2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналардың:
411-қосымшаға  сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
411-ҚОСЫМША
690 - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Сайлау өткізуді ұйымдастыру"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 842265 мың теңге (сегіз жүз қырық екі миллион екі жүз алпыс бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық  заңы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы туралы Ережені бекіту туралы" 1996 жылғы 11 қарашадағы N 3205  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы аппаратының штат саны туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 29 қазандағы N 1108 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Парламент Сенаты депутаттарының, маслихаттар депутаттарының сайлауын өткізуді ұйымдастыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Парламент депутаттарының, маслихаттар депутаттарының сайлауын әзірлеу мен өткізуді іске асыру, сайлау өткізу кезінде аумақтық, округтік және учаскелік комиссияларына басшылық жасауды жүзеге асыру, мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Сайлау өткізуді ұйымдас-
тыру
2
001
Орталық органның аппараты
Республика аумағында сайлау туралы заңнаманың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, оның бірыңғай қолданылуын қамтамасыз ету. Шығып қалғандардың орнына мәслихаттар депутаттарының сайлауын әзірлеу мен өткізуді ұйымдастыру, Парламент Сенаты депутаттарының сайлауын ұйымдастыру мен өткізуге басшылық жасау. Сайлау комиссияларына басшылық жасауды жүзеге асыру, олардың арасында сайлау науқанын өткізу үшін бөлінген республикалық бюджет қаражатын бөлу.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Орталық
сайлау
комис-
сиясы.
3

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Центральная избирательная комиссия)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (Выписка)
В соответствии с  Бюджетным Кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительства Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан согласно приложению 411.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 411
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
690 - Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Организация проведения выборов"
на 2008 год
1. Стоимость:  842265 тысяч тенге (восемьсот сорок два миллиона двести шестьдесят пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Конституционный закон  Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года N 3205 "Об утверждении положения о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 1998 года N 1108 "О штатной численности аппарата Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  Организация проведения выборов депутатов Сената Парламента и депутатов маслихатов.
5. Задачи бюджетной программы:  реализация подготовки и проведения выборов депутатов Парламента, депутатов маслихатов, осуществление руководства территориальными, окружными и участковыми избирательными комиссиями при проведении выборов, повышение профессионального уровня государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние про-
граммы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализа-
ции програ-
ммы (подпро-
грамм)
Сроки
реализации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Организа-
ция прове-
дения вы-
боров
2
001
Аппарат
централь-
ного
органа
Осуществление
на территории
Республики
контроля за
исполнением
законодатель-
ства о выбо-
рах, обеспе-
чение его
единообразно-
го примене-
ния. Органи-
зация подго-
товки и про-
ведения выбо-
ров депутатов
Мажилиса
Парламента,
депутатов
маслихатов,
руководство
организацией
и проведения
выборов депу-
татов Сената
Парламента,
акимов райо-
нов и городов
областного
значения.
Осуществление
руководства
избирательны-
ми комиссия-
ми, распреде-
ление среди
них средств
республикан-
ского
бюджета,
выделенных
для проведе-
ния избира-
тельной
компании.
В течение
года
Центральная
избиратель-
ная комиссия
Республики
Казахстан
3

007
Мемле-
кеттік
қызмет-
шілердің
білік-
тілігін
арттыру
Мемлекеттік және ағылшын тілдерін үйрету.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Орталық
сайлау
комис-
сиясы.
4
009
Мемле-
кеттік
орган-
дарды
мате-
риалдық-
техни-
калық
жарақ-
тандыру
Конференц-залдарға
плазмалық үлкен
форматты теледидарлар
- 2 дана, 1 - жиынтық
және халықаралық
ұйымдардың, шет
мемлекеттермен
шетелдік бұқаралық
ақпарат құралдарының
өкілдерімен жұмыс
жағдайларын қамтамасыз
ету үшін синхрондық
аударма жабдықтарын
сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Орталық
сайлау
комис-
сиясы.
5
017
Ақпарат-
тық жү-
йелердің
жұмыс
істеуін
қамтама-
сыз ету
және
мемле-
кеттік
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамтама-
сыз ету
Мамандандырылған
жабдықтарға, есептеу
техникасы құралдарына
техникалық қызмет
көрсету және
жетілдіру. "Сайлау"
ААЖ, "Қазақстан
Республикасы өкілді
органдарының
депутаттары мен
сайлау
ұйымдастырушылары
туралы мәліметтер"
ААЖ, "1С бухгалтерия",
"Қаржыландыру
жоспары", "Бюджеттік
процесс мониторингі"
ақпараттық жүйелерін
техникалық және
технологиялық
қамтамасыз ету.
Желілерді әкімшіліктендіру
жөніндегі қызметтерді,
"Сайлау" ААЖ
деректерін беру
желісіне және орталық
аппараттың Интернет
желісіне қол жеткізу
қызметтерін және
"Сайлау" ААЖ жұмысын
толық қамтамасыз ету
үшін қызметтерді
сатып алу. Шығыс
материалдары мен
жиынтықтаушы қосалқы
бөлшектерді;
техникалық құралдарды
(серверлерді)
лицензиялық
бағдарламалық
қамтамасыз етуді
сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Орталық
сайлау
комис-
сиясы.
6
100
Сайлау өткізу
Қазақстан Республикасы
Парламенті Сенаты
депутаттарының
кезекті сайлауын,
шығып қалғандардың
орнына мәслихаттар
депутаттарының
сайлауын әзірлеу мен
өткізуді ұйымдастыру,
оның ішінде: сайлау
комиссияларын
ұйымдастыру мен
олардың қызметі,
үй-жайларды жалға
алу, іссапар
шығыстары,
консультанттарға,
сарапшыларға еңбекақы
төлеу; кандидаттар
туралы ақпараттық
плакаттар дайындау;
кандидаттардың
бұқаралық ақпарат
құралдарына шығуы;
кандидаттардың сайлау
алдындағы көпшілік
іс-шараларын өткізу
және үгіттік
материалдарын шығару;
кандидаттардың
көліктік шығыстарына
ақы төлеу. Сайлау
комиссияларының
мүшелерімен сайлауды
әзірлеу мен өткізу
жөніндегі семинар
және оқу өткізу.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Орталық
сайлау
комис-
сиясы.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтижелер:
Қазақстан Республикасында сайлау туралы заңнаманың бірыңғай қолданылуын қамтамасыз ету;
Парламент Сенатының депутаттығына 8 кандидаттан, облыстық маслихаттардың депутаттығына 8 кандидаттан, қалалық және аудандық маслихаттарға - 5 кандидаттан бәсекелестік кезінде сайлау қорытындыларын шығару;
сайлау комиссиялары мүшелерінің және Орталық сайлау комиссиясы аппараты қызметкерлерінің кәсіби деңгейін арттыру;

007
Повышение
квалифика-
ции госу-
дарствен-
ных
служащих
Обучение
государствен-
ному и
английскому
языкам.
В течение
года
Центральная
избиратель-
ная комиссия
Республики
Казахстан
4
009
Мате-
риально-
техничес-
кое осна-
щение
государ-
ственных
органов
Приобретение
плазменных
широкоформат-
ных телевизо-
ров в
конференц-
залы - 2
штуки, обору-
дования для
синхронного
перевода для
обеспечения
условий рабо-
ты с предста-
вителями меж-
дународных
организаций и
иностранных
государств и
иностранных
средств
массовой
информации -
1 комплект.
В течение
года
Центральная
избиратель-
ная комиссия
Республики
Казахстан
5
017
Обеспече-
ние функ-
ционирова-
ния инфор-
мационных
систем и
информа-
ционно-
техничес-
кое обес-
печение
государ-
ственных
органов
Техническое
обслуживание
и доработка
специализиро-
ванного
оборудования,
средств вычи-
слительной
техники.
Техническое и
технологичес-
кое обеспече-
ние информа-
ционных
систем: АИС
"Сайлау"; "1С
Бухгалтерия";
"План финан-
сирования";
"Мониторинг
бюджетного
процесса".
Приобретение
услуг по
администриро-
ванию сетей,
услуги досту-
па к сети пе-
редач данных
АИС "Сайлау"
и к сети
Интернет
центрального
аппарата, и
услуг для
полного обес-
печения рабо-
ты системы
АИС "Сайлау".
Приобретение
расходных
материалов и
комплектующих
запасных
частей;
технических
средств
(серверов);
лицензионного
программного
обеспечения.
В течение
года
Центральная
избиратель-
ная комиссия
Республики
Казахстан
6
100
Проведение
выборов
Организация
подготовки и
проведения
очередных
выборов депу-
татов Сената
Парламента
Республики
Казахстан,
выборов депу-
татов масли-
хатов вместо
выбывших, в
том числе:
организация и
деятельность
избирательных
комиссий,
аренда поме-
щений, коман-
дировочные
расходы,
оплата труда
консультан-
тов, экспер-
тов; выступ-
ление канди-
датов в сред-
ствах массо-
вой информа-
ции; проведе-
ние публичных
предвыборных
мероприятий и
выпуск агита-
ционных мате-
риалов канди-
датов; оплата
транспортных
расходов
кандидатов.
Проведение
семинаров и
учебы с
членами
избирательных
комиссий по
организации
подготовки и
проведению
выборов.
В течение
года
Центральная
избиратель-
ная комиссия
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
обеспечение единообразного применения законодательства о выборах в Республике Казахстан;
подведение итогов выборов депутатов Парламента в целом по Республике при конкурентности в депутаты Сената Парламента по 8 кандидатов, в депутаты областных маслихатов по 8 кандидатов, в городские и районные по 5 кандидатов;
повышение профессионального уровня членов избирательных комиссий и сотрудников аппарата Центральной избирательной комиссии;

Орталық сайлау комиссиясы аппаратының 20 қызметкеріне - мемлекеттік тілді және 15 қызметкеріне ағылшын тілін оқыту.
Түптілікті нәтижелер:
сайлауды сайлау заңнамасының талаптарына сәйкес өткізу;
мемлекеттік тілді оқытудағы қажеттілікті - 50 пайызға, ағылшын тілін оқытудан қажеттілікті - 50 пайызға қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтижелер:
бюджет қаражатын сайлауды өткізу жөніндегі іс-шараларға пайдалану;
бюджет қаражатын уақтылы және толық игеру.
Уақтылылығы: іс-шараларды іске асыру мерзімдеріне сәйкес іске асыру.
Сапасы:
Қазақстан Республикасы азаматтарының конституциялық сайлау және сайлану құқығын іске асыруын қамтамасыз ету;
қазіргі заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес сайлау комиссиялары мүшелерінің, мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру.

обучение сотрудников аппарата Центральной избирательной комиссии государственному языку - 20 человек и английскому языку в количестве - 15 человек.
Конечный результат:
проведение выборов в соответствии с требованиями избирательного законодательства;
обеспечение потребности в обучении государственному языку на - 50 %, обучении английскому языку на - 50 %.
Финансово-экономический результат:
использование бюджетных средств на мероприятия по проведению выборов;
своевременное и полное освоение бюджетных средств.
Своевременность: реализация мероприятий в соответствии со сроками реализации.
Качество:
обеспечение реализации гражданами Республики Казахстан конституционного права избирать и быть избранными;
повышение профессионального уровня членов избирательных комиссий, государственных служащих в соответствии с современными экономическими условиями.