О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 апреля 2021 года № 130. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 апреля 2021 года № 22588
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10254) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 30) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 апреля 2021 года № 130
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан

"Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 19 сәуірдегі № 130 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 сәуірде № 22588 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 30) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2021 жылғы 19 сәуірдегі
№ 130 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің

от 9 декабря 2014 года
№ 16-04/647
Правила выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 30) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях), Положением о едином порядке осуществления ветеринарного контроля (надзора) на таможенной границе Евразийского экономического союза и на таможенной территории Евразийского экономического союза (далее – Положение) и Едиными ветеринарными (ветеринарно-санитарными) требованиями, предъявляемыми к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору) (далее – Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования), утвержденными решением Комиссии Евразийского экономического союза от 18 июня 2010 года № 317 "О применении ветеринарно-санитарных мер в Евразийском экономическом союзе", и определяют порядок выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) ведомство уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – ведомство) – Комитет ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) территориальные подразделения ведомства – территориальные подразделения, расположенные на соответствующих административно-территориальных единицах (область, район, города областного, республиканского значения, столица);
3) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам и иным услугам, оказываемым в электронной форме.
3. Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории не осуществляется по случаям, предусмотренным в пункте 10.1 Положения, главах 15, 37 и приложении № 1 Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований.

2014 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 16-04/647 бұйрығымен
бекітілген
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабы 30) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Еуразиялық экономикалық одақта ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асырудың бірыңғай тәртібі туралы ережеге (бұдан әрі – Ереже) және Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға (бұдан әрі − Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптар) сәйкес әзірленді және тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы (бұдан әрі – ведомство) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті;
2) ведомствоның аумақтық бөлімшелері – тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде (облыс, аудан, облыстық, республикалық маңызы бар қалалар, астана) орналасқан аумақтық бөлімшелер;
3) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе.
3. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру Ереженің 10.1-тармағында, Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың 15, 37-тарауларында және № 1-қосымшасында көзделген жағдайлар бойынша жүзеге асырылмайды.

4. Государственная услуга "Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" (далее – государственная услуга) оказывается Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором Республики Казахстан или его заместителями (далее – услугодатель).
Услугодателем выдается разрешение на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложен в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Параграф 1. Порядок выдачи разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
6. Физические и юридические лица (далее – услугополучатели) для получения разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории до предполагаемого начала перемещения представляют через портал заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Информационное взаимодействие портала и информационных систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
После подачи заявления в "личном кабинете" услугополучателя на портале отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

4. "Тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат береді.
5. Процестің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен көрсету нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын, мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
1-параграф. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат беру тәртібі
6. Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат алу үшін болжамды орын ауыстыру басталғанға дейін портал арқылы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында өтініш ұсынады.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Портал мен ақпараттық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Өтініш берілгеннен кейін порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.

7. Срок выдачи разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, либо мотивированного отказа в оказании государственной услуги составляет 4 (четыре) рабочих дня, разрешения, требующего транзитного согласования со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта – 30 (тридцать) рабочих дней.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
8. Работник канцелярии территориального подразделения ведомства осуществляет регистрацию заявления в течение 30 (тридцати) минут с момента поступления и направляет руководителю территориального подразделения ведомства для определения ответственного исполнителя.
9. Ответственный исполнитель территориального подразделения ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня с момента поступления заявления проверяет полноту и достоверность представленных данных (сведений) в заявлении и, в случае установления факта неполноты и недостоверности представленных данных (сведений), подготавливает и направляет в ведомство посредством информационной системы "Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса "е-Аgriculture" (далее – информационная система) основания для мотивированного отказа в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полных и достоверных данных (сведений), ответственный исполнитель территориального подразделения ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня с момента поступления заявления вносит данные (сведения) из заявления в информационную систему, и направляет в ведомство посредством информационной системы.
10. Ответственный работник ведомства в течение 2 (двух) рабочих дней рассматривает в информационной системе данные (сведения) из заявления услугополучателя, и проверяет их на соответствие требованиям пункту 13 настоящих Правил.
При транзитном согласовании со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта, ответственный работник ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня подготавливает и направляет письмо службам других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта.
11. Ответственный работник ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня подготавливает и направляет услугодателю проект разрешения на импорт, экспорт перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, либо проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги.

7. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту мерзімі 4 (төрт) жұмыс күнін, басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісуді қажет ететін рұқсаттар беру мерзімі - 30 (отыз) жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8. Ведомствоның аумақтық бөлімшесі кеңсесінің жұмыскері өтінішті келіп түскен сәтінен бастап 30 (отыз) минут ішінде тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушыны айқындау үшін ведомствоның аумақтық бөлімшесінің басшысына жібереді.
9. Ведомствоның аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушысы өтінішті алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтініштегі деректердің (мәліметтердің) толықтығын және дұрыстығын тексереді және ұсынылған деректердің (мәліметтердің) толық және дұрыс болмау фактісі анықталған жағдайда, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту үшін негіз дайындап, "Е-Аgriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ақпараттық жүйе) арқылы ведомствоға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы толық және дұрыс деректерді (мәліметтерді) ұсынған жағдайда, ведомствоның аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушысы өтініш келіп түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтініштен алынған деректерді (мәліметтерді) ақпараттық жүйеге енгізеді және ақпараттық жүйе арқылы ведомствоға жолдайды.
10. Ведомствоның жауапты жұмыскері 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішінен алынған деректерді (мәліметтерді) ақпараттық жүйеде қарайды және олардың осы Қағидаларға 13-тармағының талаптарына сәйкестігін тексереді.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні транзиттік алып өтуге басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісу кезінде ведомствоның жауапты жұмыскері 1 (бір) жұмыс күні ішінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні транзиттік алып өтуге сұраным дайындап, басқа мемлекеттердің қызметтеріне жібереді.
11. Ведомствоның жауапты жұмыскері 1 (бір) жұмыс күні ішінде тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің импортына, экспортына рұқсат жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту жобасын дайындап, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.

12. Услугодатель принимает одно из следующих решений:
1) выдает разрешение на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории в случае соответствия пункту 13 настоящих Правил;
2) направляет мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам в случаях и по основаниям, указанным в пункте 14 настоящих Правил.
Разрешение на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории или мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугодателя.
В случае устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги услугополучатель может обратиться повторно для получения государственной услуги в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
13. Разрешение на экспорт перемещаемых (перевозимых) объектов выдается с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории при:
благополучии места происхождения (нахождения) перемещаемого (перевозимого) объекта по инфекционным болезням животных;
соответствии ветеринарно-санитарным требованиям страны-импортера;
отсутствии временных ветеринарно-санитарных мер в отношении перемещаемого (перевозимого) объекта страной-импортером.
Разрешение на импорт перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории выдается при:
отсутствии ограничительных мер в отношении отдельных стран (регионов стран), в связи с неблагополучием по инфекционным болезням животных в соответствии со стандартами, рекомендациями и руководствами Кодекса здоровья наземных животных и Кодекса здоровья водных животных Международного эпизоотического бюро, Соглашением Всемирной торговой организации по применению санитарных и фитосанитарных мер, которые подтверждены, в том числе через связь с компетентными органами третьих стран;
соответствии ветеринарно-санитарным требованиям, установленным правовыми актами Евразийского экономического союза, национальным законодательством Республики Казахстан или ветеринарно-санитарным требованиями согласно двухсторонним ветеринарным сертификатам, отличающимся от форм Единых ветеринарных сертификатов на ввозимые на таможенную территорию Евразийского экономического союза подконтрольные товары из третьих стран, утвержденных решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 года № 607, при наличии таковых;

12. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) осы Қағидалардың 13-тармағына сәйкес келген жағдайда, тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына, импортына рұқсат береді;
2) осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды жолдайды.
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызметті алу үшін қайта жүгіне алады.
13. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына рұқсат:
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің шыққан (орналасқан) жерінің жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша саламатты;
импорттаушы елдің ветеринариялық-санитариялық талаптарына сәйкес келген;
импорттаушы елдің орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіге қатысты уақытша ветеринариялық-санитариялық шаралары болмаған кезде беріледі.
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің импортына рұқсат:
Халықаралық эпизоотиялық бюроның Жерүсті жануарларының саулығы кодексінің және Су жануарларының саулығы кодексінің ұсынымдары мен нұсқамаларына, стандарттарына, Дүниежүзілік сауда ұйымының Санитариялық және фитосанитариялық шараларды қолдану жөніндегі келісіміне сәйкес жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша саламатсыз болуына байланысты жекелеген елдерге (елдер өңірлеріне) қатысты расталған, оның ішінде үшінші елдердің құзыретті органдарымен байланыс арқылы расталған шектеу шаралары болмаған;
Еуразиялық экономикалық одақтың құқықтық актілерінде, Қазақстан Республикасының ұлттық заңнамасында белгіленген ветеринариялық-санитариялық талаптарға немесе Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін бақылауға жататын тауарларға арналған бірыңғай ветеринариялық сертификаттар нысандарынан (бұдан әрі – Бірыңғай ветеринариялық сертификаттар нысандары) ерекшеленетін екі жақты ветеринариялық сертификаттарға сәйкес ветеринариялық-санитариялық талаптар бар болса, оларға сәйкес келмеген;

наличии организации или лица в реестре организаций и лиц, осуществляющих производство, переработку и (или) хранение подконтрольных товаров, ввозимых на таможенную территорию Таможенного союза, утвержденном решением Комиссии Таможенного союза от 17 августа 2010 года № 342 "О вопросах в сфере ветеринарного контроля (надзора) в Таможенном союзе", в соответствии с мерами регулирования, применяемыми согласно Единым ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям, Положением о едином порядке проведение совместных проверок объектов и отбора проб (образцов) товаров (продукции), подлежащих ветеринарному контролю (надзору), утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 9 октября 2014 года № 94 (если требуется положениями Евразийского экономического союза);
отсутствии временных ограничений в отношении отдельного предприятия-экспортера (группы предприятий-экспортеров), указанного в заявлении;
отсутствии ограничительных мероприятий, карантина на территории Республики Казахстан, на которую планируется ввоз или через территорию которой проходит маршрут следования подконтрольных товаров (в случае, если соответствующие подконтрольные товары могут являться носителями (переносчиками) болезни, в отношении которой введены ограничительные мероприятия, карантин);
благополучии эпизоотической ситуации страны-экспортера, страны-импортера по инфекционным болезням животных.
14. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие перемещаемого (перевозимого) объекта, транспортного средства, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
15. Срок действия разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории составляет календарный год в объемах, определенных в разрешении на импорт/экспорт.
16. Ответственный работник ведомства информирует посредством портала:
1) соответствующее территориальное подразделение ведомства, ветеринарный контрольный пост о выдаче разрешения на экспорт и импорт перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации для сверки номера разрешения на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта на ветеринарном сертификате;

ұйымның немесе адамның Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2014 жылғы 9 қазандағы № 94 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын объектілерге бірлескен тексерулер жүргізудің және тауарлардың (өнімдердің) сынамаларын іріктеудің бірыңғай тәртібі туралы ережеге сай қолданылатын реттеу шараларына сәйкес "Кеден одағында ветеринариялық бақылау (қадағалау) саласындағы мәселелер туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 17 тамыздағы № 342 шешімімен бекітілген Кеден одағының кедендік аумағына әкелінетін бақылауға жататын тауарларды өндіруді, өңдеуді және (немесе) сақтауды жүзеге асыратын ұйымдар мен адамдардың тізілімінде болған (егер Еуразиялық экономикалық одақтың ережелерінде талап етілсе);
өтініште көрсетілген жекелеген экспорттаушы кәсіпорынға (экспорттаушы кәсіпорындар тобына) қатысты уақытша шектеулер болмаған;
бақылауға жататын тауарларды әкелу немесе аумағынан жүріп өту бағдары жоспарланған Қазақстан Республикасының аумағында шектеу шараларының, карантиннің болмаған (егер тиісті бақылауға жататын тауарлар шектеу шаралары, карантин қойылған аурулардың таратушысы (тасымалдаушысы) болса);
экспорттаушы елдің, импорттаушы елдің жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша эпизоотиялық жағдай саламатты болған кезде беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздер мыналар болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
2) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің, көлік құралының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
15. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсаттың қолданылу мерзімі импортқа/экспортқа рұқсатта айқындалған көлемдерде күнтізбелік жылды құрайды.
16. Ведомствоның жауапты жұмыскері портал арқылы:
1) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына, импортына рұқсаттың ветеринариялық сертификаттағы нөмірін салыстырып тексеру үшін орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына және импортына рұқсат беру туралы ведомствоның тиісті аумақтық бөлімшесін, ветеринариялық бақылау бекетін;

2) соответствующее территориальное подразделение ведомства для внесения номера разрешения на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта в ветеринарном сертификате с указанием даты.
Выданные разрешения на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации направляются на внешнюю границу Евразийского экономического союза посредством портала "Ветеринарная безопасность перевозимой продукции Евразийского экономического союза".
17. Лишение (отзыв), приостановление, возобновление и прекращение действия разрешения на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории осуществляется в соответствии со статьей 12-2 Закона и статьями 42 и 45 Закона о разрешениях и уведомлениях.
18. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Параграф 2. Порядок выдачи разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
19. Транзит через таможенную территорию Евразийского экономического союза животных и сырья животного происхождения осуществляется по разрешению на транзит, выданному государством-членом Евразийского экономического союза через пункт пропуска, которого предполагается пересечение таможенной границы Евразийского экономического союза при ввозе.
Транзит других видов подконтрольных государственному ветеринарно-санитарному контролю и надзору перемещаемых (перевозимых) объектов осуществляется без разрешений уполномоченных органов государств-членов Евразийского экономического союза в соответствии с пунктом 7.1 Положения.
Получение разрешений на транзит через третьи государства (за пределами государств-членов Евразийского экономического союза) осуществляется заблаговременно владельцем подконтрольного товара.
20. Оформление разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории осуществляется на основании письма уполномоченного органа в области ветеринарии страны-импортера или страны-экспортера о выдаче разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов через территорию Республики Казахстан в ведомство с указанием сведений, предусмотренных пунктом 22 настоящих Правил.

2) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына, импортына рұқсаттың күнін көрсете отырып, ветеринариялық сертификаттағы нөмірін енгізу үшін ведомствоның тиісті аумақтық бөлімшесін хабардар етеді.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына, импортына берілген рұқсаттар "Еуразиялық экономикалық одақтың тасымалданатын өнімінің ветеринариялық қауіпсіздігі" порталы арқылы Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасына жіберіледі.
17. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына, импортына арналған рұқсаттан айыру (оны қайтарып алу), оның қолданылуын тоқтата тұру, қайта бастау және тоқтату Заңның 12-2-бабына және Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 42 және 45-баптарына сәйкес жүзеге асырылады.
18. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
2-параграф. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсат беру тәртібі
19. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жануарлардың және жануарлардан алынатын шикізаттың транзиті Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет берген, әкелу кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өтуі болжанатын өткізу пункті арқылы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне арналған рұқсат бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің басқа түрлерінің транзиті Ереженің 7.1-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының рұқсаттарынсыз жүзеге асырылады.
Үшінші мемлекеттер (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің шегінен тыс) арқылы транзитке рұқсаттар алуды бақылауға жататын тауар иесі алдын ала жүзеге асырады.
20. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне арналған рұқсатты ресімдеу импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің ветеринария саласындағы уәкілетті органының ведомствоға осы Қағидалардың 22-тармағында көзделген мәліметтерді көрсете отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитіне рұқсат беру туралы хатының негізінде жүзеге асырылады.

21. Работник канцелярии ведомства осуществляет прием и регистрацию письма с указанием даты приема и времени приема письма в день его поступления, и направляет руководителю ведомства, которым назначается ответственный исполнитель ведомства.
В случае обращения уполномоченного органа в области ветеринарии страны-импортера или страны-экспортера после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием письма осуществляется следующим рабочим днем.
22. Письмо уполномоченного органа в области ветеринарии страны-импортера или страны-экспортера о выдаче разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов через территорию Республики Казахстан содержит следующие сведения:
1) для юридических лиц – наименование, адрес и учетный номер объекта производства, выданный территориальным подразделением ведомства, для физических лиц – фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес и учетный номер, осуществляющих транспортировку (перемещение) перемещаемых (перевозимых) объектов;
2) наименование перемещаемого (перевозимого) объекта;
3) количество перемещаемого (перевозимого) объекта и единицы его измерения;
4) страна-экспортер или импортер и страна происхождение перемещаемого (перевозимого) объекта;
5) вид транспорта;
6) перечень пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, через которые будут осуществляться ввоз и вывоз перемещаемого (перевозимого) объекта;
7) маршрут следования, остановок, перегрузок, мест кормления (поения) животных, условия провоза (перегона), согласованного с главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором или его заместителями соответствующей административно-территориальной единицы, через территории которой осуществляется транзит перемещаемого (перевозимого) объекта.
23. Разрешение на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов выдается с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории при:
благополучии эпизоотической ситуации места происхождения (нахождения) и/или следования перемещаемого (перевозимого) объекта по инфекционным болезням животных, определенными Кодексом здоровья наземных животных и Кодексом здоровья водных животных Международного эпизоотического бюро, и входящим в Перечень особо опасных болезней животных, профилактика, диагностика и ликвидация которых осуществляется за счет бюджетных средств, утвержденный приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 7-1/559 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9891) (далее – Перечень особо опасных болезней);
отсутствии ограничения ввоза перемещаемых (перевозимых) объектов в страну назначения.

21. Ведомство кеңсесінің жұмыскері хат келіп түскен күні оның қабылданған күні мен қабылданған уақытын көрсете отырып, хатты қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және ведомствоның жауапты орындаушысын тағайындайтын ведомство басшысына жібереді.
Импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің ветеринария саласындағы уәкілетті органы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, хаты қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
22. Импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің ветеринария саласындағы уәкілетті органының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсат беру туралы хаты мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) заңды тұлғалар үшін – атауы, мекенжайы және өндіріс объектісінің ведомствоның аумақтық бөлімшесі берген есепке алу нөмірі, жеке тұлғалар үшін – орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің орнын ауыстыруды (тапсымалдауды) жүзеге асыратын адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, мекенжайы және есепке алу нөмірі;
2) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы;
3) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны және оның өлшем бірліктері;
4) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспорттаушы немесе импорттаушы елі және шыққан елі;
5) көлік түрі;
6) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні әкелу және әкету жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесі;
7) аумағы арқылы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзиті жүзеге асырылатын тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторымен немесе оның орынбасарларымен келісілген жануарларды тасымалдау бағдары, аялдамалары, қайта тиеу, азықтандыру (суару) орындары, тасу (айдау) шарттары.
23. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсат тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалау ескеріле отырып:
Халықаралық эпизоотиялық бюроның Жерүсті жануарларының саулығы кодексінде және Су жануарларының саулығы кодексінде айқындалған және "Ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 7-1/559 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9891 болып тіркелген) бекітілген Профилактикасы, диагностикасы және жойылуы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауіпті ауруларының тізбесіне (бұдан әрі – Аса қауіпті аурулар тізбесі) кіретін жануарлардың жұқпалы аурулары бойынша орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің шыққан жеріндегі (тұрған орнындағы) және/немесе жүру жолындағы эпизоотиялық ахуал саламатты болғанда;
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді межелі елге әкелуге шектеу қойылмаған кезде жол беріледі.

24. Ответственный исполнитель ведомства в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту и достоверность представленных сведений, указанных в пункте 22 настоящих Правил, а также соответствие перемещаемого (перевозимого) объекта пункту 23 настоящих Правил.
В случае установления факта полноты и достоверности сведений, указанных в письме, и соответствия пункту 23 настоящих Правил, ответственный исполнитель ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня оформляет разрешение на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, по основаниям, предусмотренным пунктом 28 настоящих Правил, за подписью услугодателя.
25. Ответственный исполнитель ведомства направляет уполномоченному органу в области ветеринарии страны-импортера или страны-экспортера в форме электронного документа разрешение на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
26. Срок рассмотрения письма и выдачи разрешения или мотивированного отказа в оказании государственной услуги составляет 3 (три) рабочих дня.
27. Срок действия разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории составляет не более 60 (шестидесяти) календарных дней со дня его выдачи.
28. Основаниями для отказа в выдаче разрешения на транзит перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории являются:
1) отсутствие сведений, указанных в пункте 22 настоящих Правил;
2) неблагополучная эпизоотическая ситуация места происхождения (нахождения) и/или следования перемещаемого (перевозимого) объекта по инфекционным болезням животных, определенными Кодексом здоровья наземных животных и Кодексом здоровья водных животных Международного эпизоотического бюро, и входящим в Перечень особо опасных болезней;
3) ограничение ввоза перемещаемых (перевозимых) объектов в страну назначения.
29. Ответственный исполнитель ведомства информирует соответствующее территориальное подразделение ведомства, ветеринарный контрольный пост о выдаче разрешения на транзит перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории для сверки номера разрешения на транзит перемещаемого (перевозимого) объекта на ветеринарном сертификате.

24. Ведомствоның жауапты орындаушысы 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 22-тармағында көрсетілген ұсынылған мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын, сондай-ақ орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің осы Қағидалардың 23-тармағына сәйкестігін тексереді.
Хатта көрсетілген мәліметтердің толық және дұрыс болу фактісі және осы Қағидалардың 23-тармағына сәйкестігі анықталған жағдайда, ведомствоның жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші қол қойған осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсатты не осы Қағидалардың 28-тармағында көзделген негіздер бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды ресімдейді.
25. Ведомствоның жауапты орындаушысы импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің ветеринария саласындағы уәкілетті органына электрондық құжат нысанында тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсатты не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды жібереді.
26. Хатты қарау және рұқсат беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту мерзімі 3 (үш) жұмыс күнін құрайды.
27. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсаттың қолданылу мерзімі оны берген күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен аспайды.
28. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзитіне рұқсат беруден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) осы Қағидалардың 22-тармағында көрсетілген мәліметтердің болмауы;
2) Халықаралық эпизоотиялық бюроның Жерүсті жануарларының саулығы кодексінде және Су жануарларының саулығы кодексінде айқындалған және Аса қауіпті ауруларының тізбесіне кіретін жануарлардың жұқпалы аурулары бойынша орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің шыққан жеріндегі (тұрған орнындағы) және/немесе жүру жолындағы саламатсыз эпизоотиялық ахуал;
3) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді межелі елге әкелуге шектеу.
29. Ведомствоның жауапты орындаушысы ветеринариялық сертификаттағы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзитіне рұқсат нөмірін салыстырып тексеру үшін ведомствоның тиісті аумақтық бөлімшесін, ветеринариялық бақылау бекетін тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзитіне рұқсат беру туралы хабардар етеді.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
30. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя уполномоченного органа в области ветеринарии, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
31. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
уполномоченным органом в области ветеринарии – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
32. Срок рассмотрения жалобы уполномоченным органом в области ветеринарии, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
33. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона о государственных услугах.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации на
соответствующей территории
Форма
Разрешение на импорт, экспорт и транзит перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
Дата выдачи разрешения от "____" _______ 20 ___ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица либо
наименование юридического лица __________________________________
Разрешение на ____________________________________________
(импорт, экспорт, транзит перемещаемого (перевозимого) объекта)
Номер и дата разрешения: _______________от ______________
Номер и дата заявления: ___________ от _________________
Вид операции_____________________________________________________
Наименование перемещаемого (перевозимого) объекта_________________
Количество перемещаемого (перевозимого) объекта, единицы его измерения __________________________________________________________________
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза подконтрольного товара (первые четыре цифры) __________________________________________________________________
Код товара третьих государств (за пределами государств-членов Евразийского экономического союза) (первые четыре цифры) _________________________
Предприятие-производитель (учетный номер предприятия, название предприятия производителя, вид аттестованной деятельности) ___________________________________________________________________
Грузоотправитель (страна, регион, район, адрес) _________________________
Адрес грузополучателя (страна, регион, район, адрес) _____________________
Фактическое местонахождение перемещаемого (перевозимого) объекта (страна, регион, район, адрес) _________________________________________
Грузополучатель (название предприятия), (учетный номер при импорте) ____________________________________________________________________
Вид транспорта_______________________________________________________
Маршрут следования: ________________________________________________
Цели _______________________________________________________________
При экспорте ветеринарных препаратов и кормовых добавок организаций- производителей с указанием страны происхождения и номера регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов или кормовых добавок (дата регистрации, перерегистрации) ________________________________________ ____________________________________________________________________
Вид и порода животного ______________________________________________
Описание перемещаемого (перевозимого) объекта (рефрижератор – VIN код, номер и дата справки о дезинфекции) ___________________________________ ____________________________________________________________________
Место карантинирования животных с указанием наименования организации, страны, региона, района, города.
Условия карантинирования, производства, хранения перемещаемого (перевозимого) объекта. ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________
Срок действия разрешения, дней _______________________________________

3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
30. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым ветеринария саласындағы уәкілетті орган басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
31. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының шағымын:
ветеринария саласындағы уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.
32. Ветеринария саласындағы уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда, 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарауға өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
33. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) обьектілердің
экспортына, импортына және
транзитіне рұқсат беру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің импортына, экспортына және транзитіне рұқсат
Рұқсаттың берілген күні: 20__ жылғы "___" ____________
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заң тұлғаның атауы:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________ арналған
(орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің импортына, экспортына, транзитіне)
рұқсат
Рұқсаттың нөмірі және күні: _____________________________
Өтініштің нөмірі және күні: ___________ _________________
Операция түрі ______________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы ________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, оның өлшем бірліктері
___________________________________________________________________
Еуразиялық экономикалық одақтың бақылаудағы тауардың сыртқы
экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды (алғашқы төрт сан)
___________________________________________________________________
Үшінші мемлекеттер (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден тыс) тауарының коды (алғашқы төрт сан __________________________________________
Өндіруші кәсіпорын (кәсіпорынның есептік нөмірі, өндіруші кәсіпорынның атауы, аттестатталған қызмет түрі) _______________________________________
Жүк жөнелтуші (ел, аймақ, аудан, мекенжайы) ____________________________
Жүк алушының мекенжайы (ел, өңір, аудан, мекенжайы) ___________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің нақты орналасқан жері (ел, өңір, аудан, мекенжайы) _______________________________________________
Жүк алушы (кәсіпорынның атауы), (импорт кезіндегі есептік нөмірі) _________
Көлік түрі ___________________________________________________________
Жүру бағыты: ________________________________________________________
Мақсаты ____________________________________________________________
Ветеринариялық препараттардың немесе азықтық қоспалардың шыққан елін және тіркеу куәлігінің нөмірін көрсете отырып (тіркелген, қайта тіркелген күні), өндіруші ұйымдардың ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың экспорты кезінде
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Ветеринариялық препараттардың немесе азықтық қоспалардың шыққан елін және тіркеу куәлігінің нөмірін (тіркеу, қайта тіркеу күні)/Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте тіркелгенін растайтын құжатты (тіркеу, қайта тіркеу күні, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің атауы) көрсете отырып), өндіруші ұйымдардың ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың импорты кезінде
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Асыл тұқымды малдың және асыл тұқымды өнімнің (материалдың) импорты кезінде асыл тұқымды малдың, асыл тұқымды өнімнің (материалдың) импорты туралы мәліметтерді көрсету _______________________________________________________________
________________________________________________________________
Малдың түрі мен тұқымы _________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің сипаттамасы (рефрижератор – VIN коды, дезинфекция туралы анықтаманың нөмірі және берілген күні) __________
Ұйымның, елдің, өңірдің, ауданның, қаланың атауы көрсетілген жануарларды карантиндеу орны. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні карантиндеу, өндіру, сақтау шарттары _______________________________________________________
________________________________________________________________
Рұқсаттың қолданылу мерзімі, ________________________________ күн

С соблюдением Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, предъявляемых к товарам, подлежащих ветеринарному контролю (надзору), утвержденных Решением комиссии Евразийского экономического союза от 18 июня 2010 года № 317.
______________________________________
указать: Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор Республики Казахстан или его заместитель
________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), электронная цифровая подпись)
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации на
соответствующей территории
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории"
1
Наименование услугодателя
Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор Республики Казахстан или его заместители (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
Разрешение на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов – 4 (четыре) рабочих дня. Разрешение, требующее транзитного согласования со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта – 30 (тридцать) рабочих дней.
Разрешение на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов – 3 (три) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги

Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарды сақтай отырып
________________________________ ____________________________
көрсету: Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі,
ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе электрондық цифрлық қолтаңбасы)
оның орынбасары
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) обьектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларына
2-қосымша
"Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) обьектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1 Көрсетілетін қызметті берушінің атауы Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына арналған рұқсат - 4 (төрт) жұмыс күні. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісуді қажет ететін рұқсаттар - 30 (отыз) жұмыс күні.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсат - 3 (үш) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі
Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі

Заявление по форме согласно приложению 3 к Правилам выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10254) (далее – Правила) в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основания для отказа в выдаче разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие перемещаемого (перевозимого) объекта, транспортного средства, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
Основаниями для отказа в выдаче разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов:
1) отсутствие сведений, указанных в пункте 22 Правил;
2) неблагополучная эпизоотическая ситуация места происхождения (нахождения) и/или следования перемещаемого (перевозимого) объекта по инфекционным болезням животных, определенными Кодексом здоровья наземных животных и Кодексом здоровья водных животных Международного эпизоотического бюро, и входящим в Перечень особо опасных болезней животных, профилактика, диагностика и ликвидация которых осуществляется за счет бюджетных средств, утвержденный приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 7-1/559 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9891);

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелген) бекітілген Тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) обьектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларына (бұдан әрі - Қағидалар) 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тірке туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсаттар беруден бас тарту үшін негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
2) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің, көлік құралының, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзитіне рұқсат беруден бас тарту үшін негіздер:
1) Қағидалардың 22-тармағында көрсетілген мәліметтердің болмауы;
2) Халықаралық эпизоотиялық бюроның Жерүсті жануарларының саулығы кодексінде және Су жануарларының саулығы кодексінде айқындалған және "Ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 7-1/559 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9891 болып тіркелген) бекітілген Профилактикасы, диагностикасы және жойылуы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауіпті ауруларының тізбесіне кіретін жануарлардың жұқпалы аурулары бойынша орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің шыққан жеріндегі (тұрған орнындағы) және/немесе жүру жолындағы саламатсыз эпизоотиялық ахуал;

3) ограничение ввоза перемещаемых (перевозимых) объектов в страну назначения.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.gov.kz. Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации на
соответствующей территории
Форма
в ________________________________ _(услугодатель)
от ____________________________
(для юридических лиц: полное
наименование, бизнес-
идентификационный номер,
адрес местонахождения,
учетный номер объекта
производства, для физических
лиц: фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
индивидуальный
идентификационный номер,
адрес проживания,
осуществляющих
транспортировку (перемещение)
перемещаемых (перевозимых)
объектов), абонентский номер
телефона, факса, сотовой связи и
электронный адрес (при
наличии))
Заявление
Прошу Вас выдать разрешение на __________________________________
(экспорт/импорт нужное указать)
1.
Наименование перемещаемого (перевозимого) объекта
2.
Количество перемещаемого (перевозимого) объекта, единицы его измерения
3.
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза подконтрольного товара (первые четыре цифры)
Код товара третьих государств (за пределами государств-членов Евразийского экономического союза) (первые четыре цифры)
4.
Предприятие-производитель (учетный номер предприятия, название предприятия, вид аттестованной деятельности)
5.
Грузоотправитель (страна, регион, район, адрес)
6.
Фактическое местонахождение перемещаемого (перевозимого) объекта (страна, регион, район, адрес)
7.
Страна-экспортер (страна-импортер)
8.
Грузополучатель (название предприятия, учетный номер)
9.
Адрес грузополучателя (страна, регион, район, адрес)
10.
Транзит (да/нет, с указанием страны)
11.
Вид транспорта, предполагаемого к использованию при экспорте, импорте перемещаемого (перевозимого) объекта (в порядке последовательного перемещения)
12.
Маршрут следования, перемещаемого (перевозимого) объекта, с указанием пунктов пропуска на государственной границе, через которые предполагается осуществлять провоз перемещаемого (перевозимого) объекта
13.
Цели экспорта, импорта (цели определены в информационной системе)
14.
Даты и номера разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан или вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – СИТЕС), в случае вывоза живых животных, охотничьих трофеев или легко узнаваемой от них части, или производного (деривата), в том числе тех, которые по документам, упаковочному ярлыку или маркировке, или по иным признакам являются или могут являться частями или производными (дериватами) животных, находящихся под угрозой исчезновения и подпадающих под действие СИТЕС
15.
При экспорте ветеринарных препаратов, кормовых добавок организаций-производителей с указанием страны происхождения и номер регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов или кормовых добавок (дата регистрации, перерегистрации).
При импорте ветеринарных препаратов, кормовых добавок организаций-производителей с указанием страны происхождения и номер регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов или кормовых добавок (дата регистрации, перерегистрации)/документа подтверждающего регистрацию в государстве-члене Евразийского экономического союза (дата регистрации, перерегистрации, наименование государства-члена Евразийского экономического союза)*
Примечание: * для проведения государственной регистрации ветеринарного препарата, кормовой добавки, не зарегистрированных в Республике Казахстан и в государствах-членах Евразийского экономического союза, допускается ввоз ветеринарных препаратов, кормовых добавок в количестве и объеме, необходимом для проведения их апробации, регистрационных испытаний без указания номера регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов или кормовых добавок (дата регистрации, перерегистрации)/документа, подтверждающего регистрацию в государстве-члене Евразийского экономического союза (дата регистрации, перерегистрации, наименование государства-члена Евразийского экономического союза)
16.
При импорте племенных животных и племенной продукции (материала) отразить сведения об импорте племенного животного, племенной продукции (материала)
17.
Порода животного и половозрастная группа
18.
Место карантинирования животных с указанием наименования организации, страны, региона, района, города. Условия карантинирования, производства, хранения перемещаемого (перевозимого) объекта.
19.
Описание перемещаемого (перевозимого) объекта (рефрижератор – VIN код, номер и дата справки о дезинфекции)

3) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді межелі елге әкелуге шектеу.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) обьектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Кімге: ___________________
(көрсетілетін қызметті беруші)
кімнен:___________________
(заңды тұлғалар үшін: өндіріс
объектісінің толық атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
орналасқан жерінің мекенжайы,
есепке алу нөмірі, жеке тұлғалар
үшін: орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) объектілерді
тасымалдауды (орнын
ауыстыруды) жүзеге
асырушының аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, жеке
сәйкестендіру нөмірі,
тұрғылықты мекенжайы,
телефонының, факсының, ұялы
байланысының абоненттік
нөмірі және (немесе)
электрондық мекенжайы
(бар болса))
Өтініш
Сізден _____________________________ рұқсат беруіңізді сұраймын.
(экспортқа/импортқа керегін көрсету қажет)
1.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы
2.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, оның өлшем бірліктері
3.
Еуразиялық экономикалық одақтың бақылаудағы тауардың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды (алғашқы төрт сан)
Үшінші мемлекеттер тауарының коды (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден тыс) (алғашқы төрт сан)
4.
Өндіруші кәсіпорын (кәсіпорынның есептік нөмірі, кәсіпорынның атауы, аттестатталған қызмет түрі)
5.
Жүк жөнелтуші (ел, аймақ, аудан, мекенжайы)
6.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің нақты орналасқан жері, мекенжайы
7.
Экспорттаушы ел (импорттаушы ел)
8.
Жүк алушы (кәсіпорынның атауы, есептік нөмірі)
9.
Жүк алушының мекенжайы (ел, өңір, аудан, мекенжайы)
10.
Транзит (иә/жоқ, елді көрсету)
11.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспорты, импорты кезінде пайдаланылуы болжанатын көлік түрі (бірізді орын ауыстыру тәртібімен)
12.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні алып өту көзделетін мемлекеттік шекарадағы өткізу пункттерін көрсете отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің жол жүру бағдары
13.
Экспорттың, импорттың мақсаттары (мақсаттар ақпараттық жүйеде айқындалған)
14.
Жойылып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның (бұдан әрі – СИТЕС) ықпалына түсетін жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге немесе жойылып кету қаупі төнген және СИТЕС ықпалына түсетін тірі жануарларды, аңшылық олжаларын немесе олардың оңай танылатын бөліктерін немесе туындысын (дериватын), оның ішінде құжаттары, орама жапсырмалары немесе басқа белгілері бойынша жануарлардың бөліктері немесе туындылары (дериваттары) болатындарды немесе бола алатындарды әкеткен жағдайда, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге арналған рұқсаттардың берілген күндері және нөмірлері
15.
Ветеринариялық препараттардың немесе азықтық қоспалардың шыққан елін және тіркеу куәлігінің нөмірін (тіркелген, қайта тіркелген күні) көрсете отырып, өндіруші ұйымдардың ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың экспорты кезінде
Ветеринариялық препараттардың немесе азықтық қоспалардың шыққан елін және тіркеу куәлігінің нөмірін (тіркеу, қайта тіркеу күні)/Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте тіркелгенін растайтын құжатты (тіркеу, қайта тіркеу күні, Еуразиялық экономикалық одаққа* мүше мемлекеттің атауы) көрсете отырып өндіруші ұйымдардың ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың импорты кезінде
Ескертпе: * Қазақстан Республикасында және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде тіркелмеген ветеринариялық препаратты, азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркеу үшін ветеринариялық препараттарды, азықтық қоспаларды байқаудан өткізу, тіркеу сынақтарын жүргізу үшін қажетті мөлшерде және көлемде ветеринариялық препараттарды немесе азықтық қоспаларды тіркеу куәлігінің нөмірін (тіркеу, қайта тіркеу күні)/Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте тіркелгенін растайтын құжатты (тіркеу, қайта тіркеу күні, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің атауы) көрсетпей әкелуге жол беріледі.
16.
Асыл тұқымды малдың және асыл тұқымды өнімнің (материалдың) импорты кезінде асыл тұқымды малдың, асыл тұқымды өнімнің (материалдың) импорты туралы мәліметтерді көрсету
17.
Малдың тұқымы және жыныстық-жас тобы
18.
Ұйымның, елдің, өңірдің, ауданның, қаланың атауы көрсетілген жануарларды карантиндеу орны. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні карантиндеу, өндіру, сақтау шарттары
19.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің сипаттамасы (рефрижератор - VIN коды, дезинфекция туралы анықтаманың нөмірі және берілген күні)

Подтверждаю согласие о недопущении вывоза в государства-члены Евразийского экономического союза перемещаемого (перевозимого) объекта, ввезенного в Республику Казахстан из третьих стран (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) по требованиям, отличающихся от Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, предъявляемых к товарам, подлежащих ветеринарному контролю (надзору), утвержденных решением Комиссии Евразийского экономического союза от 18 июня 2010 года № 317 "О применении ветеринарно-санитарных мер в Евразийском экономическом союзе" и произведенной от них продукции
___________________________________________________________________
[Дата подачи заявления] [фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон]
(электронная цифровая подпись)
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации на
соответствующей территории
Форма
[Наименование Уполномоченного органа]
[Наименование Уполномоченного органа ]
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование услугополучателя]
Место регистрации:
Область: [Область]
Район: [Район]
Город\населенный пункт: [Город\населенный пункт]
[индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер] [БИН/ИИН]
Дата государственной регистрации от [Дата]
Причина отказа: [Причина отказа]
[Должность подписывающего услугодателя] [Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]

"Еуразиялық экономикалық одақта ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатқызылған тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардан ерекшеленетін талаптар бойынша Қазақстан Республикасына үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттер) әкелінген орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге әкетілуіне жол бермеу туралы келісімді растаймын.
____________________________________________________________________
[Өтініш беру күні] (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны, электрондық цифрлық қолтаңбасы)
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) обьектілердің
экспортына, импортына және
транзитіне рұқсат беру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
[Уәкілетті органның
атауы ]
[Уәкілетті органның
атауы]
Мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту
Берілген күні: [берілген күні] [Көрсетілетін қызметті алушының атауы] Тіркеу орны: Облыс: [Облыс] Аудан: [Аудан] Қала\елді мекен: [қала\елді мекен] [жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі] [БСН/ЖСН] Мемлекеттік тіркеу күні [күні] Бас тарту себебі: [бас тарту себебі] [Көрсетілетін қызмет берушінің қол қоюшысының лауазымы] [Қол қоюшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]