О внесении изменений в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 6 августа 2020 года № 183. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 августа 2020 года № 21077
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства сельского хозяйства, в которые вносятся изменения.
2. Комитету по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении 21 (двадцати одного) календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министра
экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 6 августа 2020 года № 183
Перечень некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения (далее-Перечень)
1. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 сентября 2011 года № 14-1/549 "Об утверждении режима использования водных объектов и источников питьевого водоснабжения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7230, опубликован 29 октября 2011 года в газете "Казахстанская правда" № 346-347 (26737-26738)):
в Режиме использования водных объектов и источников питьевого водоснабжения, утвержденным указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 6 тамыздағы № 183 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 11 тамызда № 21077 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Су ресурстары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жариялағаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 21 (жиырма бір) күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 6 тамыздағы
№ 183 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі - Тізбе)
"Су объектілерін және ауыз сумен жабдықтау көздерін пайдалану режимін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 28 қыркүйектегі № 14-1/549 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7230 болып тіркелген, 2011 жылғы 29 қазанда "Егемен Қазақстан" газетінде № 346-347 (26737-26738) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Су объектілерін және ауыз сумен жабдықтау көздерін пайдалану режимінде:

пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Водопользователь в течение пятнадцати календарных дней после получения разрешения на специальное водопользование для регулирования стока представляет в соответствующую бассейновую инспекцию по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее - Бассейновая инспекция) на согласование Режим использования водохранилища, по форме согласно приложению к настоящему Режиму использования.
5. Бассейновая инспекция в течение пятнадцати календарных дней рассматривает предоставленный Режим использования, и представляет на утверждение в Комитет по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее - Комитет).
На основании официальных данных в области охраны окружающей среды на соответствующий год Бассейновая инспекция вносит корректировки на предоставленный Режим использования.";
пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"7. После утверждения Режима использования, Комитет в течение трех рабочих дней направляет копию утвержденного Режима использования в Бассейновую инспекцию.
8. Бассейновая инспекция в течение двух рабочих дней направляет копию утвержденного Режима использования водопользователю в письменном виде.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. В случаях чрезвычайных ситуации природного и техногенного характера водопользователь принимает меры по оперативному регулированию Режима использования с последующим письменным уведомлением Бассейновой инспекции в течение одного календарного дня.".
2. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 мая 2015 года № 19-1/441 "Об утверждении Правил разработки и утверждения нормативов предельно допустимых вредных воздействий на водные объекты" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11811, опубликован 21 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах разработки и утверждения нормативов предельно допустимых вредных воздействий на водные объекты, утвержденных указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Согласованные нормативы ПДВВ на водные объекты утверждаются ведомством уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения.".
3. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 мая 2015 года № 19-1/446 "Об утверждении Правил установления водоохранных зон и полос" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11838, опубликован 21 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах установления водоохранных зон и полос, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Су пайдаланушы ағынды реттеу үшін арнайы су пайдалануға арналған рұқсатнама алғаннан кейін он бес күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекциясына (бұдан әрі - Бассейндік инспекция) осы Пайдалану режимінің қосымшасына сәйкес нысанда су қоймасын пайдалану режимін келісуге ұсынады.
5. Бассейндік инспекция ұсынылған Пайдалану режимін он бес күнтізбелік күні ішінде қарастырып, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Су ресурстары комитетіне (бұдан әрі - Комитет) бекітуге ұсынады.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның тиісті жылға арналған ресми деректерінің негізінде Бассейндік инспекция ұсынылған Пайдалану режиміне түзетулер енгізеді.";
7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Пайдалану режимі бекітілген соң Комитет үш жұмыс күн ішінде Бассейндік инспекцияға бекітілген Пайдалану режимінің көшірмесін жолдайды.
8. Бассейндік инспекция бекітілген Пайдалану режимінің көшірмесін екі жұмыс күн ішінде су пайдаланушыға жазбаша түрде жолдайды.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлар кезінде су пайдаланушы Пайдалану режимін жедел реттеу жөнінде шаралар қабылдайды және бұл туралы Бассейндік инспекцияны бір күнтізбелік күн ішінде жазбаша түрде хабардар етеді.".
"Су объектілерiне жол берілетін шекті зиянды әсерлердiң нормативтерiн әзiрлеу мен бекiту қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 15 мамырдағы № 19-1/441 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11811 болып тіркелген, 2015 жылғы 21 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Су объектілерiне жол берілетін шекті зиянды әсерлердiң нормативтерiн әзiрлеу мен бекiту қағидаларында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Су объектiлерiне ЖШЗӘ-нiң келісілген нормативтерін су қорын пайдалану мен қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкiлетті орган ведомствосы бекiтедi.".
3. "Су қорғау аймақтары мен белдеулерiн белгiлеу қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 18 мамырдағы № 19-1/446 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11838 болып тіркелген, 2015 жылғы 21 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Су қорғау аймақтары мен белдеулерiн белгiлеу қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Водоохранные зоны, полосы и режим их хозяйственного использования устанавливаются местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы на основании утвержденной проектной документации, согласованной с Бассейновыми инспекциями по регулированию использования и охране водных ресурсов, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, уполномоченным органом по земельным отношениям, а в селеопасных районах - дополнительно и с уполномоченным органом в сфере гражданской защиты.".
4. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 19-1/718 "Об утверждении Правил ведения государственного учета вод и их использования, государственного водного кадастра и государственного мониторинга водных объектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12109, опубликован 6 октября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах ведения государственного учета вод и их использования, государственного водного кадастра и государственного мониторинга водных объектов, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Ведомство уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения (далее - ведомство уполномоченного органа) обеспечивает сбор, обобщение, анализ и оценку первичных материалов государственного мониторинга, полученных от государственных органов.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок ведения государственного учета вод и их использования, государственного мониторинга водных объектов";
пункты 6 изложить в следующей редакции:
"6. Ведомство уполномоченного органа в части государственного учета вод и их использования, государственного мониторинга поверхностных водных объектов:
1) координирует работу государственных органов, связанных с ведением государственного учета вод и их использования, государственного мониторинга водных объектов;
2) осуществляет ведение мониторинга и учета вод на подведомственных водохозяйственных системах и сооружениях;
3) осуществляет регистрацию первичных водопользователей;
4) контролирует правильность ведения первичного учета вод водопользователями, а также осуществляет учет использования вод на основе отчетности водопользователей;

"5. Су қорғау аймақтарын, белдеулерін және оларды шаруашылықта пайдалану режимін облыстардың республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдары Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекциялармен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органмен, ал сел қаупі бар аудандарда - азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органмен келiсiлiп, бекiтiлген жобалау құжаттамасы негiзiнде белгiлейдi.".
4. "Суларды және олардың пайдаланылуын мемлекеттiк есепке алуды, мемлекеттiк су кадастрын және су объектiлерiнiң мемлекеттiк мониторингiн жүргiзу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 31 шілдедегі № 19-1/718 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12109 болып тіркелген, 2015 жылдың 6 қазанында "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Суларды және олардың пайдаланылуын мемлекеттiк есепке алуды, мемлекеттiк су кадастрын және су объектiлерiнiң мемлекеттiк мониторингiн жүргiзу қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Су қорын пайдалану мен қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті органның ведомствосы (бұдан әрі - уәкілетті орган ведомствасы) мемлекеттік органдардан алынған мемлекеттiк мониторингінің бастапқы материалдарын жинауды, қорытуды, талдау мен бағалауды қамтамасыз етедi.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік есепке алуды жүргізу тәртібі су объектілерін пайдалану, мемлекеттік мониторингі";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Уәкілетті органның ведомствосы суларды және олардың пайдаланылуын мемлекеттiк есепке алуды, жер үстi су объектiлерінің мемлекеттiк мониторингi бөлiгінде:
1) мемлекеттiк органдардың суларды және олардың пайдаланылуын мемлекеттiк есепке алуды, су объектiлерінің мемлекеттiк мониторингiн жүргiзумен байланысты жұмысын үйлестiредi;
2) ведомстволық бағыныстағы су шаруашылығы жүйелерi мен құрылыстарда су мониторингi мен оны есепке алуды жүзеге асырады;
3) бастапқы су пайдаланушыларды тiркеудi жүзеге асырады;
4) су пайдаланушылардың суды бастапқы есепке алуды дұрыс жүргiзуiн бақылайды, сондай-ақ су пайдаланушылардың есептiлiгi негiзiнде су пайдалануды есепке алуды жүзеге асырады;

5) безвозмездно передает уполномоченным органам в области охраны окружающей среды, по изучению и использованию недр обобщенные данные по учету использования поверхностных вод;
6) безвозмездно передает национальной гидрометеорологической службе, территориальным подразделениям ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, а также направляет в центр управления в кризисных ситуациях информацию, указанную в перечне оперативной гидрологической информации, представляемой региональными органами ведомства уполномоченного органа в национальную гидрометеорологическую службу, центру управления в кризисных ситуациях и территориальным подразделениям ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
7) ежегодно обобщает данные о состоянии водных объектов и использовании водных ресурсов, ведет обработку, накопление, хранение, распространение информации.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Водопользователи:
1) ведут первичный учет в порядке, в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 254 "Об утверждении формы представления геологической отчетности о состоянии недр" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10833) и приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года "Об утверждении Правил первичного учета вод" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11131);
2) оборудуют водозаборные и водосбросные сооружения средствами измерения расходов и уровней вод, а также устанавливают на самоизливающихся скважинах регулирующие устройства и обеспечивают их поверку и аттестацию в государственных органах по стандартизации, метрологии и сертификации;
3) обеспечивают определение химического состава сбрасываемых вод в собственных лабораториях или лабораториях других предприятий, организаций и учреждений, имеющих государственную аттестацию;
4) передают ведомству уполномоченного органа, уполномоченным органам по изучению и использованию недр (по подземным водам), в области охраны окружающей среды и соответствующему территориальному подразделению ведомства уполномоченного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения экстренную информацию об аварийных сбросах загрязняющих веществ, а также о нарушениях установленного режима забора из водных объектов и сброса в них вод.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок ведения государственного водного кадастра";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

5) қоршаған ортаны қорғау, жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы уәкiлеттi органдарға жер үстi суларын пайдалануды есепке алу жөнiндегi қорытылған деректердi тегін бередi;
6) ұлттық гидрометереологиялық қызметіне осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес уәкілетті орган ведомствосының өңірлік органдарының ұлттық гидрометеорологиялық қызметіне, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелеріне, сондай-ақ уәкілетті орган ведомствосының өңірлік органдарының ұлттық гидрометеорологиялық қызметіне, дағдарыс жағдайларында басқару орталығына және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелеріне ұсынатын жедел гидрологиялық ақпараттардың тізбесінде көрсетілген ақпаратты дағдарыс жағдайларында басқару орталығына тегін береді;
7) су объектілерiнiң жай-күйi мен су ресурстарының пайдаланылуы туралы деректердi жыл сайын қорытады, ақпаратты өңдеудi, жинақтауды, сақтауды, таратуды жүргізедi";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Су пайдаланушылар:
1) "Жер қойнауының жай-күйі туралы геологиялық есептілікті ұсыну нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 254 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 10833 болып тіркелген) және "Судың бастапқы есебінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 19/1-274 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 11131 болып тіркелген) сәйкес тәртіпте бастапқы есеп жүргiзедi;
2) су жинау және су ағызу құрылыстарын су шығысы мен деңгейiн өлшеу құралдарымен жабдықтайды, сондай-ақ өздiгінен ағып жатқан ұңғымаларда реттеушi құрылғылар орнатады және стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекеттiк органдарында оларды тексеруді және аттестаттауды қамтамасыз етедi;
3) өз зертханаларында немесе мемлекеттiк аттестатталған басқа кәсiпорындардың, ұйымдар мен мекемелердің зертханаларында ағызылатын сулардың химиялық құрамын анықтауды қамтамасыз етедi;
4) ластаушы заттардың авариялық ағызылуы туралы, сондай-ақ су объектілерiнен су алу және оларға су ағызудың белгiленген режимiнiң бұзылуы туралы шұғыл ақпаратты уәкілетті органның ведомствосына, жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі (жер асты сулары бойынша), қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті орган водомствосының тиісті аумақтық бөлімшесіне бередi.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік су кадастрын жүргізу тәртібі";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"10. Ведение ГВК осуществляется ведомство уполномоченным органом совместно с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды (по поверхностным водам) и уполномоченным органом по изучению и использованию недр (по подземным водам).
Данные ГВК систематизируются и издаются по бассейнам рек, морей, ледников и озер, водохозяйственным бассейнам и участкам, по областям и Республике Казахстан в целом, а по разделу подземных вод дополнительно - по гидрогеологическим регионам и бассейнам.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Для обеспечения единства системы ведения ГВК (по соответствующим разделам) и координации работ по ведению общего государственного водного кадастра уполномоченным органом создается координационно-экспертный совет, в состав которого на паритетных началах входят представители ведомство уполномоченного органа, уполномоченного органа по изучению и использованию недр и уполномоченного органа в области охраны окружающей среды.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Подготовка и публикация изданий ГВК осуществляются ведомство уполномоченным органом и в соответствии со статьей 151 Экологического кодекса передается в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды для размещения в Единой системе государственных кадастров природных ресурсов Республики Казахстан.";
приложения 1, 2, 4 и 5 к указанным правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 и 4 к настоящему Перечню.
5. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 19-1/1051 "Об утверждении формы заявления на получение разрешения на специальное водопользование и формы разрешения на специальное водопользование" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12626, опубликован 15 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
форму заявления на получение разрешения на специальное водопользование утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню.
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 1 к Правилам
ведения государственного учета
вод и их использования,
государственного водного
кадастра и государственного
мониторинга водных объектов
Перечень оперативной гидрологической информации, представляемой региональными органами ведомства уполномоченного органа в национальную гидрометеорологическую службу, центр управления в кризисных ситуациях и территориальным подразделениям ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
№ п/п
Название водохранилища
Вид информации
Периодичность
1
2
3
4
Акмолинская область
1
Астанинское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
в течение года или 1 раз в декаду;
ежедневно в период половодья (паводка).
сведения о притоках и сбросах водохранилища
Ежедневно
2
Селетинское
сведения об уровнях и объемах водохранилища ежедневно
в период половодья
3
Шаглинское
сведения об уровнях и объемах водохранилища ежедневно
в период половодья
Актюбинская область
4
Актюбинское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
ежедневно в период половодья
5
Каргалинское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
ежедневно в период половодья
Алматинская область
6
Бартогайское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
в течение года или 1 раз в декаду
сведения о притоках и сбросах водохранилища
ежедневно
7
Куртинское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
в течение года или 1 раз в декаду
сведения о притоках и сбросах водохранилища
ежедневно
Жамбылская область
8
Ташуткульское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
в течение года или 1 раз в декаду
сведения о притоках и сбросах водохранилища
ежедневно
9
Терс-Ащибулакское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
в течение года или 1 раз в декаду
сведения о притоках и сбросах водохранилища
ежедневно
Карагандинская область
10
Жездинское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
ежедневно в период половодья
11
Кенгирское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
ежедневно в период половодья
12
Самаркандское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
в течение года или 1 раз в декаду
сведения о притоках и сбросах водохранилища
ежедневно
13
Топарское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
в течение года или 1 раз в декаду
сведения о притоках и сбросах водохранилища
ежедневно
Костанайская область
14
Верхне-Тобольское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
ежедневно в период половодья
15
Желкуарское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
ежедневно в период половодья
16
Каратомарское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
ежедневно в период половодья
Туркестанская область
17
Бадамское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
в течение года или 1 раз в декаду
сведения о притоках и сбросах водохранилища
ежедневно
18
Бугуньское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
в течение года или 1 раз в декаду
сведения о притоках и сбросах водохранилища
ежедневно
Северо-Казахстанская
19
Сергеевское
сведения об уровнях и объемах водохранилища
в течение года или 1 раз в декаду;
ежедневно в период половодья (паводка).
сведения о притоках и сбросах водохранилища
ежедневно

"10. МСК-ны жүргiзудi уәкiлеттi орган қоршаған ортаны қорғау (жер үстi сулары бойынша) саласындағы уәкілетті органның ведомствосымен және жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органмен (жep асты сулары бойынша) бiрлесiп жүзеге асырады.
МСК деректерi өзендер, теңiздер, мұздақтар мен көлдep, су шаруашылығы бассейндерi мен учаскелерi бойынша, облыстар және жалпы Қазақстан Республикасы бойынша, ал жер асты сулары бөлiмi бойынша қосымша - гидрогеологиялық өңiрлер мен бассейндер бойынша жүйелендіріледі және басып шығарылады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. МСК жүргiзу жүйесiнің бiртұтастығын (тиiстi бөлiмдер бойынша) қамтамасыз ету және жалпы мемлекеттiк су кадастрын жүргiзу жөнiндегi жұмыстарды үйлестiру үшiн уәкілеттi орган үйлестiру-сарапшылық кеңесiн құрады, оның құрамына тепе-тең бастамада уәкілеттi орган ведомствосының, жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкiлеттi органның және қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның өкiлдерi енеді.".
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. МСК басылымдарын баспасөзге шығаруға және жариялауға дайындауды уәкiлеттi органның ведомствосы жүзеге асырады және Экологиялық кодекстің 151-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының табиғи ресурстары мемлекеттiк кадастрларының бiрыңғай жүйесiне орналастыру үшін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға береді.";
көрсетілген қағидаларға 1, 2, 3 және 4-қосымшалар осы тізбеге 1, 2, 4 және 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Арнайы су пайдалануға рұқсат алуға өтініштің нысанын және арнайы су пайдалануға рұқсаттың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 19-1/1051 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12626 болып тіркелген, 2016 жылғы 15 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, су пайдалануға рұқсат алуға өтініштің нысаны осы Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
енгізілетін тізбеге
1-қосымша
Суларды және олардың
пайдаланылуын мемлекеттік
есепке алуды, мемлекеттік су
кадастрын және су
объектілерінің мемлекеттік
мониторингін жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
Уәкілетті орган ведомствосының өңірлік органдарының ұлттық гидрометеорологиялық қызметіне, дағдарыс жағдайларында басқару орталығына және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелеріне ұсынатын жедел гидрологиялық ақпараттардың тізбесі
Р/с №
Су қоймасының атауы
Ақпарат түрі
Кезеңділігі
1
2
3
4
Ақмола облысы
1.
Астана
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
жыл бойы немесе он күндікте 1 рет;
су тасуы кезеңінде күн сайын (су тасқыны).
су қоймасына ағып келген және ағызылған су туралы мәліметтер
күн сайын
2.
Сілеті
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
су тасуы кезеңінде
3.
Шағылы
су қойманың деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
су тасуы кезеңінде
Ақтөбе облысы
4.
Ақтөбе
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
су тасуы кезеңінде күн сайын
5.
Қарғалы
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
су тасуы кезеңінде күн сайын
Алматы облысы
6.
Бартоғай
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
жыл бойы немесе он күндікте 1 рет
су қоймасына ағып келген және ағызылған су туралы мәліметтер
күн сайын
7.
Күрті
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
жыл бойы немесе он күндікте 1 рет
су қоймасына ағып келген және ағызылған су туралы мәліметтер
күн сайын
Жамбыл облысы
8.
Тасөткел
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
жыл бойы немесе он күндікте 1 рет
су қоймасына ағып келген және ағызылған су туралы мәліметтер
күн сайын
9.
Теріс-Ащыбұлақ
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
жыл бойы немесе он күндікте 1 рет
су қоймасына ағып келген және ағызылған су туралы мәліметтер
күн сайын
Қарағанды облысы
10.
Жезді
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
су тасуы кезеңінде күн сайын
11.
Кеңгір
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
су тасуы кезеңінде күн сайын
12.
Самарқанд
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
жыл бойы немесе он күндікте 1 рет
су қоймасына ағып келген және ағызылған су туралы мәліметтер
күн сайын
13.
Топар
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
жыл бойы немесе он күндікте 1 рет
су қоймасына ағып келген және ағызылған су туралы мәліметтер
күн сайын
Қостанай облысы
14.
Желқуар
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
су тасуы кезеңінде күн сайын
15.
Жоғарғы Тобыл
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
су тасуы кезеңінде күн сайын
16.
Қаратомар
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
су тасуы кезеңінде күн сайын
Түркістан облысы
17.
Бадам
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
жыл бойы немесе он күндікте 1 рет
су қоймасына ағып келген және ағызылған су туралы мәліметтер
күн сайын
18.
Бөген
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
жыл бойы немесе он күндікте 1 рет
су қоймасына ағып келген және ағызылған су туралы мәліметтер
күн сайын
Солтүстік Қазақстан облысы
19.
Сергеев
су қоймасының деңгейі және көлемі туралы мәліметтер
жыл бойы немесе он күндікте 1 рет;
су тасуы кезеңінде күн сайын (су тасқыны).
су қоймасына ағып келген және ағызылған су туралы мәліметтер
күн сайын

1. Ежедневные сведения о водозаборах на реке Сырдарья - в вегетационный период;
2. Декадные величины водозабора в Арысский канал - в течение года.
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 2 к Правилам
ведения государственного учета
вод и их использования,
государственного водного
кадастра и государственного
мониторинга водных объектов
Перечень прогностической и гидрологической информации, предоставляемой национальной гидрометеорологической службой в ведомство уполномоченного органа и его региональным органам, в центр управления в кризисных ситуациях и территориальным подразделениям ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
№ п/п
Вид информации
Периодичность
Организация, которая представляет информацию
Организация, которая получает информацию
1
2
3
4
5
1
Справка консультация о накоплении влагозапасов в бассейнах рек Казахстана по данным на 1 февраля и ожидаемой водности рек в период половодья и в вегетационный период
Один раз в год (предварительный прогноз)
Национальная гидрометеорологическая служба
ведомство уполномоченного органа и его Бассейновые инспекции, центр управления в кризисных ситуациях ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и его территориальные подразделения
2
Справка консультация о накоплении влагозапасов в бассейнах рек Казахстана по данным на 1 марта и ожидаемой водности рек в период половодья и в вегетационный период
Один раз в год (основной прогноз, по мере необходимости прогноз уточняется)
Национальная гидрометеорологическая служба
ведомство уполномоченного органа и его Бассейновые инспекции, центр управления в кризисных ситуациях ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и его территориальные подразделения
3
Прогноз сроков вскрытия (Ертис, Сырдарья)
Один раз в год (по мере необходимости прогноз уточняется)
Национальная гидрометеорологическая служба и его филиалы
ведомство уполномоченного органа и его Бассейновые инспекции, центр управления в кризисных ситуациях ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и его территориальные подразделения
4
Прогноз появления плавучего льда и установления ледостава (Ертис, Сырдарья, Иле)
Один раз в год (по мере необходимости прогноз уточняется)
Национальная гидрометеорологическая служба и его филиалы
ведомство уполномоченного органа и его Бассейновые инспекции, центр управления в кризисных ситуациях ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и его территориальные подразделения
5
Справка консультация о накоплении влагозапасов в бассейнах горных рек Южно-Казахстанской, Жамбылской, Алматинской и Восточно-Казахстанской областей по данным на 1 апреля и прогноз водности на вегетационный период
Один раз в год (основной прогноз на вегетацию по данным на 1 апреля, по мере необходимости прогноз уточняется)
Национальная гидрометеорологическая служба
ведомство уполномоченного органа и его Бассейновые инспекции, центр управления в кризисных ситуациях ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и его территориальные подразделения
6
Ежедневный гидрологический бюллетень по Республике Казахстан
Ежедневно (кроме выходных и праздничных дней)
Национальная гидрометеорологическая служба
ведомство уполномоченного органа и его Бассейновые инспекции, центр управления в кризисных ситуациях ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и его территориальные подразделения
7
Справка о водно-ледовой обстановке на реке Сырдарья в период ледостава
С 1 декабря до даты разрушения ледостава ежедневно (кроме выходных и праздничных дней)
Национальная гидрометеорологическая служба и его филиалы
ведомство уполномоченного органа и его Бассейновые инспекции, центр управления в кризисных ситуациях ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и его территориальные подразделения
Акмолинская область
8
Справка консультация об ожидаемой водности рек
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
Акмолинский филиал Национальной гидрометеорологической службы
ведомство уполномоченного органа и Есильская бассейновой инспекции по регулированию использования и охране водных ресурсов, центр управления в кризисных ситуациях и территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
9
Прогноз максимальных уровней воды по рекам
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
10
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно в период половодья
Актюбинская область
11
Справка консультация об ожидаемой водности рек
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
Актюбинский филиал Национальной гидрометеорологической службы
ведомство уполномоченного органа и Актюбинский участок Жайык-Каспийской бассейновой инспекции по регулированию использования и охране водных ресурсов, центр управления в кризисных ситуациях и территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
12
Прогноз максимальных уровней воды по рекам
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
13
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно в период половодья
Алматинская область
14
Водный баланс озер и водохранилищ по:
Алматинский филиал Национальной гидрометеорологической службы
ведомство уполномоченного органа и Балкаш-Алакольская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов
озеру Балхаш
Один раз в год
Капшагайскому водохранилищу
Один раз в месяц
15

1. Сырдария өзеніндегі су алу туралы күн сайынғы мәліметтері - суару кезеңінде;
2. Арыс каналына су алудың онкүндік шамасы - жыл бойы.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
енгізілетін тізбеге
2-қосымша
Суларды және олардың
пайдаланылуын мемлекеттік
есепке алуды, мемлекеттік су
кадастрын және су
объектілерінің мемлекеттік
мониторингін жүргізу
қағидаларына
2-қосымша
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің уәкілетті органның ведомствосына және оның өңірлік органдарына, дағдарыс жағдайларында басқару орталығына және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелеріне ұсынатын болжамдық және гидрологиялық ақпараттардың тізбесі
Р/с
Ақпарат түрі
Кезеңділігі
Ақпаратты беретін ұйым
Ақпаратты алатын ұйым
1
2
3
4
5
1
Қазақстанның бассейндеріндегі 1 ақпандағы деректер бойынша су қорының жиналуы және су тасуы және суару кезеңінде күтілетін өзен сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (алдын ала болжам)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметі
уәкілетті органның ведомствосы және оның бассейндік инспекциялар, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және оның аумақтық бөлімшелері
2
Қазақстанның бассейндеріндегі 1 наурыздағы деректер бойынша су қорының жиналуы және су тасуы және суару кезеңінде күтілетін өзен сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметі
уәкілетті органның ведомствосы және оның бассейндік инспекциялар, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және оның аумақтық бөлімшелері
3
Ашу мерзімінің болжамы (Ертіс, Сырдария)
Жылына бір рет (қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметі және оның филиалдары
уәкілетті органның ведомствосы және оның бассейндік инспекциялар, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және оның аумақтық бөлімшелері
4
Жүзбе мұздың пайда болуының және мұзқұрсаудың анықталуының болжамы (Ертіс, Сырдария, Іле)
Жылына бір рет (қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметі және оның филиалдары
уәкілетті органның ведомствосы және оның бассейндік инспекциялар, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және оның аумақтық бөлімшелері
5
Түркістан, Жамбыл, Алматы және Шығыс Қазақстан облыстарының таулы өзендерінің бассейндеріндегі 1 сәуірдегі деректер бойынша ылғал қорының жиналуы туралы консультациялық анықтама және суару кезеңіндегі сулылыққа болжам
Жылына бір рет (1 сәуірге берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметі және оның филиалдары
уәкілетті органның ведомствосы және оның бассейндік инспекциялар, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және оның аумақтық бөлімшелері
6
Қазақстан Республикасы бойынша күн сайынғы гидрологиялық бюллетені
Күн сайын (демалыс және мерекелік күндерін қоспағанда)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметі және оның филиалдары
уәкілетті органның ведомствосы және оның бассейндік инспекциялар, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және оның аумақтық бөлімшелері
7
Сырдария өзенінде мұзқұрсау кезеңіндегі су-мұз жағдайы туралы анықтама
1 желтоқсаннан бастап тұрған мұздың бұзылу күніне дейін күн сайын (демалыс және мерекелік күндерін қоспағанда)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметі және оның филиалдары
уәкілетті органның ведомствосы және оның бассейндік инспекциялар, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және оның аумақтық бөлімшелері
Ақмола облысы
8
Өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Ақмола филиалы
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Есіл бассейндік инспекциясы, дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі
9
Өзендер бойынша барынша жоғарғы су деңгейінің болжамы
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
10
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасуы кезеңінде күн сайын
Ақтөбе облысы
11
Өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Ақтөбе филиалы
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік инспекциясының Ақтөбе учаскесі, дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі
12
Өзендер бойынша барынша жоғарғы су деңгейінің болжамы
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
13
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасуы кезеңінде күн сайын
Алматы облысы
14
Өзендер мен су қоймаларындағы су балансы:
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Алматы филиалы
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік инспекциясы
Балқаш көлі бойынша
Жылына бір рет
Қапшағай су қоймасы бойынша
Айына бір рет
15

Прогноз притока воды в Капшагайское водохранилище ежемесячно и на 2 - 4 кварталы
Ежемесячно, один раз в год по данным на 1 марта и 1 апреля
16
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно
ведомство уполномоченного органа и Балкаш-Алакольская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов, центр управления в кризисных ситуациях и территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
17
Справка консультация об ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 марта
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта)
18
Справка консультация о ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 апреля
Один раз в год (основной прогноз на вегетацию по данным на 1 апреля, по мере необходимости прогноз уточняется)
Атырауская область
19
Справка консультация об ожидаемой водности рек
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
Атырауский филиал Национальной гидрометеорологической службы
ведомство уполномоченного органа и Жайык-Каспийская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов, центр управления в кризисных ситуациях и территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
20
Прогноз максимальных уровней воды по рекам
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
21
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно в период половодья
Западно-Казахстанская область
22
Справка консультация об ожидаемой водности рек
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
Западно-Казахстанский филиал Национальной гидрометеорологической службы
ведомство уполномоченного органа и Западно-Казахстаснский участок Жайык-Каспийской бассейновой инспекции по регулированию использования и охране водных ресурсов, центр управления в кризисных ситуациях и территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
23
Прогноз максимальных уровней воды по рекам
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
24
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно в период половодья
Жамбылская область
25
Справка консультация об ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 марта
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта)
Жамбылский филиал Национальной гидрометеорологической службы
ведомство уполномоченного органа и Шу-Таласская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов, центр управления в кризисных ситуациях и территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
26
Справка консультация о ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 апреля
Один раз в год (основной прогноз на вегетацию по данным на 1 апреля, по мере необходимости прогноз уточняется)
27
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно
Карагандинская область
28
Справка консультация об ожидаемой водности рек
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
Карагандинский филиал Национальной гидрометеорологической службы
ведомство уполномоченного органа и Нура-Сарысуская бассейновой инспекции по регулированию использования и охране водных ресурсов, центр управления в кризисных ситуациях и территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
29
Прогноз максимальных уровней воды по рекам
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
30
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно в период половодья
Костанайская область
31
Справка консультация об ожидаемой водности рек
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется
Костанайский филиал Национальной гидрометеорологической службы
ведомство уполномоченного органа и Тобол-Торгайская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов, центр управления в кризисных ситуациях и территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
32
Прогноз максимальных уровней воды по рекам
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
33
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно период половодья
Кызылординская область
34
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно
Кызылординский филиал Национальной гидрометеорологической службы
ведомство уполномоченного органа и Арало-Сырдаринкая бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов
в период с 1 декабря по 1 апреля
центр управления в кризисных ситуациях и территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
Мангистауская область
35
Гидрологические данные об уровнях Касспийского моря
Ежемесячно
Мангистауский филиал Национальной гидрометеорологической службы
ведомство уполномоченного органа и Мангистауский участок Жайык-Каспийской бассейновой инспекции по регулированию использования и охране водных ресурсов, центр управления в кризисных ситуациях и территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
Туркестанская область
36
Справка консультация об ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 марта
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта)
Турскестанский филиал Национальной гидрометеорологической службы
ведомство уполномоченного органа и Туркестанский участок Арало-Сырдаринкой бассейновой инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов центр управления в кризисных ситуациях и территориальным подразделениям ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
37
Справка консультация о ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 апреля
Один раз в год (основной прогноз на вегетацию по данным на 1 апреля, по мере необходимости прогноз уточняется)
38
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно
Павлодарская область
39
Справка консультация об ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 марта
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта)
Павлодарский филиал Национальной гидрометеорологической службы
ведомство уполномоченного органа и Павлодарский участок Ертисской бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов, центр управления в кризисных ситуациях и территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
40
Справка консультация о ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 апреля
Один раз в год (основной прогноз на вегетацию по данным на 1 апреля, по мере необходимости прогноз уточняется)
41
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно в период половодья
Северо-Казахстанская область
42
Справка консультация об ожидаемой водности рек
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется
Северо-Казахстанкий филиал Национальной гидрометеорологической службы
ведомство уполномоченного органа и Северо-Казахстанский участок Есильской бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов, центр управления в кризисных ситуациях и территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
43
Прогноз максимальных уровней воды по рекам
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
44
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно период половодья
Восточно-Казахстанская область
45
Прогноз притока воды в Бухтарминское водохранилище на месяцы и соответствующий кварталы
Ежемесячно, один раз квартал
Национальная гидрометеорологическая служба и его Восточно-Казахстанский филиал
ведомство уполномоченного органа и Ертисская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов, центр управления в кризисных ситуациях и территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
46
Прогноз притока воды в Шульбинском водохранилище на месяцы и соответствующие кварталы
Ежемесячно, один раз квартал
47
Прогноз суммарного стока рек Оба и Ульби
Ежедневно в период проведения природоохранных попусков
48
Фактические данные по притоку воды в Бухтарминское и Шульбинское водохранилища в период природоохранных попусках
Ежедневно в период проведения природоохранных попусков
49
Справка консультация об ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 марта
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта)
50
Справка-консультация о ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 апреля
Один раз в год (основной прогноз на вегетацию по данным на 1 апреля, по мере необходимости прогноз уточняется)
51
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно
ведомство уполномоченного органа и Ертисская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов
Ежедневно период половодья
центр управления в кризисных ситуациях и территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
Приложение 3 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 4 к Правилам
ведения государственного учета
вод и их использования,
государственного водного
кадастра и государственного
мониторинга водных объектов
Перечень режимно-справочной информации, предоставляемой национальной гидрометеорологической службой в ведомство уполномоченного органа и его региональным органам
Среднемесячные и среднегодовые расходы воды за предыдущий год по следующим гидрологическим постам:
Акмолинская область
1
река Есиль-село Волгодоновка
2
река Есиль-село Тургеневка
3
река Жабай-город Атбасар
4
река Жабай-село Балкашино
5
река Калкутан-село Калкутан
6
река Мойылды-село Николаевка
7
река Нура-село Кошкарбаева
8
река Силеты-село Изобильное
9
река Силеты-село Приречное
10
река Шагалалы-село Павловка
Актюбинская область
11
река Карагалы-село Карагалинское
12
река Карахобда-поселок Альпасай
13
река Косистек-село Косистек
14
река Орь-поселок Богетсай
15
река Темир-поселок Ленинский
16
река Темир-село Сагашили
17
река Уил-поселок Уил
18
река Большая Кобда-село Кобда
19
река Иргиз-поселок Шенбертал
20
река Илек-город Актобе
Алматинская область
21
река Аксу-железнодорожная станция Матай
22
река Баскан-село Екиаша
23
река Бутак-село Бутак
24
река Быжы-село Красногоровка
25
река Есик-город Есик
26
река Коксу-село Коксу
27
река Коктал-село Аралтобе
28
река Курты-Ленинский мост
29
река Киши Алматы-город Алматы
30
река Киши Алматы-метеостанция Мынжылки
31
река Киши Алматы-ниже устья река Сарысай
32
река Караой-город Текели
33
река Каратал-аул Акжар
34
река Каркара-у выхода из гор
35
река Каскелен-город Каскелен
36
река Коргас (Хоргос)-в 8 километр выше село Баскуншы
37
река Лепси-город Лепси
38
река Лепси-аул Толебаев
39
река Проходная-устье
40
река Сарыкан-город Сарканд
41
река Текели-город Текели
42
река Текес-село Текес
43
река Тентек-урочище Тонкерис
44
ручеек Терисбутак-устье
45
река Турген-село Таутурген
46
река Улкен Алматы-в 2 километра выше устья реки Проходной
47
река Шарын-урочище Сарытогай
48
река Шыжын-город Текели
49
река Шилик-село Малыбай
50
река Иле-пристань Добын
51
река Иле-164 километр выше Капшагайской ГЭС
52
река Иле-урочище Капшагай (37 километр ниже ГЭС)
Атырауская область
53
река Урал-поселок Махамбет
Западно-Казахстанская область
54
река Урал-село Кушум
55
река Куперанкаты-село Алгабас
56
канал Кушум-село Кушум
57
река Шаган-поселок Чувашинское
58
река Илек-село Чилик
Жамбылская область
59
река Асса-железнодорожная станция Маймак
60
река Курагаты-железнодорожная станция Аспара
61
река Мерке (канал)-зимовка Улбутуй
62
река Талас-село Жасоркен
63
река Терс-село Нурлыкент
64
река Шу-село Кайнар
65
река Шу-село Ташуткуль
66
река Шу (Малая Арна)-село Уланбель
67
река Шу (Большая Арна)-село Уланбель
Карагандинская область
68
река Моинты-железнодорожная станция Киик
69
река Нура-аул Акмешит
70
река Нура-железнодорожная станция Балыкты
71
река Нура-село Бесоба
72
река Нура-село Шешенкара
73
река Сарысу-разъезд 189 километр
74
река Талды-село Новостройка
75
река Токырауын-аул Актогой
76
река Шерубайнура-разъезд Карамурын
Костанайская область
77
река Аят-село Варваринка
78
река Дамды-село Дамды
79
река Желкуар-село Чайковское
80
река Камысты-Аят-поселок Свердловка
81
река Караторгай-поселок Урпек
82
река Убаган-Аксуат
83
река Сарыторгай-поселок Екидын
84
река Тобол-село Аккарга
85
река Тобол-село Гришенка
86
река Тобол-город Костанай
87
река Тобол-село Милютинка
88
река Тогузак-станция Тогузак
89
река Торгай-пески Тусум
90
река Уй-село Уйское
Кызылординская область
91
река Сырдарья-протока Караозек поселка городского типа Жусалы
92
река Сырдарья-разъезд Кергельмес
93
река Сырдарья-город Казалинск
94
река Сырдарья-село Каратерень
95
река Сырадрия-поселок Тасбогет
96
река Сырдарья-железнодорожная станция Тюмень-Арык
Туркестанская область
97
река Аксу-село Саркырама
98
река Аристанды-село Алгабас
99
река Ашилган-село Майдантал

Ай сайынғы және 2 және 4-тоқсандардағы Қапшағай су қоймасына ағып келген судың болжамы
Ай сайын, 1 наурыздағы және 1 сәуірдегі деректер бойынша жылына бір рет
16
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Күн сайын
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік инспекциясы, дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі
17
1 наурыздағы деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам)
18
1 сәуірдегі деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 сәуірге берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Атырау облысы
19
Өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Атырау филиалы
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік инспекциясы, дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі
20
Өзендер бойынша барынша жоғарғы су деңгейінің болжамы
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
21
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасуы кезеңінде күн сайын
Батыс Қазақстан облысы
22
Өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Батыс Қазақстан филиалы
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік инспекциясының Батыс Қазақстан учаскесі, дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі
23
Өзендер бойынша барынша жоғарғы су деңгейінің болжамы
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
24
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасуы кезеңінде күн сайын
Жамбыл облысы
25
1 наурыздағы деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Жамбыл филиалы
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Шу-Талас бассейндік инспекциясы, дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшес
26
1 сәуірдегі деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 сәуірге берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
27
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Күн сайын
Қарағанды облысы
28
Өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Қарағанды филиалы
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Нұра-Сарысу бассейндік инспекциясы, дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі
29
Өзендер бойынша барынша жоғарғы су деңгейінің болжамы
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
30
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасуы кезеңінде күн сайын
Қостанай облысы
31
Өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Қостанай филиалы
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік инспекциясы, дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі
32
Өзендер бойынша барынша жоғарғы су деңгейінің болжамы
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
33
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасуы кезеңінде күн сайын
Қызылорда облысы
34
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Күн сайын
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Қызылорда филиалы
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік инспекциясы
1 желтоқсаннан 1 сәуір кезеңінде
дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі
Маңғыстау облысы
35
Каспий теңізінің деңгейі туралы гидрологиялық деректер
Ай сайын
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Маңғыстау филиалы
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік инспекциясының Маңғыстау учаскесі, дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі
Түркістан облысы
36
1 наурыздағы деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Оңтүстік Қазақстан филиалы
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік инспекциясының Оңтүстік Қазақстан учаскесі, дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі
37
1 сәуірдегі деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 сәуірге берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
38
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Күн сайын
Павлодар облысы
39
1 наурыздағы деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Павлодар филиалы
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Ертіс бассейндік инспекциясының Павлодар учаскесі, дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі
40
1 сәуірдегі деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 сәуірге берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
41
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасуы кезеңінде күн сайын
Солтүстік Қазақстан облысы
42
Өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Солтүстік Қазақстан филиалы
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Есіл бассейндік инспекциясының Солтүстік Қазақстан учаскесі, дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі
43
Өзендер бойынша барынша жоғарғы су деңгейінің болжамы
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
44
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасуы кезеңінде күн сайын
Шығыс Қазақстан облысы
45
Бұқтырма су қоймасына ағып келген судың айлардағы және тиісті тоқсандағы болжамы
Ай сайын, тоқсанына бір рет
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметі және оның Шығыс Қазақстан филиалы
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Ертіс бассейндік инспекциясы, дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі
46
Шүлбі су қоймасына ағып келген судың айлардағы және тиісті тоқсандағы болжамы
Ай сайын, тоқсанына бір рет
47
Оба және Үлбі өзендерінің жалпы ағынының болжамы
Табиғатты қорғау су тастаулар жүргізу кезеңінде күн сайын
48
Табиғатқорғау су тастаулар жүргізу кезеңіндегі Бұқтырма және Шүлбі су қоймаларына ағып келген судың нақты деректері
Табиғатты қорғау су тастаулар жүргізу кезеңінде күн сайын
49
1 наурыздағы деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам)
50
1 сәуірдегі деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 сәуірге берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
51
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Күн сайын
уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Ертіс бассейндік инспекциясы
Су тасуы кезеңінде күн сайын
дағдарыс жағдайларында басқару орталығы және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
енгізілетін тізбеге
3-қосымша
Суларды және олардың
пайдаланылуынм мемлекеттік
есепке алуды, мемлекеттік су
кадастрын және су
объектілерінің мемлекеттік
мониторингін жүргізу
қағидаларына
4-қосымша
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің уәкілетті органның ведомствосына және оның өңірлік органдарына ұсынатын режимді-анықтамалық ақпараттардың тізбесі
Келесі гидрологиялық бекеттер бойынша өткен жылғы орташа айлық және орташа жылдық су жұмсау:
1
2
Ақмола облысы
1
Есіл өзені-Вологодоновка ауылы
2
Есіл өзені-Тургеновка ауылы
3
Жабай өзені-Атбасар қаласы
4
Жабай өзені-Балкашино ауылы
5
Қалқұтан өзені-Қалқұтан ауылы
6
Мойылды-Николаевка ауылы
7
Нұра өзені-Қошқарбаев ауылы
8
Сілеті өзені-Изобильное ауылы
9
Сілеті өзені-Приречное ауылы
10
Шағалалы өзені-Павловка ауылы
Ақтөбе облысы
11
Қарғалы өзені-Қарағалы ауылы
12
Қарахобда-Алпасай кенті
13
Қосістек өзені-Қосістек уылы
14
Ор өзені-Бөгетсай кенті
15
Темір өзені-Ленинский кенті
16
Темір өзені-Сағашилі ауылы
17
Уіл өзені-Уіл кенті
18
Үлкен Хобда өзені-Қобда ауылы
19
Ырғыз өзені-Шеңбертал кенті
20
Ілек өзені-Ақтөбе қаласы
Алматы облысы
21
Ақсу өзені-Матай темір жол станциясы
22
Басқан өзені-Екі аша ауылы
23
Бұтақ өзені-Бұтақ ауылы
24
Быжы өзені-Красногоровка ауылы
25
Есік өзені-Есік қаласы
26
Көксу өзені-Көксу ауылы
27
Көктал өзені-Аралтөбе ауылы
28
Күрті өзені-Ленин көпірі
29
Кіші Алматы-Алматы қаласы
30
Кіші Алматы-Мыңжылқы
31
Кіші Алматы-Сарысай өзені құйылмасынан төмен
32
Қараой өзені-Текелі қаласы
33
Қаратал өзені-Ақжар ауылы
34
Қарқара өзені-Таудан шыға бере
35
Қаскелең өзені-Қаскелең қаласы
36
Қорғас өзені-Басқұншы ауылынан 8 километр жоғары
37
Лепсі өзені-Лепсі қаласы
38
Лепсі өзені-Төлебаев ауылы
39
Проходная өзені-саға
40
Сарықан өзені-Сарқанд қаласы
41
Текелі өзені-Текелі қаласы
42
Текес өзені-Текес ауылы
43
Тентек өзені-Төңкеріс шатқалы
44
Теріс бұтақ бұлағы-саға
45
Түрген өзені-Таутүрген ауылы
46
Үлкен Алматы-Үлкен Алматы өзенінен 2 километр жоғары
47
Шарын өзені-Сарытоғай шатқалы
48
Шыжың өзені-Текелі қаласы
49
Шілік өзені-Малыбай ауылы
50
Іле өзені-Добын айлағы
51
Іле өзені-Қапшағай СЭС 164 километр жоғары
52
Іле өзені-Қапшағай шатқалы (СЭС 37 километр төмен)
Атырау облысы
53
Жайық өзені-Махамбет кенті
Батыс Қазақстан облысы
54
Жайық өзені-Күшім ауылы
55
Күперанқаты өзені-Алғабас ауылы
56
Күшім каналы-Күшім ауылы
57
Шаған өзені-Чувашинское кенті
58
Ілек өзені-Шілік ауылы
Жамбыл облысы
59
Аса өзені-Маймақ теміржол станциясы
60
Құрағаты өзені-Аспара теміржол станциясы
61
Мерке өзені (каналы)-Ұлбұтой қыстағы
62
Талас өзені-Жасөркен ауылы
63
Теріс өзені-Нұрлыкент ауылы
64
Шу өзені-Қайнар ауылы
65
Шу өзені-Тасөткел ауылы
66
Шу өзені (Кіші Арна)-Ұланбел ауылы
67
Шу өзені (Үлкен Арна)-Ұланбел ауылы
Қарағанды облысы
68
Мойынты өзені-Киік темір жол станциясы
69
Нұра өзені-Ақмешіт ауылы
70
Нұра өзені-Балықты темір жол станциясы
71
Нұра өзені-Бесоба ауылы
72
Нұра өзені-Шешенқара ауылы
73
Сарысу өзені-189 километр разездъі
74
Талды өзені-Новостройка ауылы
75
Тоқырауын өзені-Ақтоғай ауылы
76
Шерубайнұра өзені-Қарамұрын разездъі
Қостанай облысы
77
Аят өзені-Варвинка ауылы
78
Дәмді өзені-Дәмді ауылы
79
Желқуар өзені-Чайковское ауылы
80
Қамысты - Әйет өзені-Свердловка кенті
81
Қараторғай өзені-Үрпек кенті
82
Обаған өзені-Ақсуат
83
Сарыторғай өзені-Екідің кенті
84
Тобыл өзені-Аққарға ауылы
85
Тобыл өзені-Гришенко ауылы
86
Тобыл өзені-Қостанай қаласы
87
Тобыл өзені-Милютинка ауылы
88
Тоғызақ өзені-Тоғызақ санциясы
89
Торғай өзені-Түсім құмы
90
Үй өзені-Үй ауылы
Қызылорда облысы
91
Сырдария өзені-Қала типті Жосалы кентінің Қараөзек тармағы
92
Сырдария өзені-Керікелмес разездъі
93
Сырдария өзені-Қазалы қаласы
94
Сырдария өзені-Қаратерең ауылы
95
Сырдария өзені-Тасбөгет кенті
96
Сырдария өзені-Төмен арық темір жол станциясы
Түркістан облысы
97
Ақсу өзені-Сарқырама ауылы
98
Арыстанды өзені-Алғабас ауылы
99
Ашылған өзені-Майдантал ауылы

127
река Куршим-село Вознесенка
128
река Калжыр-аул Калжыр
129
река Кара Ертис-поселок Боран
130
река Левая Березовка-село Средигорное
131
река Нарын-село Улкен Нарын
132
река Оба-село Шемонаиха
133
река Ульби-село Ульби Перевалочная
134
река Улкен Бокен-село Джумба
Приложение 4 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 5 к Правилам
ведения государственного учета
вод и их использования,
государственного водного
кадастра и государственного
мониторинга водных объектов
Перечень гидрологической информации, предоставляемой государственным учреждением "Казселезащита" ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты в ведомство уполномоченного органа и его региональным органам и национальной гидрометеорологической службе
№ п/п
Название водохранилища
Область
Вид информации
Периодичность
Организация, которая получает информацию
1
2
3
4
5
6
1
Информация о паводковой ситуации в Республике Казахстан
по всем областям
Сведения о паводках
В паводковый период ежедневно
ведомство уполномоченного органа и его Бассейновые инспекции.
Приложение 5 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстана
от 30 ноября 2015 года № 19-1/1051
Форма
Заявление на получение разрешения на специальное водопользование
В ______________________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
от _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или полное наименование юридического лица)
Адрес заявителя ___________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон)
Реквизиты заявителя ___________________________________________________________
(для физических лиц - индивидуальный идентификационный номер,
__________________________________________________________________________
для юридических лиц - бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на (отметить в соответствующей ячейке):
сброс подземных вод (шахтных, карьерных, рудничных), попутно забранных при разведке и (или) добыче твердых полезных ископаемых, промышленных, хозяйственно-бытовых, дренажных, сточных и других вод в поверхностные водные объекты, недра, водохозяйственные сооружения или рельеф местности;
забор и (или) использование подземных вод с применением сооружений или технических устройств, указанных в пункте 1 статьи 66 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года (далее - Кодекс);

127
Күршім өзені-Вознесенка ауылы
128
Қалжыр өзені-Қалжыр ауылы
129
Қара Ертіс-Боран кенті
130
Левая Березовка өзені-Средигорное ауылы
131
Нарын өзені-Үлкен Нарын ауылы
132
Оба өзені-Шемонайха ауылы
133
Үлбі өзені-Үлбі Перевалочная ауылы
134
Үлкен Бөкен-Жұмба ауылы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
енгізілетін тізбеге
4-қосымша
Суларды және олардың
пайдаланылуын мемлекеттік
есепке алуды, мемлекеттік су
кадастрын және су
объектілерінің мемлекеттік
мониторингін жүргізу
қағидаларына
5-қосымша
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының "Қазселденқорғау" мемлекеттік мекемесінің уәкілетті органның ведомствосына және оның өңірлік органдарына, ұлттық гидрометеорологиялық қызметіне ұсынатын гидрологиялық ақпараттардың тізбесі
№ р/с
Су қойманың атауы
Облыс
Ақпарат түрі
Кезеңділігі
Ақпаратты алатын ұйым
1
2
3
4
5
6
1
Қазақстан Республикасындағы су тасқыны жағдайы туралы ақпарат
Барлық облыстар бойынша
Су тасуы туралы ақпарат
Су тасуы кезеңінде күн сайын
уәкілетті органның ведомствосы және оның бассейндік инспекциялар
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің кейбір
бұйрықтарына өзгерістер
енгізілетін тізбеге
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 19-1/1051 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Арнайы су пайдалануға рұқсат алуға арналған өтініш
Кімге:____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
Кімнен:___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заңды тұлғаның толық атауы)
Өтініш иесінің мекенжайы __________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің нөмірі, телефон)
Өтініш иесінің деректемелері_______________________________________________
(жеке тұлғалар үшін - жеке сәйкестендiру нөмiрi,
__________________________________________________________________________
заңды тұлғалар үшін - бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
Мыналарға (тиісті ұяшықты белгілеңіз):
пайдалы қатты қазбаларды барлау және (немесе) өндіру кезінде ілеспе алынған жерасты (шахта, карьер, кеніш) суларын, өнеркәсіптік, шаруашылық-тұрмыстық, сорғытылған, сарқынды және басқа да суларды жерүстi су объектiлеріне, жер қойнауына, су шаруашылығы құрылысжайларына немесе жер бедеріне ағызуға;
2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 66-бабының 1-тармағында көрсетілген құрылысжайларды немесе техникалық құрылғыларды қолдана отырып жерасты суларын тарту және (немесе) пайдалануға;

забор и (или) использование поверхностных вод с применением сооружений или технических устройств, указанных в пункте 1 статьи 66 Кодекса.
1. Сведения о физическом или юридическом лице:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии), контактный телефон лица, ответственного за водопользование ____________________________________;
2) кадастровый номер объекта недвижимости, инвентарный номер технического устройства, при помощи которого осуществляется специальное водопользование __________________________.
2. Ситуационная схема мест забора и (или) использования поверхностных вод, сброса сточных вод, источника подземных вод, с указанием координат прилагается и представляется по форме, согласно приложению 1 к настоящему заявлению.
3. Цель водопользования ________________________________________
4. Информация о водном объекте, используемом при специальном водопользовании, заполняется по форме согласно приложению 2 к настоящему заявлению.
5. Расчетный объем забора и (или) использования поверхностных вод, сбрасываемых сточных вод, забираемых подземных вод представляется по форме согласно приложению 3 к настоящему заявлению (указывается отдельно для каждого вида водопользования, за исключением физических и юридических лиц, осуществляющих использование водных объектов для целей гидроэнергетики и регулирования стока).
6. Удельные нормы водопотребления и водоотведения на единицу продукции и данные об их согласовании с ведомством уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения за исключением физических или юридических лиц, осуществляющих изъятие водных ресурсов для водоподготовки и (или) доставки водопотребителям для питьевых нужд, деятельность по регулированию поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений, использование водных объектов без изъятия из них водных ресурсов, сброс попутно забранных подземных вод (шахтных, карьерных, рудничных), которые представляют расчеты по обоснованию объемов водопотребления и водоотведения
__________________________________ (нормы, дата и срок согласования)
7. Предполагаемые сроки начала и окончания водопользования:
Дата начала водопользования "___" ________ 20___ года
Дата окончания водопользования "___" ________ 20___ года
8. Характеристика производственной деятельности водопользователя (объем выпускаемой продукции, численность работников, обслуживаемого населения, мощность, площади орошаемых участков) _____________________
9. Перечень вторичных водопользователей по форме, согласно приложению 4 к настоящему заявлению (заявки на подачу или прием сточных вод прилагаются к документам на получение разрешения на специальное водопользование).

Кодекстің 66-бабының 1-тармағында көрсетілген құрылыстарды немесе техникалық құралдарды пайдалана отырып, жерүсті суларын тартуға және (немесе) пайдалануға рұқсат беруді сұраймын.
1. Жеке немесе заңды тұлға туралы мәліметтер:
1) су пайдалануға жауапты адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, байланыс телефоны _________________________________________;
2) олардың көмегiмен арнайы су пайдалану жүзеге асырылатын жылжымайтын объектінің кадастрлық нөмірі, техникалық құрылғының түгендеу нөмірі немесе ұңғыманың нөмірі ______________________________.
2. Координаталары көрсетілген жерүсті суларының, ағызылатын сарқынды сулардың, жерасты су көзін алу және (немесе) пайдалану орындары көрсетілген ахуалдық схема қоса тіркеледі және осы өтінішке 1-қосымшаға сәйкес нысанда ұсынылады.
3. Су пайдалану мақсаты______________________________________
4. Арнайы су пайдалану кезінде пайдаланылатын су объектісі туралы ақпарат осы өтінішке 2-қосымшаға сәйкес нысанда толтырылады.
5. Жерүсті суларын, ағызылатын сарқынды суларды, жерасты су көзінен суды алудың және (немесе) пайдаланудың есептік көлемі осы өтінішке 3-қосымшаға сәйкес (гидроэнергетика және ағысты реттеу мақсатында су объектілерін пайдалануды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды қоспағанда су пайдаланудың әр түріне жеке көрсетіледі) нысанда ұсынылады.
6. Су тұтыну және су бұру көлемдерінің негіздемесі бойынша есептемелерді ұсынатын ауызсу мұқтаждықтары үшін су ресурстарын су дайындау және (немесе) су тұтынушыларға жеткізу үшін алып қоюды, тежеуіш гидротехникалық құрылысжайлардың көмегімен жер үстіндегі ағын суды реттеу жөніндегі қызметті, су объектiлерiн олардан су ресурстарын алып қоймай пайдалануды, ілеспе алынған жерасты (шахта, карьер, кеніш) суларын ағызуды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғаларды қоспағанда, өнімнің бір бірлігіне су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормалары және оларды су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті органның ведомствосымен келісу туралы деректер
_____________________________________
(нормалары, келісу күні мен мерзімі)
7. Су пайдалануды бастаудың және аяқтаудың болжамды мерзімі:
Су пайдаланудың басталған күні "___" _________ 20 ___ жыл
Су пайдаланудың аяқталған күні "___" _________ 20 ___ жыл
8. Су пайдаланушының өндірістік қызметінің сипаттамасы (шығарылатын өнімнің көлемі, қызметкерлердің, қызмет көрсетілетін халықтың саны, қуаты, суарылатын учаскелердің алаңдары) _________________________
9. Осы өтінішке 4-қосымшаға сәйкес нысанда қайталама су пайдаланушылар тізбесі (арнайы су пайдалануға рұқсат алуға арналған құжаттарға сарқынды суларды беруге немесе қабылдауға өтінімдер қоса беріледі) ұсынылады.

10. Данные ранее выданного разрешения на специальное водопользование (номер, дата выдачи, кем выдано, срок действия, если таковые имеются у заявителя) ________________________________________________
11. Описание оборудования для учета использования вод, ведения режимных наблюдений и лабораторных анализов (тип, марка, технические характеристики, количество, срок поверки, области аккредитации лабораторий) ___________________________________________________________________
12. Данные о разрешении на эмиссии в окружающую среду - при сбросе очищенных промышленных, хозяйственно-бытовых, дренажных и других сточных вод, за исключением сброса теплообменных
(нормативно-чистых) вод ____________________________________________. (номер, срок действия разрешения)
13. Данные санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам - при заборе поверхностных и (или) подземных вод для хозяйственно-питьевого водоснабжения
_______________________________________ (номер, дата выдачи)
14. Намерения заявителя в части обеспечения рационального использование водных ресурсов и сокращения потерь воды (в соответствии со статьей 72 Кодекса) (перечислить) __________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах.
Заявитель ________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" _________ 20 ___ года
Заявление принято к рассмотрению "____" _________ 20 ___ года
_________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, принявшего заявление)
Приложение 1 к заявлению о
выдаче разрешения на
специальное водопользование
Форма
СИТУАЦИОННАЯ СХЕМА
мест забора и (или) использования поверхностных вод, сброса сточных вод, источника подземных вод
Масштаб ________________ (указать)
Наименование места (или водного объекта) водозабора (водоотведения)
Площадь земельного участка, обозначенная на ситуационной схеме угловыми точками
№№ точек
Географические координаты
долгота
широта
градус
минута
секунда
градус
минута
секунда
________ гектар
________ квадратный километр
1
2
...
________ гектар
________ квадратный километр
1
2
...
________ гектар
________ квадратный километр
1
2
...
Площадь земельного участка, обозначенная на ситуационной схеме угловыми точками составляет _______ гектаров (квадратных километров).
Ситуационная карта-схема прилагается к документам на получение разрешения на специальное водопользование.
Приложение 2 к заявлению о
выдаче разрешения на
специальное водопользование
Форма
Информация о водном объекте, используемом при специальном водопользовании
Наименование водного объекта, основные гидрологические и гидрогеологические характеристики (при сбросе промышленных, хозяйственно-бытовых, дренажных и других сточных вод в водохозяйственные сооружения или рельеф местности указываются характеристики сооружений, предназначенных для сброса и приема данных вод)
Код источника* (приемника)
Вид специального водопользования
Вид (код)** использования
1
2
Примечание:

10. Арнайы су пайдалануға бұрын берілген рұқсаттың деректері (нөмірі, берілген күні, кім берді, қолданылу мерзімі, егер бұлар өтініш берушіде бар болса)
________________________________________________________________________________
11. Су пайдалануды есепке алуға, режимдік байқаулар мен зертханалық талдаулар жүргізуге арналған жабдықтың сипаттамасы (түрі, маркасы, техникалық сипаттамалары, саны, тексеру мерзімі, зертханаларды аккредиттеу саласы) ____________________________________________________________________.
12. Жылу алмасу (нормативтік-таза) суларын бұруды қоспағанда, тазартылған өнеркәсіптік, шаруашылық-тұрмыстық, дренаждық және басқа да сарқынды суларды ағызған кезде - қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат
беру туралы деректер _____________________________________________.
(нөмірі, рұқсаттың қолдану мерзімі)
13. Шаруашылық-ауызсумен жабдықтау үшін жерүсті және (немесе) жерасты суларын жинаған кезде - эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды деректері
_______________________________________________
(нөмірі, берілген күні)
14. Су ресурстарын тиімді пайдалану және су шығынын қысқартуды қамтамасыз ету бөлігінде өтініш иесінің ниеті (Кодекстің 72-бабына сәйкес) (атап өту) ___________________________________________________________.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш иесі
________________________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
20 жылғы "___" _________
Өтініш қарауға 20 жылғы "___" _________ қабылданды.
________________________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған адамның қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Арнайы су пайдалануға
рұқсат алуға өтінішке
1-қосымша
Нысан
Жерүсті суларын жинау және (немесе) пайдалану, сарқынды суларды төгу орындарының, жерасты су көздерінің АХУАЛДЫҚ СХЕМАСЫ Масштабы __________________ (көрсету)
Су жинау (су бұру) орнының (немесе су объектісінің) атауы
Ахуалдық схемада бұрыштық нүктелермен көрсетілген жер учаскесінің алаңы
Нүктелер №№
Географиялық координаталар
бойлығы
ендігі
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
_______ гектар
_______ шаршы километр
1
2
3
_______ гектар
_______ шаршы километр
1
2
3
_______ гектар
_______ шаршы километр
1
2
3
Ахуалдық схемада бұрыштық нүктелері көрсетілген жер учаскесінің алаңы ___________ гектарды (шаршы шақырым) құрайды.
Ситуациялық карта-схема арнайы су пайдалануға рұқсат алу құжаттарына қоса беріледі.
Арнайы су пайдалануға
рұқсат алуға өтінішке
2-қосымша
Нысан
Арнайы су пайдалану кезінде қолданылатын су объектісі туралы ақпарат
Су объектісінің атауы, негізгі гидрологиялық және гидрогеологиялық сипаттамалар (су шаруашылығы құрылғыларына немесе жергілікті рельефке өнеркәсіптік, коммуналдық-тұрмыстық, дренаждық және басқа да сарқынды суларды ағызу кезінде осы суларды ағызуға және қабылдауға арналған құрылғылардың сипаттамалары көрсетіледі)
Су көзінің (қабылдағыштың) коды*
Арнайы су пайдалану түрі
Пайдалану түрі (коды)**
1
2
Ескертпе: