О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 130 "Об утверждении Перечня документов, обязательных для ведения педагогами организаций дошкольного воспитания и обучения, среднего, специального, дополнительного, технического и профессионального, послесреднего образования и их формы"
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 17 марта 2023 года № 68. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2023 года № 32110
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 130 "Об утверждении Перечня документов, обязательных для ведения педагогами организаций дошкольного воспитания и обучения среднего, специального, дополнительного, технического и профессионального, после среднего образования, и их формы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20317) следующие изменения:
в Перечне документов, обязательных для ведения педагогами организаций среднего и специального образования, утвержденным указанным приказом:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Социальный педагог:
один раз до начала учебного года разрабатывает и в течение учебного года реализует:
план работы социального педагога на учебный год (в бумажном или электронном формате word (ворд) или pdf (пдф);
в течение учебного года ведет:
1) социальный паспорт школы (в электронном формате) в информационной системе "Национальная образовательная база данных".;
2) сведения об обучающихся школы (в электронном формате) в информационной системе "Национальная образовательная база данных".
4. Педагог-психолог:
один раз до начала учебного года разрабатывает и в течение учебного года реализует:
план работы педагога-психолога на учебный год (в бумажном или электронном формате word (ворд) или pdf (пдф);
в течение учебного года ведет журнал учета консультаций педагога-психолога (в бумажном или электронном формате word (ворд) или pdf (пдф).".
Приложение 4 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по охране прав детей Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

"Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту, орта, арнаулы, қосымша, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың тізбесін және олардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 130 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 17 наурыздағы № 68 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 наурызда № 32110 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту, орта, арнаулы, қосымша, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың тізбесін және олардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 130 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актлерді тіркеу тізілімінде № 20317 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орта және арнаулы білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың тізбесінде:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Әлеуметтік педагог:
оқу жылы басталғанға дейін:
әлеуметтік педагогтің оқу жылына арналған жұмыс жоспарын (қағаз немесе электрондық форматта word (ворд) немесе pdf (пдф) бір рет әзірлейді және оқу жылы ішінде жүзеге асырады;
оқу жылы ішінде:
1) мектептің әлеуметтік паспортын "Ұлттық білім беру деректер қоры" ақпараттық жүйесінде (электронды форматта);
2) мектептегі білім алушылар туралы мәліметті "Ұлттық білім беру деректер қоры" ақпараттық жүйесінде (электронды форматта) жүргізеді.
4. Педагог-психолог:
оқу жылы басталғанға дейін бір рет және оқу жылы ішінде:
педагог-психологтің оқу жылына арналған жұмыс жоспарын (қағаз немесе электрондық word (ворд) немесе pdf (пдф) форматында) әзірлейді және іске асырады;
оқу жылы ішінде педагог-психологтің консультацияларын есепке алу журналын (қағаз немесе электрондық форматта word (ворд) немесе pdf (пдф) форматында) жүргізеді.".
Көрсетілген бұйрыққа 4-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту Министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования
Министр просвещения Республики Казахстан Г. Бейсембаев
Приложение к приказу/
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 17 марта 2023 года
№ 68
Формы документов, обязательных для ведения педагогами организаций среднего и специального образования
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Классный журнал для 1-4 классов
________________________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
________________________________________________________
(район, город (село)
________________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
________________________________________________________
(класс)
____________________________________________ учебный год
Примечание: Классный журнал является документом строгой отчетности, ведение которого обязательно для каждого педагога.
Классный журнал при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не допускается.
Наименование предмета _______________________
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
Месяц, число
и далее до 26
Всего
(левая сторона)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагога ______________________
Расчет оценки за четверть
Число, месяц
Темы
Домашнее задание
Баллы суммативного оценивания за четверть за разделы учебной программы в четверти (далее – СОЧ)
Балл СОЧ
% суммативного оценивания за раздел/сквозную тему (далее – СОР) (максимальный 50%)
% СОЧ (максимальный 50%)
Сумма %
Оценка за четверть
СОР 1
СОР 2
СОР 3
СОР 4
Максимальные баллы
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Классный журнал для 5-11 (12) классов
_______________________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
_________________________________________________________
(район, город (село)
_________________________________________________________
(название организации среднего образования)
_________________________________________________________
(класс) ________________________ учебный год
Примечание: Классный журнал является документом строгой отчетности, ведение которого обязательно для каждого педагога и классного руководителя.
Классный журнал при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не допускается.
№ п/п
Наименование предмета _______________________________
Фамилия, имя обучающегося
Число, месяц
и далее до 26
и далее
(правая сторона)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагога ____________________________
Расчет оценки за четверть
Число, месяц
Темы
Домашнее задание
Баллы суммативного оценивания за разделы учебной программы в четверти (далее - СОР)
Балл суммативного оценивания за четверть (далее – СОЧ)
% СОР (макс 50%)
% СОЧ (максимальный 50%)
Сумма %
Оценка за четверть
СОР 1
СОР 2
СОР 3
СОР 4
Максимальные баллы
Сведения о сдаче Президентских тестов физической подготовленности

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
Г. Бейсембаев
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2023 жылғы 17 наурыздағы
№ 68 бұйрығына
қосымша/
Орта және арнаулы білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың нысандары
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі 1-4-сыныптарға арналған сынып журналы
_________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
_________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
_____________________________________________________
(сынып) __________________________________________________ оқу жылы
Ескерту: Сынып журналы – әрбір педагог жүргізуге міндетті болып табылатын қатаң есептіліктегі құжат.
Сынып журналы орта білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда электрондық форматта ғана толтырылады, оны қағаз нұсқада толтыруға жол берілмейді.
Пәннің атауы_______________________
№ р/с
Білім алушының тегі, аты
Айы, күні
одан әрі, 26-ға дейін
Барлығы
(сол жақ беті)
Педагогтің тегі, аты (болған жағдайда) (бұдан әрі - тегі, аты, әкесінің аты) (болған жағдайда) _________________________________________________________
Тоқсандық бағалау көрсеткіші
Күні, айы
Тақырып тары
Үй тапсырмасы
Оқу бағдарламалары бөлімдері үшін тоқсандық жиынтық бағалау (бұдан әрі - БЖБ) балы
тоқсан бойынша жиынтық бағалау (бұдан әрі - ТЖБ) балы)
тақырып бойынша жиынтық бағалау % (ең жоғары 50%)
ТЖБ % (ең жоғары 50%)
Жиынтығы %
Тоқсандық баға лау
БЖБ 1
БЖБ 2
БЖБ 3
БЖБ 4
Ең жоғары балдар
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі 5-11 (12)-сыныптарға арналған сынып журналы
____________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
________________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
________________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
_______________________________________________________сынып
__________________________________________________ оқу жылы
Ескерту: Сынып журналы әрбір педагог және сынып жетекшісі үшін жүргізуге міндетті қатаң есептіліктегі құжат болып табылады.
Сынып журналы білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда электрондық форматта ғана толтырылады, оны қағаз нұсқада толтыруға жол берілмейді.
Пәннің атауы _______________________________
№ р/с
Білім алушының тегі, аты
Айы, күні
Одан әрі, 26-ға дейін
Одан әрі
(оң жақ беті)
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _______________________
Тоқсандық бағалау көрсеткіші
Оқу бағдарламалары бөлімдері үшін тоқсандық жиынтық балы (бұдан әрі - ТЖБ)
ТЖБ баллы
Оқу бағдарламалары бөлімдері үшін тоқсандық жиынтық бағалау (бұдан әрі - БЖБ) балы % (ең жоғары 50%)
ТЖБ % (ең жоғары 50%)
Жиынтық %
Тоқсандық бағалау
БЖБ 1
БЖБ 2
БЖБ 3
БЖБ 4
Ең жоғары балдар
Кестенің жалғасы
Күні, айы
Тақырыбы
Үй тап сырма сы

(заполняется педагогом физической культуры в 5-ых, 10-ых и 12-ых классах)
Фамилия, имя обучающегося
Уровни физической подготовленности
Вид значка и грамоты
Дата сдачи президентских тестов
Президентский уровень
Национальный уровень
1
2
3
и далее
(левая сторона)
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Журнал факультативных занятий, надомного обучения
_______________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
_____________________________________________________
(район, город, село)
________________________________________________________
(название организации среднего образования)
____________________________________________________________
(класс) ________________________ ________________
учебный год
(левая сторона)
Наименование факультативного курса ______________________
№ п/п
Фамилия, имя обучающегося
Месяц, число
и далее, всего 26 колонок
и далее до конца страницы.
(правая сторона)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагога_______________________
Месяц, день
Тема факультативного занятия
Задания
Критерии педагога
и далее до конца страницы.
Примечание: Журнал факультативных занятий, надомного обучения является основным документом учета работы факультативных групп и ведется в основных и средних школах по каждому факультативному курсу. Журнал факультативных занятий, надомного обучения при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не допускается.
Форма
___________________________________________
(наименование организации образования)
Краткосрочный (поурочный) план
___________________________________________
(тема урока)
Раздел
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагога
Дата
Класс
Количество присутствующих
Количество отсутствующих
Тема урока
Цели обучения в соответствии
с учебной программой
Цели урока
Ход урока
Этап урока/ Время
Действия педагога
Действия ученика
Оценивание
Ресурсы
Данные пункты плана урока являются обязательными. Согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О статусе педагога" педагог выбирает способы и формы организации профессиональной деятельности при условии соблюдения требований государственного общеобязательного стандарта соответствующего уровня образования, утвержденного приказом Министра просвещения Республики Казахстан от 3 августа 2022 года № 348 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 29031).
При наличии в классе обучающихся с особыми образовательными потребностями предусматриваются действия по адаптации и реализации индивидуальных программ, одобренных методическими объединениями.
Форма
Среднесрочный (календарно-тематический) план по предметам
____________ дисциплина ___________ класс
Итого: _____ часов, в неделю:___часов
№ п/п
Раздел/
Сквозные темы
Тема урока
Цели обучения
Количество часов
Сроки
Примечание
І четверть
ІІ четверть
ІІІ четверть
ІV четверть
Форма
План наставничества на ___________ учебный год
Сведения о молодом специалисте
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Образование
Какое учебное заведение окончил, когда
Итоги педагогической практики
Должность
Классы, в которых работает молодой педагог
Классное руководство
Сведения о педагоге, практикующем наставничество
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Образование
Какое учебное заведение и когда окончил
Специальность по диплому
Педагогический стаж
Должность
Классы, в которых работает наставник
Квалификационная категория
Цель работы
Задачи
Основные направления работы
работа с нормативной правовой документацией, используемой в работе;
помощь в работе со школьной документацией;
консультации по составлению и реализации
рабочей программы, планов учебных занятий;
помощь в организации учебных занятий;
помощь в составлении и анализе диагностических работ;
взаимопосещение уроков.
Итог
оценка педагогической деятельности молодого специалиста;
совместный отчет о проделанной работе.
Мероприятия по планированию, организации и содержанию деятельности педагога, практикующего наставничество
Содержание деятельности
Формы работы
Сроки
Форма
____________________________________
(наименование организации образования)
Анализ по итогам проведения суммативного оценивания за раздел (далее - СОР) и суммативного оценивания за четверть (далее - СОЧ), который формируется автоматически из автоматизированной информационной системы (в случае отсутствия информационных систем – бумажно).
за ______ четверть по предмету ____________
Класс
Количество учащихся
Педагог
Цель
Анализ результатов СОР и СОЧ
Предмет
Ученик
Максимальный балл
Процентное содержание баллов суммативного оценивания
% качества
% успеваемости
низкий
средний
высокий

Дене шынықтыру дайындығынан Президенттік тест тапсыру туралы мәлімет (5, 10 және 12-сыныптарда дене тәрбиесі пәнінің педагогі толтырады).
Білім алушылардың тегі, аты
Дене дайындығының деңгейі
Белгі түрі және грамоталар
Президенттік тесті тапсырған күні
Президенттік деңгей
Ұлттық деңгей
1
2
3
Одан әрі
(сол жақ беті)
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Факультативтік сабақтар, үйде оқыту журналы
__________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
__________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
__________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________________ сынып
__________________ оқу жылы
(сол жақ беті)
Факультативтік курстың атауы _____________________
№ р/с
Білім алушының тегі, аты
Айы, күні
одан әрі барлығы 26 баған
Одан әрі беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_____________________
Айы, күні
Факультативтік сабақтың тақырыбы
Тапсырмалар
Педагогтің өлшемшарттары
Одан әрі, беттің соңына дейін
Ескерту: Факультативтік сабақтар немесе үйде оқыту журналы факультативтік топтардың жұмысын есепке алатын негізгі құжат болып табылады және әрбір факультативтік курс бойынша негізгі және орта мектептерде жүргізіледі. Факультативтік сабақтар/үйде оқыту журналы білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда, электрондық форматта ғана толтырылады, оның қағаз нұсқада толтырылуына жол берілмейді.
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
___________________________________________
(сабақтың тақырыбы)
Бөлім:
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Күні:
Сынып:
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
Сабақтың мақсаты
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақ жоспарының аталған тармақтары міндетті болып табылады. "Педагог мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 293-VІ Заңының 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес педагог кәсіптік қызметін жүзеге асыру кезінде "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 3 тамыздағы № 348 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29031 болып тіркелген) бекітілген тиісті білім беру деңгейінің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартының талаптары сақталған кезде кәсіптік қызметті ұйымдастырудың тәсілдері мен нысандарын өз еркімен таңдайды.
Егер сыныпта мүмкіндігі шектеулі оқушылар болса, әдістемелік бірлестіктермен мақұлданған жеке бағдарламаларды бейімдеу және жүзеге асыру бойынша әрекет қарастырылған.
Нысан
Пәндер бойынша орта мерзімді (күнтізбелік-тақырыптық) жоспар
____________пәні___________сыныбы
Барлығы:____сағат, аптасына:___сағат
№р/с
Бөлім/Ауыспалы
тақырыптар
Сабақтың тақырыбы
Оқу мақсаттары
Сағат саны
Мерзімі
Ескер ту
І тоқсан
ІІ тоқсан
ІІІ тоқсан
ІV тоқсан
Нысан
Тәлімгерлік жоспары
___________ оқу жылы
Жас маман туралы мәлімет
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Білімі
Қандай оқу орнын қашан бітірді
Педагогикалық практиканың қорытындысы
Лауазымы
Жас педагогтің жұмыс істейтін сыныптары
Сынып жетекшілігі
Тәлімгерлікті іске асыратын педагог туралы мәлімет
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Білімі
Қандай оқу орнын қашан бітірді
Дипломы бойынша мамандығы
Педагогикалық өтілі
Лауазымы
Тәлімгер жұмыс істейтін сыныптар
Біліктілік санаты
Жұмыс мақсаты
Міндеттері
Жұмыстың негізгі бағыттары
жұмыста пайдаланылатын нормативтік-құқықтық құжаттамамен жұмыс;
мектеп құжаттамасымен жұмыс істеуге көмек;
жұмыс бағдарламаларын, сабақ жоспарларын жасау және іске асыру бойынша кеңес беру;
оқу сабақтарын ұйымдастыруға көмек;
диагностикалық жұмыстар жасауға және талдауға көмек;
өзара сабаққа қатысу.
Қорытынды
жас маманның педагогикалық қызметін бағалау; жүргізілген жұмыс туралы бірлескен есеп.
Тәлімгерлікті іске асыратын педагогтің қызметін жоспарлау, ұйымдастыру және оның мазмұны бойынша іс-шаралар
Қызмет мазмұны
Жұмыс нысаны
Мерзімі
Нысан
____________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Автоматтандырылған ақпараттық жүйеден автоматты түрде жасалатын түсініктемелері бар бөлім бойынша жиынтық бағалау (бұдан әрі - БЖБ) мен тоқсандық жиынтық бағалау (бұдан әрі - ТЖБ) нәтижелері бойынша талдау (ақпараттық жүйе болмаған жағдайда, қағаз түрінде)
______ тоқсан ____________ пәні бойынша
Сынып:
Оқушылар саны:
Педагог:
Мақсаты:
БЖБ және ТЖБ нәтижелерін талдау
Пән
Оқушы
Жоғары балл
Жиынтық бағалау балдарының пайыздық мазмұны
Са па %
Үлгерім %
төмен
орта
жоғары

0-39%
40-84%
85-100%
1
2
3
4
5
6
7
8
Количество учеников
СОР 1
СОР 2
СОЧ
Достигнутые цели
Цели, вызвавшие затруднения
СОР 1
СОР 2
СОЧ
1. Анализ результатов СОР и СОЧ показал следующий уровень знаний у обучающихся:
высокий (В): 85-100%;
средний (С): 40-84%;
низкий (Н): 0-39%.
2. Перечень затруднений, которые возникли у обучающихся при выполнении заданий:
__________________________________________________________________________
3. Причины указанных выше затруднений у обучающихся при выполнении заданий:
__________________________________________________________________________

0-39%
40-84%
85-100%
Оқушылар саны
БЖБ 1
БЖБ 2
ТЖБ
Қол жеткізілген мақсаттар
Қиындық тудырған мақсаттар
БЖБ 1
БЖБ 2
ТЖБ
1. БЖБ және ТЖБ нәтижелерін талдау білім алушылардың мынадай білім деңгейін көрсетті:
жоғары (В): 85-100%;
орта (С): 40-84%;
төмен (Н): 0-39%.
2. Тапсырмаларды орындау барысында білім алушыларда туындаған қиындықтар тізбесі:
_____________________________________________________________________
3. Тапсырмаларды орындау барысында білім алушыларда туындаған қиындықтардың себептері:
_____________________________________________________________________

4. Планируемая работа по итогам анализа результатов СОР и СОЧ
(при необходимости с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) обучающихся).
__________________________________________________________________________
Дата____________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагога________________________
Форма
План работы классного руководителя
Мероприятия
Сроки выполнения
Форма завершения
1.
Составление и реализация плана воспитательной работы класса (форма плана воспитательной работы определяется школьным методическим объединением классных руководителей)
В течение учебного года
План, материалы мероприятий, анализ воспитательной работы (в бумажном или электронном формате)
2.
Формирование социального паспорта класса по утвержденной руководителем организации образования форме
Сентябрь-октябрь
Социальный паспорт (заполняется в электронном формате в информационной системе "Национальная образовательная база данных")
3.
Работа с родителями или другими законными представителями ребенка
По мере необходимости в течение учебного года
Протоколы родительских собраний (в бумажном или электронном формате)
4.
Ведение классного журнала
Постоянно
Классный журнал (в бумажном или электронном формате)
Министерство просвещения Республики Казахстан Форма
Табель успеваемости обучающегося 1-4 классов
_____________________________________________________________
(область, город республиканского значения, столица, район, город, село)
______________________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
______________________________________________________________
(фамилия и имя обучающегося)
"______" ________ класс/учебный год
(левая сторона)
Периоды учебного года
Обучение грамоте
Родной язык
Родная литература
Казахский язык
Русский язык
Иностранный язык
Математика
Естествозание
Познание мира
Музыка
Художественный труд
Физкультура
1 четверть
2 четверть
3 четверть
4 четверть
Итоговая оценка
Решение педагогического совета
Продолжение
Руководитель организации среднего образования _______________________________________________ _________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) Классный руководитель ____________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) Место печати (правая сторона)
Информатика (ИКТ)
Предметы по выбору
Поведение
Количество уроков
Подпись родителя или другого законного представителя ребенка
Подпись педагога
всего
из них
Примечание: Табель успеваемости обучающегося при подключении организации образования к электронной системе заполняется в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не допускается.
По итогам учебного года табель успеваемости обучающегося выгружается из информационной системы, заверяется подписью директора и печатью организации образования.
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан

4. БЖБ және ТЖБ нәтижелерін талдау қорытындысы бойынша жоспарланған жұмыс (қажет болған жағдайда білім алушылардың тегін, атын, әкесінің атын көрсетумен):_____________________________________________
Күні________________
Педагогтің (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)________________________
Нысан
Сынып жетекшісінің жұмыс жоспары
Іс-шаралар Орындау мерзімдері Аяқтау нысандары
1.
Сыныптың тәрбие жұмысының жоспарын жасау және іске асыру (тәрбие жоспарының нысанын мектептің сынып жетекшілерінің әдістемелік бірлестігі айқындайды)
Оқу жылы ішінде
Жоспар, іс-шаралардың материалдары, тәрбие жұмысының талдауы (қағаз немесе электрондық форматта)
2.
Білім беру ұйымының басшысы бекіткен нысан бойынша сыныптың әлеуметтік паспортын қалыптастыру
Қыркүйек-қазан
Әлеуметтік паспорт ("Ұлттық білім беру деректер қоры" ақпараттық жүйесінде электронды форматта толтырылады)
3.
Ата-аналармен немесе баланың басқа заңды өкілдерімен жұмыс
Қажеттілігіне қарай, оқу жылының ішінде
Ата-аналар жиналыстарының хаттамалары (қағаз немесе электрондық форматта)
4.
Сынып журналын жүргізу
Үнемі
Сынып журналы (қағаз немесе электрондық форматта)
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
1-4 сынып білім алушысының үлгерім табелі
__________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана, аудан, қала, ауыл)
__________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________________________________________________________
(білім алушының тегі және аты)
"_______"______________ сынып
______________ оқу жылы
(сол жақ беті)
Оқу жылының кезеңдері
Сауат ашу
Ана тілі
Әдебиет
Қазақ тілі
Орыс тілі
Шетел тілі
Математика
Жаратылыстану
Дүниетану
Өзін-өзі тану
Музыка
Бейнелеу өнері
Көркем еңбек
Дене шынықтыру
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Қорытынды баға
Педа гогика лық кеңес тің ше шімі
Жалғасы
Орта білім беру ұйымының басшысы ___________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Сынып жетекшісі __________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Мөрдің орны
(оң жақ беті)
Информатика (ИКТ)
Таңдау бойынша пәндер
Тәртібі
Сабақтар саны
Ата-ананың немесе баланың басқа заңды өкілінің қолы
Педагогтің қолы
барлығы
оның ішінде
Ескерту: Білім алушылардың үлгерімі туралы табельдер орта білім беру ұйымы электронды жүйеге қосылған болса, электрондық форматта толтырылады, оны қағаз түрінде толтыруға жол берілмейді.
Оқу жылының қорытындысы бойынша білім алушылардың үлгерімі туралы табельдер ақпараттық жүйеден жүктеліп, оған директордың қолы қойылады және білім беру мекемесінің мөрі басылады.
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі

Табель успеваемости обучающегося 5-11 (12) классов ______________________________________________________________ (область, город республиканского значения, столица, район, город, село) ______________________________________________________________ (наименование организации среднего образования) ______________________________________________________________ (фамилия и имя обучающегося) "______" ________ класс/учебный год (левая сторона)
Периоды учебного года
Наименование предметов
Казахский язык
Казахская литература
Русский язык
Русская литература
Родной язык
Родная литература
1 четверть
2 четверть
3 четверть
4 четверть
Годовая оценка
Экзаменационная оценка
Итоговая оценка
Решение педагогического совета
Продолжение
Периоды учебного года
Наименование предметов
Иностранный язык
Математика
Алгебра и начала анализа
Геометрия
Информатика
Естествознание
География
1 четверть
2 четверть
3 четверть
4 четверть
Годовая оценка
Экзаменационная оценка
Итоговая оценка
Решение
педагогического совета
Директор организации среднего образования
_________________________________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) Классный руководитель _____________________________________ _______________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) Место печати (правая сторона)
Наименование предметов
Биология
Химия
Физика
История Казахстана
Всемирная история
Основы права
продолжение таблицы
Музыка
Художественный труд
Физическая культура
Начальная военная и технологическая подготовка
Продолжение таблицы
Предметы по выбору
Поведение
Подпись родителя или другого законного представителя ребенка
Подпись классного руководителя
Примечание: Табель успеваемости обучающегося при подключении организации образования к электронной системе заполняется в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не допускается.
По итогам учебного года табель успеваемости обучающегося выгружается из информационной системы, заверяется подписью директора и печатью организации образования.
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Место для фотографии
Личное дело обучающегося № ________
Фамилия______________________________________________________
Имя __________________________________________________________
Отчество (при его наличии) _____________________________________
Число, месяц, год рождения _____________________________________
Домашний адрес_______________________________________________
1. Пол: мужской, женский___________ (подчеркнуть)
2. Родился____________________________________ (число, месяц, год)
Основание:
Свидетельство о рождении № ___ от ____________ серия № ___________

5-11 (12) сынып білім алушысының үлгерім табелі
__________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана, аудан, қала, ауыл)
__________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________________________________________________________
(білім алушының тегі, аты)
"___"______________ сынып
______________ оқу жылы
(сол жақ)
Оқу жылының кезеңдері
Пәндер атауы
Қазақ тілі
Қазақ әдебиеті
Орыс тілі
Орыс әдебиеті
Ана тілі
Әдебиет
Шетел тілі
Математика
Алгебра және ана лиз бастамалары
Геометрия
Ин форматика
Жаратылыстану
Геогра фия
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Жылдық баға
Емтихан бағасы
Қорытынды баға
Педагогикалық кеңестің шешімі
Жалғасы
Оқу жылының кезеңдері
Пәндер атауы
Шет тілі
Математика
Алгебра и талдау бастауы
Геометрия
Информатика
Жаратылыстану
География
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Жылдық баға
Емтихан бағасы
Қорытынды баға
Педагогикалық кеңестің шешімі
Орта білім беру ұйымының директоры _________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Сынып жетекшісі ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Мөрдің орны
(оң жақ)
Биология
Химия
Физика
Қазақстан тарихы
Дүние жүзі тарихы
Құқық негіздері
кестенің жалғасы
Музыка
Көркем еңбек
Дене тәрбиесі
Алғашқы әскери және технологиялық даярлық
кестенің жалғасы
Таңдау бойынша пәндер
Тәртібі
Ата-аналардың қолы
Сынып жетекшісінің қолы
Ескерту: Білім алушының үлгерім табелі орта білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда электрондық форматта толтырылады, оны қағаз түрінде толтыруға жол берілмейді.
Оқу жылының қорытындысы бойынша білім алушының үлгерім табелі ақпараттық жүйеден жүктеліп, оған директордың қолы қойылады және білім беру мекемесінің мөрі басылады.
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Суреттің орны
Білім алушының жеке іс қағазы
Тегі__________________________________________________________
Аты __________________________________________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда)___________________________________
Туған күні, айы, жылы __________________________________________
Мекен-жайы ___________________________________________________
1. Жынысы: ер, әйел _______ (астын сызу)
2.___________________________________________________ туған (күні, айы, жылы)
Негізі:
Туу туралы куәлік № ___ берілген күні __________ серия №_______

3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) родителей или других законных
представителей ребенка: _____________________________________________
4. Национальность __________________________________________________
5. Где воспитывался /обучался до поступления в первый класс
___________________________________________________________________
6. Отметка о выбытии из организации среднего образования: когда, куда, причины
___________________________________________________________________
Примечание: Личное дело обучающегося (далее – Личное дело) ведется на каждого
ученика с момента поступления в организацию среднего образования
и до ее окончания (выбытия).
В период обучения в 10-11 (12) классах аттестат об окончании основной средней
школы обучающегося находится в Личном деле.
Личные дела в 1-4 классах ведутся педагогами, 5-11 (12) классах – классными
руководителями.
Личное дело обучающегося хранится в школе в течение обучения учащегося
и три года после окончания школы.
К личному делу обучающихся прилагаются:
1) копия свидетельства о рождении;
2) 2 фотографии размером 3х4;
3) медицинская карта (требуется при поступлении в школу), хранящаяся
в медицинском кабинете школы;
4) табель успеваемости в каждом классе.
В конце учебного года в Личное дело заносится запись в соответствии с оценками
по всем предметам; успехи, достигнутые обучающимися, и количество пропущенных уроков.
При переходе из одной школы в другую, родителям или другим законным
представителям ребенка передается Личное дело с записью "Выбыл из ________
школы", закрепленной подписью директора и печатью школы.
Для регистрации в алфавитной книге Личное дело каждого обучающегося
пронумеровывается.
Личные дела хранятся у ответственного лица, определенного приказом директора школы.
Личное дело при подключении организации образования к электронной системе
заполняется только в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не требуется.
Форма
План работы социального педагога на учебный год
№ п/п
Мероприятия
Сроки выполнения
Ответственные
Формы отчета
І. Проведение социальной паспортизации классов, школы
II. Работа по охране прав детства
III. Индивидуально-профилактическая работа с учащимися, состоящими на разных формах учета
IV. Работа по взаимодействию с педагогическим коллективом и
взаимодействию с внешними организациями (отдел по делам несовершеннолетных,
Комиссия по делам несовершеннолетных, органы опеки и попечительства)
V. Профилактическая работа с родителями (семьей) или другими законными представителями обучающихся
VI. Диагностико-аналитическая деятельность
Форма
Социальный паспорт школы
№ п/п
Социальные категории
количество
%
Всего учащихся
По типу семьи:
1
Полные семьи
2
Неполные семьи
3
Нет матери
4
Нет отца
5
Многодетные
6
Малообеспеченные
7
Сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей
8
Дети с инвалидностью, дети с особыми образовательными потребностями
9
Учащиеся, не имеющие гражданства
10
Учащиеся-граждане другого государства
11
Стоит на учете в отделе по делам несовершеннолетних
12
Стоит на учете внутришкольного контроля
Образование родителей или других законных представителей учащегося
1
Высшее, послевузовское
2
Техническое и профессиональное
3
Среднее
Форма
Сведения об учащихся школы
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка
Дата рождения
Национальность
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) родите лей
Образование
Место работы
Адрес, теле фон
Социальный статус
Состав семьи
(кол-во)
1
Форма
План работы педагога-психолога на учебный год
Цели
Задачи
№п/п
Мероприятия
Направление деятельности
Целевая группа
Срок исполнения
Форма завершения
Ответственные
Отметка об исполнении
Аналитические отчеты о деятельности психологической службы за полугодие и год
Журнал учета консультациий педагога-психолога
Дата
Консультируемый
Запрос
Рекомендации
Примечания
Консультант
Возраст (класс)
пол
имя
Форма
В графе "Рекомендации" кратко описывается процесс и результат работы.
Ведется единый журнал вне зависимости от количества педагогов-психологов в организации образования.
Форма
Титульный лист
___________________________________________
(наименование организации образования)
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель
"____" ___________20___год
План воспитательной работы
(для организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования)
на ________ учебный год
Педагог ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Группа/Класс _________________________________
(указать наименование группы/класса)
План мероприятий по направлениям воспитательной работы
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
I. Нормативное правовое обеспечение воспитания
II. Научно-методическое и информационное обеспечение
III. Механизмы реализации: мероприятия по приоритетным направлениям воспитания

3. Ата-анасының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_________________________________________________
немесе заңды өкілдерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_________________________________________________________________
4. Ұлты ______________________________________________________
5. Бірінші сыныпқа қабылданғанға дейін қай жерде тәрбиеленді/оқыды/
______________________________________________________________
______________________________________________________________
6. Орта білім беру ұйымынан кету туралы белгі (қашан, қайда, себептері)
______________________________________________________________
Ескерту: Білім алушының жеке іс қағазы (бұдан әрі – Жеке іс қағазы) орта білім беру ұйымына қабылданған кезден бастап мектеп бітіргенше (мектептен шыққанша) әрбір оқушыға жүргізіледі.
10-11 (12) сынып оқушыларының білім алу кезеңінде негізгі орта мектепті бітіргені туралы аттестат Жеке іс қағазында болады.
1-4 сынып оқушыларының жеке іс қағаздарын педагогтер, 5-11 (12) сыныптарда сынып жетекшілері жүргізеді.
Білім алушының жеке іс қағазы оқушының білім алуы кезінде және мектепті бітіргеннен кейін үш жылға дейін мектепте сақталады.
Білім алушының Жеке іс қағазына:
1) Туу туралы куәліктің көшірмесі;
2) 2 дана 3х4 көлеміндегі фотосурет;
3) мектептің медициналық кабинетінде сақталатын медициналық карта (мектепке қабылданған кезде талап етіледі);
4) әрбір сыныптағы үлгерім табелі тіркеледі.
Оқу жылының соңында Жеке іс қағазына барлық пәндер бойынша бағалары туралы жазбалар, білім алушылардың жетістіктері мен жіберген сабақтарының саны жазылады.
Бір мектептен екінші мектепке ауысқан кезде "_________мектептен кетті" деген жазба жазылып, директордың қолы қойылып, мектептің мөрі басылып, Жеке іс қағазы ата-анаға немесе өзге де заңды өкіліне беріледі.
"Алфавиттік кітапқа" тіркеу үшін әрбір білім алушының Жеке іс қағазы нөмірленеді.
Жеке іс қағаздары мектеп директорының бұйрығымен бекітілген жауапты адамда сақталады.
Білім беру ұйымы электронды жүйеге қосылған жағдайда Жеке іс қағазы электрондық форматта толтырылады, оны қағаз түрінде толтыру талап етілмейді.
Нысан
Әлеуметтік педогогтің оқу жылына арналған жұмыс жоспары
№ р/с
Іс-шаралар
Орындау мерзімдері
Жауаптылар
Есеп беру нысандары
І. Сыныптарға, мектепке әлеуметтік паспорттауды жүргізу
II. Балалық шақтың құқығын қорғау жұмысы
IІІ. Әртүрлі есепте тұрған оқушылармен
жеке-профилактикалық жұмыс
ІV. Педагогикалық ұжыммен және сыртқы ұйымдармен (кәмелетке толмағандардың ісі жөніндегі бөлім, кәмелетке толмағандардың ісі жөніндегі комиссия, қамқоршылық және қорғаншылық)
өзара іс-қимыл жүргізу жұмысы
V. Білім алушылардың ата-аналарымен (отбасыларымен) профилактикалық жұмыс
VI. Диагностикалау-талдау қызметі
Нысан
Мектептің әлеуметтік паспорты
Әлеуметтік санаттар
саны
%
Барлық оқушылар
Отбасы түрі бойынша:
1.
Толық отбасылар
2.
Толық емес отбасылар
3.
Анасы жоқ балалар
4.
Әкесі жоқ балалар
5.
Көп балалы отбасы
6.
Аз қамтамасыз етілген отбасы
7.
Жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар
8.
Мүгедек балалар, мүмкіндіктері шектеулі балалар
9.
Азаматтығы жоқ білім алушылар
10.
Басқа мемлекеттің азаматы болып табылатын білім алушылар
11.
Кәмелетке толмағандар ісі жөніндегі бөлімде есепте тұрғандар
12.
Мектепішілік бақылау есебінде тұрғандар
Ата-аналарының білімі:
1.
Жоғары, жоғары білімнен кейінгі
2.
Техникалық және кәсіптік
3.
Орта
Нысан
Мектептегі оқушылар туралы мәлімет
Оқушы
ның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы
Ұл ты
Ата-анасының аты-жөні (болған жағдайда)
Білімі
Жұмыс орны
Мекен жайы,
телефоны
Әлеумет тік мәртебесі
Отба сы құра мы
(са ны)
1
Нысан
Педагог-психологтің оқу жылына арналған жұмыс жоспары
Мақсаттар:
Міндеттер:
р/с№
Іс-шаралар
Жұмыстың бағыттары
Нысаналы топ
Орындау мерзімі
Орындалу нысаны
Жауаптылар
Орындалуы туралы белгі
Психологиялық қызметтің жартыжылдық және жылдық қызметі туралы талдамалық есептер
Нысан
Педагог-психологтің консультацияларын есепке алу журналы
Күні
Консультация алушы
Сұраныс
Ұсыныстар
Ескерту
Консультант
Жасы
(сыныбы)
Жынысы
Есімі
"Ұсыныстар" бағанында жұмыстың процесі мен нәтижесі қысқаша сипатталады.
Білім беру ұйымдарындағы педагог-психологтардың санына қарамастан бірыңғай журнал жүргізіледі.
Нысан
____________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Бекітемін
Басшы ____________
20__жыл "___" ____________
Тәрбие жұмысының жоспары
(орта, техникалық және кәсіптік білім, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына арналған)
_______________ оқу жылына
Педагог____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Тобы/сыныбы_______________________________________________________ (топтың/сыныбын атауын көрсету)
Тәрбие жұмысының бағыттары бойынша іс-шаралар жоспары
Тәрбие жұмысының атауы
Аяқтау нысаны
Жауаптылар
Орындау мерзімі
I. Тәрбиені нормативтік құқықтық қамтамасы зету
ІІ. Ғылыми-әдістемелік және ақпараттық қамтамасыз ету
ІII. Іске асыру тетіктері: тәрбиенің басым бағыттары бойынша іс-шаралар

1. Направление: Воспитание казахстанского патриотизма и гражданственности, правовое воспитание
Цель: Формирование патриотического сознания и самосознания детей и молодежи, воспитание уважения к Конституции Республики Казахстан, государственной символике, формирование правовой культуры, осознанного отношения к своим правам и обязанностям.
2. Направление: Духовно-нравственное воспитание
Цель: Формирование глубокого понимания ценностных основ "Рухани жаңғыру" о возрождении духовно-нравственных и этических принципов личности, ее моральных качеств и установок, согласующихся с общечеловеческими ценностями, нормами и традициями жизни казахстанского общества, духовно-нравственного воспитания.
3. Направление: Национальное воспитание
Цель: Ориентация личности на общечеловеческие и национальные ценности, уважение к государственному языку, культуре народа Казахстана.
4. Направление: Семейное воспитание
Цель: Формирование ценностей брака и уважения к членам семьи; культа семьи; понимания ценности здоровья для построения полноценной семьи; развитие преданности по отношению к родным и близким; формирование семейных традиций; бережного отношения к реликвиям и обычаям, святости материнства, ценности чувств – любви, верности, дружбы; просвещение родителей или других законных представителей ребенка, повышение их психолого-педагогической компетентности и ответственности за воспитание детей.
5. Направление: Трудовое, экономическое и экологическое воспитание
Цель: Формирование осознанного отношения к профессиональному самоопределению, развитие экономического мышления и экологической культуры личности, любви к природе как к уникальной ценности; любви к родной природе как к малой Родине.
6. Направление: Интеллектуальное воспитание, воспитание информационной культуры
Цель: Формирование мотивационного пространства, обеспечивающего развитие интеллектуальных возможностей, лидерских качеств и одаренности каждой личности, а также информационной культуры, в том числе по киберкультуре и кибергигиене детей.
7. Направление: Поликультурное и художественно-эстетическое воспитание
Цель: Формирование общекультурных навыков поведения, развитие готовности личности к восприятию, освоению, оценке эстетических объектов в искусстве и действительности, создание в организациях образования поликультурной среды, в том числе через реализацию общенационального культурно-образовательного проекта "Дебатное движение школьников "Ұшқыр ой алаңы", формирование эстетического сознания, эстетического вкуса и чувства, художественно-эстетической восприимчивости к ценностям национальных культур народов.

1. Бағыты: қазақстандық патриотизм мен азаматтықты тәрбиелеу, құқықтық тәрбие
Мақсаты: балалар мен жастардың патриоттық сана-сезімі мен өзіндік сана-сезімін қалыптастыру, Қазақстан Республикасының Конституциясына, мемлекеттік рәміздерге құрметпен қарауды тәрбиелеу, құқықтық мәдениетті қалыптастыру, олардың құқықтары мен міндеттеріне саналы көзқарас.
2. Бағыты: рухани-адамгершілік тәрбие
Мақсаты: жеке тұлғаның рухани-адамгершілік және этикалық принциптерін, оның адамгершілік қасиеттері мен көзқарастарын қайта құру туралы қазақстандық қоғам өмірінің жалпыадамзаттық құндылықтарына, нормалары мен дәстүрлеріне сәйкес келетін "Рухани жаңғырудың" құндылық негіздері туралы терең түсінік қалыптастыру; рухани-адамгершілік тәрбие беру.
3. Бағыты: ұлттық тәрбие
Мақсаты: жеке тұлғаны жалпыадамзаттық және ұлттық құндылықтарға, мемлекеттік тілге, Қазақстан халқының мәдениетіне құрмет көрсетуге бағыттау.
4. Бағыты: Отбасылық тәрбие
Мақсаты: неке және отбасы мүшелерін құрметтеу құндылықтарын тәрбиелеу; отбасылық культ; толыққанды отбасын құру үшін денсаулық құндылықтары; отбасы мен достарына деген адалдық; отбасылық дәстүрлер; жәдігерлер мен әдет-ғұрыптарды құрметтеу; ана болудың қасиеттілігі; сезім құндылықтары - сүйіспеншілік, адалдық, достық, ата-аналарды тәрбиелеу, олардың психологиялық-педагогикалық құзыреттілігі мен балаларды тәрбиелеу жауапкершілігін арттыру.
5. Бағыты: Еңбек, экономикалық және экологиялықтәрбие
Мақсаты: кәсіби өзін-өзі анықтауға саналы қатынасты қалыптастыру, жеке тұлғаның экономикалық ойлауы мен экологиялық мәдениетін дамыту, қайталанбас құндылық ретінде табиғатты сүю; кіші Отан ретінде туған табиғатқа деген сүйіспеншілік.
6. Бағыты: Интеллектуалды тәрбие, ақпараттық мәдениетті тәрбиелеу
Мақсаты: әр адамның интеллектуалдық мүмкіндіктерін, көшбасшылық қасиеттері мен дарындылығын, сондай-ақ ақпараттық мәдениетті, соның ішінде балалардың кибер мәдениеті мен кибер гигиенасын дамытуды қамтамасыз ететін мотивациялық кеңістікті қалыптастыру.
7. Бағыты: көпмәдениетті және көркем-эстетикалық тәрбие
Мақсаты: Жалпы мәдени мінез-құлық дағдыларын қалыптастыру, жеке тұлғаның өнер мен шынайылыққа эстетикалық объектілерді қабылдауға, меңгеруге, бағалауға дайындығын дамыту, оның ішінде "Ұшқыр ой алаңы" мектеп оқушыларының дебаттық қозғалысы" жалпыұлттық мәдени-білім беру жобасын іске асыру арқылы білім беру ұйымдарында полимәдени орта құру, эстетикалық талғам мен сезімнің эстетикалық санасын, халықтардың ұлттық мәдениеттері құндылықтарына көркемдік-эстетикалық сезімталдықты қалыптастыру.

8. Направление: Физическое воспитание, здоровый образ жизни
Цель: Формирование ценности здорового образа жизни, физической культуры и спорта, физического совершенствования, ценности ответственного отношения к своему здоровью.
Другие направления
Форма
Программа развития школы (составляется на 5 лет)
Паспорт программы
Наименование
Программа развития школы на 20 __ -20 __ годы
Основания для разработки
Основной разработчик
Цели
Задачи
Ожидаемые результаты
Сроки реализации
20 __ -20 __ годы
Введение
Назначение Программы
Этапы развития Программы
Годы
Мероприятия
Исполнители
Мониторинг Программы
Разрабатывается и отслеживается педагогическим советом школы;
Предусматривает внесение корректив в мероприятия по реализации Программы на основании результатов мониторинга, а также возможных изменений в приоритетных направлениях социально-экономической, образовательной политики государства.
I. Краткая характеристика современного состояния функционирования школы
II. Анализ состояния образовательной системы школы за 20 __ -20 __ годы
Оценка внешних и внутренних перспектив развития школы
Кадровые ресурсы
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
Материально-технические ресурсы
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
Информационные ресурсы
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
Учебно-методические условия повышения качества образования и инновационная деятельность
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
Реализация содержания образования
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
Условия развития у учащихся интеллектуальных и творческих способностей,
качества образования
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
Условия формирования и самореализации личности с активной гражданской позицией, ориентированной на общечеловеческие и национальные ценности и идеалы
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
Условия формирования и реализации здорового образа жизни обучающихся
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
III. Миссия, цели и задачи школы
Миссия школы
Цель школы
Задачи школы
IV. Приоритетные направления развития школы
V. Механизм реализации Программы
VI. Ожидаемые результаты реализации Программы
Форма
Сведения об учебной нагрузке педагогов (тарификации)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Образование, специальность по диплому
Педагогический стаж
Предмет, который ведется
Наличие категории: по каким предметам, год присвоения и окончания
Категория должностей
Наличие сертификата владения английским языком
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Доплата за квалификацию
Всего часов
Количество часов в неделю или на год
Из них в лицее/гимназии
Проверка тетрадей
Часы по обновленному содержанию
мастер
исследователь
эксперт
модератор
1-4
5-9
10-11
1-4
5-9
10-11
1-4
5-9
10-11
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Доплаты
За обновленное содержание
За преподавание на английском языке
За преподавание в сельской школе
За инклюзивное образование
Другие *
25
26
27
28
29

8. Бағыты: дене тәрбиесі, салауатты өмір салты
Мақсаты: салауатты өмір салтының, дене шынықтыру мен спорттың, дене шынықтырудың құндылығын, өз денсаулығына жауапкершілікпен қарау құндылығын қалыптастыру.
Басқа бағыттар
Нысан
Мектептің даму бағдарламасы (5 жылға арналып жасалады)
Бағдарлама паспорты
Атауы
20 __ -20 __ жылдарға арналған мектептің даму бағдарламасы
Әзірлеу үшін негіздеме
Негізгі әзірлеуші
Мақсаттары
Міндеттері
Күтілетін нәтижелер
Іске асыру мерзімдері
20.__ -20 __ жылдар
Кіріспе
Бағдарламаның мақсаты
Бағдарламаның даму кезеңдері
Жылдар
Іс--шаралар
Орындаушылар
Бағдарлама мониторингі
Мектептің оқу-әдістемелік кеңесі әзірлейді және қадағалайды;
онда мониторинг нәтижелері, сондай-ақ мемлекеттің әлеуметтік-экономикалық, білім беру саясатының басым бағыттарындағы ықтимал өзгерістер негізінде Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шараларға түзетулер енгізу көзделеді.
I. Мектеп қызметінің ағымдағы жағдайына қысқаша сипаттама
II. Мектептің 20.__.-20.__. жылдардағы білім беру жүйесінің жағдайына талдау
Мектептің сыртқы және ішкі даму перспективаларын бағалау
Кадрлық ресурстар
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
Материалдық-техникалық ресурстар
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
Ақпараттық ресурстар
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
Білім беру және инновациялық қызмет сапасын арттыруға оқу-әдістемелік шарттар
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
Білім беру мазмұнын іске асыру
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
Білім алушылардың зияткерлік және шығармашылық қабілеттерінің даму шарттары, білім беру сапасы
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
Жалпыадамзаттық және ұлттық құндылықтар мен идеалдарға бағдарланған белсенді азаматтық ұстанымы бар жеке тұлғаны қалыптастыру және өзін-өзі іске асыру шарттары
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
Білім алушылардың салауатты өмір салтын қалыптастыру және іске асыру шарттары
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
III. Мектептің миссиясы, мақсаттары мен міндеттері
Мектептің миссиясы
Мектептің мақсаты
Мектептің міндеттері
IV. Мектепті дамытудың басым бағыттары
V. Бағдарламаны іске асыру тетіктері
VI. Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер
Нысан
Педагогтердің оқу жүктемесі (тарифтеу) туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Дипломы бойынша білімі
Педагогикалық еңбек өтілі
Жүргізетін пәні
Санаттың болуы: пәндер бойынша санаты, берілген күні және аяқталу мерзімі
Лауазымдық санаты
Ағылшын тілін
меңгеру сертификатының болуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Біліктілігі үшін қосымша ақы
Барлық сағаты
Аптасына немесе жылына сағат саны
Оның ішінде лицейде/гимназияда
Дәптер тексеру
Жаңартылған білім маз мұны бойынша сағат саны
шебер
зерттеуші
сарап шы
мо
де
ра
тор
1-4
5-9
10-11
1-4
5-9
10-11
1-4
5-9
10-11
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Қосымша ақылар
Жаңартылған білім мазмұны үшін
Ағылшын тілінде оқытқаны үшін
Ауылдық мектепте оқытқаны үшін
Инклюзивтік білім үшін
Тағы басқа лары*
25
26
27
28
29

*Согласно приложению 4 к постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "Доплаты за условия труда гражданским служащим, работникам организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работникам казенных предприятий в сфере образования".
Информация о количестве штатных единиц
Наименование организации:
Количество класс-комплектов (групп):
Количество обучающихся (воспитанников):
Наименование должностей
Количество единиц
Управленческий персонал
1
2
Итого управленческого персонала
Основной персонал
1
2
3
Итого основного персонала
Административный персонал
1
2
3
Итого административного персонала
Вспомогательный персонал
1
2
3
Итого вспомогательного персонала
Рабочие
1
2
Итого рабочих
Всего штатных единиц
Руководитель_______________________________________ ______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Наименование должностей по блокам (персонал) ведется согласно Реестра
должностей гражданских служащих в сфере образования и науки, утвержденного
приказом Министра образования и науки Республики Казахстан
от 29 января 2016 года № 123 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов под № 13181).
Штатное расписание
___________________________________________
(наименование организации образования)
Должность
Образование
Стаж работы
Кол-во штатных единиц
Базовый должностной оклад (в тенге)
Надбавка 10%
Фонд заработной платы
Среднемесячная заработная плата 1 ед.
Налоги и другие обязательные платежи в бюджет
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Главный бухгалтер______
Форма
План внутришкольного контроля
№ п/п
Тема контроля
Цель контроля
Объект контроля
Вид контроля
Методика
Сроки выполнения
Ответственные
Место рассмотрения
Управленческое решение
Вторичный конт роль
І. Контроль за выполнением нормативных документов и ведением школьной документации согласно требованиям
ІI. Контроль за качеством учебного процесса
III. Контроль за работой по восполнению пробелов в знаниях и за работой со слабоуспевающими
IV. Учебно- исследовательская деятельность
V. Контроль за уровнем мастерства и состоянием методической готовности учителя
VІ. Контроль за качеством воспитательного процесса, проведением мероприятий
________________________________
(наименование организации образования)
Рабочий учебный план
на _______ учебный год
Образовательные области и учебные предметы
Недельное количество часов по классам
Инвариантный компонент
I
Язык и литература
1
2
3
4
II
Математика и информатика
5
6
7
III
Естествознание
8
9
10
11
12
IV
Человек и общество
13
14
15
16
V
Технология и искусство
17
VI
Физическая культура
Инвариантная учебная нагрузка
Элективные курсы
Вариативный компонент
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Книга учета личного состава педагогов
______________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
______________________________________________
(район, город (село)
______________________________________________
(название организации среднего образования)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
(левая сторона)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность
Пол
Год рождения
Национальность
Образование (учебное заведение, факультет, специальность, № диплома, когда окончил)
1
2
3
4
5
6
До конца страницы
(правая сторона)
Когда и какие курсы повышения квалификации окончил
Какой предмет преподает
Общий стаж педагогической работы при поступлении в данную организацию среднего образования
С какого времени работает в данной организации среднего образования, номер приказа, дата
Дата прохождения аттестации, заключение аттестационной комиссии
Награды, персональное звание, ученая степень
Домашний адрес, телефон
Отметка о выбытии причины выбытия
7
8
9
10
11
12
13
14
До конца страницы
Примечание: Книга учета личного состава педагогов организации среднего
образования (далее – Книга учета) ведется во всех организациях среднего образования.
Вновь поступившие педагоги записываются в порядке последующих номеров.
Записи в Книге учета документально обосновываются.
Книга учета пронумеровывается, прошнуровывается, скрепляется подписью
директора и печатью организации среднего образования.
Книга учета при подключении организации образования к электронной системе
заполняется только в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.
Форма
Титульный лист
___________________________________________
(наименование организации образования)
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель _______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ______20___ год
План учебно-воспитательной работы
на ________учебный год
Основные направления работы
Мероприятия
Ответственные
Сроки исполнения
1
2
3
4
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Журнал учета замещенных уроков
______________________________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
______________________________________________________________
(район, город (село)
______________________________________________________________
(название организации среднего образования)
______________________________________________________________
(класс)________________________ ______________учебный год
(Левая сторона)
Журнал учета замещенных уроков
№ п/п
Дни, месяцы
Класс
Предмет
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагога по предмету
Причина пропуска урока
до конца страницы
(правая сторона)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагога, проводившего замену урока
Количество замененных уроков
Подпись педагога, проводившего замену урока
Примечание: Журнал учета замещенных уроков ведется в каждой школе заместителем директора по учебной работе школы (директором).
Журнал учета замещенных уроков при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение его в бумажном варианте не требуется.
Записи производятся только на основании надлежаще оформленных документов (приказов по школе, больничных листов, записей в классных журналах). Педагог, проводивший уроки в порядке замены, расписывается в журнале.
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Алфавитная книга записи обучающихся
___________________________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
___________________________________________________________
___________________________________________________________
(район, город (село)
___________________________________________________________
___________________________________________________________
(название организации среднего образования)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
Внутренние страницы книги (левая сторона)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) обучающегося
Год и месяц рождения
Пол
Родной язык
Дата поступления в организацию среднего образования
В какой класс поступил
1
2
3
4
5
6
7
Внутренние страницы книги (правая сторона)
Адрес обучающегося
День выезда
Из какого класса выбыл
Дата и номер приказа о выбытии
Куда выбыл (область, город республиканского значения, столица район, организация среднего образования)
Причины выбытия (в том числе окончание организации среднего образования)
Талоны о выдаче личного дела
8
9
10
11
12
13
14
Примечание: В алфавитную книгу записи обучающихся записываются все обучающиеся организации среднего образования. Ежегодно книга пополняется записью обучающихся нового приема. Фамилии обучающихся в список заносятся в алфавитном порядке независимо от классов, в которых они учатся.
Для каждой буквы алфавита отводятся отдельные страницы, и по каждой букве ведется порядковая нумерация. Порядковый номер записи обучающихся в книге является номером его личного дела.

*"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысының 4-қосымшасына сәйкес.
Штаттық бірліктер саны туралы ақпарат
Ұйымның атауы:
Сынып-комплектілер (топтар) саны:
Білім алушылар (тәрбиеленушілер) саны:
Лауазымдардың атауы
Бірліктер саны
Басқарушы персонал
1
2
Барлық басқарушы персонал
Негізгі персонал
1
2
3
Барлық негізгі персонал
Әкімшілік персонал
1
2
3
Барлық әкімшілік персонал
Қосалқы персонал
1
2
3
Барлық қосалқы персонал
Жұмысшылар
1
2
Барлық жұмысшылар
Барлық штаттық бірліктер
Басшы ____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Блоктар (персонал) бойынша лауазымдардың атауы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 123 бұйрығымен бекітілген Білім және ғылым саласындағы азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізіліміне сәйкес (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13181 болып тіркелген) білім саласындағы азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізіліміне сәйкес жүргізіледі.
Штаттық кесте
_______________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Лауазымы
Білімі
Еңбек өтілі
Штаттық бірлік саны
Базалық лауазымдық жалақы
(теңгеде)
Үстеме ақы 10%
Еңбекақы төлемінің қоры
1 бірлікке орташа айлық жалақы
Салықтар және бюджетке басқа міндетті төлемдер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Бас бухгалтер________________________
Нысан
Мектепішілік бақылау жоспары
______________оқу жылы
№ р/р
Бақылау тақырыбы
Бақылау мақсаты
Бақылау объектісі
Бақылау түрі
Бақылау әдістері
Орындау мерзімдері
Жауаптылар
Қарау орны
Басқару шылық шешім
Екінші бақылау
І. Нормативтік құжаттардың орындалуын және талаптарға сәйкес мектеп құжаттамасының жүргізілуін бақылау
ІІ. Оқу процесінің сапасын бақылау
III. Білімнің олқылықтарын толтыру және төмен көрсеткіштермен жұмыс істеу бойынша жұмыстарды бақылау
IV. Оқу-зерттеу қызметі
V. Мұғалімнің шеберлік және әдістемелік дайындық жағдайының деңгейін бақылау
VІ. Тәрбие процесінің, өткізілген іс –шаралардың сапасын бақылау
Нысан
________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Оқу жұмыс жоспары
_______ оқу жылы
Білім беру салалары және оқу пәндері
Сыныптар бойынша апталық жүктеме
Инварианттық компонент
Тіл және әдебиет
1
2
3
4
Математика және информатика
5
6
7
Жаратылыстану
8
9
10
11
12
Адам және қоғам
13
14
15
16
Технология және өнер
17
Дене тәрбиесі
Инварианттық оқу жүктемесі
Элективтік курстар
Вариативтік компонент
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Педагогтердің жеке құрамын есепке алу кітабы
__________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
______________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
(орта білім беру ұйымының атауы)
Кітап __________________ жылы басталды
Кітап __________________ жылы аяқталды
(сол жақ беті)
№ р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы
Жынысы
Туған жылы
Ұлты
Білімі (оқу орны, факультеті, мамандығы, дипломның №, қашан бітірді)
1
2
3
4
5
6
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Қашан және қандай біліктілікті арттыру курстарын бітірді
Қандай пәнді жүргізеді
Осы орта білім беру ұйымына қабылданған кездегі жалпы педагогикалық өтілі
Осы орта білім беру ұйымында қай уақыттан бері жұмыс істейді, бұйрықтың нөмірі, күні
Аттестаттау дан өткен күні, аттестаттау коммиссия сының қорытын дысы
Награда лары мен атағы, ғылыми дәрежесі
Үйінің мекенжайы, телефоны
Кеткендігі туралы белгі, кету себебі
7
8
9
10
11
12
13
14
Беттің соңына дейін
Ескерту: Педагогтердің жеке құрамын есепке алу кітабы (бұдан әрі – Есепке алу кітабы) барлық орта білім беру ұйымдарында жүргізіледі.
Жұмысқа жаңадан келген педагогтер келесі нөмір тәртібімен жазылады.
Есепке алу кітабындағы жазбалар құжатпен негізделеді.
Есепке алу кітабы нөмірленеді, тігіледі, орта білім беру ұйымы директорының қолымен және мөрмен бекітіледі.
Есепке алу кітабы орта білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда электронды форматта ғана толтырылады, оның қағаз нұсқасын толтыру талап етілмейді.
Нысан
Титул парағы
____________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
БЕКІТЕМІН:
Басшы_____________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
20___жыл "____"______
Оқу-тәрбие жұмысы жоспары
______________оқу жылы
Негізгі жұмыс бағыттары
Іс-шаралар
Жауаптылар
Орындау мерзімдері
1
2
3
4
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Ауыстырылған сабақтарды есепке алу журналы
______________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
___________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
________________________________________________
(сынып)
_______ /________ оқу жылы
(Сол жақ беті)
Ауыстырылған сабақтарды есепке алу журналы
Айы, күні
Сынып
Пән
Пән бойынша педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Сабақты өткізбеуінің себебі
беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Сабақты ауыстырған педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ауыстырған сабақтың саны
Сабақты өткізген педагогтің қолы
Ескерту: Ауыстырылған сабақтарды есепке алу журналын әрбір мектепте директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары (директор) жүргізеді.
Ауыстырылған сабақтарды есепке алу журналы орта білім беру ұйымы электронды жүйеге қосылған жағдайда электрондық форматта ғана толтырылады, оны қағаз түрінде толтыру талап етілмейді.
Жазбалар тек ресімделген тиісті құжаттардың негізінде жүргізіледі (мектепішілік бұйрықтар, еңбекке уақытша жарамсыздық парағы, сынып журналындағы жазбалар). Ауыстырылған сабақты жүргізген педагог ол жөнінде журналға қол қояды.
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Білім алушыларды жазатын алфавиттік кітап
__________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
____________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
____________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
Кітап __________________ жылы басталды
Кітап __________________ жылы аяқталды
Кітаптың ішкі беттері (сол жақ беті)
№ р/с
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы және айы
Жынысы
Ана тілі
Орта білім беру ұйымына қабылданған күні
Қай сыныпқа қабылданды
1
2
3
4
5
6
7
Кітаптың ішкі беттері (оң жақ беті)
Білім алушының мекен-жайы
Кеткен күні
Қай сыныптан кетті
Кету жөніндегі бұйрықтың күні мен нөмірі
Қайда кетті (облыс, республикалық маңызы бар қала және астана, аудан, орта білім беру ұйымы)
Кету себептері (оның ішінде, орта білім беру ұйымын бітіргенде)
Жеке іс қағазының берілгені туралы талон
8
9
10
11
12
13
14
Ескерту: Білім алушылар жазылатын алфавиттік кітапқа (бұдан әрі - Алфавиттік кітап) орта білім беру ұйымының барлық білім алушылары жазылады. Жыл сайын кітап жаңа қабылданған оқушылармен толықтырылып отырады. Оқушылардың тегі оның оқитын сыныбына қарамастан алфавиттік ретпен енгізіледі.
Алфавиттің әрбір әрпіне жеке бет арналып, әр әріпке реттік нөмір қойылады. Кітаптағы рет нөмірі оқушының жеке іс қағазындағы нөмірі болып табылады.

На личном деле этот номер проставляется в виде дроби. Например, "№ Б/15" означает, что обучающийся записан в алфавитной книге на букву "Б" под № 15.
Если ранее выбывший из школы обучающийся, выбытие которого оформлено приказом, возвратился в нее, то данные о нем записываются как на вновь поступившего.
В случае полного использования всех страниц продолжение записей производится в новой книге в порядке последующих номеров по каждой букве. Исправления в книге скрепляются подписью директора школы. Алфавитная книга постранично пронумеровывается, прошнуровывается, скрепляется подписью директора и печатью школы. Алфавитная книга при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Книга учета выбывших и прибывших обучающихся
____________________________________________
(наименование организации среднего образования)
город/село ____________, район ___________, область
Сведения о выбывших/прибывших обучающихся
Открепительный талон о снятии с учета выбывшего/ о принятии на учет прибывшего обучающегося
Фамилия _______________
Фамилия ____________________
Имя ___________________
Имя ________________________
Отчество (при его наличии) _________________________
Отчество (при его наличии)
___________________________
Дата рождения _________________
Дата рождения _______________
Класс обучения _______________
Класс обучения _______________
Куда выбыл ____________________________________________________________
Организация среднего образования__________________
(наименование, адрес) _____________________________ _____________________________
Руководитель организации среднего образования
__________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(печать организации среднего образования) "__" ____________ 20___ года
Примечание: Книга учета выбывших и прибывших обучающихся (далее – Книга) ведется во всех организациях среднего образования с целью учета и контроля движения обучающихся. Книга заполняется лицом, ответственным за делопроизводство. Книга постранично пронумеровывается, прошнуровывается, скрепляется подписью директора и печатью организации среднего образования.
Открепительный талон о прибытии обучающегося выдается несовершеннолетнему организацией среднего образования, куда он прибыл, для предъявления в организацию среднего образования независимо от типа и ведомственной принадлежности, где он обучался, и получения личного дела после предъявления открепительного талона о выбытии.
Руководители школ, откуда выбыл и куда прибыл обучающийся, сверяются с данными о фактическом его нахождении в организации среднего образования, в случае его отсутствия письменно сообщают в компетентные органы.
В делопроизводстве организации среднего образования находится выписка из решения управления образования, отдела образования, акимата района, города, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа о закреплении за данной организацией микрорайона с точным обозначением его границ, карта микрорайона. Книга при подключении организации образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение в бумажном варианте не требуется.
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Книга регистрации приказов
_______________________________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
_______________________________________________________________
(район, город (село)
_______________________________________________________________
(название организации среднего образования)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
Примечание: Книга регистрации приказов организации среднего образования (далее – Книга) ведется по основной деятельности, по личному составу и по движению обучающихся.
№ п/п
№ приказа
Дата издания
Название приказа
Кем подписан (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность
Книга постранично пронумеровывается, прошнуровывается, скрепляется подписью директора и печатью организации среднего образования. Книга при подключении организации среднего образования к электронной системе заполняется только в электронном формате, заполнение ее в бумажном варианте не требуется.
Форма
Министерство просвещения Республики Казахстан
Книга учета и выдачи аттестатов об окончании основной средней школы
_________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
_________________________________________________
(города, села, района)
_________________________________________________
(область, город республиканского значения, столица)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
1 часть. Учет аттестатов об окончании организации основного среднего образования.
(левая сторона)
Внутренние страницы книги
Приход
№ п/п
Наименование, серия, номера аттестата
Количество
Дата получения и основание для оприходования
До конца страницы
(правая сторона)
Расход
№ п/п
Наименование, серия, номер аттестата
Количество
Основание для выдачи, дата выдачи
Подпись заведующего районным (городским) отделом образования или лица, занимающегося школьной документацией, о получении оставшихся бланков, а также испорченных с указанием их номеров
До конца страницы
2 часть. Учет выдачи аттестатов об окончании организации основного среднего образования
Внутренняя сторона книги (левая сторона)
№ п/п
Серия и номер аттестата

Жеке іс қағазында бұл нөмір бөлшек түрінде қойылады. Мысалы, "№ Б/15" – білім алушының алфавиттік кітапта "Б" әрпіндегі № 15 болып жазылғанын білдіреді.
Егер бұйрықпен рәсімделіп мектептен шығып кеткен білім алушы қайтып келсе, онда ол туралы дерек жаңадан келген оқушы ретінде қайта жазылады.
Барлық беттері толған жағдайда жазуды жалғастыру әрбір әріп бойынша келесі нөмірлер тәртібімен жаңа кітапқа жазылады. Кітаптағы түзетулер мектеп директорының қолымен белгіленеді. Алфавиттік кітаптың беттері нөмірленіп, тігіледі, директордың қолы қойылып, мөр басылады. Білім беру ұйымы электронды жүйеге қосылған жағдайда Алфавиттік кітап электронды түрде ғана толтырылады, оның қағаз нұсқасын толтыру талап етілмейді.
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Кеткен және келген білім алушыларды есепке алу кітабы
________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
_____________қала/ауыл, _______________ауданы, _________ облысы
Кеткен/келген білім алушылар туралы мәлімет
Білім алушылардың кетуі туралы есептен шығару талоны/келген білім алушыны есепке алу талоны
Тегі _________________
Тегі _________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда) _________________
Әкесінің аты (болған жағдайда) ______________________
Туған күні _________________
Туған күні _________________
Оқыған сыныбы _________________
Оқыған сыныбы ________________
Қайда кетті _______________________
Орта білім беру ұйымы (атауы, мекен-жайы) _________________
Орта білім беру ұйымының басшысы ___________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
(орта білім беру ұйымының мөрі)
"__" _________ 200__жыл
Ескерту: Білім алушылардың қозғалысын есепке алу және бақылау мақсатында білім алушылардың кетуін және келуін есепке алу кітабы (бұдан әрі – Кітап) барлық орта білім беру ұйымдарында жүргізіледі. Кітапты іс-қағаздарды жүргізуге жауапты адам толтырады. Кітапқа директордың қолы және білім беру ұйымының мөрі қойылады, беттері нөмірленеді, тігіледі, бекітіледі.
Білім алушылардың кеткені туралы шығару талоны жаңа орта білім беру ұйымына келуі туралы шығару талонын алу мақсатында типіне және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан орта білім беру ұйымына көрсету үшін кәмелетке толмағандарға олардың оқыған жерінен беріледі.
Оқушы кеткен және келген мектептердің басшылары оның орта білім беру ұйымында болғандығы туралы мәліметтермен тексеріледі, ол болмаған жағдайда олар жазбаша түрде құзыретті органдарға хабарлайды.
Орта білім беру ұйымының іс-қағаздарында білім беру басқармасы, білім беру бөлімі, аудан, қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімдігінің осы ұйымға оның шекараларын нақты белгілей отырып, шағын ауданды бекіту туралы шешімінен үзінді көшірме, шағын ауданның картасы бар. Кітап орта білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда электронды түрде ғана толтырылады, оның қағаз нұсқасын толтыру талап етілмейді.
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Бұйрықтарды тіркеу кітабы
_________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
__________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
Кітап __________________ жылы басталды
Кітап __________________ жылы аяқталды
Ескерту: Орта білім беру ұйымында бұйрықтарды тіркеу кітабы (бұдан әрі – Кітап) негізгі қызмет бойынша, жеке құрам бойынша және оқушылардың қозғалысы бойынша жүргізіледі.
№ р/с
Бұйрық №
Шығарылған күні
Бұйрықтың атауы
Кім қол қойды (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы
Кітаптың әрбір парағы нөмірленеді, тігіледі және орта білім беру ұйымы директорының қолы қойылып, мөр басылады. Кітап орта білім беру ұйымы электрондық жүйеге қосылған жағдайда электронды түрде ғана толтырылады, оның қағаз нұсқасын толтыру талап етілмейді.
Нысан
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Негізгі орта мектепті бітіргендігі туралы аттестатты есепке алу және беру кітабы
_________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
____________________________________________________________
(аудан, қала, ауыл)
____________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
Кіріс
№ р/с
Аттестаттардың атауы, сериясы, нөмірі
Саны
Кіріске алу үшін негіздеме және алған күні
Кітап ___________________ жылы басталды
Кітап___________________ жылы аяқталды
1-бөлім. Негізгі орта білім беру ұйымын бітіргені туралы аттестаттарды есепке алу.
(сол жақ беті)
Кітаптің ішкі беттері
беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Шығыс
№ р/с
Аттестаттардың атауы, сериясы, нөмірі
Саны
Беру үшін негіздеме, берілген күні
Аудандық (қалалық) білім бөлімі меңгерушісінің немесе мектеп құжаттамасымен айналысатын адамның қалған бланкілерді, сондай-ақ олардың нөмірлерін көрсете отырып, бүлінген бланкілерді алғаны туралы қолы
Беттің соңына дейін
2-бөлім. Негізгі орта білім беру ұйымын бітіргені туралы аттестаттарды есепке алу
Кітаптің ішкі беті
(сол жақ беті)
№ р/с
Аттестаттардың атауы және сериясы, нөмірі

1. Паспортная часть
1.1 Данные о ребенке и его семье
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________
Дата рождения ____________________________________________
Дата обращения в кабинет психолого-педагогической коррекции
_________________________________________________________
Домашний адрес __________________________________________
Телефон__________________________________________________
Родители или другие законные представители ребенка:
____________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) матери______________
Дата рождения ____________________________________________
Образование ______________________________________________
Место работы _____________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) отца_________________
Дата рождения ____________________________________________
Образование ______________________________________________
Место работы _____________________________________________
Лица, участвующие в воспитании ребенка _____________________
Посещение организаций образования _________________________
Национальность ___________________________________________
Язык обучения ____________________________________________
Язык бытового общения ____________________________________
Форма обучения___________________________________________
Заключение психолого-медико-педагогической консультации
(далее – ПМПК) ____________________________________________
Запрос родителей или других законных представителей ребенка
__________________________________________________________
Рекомендации специалистов ПМПК___________________________
1.2. Учет видов психолого-педагогической помощи
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка ______________
Заключение: ______________________________________________
Сроки оказания услуг специалистами: цикл №___ с ______
по _____/_____ цикл №______ с _____по _ цикл №___ с _____
по ____/______ цикл №______ с _______ по _ 20 ___ год
Виды помощи в рамках оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки
Рекомендованный
Выполненный
Кол-во услуг в месяц
Продолжительность занятия
Количество услуг в месяц
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Посещение группы кратковременного пребывания
Индивидуальное логопедическое занятие
Подгрупповые логопедические занятия
Занятия со специальным педагогом (индивидуальные)
Занятия со специальным педагогом (подгрупповые)
Занятия психолога (индивидуальные)
Занятия психолога (подгрупповые)
Продолжение таблицы
Выполненный
Количество услуг в месяц
Ноябрь
Декабрь
14
15
Заведующий кабинета психолого-педагогической коррекции ________________

1. Паспорттық бөлім
1.1 Бала және оның отбасы туралы деректер
Тегі (болған жағдайда) ______________________________________________
Аты (болған жағдайда) ______________________________________________
Туған күні _________________________________________________________
Психологиялық-педагогикалық түзету кабинетіне жүгінген күні
___________________________________________________________________
Мекенжайы_________________________________________________________
Телефон____________________________________________________________
Ата-аналар__________________________________________________________
Анасы ______________________________________________________________
Туған күні ___________________________________________________________
Білімі _______________________________________________________________
Жұмыс орны _________________________________________________________
Әкесі _______________________________________________________________
Туған күні___________________________________________________________
Білімі _______________________________________________________________
Жұмыс орны _________________________________________________________
Бала тәрбиесіне қатысатын адамдар _____________________________________
Білім беру ұйымдарына бару ___________________________________________
Ұлты ________________________________________________________________
Оқыту тілі ___________________________________________________________
Тұрмыстық қатынас тілі _______________________________________________
Оқыту түрі___________________________________________________________
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның (бұдан әрі – ПМПК) қорытындысы
_____________________________________________________________________
Ата-аналардың сұранысы_______________________________________________
ПМПК мамандарының ұсыныстары______________________________________
1.2. Психологиялық-педагогикалық көмек түрлерін есепке алу
Баланың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда):
Қорытынды: _________________________________________________________
Мамандардың қызмет көрсету мерзімдері: цикл № _ _ _ _ _ бастап № _ _дейін
цикл № _ _ _ _ _ бастап № _ _дейін
цикл № _ _ _ _ _ бастап № _ _дейін
цикл № _ _ _ _ _ бастап № _ _дейін
Психологиялық-педагогикалық қолдау саласында мемлекеттік қызметтер көрсету шеңберіндегі көмек түрлері
Ұсынылады
Орындалды
Айына көрсетілетін қызмет
Сабақтар ұзақтығы
Айына көрсетілетін
қызметтер саны
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
МАусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
қазан
Қараша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Қысқа мерзімді топқа бару
Жеке сөйлеу терапиясы сабағы
Шағын топтағы логопедиялық сабақтар
Арнайы педагогпен сабақтар (жеке)
Арнайы педагогпен сабақтар (кіші топ)
Психологтың сабақтары (жеке)
Психологтың сабақтары (шағын топ)
Отбасылық кеңес беру
Музыкалық-ырғақтық сабақтар (кіші топтар)
Психофизикалық жағдайды командалық бағалау
Әлеуметтік педагогке / қызметкерге кеңес беру
ЕДШ (жеке)
ЕДШ (шағын топта)
Кестенің жалғасы
Орындалды
Айына көрсетілетін қызметтер саны
Желтоқсан
15
Психологиялық-педагогикалық түзету кабинетінің меңгерушісі ______________

1.3 Учет пребывания ребенка
Номер Цикла
Сроки планируемого пребывания
Изменения в индивидуально - развивающей программе
Подпись специалиста
Заведующий кабинета психолого-педагогической коррекции ________________
2. Сбор информации о ребенке.
2.1 Краткая история развития ребенка:
Моторное развитие: Держать голову ______сидеть ____ ползать
______ходить_____месяц
Речевое развитие________________________________________
Лепет _________________________________________________
Понимать речь взрослого ________________________________
Первые слова ___________________________________________
Первые фразы __________________________________________
Психическое развитие:
Комплекс оживления _____________________________________
Первые действия с предметами ____________________________
Процессуальная игра _____________________________________
Сюжетная игра __________________________________________
Сюжетно-ролевая игра ____________________________________
Навыки опрятности и самообслуживания ____________________
Особенности семейного воспитания_________________________
Специалисты для работы по индивидуально-развивающей программе:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Роспись
Педагог-психолог
Специальный педагог
Логопед
Инструктор по лечебной физической культуре (далее - ЛФК)
Социальный педагог
Педагог-воспитатель
Ответственный специалист
2.2 Протокол оценки психофизического развития (описание свободной деятельности ребенка и его реакции на предлагаемые задания)
Состав команды
Дата проведения
Согласен
Подпись
1
2
3
4
2.3 Состояние психофизического развития ребенка на начало коррекционно-развивающего обучения:
2.3.1 Социальная ситуация развития (состав семьи, жилищно-бытовые условия, особенности воспитания ребенка, интересы и увлечения ребенка)
2.3.2 Социальное взаимодействие и коммуникация ________________________
2.3.3 Речевое развитие:
2.3.4 Развитие познавательной деятельности (мышления, восприятия, внимания, памяти).
2.3.5. Развитие ведущей и других видов детской деятельности (изобразительная, конструктивная)
2.3.5 Моторное развитие (крупная, мелкая моторика) _______________________
3. Коррекционно-развивающая программа
Дата составления программы ___________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ________________________________
Возраст _____________________________________________________________
Специалисты (профиль)________________________________________________
Сроки
Направления развивающей работы
Цели-ожидаемые результаты
Отметка о достижении
Примечание

1.3 Баланың болу есебі
Циклдің нөмірі
Жоспарланған болу мерзімі
Жеке дамыту бағдарламасындағы өзгерістер
Маманның қолы
Психологиялық-педагогикалық түзету кабинетінің меңгерушісі ______________
2. Бала туралы ақпарат жинау.
2.1 Бала дамуының қысқаша тарихы:
Моторлық дамыту: Басын ұстауы ____ отыру _____ еңбектеу _____ жүру _____ ай
Сөйлеуді дамыту______________________________________________________
Былдырлау __________________________________________________________
Ересектердің сөзін түсіну ______________________________________________
Алғашқы сөздер ______________________________________________________
Алғашқы тіркестер ____________________________________________________
Психикалық даму
Жандану кешені ______________________________________________________
Заттармен алғашқы әрекеттер __________________________________________
Процессуалдық ойын _________________________________________________
Сюжеттік ойын _______________________________________________________
Сюжетті-рөлдік ойын _________________________________________________
Ұқыптылық және өзіне-өзі қызмет көрсету дағдылары _____________________
Отбасылық тәрбиенің ерекшеліктері ____________________________________
Жеке дамыту бағдарламасы бойынша жұмыс істеуге арналған мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Қолы
Педагог-психолог
Арнайы педагог
Логопед
Емдеу-дене шынықтыру нұсқаушысы (бұдан әрі – ЕДШ) нұсқаушысы
Әлеуметтік педагог
Педагог-тәрбиеші
Жауапты маман
2.2 Психофизикалық дамуды бағалау хаттамасы (баланың еркін іс-әрекетін және оның ұсынылған тапсырмаларға реакциясын сипаттау)
Команданың құрамы
Өткізу мерзімі
Келісемін
Қолы
1
2
3
4
2.3 Түзету-дамытушылық оқытудың басындағы баланың психофизикалық дамуының жағдайы:
2.3.1 Баланың әлеуметтік жағдайы (отбасының құрамы, тұрғын үй-тұрмыстық жағдайлары, баланы тәрбиелеудің ерекшеліктері, баланың мүдделері мен қызығушылығы)
2.3.2 Әлеуметтік өзара іс-қимыл және коммуникация _______________________
2.3.3 Сөйлеу тілін дамыту:
2.3.4 Танымдық іс-әрекетті дамыту (ойлау, қабылдау, зейін, есте сақтау).
2.3.5. Балалар іс-әрекетінің жетекші және басқа түрлерін дамыту (көрнекі, конструктивті және т. б.)
2.3.5 Моторлық дамыту (ірі, ұсақ моторика) _______________________________
3. Түзете-дамыту бағдарламасы
Бағдарламаны әзірлеу күні _____________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) _______________________________
Жасы _______________________________________________________________
Мамандар (бейін) _____________________________________________________
Мерзімі
Даму жұмысының бағыттары
Күтілетін
нәтижелер
Жетістік туралы белгі
Ескертпе

3.1. Содержание коррекционно-развивающей программы
Направления развивающей работы
Методы, методики, приемы, средства развивающей работы
Заведующий кабинета психолого-педагогической коррекции ________________
3. Результаты коррекционно -развивающей помощи.
3.1 Балльная оценка (0 – цели не достигнуты, 1 – цели достигнуты частично (25%); цели достигнуты не полностью (50%), 3 – цели достигнуты (100%)
Дата окончания коррекционного обучения _____________________
Куда направлен (выбыл)_____________________________________
3.2 Заключение специалистов: _______________________________
Форма
Индивидуально-развивающая программа
1. Паспортная часть
1.1 Данные о ребенке и его семье
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________________
Дата рождения __________________________________________________
Дата обращения в реабилитационный центр _________________________
Домашний адрес ________________________________________________
Телефон________________________________________________________
Родители или другие законные представители ребенка
_______________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) матери____________________
Дата рождения __________________________________________________
Образование ____________________________________________________
Место работы ___________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) отца ______________________
Дата рождения __________________________________________________
Образование ____________________________________________________
Место работы __________________________________________________
Лица, участвующие в воспитании ребенка __________________________
Посещение организаций образования ______________________________
Национальность ________________________________________________
Язык обучения _________________________________________________
Язык бытового общения _________________________________________
Форма обучения________________________________________________
Заключение психолого-медико-педагогической консультации
(далее – ПМПК) ________________________________________________
Запрос родителей или других законных представителей ребенка
_______________________________________________________________
Рекомендации специалистов ПМПК________________________________
1.2. Учет видов психолого-педагогической помощи
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка ___________________
Заключение: ____________________________________________________
Сроки оказания услуг специалистами:
цикл №___ с ________ по ____/______ цикл №____ с ______ по _
цикл №___ с ______ по _____/_____ цикл №______ с ____ по __ 20 ___ год
Виды помощи в рамках оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки
Рекомендованный
Выполненный
Кол-во услуг в месяц
Продолжительность занятия
Количество услуг в месяц
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Посещение группы кратковременного пребывания
Посещение группы дневного пребывания
Индивидуальное логопедическое занятие
Подгрупповые логопедические занятия
Занятия со специальным педагогом (индивидуальные)
Занятия со специальным педагогом (подгрупповые)
Занятия психолога (индивидуальные)
Занятия психолога (подгрупповые)
Семейное консультирование
Музыкально-ритмические занятия (подгрупповые)
Командная оценка психофизического состояния
Консультации социального педагога / работника
Консультация врача -невропатолога
Консультация врача-реабилитолога
ЛФК (индивидуальные)
ЛФК (подгрупповые)
Массаж
Продолжение таблицы
Выполненный
Количество услуг в месяц
Ноябрь
Декабрь
14
15
Заведующий реабилитационного центра ________________________________

3.1. Түзету-дамыту бағдарламасының мазмұны
Дамыту жұмысының бағыттары
Дамыту жұмысының әдістері, әдістемелері, тәсілдері, құралдары
Психологиялық-педагогикалық түзету кабинетінің меңгерушісі ______________
3. Түзету-дамыту көмегінің нәтижелері
3.1 балдық бағалау (0-мақсаттарға қол жеткізілмеді, 1-мақсаттарға ішінара қол жеткізілді (25%); мақсаттарға толық қол жеткізілмеді (50%), 3-мақсаттарға қол жеткізілді (100%)
Түзету оқуын бітірген күні _____________________________________________
Қайда жіберілді (кетті)_________________________________________________
3.2 Мамандардың қорытындысы: ________________________________________
Нысан
Жеке дамыту бағдарламасы
1. Паспорттық бөлім
1.1 Бала және оның отбасы туралы деректер
Тегі ________________________________________________________________
Аты ________________________________________________________________
Туған күні __________________________________________________________
Психологиялық-педагогикалық түзету кабинетке жүгінген күні _____________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Ата-аналар __________________________________________________________
Анасы ______________________________________________________________
Туған күні ___________________________________________________________
Білімі _______________________________________________________________
Жұмыс орны _________________________________________________________
Әкесі _______________________________________________________________
Туған күні ___________________________________________________________
Білімі _______________________________________________________________
Жұмыс орны _________________________________________________________
Бала тәрбиесіне қатысатын адамдар _____________________________________
Білім беру ұйымдарына бару ___________________________________________
Ұлты ________________________________________________________________
Оқыту тілі ___________________________________________________________
Тұрмыстық қатынас тілі _______________________________________________
Оқыту түрі___________________________________________________________
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның (бұдан әрі – ПМПК) қорытындысы
)____________________________________________________________________
Ата-аналардың сұранысы_______________________________________________
ПМПК мамандарының ұсыныстары______________________ ________________
1.2. Психологиялық-педагогикалық көмек түрлерін есепке алу
Баланың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _________________________
Қорытынды: _________________________________________________________
Мамандардың қызмет көрсету мерзімдері:
цикл № _ _ _ _ _ бастап № _ _дейін
цикл № _ _ _ _ _ бастап № _ _дейін
цикл № _ _ _ _ _ бастап № _ _дейін
цикл № _ _ _ _ _ бастап № _ _дейін
Психологиялық-педагогикалық қолдау саласында мемлекеттік қызметтер көрсету шеңберіндегі көмек түрлері
Ұсынылады
Орындалды
Айына көрсетілетін қызмет
Сабақтар ұзақтығы
Айына көрсетілетін қызметтер саны
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
МАусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
қазан
Қараша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Қысқа мерзімді топқа бару
Жеке сөйлеу терапиясы сабағы
Шағын топтағы логопедиялық сабақтар
Арнайы педагогпен сабақтар (жеке)
Арнайы педагогпен сабақтар (кіші топ)
Психологтың сабақтары (жеке)
Психологтың сабақтары (шағын топ)
Отбасылық кеңес беру
Музыкалық-ырғақтық сабақтар (кіші топтар)
Психофизикалық жағдайды командалық бағалау
Әлеуметтік педагогке / қызметкерге кеңес беру
ЕДШ (жеке)
ЕДШ (шағын топта)
Кестенің жалғасы
Орындалды
Айына көрсетілетін қызметтер саны
Желтоқсан
15
Оңалту орталығының меңгерушісі_______________________________________

1.3 Учет пребывания ребенка
Номер цикла
Сроки планируемого пребывания
Изменения в индивидуально - развивающей программе
Подпись специалиста
Заведующий реабилитационного центра ________________________________
2. Сбор информации о ребенке
2.1 Краткая история развития ребенка
Моторное развитие:
Держать голову _____сидеть ______ ползать _______ходить_____мес.
Речевое развитие_____________________________________________
Лепет ______________________________________________________
Понимать речь взрослого _____________________________________
Первые слова _______________________________________________
Первые фразы ______________________________________________
Психическое развитие:
Комплекс оживления ________________________________________
Первые действия с предметами ________________________________
Процессуальная игра ________________________________________
Сюжетная игра _____________________________________________
Сюжетно-ролевая игра _______________________________________
Навыки опрятности и самообслуживания _______________________
Особенности семейного воспитания____________________________
Специалисты для работы по индивидуально-развивающей программе:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Роспись
Педагог-психолог
Специальный педагог
Логопед
Инструктор по лечебной физической культуре
Социальный педагог
Врач-реабилитолог
Педагог-воспитатель
Ответственный специалист
2.2 Протокол оценки психофизического развития (описание свободной деятельности ребенка и его реакции на предлагаемые задания)
Состав команды
Дата проведения
Согласен
Подпись
1
2
3
4
2.3 Состояние психофизического развития ребенка на начало коррекционно-развивающего обучения:
2.3.1 Социальная ситуация развития (состав семьи, жилищно-бытовые условия, особенности воспитания ребенка, интересы и увлечения ребенка)
2.3.2 Социальное взаимодействие и коммуникация ________________________
2.3.3 Речевое развитие:
2.3.4 Развитие познавательной деятельности (мышления, восприятия, внимания, памяти).
2.3.5. Развитие ведущей и других видов детской деятельности (изобразительная, конструктивная)
2.3.5 Моторное развитие (крупная, мелкая моторика)_______________________
2.3.6 Социально-бытовые и адаптивные навыки
Утверждаю
"___" ________ 20____г
Методист
(подпись) ____________
3. Коррекционно-развивающая программа
Дата составления программы _______________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________
Возраст _________________________________________________________
Специалисты (профиль)____________________________________________
Сроки
Направления развивающей работы
Цели-ожидаемые результаты
Отметка о достижении
Примечание

1.3 Баланың болу есебі
Цикл нөмірі
Жоспарланған болу мерзімі
Жеке дамыту бағдарламасындағы өзгерістер
Маманның қолы
Оңалту орталығының меңгерушісі_______________________________________
2. Бала туралы ақпарат жинау
2.1 Бала дамуының қысқаша тарихы
Моторды дамыту: басын ұстауы _____отыру _____ еңбектеу _____ жүру ____ ай
Сөйлеуді дамыту _____________________________________________________
Былдырлау __________________________________________________________
Ересектердің сөзін түсіну
Алғашқы сөздер ______________________________________________________
Алғашқы тіркестер ____________________________________________________
Психикалық даму
Жандану кешені ______________________________________________________
Заттармен алғашқы әрекеттер ___________________________________________
Процессуалдық ойын __________________________________________________
Сюжеттік ойын _______________________________________________________
Сюжетті-рөлдік ойын _________________________________________________
Ұқыптылық және өзіне-өзі қызмет көрсету дағдылары _____________________
Отбасылық тәрбиенің ерекшеліктері_____________________________________
Жеке дамыту бағдарламасы бойынша жұмыс істеуге арналған мамандар:
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Қолы
Педагог-психолог
Арнайы педагог
Логопед
Емдеу-дене шынықтыру нұсқаушысы
Әлеуметтік педагог
Педагог-тәрбиеші
Жауапты маман
2.2 Психофизикалық дамуды бағалау хаттамасы (баланың еркін іс-әрекетін және оның ұсынылған тапсырмаларға реакциясын сипаттау)
Команда құрамы
Өткізу мерзімі
Келісемін
Қолы
1
2
3
4
2.3 Түзету-дамытушылық оқытудың басындағы баланың психофизикалық дамуының жағдайы:
2.3.1 Дамудың әлеуметтік жағдайы (отбасының құрамы, тұрғын үй-тұрмыстық жағдайлары, баланы тәрбиелеудің ерекшеліктері, баланың мүдделері мен қызығушылығы)
2.3.2 Әлеуметтік өзара іс-қимыл және коммуникация _______________________
2.3.3 Сөйлеу тілін дамыту:
2.3.4 Танымдық іс-әрекетті дамыту (ойлау, қабылдау, зейін, есте сақтау).
2.3.5 Балалар іс-әрекетінің жетекші және басқа түрлерін дамыту (көрнекі, конструктивті және т. б.)
2.3.5 Моторды дамыту (ірі, ұсақ моторика)
2.3.6 Әлеуметтік-тұрмыстық және бейімделу дағдылары_____________________
Бекітемін
"___" __________20____жыл
Әдіскер (қолы) ______________
3. Түзету-дамыту бағдарламасы
Бағдарламаны әзірлеу күні __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) _________
Жасы ___________________
Мамандар (бейін)_
_____________________________________
Мерзімі
Даму жұмысының бағыттары
Күтілетін
нәтижелер
Жетістік туралы белгі
Ескертпе

3.1. Содержание коррекционно-развивающей программы
Направления развивающей работы
Методы, методики, приемы, средства развивающей работы
Заведующий реабилитационного центра _______________________________
4. Результаты коррекционно-развивающей помощи
4.1 Балльная оценка (0 – цели не достигнуты, 1 – цели достигнуты частично (25%); цели достигнуты не полностью (50%), 3 – цели достигнуты (100%)
Дата окончания коррекционного обучения ___________________________
Куда направлен (выбыл) __________________________________________
4.2 Заключение специалистов: _____________________________________
Журнал регистрации детей по заключению психолого-медико-педагогической консультации
Фамилия, имя, отчество ребенка (при его наличии)
Дата рождения
Диагноз по заключению
Инвалидность (+/-, диагноз)
Язык обучения (каз/рус)
Домашний адрес, телефон
Дата выдачи заключения и кем (номер психолого-медико-педагогической консультации)
Где организован (Место посещения других учреждений)
Дата регистрации в Центре
Примечание
Форма
Регистрационная форма
1. Регистрационный номер ___________________________________
2. Дата первичной консультации (сбор анамнеза) ________________
3. Фамилия, имя, отчество ребенка (при его наличии)
___________________________________________________________
4. Дата рождения (возраст) ребенка ____________________________
5. Кто обращается:
Родители или другие законные представители (фамилия, имя, отчество
(при его наличии) ребенка _____________________________________
Состав семьи
6. Место проживания (адрес)___________________________________
7. Кем направлен
8. Причина обращения (запрос)_________________________________
9. Что беспокоит (проблемы ребенка)
10. Что рекомендовано:
Отказ (причина, что рекомендовано) ____________________________
Направлен на диагностическое обследование (дата) _______________
М-CHAT (М-ЧАТ), АДОS (АДОС) (дата) ________________________
11. Контактная информация
Телефоны ___________________________________________________
e-mail (е-майл) _______________________________________________
12. Ответственный за сбор анамнеза _____________________________
Карта развития ребенка
I. Анамнестические данные
1. Течение беременности: токсикоз (слабый, выраженный), анемия, кровотечение, ОРЗ, грипп. Угроза выкидыша (срок)_____ нефропатия (отеки, белок в моче), быстрый набор веса, повышенное/пониженное артериальное давление. Обострение хронических заболеваний ___ проявление острых заболеваний.
Лечение (амбулаторное, стационар) _______________________________________
Психотравмирующие ситуации, психологические перегрузки _________________
Психологическое состояние: агрессия, плаксивость, постоянная усталость, раздражительность, другое

3.1. Түзету-дамыту бағдарламасының мазмұны
Дамыту жұмысының бағыттары
Дамыту жұмысының әдістері, әдістемелері, тәсілдері, құралдары
ОО-ның меңгерушісі
4. Түзету-дамыту көмегінің нәтижелері
4.1 балдық бағалау (0-мақсаттарға қол жеткізілмеді, 1-мақсаттарға ішінара қол жеткізілді (25%); мақсаттарға толық қол жеткізілмеді (50%), 3-мақсаттарға қол жеткізілді (100%)
Түзету оқуын бітірген күні ________________
Қайда жіберілді (кетті)____________________________________
4.2 мамандардың қорытындысы:_____________________________
ПМПК-ның қорытындысы бойынша балаларды тіркеу журналы
Баланың аты-жөні( ол болған жағдайда)
Туған күні
Қорытынды бойынша Диагноз
Мүгедектік ( + / - , диагноз)
Оқыту тілі (қазақ / орыс)
Мекенжайы, телефоны
Қорытындының берілген күні және кім (ПМПК нөмірі)
Қайда ұйымдастырылды (басқа мекемелерге бару орны)
Орталықта тіркелген күні
Ескертпе
Нысан
Тіркеу формасы
1. Тіркеу нөмірі ________
2. Алғашқы кеңес беру күні (анамнез жинау) ________________
3. Баланың аты-жөні (ол болған жағдайда) __________________
4. Баланың туған күні (жасы) ___________________
5. Кім жүгінеді:
Ата-аналар, (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) ___________________
Отбасының құрамы
6. Тұратын жері (мекенжайы)_______________________
7. Кім жіберді
8. Жүгіну себебі (сұраныс)__________________________
9. Не алаңдатады (баланың проблемалары)
10. Не ұсынылды:
Қабылдамау (ұсынылған себеп) _________________________
Диагностикалық тексеруге жіберілді (күні) ________________
М-CHAT (М-ЧАТ), АДОS (АДОС) (күні) ______________________________
11. Байланыс ақпараты
Телефондар ___________________________________________
e-mail (е-майл)________________________________________________
12. Анамнез жинауға жауапты ___________________________
Баланың даму картасы
I. Анамнестикалық деректер
1. Жүктілік барысы: токсикоз (әлсіз, айқын), анемия, қан кету, жедел респираторлық инфекциялар, тұмау. Жүктілік қаупі (мерзімі)_____ нефропатия (ісіну, зәрдегі ақуыз), тез салмақ жинау, жоғары/төмен қан қысымы. Созылмалы аурулардың өршуі _ _ _ жедел аурулардың көрінісі.
Емдеу (амбулаториялық, стационар) ___________________________
Психотравмалық жағдайлар, психологиялық шамадан тыс жүктемелер _ _
Психологиялық жағдай: агрессия, жылау, тұрақты шаршау, тітіркену, басқалар

2. Роды: срок_____________ (раньше, позже срока) _________ самостоятельные, вызванные, оперативные – кесарево сечение). Родовспоможение: стимуляция, капельница, механическое выдавливание плода, щипцы, вакуум.
Ребенок родился: в головном, ягодичном, ножном прилежании.
Вес_____окружность груди_____окружность головы ____ Ребенок закричал: сразу, проводилась реанимация. Имели место: зеленые околоплодные воды, обвитие пуповины вокруг шеи/туловища (тугое, нет), асфиксия, другое.
Диагноз при рождении: ___________________________________________________
Стационарное лечение: (заключение после стационара) ________________________
Оценка по шкале Апгар______
3. Вскармливание: 1-е кормление на_____сутки, взял грудь: активно, вяло, отказался; грудное/искусственно. Отнятие от груди____________
4. Заболевания (перенесенные с рождения и до настоящего времени)
Судороги (вздрагивания, тремор ручек/подбородка, судороги при повышении
температуры тела до 1 года, дебют и частота судорог) _________________________
Нейроинфекции__________________________________________________________
Черепно-мозговые травмы_________________________________________________
Поствакцинальные осложнения_____________________________________________
Инфекционные заболевания________________________________________________
Заболевания внутренних органов____________________________________________
Диатез, дисбактериоз, аллергия______________________________________________
Связь ухудшения психического состояния с соматическим неблагополучием: тревоги,
страхи, другие аффективные расстройства, стереотипии_________________________
Манифестация проявлений аутизма, регресс приобретенных навыков, общения, речи
после соматического заболевания, вакцинации, стресса _________________________
Семейный анамнез_________________________________________________________
Психическое развитие:
1 год жизни
Моторное развитие: голову держит с____мес., сидит с ____мес., ползал (да/нет) с ____мес. много/мало, (вперед, боком, пятился назад), ходит самостоятельно с _____мес. Особенности дебюта ходьбы: часто падал, боялся самостоятельно ходить, ходил боком, "на цыпочках", на пяточках, косолапил, часто оступался, сразу побежал, другое.
Нарушение мышечного тонуса: гипертонус, гипотонус.
Психосоматическое состояние: нарушения режима сна (путает день с ночью, засыпает лишь в определенных условиях (на улице, балконе, при укачивании). Крик и сопротивление при пеленании, прикосновении, взятии на руки, купании, массаже. Страхи, тревога, нарушения питания: возможность кормления лишь в особых условиях (ночью, в просоночном состоянии). Избирательность в еде. Гиперсензитивность к твердой пище, употребление только протертой.
Сенсорное развитие: реакции зрительного и слухового сосредоточения ______________ прослеживания _____ локализации источника звука ______
Чрезмерная сосредоточенность, завороженность в рассматривании объектов (световое пятно, узор обоев, ковра, мелькании теней, рекламному ролику), или в слушании определенной музыки, стойкое предпочтение только одному объекту рассматривания и слушания.
Эмоциональное развитие. Улыбка, комплекс оживления с ______месяца. Слабость, редкость, отставленность комплекса оживления, отнесенность не к человеку, а неодушевленному предмету. Фиксация взгляда на лице и глазах человека –отсутствие, слабость______________________ (взгляд вверх, "мимо", "сквозь").
Эмоциональные игры "Ладушки", "Ку-ку" ______________________
Слабая эмоциональная откликаемость. Быстрая пресыщаемость в контакте. Трудности вызывания эмоциональной реакции, заражения эмоцией взрослого. Отрешенный, безразличный или тревожный, напряженный, испуганный взгляд.
Формирование привязанности__________________________________
Задержка и слабость реакции узнавания матери: не требует внимания, не просится на руки, слабо реагирует на ее уход. Сопротивление при взятии на руки. Отсутствие страха незнакомых лиц, спокойное пребывание у чужих на руках. "Сверхобщительность".
Симбиотическая связь с матерью (или с кем-нибудь из близких): непереносимость ее самого кратковременного отсутствия (патологические вегетативные реакции). Непереносимость незнакомых лиц: тревога, страхи, сопротивление при взятии на руки, агрессия.

2. Босану: мерзімі_____________ (мерзімінен бұрын, кешірек) _________ тәуелсіз, туындаған, жедел-кесарь бөлімі).
Босандыру: стимуляция, капельница, ұрықтың механикалық қысылуы, щипцы, вакуум.
Бала дүниеге келді: бас, бөксе, аяқтың қысылуы.
Салмағы_____кеуде тұсы _ _ _ _ _ бас тұсы ____ Бала айқайлады: бірден реанимация жүргізілді. Орын алды: жасыл амниотикалық сұйықтық, мойын/дене айналасындағы кіндік (тығыз, жоқ) оралуы, асфиксия және басқалар.
Туған кездегі диагноз: ______________________________________
Стационарлық емдеу: (стационардан кейінгі қорытынды) ________
Апгар шкаласы бойынша бағалау______
3. 1-ші тамақтандыру күні______, емшекті алды: белсенді, әлсіз, бас тартты; емшек/жасанды. Емшектен шығару____________
4. Аурулар (туғаннан бастап осы уақытқа дейін ауырған)
Конвульсиялар (дірілдеу, тұтқалар/иек дүмпуі, дене температурасы 1 жылға дейін көтерілген кезде конвульсиялар, дебют және ұстамалар жиілігі)_________
Нейроинфекция___________________________________________
Бас сүйек-ми жарақаттары__________________________________
Вакцинадан кейінгі асқынулар______________________________
Жұқпалы аурулар_________________________________________
Ішкі ағзалардың аурулары__________________________________
Диатез, дисбактериоз, аллергия_____________________________
Психикалық жағдайдың нашарлауының соматикалық күйзеліспен байланысы: мазасыздық, қорқыныш, басқа аффективті бұзылулар, стереотипиялар_______________
Аутизм көріністерінің көрінісі, соматикалық аурудан, вакцинациядан, стресстен кейін алынған дағдылардың регрессиясы, қарым-қатынас, сөйлеу______
Отбасы тарихы___________________________________________
Психикалық даму:
Өмірдің алғашқы жылы
Мотордың дамуы: басын _ _ _ _ айдан бастап ұстайды., ____ _ айдан бастап отырады., ____айдан бастап жүгірді (иә/жоқ). көп / аз, (алға, бүйірге, артқа), _____айдан бастап өздігінен жүреді. Жаяу жүрудің ерекшеліктері: ол жиі құлап, өздігінен жүруден қорықты, бүйірімен жүрді, "аяқ ұшымен", өкшемен, маймаңдап, жиі сүрінді, бірден жүгірді, тағы басқалар.
Бұлшық ет тонусының бұзылуы: гипертония, гипотонус.
Психосоматикалық жағдай: ұйқының бұзылуы (күнді түнмен шатастырады, белгілі бір жағдайларда ғана ұйықтайды (көшеде, балконда, қозғалыс ауруы кезінде). Айналдыру, жанасу, қол тигізу, шомылу, массаж кезінде айқайлау және қарсылық. Қорқыныш, алаңдаушылық, тамақтанудың бұзылуы: тек ерекше жағдайларда (түнде) тамақтандыру мүмкіндігі. Тағамдағы селективтілік. Қатты тағамға гиперсензитивтілік, тек үккіштен өткізілген тамақты жеу.
Сенсорлық даму: көру және есту концентрациясының реакциясы ______________ _ _ _ _ _ дыбыс көзінің локализациясын бақылау. ______
Шамадан тыс шоғырлану, объектілерді (жарық дақтары, тұсқағаз үлгісі, кілем, көлеңкелерді жыпылықтату, жарнама) немесе белгілі бір музыканы тыңдау, тек бір рет қана қарау және тыңдау объектісіне тұрақты артықшылық беру.
Эмоционалды даму. күлімсіреу, ______айдан бастап қалпына келтіру кешені. Әлсіздік, сирек, қалпына келтіру кешенінің артта қалуы, адамға емес, жансыз затқа қатысты. Адамның бет–әлпеті мен көзіне қарамауы, әлсіздігі______________________ (жоғары қарау, "жанынан", "ішінен").
"Алақан", "Ку-ку" эмоционалды ойындары ______________________
Әлсіз эмоционалды жауап. Қарым-қатынастан жылдам шаршау. Эмоционалды реакцияны тудыратын қиындықтар, ересек адамның эмоциясын қайталау. Оқшалықу, немқұрайлылылық немесе мазасыздық, шиеленісті, қорқыныш.
Құштарлықты қалыптастыру__________________________________
Анасын әлсіз таниды, көңіл бөлуді қажет етпейді, қолға сұранбайды, оның кеткеніне аса назар аудармайды. Қолға алғанда қарсыласпайды. Бөгде адамдардан қорықпайды, таныс емес адамның қолына бара береді. Шектен тыс қарым-қатынас.
Анамен (немесе жақын адаммен) симбиотикалық байланыс: оның қысқа мерзімді болмауына төзбеушілік (патологиялық вегетативті реакциялар). Бейтаныс адамдарға төзбеушілік: мазасыздық, қорқыныш, қолға түсу кезіндегі қарсылық, агрессия.

2-3 год жизни
Особенности двигательной сферы. Двигательное беспокойство, "полевое" поведение с хаотической миграцией. Лазанье по мебели. Плавность движений, ловкость при лазанье, балансировании. Угловатость, неуклюжесть, порывистость, некоординированность, марионеточность движений. Двигательные стереотипии: однообразные повороты головы. Ритмические сгибания и разгибания пальцев рук. Машущие движения пальцами либо всей кистью. Кружение вокруг своей оси, бег по кругу, от стенки к стенке, разряды прыжков___________________________________
Психосоматическое состояние: нарушения сна и питания: приверженность к узкому кругу.
Отвергание новых видов пищи. ______________________________________________
Соблюдает ли диету (безглютеновая, безказеиновая диета (БГБК), кетогенная диета).
Страхи: __________________________________________________________________
Необычность страхов. Отсутствие страха темноты, высоты. Нарушение чувства самосохранения: отсутствие "чувства края", стремление выбежать на проезжую часть улицы, убежать на прогулке). ________________________________________________
Повышенная или сниженная чувствительность:
Агрессия, самоагрессия ________________________________________________
Жесткое следование усвоенному режиму. Приверженность привычным деталям окружающего (расположение мебели, предметов, игрушек), к одной и той же одежде. Болезненная реакция на их изменения ____________________________________.
Эмоционально-коммуникативное и социальное развитие (развитие на данный момент и с какого возраста)
Смотрит в лицо, глаза, когда к нему обращаются: да, нет, непостоянно_______
Проявляет внимание и слушает, что ему показывают и говорят: да, нет, непостоянно_____
Смотрит туда, куда показывают рукой, пальцем, привлекая внимание: да, нет, непостоянно_______
Отсутствие/использование любых жестов, движений, поз, вокализаций, механическое использование руки, туловища взрослого для удовлетворения своих желаний: _____________________
Наличие/ отсутствие указательных, иных социальных жестов, движений головой, означающих утверждение либо отрицание, жестов приветствия или прощания______________________________________________________
Отклик на имя: отсутствие, непостоянно, всегда_____________________
Реакции на словесные обращения _________________________________
Избирательность ответных реакций на речь. ________________________
Первые слова__________Какие ___________________________________
Первые фразы __________________________________________________
Использование слов, фраз для обращения к взрослым с просьбой: да, нет, иногда____
Подражание действиям взрослых, использование предметов соответственно функциональному назначению: да, нет, иногда_______________________
Совместные игры со взрослым: да, нет, иногда_______________________
Игры, любимые занятия ребенка, поглощенность ими_________________
Игнорирование игрушек. Манипулирование с неигровыми предметами, дающими сенсорный эффект. Группировка игрушек и неигровых предметов по цвету, форме, размеру. Склонность к выкладыванию рядов, орнаментов. Стереотипность манипуляций и игры. Игра в одиночку. _______________
Отсутствие/ наличие интереса к детям. Игнорирование пассивное, активное. Игра "рядом". "Механическое" заражение подвижными играми и поведением детей. Страх детей. Сопротивление при попытке организации контакта извне. Агрессивность к детям. _____________________________________________________________
Социально-бытовые навыки. Своевременное, отсутствие, задержка формирования навыков опрятности, самообслуживания ___________________________________
Выполнение общепринятых норм поведения _______________________________
Трудности обучения навыкам и правилам поведения_________________________
Особенности психического развития: высокие способности выполнения в отдельных областях _____
Социальная ситуация развития ребенка

Алғашқы 2-3 жас
Мотор сферасының ерекшеліктері. Моторлық мазасыздық, хаотикалық миграциялы мінез-құлық. Жиһазға өрмелеу. Қозғалыстардың біртектілігі, өрмелеу, тепе-теңдік кезіндегі ептілік. Дөрекілік, ебедейсіздік, екпінділік, үйлесімсіздік. Қозғалыс стереотипиялары: басты бірдей бұру. Саусақтардың ырғақты бүгілуі және кеңеюі. Саусақпен немесе білекпен қозғалу. Өз осінің айналасы, шеңбермен, қабырғадан қабырғаға жүгіру, секіру разрядтары____________________________
Психосоматикалық жағдай: ұйқы мен тамақтанудың бұзылуы: тамақтанудың тар шеңберіне міндеттеме. Тағамның жаңа түрлерін қабылдамау. ___________
Диета (глютенсіз, казеинсіз диета, кетогендік диета) сақтала ма?
Қорқыныш: __________________________________________________
Ерекше қорқыныш. Қараңғыдан, биіктіктен қорқудың болмауы. Өзін-өзі сақтау сезімін бұзу: "биіктік сезімінің" болмауы, көшенің машина жүретін бөлігіне жүгіруге, серуенде қашып кетуге ұмтылу). _______________жоғары немесе төмен сезімталдық (неге?):
Агрессия, өзін-өзі агрессия______________________________________
Алынған режимді қатаң сақтау. Қоршаған ортаның әдеттегі бөлшектеріне (жиһаздың, заттардың, ойыншықтардың орналасуы), сол киімге деген адалдық.
Олардың өзгеруіне ауыр реакция____________________.
Эмоционалды-коммуникативті және әлеуметтік даму (қазіргі уақытта және қай жастан бастап даму)
Оған сөйлегенде бетке, көзге қарайды: иә, жоқ, тұрақты емес ________
Оған сөйлегенде назар аударады және оған көрсетіліп, айтылғанын тыңдайды: иә, жоқ, тұрақты емес_____
Қолмен, саусақпен көрсетілген жерге қарап, назар аударады: иә, жоқ, тұрақты емес_______
Кез келген қимылдың, позаның, вокализацияның болмауы/қолданылуы, ересек адамның қолын, денесін өз қалауын қанағаттандыру үшін механикалық пайдалану: _____________________
Меңзегіш, өзге де әлеуметтік ым-ишаралардың, бас қимылдарының, бекітуді не теріске шығаруды, сәлемдесу немесе қоштасу қимылдарының болуы/ болмауы____________________________________
Атауға жауап: жоқ, тұрақты емес, әрқашан____________________
Ауызша өтініштерге реакциялар _____________________________
Сөйлеуге реакциялар. ______________________________________
Алғашқы сөздер__________қандай ___________________________
Алғашқы тіркестер _________________________________________
Ересектерге жүгіну үшін сөздерді, сөз тіркестерін қолдану: иә, жоқ, кейде____
Ересектердің іс-әрекеттеріне еліктеу, нысандарды функционалды мақсатына сәйкес пайдалану: иә, жоқ, кейде___________
Ересектермен бірлескен ойындар: иә, жоқ, кейде________________
Ойындар, баланың сүйікті іс-әрекеттері, оларға беріліп кетуі_______
Ойыншықтарды елемеу. Сенсорлық әсер беретін ойнатылмайтын заттармен манипуляция. Ойыншықтар мен ойын емес заттарды түсі, пішіні, өлшемі бойынша топтастыру. Қатарларды, ою-өрнектерді салуға бейімділік.
Стереотиптік манипуляциялар мен ойындар. Жалғыз ойнау. _______________
Балаларға қызығушылықтың болмауы / болуы. Елемеу пассивті, белсенді. "Жақын" ойын. Ашық ойындар мен балалардың мінез-құлқымен "механикалық" инфекция. Балалардың қорқынышы. Сырттан байланыс ұйымдастыруға тырысқанда қарсылық. Балаларға агрессивтілік. ___________________________
Әлеуметтік-тұрмыстық дағдылар. Уақтылы, болмауы, өзіне-өзі қызмет көрсету дағдыларын қалыптастырудың кідірісі ______________
Мінез-құлықтың жалпы қабылданған нормаларын орындау _____________________
Мінез-құлық дағдылары мен ережелерін оқытудағы қиындықтар_________________
Психикалық дамудың ерекшеліктері: жеке салаларда жоғары өнімділік қабілеттері _____
Бала дамуының әлеуметтік жағдайы

1. Социально-психологическая характеристика семьи- состав семьи (полная, неполная, однодетная, многодетная).
2. Наличие инвалидности и других факторов социального риска ______________________.
Посещение детских учреждений: да, нет (тип учреждения: частный, государственный)
Особенности адаптации: да, нет, с трудом _________________________________
Усвоение режима детского учреждения __________________________________
Получение коррекционной помощи (коррекционная организация и специалисты)
____________________________________________________________________
Состоит на учете у врачей (невропатолога, психиатра, педиатра и других врачей).
Заключение: _________________________________________________
Результаты медицинских и параклинических исследований
1. Состояние слуха____________________________________________
2. Состояние зрения___________________________________________
3. Электроэнцефалограмма_____________________________________
4. Магнитно-резонансная томография____________________________
5. Комьютерная томография ____________________________________
6. Результаты медико-генетического обследования__________________
7. Результаты эндокринологического обследования__________________
Форма
Индивидуальный план развития ребенка "Программа "Ранняя поддержка"
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка:
______________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) родителя или другого
законного представителя ребенка:
______________________________________________________________
Дата рождения ребенка: _________________________________________
Клинический педагог: __________________________________________
Дата начала и окончания Программы: _____________________________
Навыки
Индикаторы
Формы, методики, стратегия интервенции
Количество часов интервенции
1
2
3
Всего часов
Примечание:
Мониторинг прогресса
Программа Ранняя поддержка
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка ________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) клинического педагога ____________
№п/п
Выбранные индикаторы из индивидуального плана развития
Шкала оценки, баллы
Критерий

1. Отбасының әлеуметтік-психологиялық сипаттамасы – отбасының құрамы (толық, толық емес, бір балалы, көп балалы)
2. Мүгедектіктің және басқа да әлеуметтік қатер факторларының болуы______________________
Балалар мекемелеріне бару: иә, жоқ (мекеме түрі: жеке, мемлекеттік)
Бейімделу ерекшеліктері: иә, жоқ, қиын __________________________
Балалар мекемесінің режимін меңгеру ___________________________
Түзету көмегін алу (түзету ұйымы және мамандар) _________________
Дәрігерлердің (невропатологтың, психиатрдың, педиатрдың және басқа дәрігерлердің) есебінде тұр. Қорытынды: ______
Медициналық және параклиникалық зерттеулердің нәтижелері
1. Есту жағдайы______________________________________________
2. Көру жағдайы_____________________________________________
3.Электрлік энцефалограмма __________________________________
4. Магниттік резонанстық томография __________________________
5. Бас миының компьютерлік томографиясы _____________________
6. Медициналық-генетикалық зерттеп-қарау нәтижелері___________
7. Эндокринологиялық тексеру нәтижелері ______________________
Нысан
"Ерте қолдау" бағдарламасы" баланы дамытудың жеке жоспары
Баланың аты-жөні (ол болған жағдайда): ___________________________
Ата-ананың аты-жөні (ол болған жағдайда): ________________________
Баланың туған күні: ____________________________________________
Клиникалық педагог: ___________________________________________
Бағдарламаның басталу және аяқталу күні: _________________________
Дағдылар
Индикаторлар
Араласу формалары, әдістері, стратегиясы
Интервенция сағаттарының саны
1
2
3
Барлық сағат
Ескерту:
Прогресті бақылау
Ерте қолдау бағдарламасы
Баланың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)_____________
Клиникалық педагогтің аты-жөні
____________
№р\с
ЖДБ-дан таңдалған индикаторлар
Бағалау шкаласы, балл
Критерийлер

1. Всегда ищите новые подкрепления.
2. Хвалите ребенка, улыбайтесь, говорите: "Дай пять!" - за правильное выполнение задания.

1. Әрқашан жаңа жәрдем іздеңіз.
2. Тапсырманы дұрыс орындағаны үшін "Жарайсың!" деп баланы мадақтаңыз, күліңіз.