Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда
Решение Карагандинского областного маслихата от 11 июня 2020 года № 538. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 19 июня 2020 года № 5886
В соответствии с Лесным Кодексом Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Карагандинской области (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню) согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по промышленности, развитию малого и среднего бизнеса, аграрным вопросам и экологии (Осин Ш.А.) и на заместителя акима области (Шайдаров С.Ж.).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С. БРАМОНТОВА
Секретарь областного маслихата С. Утешов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Карагандинская областная
территориальная инспекция
лесного хозяйства и животного
мира Комитета лесного хозяйства
и животного мира Министерства
экологии, геологии и природных
ресурсов Республики Казахстан"
_______________________А. Ким
Приложение 1 к решению
Карагандинского областного
маслихата
от 11 июня 2020 года
№ 538
Ставки платы за заготовку живицы и древесных соков
Наименование вида лесного пользования
Единица измерения
Ставка платы, тенге
1
По площади на каждый гектар леса, предоставленного в долгосрочное пользование
1) Живица
гектар

Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман пайдаланғаны үшін төлемақы ставкаларын бекіту туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 маусымдағы № 538 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 19 маусымда № 5886 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Осы қаулының 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес Қарағанды облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы ставкалары (сүректі түбірімен босату үшін ставкаларды қоспағанда) бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың өнеркәсіп, шағын және орта бизнесті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ш.А. Осин) және облыс әкімінің орынбасарына (С.Ж. Шайдаров) жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. БРАМОНТОВА
Облыстық мәслихат хатшысы С. Утешов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы экология,
геология және табиғи ресурстар
министрлігі Орман шаруашылығы
және жануарлар дүниесі комитетінің
Қарағанды облыстық орман
шаруашылығы және жануарлар
дүниесі аумақтық инспекциясы"
республикалық мемлекеттік мекемесі
басшысымен
_____________________А. Ким
Қарағанды облыстық
мәслихатының
2020 жылғы 11
маусымы
№ 538
Шешімге 1 қосымша
Шайыр мен сүрек сөлдерін дайындау үшін төлемақы ставкалары
Орман пайдалану түрінің атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы ставкасы, теңге
1
Ұзақ мерзімді орман пайдалуға берілген, әр бір орман гектарының аумағы бойынша
1) Шайыр
гектар

0,025
16
Акация желтая, ивы кустарниковые, облепиха, жузгун, чингил и прочие кустарники
0,012
0,024
0,006
0,036
0,018
0,012
К ставкам платы применяются следующие коэффициенты:
1) в зависимости от удаленности лесосек от дорог общего пользования:
до 10 км - 1,30;
10,1 - 25 км - 1,20;
25,1 - 40 км - 1,00;
40,1 - 60 км - 0,75;
60,1 - 80 км - 0,55;
80,1 - 100 км - 0,40;
более 100 км - 0,30.
Удаленность лесосеки от дорог общего пользования определяется по картографическим материалам по кратчайшему расстоянию от центра лесосеки до дороги и корректируется в зависимости от рельефа местности по следующим коэффициентам:

0,025
16
Сары қараған, бұта тектес талдар, шырғанақ, жүзгін, шеңгел және өзге де бұталар
0,012
0,024
0,006
0,036
0,018
0,012
Төлемақы мөлшерлемелеріне мынадай коэффициенттер қолданылады:
1) кеспеағаш аймағының жалпыға ортақ пайдаланылатын жолдардан қашықтығына қарай:
10 км-ге дейін - 1,30;
10,1 - 25 км - 1,20;
25,1 - 40 км - 1,00;
40,1 - 60 км - 0,75;
60,1 - 80 км - 0,55;
80,1 - 100 км - 0,40;
100 км-дан астам - 0,30;
Кеспеағаш аймағының жалпыға ортақ пайдаланылатын жолдардан қашықтығы кеспеағаш ортасынан жолға дейінгі қысқа аралық бойынша картографиялық материалдар бойынша айқындалады және жергілікті жердің бедеріне қарай мынадай коэффициенттер бойынша түзету жасалады:

1) молодняк крупного скота
голова
1 262
2) осел
голова
1 262
3) коза
голова
2 209
4) овца
голова
631
14
Звероводство и мараловодство
гектар
3 668
15
Огородничество, бахчеводство, садоводства и выращивание иных сельскохозяйственных культур, для нужд охотничьего хозяйства
гектар
на уровне земельного налога, определенного Налоговым Кодексом Республики Казахстан
Примечание:
* - качество урожайности сенокошения определяются по таксационному описанию Лесоустроительного проекта;
** - степная природная зона – коммунальные государственные учреждения по охране лесов и животного мира Карагандинское, Кувское, Каркаралинский государственный национальный природный парк;
*** - пустынная природная зона – коммунальные государственные учреждения по охране лесов и животного мира Актогайское, Жанааркинское, Улытауское.
Приложение 4 к решению
Карагандинского областного
маслихата
от 11 июня 2020 года
№ 538
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Карагандинской области в научно-исследовательских, историко-культурных, оздоровительных, туристских, рекреационных и спортивных целях
Наименование вида лесного пользования
Единица измерения
Ставка платы, тенге

1) ірі малдың төлі
бас
1 262
2) есек
бас
1 262
3) ешкі
бас
2 209
4) қой
бас
631
14
Аң өсіру мен марал өсіру
гектар
3 668
15
Көкөніс өсіру, бақша өсіру, бақ және басқа да ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру, аңшылық шаруашылығы қажеттілігі үшін
гектар
Қазақстан Республикасы Салық кодексімен анықталған жер салығы деңгейінде
Ескертпе:
* - шөп шабудың өнімділігінің сапасы Орман орналастыру жобасының таксациялық сипаттамасы бойынша анықталады;
** - дала табиғи аймағы - орман және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі Қарағанды, Қу шаруашылықтары коммуналдық мемлекеттік мекемелері, Қарқаралы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі;
*** - шөлді табиғи аймақ - орман және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі Ақтоғай, Жаңаарқа, Ұлытау шаруашылықтары коммуналдық мемлекеттік мекемелері.
Қарағанды облыстық
мәслихатының
2020 жылғы 11
маусымы
№ 538
Шешімге 4 қосымша
Қарағанды облысының мемлекеттік орман қорының телімдерін ғылыми-зерттеу, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттарына пайдаланғаны үшін төлемақы ставкалары
Орман пайдалану түрінің атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы ставкасы, теңге

Долгосрочное лесопользование (от 10 до 49 лет)
1
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских и оздоровительных целей
гектар
752
2
Пользование участками государственного лесного фонда для историко-культурных, рекреационных, туристских и спортивных целей
гектар
3 668
Краткосрочное лесопользование (до 1 года)
Ставка платы в месячном расчетном показателе
1
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских, оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей
за каждый день пребывания с человека
0,1

Ұзақ мерзімге пайдалану (10 жылдан 49 жылға дейін)
1
Мемлекеттік орман қоры телімдерін ғылыми-зерттеу және сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
гектар
752
2
Мемлекеттік орман қоры телімдерін тарихи-мәдени, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін пайдалану
гектар
3 668
Қысқа мерзімге пайдалану (1 жылға дейін)
Айлық есептік көрсеткіштегі төлемақы ставкасы
1
Мемлекеттік орман қоры телімдерін ғылыми-зерттеу, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар үшін пайдалану
әр адамнан әр күн сайын
0,1