Об утверждении Правил назначения на должность и прекращения трудового договора со служащими Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 3 февраля 2020 года № 3. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 февраля 2020 года № 19989.
В соответствии со статьей 145-1 Трудового кодекса Республики Казахстан и подпунктом 12) статьи 6-5 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 28.02.2024 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила назначения на должность и прекращения трудового договора со служащими Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
2. Департаменту развития человеческого капитала в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Управлению международных отношений и внешних коммуникаций обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления оставляю за собой.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и развитию финансового рынка
Республики Казахстан
от 3 февраля 2020 года № 3
Правила назначения на должность и прекращения трудового договора со служащими Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің қызметшілерін лауазымға тағайындау және олармен еңбек шартын тоқтату қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 3 ақпандағы № 3 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылы 6 ақпанда № 19989 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 145-1-бабына және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-5-бабының 12) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 28.02.2024 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің қызметшілерін лауазымға тағайындау және олармен еңбек шартын тоқтату қағидалары бекітілсін.
2. Адам капиталын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Халықаралық қатынастар және сыртқы коммуникациялар басқармасы осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын өзім бақылаймын.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 3 ақпандағы
№ 3 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің қызметшілерін лауазымға тағайындау және олармен еңбек шартын тоқтату қағидалары

1. Настоящие Правила назначения на должность и прекращения трудового договора со служащими Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее – Правила) разработаны в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс) и Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 28.02.2024 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Нормы Правил не распространяются на политических государственных служащих Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее – Агентство), порядок назначения и освобождение которых регулируется законодательством о государственной службе.
Глава 2. Основные понятия, используемые в Правилах
3. В Правилах используются следующие понятия:
1) комиссия по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства – коллегиальный орган Агентства, который принимает решение по внеконкурсному занятию вакантной должности служащего Агентства;
2) кандидаты на занятие вакантной должности служащего Агентства (далее – кандидаты) – участники конкурса, допущенные к тестированию и собеседованию на основании решения конкурсной комиссии;
3) работники Агентства – лица, за исключением политических государственных служащих, занимающие должности в Агентстве, оплата труда которых производится из средств республиканского бюджета;
4) служащие Агентства – лица, не относящиеся к государственным служащим, осуществляющие должностные полномочия в Агентстве, направленные на реализацию задач и функций государства;
5) ведомства – упраздненные ведомства Национального Банка Республики Казахстан (Комитет по развитию регионального финансового центра города Алматы Национального Банка Республики Казахстан, упраздненный Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 458 "О некоторых вопросах Национального Банка Республики Казахстан", Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан и Комитет по защите прав потребителей финансовых услуг Национального Банка Республики Казахстан, упраздненные Указом Президента Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 744 "О некоторых вопросах Национального Банка Республики Казахстан");
6) кадровая служба – подразделение по работе с персоналом Агентства;

1. Осы Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің қызметшілерін лауазымға тағайындау және олармен еңбек шартын тоқтату қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 28.02.2024 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қағидалардың нормалары тағайындалу тәртібі және босатылуы мемлекеттік қызмет туралы заңнамамен реттелетін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) саяси мемлекеттік қызметшілеріне қолданылмайды.
2-тарау. Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар
3. Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссия – Агенттік қызметшісінің бос лауазымына конкурстан тыс орналасу жөнінде шешім қабылдайтын Агенттіктің алқалы органы;
2) Агенттік қызметшісінің бос лауазымына орналасуға кандидаттар (бұдан әрі – кандидаттар) – конкурстық комиссияның шешімі негізінде тестілеуге және әңгімелесуге жіберілген конкурсқа қатысушылар;
3) Агенттіктің қызметкерлері – саяси мемлекеттік қызметшілерді қоспағанда, еңбекақысы республикалық бюджеттің қаражатынан жүргізілетін, Агенттікте лауазымдар атқаратын адамдар;
4) Агенттіктің қызметшілері – мемлекеттік қызметшілерге жатпайтын, Агенттікте мемлекеттің міндеттері мен функцияларын іске асыруға бағытталған лауазымдық өкілеттіктерді жүзеге асыратын адамдар;
5) ведомстволар – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің таратылған ведомстволары ("Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 458 Жарлығымен таратылған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Алматы қаласындағы өңірлік қаржы орталығын дамыту комитеті, "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 744 Жарлығымен таратылған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитеті және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті);
6) кадр қызметі – Агенттіктің қызметкерлермен жұмыс жүргізу бөлімшесі;

7) кадровый резерв – список лиц, успешно прошедших конкурс или отбор для последующего занятия вакантной должности служащего Агентства;
8) комиссия по формированию кадрового резерва – коллегиальный орган Агентства, который осуществляет отбор с целью формирования кадрового резерва;
9) конкурс – процедуры, проводимые для занятия вакантной должности служащего Агентства;
10) участники конкурса – лица, подавшие документы в Агентство после опубликования объявления о конкурсе;
11) конкурсная комиссия – коллегиальный орган Агентства, который рассматривает поданные участниками конкурса документы, проводит собеседование с кандидатами и осуществляет окончательный отбор кандидатов на занятие вакантной должности служащего Агентства;
12) документы – документы, представляемые в кадровую службу лицами, желающими принять участие в конкурсе;
13) требования – разработанные Агентством с учетом его основных направлений деятельности подразделений, должностных полномочий служащих Агентства, предъявляемые к лицам, претендующим на занятие должности служащего Агентства по образованию, опыту работы и компетенциям;
14) упраздненное Агентство – Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (упразднено Указом Президента Республики Казахстан от 12 апреля 2011 года № 25 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного регулирования финансового рынка Республики Казахстан");
15) Национальный Банк – центральный аппарат, филиалы и представительство Национального Банка;
16) дочерние организации Национального Банка – юридические лица, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку;
17) организации Национального Банка – республиканские государственные предприятия Национального Банка;
18) отбор – процедуры, проводимые с целью формирования кадрового резерва служащих Агентства.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 28.02.2024 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Занятие вакантной должности служащего Агентства
4. Занятие вакантной должности служащего Агентства осуществляется путем:
1) внеконкурсного занятия;
2) конкурса.
5. На должность служащего Агентства не назначается лицо:
1) признанное недееспособным или ограниченно дееспособным;
2) которое в течение трех лет перед назначением на должность служащего Агентства привлекалось к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения;

7) кадр резерві – Агенттік қызметшісінің бос лауазымына кейіннен орналасу үшін конкурстан немесе іріктеуден cәтті өткен адамдардың тізімі;
8) кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссия – кадр резервін қалыптастыру мақсатында іріктеуді жүзеге асыратын Агенттіктің алқалы органы;
9) конкурс – Агенттік қызметшісінің бос лауазымына орналасу үшін өткізілетін рәсімдер;
10) конкурсқа қатысушылар – конкурс туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін Агенттікке құжаттарын тапсырған адамдар;
11) конкурстық комиссия – Агенттіктің алқалы органы, ол конкурсқа қатысушылар тапсырған құжаттарды қарайды, кандидаттармен әңгімелесу жүргізеді және Агенттік қызметшісінің бос лауазымына орналасуға кандидаттарды түпкілікті іріктеуді жүзеге асырады;
12) құжаттар – конкурсқа қатысуға ниет білдірген адамдардың кадр қызметіне ұсынатын құжаттары;
13) талаптар – Агенттік бөлімшелер қызметінің негізгі бағыттарын, Агенттік қызметшілерінің лауазымдық өкілеттіктерін ескере отырып әзірлеген, Агенттік қызметшісінің лауазымын атқаруға үміткер адамдарға білімі, жұмыс тәжірибесі және құзыреттері бойынша қойылатын талаптар;
14) таратылған Агенттік – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі ("Қазақстан Республикасының қаржы нарығын мемлекеттік реттеу жүйесін әрі қарай жетілдіру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 12 сәуірдегі № 25 Жарлығымен таратылды);
15) Ұлттық Банк – Ұлттық Банктің орталық аппараты, филиалдары және өкілдігі;
16) Ұлттық Банктің еншілес ұйымдары – акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы Ұлттық Банкке тиесілі заңды тұлғалар;
17) Ұлттық Банктің ұйымдары – Ұлттық Банктің республикалық мемлекеттік кәсіпорындары;
18) іріктеу – Агенттік қызметшілерінің кадр резервін қалыптастыру мақсатында өткізілетін рәсімдер.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 28.02.2024 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-тарау. Агенттік қызметшісінің бос лауазымына орналасу
4. Агенттік қызметшісінің бос лауазымына орналасу:
1) конкурстан тыс;
2) конкурс арқылы жүзеге асырылады.
5. Агенттіктің қызметшісі лауазымына:
1) әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танылған;
2) Агенттіктің қызметшісі лауазымына тағайындалар алдында үш жыл ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған;

3) совершившее коррупционное преступление;
4) уволенное с работы за совершение коррупционного правонарушения;
5) имеющее не погашенную или не снятую судимость ко времени занятия должности служащего Агентства;
6) не получившее положительные результаты обязательной специальной проверки.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 28.02.2024 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Занятие должности служащего Агентства осуществляется после получения положительных результатов обязательной специальной проверки и представления в органы государственных доходов декларации по форме, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 июня 2018 года № 617 "Об утверждении формы декларации об активах и обязательствах физического лица и Правил ее составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17163).
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 28.02.2024 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6-1. Внеконкурсное занятие должности служащего Агентства осуществляется по решению комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства.
Сноска. Правила дополнены пунктом 6-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6-2. Комиссия по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства утверждается Председателем Агентства либо руководителем Аппарата Агентства.
Комиссия по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства состоит из председателя комиссии, членов и секретаря комиссии (представитель кадровой службы).
В состав комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства включаются руководитель кадровой службы, руководитель подразделения, в котором имеется вакантная должность служащего Агентства, либо их заместители.
Общее количество членов комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства составляет нечетное число, не менее трех человек. В случае отсутствия председателя комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства, его обязанности возлагаются на одного из членов комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства.
Организационная деятельность комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства обеспечивается секретарем комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства. Секретарь комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства не является членом комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства и не имеет права голоса при принятии комиссией по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства решений.

3) сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған;
4) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін жұмыстан босатылған;
5) Агенттіктің қызметшісі лауазымына орналасатын уақытта өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар;
6) міндетті арнайы тексерудің оң нәтижелерін алмаған адамды тағайындауға болмайды.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 28.02.2024 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Агенттік қызметшісі лауазымына орналасу міндетті арнайы тексерудің оң нәтижелері алынғаннан кейін және "Жеке тұлғаның активтері мен міндеттемелері туралы декларацияның нысанын және оны жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 21 маусымдағы № 617 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17163 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша декларацияны мемлекеттік кірістер органдарына ұсынғаннан кейін жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 28.02.2024 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6-1. Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссияның шешімі бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. Қағида 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6-2. Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссияны Агенттіктің Төрағасы не Агенттік Аппаратының басшысы бекітеді.
Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссия комиссия төрағасынан, комиссия мүшелері мен хатшысынан (кадр қызметінің өкілі) тұрады.
Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссияның құрамына кадр қызметінің басшысы, Агенттік қызметшісінің бос лауазымы бар бөлімшенің басшысы не олардың орынбасарлары енгізіледі.
Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссия мүшелерінің жалпы саны кемінде үш адамнан тұратын тақ санды құрайды. Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссияның төрағасы болмаған жағдайда оның міндеттері Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссия мүшелерінің біріне жүктеледі.
Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссияның ұйымдастырушылық қызметін Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссияның хатшысы қамтамасыз етеді. Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссияның хатшысы Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссияның мүшесі болып табылмайды және Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссия шешімдер қабылдаған кезде дауыс беруге құқығы жоқ.

Сноска. Правила дополнены пунктом 6-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6-3. Решение комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства считается правомочным, если на заседании присутствует не менее 2/3 (двух третьих) от ее состава.
Сноска. Правила дополнены пунктом 6-3 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6-4. Лицо получает положительное заключение, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства. При равенстве голосов решающим является голос председателя комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства.
Сноска. Правила дополнены пунктом 6-4 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6-5. Решение комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства оформляется в виде протокола заседания комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства, который подписывается председателем, членами и секретарем комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства.
Сноска. Правила дополнены пунктом 6-5 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6-6. Списки лиц, назначенных на вакантную должность служащего Агентства, размещаются на информационном стенде Агентства в месте, доступном для всеобщего обозрения, и на официальном интернет-ресурсе Агентства в течение 7 (семи) рабочих дней со дня принятия решения комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства.
Сноска. Правила дополнены пунктом 6-6 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6-7. Решение комиссии по внеконкурсному занятию должности служащего Агентства обжалуется в порядке и сроки, установленные Административным процедурно-процессуальным Кодексом Республики Казахстан.

Ескерту. Қағида 6-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6-3. Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссияның шешімі, егер отырысқа оның құрамының кемінде 2/3 (үштен екісі) қатысса, заңды деп есептеледі.
Ескерту. Қағида 6-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6-4. Егер Агенттіктің қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссия құрамынан қатысушылардың көпшілігі дауыс берсе, адам оң қорытынды алады. Дауыстар тең болған кезде Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
Ескерту. Қағида 6-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6-5. Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссияның шешімі Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссия отырысының хаттамасы түрінде ресімделеді, оған Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссияның төрағасы, мүшелері және хатшысы қол қояды.
Ескерту. Қағида 6-5-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6-6. Агенттік қызметшісінің бос лауазымына тағайындалған адамдардың тізімдері Агенттіктің ақпараттық стендінде жалпыға бірдей көруге болатын жерде және Агенттіктің ресми интернет-ресурсында Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссияның шешімі қабылданған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні бойы орналастырылады.
Ескерту. Қағида 6-6-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6-7. Агенттік қызметшісі лауазымына конкурстан тыс орналасу жөніндегі комиссияның шешіміне Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен және мерзімдерде шағым жасалады.

Сноска. Правила дополнены пунктом 6-7 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Внеконкурсное занятие должности служащего Агентства осуществляется:
1) работниками Агентства, соответствующими требованиям, путем перевода на вакантную должность служащего Агентства;
2) лицами, состоящими в кадровом резерве;
3) лицами, имеющими высокий уровень квалификации и профессиональной подготовки:
владеющие иностранным языком (наличие международного сертификата IELTS – не ниже 6 из 9, TOEFL IBT – 80 из 120, TCF 400 (В2) из 699, СILS 1, HSK 6 уровень из 11);
и (или) имеющие ученую степень;
и (или) завершившие обучение в зарубежных высших учебных заведениях;
и (или) имеющие международный бухгалтерский (CMA, CPA, CIPA, CAP, ACCA, IAB) или финансовый (CFM, CFA, IFA, CIMA) сертификаты, международные сертификаты в области информационных технологий (CISA, CISM) и внутреннего аудита (CIA, CCSA, CRMA, CGAP, CFSA), международный сертификат в области противодействия легализации (отмывания) доходов, полученных преступным путем и финансированию терроризма (ACAMS);
и (или) имеющие стаж работы в организациях и дочерних организациях Национального Банка, национальном управляющем холдинге, институтах развития, финансовых организациях не менее 2 (двух) лет в областях, соответствующих функциональным направлениям вакантной должности служащего Агентства;
и (или) имеющие стаж работы на руководящих должностях в государственных органах не менее 1 (одного) года;
4) бывшими работниками Национального Банка, ведомств или упраздненного Агентства, имеющими стаж работы в Национальном Банке, ведомствах или упраздненном Агентстве не менее двух лет (за исключением лиц, трудовой договор с которыми расторгнут по отрицательным мотивам);
5) выпускниками Магистратуры Национального Банка и АОО "Назарбаев Университет";
6) лицами, состоящими в Президентском молодежном кадровом резерве.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 28.02.2024 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. В конкурсе участвуют лица:
1) не моложе восемнадцати лет;
2) соответствующие требованиям.
9. Конкурс включает в себя ряд последовательных этапов:
1) объявление о проведении конкурса;
2) утверждение состава конкурсной комиссии;

Ескерту. Қағида 6-7-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Агенттік қызметшісінің лауазымына конкурстан тыс мыналар орналасады:
1) Агенттік қызметшісінің бос лауазымына ауысу арқылы талаптарға сәйкес келетін Агенттік қызметкерлері;
2) кадр резервінде тұрған тұлғалар;
3) жоғары біліктілік деңгейі және кәсіби дайындығы бар адамдар:
шет тілін білетін (IELTS халықаралық сертификатының болуы – 9-дан 6-дан төмен емес, TOEFL IBT – 120-дан 80, TCF 699-дан 400 (В2), СILS 1, HSK 11-ден 6-деңгей);
және (немесе) ғылыми дәрежесі бар;
және (немесе) шетелдік жоғары оқу орындарында оқуды аяқтаған;
және (немесе) халықаралық бухгалтерлік (CMA, CPA, CIPA, CAP, ACCA, IAB) немесе қаржылық (CFM, CFA, IFA, CIMA) сертификаттары, ақпараттық технологиялар (CISA, CISM) және ішкі аудит (CIA, CCSA, CRMA, CGAP, CFSA) саласында халықаралық сертификаттары, қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл (ACAMS) саласындағы халықаралық сертификаты бар;
және (немесе) Ұлттық Банктің ұйымдарында және еншілес ұйымдарында, ұлттық басқарушы холдингте, даму институттарында, қаржы ұйымдарында Агенттік қызметшісінің бос лауазымының функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда кемінде 2 (екі) жыл жұмыс тәжірибесі бар;
және (немесе) мемлекеттік органдарда басшы лауазымдарда кемінде 1 (бір) жыл жұмыс тәжірибесі бар;
4) Ұлттық Банкте, ведомстволарда немесе таратылған Агенттікте кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесі бар Ұлттық Банктің, ведомстволардың немесе таратылған Агенттіктің бұрынғы қызметкерлері (еңбек шарты теріс жағдайлар бойынша бұзылған адамдарды қоспағанда);
5) Ұлттық Банк Магистратурасының және "Назарбаев Университеті" ДБҰ түлектері;
6) Президенттік жастар кадр резервіндегі адамдар.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 28.02.2024 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Конкурсқа мынадай:
1) он сегіз жастан төмен емес;
2) талаптарға сәйкес адамдар қатысады.
9. Конкурсқа мынадай бір жүйедегі кезеңдер кіреді:
1) конкурс өткізу туралы хабарландыру;
2) конкурстық комиссияның құрамын бекіту;

3) прием и рассмотрение документов участников конкурса на соответствие требованиям;
4) тестирование кандидатов;
5) собеседование с кандидатами;
6) заключительное заседание конкурсной комиссии;
7) формирование кадрового резерва.
10. Расходы по участию в конкурсе (проезд к месту проведения собеседования и обратно, наем жилого помещения, проживание, пользование услугами средств связи всех видов и другое) участники конкурса производят за счет собственных средств.
11. Объявление о проведении конкурса размещается на официальном интернет-ресурсе Агентства на казахском и русском языках.
12. Объявление о проведении конкурса содержит следующие сведения:
1) наименование, место нахождения, почтовый адрес Агентства, номера телефонов и факса кадровой службы (при объявлении внешнего конкурса);
2) наименование вакантной должности служащего Агентства с указанием основных функциональных обязанностей;
3) требования;
4) срок приема документов. Прием документов осуществляется в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня размещения объявления о проведении конкурса;
5) сроки и место проведения конкурса.
13. Конкурсная комиссия утверждается Председателем Агентства либо руководителем Аппарата Агентства.
Сноска. Пункт 13 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Конкурсная комиссия состоит из председателя конкурсной комиссии, членов и секретаря конкурсной комиссии (представитель кадровой службы).
В состав конкурсной комиссии включаются руководитель кадровой службы, руководители подразделения, в котором имеется вакантная должность служащего Агентства, а также юридического подразделения, либо их заместители.
Общее количество членов конкурсной комиссии составляет нечетное число, не менее трех человек. В случае отсутствия председателя конкурсной комиссии, его обязанности возлагаются на одного из членов конкурсной комиссии.
15. Организационная деятельность конкурсной комиссии обеспечивается секретарем конкурсной комиссии. Секретарь конкурсной комиссии не является членом конкурсной комиссии и не имеет права голоса при принятии конкурсной комиссией решений.
16. Лица, желающие принять участие в конкурсе, представляют на бумажном носителе и (или) в электронно-цифровой форме в кадровую службу следующие документы:
1) резюме с фото (с указанием адреса фактического места жительства, номеров телефонов, сведений об образовании и опыте работы);

3) конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қабылдау және талаптарға сәйкестігін қарау;
4) кандидаттарды сынақтан өткізу;
5) кандидаттармен әңгімелесу;
6) конкурстық комиссияның қорытынды отырысы;
7) кадр резервін қалыптастыру.
10. Конкурсқа қатысушылар конкурсқа қатысу бойынша шығыстарды (әңгіме жүргізетін орынға бару-келу жолына, тұрғын үйді жалға алу, тұру, байланыс құралдары қызметінің барлық түрлерін пайдалану және басқалары) өз қаражаты есебінен төлейді.
11. Конкурс өткізу туралы хабарландыру Агенттіктің ресми интернет-ресурсында қазақ және орыс тілдерінде орналастырылады.
12. Конкурс өткізу туралы хабарландыруда мынадай мәліметтер болады:
1) Агенттіктің атауы, орналасқан жері, почта мекенжайы, кадр қызметінің телефондары мен факсының нөмірлері (сыртқы конкурс жариялаған кезде);
2) негізгі функционалдық міндеттерін көрсете отырып Агенттік қызметшісінің бос лауазымының атауы;
3) талаптар;
4) құжаттарды қабылдау мерзімі. Құжаттарды қабылдау конкурс өткізу туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
5) конкурсты өткізу мерзімдері мен орны.
13. Конкурстық комиссияны Агенттік Төрағасы не Агенттік Аппаратының басшысы бекітеді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14. Конкурстық комиссия конкурстық комиссияның төрағасынан, конкурстық комиссияның мүшелерінен және хатшысынан (кадр қызметінің өкілі) тұрады.
Конкурстық комиссияның құрамына кадр қызметінің басшысы, Агенттіктің қызметшісінің бос лауазымы бар бөлімшенің, сондай-ақ заң бөлімшесінің басшылары не олардың орынбасарлары кіреді.
Конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ саннан, кемінде үш адамнан тұрады. Конкурстық комиссияның төрағасы болмаған жағдайда, оның міндеттері конкурстық комиссия мүшелерінің біреуіне жүктеледі.
15. Конкурстық комиссияның ұйымдастыру қызметін конкурстық комиссияның хатшысы қамтамасыз етеді. Конкурстық комиссияның хатшысы конкурстық комиссияның мүшесі болып табылмайды және конкурстық комиссия шешімдер қабылдаған кезде оның дауыс беру құқығы болмайды.
16. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген адамдар кадр қызметіне мынадай құжаттарды қағаз тасымалдағышта және (немесе) электрондық-цифрлық нысанда ұсынады:
1) суреті бар түйіндеме (нақты тұрғылықты жерінің мекенжайын, телефон нөмірлерін, білімі мен жұмыс тәжірибесі туралы мәліметтерді көрсете отырып);

2) заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам. Участник конкурса имеет право представить заявления не более чем на три вакантные должности служащего Агентства;
3) заполненную анкету по форме согласно приложению 2 к Правилам;
4) копии документов об образовании (при отсутствии информации в единой системе учета трудовых договоров).
При получении образования в иностранных государствах и международных или иностранных учебных заведениях (их филиалах) прилагается копия удостоверения о признании документа об образовании на территории Республики Казахстан. Данное требование не распространяется на документы об образовании, выданные зарубежными организациями высшего и (или) послевузовского образования, научными центрами и лабораториями гражданам Республики Казахстан – обладателям международной стипендии "Болашак";
5) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность (при отсутствии информации в единой системе учета трудовых договоров).
Сноска. Пункт 16 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 28.02.2024 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Лица, желающие принять участие в конкурсе, предоставляют дополнительную информацию, касающуюся их образования, стажа работы, уровня профессиональной подготовки (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых степеней и званий, научные публикации, характеристики, рекомендации с предыдущего места работы) при ее наличии.
18. К рассмотрению принимаются документы, представленные лицами, желающими принять участие в конкурсе, не позднее срока приема документов, установленного подпунктом 4) пункта 12 Правил.
Сноска. Пункт 18 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 28.02.2024 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Отсутствие одного из документов, указанных в пункте 16 Правил, является основанием для отказа в рассмотрении документов конкурсной комиссией.
20. Рассмотрение документов участников конкурса осуществляется конкурсной комиссией в течение 5 (пяти) рабочих дней после окончания приема документов.
21. Решение о допуске участников конкурса к тестированию конкурсная комиссия принимает в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты окончания рассмотрения документов участников конкурса, которое оформляется в виде протокола, подписываемого председателем, членами и секретарем конкурсной комиссии.
Списки кандидатов, допущенных к тестированию, размещаются на информационном стенде Агентства в месте, доступном для всеобщего обозрения

2) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш. Конкурсқа қатысушы Агенттік қызметшісінің үштен артық емес бос лауазымына өтініш беруге құқылы;
3) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған сауалнама;
4) білімі туралы құжаттардың көшірмелері (еңбек шарттарын бірыңғай есепке алу жүйесінде ақпарат болмаған жағдайда).
Шет мемлекеттерде және халықаралық немесе шетелдік оқу орындарында (олардың филиалдарында) білім алған жағдайда білім туралы құжатты Қазақстан Республикасының аумағында тану туралы куәліктің көшірмесі қоса беріледі. Бұл талап "Болашақ" халықаралық стипендиясының иегерлері – Қазақстан Республикасының азаматтарына шетелдік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары, ғылыми орталықтар мен зертханалар берген білім туралы құжаттарға қолданылмайды;
5) еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі (еңбек шарттарын бірыңғай есепке алу жүйесінде ақпарат болмаған жағдайда).
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 28.02.2024 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген тұлғалар олардың біліміне, жұмыс стажына, кәсіби даярлық деңгейіне қатысты (біліктілігін арттыру, ғылыми дәрежелер мен атақтар беру туралы құжаттардың көшірмелері, ғылыми жарияланымдар, алдыңғы жұмыс орнынан мінездемелер, ұсынымдар) қосымша ақпарат болса ұсынады.
18. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген адамдар Қағидалардың 12-тармағының 4) тармақшасында белгіленген құжаттарды қабылдау мерзімінен кешіктірмей ұсынған құжаттар қарау үшін қабылданады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 28.02.2024 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
19. Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген құжаттардың бірінің болмауы конкурстық комиссияның құжаттарды қараудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.
20. Конкурсқа қатысушылардың құжаттарын конкурстық комиссия құжаттарды қабылдау аяқталғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды.
21. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысушыларды тестілеуге жіберу туралы шешімді конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қарау аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылдайды, ол конкурстық комиссияның төрағасы, мүшелері және хатшысы қол қоятын хаттама түрінде ресімделеді.
Тестілеуге жіберілген кандидаттардың тізімдері Агенттіктің ақпараттық стендінде көпшілікке көрінетін, қолжетімді жерде орналастырылады.

22. Целью тестирования является оценка знаний кандидатов законодательства Республики Казахстан.
Программа тестирования включает тесты на знание Конституции Республики Казахстан (десять вопросов), Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (десять вопросов), законов Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" (десять вопросов), "О противодействии коррупции" (десять вопросов).
Пороговые значения прохождения тестирования составляют не менее 20 (двадцати) правильных ответов от общего количества вопросов (сорок вопросов) по всем нормативным правовым актам и не менее 5 (пяти) правильных ответов по каждому нормативному правовому акту.
Общее время на выполнение тестов на знание законодательства Республики Казахстан составляет 30 (тридцать) минут.
Кандидаты проходят тестирование в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня принятия решения о допуске к тестированию.
Сноска. Пункт 22 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Кандидаты, получившие при прохождении тестирования оценку равную или выше пороговых значений, допускаются к собеседованию.
24. Решение о допуске кандидатов к собеседованию оформляется в виде протокола и подписывается председателем, членами и секретарем конкурсной комиссии. Списки кандидатов, допущенных к собеседованию, размещаются на информационном стенде Агентства в месте, доступном для всеобщего обозрения.
25. Целью собеседования является оценка профессиональных и личностных качеств кандидатов.
26. Кандидаты, допущенные к собеседованию, проходят его в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня окончания тестирования. О времени, дате и месте проведения собеседования кандидаты уведомляются кадровой службой посредством электронной почты и (или) средств телефонной связи.
27. При оценке профессиональных и личностных качеств кандидатов конкурсная комиссия исходит из требований и должностной инструкции соответствующей вакантной должности служащего Агентства.
28. Ход собеседования с каждым кандидатом фиксируется с помощью технических средств записи. Носители записей хранятся у секретаря конкурсной комиссии. Отметка о применении конкурсной комиссией технических средств записи производится в протоколе заключительного заседания конкурсной комиссии.
29. Документы кандидатов, прошедших собеседование, рассматриваются конкурсной комиссией на ее заключительном заседании.

22. Тестілеудің мақсаты кандидаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасын білуін бағалау болып табылады.
Тестілеу бағдарламасы Қазақстан Республикасының Конституциясын (он сұрақ), Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексін (он сұрақ), "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" (он сұрақ), "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (он сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын білуге тестілерді қамтиды.
Тестілеуден өтудің шекті мәндері барлық нормативтік құқықтық актілер бойынша сұрақтардың жалпы санынан кемінде 20 (жиырма) дұрыс жауапты және әрбір нормативтік құқықтық акті бойынша кемінде 5 (бес) дұрыс жауапты құрайды.
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілерді орындауға жалпы уақыт 30 (отыз) минут құрайды.
Кандидаттар тестілеуден өтуге рұқсат беру туралы шешім қабылданған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде тестілеуден өтеді.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
23. Тестілеуден өткен кезде шекті мәндерге тең немесе одан жоғары баға алған кандидаттар әңгімелесуге жіберіледі.
24. Кандидаттарды әңгімелесуге жіберу туралы шешім хаттама түрінде ресімделеді және оған конкурстық комиссия төрағасы, мүшелері және хатшысы қол қояды. Әңгімелесуге жіберілген кандидаттардың тізімдері Агенттіктің ақпараттық стендінде көпшілікке көрінетін, қолжетімді жерде орналастырылады.
25. Әңгімелесудің мақсаты кандидаттардың кәсіби және жеке қасиеттерін бағалау болып табылады.
26. Әңгімелесуге жіберілген кандидаттар одан сынақ аяқталған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде өтеді. Кандидаттарға әңгімелесу уақыты, күні және өткізілетін орны туралы кадр қызметі электрондық пошта және (немесе) телефон байланысының құралдары арқылы хабарлайды.
27. Кандидаттардың кәсіби және жеке қасиеттерін бағалау кезінде конкурстық комиссия талаптарды және Агенттік қызметшісінің тиісті бос лауазымының лауазымдық нұсқаулығын негізге алады.
28. Әрбір кандидатпен әңгімелесу барысы техникалық жазу құралдарының көмегімен тіркеледі. Жазбалардың тасымалдағыштары конкурстық комиссияның хатшысында сақталады. Конкурстық комиссияның техникалық жазу құралдарын қолдануы туралы белгі конкурстық комиссияның қорытынды отырысының хаттамасында жүргізіледі.
29. Әңгімелесуден өткен кандидаттардың құжаттарын конкурстық комиссия оның қорытынды отырысында қарайды.

30. Заключительное заседание конкурсной комиссии проводится не позднее двух рабочих дней со дня проведения собеседования.
31. На заключительном заседании конкурсная комиссия оценивает кандидатов на основании представленных документов, результатов тестирования, собеседования и отбирает из их числа лиц для занятия вакантной должности служащего Агентства и зачисления в кадровый резерв.
32. Решение конкурсной комиссии считается правомочным, если на заседании присутствует не менее 2/3 от ее состава.
33. Кандидат получает положительное заключение, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава конкурсной комиссии. При равенстве голосов решающим является голос председателя конкурсной комиссии.
34. Решение конкурсной комиссии оформляется в виде протокола заключительного заседания конкурсной комиссии, который подписывается председателем и членами конкурсной комиссии и секретарем.
35. Списки кандидатов, получивших положительное заключение конкурсной комиссии и зачисленных в кадровый резерв, размещаются на информационном стенде Агентства в месте, доступном для всеобщего обозрения в течение семи рабочих дней после проведения конкурса.
36. Оформление на работу кандидатов, получивших положительное заключение конкурсной комиссии на занятие должности служащего Агентства, осуществляется в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
37. Решение конкурсной комиссии обжалуется в порядке и сроки, установленные Административным процедурно-процессуальным Кодексом Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 37 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Формирование кадрового резерва
39. Кадровый резерв формируется из числа кандидатов, получивших положительное заключение конкурсной комиссии и лиц, прошедших отбор.
40. Объявление о проведении отбора для зачисления в кадровый резерв размещается на официальном интернет-ресурсе Агентства на казахском и русском языках.
41. Лица, изъявившие желание принять участие в отборе, заполняют на официальном интернет-ресурсе Агентства электронную версию резюме.
Срок приема резюме завершается по истечении 1 (одного) месяца со дня размещения объявления.
42. В течение 5 (пяти) рабочих дней со дня завершения приема резюме кадровая служба формирует список лиц, представивших резюме.
Информация о времени, дате и месте проведения собеседования доводится кадровой службой посредством электронной почты и (или) средств телефонной связи до сведения лиц из списка, сформированного кадровой службой.

30. Конкурстық комиссияның қорытынды отырысы әңгімелесу өткізілген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей өткізіледі.
31. Конкурстық комиссия қорытынды отырысында кандидаттарды ұсынылған құжаттар, сынақ, әңгімелесу нәтижелері негізінде бағалайды және олардың арасынан Агенттік қызметшісінің бос лауазымына орналасу және кадр резервіне есептеу үшін адамдарды іріктейді.
32. Конкурстық комиссияның шешімі, егер отырысқа оның құрамының кемінде 2/3 қатысса, өкілетті болады.
33. Кандидат, егер ол үшін конкурстық комиссияның құрамынан қатысқандардың көпшілігі дауыс берсе, оң қорытынды алады. Дауыстар тең болған кезде конкурстық комиссияның төрағасының даусы шешуші болып табылады.
34. Конкурстық комиссияның шешімі конкурстық комиссияның қорытынды отырысының хаттамасы түрінде ресімделеді, оған конкурстық комиссияның төрағасы мен мүшелері және хатшысы қол қояды.
35. Конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған және кадр резервіне енгізілген кандидаттардың тізімі Агенттіктің ақпарат стендінде, жалпыға бірдей көру үшін қолжетімді орында, конкурс өткеннен кейін жеті жұмыс күні ішінде орналастырылады.
36. Агенттік қызметшісінің лауазымына орналасу үшін конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған кандидаттарды жұмысқа ресімдеу Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
37. Конкурстық комиссияның шешіміне Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен және мерзімде шағымдануға болады.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4-тарау. Кадр резервін қалыптастыру
39. Кадр резерві конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған кандидаттардан және іріктеуден өткен адамдардан қалыптастырылады.
40. Кадр резервіне есепке алыну үшін іріктеу өткізу туралы хабарландыру Агенттіктің ресми интернет-ресурсында қазақ және орыс тілдерінде орналастырылады.
41. Іріктеуге қатысуға ниет білдірген адамдар Агенттіктің ресми интернет-ресурсында түйіндеменің электрондық нұсқасын толтырады.
Түйіндемені қабылдау мерзімі хабарландыру орналастырылған күннен бастап 1 (бір) айдан соң аяқталады.
42. Түйіндеме қабылдау аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде кадр қызметі түйіндеме ұсынған адамдардың тізімін қалыптастырады.
Әңгімелесу уақыты, күні және өткізілетін орны туралы ақпаратты кадр қызметі электрондық пошта және (немесе) телефон байланысының құралдары арқылы кадр қызметі қалыптастырған тізімдегі адамдарға хабарлайды.

Сноска. Пункт 42 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43. Комиссия по формированию кадрового резерва проводит собеседование с лицами из списка, сформированного кадровой службой, с целью выявления лиц, обладающих знаниями в областях, соответствующих направлению деятельности подразделения Агентства, в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня формирования списка.
Сноска. Пункт 43 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43-1. Ход собеседования с каждым лицом фиксируется с помощью технических средств записи. Носители записей хранятся у секретаря комиссии по формированию кадрового резерва. Отметка о применении комиссией по формированию кадрового резерва технических средств записи производится в протоколе комиссии по формированию кадрового резерва.
Сноска. Правила дополнены пунктом 43-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43-2. Комиссия по формированию кадрового резерва утверждается Председателем Агентства либо руководителем Аппарата Агентства.
Комиссия по формированию кадрового резерва состоит из председателя комиссии, членов и секретаря комиссии (представитель кадровой службы).
В состав комиссии по формированию кадрового резерва включаются руководители и работники кадровой службы.
Общее количество членов комиссии по формированию кадрового резерва составляет нечетное число, не менее трех человек. В случае отсутствия председателя комиссии по формированию кадрового резерва, его обязанности возлагаются на одного из членов комиссии по формированию кадрового резерва.
Организационная деятельность комиссии по формированию кадрового резерва обеспечивается секретарем комиссии по формированию кадрового резерва. Секретарь комиссии по формированию кадрового резерва не является членом комиссии по формированию кадрового резерва и не имеет права голоса при принятии комиссией по формированию кадрового резерва решений.
Сноска. Правила дополнены пунктом 43-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 42-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
43. Кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссия Агенттік бөлімшесі қызметінің бағытына сәйкес келетін салаларда білімі бар адамдарды анықтау мақсатында, тізім қалыптастырылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде кадр қызметі қалыптастырған тізімдегі адамдармен әңгімелесу өткізеді.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
43-1. Әрбір адаммен әңгімелесу барысы техникалық жазба құралдарының көмегімен тіркеледі. Жазбаның тасымалдағыштары кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияның хатшысында сақталады. Кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияның жазба құралдарын пайдаланғаны жөнінде кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияның хаттамасында атап көрсетіледі.
Ескерту. Қағида 43-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
43-2. Кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияны Агенттік Төрағасы не Агенттік Аппаратының басшысы бекітеді.
Кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссия комиссия төрағасынан, комиссия мүшелерінен және хатшыдан (кадр қызметінің өкілі) тұрады.
Кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияның құрамына кадр қызметінің басшылары және қызметкерлері кіреді.
Кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссия мүшелерінің жалпы саны кемінде үш адамнан тақ санын құрайды. Кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияның төрағасы болмаған кезде оның міндеттері кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссия мүшелерінің біріне жүктеледі.
Кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияның ұйымдастырушылық қызметін кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияның хатшысы қамтамасыз етеді. Кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияның хатшысы кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияның мүшесі болып табылмайды және кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияның шешімдер қабылдауы кезінде дауыс беру құқығы болмайды.
Ескерту. Қағида 43-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

43-3. Решение комиссии по формированию кадрового резерва считается правомочным, если на заседании присутствует не менее 2/3 (двух третьих) от ее состава.
Сноска. Правила дополнены пунктом 43-3 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43-4. Лицо получает положительное заключение, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава комиссии по формированию кадрового резерва. При равенстве голосов решающим является голос председателя комиссии по формированию кадрового резерва.
Сноска. Правила дополнены пунктом 43-4 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43-5. Решение комиссии по формированию кадрового резерва оформляется в виде протокола комиссии по формированию кадрового резерва, который подписывается председателем, членами и секретарем комиссии по формированию кадрового резерва.
Сноска. Правила дополнены пунктом 43-5 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43-6. Списки лиц, зачисленных в кадровый резерв, размещаются на информационном стенде Агентства в месте, доступном для всеобщего обозрения, и на официальном интернет-ресурсе Агентства в течение 7 (семи) рабочих дней со дня принятия решения комиссии по формированию кадрового резерва.
Сноска. Правила дополнены пунктом 43-6 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
44. Решение комиссии по формированию кадрового резерва обжалуется в порядке и сроки, установленные Административным процедурно-процессуальным Кодексом Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 44 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
45. Лица, зачисленные в кадровый резерв, назначаются на должность служащего Агентства в течение 1 (одного) года со дня зачисления их в кадровый резерв, при наличии вакантной должности служащего Агентства.

43-3. Кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияның шешімі, егер отырысқа оның құрамының кемінде 2/3 (үштен екісі) қатысса, заңды деп есептеледі.
Ескерту. Қағида 43-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
43-4. Егер адам кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссия құрамынан қатысушылардың көпшілігі дауыс берсе, адам оң қорытынды алады. Дауыстар тең болған кезде кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
Ескерту. Қағида 43-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
43-5. Кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияның шешімі кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияның төрағасы, мүшелері және хатшысы қол қоятын кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияның хаттамасы түрінде ресімделеді.
Ескерту. Қағида 43-5-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
43-6. Кадр резервіне алынған адамдардың тізімдері Агенттіктің ақпараттық стендінде көпшілікке көрінетін, қолжетімді жерде және Агенттіктің ресми интернет-ресурсында кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссия шешім қабылдаған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде орналастырылады.
Ескерту. Қағида 43-6-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
44. Кадр резервін қалыптастыру жөніндегі комиссияның шешіміне Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен және мерзімдерде шағымдануға болады.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
45. Кадр резервіне есептелген адамдар Агенттік қызметшісінің бос лауазымы болған жағдайда Агенттік қызметшісінің лауазымына оларды кадр резервіне есептеген күннен бастап 1 (бір) жыл ішінде тағайындалады.

46. Исключение лиц из кадрового резерва осуществляется в случаях:
1) подачи лицом, зачисленным в кадровый резерв, заявления об исключении из кадрового резерва;
2) занятия лицом, зачисленным в кадровый резерв, вакантной должности служащего Агентства.
47. Работа по формированию и исключению из кадрового резерва Агентства возлагается на кадровую службу.
Глава 5. Прекращение трудового договора
48. Прекращение трудового договора со служащими Агентства производится по основаниям, предусмотренным Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" (далее – Закон о государственном регулировании), в порядке, установленном Трудовым кодексом.
Сноска. Пункт 48 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 28.02.2024 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 6. Заключительные положения
49. Вопросы, не урегулированные Правилами, разрешаются в соответствии с Трудовым кодексом и Законом о государственном регулировании.
Приложение 1
к Правилам назначения на должность
и прекращения трудового договора со служащими
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 27.04.2023 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на занятие вакантной должности
служащего Агентства ________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование должности, подразделения)
Выражаю свое согласие на сбор и обработку моих персональных данных.
Отвечаю за подлинность представленных документов.
__________________ ___________________________________
подпись Фамилия и инициалы
"_____" _____________ 20___ года.
Приложение 2
к Правилам назначения
на должность и прекращения
трудового договора
со служащими Агентства
Форма
АНКЕТА
(заполняется собственноручно)
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 28.02.2024 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Фамилия__________________________________________________________________
Имя ______________________________________________________________________
Отчество__________________________________________________________________
Если изменяли фамилию, имя, отчество, то укажите причину и когда ______________
__________________________________________________________________________
Гражданство_______________________________________________________________
Если изменяли гражданство, то укажите когда__________________________________
__________________________________________________________________________
ИИН______________________________________________________________________
Были ли Вы судимы, когда и за что____________________________________________
__________________________________________________________________________
Учеба или работа за границей
Страна пребывания________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Время пребывания_________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Место работы или учебы ___________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Лишались ли Вы права занимать определенную должность или заниматься
определенной деятельностью в соответствии с вступившим в законную силу приговором
суда, когда и за что _____________________________________________________________
________________________________________________________________________
Лишались ли Вы права занимать должности в государственных органах в течение
определенного срока, когда и за что________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Лишались ли Вы права занимать должности в финансовых организациях в течение
определенного срока, когда и за что________________________________________________
_________________________________________________________________________
Не состоите ли Вы в отношениях близкого родства или свойства (родители, супруги,
братья, сестры, сыновья, дочери, а также братья, сестры, родители и дети супругов) с
работниками Агентства и Национального Банка Республики Казахстан ______________
______________________________________________________________________
"_____" ______ 20___ года                                     _______________
(подпись)

46. Адамдарды кадр резервінен шығару мынадай жағдайларда:
1) кадр резервіне есептелген адам кадр резервінен шығару туралы өтініш берген жағдайда;
2) кадр резервіне есептелген адам Агент қызметшісінің бос лауазымына орналасқан жағдайда жүзеге асырылады.
47. Агенттіктің кадр резервін қалыптастыру және одан шығару жұмысы кадр қызметіне жүктеледі.
5-тарау. Еңбек шартын тоқтату
48. Агенттіктің қызметшілерімен еңбек шартын тоқтату Еңбек кодексінде белгіленген тәртіппен "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрі – Мемлекеттік реттеу туралы заң) көзделген негіздер бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 28.02.2024 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6-тарау. Қорытынды ережелер
49. Қағидаларда реттелмеген мәселелер Еңбек кодексіне және Мемлекеттік реттеу туралы заңға сәйкес шешіледі.
Агенттіктің қызметшілерін
лауазымға тағайындау және
олармен еңбек шартын
тоқтату қағидаларына
1-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.04.2023 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Маған Агенттік қызметшісінің бос лауазымына
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
______________________________________________(лауазымның, бөлімшенің атауы)
орналасу конкурсына қатысуға рұқсат беруді сұраймын.
Менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісімімді білдіремін.
Берілген құжаттардың түпнұсқалығына жауап беремін.
__________________ ___________________________________
қолы Аты-жөні
20__ жылғы "_____" ______
Агенттіктің қызметшілерін
лауазымға тағайындау және
олармен еңбек шартын
тоқтату қағидаларына
2-қосымша
Нысан
САУАЛНАМА (өз қолымен толтырылады)
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 28.02.2024 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Тегі _________________________________________________________________
Аты _________________________________________________________________
Әкесінің аты_________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты өзгертілген болса, себебін және қашан өзгертілгенін көрсетіңіз __
___________________________________________________________________
Азаматтығы__________________________________________________________
Егер азаматтық өзгертілсе, қашан өзгертілгенін көрсетіңіз___________________
___________________________________________________________________
ЖСН_______________________________________________________________
Сотталдыңыз ба, қашан және не үшін___________________________________
___________________________________________________________________
Шетелде оқу не жұмыс істеу
Барған елі__________________________________________________________
___________________________________________________________________
Болу уақыты________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жұмыс немесе оқу орны _____________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Сіз соттың күшіне енгізілген үкіміне сәйкес тиісті лауазымға орналасу немесе тиісті
қызметпен айналысу құқығынан айырылдыңыз ба, қашан және не үшін
_______________________________________________
___________________________________________________________________
Сіз белгіленген мерзім ішінде мемлекеттік органда лауазымға орналасу құқығынан
айырылдыңыз ба, қашан және не үшін ____
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Сіз белгіленген мерзім ішінде қаржы ұйымдарында лауазымға орналасу құқығынан
айырылдыңыз ба, қашан және не
үшін___________________________________________________________
_________________________________________________________________
Сіз Агенттіктің және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметкерлерімен
жақын туыстық немесе жекжаттық (ата-ана, ерлі-зайыпты, аға-інілері, апа-сіңлілері,
балалары, сондай-ақ ерлі зайыптылардың аға-інілері, апа-сіңлілері, ата-аналары және
балалары) қатынастарда барсыз ба ____________________________________________
_________________________________________________________________
20___ жылғы "_____" ______                               _______________
(қолы)