О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 293 "Об утверждении Правил проведения аудита по налогам и предоставления аудиторского заключения по налогам"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 января 2019 года № 21. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 января 2019 года № 18215
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 293 "Об утверждении Правил проведения аудита по налогам и предоставления аудиторского заключения по налогам" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11244, опубликован 14 июля 2015 года в информационно – правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах проведения аудита по налогам и предоставления аудиторского заключения по налогам, утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила проведения аудита по налогам и предоставления аудиторского заключения по налогам (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 ноября 1998 года "Об аудиторской деятельности" (далее – Закон) в целях применения статьи 60 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Аудит по налогам осуществляется за период, в течение которого не проводилась комплексная налоговая проверка в отношении аудируемого субъекта, в пределах срока исковой давности, установленного статьей 48 Налогового кодекса.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Аудиторское заключение подписывается аудитором - исполнителем с указанием номера и даты выдачи квалификационного свидетельства, утверждается подписью руководителя аудиторской организации.";
в приложении к Правилам:
верхний правый угол изложить в следующей редакции:
"Руководитель аудиторской организации
__________________________________
__________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) руководителя,
подпись, наименование аудиторской организации,
№, дата выдачи лицензии)";
часть первую изложить в следующей редакции:
"Аудиторской организацией,________________________________________________
(наименование аудиторской организации, БИН)
_________________________________________________________________________
на основании договора на проведение аудита по налогам от
"__" ________ 20__ года проведен аудит по налогам в отношении
_____________________________________________, (Ф.И.О. (при его наличии)
индивидуального предпринимателя, наименование юридического лица-резидента,
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер)
в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс),
Законом Республики Казахстан от 20 ноября 1998 года "Об аудиторской деятельности"
и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и составлено аудиторское
заключение по налогам за период с "__" _______ 20__ года по "__" _______20__ года.";
часть четвертую раздела 4 изложить в следующей редакции: "Лица, проводившие аудит по налогам:
_________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) аудиторов-исполнителей, подпись,
№, дата выдачи квалификационного свидетельства).".

"Салықтар бойынша аудит жүргізу және салықтар бойынша аудиторлық қорытынды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 293 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 16 қаңтардағы № 21 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 21 қаңтарда № 18215 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салықтар бойынша аудит жүргізу және салықтар бойынша аудиторлық қорытынды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 293 бұйрығына (Нормативті – құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11244 тіркелген, 2015 жылғы 14 шілдеде "Әділет" ақпараттық – құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Салықтар бойынша аудит жүргізу және салықтар бойынша аудиторлық қорытынды беру қағидаларында (бұдан әрі - Қағидалар):
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Салықтар бойынша аудит жүргізу және салықтар бойынша аудиторлық қорытынды беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 60-бабын қолдану мақсатында "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 20 қарашадағы Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді.";
4 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Салықтар бойынша аудит Салық кодексінің 48-бабында белгіленген талап қою мерзімі шегінде аудиттелетін субъектіге қатысты кешенді салық тексеру жүргізілмеген кезең үшін жүзеге асырылады.";
9 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Салықтар бойынша аудиторлық қорытындыға біліктілік куәлігінің нөмірі мен берілген күнін көрсете отырып, орындаушы аудитор қол қояды, аудиторлық ұйым басшысының қолтаңбасымен бекітіледі.";
Қағидаларға қосымшада:
оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
" Аудиторлық ұйымның басшысы
______________________________________
______________________________________
(басшының Т.А.Ә. (болған кезде), қолы, аудиторлық ұйымның атауы, лицензияның №, берілген күні)";
бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Аудиторлық ұйым_________________________________________________________ (аудиторлық ұйымның атауы, БСН)
салықтар бойынша аудит жүргізуге арналған 20__ жылғы "__" ___________________ ___ шарттың негізінде, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі), "Аудиторлық қызмет туралы" 1998 жылғы 20 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасының өзге де нормативті-құқықтық актілеріне сәйкес _________________________________________________________________________ (дара кәсіпкердің Т.А.Ә. (болған кезде), резидент заңды тұлғаның атауы жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі) қатысты 20__ жылғы "__" _______ бастап 20__ жылғы "__" _______ кезеңге салықтар бойынша аудит жүргізілді және салықтар бойынша аудиторлық қорытынды жасалды."; 4-бөлімнің төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын: "Салықтар бойынша аудитті жүргізген тұлғалар: _________________________________________________________________________ (Атқарушы-аудиторлардың Т.А.Ә. (болған кезде), қолы, біліктілік куәлігінің №, берілген күні).".

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
А. Смаилов

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі Ә. Смайылов