О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/69 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности в области ветеринарии, и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 апреля 2021 года № 131. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 апреля 2021 года № 22587
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/69 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности в области ветеринарии, и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10898, опубликован 18 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им для осуществления деятельности в области ветеринарии по ветеринарно-санитарной экспертизе продукции и сырья животного происхождения, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.

"Ветеринария саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестіктігін растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/69 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 19 сәуірдегі № 131 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 сәуірде № 22587 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ветеринария саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестіктігін растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/69 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10898 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру жөніндегі ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестіктігін растайтын құжаттар тізбесі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу жөніндегі ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 апреля 2021 года № 131
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 7-1/69
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения
№ п/п
Квалификационные требования
Документы
Примечание
1
2
3
4
1.
Наличие для производства препаратов по лечению и профилактике заболеваний животных:
1) помещения для подготовки вспомогательных материалов, химических растворов, питательных сред, культур клеток;
2) помещения (цеха, отдела) по производству;
3) вивария;
4) изоляторов;
5) подразделений производственного контроля производителя;
6) термостатной комнаты, снабженной регистрирующими температуру и влажность (при необходимости) датчиками;
7) автоклав для стерилизации лабораторной посуды, питательных сред, инструментов и обеззараживания (обезвреживания) микробных культур, инфицированного материала и других биологических отходов;
8) моечной − для мойки и заготовки посуды;
9) помещения для упаковки;
10) складского помещения для хранения ветеринарных препаратов;
11) стационарных коммуникаций – горячего и холодного водоснабжения, электроснабжения и канализации, обеспечивающих функционирование производства;
12) системы обеззараживания отходов производства и сточных вод.
Правоустанавливающие документы на производственные помещения или копии договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
ветеринарно-санитарное заключение, выдаваемое в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898) (далее – Приказ).
В случае наличия производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается с информационной системы "Государственная база данных "Регистр недвижимости".
Сведения о ветеринарно-санитарном заключении услугодатель получает из информационной системы "Е-лицензирование".
2.
Наличие для производства препаратов по диагностике болезней животных:

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2021 жылғы 19 сәуірдегі
№ 131 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 7-1/69 бұйрығына
1-қосымша
Ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
Р/с №
Біліктілік талаптары
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1.
Жануарлар ауруларын емдеу және олардың профилактикасы бойынша препараттар шығару үшін:
1) қосалқы материалдарды, химиялық ерітінділерді, қоректік орталарды, жасушалардың өсірінділерін дайындайтын үй-жайлардың;
2) өндіріс бойынша үй-жайлардың (цехтың, бөлімнің);
3) виварияның;
4) изоляторлардың;
5) өндірушінің өндірістік бақылау бөлімшелерінің;
6) температураны және ылғалдылықты (қажет болған жағдайда) тіркейтін датчиктермен жабдықталған термостаттық бөлменің;
7) зертханалық ыдыстарды, қоректік орталарды, құралдарды стерильдеуге және микробтық өсірінділерді, залалданған материалды және басқа да биологиялық қалдықтарды залалсыздандыруға (зарарсыздандыруға) арналған автоклавтың;
8) ыдыстарды жуу және дайындау үшін жуу бөлмесінің;
9) буып-түюге арналған үй-жайдың;
10) ветеринариялық препараттарды сақтауға арналған қойма үй-жайының;
11) стационарлық коммуникациялардың – өндірістің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін ыстық және суық сумен жабдықтау, электрмен жабдықтау және кәріз;
12) өндіріс қалдықтарын және сарқынды суларды залалсыздандыру жүйесінің бар болуы.
Өндірістік үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалға алу немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмелері; "Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген) (бұдан әрі ̶ Бұйрық) сәйкес берілетін ветеринариялық-санитариялық қорытынды.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға алу/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік үй-жайлар бар болған жағдайда, ақпарат "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқор" ақпараттық жүйеден алынады.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесінен алады.
2.
Жануарлар ауруларын диагностикалау бойынша препараттар шығару үшін:

1) помещения (цеха, отдела) по производству ветеринарного препарата;
2) подразделений производственного контроля производителя;
3) моечной − для мойки и заготовки посуды;
4) помещений для упаковки;
5) складского помещения для хранения ветеринарных препаратов;
6) стационарных коммуникаций – горячего и холодного водоснабжения, электроснабжения и канализации, обеспечивающих функционирование производства;
7) системы обеззараживания отходов производства и сточных вод.
Правоустанавливающие документы на производственные помещения или копии договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
ветеринарно-санитарное заключение, выдаваемое в соответствии с Приказом.
В случае наличия производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается с информационной системы "Государственная база данных "Регистр недвижимости".
Сведения о ветеринарно-санитарном заключении услугодатель получает из информационной системы "Е-лицензирование".
5.
Наличие для производства препаратов для дезинфекции, дератизации, дезинсекции:
1) помещения (цеха, отдела) по производству ветеринарного препарата;
2) подразделений производственного контроля производителя;
3) моечной – для мойки и заготовки посуды;
4) помещений для упаковки;
5) складского помещения для хранения ветеринарных препаратов;
6) стационарных коммуникаций − горячего и холодного водоснабжения, электроснабжения и канализации, обеспечивающих функционирование производства;
7) системы обеззараживания отходов производства и сточных вод.
Правоустанавливающие документы на производственные помещения или копии договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
ветеринарно-санитарное заключение, выдаваемое в соответствии с Приказом.
В случае наличия производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается с информационной системы "Государственная база данных "Регистр недвижимости".
Сведения о ветеринарно-санитарном заключении услугодатель получает из информационной системы "Е-лицензирование".
6.
Наличие технологического, измерительного и испытательного оборудования для производства препаратов ветеринарного назначения в соответствии с техническими условиями на производимый ветеринарный препарат, наличие аккредитованной испытательной лаборатории, оснащенной приборами и оборудованием, либо договора о выполнении испытательных работ (услуг) с организациями, имеющими указанные лаборатории, для осуществления контроля качества производимых ветеринарных препаратов (средства измерений, внесенные в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью утверждения типа или метрологической аттестации средств измерений, приборы контроля, вспомогательные материалы и оборудование, заверенные подписью услугополучателя, сертификаты о поверке и (или) оттиски поверительного клейма на средствах измерений* и/или сертификаты о калибровке средств измерений** в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 июля 2000 года "Об обеспечении единства измерений" (далее – Закон), а также аттестат аккредитации испытательной лаборатории, либо договор с аккредитованной испытательной лабораторией).
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям.
7.
Наличие нормативно-технической документации, регламентирующей производство ветеринарных препаратов (стандарт организации по производству ветеринарного препарата, инструкция по изготовлению и контролю ветеринарного препарата, утвержденные руководителем производителя, инструкция по применению (использованию) ветеринарных препаратов, утвержденная руководителем производителя, паспорта на производственные и контрольные штаммы микроорганизмов).
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям.
8.
Для юридических лиц:
наличие квалифицированного состава руководителей и специалистов:
в подразделениях непосредственно занятых производством ветеринарных препаратов и производственного контроля специалистов (не менее одного ветеринарного врача или фельдшера), имеющих высшее и (или) послевузовское образование по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или) техническое и профессиональное образование (колледж) по специальности "ветеринария";
специалистов с высшим или средним биотехнологическим, химическим или биологическим образованием в подразделениях непосредственно занятых производством ветеринарных препаратов и производственного контроля; стажа работы по специальности не менее двух лет у руководителей подразделений непосредственно занятых на производстве ветеринарных препаратов и/или у работника подразделения производственного контроля, специализации или усовершенствования и других видов повышения, квалификации за последние 5 лет.
Для физических лиц:
наличие высшего и (или) послевузовского образования по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или) технического и профессионального образования (колледж) по специальности "ветеринария", стажа работы по специальности не менее двух лет, специализации или усовершенствования и других видов повышения квалификации за последние 5 лет.
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям.
Примечание:
* оттиски поверительного клейма на средствах измерений – для средств измерений, применяемых в сфере осуществления государственного метрологического надзора согласно Закону;

1) ветеринариялық препаратты өндіретін үй-жайлардың (цехтың, бөлімнің);
2) өндірушінің өндірістік бақылау бөлімшелерінің;
3) ыдыстарды жуу және дайындау үшін жуу бөлмесінің;
4) буып-түюге арналған үй-жайдың;
5) ветеринариялық препараттарды сақтауға арналған қойма үй-жайының;
6) стационарлық коммуникациялардың – өндірістің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін ыстық және суық сумен жабдықтау, электрмен жабдықтау және кәріз;
7) өндіріс қалдықтарын және сарқынды суларды залалсыздандыру жүйесінің бар болуы.
Өндірістік үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалға алу немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмелері; Бұйрыққа сәйкес берілетін ветеринариялық-санитариялық қорытынды.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға алу/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік үй-жайлар бар болған жағдайда, ақпарат "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқор" ақпараттық жүйеден алынады.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесінен алады.
5.
Дезинфекциялауға, дератизациялауға, дезинсекциялауға арналған препараттар шығару үшін:
1) ветеринариялық препаратты өндіретін үй-жайлардың (цехтың, бөлімнің);
2) өндірушінің өндірістік бақылау бөлімшелерінің;
3) ыдыстарды жуу және дайындау үшін жуу бөлмесінің;
4) буып-түюге арналған үй-жайдың;
5) ветеринариялық препараттарды сақтауға арналған қойма үй-жайының;
6) стационарлық коммуникациялардың – өндірістің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін ыстық және суық сумен жабдықтау, электрмен жабдықтау және кәріз;
7) өндіріс қалдықтарын және сарқынды суларды залалсыздандыру жүйесінің бар болуы.
Өндірістік үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалға алу немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмелері; Бұйрыққа сәйкес берілетін ветеринариялық-санитариялық қорытынды.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға алу/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік үй-жайлар бар болған жағдайда, ақпарат "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқор" ақпараттық жүйеден алынады.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесінен алады.
6.
Өндірілетін ветеринариялық препараттың техникалық шарттарына сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіруге арналған технологиялық, өлшеу және сынау жабдықтарының бар болуы, өндiрiлетiн ветеринариялық препараттардың сапасын бақылауды жүзеге асыру үшiн аспаптармен және жабдықтармен жабдықталған аккредиттелген сынақ зертхананың не көрсетілген зертханалары бар ұйымдармен сынақ жұмыстарын (көрсетілетін қызметтерді) орындау туралы шарттың бар болуы (өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдары, көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптары, қосалқы материалдар мен жабдық, "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттар және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлері* және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу** туралы сертификаттар, сондай-ақ сынақ зертханасын аккредиттеу аттестаты не аккредиттелген сынақ зертханамен жасалған шарт).
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
7.
Ветеринариялық препараттарды өндіруді регламенттейтін нормативтік техникалық құжаттаманың бар болуы (өндірушінің басшысы бекіткен ветеринариялық препаратты өндіру жөніндегі ұйымның стандарты, ветеринариялық препаратты дайындау және бақылау жөніндегі нұсқаулық, өндірушінің басшысы бекіткен ветеринариялық препараттарды қолдану (пайдалану) жөніндегі нұсқаулық, микроорганизмдердің өндірістік және бақылау штамдарына арналған паспорттар).
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
8.
Заңды тұлғалар үшін: басшылар мен мамандардың білікті құрамының: ветеринариялық препараттар өндірумен және өндірістік бақылаумен тікелей айналысатын бөлімшелерде "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімі және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімі бар мамандардың (кемінде бір ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер); ветеринариялық препараттар өндірумен және өндірістік бақылаумен тікелей айналысатын бөлімшелерде биотехнологиялық, химиялық немесе биологиялық жоғары немесе орташа білімі бар мамандардың; ветеринариялық препараттар өндірумен тікелей айналысатын бөлімшелер басшыларының және/немесе өндірістік бақылау бөлімшесі жұмыскерінің мамандық бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылда мамандануы немесе біліктілігін жетілдіру және біліктілігін арттырудың басқа да түрлерінің болуы.
Жеке тұлғалар үшін: "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімнің және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімнің, мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылда мамандануы немесе жетілдіруі және біліктілігін арттырудың басқа да түрлерінің болуы.
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
Ескертпе:
* өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру таңбасының бедерлері – Заңға сәйкес мемлекеттік метрологиялық қадағалауды жүзеге асыру саласында қолданылатын өлшем құралдары үшін;

** средства, не внесенные в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан, проходят калибровку в лабораториях, аккредитованных в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "Об аккредитации в области оценки соответствия".
Приложение
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им, для
осуществления деятельности
в области ветеринарии по
производству препаратов
ветеринарного назначения
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения
1. Сведения о ветеринарно-санитарном заключении о соответствии ветеринарным требованиям и нормативам набора технологического оборудования, выданном государственным ветеринарно-санитарным инспектором соответствующей административно-территориальной единицы:
номер и дата выдачи ветеринарно-санитарного заключения __________
________________________________________________________________
идентификационный номер ________________________________________
2. Наличие технологического, измерительного и испытательного оборудования для производства препаратов ветеринарного назначения в соответствии с техническими условиями на производимый ветеринарный препарат, наличие аккредитованной испытательной лаборатории, оснащенной приборами и оборудованием, либо договора о выполнении испытательных работ (услуг) с организациями, имеющими указанные лаборатории, для осуществления контроля качества производимых ветеринарных препаратов (средства измерений, внесенные в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью утверждения типа или метрологической аттестации средств измерений, приборы контроля, вспомогательные материалы и оборудование, заверенные подписью услугополучателя, сертификаты о поверке и (или) оттиски поверительного клейма на средствах измерений* и/или сертификаты о калибровке средств измерений** в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 июля 2000 года "Об обеспечении единства измерений" (далее – Закон), а также аттестат аккредитации испытательной лаборатории, либо договор с аккредитованной испытательной лабораторией):
1) средства измерений, внесенные в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью утверждения типа или метрологической аттестации средств измерений:
документ, подтверждающий право собственности или документ, подтверждающий законные права
_____________________________
_______________________________________________________________
наименование и краткая характеристика средств измерений _________
________________________________________________________________
_______________________________________________________________
назначение средств измерений___________________________________
_______________________________________________________________
год выпуска и страна-производитель _______________________________
заводской номер и дата инвентаризации ____________________________
номер технического паспорта _____________________________________

** Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілмеген құралдар "Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттелген зертханаларда калибрлеуден өтеді.
Ветеринариялық мақсаттағы
препараттарды өндіру бойынша
ветеринария саласындағы
қызметті жүзеге асыру үшін
қойылатын біліктілік
талаптары мен оларға
сәйкестікті растайтын
құжаттар тізбесіне
қосымша
Ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
1. Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы берген, ветеринариялық талаптарға және технологиялық жабдық жиынтығының нормативтеріне сәйкестігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтер:
ветеринариялық-санитариялық қорытындының нөмірі және берілген күні
____________________________________________________________
сәйкестендіру нөмірі __________________________________________
2. Өндірілетін ветеринариялық препараттың техникалық шарттарына сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіруге арналған технологиялық, өлшеу және сынау жабдықтарының бар болуы, өндiрiлетiн ветеринариялық препараттардың сапасын бақылауды жүзеге асыру үшiн аспаптармен және жабдықтармен жабдықталған аккредиттелген сынақ зертхананың не көрсетілген зертханалары бар ұйымдармен сынақ жұмыстарын (көрсетілетін қызметтерді) орындау туралы шарттың бар болуы (өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдары, көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптары, қосалқы материалдар мен жабдық, "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттар және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлері* және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу** туралы сертификаттар, сондай-ақ сынақ зертханасын аккредиттеу аттестаты не аккредиттелген сынақ зертханамен жасалған шарт):
1) өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдары:
меншік құқығын растайтын құжат немесе заңды құқықтарды растайтын құжат
_____________________________
_______________________________________________________________
өлшеу құралдарының атауы және қысқаша сипаттамасы _________
________________________________________________________________
_______________________________________________________________
өлшеу құралдарының мақсаты___________________________________
_______________________________________________________________
шығарылған жылы және өндіруші-ел _______________________________
зауыттық нөмірі және түгендеу күні ____________________________
техникалық паспорт нөмірі _____________________________________

2) сведения из эксплуатационных паспортов заводов-изготовителей на приборы контроля, вспомогательные материалы, оборудование, заверенные подписью услугополучателя:
наименование и краткая характеристика приборов контроля, вспомогательных материалов и оборудования___________________
______________________________________________________________
номер паспорта_________________________________________________
дата выдачи паспорта_____________________________________________
орган, выдавший паспорт _________________________________________
назначение оборудования_________________________________________
3) сертификаты о поверке и (или) оттиски поверительного клейма на средствах измерений* и/или сертификаты о калибровке средств измерений**:
номера сертификатов__________________________________________
дата выдачи ______________________________________________
орган, выдавший сертификаты ______________________________
срок действия сертификатов с_________ до____________________
Примечание:
* оттиски поверительного клейма на средствах измерений – для средств измерений, применяемых в сфере осуществления государственного метрологического надзора согласно Закону;
** средства, не внесенные в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан, проходят калибровку в лабораториях, аккредитованных в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "Об аккредитации в области оценки соответствия".
4) аттестат аккредитации испытательной лаборатории, либо сведения о заключенных договорах с аккредитованной испытательной лабораторией:
номер аттестата аккредитации испытательной лаборатории___________
дата выдачи______________________________________
орган, выдавший аттестат аккредитации _____________________
срок действия документа с_________ до_______________
номер договора с аккредитованной испытательной лабораторией
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
дата заключения договора________________________________
срок действия договора с_________ до_____________________
3. Наличие нормативно-технической документации, регламентирующей производство ветеринарных препаратов:
1) стандарт организации по производству ветеринарного препарата, инструкция по изготовлению и контролю ветеринарного препарата, утвержденные руководителем производителя (да/нет)
______________________
_______________________________________________________________
2) инструкция по применению (использованию) ветеринарных препаратов,
утвержденная руководителем производителя (да/нет)
__________________________________________________________________

2) көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптарына, қосалқы материалдарға, жабдыққа дайындаушы зауыттардың пайдалану паспорттарынан алынған мәліметтер:
бақылау аспаптарының, қосалқы материалдар мен жабдықтың атауы және қысқаша сипаттамасы___________________
______________________________________________________________
паспорт нөмірі_____________________________________________
паспорттың берілген күні__________________________________________
паспортты берген орган _____________________________________
жабдықтың мақсаты_________________________________
3) өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттар және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлері* және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу** туралы сертификаттар:
сертификаттар нөмірлері__________________________________________
берілген күні _________________________________
сертификаттарды берген орган __________________________
сертификаттардың қолданылу мерзімі ________бастап _______дейін
Ескертпе:
* өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру таңбасының бедерлері – Заңға сәйкес мемлекеттік метрологиялық қадағалауды жүзеге асыру саласында қолданылатын өлшем құралдары үшін;
** Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілмеген құралдар "Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттелген зертханаларда калибрлеуден өтеді.
4) сынақ зертханасын аккредиттеу аттестаты не аккредиттелген сынақ зертханамен жасалған шарттар туралы мәліметтер:
сынақ зертханасын аккредиттеу аттестатының нөмірі___________
берілген күні______________________________________
аккредиттеу аттестатын берген орган _____________________
құжаттың қолданылу мерзімі ________бастап _______дейін
аккредиттелген сынақ зертханамен жасалған шарттың нөмірі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
шарттың жасалған күні____________________________________________
шарттың қолданылу мерзімі ________ бастап _______ дейін_____________
3. Ветеринариялық препараттар өндіруді регламенттейтін нормативтік техникалық құжаттаманың болуы:
1) өндірушінің басшысы бекіткен ветеринариялық препаратты өндіру жөніндегі ұйымның стандарты, ветеринариялық препаратты дайындау және бақылау жөніндегі нұсқаулық (иә/жоқ) _______________________
_______________________________________________________________
2) өндірушінің басшысы бекіткен ветеринариялық препараттарды қолдану (пайдалану) жөніндегі нұсқаулық (иә/жоқ) _______________________

3) паспорта на производственные и контрольные штаммы микроорганизмов:
назначение штамма_________________________________
номер штамма______________________________________
условное обозначение________________________________
кем получен штамм__________________________________
дата получения_____________________________________
от каких животных получен штамм__________________________
из какого учреждения получен штамм________________________
характеристика материала__________________________________________
_________________________________________________________________
________________________________________________________________
(вид, фасовка, способ стабилизации)
серологические свойства___________________________
результаты титрования______________________________
4. Для юридических лиц: наличие квалифицированного состава руководителей и специалистов: в подразделениях непосредственно занятых производством ветеринарных препаратов и производственного контроля специалистов (не менее одного ветеринарного врача или фельдшера), имеющих высшее и (или) послевузовское образование по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и(или) техническое и профессиональное образование (колледж) по специальности "ветеринария"; специалистов с высшим или средним биотехнологическим, химическим или биологическим образованием в подразделениях непосредственно занятых производством ветеринарных препаратов и производственного контроля; стажа работы по специальности не менее двух лет у руководителей подразделений непосредственно занятых на производстве ветеринарных препаратов и/или у работника подразделения производственного контроля, специализации или усовершенствования и других видов повышения, квалификации за последние 5 лет.
Для физических лиц: наличие высшего и (или) послевузовского образования по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или) технического и профессионального образования (колледж) по специальности "ветеринария", стажа работы по специальности не менее двух лет, специализации или усовершенствования и других видов повышения квалификации за последние 5 лет:
1) сведения о квалифицированном составе технических руководителей и специалистов:
наименование высшего учебного заведения _______________
специальность и квалификация __________________________
номер диплома о высшем/среднем образовании по профилю лицензируемого вида
деятельности
___________________________
дата выдачи диплома _____________________________

3) микроорганизмдердің өндірістік және бақылау штамдарына арналған паспорттар:
штамның мақсаты ____________________________________________
штамның нөмірі ________________________________________________
шартты белгі ________________________________________________
штамды кім алды ___________________________________________
алынған күні ___________________________________________________
штамм қандай жануарлардан алынды __________________________________
штамм қандай мекемеден алынды __________________________________
материалдың сипаттамасы_________________________________________
__________________________________________________________________
(түрі, өлшеп-салу, тұрақтандыру тәсілі)
серологиялық қасиеті ____________________________________________
титрлеу нәтижесі ________________________________________________
4. Заңды тұлғалар үшін: басшылар мен мамандардың білікті құрамының: ветеринариялық препараттар өндірумен және өндірістік бақылаумен тікелей айналысатын бөлімшелерде "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімі және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімі бар мамандардың (кемінде бір ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер); ветеринариялық препараттар өндірумен және өндірістік бақылаумен тікелей айналысатын бөлімшелерде биотехнологиялық, химиялық немесе биологиялық жоғары немесе орташа білімі бар мамандардың; ветеринариялық препараттар өндірумен тікелей айналысатын бөлімшелер басшыларының және/немесе өндірістік бақылау бөлімшесі жұмыскерінің мамандық бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылда мамандануы немесе біліктілігін жетілдіру және біліктілігін арттырудың басқа да түрлерінің болуы.
Жеке тұлғалар үшін: "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімнің және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімнің, мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылда мамандануы немесе жетілдіруі және біліктілігін арттырудың басқа да түрлерінің болуы.
1) техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамы туралы мәліметтер:
жоғарғы оқу орнының атауы_____________________________
мамандық және біліктілік ________________________________________
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары/орта білімі туралы дипломның нөмірі
______________________________________
дипломның берілген күні ________________________________________

2) сведения о прохождении специализации/повышения квалификации:
наименование учреждения, где проводилась специализации/повышение квалификации
____________________________________
дисциплина __________________________________________
номер сертификата ____________________________________
дата выдачи сертификата_______________________________
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 апреля 2021 года № 131
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 7-1/69
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения
№ п/п
Квалификационные требования
Документы
Примечание
1
2
3
4
1.
Наличие производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании.
Правоустанавливающие документы на производственно-техническую базу или копии договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
ветеринарно-санитарное заключение, выдаваемое в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898) (далее – Приказ).
В случае наличия производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается с информационной системы "Государственная база данных "Регистр недвижимости".
Сведения о ветеринарно-санитарном заключении услугодатель получает из информационной системы "Е-лицензирование".
2.
Наличие документов по стандартизации (национальные и региональные стандарты, методики выполнения измерений для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения).
Наличие средств измерений, внесенных в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью утверждения типа средств измерений или метрологической аттестации средств измерений, наличие сертификатов о поверке и (или) оттисков поверительного клейма на средствах измерений* и/или сертификатов о калибровке средств измерений** в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 июля 2000 года "Об обеспечении единства измерений" (далее – Закон), наличие стандартных тестов для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы.
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям.
3.
Наличие у руководителя юридического лица высшего и (или) послевузовского образования по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария", со стажом работы по специальности не менее трех лет.
Наличие в штате юридического лица или специализированного подразделения юридического лица: в лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы специалистов (не менее одного ветеринарного врача или фельдшера), имеющих высшее и (или) послевузовское образование по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или) техническое и профессиональное образование (колледж) по специальности "ветеринария", специализации или усовершенствования и других видов повышения квалификации за последние 5 лет.
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям.
Примечание:
* оттиски поверительного клейма на средствах измерений – для средств измерений, применяемых в сфере осуществления государственного метрологического надзора согласно Закону;

2) маманданудан/біліктілікті арттырудан өткені туралы мәліметтер:
маманданудан/біліктілікті арттырудан өткен мекеменің атауы ____________
_______________________________________________________________
пән _________________________________________________________
сертификаттың нөмірі ____________________________________________
сертификаттың берілген күні______________________________________
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2021 жылғы 19 сәуірдегі
№ 131 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 7-1/69 бұйрығына
2-қосымша
Жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
Р/с №
Біліктілік талаптары
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде өндірістік-техникалық базаның бар болуы.
Өндірістік-техникалық базаға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалға алу немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмелері; "Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген) (бұдан әрі ̶ Бұйрық) сәйкес берілетін ветеринариялық-санитариялық қорытынды.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға алу/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік-техникалық база болған жағдайда, ақпарат "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқор" ақпараттық жүйеден алынады.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесінен алады.
2.
Стандарттау жөніндегі құжаттардың (ұлттық және өңірлік стандарттар, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін өлшемдерді орындау әдістемелері) бар болуы. Өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдарының бар болуы, "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттардың және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлерінің* және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу** туралы сертификаттардың бар болуы, ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін стандартты тестілердің бар болуы.
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
3.
Заңды тұлға басшысының "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімінің, мамандығы бойынша кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы.
Заңды тұлғаның немесе заңды тұлғаның мамандандырылған бөлімшесінің штатында: ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханасында "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімі және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімі, соңғы 5 жылда мамандануы немесе біліктілігін жетілдіру және біліктілікті арттырудың басқа да түрлері бар мамандардың (кемінде бір ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер) болуы.
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
Еспертпе:
* өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру таңбасының бедерлері – Заңға сәйкес мемлекеттік метрологиялық қадағалауды жүзеге асыру саласында қолданылатын өлшем құралдары үшін;

** средства, не внесенные в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан, проходят калибровку в лабораториях, аккредитованных в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "Об аккредитации в области оценки соответствия".
Приложение
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им, для
осуществления деятельности в
области ветеринарии по
проведению ветеринарно-
санитарной экспертизы
продукции и сырья животного
происхождения
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения
1. Сведения о ветеринарно-санитарном заключении о соответствии ветеринарным требованиям и нормативам набора технологического оборудования, выданном государственным ветеринарно-санитарным инспектором соответствующей административно-территориальной единицы:
номер и дата выдачи ветеринарно-санитарного заключения __________
________________________________________________________________
идентификационный номер ___________________________
2. Наличие документов по стандартизации (национальные и региональные стандарты, методики выполнения измерений для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения).
Наличие средств измерений, внесенных в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью утверждения типа или метрологической аттестации средств измерений, наличие приборов контроля, вспомогательных материалов и оборудования, заверенных подписью услугополучателя, наличие сертификатов о поверке и (или) оттисков поверительного клейма на средствах измерений* и/или сертификатов о калибровке средств измерений** в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 июля 2000 года "Об обеспечении единства измерений" (далее – Закон), наличие стандартных тестов для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы:
1) документы по стандартизации (национальные и региональные стандарты, методики выполнения измерений для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения) да/нет (указать наименование документа): _____________________________________
______________________________________________________________
2) средства измерений, внесенные в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью утверждения типа или метрологической аттестации средств измерений:
документ, подтверждающий право собственности или документ, подтверждающий законные права
_____________________________
_______________________________________________________________
наименование и краткая характеристика средств измерений _________
________________________________________________________________
_______________________________________________________________
назначение средств измерений___________________________________
_______________________________________________________________
год выпуска и страна-производитель _______________________________
заводской номер и дата инвентаризации ____________________________
номер технического паспорта _____________________________________

** Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілмеген құралдар "Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттелген зертханаларда калибрлеуден өтеді.
Жануарлардан алынатын
өнімдер мен шикізатқа
ветеринариялық-санитариялық
сараптама жүргізу бойынша
ветеринария саласындағы
қызметті жүзеге асыру үшін
қойылатын біліктілік талаптары
мен оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
қосымша
Жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
1. Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы берген ветеринариялық талаптарға және технологиялық жабдық жиынтығының нормативтеріне сәйкестігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтер:
ветеринариялық-санитариялық қорытындының нөмірі және берілген күні
____________________________________________________________________
сәйкестендіру нөмірі ____________________________________________
2. Стандарттау жөніндегі құжаттардың (ұлттық және өңірлік стандарттар, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін өлшемдерді орындау әдістемелері) бар болуы. Өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдарының бар болуы, "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттардың және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлерінің* және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу** туралы сертификаттардың бар болуы, ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін стандартты тестілердің бар болуы:
1) стандарттау жөніндегі құжаттар (ұлттық және өңірлік стандарттар, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін өлшемдерді орындау әдістемелері) иә/жоқ (құжаттың атауын көрсету керек):
_______________________________________________
_____________________________________ ____________________________
2) өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдары:
меншік құқығын растайтын құжат немесе заңды құқықтарды растайтын құжат
_____________________________________________________
_________________________________________________________________
өлшеу құралдарының атауы және қысқаша сипаттамасы ______________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
өлшеу құралдарының мақсаты___________________________________
__________________________________________________________________
шығарылған жылы және өндіруші-ел _____________________________
________________________________________________________________
зауыттық нөмірі және түгендеу күні ______________________________
__________________________________________________________________
техникалық паспорт нөмірі ______________________________________
________________________________________________________________

3) сведения из эксплуатационных паспортов заводов-изготовителей на приборы контроля, вспомогательные материалы, оборудование, заверенные подписью услугополучателя:
наименование и краткая характеристика приборов контроля, вспомогательных материалов и оборудования___________________
______________________________________________________________
номер паспорта_____________________________________________
дата выдачи паспорта_____________________________________________
орган, выдавший паспорт _____________________________________
назначение оборудования_________________________________
4) сертификаты о поверке и (или) оттиски поверительного клейма на средствах измерений* и/или сертификаты о калибровке средств измерений**:
номера сертификатов__________________________________________
дата выдачи _________________________________
орган, выдавший сертификаты __________________________
срок действия сертификатов с_________ до____________________
Примечание:
* оттиски поверительного клейма на средствах измерений – для средств измерений, применяемых в сфере осуществления государственного метрологического надзора согласно Закону;
** средства, не внесенные в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан, проходят калибровку в лабораториях, аккредитованных в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "Об аккредитации в области оценки соответствия".
5) сведения о наличии стандартных тестов для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы на рынках _______________________________________
3. Наличие у руководителя юридического лица высшего и (или) послевузовского образования по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария", стажа работы по специальности не менее 3 (трех) лет.
Наличие в штате юридического лица или специализированного подразделения юридического лица: в лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы специалистов (не менее одного ветеринарного врача или фельдшера), имеющих высшее и (или) послевузовское образование по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или) техническое и профессиональное образование (колледж) по специальности "ветеринария", специализации или усовершенствования и других видов повышения квалификации за последние 5 (пять) лет:
1) сведения о квалифицированном составе технических руководителей и специалистов:
специальность и квалификация _________________________
номер диплома о высшем/среднем образовании по профилю лицензируемого вида деятельности
______________________________________
дата выдачи диплома _____________________________
наименование учебного заведения ________________________________

3) көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптарына, қосалқы материалдарға, жабдыққа дайындаушы зауыттардың пайдалану паспорттарынан алынған мәліметтер:
бақылау аспаптарының, қосалқы материалдар мен жабдықтың атауы және қысқаша сипаттамасы
_____________________________________________
_________________________________________________________________
паспорт нөмірі________________________________________________
паспорттың берілген күні________________________________________
паспортты берген орган _____________________________________
жабдықтың мақсаты_________________________________
4) өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттар және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлері* және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу** туралы сертификаттар:
сертификаттар нөмірлері__________________________________________
берілген күні _________________________________
сертификаттарды берген орган __________________________
сертификаттардың қолданылу мерзімі ________бастап _______дейін
Ескертпе:
* өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру таңбасының бедерлері ̶ Заңға сәйкес мемлекеттік метрологиялық қадағалауды жүзеге асыру саласында қолданылатын өлшем құралдары үшін;
** Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілмеген құралдар "Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттелген зертханаларда калибрлеуден өтеді.
5) базарларда ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізуге арналған стандарттық тесттердің бар-жоғы туралы мәліметтер______________
3. Заңды тұлға басшысының "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімінің, мамандығы бойынша кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы.
Заңды тұлғаның немесе заңды тұлғаның мамандандырылған бөлімшесінің штатында: ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханасында "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімі және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімі, соңғы 5 жылда мамандануы немесе біліктілігін жетілдіру және біліктілікті арттырудың басқа да түрлері бар мамандардың (кемінде бір ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер) болуы:
1) техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамы туралы мәліметтер:
мамандық және біліктілік ________________________________________
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары/орта білімі туралы дипломның нөмірі
____________________________________________
дипломның берілген күні ________________________________________
жоғарғы оқу орнының атауы_______________________________________
_________________________________________________________

2) сведения о прохождении специализации/повышения квалификации:
наименование организации, где проводилась специализация/повышение квалификации
_______________________________________
дисциплина_______________________________________________________
__________________________________________________________________
номер сертификата_____________________________
дата выдачи сертификата___________________________

2) маманданудан/біліктілікті арттырудан өткені туралы мәліметтер:
маманданудан/біліктілікті арттырудан өткен мекеменің атауы
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
пән _________________________________________________________
сертификаттың нөмірі ____________________________________________
сертификаттың берілген күні______________________________________