Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Решение Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 4 мая 2018 года № 20/153-VI. Зарегистрировано Управлением юстиции города Курчатова Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 15 мая 2018 года № 5-3-121
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 505, пунктом 3 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов), согласно приложению 1.
2. Увеличить, в зависимости от категорий автостоянок (паркингов), базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в городе Курчатов, согласно приложению 2.
3. Определить город Курчатов близлежащим населенным пунктом, базовые ставки на земли которого будут применяться при исчислении налога на земли других категорий, выделенные под автостоянки (паркинги).
4. Признать утратившими силу некоторые решения Курчатовского городского маслихата, согласно приложению 3.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Э. Батырбеков
Секретарь Курчатовского городского маслихата Г. Карымбаева
Приложение 1 к решению
Курчатовского городского
маслихата от 4 мая 2018 года
№ 20/153-VІ
Категории автостоянок (паркингов)
Виды автостоянок (паркингов)
Категории
1
Надземные автостоянки (паркинги) закрытого типа, надземные автостоянки (паркинги) открытого типа
1 категория
2
Автостоянки (паркинги), пристраиваемые к зданиям другого назначения или встроенные в здания другого назначения
2 категория
3
Автостоянки (паркинги), расположенные под зданиями в подземных, подвальных, цокольных или в нижних надземных этажах
3 категория
Приложение 2 к решению
Курчатовского городского
маслихата от 4 мая 2018 года
№ 20/153-VІ
Увеличение базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в городе Курчатов
Категории автостоянок (паркингов)
Увеличение базовых ставок
1
1 категория
в 10 раз
2
2 категория
в 9 раз
3
3 категория
в 8 раз
Приложение 3 к решению
Курчатовского городского
маслихата от 4 мая 2018 года
№ 20/153-VІ
Перечень утративших силу некоторых решений Курчатовского городского маслихата

Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2018 жылғы 4 мамырдағы № 20/153-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Курчатов қаласындағы Әділет басқармасында 2018 жылғы 15 мамырда № 5-3-121 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексінің 505 - бабына, 509 – бабы 3 – тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 - бабы 1 – тармағы 15) тармақшасына сәйкес Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Автотұрақтар (паркингтер) санаттары 1 – қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Курчатов қаласында автотұрақтар (паркингтер) санаттарына қарай, автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері 2 – қосымшаға сәйкес ұлғайтылсын.
3. Автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген басқа санаттағы жерлерге салықты есептеу кезінде базалық мөлшерлемелер қолданылатын жақын жатқан елді мекен Курчатов қаласы болып айқындалсын.
4. 3 – қосымшаға сәйкес Курчатов қалалық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Э. Батырбеков
Курчатов қалалық мәслихатының хатшысы Г. Қарымбаева
Курчатов
қалалық мәслихатының
2018 жылғы 4 мамырдағы
№ 20/153-VІ шешіміне
1 қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) санаттары
Автотұрақтар (паркингтер) түрлері
Санаттары
1
Жабық түрдегі жер үстіндегі автотұрақтар (паркингтер), ашық түрдегі жер үстіндегі автотұрақтар (паркингтер)
1 - санат
2
Басқа мақсатқа арналған ғимараттарға жапсарлай немесе басқа мақсаттарға салынған ғимараттарға кіріктіріліп салынған автотұрақтар (паркингтер)
2 - санат
3
Ғимараттардың жер асты, жертөле, цокольды немесе жерүсті төменгі қабаттарда орналасқан автотұрақтар (паркингтер)
3 - санат
Курчатов
қалалық мәслихатының
2018 жылғы 4 мамырдағы
№ 20/153-VІ шешіміне
2 қосымша
Курчатов қаласында автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту
Автотұрақтар (паркингтер) санаттары
Базалық мөлшерлемелерді ұлғайту
1
1 санат
10 есе
2
2 санат
9 есе
3
3 санат
8 есе
Курчатов
қалалық мәслихатының
2018 жылғы 4 мамырдағы
№ 20/153-VІ шешіміне
3 қосымша
Курчатов қалалық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі

1. Решение Курчатовского городского маслихата от 21 декабря 2012 года № 10/66-V "Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2828, опубликовано 24 января 2013 года в газете "7 дней").
2. Решение Курчатовского городского маслихата от 20 марта 2014 года № 21/153-V "О внесении изменения в решение Курчатовского городского маслихата от 21 декабря 2012 года № 10/66-V "О ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3232, опубликовано 1 мая 2014 года в газете "7 дней").
3. Решение Курчатовского городского маслихата от 24 сентября 2014 года № 28/193-V "О внесении изменения в решение Курчатовского городского маслихата от 21 декабря 2012 года № 10/66-V "Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3506, опубликовано 30 октября 2014 года в газете "7 дней").

1. "Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын және автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлердің салық ставкаларын белгілеу туралы" Курчатов қалалық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 10/66-V шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2828 нөмірімен тіркелген, 2013 жылғы 24 қаңтардағы "7 дней" газетінің № 4 санында жарияланған).
2. "Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын және автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлердің салық ставкаларын белгілеу туралы" Курчатов қалалық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 10/66-V шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Курчатов қалалық мәслихатының 2014 жылғы 20 наурыздағы № 21/153-V шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3232 нөмірімен тіркелген, 2014 жылғы 1 мамырдағы "7 дней" газетінің № 18 санында жарияланған).
3. "Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын және автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлердің салық ставкаларын белгілеу туралы" Курчатов қалалық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 10/66-V шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Курчатов қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 28/193-V шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3506 нөмірімен тіркелген, 2014 жылғы 30 қазандағы "7 дней" газетінің № 44 санында жарияланған).