О внесении изменений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 15 сентября 2023 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 сентября 2023 года № 33423
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
Т. Ластаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Перечень некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 317 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11144):
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню.
2. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 902 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18071):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню.
3. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 903 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18072):

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2023 жылғы 15 қыркүйектегі № 1 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 19 қыркүйекте № 33423 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің міндетін атқарушы
Т. Ластаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Бұйрықпен бекітілген
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (жол учаскесін) ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 317 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11144 болып тіркелген):
3-қосымша осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (жол учаскесін) ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 902 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18071 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (жол учаскесін) ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 903 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18072 болып тіркелген):

приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню.
4. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 904 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18073):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню.
5. В приказе исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 581 "Об использовании участка автомобильной дороги республиканского значения Тараз – Кайнар на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25114):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню.
6. В приказе исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 582 "Об использовании участка автомобильной дороги республиканского значения Шымкент – Кызылорда на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25113):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему перечню.
7. В приказе исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 583 "Об использовании участка автомобильной дороги республиканского значения Щучинск – Кокшетау на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25112):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему перечню.
8. В приказе исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 584 "Об использовании участка автомобильной дороги республиканского значения Астана – Павлодар на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25108):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему перечню.
9. В приказе исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 585 "Об использовании участка автомобильной дороги республиканского значения Шымкент – Тараз на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25110):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему перечню.

2-қосымша осы тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (жол учаскесін) ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 904 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18073 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Республикалық маңызы бар автомобиль жолының Тараз – Қайнар учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 10 қарашадағы № 581 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25114 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. "Республикалық маңызы бар автомобиль жолының Шымкент – Қызылорда учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 10 қарашадағы № 582 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25113 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
7. "Республикалық маңызы бар автомобиль жолының Щучинск – Көкшетау учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 10 қарашадағы № 583 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25112 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
8. "Республикалық маңызы бар автомобиль жолының Астана – Павлодар учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 10 қарашадағы № 584 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25108 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
9. "Республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Шымкент – Тараз" учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 10 қарашадағы № 585 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25110 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

10. В приказе исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 586 "Об использовании участка автомобильной дороги республиканского значения Конаев – Талдыкорган на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25109):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему перечню.

10. "Республикалық маңызы бар автомобиль жолының Қонаев – Талдықорған учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 10 қарашадағы № 586 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25109 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

11. В приказе исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 587 "Об использовании участка автомобильной дороги республиканского значения Шымкент – граница Республики Узбекистан (на Ташкент) на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25111):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему перечню.
Приложение 1 к перечню
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
от 26 марта 2015 года № 317
Ставки платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку)

11. "Республикалық маңызы бар автомобиль жолының Шымкент – Өзбекстан Республикасының шекарасы (Ташкентке) учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 10 қарашадағы № 587 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25111 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Тізбеге 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 26 наурыздағы
№ 317 бұйрығына
3 қосымша
Ақылы автомобиль жолы (учаскесі) бойынша жүріп өту үшін төлем мөлшерлемелері

Участок "Астана – Щучинск" км 18 + 772 – км 230 + 250 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а категории "Астана – Петропавловск, через Кокшетау":
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковые
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
Автобусы свыше 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью автопоезда до 10 т

І-а санатты "Көкшетау арқылы Астана – Петропавл" жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Астана – Щучинск" 18+772 км – 230+250 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
Р/с№
Аймақтар
Жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобус тар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі – тн) дейін жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобус тар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері
32 орын нан асатын автобустар және жүк көтергіштігі 10 тн дейін автопоездар

1,8087
1) абонентская плата - плата за проезд по платным участкам, установленная уполномоченным государственным органом в области автомобильных дорог, на определенный период времени для местных автотранспортных средств, зарегистрированных в населенных пунктах, прилегающих к платному участку при перемещении за пределами одного района в виде абонемента сроком на месяц или на год;
2) абонентская плата устанавливается для местного автотранспорта в зависимости от типа автотранспортного средства и грузоподъемности. Предусматриваются следующие виды абонементов:
на месяц (30 календарных дней):
Тип автотранспортного средства
Для
легковых
Для
автобусов до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Для
автобусов до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
Для
автобусов свыше 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью автопоезда до 10 т
Для
грузовых автомобили грузоподъемностью от 10 т до 15 т
Для грузовых автомобили грузоподъемностью свыше 15 т, в том числе с прицепами, седельные тягачи
1
2
3
4
5
6
7
Стоимость абонентской платы
не предусмотрен
2 МРП
4 МРП
6 МРП
8 МРП
10 МРП
на год (365 календарных дней):
Тип автотранспортного средства
Для
легковых
Для
Автобусов до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 т
Для
Автобусов до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
Для
Автобусов свыше 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью автопоезда до 10 т
для Грузовых автомобилей грузоподъемностью от 10 т до 15 т
для Грузовых автомобилей грузоподъемностью свыше 15 т, в том числе с прицепами, седельные тягачи
1
2
3
4
5
6
7
Стоимость абонентской платы
1 МРП
20 МРП
40 МРП
60 МРП
80 МРП
100 МРП

1,8087
1) абоненттік төлем - автомобиль жолдары саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген ақылы учаскелер бойынша жол жүру ақысы, ақылы учаскеге іргелес елді мекендерде тіркелген жергілікті автокөлік құралдары үшін белгілі бір уақыт кезеңіне абонемент түрінде бір ауданнан тыс жерде бір айға немесе бір жылға ауысқан кезде;
2) абоненттік төлем жергілікті көлік үшін көлік құралының түріне және жүк көтергіштігіне қарай белгіленеді. Абонементтердің мынадай түрлері көзделеді:
бір айға (күнтізбелік 30 күн):
Көлік түрі
Жеңіл автокөліктер үшін
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі - тн) дейін жүк автомобильдері үшін
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері үшін
32 орын нан асатын автобустар және жүк көтергіштігі 10 тн дейін автопоездар үшін
Жүк көтергіштігі 10 тн жоғары 15 тн дейінгі жүк автомобильдері үшін
Жүк көтергіштігі 15 тн жоғары, оның ішінде тіркелгіш және ершікті тартқыштар үшін
1
2
3
4
5
6
7
Абоненттік төлемнің құны
қарастырылмаған
2 АЕК
4 АЕК
6 АЕК
8 АЕК
10 АЕК
бір жылға (күнтізбелік 365 күн):
Көлік түрі
Жеңіл автокөліктер үшін
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі - тн) дейін жүк автомобильдері үшін
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері үшін
32 орын нан асатын автобустар және жүк көтергіштігі 10 тн дейін автопоездар үшін
Жүк көтергіштігі 10 тн жоғары 15 тн дейінгі жүк автомобильдері үшін
Жүк көтергіштігі 15 тн жоғары, оның ішінде тіркелгіш және ершікті тартқыштар үшін
1
2
3
4
5
6
7
Абоненттік төлемнің құны
1 АЕК
20 АЕК
40 АЕК
60 АЕК
80 АЕК
100 АЕК

3) зона – отрезок дороги платного участка, имеющий свою протяженность и определенную ставку платы за проезд в зависимости от грузоподъемности и типа автотранспортного средства;
4) предварительная оплата – денежные средства, зачисленные пользователем на лицевой счет или на счет государственного регистрационного номерного знака автотранспортного средства до въезда на платный участок, сумма, которой достаточна для оплаты проезда;
5) местный автотранспорт – автотранспортное средство, зарегистрированный в установленном порядке на административно-территориальной единице (район области), прилегающей к платному участку при перемещении за пределами одного района.
Приложение 2 к перечню
Приложение 2 к приказу
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
от 24 декабря 2018 года № 902
Ставки платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку)

3) аймақ – жүк көтергіштігі мен көлік құралының түріне байланысты өзінің ұзақтығы мен жол ақысының белгілі бір мөлшері бар ақылы учаскенің жол сегменті;
4) алдын-ала төлеу – ақылы учаскеге кіргенге дейін пайдаланушы дербес шотқа және/немесе мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісінің шотына есептеген ақшалай қаражат, оның сомасы жол ақысын төлеу үшін жеткілікті;
5) жергілікті автокөлік – бір аудан шегінен тыс қозғалу кезінде ақылы учаскесіне іргелес әкімшілік-аумақтық бірлікте (облыстың ауданы) белгіленген тәртіппен тіркелген көлік құралы.
Тізбеге 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 902 бұйрығына
2-қосымша
Ақылы автомобиль жолы (учаскесі) бойынша жүріп өту үшін төлем мөлшерлемелері

Участок "Астана – Темиртау" км 1291 + 335 – км 1425 + 422 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а категории "граница Российской Федерации (на Екатеринбург) – Алматы", через Костанай, Астана, Караганда:
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковые
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т

І-а санатты "Ресей Федерациясы шекарасы (Екатеринбургке) – Алматы" Қостанай, Астана, Қарағанды арқылы республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолының "Астана – Теміртау" 1291 + 335 км – 1425 + 422 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
Р/с№
Аймақтар
жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі – тн) дейін жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері

Участок "Алматы – Хоргос" км 25 + 800 – км 320 + 800 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-б категории "Алматы – Шелек – Хоргос":
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковые
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
Автобусы свыше 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью автопоезда до 10 т

І-б санатты "Алматы – Шелек – Қорғас" жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Алматы – Қорғас" 25 + 800 км – 320 + 800 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
Р/с№
Аймақтар
жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі - тн) дейін жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері
32 орын нан асатын автобустар және жүк көтергіштігі 10 тн дейін автопоездар

Участок "Алматы – Конаев" км 25 + 045 – км 67 + 000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а категории "Алматы – Усть-Каменогорск (с обходом Сарканд, Аягоз и подъездом к перевалу Мукры)":
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковые
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т

І-а санатты "Алматы – Өскемен (Сарқандтың, Аягөздің айналма жолдарымен және Мұқры шатқалының кiреберiсімен)" жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Алматы – Қонаев" 25 + 045 км – 67 + 000 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
Р/с№
Аймақтар
жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі - тн) дейін жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері

Участок "Тараз – Кайнар" км 238 – 475+525 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-б категории "Алматы – Ташкент – Термез":
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковые автомобили
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
Автобусы свыше 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью автопоезда до 10 т

І-б санатты "Алматы – Ташкент – Термез" республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының "Тараз – Қайнар" 238 км – 475+525 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
Р/с№
Аймақтар
жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі - тн) дейін жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері
32 орын нан асатын автобустар және жүк көтергіштігі 10 тн дейін автопоездар

Участок "Шымкент – Кызылорда" км 2252+000 – км 1805+500 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-б категории "граница Росcийской Федерации (на Самару) – Шымкент":
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковой транспорт
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т

І-б санатты "Ресей Федерациясының шекарасы (Самараға) – Шымкент" республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының "Шымкент – Қызылорда" 2252 + 000 км – 1805 + 500 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
Р/с№
Аймақтар
жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі - тн) дейін жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері

Участок "Щучинск – Кокшетау" км 230+250 – км 291+000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-б категории "Астана – Петропавловск", через Кокшетау:
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковые
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
Автобусы свыше 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью автопоезда до 10 т

I-б санатты "Астана – Петропавл", Көкшетау арқылы республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының "Щучинск – Көкшетау" 230 + 250 км - 291 + 000 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
Р/с№
Аймақтар
жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі - тн) дейін жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері
32 орын нан асатын автобустар және жүк көтергіштігі 10 тн дейін автопоездар

Участок "Астана – Павлодар" км 16+000 – км 1367+000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а категории "Астана – Ерейментау – Шидерты", автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а категории "Кызылорда – Павлодар – Успенка – граница Российской Федерации":
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковый транспорт
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)

І-а санатты "Астана – Ерейментау – Шідерті" республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын, І-а санатты "Қызылорда – Павлодар – Успенка – Ресей Федерациясының шекарасы" республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын "Астана – Павлодар" 16+000 км – 1367+000 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
Р/с№
Аймақтар
жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі - тн) дейін жүк автомобильдері

Участок "Шымкент – Тараз" км 674+000 – км 534+700 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения І-б категории "граница Республики Узбекистан (на Ташкент) – Шымкент – Тараз – Алматы – Хоргос через Кокпек, Коктал, Кайнар (с подъездами к границе Республики Казахстан и обходами Тараз, Кулан, перевал Кордай)":
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковые
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)

І-б санатты учаскесі Көкпек, Көктал, Қайнар арқылы өтетін "Өзбекстан Республикасының шекарасы – Шымкент – Тараз – Алматы – Қорғас (Қазақстан Республикасының шекарасына кіреберістермен және Тараз, Құлан, Қордай асуы айналма жолдарымен)" республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының "Шымкент – Тараз" 674 +000 км - 534+700 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
Р/с№
Аймақтар
жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі - тн) дейін жүк автомобильдері

Участок "Конаев – Талдыкорган" км 67+000 – км 253+000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения І-б категории "Алматы - Усть-Каменогорск - Шемонаиха - граница Российской Федераций (с обходом Сарканд, Аягоз и подъездом к перевалу Мукры)":
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковые
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)

I-б санатты "Алматы – Өскемен – Шемонайха – Ресей Федерациясының шекарасы (Сарқанд, Аягөз айналма жолдарымен және Мұқры шатқалына кіреберісімен)" республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының "Қонаев – Талдықорған" 67+000 км – 253+000 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
Р/с№
Аймақтар
жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі - тн) дейін жүк автомобильдері

Участок "Шымкент – граница Узбекистана (на Ташкент)" км 719 + 000 – км 803 + 000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-б категории "граница Республики Узбекистан (на Ташкент) – Шымкент – Тараз – Алматы- Хоргос через Кокпек, Коктал, Кайнар (с подъездами к границе Республики Казахстан и обходами Тараз, Кулан, перевал Кордай)":
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковые

I-б санатты "Өзбекстан Республикасының шекарасы (Ташкентке) – Шымкент – Тараз – Алматы – Қорғас" Көкпек, Көктал, Қайнар арқылы (Қазақстан Республикасы шекарасына кіреберістермен және Тараз, Құлан, Қордай асуы айналма жолдарының) республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының "Шымкент – Өзбекстан Республикасының шекарасы (Ташкентке)" 719+000 км – 803+000 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
Р/с№
Аймақтар
жеңіл автокөліктер