"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту жөнінде" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 15 қазандағы № 13 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2018 жылғы 9 тамыздағы № 97 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2020 жылғы 3 шілдедегі № 86 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 03.07.2020 № 86 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту жөнінде" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 15 қазандағы № 13 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9834 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"14) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Түркістан облысының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес;";
мынадай мазмұндағы 17-тармақшамен толықтырылсын:
"17) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Шымкент қаласының Статистика департаментi туралы ереже осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес бекітілсін.";
14-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 17-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Заң басқармасы заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрық бекітілген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 15 октября 2014 года № 13 "Об утверждении положений о территориальных органах Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
Приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 9 августа 2018 года № 97. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 3 июля 2020 года № 86
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 03.07.2020 № 86.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Казахстан от 15 октября 2014 года № 13 "Об утверждении положений о территориальных органах Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 9834, опубликован 20 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
"14) Положение о Департаменте статистики Туркестанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 14 к настоящему приказу;";
дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
"17) Положение о Департаменте статистики города Шымкент Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 17 к настоящему приказу.";
приложение 14 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 17 согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Юридическому управлению Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің аумақтық органдарына басшылыққа алу және орындау үшін жеткізілуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің аумақтық органдары орындалуы туралы бір айлық мерзім ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетін ақпараттандыра отырып, белгіленген мерзімде осы бұйрықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
Н. Айдапкелов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
төрағасының
2018 жылғы 9 тамыздағы
№ 97 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
төрағасының
2014 жылғы 15 қазандағы
№ 13 бұйрығына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Түркістан облысының Статистика департаменті туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Түркістан облысының Статистика департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің (бұдан әрі – Комитет) мемлекеттік статистикалық қызмет саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменiң ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Департамент заңнамаға сәйкес уәкiлеттi болса, оның мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуына құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

3) доведение настоящего приказа до территориальных органов Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан для руководства и исполнения.
3. Территориальным органам Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленные сроки принять меры, вытекающие из настоящего приказа, с информированием Комитет по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в месячный срок об итогах исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Н. Айдапкелов
Приложение 1
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 9 августа 2018 года № 97
Приложение 14
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 15 октября 2014 года № 13
Положение о Департаменте статистики Туркестанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Департамент статистики Туркестанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным государственным органом Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство в сфере государственной статистической деятельности.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента, либо лицом его замещающим.

7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 160012, Қазақстан Республикасы, Шымкент қаласы, Әл-Фараби ауданы, Желтоқсан көшесі, 30а үй.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Түркістан облысының Статистика департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаментке Департаменттің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсiпкерлiк субъектiлермен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
Егер Департаментке заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда мұндай қызметтен алынған кiрiстер мемлекеттік бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Департаменттің міндеттері:
мемлекеттік статистиканың қағидаттарын сақтай отырып, статистикалық қызметті жүзеге асыру;
қоғамның, мемлекет пен халықаралық қоғамдастықтың ресми статистикалық ақпаратқа деген қажеттіліктерін қанағаттандыру.
14. Департаменттің функциялары:
1) мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
2) статистикалық әдiснаманы қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізу;
3) статистикалық жұмыстар жоспарына сәйкес жалпымемлекеттiк статистикалық байқауларды ұйымдастыру және өткізу;
4) ұлттық санақтар бағдарламаларын іске асыруды қамтамасыз ету;
5) әкiмшiлiк деректердi тек статистикалық ақпаратты түзу және статистикалық тiркелiмдердi өзектілендіру үшiн ғана пайдалану;
6) респонденттер алғашқы статистикалық деректерді ұсынған кезде оларды статистикалық нысандармен және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтармен қамтамасыз ету;
7) мемлекеттік статистика саласындағы Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасының Президенті жарлықтарының және Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулыларының талаптарын сақтау тұрғысындағы тексерулерді қоспағанда, мемлекеттік статистика саласында респонденттерге қатысты мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
8) ұлттық санақтарды жүргізеді;
9) әкімшілік дереккөздерге қатысты тексерудің және бақылаудың өзге де нысандарын жүргізу құқығымен мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
10) шаруашылық бойынша есепке алу деректерiнiң анықтығына нақтылау жүргізеді;

7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Департамента: 160012, Республика Казахстан, город Шымкент, Аль-Фарабийский район, улица Желтоксан, 30а.
9. Полное наименование Департамента – Республиканское государственное учреждение "Департамент статистики Туркестанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента
13. Задачи Департамента:
осуществление статистической деятельности с соблюдением принципов государственной статистики;
удовлетворение потребности общества, государства и международного сообщества в официальной статистической информации.
14. Функции Департамента:
1) выработка предложений по формированию и реализации государственной политики в области государственной статистики;
2) внесение предложений по формированию статистической методологии;
3) организация и проведение общегосударственных статистических наблюдений в соответствии с планом статистических работ;
4) обеспечение реализации программы национальных переписей;
5) использование административных данных исключительно для производства статистической информации и актуализации статистических регистров;
6) обеспечение респондентов статистическими формами и инструкциями по их заполнению при представлении ими первичных статистических данных;
7) осуществляет государственный контроль в области государственной статистики, за исключением проверок, на предмет соблюдения требований законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан в области государственной статистики в отношении респондентов;
8) проводит национальные переписи;
9) осуществляет государственный контроль в области государственной статистики с правом проведения проверки и иных форм контроля в отношении административных источников;
10) проводит уточнение достоверности данных похозяйственного учета;

11) уәкілетті органның ресми дереккөздерден алған деректерін мониторингілеуді, талдауды және оларды салыстыруды жүзеге асырады;
12) респонденттер мен үй шаруашылықтары ұсынған деректерді қоспағанда, алғашқы статистикалық деректерді тіркеуді жүргізеді;
13) облыстың және оның қалаларының, аудандарының әлеуметтік-экономикалық жағдайы туралы ақпараттық статистикалық деректер қорын жинақтауды, жүргiзудi және өзектілендіруді қамтамасыз ету;
14) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы заңнамамен белгіленген тәртіппен мемлекеттік статистика саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғау, қарау және әкімшілік жаза қолдану;
15) Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
15. Департаменттің құқықтары мен міндеттері:
респонденттерден алғашқы статистикалық деректердi өтеусiз негiзде алу;
үй шаруашылықтарынан олардың табыстары мен шығыстары туралы қажеттi алғашқы статистикалық деректердi өтеулi және өтеусiз негiзде алу;
статистикалық ақпаратты түзу кезiнде алғашқы статистикалық деректердiң анықтығын растау үшiн респонденттерден қосымша ақпаратты талап ету;
респонденттердiң алғашқы статистикалық деректердi бұрмалағаны анықталған кезде респонденттерден алғашқы статистикалық деректерді қамтитын статистикалық нысандарға түзетулер енгiзудi талап ету.
дербес деректерді қамтитын базаға иелік ету, пайдалану және билік ету;
байланыс операторларынан респонденттер бойынша байланыс деректерін алу.
3. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
16. Департаментке басшылықты Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Департамент Басшысы жүзеге асырады.
17. Департамент Басшысын Комитет төрағасының ұсынымы бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің жауапты хатшысы лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
18. Департамент Басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасарлары болады.
19. Департамент Басшысының өкілеттіктері:
1) Комитет төрағасы бекітетін, әзірленген бағдарламалық құжаттарға ұсыныстар енгізеді;
2) өз орынбасарларының және Департамент қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
3) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерден басқа, Департамент қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;

11) осуществляет мониторинг, анализ и сопоставление данных, полученных уполномоченным органом из официальных источников;
12) проводит регистрацию первичных статистических данных, за исключением данных, представленных респондентами и домашними хозяйствами;
13) обеспечение накопления, ведение и актуализацию информационных статистических баз данных о социально-экономическом положении области и ее городов, районов;
14) возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в области государственной статистики в порядке установленном законодательством об административных правонарушениях;
15) осуществление иных функций возложенных на Департамент законодательством Республики Казахстан.
15. Права и обязанности Департамента:
получать на безвозмездной основе от респондентов первичные статистические данные;
получать на возмездной и безвозмездной основе необходимые первичные статистические данные от домашних хозяйств об их доходах и расходах;
при производстве статистической информации для подтверждения достоверности первичных статистических данных требовать от респондентов дополнительную информацию;
при выявлении искажений респондентами первичных статистических данных требовать от респондентов внесения исправлений в статистические формы, содержащие первичные статистические данные;
владеть, пользоваться и распоряжаться базой, содержащей персональные данные;
получать контактные данные по респондентам от операторов связи.
3. Организация деятельности Департамента
16. Руководство Департаментом осуществляется Руководителем Департамента, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
17. Руководитель Департамента назначается на должность и освобождается от должности ответственным секретарем Министерства национальной экономики Республики Казахстан по представлению председателя Комитета.
18. Руководитель Департамента имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия Руководителя Департамента:
1) вносит предложения в разработанные программные документы Комитета, утверждаемые Председателем Комитета;
2) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и работников Департамента;
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников Департамента, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;

4) Департамент қызметкерлерін іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, ынталандыру, үстемақы төлеу және сыйақы беру, сондай-ақ тәртіптік жауапкершілікке тарту мәселелерін шешеді;
5) өз құзыреті шегінде Департамент қызметкерлерінің орындауы міндетті құқықтық актілер шығарады, нұсқаулар береді;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің атынан өкілдік етеді;
7) Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін бекітеді;
8) Департаментте сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекетке бағытталған шаралар қабылдайды;
9) Департамент қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдастырушылық, материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департамент Басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
20. Департамент Басшысы өзінің орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
4. Департаменттің мүлкі
21. Департаменттің заңнамамен көзделген жағдайларда, жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департаменттің мүлкi оған меншік иесі берген мүліктің, сондай-ақ өзінің қызметі нәтижесінде сатып алынған және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге көздердің мүлкі (ақшалай табыстарды қоса алғанда) есебінен қалыптасады.
22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер заңда өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және өзіне қаржыландыру жоспары бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
төрағасының
2018 жылғы 9 тамыздағы
№ 97 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
төрағасының
2014 жылғы 15 қазандағы
№ 13 бұйрығына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Шымкент қаласының Статистика департаменті туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Шымкент қаласының Статистика департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің (бұдан әрі – Комитет) мемлекеттік статистикалық қызмет саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік аумақтық органы болып табылады.

4) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования, а также привлечения к дисциплинарной ответственности работников Департамента;
5) в пределах своей компетенции издает правовые акты, дает указания, обязательные для исполнения работниками Департамента;
6) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
7) утверждает положения структурных подразделений Департамента;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Департаменте;
9) организует информационно-аналитическое, организационное, материально-техническое и финансовое обеспечение деятельности Департамента;
10) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Руководитель Департамента определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество Департамента
21. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 9 августа 2018 года № 97
Приложение 17
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 15 октября 2014 года № 13
Положение о Департаменте статистики города Шымкент Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Департамент статистики города Шымкент Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным государственным органом Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство в сфере государственной статистической деятельности.