"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңын күшiне енгiзу тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң қаулысы 1993 жылғы 21 қазан. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының 2004.07.09. N 593 Заңымен
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi қаулы етедi:
1. "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы  жарияланған күннен бастап күшiне енгiзiлсiн.
2. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
"Жануарлар дүниесiн қорғау және пайдалану туралы" 1981 жылғы 12-маусымдағы Қазақ КСР Заңы (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Ведомостары, 1981 ж., N 25; 1984 ж., N 36, 447-құжат);
"Жануарлар дүниесiн қорғау және пайдалану туралы" Қазақ КСР Заңын күшiне енгiзу тәртiбi туралы" 1981 жылғы 12 маусымдағы Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң қаулысы (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Ведомостары, 1981 ж., N 25).
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
- Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiн "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңымен сәйкестендiретiн болсын;
- 1994 жылғы 1 наурызға дейiн министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттер мен ведомстволардың "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңына қайшы келетiн қалыпты құжаттарын қайта қарап, күшiн жоюды қамтамасыз етсiн;
- 1994 жылғы 1 шiлдеге дейiн:
аң аулау және балық аулау объектiлерi болып табылатын, сирек кездесетiн және құрып кету қатерi төнген жануарлар түрлерiнiң тiзбесiн;
аң аулау және аңшылық шаруашылығын жүргiзу құқығын беру тәртiбiн, аңшылық шаруашылығын жүргiзу және аң аулау өндiрiсi туралы ереженi, Қазақстан Республикасы аумағында аң аулау ережелерiн;
балық және басқа су жануарларын кәсiпшiлiк аулауға құқық беру тәртiбiн, балық қорын қорғау және Қазақстан Республикасы су қоймаларында балық аулауды реттеу туралы ереженi;
жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттiк бақылау жөнiндегi арнайы уәкiлдiк берiлген органдар қызметкерiнiң жарғыларын;
жануарларды мемлекеттiк есепке алу және жануарлар дүниесiнiң мемлекеттiк жиынтық мәлiметiн (кадастрын) жүргiзу, зоологиялық жүйелi жинақтарды (коллекцияларды) жасау мен мемлекеттiк есепке алу тәртiбiн;
жануарлар дүниесiн пайдалану, сондай-ақ оны қорғау мен өсiмiн молайту нормативтерiн және олар үшiн төлем алу тәртiбiн;
жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы арнайы уәкiлдiк берiлген мемлекеттiк органдардың ведомстволық, өндiрiстiк және қоғамдық бақылау қызметтерiнiң арнаулы құралдар мен атыс қаруын сақтау, алып жүру және қолдану құқығы берiлген лауазымды адамдары тiзбесiн бекiтетiн болсын;

О порядке введения в действие Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"
Постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 21 октября 1993 года. Утратило силу - Законом РК от 9 июля 2004 г. N 593 (Z040593)
Верховный Совет Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ввести в действие Закон Республики Казахстан Z933300_  "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" со дня его опубликования.
2. Признать утратившими силу:
Закон Казахской ССР от 12 июня 1981 года "Об охране и использовании животного мира" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1981 г., N 25; 1984г., N 38, ст. 447);
Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 12 июня 1981 года "О порядке введения в действие Закона Казахской ССР "Об охране и использовании животного мира" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР 1981 г., N 25).
3. Кабинету Министров Республики Казахстан:
- привести решения Правительства Республики Казахстан в соответствие с Законом Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира";
- до 1 марта 1994 года обеспечить пересмотр и отмену министерствами, государственными комитетами и ведомствами их нормативных актов, противоречащих Закону Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира";
- до 1 июля 1994 года утвердить:
перечень видов животных, являющихся объектами охоты и рыболовства, редких и находящихся под угрозой исчезновения;
порядок предоставления права охоты и ведения охотничьего хозяйства, положение о ведении охотничьего хозяйства и производстве охоты, правила охоты на территории Республики Казахстан;
порядок предоставления права на промысловый лов рыбы и добывание водных животных, положение об охране рыбных запасов и регулировании рыболовства в водоемах Республики Казахстан;
уставы службы специально уполномоченных органов по государственному контролю в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
порядок государственного учета животных и ведения государственного кадастра животного мира, создания и государственного учета зоологических коллекций;
нормативы и порядок взимания платежей за пользование животным миром, а также за его охрану и воспроизводство;
перечень должностных лиц специально уполномоченных органов государственного контроля, служб ведомственного и производственного контроля в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, наделенных правом хранения, ношения и применения специальных средств и огнестрельного оружия;

- 1995 жылғы 1 қаңтарға дейiн Қазақстан Республикасы аумағында жануарларды мемлекеттiк есепке алуды ұйымдастырып, жануарлар дүниесiнiң жиынтық мәлiметiн жүргiзудi қамтамасыз етсiн.
4. Заңдар, заңдылық және құқық тәртiбi мәселелерi жөнiндегi комитет пен Экология мәселелерi және табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану жөнiндегi комитетке Қазақ КСР Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне, Қазақ КСР Қылмыстық кодексiне және "Қазақ КСР-iндегi айналадағы табиғи ортаны қорғау туралы" Қазақ КСР Заңына "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңынан туындайтын өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу туралы Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзiрлеп, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң қарауына енгiзу тапсырылсын.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Кеңесiнiң Төрағасы

- до 1 января 1995 года обеспечить организацию государственного учета животных и ведения государственного кадастра животного мира на территории Республики Казахстан.
4. Поручить Комитету по вопросам законодательства, законности и правопорядка и Комитету по вопросам экологии и рациональному использованию природных ресурсов обеспечить разработку и внести на рассмотрение Верховного Совета Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан о внесении изменений и дополнений в Кодекс Казахской ССР об административных правонарушениях, Уголовный кодекс Казахской ССР и Закон Казахской ССР "Об охране окружающей природной среды в Казахской ССР", вытекающие из Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Председатель
Верховного Совета Республики
Казахстан