Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Иртышского района
Решение маслихата Иртышского района Павлодарской области от 23 мая 2018 года № 130-26-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 7 июнь 2018 года № 5988. Утратило силу решением Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 19 октября 2020 года № 245-58-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 19.10.2020 № 245-58-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Иртышского района.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Иртышского районного маслихата согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Иртышского районного маслихата по бюджету, социальной политике и законности.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата Б. Шингисов
Утверждены
решением Иртышского
районного маслихата
от 23 мая 2018 года № 130-26-6
Правила
оказания социальной помощи, установления размеров
и определения перечня отдельных категорий нуждающихся
граждан Иртышского района
1. Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее - правила) разработаны в соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и определяют порядок оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан.

Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ертіс ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2018 жылғы 23 мамырдағы № 130-26-6 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 7 маусымда № 5988 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2020 жылғы 19 қазандағы № 245-58-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 19.10.2020 № 245-58-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын мбекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ертіс ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Ертіс аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ертіс аудандық мәслихатының бюджет, әлеуметтік саясат және заңдылық жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихат хатшысы Б. Шингисов
Ертіс аудандық мәслихатының
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 130-26-6 шешімімен
бекітілген
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің
және Ертіс ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары
1. Осы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі - қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың тәртібін белгілейді.

1. Общие положения
2. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) уполномоченная организация – отдел Иртышского района по социальному обеспечению филиала некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Павлодарской области;
2) памятные даты – события, имеющие общенародное историческое, духовное, культурное значение и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;
3) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима Иртышского района, по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
4) прожиточный минимум – необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органами статистики в Павлодарской области;
5) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
6) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
7) трудная жизненная ситуация – ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
8) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района";
9) участковая комиссия – комиссия, создаваемая решением акимов сел, сельских округов Иртышского района для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью и подготовки заключений;
10) предельный размер – утвержденный максимальный размер социальной помощи.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Иртышского района Павлодарской области от 26.04.2019 № 168-39-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
3. Для целей настоящих Правил под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая уполномоченным органом в денежной и натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.
4. Лицам, указанным в статье 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и в статье 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими правилами.

1. Жалпы ережелер
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) уәкілетті ұйым – "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Павлодар облысы бойынша филиалының әлеуметтік қамтамасыз ету бойынша Ертіс ауданының бөлімі;
2) атаулы күндер – жалпы халықтық тарихи, рухани, мәдени маңызы бар және Қазақстан Республикасы тарихының барысына ықпал еткен оқиғалар;
3) арнайы комиссия – өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша Ертіс ауданы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
4) ең төмен күнкөріс деңгейі – Павлодар облысындағы статистикалық органдар есептейтін мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;
5) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
6) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
7) өмірлік қиын жағдай – азаматтың тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол оны өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
8) уәкілетті орган – "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
9) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін Ертіс ауданының ауыл, ауылдық округтер әкімдерінің шешімімен құрылатын комиссия;
10) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 26.04.2019 № 168-39-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы Қағидаларда әлеуметтік көмек ретінде мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ атаулы және мереке күндеріне орай уәкілетті органмен ақшалай және заттай нысанында көрсетілетін көмек түсініледі.
4. "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабында және "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.

5. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально и один раз в полугодие).
6. Перечень памятных дат и праздничных дней для оказания социальной помощи отдельно взятой категории получателей установлен по представлению акимата Иртышского района:
1) памятные даты:
Международный день пожилых людей – 1 октября;
День инвалидов Республики Казахстан – 2 воскресенье октября;
2) праздничные дни:
Международный женский день – 8 марта;
День Победы – 9 мая.
7. Участковые и специальные комиссии осуществляют свою деятельность на основании положений, утверждаемых акиматом Павлодарской области.
Типовые положения о специальных и участковых комиссиях утверждаются центральным исполнительным органом.
8. Социальная помощь в денежной форме предоставляется через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций путем перечисления на счета получателя.
2. Порядок определения перечня категорий получателей
социальной помощи и установления размеров социальной помощи
9. Перечень категорий получателей, предельные размеры социальной помощи, сроки обращения за социальной помощью при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара устанавливаются акиматом Иртышского района и утверждаются решением Иртышского районного маслихата согласно приложению 1 к правилам.
При этом основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации являются:
1) основания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
2) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара либо наличие социально значимого заболевания;
3) наличие среднедушевого дохода, мне превышающего порога, установленного Иртышским районным маслихатом, в кратном отношении к прожиточному минимуму.
Окончательный перечень оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся и проведения обследований материально-бытового положения лица (семьи) утверждается Иртышским районным маслихатом.
Специальные комиссии при вынесении заключения о необходимости оказания социальной помощи руководствуются утвержденным Иртышским районным маслихатом перечнем оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся.
10. К памятным датам и праздничным дням размер социальной помощи для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере по согласованию с акиматом Павлодарской области.
11. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи.

5. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, тоқсан сайын, жартыжылдықта бір рет) көрсетіледі.
6. Жекеленіп алынған санаттағы алушыларға әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы күндер мен мереке күндерінің тізбесі Ертіс ауданы әкімдігінің ұсынымы бойынша белгіленді:
1) атаулы күндер:
Халықаралық егде адамдар күні - 1 қазан;
Қазақстан Республикасының Мүгедектер күні - қазан айының 2-ші жексенбісі;
2) мереке күндері:
Халықаралық әйелдер күні - 8 наурыз;
Жеңіс Күні - 9 мамыр.
7. Учаскелік және арнайы комиссиялар өз қызметін Павлодар облысы әкімдігі бекітетін ережелердің негізінде жүзеге асырады.
Арнайы және учаскелік комиссиялар туралы үлгілік ережелерді орталық атқарушы орган бекітеді.
8. Ақшалай нысандағы әлеуметтік көмек екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиялары бар ұйымдар арқылы алушының шотына аудару жолымен көрсетіледі.
2. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесін
айқындау және әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу тәртібі
9. Алушылар санатының тізбесін, әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлерін, табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімдерін осы қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Ертіс ауданының әкімдігі белгілейді және Ертіс аудандық мәслихат шешімімен бекітіледі.
Бұл ретте азаматтарды өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздемелер;
2) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтіру не әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы;
3) Ертіс аудандық мәслихаты ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста белгілейтін шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы негіздеме болып табылады.
Азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу және адамның (отбасының) материалдық - тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізу үшін негіздемелердің түпкілікті тізбесін Ертіс аудандық мәслихаты бекітеді.
Арнайы комиссиялар әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарған кезде Ертіс аудандық мәслихаты бекіткен азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу үшін негіздемелер тізбесін басшылыққа алады.
10. Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшері Павлодар облысы әкімдігінің келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді.
11. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді.

3. Порядок оказания социальной помощи
12. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается по списку акимов сел и сельских округов либо иных организаций без истребования заявлений от получателей.
13. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму села, сельского округа представляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
3) сведения о составе лица (семьи) согласно приложению 2 к правилам;
4) сведения о доходах лица (членов семьи);
5) акт и (или) документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации;
6) номер лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций.
14. Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
15. При поступлении заявления на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации уполномоченный орган или аким села, сельского округа в течение одного рабочего дня направляет документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи).
16. Участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов проводит обследование заявителя, по результатам которого составляет акт обследования материального положения лица (семьи) в связи с наступлением трудной жизненной ситуации, подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи по формам согласно приложениям 3 и 4 к правилам и направляет их в уполномоченный орган или акиму села, сельского округа.
Аким села, сельского округа в течение двух рабочих дней со дня получения акта и заключения участковой комиссии направляет их с приложенными документами в уполномоченный орган.
17. В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи уполномоченный орган запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
18. В случае невозможности представления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, уполномоченный орган принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.
19. Уполномоченный орган в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии или акима села, сельского округа производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и представляет полный пакет документов на рассмотрение специальной комиссии.

3. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
12. Атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмек алушылардан өтініштер талап етілмей ауыл және ауылдық округ әкімдерінің не өзге де ұйымдардың ұсынымы бойынша көрсетіледі.
13. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының матынан муәкілетті органға немесе ауыл, ауылдық округтің әкіміне өтінішке қоса мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжатты;
2) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжатты;
3) осы қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес адамның (отбасының) құрамы туралы мәліметтерді;
4) адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтерді;
5) өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын мактіні және (немесе) құжатты;
6) екінші деңгейдегі банктегі немесе банктік операцияларының жеке түрлерін жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарындағы жеке шот нөмірін ұсынады.
14. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
15. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш келіп түскен кезде уәкілетті орган немесе ауыл, ауылдық округтің әкімі бір жұмыс күні ішінде өтініш берушінің құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді.
16. Учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіге тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша қағидаларға 3, 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акті жасайды, адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оларды уәкілетті органға немесе ауыл, ауылдық округтің әкіміне жібереді.
Ауыл, ауылдық округтің әкімі учаскелік комиссияның актісі мен қорытындысын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оларды қоса берілген құжаттармен уәкілетті органға жібереді.
17. Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген жағдайда уәкілетті орган әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшін қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратады.
18. Өтініш берушінің қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайда уәкілетті орган тиісті мәліметтерді қамтитын өзге уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды.
19. Уәкілетті орган учаскелік комиссиядан немесе ауыл, ауылдық округ әкімінен құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді және құжаттардың толық пакетін арнайы комиссияның қарауына ұсынады.

20. Специальная комиссия в течение двух рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.
21. Уполномоченный орган в течение восьми рабочих дней со дня регистрации документов заявителя на оказание социальной помощи принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи.
В случаях, указанных в пунктах 17 и 18 настоящих правил, уполномоченный орган принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи в течение двадцати рабочих дней со дня принятия документов от заявителя или акима села, сельского округа.
22. Уполномоченный орган письменно уведомляет заявителя о принятом решении (в случае отказа - с указанием основания) в течение трех рабочих дней со дня принятия решения.
23. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется в случаях:
1) выявления недостоверных сведений, представленных заявителями;
2) отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) превышения размера среднедушевого дохода лица (семьи), установленной по области величины прожиточного минимума.
24. Финансирование расходов на предоставление социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом Иртышского района на текущий финансовый год.
4. Основания для прекращения и возврата
предоставляемой социальной помощи
25. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы Иртышского района;
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявления недостоверных сведений, представленных заявителем.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
26. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном или ином установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
5. Заключительное положение
27. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес" или "Социальная помощь".
Приложение 1
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров
и определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся граждан
Иртышского района
Перечень категорий получателей и предельный размер социальной помощи
1. Право на социальную помощь имеют следующие категории граждан:

20. Арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді.
21. Уәкілетті орган өтініш берушінің әлеуметтік көмек алуға қажетті құжаттарын тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар мен арнайы комиссияның әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындысының негізінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Осы қағидалардың 17-және 18-тармақтарында көрсетілген жағдайларда уәкілетті орган өтініш берушіден немесе ауыл, ауылдық округ әкімінен құжаттарды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
22. Уәкілетті орган шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) өтініш берушіні жазбаша хабардар етеді.
23. Әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту:
1) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған;
2) өтініш беруші адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізуден бас тартқан, жалтарған;
3) адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы әлеуметтік көмек көрсету үшін облыс бойынша белгілеген шектен артқан жағдайларда жүзеге асырылады.
24. Әлеуметтік көмек ұсынуға шығындарды қаржыландыру Ертіс ауданының бюджетінде көзделген ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жүзеге асырылады.
4. Көрсетілетін әлеуметтік көмекті тоқтату және қайтару үшін негіздемелер
25. Әлеуметтік көмек:
1) алушы қайтыс болған;
2) алушы Ертіс ауданының шегінен тыс тұрақты тұруға кеткен;
3) алушыны мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге тұруға жіберген;
4) алушы ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған жағдайларда тоқтатылады.
Әлеуметтік көмекті төлеу көрсетілген жағдаяттар туындаған айдан бастап тоқтатылады.
26. Артық төленген сомалар ерікті немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзгеше тәртіппен қайтаруға жатады.
5. Қорытынды ереже
27. Әлеуметтік көмек көрсету мониторингі мен есепке алуды уәкілетті орган "Е-собес" немесе "Әлеуметтік көмек" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайдалана отырып жүргізеді.
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және Ертіс ауданының
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін
айқындаудың қағидаларға
1-қосымша
Алушылар санатының тізбесі мен әлеуметтік көмектің шекті мөлшері
1. Мынадай санаттағы азаматтардың әлеуметтік көмек алуға құқығы бар:

1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны (далее - ВОВ);
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам ВОВ, а именно:
2-1) граждане, работавшие в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Жителю блокадного Ленинграда";
2-2) бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
2-3) лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 - 1987, 1988 - 1989 годах;
2-4) лица, принимавшие участие в боевых действиях в Афганистане, а также на территории других государств, в которых велись боевые действия, семьи погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане;
3) другие категории лиц, приравненные по льготам и гарантиям к участникам войны, а именно:
3-1) супруга (супруг) погибших военнослужащих, не вступившие в повторный брак;
3-2) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ;
4) лица, проработавшие не менее шести месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ;
5) лица, достигшие пенсионного возраста, а именно:
5-1) лица, достигшие пенсионного возраста, которым назначен минимальный размер пенсий, пособий и получающие пенсию при неполном стаже работы;
5-2) граждане в возрасте восьмидесяти и более лет;
6) инвалиды, а именно:
6-1) инвалиды первой и второй групп;
6-2) дети-инвалиды до восемнадцати лет;
6-3) женщины (мужчины) - инвалиды, имеющие несовершеннолетних детей;
6-4) семьи, обучающие на дому детей - инвалидов;
7) малообеспеченные многодетные матери, имеющие четырех и более несовершеннолетних детей;
8) лица из числа выпускников общеобразовательных школ текущего года, а именно:
8-1) дети-сироты;
8-2) дети, оставшиеся без попечения родителей;
8-3) мдети из мсемей мсо мсреднедушевым мдоходом, не превышающим однократного размера прожиточного минимума;
9) малообеспеченные граждане, а именно:
9-1) безработные граждане, состоящие на учете в уполномоченном органе не менее трех месяцев;

1) Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі - ҰОС) қатысушылары мен мүгедектері;
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан ҰОС қатысушыларға теңестірілген адамдар, атап айтқанда:
2-1) қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтар;
2-2) екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындары;
2-3) 1986 - 1987, 1988 - 1989 жылдары Чернобыль атом электрстансасы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан тұлғалар;
2-4) Ауғанстандағы және басқа мемлекеттердің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушылар, Ауғанстанның ұрыс қимылдары кезеңінде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған қызметшілердің отбасылары;
3) жеңілдіктер мен кепілдіктер жөнінен соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдардың басқа да санаттары, атап айтқанда:
3-1) қаза тапқан әскери қызметшілердің қайталап некеге отырмаған зайыбы (жұбайы);
3-2) ҰОС жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған адамдар;
4) 1941 жылғы 22 маусымынан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде алты ай жұмыс істеген және ҰОС жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрыңғы КСР Одағының ордендері мен медальдерімен наградталмаған адамдар;
5) зейнеткерлік жасқа толған тұлғалар, атап айтқанда:
5-1) ең аз мөлшерде зейнетақы, жәрдемақы тағайындалған және еңбек өтілі толық емес кезінде зейнетақы алатын зейнеткерлік жасқа толған тұлғалар;
5-2) сексен жастағы және одан асқан азаматтар;
6) мүгедектер, атап айтқанда:
6-1) бірінші және екінші топтардағы мүгедектер;
6-2) он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балалар;
6-3) кәмелетке толмаған балалары бар мүгедек әйелдер (ерлер);
6-4) мүгедек балаларды үйде тәрбиелейтін және оқытатын отбасылар;
7) төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар аз қамтылған көпбалалы аналар;
8) жалпы білім беретін мектептің ағымдағы жылдың түлектері санынан, атап айтқанда:
8-1) жетім балалар;
8-2) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
8-3) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің бір мөлшерінен аспайтын отбасылар;
9) аз қамтылған азаматтар, атап айтқанда:
9-1) уәкілетті органның есебінде үш айдан кем емес тұратын жұмыссыз азаматтар;

9-2) лица, освободившиеся из мест лишения свободы;
9-3) лица, оставшиеся без средств существования вследствие пожара, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
9-4) женщиным со мсроком мбеременностим домм двенадцати мнедель, своевременно м вставшием на учетм по мбеременности, на весь период беременности;
9-5) семьи из числа получателей государственной адресной социальной помощи;
9-6) семьи со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума, имеющие детей на искусственном вскармливании в возрасте до одного года;
10) граждане, имеющие социально значимые заболевания, а именно:
10-1) лица, страдающие онкологическими заболеваниями;
10-2) инфицированные вирусом иммунодефицита человека;
10-3) лица, страдающие различными формами туберкулеза;
10-4) лица, страдающие врожденной аномалией развития верхних мочевых путей по типу полного удвоения почек;
11) многодетные мсемьи, получатели мспециальногом государственногом пособия мна четырех и более несовершеннолетних детей, многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа" и "Күміс алқа".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иртышского района Павлодарской области от 26.04.2019 № 168-39-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 22.07.2019 № 182-42-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Социальная помощь без учета доходов предоставляется:
единовременно для категорий, указанных в:
подпункте 1) пункта 1 настоящего Перечня, на капитальный ремонт жилья ко Дню Победы, на основании заявления, согласно сметы расходов и документов, подтверждающих статус получателя, но не более 324 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
подпункте 9-2) пункта 1 настоящего Перечня, в размере 10 МРП;
подпункте 9-3) пункта 1 настоящего Перечня, в размере до 60 МРП;
подпункте 9-5) пункта 1 настоящего Перечня, на приобретение продуктивного крупного рогатого скота в размере до 70 МРП лицам, ранее не получавшим данный вид помощи в течение трех лет;
подпункте 9-5) пункта 1 настоящего Перечня, на подготовку детей к школе в размере 5 МРП на одного ребенка;
подпунктах 10-1) и 10-2) пункта 1 настоящего Перечня, в размере 20 МРП;
ежемесячно для категорий, указанных в:
подпункте 1) пункта 1 настоящего Перечня, на основании сведений, представленных акимом села или сельского округа, на приобретение лекарств, в размере 1 МРП;
подпункте 1) пункта 1 настоящего Перечня, на возмещение жилищно-коммунальных услуг с месяца обращения, в размере 5 МРП;

9-2) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғалар;
9-3) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың, өрттің салдарынан тіршілікке қажетті жабдықсыз қалған адамдар;
9-4) жүктілігі бойынша уақытында есепке тұрған он екі аптаға дейін мерзімдегі жүкті әйелдер, барлық жүктілік мерзіміне;
9-5) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар санынан отбасылар;
9-6) жасанды тағаммен тамақтандырылатын бір жасқа дейінгі балалардың тамағына, жан басына шаққандағы орташа табысы күнкөріс деңгейінен төмен отбасылар;
10) әлеуметтік маңызы бар ауруларына шалдыққан азаматтар, атап айтқанда:
10-1) онкология ауруларынан азап шеккен тұлғалар;
10-2) адамның иммун тапшылығы вирусына шалдыққан тұлғалар;
10-3) туберкулездің әртүрлі формаларына шалдыққан тұлғалар;
10-4) бүйректің толық екі еселеу түрі бойынша жоғарғы несеп жолдарының туа біткен даму ауытқуынан зардап шегетін адамдар;
11) мтөрт жәнем одан көп кәмелетке мтолмаған мбалаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушы көп балалы отбасылар, "Алтын алқа" және "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған көп балалы аналар.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 26.04.2019 № 168-39-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.07.2019 № 182-42-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Табыстарды есепке алмағанда әлеуметтік көмек ұсынылады:
көрсетілген санаттар үшін біржолғы:
осы Тізбенің 1-тармағының 1) тармақшасында, өтініш негізінде, шығын сметасына және алушының мәртебесін растайтын құжаттарға сәйкес Жеңіс күніне тұрғын үйлерін күрделі жөндеуге, бірақ 324 айлық есептік көрсеткіштер (бұдан әрі - АЕК) мөлшерінен артық емес;
осы Тізбенің 1-тармағының 9-2) тармақшасында, 10 АЕК мөлшерінде;
осы Тізбенің 1-тармағының 9-3) тармақшасында, 60 АЕК дейін мөлшерінде;
осы Тізбенің 1-тармағының 9-5) тармақшасында, өнімді ірі қара малды сатып алуға 70 АЕК дейін үш жыл ішінде мұндай көмек түрін бұрын алмаған азаматтарға мөлшерінде;
осы Тізбенің 1-тармағының 9-5) тармақшасында, балаларды мектепке даярлау үшін бір балаға 5 АЕК мөлшерінде;
осы Тізбенің 1-тармағының 10-1) және 10-2) тармақшаларында, 20 АЕК мөлшерінде;
ай сайын көрсетілген санаттар үшін:
осы Тізбенің 1-тармағының 1) тармақшасында ауыл немесе ауылдық округтің әкімімен ұсынылған мәліметтер негізінде, дәрі-дәрмек алуға 1 АЕК мөлшерінде;
осы Тізбенің 1-тармағының 1) тармақшасында, өтініш жасаған айдан бастап тұрғын үй-коммуналдық қызметтерді өтеуге 5 АЕК мөлшерінде;

подпункте 10-3) пункта 1 настоящего Перечня на усиленное питание в период прохождения амбулаторного лечения при условии соблюдения больным режима лечения в размере 7 МРП, на основании справки врачебно - консультативной комиссии с указанием периода амбулаторного лечения, предоставляемой коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Иртышская центральная районная больница;
подпункте 10-4) пункта 1 настоящего Перечня на приобретение дополнительных гигиенических средств, согласно справки врачебно-консультативной комиссии, предоставляемой коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Иртышская центральная районная больница" в размере 5 МРП.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иртышского района Павлодарской области от 26.04.2019 № 168-39-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 22.07.2019 № 182-42-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Социальная помощь с учетом доходов предоставляется лицам, у которых наличие среднедушевого дохода не превышает порога, установленной по области величины прожиточного минимума:
ежемесячно для категорий, указанных в:
подпункте 9-6) пункта 1 настоящего Перечня, в размере 2 МРП;
подпункте 11) пункта 1 настоящего Перечня для компенсации родительской оплаты за детей, посещающих дошкольные организации, в размере 1 МРП с месяца обращения;
единовременно для категорий, указанных в:
подпункте 9-1) пункта 1 настоящего Перечня, на развитие личного подворья, в размере не более 30 МРП;
подпункте 9-1) пункта 1 настоящего Перечня, на погребение граждан предпенсионного возраста (женщин старше пятидесяти семи лет, мужчин старше шестидесяти лет), состоявших на момент смерти на учете в уполномоченном органе в качестве безработного, в размере 20 МРП;
подпункте 9-4) пункта 1 настоящего Перечня, в размере до 15 МРП;
подпунктах 6-1) и 9-5) пункта 1 настоящего Перечня, в размере 20 (двадцати) МРП на приобретение твердого топлива на основании заявления в уполномоченный орган или акиму села, сельского округа;
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иртышского района Павлодарской области от 26.04.2019 № 168-39-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 22.07.2019 № 182-42-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

осы Тізбенің 1-тармағының 10-3) тармақшасында көрсетілген санаттарға науқастың емделу тәртібін сақтаған жағдайда амбулаторлық емделу мерзіміне жақсартылған тамаққа 7 АЕК мөлшерінде, амбулаториялық емдеу кезеңін көрсете отырып шаруашылықты жүргізу құқығындағы "Ертіс орталық аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны емханасымен берілетін, дәрігерлік кеңес комиссиясының анықтамасы негізінде;
осы Тізбенің 1-тармағының 10-4) тармақшасында "Ертіс орталық аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны ұсынатын дәрігерлік-консультациялық комиссияның анықтамасына сәйкес 5 АЕК мөлшерінде қосымша гигиеналық құралдарды сатып алуға.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 26.04.2019 № 168-39-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.07.2019 № 182-42-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. Әлеуметтік көмек табысы есебімен облыс бойынша ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста белгілейтін шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысы бар тұлғаларға ұсынылады:
ай сайын көрсетілген санаттар үшін:
осы Тізбенің 1-тармағының 9-6) тармақшасында, 2 АЕК мөлшерінде;
осы Тізбенің 1-тармағының 11) тармақшасында, өтініш жасаған айдан бастап мектепке дейінгі ұйымдарға баратын балалар үшін ата-ананың төлемақысын өтеуге,1 АЕК мөлшерінде;
көрсетілген санаттар үшін біржолғы:
осы Тізбенің 1-тармағының 9-1) тармақшасында, жеке шаруашылығын дамытуға 30 АЕК мөлшерінен артық емес;
осы Тізбенің 1-тармағының 9-1) тармақшасында, уәкілетті органда қайтыс болған кезінде жұмыссыз ретінде есепте тұрған, зейнеткерлік жасқа жақындаған (әйелдер елу жеті жастан аса, ер адамдар алпыс жастан аса) азаматтардың жерлеуіне 20 АЕК мөлшерінде;
осы Тізбенің 1-тармағының 9-4) тармақшасында, 15 АЕК дейін мөлшерінде
осы Тізбенің 1-тармағының 6-1) және 9-5) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін отын сатып алуға уәкілетті органға немесе ауыл, ауылдық округ әкіміне өтініш негізінде 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде;
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 26.04.2019 № 168-39-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.07.2019 № 182-42-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

4. Ежеквартальная социальная помощь без учета доходов предоставляется для категорий, указанных в:
подпунктах 2-1), 2-2), 2-3) и 2-4) пункта 1 настоящего Перечня, в размере 5 МРП;
подпункте 5-1) пункта 1 настоящего Перечня, на возмещение жилищно-коммунальных услуг с месяца обращения в размере 4 МРП;
подпункте 6-4) пункта 1 настоящего Перечня, назначается и выплачивается с месяца обращения в размере 6 МРП.
5. Социальная помощь без учета доходов для категорий, указанных в подпунктах 8-1), 8-2) и 8-3) пункта 1 оказывается:
5-1) один раз в полугодие на оплату обучения в высшем учебном заведении;
5-2) ежемесячно на период обучения для проживания, питания и проезда к месту жительства в размере 10 МРП.
Социальная помощь оказывается мна основании заявления в уполномоченный орган или макиму села, сельского округа с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 5) пункта 13 настоящих Правил и трехстороннего договора на оказание образовательных услуг, подписанного акимом района, руководителем высшего учебного заведения и заявителем.
Приложение 2
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров
и определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся граждан
Иртышского района
Регистрационный номер семьи _____________________
Сведения о составе семьи заявителя
________________________ ___________________________
(Ф.И.О. заявителя) (домашний адрес, тел.)
№ п/п
Ф.И.О. членов семьи
Родственное отношение к заявителю
Год рождения
Подпись заявителя ____________________ Дата ______________
Ф.И.О. должностного лица органа, уполномоченного заверять сведения о составе семьи _________________
(подпись)
Приложение 3
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров
и определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся граждан
Иртышского района
Акт обследования для определения нуждаемости лица (семьи) в связи
с наступлением трудной жизненной ситуации
от "___" _____________ 20___г.
______________________
(населенный пункт)
1. Ф.И.О. заявителя _______________________________________________________________________________
2. Адрес места жительства ________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
3. Трудная жизненная ситуация, в связи с наступлением которой заявитель обратился за социальной помощью ____________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
4. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) ____ человек, в том числе:
№ п/п
Ф.И.О.
Дата рождения
Родственное отношение к заявителю
Занятость (место работы, учебы)
Причина незанятости
Сведения об участии в общественных работах, профессиональной подготовке (переподготовке, повышении квалификации) или в активных мерах содействия занятости
Трудная жизненная ситуация
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости _______ человек.
Количество детей: ______, обучающихся в высших и средних учебных заведениях на платной основе ______ человек, стоимость обучения в год _____ тенге.
Наличие в семье участников Великой Отечественной войны, инвалидов Великой Отечественной войны, приравненных к участникам Великой Отечественной войны и инвалидам Великой Отечественной войны,
пенсионеров, пожилых лиц, старше 80-ти лет, лиц, имеющих социально значимые заболевания, злокачественные новообразования, туберкулез, вирус иммунодефицита человека), инвалидов, детей-инвалидов (указать или добавить иную категорию) ___________.

4. Табыстарды санамағанда тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек көрсетілген санаттар үшін ұсынылады:
осы Тізбенің 1-тармағының 2-1), 2-2), 2-3) және 2-4) тармақшаларында, 5 АЕК мөлшерінде;
осы Тізбенің 1-тармағының 5-1) тармақшасында, өтініш берген айынан бастап тұрғын үй-коммуналдық қызметтерді өтеуге 4 АЕК мөлшерінде;
осы Тізбенің 1-тармағының 6-4) тармақшасында, өтініш жасаған айынан бастап 6 АЕК мөлшерінде тағайындалып төленеді.
5. Табыстарын есепке алмағанда әлеуметтік көмек 1-тармақтың 8-1), 8-2) мжәне 8-3) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін:
5-1) жоғары оқу орнында оқу үшін төлеуге жартыжылдықта бір рет;
5-2) оқу кезеңінде тұрғылықты жерде тұруға, тамақтануға және тұрғылықты жеріне бару үшін 10 АЕК АЕК мөлшерінде ай сайын көрсетіледі.
Әлеуметтік көмек осы Қағидалардың 13-тармағының 1), 2), 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды және аудан әкімі, жоғары оқу орнының басшысы мен өтініш беруші қол қойған білім беру қызметте қызметтерін көрсету туралы үш жақты келісім-шартты қоса уәкілетті органға немесе ауыл, ауылдық округ әкіміне өтініш негізінде көрсетіледі.
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және Ертіс ауданының
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін
айқындаудың қағидаларға
2-қосымша
Отбасыны тіркеу нөмірі _______________
Өтініш берушінің отбасы құрамы туралы мәліметтер
_________________________ ________________________
(Өтініш берушінің Т.А.Ә.) (үйінің мекенжайы, тел.)
№ р/с
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Туған жылы
Өтініш берушінің қолы _________________ Күні ____________
Отбасының құрамы туралы мәліметтерді куәландыруға уәкілетті органның лауазымды адамының Т.А.Ә. ______________________________ (қолы)
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және Ертіс ауданының
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін
айқындаудың қағидаларға
3-қосымша
Өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты адамның
(отбасының) мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру актісі
20___ ж. "___" _______________
____________________
(елді мекен)
1. Өтініш берушінің Т.А.Ә.
________________________________________________________
2. Тұратын мекенжайы
____________________________________________________________
____________________________________________________________
3. Өтініш беруші әлеуметтік көмекке өтініш берген туындаған өмірлік қиын жағдай
_________________________________________________________________________
4. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есептеледі) _____ адам, оның ішінде:
№ р/с
Т.А.Ә.
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Жұмыспен қамтылуы (жұмыс, оқу орны)
Жұмыспен қамтылмау себебі
Қоғамдық жұмыстарға қатысуы, кәсіптік даярлығы (қайта даярлау, біліктілігін арттыру) немесе жұмыспен қамтудың белсенді шараларына қатысуы туралы мәліметтер
Өмірлік қиын жағдай
Еңбекке жарамды барлығы ______________________ адам.
Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелгендері ____ адам.
Балалардың саны: __________, жоғары және орта оқу орындарында ақылы негізде оқитындар ____адам, оқу құны жылына _____ теңге.
Отбасында Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің, Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және Ұлы мОтан соғысы мүгедектеріне теңестірілгендердің, зейнеткерлердің, 80 жастан асқан қарт адамдардың, әлеуметтік маңызы бар аурулары (қатерлі ісіктер, туберкулез, адамның иммунитет тапшылығы вирусы) бар адамдардың, мүгедектердің, мүгедек балалардың болуы (көрсету немесе өзге санатты қосу керек)__________________________________________________________________________

5. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное - указать):_____________________
Расходы на содержание жилья: ______________________________________________
Доходы семьи:
№ п/п
Ф.И.О. членов семьи (в т.ч. заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода за предыдущий квартал (тенге)
Сведения о личном подсобном хозяйстве (приусадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)
За квартал
в среднем за месяц
6. Наличие автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные доходы от его эксплуатации)_________________________________иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время (заявленные доходы от его эксплуатации)
__________________________________________________________________________
7. Сведения о ранее полученной помощи (форма, сумма, источник): _______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
8. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник):
__________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
9. Обеспеченность детей школьными принадлежностями, одеждой, обувью:
__________________________________________________________________________
10. Санитарно-эпидемиологические условия проживания:
__________________________________________________________________________
Председатель комиссии:
________________________ ______________________
Члены комиссии:
________________________ ______________________
________________________ ______________________
________________________ ______________________
________________________ ______________________
(подписи) (Ф.И.О.)
С составленным актом ознакомлен(а): _______________________
Ф.И.О. и подпись заявителя ________________________________
От проведения обследования отказываюсь ____________________
Ф.И.О. и подпись заявителя (или одного из членов семьи), дата ________________
_______________________________________________________________________________
(заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования)
Приложение 4
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров
и определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся граждан
Иртышского района
Заключение участковой комиссии № ____
"__" ________________ 20___ г.
Участковая комиссия в соответствии с Правилами оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы лица (семьи), обратившегося за предоставлением социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
на основании представленных документов и результатов обследования материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о _________________________________________________________________
предоставления (необходимости, отсутствии необходимости) лицу (семье) социальной помощи с наступлением трудной жизненной ситуации.
Председатель комиссии:
_______________________ __________________________
Члены комиссии:
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
(подписи) (Ф.И.О.)
Заключение с прилагаемыми документами в количестве ____ штук
принято "_____"______________ 20___ г.
Ф.И.О., подпись работника, акима села, сельского округа или уполномоченного органа, принявшего документы___________________________________________________________
Приложение
к решению Иртышского
районного маслихата
от 23 мая 2018 года № 130-26-6
Перечень утративших силу некоторых
решений Иртышского районного маслихата

5. Өмір сүру жағдайы м(жатақхана, жалға алынған, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзгеше – көрсету керек): ____________
Тұрғын үйді ұстауға арналған шығыстар:
____________________________________________
Отбасының табысы:
№ р/с
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің) Т.А.Ә.
Табыс түрі
Өткен тоқсандағы табыс сомасы (теңге)
Жеке қосалқы шаруашылық (ауладағы учаске, малы және құсы), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер
тоқсанға
орта есеппен айына
6. Мыналардың:
автокөлігінің болуы (маркасы, шығарылған жылы, құқық беретін құжат, оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс)
_________________________________________________________________________
_________________________________ қазіргі уақытта өздері тұрып жатқаннан бөлек өзге де тұрғын үйдің болуы (оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс)
__________________________________________________________________________
7. Бұрын алған көмегі туралы мәліметтер (нысаны, сомасы, көзі):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
8. Отбасының өзге де табыстары (нысаны, сомасы, көзі):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
9. Балалардың мектеп керек-жарағымен, киіммен, аяқ киіммен қамтамасыз етілуі:
__________________________________________________________________________
10. Тұратын жерінің санитариялық-эпидемиологиялық жағдайы:
__________________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:
________________________ ________________________
Комиссия мүшелері:
________________________ ________________________
________________________ ________________________
________________________ ________________________
________________________ ________________________
(қолдары) (Т.А.Ә.)
Жасалған актімен таныстым: ______________________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы_________________________
Тексеру жүргізілуден бас тартамын _________________________
Өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) Т.А.Ә. және қолы, күні
__________________________________________________________________________
(өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және Ертіс ауданының
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін
айқындаудың қағидаларға
4-қосымша
Учаскелік комиссияның № ____ қорытындысы
20__ ж. "___" ____________________
Учаскелік комиссия Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларына сәйкес өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек алуға өтініш берген адамның (отбасының) _____________________________________________________________ (өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған құжаттар және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын тексеру нәтижелерінің негізінде _____________________________________________адамға (отбасыға) өмірлік қиын
(қажеттілігі, қажеттіліктің жоқтығы)
жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек ұсыну туралы қорытынды шығарады.
Комиссия төрағасы:
__________________ _______________________
Комиссия мүшелері:
__________________ _______________________
__________________ _______________________
__________________ _______________________
__________________ _______________________
(қолдары) (Т.А.Ә.)
Қорытынды қоса берілген құжаттармен ___ данада
20__ ж. "___" ___________ қабылданды
Құжаттарды қабылдаған ауыл, ауылдық округ әкімінің немесе уәкілетті орган қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы, қолы
___________________________________________________________
Ертіс аудандық мәслихатының
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 130-26-6 шешіміне
қосымша
Ертіс аудандық мәслихатының күші
жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі

1. Решение Иртышского районного маслихата от 20 апреля 2016 года № 12-3-6 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Иртышского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5128, опубликовано от 28 мая 2016 года в газетах "Ертіс нұры" и "Иртыш");
2. Решение Иртышского районного маслихата от 13 июля 2016 года № 19-4-6 "О внесении изменений и дополнений в решение Иртышского районного маслихата от 20 апреля 2016 года № 12-3-6 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Иртышского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5206, опубликовано 25 августа 2016 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
3. Решение Иртышского районного маслихата от 27 сентября 2017 года № 81-18-6 "О внесении изменений в решение Иртышского районного маслихата от 20 апреля 2016 года № 12-3-6 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Иртышского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5643, опубликовано от 28 октября 2017 года в газетах "Ертіс нұры" и "Иртыш").

1. Ертіс аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 сәуірдегі "Әлеуметтiк көмек көрсетудiң, оның мөлшерлерiн белгiлеудiң және Ертіс ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 12-3-6 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5128 болып тіркелген, 2016 жылғы 28 мамырында "Ертіс нұры" және "Иртыш" газеттерінде жарияланған);
2. Ертіс аудандық мәслихатының 2016 жылғы 13 шілдедегі "Ертіс аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 сәуірдегі "Әлеуметтiк көмек көрсетудiң, оның мөлшерлерiн белгiлеудiң және Ертіс ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 12-3-6 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 19-4-6 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5206 болып тіркелген, 2016 жылғы 25 тамызында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
3. Ертіс аудандық мәслихатының 2017 жылғы 27 қыркүйектегі "Ертіс аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 сәуірдегі "Әлеуметтiк көмек көрсетудiң, оның мөлшерлерiн белгiлеудiң және Ертіс ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген мсанаттарының тiзбесiн айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 12-3-6 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 81-18-6 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5643 болып тіркелген, 2017 жылғы 28 қазанында "Ертіс нұры" және "Иртыш" газеттерінде жарияланған).