"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 7 ақпандағы № 67 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 28 қазандағы № 561 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 28.10.2020 № 561 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Нұр - Сұлтан қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;

Об утверждении Положений Республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" и его территориальных подразделений
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 7 февраля 2019 года № 67. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 октября 2020 года № 561
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 28.10.2020 № 561.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 936 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение Республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Нур - Султан" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Алматы" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Алматинской области" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Акмолинской области" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Актюбинской области" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Атырауской области" согласно приложению 7 к настоящему приказу;

8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;

8) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Жамбылской области" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Карагандинской области" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Костанайской области" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Кызылординской области" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Мангистауской области" согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Павлодарской области" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" согласно приложению 16 к настоящему приказу;

17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 02.10.2019 № 747 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мыналардың:
1) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 15 маусымдағы №351 бұйрығының (2017 жылғы 20 маусымда Қазақстан Республикасы Нормативтік-құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2014 жылғы 1 қарашадағы № 118 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 5 желтоқсандағы № 840 бұйрығының (2017 жылғы 11 желтоқсанда Қазақстан Республикасы Нормативтік-құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
3) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2014 жылғы 1 қарашадағы № 118 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 15 тамыздағы № 580 бұйрығының күші жойылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрық бекітілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде электрондық нысанда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

17) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Туркестанской области" согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Шымкент" согласно приложению 18 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 02.10.2019 № 747 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 15 июня 2017 года № 351 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (опубликован 20 июня 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
2) приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 5 декабря 2017 года № 840 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 1 ноября 2014 года № 118 "Об утверждении положений территориальных подразделений Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (опубликован 11 декабря 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
3) приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 15 августа 2018 года № 580 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 1 ноября 2014 года № 118 "Об утверждении положений территориальных подразделений Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
3. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына 1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Комитет) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) өз құзыреті шегінде индустрия және индустриялық-инновациялық қызметтің: тау-кен металлургия, зергерлік және басқа да бұйымдар, бағалы металдардан жасалған монеталар, көмір, машина жасау, химия, фармацевтика, жеңіл, ағаш өңдеу, жиһаз өнеркәсібі; жергілікті қамтуды дамыту; арнайы экономикалық аймақтардың жұмыс істеуі және тарату; экспорттық бақылау және қызметтің жекелеген түрлерін лицензиялау; өндірістік қауіпсіздік; энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру; арнайы инвестициялық келісімшарт жасасу және бұзу салаларында (бұдан әрі – реттелетін салалар) басшылықты жүзеге асыратын ведомствосы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 10.09.2020 № 462 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі)бұйрығымен.
2. Комитет өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлғасы болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Комитет азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Егер Комитетке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Приложение 1
к приказу Министра
индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1.Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет) является ведомством Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство в сферах индустрии и индустриально-инновационной деятельности: горно-металлургической, ювелирных и других изделий, монет из драгоценных металлов, угольной, машиностроении, химической, фармацевтической, легкой, деревообрабатывающей, мебельной промышленности; развития местного содержания; функционирования и упразднения специальных экономических зон; экспортного контроля и лицензирования отдельных видов деятельности; промышленной безопасности; энергосбережения и повышения энергоэффективности; заключение и расторжение специального инвестиционного контракта (далее – регулируемые сферы).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 10.09.2020 № 462 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Комитет имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

6. Комитет өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Комитет басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Комитеттің құрылымы мен штат санының лимитін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Министрліктің Жауапты хатшысы бекітеді.
8. Комитеттің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Нұр - Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, "Транспорт Тауэр" ғимараты.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 02.10.2019 № 747 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Комитеттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Комитеттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Комитеттің қызметін қаржыландыру Республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Комитетке кәсіпкерлік субъектілерімен Комитеттің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Комитетке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Комитеттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттемелері
13. Міндеті: өнеркәсіптің тау-кен металлургия, көмір, машина жасау, химия, фармацевтика, жеңіл, ағаш өңдеу, жиһаз өнеркәсібі салаларын дамыту бойынша индустриялық-инновациялық қолдаудың мемлекеттік саясатын қалыптастыруға және іске асыруға қатысу;
Функциялары:
1) реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асырады және Комитеттің құзыреті шегінде Министрліктің стратегиялық функцияларын орындауға қатысады;
2) адам мен азаматтың құқықтары мен бостандықтарын қозғайтын нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда, Комитеттің құзыреті шегінде және Министрдің бұйрықтарында оларды бекіту бойынша тікелей құзыреті болған кезде нормативтік құқықтық актілерді бекітеді;
3) Комитеттің құзыреті шегінде халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады;
4) өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді, әзірлеуге қатысады, келіседі және бекітеді;
5) кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 82-бабының 3-тармағында көзделген әзірленетін нормативтік құқықтық актілердің жобаларына қатысты қажет болған кезде реттеушілік әсерге талдау жүргізуді жүзеге асырады;

6. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Комитета и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Комитета утверждается Ответственным секретарем Министерства по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
8. Местонахождение Комитета: Республика Казахстан, 010000, город Нур - Султан, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, дом 32/1, здание "Транспорт Тауэр".
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 02.10.2019 № 747 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. Полное наименование Комитета – Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
11. Финансирование деятельности Комитета осуществляется из республиканского бюджета.
12. Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Комитета.
Если Комитету законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности Комитета
13. Задача: участие в формировании и реализации государственной политики индустриально-инновационной поддержки по развитию отраслей промышленности: горно-металлургической, угольной, машиностроения, химической, фармацевтической, легкой, деревообрабатывающей, мебельной промышленности
Функции:
1) осуществляет регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции и участвует в выполнении стратегических функций Министерства в пределах компетенции Комитета;
2) утверждает нормативные правовые акты в пределах компетенции Комитета, и при наличии прямой компетенции по их утверждению в приказах Министра, за исключением нормативных правовых актов, затрагивающих права и свободы человека и гражданина;
3) осуществляет международное сотрудничество в пределах компетенции Комитета;
4) разрабатывает, участвует в разработке, согласовывает и утверждает в пределах своей компетенции нормативные правовые акты;
5) осуществляет при необходимости проведение анализа регуляторного воздействия в отношении разрабатываемых проектов нормативных правовых актов, предусмотренных пунктом 3 статьи 82 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, в порядке, определяемом уполномоченным органом по предпринимательству;

6) жүргізілген реттеушілік әсерді талдау нәтижесін жалпыға қолжетімді интернет-ресурстарда орналастыруды (Министрліктің ресми интернет-ресурсында, "Ашық НҚА" интернет-порталында) жүзеге асырады;
7) халықаралық шарттардан туындайтын Қазақстан Республикасының міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз етеді және құқықтарын жүзеге асырады, сондай-ақ Комитет құзыреті шегінде олардың міндеттемелерін басқа халықаралық шарттар қатысушыларының орындауына бақылау жүргізуге қатысады;
8) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;
9) соттарға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап-арыздар береді;
10) кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп, Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес реттелетін салалардағы тексеру парақтарының нысандарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын әзірлейді;
11) индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын қарайды, келіседі және ұсынады;
12) индустрияландыру картасын, сондай-ақ жобаларды индустрияландыру картасына енгізу тәртібін әзірлейді;
13) индустрияландыру картасына өзгерістер мен толықтырулар енгізуді жүзеге асырады;
14) отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын әзірлейді;
15) еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау көрсету қағидаларын әзірлейді;
16) индустрияны дамыту саласындағы ұлттық даму институтын тарта отырып, еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау көрсетуге қатысады;
17) бағалы металдар өндірісін, бағалы металдар мен құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларының айналымын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
18) Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және қайта өңдеу үшін Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде ұсынылған құжаттарда көрсетілген бағалы металдардан және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларынан қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормаларын растауды жүзеге асырады;
19) Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды береді;
20) экспорты лицензия негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін береді;

6) осуществляет размещение на общедоступных интернет-ресурсах (официальном интернет-ресурсе Министерства, интернет-портале "Открытые НПА") результата проведенного анализа регуляторного воздействия;
7) обеспечивает выполнение обязательств и осуществляет права Республики Казахстан, вытекающих из международных договоров, а также участвует в наблюдение за выполнением другими участниками международных договоров их обязательств, в пределах компетенции Комитета;
8) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными правовыми актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;
9) предъявляет в суды иски в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
10) разрабатывает совместно с уполномоченным органом по предпринимательству формы проверочных листов, критериев оценки степени риска в регулируемых сферах в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
11) рассматривает, согласовывает и предоставляет меры государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности;
12) разрабатывает карту индустриализации, а также порядок включения проектов в карту индустриализации;
13) осуществляет внесения изменений и дополнений в карту индустриализации;
14) разрабатывает правила возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке;
15) разрабатывает правила предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров;
16) участвует в предоставлении с привлечением национального института развития в области развития индустрии государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда;
17) реализует государственную политику в области регулирования производства драгоценных металлов, оборота драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы;
18) осуществляет подтверждение нормы выхода продуктов переработки из драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, отраженных в представленных документах при их ввозе на территорию Республики Казахстан и вывозе с территории Республики Казахстан для переработки;
19) выдает заключение об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан;
20) выдает акт государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии);

21) экспорты лицензиялар негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін береді;
22) Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) және экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытынды береді;
22-1) асыл тастарды, зергерлік және басқа да бұйымдарды, бағалы металдардан жасалған монеталарды Еуразиялық экономикалық одаққа кiрмейтiн елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету кезінде мемлекеттік бақылау актісін береді;
23) бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидаларын әзірлейді;
23-1) Кимберлий процесінің сертификаттау схемасын ескере отырып, өңделмеген табиғи алмасты Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету қағидаларын әзірлейді;
24) құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларына нормативтік құжаттарды әзірлейді;
25) құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларындағы зиянды қоспалар мен бағалы металдар құрамының шекті мәндерін айқындау қағидаларын әзірлейді;
26) шикізат тауарларының түрлері бойынша олардың жеке технологиялық мүмкіндіктерін ескере отырып, уәкілетті орган бекітетін тізбеде тұратын бағалы металдар өндірісінің әрбір субъектісі үшін құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларындағы зиянды қоспалар мен бағалы металдар құрамының шекті мәнін белгілейді;
27) бағалы металдар өндірісі субъектілерінің тізбесін қалыптастыру қағидаларын әзірлейді;
28) индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің өндірістік қызметін (технологиялық процесін) жер қойнауын пайдаланумен байланысты қызметінде (технологиялық процесс) тану қағидаларын әзірлейді;
29) Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларымен ауыл шаруашылығы техникасын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісімді жасау қағидалары мен шарттарын, сондай-ақ өзгерту және бұзу үшін негіздерді және оның үлгі нысанын әзірлейді;
30) Қазақстан Республикасының резиденттері – заңды тұлғалардың бекітілген нысан бойынша ауыл шаруашылығы техникасының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасауды дайындауды жүзеге асырады;

21) выдает акт государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Евразийский экономический союз, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензий (без лицензии);
22) выдает заключение о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан;
22-1) выдает акт государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывозе с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий, монет из драгоценных металлов;
23) разрабатывает правила ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы;
23-1) разрабатывает правила ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан необработанных природных алмазов с учетом схемы сертификации Кимберлийского процесса;
24) разрабатывает нормативные документы на сырьевые товары, содержащие драгоценные металлы;
25) разрабатывает правила определения пороговых значений содержания вредных примесей и драгоценных металлов в сырьевых товарах, содержащих драгоценные металлы;
26) устанавливает пороговые значения содержания вредных примесей и драгоценных металлов в сырьевых товарах, содержащих драгоценные металлы, для каждого субъекта производства драгоценных металлов, состоящего в перечне, утверждаемом уполномоченным органом, с учетом их индивидуальных технологических возможностей по видам сырьевых товаров;
27) разрабатывает правила формирования перечня субъектов производства драгоценных металлов;
28) разрабатывает правила признания производственной деятельности (технологического процесса) субъектов индустриально-инновационной деятельности деятельностью (технологическим процессом), связанной (связанным) с недропользованием;
29) разрабатывает правила и условия заключения, а также основания для изменения и расторжения соглашения о промышленной сборке сельскохозяйственной техники с юридическими лицами Республики Казахстан и его типовую форму;
30) осуществляет подготовку заключения с юридическими лицами – резидентами Республики Казахстан Соглашения о промышленной сборке моторных транспортных средств сельскохозяйственной техники по утвержденной форме;

31) моторлы көлік құралдары үлгілерінің өндірісі кезінде заңды тұлғаның "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердiң және Бірыңғай экономикалық кеңістік аумақтарында "моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру" ұғымын қолдану шарттары туралы" Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 29 мамырдағы № 72 шешімінің 1-тармағы 4) тармақшасының бірінші абзацына сәйкес белгіленген талаптарды сақтау фактісін белгілеу және талаптармен белгіленген, осындай заңды тұлғаның моторлы көлік құралдары үлгілеріне сәйкестігі туралы шешімдер жобаларын әзірлейді;
32) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдарының) және көлік құралдарының (көлік құралдарының шассиі), өздігінен жүретін машиналардың және техниканың басқа да түрлерінің паспорттарын (электрондық паспорттарын) рәсімдеуді жүзеге асыратын көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиі), өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің бірыңғай тізіліміне енгізілген уәкілетті ұйымдардың, дайындаушы ұйымдардың қызметіне мониторингті жүзеге асырады;
33) мүдделі тұлғалардың сұрау салулары бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдарының) - көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттарын (электрондық паспорттарын) ресімдеуді жүзеге асыратын көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің дайындаушының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінде қамтылған мәліметтерді ұсыну үшін қалыптастырады;
34) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың компоненттерін өндіруді ынталандыру қағидаларын әзірлейді;
35) электрондық паспорттар жүйелерін ұйымдастыру бөлігінде Көлік құралы паспортының (көлік құралының шассиі паспортының) және өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері паспортының бірыңғай нысандарын енгізу және электрондық паспорттар жүйелерін ұйымдастыру туралы келісімді іске асырады;
36) көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеуді, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеуді жүзеге асыратын уәкілетті органдардың (ұйымдардың) және көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерін дайындаушы ұйымдардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігін қалыптастырады және жүргізеді;

31) устанавливает факт соблюдения юридическим лицом при производстве моделей моторных транспортных средств требований, установленных в соответствии с абзацем первым подпункта 4) пункта 1 Решения Высшего Евразийского экономического совета от 29 мая 2014 года № 72 "Об условиях применения понятия "промышленная сборка моторных транспортных средств" на территориях государств-членов Евразийского экономического союза и Единого экономического пространства" и разработка проектов решений о соответствии моделей моторных транспортных средств таким юридическим лицом, установленным требованиям;
32) осуществляет мониторинг за деятельностью уполномоченных организаций, организаций-изготовителей, включенных в единый реестр уполномоченных органов (организаций) государств-членов Евразийского экономического союза и организаций – изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники;
33) формирует для представления по запросам заинтересованных лиц сведений, содержащихся в национальных частях единого реестра уполномоченных органов (организаций) государств-членов Евразийского экономического союза и организаций – изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники;
34) разрабатывает правила стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов совместно с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды;
35) реализует Соглашение о введении единых форм паспорта транспортного средства (паспорта шасси транспортного средства) и паспорта самоходной машины и других видов техники и организации систем электронных паспортов в части организации систем электронных паспортов;
36) формирует и ведет в национальной части единого реестра уполномоченных органов (организаций) и организаций-изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформление электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники;

36-1) Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларымен көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасу қағидалары мен шарттарын, сондай-ақ оны өзгерту және бұзу үшін негіздерді және оның үлгілік нысанын әзірлейді және бекітеді;
36-2) Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларымен көлік құралдарына және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасына компоненттерді өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасу қағидалары мен шарттарын, сондай-ақ оны өзгерту және бұзу үшін негіздерді және оның үлгілік нысанын әзірлейді және бекітеді;
37) Қазақстан Республикасының аумағында химиялық өнімді тіркейді және оның есебін жүргізеді;
38) химиялық өнімнің жекелеген түрлерін есепке алу тәртібін әзірлейді.
38-1) "Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
38-2) "Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
38-3) "Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
38-4) "Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда) бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
38-5) "Минералдық шикізатты кедендік аумақтан тыс қайта өңдеу рәсіміне орналастыруға қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
38-6) "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеу және жеңіл, тау-кен металлургиясы, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында ішкі тұтыну үшін тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
39)  Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілерінде және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің (бұдан әрі - Министр) бұйрықтарында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.

36-1) разрабатывает правила и условия заключения, а также основания для изменения и расторжения соглашения о промышленной сборке транспортных средств с юридическими лицами Республики Казахстан и его типовой формы;
36-2) разрабатывает правила и условия заключения, а также основания для изменения и расторжения соглашения о промышленной сборке компонентов к транспортным средствам и (или) сельскохозяйственной технике с юридическими лицами Республики Казахстан и его типовой формы;
37) регистрирует химическую продукцию на территории Республики Казахстан и ведет ее учет;
38) разрабатывает порядок учета отдельных видов химической продукции;
38-1) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан";
38-2) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан";
38-3) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Евразийский экономический союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензий (без лицензии)";
38-4) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)";
38-5) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на помещение минерального сырья под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории";
38-6) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии";
39) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, Правительства и приказами Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 10.09.2020 № 462 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Міндеті: жергілікті қамту үлесін арттыру және дамыту бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру
Функциялары:
1) индустриялық-инновациялық қызмет саласында жергілікті қамтуды дамыту саясатын қалыптастырады;
2) ұйымдардың және мемлекеттік органдардың Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жергілікті қамту үлесін арттыру жөніндегі шараларды әзірлеуге және мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;
3) жергілікті қамту мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіруді және әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
4) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбе бойынша ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуындағы қазақстандық қамту мониторингін, сондай-ақ тиісті ұйымдар ұсынатын өткізілген, өткізілетін және келесі жылға жоспарланған тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы ақпаратқа талдау жүргізуді жүзеге асырады;
5) Ұлттық басқарушы холдингтің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың, олардың еншілес және аффилирленген компанияларының, мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың сатып алуындағы қазақстандық қамтудың мониторингін жүзеге асырады;
6) жергілікті қамту бойынша сараптама жүргізу қағидаларын әзірлейді;
7) тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің, олардың өнім берушілерінің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу тәртібін әзірлейді;
8) ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезіндегі жергілікті қамтудың бірыңғай әдістеме есебін әзірлейді;
9) жер қойнауын пайдаланушылардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуындағы жергілікті қамту бойынша жалпы ақпаратты жинақтауды және талдауды қамтамасыз етеді;
10) қатты пайдалы қазбалар саласындағы уәкілетті органға тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына) және орта мерзімді (бес қаржы жылына) бағдарламаларын, сондай-ақ оператордың ақылы көрсетілетін қызметтерін жоспарланған сатып алу туралы ақпаратын ұсыну қағидаларын әзірлейді;
11) жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің қатты пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларын жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын әзірлейді;

Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 10.09.2020 № 462 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
14. Задача: формирование государственной политики по развитию и увеличению доли местного содержания
Функции:
1) формирует политику развития местного содержания в сфере индустриально-инновационной деятельности;
2) участвует в выработке мер и реализации государственной политики по увеличению доли местного содержания при закупках товаров, работ и услуг организациями и государственными органами, осуществляемых на территории Республики Казахстан;
3) осуществляет координацию и методологическое обеспечение деятельности государственных органов по вопросам местного содержания;
4) осуществляет мониторинг казахстанского содержания в закупках товаров, работ и услуг организаций по перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан, а также в проведении анализа представляемой соответствующими организациями информации о проведенных, проводимых и планируемых на следующий год закупках товаров, работ и услуг;
5) осуществляет мониторинг казахстанского содержания в закупках национального управляющего холдинга, национальных холдингов, национальных компаний, их дочерних и аффилированных компаний, иных юридических лиц с участием государства;
6) разрабатывает правила проведения экспертизы по местному содержанию;
7) разрабатывает порядок формирования и ведения базы данных товаров, работ и услуг их поставщиков;
8) разрабатывает единую методику расчета организациями местного содержания при закупке товаров, работ и услуг;
9) обеспечивает свод и анализ общей информации по местному содержанию в закупках недропользователей товаров, работ и услуг;
10) разрабатывает правила представления уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых годовых (на один финансовый год) и среднесрочных (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг, а также информации о планируемом закупе возмездных услуг оператора;
11) разрабатывает правила приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по добыче твердых полезных ископаемых;

12) қатты пайдалы қазбаларға байланысты электрондық сатып алу жүйелерінің жұмысын жер қойнауын пайдалану операцияларын жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімін синхрондау тәртібін әзірлейді;
13) тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығу тегі туралы сертификат беру және оны қолданыстан алу жөніндегі қағидаларды әзірлеуге қатысады;
14) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілерінде және Министрдің бұйрықтарында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
15. Міндеті: экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу
Функциялары:
1) Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау жүйесіндегі мемлекеттік органдарының қызметін үйлестіреді;
2) шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен экспорттық бақылау саласындағы шараларды әзірлейді және ынтымақтастықты жүзеге асырады;
3) өнімнің экспорты мен импортын лицензиялау қағидаларын әзірлейді;
4) импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру қағидаларын әзірлейді;
5) өнімнің транзитіне рұқсат беру қағидаларын әзірлейді;
6) өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру қағидаларын әзірлейді;
7) сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың (өтініш берушілердің) фирмаішілік экспорттық бақылау жүйелеріне қойылатын біліктілік талаптарын әзірлейді;
8) өнімді кері экспорттауға рұқсат беру қағидаларын әзірлейді;
9) экспорттық бақылау мақсаттары үшін сыртқы экономикалық мәмілелерді есепке алу қағидалары мен нысанын әзірлейді;
10) жекелеген қызмет түрлерін лицензиялаудың мемлекеттік саясатын іске асыруға қатысады;
11) белгіленген құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс өнімнің экспортын, кері экспортын, импортын, кері импортын, транзитін және қайта өңделуін бақылауды жүзеге асырады;
12) қажет болған жағдайда Қазақстан Республикасының Экспорттық бақылау жүйесінің мемлекеттік органдарымен бірлесіп, өнімді тиеп жіберу алдындағы кезеңде және (немесе) түпкілікті пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады;
13) кепілдік міндеттеме береді (түпкі пайдаланушының сертификаты);
14) экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат береді;
15) өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат береді;
16) өтініш берушілерге және мүдделі мемлекеттік органдарға тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытындылар береді;

12) разрабатывает порядок синхронизации работы систем электронного закупа в отношении твердых полезных ископаемых с работой реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей;
13) участвует в разработке правил по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия;
14) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, Правительства и приказами Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
15. Задача: участие в формировании и реализации государственной политики в сфере экспортного контроля
Функции:
1) координирует деятельность государственных органов Республики Казахстан системы экспортного контроля;
2) разрабатывает меры и осуществляет сотрудничество в области экспортного контроля с иностранными государствами и международными организациями;
3) разрабатывает правила лицензирования экспорта и импорта продукции;
4) разрабатывает правила оформления гарантийных обязательств импортеров (конечных пользователей) и проверок их исполнения;
5) разрабатывает правила выдачи разрешения на транзит продукции;
6) разрабатывает правила выдачи разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан;
7) разрабатывает квалификационные требования к внутрифирменным системам экспортного контроля участников внешнеэкономической деятельности (заявителей);
8) разрабатывает правила выдачи разрешения на реэкспорт продукции;
9) разрабатывает правила и форму учета внешнеэкономических сделок для целей экспортного контроля;
10) участвует в реализации государственной политики лицензирования отдельных видов деятельности;
11) осуществляет контроль за экспортом, реэкспортом, импортом, реимпортом, транзитом и переработкой продукции вне территории Республики Казахстан в пределах установленной компетенции;
12) осуществляет при необходимости контроль на предотгрузочном этапе и (или) конечного использования продукции совместно с государственными органами Республики Казахстан системы экспортного контроля;
13) выдает гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя);
14) выдает разрешения на транзит продукции подлежащей экспортному контролю;
15) выдает разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан;
16) выдает заявителям и заинтересованным государственным органам заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции подлежащей экспортному контролю;

17) сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларға (өтініш берушілерге) "Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының қолданысына жатпайтын өніммен, зияткерлік шығармашылық қызмет нәтижелерімен сыртқы экономикалық мәмілелерді жүзеге асыруға белгіленген тәртіппен лицензия береді;
18) экспорттық бақылау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және актуалдандырады;
19) жекелеген қызмет түрлерін лицензиялау мемлекеттік саясатын іске асыруға қатысады;
20) кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп, Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес реттелетін салалардағы тексеру парақтарының нысандарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын әзірлейді;
21) экспорттық бақылауға жататын өнімнің кері экспортына рұқсат береді;
21-1) "Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету әзірлейді;
21-2) "Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді";
21-3) "Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты өнімге жатқызу туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді";
21-4) уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия береді;
21-5) тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия береді;
22) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілерінде және Министрдің бұйрықтарында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ескерту. 15-тармаққа толықтырулар енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 10.09.2020 № 462 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Міндеті: өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру.
Функциялары:
1) өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету бөлігінде азаматтық қорғау саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады;
2) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын әзірлейді және іске асыруды қамтамасыз етеді;
3) қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат береді;
4) жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды ұдайы қолдануға, жарылыс жұмыстарының өндірісіне рұқсат береді;

17) выдает в установленном порядке лицензии участникам внешнеэкономической деятельности (заявителям) на осуществление внешнеэкономических сделок с продукцией, результатами интеллектуальной творческой деятельности, не подпадающими под действие статьи 8 Закона Республики Казахстан "Об экспортном контроле";
18) разрабатывает и актуализирует нормативные правовые акты в области экспортного контроля;
19) участвует в реализации государственной политики лицензирования отдельных видов деятельности.
20) разрабатывает формы проверочных листов, критерий оценки степени риска, полугодовых планов проведения проверок в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
21) выдает разрешения на реэкспорт продукции подлежащей экспортному контролю;
21-1) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств";
21-2) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов";
21-3) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции";
21-4) выдача лицензии для осуществления деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов;
21-5) выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств
22) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, Правительства и приказами Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 10.09.2020 № 462 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
16. Задача: формирование и реализация государственной политики в области промышленной безопасности
Функции:
1) осуществляет международное сотрудничество в сфере гражданской защиты в части обеспечения промышленной безопасности;
2) разрабатывает и обеспечивает реализацию основных направлений государственной политики в области промышленной безопасности;
3) выдает разрешение на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств;
4) выдает разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе, производство взрывных работ;

5) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықтарды қоспағанда) заттар мен оларды қолдана жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия береді;
6) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында тексерулер жүргізудің жартыжылдық кестелерін әзірлейді;
7) адамдардың денсаулығы мен өміріне қауіп төндіретін ерекше жағдайларда соттың шешімінсіз дербес кәсіпкерлердің, ұйымдардың қауіпті өндірістік объектілерді, техникалық құрылғыларды пайдаланумен байланысты қызметін немесе қызметінің жекелеген түрлерін, міндетті түрде көрсетілген мерзімде сотқа талап арыз тастай отырып, үш күннен аспайтын мерзімге тоқтата тұрады немесе тыйым салады;
8) жеке және заңды тұлғаларға Тексеру нәтижелері туралы акті, өнеркәсіптік қауіпсіздік, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы анықталған бұзушылықтар бойынша ұйғарым, қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу не тоқтата тұру туралы акті береді;
9) реттелетін салалардағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс өндірісін жүзеге асырады;
10) өнеркәсіптік қауіпсіздік жөніндегі мемлекеттік инспектордың қызметтік куәлігінің, төсбелгісінің, нөмірлік мөртабаны мен пломбирінің үлгілерін әзірлейді;
11) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы актілердің нысандарын әзірлейді;
12) өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларының, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің емтихан тапсыру және білімдерін тексеру тәртібін әзірлейді;
13) заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстар жүргізу құқығына аттестаттауды жүргізеді;
14) "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және Қазақстан Республикасының сәулет, қала салу және құрылыс қызметі туралы заңнамасында белгіленген тәртіпте қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалық құжаттаманы келіседі;
15) қауіпті өндірістік объектінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеуді жүргізеді;
16) өз құзыреті шегінде мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп қауіпті өндірістік объектілердегі авариялар салдарынан орын алған авариялар мен жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеруді ұйымдастыруды және жүргізуді жүзеге асырады;
17) қауіпті өндірістік объектіде оқу дабылын және аварияға қарсы жаттығуды өткізуге қатысады;
18) қауіпті өндірістік объектіні пайдалануға беру кезінде оны қабылдау сынақтарына, техникалық куәландыруға қатысады;

5) выдает лицензию на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением;
6) разрабатывает полугодовые графики проведения проверок в области промышленной безопасности в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
7) приостанавливает или запрещает в исключительных случаях, представляющих угрозу жизни и здоровью людей, без судебного решения деятельность или отдельные виды деятельности индивидуальных предпринимателей, организаций, связанные с эксплуатацией опасных производственных объектов, технических устройств, на срок не более трех дней с обязательным предъявлением в указанный срок искового заявления в суд;
8) выдает физическим и юридическим лицам Акт о результатах проверки, предписания по выявленным нарушениям, акт о запрещении либо приостановлении деятельности или отдельных видов деятельности в области промышленной безопасности, энергосбережения и повышения энергоэффективности;
9) осуществляет производство дел об административных правонарушениях в регулируемых сферах;
10) разрабатывает образцы служебного удостоверения, нагрудного знака, номерного штампа и пломбира государственного инспектора по промышленной безопасности;
11) разрабатывает формы актов в области промышленной безопасности;
12) разрабатывает порядок сдачи экзаменов и проверки знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц;
13) проводит аттестацию юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности;
14) согласовывает проектную документацию на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О гражданской защите" и законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
15) проводит регистрацию деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта;
16) осуществляет организацию и проведение совместно с заинтересованными государственными органами в пределах своей компетенции расследования аварий и несчастных случаев, произошедших вследствии аварий на опасных производственных объектах;
17) участвует в проведении учебной тревоги и противоаварийной тренировки на опасном производственном объекте;
18) участвует в приемочных испытаниях, технических освидетельствованиях опасного производственного объекта при вводе его в эксплуатацию;

19) өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын қауіпті өндірістік объектілердің заңды тұлғалары басшыларының, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеруді (емтихандарды) жүргізеді;
20) жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарға бақылау және қабылдау сынақтарын жүргізу жөніндегі комиссияға қатысады;
21) қауіпті техникалық құрылғыларды пайдаланатын заңды және жеке тұлғалардың, ұйымдардың "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы заңының талаптарын өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету бөлігінде сақтауына мемлекеттік қадағалауды жүзеге асырады;
22) қауіпті техникалық құрылғыларды пайдаланатын ұйымдардың және қауіпті өндірістік объектілердің аварияларды және олардың салдарын оқшаулау және жою бойынша жұмыстарды жүргізуге дайындығына мемлекеттік қадағалауды жүзеге асырады;
23) қауіпті өндірістік объектілердің өндірістік ғимараттарына, технологиялық құрылыстарына және техникалық құрылғыларына, қауіпті техникалық құрылғыларына техникалық куәландыруды уақтылы жүргізуіне мемлекеттік қадағалауды жүзеге асырады;
24) магистральдық құбырды пайдаланған кезде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында мемлекеттік қадағалауды жүзеге асырады;
24-1) "Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
24-2) "Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
24-3) "Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
24-4) "Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
24-5) "Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
24-6) "Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
24-7)  "Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;
24-8) "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын әзірлейді;

19) проводит проверку знаний (экзамены) руководителей юридических лиц опасных производственных объектов, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц;
20) участвует в комиссии по проведению контрольных и приемочных испытаний взрывчатых веществ и изделий на их основе;
21) осуществляет государственный надзор за соблюдением юридическими и физическими лицами, организациями, эксплуатирующими опасные технические устройства, требований Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" в части обеспечения промышленной безопасности;
22) осуществляет государственный надзор за готовностью опасных производственных объектов и организаций, эксплуатирующих опасные технические устройства, к проведению работ по ликвидации и локализации аварий и их последствий;
23) осуществляет государственный надзор за своевременностью проведения технических освидетельствований производственных зданий, технологических сооружений и технических устройств опасных производственных объектов, опасных технических устройств;
24) осуществляет государственный надзор в области промышленной безопасности при эксплуатации магистрального трубопровода;
24-1) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств";
24-2) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств";
24-3) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта";
24-4) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности";
24-5) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов";
24-6) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением";
24-7) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе";
24-8) разрабатывает правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на производство взрывных работ";

24-9) тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылардың газ тұтыну жүйелері мен газ жабдығын қоспағанда, тұрмыстық баллондар мен газбен жабдықтау жүйелерінің объектілерін қауіпсіз пайдалану талаптарын сақтау бөлігінде газ және газбен жабдықтау саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
24-10) газбен жабдықтау жүйелері объектілерінің қауіпсіздігі жөніндегі талаптарды әзірлейді;
25) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілерінде және Министрдің бұйрықтарында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ескерту. 16-тармаққа толықтырулар енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 10.09.2020 № 462 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Міндеті: энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру.
Функциялары:
1) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы халықаралық ынтымақтастықты өз құзыреті шегінде жүзеге асырады;
2) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік органдар қызметін салааралық үйлестіруді жүзеге асыруға қатысады;
3) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік саясаттың іске асырылуына мониторингті жүзеге асырады, уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша және мерзімдерде орталық уәкілетті органдар ұсынатын есептерге талдау жүргізеді;
4) орталық атқарушы органдардың энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі есептерді ұсыну нысаны мен мерзімдерін әзірлейді;
5) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдардың қызметін бағалау тетігін әзірлейді;
6) Мемлекеттік энергетикалық тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібін айқындайды;
7) энергия тұтыну нормативтерін, Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілерінің электр желілеріндегі қуат коэффициентінің нормативтік мәнін әзірлейді;
8) энергия аудиті қорытындылары бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі әзірлейтін энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының нысаны мен мазмұнына қойылатын талаптарды әзірлейді;
9) энергетикалық ресурстарды, суды тұтыну көлемін өнімнің, үйлердің, құрылыстар мен ғимараттардың алаңының бірлігіне энергия аудиті қорытындылары бойынша айқындалған шамаға дейін жыл сайын төмендетуді қамтамасыз етпеген, оның ішінде энергия тұтыну нормативтерін сақтамайтын мемлекеттік мекемелерді қамтитын Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілерінің тізбесін қалыптастырады және өзінің интернет-ресурсында орналастырады;

24-9) осуществляет государственный контроль в сфере газа и газоснабжения в части соблюдения требований безопасной эксплуатации бытовых баллонов и объектов систем газоснабжения, за исключением газопотребляющих систем и газового оборудования бытовых и коммунально-бытовых потребителей;
24-10) разрабатывает требования по безопасности объектов систем газоснабжения;
25) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, Правительства и приказами Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 10.09.2020 № 462 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17. Задача: формирование и реализация государственной политики в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
Функции:
1) осуществляет в пределах своей компетенции международное сотрудничество в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
2) участвует в осуществлении межотраслевой координации деятельности государственных органов в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
3) осуществляет мониторинг за реализацией государственной политики в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, проводит анализ представляемых отчетов центральными уполномоченными органами по форме и в сроки, установленные уполномоченным органом;
4) разрабатывает форму и сроки представления центральными исполнительными органами отчетов по реализации государственной политики в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
5) разрабатывает механизм оценки деятельности местных исполнительных органов по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности;
6) определяет порядок формирования и ведения Государственного энергетического реестра;
7) разрабатывает нормативы энергопотребления, нормативные значения коэффициента мощности в электрических сетях субъектов Государственного энергетического реестра;
8) разрабатывает требования к форме и содержанию плана мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемого субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергоаудита;
9) формирует и размещает на своем интернет-ресурсе перечень субъектов Государственного энергетического реестра, не обеспечивших ежегодное снижение объема потребления энергетических ресурсов, воды на единицу продукции, площади зданий, строений и сооружений до величин, определенных по итогам энергоаудита, в том числе включающий государственные учреждения, не соблюдающие нормативы энергопотребления;

10) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қажетті ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдардың тізбесін әзірлейді;
11) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ұлттық даму институтын айқындайды;
12) үйлердің, құрылыстардың, ғимараттардың және олардың қоршау конструкцияларының бөлігі болып табылатын элементтерінің энергия тиімділігі бойынша талаптарды белгілейді;
13) көліктің энергия тиімділігі бойынша талаптарды белгілейді;
14) технологиялық процестердің, жабдықтардың, оның ішінде электр жабдықтарының энергия тиімділігі жөніндегі талаптарды белгілейді;
15) үйлердің, құрылыстардың, ғимараттардың энергия тиімділігі класстарын айқындау және қайта қарау қағидаларын әзірлейді;
16) үйлердің, құрылыстардың, ғимараттардың жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаларына қойылатын энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру бойынша талаптарды әзірлейді;
17) энергия тиімділігі картасын қалыптастыруды, жүргізуді және іске асыруды, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстарды жүргізуді үйлестіреді;
18) энергия аудитін жүргізу тәртібін әзірлейді;
19) энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттаудан өткізу тәртібін айқындайды;
20) энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттаудан өткізеді;
21) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудитордың аттестатын беру үшін қажетті рұқсат беру талаптары мен құжаттар тізбесін әзірлейді;
22) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың тізілімін жүргізеді;
23) энергия аудиторларының тізілімін жүргізеді;
24) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудитор аттестатының нысанын әзірлейді;
25) энергия тиімділігі бойынша үйлерді, құрылыстарды, ғимараттарды таңбалау нысанын әзірлейді;
26) білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша оқу бағдарламалары мен жоспарларын әзірлейді;
27) құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының энергия тиімділігі жөніндегі талаптарды белгілейді;
28) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы үлгілік келісімді әзірлейді;
29) энергия сервистік шарттың үлгі нысандарын әзірлейді;
30) энергия тиімділігі картасын қалыптастыру және жүргізу, жобаларды іріктеу және энергия тиімділігі картасына енгізу тәртібін айқындайды;
31) энергия аудиті қорытындыларына талдау жүргізу тәртібін анықтайды;
32) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;

10) разрабатывает перечень информационно-измерительных комплексов и технических средств, необходимых для осуществления деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
11) определяет национальный институт развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
12) устанавливает требования по энергоэффективности зданий, строений, сооружений и их элементов, являющихся частью ограждающих конструкций;
13) устанавливает требования по энергоэффективности транспорта;
14) устанавливает требования по энергоэффективности технологических процессов, оборудования, в том числе электрооборудования;
15) разрабатывает правила определения и пересмотра классов энергоэффективности зданий, строений, сооружений;
16) разрабатывает требования по энергосбережению и повышению энергоэффективности, предъявляемые к проектным (проектно-сметным) документациям зданий, строений, сооружений;
17) координирует формирование, ведение и реализацию карты энергоэффективности, проведение научно-исследовательских, опытно-конструкторских и технологических работ в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
18) разрабатывает порядок проведения энергоаудита;
19) определяет порядок проведения аттестации кандидатов в энергоаудиторы;
20) проводит аттестацию кандидатов в энергоаудиторы;
21) разрабатывает разрешительные требования и перечень документов, необходимых для выдачи аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
22) ведет реестр юридических лиц, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
23) ведет реестр энергоаудиторов;
24) разрабатывает форму аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
25) разрабатывает форму маркировки зданий, строений, сооружений по энергоэффективности;
26) разрабатывает учебные программы и планы по согласованию с уполномоченным органом в области образования;
27) устанавливает требования по энергоэффективности строительных материалов, изделий и конструкций;
28) разрабатывает типовое соглашение в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
29) разрабатывает типовые формы энергосервисного договора;
30) определяет порядок формирования и ведения карты энергоэффективности, отбора и включения проектов в карту энергоэффективности;
31) определяет порядок проведения анализа заключений энергоаудита;
32) осуществляет государственный контроль в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;

33) Қазақстан Республикасының энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы заңнамасының талаптарын бұзуды жою туралы нұсқаманың нысанын әзірлейді;
34) өтініш берушінің энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы біліктілік талаптарына және/немесе рұқсат беру талаптарына сәйкестігіне рұқсаттық бақылауды жүзеге асырады;
35) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексерулер жүргізудің жартыжылдық кестелерін әзірлейді;
36) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілерінде және Министрдің бұйрықтарында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
18. Міндеті: арнайы экономикалық аймақтарды құру, жұмыс жасауы және тарату саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу.
Функциялары:
1) "Астана-жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын қоспағанда, арнайы экономикалық аймақтарды құру, олардың жұмыс жасауы және тарату саласындағы мемлекеттік органдар мен басқарушы компаниялардың қызметін үйлестіруді жүзеге асырады;
2) арнайы экономикалық аймақтың басқару органдары ұсынатын мәліметтер негізінде арнайы экономикалық аймақ қатысушыларының бірыңғай тізілімін жүргізеді;
3) тиісті мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп басқарушы компанияны басқару үшін тұлғаларға конкурстық іріктеу жүргізеді;
4) арнайы экономикалық аймақ құрылатын жеке меншіктегі жер учаскелерін уақытша өтеулі пайдаланудың (жалдаудың) үлгі шартын әзірлейді;
5) арнайы экономикалық аймақ құрылатын жеке меншіктегі жер учаскелерін уақытша өтеулі қайталама пайдаланудың (қосалқы жалдаудың) үлгі шартын әзірлейді;
6) арнайы экономикалық аймақ құрылатын мемлекеттік меншіктегі жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдаланудың (жалдаудың) үлгі шартын әзірлейді;
7) арнайы экономикалық аймақ құрылатын мемлекеттік меншіктегі жер учаскелерін уақытша өтеулі кейінгі жер пайдаланудың (қосалқы жалдаудың) үлгі шартын әзірлейді;
8) арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы ретінде қызметті жүзеге асыруға өтінім берушілердің жобаларын іріктеу тәртібі мен өлшемшарттарын әзірлейді;
9) арнайы экономикалық аймақтар қызметінің тиімділігін бағалау әдістемесін әзірлейді;
10) арнайы экономикалық аймақты құру тұжырымдамасының мақсаттылығын қарастырып, арнайы экономикалық аймақты құру тұжырымдамасын ресімдеуге қойылатын талаптарға сәйкестігін тексереді;

33) разрабатывает форму предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан об энергосбережении и повышении энергоэффективности;
34) осуществляет разрешительный контроль соответствия заявителя квалификационным требованиям и/или разрешительным требованиям в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
35) разрабатывает полугодовые графики проведения проверок в области энергосбережения и повышения энергоэффективности в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
36) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, Правительства и приказами Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
18. Задача: участие в формировании и реализации государственной политики в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических зон
Функции:
1) осуществляет координацию деятельности государственных органов и управляющих компаний в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических зон, за исключением специальной экономической зоны "Астана - новый город";
2) ведет единый реестр участников специальной экономической зоны на основании сведений, представляемых органами управления специальной экономической зоны;
3) проводит конкурсный отбор лиц для управления управляющей компанией совместно с соответствующими заинтересованными государственными органами.
4) разрабатывает типовой договор временного возмездного пользования (аренды) земельными участками, находящимися в частной собственности, на которых создается специальная экономическая зона;
5) разрабатывает типовой договор временного возмездного вторичного пользования (субаренды) земельными участками, находящимися в частной собственности, на которых создается специальная экономическая зона;
6) разрабатывает типовой договор временного возмездного землепользования (аренды) земельными участками, находящимися в государственной собственности, на которых создается специальная экономическая зона;
7) разрабатывает типовой договор временного возмездного вторичного землепользования (субаренды) земельными участками, находящимися в государственной собственности, на которых создается специальная экономическая зона;
8) разрабатывает порядок и критерин отбора проектов заявителей на осуществление деятельности в качестве участника специальной экономической зоны;
9) разрабатывает методики оценки эффективности деятельности специальных экономических зон;
10) рассматривает о целесообразности и проверка концепции создания специальной экономической зоны на соответствие требованиям к оформлению концепции создания специальной экономической зоны;

11) арнайы экономикалық аймақты құру тұжырымдамасының мақсаттылығын қарау және арнайы экономикалық аймақты құру тұжырымдамасын ресімдеуге қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеру қорытындылары бойынша қабылданған шешім туралы өтініш берушіге жазбаша негіздеме жібереді;
12) арнайы экономикалық аймақты құру туралы ұсыныстарды сараптамалық кеңестің қарауына жібереді;
13) арнайы экономикалық аймақ аумағының шекараларын және (немесе) алаңын өзгертуге мүдделі арнайы экономикалық аймақ аумағының шекараларын және (немесе) алаңын өзгерту туралы орталық немесе жергілікті атқарушы органдардың, заңды тұлғалардың ұсыныстарын қарайды;
14) арнайы экономикалық аймақ қатысушыларының бірыңғай тізіліміне арнайы экономикалық аймақ қатысушысы туралы мәліметтерді енгізеді;
15) арнайы экономикалық аймақтың басқару органына арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы туралы мәліметтерді арнайы экономикалық аймақ қатысушыларының бірыңғай тізіліміне енгізу туралы хабарлайды;
16) арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы ретінде тіркелу үшін өтінім мен сауалнама нысандарын әзірлейді;
17) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілерінде және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрықтарында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
18-1. Міндет: арнайы инвестициялық келісімшарт жасасу және бұзу.
Функциялары:
1) арнайы инвестициялық келісімшартты жасасу және бұзу тәртібі мен талаптарын әзірлейді;
2) арнайы инвестициялық келісімшарттың үлгісін әзірлейді;
3) арнайы инвестициялық келісімшарт дайындайды;
4) арнайы инвестициялық келісімшартты мерзімінен бұрын тоқтату туралы шешімдер жасасады, тіркейді және қабылдайды.
Ескерту. Бұйрық 18-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 10.09.2020 № 462 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Комитеттің құқықтары мен міндеттемелері
Комитеттің құқықтары:
1) өз құзыреті шегінде құқықтық актілер шығару;
2) Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен, Комитеттің аумақтық бөлімшелерінен, Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдарынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алу (есептер, материалдар);
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
4) Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер, конкурстар және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) жетекшілік ететін қызмет бағыттары бойынша консультативтік-кеңесші органдарды (жұмыс топтарын, комиссияларды, кеңестерді) құру жөнінде ұсыныстар енгізу;

11) направляет письменное обоснованние ответа заявителю о принятом решении по итогам рассмотрения целесообразности и проверки концепции создания специальной экономической зоны на соответствие требованиям к оформлению концепции создания специальной экономической зоны;
12) направляет на рассмотрение экспертного совета предложения о создании специальной экономической зоны;
13) рассматривает предложения центральных или местных исполнительных органов, юридических лиц об изменении границ и (или) площади территории специальной экономической зоны, заинтересованных в изменении границ и (или) площади территории специальной экономической зоны;
14) вносит сведения об участнике специальной экономической зоны в единый реестр участников специальной экономической зоны;
15) уведомляет орган управления специальной экономической зоны о внесении сведений об участнике специальной экономической зоны в единый реестр участников специальной экономической зоны;
16) разрабатывает формы заявки и анкеты для регистрации в качестве участника специальной экономической зоны;
17) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, Правительства и приказами Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
18-1. Задача: заключение и расторжение специального инвестиционного контракта
Функции:
1) разрабатывает порядок и условия заключения и расторжения специального инвестиционного контракта;
2) разрабатывает типовой специальный инвестиционный контракт;
3) подготавливает специальный инвестиционный контракт;
4) заключает, регистрирует и принимает решения о досрочном прекращении специального инвестиционного контракта.
Сноска. Положение дополнено пунктом 18-1 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 10.09.2020 № 462 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
19. Права и обязанности Комитета
Права Комитета:
1) издавать правовые акты в пределах своей компетенции;
2) запрашивать и получать (отчеты, материалы) от структурных подразделений Министерства, территориальных подразделений Комитета, подведомственных организаций Комитета необходимую информацию и материалы;
3) вносить предложения по совершенствованию законодательства Республики Казахстан;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы, конкурсы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
5) вносить предложения по созданию консультативно-совещательных органов (рабочих групп, комиссий, советов) по курируемым направлениям деятельности;

6) негізгі қызмет мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелер мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың жұмысын үйлестіру;
7) Комитеттің аумақтық бөлімшелерінен Министрліктің және Комитеттің бұйрықтары мен тапсырмаларының уақытылы және дәл орындалуын талап ету;
8) өз құзыреті шегінде Комитеттің жұмыс жоспары шеңберінде Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне бару.
Комитеттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдамалар, нұсқаулар беру және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларының уақытылы және сапалы орындалуын қамтамасыз ету;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
5) Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне, ведомстволық бағынысты ұйымдарына қатысты әкімшілік-өкімдік және бақылау функцияларын орындау;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттемелерді жүзеге асыру.
3-тарау. Комитеттің қызметін ұйымдастыру
20. "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы № 2688 Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына сәйкес ведомствода өзінің аумақтық бөлімшелері болуы мүмкін.
21. Комитеттің 17 аумақтық бөлімшесі бар.
22. Комитет пен оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйені құрайды.
23. Комитетті Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі лауазымға тағайындайтын және лауазымнан босататын Төраға - Қазақстан Республикасының өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі Бас мемлекеттік инспекторы басқарады.
24. Қазақстан Республикасының өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторының Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.
25. Қазақстан Республикасының өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторы Комитеттің, оның аумақтық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырады және оған басшылықты жүзеге асырады, Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.

6) координировать работу территориальных подразделений и подведомственных организаций по вопросам основной деятельности;
7) требовать от территориальных подразделений Комитета своевременного и точного исполнения приказов и поручений Министерства и Комитета;
8) в рамках Плана работы Комитета в пределах своей компетенции выезжать по территориальным подразделениям Комитета.
Обязанности Комитета:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
3) обеспечивать своевременное и качественное исполнение поручений Главы государства, Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы;
4) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
5) выполнять административно-распорядительные и контрольные функции по отношению к территориальным подразделениям, подведомственным организациям Комитета;
6) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Комитета
20. В соответствие с Конституционным законом Республики Казахстан "О Правительстве Республики Казахстан" от 18 декабря 1995 года № 2688 ведомство может иметь свои территориальные подразделения.
21. Комитет имеет 17 территориальных подразделений.
22. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
23. Комитет возглавляет Председатель – Главный государственный инспектор Республики Казахстан по государственному надзору в области промышленной безопасности, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
24. Главный государственный инспектор Республики Казахстан по государственному надзору в области промышленной безопасности имеет заместителей, назначаемых на должности и освобождаемых от должностей приказом Ответственного секретаря Министерства.
25. Главный государственный инспектор Республики Казахстан по государственному надзору в области промышленной безопасности организует и осуществляет руководство деятельностью Комитета, его территориальных подразделений и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.

26. Комитеттің заңнамалық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің актілеріне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілеріне сәйкес оның негізгі міндеттері мен функцияларын іске асыру үшін қажетті өкілеттіктері бар.
27. Осы мақсатта Қазақстан Республикасының өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі Бас мемлекеттік инспекторы:
1) Комитет және оның аумақтық бөлімшелері туралы ережені әзірлейді және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бекітуіне енгізеді.
2) Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін, Комитет қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын, Комитеттің жұмыс жоспарын, Комитеттің жұмыс регламентін бекітеді;
3) аумақтық бөлімшелердің жұмыс жоспарын келісуді жүзеге асырады;
4) құрылымдық бөлімше басшыларының және Комитет қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды және бекітеді;
5) өз құзыреті шегінде бұйрықтарға қол қояды;
6) Комитет қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;
7) іссапар мәселелері, демалыстар беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілікті арттыру, марапаттау, үстемеақы төлеу мен сыйақы беру, сондай-ақ Комитет қызметкерлерін, аумақтық бөлімше басшылары мен басшы орынбасарларын тәртіптік жауапкершілікке тартуды шешеді;
8) қолданыстағы заңнамаға сәйкес Комитетті мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдарда таныстырады;
9) аумақтық бөлімше басшылары мен басшы орынбасарларының Қазақстан Республикасының аумағы бойынша іссапар бұйрықтарына қол қояды;
10) заңнамада белгіленген тәртіпте Комитет қызметкерлерін марапаттайды және тәртіптік жауапкершілікке тартады;
11) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар немесе сыбайлас жемқорлық әрекеттердің туындауына ықпал ететін іс-әрекеттер тіркелген жағдайда бұл туралы Министрліктің басшылығына хабарлайды;
12) Комитет қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілердің қызмет этикасы нормаларын сақтауын қамтамасыз етеді;
13) Комитетте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдануына дербес жауапты болады;
14) республикалық бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуына және мемлекеттік сатып алу саласындағы қызметті жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
15) ведомстволық бағынысты ұйымдардың құрылтай құжаттарын, даму жоспарларын, жылдық қаржы есептілігін бекітеді;
16) Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдары басшыларының демалыстары сыйлықақы беру бойынша бұйрықтарға қол қояды;

26. Комитет обладает полномочиями, необходимыми для реализации его основных задач и функций, в соответствии с законодательными актами, актами Президента Республики Казахстан, иными нормативно-правовыми актами Республики Казахстан.
27. В этих целях Главный государственный инспектор Республики Казахстан по государственному надзору в области промышленной безопасности:
1) разрабатывает положение о Комитете и его территориальных подразделений и вносит на утверждение Министру индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
2) утверждает положения структурных подразделений Комитета, должностные инструкции работников Комитета, план работы Комитета, регламент работы Комитета;
3) осуществляет согласование плана работы территориальных подразделений;
4) определяет и утверждает обязанности и полномочия руководителей структурных подразделений и работников Комитета;
5) в пределах своей компетенции подписывает приказы;
6) назначает на должности и освобождает от должностей работников Комитета;
7) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования, а также дисциплинарной ответственности работников Комитета, руководителей и заместителей руководителей территориальных подразделений;
8) представляет Комитет в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
9) подписывает приказы по командированию руководителей и заместителей руководителей территориальных подразделений по территории Республики Казахстан;
10) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Комитета;
11) в случаях фиксирования коррупционных правонарушений либо действий, способствующих возникновению коррупционных деяний, информирует об этом руководство Министерства;
12) обеспечивает соблюдение сотрудниками Комитета норм служебной этики государственных служащих;
13) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Комитете, территориальных подразделениях и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
14) несет персональную ответственность за реализацию республиканских бюджетных программ и осуществление деятельности в сфере государственных закупок;
15) утверждает учредительные документы, планы развития, годовую финансовую отчетность подведомственных организаций;
16) подписывает приказы по отпускам, премированию, руководства подведомственных организаций Комитета;

17) Комитеттің ведомстволық бағынысты ұйымдары басшыларының іссапарларын келіседі;
18) Министрліктің басшылығына Комитеттің және аумақтық бөлімшелердің құрылымы мен штат кестесі бойынша ұсыныстар береді;
19) азаматтарды қабылдауды жүзеге асырады;
20) Комитеттің тәртіптік, аттестаттау және конкурстық комиссияларының, аумақтық бөлімшелердің қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады, атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын, персоналды басқару қызметінің жұмысын және құжат айналымын ұйымдастыруды бақылайды;
21) оның құзыретіне жатқызылған басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Комитет төрағасы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
28. Комитет төрағасының орынбасарлары:
1) өз өкілеттігі шегінде Комитеттің қызметін үйлестіреді;
2) Комитет төрағасы болмаған кезеңде Комитет қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруы үшін дербес жауапты болады;
3) Комитет төрағасы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
29. Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Комитеттің атынан Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жіберілетін құжаттарға міндеттерді бөлуге сәйкес төраға және/немесе төрағаның орынбасарлары қол қояды.
4-тарау. Комитеттің мүлкі
30. Комитеттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Комитеттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
31. Комитетке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
32. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Комитеттің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
33. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі

17) согласовывает командировки руководства подведомственных организаций Комитета;
18) представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатному расписанию Комитета и территориальных подразделений;
19) осуществляет прием граждан;
20) осуществляет общее руководство деятельностью дисциплинарной, аттестационной и конкурсной комиссий Комитета, территориальных подразделений контролирует соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, работу службы по управлению персоналом и организацию документооборота;
21) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий Председателя Комитета в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
28. Заместители председателя Комитета:
1) координируют деятельность Комитета в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия председателя Комитета осуществляют общее руководство деятельностью Комитета и несут персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляют иные функции, возложенные Председателем Комитета.
29. Документы, направляемые от имени Комитета в другие структурные подразделения Министерства по вопросам, входящую в компетенцию Комитета подписываются председателем и/или заместителями Председателя в соответствии с распределением обязанностей.
Глава 4. Имущество Комитета
30. Комитет может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Комитета формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
31. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
32. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Комитета
33. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Перечень организаций, находящихся в ведении Республиканского государственного учреждения "Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан"

1. "Инфекцияға қарсы препараттар ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы;
2. "Электр энергетикасын дамыту және энергия үнемдеу институты (Қазақэнергосараптама)" акционерлік қоғамы;
3. "Жезқазғанредмет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
4. "Қазақстан Республикасының минералдық шикізатты кешенді қайта өңдеу жөніндегі ұлттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
5. "Ұлттық технологиялық болжау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы аумақтық бөлімшелер тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 02.10.2019 № 747 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Нұр - Сұлтан қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
2) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
3) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
4) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
5) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
6) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
7) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;

1. Акционерное общество "Научный центр противоинфекционных препаратов";
2. Акционерное общество "Институт развития электроэнергетики и энергосбережения (Казахэнергоэкспертиза)";
3. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жезкагазканредмет";
4. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья Республики Казахстан";
5. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр технологического прогнозирования".
Перечень территориальных подразделений, находящихся в ведении Республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан"
Сноска. Перечень с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 02.10.2019 № 747 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Нур - Султан;
2) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Алматы";
3) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Алматинской области";
4) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Акмолинской области";
5) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Актюбинской области";
6) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Атырауской области";
7) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области";

8) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
9) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
10) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
11) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
12) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
13) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
14) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
15) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
16) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
17) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Нұр - Сұлтан қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі

8) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Жамбылской области";
9) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области";
10) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Карагандинской области";
11) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Костанайской области";
12) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Кызылординской области";
13) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Мангистауской области";
14) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Павлодарской области";
15) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области";
16) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Туркестанской области";
17) Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Шымкент".
Приложение 2
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Нур – Султан

Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 02.10.2019 № 747 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Нұр - Сұлтан қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі - реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 02.10.2019 № 747 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) бұйрықтарына, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент Комитеттің атынан егер оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттілік берілген жағдайда, Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимитін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімімен Министрліктің Жауапты хатшысы бекітеді.
8. Департаменттің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, индексі 010000, Нұр - Сұлтан қаласы, Сарыарқа ауданы, Бөгенбай батыр даңғылы, 6А.

Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 02.10.2019 № 747 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Нур - Султан" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 02.10.2019 № 747 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, приказами Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство), Комитета, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени Комитета, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается Ответственным секретарем Министерства по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
8. Местонахождение Департамента: Республика Казахстан, индекс 010000, город Нур - Султан, район Сарыарка, проспект Богенбай батыра, 6А.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 02.10.2019 № 747 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Департаменттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Нұр - Сұлтан қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесi.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 02.10.2019 № 747 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен Департаменттің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру бойынша құқық берілсе, онда осындай қызметтен түскен кіріс мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттемелері
13. Міндеттері: қауіпті өндірістік объектілердегі авариялар, оқыс оқиғалар кезінде туындайтын қауіпті өндірістік факторлардың зиянды әсерінің алдын алу, реттелетін салаларда мемлекеттік бақылауды және қадағалауды қамтамасыз ету.
Функциялары:
1) Департаменттің құзыреті шегінде іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асырады және Министрліктің стратегиялық функцияларын және Комитеттің жұмыс жоспарын орындауға қатысады;
2) Комитеттің келісімі бойынша өз құзыреті шегінде реттелетін салаларда халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыруға қатысады;
3) Департаменттің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысады;
4) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;
5) мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесе отырып, өз құзыреті шегінде қауіпті өндірістік объектідегі аварияларды, авария салдарынан болған жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеруді ұйымдастырады және жүргізеді;
6) қауіпті өндірістік объектіні пайдалануға енгізу кезінде оны қабылдау сынақтарына, техникалық куәландыруларға қатысады;
7) жару жұмыстарын жүргізуге рұқсат береді;
8) адамдардың денсаулығы мен өміріне қауіп төндіретін ерекше жағдайларда, соттың шешімінсіз дербес кәсіпкерлердің, ұйымдардың қауіпті өндірістік объектілерді, техникалық құрылғыларды пайдаланумен байланысты қызметін немесе қызметінің жекелеген түрлерін, міндетті түрде көрсетілген мерзімде сотқа талап арыз тастай отырып, үш күннен аспайтын мерзімге тоқтата тұрады немесе тыйым салады;

Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 02.10.2019 № 747 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. Полное наименование Департамента – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Нур - Султан".
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 02.10.2019 № 747 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента
13. Задача: предупреждение вредного воздействия опасных производственных факторов, возникающих при авариях, инцидентах на опасных производственных объектах, обеспечение государственного контроля и надзора в регулируемых сферах
Функции:
1) осуществляет реализационные и контрольно-надзорные функции и участвует в выполнении стратегических функций Министерства и плана работы Комитета в пределах компетенции Департамента;
2) участвует в осуществлении международного сотрудничества по согласованию с Комитетом в пределах своей компетенции в регулируемых сферах;
3) участвует в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции Департамента;
4) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными правовыми актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;
5) организовывает и проводит расследования аварии и несчастных случаев, произошедших вследствие аварии на опасном производственном объекте совместно с заинтересованными государственными органами в пределах своей компетенции;
6) участвует в приемочных испытаниях, технических освидетельствованиях опасного производственного объекта при вводе его в эксплуатацию;
7) выдает разрешение на производство взрывных работ;
8) приостанавливает или запрещает в исключительных случаях, представляющих угрозу жизни и здоровью людей, без судебного решения деятельность или отдельные виды деятельности индивидуальных предпринимателей, организаций, связанные с эксплуатацией опасных производственных объектов, технических устройств, на срок не более трех дней с обязательным предъявлением в указанный срок искового заявления в суд;

9) екі және одан көп облыстар шегінде орналастырылған қауіпті өндірістік объектіні, сондай-ақ "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіпте стратегиялық объектілерді қоспағанда, қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалық құжаттаманы келіседі;
10) әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріне жатпайтын қауіпті өндірістік объектілерді, қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қоюды және есептен шығаруды жүзеге асырады;
11) қауіпті өндірістік объектіде оқу дабылдарын және аварияға қарсы жаттығуларды өткізуге қатысады;
12) жарылғыш заттар мен олардың негізіндегі бұйымдардың бақылау және қабылдау сынақтарын өткізу жөніндегі комиссияға қатысады;
13) әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріне жатпайтын өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету бөлігінде заңды және жеке тұлғалардың, қауіпті өндірістік объектілер иелерінің және қауіпті техникалық құрылғыларды пайдаланатын ұйымдардың "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын сақтауын мемлекеттік қадағалауды жүзеге асырады;
14) қауіпті өндірістік объектілердің өндірістік ғимараттарын, технологиялық құрылыстарын, техникалық және қауіпті техникалық құрылғыларын техникалық куәландырулардың уақтылы жүргізілуіне мемлекеттік қадағалауды жүзеге асырады;
15) қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды пайдаланатын ұйымдардың авариялар мен олардың салдарын жою және оқшаулау жұмыстарын жүргізуге дайындығына мемлекеттік қадағалауды жүзеге асырады;
16) магистральдық құбыр жолдарды пайдалану кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалауды жүзеге асырады;
16-1) тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылардың газ тұтыну жүйелері мен газ жабдығын қоспағанда, тұрмыстық баллондар мен газбен жабдықтау жүйелерінің объектілерін қауіпсіз пайдалану талаптарын сақтау бөлігінде газ және газбен жабдықтау саласындағы мемлекеттік бақылау;
17) жеке және заңды тұлғаларға Тексеру нәтижелері туралы акті, өнеркәсіптік қауіпсіздік, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы анықталған бұзушылықтар бойынша ұйғарым, қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу не тоқтата тұру туралы акті береді;
18) Қазақстан Республикасының энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы заңнамасы талаптарының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
19) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес реттелетін салалардағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру парақтарын әзірлеуге қатысады;

9) согласовывает проектную документацию на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов, за исключением опасного производственного объекта, размещаемого в пределах двух и более областей, а также стратегических объектов в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О гражданской защите";
10) осуществляет постановку на учет и снятие с учета опасных производственных объектов, опасных технических устройств, не отнесенных к объектам социальной инфраструктуры;
11) участвует в проведении учебных тревог и противоаварийных тренировок на опасном производственном объекте;
12) участвует в комиссии по проведению контрольных и приемочных испытаниях взрывчатых веществ и изделий на их основе;
13) осуществляет государственный надзор за соблюдением юридическими и физическими лицами, владельцами опасных производственных объектов и организациями, эксплуатирующими опасные технические устройства, требований Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", в части обеспечения промышленной безопасности, не отнесенных к объектам социальной инфраструктуры;
14) осуществляет государственный надзор за своевременностью проведения технических освидетельствований производственных зданий, технологических сооружений, технических и опасных технических устройств опасных производственных объектов;
15) осуществляет государственный надзор за готовностью опасных производственных объектов и организаций, эксплуатирующих опасные технические устройства, к проведению работ по ликвидации и локализации аварий и их последствий;
16) осуществляет государственный надзор в области промышленной безопасности при эксплуатации магистрального трубопровода;
16-1) осуществляет государственный контроль в сфере газа и газоснабжения в части соблюдения требований безопасной эксплуатации бытовых баллонов и объектов систем газоснабжения, за исключением газопотребляющих систем и газового оборудования бытовых и коммунально-бытовых потребителей;
17) выдает физическим и юридическим лицам Акт о результатах проверки, предписания по выявленным нарушениям, акт о запрещении либо приостановлении деятельности или отдельных видов деятельности в области промышленной безопасности, энергосбережения и повышения энергоэффективности;
18) осуществляет государственный контроль за соблюдением требований законодательства Республики Казахстан об энергосбережении и повышении энергоэффективности;
19) участвует в разработке проверочных листов, критериев оценки степени риска в регулируемых сферах в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;

20) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес реттелетін салалардағы жартыжылдық тексеру жүргізу кестелерін әзірлеуге қатысады;
21) реттелетін салалардағы біліктілік және/немесе рұқсаттама талаптарына өтініш берушілердің сәйкестігіне рұқсаттама бақылауын жүзеге асырады;
22) реттелетін салалардағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс жүргізуді жүзеге асырады;
23) құзыретті органдармен бірлесіп, жарылғыш материалдарды жою жөніндегі комиссия құрамына қатысады;
24) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 10.09.2020 № 462 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Департаменттің құқықтары мен міндеттемелері:
Департаменттің құқықтары:
1) белгіленген тәртіпте және құзыреттілігі шегінде өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнама талаптарын сақтау бойынша бақылау және қадағалау субъектілеріне (объектілеріне) бара отырып, тексерулерді және профилактикалық бақылау және қадағалауды жүзеге асыру;
2) мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан қажетті ақпарат пен материалдарды заңнамада белгіленген тәртіпте сұрату және алу;
3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;

20) участвует в разработке полугодовых графиков проведения проверок в регулируемых сферах в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
21) осуществляет разрешительный контроль соответствия заявителя квалификационным и/или разрешительным требованиям в регулируемых сферах;
22) осуществляет производство дел об административных правонарушениях в регулируемых сферах;
23) учавствует в составе комиссии по уничтожению взрывчатых материалов совместно с компетентными органами;
24) осуществляет иные функции, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 10.09.2020 № 462 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
14. Права и обязанности Департамента
Права Департамента:
1) осуществлять в установленном порядке и в пределах компетенции проверки и профилактический контроль и надзор с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора по соблюдению требований законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государстенных органов, физических и юридических лиц необходимую информацию и материалы;
3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;

5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын Басшы - Нұр - Сұлтан қаласы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 02.10.2019 № 747 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Нұр - Сұлтан қаласы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 02.10.2019 № 747 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын Басшы - Нұр - Сұлтан қаласы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 02.10.2019 № 747 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Департамент Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне, Қазақстан Республикасының Президентінің актілеріне, өзге де нормативтік-құқықтық актілерге сәйкес өзінің негізгі міндеттері мен функцияларын іске асыру үшін қажетті өкілеттіктерге ие.
20. Осы мақсаттарда Нұр - Сұлтан қаласы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор:
1) Департаменттің жұмыс жоспарын әзірлейді және Комитетке келісуге енгізеді, келісуден кейін бекітеді;
2) бөлімдердің ережелерін және Департаменттің бөлім басшылары мен жұмыскерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;

5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по городу Нур - Султан, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 02.10.2019 № 747 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по городу Нур - Султан имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 02.10.2019 № 747 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по городу Нур - Султан организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 02.10.2019 № 747 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
19. Департамент обладает полномочиями, необходимыми для реализации его основных задач и функций, в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами.
20. В этих целях Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по городу Нур - Султан:
1) разрабатывает план работы Департамента и вносит на согласование Комитету, после согласования утверждает;
2) утверждает положение отделов и должностные инструкции руководителей отделов и работников Департамента;

3) Департаменттің жұмыс жоспарының орындалуы бойынша есептілікті жартыжылда бір рет Комитетке уақытылы ұсынуды қамтамасыз етеді;
4) өз құзыретіне шегінде бұйрықтарға қол қояды;
5) бөлім басшыларын және Департамент жұмыскерлерін лауазымға қабылдайды және лауазымынан босатады;
6) бөлім басшыларын және Департамент жұмыскерлерін іссапарға жіберу, оларға демалыстар беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктіліктерін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйақы беру мәселелерін шешеді;
7) қолданыстағы заңнамаға сәйкес өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда Департаментті таныстырады;
8) заңнамада белгіленген тәртіппен Департаменттің бөлім басшылары мен қызметкерлерін көтермелейді және оларға тәртіптік жазалар белгілейді;
9) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтары не сыбайлас жемқорлық әрекеттерінің туындауына себеп болатын іс-қимылдар анықталған жағдайда, бұл туралы Комитет басшылығына хабарлайды;
10) Департамент қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілердің қызметтік этикасы нормаларын сақтауын қамтамасыз етеді;
11) Департаменттегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдарға бағытталған шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдануына дербес жауапты болады;
12) Республикалық бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуына және мемлекеттік сатып алу саласындағы қызметтің жүзеге асырылуына дербес жауапты болады;
13) өзінің құзыретіне жатқызылған басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды;
14) Комитет басшылығына Департаменттің құрылымы мен штаттық кестесі бойынша ұсыныстар береді;
15) азаматтарды қабылдауды жүзеге асырады;
16) Департаменттің тәртіптік, аттестациялық және конкурстық комиссиясының қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады, атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын, персоналды басқару және құжат айналымын ұйымдастыру қызметінің жұмысын бақылайды;
17) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департамент Басшысы болмаған кезеңде, оның өкілеттіктерін атқаруды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
Ескерту. 20-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 02.10.2019 № 747 (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Департамент басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттігі шегінде Департаменттің қызметін үйлестіреді;
2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;

3) обеспечивает своевременное предоставление в Комитет отчетности по исполнению плана работы Департамента раз в полугодие;
4) в пределах своей компетенции подписывает приказы;
5) назначает на должности и освобождает от должностей руководителей отделов и работников Департамента;
6) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования, руководителей отделов и работников Департамента;
7) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством в пределах своей компетенции;
8) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания руководителей отделов и работников Департамента;
9) в случаях фиксирования коррупционных правонарушений либо действий, способствующих возникновению коррупционных деяний, информирует об этом руководство Комитета;
10) обеспечивает соблюдение сотрудниками Департамента норм служебной этики государственных служащих;
11) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Департаменте, и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
12) несет персональную ответственность за реализацию республиканских бюджетных программ и осуществление деятельности в сфере государственных закупок;
13) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции;
14) представляет руководству Комитета предложения по структуре и штатному расписанию Департамента;
15) осуществляет прием граждан;
16) осуществляет общее руководство деятельностью дисциплинарной, аттестационной и конкурсной комиссий Департамента контролирует соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, работу службы по управлению персоналом и организацию документооборота;
17) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Сноска. Пункт 20 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 02.10.2019 № 747 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
21. Заместитель руководителя Департамента:
1) координирует деятельность Департамента в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;

3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) бұйрықтарына, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Алматы"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Алматы" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, приказами Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство), Комитета, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.

4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы - Алматы қаласы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Алматы қаласы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
18. Алматы қаласы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
19. Департамент Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне, Қазақстан Республикасының Президентінің актілеріне, өзге де нормативтік-құқықтық актілерге сәйкес өзінің негізгі міндеттері мен функцияларын іске асыру үшін қажетті өкілеттіктерге ие;

4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по городу Алматы, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по городу Алматы имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по городу Алматы организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
19. Департамент обладает полномочиями, необходимыми для реализации его основных задач и функций, в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами.

2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Алматинской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Алматинской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).

3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы - Алматы облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Алматы облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
18. Алматы облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Алматинской области, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Алматинской области имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Алматинской области организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.

21. Департамент басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттігі шегінде Департаменттің қызметін үйлестіреді;
2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
5-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфракұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

21. Заместитель руководителя Департамента:
1) координирует деятельность Департамента в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 5
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Акмолинской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Акмолинской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).

3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы – Ақмола облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Ақмола облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
18. Ақмола облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Акмолинской области, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Акмолинской области имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Акмолинской области организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.

21. Департамент басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттігі шегінде Департаменттің қызметін үйлестіреді;
2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
6-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

21. Заместитель руководителя Департамента:
1) координирует деятельность Департамента в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 6
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Актюбинской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Актюбинской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).

3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы – Ақтөбе облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Ақтөбе облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
18. Ақтөбе облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Актюбинской области, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Актюбинской области имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Актюбинской области организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.

21. Департамент басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттігі шегінде Департаменттің қызметін үйлестіреді;
2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
7-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

21. Заместитель руководителя Департамента:
1) координирует деятельность Департамента в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 7
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Атырауской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Атырауской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).

3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы – Атырау облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Атырау облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
18. Атырау облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Атырауской области, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Атырауской области имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Атырауской области организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.

21. Департамент басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттігі шегінде Департаменттің қызметін үйлестіреді;
2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
8-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

21. Заместитель руководителя Департамента:
1) координирует деятельность Департамента в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 8
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).

3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы – Шығыс Қазақстан облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Шығыс Қазақстан облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
18. Шығыс Қазақстан облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Восточно-Казахстанской области, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Восточно-Казахстанской области имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Восточно-Казахстанской области организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.

21. Департамент басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттігі шегінде Департаменттің қызметін үйлестіреді;
2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
9-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

21. Заместитель руководителя Департамента:
1) координирует деятельность Департамента в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 9
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Жамбылской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Жамбылской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).

3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы – Жамбыл облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Жамбыл облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
18. Жамбыл облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Жамбылской области, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Жамбылской области имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Жамбылской области организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.

21. Департамент басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттігі шегінде Департаменттің қызметін үйлестіреді;
2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
10-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

21. Заместитель руководителя Департамента:
1) координирует деятельность Департамента в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 10
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).

3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы – Батыс Қазақстан облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Батыс Қазақстан облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
18. Батыс Қазақстан облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Западно-Казахстанской области, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Западно-Казахстанской области имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Западно-Казахстанской области организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.

21. Департамент басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттігі шегінде Департаменттің қызметін үйлестіреді;
2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
11-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

21. Заместитель руководителя Департамента:
1) координирует деятельность Департамента в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 11
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Карагандинской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Карагандинской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).

3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы – Қарағанды облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Қарағанды облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары/лары болады.
18. Қарағанды облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Карагандинской области, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Карагандинской области имеет заместителя/ей, назначаемого/ых на должность и освобождаемого/ых от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Карагандинской области организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.

21. Департамент басшысының орынбасары/лары:
1) өз өкілеттігі шегінде Департаменттің қызметін үйлестіреді;
2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
12-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

21. Заместитель/и руководителя Департамента:
1) координирует/ют деятельность Департамента в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет/ют иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 12
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Костанайской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Костанайской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).

3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы – Қостанай облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Қостанай облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
18. Қостанай облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Костанайской области, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Костанайской области имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Костанайской области организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.

21. Департамент басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттігі шегінде Департаменттің қызметін үйлестіреді;
2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
13-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

21. Заместитель руководителя Департамента:
1) координирует деятельность Департамента в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 13
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Кызылординской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Кызылординской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).

3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы – Қызылорда облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Қызылорда облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
18. Қызылорда облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Кызылординской области, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Кызылординской области имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Кызылординской области организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.

21. Департамент басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттігі шегінде Департаменттің қызметін үйлестіреді;
2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
14-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

21. Заместитель руководителя Департамента:
1) координирует деятельность Департамента в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 14
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Мангистауской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Мангистауской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).

2) мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан қажетті ақпарат пен материалдарды заңнамада белгіленген тәртіпте сұрату және алу;
3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы – Маңғыстау облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Маңғыстау облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
18. Маңғыстау облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государстенных органов, физических и юридических лиц необходимую информацию и материалы;
3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Мангистауской области, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Мангистауской области имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Мангистауской области организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.

21. Департамент басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттігі шегінде Департаменттің қызметін үйлестіреді;
2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
15-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

21. Заместитель руководителя Департамента:
1) координирует деятельность Департамента в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 15
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Павлодарской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Павлодарской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).

3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы – Павлодар облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Павлодар облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
18. Павлодар облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Павлодарской области, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Павлодарской области имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Павлодарской области организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.

21. Департамент басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттігі шегінде Департаменттің қызметін үйлестіреді;
2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
16-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

21. Заместитель руководителя Департамента:
1) координирует деятельность Департамента в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 16
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).

2) мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан қажетті ақпарат пен материалдарды заңнамада белгіленген тәртіпте сұрату және алу;
3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы – Солтүстік Қазақстан облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Солтүстік Қазақстан облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
18. Солтүстік Қазақстан облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государстенных органов, физических и юридических лиц необходимую информацию и материалы;
3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Северо-Казахстанской области, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Северо-Казахстанской области имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Северо-Казахстанской области организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.

21. Департамент басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттігі шегінде Департаменттің қызметін үйлестіреді;
2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
17-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

21. Заместитель руководителя Департамента:
1) координирует деятельность Департамента в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 17
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Туркестанской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Туркестанской области" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).

3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы – Түркістан облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Түркістан облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
18. Түркістан облысы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Туркестанской области, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Туркестанской области имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по Туркестанской области организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.

21. Департамент басшысының орынбасары:
1) өз өкілеттігі шегінде Департаменттің қызметін үйлестіреді;
2) Департамент Басшысы болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Департамент Басшысы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
22. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департамент Басшысының атынан Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жолданатын құжаттарға Департамент басшысы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Департаменттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департамент мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
24. Департаментке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада басқалай белгіленбесе, өздігінен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілдермен оған билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
18-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) іске асыру, бақылау-қадағалау функцияларын, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз етуді, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (бұдан әрі – реттелетін салалар) мемлекеттік қадағалауды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

21. Заместитель руководителя Департамента:
1) координирует деятельность Департамента в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Руководителя Департамента осуществляет общее руководство деятельностью Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляет иные функции, возложенные Руководителем Департамента.
22. Документы, направляемые от имени Руководителя Департамента в другие структурные подразделения Комитета по вопросам, входящую в компетенцию Департамента подписываются Руководителем Департамента, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
Глава 4. Имущество Департамента
23. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
25. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
26. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 18
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года
№ 67
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Шымкент"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Шымкент" (далее – Департамент) является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее – Комитет), осуществляющим реализационные, контрольно-надзорные функции, обеспечение государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, обеспечение государственного надзора в области промышленной безопасности (далее – регулируемые сферы).

3) өнеркәсіптік қауіпсіздік және энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы заңнамаларды жетілдіру бойынша Комитетке ұсыныстар енгізу;
4) Департаментің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шаралар өткізу;
5) өңірлерде, мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлікті және Комитетті таныстыру және тиісті хат алмасуды жүргізу, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерімен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Департаменттің міндеттемелері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
2) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер, ұсынымдар, нұсқамалар ұсыну және тиісті шешімдер қабылдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдер қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде Министрліктің және Комитеттің басшылығының бұйрықтары, тапсырмаларын орындау;
6) өз құзыреті шегінде Министрлік және Комитет сұратқан, қажетті ақпаратты (материалдар, анықтамалар, есептер) белгіленген мерзімде ұсыну;
7) құзыреттілігі шегінде құқықтық, консультативтік және практикалық көмекті жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет және оның аумақтық бөлімшелері бірыңғай жүйе құрады.
16. Департаментті Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босататылатын Басшы – Шымкент қаласы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор басқарады.
17. Шымкент қаласы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың Министрліктің Жауапты хатшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасары болады.
18. Шымкент қаласы бойынша өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі бас мемлекеттік инспектор Департамент қызметіне жалпы басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады, Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

3) вносить предложения в Комитет по совершенствованию законодательства в области промышленной безопасности и энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные мероприятия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
6) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Обязанности Департамента:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) предоставлять разъяснения, рекомендации, указания и принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
3) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
4) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) исполнять приказы, поручения руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции;
6) предоставлять в установленные сроки необходимую информацию (материалы, справки, отчеты) запрашиваемую Министерством, Комитетом в пределах своей компетенции;
7) осуществлять правовую, консультативную и практическую помощь в пределах компетенции;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
15. Комитет и его территориальные подразделения образуют единую систему.
16. Департамент возглавляет Руководитель – Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по городу Шымкент, назначаемый на должность и освобождаемый от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
17. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по городу Шымкент имеет заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности приказом Ответственного секретаря Министерства.
18. Главный государственный инспектор по государственному надзору в области промышленной безопасности по городу Шымкент организует и осуществляет общее руководство деятельностью Департамента, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.