"Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 10 маусымдағы № 2/260 қаулысы. Жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 4 ақпандағы № 1/89 қаулысымен
Ескерту. Жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 04.02.2019 № 1/89 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) туралы Ереже бекітілсін.
2. Басқарма осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын интернет-ресурста және Алматы қаласы әкімдігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды жүргізсін.
3. Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласы Тілдерді дамыту, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы" 2016 жылғы 1 сәуірдегі № 2/116 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1280 болып тіркелген, 2016 жылғы 28 сәуірде "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары А. Қырықбаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 10 маусымдағы
№ 2/260 қаулысымен бекітілді
"Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық
мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Алматы қаласының аумағында тілдерді дамыту және ономастика салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Алматы қаласы Тілдерді дамытубасқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметініңактілеріне және өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Алматы қаласы әкімдігінің қаулыларына, Алматы қаласы мәслихатының шешімдері мен әкімінің өкімдеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Управление по развитию языков города Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 10 июня 2016 года № 2/260. Отменено постановлением акимата города Алматы от 4 февраля 2019 года № 1/89
Сноска.Отменено постановлением акимата города Алматы от 04.02.2019 № 1/89.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о коммунальном государственном учреждении "Управление по развитию языков города Алматы" (далее - Управление).
2. Управлению произвести государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан и на официальном интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Признать утратившим силу постановление акимата города Алматы от 1 апреля 2016 года № 2/116 "О некоторых вопросах коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков, архивов и документации города Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1280, опубликовано 28 апреля 2016 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы").
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы А. Кырыкбаева.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Байбек
Утверждено
постановлением акимата города Алматы
от 10 июня 2016 года № 2/260
Положение о коммунальном государственном учреждении "Управление по развитию языков города Алматы" 1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Управление по развитию языков города Алматы" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в области развития языков и ономастики на территории города Алматы.
2. Коммунальное государственное учреждение "Управление по развитию языков города Алматы" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, постановлениями акимата города Алматы, решениями маслихата и распоряжениями акима города Алматы, а также настоящим Положением.

3. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі коммуналдық мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, жеке балансы, мемлекеттік тілдегі өзінің атауы бар мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің егер қолданыстағы заңнамаға сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
6. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша қолданыстағы заңнамамен белгіленген тәртіпте "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: 050001, Алматы қаласы, Бостандық ауданы, Республика алаңы, 4
9. Коммуналдық мемлекеттік мекеменің толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: Коммунальное государственное учреждение "Управление по развитию языков города Алматы".
10. Осы Ереже "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру республикалық және Алматы қаласының жергілікті бюджеті қаражатының есебінен жүзеге асырылады.
12. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне қолданыстағы заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

3. Коммунальное государственное учреждение "Управление по развитию языков города Алматы" является юридическим лицом в организационно-правовой форме коммунального государственного учреждения, имеет самостоятельный баланс, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Управление по развитию языков города Алматы" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Управление по развитию языков города Алматы" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с действующим законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Управление по развитию языков города Алматы" по вопросам своей компетенции в установленном действующим законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы": 050001, город Алматы, Бостандыкский район, площадь Республики, 4.
9. Полное наименование коммунального государственного учреждения:
на государственном языке: "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесі;
на русском языке: Коммунальное государственное учреждение "Управление по развитию языков города Алматы".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы" осуществляется за счет средств республиканского и местного бюджетов города Алматы.
12. Коммунальному государственному учреждению "Управление по развитию языков города Алматы" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы".
Если коммунальному государственному учреждению "Управление по развитию языков города Алматы" действующими законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары мен құқықтары
13. Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Заңына сәйкес "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы анықталды – мемлекеттік тілдің басымдық жағдайымен және Алматы қаласында тұратын этностардың тілдерін дамыта отырып, мемлекеттік тіл саясатын жүзеге асыру.
14. "Алматы қаласы Тілдерді дамытубасқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің міндеттері Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Заңының 25-1, 25-2 баптарыменанықталды:
1) Алматы қаласында тілдерді дамыту және ономастикасаласында бірыңғай мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;
2) Алматы қаласында басқа тілдердің сақталуы мен дамуына жағдай жасау;
3) Алматы қаласында тілдерді дамыту және ономастикасаласындағы Қазақстан Республикасының заңнамаларының сақталуын бақылау;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
15. "Алматы қаласы Тілдерді дамытубасқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексінің 75 бабымен, Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 138-бабымен, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шiлдедегі "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Заңының 25-1, 25-2-баптарымен, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-2-бабымен, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңымен, Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 "Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы" Жарлығымен анықталды:
1) Алматы қаласында тілдерді дамыту және ономастикасаласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру жөніндегі шараларды іске асыру;
2) Алматы қаласы әкімдігінің жанындағы ономастикалық комиссияның қызметін қамтамасыз ету;
3) Алматы қаласында мемлекеттік және өзге де тілдерді үйрену үшін жағдай жасау;
4) Алматы қаласында орнатылатын сыртқы жарнамалар мен көрнекі ақпараттарды ресімдеуде Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасының талаптарын қамтамасыз ету;
5) "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері қызметінің тиімділігін бағалау;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
коммунального государственного учреждения
"Управление по развитию языков города Алматы"
13. В соответствии с Законом Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан" определена миссия коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы" - реализация государственной языковой политики, с приоритетным положением государственного языка и развитием языков этносов, проживающих в городе Алматы.
14. Задачи коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы" определены статьями 25-1, 25-2 Закона Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан":
1) реализация единой государственной политики в области развития языков и ономастики в городе Алматы;
2) создание условий для сохранения и развития других языков в городе Алматы;
3) контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области развития языков и ономастики в городе Алматы;
4) иные задачи в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
15. Функции коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы" определены статьей 75 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", статьей 138 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, статьями 25-1, 25-2 Закона Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан", статьей 9-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 "О Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы":
1) реализация мер по осуществлению государственной политики в области развития языков и ономастики в городе Алматы;
2) обеспечение деятельности ономастической комиссии при акимате города Алматы;
3) создание условий для изучения государственного и других языков в городе Алматы;
4) обеспечение требований законодательства Республики Казахстан о языках при оформлении наружной рекламы и визуальной информации, размещаемых в городе Алматы;
5) оценка эффективности деятельности сотрудников коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы";

6) мемлекеттік тіл саясатын жүзеге асыру жөніндегі қоғамдық және үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау;
7) гендерлік аспектілерді қарастыру;
8) ведомстволық бағынысты коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар мен коммуналдық мемлекеттік мекемелерге қатысты мемлекеттік басқару органының функциясын жүзеге асыру;
9) ведомстволық бағынысты коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың, коммуналдық мемлекеттік мекемелердің даму жоспарларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерін қарау, келісу және бекіту;
10) ведомстволық бағынысты коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының орындалуын бақылауды және талдауды жүзеге асыру;
11) коммуналдық заңды тұлғаларды мемлекеттік мүлік бойынша уәкілетті органның келісімімен қайта ұйымдастыруды және таратуды жүзеге асыру;
12) өзіне оралымды басқаруға берілген коммуналдық меншікке иелік ету және пайдалану құқығын жүзеге асыру (билік етусіз);
13) "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Алматы қаласының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүктеген өзге де функциялар мен міндеттерді жүзеге асыру;
16. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі негізгі міндеттерін орындау және өзінің функцияларын жүзеге асыру мақсатында қолданыстағы заңнамамен белгіленген тәртіпте төмендегідей құқықтарға ие:
1) Алматы қаласының барлық мемлекеттік органдарынан қажетті ақпарат сұрау және алу;
2) Алматы қаласының мемлекеттік органдарының және өзге де ұйымдарының өкілдерін мемлекеттік тіл саясатын жүзеге асыру және іс жүргізу мәселелері бойынша тыңдау;
3) Орталық атқарушы органдардың аумақтық бөлімшелерінің және Алматы қаласының басқа да мемлекеттік органдары мен ұйымдарының Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамаларын сақтауына бақылауды жүзеге асыру;
4) Алматы қаласы кәсіпкерлік субъектілері қызметінің саласында деректемелер мен көрнекi ақпаратты орналастыру бөлiгiнде Қазақстан Республикасының тiл туралы заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
5) Қазақстан Республикасының тiл туралы заңнамасында белгiленген талаптардың бұзылуын жою туралы ұсынымдар беру, Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген негізде және тәртіпте әкімшілік ықпал ету шараларын қолдану.
17. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мекемені құру мақсатына сай келмейтін қызметпен айналысуына құқығы жоқ.

6) взаимодействие с общественными и неправительственными организациями по осуществлению государственной языковой политики;
7) рассмотрение гендерных аспектов;
8) осуществление функции органа государственного управления в отношении подведомственных коммунальных государственных предприятий и коммунальных государственных учреждений;
9) рассмотрение, согласование и утверждение планов развития подведомственных коммунальных государственных предприятий, коммунальных государственных учреждений и отчетов по их исполнению;
10) осуществление контроля и анализа выполнения планов развития подведомственных коммунальных государственных предприятий;
11) осуществление реорганизации и ликвидации коммунальных юридических лиц по согласованию с уполномоченным органом по государственному имуществу;
12) осуществление права владения и пользования коммунальным имуществом (без распоряжения), которое передано ему в оперативное управление;
13) осуществление иных функций и задач, возложенных на коммунальное государственное учреждение "Управление по развитию языков города Алматы" акимом города Алматы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16. В целях реализации основных задач и осуществления своих функций коммунальное государственное учреждение "Управление по развитию языков города Алматы" имеет право в установленном действующим законодательством порядке:
1) запрашивать и получать необходимую информацию от всех государственных органов города Алматы;
2) заслушивать представителей государственных органов и иных организаций города Алматы по вопросам реализации государственной языковой политики и делопроизводства;
3) осуществлять контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках территориальными подразделениями центральных исполнительных органов и иными государственными органами и организациями города Алматы;
4) осуществлять контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках в части размещения реквизитов и визуальной информации в сфере деятельности субъектов предпринимательства города Алматы;
5) давать рекомендации об устранении нарушений требований, установленных законодательством Республики Казахстан о языках, применять меры административного воздействия на основании и в порядке, предусмотренных законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях.
17. Коммунальное государственное учреждение "Управление по развитию языков города Алматы" не вправе заниматься деятельностью, не отвечающей цели создания государственного учреждения.

3. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің қызметін ұйымдастыру
18. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басқарма басшысы жүзеге асырады.
19. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысын Алматы қаласының әкімі қызметкетағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттіктері:
1) "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
2) "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдағаны үшін жеке жауапты болады;
3) шарттар жасасады;
4) сенімхаттар береді;
5) банк шоттарын ашады;
6)"Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бөлімдері туралы ережелерді бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда және басқа да ұйымдарда "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
8) "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері үшін қолданыстағы заңнамаға сәйкес міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
9) "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
10) "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің өзінің басшы қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктер аясын айқындайды;
11) "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне, Қазақстан Республикасының тәртіптік заңнамасына сәйкес көтермелеу шараларын қолданады және оларға тәртіптік жаза тағайындайды;
12) қолданыстағызаңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

3. Организация деятельности коммунального государственного
учреждения "Управление по развитию языков города Алматы"
18. Руководство коммунальным государственным учреждением "Управление по развитию языков города Алматы" осуществляется руководителем управления, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Управление по развитию языков города Алматы" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Алматы.
20. Полномочия руководителя коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы":
1) без доверенности действует от имени коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы";
2) принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям в коммунальном государственном учреждении "Управление по развитию языков города Алматы" и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
3) заключает договоры;
4) выдает доверенности;
5) открывает банковские счета;
6) утверждает положения об отделах коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы";
7) представляет коммунальное государственное учреждение "Управление по развитию языков города Алматы" в государственных органах и иных организациях;
8) издает приказы и дает указания в соответствии с действующим законодательством, обязательные для всех работников коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы";
9) принимает на работу и увольняет с работы сотрудников коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы";
10) определяет обязанности и круг полномочий своих руководящих сотрудников коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы";
11) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы", в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством.
Исполнение полномочий руководителя коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим, в соответствии с действующим законодательством.

4. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің мүлкі
21. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда оралымды басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер қолданыстағы заңнамамен өзгеше белгіленбесе, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік
мекемесінқайта ұйымдастыру және тарату
24. "Алматы қаласы Тілдерді дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

4. Имущество коммунального государственного учреждения
"Управление по развитию языков города Алматы"
21. Коммунальное государственное учреждение "Управление по развитию языков города Алматы" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных действующим законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Управление по развитию языков города Алматы", относится к коммунальной собственности.
23. Коммунальное государственное учреждение "Управление по развитию языков города Алматы" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено действующим законодательством.
5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного
учреждения "Управление по развитию языков города Алматы"
24. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Управление по развитию языков города Алматы" осуществляется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.