О корректировке базовых ставок земельного налога
Решение маслихата города Шымкент от 14 сентября 2020 года № 69/627-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 23 сентября 2020 года № 126. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 30 марта 2022 года № 14/124-VII
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 30.03.2022 № 14/124-VII (вводится в действие с 01.01.2023).
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. На основании схемы зонирования земель города Шымкент, утвержденной решением Шымкентского городского маслихата от 24 июня 2014 года № 37/257-5с (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2736), базовые ставки земельного налога, установленные статьями 504, 505, 506 и пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс):
повысить для находящихся земель:
в зонах 1, 2, 4, 5 и 6 за исключением земель, занятых под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, на 50 (пятьдесят) процентов;
в зоне 7 за исключением земель, занятых под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, на 40 (сорок) процентов;
в зоне 10 для земель несельскохозяйственного назначения, используемые для сельскохозяйственных целей, на 50 (пятьдесят) процентов.
Для земель, находящихся в зонах 3, 8, 9 и 10 за исключением земель, занятых под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, несельскохозяйственного назначения, используемые для сельскохозяйственных целей, оставить утвержденные базовые ставки согласно статье 505 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
2. Признать утратившими силу решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 27 марта 2015 года № 46/327-5с "О внесении изменений в решение Шымкентского городского маслихата от 8 августа 2014 года № 39/266-5с "О корректировке базовых ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3166, опубликовано 8 мая 2015 года № 19 в газете "Панорама Шымкент") и решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 29 мая 2018 года № 28/238-6с "О корректировке базовых ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4632, опубликовано 22 июня 2018 года № 49 в газете "Панорама Шымкент").

Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 69/627-6с шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 23 қыркүйекте № 126 болып тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 2022 жылғы 30 наурыздағы № 14/124-VII шешiмiмен
Ескерту. Күшi жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 30.03.2022 № 14/124-VII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесi!
Осы шешiм 01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 510-бабының 1-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 маусымындағы № 37/257-5с шешімімен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2736 болып тіркелген) Шымкент қаласының жерді аймақтарға бөлу схемасы негізінде, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 504, 505, 506-баптармен белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері:
1, 2, 4, 5 және 6 аймақтарда автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) жерлерді қоспағанда, 50 (елу) пайызға;
7 аймақта автотұрақтарға (паркингтерге, автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) жерлерді қоспағанда 40 (қырық) пайызға;
10 аймақта ауыл шаруашылығына арналмаған, ауыл шаруашылығы мақсаттары үшін пайдаланатын жерлерді 50 (елу) пайызға қолданыстағы жерлерге арттырылсын.
3, 8, 9 және 10 аймақтарда автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған), ауыл шаруашылығына арналмаған, ауыл шаруашылығы мақсаттары үшін пайдаланатын жерлерді қоспағанда, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 505-бабына сәйкес белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері қалдырылсын.
2. "Жер салығының базалық ставкаларын түзету туралы" Шымкент қалалық мәслихатының 2014 жылғы 8 тамыздағы № 39/266-5с шешiмiне өзгерістер енгізу туралы" Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 46/327-5с (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3166 болып тіркелген, 2015 жылғы 8 мамырдағы №19 "Шымкент келбеті" газетінде жарияланған) және "Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы" Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 мамырдағы № 28/238-6с (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4632 болып тіркелген, 2018 жылғы 22 маусымдағы №49 "Шымкент келбеті" газетінде жарияланған) шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.

3. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Шымкент;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии
маслихата города Шымкент Т. Султанова
Секретарь маслихата
города Шымкент Г. Ташкараев

3. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Шымкент қаласында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Шымкент қаласы
мәслихаты сессиясының төрайымы Т. Султанова
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Г. Ташкараев