Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сот Кеңесі Төрағасының 2025 жылғы 21 ақпандағы № 10-9/11 өкімі.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-2-бабының 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі туралы" Заңының 5-бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі аппаратының Сот оқуы және біліктілік емтиханын ұйымдастыру бөліміне осы өкімді Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы өкім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің Төрағасы
Д. Малахов
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесі
Төрағасының
2025 жылғы 21 ақпандағы
№ 10-9/11 өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдаудың осы қағидалары (бұдан әрі − Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Білім туралы" Заңының 5-2-бабының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясында (бұдан әрі – Академия) білім алушылардың контингентін қалыптастыру мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде, сондай-ақ оқу ақысын білім алушының өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен төлеу арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік білім беру тапсырысы аясында "Қазақстан Республикасы сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңында (бұдан әрі – Конституциялық заң) және осы Қағидалардың 13-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келетін Қазақстан Республикасының азаматтары оқи алады.
4. Мемлекеттік білім беру тапсырысы аясында оқуға түсетін мемлекеттік қызметшілер тұрақты негізде штаттық лауазымдарды атқаруға тиіс. Құжаттарды тапсыру сәтінде мемлекеттік білім беру тапсырысы аясында оқуға түсетін тұлғалар үшін оқудың және кейіннен жұмыспен өтеудің жиынтық мерзімдері заңнамада белгіленген зейнеткерлік жас шегінен аспауы тиіс.
5. Мемлекеттік білім беру тапсырысы аясында магистратурада оқу үшін, Конституциялық заңға сәйкес, Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі (бұдан әрі – Кеңес) тиісті жылға аудандық соттар судьяларының бос лауазымдарын ескере отырып, өңірлер бойынша квота белгілеуге құқылы. Өңірлер бойынша квота белгілеу тәртібін Жоғары Сот Кеңесі айқындайды.

Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан
Распоряжение Председателя Высшего Судебного Совета Республики Казахстан от 21 февраля 2025 года №10-9/11.
В соответствии подпунктом 5) статьи 5-2 Закона Республики Казахстан "Об образовании", подпунктом 10) пункта 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан":
1. Утвердить Правила приема на обучение в Академию правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Отделу судебного образования и организации квалификационного экзамена Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан обеспечить размещение настоящего распоряжения на официальном интернет-ресурсе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан.
3. Настоящее распоряжение вступает в силу со дня подписания.
Председатель
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
Д. Малахов
Приложение
к распоряжению Председателя
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
от 21 февраля 2025 г. №10-9/11
Правила приема на обучение в Академию правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила приема на обучение в Академию правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) статьи 5-2 Закона Республики Казахстан "Об образовании".
2. Формирование контингента обучающихся в Академии правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан (далее – Академия) осуществляется в рамках государственного образовательного заказа, а также посредством оплаты обучения за счет собственных средств обучающегося и (или) иных источников.
3. В рамках государственного образовательного заказа могут обучаться граждане Республики Казахстан, соответствующие требованиям, предусмотренным Конституционным законом Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" (далее – Конституционный закон) и пунктом 13 настоящих Правил.
4. Государственные служащие, поступающие в рамках государственного образовательного заказа, должны занимать штатные должности на постоянной основе. На момент подачи документов совокупные сроки обучения и последующей отработки для лиц, поступающих в рамках государственного образовательного заказа, не должны выходить за пределы установленного законодательством пенсионного возраста.
5. Для обучения в магистратуре в рамках государственного образовательного заказа согласно Конституционному закону Высший Судебный Совет Республики Казахстан (далее – Совет) вправе установить квоту по регионам с учетом имеющихся вакантных должностей судей районных судов на соответствующий год. Порядок установления квот по регионам определяется Высшим Судебным Советом.

6. Академияда оқуға жоғары заң білімінің кәсіби оқу бағдарламасын меңгерген Қазақстан Республикасының азаматтары қабылданады.
7. Академияда құжаттарды қабылдау, оқуға түсу емтихандарын өткізуді ұйымдастыру және оқуға қабылдау үшін қабылдау комиссиясы құрылады. Қабылдау комиссиясының құрамына Кеңес мүшесі, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының (бұдан әрі – Жоғарғы Сот), жергілікті соттардың судьялары, адвокаттық қоғамдастығы мен Академияның профессорлық-оқытушылық құрамының өкілдері кіреді. Қабылдау комиссиясының құрамын Кеңес Төрағасының келісімі бойынша Академия ректоры бекітеді.
8. Қабылдау комиссиясы туралы ережені Кеңес Төрағасының келісімі бойынша Академия ректоры бекітеді.
9. Құжаттарды қабылдау жыл сайын 1 маусым мен 29 шілде (қоса алғанда) аралығында жұмыс күндері жүзеге асырылады.
10. Оқуға түсу емтихандары 5-22 тамыз аралығында, оқуға қабылдау 25 тамызына (қоса алғанда) дейін жүзеге асырылады.
11. "Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Академияның қабылдау комиссиясы (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Магистратураға "7М042 – Құқық" кадрларды даярлау бағыты бойынша бір жылдық оқу мерзіміне қабылданады.
13. Магистратураға оқуға түсуші тұлғаларға мынадай талаптар қойылады:
1) құжаттарды қабылдау аяқталған сәтте жиырма тоғыз жасқа толуы;
2) жоғары заң білімінің болуы;
3) құжаттарды қабылдау аяқталған сәтте заң мамандығы бойынша кемінде бес жыл жұмыс өтілінің болуы.
Өңірлік квота бойынша оқуға түсетін адамдар үшін құжаттарды қабылдау аяқталған сәтте осы өңірде заң мамандығы бойынша кемінде төрт жыл жұмыс өтілі болуы тиіс.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін магистратураға түсетін жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы не қолма-қол жүгіне алады.
15. Қолма-қол жүгінген кезде көрсетілетін қызмет алушы көрсетілетін қызмет берушіге осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі – Өтініш) және мына құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
2) жоғары білім туралы құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (құжаттың қосымшасымен бірге);
3) мемлекеттік қызметшілер болып табылатын тұлғаларға – осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша басшының қолы қойылған жұмыс орнынан жолдама (бұдан әрі – Жолдама);

6. На обучение в Академию принимаются граждане Республики Казахстан, освоившие профессиональные учебные программы высшего юридического образования.
7. Для приема документов, организации проведения вступительных экзаменов и зачисления в Академию создается приемная комиссия. В состав приемной комиссии входят член Совета, судьи Верховного Суда Республики Казахстан (далее – Верховный Суд), местных судов, представители адвокатского сообщества и профессорско-преподавательского состава Академии. Состав приемной комиссии утверждается ректором Академии по согласованию с Председателем Совета.
8. Положение о приемной комиссии утверждается ректором Академии по согласованию с Председателем Совета.
9. Прием документов осуществляется ежегодно с 1 июня по 29 июля (включительно) в рабочие дни.
10. Вступительные экзамены проводятся с 5 по 22 августа, зачисление осуществляется до 25 августа (включительно).
11. Государственная услуга "Прием документов на обучение в Академию правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается приемной комиссией Академии (далее – услугодатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Прием в магистратуру осуществляется по направлению подготовки кадров "7М042 – Право" со сроком обучения один год.
13. К лицам, поступающим в магистратуру, предъявляются следующие требования:
1) достижение на момент окончания приема документов возраста двадцати девяти лет;
2) наличие высшего юридического образования;
3) наличие на момент окончания приема документов стажа работы по юридической профессии не менее пяти лет.
Для лиц, поступающих по региональной квоте наличие на момент окончания приема документов стажа работы по юридической профессии не менее четырех лет в данном регионе.
14. Для получения государственной услуги физическое лицо, поступающее в магистратуру (далее – услугополучатель), может обратиться к услугодателю через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) либо нарочно.
15. В случае обращения нарочно услугополучатель представляет услугодателю заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Заявление) и следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
2) документ о высшем образовании либо электронный документ из сервиса цифровых документов (вместе с приложением к документу);
3) направление с места работы, подписанное руководителем по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Направление) – для лиц, являющихся государственными служащими;

4) мемлекеттік қызметші болып табылатын адамдар үшін – заң кәсібі бойынша жұмыс өтілі көрсетілген жұмыс орнынан анықтама; өңірлік квота бойынша түсетін адамдар және мемлекеттік қызметші болып табылмайтын адамдар үшін – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң кәсібі бойынша еңбек қызметін растайтын құжат;
5) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ- 175/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 175/2020 бұйрық) 075/У нысанындағы медициналық анықтама.
Шетелдік білім беру ұйымдары берген білім туралы құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен танылуы тиіс. Шет тілінде ұсынылған құжаттардың нотариалдық куәландырылған мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасы болуы қажет.
Портал арқылы "жеке кабинетте" жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық Өтініш;
2) жоғары білім туралы құжаттың (құжаттың қосымшасымен бірге) электрондық көшірмесі;
3) мемлекеттік қызметшілер болып табылатын тұлғаларға – жолдаманың электрондық көшірмесі;
4) мемлекеттік қызметшілер болып табылатын тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтаманың электрондық көшірмесі; мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын түсуші тұлғаларға – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) № 175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/У нысандағы медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі.
Электронды түрде берілетін құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, көрсету нәтижесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтер осы Қағидалардың 3-қосымшасында белгіленген.
16. Өтініштер құжаттармен бірге қолма-қол берілген кезде көрсетілетін қызметті беруші 30 минут ішінде:
осы Қағидалардың 15-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
ұсынылған жоғары заң білімі туралы құжаттың көшірмесін (құжатқа қосымшамен бірге) көшіріп алады, содан кейін түпнұсқасын қайтарады;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және/немесе қолданылу мерзімі өткен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелерін қайтарады және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат (бұдан әрі – бас тарту туралы қолхат) береді;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдау туралы қолхат (бұдан әрі – қабылдау туралы қолхат) береді.
Портал арқылы құжаттармен өтініштер түскен кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
Әрі қарай, көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде:
осы Қағидалардың 15-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды өңдейді және толықтығын тексереді;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған және/немесе құжаттардың қолданылу мерзімі өтіп кеткен жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" бір жұмыс күні ішінде құжаттарды талаптарға сәйкес келтіру қажеттігі туралы хабарлайды;
хабарламада көрсетілген сәйкессіздіктер жойылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзім өткеннен кейін бір жұмыс күні ішінде құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты қалыптастырады және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жібереді;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған және олар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатты қалыптастырады және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жібереді.

4) справку с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии – для лиц, являющихся государственными служащими; документ, подтверждающий трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан – для лиц, поступающих по региональной квоте и лиц, не являющихся государственными служащими;
5) медицинскую справку формы 075/У, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21579) (далее – Приказ № 175/2020).
Документы об образовании, выданные зарубежными организациями образования, должны быть признаны в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан. Документы на иностранном языке представляются вместе с нотариально заверенным переводом на государственный или русский язык.
В случае обращения через портал в "личном кабинете" услугополучатель предоставляет:
1) электронное Заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) электронная копия документа о высшем образовании (вместе с приложением к документу);
3) электронная копия направления – для лиц, являющихся государственными служащими;
4) электронная копия справки с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии – для лиц, являющихся государственными служащими; электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством – для лиц, не являющихся государственными служащими;
5) электронная копия медицинской справки формы 075/У, утвержденной Приказом № 175/2020.
Документы, подаваемые в электронном виде, удостоверяются электронной цифровой подписью в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, установлены в приложении 3 к настоящим Правилам.
16. При подаче заявления с документами нарочно услугодатель в течение 30 минут:
проверяет полноту представленных документов в соответствии с пунктом 15 настоящих Правил;
воспроизводит копию предоставленного документа о высшем юридическом образовании (вместе с приложением к документу), после чего возвращает оригинал;
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и/или с истекшим сроком действия, услугодатель возвращает оригиналы и копии документов и выдает расписку о мотивированном отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – расписка об отказе);
в случае предоставления услугополучателем полного пакета документов выдает расписку о приеме документов по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – расписка о приеме).
При поступлении заявлений с документами через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Далее услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня:
обрабатывает и проверяет полноту представленных документов в соответствии с пунктом 15 настоящих Правил;
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и/или с истекшим сроком действия уведомляет услугополучателя посредством его "личного кабинета" на портале о необходимости приведения документов в течение одного рабочего дня в соответствие с требованиями;
при неустранении указанных в уведомлении несоответствий услугодатель в течение одного рабочего дня после истечения указанного срока формирует и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале расписку об отказе в приеме документов;
в случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, и соответствии их требованиям настоящих Правил формирует и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале расписку о приеме документов.

17. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына, Бірыңғай байланыс орталығына осындай өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты тиісті нормативтік құқықтық акт әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы ақпарат көрсетілетін қызметті алушыға оның Бірыңғай байланыс орталығына және (немесе) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш жасаған кезінде ұсынылады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы мәліметтердің (мәліметтердің) дәл еместігін анықтау;
2) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартуы.
Оқуға түсуші тұлғалардың көрінеу жалған ақпарат пен жалған құжаттарды ұсынуы оларды түсу емтиханының барлық кезеңдеріне қатысудан шеттетуге, сондай-ақ оқу процесінде Академиядан шығаруға негіз болып табылады.
19. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Академияның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда шағым Академия ректорының атына беріледі, ол шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің аппаратына (бұдан әрі – Аппарат) жолдайды.
Шағымды Аппарат "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға тиіс.
Бұл ретте Академия, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды Аппаратқа жібермейді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

17. Услугодатель обеспечивает внесение в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг данных о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила услугодатель направляет оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в Единый контакт-центр информацию о таких изменениях и (или) дополнениях в течение 10 (десяти) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.
Информация о стадии оказания государственной услуги предоставляется услугополучателю при его обращении в Единый контакт-центр и (или) к услугодателю.
18. Основаниями для отказа в оказании государственных услуг являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
Предоставление поступающими лицами заведомо ложной информации и недостоверных документов является основанием для их отстранения от участия всех этапах вступительного экзамена, а также исключения из Академии в процессе обучения.
19. В случае обжалования поступающим лицом решений, действий (бездействия) Академии и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя ректора Академии, который не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан (далее – Аппарат).
Жалоба подлежит рассмотрению Аппаратом в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных услугах".
При этом Академия, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не направляет жалобу в Аппарат, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

3. Түсу емтихандарын өткізу тәртібі
20. Түсу емтихандарын өткізу кезеңіне емтихан комиссиясы құрылады.
Емтихан комиссиясы бес адамнан құрылады, оның құрамына Кеңес мүшесі, Жоғарғы және жергілікті соттардың судьялары, адвокат немесе заң консультанты, сондай-ақ Академия оқытушысы кіреді.
Комиссияның құрамы, Кеңес Төрағасының келісімі бойынша, Академия ректорының бұйрығымен бекітіледі.
21. Магистратураға оқуға түсуші тұлғалар мамандық бойынша түсу емтиханын тапсырады.
22. Мамандық бойынша түсу емтиханы үш кезеңнен тұрады:
1) Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ұлттық тестілеу орталығының базасында өткізілетін кешенді тестілеу;
2) кейс (жағдаяттық тапсырма) шешу;
Емтихан билеті азаматтық және азаматтық процестік құқық, қылмыстық және қылмыстық-процестік құқық, әкімшілік рәсімдік-процестік құқық, сондай-ақ әкімшілік-деликтік құқық және процесс бойынша жағдаяттық есептерді қамтиды;
3) эссе жазу.
Кейс (жағдаяттық тапсырма) шешу және эссе жазу Академияда компьютерлік тәсілмен жүзеге асырылады.
23. Кешенді тестілеу кезеңінде бейінді магистратура бойынша Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17650 болып тіркелген) жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларымен белгіленген шекті балды жинаған адамдар кейсті шешуге жіберіледі.
Кейс шешу кезеңінде кем дегенде 60 балл алған тұлғалар эссе жазуға жіберіледі.
Эссе жазу кезеңінде кемінде 60 балл алған тұлғалар конкурсқа қатысуға жіберіледі.
Конкурс үшін балдарды есептеу кезінде түсу емтиханының барлық үш кезеңінің нәтижелері бойынша балдар жинақталады.
Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде және білім алушының өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсетін тұлғалар үшін конкурс бөлек өткізіледі.
24.Түсу емтихандарын қайта тапсыруға рұқсат етілмейді.
25. Мамандық бойынша түсу емтиханының екінші және үшінші кезеңдері бойынша даулы мәселелерді шешу үшін Академияның апелляциялық комиссиясы (бұдан әрі – апелляциялық комиссия) құрылады. Апелляциялық комиссияның құрамы Кеңес Төрағасымен келісіле отырып, Академия ректорымен бекітіледі.
Апелляциялық комиссиясы туралы ереже Кеңес Төрағасымен келісу арқылы Академия ректорымен бекітіледі.
Түсу емтиханының бірінші кезеңі бойынша апелляцияға өтініштерді қабылдау бейінді магистратура бойынша Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 8 мамырдағы № 190 бұйрығымен бекітілген Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18657 болып тіркелген) белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.

3. Порядок проведения вступительных экзаменов
20. На период проведения вступительных экзаменов создается экзаменационная комиссия.
Экзаменационная комиссия формируется в количестве пяти человек, в состав которой входят член Совета, судьи Верховного Суда, местных судов, адвокат или юридический консультант, а также преподаватель Академии.
Состав комиссии утверждается приказом ректора Академии по согласованию с Председателем Совета.
21. Лица, поступающие в магистратуру, сдают вступительный экзамен по специальности.
22. Вступительный экзамен по специальности включает три этапа:
1) комплексное тестирование, которое проводится на базе Национального центра тестирования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан;
2) решение кейса (ситуационной задачи).
Экзаменационный билет содержит ситуационные задачи по гражданскому и гражданскому процессуальному праву, уголовному и уголовно-процессуальному праву, административному процедурно-процессуальному праву, а также административно-деликтному праву и процессу;
3) написание эссе.
Решение кейса (ситуационной задачи) и написание эссе осуществляются в Академии компьютерным способом.
23. Лица, набравшие на этапе комплексного тестирования пороговый балл, установленный Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы послевузовского образования, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17650), допускаются к решению кейса.
Лица, получившие на этапе решения кейса не менее 60 баллов, допускаются к написанию эссе.
Лица, получившие на этапе написания эссе не менее 60 баллов, допускаются к участию в конкурсе.
При подсчете баллов для конкурса суммируются баллы по результатам всех трех этапов вступительного экзамена.
Для лиц, поступающих в рамках государственного заказа и за счет собственных средств обучающегося и (или) иных источников, конкурс проводится раздельно.
24. Пересдача вступительных экзаменов не допускается.
25. Для разрешения спорных вопросов по второму и третьему этапам вступительного экзамена по специальности создается апелляционная комиссия Академии (далее – апелляционная комиссия). Состав апелляционной комиссии утверждается ректором Академии по согласованию с Председателем Совета.
Положение об апелляционной комиссии утверждается ректором Академии по согласованию с Председателем Совета.
Прием заявлений на апелляцию по первому этапу вступительного экзамена осуществляется в порядке, установленном Правилами проведения комплексного тестирования, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 мая 2019 года № 190 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18657).

26. Мамандығы бойынша түсу емтиханының екінші және үшінші кезеңдерінің нәтижелерімен келіспеген оқуға түсетін адам келіспеу себептерін негіздей отырып, Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясының апелляциялық комиссиясы туралы Ережеде көзделген тәртіппен апелляциялық комиссияға өтініш береді.
27. Апелляцияға берiлетiн өтiнiш апелляциялық комиссия төрағасының атына жазылады. Емтихан материалдарының мазмұны бойынша өтiнiштер түсу емтиханының нәтижелерi жарияланғаннан кейiнгі келесi күнi сағат 13:00-ге дейiн қабылданады және апелляциялық комиссияға өтініш берілген күннен бастап бір күн ішінде қарастырылады.
28. Апелляциялық комиссияның шешімі комиссия мүшелерінің көпшілік дауысымен қабылданады. Дауыс саны тең болған жағдайда, комиссия төрағасының дауысы шешуші болады. Апелляциялық комиссияның жұмысы комиссия төрағасы мен барлық мүшелері қол қойған хаттамамен ресімделеді.
4. Магистратураға оқуға қабылдау тәртібі
29. Мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде оқуға түсетін тұлғалар үшін магистранттар қатарына қабылдау мамандық бойынша түсу емтиханының үш кезеңі балдарының қосындысы бойынша конкурстық негізде бөлек: өңірлік квота бойынша және жалпы тәртіппен жүзеге асырылады.
Өңірлік квота бойынша конкурс қорытындылары нәтижесінде бос орындар қалған жағдайда, бұл орындар жалпы тәртіппен конкурстық негізде қайта бөлінеді.
Өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен оқуға түсетін тұлғалар үшін магистранттар қатарына қабылдау мамандық бойынша түсу емтиханының үш кезеңі балдарының қосындысы бойынша конкурстық негізде жүзеге асырылады.
Түсу емтиханының екінші және үшінші кезеңдерін – кейс шешімі және эссе жазу – бағалау өлшемшарттары Кеңес Төрағасының келісімі бойынша Академия ректоры бекітетін Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясында мамандығы бойынша емтихан комиссиясы және түсу емтиханын өткізуді ұйымдастыру туралы Ережесімен айқындалады.
30. Мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаны магистратураға қабылдау кезінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес оқуға қабылданатын тұлға, Академия және тұлғаны оқуға жіберген ұйым арасында үш жақты шарт жасалады.
Мемлекеттік білім беру тапсырыс шеңберінде мемлекеттік қызметші болып табылмайтын тұлғаны, сондай-ақ өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсетін тұлғаны магистратураға қабылдау кезінде осы Қағидалардың 7 және 8-қосымшаларына сәйкес қабылданатын тұлға мен Академия арасында екі жақты шарт жасалады.

26. Поступающее на обучение лицо, не согласное с результатами второго и третьего этапов вступительного экзамена по специальности, подает заявление в апелляционную комиссию в порядке, предусмотренном Положением об апелляционной комиссии Академии правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан, с обоснованием причин несогласия.
27. Заявление на апелляцию подается на имя председателя апелляционной комиссии. Апелляционные заявления по содержанию экзаменационных материалов принимаются до 13.00 часов дня, следующего за днем объявления результатов вступительного экзамена, и рассматриваются апелляционной комиссией в течение одного дня со дня подачи заявления.
28. Решения апелляционной комиссии принимаются большинством голосов от общего числа членов комиссии. В случае равенства голосов, голос председателя комиссии является решающим. Работа апелляционной комиссии оформляется протоколом, подписываемым председателем и всеми членами комиссии.
4. Порядок зачисления в магистратуру
29. Для лиц, поступающих в рамках государственного образовательного заказа, зачисление в число магистрантов осуществляется на конкурсной основе по сумме баллов трех этапов вступительного экзамена по специальности раздельно: по региональной квоте и в общем порядке.
В случае наличия вакантных мест, образовавшихся по итогам конкурса по региональной квоте, данные места перераспределяются на конкурсной основе в общем порядке.
Для лиц, поступающих за счет собственных средств и (или) иных источников, зачисление в число магистрантов осуществляется на конкурсной основе по сумме баллов трех этапов вступительного экзамена по специальности.
Критерии оценивания второго и третьего этапов вступительного экзамена – решение кейса и написание эссе – определяются Положением об экзаменационной комиссии и организации проведения вступительного экзамена по специальности в Академии правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан, которое утверждается ректором Академии по согласованию с Председателем Совета.
30. При зачислении в магистратуру в рамках государственного образовательного заказа лица, являющегося государственным служащим, заключается трехсторонний договор между зачисляемым лицом, Академией и организацией, направившей лицо на обучение, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
При зачислении в магистратуру в рамках государственного образовательного заказа лица, не являющегося государственным служащим, а также лица, поступающего за счет собственных средств и (или) иных источников, заключается двухсторонний договор между зачисляемым лицом и Академией соответственно приложениям 7 и 8 к настоящим Правилам.

31. Мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде конкурстық негізде қабылданбаған тұлғалар қосымша өтініш берген жағдайда өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен оқуға қабылдау үшін конкурсқа қатысуға өтініш беруге құқылы.
32. Қабылдау комиссиясының хаттамасы негізінде Академия ректоры магистратураға қабылдау туралы бұйрық шығарады.
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясына оқуға қабылдау
Қағидаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясының ректорына
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
____________тұратын (тұрақты тұратын мекенжайды көрсету)
Төлқұжат деректері немесе жеке куәліктің мәліметтері_____________
Өтініш
"7М042 – Құқық" кадрларды даярлау бағыты бойынша 1 жыл оқу мерзіміндегі (күндізгі оқу нысаны бойынша) магистратураға оқуға түсу үшін түсу емтихандарына жіберуіңізді сұраймын.
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:
1. Жұмыс орны _____________________________________________
2. Лауазымы _______________________________________________
3. Жалпы      жұмыс      өтілі ____, оның ішінде заң мамандығы бойынша өтілі _______.
4. Телефон нөмірлері: қызметтік :_______________үй_________________;
ұялы_________________байланыс _____________
5. Электрондық мекен-жайы: жеке       ұжымдық
6. Мамандық бойынша түсу емтиханын тапсыру тілі: қазақ немесе орыс тілі (қажеттісінің астын сызу керек)
7. Оқу:
мемлекеттік тапсырыс шеңберінде жалпы тәртіппен;
өңірді көрсете отырып, өңірлік квота бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде;
өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен (керегінің астын сызу керек).
Кез келген мен ұсынған мәліметтер, бұрмалаушылықтар мен дәлсіздіктер түсу емтихандарына жіберуден бас тартуға немесе Академияның оқыту процесінен шығарып тастауға негіз болуы мүмкін екендігі жөнінде хабардармын.
Академияға қабылдау Қағидаларының талаптарымен таныстым және оларды сақтауға міндеттенемін.
Осымен "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
" " __________20_____ж. _________________________
"қолы"
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясына оқуға қабылдау
Қағидаларына 2-қосымша
Нысан
(фирмалық бланкте
толтырылады)
Жолдама
__________________________________________________________________________
(қызметшіні оқуға жіберген мемлекеттік органның атауы көрсетіледі)

31. Лица, не зачисленные на конкурсной основе в рамках государственного образовательного заказа, в случае подачи дополнительного заявления могут быть зачислены на обучение за счет собственных средств и (или) иных источников.
32. На основании протокольного решения приемной комиссии ректор Академии издает приказ о зачислении в магистратуру.
Приложение 1
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия при
Высшем Судебном Совете
Республике Казахстан
Ректору
Академии правосудия при
Высшем Судебном Совете
Республики Казахстан
от ____________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
проживающего (ей)____________________________________________________
(указать адрес постоянного местожительства)
Данные паспорта или удостоверения личности ____________________________
Заявление
Прошу допустить меня к вступительным экзаменам для поступления в магистратуру по направлению подготовки кадров "7М042 – Право" со сроком обучения 1 год (по очной форме обучения).
О себе сообщаю следующие сведения:
1. Место работы____________________________________________________
2. Должность_______________________________________________________
3. Общий стаж работы __________, из них юридический стаж _____________________
4. Номера телефонов: служебный ____________ домашний _____________________; мобильный__________________ контактный ____________
5. Электронный адрес: личный _________________ организации ________________
6. Язык сдачи вступительных экзаменов по специальности:
казахский или русский (нужное подчеркнуть)
7. Обучение:
в рамках государственного заказа в общем порядке;
в рамках государственного заказа по региональной квоте с указанием региона;
за счет собственных средств и (или) иных источников (нужное подчеркнуть).
Я проинформирован(-а) и согласен(-на) с тем, что любые искажения и неточности в представленных мною сведениях могут служить основанием для отказа в допуске к вступительным экзаменам или исключения из Академии в процессе обучения.
Ознакомлен(-а) с требованиями Правил приема в Академии и обязуюсь их соблюдать.
Настоящим я даю согласие на сбор и обработку персональных данных в соответствии с Законом РК "О персональных данных и их защите".
"__"____20__г. _____________
"подпись"
Приложение 2
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия при
Высшем Судебном Совете
Республике Казахстан
Форма
(заполняется на фирменном бланке)
Направление
_______________________________________________________________________________
(наименование государственного органа, направляющего работника на обучение)

оқуға түсушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) лауазымы) бір жыл мерзімге "7М042 – Құқық" кадрларды даярлау бағыты бойынша магистратурада оқуға жіберіледі.
_______________ ____________ ______________________________________
лауазымы қолы (ҚР заңнамасына сәйкес тағайындау құқығына
ие тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясына оқуға қабылдау
Қағидаларына 3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясы" Республикандық мемлекеттік мекемесі
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің ұсыну тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші);
2) www. egov.kz электрондық үкімет веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі:
көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүгінген кезде – 30 (отыз) минут;
портал арқылы жүгінген кезде – 1 (бір) жұмыс күні.
Қызмет берушіге жүгінген кезде күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 30 (отыз) минут.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (жартылай автоматтандырылған) және / немесе қағаз түрінде.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат немесе құжаттарды қабылдаудан дәлелді бас тарту туралы қолхат.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынудың нысаны: электронды және/немесе қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызмет берушінің талап етілмеген құжаттарды сақтау шарттары: көзделген мерзімдерде қызмет алушымен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу бойынша өтініш жасамаған жағдайда көрсетілетін қызмет беруші қызмет алушы оны алғанға дейін қабылдау орнында сақталуын қамтамасыз етеді.
6.
Мемлекеттік қызметтерді көрсеткені үшін көрсетілетін қызметті алушыға төлемақы алудың мөлшері және Қазақстан Республикасының заннамасымен көзделген жағдайда оны алудың тәсілдері
Тегін
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес, демалыстар мен мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен жұма аралығында сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін беру жұмыс кестесіне сәйкес, кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;

направляет на обучение в магистратуру по направлению подготовки кадров "7M042-Право" со
сроком обучения один год (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность поступающего.
__________________      ____________________      ______________________________
должность                   подпись                  (ФИО должностного лица,
имеющего право назначения на
должность в соответствии
с законодательством РК)
Приложение 3
к Правилам приема на обучение в
Академию правосудия
при Высшем Судебном Совете
Республике Казахстан
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Прием документов на обучение в Академию правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное учреждение "Академия правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан".
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Академию правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан (далее – услугодатель);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания услуги:
при обращении через услугодателя – 30 (тридцать) минут; при обращении через портал – 1 (один) рабочий день.
Максимально допустимое время ожидания при обращении к услугодателю – до 15 (пятнадцать) минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя при обращении к услугодателю – 30 (тридцать) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная ( частично автоматизированная) и/или бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Расписка о приеме документов либо расписка о мотивированном отказе в приеме документов.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и/или бумажная.
Условие хранения услугодателем невостребованных документов: при необращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок услугодатель обеспечивает их хранение по месту приема до получения услугополучателем.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и обьектов информации
1) услугодателя - с понедельника по пятницу с 09.00 до
18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в соответствии с графиком работы, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) порталдың – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, Еңбек кодексіне және Мерекелер туралы заңға сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің https://sta.edu.kz/, интернет-ресурсында, "Сот төрелігі академиясы" бөлімінде орналастырылған.
8.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) Өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3) жоғары білім туралы құжат (құжаттың қосымшасымен бірге), (сәйкестендіру үшін ұсынылады, көрсетілетін қызметті берушінің қабылдау комиссиясының техникалық хатшысы көшірмесін алып, түпнұсқасын қызмет алушыға қайтарады) немесе цифрлық құжаттар сервисінен құжат;
4) мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға – Жолдама;
5) мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтама;
мемлекеттік қызметші болып табылмайтын тұлғаларға – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжат;
6) № 175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/У нысандағы медициналық анықтама.
Портал арқылы жүгінген кезде:
1) қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық Өтініш;
2) жоғары білім туралы құжаттың электрондық көшірмесі немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (құжаттың қосымшасымен бірге);
3) мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға – Жолдаманың электрондық көшірмесі;
4) мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтаманың электрондық көшірмесі;
мемлекеттік қызметші болып табылмайтын тұлғаларға – еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) № 175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/У нысандағы медициналық анықтаманың электронды көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз

2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя: https://sta.edu.kz/, раздел "Академия правосудия".
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя к услугодателю:
1) Заявление;
2) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
3) документ о высшем образовании (вместе с приложением к документу), (представляется для идентификации, технический секретарь приемной комиссии услугодателя воспроизводит копию, после чего возвращает его оригинал услугополучателю) либо документ из сервиса цифровых документов;
4) Направление – для лиц, являющихся государственными служащими;
5) справка с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии – для лиц, являющихся государственными служащими;
документ, подтверждающий трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, – для лиц, не являющихся государственными служащими;
6) медицинская справка формы 075/У, утвержденной приказом № 175/2020.
При обращении через портал:
1) электронное Заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронная копия документа о высшем образовании либо документ из сервиса цифровых документов (вместе с приложением к документу);
3) электронная копия Направления – для лиц, являющихся государственными служащими;
4) электронная копия справки с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии – для лиц, являющихся государственными служащими;
для лиц, не являющихся государственными служащими – электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством;
5) электронная копия медицинской справки формы 075/У, утвержденной приказом № 175/2020.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажет ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартуы.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Құжаттарды қабылдау жыл сайын 1 маусым мен 29 шілде (қоса алғанда) аралығында жұмыс күндері жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда ЭЦҚ болған жағдайда алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинет" қашықтан кіру жүйесі арқылы, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс-орталығының телефоны арқылы ала алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөнінде қызмет алушы 1414, 8 800 080 77 77 Бірыңғай байланыс-орталығына хабарласа алады.
Цифрлық құжаттар сервисі электрондық үкіметтің мобильді қосымшасында авторланған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін ЭЦҚ немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, электрондық үкіметтің мобильді қосымшасында авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өту және қажетті құжатты таңдау керек.
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясына оқуға қабылдау
Қағидаларына 4-қосымша
Нысан
____________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда)
____________________________
тұрғылықты мекенжайы
Құжаттарды қабылдаудан дәлелді бас тарту туралы қолхат
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызметтер туралы" Заңының 19-1 бабын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясы "Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академияда оқуға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету үшін құжаттарды қабылдаудан (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) мыналарға байланысты бас тартады:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынылған құжаттардың және (немесе) олардағы мәліметтердің (ақпараттың) жалғандығын анықтау;

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Прием документов осуществляется ежегодно с 1 июня по 29 июля (включительно) в рабочие дни.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при наличии ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также по телефону Единого контакт- центра по вопросам оказания государственных услуг.
По вопросам оказания государственной услуги услугополучатель может обратиться в Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 77 77.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении электронного правительства.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении электронного правительства с использованием ЭЦП или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 4
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия
при Высшем Судебном Совете
Республике Казахстан
Форма
__________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________
адрес проживания
Расписка о мотивированном отказе в приеме документов
Руководствуясь статьей 19-1 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", Академия правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги "Прием документов на обучение в Академию правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан" (далее – государственная услуга), ввиду:
1) установления недостоверности документов, представленных для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2) ұсынылған материалдар, мәліметтер мен ақпараттар мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
Себебін көрсете отырып, жалған (жарамсыз) (соның ішінде жарамдылық мерзімі өткен) құжаттардың атауы:
1.___________________;
2.___________________.
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін материалдар, мәліметтер және ақпараттар (соның ішінде толық емес ұсынылған құжаттардың) атауы:
1.____________________;
2.____________________;
Осы қолхат 2 данада, әр тарап үшін бір данадан жасалды
Берді: көрсетілетін қызметті берушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
қолы________________________________________
Алды: көрсетілетін қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
көрсетілетін қызметті берушінің қолы_________________________________
20____жылы "_________"____________________________
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясына оқуға қабылдау
Қағидаларына
5-қосымша
Нысан
____________________________
(үміткердің тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда)
Құжаттарды қабылдау жөніндегі қолхат
1. Өтініш;
2. Жоғары білім туралы құжаттың (құжаттың қосымшасымен бірге) көшірмесі;
3. Басшы қол қойған, жұмыс орнынан жолдама (мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға);
4. Жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтама (мемлекеттік қызметші болып табылатын тұлғаларға) / Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжат (мемлекеттік қызметші болып табылмайтын тұлғаларға);
5. 075/У нысандағы медициналық анықтама.
Құжаттарды тапсырдым Құжаттарды қабылдадым
"___" __________20      жыл      "___" __________20__ жыл
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясына оқуға қабылдау
Қағидаларына
6-қосымша
Мемлекеттік қызметшілер болып табылатын тұлғалар үшін жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасы бойынша мемлекеттік білім беру тапсырыс аясында білім беру қызметін көрсету
№ __________ ШАРТЫ
Астана қ. "_______" _____________20______ ж.
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі Академиясы" республикалық мемлекеттік мекеме, бұдан әрі "Академия", Жарғы негізінде әрекет ететін Ректор__________________, бір тараптан, Қазақстан Республикасының азаматы
Аты-жөні
жеке куәлігі №__________________________________________, _________ж. берілген бұдан әрі "Магистрант", басқа тараптан, және
________________________________________________________________________
оқуға жіберген ұйымның атауы
басшысы____________________________________________________________, бұдан әрі "Жұмыс беруші", үшінші тараптан, әрі қарай бірге Тараптар деп аталатын, төмендегілер туралы осы шартты жасады:

2) несоответствия представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Наименование недостоверных (недействительных) документов (в том числе истекшим сроком действия) с указанием причин:
1. ___________________________________________________________;
2. ___________________________________________________________.
Наименование материалов, данных и сведений, не соответствующих требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан (в том числе предоставление неполного пакета документов):
1. ____________________________________________________________;
2. ____________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Выдал(а): фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись услугодателя
________________________________________________________________
Получил(а): фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись услугополучателя
" ___" ____________________ 20_____ года.
Приложение 5
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия при
Высшем Судебном Совете
Республике Казахстан
Форма
____________________________
__________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) претендента)
Расписка о приеме документов
1. Заявление;
2. Копия документа о высшем образовании (вместе с приложением к документу);
3. Направление с места работы, подписанное руководителем (для лиц, являющихся государственными служащими);
4. Справка с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии (для лиц, являющихся государственными служащими)/ документ, подтверждающий трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан (для лиц, не являющихся государственными служащими);
5. Медицинская справка формы 075-У.
Документы сдал(а) ______________             Документы принял(а) _____________
"____"_______________20___года             "____" _______________20___года".
Приложение 6
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия при
Высшем Судебном Совете
Республике Казахстан
ДОГОВОР
на оказание образовательных услуг в рамках государственного образовательного заказа по программе послевузовского образования для лиц, являющихся государственными служащими № _______
г. Астана                                                 "____"_________20__г.
Республиканское государственное учреждение "Академия правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан", именуемое в дальнейшем Академия", в лице Ректора __________________________, действующего на основании Устава, с одной стороны, и гражданин(ка) Республики Казахстан ,____________________________________________
Ф.И.О.
удостоверение личности № , выдано___________________________________,
именуемый в дальнейшем "Магистрант", с другой стороны, и _______________
________________________в лице______________________________________,
наименование органа, направившего на обучение
именуемый в дальнейшем "Работодатель", с третьей стороны, совместно именуемые Стороны, заключили настоящий договор (далее – Договор) о нижеследующем:

1. Шарттың мәні
1.1. Осы Шарттың мәні "7М042 – Құқық" кадрларды даярлау бағытының "7М04201 – Сот және сот төрелігі" білім беру бағдарламасы (бұдан әрі – білім беру бағдарламасы) күндізгі оқу нысаны бойынша Академияда Магистрантты оқыту процессіне байланысты құқықтық қатынастар болып табылады.
1.2. Қызмет көрсету орны – Астана қаласы.
1.3. Оқу мерзімі – 1 (бір) жыл.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Академия міндетті:
1) Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарына сәйкес оқытумен қамтамасыз етуге;
2) Магистрантқа соңғы жұмыс орнының штаттық кестесі бойынша лауазымдық жалақысы мөлшерiнде стипендия төлеуге;
3) мемлекеттік органның жолдамасы бойынша жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде оқуды аяқтамаған, оның ішінде жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің тиісті бағдарламасы бойынша дәреже алмаған, мемлекеттік қызметте оқуды аяқтағаннан кейін не мемлекеттік қызметте оқуды аяқтағаннан кейін тікелей жұмыс істемеген жағдайларда Магистрантқа оны оқытуға бөлінген бюджет қаражатын және оқуға байланысты шығындарды өндіріп алу туралы талаптар қоюға судья лауазымдары немесе судья лауазымдары (шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді орындамау немесе тиісінше орындамау); өтемақы мөлшері Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет туралы заңнамасына сәйкес айқындалады;
4) Магистранттан Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Академияның мүлкіне келтірілген зиянды өтеуін талап етуге;
5) Академияны бітіргеннен кейін төрт жыл ішінде Жұмыс берушіден және Магистранттан әрбір алты ай сайын жұмыс орны туралы ақпаратты (анықтаманы) сұратуға.
2.2. Академия құқылы:
1) Білім беру бағдарламасын, білім беру процесін өз бетінше немесе әріптестермен бірлесіп жүзеге асыруға, оларды жүзеге асыру тәсілдері мен әдістерін, оқыту нәтижелерін бағалау өлшемдерін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне және Академияның актілеріне сәйкес анықтауға;
2) Қазақстан Республикасының заң актілері және Академияның ішкі құжаттарымен, Шартқа сәйкес Магистранттан міндеттерін адал және тиісті орындауды талап етуге;
3) Магистрантты Шарттың 3.2-тармағымен көзделген негіздер бойынша оқудан шығарып жіберуге.
2.3. Магистрант міндетті:
1) кестеге сәйкес сабақтардың барлық түрлеріне қатысуға, пәндер бойынша аралық бақылау және емтихан тапсыруға; білім беру бағдарламасы көлемінде білімді, шеберлікті және практикалық дағдыларды игеруге; академиялық бершектерді жібермеуге;
2) академиялық адалдық қағидаларын, Академияның ішкі тәртібі Ережелерін сақтау және Академия басшылығының бұйрықтар мен өкімдерін орындауға және Шарттың талаптарын сақтауға;

1. Предмет договора
1.1. Предметом Договора являются правоотношения, связанные с процессом обучения в Академии Магистранта по образовательной программе "7М04201 – Суд и правосудие" по направлению подготовки кадров "7М042 – Право" (далее – образовательная программа) по очной форме обучения.
1.2. Место оказания услуг: г. Астана.
1.3. Срок обучения: 1 (один) год.
2. Права и обязанности Сторон
2.1. Академия обязана:
1) обеспечить обучение в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан;
2) выплачивать Магистранту стипендию в размере должностного оклада по последнему месту работы;
3) предъявить требования к Магистранту о взыскании бюджетных средств, выделенных на его обучение, и связанных с обучением затрат, в случаях незавершения обучения в рамках государственного заказа по программам послевузовского образования по направлению государственного органа, в том числе неполучения степени по соответствующей программе послевузовского образования, неотработки непосредственно после завершения обучения на государственной службе либо на должности судьи (неисполнения или ненадлежащего исполнения им обязательств, принятых по Договору); размер возмещения определяется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственной службе;
4) требовать от Магистранта возмещения ущерба, причиненного имуществу Академии, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) каждые шесть месяцев в течение четырех лет после окончания Академии запрашивать у Магистранта и Работодателя информацию (справку) о месте работы.
2.2. Академия имеет право:
1) осуществлять самостоятельно либо совместно с партнерами образовательную программу, определять способы и методы ее реализации, критерии оценки результатов обучения в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан и актами Академии;
2) требовать oт Магистранта добросовестного и надлежащего исполнения обязанностей в соответствии c Договором, внутренними документами Академии и законодательными актами Республики Казахстан;
3) отчислить Магистранта по основаниям, предусмотренным пунктом 3.2. Договора.
2.3. Магистрант обязан:
1) посещать все виды занятий в соответствии с расписанием занятий, сдавать рубежный контроль и экзамены по дисциплинам; овладевать знаниями, умениями и практическими навыками в объеме образовательной программы; не допускать академических задолженностей;
2) соблюдать принципы академической честности, Правила внутреннего распорядка Академии и исполнять приказы и распоряжения руководства Академии и условия настоящего Договора;

3) мемлекеттік органның жолдамасы бойынша жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасы бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде магистратурада оқуды аяқтау, оның ішінде "7М04201 – Сот және сот төрелігі" білім беру бағдарламасы бойынша жеке жоспарды, жұмыстарды орындай отырып, магистр дәрежесін алуға; оған мыналар кіреді:
жеке оқу жоспары;
ғылыми-зерттеу жұмысы (магистрлік жоба);
Астана қаласындағы соттарда практика;
ғылыми жарияланымдар жоспары;
Академия белгілеген мерзімде жеке жоспардың орындалуы туралы есеп.
қорытынды аттестациядан өту: кешендік емтиханды тапсыру, магистрлік жобаны қорғауға;
4) магистр дипломын алғаннан кейін судьялық лауазымға біліктілік емтиханын тапсыруға;
5) Академияда мемлекеттік қызметте оқуын аяқтағаннан кейін оны судья лауазымына тағайындауды қоспағанда, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде тікелей пысықтауға;
6) магистратураны бітіргеннен кейін төрт жыл ішінде аудандық және оған теңестірілген соттарда судья бос лауазымына орналасу бойынша барлық конкурстарға қатысуға және судья лауазымына тағайындау туралы Жоғары Сот Кеңесінің ұсынымын орындауға;
7) Жоғары Сот Кеңесінің судья лауазымына тағайындау туралы оң ұсынымын алған жағдайда, осы лауазымда кемінде үш жыл жұмыс істесін;
8) Академияның мүлкіне ұқыпты қарауға;
9) төрт жыл бойы академияға өзінің тұрғылықты жері мен төлқұжат деректері, электрондық мекенжайы өзгерген сәттен бастап бір ай ішінде өзгергені туралы хабарлауға;
10) шетелдік тағылымдамадан өту, шетелдік конференциялар мен форумдарға қатысу кезінде барған елдің заңнамасын, жалпы қабылданған мінез-құлық және адамгершілік нормаларын бұзбауға;
11) Шарт бойынша көзделген міндеттемелер толық орындағанға дейін, бірақ оқуды аяқтағаннан кейін және магистр дәрежесін алғаннан соң төрт жылдан айспайтын мерзімде Академияға әр алты ай сайын жұмыс орны туралы анықтама беруге;
12) Шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті орындамаған жағдайда, оның оқуына бөлінген бюджет қаражатын және оқытумен байланысты шығындарды өтеуге.
2.4. Магистрант құқылы:
1) "7М04201 – Сот және сот төрелігі" білім беру бағдарламасы бойынша білім алуға;
2) білім беру бағдарламасында көзделген тапсырмаларды орындау мақсатында Академияның материалдық-техникалық жабдықтарын пайдалануға;
3) ғылыми-зерттеу жұмыстарының барлық түрлеріне қатысуға, өз жұмыстарын жариялауға, оның ішінде Академияның басылымдарына ұсынуға;
4) оқу үдерісін ұйымдастыруды, білім беру бағдарламасының мазмұнын және оқыту әдістемесін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізуге.

3) завершить обучение в магистратуре в рамках государственного заказа по программе послевузовского образования по направлению государственного органа, в том числе получить степень магистра по образовательной программе "7М04201 – Суд и правосудие", выполнив индивидуальный план работы, включающий:
индивидуальный учебный план;
научно-исследовательскую работу (магистерский проект);
практику в судах города Астана;
план научных публикаций;
отчет о выполнении индивидуального плана в сроки, установленные Академией;
прохождение итоговой аттестации: сдачу комплексного экзамена, защиту магистерского проекта;
4) сдать квалификационный экзамен на должность судьи после получения диплома магистра;
5) отработать непосредственно после завершения обучения в Академии на государственной службе в порядке и сроки, установленные законодательством о государственной службе Республики Казахстан за исключением назначения его на должность судьи;
6) участвовать во всех конкурсах на занятие вакантной должности судьи в районных и приравненных к ним судах в течение четырех лет после окончания магистратуры и выполнить рекомендацию Высшего Судебного Совета о назначении на должности судьи;
7) в случае получения положительной рекомендации Высшего Судебного Совета о назначении на должность судьи, отработать на данной должности не менее трех лет;
8) бережно относиться к имуществу Академии;
9) уведомлять на протяжении четырех лет Академию об изменении своего места жительства и паспортных данных, электронного адреса в течение одного месяца с момента изменения;
10) не нарушать законодательство страны пребывания, общепринятые нормы поведения и морали при прохождении зарубежной стажировки, участия в зарубежных конференциях, форумах;
11) предоставлять в Академию каждые шесть месяцев справку с места работы до полного исполнения обязательств, предусмотренных по Договору, но не более четырех лет, – после завершения обучения и получения степени магистра;
12) возместить бюджетные средства, выделенные на его обучение и связанные с обучением затраты, в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения им обязательств, принятых по Договору.
2.4. Магистрант имеет право:
1) обучаться по образовательной программе "7М04201 – Суд и правосудие";
2) пользоваться материально-техническими средствами Академии в целях выполнения заданий, предусмотренных образовательной программой;
3) принимать участие в научно-исследовательских работах, представлять к публикации свои работы, в том числе в изданиях Академии;
4) вносить предложения по совершенствованию организации учебного процесса, содержания образовательной программы и методики преподавания.

2.5. Магистрант Академияда оқуды аяқтағаннан және біліктілік емтиханын тапсырғаннан кейін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Жоғарғы соттың, жергілікті және басқа соттардың және оның аумақтық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырушылық-құқықтық, ақпараттық-талдамалық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыратын сот әкімшілігі саласында, "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарында оқуды аяқтағаннан кейін бір жыл ішінде уәкілетті органмен келісім бойынша конкурссыз орналасуы мүмкін.
2.6. Жұмыс беруші міндетті:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Магистранттың жұмыс орнын (лауазымын) сақтай отырып, оқу демалысын беруге;
2) білім беру бағдарламасы бойынша Академияда магистр дипломын алғаннан кейін, оқуға жолданған тұлғаға бұрынғы лауазымына сәйкес жұмыс ұсынуға;
3) оқу аяқталғаннан кейін магистрантқа жұмысқа шығу туралы акт шығаруға және бұл туралы жазбаша түрде Академияға хабарлауға;
4) Академияның сұратуы бойынша Магистранттың жұмыс орны туралы мәліметті он жұмыс күні ішінде тапсыруға;
5) Академияға мемлекеттік органның алдағы қайта ұйымдастырылуы немесе таратылуы (жойылуы) туралы бір ай бұрын жазбаша хабар беруге.
3. Тараптардың жауапкершілігі
3.1. Тараптар өз міндеттерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін тараптар осы Шартта көзделмеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
3.2. Магистрант Академиядан келесі негіздер бойынша шығарылады:
1) академиялық үлгермеушілік;
2) Академияның Жарғысын, Ішкі тәртіп ережелерін және Шартты бұзу;
3) Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Этикалық кодексі нормаларын бұзу;
4) академиялық демалыс беру туралы бұйрықпен белгіленген мерзімде білім алушының академиялық демалыстан шықпауы;
5) жоғары оқу орнында және басқа оқу орындарында оқумен байланысты қолдан жасалған құжаттарды, оның ішінде білім туралы құжаттарды, медициналық анықтамаларды ұсыну.
3.3. Магистрант өз еркімен Академиядан шығарылуы мүмкін.
3.4. Академиядан шығарылған магистрантқа белгіленген нысан бойынша құжат беріледі.
3.5. Магистрант Шарттың 3.2-тармағында көзделген негіздер бойынша шығарылған жағдайда мемлекеттік тапсырыс бойынша Академияда қайта оқу құқығынан айырылады.
3.6. Егер Шарттың 3.2. және 3.3. тармақтарында көзделген негіздер бойынша магистратурадан шығарылған жағдайда, сондай-ақ 2.3-тармақтың 3) тармақшасында көзделген міндеттемелерді орындамағанда, магистрант
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен оның оқуына бөлінген бюджет қаражатын және оқытумен байланысты шығындарды мемлекетке өтейді.

2.5. После окончания обучения и сдачи квалификационного экзамена в Академии Магистрант может занять административные государственные должности корпуса "Б" в уполномоченном государственном органе Республики Казахстан в сфере судебного администрирования, осуществляющем организационно-правовое, информационно-аналитическое и материально-техническое обеспечение деятельности Верховного Суда, местных и других судов и в его территориальных подразделениях в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственной службе в течение одного года после окончания обучения по согласованию с уполномоченным органом без проведения конкурса.
2.6. Работодатель обязан:
1) предоставить Магистранту учебный отпуск, сохранив за ним рабочее место (должность) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) после получения диплома магистра в Академии по образовательной программе предоставить лицу, направленному на обучение, работу согласно прежней занимаемой должности;
3) после завершения обучения Магистрантом издать акт о выходе на работу и письменно уведомить об этом Академию;
4) предоставить по запросу Академии в течение десяти рабочих дней сведения о месте работы Магистранта;
5) письменно уведомить Академию о предстоящей реорганизации или упразднении (ликвидации) государственного органа не позднее, чем за один месяц.
3. Ответственность Сторон
3.1. За неисполнение либо ненадлежащее исполнение Сторонами своих обязанностей, предусмотренных Договором, Стороны несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3.2. Магистрант подлежит отчислению из Академии по следующим основаниям:
1) академическая неуспеваемость;
2) нарушение Устава Академии, Правил внутреннего распорядка Академии и Договора;
3) нарушение норм Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан, а также аналогичных норм нормативных правовых актов правоохранительных органов;
4) невыход обучающегося из академического отпуска в срок, установленный приказом о предоставлении академического отпуска;
5) представление поддельных документов, связанных с обучением в вузе и других учебных заведениях, в том числе документов об образовании, медицинских справок.
3.3. Магистрант имеет право отчислится из Академии по собственному желанию.
3.4. Магистранту, отчисленному из Академии, выдается документ установленной формы.
3.5. Магистрант лишается права повторного обучения по государственному заказу в Академии в случае его отчисления по основаниям, предусмотренным пунктом 3.2 Договора.
3.6. В случае отчисления из Академии по основаниям, предусмотренным пунктами 3.2 и 3.3 Договора, а также неисполнении обязательств, предусмотренных подпунктом 3) пункта 2.3. Договора, Магистрант в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственной службе, возмещает государству бюджетные средства, выделенные на его обучение, и связанные с обучением затраты.

3.7. Шарттың 2.3-тармағының 5) және 6) тармақшаларында көзделген міндеттемелерді орындамау Академияны оқып бітірген тұлғаға оның оқуына бөлінген бюджет қаражатын және оқытумен байланысты шығындарды мемлекетке өтеуге әкеп соғады.
3.8. Мемлекетке бюджеттік қаражатты қайтарудың шарттары бұзылған жағдайда, негізгі қарызды төлеумен қатар, Магистрант әр кешіктірілген күн үшін төленбеген соманың 0,01% (нөл бүтін жүзден бір пайыз) мөлшерінде айыппұл төлеуге, бірақ қарыздың жалпы сомасының 3% (үш пайызынан) аспауға міндетті.
4. Форс-мажор
4.1. Шарт жасалғаннан кейін туындайтын форс-мажорлық жағдаяттар кезінде (еңсерілмейтін күш, яғни осы жағдайларда төтенше және алдын алуға болмайтын мән-жайлар, оның ішінде дүлей құбылыстар, әскери іс-қимылдар, төтенше жағдай және т.б.) Тараптардың жауапкершілігі болмайды. Алайда, бұл ереже егер форс-мажорлық жағдаяттарға ұшыраған Тарап дәлелдемелерді ұсынған және бұл туралы басқа Тарапқа форс-мажор туындаған сәттен үш тәуліктен кешіктірмей хабарлаған жағдайда, әрекет етеді.
4.2. Билік пен басқару органдарының Тараптардың біреуінің Шарт бойынша міндеттемелерін орындауына мүмкіндік бермейтін актілерді шығаруы Тараптардың бақылауына тәуелді емес жағдаяттар деп есептеледі.
4.3. Тараптардың міндеттемелерді орындауы сәйкесінше форс- мажорлық жағдаяттардың іс-әрекеті мен олардың салдары мерзіміне ауыстырылады.
5. Дауларды шешу тәртібі
5.1. Шартты орындау кезінде туындаған даулар мен келіспеушіліктер тараптар арасындағы келіссөздер арқылы шешіледі.
5.2. Осындай жолмен дауларды шешу мүмкін болмаған жағдайда, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қаралады.
5.3. Шартта реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
6. Шарттың әрекет ету мерзімі, өзгертулер мен толықтырулар тәртібі
6.1. Шарт қол қойылған күннен бастап күшіне енеді және Тараптар өз міндеттемелерін толық орындағанға дейін әрекет етеді.
6.2. Шарттың жағдайлары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын есепке ала отырып, Тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі немесе толықтырылуы мүмкін.
7. Қорытынды ережелер
7.1. Осы Шарт мемлекеттік /орыс тілдерінде 3 данада жасалған, бірдей заңдық күші бар.
Тараптардың деректемелері
Академия
Магистрант
"Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясы" РММ
ТАӘ
_____________________
_____________________
_____________________
010000, Астана қ.,
Бейбітшілік көшесі, 46
Мекен-жайы:
________________________
БСН 160340016701
жеке куәлігі
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті" РММ
берілген күні
ЖСК

3.7. Неисполнение обязательств, предусмотренных подпунктами 5) и 6) пункта 2.3. Договора влечет возмещение лицом, окончившим обучение в Академии, государству бюджетных средств, выделенных на его обучение, и связанных с обучением затрат.
3.8. В случае нарушения условий возмещения государству бюджетных средств, кроме выплат основного долга, Магистрант обязуется уплачивать пеню в размере 0,01 % (ноль целых одной сотой процента) от неоплаченной суммы за каждый день просрочки, но не более 3 % (три процента) от общей суммы задолженности.
4. Форс-мажор
4.1. При форс-мажорных обстоятельствах (непреодолимая сила, то есть чрезвычайные и непредотвратимые при данных условиях обстоятельства, в том числе стихийные явления, военные действия, чрезвычайное положение и т.п.), возникших после заключения Договора, ответственность Сторон не наступает. Однако данное правило действует лишь в том случае, если Сторона, подвергшаяся форс-мажорным обстоятельствам, представит доказательства и известит об этом другую Сторону не позднее трех рабочих дней с момента наступления форс-мажора.
4.2. Обстоятельствами, не зависящими от контроля Сторон, признается также издание органами власти и управления актов, делающих невозможным исполнение обязательств по Договору хотя бы одной из Сторон.
4.3. Исполнение обязательств Сторонами соразмерно переносится на срок действия форс-мажорных обстоятельств и их последствий.
5. Порядок разрешения споров
5.1. Споры и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении Договора, разрешаются путем переговоров между Сторонами.
5.2. При невозможности разрешения споров путем переговоров, они рассматриваются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5.3. Вопросы, не урегулированные Договором, разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6. Срок действия, порядок изменения и дополнения Договора
6.1. Договор вступает в силу со дня его заключения Сторонами и действует до полного исполнения Сторонами обязательств.
6.2. Условия Договора могут быть изменены и дополнены по взаимному письменному соглашению Сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Заключительные положения
7.1. Договор заключается на государственном и русском языках в трех экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
Реквизиты Сторон
Академия
Магистрант
Работодатель
РГУ "Академия правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан"
ФИО ______________
___________________
___________________
Наименование организации
______________________
______________________
010000, г. Астана,
ул. Бейбитшилик, 46
Адрес:
Местонахождение
БИН 160340016701
удостоверение личности
БИН
РГУ "Комитет Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан"
дата выдачи
ИИК
ИИН
ИИК

92070101KSN0000000
ЖСН
БСК KKMFKZ2A
электрондық пошта
Кбе 11
Ректор
_______________________
Магистрант
_____________________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
академиясына оқуға
қабылдау Қағидаларына
7-қосымша
Мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын тұлғалар үшін жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасы бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысы аясында білім беру қызметін көрсету бойынша № ____ ШАРТЫ
Астана қ. " " __________20 ж.
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі Академиясы" республикалық мемлекеттік мекеме, бұдан әрі "Академия", Жарғы негізінде әрекет ететін Ректорды_____________, бір тараптан, және Қазақстан Республикасының азаматы, жеке куәлігі №____,___________ж. Берілген, бұдан әрі "Магистрант", басқа тараптан, әрі қарай бірге Тараптар деп аталатын, төмендегілер туралы осы шартты жасады:
1. Шарттың мәні
1.1. Осы Шарттың мәні "7М042-Құқық" кадрларды даярлау бағытының "7М04201 – Сот және сот төрелігі" білім беру бағдарламасы (бұдан әрі – білім беру бағдарламасы) күндізгі оқу нысаны бойынша Академияда Магистрантты оқыту процессіне байланысты құқықтық қатынастар болып табылады.
1.2. Қызмет көрсету орны – Астана қаласы.
1.3. Оқу мерзімі – 1 (бір) жыл.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Академия міндетті:
1) Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарына сәйкес оқытумен қамтамасыз етуге;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 ақпандағы № 116 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік стипендияларды тағайындау, төлеу қағидаларына және олардың мөлшеріне сәйкес магистрантқа стипендия төлеуге;
3) Шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, магистрантқа бюджет қаражаты есебінен жұмсалған шығыстарды өтеу туралы талаптар қоюға; өтемақы мөлшері Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасына сәйкес айқындалады;
4) Магистранттан Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Академияның мүлкіне келтірілген зиянды өтеуін талап етуге;
5) Академияны бітіргеннен кейін үш жыл ішінде магистранттан әрбір алты ай сайын жұмыс орны туралы ақпаратты (анықтаманы) сұратуға.
2.2. Академия құқылы:
1) Білім беру бағдарламасын, білім беру процесін өз бетінше немесе әріптестермен бірлесіп жүзеге асыруға, оларды жүзеге асыру тәсілдері мен әдістерін, оқыту нәтижелерін бағалау өлшемдерін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне және Академияның актілеріне сәйкес анықтауға;

92070101KSN0000000
БИК KKMFKZ2A
электронная почта
БИК
Кбе 11
Кбе
Ректор
Магистрант
Работодатель
М.П.
М.П.
Приложение 7
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия
при Высшем Судебном Совете
Республике Казахстан
ДОГОВОР
на оказание образовательных услуг в рамках государственного образовательного заказа по программе послевузовского образования для лиц, не являющихся государственными служащими № ______
г. Астана                                          "_____"__________20__г.
Республиканское государственное учреждение "Академия правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан", именуемое в дальнейшем "Академия", в лице Ректора___________________, действующего на основании Устава, с одной стороны, и гражданин(ка) Республики Казахстан__________________________________,
Ф.И.О.
удостоверение личности №____________, выдано_________________________,
именуемый в дальнейшем "Магистрант", с другой стороны, совместно именуемые Стороны, заключили настоящий договор (далее - Договор) о нижеследующем:
1. Предмет договора
1.1. Предметом Договора являются правоотношения, связанные с процессом обучения в Академии Магистранта по образовательной программе "7М04201 – Суд и правосудие" по направлению подготовки кадров "7М042 – Право" (далее – образовательная программа) по очной форме обучения.
1.2. Место оказания услуг: г. Астана.
1.3. Срок обучения: 1 (один) год.
2. Права и обязанности Сторон
2.1. Академия обязана:
1) обеспечить обучение в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан;
2) выплачивать Магистранту стипендию в соответствии с Правилами назначения, выплаты и размеры государственных стипендий, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года № 116;
3) предъявить требования к Магистранту о возмещении расходов, понесенных за счет бюджетных средств, в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения им обязательств, принятых по Договору; размер возмещения определяется в соответствии с законодательством Республики Казахстан об образовании;
4) требовать от Магистранта возмещения ущерба, причиненного имуществу Академии, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) каждые шесть месяцев в течение трех лет после окончания Академии запрашивать у Магистранта информацию (справку) о месте работы.
2.2. Академия имеет право:
1) осуществлять самостоятельно либо совместно с партнерами образовательную программу, определять способы и методы ее реализации, критерии оценки результатов обучения в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан и актами Академии;

2) Қазақстан Республикасының заң актілері және Академияның ішкі құжаттарымен, Шартқа сәйкес Магистранттан міндеттерін адал және тиісті орындауды талап етуге;
3) Магистрантты Шарттың 3.2-тармағымен көзделген негіздер бойынша оқудан шығарып жіберуге.
2.3. Магистрант міндетті:
1) кестеге сәйкес сабақтардың барлық түрлеріне қатысуға, пәндер бойынша аралық бақылау және емтихан тапсыруға; білім беру бағдарламасы көлемінде білімді, шеберлікті және практикалық дағдыларды игеруге; академиялық бершектерді жібермеуге;
2) академиялық адалдық қағидаларын, Академияның ішкі тәртібі Ережелерін сақтау және Академия басшылығының бұйрықтар мен өкімдерін орындауға және Шарттың талаптарын сақтауға;
3) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасы бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде магистратурада оқуды аяқтау, оның ішінде "7М04201 – Сот және сот төрелігі" білім беру бағдарламасы бойынша жеке жоспарды, жұмыстарды орындай отырып, магистр дәрежесін алу, оған мыналар кіреді:
жеке оқу жоспары;
ғылыми-зерттеу жұмысы (магистрлік жоба); Астана қаласындағы соттарда практика;
ғылыми жарияланымдар жоспары;
Академия белгілеген мерзімде жеке жоспарды орындау туралы есеп;
Қорытынды аттестациядан өту: кешендік емтиханды тапсыру, магистрлік жобаны қорғау;
4) магистр дипломын алғаннан кейін судьялық лауазымға біліктілік емтиханын тапсыруға;
5) судья лауазымына тағайындауын алмағанда Академияда оқуын бітіргеннен кейін кемінде үш жыл меншік нысанына қарамастан ұйымдарда жұмыспен өтеуге;
6) магистратураны бітіргеннен кейін төрт жыл ішінде аудандық және оған теңестірілген соттарда судья бос лауазымына орналасу бойынша барлық конкурстарға қатысуға және судья лауазымына тағайындау туралы Кеңестің ұсынымын орындау;
7) Жоғары Сот Кеңесінің судья лауазымына тағайындау туралы оң ұсынымын алған жағдайда, осы лауазымда кемінде үш жыл жұмыс істесін;
8) Академияның мүлкіне ұқыпты қарауға;
9) төрт жыл бойы Академияны өзінің тұрғылықты жері мен паспорттық деректерінің, электрондық мекенжайының өзгергені туралы өзгерту сәтінен бастап бір ай ішінде хабардар етуге міндетті;
10) шетелдік тағылымдамадан өту, шетелдік конференциялар мен форумдарға қатысу кезінде барған елдің заңнамасын, жалпы қабылданған мінез-құлық және адамгершілік нормаларын бұзбауға;
11) оқуды аяқтағаннан және магистр дәрежесін алғаннан кейін Шарт бойынша міндеттемелерді толық орындағанға дейін, бірақ үш жылдан аспайтын мерзімде, жұмыс орнынан анықтаманы әрбір алты ай сайын Академияға ұсынуға;

2) требовать oт Магистранта добросовестного и надлежащего исполнения обязанностей в соответствии c Договором, внутренними документами Академии и законодательными актами Республики Казахстан;
3) отчислить Магистранта по основаниям, предусмотренным пунктом 3.2. Договора.
2.3. Магистрант обязан:
1) посещать все виды занятий в соответствии с расписанием занятий, сдавать рубежный контроль и экзамены по дисциплинам; овладевать знаниями, умениями и практическими навыками в объеме образовательной программы; не допускать академических задолженностей;
2) соблюдать принципы академической честности, Правила внутреннего распорядка Академии и исполнять приказы и распоряжения руководства Академии и условия настоящего Договора;
3) завершить обучение в магистратуре в рамках государственного заказа по программе послевузовского образования, в том числе получить степень магистра по образовательной программе "7М04201 – Суд и правосудие", выполнив индивидуальный план работы, включающий:
индивидуальный учебный план;
научно-исследовательскую работу (магистерский проект);
практику в судах города Астана;
план научных публикаций;
отчет о выполнении индивидуального плана в сроки, установленные Академией;
прохождение итоговой аттестации: сдачу комплексного экзамена, защиту магистерского проекта;
4) сдать квалификационный экзамен на должность судьи после получения диплома магистра;
5) отработать непосредственно после завершения обучения в Академии в организациях, независимо от формы собственности, не менее трех лет, за исключением его назначения на должность судьи;
6) участвовать во всех конкурсах на занятие вакантной должности судьи в районных и приравненных к ним судах в течение четырех лет после окончания магистратуры и выполнить рекомендацию Высшего Судебного Совета Республики Казахстан назначении на должности судьи;
7) в случае получения положительной рекомендации Высшего Судебного Совета о назначении на должность судьи, отработать на данной должности не менее трех лет;
8) бережно относиться к имуществу Академии;
9) уведомлять на протяжении четырех лет Академию об изменении своего места жительства и паспортных данных, электронного адреса в течение одного месяца с момента изменения;
10) не нарушать законодательство страны пребывания, общепринятые нормы поведения и морали при прохождении зарубежной стажировки, участия в зарубежных конференциях, форумах;
11) предоставлять в Академию каждые шесть месяцев справку с места работы до полного исполнения обязательств по отработке, но не более трех лет после завершения обучения и получения степени магистра;

12) Шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті орындамаған жағдайда, оның оқуына бөлінген бюджет қаражатын және оқытумен байланысты шығындарды өтеуге.
2.4. Магистрант құқылы:
1) "7М04201 – Сот және сот төрелігі" білім беру бағдарламасы бойынша білім алуға;
2) білім беру бағдарламасында көзделген тапсырмаларды орындау мақсатында Академияның материалдық-техникалық жабдықтауымен пайдалануға;
3) ғылыми-зерттеу жұмыстарының барлық түрлеріне қатысуға, өз жұмыстарын жариялауға, оның ішінде Академияның басылымдарында ұсынуға;
4) оқу үдерісін ұйымдастыруды, білім беру бағдарламасының мазмұнын және оқыту әдістемесін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізуге.
3. Тараптардың жауапкершілігі
3.1. Тараптар өз міндеттерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін тараптар осы Шартта көзделмеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
3.2. Магистрант Академиядан келесі негіздер бойынша шығарылады:
1) академиялық үлгермеушілік;
2) Академияның Жарғысын, Ішкі тәртіп ережелерін және Шартты бұзу;
3) академиялық демалыс беру туралы бұйрықпен белгіленген мерзімде білім алушының академиялық демалыстан шықпауы;
4) жоғары оқу орнында және басқа оқу орындарында оқумен байланысты қолдан жасалған құжаттарды, оның ішінде білім туралы құжаттарды, медициналық анықтамаларды ұсыну.
3.3. Магистрант өз еркімен Академиядан шығарылуы мүмкін.
3.4. Академиядан шығарылған Магистрантқа белгіленген нысан бойынша құжат беріледі.
3.5. Магистрант Шарттың 3.2-тармағында көзделген негіздер бойынша шығарылған жағдайда мемлекеттік тапсырыс бойынша Академияда қайта оқу құқығынан айырылады.
3.6. Шарттың 2.3-тармағының 5) және 6) тармақшаларында көзделген міндеттемелерді орындамау Академияда оқуды бітірген адамдарға Қазақстан Республикасының Білім туралы заңнамасына сәйкес бюджет қаражаты есебінен жұмсалған шығыстарды өтеуге әкеп соғады.
3.7. Мемлекетке бюджеттік қаражатты қайтарудың шарттары бұзылған жағдайда, негізгі қарызды төлеумен қатар, магистрант әр кешіктірілген күн үшін төленбеген соманың 0,01% (нөл бүтін жүзден бір пайыз) мөлшерінде айыппұл төлеуге, бірақ қарыздың жалпы сомасының 3% (үш пайыздан) аспауға міндетті.
4. Форс-мажорлық жағдайлар
4.1. Шарт жасалғаннан кейін туындайтын форс-мажорлық жағдаяттар кезінде (еңсерілмейтін күш, яғни осы жағдайларда төтенше және алдын алуға болмайтын мән-жайлар, оның ішінде дүлей құбылыстар, әскери іс-қимылдар, төтенше жағдай және т.б.) Тараптардың жауапкершілігі болмайды. Алайда, бұл ереже егер форс-мажорлық жағдаяттарға ұшыраған Тарап дәлелдемелерді ұсынған және бұл туралы басқа Тарапқа форс-мажор туындаған сәттен үш тәуліктен кешіктірмей хабарлаған жағдайда, әрекет етеді.

12) возместить расходы, понесенные за счет бюджетных средств, в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения им обязательств, принятых по Договору.
2.4. Магистрант имеет право:
1) обучаться по образовательной программе "7М04201 – Суд и правосудие";
2) пользоваться материально-техническими средствами Академии в целях выполнения заданий, предусмотренных образовательной программой;
3) принимать участие в научно-исследовательских работах, представлять к публикации свои работы, в том числе в изданиях Академии;
4) вносить предложения по совершенствованию организации учебного процесса, содержания образовательной программы и методики преподавания.
3. Ответственность Сторон
3.1. За неисполнение либо ненадлежащее исполнение Сторонами своих обязанностей, предусмотренных Договором, Стороны несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3.2. Магистрант подлежит отчислению из Академии по следующим основаниям:
1) академическая неуспеваемость;
2) нарушение Устава Академии, Правил внутреннего распорядка Академии и Договора;
3) невыход обучающегося из академического отпуска в срок, установленный приказом о предоставлении академического отпуска;
4) представление поддельных документов, связанных с обучением в вузе и других учебных заведениях, в том числе документов об образовании, медицинских справок.
3.3. Магистрант может быть отчислен из Академии по собственному желанию.
3.4. Магистранту, отчисленному из Академии, выдается документ установленной формы.
3.5. Магистрант лишается права повторного обучения по государственному заказу в Академии в случае его отчисления по основаниям, предусмотренным пунктом 3.2 Договора.
3.6. Неисполнение обязательств, предусмотренных подпунктами 5) и 6) пункта 2.3. Договора влечет возмещение лицом, окончившим обучение в Академии, расходов, понесенных за счет бюджетных средств, в соответствии с законодательством Республики Казахстан об образовании.
3.7. В случае нарушения условий возмещения государству бюджетных средств, кроме выплат основного долга, Магистрант обязуется уплачивать пеню в размере 0,01 % (ноль целых одной сотой процента) от неоплаченной суммы за каждый день просрочки, но не более 3 % (три процента) от общей суммы задолженности.
4. Форс-мажорные обстоятельства
4.1. При форс-мажорных обстоятельствах (непреодолимая сила, то есть чрезвычайные и непредотвратимые при данных условиях обстоятельства, в том числе стихийные явления, военные действия, чрезвычайное положение и т.п.), возникших после заключения Договора, ответственность Сторон не наступает. Однако данное правило действует лишь в том случае, если Сторона, подвергшаяся форс- мажорным обстоятельствам, представит доказательства и известит об этом другую Сторону не позднее трех рабочих дней с момента наступления форс- мажора.

4.2. Билік пен басқару органдарының Тараптардың біреуінің Шарт бойынша міндеттемелерін орындауына мүмкіндік бермейтін актілерді шығаруы Тараптардың бақылауына тәуелді емес жағдаяттар деп есептеледі.
4.3. Тараптардың міндеттемелерді орындауы сәйкесінше форс-мажорлық жағдаяттардың іс-әрекеті мен олардың салдары мерзіміне ауыстырылады.
5. Дауларды шешу тәртібі
5.1. Шартты орындау кезінде туындаған даулар мен келіспеушіліктер тараптар арасындағы келіссөздер арқылы шешіледі.
5.2. Осындай жолмен дауларды шешу мүмкін болмаған жағдайда, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қаралатын болады.
5.3. Шартта реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
6. Шарттың әрекет ету мерзімі, өзгертулер мен толықтырулар тәртібі
6.1. Шарт қол қойылған күннен бастап күшіне енеді және Тараптар өз міндеттемелерін толық орындағанға дейін жарамды.
6.2. Шарттың жағдайлары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын есепке ала отырып, Тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі немесе толықтырылуы мүмкін.
7. Қорытынды ережелер
7.1. Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде 3 данада жасалған, бірдей заңдық күші бар.
Тараптардың деректемелері
Академия
Магистрант
"Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот
ТАӘ____________
________________
________________
Төрелігі академиясы" РММ
010000, Астана қ., Бейбітшілік көш. 46
Мекен-жайы:
_________________
БСН 160340016701
Жеке куәлігі берілген мерзімі
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті" РММ
ЖСК
92070101KSN0000000
ЖСН
БСК KKMFKZ2A
Электрондық пошта
Кбе 11
Ректор
_____________________
Магистрант_______________
М.О.
"Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
жанындағы Сот төрелігі
Академиясына оқуға
қабылдау Қағидаларына
8-қосымша
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасы бойынша ақылы білім беру қызметтерін көрсету № ______ШАРТЫ
Астана қ.
"_____"__________20______ жыл
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесі, бұдан әрі – "Академия", Жарғы негізінде әрекет ететін Ректор________________, бір тараптан, және___________________Қазақстан Республикасының азаматы (шасы) тегі, аты-жөні (болған жағдайда) жеке куәлігі №_________,_________________________________________ ж. берілген, бұдан
берген органды көрсету
әрі – "Магистрант", басқа тараптан, әрі қарай "Тараптар" деп аталып, төмендегілер туралы осы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасады:
1-тарау. Шарттың пәні

4.2. Обстоятельствами, не зависящими от контроля Сторон, признается также издание органами власти и управления актов, делающих невозможным исполнение обязательств по Договору хотя бы одной из Сторон.
4.3. Исполнение обязательств Сторонами соразмерно переносится на срок действия форс-мажорных обстоятельств и их последствий.
5. Порядок разрешения споров
5.1. Споры и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении Договора, разрешаются путем переговоров между Сторонами.
5.2. При невозможности разрешения споров путем переговоров, они рассматриваются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5.3. Вопросы, не урегулированные Договором, разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6. Срок действия, порядок изменения и дополнения Договора
6.1. Договор вступает в силу со дня его заключения Сторонами и действует до полного исполнения Сторонами обязательств.
6.2. Условия Договора могут быть изменены и дополнены по взаимному письменному соглашению Сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Заключительные положения
7.1. Договор заключается на государственном и русском языках в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
Реквизиты Сторон
Академия
Магистрант
РГУ "Академия правосудия при Высшем Судебном Совете
Республики Казахстан"
ФИО ______________________
___________________________
___________________________
010000, г. Астана,
ул. Бейбитшилик, 46
Адрес:
БИН 160340016701
удостоверение личности
РГУ "Комитет Казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан"
дата выдачи
ИИК
ИИН
92070101KSN0000000
БИК KKMFKZ2A
электронная почта
Кбе 11
Ректор
__________________
Магистрант
____________________
М.П.
Приложение 8
к Правилам приема на
обучение в Академию
правосудия
при Высшем Судебном
Совете Республике Казахстан
ДОГОВОР
на оказание платных образовательных услуг
по программе послевузовского образования № ______
г. Астана                                                 "__" ________20__г.
Республиканское государственное учреждение "Академия правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан", именуемое в дальнейшем "Академия", в лице Ректора___________________, действующего на основании Устава, с одной стороны, и
гражданин(ка) Республики Казахстан____________________________________,
Ф.И.О.
удостоверение личности № ,выдано_____________________,
именуемый в дальнейшем "Магистрант", с другой стороны, совместно именуемые Стороны, заключили настоящий договор (далее – Договор) о нижеследующем:
Глава 1. Предмет договора

1.1. Осы Шарттың пәні "7М042-Құқық" кадрларды даярлау бағытының "7М04201 – Сот және сот төрелігі" білім беру бағдарламасы (бұдан әрі – білім беру бағдарламасы) күндізгі оқу нысаны бойынша Академияда Магистрантты оқыту процессіне байланысты құқықтық қатынастар болып табылады.
1.2. Қызмет көрсету орны: Астана қаласы.
1.3. Оқу мерзімі – 1 (бір) жыл.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Академия міндетті:
1) Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарына сәйкес оқытуды қамтамасыз етуге;
2) Магистранттан Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Академияның мүлкіне келтірілген зиянды өтеуін талап етуге.
2.2. Академия құқылы:
1) білім беру бағдарламасын, білім беру процесін өз бетінше немесе әріптестермен бірлесіп жүзеге асыруға, оларды жүзеге асыру тәсілдері мен әдістерін, оқыту нәтижелерін бағалау өлшемдерін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне және Академияның актілеріне сәйкес анықтауға;
2) Шартқа, Академияның ішкі құжаттарымен және Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес магистранттан міндеттерін адал және тиісті орындауды талап етуге;
3) магистрантты Шарттың 4.2-тармағымен көзделген негіздер бойынша оқудан шығарып жіберуге.
2.3. Магистрант міндетті:
1) Шарттың 3-бөліміне сәйкес оқудың толық құнын төлеуге;
2) кестеге сәйкес сабақтардың барлық түрлеріне қатысуға, пәндер бойынша аралық бақылау және емтихан тапсыруға; білім беру бағдарламасы көлемінде білімді, шеберлікті және практикалық дағдыларды игеруге; академиялық бершектерді жібермеуге;
3) академиялық адалдық қағидаттарын, Академияның ішкі тәртіп қағидаларын сақтауға және Академия басшылығының бұйрықтары мен өкімдерін және Шарттың талаптарын орындауға;
4) Академияның мүлкіне ұқыпты қарауға;
5) шетелдік тағылымдамадан өту, шетелдік конференциялар мен форумдарға қатысу кезінде барған елдің заңнамасын, жалпы қабылданған мінез-құлық және адамгершілік нормаларын бұзбауға;
6) магистр дипломын алғаннан кейін судьялық лауазымға біліктілік емтиханын тапсыруға.
2.4. Магистрант құқылы:
1) "7М04201 – Сот және сот төрелігі" білім беру бағдарламасы бойынша білім алуға;
2) білім беру бағдарламасында көзделген тапсырмаларды орындау мақсатында Академияның материалдық-техникалық жабдықтарын пайдалануға;
3) ғылыми-зерттеу жұмыстарының барлық түрлеріне қатысуға, өз жұмыстарын жариялауға, оның ішінде Академияның басылымдарында ұсынуға;
4) оқу үдерісін ұйымдастыруды, білім беру бағдарламасының мазмұнын және оқыту әдістемесін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізуге.

1.1. Предметом настоящего Договора являются правоотношения, связанные с процессом обучения на платной основе в Академии Магистранта по образовательной программе "7М04201 – Суд и правосудие" по направлению подготовки кадров "7М042 – Право" (далее – образовательная программа) по очной форме обучения.
1.2. Место оказания услуг: г. Астана
1.3. Срок обучения: 1 (один) год.
Глава 2. Права и обязанности Сторон
2.1. Академия обязуется:
1) обеспечить обучение в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан;
2) требовать от Магистранта возмещения ущерба, причиненного имуществу Академии, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2.2. Академия имеет право:
1) осуществлять самостоятельно либо совместно с партнерами образовательную программу, определять способы и методы их реализации, критерии оценки результатов обучения в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан и актами Академии;
2) требовать oт Магистранта добросовестного и надлежащего исполнения обязанностей в соответствии c Договором, внутренними документами Академии и законодательными актами Республики Казахстан;
3) отчислить Магистранта по основаниям, предусмотренным пунктом 4.2. Договора.
2.3. Магистрант обязан:
1) произвести полную стоимость обучения в соответствии с главой 3 Договора;
2) посещать все виды занятий в соответствии с расписанием занятий, сдавать рубежный контроль и экзамены по дисциплинам; овладевать знаниями, умениями и практическими навыками в объеме образовательной программы; не допускать академических задолженностей;
3) соблюдать принципы академической честности, Правила внутреннего распорядка Академии и исполнять приказы и распоряжения руководства Академии и условия настоящего Договора;
4) бережно относиться к имуществу Академии;
5) не нарушать законодательство страны пребывания, общепринятые нормы поведения и морали при прохождении зарубежной стажировки, участия в зарубежных конференциях, форумах;
6) сдать квалификационный экзамен на должность судьи после получения диплома магистра.
2.4. Магистрант имеет право:
1) обучаться по образовательной программе "7М04201 – Суд и правосудие";
2) пользоваться материально-техническим оснащением Академии в целях выполнения заданий, предусмотренных образовательной программой;
3) принимать участие во всех видах научно-исследовательских работ, представлять к публикации свои работы, в том числе в изданиях Академии;
4) вносить предложения по совершенствованию содержания организации учебного процесса послевузовского образования, методики преподавания.

3-тарау. Білім беру қызметтерінің құны және ақы төлеу тәртібі
3.1. Оқудың құны______________ ( ) теңгені құрайды.
3.2. Магистрант Академияның есеп айырысу шотына оқуға қабылдау туралы бұйрық шыққан күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оқу құнының кемінде 50%ы мөлшерінде төлемақыны, қалған соманы екінші семестр басталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей төлейді.
Магистрант оқуға қабылдау туралы бұйрық шыққан күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оқудың толық құнын төлеуге құқылы.
3.3. Оқу құнына Академия белгілеген сомалар шегінде тағылымдамадан өтуге ақы төлеу кіреді. Көрсетілген сомалардың лимитінен асатын шығыстарды магистрант дербес төлейді.
3.4. Магистрант академиялық демалыстан шыққан жағдайда оқу ақысы академиялық демалыстан шығу туралы бұйрық шығарылған кезде қолданылатын тәртіппен және мөлшерде төленеді.
4-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Тараптардың осы Шартта көзделген өз міндеттерін орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
4.2. Магистрант Академиядан келесі негіздер бойынша оқудан шығарылады:
1) академиялық үлгермеушілік;
2) Академияның Жарғысын, Ішкі тәртіп қағидаларын және Шартты бұзу;
3) академиялық демалыс беру туралы бұйрықпен белгіленген мерзімде білім алушының академиялық демалыстан шықпауы;
4) жоғары оқу орнында және басқа оқу орындарында оқумен байланысты қолдан жасалған құжаттарды, оның ішінде білім туралы құжаттарды, медициналық анықтамаларды ұсыну;
5) оқу ақысын төлемеу.
4.3. Магистрант өз еркімен Академиядан шығарылуы мүмкін.
4.4. Академиядан оқудан шығарылған магистрантқа белгіленген нысан бойынша құжат беріледі.
4.5. Магистранттың Шарттың 4.2-тармағында көзделген негіздер бойынша оқудан шығарылған жағдайда, көрсетілген тармақтың 5) тармақшасын қоспағанда, Академияға қайта қабылдануға құқығы болмайды.
4.6. Егер Магистрант Шарттың 4.2-тармағында көзделген негіздер бойынша оқудан шығарылса, ақшалай қаражатты қайтару жүргізілмейді.
5-тарау. Форс-мажор
5.1. Шарт жасалғаннан кейін туындайтын форс-мажорлық жағдайлар кезінде (еңсерілмейтін күш, яғни осы жағдайларда төтенше және алдын алуға болмайтын мән-жайлар, оның ішінде дүлей құбылыстар, әскери іс-қимылдар, төтенше жағдай және т.б.) Тараптардың жауапкершілігі болмайды. Алайда, бұл ереже егер форс-мажорлық жағдаяттарға ұшыраған Тарап дәлелдемелерді ұсынған және бұл туралы басқа Тарапқа форс-мажор туындаған сәттен үш тәуліктен кешіктірмей хабарлаған жағдайда, әрекет етеді.

Глава 3. Стоимость образовательных услуг и порядок оплаты
3.1. Стоимость обучения составляет – _________( ) тенге.
3.2. Магистрант вносит на расчетный счет Академии плату в размере не менее 50% от стоимости обучения в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня издания приказа о зачислении, оставшуюся сумму – не позднее 5 (пяти) рабочих дней до начала второго семестра.
Магистрант вправе произвести оплату полной стоимости обучения в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня издания приказа о зачислении.
3.3. В стоимость обучения входит оплата стажировки в пределах сумм, определяемых Академией. Расходы, превышающие лимит указанных сумм, Магистрант оплачивает самостоятельно.
3.4. В случае выхода Магистранта из академического отпуска оплата за обучение производится в порядке и размерах, действующих на момент вынесения приказа о выходе из академического отпуска.
Глава 4. Ответственность Сторон
4.1. За неисполнение либо ненадлежащее исполнение Сторонами своих обязанностей, предусмотренных настоящим Договором, Стороны несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4.2. Магистрант может быть отчислен из Академии по следующим причинам:
1) академическая неуспеваемость;
2) нарушение Устава Академии, Правил внутреннего распорядка Академии и Договора;
3) невыход обучающегося из академического отпуска в срок, установленный приказом о предоставлении академического отпуска;
4) представление поддельных документов, связанных с обучением в вузе и других учебных заведениях, в том числе документов об образовании, медицинских справок;
5) неосуществление оплаты за обучение.
4.3. Магистрант может быть отчислен из Академии по собственному желанию.
4.4. Магистранту, отчисленному из Академии, выдается документ установленной формы.
4.5. Магистрант не имеет права на восстановление в Академии в случае его отчисления по основаниям, предусмотренным пунктом 4.2 Договора, за исключением подпункта 5) указанного пункта.
4.6. Возврат денежных средств не производится, если Магистрант отчислен по основаниям, предусмотренным пунктом 4.2 Договора.
Глава 5. Форс-мажор
5.1. При форс-мажорных обстоятельствах (непреодолимая сила, то есть чрезвычайные и непредотвратимые при данных условиях обстоятельства, в том числе стихийные явления, военные действия, чрезвычайное положение и т.п.), возникших после заключения Договора, ответственность Сторон не наступает. Однако данное правило действует лишь в том случае, если Сторона, подвергшаяся форс-мажорным обстоятельствам, представит доказательства и известит об этом другую Сторону не позднее трех рабочих дней с момента наступления форс-мажора.

5.2. Билік пен басқару органдарының Тараптардың біреуінің Шарт бойынша міндеттемелерін орындауына мүмкіндік бермейтін актілерді шығаруы Тараптардың бақылауына тәуелді емес жағдаяттар деп есептеледі.
5.3. Тараптардың міндеттемелерді орындауы сәйкесінше форс- мажорлық жағдаяттардың іс-әрекеті мен олардың салдары мерзіміне ауыстырылады.
6-тарау. Дауларды шешу тәртібі
6.1. Шартты орындау кезінде туындаған даулар мен келіспеушіліктер Тараптар арасындағы келіссөздер арқылы шешіледі.
6.2. Келіссөздер арқылы дауларды шешу мүмкін болмаған жағдайда, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қаралатын болады.
6.3. Шартпен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
7-тарау. Шарттың әрекет ету мерзімі, өзгертулер мен толықтырулар тәртібі
7.1. Шарт Тараптар оны жасасқан күннен бастап күшіне енеді және Тараптар міндеттемелерін толық орындағанға дейін әрекет етеді.
7.2. Шарттың талаптары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын есепке ала отырып, Тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі немесе толықтырылуы мүмкін.
8-тарау. Қорытынды ережелер
8.1. Осы Шарт бірдей заңдық күші болатын мемлекеттік және орыс тілдерінде, екі данада жасалады.
Тараптардың деректемелері
Академия
Магистрант
"Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясы" РММ
ТАӘ
_____________________
_____________________
_____________________
010000, Астана қ.,
Бейбітшілік көшесі, 46
Мекен-жайы:
________________________
БСН 160340016701
жеке куәлігі
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті" РММ
берілген күні
ЖСК 860703011070002001
ЖСН
БСК KKMFKZ2A
электрондық пошта
Кбе 11
Ректор
_______________________
Магистрант
_____________________
М.О.

5.2. Обстоятельствами, не зависящими от контроля Сторон, признается также издание органами власти и управления актов, делающих невозможным исполнение обязательств по Договору хотя бы одной из Сторон.
5.3. Исполнение обязательств Сторонами соразмерно переносится на срок действия форс-мажорных обстоятельств и их последствий.
Глава 6. Порядок разрешения споров
6.1. Споры и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении Договора, разрешаются путем переговоров между Сторонами.
6.2. При невозможности разрешения споров путем переговоров, они рассматриваются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6.3. Вопросы, не урегулированные Договором, разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Срок действия, порядок изменения и дополнения Договора
7.1. Договор вступает в силу со дня его заключения Сторонами и действует до полного исполнения Сторонами обязательств.
7.2. Условия Договора могут быть изменены и дополнены по взаимному письменному соглашению Сторон с учетом действующего законодательства Республики Казахстан.
Глава 8. Заключительные положения
8.1. Настоящий Договор заключается на государственном и русском языках в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
Реквизиты Сторон
Академия
Магистрант
РГУ "Академия правосудия при Высшем Судебном Совете
Республики Казахстан"
ФИО ________________
______________________
______________________
010000, г. Астана,
ул. Бейбитшилик, 46
Адрес:
БИН 160340016701
удостоверение личности
РГУ "Комитет Казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан"
дата выдачи
ИИК
ИИН
860703011070002001
БИК KKMFKZ2A
электронная почта
Кбе 11
Ректор
__________________
М.П.
Магистрант
____________________