторанттың қорытынды аттестациясы докторлық диссертацияны жазу және қорғау түрінде жүргізіледі.
Докторантты қорытынды аттестаттаудың мақсаты докторанттың ғылыми-теориялық және зерттеу-талдау деңгейін, қалыптасқан кәсіби және басқарушылық құзыреттілігін, кәсіби міндеттерді өз бетінше орындауға дайындығын, оның дайындығының докторантураның білім беру бағдарламасының талаптарына сәйкестігін бағалау болып табылады.
37. Қорытынды аттестаттауға білім беру бағдарламасының, оқу жұмыс жоспарының және оқу жұмыс бағдарламасының талаптарына сәйкес білім беру процесін аяқтаған, сондай-ақ диссертациялық зерттеу нәтижелері бойынша алдын ала қорғаудан (кеңейтілген отырыс) өткен білім алушылар жіберіледі.
38. Білім беру бағдарламасының, оқу жұмыс жоспарының және оқу жұмыс бағдарламасының талаптарын орындамаған бітіруші курстың білім алушылары академиялық үлгермегені үшін Академиядан шығарылады.
39. Магистратурада кешенді емтихан қабылдау үшін Академия білім беру бағдарламалары немесе даярлау бағыттары бойынша кемінде 5 адамнан тұратын мемлекеттік аттестаттау комиссиясын (бұдан әрі – МАК) құрады.

40. Председателями ГАК по каждой образовательной программе являются внешние представители, не работающие в Академии и имеющие ученую степень или ученое звание.
41. В состав ГАК включаются лица с ученой степенью или ученым званием или академической степенью, а также высококвалифицированные специалисты правоохранительных органов.
42. Председатель и состав ГАК утверждаются приказом ректора Академии на основании решения Ученого совета Академии не позднее десятого января и действуют в течение календарного года.";
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. Программа комплексного государственного экзамена, форма его проведения и содержание заданий разрабатываются кафедрами ИПВО на основе учебных программ дисциплин, включенных в данный комплексный экзамен.
Программа комплексного экзамена утверждается решением Учебно-методического совета Академии.";
пункты 48, 49 изложить в следующей редакции:
"48. Комплексный экзамен принимается не позднее, чем за 1 месяц до защиты магистерской диссертации (проекта).
49. Результаты комплексного экзамена оформляются протоколом заседания ГАК по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, который заполняется индивидуально на каждого магистранта.";
пункт 56 изложить в следующей редакции:
"56. Повторная сдача комплексного экзамена или защита магистерской диссертации (проекта) с целью повышения положительной оценки не допускается.
Пересдача комплексного экзамена, а также повторная защита магистерской диссертации (проекта) лицам, получившим оценку "неудовлетворительно", в данный период итоговой аттестации не разрешается.";
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. Проверка диссертационных работ (магистрантов и докторантов) на предмет плагиата осуществляется в соответствии с требованиями ГОСО в порядке, определяемом приказом ректора Академии.
Докторская диссертация проходит проверку на предмет заимствования без ссылки на автора и источник заимствования (проверка диссертации на предмет плагиата), которая осуществляется Национальным центром государственной научно-технической экспертизы.";
пункты 61, 62, 63, 64 изложить в следующей редакции:
"61. Защита магистерской диссертации осуществляется при наличии:
1) положительного отзыва научного руководителя;
2) публикаций;
3) решения выпускающей кафедры (центра) о рекомендации к защите (выписка из протокола заседания кафедры);
4) одной рецензии рецензента, квалификация (ученая или академическая степень) которого соответствует профилю защищаемой работы, где дается всесторонняя характеристика диссертации и аргументированное заключение о возможности присуждения академической степени магистра по соответствующей образовательной программе или направлениям подготовки;

40. Әрбір білім беру бағдарламасы бойынша МАК төрағалары Академияда жұмыс істемейтін және ғылыми дәрежесі немесе ғылыми атағы бар сыртқы өкілдер болып табылады.
41. МАК құрамына ғылыми дәрежесі немесе ғылыми атағы немесе академиялық дәрежесі бар тұлғалар, сондай-ақ, құқық қорғау органдарының жоғары білікті қызметкерлері енгізіледі.
42. МАК-тың төрағасы мен құрамы Академияның Ғылыми кеңесінің шешімі негізінде оныншы қаңтардан кешіктірілмей Академия ректорының бұйрығымен бекітіледі және күнтізбелік жыл бойы қызмет етеді.";
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Кешенді мемлекеттік емтихан бағдарламасын, оны өткізу түрін және тапсырмалар мазмұнын осы кешенді емтиханға енгізілген пәндердің оқу бағдарламалары негізінде ЖОКБИ кафедралары әзірлейді.
Кешенді емтихан бағдарламасы Академияның оқу-әдістемелік кеңесінің шешімімен бекітіледі.";
48, 49-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Кешенді емтихан магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғағанға дейінгі 1 айдан кешіктірілмей қабылданады.
49. Кешенді емтиханның нәтижелері осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша МАК отырысының хаттамасымен ресімделеді, ол әрбір магистрантқа жеке толтырылады.";
56-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"56. Бағаны көтермелеу мақсатында кешенді емтиханды қайта тапсыруға немесе магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғауға жол берілмейді.
"Қанағаттанарлықсыз" баға алған тұлғаларға кешенді емтиханды қайта тапсыруға, сондай-ақ магистрлік диссертацияны (жобаны) қайта қорғауға қорытынды аттестаттаудың осы кезеңінде рұқсат етілмейді.";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Диссертациялық жұмыстарды (магистранттар мен докторанттардың) плагиат мәніне тексеру МЖМБС талаптарына сәйкес Академия ректорының бұйрығымен айқындалатын тәртіпте жүзеге асырылады.
Докторлық диссертация авторға және дерек көзіне (диссертацияны плагиат мәніне тексеру) сілтеме жасамай көшіру алу мәніне тексеруден өтеді, ол Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығымен жүргізіледі.";
61, 62, 63, 64-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Магистрлік диссертацияны қорғау:
1) ғылыми жетекшінің оң пікірі;
2) жарияланымдар;
3) бітіртуші кафедраның (орталықтың) қорғауға ұсыну туралы шешімі (кафедра отырысының хаттамасынан көшірмесі);
4) диссертацияға жан-жақты сипаттама және тиісті білім беру бағдарламасы немесе даярлық бағыттары бойынша магистр академиялық дәрежесін беру мүмкіндігі туралы дәлелді қорытынды берілетін біліктілігі (ғылыми немесе академиялық дәрежесі) қорғалатын жұмыс бейініне сәйкес келетін рецензенттің бір рецензиясы;

5) справки и отчета Академии о результатах проверки магистерской диссертации (проекта) на предмет наличия в ней заимствования.
Если научным руководителем и (или) выпускающей кафедрой выдается отрицательное заключение "не допускается к защите" или "не рекомендуется к защите", магистрант не допускается к защите магистерской диссертации (проекта).
62. Результаты защиты магистерской диссертации (проекта) оформляются протоколом заседания ГАК по рассмотрению магистерской диссертации (проекта) по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам индивидуально на каждого магистранта.
63. Магистранту, прошедшему итоговую аттестацию и подтвердившему освоение образовательной программы послевузовского образования и публично защитившему магистерскую диссертацию (проект), решением ГАК присуждается степень "магистр" по соответствующей образовательной программе и выдается на бесплатной основе диплом с приложением в течение пяти рабочих дней со дня издания приказа о выпуске.
Решение ГАК оформляется протоколом заседания ГАК по защите магистерской диссертации (проекта) на каждого магистранта по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
64. В приложении к диплому (транскрипте) указываются последние оценки по балльно-рейтинговой буквенной системе оценок по всем учебным дисциплинам, научно-исследовательским или экспериментально-исследовательским работам, видам профессиональных практик, итоговой аттестации с указанием их объема в академических кредитах и часах.";
пункт 70 изложить в следующей редакции:
"70. Академия в течение трех рабочих дней после выпуска магистрантов и докторантов представляет в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан отчет о результатах их обучения с приложением персонального списка выпускников и указанием в нем образовательных программ, номера выданного диплома и места их службы.";
пункт 71 исключить.
8. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 65 "Об утверждении Правил деятельности Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13653, опубликован 13 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах деятельности Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3) реализация образовательных программ послевузовского образования.";

5) магистрлік диссертацияны (жобаны) онда сәйкестіктің болуы мәніне тексеру нәтижелері туралы Академияның анықтамасы мен есебі болған жағдайда жүзеге асырылады.
Егер ғылыми жетекші және/немесе бітіртуші кафедра "қорғауға жіберілмейді" немесе "қорғауға ұсынылмайды" деген теріс қорытынды берсе, магистрант магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғауға жіберілмейді.
62. Магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау нәтижелері магистрлік диссертацияны (жобаны) қарау жөніндегі МАК отырысының хаттамасымен осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әрбір магистрантқа жеке ресімделеді.
63. Қорытынды аттестаттаудан өткен және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламасын игергенін растаған және магистрлік диссертацияны (жобаны) көпшілік алдында қорғаған магистрантқа МАК шешімімен тиісті білім беру бағдарламасы бойынша "магистр" дәрежесі беріледі және бітірту туралы бұйрық шыққан күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қосымшасымен қоса тегін негізде диплом беріледі.
МАК шешімі әрбір магистрантқа магистрлік диссертацияны қорғау жөніндегі МАК отырысының хаттамасымен осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
64. Дипломға қосымшада (транскриптте) барлық оқу пәндері, ғылыми-зерттеу немесе эксперименталды-зерттеу жұмыстары, кәсіптік практика түрлері, қорытынды аттестаттау бойынша бағалаудың балдық-рейтингтік әріптік жүйесі бойынша соңғы бағалары академиялық кредиттер мен сағаттарда көрсетіледі.";
70-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"70. Академия магистранттар мен докторанттар бітіргеннен кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына бітірушілердің дербес тізімін қоса беріп және білім беру бағдарламасы, берілген дипломның нөмірі және қызмет орнын көрсете отырып есеп ұсынады.";
71-тармақ алынып тасталсын.
8. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 65 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13653 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы қызмет қағидаларында:
3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыру.";

подпункт 4) пункта 10 исключить;
часть пятую пункта 18 изложить в следующей редакции:
"Кафедру возглавляет заведующий, кандидатура которого должна соответствовать Квалификационным требованиям к категориям должностей сотрудников системы органов прокуратуры Республики Казахстан, утвержденным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 90 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8780).
пункты 21, 22 изложить в следующей редакции:
"21. Академические потоки и группы формируются по принципу достаточного количества обучающихся.
Наполняемость академического потока и группы определяется Академией самостоятельно.
22. Права и обязанности обучающихся определяются Правилами внутреннего распорядка, Уставом Академии и Контрактом на оказание образовательных услуг.";
дополнить пунктами 24-1, 24-2 следующего содержания:
"24-1. Основным принципом процесса обучения является академическая честность, реализация которой обеспечивается Академией самостоятельно.
Принципами академической честности являются:
1) добросовестность – это честное, порядочное выполнение обучающимися оцениваемых и неоцениваемых видов учебных работ;
2) осуществление охраны прав автора и его правопреемников – признание авторства и охраны произведений, являющихся объектом авторского права, посредством правильной передачи чужой речи, мыслей и указания источников информации в оцениваемых работах;
3) открытость – прозрачность, взаимное доверие, открытый обмен информациями и идеями между обучающимися и преподавателями;
4) уважение прав и свобод обучающихся – право свободного выражения мнений и идей;
5) равенство – обязанность каждого обучающегося по соблюдению правил академической честности и равная ответственность за их нарушение.
24-2. В целях повышения качества образовательной деятельности в Академии создается система внутреннего обеспечения качества, основанная на международных стандартах и руководствах для обеспечения качества послевузовского образования в европейском пространстве высшего образования (ESG), которая включает:
1) политику в области обеспечения качества;
2) разработку и утверждение программ;
3) студентоориентированное обучение, преподавание и оценку;
4) прием обучающихся, успеваемость, признание и сертификацию;
5) преподавательский состав;
6) учебные ресурсы и систему поддержки обучающихся;
7) управление информацией;
8) информирование общественности;
9) постоянный мониторинг и периодическую оценку программ;
10) периодическое внешнее обеспечение качества.";

10-тармақтың 4) тармақшасы алынып тасталсын;
18-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кафедраны меңгеруші басқарады, оның кандидатурасы Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2013 жылғы 28 ақпандағы № 90 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының жүйесі қызметкерлернің біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8780 тіркеген) сәйкес келуге тиіс.";
21, 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Академиялық лектер мен топтар білім алушылардың жеткілікті саны қағидаты бойынша қалыптастырылады.
Академиялық лек пен топтың толықтылығын Академия дербес айқындайды.
22. Білім алушылардың құқықтары мен міндеттері ішкі тәртіп қағидаларымен, Академия Жарғысымен және білім беру қызметтерін көрсетуге келісімшартпен айқындалады.";
мынадай мазмұндағы 24-1, 24-2-тармақтармен толықтырылсын:
"24-1. Оқу процесінің негізгі қағидаты академиялық адалдық болып табылады, оны іске асыруды Академия дербес қамтамасыз етеді.
Академиялық адалдық принциптері:
1) адалдық – бұл бағаланатын және бағаланбайтын оқу жұмысы түрлерін білім алушылардың адал, лайықты орындауы;
2) автордың және оның құқықтық мирасқорларының құқықтарын қорғауды жүзеге асыру – авторлық құқық объектісі болып табылатын туындылардың авторлары барын және қорғалуын бөгденің сөзін, ойын дұрыс беру және бағаланатын жұмыстардағы ақпарат көздерін көрсету арқылы тану;
3) ашықтық – айқындық, өзара сенім, білім алушылар мен оқытушылар арасында ақпарат және идеялармен ашық алмасу;
4) білім алушылардың құқықтары мен бостандықтарын құрметтеу – пікірлер мен идеяларды еркін білдіру құқығы;
5) теңдік – әрбір білім алушының академиялық адалдық қағидаларын сақтау жөніндегі міндеті және оларды бұзғаны үшін тең жауапкершілік.
24-2. Білім беру қызметінің сапасын арттыру мақсатында Академияда жоғары білімнің еуропа кеңістігінде (ESG) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру сапасын қамтамасыз етуге арналған халықаралық стандарттар мен нұсқаулықтарға негізделген сапаны ішкі қамтамасыз ету жүйесі құрылады, ол:
1) сапаны қамтамасыз ету саласындағы саясатты;
2) бағдарламаларды әзірлеу мен бекітуді;
3) білім алушыға бағытталған оқытуды, білім беруді және бағалау;
4) білім алушыларды қабылдау, үлгерім, тану және сертификаттау;
5) оқытушылар құрамын;
6) оқу ресурстарын және білім алушыларды қолдау жүйесін;
7) ақпаратты басқаруды;
8) жұртшылықты хабардар етуді;
9) бағдарламаларға тұрақты мониторинг жасауды және мерзімді бағалауды;
10) сапаны мерзімді сыртқы қамтамасыз етуді құрайды.";

пункты 31, 32 изложить в следующей редакции:
"31. Подготовка кадров по образовательным программам послевузовского образования осуществляется в соответствующем Институте, по очной форме обучения, а также с использованием дистанционной образовательной технологии.
32. Прием на обучение в Академию осуществляется в соответствии с приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 августа 2015 года № 101 "Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую образовательные программы послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12000).";
пункт 36:
дополнить частью третьей следующего содержания:
"При этом, соответствие базового образования или ученых степеней или академических степеней профилю преподаваемых дисциплин не является обязательным и регулируется самостоятельно Академией.";
пункт 37:
дополнить частью второй следующего содержания:
"Академией самостоятельно определяются нормы времени по видам учебной работы при планировании и организации учебного процесса, соотношение объема часов между видами учебной работы, технологии обучения, в том числе с использованием дистанционной образовательной технологии.";
пункты 38, 39 изложить в следующей редакции:
"38. Преподавателем Академии самостоятельно выбираются методы обучения, способы и формы организации и проведения учебных занятий на основе образовательной программы и рабочих учебных программ.
39. В структуру образовательной программы магистратуры включаются различные виды учебной и научной работы, определяющие содержание образования.
Структуру образовательной программы магистратуры составляют:
1) теоретическое обучение, включающее изучение циклов базовых и профилирующих дисциплин;
2) практическая подготовка: различные виды практик, научных или профессиональных стажировок;
3) научно-исследовательская работа, включающая выполнение магистерской диссертации, – для научно-педагогической магистратуры, или экспериментально-исследовательской работы, включающая выполнение магистерской проекта, – для профильной магистратуры;
4) итоговая аттестация.
В структуру образовательной программы докторантуры включаются два компонента: образовательная и научная, определяющие содержание образования.
Структуру образовательной программы докторантуры составляют:
1) теоретическое обучение, включающее изучение цикла базовых и профилирующих дисциплин;
2) практическая подготовка докторантов: различные виды профессиональных практик, научных или профессиональных стажировок;

31, 32-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша кадрларды даярлау тиісті Институтта, күндізгі нысан бойынша, оның ішінде қашықтықтан оқыту технологиясын пайдалана отырып жүзеге асырылады.
32. Академияға оқуға қабылдау "Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 13 тамыздағы № 101 бұйрығына сәйкес жүзеге асырылады. (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 12000 тіркеген).";
36-тармақ:
мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Бұл ретте, базалық білімнің немесе ғылыми дәрежелердің немесе академиялық дәрежелердің оқылатын пәндер бейініне сәйкестігі міндетті болып табылмайды және Академиямен дербес реттеледі.";
37-тармақ:
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Академия оқу процесін жоспарлау және ұйымдастыру кезінде оқу жұмысының түрлері бойынша уақыт нормаларын, оқу жұмысының түрлері, оқыту технологиясы арасындағы сағат көлемінің арақатынасын, оның ішінде қашықтықтан білім беру технологиясын пайдалана отырып дербес анықтайды.";
38, 39-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Академия оқытушысы білім беру бағдарламалары және оқу жұмыс бағдарламалары негізінде оқу сабақтарын ұйымдастырудың оқыту әдістерін, өткізу тәсілдері және нысандарын дербес таңдайды.
39. Магистратураның білім беру бағдарламасының құрылымы білім беру мазмұнын айқындайтын оқу және ғылыми жұмыстардың әртүрлі түрлерін қамтиды.
Магистратураның білім беру бағдарламасының құрылымы мыналарды:
1) базалық және бейінді пәндер циклдерін оқытуды қамтитын теориялық оқытуды;
2) магистранттарды практикалық даярлау: практиканың, ғылыми немесе кәсіби тағылымдаманың әртүрлі түрлерін;
3) ғылыми-педагогикалық магистратура үшін магистрлік диссертацияны орындауды қамтитын ғылыми-зерттеу жұмысын немесе бейіндік магистратура үшін магистрлік жобаны орындауды қамтитын эксперименттік-зерттеу жұмысын;
4) қорытынды аттестаттауды құрайды.
Докторантураның білім беру бағдарламасының құрылымы екі құрамдастықтан тұрады: білім беру мазмұнын айқындайтын білім беру және ғылыми.
Докторантураның білім беру бағдарламасының құрылымын:
1) базалық және бейінді пәндер циклін оқытуды қамтитын теориялық оқыту;
2) докторанттарды практикалық даярлау: кәсіби практикалардың, ғылыми немесе кәсіби тағылымдамалардың әрқилы түрлері;

3) научно-исследовательская работа, включающая выполнение докторской диссертации;
4) итоговая аттестация.
Каждая дисциплина изучается в течение одного академического периода.";
пункты 41, 42 изложить в следующей редакции:
"41. Подразделением, ответственным за организацию учебно-методической работы, формируются академические группы, ведется учет освоенных кредитов, организуются и проводятся промежуточные и итоговые аттестации, выписываются транскрипты обучающихся, ведутся все истории учебных достижений обучающихся в Академии.
42. В целях обеспечения учебного процесса создаются учебные полигоны.";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Воспитательная деятельность Академии является составной частью образовательного процесса и направлена на формирование патриотизма, гражданственности, интернационализма, высокой морали и нравственности, правовой культуры, межконфессиональной толерантности, а также на развитие разносторонних интересов и способностей обучающихся.
Воспитательная работа в Академии является дополнительным видом работы и осуществляется на основе взаимного уважения человеческого достоинства обучающихся и профессорско-преподавательского состава.
Академией обеспечивается функционирование Совета магистрантов и докторантов, создаваемого обучающимися на добровольной основе.
Порядок организации деятельности Совета магистрантов и докторантов определяется Академией самостоятельно.".
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения, утвержденному
приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 4 декабря 2018 года № 134
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Генерального Прокурора РК от 27.01.2023 № 45 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения, утвержденному
приказом Генерального
Прокурора Республики
Казахстан
от 4 декабря 2018 года № 134
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Генерального Прокурора РК от 27.01.2023 № 45 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения, утвержденному
приказом Генерального
Прокурора
Республики Казахстан
от 4 декабря 2018 года № 134
Приложение 1
к Правилам организации и
осуществления учебного процесса, учебно-методической
и научно-методической
деятельности в Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Балльно-рейтинговая буквенная система оценки учебных достижений,
обучающихся с переводом в традиционную шкалу оценок
Оценка по буквенной системе
Цифровой эквивалент
Баллы (%-ное содержание)
Оценка по традиционной системе
А
4,0

3) докторлық диссертацияны орындауды қамтитын, ғылыми-зерттеу жұмысы;
4) қорытынды аттестаттау құрайды.
Әрбір пән бір академиялық кезең ішінде оқытылады.";
41, 42-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Оқу-әдістемелік жұмысты ұйымдастыруға жауапты бөлімше академиялық топтарды жасақтайды, игерілген кредиттердің есебін жүргізеді, аралық және қорытынды аттестаттауды ұйымдастырады және өткізеді, білім алушылардың транскриптісін жазады, Академиядағы білім алушылардың оқу жетістіктерінің барлық тарихын жүргізеді.
42. Оқу процесін қамтамасыз ету мақсатында оқу полигондары құрылады.";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Академияның тәрбие жұмысы білім беру үдерісінің құрамдас бөлігі болып табылады және патриоттық, азаматтық, интернационализм, жоғары мораль мен адамгершілік сезімдерін, құқықтық мәдениетті, конфессияаралық толеранттылықты қалыптастыруға, сондай-ақ білім алушылардың мүдделері мен қабілеттерін жан-жақты дамытуға бағытталған.
Академиядағы тәрбие жұмысы қосымша жұмыс түрі болып табылады және білім алушылар мен профессорлық-оқытушылық құрамның адамдық қадір-қасиетін өзара құрметтеу негізінде жүзеге асырылады.
Академия білім алушылардың ерікті негізде құрылатын Магистранттар мен докторанттар кеңесінің жұмыс істеуін қамтамасыз етеді.
Магистранттар мен докторанттар кеңесінің қызметін ұйымдастыру тәртібін Академия дербес анықтайды.".
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 134 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының
тізбесіне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 27.01.2023 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 134 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 27.01.2023 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 134 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының
тізбесіне 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясына білім беру
технологияларын қолдана
отырып, оқу процесін
ұйымдастыру қағидаларына
1-қосымша
Білім алушылардың оқу жетістіктерін дәстүрлі баға шкаласына ауыстыра отырып, бағалаудың балдық-рейтингтік әріптік жүйесі
Әріптік жүйе бойынша баға
Сандық эквивалент
баллдар (%-дық мазмұны)
дәстүрлі жүйе бойынша баға
А
4,0