"Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласындағы төтенше жағдай кезінде сайлау заңнамасының қолданылу ерекшеліктері туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2012 жылғы 6 қаңтардағы № 1/153 қаулысының күшін жою туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2012 жылғы 11 қаңтардағы № 5/160 Қаулысы
«Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Конституциялық заңын Қазақстан Республикасының Конституциясына сәйкестігі тұрғысында тексеру туралы» Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің 2004 жылғы 9 сәуірдегі № 5 қаулысына түсіндірме беру туралы» Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің 2012 жылғы 6 қаңтардағы № 1 қосымша қаулысына Қазақстан Республикасы Президентінің қарсылықтарын Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің еңсере алмауына байланысты, «Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы» Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 12-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласындағы төтенше жағдай кезінде сайлау заңнамасының қолданылу ерекшеліктері туралы» Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2012 жылғы 6 қаңтардағы № 1/153 қаулысының күші жойылсын.
2. 2012 жылғы 15 қаңтарға тағайындалған, бесінші сайланатын Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісі депутаттарының кезектен тыс сайлауы мен Қазақстан Республикасы мәслихаттары депутаттарының кезекті сайлауы Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласында өткізіледі.
3. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2012 жылғы 6 қаңтардағы № 1/153 қаулысымен күші жойылған, Маңғыстау облысының тиісті сайлау комиссияларының Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласында сайлауды әзірлеу мен өткізу мәселелері жөніндегі шешімдері күшінде қалады деп есептелсін.
4. Осы қаулы бұқаралық ақпарат құралдарында жариялансын және Маңғыстау облыстық сайлау комиссиясына жіберілсін.
5. Маңғыстау облыстық сайлау комиссиясы осы қаулыны сайлаушылардың, аумақтық және округтік сайлау комиссияларының назарына жеткізсін.
6. Орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының хатшысы Б.С. Мелдешовке жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрағасы                                  Қ. Тұрғанқұлов
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
хатшысы                                    Б. Мелдешов

Об отмене постановления Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 6 января 2012 года № 1/153 "Об особенностях применения избирательного законодательства в условиях чрезвычайного положения в городе Жанаозен Мангистауской области"
Постановление Председателя Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 11 января 2012 года № 5/160
В связи с непреодолением Конституционным Советом Республики Казахстан возражений Президента Республики Казахстан на Дополнительное постановление Конституционного Совета Республики Казахстан от 6 января 2012 года № 1 "Об истолковании постановления Конституционного Совета Республики Казахстан от 9 апреля 2004 года № 5 "О проверке Конституционного закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" на соответствие Конституции Республики Казахстан", в соответствии со статьей 12 Конституционного закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 6 января 2012 года № 1/153 "Об особенностях применения избирательного законодательства в условиях чрезвычайного положения в городе Жанаозен Мангистауской области" отменить.
2. Внеочередные выборы депутатов Мажилиса Парламента Республики Казахстан пятого созыва и очередные выборы депутатов маслихатов Республики Казахстан, назначенные на 15 января 2012 года, в городе Жанаозен Мангистауской области проводятся.
3. Отмененные постановлением Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 6 января 2012 года № 1/153 решения соответствующих избирательных комиссий Мангистауской области по вопросам подготовки и проведения выборов в городе Жанаозен Мангистауской области считать действующими.
4. Опубликовать настоящее постановление в средствах массовой информации и направить Мангистауской областной избирательной комиссии.
5. Мангистауской областной избирательной комиссии довести настоящее постановление до сведения избирателей, территориальной и окружных избирательных комиссий.
6. Контроль за исполнением возложить на секретаря Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан Мельдешова Б.С.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Председатель
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан                       К. Турганкулов
Секретарь
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан                       Б. Мельдешов