2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1429.
РҚАО-ның ескертуі: P021429 қаулысын қараңыз.
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 703, 704, 705, 706, 707, 708-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттігiнiң 2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
703-қосымша
Қазақстан Республикасының Табиғи
монополияларды реттеу және бәсекелестiктi
қорғау жөнiндегi агенттiгі
бюджеттiк бағдарлама әкімшiсi
2003 жылға арналған 001 "Әкiмшiлiк шығындар"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 286170 мың теңге (екі жүз сексен алты миллион бір жүз жетпіс мың теңге). <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.31. N 150ay қаулысымен .
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 23 шiлде 1999 жылғы N 453 Заңының 1-30-бабы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудің бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы , "Штат санының лимиттерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 1 сәуiрдегi N 314 қаулысы , "Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1999 жылғы 15 қараша N 1713 қаулысы .
Ескерту. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген функцияларды барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөніндегi агенттігі орталық аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерiнiң қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң аппаратын және оның аумақтық бөлімшелерін қамту.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2003 год (Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429.
Примечание РЦПИ: см. P021429
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2003 год:
Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции согласно приложениям 703, 704, 705, 706, 707, 708.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 703
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 703 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Агентство Республики Казахстан
по регулированию естественных монополий
и защите конкуренции
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Административные затраты" на 2003 год
1. Стоимость: 286170 тысяч тенге (двести восемьдесят шесть миллионов сто семьдесят тысяч тенге). <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 31 декабря 2003 г. N 150аэ .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 1-30 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета", постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2003 года N 314 "Об утверждении лимитов штатной численности", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года N 1713 "Об Утверждении Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции и его территориальных подразделений для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппарата Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции и его территориальных подразделений.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаларды !Іске ! Жауапты
дар.!бағ.!лардың (кіші !(кіші бағдарлама. !асыру! орындаушылар
лама!дар.!бағдарлама. !ларды) іске асыру !мер. !
коды!лама!лардың) атауы!жөніндегі іс-шаралар!зімі !
!коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 2 3 4 5 6
------------------------------------------------------------------
001 Әкiмшiлiк
шығындар
001 Орталық Қазақстан Респуб. Жыл Қазақстан Рес.
органның ликасының Табиғи ішінде публикасының
аппараты монополияларды Табиғи монопо.
реттеу және лияларды реттеу
бәсекелестiктi және бәсеке.
қорғау жөнiндегі лестікті
агенттiгiнiң орталық қорғау
аппаратын 153 бiрлiк жөніндегі
адам санында агенттігі
бекiтiлген штат
саны шегiнде ұстау.
002 Аумақтық Қазақстан Жыл
органдардың Республикасының ішінде
аппараттары Табиғи монополияларды
реттеу және
бәсекелестiктi қорғау
жөнiндегі агенттiгiнiң
аумақтық бөлiмшелерiн
423 бiрлiк адам санында
бекiтiлген штат саны
шегінде ұстау.
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.31. N 150ay қаулысымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiне жүктелген функциялардың сапалы және уақтылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
704-қосымша
Қазақстан Республикасының Табиғи
монополияларды реттеу және бәсекелестiктi
қорғау жөнiндегi агенттiгі
бюджеттiк бағдарлама әкімшiсi
2003 жылға арналған 010 "Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру
және оларды қайта даярлау" республикалық бюджеттiк
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 934 мың теңге (тоғыз жүз отыз төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi N 453 Заңының 9-, 13-баптары , Қазақстан Республикасы Үкiметінің "Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi Агенттiгi туралы ереженi бекiту туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: өзiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсіптiк шеберлiгiн жетiлдiру үшiн қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес кәсіптік қызмет саласында бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдерiн, икемдiлiгi мен машықтарын жаңарту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
001 Админист- Агент-
ративные ство РК
затраты по регу-
001 Аппарат Содержание центрального В те- лирова-
централь- аппарата Агентства чение нию
ного Республики Казахстан по года естест-
органа регулированию естествен- венных
ных монополий и защите монопо-
конкуренции в пределах лий и
утвержденного лимита защите
штатной численности в конку-
количестве 153 единиц. ренции
002 Аппараты Содержание территориаль- В те-
террито- ных подразделений чение
риальных Агентства Республики года
органов Казахстан по регулирова-
нию естественных
монополий и защите
конкуренции в пределах
утвержденного лимита
штатной численности в
количестве 423 единицы.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 31 декабря 2003 г. N 150аэ .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции функций.
Приложение 704
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по регулированию естественных монополий
и защите конкуренции
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2003 год
1. Стоимость: 934 тысячи тенге (девятьсот тридцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 3 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе" N 453, постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года N 1713 "Об утверждении положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк қызметшілердің кәсiптiк бiлiктілігiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаларды !Іске ! Жауапты
дар.!бағ.!лардың (кіші !(кіші бағдарлама. !асыру! орындаушылар
лама!дар.!бағдарлама. !ларды) іске асыру !мер. !
коды!лама!лардың) атауы!жөніндегі іс-шаралар!зімі !
!коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 2 3 4 5 6
------------------------------------------------------------------
010 Кадрлардың Жыл Қазақстан
бiлiктiлiгiн ішінде Республикасының
арттыру және Табиғи
оларды қайта монополияларды
даярлау реттеу және
бәсекелестікті
005 Мемлекеттiк Бiлiктiлiктi арт. қорғау
қызметшiлердің тырудың бекiтiлген жөніндегі
бiлiктiлiгiн жоспарына сәйкес агенттігі
арттыру мемлекеттiк қызмет.
шiлердiң білiктi.
лiгiн арттыру,
оның iшiнде
мемлекеттiк тiлдi
оқыту жөнiндегi
қызметтердi сатып
алу. Бiлiктiлiктi
арттыру курсынан
өткен мемлекеттiк
қызметшiлердiң
орташа жылдық саны
41 адам.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiптiк деңгейiн мемлекеттiк қызметшiлердi сапалы оқытудың құрылған жүйесiн қалыптастыру және дамыту жолымен арттыру, ол мемлекеттің уақтылы экономикалық шарттарына және ресурстық мүмкiндiктерiне сәйкес кәсiптiк мемлекеттiк қызметшiлердiң талаптарына жауап бередi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
705-қосымша
Қазақстан Республикасының Табиғи
монополияларды реттеу және бәсекелестiктi
қорғау жөнiндегi агенттiгі
бюджеттiк бағдарлама әкімшiсi
2003 жылға арналған 030 "Табиғи монополиялар субъектiлерінің
қызметiне сараптамалық бағалауды жүргiзу жөнiндегi бағдарлама" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 25505 мың теңге (жиырма бес миллион бес жүз бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шiлдедегi N 272-1 Заңының 17-бабы , "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы N 321 Заңының 8-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiн реттеудiң сапасын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тарифтердi белгiлеген кезде табиғи монополиялар субъектiлерi ұсынатын инвестициялық бағдарламаларға, технологиялық ысыраптың нормаларына, шикiзаттар мен материалдардың шығыс нормаларын, пеpсонал санының нормативтерiне және т.б. сараптама жүргiзу.

5. Задачи бюджетной программы: повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 010 Повышение В те- Агент-
квалифика- чение ство
ции и года Респуб-
перепод- лики
готовка Казах-
кадров. стан по
005 Повышение Приобретение услуг по регули-
квалифика- повышению квалификации рованию
ции госу- государственных служащих естест-
дарствен- согласно утвержденному венных
ных служа- плану повышения квалифи- монопо-
щих. кации, в том числе лий и
обучение государственному защите
языку. Среднегодовое ко- конку-
личество государственных ренции
служащих, проходящих
курсы повышения квалифи-
кации, - 41.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня государственных служащих путем формирования и развития стройной системы качественного обучения государственных служащих, которая отвечает требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями и ресурсными возможностями государства.
Приложение 705
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по регулированию естественных монополий
и защите конкуренции
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 030
"Программа по проведению экспертных оценок
деятельности субъектов естественных монополий"
на 2003 год
1. Стоимость: 25505 тысяч тенге (двадцать пять миллионов пятьсот пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 17 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года N 272-I "О естественных монополиях", статья 8 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года N 321 "О государственных закупках".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение качества регулирования деятельности субъектов естественных монополий.
5. Задачи бюджетной программы: проведение экспертизы инвестиционных программ, норм технологических потерь, норм расхода сырья и материалов, нормативов численности персонала и т.д., применяемых субъектами естественных монополий при установлении тарифов.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаларды !Іске ! Жауапты
дар.!бағ.!лардың (кіші !(кіші бағдарлама. !асыру! орындаушылар
лама!дар.!бағдарлама. !ларды) іске асыру !мер. !
коды!лама!лардың) атауы!жөніндегі іс-шаралар!зімі !
!коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 2 3 4 5 6
------------------------------------------------------------------
030 Табиғи Сарапшыларды кон. Жыл Қазақстан Рес.
монополиялар курстық негiзде ішінде публикасының
субъектiлерiнің айқындау; Табиғи монопо.
қызметiне Табиғи монополиялар лияларды реттеу
сараптамалық субъектiлерiнiң және бәсекелес.
бағалауды қызметiне сараптама. тiктi қорғау
жүргізу лық бағалауды жөнiндегi
жөнiндегi жүргізу; агенттiгi
бағдарлама Сараптамалық
қорытындылардың
уaқтылы орындалуын
бақылау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметтерiне тарифтер бекiту жөнiндегі Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестіктi қорғау жөніндегі агенттігі қабылдаған шешiмдердiң объективтiлігі мен негiздiлiгiн арттыру табиғи монополиялар субъектілерінің қызметiн реттеу сапасын жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
706-қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.11.26. N 150ш қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Табиғи
монополияларды реттеу және бәсекелестiктi
қорғау жөнiндегi агенттiгі
бюджеттiк бағдарлама әкімшiсi
2003 жылға арналған 031 "Нормативтiк құқықтық базаны
әзiрлеуге және жетiлдiруге консультанттарды тарту жөнiндегi
бағдарлама" республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 85362 мың теңге (сексен бес миллион үш жүз алпыс екi мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы N 272-1 Заңының 13, 14, 18-баптары , "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы N 213-1 Заңының 46-бабы , "Табиғи монополиялар субъектілерінің 2002-2004 жылдарға арналған тариф саясатын жетілдіру бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 15 қазандағы N 1126 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Нормативтiк актілердiң (Әдiстемелердің) сапалы әзiрленуiн қамтамасыз ету және жетілдіру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Агенттіктің, табиғи монополиялар субъектiлерінің тиiмдi қызметiне, тұтынушылардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қорғауға мүмкiндiк беретiн Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнің жаңа Әдiстемесiн жетiлдiру және әзiрлеу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
030 Программа Определение на конкурсной В те- Агент-
по прове- основе экспертов: чение ство
дению экс- Проведение экспертных года Респуб-
пертных оценок деятельности лики
оценок субъектов естественных Казах-
деятель- монополий; стан по
ности Контроль за своевременным регули-
субъектов выполнением экспертных рованию
естествен- заключений. естест-
ных моно- венных
полий монопо-
лий и
защите
конку-
ренции
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение объективности и обоснованности, принимаемых Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции решений по утверждению тарифов на услуги субъектов естественных монополий, улучшение качества регулирования деятельности субъектов естественных монополий.
Приложение 706
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по регулированию естественных монополий
и защите конкуренции
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 031
"Программа по привлечению консультантов к разработке
и совершенствованию нормативной и правовой базы"
на 2003 год
1. Стоимость: 85362 тысячи тенге (восемьдесят пять миллионов триста шестьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статьи 13 , 14 , 18 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" N 272-I, статья 46 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" N 213-I, Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1126 "Об утверждении Программы совершенствования тарифной политики субъектов естественных монополий на 2002-2004 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение качественной разработки и совершенствование нормативных актов (Методик).
5. Задачи бюджетной программы: усовершенствование и разработка новых Методик Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции, способствующих эффективной деятельности Агентства, субъектов естественных монополий, защите прав и законных интересов потребителей.

031 Нормативтiк 1. Шығындарды бөлу, Жыл Қазақстан Рес.
құқықтық өзiндiк құнды iшiнде публикасының
базаны айқындау және Табиғи монопо.
әзiрлеуге тарифтердi есептеу лияларды реттеу
және әдiстемесiн әзiрлеу: және бәсекелес.
жетiлдiруге тарифтердi есептеу тікті қорғау
консультант. әдiстемесiнiң жөніндегі
тарды тарту тұжырымдамасын әзiрлеу агенттігі
жөнiндегi және темiр жолмен жүк
бағдарлама тасымалдау
прейскурантын жасау
(1-кезең);
шығындарды бөлудiң
және темiр жол
көлiгiмен жүк
тасымалдауға
байланысты қосымша
операциялардың өзiндiк
құнын айқындаудың
әдiстемесiн әзiрлеу;
темiр жолдың кiрме
жолдарындағы қызмет.
тердiң өзiндiк құнын
айқындау әдiстемесiн
әзiрлеу;
шығындарды бөлу және
аэронавигациялық қызмет
көрсетудi айқындау
әдiстемесiн әзiрлеу;
теңiз порты орындайтын
жұмыстар мен қызметтерге
алымдар мен төлем
ставкаларын есептеу
жөнiнде әдiстеме
әзiрлеу;
жерде қызмет көрсеткенi
үшiн әуежайлық алымдар
мен тарифтерге
төмендету коэффици.
ентiнiң деңгейiн
айқындау жөнiнде
әдiстеме әзiрлеу;
теңiз порттары
орындайтын қызметтер
алымдарының ставкаларына
төмендету коэффициент.
інің деңгейiн айқындау
жөнiнде әдiстеме әзiрлеу;
шығындарды бөлу,
қызметтердiң өзiндiк
құнын айқындау және
пошта байланысы
саласындағы тарифтердi
есептеу жөнiнде әдiстеме
әзiрлеу;
жылу таратушы өлшемдер
бойынша жылу энергиясын
өндiру кезiнде
шығындарды бөлу
әдiстемесiн әзiрлеу;
қысымның сыныптары
бойынша аймақтық
деңгейдегi желiлер
арқылы электр
энергиясын беру
жөнiндегі қызметтерге
тарифтер есептеудiң
әдiстемесiн әзiрлеу;
бөлушi труба құбырлары
арқылы табиғи газды
тасымалдау жөнiндегi
қызметтерге тарифтер
есептеудiң әдiстемесiн
әзiрлеу;
бөлушi труба құбырлары
арқылы су тасымалдау
жөнiндегi қызметтерге
тарифтер есептеудiң
әдiстемесiн әзiрлеу.
Табиғи монополия суб-
ъектiлерiнiң инвести-
циялық бағдарламаларды
іске асыру тиiмділігінiң
мониторингін жүзеге
асыру ережесiн әзiрлеу. <*>
2. Монополияға қарсы Жыл
заңнаманы жүйелеу: ішінде
тарифтердi бекiту
кезiнде көпшiлiк
тыңдау өткiзу туралы
ереженi дайындау;
табиғи монополия
субъектiлерiнiң мүлкiн
аластатуды келiсу
туралы eреженi дайындау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнің әдiснамалық базасының сапасын арттыру және табиғи монополия саласын реттеу әдiснамасын, осы салаға ішкі және сыртқы факторлардың ететiн әсерiне баламалық ден қоюды қоса, жасау, тұтынушылардың құқықтарын қорғаудың жаңа жүйелерiн (шараларын) күшейту, енгiзу. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың нәтижесiнде 13 нормативтiк актiлердi (әдiстемелердi) әзiрлеу және бекiту күтiлуде. <*>
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
707-қосымша
Қазақстан Республикасының Табиғи
монополияларды реттеу және бәсекелестiктi
қорғау жөнiндегi агенттiгі
бюджеттiк бағдарлама әкімшiсi
2003 жылға арналған 032 "Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң
қызметiне қаржылық және техникалық сараптама жүргiзу"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

031 Программа 1. Разработка методик В те- Агент-
по привле- распределения затрат, чение ство
чению кон- определение себестоимости года Респуб-
сультантов и расчета тарифов: лики
к разра- разработать Концепцию Казах-
ботке и Методики расчета тарифов стан по
совер- и составление Прейскуран- регули-
шествова- та на грузовые железно- рованию
нию норма- дорожные перевозки естест-
тивной (этап 1); венных
правовой разработать Методику монопо-
базы распределения затрат и лий и
определения себестоимости защите
дополнительных операций, конку-
связанных с перевозкой ренции
грузов железнодорожным
транспортом;
разработать Методику
определения себестоимости
услуг на железнодорожных
подъездных путях;
разработать Методику
разделения затрат и
определения себестоимости
аэронавигационного
обслуживания;
разработать Методику по
расчету ставок сборов и
плат за работы и услуги,
выполняемые морским
портом;
разработать Методику по
определению уровня
понижающего коэффициента
к аэропортовым сборам и
тарифам за наземное
обслуживание;
разработать Методику по
определению уровня
понижающего коэффициента
к ставкам сборов на
услуги, выполняемые
морскими портами;
разработать Методику по
распределению затрат,
определению себестоимости
услуг и расчета тарифов в
сфере почтовой связи;
разработать Методику
распределения затрат при
производстве тепловой
энергии по параметрам
теплоносителей;
разработать Методику
расчета тарифов на услуги
по передаче электроэнергии
по сетям регионального
уровня по классам
напряжения;
разработать Методику
расчета тарифов на услуги
по транспортировке
природного газа по
распределительным
трубопроводам;
разработать Методику
расчета тарифов на услуги
по транспортировке воды
по распределительным
трубопроводам;
разработать Правила
осуществления мониторинга
эффективности реализации
инвестиционных программ
субъектами естественной
монополии.
2. Систематизация В те-
антимонопольного чение
законодательства: года
разработка Правил
проведения публичных
слушаний при утверждении
тарифов;
разработать правила
согласования отчуждения
имущества субъектов
естественных монополий.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 ноября 2003 г. N 150ш .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение качества методологической базы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции, создание и совершенствование методологии регулирования сферы естественной монополии, включая адекватное реагирование на воздействие внутренних и внешних факторов на эти сферы, усиление, внедрение новых систем (мер) защиты прав потребителей. Результатом выполнения бюджетной программы ожидается разработка и утверждение 13 нормативных актов (методик). <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 ноября 2003 г. N 150ш .
Приложение 707
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по регулированию естественных монополий
и защите конкуренции
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032
"Проведение финансовой и технической экспертизы
деятельности субъектов естественных монополий"
на 2003 год

1. Құны: 350000,0 мың теңге (үш жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шiлдедегi N 272-1 Заңы , "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 23 мамырдағы N 321-II Заңы , "Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң 2002-2004 жылдарға арналған тарифтiк саясатын жетiлдiру бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1126 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiне ден қоюдың сапасын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: табиғи монополиялар субъектiлерiнің нақты техникалық және қаржылық жай-күйінің ақпараттық-статистикалық базасын жасау, бекiтiлетiн тарифтер объективтілігінің өсуiн талдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаларды !Іске ! Жауапты
дар.!бағ.!лардың (кіші !(кіші бағдарлама. !асыру! орындаушылар
лама!дар.!бағдарлама. !ларды) іске асыру !мер. !
коды!лама!лардың) атауы!жөніндегі іс-шаралар!зімі !
!коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 2 3 4 5 6
------------------------------------------------------------------
032 001 Табиғи Табиғи монополия Жыл Қазақстан Рес.
монополиялар субъектiлерiне жыл ішінде публикасының
субъектiлер. сайынғы қаржылық Табиғи монопо.
iнiң қызметiне және техникалық лияларды
қаржылық және мiндеттi сараптама реттеу және
техникалық жүргiзу және оны бәсекелестiктi
сараптама бағдарламалық- қорғау
жүргiзу техникалық жөніндегi
қамтамасыз ету агенттiгi
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметтерiне тарифтер бекiту жөнiнде Агенттiк қабылдаған шешiмдердiң объективтiлiгi мен негiздiлiгiн растау мақсатында, табиғи монополия субъектiлерiн сапалы және уақтылы реттеуге арналған бағдарламалық-техникалық базаны қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
708-қосымша
Қазақстан Республикасының Табиғи
монополияларды реттеу және бәсекелестiктi
қорғау жөнiндегi агенттiгі
бюджеттiк бағдарлама әкімшiсi
2003 жылдарға арналған 200 "Қазақстан Республикасының Табиғи
монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi
агенттiгiнiң материалдық-техникалық базасын нығайту"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 350000 тысяч тенге (триста пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях", Закон Республики Казахстан от 23 мая 2002 года "О государственных закупках", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1126 "Об утверждении Программы совершенствования тарифной политики субъектов естественных монополий на 2002-2004 годы".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение качества регулирования деятельности субъектов естественных монополий.
5. Задачи бюджетной программы: проведение технического и финансового состояния субъектов, анализ увеличения объективности утверждаемых тарифов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
032 Проведение Проведение обязательной В те- Агент-
финансовой ежегодной финансовой и чение ство
и техни- технической экспертизы года Респуб-
ческой субъектов естественных лики
экспертизы монополий и ее программ- Казах-
деятель- но-техническое обеспече- стан по
ности ние. регули-
субъектов рованию
естествен- естест-
ных моно- венных
полий монопо-
лий и
защите
конку-
ренции
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: для качественного и своевременного технического и финансового состояния базовых субъектов естественной монополии, в целях подтверждения объективности и обоснованности принимаемых Агентством решений по утверждению тарифов на услуги субъектов естественных монополий.
Приложение 708
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по регулированию естественных монополий
и защите конкуренции
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 200
"Укрепление материально-технической базы Агентства
Республики Казахстан по регулированию естественных
монополий и защите конкуренции" на 2003 год

1. Құны: 17000 мың (он жетi миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1999 жылғы 15 қарашадағы N 1713 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiн оргтехникамен және офистiк жиhазбен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық органдарының, оларға жүктелген функцияларды барынша тиiмдi орындауға жету үшiн материалдық-техникалық базасын жақсарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаларды !Іске ! Жауапты
дар.!бағ.!лардың (кіші !(кіші бағдарлама. !асыру! орындаушылар
лама!дар.!бағдарлама. !ларды) іске асыру !мер. !
коды!лама!лардың) атауы!жөніндегі іс-шаралар!зімі !
!коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 2 3 4 5 6
------------------------------------------------------------------
200 Қазақстан Рес. Орталық аппарат пен Жыл Қазақстан Рес.
публикасының аумақтық органдарды ішінде публикасының
Табиғи моно. офистiк жиhазбен және Табиғи
полияларды компьютерлiк техникамен монополияларды
реттеу және қамтамасыз ету: реттеу және
бәсекелестiктi офистiк жиhаз- бәсекелестiктi
қорғау жөнiн. орталық аппараттың қорғау жөнiндегi
дегi агенттi. бөлiмше бастықтарына агенттiгi
гiнің материал. - 10 комплект;
дық-техникалық офистiк жиhаз -
базасын аумақтық бөлiмдердің
жақсарту 1 басшыларына - 12
комплект;
жиhаз топтамасы -
орталық аппараттың
қызметкерлерiне -
105 комплект;
жиhаздық топтама-
аумақтық бөлiмдердiң
қызметкерлерiне -
110 комплект;
көбейткiш құралдары
- 17;
факсимильдi құралдар
- 20.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiне жүктелген функцияларды сапалы және уақтылы орындау.

1. Стоимость: 17000 тысяч тенге (семнадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства от 15 ноября 1999 года N 1713 "Об утверждении Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции оргтехникой и офисной мебелью.
5. Задачи бюджетной программы: улучшение материально-технической базы центрального аппарата и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
200 Укрепление Обеспечение современной В те- Агент-
материаль- офисной мебелью и чение ство РК
но-техни- оргтехникой: года по регу-
ческой офисная мебель - для лирова-
базы руководителей структурных нию
Агентства подразделений центрального естест-
Республики аппарата - 10 комплектов; венных
Казахстан офисная мебель - 12 монопо-
по регули- комплектов для 1 руководи- лий и
рованию теля территориального защите
естест- органа; конку-
венных мебельный набор - 105 ренции
монополий комплектов для сотрудников
и защите центрального аппарата;
конкурен- мебельный набор - 110
ции комплектов для сотрудников
территориальных органов;
копировальные аппараты -
17;
факсимильные аппараты - 20.
-------------------------------------------------------------------
. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнения функций, возложенных на Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции.