Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің "Б" корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 4-НҚ нормативтік қаулысы. Күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2020 жылғы 21 қазандағы № 8-НҚ нормативтік қаулысымен
Ескерту. Нормативтік қаулының күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 21.10.2020 № 8-НҚ нормативтік қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік  әкімшілік лауазымдарына  үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті (бұдан әрі – Есеп комитеті) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Есеп комитетінің "Б" корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Есеп комитетінің "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің "Б" корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарына біліктілік талаптарын бекіту туралы туралы" 2018 жылғы 25 шілдедегі № 15-НҚ (2018 жылғы 26 шілдеде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған), "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің "Б" корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарына біліктілік талаптарын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2018 жылғы 25 шілдедегі № 15-НҚ нормативтік қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 22-НҚ (2019 жылғы 3 қаңтарда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) нормативтік қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. Заң бөлімі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы нормативтік қаулының көшірмелерінің қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
Нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 11 апреля 2019 года № 4-НҚ. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 21 октября 2020 года № 8-НҚ.
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 21.10.2020 № 8-НҚ (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Типовыми квалификационными требованиями к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее – Счетный комитет) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Счетного комитета.
2. Признать утратившими силу нормативные постановления Счетного комитета от 25 июля 2018 года № 15-НҚ "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета" (опубликованное 26 июля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан), от 21 декабря 2018 года № 22-НҚ "О внесении изменения в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 25 июля 2018 года № 15-НҚ "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета" (опубликованное 3 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан)".
3. Юридическому отделу в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего нормативного постановления в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы нормативтік қаулының Есеп комитетінің Интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Нормативтік қаулының орындалуын бақылау Есеп комитетінің аппарат басшысына жүктелсін.
5. Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің Төрайымы
Н. Годунова
Республикалық бюджеттің атқарылуын
бақылау жөніндегі есеп
комитетінің
2019 жылғы 11 сәуірдегі
№ 4-НҚ нормативтік
қаулысымен
бекітілген
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын БІЛІКТІЛІК ТАЛАПТАРЫ
ТӨРАҒАНЫҢ ХАТШЫЛЫҒЫ
Төрағаның кеңесшісі – 1 бірлік, В-4 санаты (1-1)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Есеп комитеті Төрағасының жанындағы кеңестер мен өзге де іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу, Есеп комитеті аппаратының құрылымдық бөлімшелерімен бірлесіп, Есеп комитеті Төрағасының шешімдерінің жобаларын дайындауға қатысу; Есеп комитеті Төрағасының сөйлейтін сөздерінің тезистерін дайындау; Есеп комитеті Төрағасының тапсырмасы бойынша Есеп комитетінің отырыстарын және мемлекеттік аудиттің консультативтік-кеңесші органдарының отырыстарын дайындауға қатысу; Есеп комитеті Төрағасының құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің ведомстволық бағынысты ұйымымен, мемлекеттік органдардың өкілдерімен өзара ақпараттық іс-қимылы; бұқаралық ақпарат құралдарында Есеп комитетінің оң имиджін қалыптастыруға қатысу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

2) размещение настоящего нормативного постановления на Интернет-ресурсе Счетного комитета.
4. Контроль за исполнением нормативного постановления возложить на руководителя аппарата Счетного комитета.
5. Настоящее нормативное постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Председатель Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
Н. Годунова
Утверждены
нормативным постановлением
Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
от 11 апреля 2019 года № 4-НҚ
КВАЛИФИКАЦИОННЫЕ ТРЕБОВАНИЯ
к административным государственным должностям корпуса "Б" Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
СЕКРЕТАРИАТ ПРЕДСЕДАТЕЛЯ
Советник Председателя- 1 единица, категория В-4 (1-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит); право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям
Функциональные обязанности
Участие в организации совещаний и иных мероприятий при Председателе Счетного комитета, участие в подготовке проектов решений Председателя Счетного комитета совместно со структурными подразделениями аппарата Счетного комитета; подготовка тезисов к выступлениям Председателя Счетного комитета; участие по поручению Председателя Счетного комитета в подготовке заседаний Счетного комитета и консультативно-совещательных органов государственного аудита; информационное взаимодействие с подведомственной организацией Счетного комитета, представителями государственных органов по вопросам, относящимся к компетенции Председателя Счетного комитета; участие в формировании положительного имиджа Счетного комитета в средствах массовой информации; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Төрағаның кеңесшісі – 1 бірлік, В-4 санаты (1-2)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің құрылымдық бөлімшелерімен бірлесіп, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі жұмысты жүзеге асыру, сыбайлас жемқорлыққа қарсы мониторингті жүргізу, сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін талдауды жүргізу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша заңды және жеке тұлғалармен іс-қимыл жасау; Есеп комитеті Төрағасының тапсырмасы бойынша Есеп комитеті қызметінің жекелеген мәселелері бойынша ақпараттар, анықтамалық және өзге де материалдарды дайындау және қажет болған жағдайда бұл мақсаттар үшін Есеп комитетінің тиісті құрылымдық бөлімшелерін тарту. Есеп комитеті Төрағасының өзге де тапсырмаларын орындау.
Бас консультант-баспасөз хатшысы – 1 бірлік, В-4 санаты (1-3)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит немесе жұртшылықпен байланыс немесе журналистика); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар немесе филология).
Кәсіби құзыреттілігі

Советник Председателя - 1 единица, категория В-4 (1-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит); право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Осуществление работы по противодействию коррупции совместно со структурными подразделениями Счетного комитета, ведение антикоррупционного мониторинга, организация работы по ведению анализа коррупционных рисков, осуществление работы по формированию антикоррупционной культуры, взаимодействие с юридическими и физическими лицами по вопросам противодействия коррупции. По поручению Председателя Счетного комитета подготовка информации, справочных и иных материалов по отдельным вопросам деятельности Счетного комитета и в случае необходимости привлечение для этих целей соответствующие подразделения Счетного комитета. Выполнение иных поручений Председателя Счетного комитета.
Главный консультант-пресс-секретарь-1 единица, категория В-4 (1-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или связь с общественностью или журналистика или государственное и местное управление или государственный аудит); право (юриспруденция или международное право), гуманитарные науки (международные отношения или филология).
Профессиональная компетентность

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің қызметі туралы жарияланымдарды, сұхбаттарды, ресми мәлімдемелерді, хабарламаларды, баспасөз релиздерін және басқа да ақпараттық материалдарды әзірлеу және БАҚ-қа тарату; басшылықтың баспасөз конференцияларын, брифингтерін, сұхбаттар мен түсіндірмелерін жүргізуді ұйымдастыру; БАҚ-қа Есеп комитетінің қызметін көрсететін теле-радио хабарлар мен бағдарламаларды және басқа да материалдарды ұйымдастыруға жәрдемдесу; Есеп комитеті Төрағасының блогын және Есеп комитетінің интернет-ресурсындағы "Сұрақ-жауап" бөлімін мониторингілеу; БАҚ материалдарын күн сайын жедел жинауды жүзеге асыру, Есеп комитеті Төрағасының тапсырмасы бойынша баспасөз дайджестерін дайындау; жетекші республикалық және өңірлік мерзімді баспасөз басылымдарымен, телерадиокомпаниялардың, ақпараттық агенттіктердің, интернет басылымдардың басшыларымен өзара іс-қимыл жасау; БАҚ өкілдеріне Есеп комитетінің қызметін жариялауға қатысты қажетті ақпарат алуға жәрдемдесу, БАҚ өкілдерінің тікелей Есеп комитетіндегі жұмысы кезінде олармен өзара іс-қимыл жасау; БАҚ өкілдерінің Есеп комитетінің жұмысы туралы сұрауларына жауаптар дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Төрағаның көмекшісі – 1 бірлік, В-4 санаты (1-4)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Разработка и распространение публикаций, интервью, официальных заявлений, сообщений, пресс-релизов и других информационных материалов о деятельности Счетного комитета в СМИ; организация проведения пресс-конференций, брифингов, интервью и комментариев руководства; содействие СМИ в организации теле-, радиопередач и программ и других материалов, освещающих деятельность Счетного комитета; мониторинг блога Председателя Счетного комитета и раздела "Вопрос-ответ" интернет-ресурса Счетного комитета; осуществление ежедневного оперативного сбора материалов СМИ, подготовка по поручению Председателя Счетного комитета дайджестов прессы; взаимодействие с ведущими республиканскими и региональными периодическими печатными изданиями, руководителями телерадиокомпаний, информационных агентств, интернет-изданий; оказание содействия представителям СМИ в получении необходимой информации по освещению деятельности Счетного комитета, взаимодействие с представителями СМИ во время их работы непосредственно в Счетном комитете; подготовка ответов на запросы представителей СМИ о работе Счетного комитета; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Помощник Председателя -1 единица, категория В-4 (1-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит); право (юриспруденция или международное право); гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
7. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білуі.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Төрағаның тапсырмаларын орындау; Есеп комитеті Төрағасының блогын және Есеп комитетінің Интернет-ресурсындағы "Сұрақ-жауап" бөлімін мониторингілеу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының, соның ішінде шетел мемлекеттерінің және олардың халықаралық бірлестіктерінің өкілдерімен кездесулерді, семинарларды, кеңестерді ұйымдастыруға және өткізуге қатысу; Қазақстан Республикасы аумағында шетел мемлекеттерінің мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының және халықаралық ұйымдардың өкілдерімен халықаралық отырыстарды, кездесулерді, семинарларды және басқа да халықаралық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; БАҚ өкілдерімен өзара іс-қимыл жасау; БАҚ өкілдерінің Есеп комитетінің жұмысы туралы сұрауларына жауаптар дайындау; мемлекеттік органдардың, үкіметтік емес ұйымдардың және жеке тұлғалардың сұрауларына Төраға қол қоятын жауаптардың дайындалуын бақылау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас сарапшы – 1 бірлік, В-5 санаты (1-5)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
7. Желательно знание иностранного (английского) языка.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Председателя; мониторинг блога Председателя Счетного комитета и раздела "Вопрос-ответ" Интернет-ресурса Счетного комитета; участие в организации встреч, семинаров, совещаний с представителями органов государственного аудита и финансового контроля, в том числе иностранных государств и международных объединений; организация и проведение международных заседаний, встреч, семинаров и других международных мероприятий с представителями органов государственного аудита и финансового контроля иностранных государств и международных организаций на территории Республики Казахстан; взаимодействие с представителями СМИ; подготовка ответов на запросы представителей СМИ о работе Счетного комитета; контроль за подготовкой ответов на запросы государственных органов, неправительственных организаций и частных лиц за подписью Председателя; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный эксперт – 1 единица, категория В-5 (1-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.

2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
7. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білуі.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитеті Төрағасының қабылдау бөлмесінің жұмысын ұйымдастыру, материалдарды, қызметтік корреспонденцияларды, жедел ақпараттарды Төрағаның қарауына уақтылы кіргізу; әдістемелік және консультативтік көмек көрсету; Төрағаның тапсырмаларын орындау; Есеп комитеті Төрағасының блогын және Есеп комитетінің Интернет-ресурсындағы "Сұрақ-жауап" бөлімін мониторингілеу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының, соның ішінде шетел мемлекеттерінің және олардың халықаралық бірлестіктерінің өкілдерімен кездесулерді, семинарларды, кеңестерді өткізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
ЭКОНОМИКАНЫҢ НАҚТЫ СЕКТОРЫНА АУДИТ ЖҮРГІЗУ БӨЛІМІ Бөлім басшысы – мемлекеттік аудитор - 1 бірлік, В-1 санаты (2-1)
Ескерту. Бөлімге өзгерістер енгізілді - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 15.10.2019 № 11-НҚ (Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі немесе құқық қорғау қызметі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;

2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля.
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
6. Желательно знание иностранного (английского) языка.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Организация работы приемной Председателя Счетного комитета, своевременное представление на рассмотрение Председателя материалов, служебной корреспонденции, оперативной информации; оказание методической и консультативной помощи; исполнение поручений Председателя; мониторинг блога Председателя Счетного комитета и раздела "Вопрос-ответ" Интернет-ресурса Счетного комитета; участие в организации и проведении встреч, семинаров, совещаний с представителями органов государственного аудита и финансового контроля, в том числе иностранных государств и их международных объединений; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
ОТДЕЛ АУДИТА РЕАЛЬНОГО СЕКТОРА ЭКОНОМИКИ
Сноска. Раздел с изменениями, внесенными нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 15.10.2019 № 11-НҚ.
Руководитель отдела – государственный аудитор 1- единица, категория В-1 (2-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право или таможенное дело или правоохранительная деятельность).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.

3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің қызметін үйлестіру және бақылау; құзыреті шегінде Есеп комитетінің тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін, Есеп комитетінің жылдық және тоқсандық жұмыс жоспарларын қалыптастыруға қатысу, мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын келісу, Бөлім құзыреті шеңберінде Тізбенің орындалуын бақылау, аудит тобына техникалық оқу ұйымдастыру, өз құзыреті шеңберінде мемлекеттік аудиторлардың апта сайынғы жиынтық есебін талдау, аудит объектілерінен түскен қарсылықтарды қарау бойынша жұмысты үйлестіру, Бөлімнің құзыретіне кіретін басқа да мәселелер бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау бойынша жұмысты үйлестіру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдар дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бөлім басшысының орынбасары – мемлекеттік аудитор - 2 бірлік, В-2 санаты (2-2, 2-3)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі немесе құқық қорғау қызметі).
Кәсіби құзыреттілігі

3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, ы, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью Отдела, участие в пределах компетенции в формировании Перечня объектов государственного аудита Счетного комитета на соответствующий год, годовых и квартальных планов работ Счетного комитета, согласование планов, программ и аудиторского задания государственного аудита, контроль за исполнением Перечня в рамках компетенции Отдела, организация технической учебы группе аудита, анализ в рамках своей компетенции сводного еженедельного отчета государственных аудиторов, координация работы по рассмотрению возражений от объектов аудита, координация работы по подготовке материалов и заключений по иным вопросам, входящим в компетенцию отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышению квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Заместитель руководителя отдела – государственный аудитор 2 единицы, категория В-2 (2-2, 2-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право или таможенное дело или правоохранительная деятельность).
Профессиональная компетентность

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау, соның ішінде Есеп комитетінің мүшесімен бірлесіп, мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, тізбенің орындалуына бақылау жасау, алдын ала зерделеудің уақтылылығын және сапасын бақылау, мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын келісу; топ жетекшісінің апта сайынғы жиынтық есебін талдау, аудиттің қорытындылары бойынша, сондай-ақ нұсқамалар мен ұсынымдардың орындалуы бойынша Есеп комитетінің отырысына шығарылатын материалдарды дайындау; әкімшілік іс жүргізуді қозғау үшін материалдардың жіберілу және құқық қорғау органдарына материалдардың берілу уақтылылығын бақылау және осы материалдардың толықтығын қамтамасыз ету, Есеп комитетінің мүшесімен бірлесіп, нұсқамалардың және ұсынымдардың орындалу уақтылылығы мен толықтығына бақалау жасау, ЕК АИЖ-сының пайдаланылуына және жетекшілік ететін бағыттар бойынша ондағы материалдардың толықтығын бақылау, мемлекеттік аудиторлар жетекшілік ететін басқа да регламенттейтін актілер талаптарының сақталуын бақылау; сондай-ақ қажет болған жағдайда мемлекеттік аудиторлар тобы жетекшісінің міндеттерін жүзеге асыру, Бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Нұсқамалардың және тапсырмалардың орындалуын бақылау жөніндегі бас сарапшы-мемлекеттік аудитор – 1 бірлік, В-5 санаты (2-4)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі немесе құқық қорғау қызметі).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Отдела по закрепленным направлениям, в том числе участие в формировании перечня объектов государственного аудита совместно с членом Счетного комитета, осуществление контроля за исполнением перечня, контроль за своевременностью и качеством предварительного изучения, согласование планов, программ и аудиторского задания государственного аудита, анализ сводного еженедельного отчета руководителя группы, подготовка материалов, выносимых на заседания Счетного комитета по итогам аудита, а также по исполнению предписаний и рекомендаций; контроль за своевременностью направления материалов для возбуждения административного производства и передачи материалов в правоохранительные органы и обеспечение полноты данных материалов, совместно с членом Счетного комитета осуществление контроля и анализа своевременности и полноты исполнения предписаний и рекомендаций, контроль за использованием ИИС СК и полноты материалов в ней по курируемым направлениям, контроль за соблюдением требований иных регламентирующих актов курируемыми государственными аудиторами; а также осуществление при необходимости обязанностей руководителя группы государственных аудиторов, организация работы по подготовке материалов и заключений по вопросам, входящим в компетенцию отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный эксперт-государственный аудитор по контролю за исполнением предписаний и поручений –1 единица, категория В-5 (2-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право или таможенное дело или правоохранительная деятельность).
Профессиональная компетентность

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Аудит объектілеріне мемлекеттік аудит жүргізу бойынша іс-шараларға қатысу; Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдар дайындауға қатысу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау; Есеп комитетінің мүшесімен бірлесіп: Аудиторлық қорытындыда берілген ұсынымдарды Үкіметтің қарауының, сондай-ақ Нұсқамалардың орындалуының, соның ішінде қарау нәтижелері туралы ақпараттың уақтылылығы мен толықтығын бақылау және талдау, осы мәселе бойынша сапа бақылауын жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшемен іс-қимыл жасау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Индустриялық-инновациялық дамуға аудит жүргізу секторы Сектор меңгерушісі – мемлекеттік аудитор - 1 бірлік, В-4 санаты (2-5)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі немесе құқық қорғау қызметі).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Участие в мероприятиях по государственному аудиту объектов аудита; участие в подготовке аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; участие в разработке нормативных правовых актов и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; контроль и анализ совместно с членом Счетного комитета своевременности и полноты: рассмотрения Правительством рекомендаций, данных в Аудиторском заключении, а также исполнения Предписаний, в том числе информации о результатах рассмотрения, взаимодействие по данному вопросу со структурным подразделением, ответственным за проведение контроля качества; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор аудита индустриально-инновационного развития Заведующий сектором – государственный аудитор 1- единица, категория В-4 (2-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право или таможенное дело или правоохранительная деятельность).
Профессиональная компетентность

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Индустриялық-инновациялық дамуға аудит жүргізу секторы жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; құзыреті шегінде Есеп комитетінің тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, алдын ала зерделеуді ұйымдастыру, мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын жасау; аудит жүргізуге арналған тапсырмалардың уақтылы жасалуы мен тіркелуін қамтамасыз ету; аудит жүргізу және аудит тобының аудитті Стандарттардың және басқа да регламенттейтін актілердің талаптарына сәйкес жүргізуін бақылау, аудиторлық іс-шара мәселелерінің толық қамтылуына мониторинг жүргізу, аудиторлық іс-шараның жекелеген бағыттарын түзету, мемлекеттік аудиторлардың арасында туындайтын проблемалық мәселелерді шешу, апта сайынғы жиынтық есепті жіберу, аудит материалдарын архивке уақтылы ұсыну, әкімшілік іс жүргізуді қозғау үшін материалдардың уақтылы жіберілуін және құқық қорғау органдарына материалдардың уақтылы берілуін қамтамасыз ету және осы материалдардың толықтығын қамтамасыз ету; аудиттің қорытындылары бойынша Есеп комитетінің отырысына материалдар жинағының жобасын дайындау; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Сектора аудита индустриально-инновационного развития; участие в пределах компетенции в формировании Перечня объектов государственного аудита Счетного комитета на соответствующий год, организация предварительного изучения, составление проектов планов, программ и аудиторского задания государственного аудита; обеспечение своевременного составления и регистраций поручений на проведение аудита; проведение аудита и контроль за проведением аудита группой аудита в соответствии с требованиями Стандартов и иных регламентирующих актов, проведение мониторинга полноты охвата вопросов аудиторского мероприятия, корректировка отдельных направлений аудиторского мероприятия, разрешение проблемных вопросов, возникающих между государственными аудиторами, направление еженедельного сводного отчета, своевременное представление материалов аудита в архив, обеспечение своевременного направления материалов для возбуждения административного производства и передачу материалов в правоохранительные органы , а также обеспечение полноты данных материалов; подготовка проекта комплекта материалов к заседанию Счетного комитета по итогам аудита; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас консультант-мемлекеттік аудитор – 4 бірлік, В-4 санаты (2-6, 2-7, 2-8, 2-9)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі немесе құқық қорғау қызметі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Құзыреті шегінде Есеп комитетінің тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, алдын ала зерделеу жүргізу, мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын жасауға қатысу; аудит жүргізуге арналған тапсырмаларды уақтылы жасау және тіркеу; аудитті Стандарттардың және басқа да регламенттейтін актілердің талаптарына сәйкес жүргізу; сектор меңгерушісі болмаған жағдайда мемлекеттік аудиторлар тобы жетекшісінің міндеттерін жүзеге асыру; апта сайынғы есепті жіберу, аудит материалдарын архивке уақтылы ұсыну, әкімшілік іс жүргізуді қозғау үшін материалдардың уақтылы жіберілуін және құқық қорғау органдарына материалдардың уақтылы берілуін қамтамасыз ету және осы материалдардың толықтығын қамтамасыз ету; аудиттің қорытындылары бойынша Есеп комитетінің отырысына материалдар жинағының жобасын дайындауға қатысу; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант- государственный аудитор – 4 единицы, категория В-4 (2-6, 2-7, 2-8, 2-9)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право или таможенное дело или правоохранительная деятельность).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Участие в пределах компетенции в формировании Перечня объектов государственного аудита Счетного комитета на соответствующий год, проведение предварительного изучения, участие в составлении проектов планов, программ и аудиторского задания государственного аудита; своевременное составление и регистрация поручений на проведение аудита; проведение аудита в соответствии с требованиями Стандартов и иных регламентирующих актов, осуществление обязанностей руководителя группы государственных аудиторов в случае отсутствия заведующего сектором, направление еженедельного отчета, своевременное представление материалов аудита в архив, обеспечение своевременного направления материалов для возбуждения административного производства и передачу материалов в правоохранительные органы, а также обеспечение полноты данных материалов; участие в подготовке проекта комплекта материалов к заседанию Счетного комитета по итогам аудита; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас сарапшы-мемлекеттік аудитор – 3 бірлік, В-5 санаты (2-10, 2-11, 2-12)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі немесе құқық қорғау қызметі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Құзыреті шегінде Есеп комитетінің тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, алдын ала зерделеу жүргізу, мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын жасауға қатысу; аудит жүргізуге арналған тапсырмаларды уақтылы жасау және тіркеу; аудитті Стандарттардың және басқа да регламенттейтін актілердің талаптарына сәйкес жүргізу; апта сайынғы есепті жіберу, аудит материалдарын архивке уақтылы ұсыну, әкімшілік іс жүргізуді қозғау үшін материалдардың уақтылы жіберілуін және құқық қорғау органдарына материалдардың уақтылы берілуін қамтамасыз ету және осы материалдардың толықтығын қамтамасыз ету; аудиттің қорытындылары бойынша Есеп комитетінің отырысына материалдар жинағының жобасын дайындауға қатысу; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный эксперт-государственный аудитор –3 единицы, категория В-5 (2-10, 2-11, 2-12)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право или таможенное дело или правоохранительная деятельность).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Участие в пределах компетенции в формировании Перечня объектов государственного аудита Счетного комитета на соответствующий год, проведение предварительного изучения, участие в составлении проектов планов, программ и аудиторского задания государственного аудита; своевременное составление и регистрация поручений на проведение аудита; проведение аудита в соответствии с требованиями Стандартов и иных регламентирующих актов, направление еженедельного отчета, своевременное представление материалов аудита в архив, обеспечение своевременного направления материалов для возбуждения административного производства и передачу материалов в правоохранительные органы, а также обеспечение полноты данных материалов; участие в подготовке проекта комплекта материалов к заседанию Счетного комитета по итогам аудита; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор аудита связи и информационного-коммуникационного развития

Байланыс және ақпараттық-коммуникациялық дамуға аудит жүргізу секторы Сектор меңгерушісі– мемлекеттік аудитор - 1 бірлік, В-4 санаты (2-13)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі немесе құқық қорғау қызметі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Байланыс және ақпараттық-коммуникациялық дамуға аудит жүргізу секторы жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; құзыреті шегінде Есеп комитетінің тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, алдын ала зерделеуді ұйымдастыру, мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын жасау; аудит жүргізуге арналған тапсырмалардың уақтылы жасалуы мен тіркелуін қамтамасыз ету; аудит жүргізу және аудит тобының аудитті Стандарттардың және басқа да регламенттейтін актілердің талаптарына сәйкес жүргізуін бақылау, аудиторлық іс-шара мәселелерінің толық қамтылуына мониторинг жүргізу, аудиторлық іс-шараның жекелеген бағыттарын түзету, мемлекеттік аудиторлардың арасында туындайтын проблемалық мәселелерді шешу, апта сайынғы жиынтық есепті жіберу, аудит материалдарын архивке уақтылы ұсыну, әкімшілік іс жүргізуді қозғау үшін материалдардың уақтылы жіберілуін және құқық қорғау органдарына материалдардың уақтылы берілуін қамтамасыз ету және осы материалдардың толықтығын қамтамасыз ету; аудиттің қорытындылары бойынша Есеп комитетінің отырысына материалдар жинағының жобасын дайындау; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заведующий сектором – государственный аудитор 1- единица, категория В-4 (2-13)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право или таможенное дело или правоохранительная деятельность).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Сектора аудита связи и информационного-коммуникационного развития; участие в пределах компетенции в формировании Перечня объектов государственного аудита Счетного комитета на соответствующий год, организация предварительного изучения, составление проектов планов, программ и аудиторского задания государственного аудита; обеспечение своевременного составления и регистраций поручений на проведение аудита; проведение аудита и контроль за проведением аудита группой аудита в соответствии с требованиями Стандартов и иных регламентирующих актов, проведение мониторинга полноты охвата вопросов аудиторского мероприятия, корректировка отдельных направлений аудиторского мероприятия, разрешение проблемных вопросов, возникающих между государственными аудиторами, направление еженедельного сводного отчета, своевременное представление материалов аудита в архив, обеспечение своевременного направления материалов для возбуждения административного производства и передачу материалов в правоохранительные органы , а также обеспечение полноты данных материалов; подготовка проекта комплекта материалов к заседанию Счетного комитета по итогам аудита; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Сарапшы-мемлекеттік аудитордың ассистенті – 1 бірлік, В-6 санаты (2-19)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі немесе құқық қорғау қызметі).
Кәсібиқұзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Құзыреті шегінде Есеп комитетінің тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, алдын ала зерделеу жүргізуде қатысу, мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын жасауға қатысу; аудит жүргізуге арналған тапсырмаларды уақтылы жасау және тіркеу; аудитті Стандарттардың және басқа да регламенттейтін актілердің талаптарына сәйкес жүргізу; апта сайынғы есепті жіберу, аудит материалдарын архивке уақтылы ұсыну, әкімшілік іс жүргізуді қозғау үшін материалдардың уақтылы жіберілуін және құқық қорғау органдарына материалдардың уақтылы берілуін қамтамасыз ету және осы материалдардың толықтығын қамтамасыз ету; аудиттің қорытындылары бойынша Есеп комитетінің отырысына материалдар жинағының жобасын дайындауға қатысу; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Эксперт – ассистент государственного аудитора – 1 единиц, категория В-6 (2-19)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право или таможенное дело или правоохранительная деятельность).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Участие в пределах компетенции в формировании Перечня объектов государственного аудита Счетного комитета на соответствующий год, проведение предварительного изучения, участие в составлении проектов планов, программ и аудиторского задания государственного аудита; своевременное составление и регистрация поручений на проведение аудита; участие в проведении аудита в соответствии с требованиями Стандартов и иных регламентирующих актов, направление еженедельного отчета, своевременное представление материалов аудита в архив, обеспечение своевременного направления материалов для возбуждения административного производства и передачу материалов в правоохранительные органы, а также обеспечение полноты данных материалов; участие в подготовке проекта комплекта материалов к заседанию Счетного комитета по итогам аудита; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Агроөнеркәсіптік кешенге аудит жүргізу секторы Сектор меңгерушісі – мемлекеттік аудитор - 1 бірлік, В-4 санаты (2-20)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі немесе құқық қорғау қызметі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Агроөнеркәсіптік кешенге аудит жүргізу секторы жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; құзыреті шегінде Есеп комитетінің тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, алдын ала зерделеуді ұйымдастыру, мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын жасау; аудит жүргізуге арналған тапсырмалардың уақтылы жасалуы мен тіркелуін қамтамасыз ету; аудит жүргізу және аудит тобының аудитті Стандарттардың және басқа да регламенттейтін актілердің талаптарына сәйкес жүргізуін бақылау, аудиторлық іс-шара мәселелерінің толық қамтылуына мониторинг жүргізу, аудиторлық іс-шараның жекелеген бағыттарын түзету, мемлекеттік аудиторлардың арасында туындайтын проблемалық мәселелерді шешу, апта сайынғы жиынтық есепті жіберу, аудит материалдарын архивке уақтылы ұсыну, әкімшілік іс жүргізуді қозғау үшін материалдардың уақтылы жіберілуін және құқық қорғау органдарына материалдардың уақтылы берілуін қамтамасыз ету және осы материалдардың толықтығын қамтамасыз ету; аудиттің қорытындылары бойынша Есеп комитетінің отырысына материалдар жинағының жобасын дайындау; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Сектор аудита агропромышленного комплекса Заведующий сектором – государственный аудитор 1- единица, категория В-4 (2-20)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право или таможенное дело или правоохранительная деятельность).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников аудита агропромышленного комплекса; участие в пределах компетенции в формировании Перечня объектов государственного аудита Счетного комитета на соответствующий год, организация предварительного изучения, составление проектов планов, программ и аудиторского задания государственного аудита; обеспечение своевременного составления и регистраций поручений на проведение аудита; проведение аудита и контроль за проведением аудита группой аудита в соответствии с требованиями Стандартов и иных регламентирующих актов, проведение мониторинга полноты охвата вопросов аудиторского мероприятия, корректировка отдельных направлений аудиторского мероприятия, разрешение проблемных вопросов, возникающих между государственными аудиторами, направление еженедельного сводного отчета, своевременное представление материалов аудита в архив, обеспечение своевременного направления материалов для возбуждения административного производства и передачу материалов в правоохранительные органы , а также обеспечение полноты данных материалов; подготовка проекта комплекта материалов к заседанию Счетного комитета по итогам аудита; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Қаржы ресурстарына аудит жүргізу секторы Сектор меңгерушісі – мемлекеттік аудитор - 1 бірлік, В-4 санаты (2-26)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі немесе құқық қорғау қызметі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Қаржы ресурстарына аудит жүргізу секторы жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; құзыреті шегінде Есеп комитетінің тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, алдын ала зерделеуді ұйымдастыру, мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын жасау; аудит жүргізуге арналған тапсырмалардың уақтылы жасалуы мен тіркелуін қамтамасыз ету; аудит жүргізу және аудит тобының аудитті Стандарттардың және басқа да регламенттейтін актілердің талаптарына сәйкес жүргізуін бақылау, аудиторлық іс-шара мәселелерінің толық қамтылуына мониторинг жүргізу, аудиторлық іс-шараның жекелеген бағыттарын түзету, мемлекеттік аудиторлардың арасында туындайтын проблемалық мәселелерді шешу, апта сайынғы жиынтық есепті жіберу, аудит материалдарын архивке уақтылы ұсыну, әкімшілік іс жүргізуді қозғау үшін материалдардың уақтылы жіберілуін және құқық қорғау органдарына материалдардың уақтылы берілуін қамтамасыз ету және осы материалдардың толықтығын қамтамасыз ету; аудиттің қорытындылары бойынша Есеп комитетінің отырысына материалдар жинағының жобасын дайындау; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Сектор аудита финансовыми ресурсами Заведующий сектором – государственный аудитор 1- единица, категория В-4 (2-26)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право или таможенное дело или правоохранительная деятельность).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Сектора аудита финансовыми ресурсами, правопорядка и безопасности; участие в пределах компетенции в формировании Перечня объектов государственного аудита Счетного комитета на соответствующий год, организация предварительного изучения, составление проектов планов, программ и аудиторского задания государственного аудита; обеспечение своевременного составления и регистраций поручений на проведение аудита; проведение аудита и контроль за проведением аудита группой аудита в соответствии с требованиями Стандартов и иных регламентирующих актов, проведение мониторинга полноты охвата вопросов аудиторского мероприятия, корректировка отдельных направлений аудиторского мероприятия, разрешение проблемных вопросов, возникающих между государственными аудиторами, направление еженедельного сводного отчета, своевременное представление материалов аудита в архив, обеспечение своевременного направления материалов для возбуждения административного производства и передачу материалов в правоохранительные органы , а также обеспечение полноты данных материалов; подготовка проекта комплекта материалов к заседанию Счетного комитета по итогам аудита; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Адами капиталдың дамуына аудит жүргізу секторы жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; құзыреті шегінде Есеп комитетінің тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, алдын ала зерделеуді ұйымдастыру, мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын жасау; аудит жүргізуге арналған тапсырмалардың уақтылы жасалуы мен тіркелуін қамтамасыз ету; аудит жүргізу және аудит тобының аудитті Стандарттардың және басқа да регламенттейтін актілердің талаптарына сәйкес жүргізуін бақылау, аудиторлық іс-шара мәселелерінің толық қамтылуына мониторинг жүргізу, аудиторлық іс-шараның жекелеген бағыттарын түзету, мемлекеттік аудиторлардың арасында туындайтын проблемалық мәселелерді шешу, апта сайынғы жиынтық есепті жіберу, аудит материалдарын архивке уақтылы ұсыну, әкімшілік іс жүргізуді қозғау үшін материалдардың уақтылы жіберілуін және құқық қорғау органдарына материалдардың уақтылы берілуін қамтамасыз ету және осы материалдардың толықтығын қамтамасыз ету; аудиттің қорытындылары бойынша Есеп комитетінің отырысына материалдар жинағының жобасын дайындау; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Сектора аудита развития человеческого капитала; участие в пределах компетенции в формировании Перечня объектов государственного аудита Счетного комитета на соответствующий год, организация предварительного изучения, составление проектов планов, программ и аудиторского задания государственного аудита; обеспечение своевременного составления и регистраций поручений на проведение аудита; проведение аудита и контроль за проведением аудита группой аудита в соответствии с требованиями Стандартов и иных регламентирующих актов, проведение мониторинга полноты охвата вопросов аудиторского мероприятия, корректировка отдельных направлений аудиторского мероприятия, разрешение проблемных вопросов, возникающих между государственными аудиторами, направление еженедельного сводного отчета, своевременное представление материалов аудита в архив, обеспечение своевременного направления материалов для возбуждения административного производства и передачу материалов в правоохранительные органы , а также обеспечение полноты данных материалов; подготовка проекта комплекта материалов к заседанию Счетного комитета по итогам аудита; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Ұлттық экономиканы мемлекеттік басқару саясатына аудит жүргізу секторы Сектор меңгерушісі– мемлекеттік аудитор - 1 бірлік, В-4 санаты (3-12)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі немесе құқық қорғау қызметі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Ұлттық экономиканы мемлекеттік басқару саясатына аудит жүргізу секторы жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; құзыреті шегінде Есеп комитетінің тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, алдын ала зерделеуді ұйымдастыру, мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын жасау; аудит жүргізуге арналған тапсырмалардың уақтылы жасалуы мен тіркелуін қамтамасыз ету; аудит жүргізу және аудит тобының аудитті Стандарттардың және басқа да регламенттейтін актілердің талаптарына сәйкес жүргізуін бақылау, аудиторлық іс-шара мәселелерінің толық қамтылуына мониторинг жүргізу, аудиторлық іс-шараның жекелеген бағыттарын түзету, мемлекеттік аудиторлардың арасында туындайтын проблемалық мәселелерді шешу, апта сайынғы жиынтық есепті жіберу, аудит материалдарын архивке уақтылы ұсыну, әкімшілік іс жүргізуді қозғау үшін материалдардың уақтылы жіберілуін және құқық қорғау органдарына материалдардың уақтылы берілуін қамтамасыз ету және осы материалдардың толықтығын қамтамасыз ету; аудиттің қорытындылары бойынша Есеп комитетінің отырысына материалдар жинағының жобасын дайындау; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заведующий сектором – государственный аудитор 1- единица, категория В-4 (3-12)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Сектора аудита политики государственного управления национальной экономикой; участие в пределах компетенции в формировании Перечня объектов государственного аудита Счетного комитета на соответствующий год, организация предварительного изучения, составление проектов планов, программ и аудиторского задания государственного аудита; обеспечение своевременного составления и регистраций поручений на проведение аудита; проведение аудита и контроль за проведением аудита группой аудита в соответствии с требованиями Стандартов и иных регламентирующих актов, проведение мониторинга полноты охвата вопросов аудиторского мероприятия, корректировка отдельных направлений аудиторского мероприятия, разрешение проблемных вопросов, возникающих между государственными аудиторами, направление еженедельного сводного отчета, своевременное представление материалов аудита в архив, обеспечение своевременного направления материалов для возбуждения административного производства и передачу материалов в правоохранительные органы , а также обеспечение полноты данных материалов; подготовка проекта комплекта материалов к заседанию Счетного комитета по итогам аудита; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Әлеуметтік қамсыздандыруға және қоғамдық дамуға аудит жүргізу секторы Сектор меңгерушісі – мемлекеттік аудитор - 1 бірлік, В-4 санаты (3-19)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі немесе құқық қорғау қызметі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік қамсыздандыруға және қоғамдық дамуға аудит жүргізу секторы жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; құзыреті шегінде Есеп комитетінің тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, алдын ала зерделеуді ұйымдастыру, мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын жасау; аудит жүргізуге арналған тапсырмалардың уақтылы жасалуы мен тіркелуін қамтамасыз ету; аудит жүргізу және аудит тобының аудитті Стандарттардың және басқа да регламенттейтін актілердің талаптарына сәйкес жүргізуін бақылау, аудиторлық іс-шара мәселелерінің толық қамтылуына мониторинг жүргізу, аудиторлық іс-шараның жекелеген бағыттарын түзету, мемлекеттік аудиторлардың арасында туындайтын проблемалық мәселелерді шешу, апта сайынғы жиынтық есепті жіберу, аудит материалдарын архивке уақтылы ұсыну, әкімшілік іс жүргізуді қозғау үшін материалдардың уақтылы жіберілуін және құқық қорғау органдарына материалдардың уақтылы берілуін қамтамасыз ету және осы материалдардың толықтығын қамтамасыз ету; аудиттің қорытындылары бойынша Есеп комитетінің отырысына материалдар жинағының жобасын дайындау; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заведующий сектором – государственный аудитор 1- единица, категория В-4 (3-19)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Сектора аудита социального обеспечения и общественного развития; участие в пределах компетенции в формировании Перечня объектов государственного аудита Счетного комитета на соответствующий год, организация предварительного изучения, составление проектов планов, программ и аудиторского задания государственного аудита; обеспечение своевременного составления и регистраций поручений на проведение аудита; проведение аудита и контроль за проведением аудита группой аудита в соответствии с требованиями Стандартов и иных регламентирующих актов, проведение мониторинга полноты охвата вопросов аудиторского мероприятия, корректировка отдельных направлений аудиторского мероприятия, разрешение проблемных вопросов, возникающих между государственными аудиторами, направление еженедельного сводного отчета, своевременное представление материалов аудита в архив, обеспечение своевременного направления материалов для возбуждения административного производства и передачу материалов в правоохранительные органы , а также обеспечение полноты данных материалов; подготовка проекта комплекта материалов к заседанию Счетного комитета по итогам аудита; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Сектор меңгерушісі– мемлекеттік аудитор - 1 бірлік, В-4 санаты (3-25)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі немесе құқық қорғау қызметі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік басқаруға, құқықтық тәртіпке және қауіпсіздікке аудит жүргізу секторы жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; құзыреті шегінде Есеп комитетінің тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, алдын ала зерделеуді ұйымдастыру, мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын жасау; аудит жүргізуге арналған тапсырмалардың уақтылы жасалуы мен тіркелуін қамтамасыз ету; аудит жүргізу және аудит тобының аудитті Стандарттардың және басқа да регламенттейтін актілердің талаптарына сәйкес жүргізуін бақылау, аудиторлық іс-шара мәселелерінің толық қамтылуына мониторинг жүргізу, аудиторлық іс-шараның жекелеген бағыттарын түзету, мемлекеттік аудиторлардың арасында туындайтын проблемалық мәселелерді шешу, апта сайынғы жиынтық есепті жіберу, аудит материалдарын архивке уақтылы ұсыну, әкімшілік іс жүргізуді қозғау үшін материалдардың уақтылы жіберілуін және құқық қорғау органдарына материалдардың уақтылы берілуін қамтамасыз ету және осы материалдардың толықтығын қамтамасыз ету; аудиттің қорытындылары бойынша Есеп комитетінің отырысына материалдар жинағының жобасын дайындау; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заведующий сектором – государственный аудитор 1- единица, категория В-4 (3-25)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Сектора аудита государственного управления, правопорядка и безопасности; участие в пределах компетенции в формировании Перечня объектов государственного аудита Счетного комитета на соответствующий год, организация предварительного изучения, составление проектов планов, программ и аудиторского задания государственного аудита; обеспечение своевременного составления и регистраций поручений на проведение аудита; проведение аудита и контроль за проведением аудита группой аудита в соответствии с требованиями Стандартов и иных регламентирующих актов, проведение мониторинга полноты охвата вопросов аудиторского мероприятия, корректировка отдельных направлений аудиторского мероприятия, разрешение проблемных вопросов, возникающих между государственными аудиторами, направление еженедельного сводного отчета, своевременное представление материалов аудита в архив, обеспечение своевременного направления материалов для возбуждения административного производства и передачу материалов в правоохранительные органы , а также обеспечение полноты данных материалов; подготовка проекта комплекта материалов к заседанию Счетного комитета по итогам аудита; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бөлім басшысы – 1 бірлік, В-1 санаты (4-1)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің қызметін үйлестіру және бақылау, Бөлімдегі атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру; аудит іс-шаралары материалдарының сапасына бақылау жүргізуге, соның ішінде дайындалған тиісті қорытындыларды Есеп комитеті басшылығының қарауына енгізгенге дейін оларға алдын ала талдау жүргізуге басшылық жасау; сапа бақылауын жүргізу кезінде Бөлімнің мемлекеттік аудит жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшемен өзара іс-қимылын ұйымдастыру; тексеру комиссиялары, ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жүргізген мемлекеттік аудит нәтижелерін Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарының сақталуы мәніне тану рәсімдерінің уақтылы және сапалы жүргізілуін қамтамасыз ету; Есеп комитетінің құрылымдық бөлімшелеріне және оған бағынысты ұйымға функционалдық талдау жүргізудің, Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелері қызметінің тиімділігін бағалаудың, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының қызметін бағалаудың уақтылы әрі сапалы жүргізілуін ұйымдастыру және қамтамасыз ету; Есеп комитетінің құрылымдық бөлімшелеріне және оған бағынысты ұйымға функционалдық талдау жүргізудің жыл сайынғы кестесін қалыптастыру; Аудиторлық қорытындыда қамтылған ұсынымдардың және Нұсқама тармақтарының мемлекеттік аудит объектісінің орындауына, қарауына сапа бақылауын жүргізу; өз құзыреті шегінде нормативтік және құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге, келісуге қатысу, Бөлімде олардың әзірленуіне жалпы басшылық жасау; ішкі тәуекелдерді басқару бойынша есеп әзірлеу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Руководитель отдела – 1 единица, категория В-1 (4-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит); право (юриспруденция или международное право).
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация и контроль деятельности Отдела, осуществление контроля за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины в Отделе; руководства проведение контроля качества материалов мероприятий аудита, в том числе предварительный анализ подготовленных соответствующих заключений до внесения их на рассмотрение руководству Счетного комитета; организация взаимодействия Отдела со структурным подразделением, ответственным за проведение государственного аудита при проведении контроля качества; обеспечение своевременного и качественного проведения процедуры признания результатов государственного аудита, проведенного ревизионными комиссиями, органами внутреннего государственного аудита и финансового контроля на предмет соблюдения Стандартов государственного аудита и финансового контроля; организация и обеспечение своевременного и качественного проведения функционального анализа структурных подразделений Счетного комитета и подведомственной ему организации, оценки эффективности деятельности структурных подразделений Счетного комитета, оценки деятельности органов государственного аудита и финансового контроля; формирование ежегодного графика проведения функционального анализа структурных подразделений Счетного комитета и подведомственной ему организации; проведение контроля качества выполнения объектом государственного аудита, рассмотрения рекомендаций, содержащихся в Аудиторском заключении, и пунктов Предписаний; принятие участия в разработке, согласовании проектов нормативных и правовых актов в пределах своей компетенции, общее руководство над их разработкой в Отделе; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бөлім басшысының орынбасары – 1 бірлік, В-2 санаты (4-2)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің қызметін үйлестіру және бақылау; Бөлімдегі атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру; аудит іс-шаралары материалдарының сапасына бақылау жүргізу, соның ішінде дайындалған тиісті қорытындыларды Бөлім басшысының қарауына енгізгенге дейін оларға алдын ала талдау жүргізу; сапа бақылауын жүргізу кезінде Бөлімнің Мемлекеттік аудит жүргізу бөлімімен өзара іс-қимылын ұйымдастыру; тексеру комиссиялары, ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жүргізген мемлекеттік аудит нәтижелерін Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарының сақталуы мәніне тану рәсімдерінің уақтылы және сапалы жүргізілуін қамтамасыз ету; Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелері қызметінің тиімділігін бағалаудың уақтылы әрі сапалы жүргізілуін ұйымдастыру және қамтамасыз ету; Аудиторлық қорытындыда қамтылған ұсынымдардың және Нұсқама тармақтарының мемлекеттік аудит объектісінің орындауына, қарауына сапа бақылауын жүргізу; өз құзыреті шегінде нормативтік және құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге, келісуге қатысу, Бөлімде олардың әзірленуіне жалпы басшылық жасау; регламенттейтін құжаттарды жетілдіру, анықталған бұзушылықтар мен кемшіліктерді жою жөнінде Бөлім басшысына ұсыныстар енгізу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заместитель руководителя отдела – 1 единица, категория В-2 (4-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит); право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация и контроль деятельности Отдела, осуществление контроля за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины в Отделе; проведение контроля качества материалов мероприятий аудита, в том числе предварительный анализ подготовленных соответствующих заключений до внесения их на рассмотрение руководителю Отделом; организация взаимодействия Отдела со структурным подразделением, ответственным за проведение государственного аудита при проведении контроля качества; обеспечение своевременного и качественного проведения процедуры признания результатов государственного аудита, проведенного ревизионными комиссиями, органами внутреннего государственного аудита и финансового контроля на предмет соблюдения Стандартов государственного аудита и финансового контроля; проведение оценки деятельности органов государственного аудита и финансового контроля, проведение контроля качества выполнения объектом государственного аудита, рассмотрения рекомендаций, содержащихся в Аудиторском заключении, и пунктов Предписаний; принятие участия в разработке, согласовании проектов нормативных и правовых актов в пределах своей компетенции, общее руководство над их разработкой в Отделе; внесение руководителю Отдела предложений по совершенствованию регламентирующих документов, устранению выявленных недостатков работы Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас консультант – 2 бірлік, В-4 санаты (4-3, 4-4)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы, Қазақстан Республикасының басқа да, соның ішінде бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына байланысты заңнамалық актілерді білуі;
5. Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуі туралы мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Аудит бойынша іс-шаралар құжаттарының сапасын бақылауды жүзеге асыру; мемлекетттік аудит материалдарының сапасына бақылау қорытындысы бойынша тиісті сараптамалық қорытындылар дайындау; аудиторлық есептердің және аудиторлық іс-шараларды жүзеге асыру кезінде жасалатын басқа да құжаттардың мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарының белгіленген талаптарына сәйкестігін, жоспарланған мәселелерді қамтудың толықтығын талдау, сондай-ақ заңнама мен басшылықтың басқа да талаптарын орындау; анықталған бұзушылықтар мен кемшіліктерді жою жөнінде ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жүргізген мемлекеттік аудиттің нәтижелерін Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын сақтау мәніне тану рәсімін жүргізу; Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын сақтау мәніне тану нәтижелерінің қорытындысы бойынша тиісті қорытынды дайындау; сапа бақылауының қорытындыларын жинақтап қорыту және талдау бойынша ақпараттар дайындау; жиынтық сарапшылық қорытынды дайындау және аудиторлық іс-шараларды алдын ала бағалау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант– 2 единицы, категория В-4 (4-3, 4-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит); право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, в том числе стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и других законодательных актов Республики Казахстан, в том числе связанных с исполнением бюджета, использованием активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Наличие сертификата государственного аудитора о присвоении квалификации государственного аудитора.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля качества документов мероприятий по аудиту; подготовка соответствующих экспертных заключений по итогам контроля качества материалов государственного аудита; анализ аудиторских отчетов и других документов при осуществлении аудиторских мероприятий на соответствие установленным требованиям стандартов государственного аудита и финансового контроля, полноты охвата запланированных вопросов, а также выполнение других требований законодательства и руководства; внесение предложений по устранению выявленных нарушений и недостатков, осуществление процедуры признания результатов государственного аудита, проведенного органами государственного аудита и финансового контроля на предмет соблюдения Стандартов государственного аудита и финансового контроля; подготовка соответствующих заключений по итогам признания результатов на предмет соблюдения Стандартов государственного аудита и финансового контроля; подготовка информации по обобщению и анализу итогов контроля качества; подготовка сводного экспертного заключения и предварительной оценки аудиторских мероприятий; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Сарапшы - 1 бірлік, В-6 санаты (4-8)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы, Қазақстан Республикасының басқа да, соның ішінде бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына байланысты заңнамалық актілерді білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің құрылымдық бөлімшелеріне және оған бағынысты ұйымға функционалдық талдау жүргізу; Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелері қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізу; мемлекеттік аудит органдарының қызметін бағалау жүргізу үшін материалдарды жинау және дайындау; Аудиторлық қорытындыда қамтылған ұсынымдардың және Нұсқама тармақтарының мемлекеттік аудит объектісінің орындауына, Үкіметтің қарауына сапа бақылауын жүргізу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
ЖОСПАРЛАУ, ТАЛДАУ ЖӘНЕ ЕСЕПТІЛІК БӨЛІМІ Бөлім басшысы – 1 бірлік, В-1 санаты (5-1)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі

Эксперт - 1 единица, категория В-6 (4-8)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит); право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, в том числе стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и других законодательных актов Республики Казахстан, в том числе связанных с исполнением бюджета, использованием активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Осуществление функционального анализа структурных подразделений Счетного комитета и подведомственной его организации; проведение оценки эффективности деятельности структурных подразделений Счетного комитета; осуществление сбора и подготовки материалов для проведения оценки деятельности органов государственного аудита; проведение контроля качества выполнения объектом государственного аудита, рассмотрения Правительством рекомендаций, содержащихся в Аудиторском заключении, и пунктов Предписаний; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
ОТДЕЛ ПЛАНИРОВАНИЯ, АНАЛИЗА И ОТЧЕТНОСТИ
Руководитель отдела – 1 единица, категория В-1 (5-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы", "Ақпараттандыру туралы" Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау құжаттарын білуі;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу; республикалық бюджеттің атқарылуына талдау жасау, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жұмысының негізгі көрсеткіштері туралы тоқсан сайынғы ақпаратты, сондай-ақ Есеп комитетінің есептілігі мен ақпаратының басқа да түрлерін дайындау, аудиторлық және талдамалық іс-шаралардың орындалуын мониторингілеу бойынша Бөлімнің қызметін ұйымдастыру және үйлестіру; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің перспективалық және ағымдық жоспарларын әзірлеу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау; республикалық бюджеттің атқарылуына ағымдағы және кейіннен бағалау жүргізу, Есеп комитетінің ақпараттық жүйесін дамыту, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының бірыңғай дерекқорын қалыптастыру бойынша жұмыстарды үйлестіру, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", "Об информатизации", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание документов государственного планирования в Республике Казахстан.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Отдела; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; организация и координация деятельности Отдела по проведению анализа исполнения республиканского бюджета, подготовки отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета, в том числе основных показателях работы органов государственного аудита и финансового контроля, а также других видов отчетности и информации Счетного комитета, мониторинга исполнения аудиторских и аналитических мероприятий; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, разработка перспективных и текущих планов Счетного комитета, подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; проведение текущей и последующей оценки исполнения республиканского бюджета, координация работы по развитию информационной системы Счетного комитета, формированию единой базы данных органов государственного аудита и финансового контроля, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бөлім басшысының орынбасары – 2 бірлік, В-2 санаты (5-2, 5-3)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит) немесе құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау құжаттарын білуі;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру; Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу; республикалық бюджеттің атқарылуына талдау жасау, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жұмысының негізгі көрсеткіштері туралы тоқсан сайынғы ақпаратты, сондай-ақ Есеп комитетінің есептілігі мен ақпаратының басқа да түрлерін дайындау, аудиторлық және талдамалық іс-шаралардың орындалуын мониторингілеу бойынша Бөлімнің қызметін ұйымдастыру және үйлестіру; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің перспективалық және ағымдық жоспарларын әзірлеу, бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау; республикалық бюджеттің атқарылуына ағымдағы және кейіннен бағалау жүргізу, Есеп комитетінің ақпараттық жүйесін дамыту бойынша жұмыстарды үйлестіру, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының бірыңғай дерекқорын қалыптастыру, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заместитель руководителя отдела – 2 единицы, категория В-2 (5-2, 5-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит) или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание документов государственного планирования в Республике Казахстан.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация деятельности работников Отдела по закрепленным направлениям; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; организация и координация деятельности Отдела по проведению анализа исполнения республиканского бюджета, подготовки отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета, в том числе основных показателях работы органов государственного аудита и финансового контроля, а также других видов отчетности и информации Счетного комитета, мониторинга исполнения аудиторских и аналитических мероприятий; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, разработка перспективных и текущих планов Счетного комитета, подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; проведение текущей и последующей оценки исполнения республиканского бюджета, координация работы по развитию информационной системы Счетного комитета, формированию единой базы данных органов государственного аудита и финансового контроля, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор планирования и мониторинга

Жоспарлау және мониторинг секторы Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-4 санаты (5-4)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит) немесе құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау құжаттарын білуі;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, сектор жұмыскерлері арасында міндеттерді бөлу, Есеп комитетінің перспективалық, жылдық және тоқсандық жоспарларын мониторингілеуді және олардың орындалуын, тәуекелдерді басқару жүйесінің қолданылуын ескере отырып, Есеп комитетінің ұсынымдарын және қызметінің көрсеткіштерін мониторингілеуді ұйымдастыру; аудиторлық іс-шаралардың бағдарламаларын, жоспарын және тапсырмаларын келісу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жұмысының көрсеткіштері туралы тоқсан сайынғы ақпаратты дайындауға қатысу; Мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыру; мемлекеттік аудит органдарымен Мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыру мәселелері бойынша өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заведующий сектором– 1 единица, категория В-4 (5-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит) или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание документов государственного планирования в Республике Казахстан.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора, организация мониторинга и исполнения перспективного, годового и квартальных планов Счетного комитета, мониторинга рекомендаций и показателей деятельности Счетного комитета с учетом применения системы управления рисками; согласование программы, плана и поручения аудиторских мероприятий; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля; участие в подготовке отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета, в том числе о показателях работы органов государственного аудита и финансового контроля; формирование Перечня объектов государственного аудита; обеспечение взаимодействия с органами государственного аудита по вопросам формирования Перечня объектов государственного аудита; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции

Бас сарапшы - 2 бірлік, В-5 санаты (5-5, 5-6)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит)
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау құжаттарын білуі;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Тәуекелдерді басқару жүйесінің қолданылуын ескере отырып, Есеп комитетінің перспективалық, жылдық және тоқсандық жоспарларын қалыптастыру, мониторингілеу және орындау; тәуекелдерді басқару жүйесін әдіснамалық және практикалық қолдануды қамтамасыз ету; Есеп комитетінің есептерін, ақпаратын дайындау; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жұмысының көрсеткіштері туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; Мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыру; мемлекеттік аудит органдарымен Мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыру мәселелері бойынша өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный эксперт - 2 единицы, категория В-5 (5-5, 5-6)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит)
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание документов государственного планирования в Республике Казахстан.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Формирование, мониторинг и исполнение перспективного, годового и квартальных планов Счетного комитета с учетом применения системы управления рисками; обеспечение методологического и практического применения системы управления рисками; подготовка отчетов, информации Счетного комитета; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля; участие в подготовке необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета, в том числе о показателях работы органов государственного аудита и финансового контроля; формирование Перечня объектов государственного аудита; обеспечение взаимодействия с органами государственного аудита по вопросам формирования Перечня объектов государственного аудита; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор информатизации

Ақпараттандыру секторы Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-4 санаты (5-7)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер немесе есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар немесе электроэнергетика); әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік аудит).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Мемлекеттік органдардағы ақпараттық қауіпсіздік саясатын, ақпараттық технологиялар, IT менеджмент саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер;
7. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білуі.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, Есеп комитетінің қызметінде ақпараттық технологияларды енгізудің ағымдағы жай-күйін талдау және Есеп комитетінің ақпараттық жүйелерін дамыту жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу; ақпараттық жүйелерді, Интернет-ресурсты әзірлеу, дамыту және сүйемелдеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру және олардың үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету, Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелерінің қызметіне Есеп комитеті Интранет-порталынын, ақпараттық жүйелерін пайдалану және толтыру бөлігінде бақылауды жүзеге асыру; жергілікті есептеу желілеріне, есептеу техникасына және шеткері құрылғыларға жүйелік әкімшілік ету және жүйелік-техникалық қызмет көрсету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және бақылау, ақпараттандыру бөлігінде сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша техникалық өзіндік ерекшеліктерді әзірлеуге қатысу, сондай-ақ өнім берушілердің мемлекеттік сатып алу шарттары бойынша Есеп комитетін ақпараттандыру бөлігінде міндеттемелерін сапалы орындауына бақылауды жүзеге асыру; құпиялылық режимін, қызметтік, коммерциялық немесе заңмен қорғалатын өзге де құпияны, сондай-ақ құжаттаманы сақтау режимін қамтамасыз ету; мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарымен, өзге де мемлекеттік органдармен, мемлекеттік аудит объектілерімен ақпарат алмасу мақсатында мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жөніндегі бірыңғай дерекқорды дамыту және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды жүргізу, сондай-ақ электронды мемлекеттік аудитті жүргізу; мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен бірыңғай дерекқордың интеграциясы тәртібін әзірлеу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заведующий сектором– 1 единица, категория В-4 (5-7)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: технические науки и технологии (информационные системы или вычислительная техника и программное обеспечение или радиотехника, электроника и телекоммуникации или электроэнергетика); социальные науки, экономика и бизнес (экономика или учет и аудит или финансы или государственный аудит).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Политики информационной безопасности в государственных органах, нормативных правовых актов в области информационных технологий, IT менеджмент, Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
7. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, анализ текущего состояния внедрения в деятельности Счетного комитета информационных технологий и выработка предложений по развитию информационной системы Счетного комитета; организация работ по разработке, развитию и сопровождению информационных систем, Интернет-ресурса, обеспечение их бесперебойной работой, осуществление контроля за деятельностью структурных подразделений Счетного комитета в части использования и наполнения Интранет-портала, информационных систем Счетного комитета, организация и контроль работ по системному администрированию и системно - техническому обслуживанию локально-вычислительной сети, вычислительной техники и периферийных устройств, участие в разработке технических спецификаций по вопросам, входящим в компетенцию сектора в части информатизации, а также осуществление контроля за качественным исполнением поставщиками обязательств по договорам государственных закупок в части информатизации Счетного комитета, обеспечение режима секретности, служебной, коммерческой или иной охраняемой законом тайны, а также режима хранения документации; проведение мероприятий по обеспечению развития и функционирования единой базы данных по государственному аудиту и финансовому контролю в целях обмена информацией с органами государственного контроля и надзора, иными государственными органами, объектами государственного аудита, а также проведения электронного государственного аудита; разработка порядка интеграции единой базы данных с информационными системами государственных органов; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас сарапшы – 1 бірлік, В-5 санаты (5-8)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер немесе есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар немесе электроэнергетика).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Мемлекеттік органдардың ақпараттық қауіпсіздік саясатын, ақпараттық технологиялар, IT менеджмент саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің ақпараттық жүйесін әзірлеуді және сүйемелдеуді ұйымдастыру, заманауи ақпараттық технологияларды енгізу және олардың, соның ішінде Есеп Интернет-ресурсының үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету; Есеп комитеті жүйесінің есептеу және ақпараттық ресурстарының ұтымды және тиімді пайдаланылуын бақылау, ақпараттық технологиялар саласындағы мемлекеттік сатып алу бойынша техникалық өзіндік ерекшеліктерді әзірлеуге қатысу, мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарымен, өзге де мемлекеттік органдармен, мемлекеттік аудит объектілерімен ақпарат алмасу мақсатында мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жөніндегі бірыңғай дерекқордың жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды жүргізу, сондай-ақ электронды мемлекеттік аудитті жүргізу; мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен бірыңғай дерекқордың интеграциясы тәртібін әзірлеу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный эксперт – 1 единица, категория В-5 (5-8)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: технические науки и технологии (информационные системы или вычислительная техника и программное обеспечение или радиотехника, электроника и телекоммуникации или электроэнергетика).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Политики информационной безопасности государственных органов, нормативных правовых актов в области информационных технологий, IT менеджмент, Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Организация разработки и сопровождения информационной системы Счетного комитета, внедрение современных информационных технологий и обеспечение их бесперебойной работы в том числе, Интернет-ресурса Счетного комитета; контроль за рациональным и эффективным использованием вычислительных и информационных ресурсов системы Счетного комитета, участие в разработке технических спецификаций по государственным закупкам в сфере информационных технологий, проведение мероприятий по обеспечению функционирования единой базы данных по государственному аудиту и финансовому контролю в целях обмена информацией с органами государственного контроля и надзора, иными государственными органами, объектами государственного аудита, а также проведения электронного государственного аудита; разработка порядка интеграции единой базы данных с информационными системами государственных органов, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор предварительной оценки

Алдын ала бағалау секторы Сектор меңгерушісі - 1 бірлік, В-4 санаты (5-9)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау құжаттарын, бюджетті жоспарлау процесін білуі;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Елдің әлеуметтік-экономикалық даму басымдықтарын талдау, республикалық бюджет кірістерінің және шығыстарының атқарылуын функционалдық талдау; мемлекеттік, үкіметтік бағдарламаларды және орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын бағалау нәтижелерін мониторингілеу және жинақтап қорыту бойынша жұмысты ұйымдастыру; тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет жобасына енгізілген шығыстардың негізділігіне және анықтығына бағалау жүргізу; елдің әлеуметтік-экономикалық дамуының макроэкономикалық көрсеткіштеріне талдау жасау және олардың бюджеттің болжамды параметрлеріне тигізетін ықпалын бағалау; Есеп комитетінің аудиторлық іс-шаралардың нәтижелері бойынша Үкіметке және аудит объектілеріне, Қазақстан Республикасы Үкіметінің есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есебіне берген тұжырымдары мен ұсыныстарын олардың орындалуы және республикалық бюджет жобасында ескерілуі мәніне талдау; бюджеттік жоспарлауды жетілдіру бойынша ұсынымдар әзірлей отырып, республикалық бюджет жобасына бағалау жүргізу; бюджет жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасы Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті дайындауға қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау.

Заведующий сектором - 1 единица, категория В-4 (5-9)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит)
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание документов государственного планирования в Республике Казахстан, процесса планирования бюджета.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Организация работы по анализу приоритетов социально-экономического развития страны, функциональному анализу исполнения доходов и расходов республиканского бюджета; мониторингу и обобщению результатов оценки государственных, правительственных программ и стратегических планов центральных государственных органов; проведение оценки обоснованности и достоверности расходов, включенных в проект республиканского бюджета на соответствующий финансовый год; проведение анализа макроэкономических показателей социально-экономического развития страны и оценку их влияние на прогнозные параметры бюджета; анализ выводов и рекомендаций Счетного комитета данных Правительству и объектам аудита по результатам аудиторских мероприятий, к отчету Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год на предмет их исполнения и учета в проекте республиканского бюджета; проведение оценки проекта республиканского бюджета с выработкой рекомендаций по совершенствованию бюджетного планирования; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам совершенствования бюджетной системы; участие в подготовке отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела.

Бас сарапшы- 1 бірлік, В-5 санаты (5-10)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау құжаттарын, бюджетті жоспарлау процесін білуі;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Елдің әлеуметтік-экономикалық даму басымдықтарына талдау, республикалық бюджет кірістерінің және шығыстарының атқарылуына функционалдық талдау жасау; мемлекеттік, үкіметтік бағдарламаларды және орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын бағалау нәтижелерін мониторингілеу және жинақтап қорыту; тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет жобасына енгізілген шығыстардың негізділігіне және анықтығына бағалау жүргізу; елдің әлеуметтік-экономикалық дамуының макроэкономикалық көрсеткіштеріне талдау жасау және олардың бюджеттің болжамды параметрлеріне тигізетін ықпалын бағалау; Есеп комитетінің аудиторлық іс-шаралардың нәтижелері бойынша Үкіметке және аудит объектілеріне, Қазақстан Республикасы Үкіметінің есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есебіне берген тұжырымдары мен ұсыныстарын олардың орындалуы және республикалық бюджет жобасында ескерілуі мәніне жинақтап қорыту; бюджеттік жоспарлауды жетілдіру бойынша ұсынымдар әзірлей отырып, республикалық бюджет жобасына бағалау жүргізу; бюджет жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасы Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті дайындауға қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау.

Главный эксперт- 1 единица, категория В-5 (5-10)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит)
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание документов государственного планирования в Республике Казахстан, процесса планирования бюджета.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Проведение анализа приоритетов социально-экономического развития страны, функционального анализа исполнения доходов и расходов республиканского бюджета; мониторинга и обобщения результатов оценки государственных, правительственных программ и стратегических планов центральных государственных органов; проведение оценки обоснованности и достоверности расходов, включенных в проект республиканского бюджета на соответствующий финансовый год; проведение анализа макроэкономических показателей социально-экономического развития страны и оценку их влияние на прогнозные параметры бюджета; обобщение выводов и рекомендаций Счетного комитета данных Правительству и объектам аудита по результатам аудиторских мероприятий, к отчету Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год на предмет их исполнения и учета в проекте республиканского бюджета; проведение оценки проекта республиканского бюджета с выработкой рекомендаций по совершенствованию бюджетного планирования; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам совершенствования бюджетной системы; участие в подготовке отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела.

Талдау және есептілік секторы Сектор меңгерушісі - 1 бірлік, В-4 санаты (5-12)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау құжаттарын білуі;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, сектор жұмыскерлері арасында міндеттерді бөлу, республикалық бюджеттің атқарылуына, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың тексеру комиссиялары ұсынатын жергілікті бюджеттердің атқарылуына талдау жасау, Есеп комитетінің есептерін, ақпаратын дайындау, аудиторлық және талдамалық іс-шаралардың орындалуын мониторингілеу бойынша сектордың жұмысын үйлестіру; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Есеп комитетінің перспективалық және ағымдық жоспарларын әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жұмысының көрсеткіштері туралы тоқсан сайынғы ақпаратты дайындауға қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заведующий сектором - 1 единица, категория В-4 (5-12)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит)
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание документов государственного планирования в Республике Казахстан.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора, координация работы сектора по проведению анализа исполнения республиканского бюджета, а также исполнения местных бюджетов, предоставляемых ревизионными комиссиями областей, города республиканского значения и столицы, по подготовке отчетов, информации Счетного комитета, по мониторингу исполнения аудиторских и аналитических мероприятий; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, участие в разработке перспективных и текущих планов Счетного комитета, участие в подготовке отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета, в том числе о показателях работы органов государственного аудита и финансового контроля; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас консультант- 1 бірлік, В-4 санаты (5-13)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау құжаттарын білуі;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі бағыттарына, республикалық бюджеттің атқарылуына талдау жасау; Есеп комитетінің есептерін, ақпаратын дайындау; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жұмысының көрсеткіштері туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау және жұмыстың тиімділігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру

Главный консультант - 1 единица, категория В-4 (5-13)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит)
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание документов государственного планирования в Республике Казахстан.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Проведение анализа основных направлений социально-экономического развития Республики Казахстан, исполнения республиканского бюджета; подготовка отчетов, информации Счетного комитета; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, участие в подготовке необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета, в том числе о показателях работы органов государственного аудита и финансового контроля; подготовка аналитических материалов и внесение предложений по повышению эффективности работы, по вопросам, входящим в компетенцию сектора; осуществление иных функций в пределах своей компетенции

Талдау секторы Сектор меңгерушісі - 1 бірлік, В-4 санаты (5-16)
Ескерту. Бөлімге өзгеріс енгізілді - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 15.10.2019 № 11-НҚ (Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе кеден ісі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау құжаттарын, бюджетті жоспарлау процесін білуі;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Елдің әлеуметтік-экономикалық даму басымдықтарын талдау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; мемлекеттік, үкіметтік бағдарламалардың және орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының іске асырылуын бағалау жасау; елдің әлеуметтік-экономикалық дамуының макроэкономикалық көрсеткіштеріне талдау жасау; экономика салаларының дамуына мониторинг жасау, олардағы заңдылық пен үрдістерді талдау, мемлекеттік органдар және/немесе квазимемлекеттік сектор субъектілері қызметінің экономиканың немесе жекеленген салалардың дамуына әсерін талдау және бағалау жасау; бюджет жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасы Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті дайындауға қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау.

Заведующий сектором - 1 единица, категория В-4 (5-16)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит)
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республии Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание документов государственного планирования в Республике Казахстан, процесса планирования бюджета.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Организация работы по анализу приоритетов социально-экономического развития страны, проведение оценки реализации государственных, правительственных программ и стратегических планов центральных государственных органов; проведение анализа макроэкономических показателей социально-экономического развития страны; осуществление мониторинга за развитием отраслей экономики, анализ закономерностей и тенденций в них, осуществление анализа и оценки влияния деятельности государственных органов и/или субъектов квазигосударственного сектора на развитие экономики или отдельно взятой отрасли; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам совершенствования бюджетной системы; участие в подготовке отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела.

Бас консультант - 3 бірлік, В-4 санаты (5-17, 5-18, 5-19)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе кеден ісі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау құжаттарын, бюджетті жоспарлау процесін білуі;
6. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Елдің әлеуметтік-экономикалық даму басымдықтарына талдау; мемлекеттік, үкіметтік бағдарламалардың және орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының іске асырылуын бағалау жасау; елдің әлеуметтік-экономикалық дамуының макроэкономикалық көрсеткіштеріне талдау жасау; экономика салаларының дамуына мониторинг жасау, олардағы заңдылық пен үрдістерді талдау, мемлекеттік органдар және/немесе квазимемлекеттік сектор субъектілері қызметінің экономиканың немесе жекеленген салалардың дамуына әсерін талдау және бағалау жасау; бюджет жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасы Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті дайындауға қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау.

Главный консультант- 3 единицы, категория В-4 (5-17, 5-18, 5-19)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит)
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание документов государственного планирования в Республике Казахстан, процесса планирования бюджета.
6. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Проведение анализа приоритетов социально-экономического развития страны, оценки реализации государственных, правительственных программ и стратегических планов центральных государственных органов; проведение анализа макроэкономических показателей социально-экономического развития страны; осуществление мониторинга за развитием отраслей экономики, анализ закономерностей и тенденций в них, осуществление анализа и оценки влияния деятельности государственных органов и/или субъектов квазигосударственного сектора на развитие экономики или отдельно взятой отрасли; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам совершенствования бюджетной системы; участие в подготовке отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела.
ОТДЕЛ МЕТОДОЛОГИИ И МЕЖДУНАРОДНОГО СОТРУДНИЧЕСТВА

ӘДІСНАМА ЖӘНЕ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ЫНТЫМАҚТАСТЫҚ БӨЛІМІ Бөлім басшысы – 1 бірлік, В-1 санаты (6-1)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар немесе шетел филологиясы және/немесе аударма ісі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілін білуі.
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін дамыту бойынша, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы әдіснамалық басшылық бойынша, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу саласында нормативтік құқықтық және құқықтық актілер әзірлеу, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың тексеру комиссияларына әдістемелік көмекті үйлестіру және көрсету бойынша Бөлімнің қызметін үйлестіру; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы Үкіметтің есебіне қорытындыға және Мемлекет басшысына, Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; Бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Руководитель отдела – 1 единица, категория В-1 (6-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит); право (юриспруденция или международное право); гуманитарные науки (международные отношения или иностранная филология и/или переводческое дело).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Желательно знание иностранного (английского) языка.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Отдела; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела, внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела, координация деятельности отдела по развитию системы государственного аудита и финансового контроля, по методологическому руководству в сфере государственного аудита и финансового контроля, в том числе по разработке нормативных правовых и правовых актов в сфере проведения государственного аудита и финансового контроля, координации и оказанию методической помощи ревизионным комиссиям областей, города республиканского значения и столицы; участие в подготовке необходимых материалов для включения в заключение к отчету Правительства об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год Парламенту Республики Казахстан и ежеквартальную информацию Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бөлім басшысының орынбасары – 1 бірлік, В-2 санаты (6-2)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар немесе шетел филологиясы және/немесе аударма ісі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілін білуі.
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру, Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін дамыту бойынша, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы әдіснамалық басшылық бойынша, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу саласында нормативтік құқықтық және құқықтық актілер әзірлеу, Есеп комитетінің халықаралық қатынастар, шет елдердің жоғары қаржы бақылау органдарымен (бұдан әрі – ЖҚБО) өзара іс-қимыл саласындағы қызметін ұйымдастыру бойынша, дамыған шетел мемлекеттері ЖҚБО-ларының ресми ақпаратын талдау және Есеп комитетінің қызметіне халықаралық озық тәжірибелерді енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу; аудит саласындағы халықаралық озық тәжірибелерді зерделеу қорытындысы бойынша дерекқорды жүргізу және оны өзектілендірілген күйде ұстау; Қазақстан Республикасы аумағында шетел мемлекеттерінің мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары мен халықаралық ұйымдардың өкілдерімен халықаралық отырыстарды, кездесулерді, семинарларды және басқа да халықаралық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; Есеп комитетінің шетелдік іссапарлары және өкілдік шығындары бойынша бюджеттік өтінімдерді қалыптастыру бойынша Бөлімнің қызметін үйлестіру; Есеп комитетінің кіріс және шығыс хат-хабарларын ағылшын тілінен орыс тіліне (және керісінше) аударуды жүзеге асыру, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың тексеру комиссияларына әдістемелік көмекті үйлестіру және көрсету бойынша Бөлімнің қызметін үйлестіру; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы Үкіметтің есебіне қорытындыға және Мемлекет басшысына, Қазақстан Республикасының Парламентіне, Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; Бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас консультант – 4 бірлік, В-4 санаты (6-3, 6-4, 6-5, 6-6)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар немесе шетел филологиясы және/немесе аударма ісі).
Кәсіби құзыреттілігі

Заместитель руководителя отдела – 1 единица, категория В-2 (6-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит); право (юриспруденция или международное право); гуманитарные науки (международные отношения или иностранная филология и/или переводческое дело).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Желательно знание иностранного (английского) языка.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация деятельности работников Отдела по закрепленным направлениям, представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела, внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела, координация деятельности отдела по развитию системы государственного аудита и финансового контроля, по методологическому руководству в сфере государственного аудита и финансового контроля, в том числе по разработке нормативных правовых и правовых актов в сфере проведения государственного аудита и финансового контроля, по организации деятельности Счетного комитета в сфере международных отношений, взаимодействию с высшими органами финансового контроля (далее – ВОФК) зарубежных стран; анализу официальной информации ВОФК развитых зарубежных государств и разработки предложений по внедрению передового международного опыта в деятельности Счетного комитета; ведению базы данных по итогам изучения передового международного опыта в сфере аудита и поддержанию ее в актуализированном состоянии; организации и проведении международных заседаний, встреч, семинаров и других международных мероприятий с представителями органов государственного аудита и финансового контроля иностранных государств и международных организаций на территории Республики Казахстан; формированию бюджетных заявок по заграничным командировкам и представительским затратам Счетного комитета; осуществление переводов с английского на русский язык (и наоборот) входящей и исходящей корреспонденции Счетного комитета; координации и оказанию методической помощи ревизионным комиссиям областей, города республиканского значения и столицы; участие в подготовке необходимых материалов для включения в заключение к отчету Правительства об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год Парламенту Республики Казахстан и ежеквартальную информацию Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции
Главный консультант – 4 единицы, категория В-4 (организ, 6-4, 6-5, 6-6)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит); право (юриспруденция или международное право); гуманитарные науки (международные отношения или иностранная филология и/или переводческое дело).
Профессиональная компетентность

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілін білуі.
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу саласындағы нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, әдіснамалық құжаттарды, мемлекеттік аудит материалдарының үлгі нысандарын және құрылымын әзірлеу, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың тексеру комиссияларына әдістемелік көмекті үйлестіру және көрсету; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы Үкіметтің есебіне қорытындыға және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; Есеп комитетінің халықаралық қатынастар, шет елдердің жоғары қаржы бақылау органдарымен (бұдан әрі – ЖҚБО) өзара іс-қимыл саласындағы қызметін ұйымдастыру, дамыған шетел мемлекеттері ЖҚБО-ларының ресми ақпаратын талдау және Есеп комитетінің қызметіне халықаралық озық тәжірибелерді енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу; Қазақстан Республикасы аумағында шетел мемлекеттерінің мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары мен халықаралық ұйымдардың өкілдерімен халықаралық отырыстарды, кездесулерді, семинарларды және басқа да халықаралық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; шетел мемлекеттерінің ЖҚБО-ларымен және халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық және бірлескен қызмет туралы шарттар мен келісімдерді әзірлеу және келісу; Есеп комитетінің кіріс және шығыс хат-хабарларын шетел тілінен орыс тіліне (және керісінше) аударуды жүзеге асыру, бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Желательно знание иностранного (английского) языка.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Разработка нормативных правовых и правовых актов в сфере проведения государственного аудита и финансового контроля, методологических документов, типовых форм и структуры материалов государственного аудита, координация и оказание методической помощи ревизионным комиссиям областей, города республиканского значения и столицы; участие в подготовке необходимых материалов для включения в заключение Правительства об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год Парламенту Республики Казахстан и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; Организация деятельности Счетного комитета в сфере международных отношений, взаимодействия с высшими органами финансового контроля (далее – ВОФК) зарубежных стран; анализ официальной информации ВОФК развитых зарубежных государств и разработка предложений по внедрению передового международного опыта в деятельности Счетного комитета; организация и проведение международных заседаний, встреч, семинаров и других международных мероприятий с представителями органов государственного аудита и финансового контроля иностранных государств и международных организаций на территории Республики Казахстан; разработка и согласование договоров и соглашений о сотрудничестве и совместной деятельности с ВОФК иностранных государств и международными организациями; осуществление переводов с английского на русский язык (и наоборот) входящей и исходящей корреспонденции Счетного комитета подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Сарапшы - 2 бірлік, В-6 санаты (6-9, 6-10)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар немесе шетел филологиясы және/немесе аударма ісі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілін білуі.
7. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің халықаралық қатынастар, шет елдердің жоғары қаржы бақылау органдарымен (бұдан әрі – ЖҚБО) өзара іс-қимыл саласындағы қызметін ұйымдастыру; дамыған шетел мемлекеттері ЖҚБО-ларының ресми ақпаратын талдау және Есеп комитетінің қызметіне халықаралық озық тәжірибелерді енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу; Есеп комитеті өкілдерінің шет елдерде өткізілетін халықаралық отырыстарға, кездесулерге, семинарларға және басқа да халықаралық іс-шараларға қатысуын ұйымдастыру; Қазақстан Республикасы аумағында шетел мемлекеттерінің мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары мен халықаралық ұйымдардың өкілдерімен халықаралық отырыстар, кездесулер, семинарлар және басқа да халықаралық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; Есеп комитетінің кіріс және шығыс хат-хабарларын ағылшын тілінен орыс тіліне (және керісінше) аударуды жүзеге асыру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Эксперт - 2 единицы, категория В-6 (6-9, 6-10)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит); право (юриспруденция или международное право); гуманитарные науки (международные отношения или иностранная филология и/или переводческое дело).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Желательно знание иностранного (английского) языка.
7. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Организация деятельности Счетного комитета в сфере международных отношений, взаимодействия с высшими органами финансового контроля (далее – ВОФК) зарубежных стран; проведение анализа официальной информации ВОФК развитых зарубежных государств и разработка предложений по внедрению передового международного опыта в деятельности Счетного комитета; организация участия представителей Счетного комитета в международных заседаниях, встречах, семинарах и других международных мероприятиях, проводимых в зарубежных странах; участие в организации и проведении международных заседаний, встреч, семинаров и других международных мероприятий с представителями органов государственного аудита и финансового контроля иностранных государств и международных организаций на территории Республики Казахстан; осуществление переводов с английского на русский язык (и наоборот) входящей и исходящей корреспонденции Счетного комитета; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
ЮРИДИЧЕСКИЙ ОТДЕЛ

ЗАҢ БӨЛІМІ Бөлім басшысы – 1 бірлік, В-1 санаты (7-1)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, бюджет заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, келісу және оларды мониторингілеу, Есеп комитетінің қаулылары және бұйрықтарының, халықаралық, шаруашылық шарттарының және басқа да құжаттарының жобаларына құқықтық сараптама жүргізу бойынша Бөлімнің қызметін үйлестіру; талап қою жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру және үйлестіру, сотта және басқа да мемлекеттік органдарда Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; бөлімнің жұмыс жоспарларының орындалуын бақылау және мониторингілеу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Руководитель отдела – 1 единица, категория В-1 (7-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: право (юриспруденция).
1.Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2.Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3.Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4.Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, бюджетного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита, исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Отдела; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также по повышению квалификации работников Отдела; координация деятельности Отдела по разработке, согласованию нормативных правовых актов в сфере государственного аудита и финансового контроля и их мониторингу, по проведению правовой экспертизы проектов постановлений и приказов, международных, хозяйственных договоров и других документов Счетного комитета; организация и координация проведения исковой работы, представления интересов Счетного комитета в суде и в других государственных органах, разработка предложений по совершенствованию законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля; контроль и мониторинг исполнения планов работы отдела, участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета, необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бөлім басшысының орынбасары – 1 бірлік, В-2 санаты (7-2)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, бюджет заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру, Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, келісу және оларды мониторингілеу, Есеп комитетінің қаулылары және бұйрықтарының, халықаралық, шаруашылық шарттарының және басқа да құжаттарының жобаларына құқықтық сараптама жүргізу бойынша Бөлімнің қызметін үйлестіру; талап қою жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру және үйлестіру, сотта және басқа да мемлекеттік органдарда Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Бөлімнің жұмыс жоспарларының орындалуын бақылау және мониторингілеу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заместитель руководителя отдела – 1 единица, категория В-2 (7-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, бюджетного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита, исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5.Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Координация деятельности работников Отдела по закрепленным направлениям, представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также по повышению квалификации работников Отдела; координация деятельности Отдела по разработке, согласованию нормативных правовых актов в сфере государственного аудита и финансового контроля и их мониторингу, по проведению правовой экспертизы проектов постановлений и приказов, международных, хозяйственных договоров и других документов Счетного комитета; организация и координация проведения исковой работы, представления интересов Счетного комитета в суде и в других государственных органах, разработка предложений по совершенствованию законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля; контроль и мониторинг исполнения планов работы отдела, участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета, необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас консультант – 3 бірлік, В-4 санаты (7-3, 7-4, 7-5)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, бюджет заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, келісу, нормативтік құқықтық актілерді мониторингілеу, Есеп комитетінің қаулылары және бұйрықтарына, халықаралық, шаруашылық шарттарына және басқа да құжаттарына құқықтық сараптама жүргізу; талап қою жұмыстарын жүргізу, сотта және басқа да мемлекеттік органдарда Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, Есеп комитетінің қызметіне қатысты жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; Есеп комитетінің аудиторлық және сараптамалық-талдау қызметін заңдық сүйемелдеу, мемлекеттік аудит нәтижелеріне құқықтық сараптама жүргізу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант – 3 единицы, категория В-4 (7-3, 7-4, 7-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, бюджетного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита, исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Разработка, согласование нормативных правовых актов в сфере государственного аудита и финансового контроля, мониторинг нормативных правовых актов, проведение правовой экспертизы постановлений и приказов, международных, хозяйственных договоров и других документов Счетного комитета; проведение исковой работы, представление интересов Счетного комитета в суде и в других государственных органах, участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета, необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; юридическое сопровождение аудиторской и экспертно-аналитической деятельности Счетного комитета, проведение правовой экпертизы результатов государственного аудита; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі.
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі.
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Бөлімге жалпы басшылықты қамтамасыз ету, Есеп комитетінің қызметіне қатысты жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау; бөлімнің құзыретіне қатысты бөлігінде Есеп комитетінің стратегиялық, операциялық (жылдық), тоқсандық жоспарларының орындалуын қамтамасыз ету; мемлекеттік тілдің қолданылуына бақылау жасау; Есеп комитетінде ісқағаздарын жүргізуді, ісқағаздары бойынша нормативтік құқықтық актілердің орындалуын қамтамасыз ету, мұрағат істерін жүйелендіру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; құпия іс жүргізу бойынша нормативтік құқықтық актілердің орындалуын қамтамасыз ету; құпия іс жүргізуді жетілдіру мәселелері бойынша қажетті құжаттарды, ұсынымдарды, нұсқаулықтарды әзірлеуді қамтамасыз ету; Есеп комитетінің құпия іс жүргізуін қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, хаттамалық жұмысты және мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттауды қамтамасыз ету.
Бөлім басшысының орынбасары – 1 бірлік, В-2 санаты (8-2)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы.
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі.

3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства отделом, участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; обеспечение исполнения стратегического, операционного (годового) и квартальных планов Счетного комитета, в части касающейся компетенции отдела; контроль за функционированием государственного языка; обеспечение ведения делопроизводства в Счетном комитете и исполнения нормативных правовых актов по делопроизводству, организация работы по систематизации архивных дел; обеспечение исполнения нормативных правовых актов по секретному делопроизводству; обеспечение разработки необходимых документов, рекомендаций, инструкций по вопросам совершенствования секретного делопроизводства; обеспечение ведения секретного делопроизводства Счетного комитета; обеспечение информационной безопасности, обеспечение протокольной работы и сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора.
Заместитель руководителя отдела – 1 единица, категория В-2 (8-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.

3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі.
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі.
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Бөлімге жалпы басшылықты қамтамасыз ету, Есеп комитетінің қызметіне қатысты жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау; бөлімнің құзыретіне қатысты бөлігінде Есеп комитетінің стратегиялық, операциялық (жылдық), тоқсандық жоспарларының орындалуын қамтамасыз ету; мемлекеттік тілдің қолданылуына бақылау жасау; Есеп комитетінде ісқағаздарын жүргізуді және ісқағаздары бойынша нормативтік құқықтық актілердің орындалуын қамтамасыз ету, мұрағат істерін жүйелендіру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; құпия іс жүргізу бойынша нормативтік құқықтық актілердің орындалуын қамтамасыз ету; құпия іс жүргізуді жетілдіру мәселелері бойынша қажетті құжаттарды, ұсынымдарды, нұсқаулықтарды әзірлеуді қамтамасыз ету; Есеп комитетінің құпия іс жүргізуін қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, хаттамалық жұмысты және мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттауды қамтамасыз ету.
Хаттамалық жұмыс және сертификаттау секторы Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-4 санаты (8-3)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы.
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі.
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларын, Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау жөніндегі ұлттық комиссия туралы ережені білуі.
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері

3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства отделом, участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; обеспечение исполнения стратегического, операционного (годового) и квартальных планов Счетного комитета, в части касающейся компетенции отдела; контроль за функционированием государственного языка; обеспечение ведения делопроизводства в Счетном комитете и исполнения нормативных правовых актов по делопроизводству, организация работы по систематизации архивных дел; обеспечение исполнения нормативных правовых актов по секретному делопроизводству; обеспечение разработки необходимых документов, рекомендаций, инструкций по вопросам совершенствования секретного делопроизводства; обеспечение ведения секретного делопроизводства Счетного комитета; обеспечение информационной безопасности, обеспечение протокольной работы и сертификации лиц, пртендующих на присвоение квалификации государственного аудитора.
Сектор протокольной работы и сертификации
Заведующий сектором – 1 единица, категория В-4 (8-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1.Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2.Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3.Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4.Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, Правил сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, Положения о Национальной комиссии по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора.
5.Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6.Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности

Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, бекітілген бағыттар бойынша Сектордың қызметін үйлестіру: мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау, Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау жөніндегі ұлттық комиссияның қызметін қалыптастыру және оны қамтамасыз ету, Есеп комитеті айқындайтын тәртіппен мемлекеттік аудитор сертификаты бар адамдардың тізілімін жүргізу жұмыстарды ұйымдастыру, мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларына сәйкес сыртқы мемлекеттік аудитті жүзеге асыратын мемлекеттік аудиторлыққа үміткер кандидаттардың білімдерін растау бойынша қызметті үйлестіру, Есеп комитеті Төрағасының және аппарат басшысының қатысуымен өткізілетін аппараттық кеңестердің хаттамаларын қалыптастыру, "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" 2015 жылғы 12 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабының 8-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік аудитор сертификатын қайтарып алуды жүзеге асыру; Есеп комитеті Төрағасының қатысуымен өткізілетін кеңестердің жоспарларын, бағдарламаларын, жүргізу тәртібін және басқа да қажетті материалдарын әзірлеуге қатысу, Есеп комитеті Төрағасының және аппарат басшысының қатысуымен өткізілетін кеңестерін ұйымдастыру бойынша ұсыныстар енгізу, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас консультант – 1 бірлік, В-4 санаты (8-4)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы.
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі.
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларын, Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау жөніндегі ұлттық комиссия туралы ережені білуі.
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері

Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, координация деятельности Сектора по закрепленным направлениям: организация работы по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, формированию и обеспечению деятельности Национальной комиссией по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, ведению реестра лиц, имеющих сертификат государственного аудитора, в порядке, определяемом Счетным комитетом, координация деятельности по подтверждению знаний кандидатов в государственные аудиторы, которые будут осуществлять внешний государственный аудит, в соответствии с правилами сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, формирование протоколов аппаратных совещаний с участием Председателя и Руководителя аппарата Счетного комитета, осуществление отзыва сертификата государственного аудитора по основаниям, предусмотренным пунктом 8 статьи 39 Закона Республики Казахстан от 12 ноября 2015 года "О государственном аудите и финансовом контроле", участие в разработке планов совещаний, программ, порядков ведения и других необходимых материалов, проводимых с участием Председателя Счетного комитета, внесение предложений по организации проводимых совещаний с участием Председателя и Руководителя аппарата Счетного комитета, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный консультант – 1 единица, категория В-4 (8-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1.Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2.Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3.Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4.Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, Правил сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, Положения о Национальной комиссии по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора.
5.Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6.Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности

Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау, Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау жөніндегі ұлттық комиссияның қызметін қалыптастыру және оны қамтамасыз ету, Есеп комитеті айқындайтын тәртіппен мемлекеттік аудитор сертификаты бар адамдардың тізілімін жүргізу бойынша іс-шараларды өткізу, мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларына сәйкес сыртқы мемлекеттік аудитті жүзеге асыратын мемлекеттік аудиторлыққа үміткер кандидаттардың білімдерін растау бойынша қызметті үйлестіру, Есеп комитеті Төрағасының және аппарат басшысының қатысуымен өткізілетін аппараттық кеңестердің хаттамаларын қалыптастыру, "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" 2015 жылғы 12 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабының 8-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік аудитор сертификатын қайтарып алуды жүзеге асыру, Есеп комитеті Төрағасының қатысуымен өткізілетін кеңестердің жоспарларын, бағдарламаларын, жүргізу тәртібін және басқа да қажетті материалдарын әзірлеуге қатысу, Есеп комитеті Төрағасының және аппарат басшысының қатысуымен өткізілетін кеңестерін ұйымдастыру бойынша ұсыныстар енгізу, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Құжат айналымын бақылау секторы Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-4 санаты (8-5)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит немесе мұрағаттану, құжаттар жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық); техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер немесе есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе радиотехника, электроника және телекоммуникация).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы.
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі.
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі.
4. "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, сектор жұмыскерлері арасында міндеттерді бөлу; бекітілген бағыттар бойынша сектор жұмыскерлерінің қызметін үйлестіру, Есеп комитетінде құжат айналымын және құжаттаманы басқаруды ұйымдастыру; электрондық құжат айналымы жүйесінде кіріс, шығыс, қызметтік хат-хабарларды жедел және уақтылы өңдеу мен тіркеуді ұйымдастыру; Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларының нормаларын әзірлеу және сақтау; істер номенклатурасын әзірлеу; азаматтардың өтініштерін қарау нәтижелері туралы ай сайынғы есептерді және тоқсан сайынғы талдамалық ақпаратты дайындау; Есеп комитетінің ақпараттық қауіпсіздік бойынша нормативтік құқық актілерінің орындалуына бақылауды жүзеге асыру, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша бұзушылықтарды, кемшіліктерді уақтылы анықтау және жою, Есеп комитетінде ақпараттық қауіпсіздіктің тиімділігін арттыру үшін шаралар қабылдау; басшылықтың тапсырмалары бойынша келіп түскен хаттар мен сұрау салуларға ақпарат дайындау, ведомстволық архивтің жұмысын ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Проведение мероприятий по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, формированию и обеспечению деятельности Национальной комиссией по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, ведению реестра лиц, имеющих сертификат государственного аудитора, в порядке, определяемом Счетным комитетом, координация деятельности по подтверждению знаний кандидатов в государственные аудиторы, которые будут осуществлять внешний государственный аудит, в соответствии с правилами сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, формирование протоколов аппаратных совещаний с участием Председателя и Руководителя аппарата Счетного комитета, осуществление отзыва сертификата государственного аудитора по основаниям, предусмотренных пунктом 8 статьи 39 Закона Республики Казахстан от 12 января 2015 года "О государственном аудите и финансовом контроле", участие в разработке планов совещаний, программ, порядков ведения и других необходимых материалов, проводимых с участием Председателя Счетного комитета, внесение предложений по организации проводимых совещаний с участием Председателя и Руководителя аппарата Счетного комитета, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор контроля документооборота
Заведующий сектором – 1 единица, категория В-4 (8-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит или архивоведение, документоведение и документационное обеспечение); право (юриспруденция или международное право); технические науки и технологии (информационные системы или вычислительная техника и программное обеспечение или радиотехника, электроника и телекоммуникации)..
Профессиональная компетентность
Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
1.Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
2.Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
3.Знание Закона Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственной службы.
4.Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
5.Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора; координация деятельности работников сектора по закрепленным направлениям, организация документооборота и управления документацией в Счетном комитете; организация оперативной и своевременной обработки и регистрации в системе электронного документооборота входящей, исходящей, служебной корреспонденции, разработка и соблюдение норм Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях; разработка номенклатуры дел, подготовка ежемесячных отчетов и ежеквартальной аналитической информации о результатах рассмотрения обращений граждан, осуществление контроля исполнения нормативных правовых актов Счетного комитета по информационной безопасности, организация работы по своевременному выявлению и устранению нарушений, недостатков по обеспечению информационной безопасности и принятию мер для повышения эффективности информационной безопасности в Счетном комитете; подготовка информации по поручениям руководства на поступающие письма и запросы; организация работы ведомственного архива; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас консультант – 1 бірлік, В-4 санаты (8-6)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер немесе есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе радиотехника, электроника және телекоммуникация).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы.
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі.
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
4. Мемлекеттік органдардағы ақпараттық қауіпсіздік саясатын, ақпараттық технологиялар, IT менеджмент саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін білуі.
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің ақпараттық қауіпсіздік бойынша нормативтік құқықтық актілерінің орындалуын қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша бұзушылықтарды, кемшіліктерді уақтылы анықтау және жою және Есеп комитетінде ақпараттық қауіпсіздіктің тиімділігін арттыру үшін шаралар қабылдау; ақпараттық қауіпсіздікке төнетін қауіп-қатерді, қауіп-қатердің іске асырылуына әкеп соғуы мүмкін осал тұстарды анықтау, ақпараттың жылыстау арналарын айқындау; ақпараттық қауіпсіздікке төнетін қауіп-қатердің (тәуекелдердің) каталогтарын қалыптастыру; ақпараттық қауіпсіздіктің бұзылуымен байланысты оқиғаларды мониторингілеу және тіркеу; үздіксіз жұмысты қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды әзірлеу, тестілеу және іске асыру, ақпаратты өңдеу құралдарымен байланысты активтердің жұмысқа қабілеттілігін қалпына келтіру; ақпараттық технологиялар саласындағы мемлекеттік сатып алу бойынша техникалық өзіндік ерекшеліктерді әзірлеуге қатысу, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант – 1 единица, категория В-4 (8-6)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: технические науки и технологии (информационные системы или вычислительная техника и программное обеспечение или радиотехника, электроника и телекоммуникации).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Политики информационной безопасности государственных органов, нормативных правовых актов в области информационных технологий, IT менеджмент, Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям
Функциональные обязанности
Обеспечение исполнения нормативных правовых актов Счетного комитета по информационной безопасности, своевременное выявление и устранение нарушений, недостатков по обеспечению информационной безопасности и принятие мер для повышения эффективности информационной безопасности в Счетном комитете; выявление угроз информационной безопасности, уязвимостей, которые могут привести к реализации угроз, определение каналов утечки; формирование каталогов угроз (рисков) информационной безопасности; мониторинг и регистрация событий, связанных с нарушением информационной безопасности; разработка, тестирование и реализация мероприятий по обеспечению непрерывной работы и восстановление работоспособности активов, связанных со средствами обработки информации; участие в разработке технических спецификаций по государственным закупкам в сфере информационных технологий, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас сарапшы – 1 бірлік, В-5 санаты (8-7)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит немесе мұрағаттану, құжаттар жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету); құқық (құқықтану); техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер немесе есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе радиотехника, электроника және телекоммуникация).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы.
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі.
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі.
4. "Мемлекеттік құпиялар туралы", "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Құпия іс жүргізу жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің орындалуын қамтамасыз ету; жұмыскерлерге рұқсаттарды ресімдеу (соның ішінде уақтылы қайта ресімделуін бақылау); Есеп комитеті жұмыскерлерінің қабылдаған шектеулерді (жеке басының шаруасымен және қызметтік сапармен шығуын қоса алғанда, құпия тасымалдағыштардың шетелге шығуы) сақтауын бақылау; Есеп комитеті жұмыскерлерінің шетелдіктермен кездесулерін бақылау; техникалық қорғау құралдарымен уақтылы жарақтандыруға арналған өтінімдерді уақтылы жасау; құпия іс жүргізуді жетілдіру мәселелері бойынша қажетті құжаттама, ұсынымдар және нұсқаулықтар әзірлеу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный эксперт – 1 единица, категория В-5 (8-7)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит или архивоведение, документоведение и документационное обеспечение); право (юриспруденция); технические науки и технологии (информационные системы или вычислительная техника и программное обеспечение или радиотехника, электроника и телекоммуникации).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Законов Республики Казахстан: "О государственных секретах", "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственной службы.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Обеспечение исполнения нормативных правовых актов по секретному делопроизводству; оформление допусков на работников (в т.ч. контроль за своевременным переоформлением); контроль за соблюдением принятых работниками Счетного комитета ограничений (выезд секретоносителей за границу, включая выезды по частным делам и служебные командировки); контроль по встречам работников Счетного комитета с иностранцами; своевременное составление заявок на своевременное оснащение средствами технической защиты; разработка необходимой документации, рекомендаций и инструкций по вопросам совершенствования секретного делопроизводства; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас сарапшы – 3 бірлік, В-5 санаты (8-8, 8-9, 8-10)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит немесе мұрағаттану, құжаттар жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық); техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер немесе есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе радиотехника, электроника және телекоммуникация).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы.
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі.
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
4. "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Электрондық құжат айналымы жүйесінде кіріс, шығыс және қызметтік хат-хабарлардың жедел және уақтылы өңделуін және тіркелуін қамтамасыз ету, Есеп комитетінің іс жүргізілуі аяқталған құжаттарын қабылдау, есепке алу, сақтау және мемлекеттік сақтауға өткізу үшін істерді техникалық өңдеу бойынша жұмыстар жүргізу; азаматтардың өтініштерін қарау нәтижелері туралы ай сайынғы есептер мен тоқсан сайынғы талдамалық ақпаратты дайындау; істер номенклатурасын әзірлеуге қатысу, Құжаттама жасау және құжаттаманы басқару қағидаларының нормаларын әзірлеуге қатысу және сақтау; басшылықтың тапсырмасы бойынша келіп түскен хаттар мен сұрау салуларға ақпарат дайындау, ведомстволық архивтің жұмысын қамтамасыз ету, Есеп комитеті аппаратының құрылымдық бөлімшелерімен бірге Есеп комитеті аппарат басшысының шешімдерінің жобаларын дайындау; Есеп комитеті аппарат басшының тапсырмасы бойынша Есеп комитетінің кеңестерін дайындауға қатысу; Есеп комитеті аппарат басшысының құзыретіне кіретін мәселелер бойынша азаматтар мен мемлекеттік органдардың өкілдерімен ақпараттық өзара іс-қимыл жасау; техникалық сүйемелдеуді қоспағанда (фотоға, видеоға түсіру, микрофондар, компьютерлер) Есеп комитетінің салтанатты, мәдени-бұқаралық іс-шараларын және өзге де қоғамдық іс-шараларын уақтылы және сапалы өткізуді ұйымдастыру; Есеп комитеті Төрағасының қатысуымен өткізілетін іс-шаралардың жоспарларын, бағдарламаларын, жүргізу тәртібін және басқа да қажетті материалдарын әзірлеуге қатысу, Есеп комитеті Төрағасының және аппарат басшысының қатысуымен өткізілетін аппараттық кеңестерді ұйымдастыру бойынша ұсыныстар енгізу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный эксперт –3 единицы, категория В-5 (8-8, 8-9, 8-10)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит или архивоведение, документоведение и документационное обеспечение); право (юриспруденция или международное право); технические науки и технологии (информационные системы или вычислительная техника и программное обеспечение или радиотехника, электроника и телекоммуникации).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Законов Республики Казахстан: "О государственных секретах", "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственной службы.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Обеспечение оперативной и своевременной обработки и регистрации в системе электронного документооборота входящей, исходящей и служебной корреспонденции, прием, учет, хранение завершенных делопроизводством документов Счетного комитета и проведение работ по технической обработке дел для сдачи на государственное хранение; подготовка ежемесячных отчетов и ежеквартальной аналитической информации о результатах рассмотрения обращений граждан, участие в разработке номенклатуры дел, участие в разработке и соблюдение норм Правил документирования и управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях; подготовка информации по заданию руководства на поступающие письма и запросы, обеспечение работы ведомственного архива; подготовка проектов решений Руководителя аппарата Счетного комитета совместно со структурными подразделениями аппарата Счетного комитета; участие по поручению Руководителя аппарата Счетного комитета в подготовке совещаний Счетного комитета; информационное взаимодействие с гражданами и представителями государственных органов по вопросам, относящимся к компетенции Руководителя аппарата Счетного комитета; организация своевременного и качественного проведения торжественных, культурных массовых мероприятий и иных общественных мероприятий Счетного комитета, за исключением технического сопровождения (фото, видео, микрофоны, компьютеры), участие в разработке планов мероприятий, программ, порядков ведения и других необходимых материалов, проводимых совещаний мероприятий с участием Председателя Счетного комитета, внесение предложений по организации проводимых совещаний с участием Председателя и Руководителя аппарата Счетного комитета, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор развития государственного языка

Мемлекеттік тілді дамыту секторы Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-4 санаты (8-11)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: гуманитарлық ғылымдар (филология немесе аударма ісі); білім беру (қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы.
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі.
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі.
4. "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасында тілдерді дамыту мен қолданудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін білуі.
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, сектор жұмыскерлері арасында міндеттерді бөлу; Есеп комитетінде бірыңғай мемлекеттік тіл саясатының іске асырылуын қамтамасыз ету, Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелерінің "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын құжаттарды мемлекеттік тілде жасау бөлігінде орындауын мониторингілеу, Есеп комитетінің нормативтік, құқықтық құжаттарының редакциялануын, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпараттың аударылуын қамтамасыз ету; мемлекеттік тілді іс жүргізуге енгізу, мемлекеттік тілдің қолданылуын кеңейту, Есеп комитетінің мемлекеттік тілдегі құжат айналымына мониторинг жүргізу және уәкілетті мемлекеттік органға ақпараттың ұсынылуын қамтамасыз ету, қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалаудың "Қазтест" жүйесі бойынша диагностикалық тестілеуді жүзеге асыру, жұмыскерлерге құжаттарды мемлекеттік тілде әзірлеу бөлігінде консультативтік және практикалық көмек көрсету бойынша жұмыстарды үйлестіру және ұйымдастыру; Есеп комитетінің құрылатын жұмыс топтарына және комиссияларына, Есеп комитеті әзірлейтін құқықтық актілерді, жиынтық талдамалық материалдарды, Сектордың жасаған жұмысы туралы есептерді, Есеп комитетінің перспективалық, жылдық және тоқсандық жоспарларын, Сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік және құқықтық, әдіснамалық және ақпараттық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заведующий сектором – 1 единица, категория В-4 (8-11)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: гуманитарные науки (филология или переводческое дело); образование (казахский язык и литература, русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения)
Профессиональная компетентность
1.Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2.Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3.Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4.Знание Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан", Государственной программы развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д..
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора; обеспечение реализации единой государственной языковой политики Счетного комитета; мониторинг за выполнением структурными подразделениями Счетного комитета требований Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан", в части исполнения документов на государственном языке; обеспечение редактирования нормативных, правовых документов Счетного комитета, перевода отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета; координация и организация работ по: внедрению государственного языка в делопроизводство, расширению функционирования государственного языка, ведению мониторинга за документооборотом Счетного комитета на государственном языке и обеспечению предоставления информации в уполномоченный государственный орган, осуществлению диагностического тестирования по системе оценки уровня владения казахским языком "Казтест", оказанию консультативной и практической помощи работникам, в части разработке документов на государственном языке; участие в создаваемых рабочих группах и комиссиях Счетного комитета, подготовке правовых актов, разрабатываемых Счетным комитетом, сводных аналитических материалов, отчетов о проделанной работе Сектора, перспективного, годового и квартальных планов Счетного комитета, предложений по совершенствованию нормативной и правовой, методологической и информационной базы по вопросам, входящим в компетенцию Сектора, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас консультант – 1 бірлік, В-4 санаты (8-12)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: гуманитарлық ғылымдар (филология немесе аударма ісі); білім беру (қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы.
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі.
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі.
4. "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасында тілдерді дамыту мен қолданудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін білуі.
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінде бірыңғай мемлекеттік тіл саясатының іске асырылуын қамтамасыз ету, Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелерінің "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын құжаттарды мемлекеттік тілде жасау бөлігінде орындауын мониторингілеу; Есеп комитетінің нормативтік, құқықтық құжаттарының редакциялануын, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпараттың аударылуын қамтамасыз ету; мемлекеттік тілді іс жүргізуге енгізу, мемлекеттік тілдің қолданылуын кеңейту, Есеп комитетінің мемлекеттік тілдегі құжат айналымына мониторинг жүргізу және уәкілетті мемлекеттік органға ақпараттың ұсынылуын қамтамасыз ету, қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалаудың "Қазтест" жүйесі бойынша диагностикалық тестілеуді жүзеге асыру, жұмыскерлерге құжаттарды мемлекеттік тілде әзірлеу бөлігінде консультативтік және практикалық көмек көрсету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; Есеп комитетінің құрылатын жұмыс топтарына және комиссияларына, Есеп комитеті әзірлейтін құқықтық актілерді, жиынтық талдамалық материалдарды, Сектордың жасаған жұмысы туралы есептерді, Есеп комитетінің перспективалық, жылдық және тоқсандық жоспарларын, Сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік және құқықтық, әдіснамалық және ақпараттық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант – 1 единица, категория В-4 (8-12)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: гуманитарные науки (филология или переводческое дело); образование (казахский язык и литература, русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения).
Профессиональная компетентность
1.Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2.Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3.Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4.Знание Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан", Государственной программы развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Обеспечение реализации единой государственной языковой политики Счетного комитета; мониторинг за выполнением структурными подразделениями Счетного комитета требований Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан", в части исполнения документов на государственном языке; обеспечение редактирования нормативных, правовых документов Счетного комитета, перевода отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета; организация работ по: внедрению государственного языка в делопроизводство, расширению функционирования государственного языка, ведению мониторинга за документооборотом Счетного комитета на государственном языке и обеспечению предоставления информации в уполномоченный государственный орган, осуществлению диагностического тестирования по системе оценки уровня владения казахским языком "Казтест", оказанию консультативной и практической помощи работникам, в части разработке документов на государственном языке; участие в создаваемых рабочих группах и комиссиях Счетного комитета, подготовке правовых актов, разрабатываемых Счетным комитетом, сводных аналитических материалов, отчетов о проделанной работе Сектора, перспективного, годового и квартальных планов Счетного комитета, предложений по совершенствованию нормативной и правовой, методологической и информационной базы по вопросам, входящим в компетенцию Сектора; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас сарапшы – 1 бірлік, В-5 санаты (8-13)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: гуманитарлық ғылымдар (филология немесе аударма ісі); білім беру (қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы.
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі.
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі.
4. "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасында тілдерді дамыту мен қолданудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін білуі.
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінде бірыңғай мемлекеттік тіл саясатының іске асырылуын қамтамасыз ету; Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелерінің "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын құжаттарды мемлекеттік тілде жасау бөлігінде орындауын мониторингілеу; Есеп комитетінің жұмыскерлері мемлекеттік тілде дайындаған келісімдердің; шарттардың; шығыс хаттардың; қызметтік жазбалардың; Интернет-ресурсқа және Интранет-порталға орналастырылатын материалдардың жобаларын редакциялауды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпараттың аударылуын қамтамасыз ету; мемлекеттік тілді іс жүргізуге енгізу, мемлекеттік тілдің қолданылуын кеңейту, Есеп комитетінің мемлекеттік тілдегі құжат айналымына мониторинг жүргізу және уәкілетті мемлекеттік органға ақпараттың ұсынылуын қамтамасыз ету, қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалаудың "Қазтест" жүйесі бойынша диагностикалық тестілеуді жүзеге асыру, жұмыскерлерге құжаттарды мемлекеттік тілде әзірлеу бөлігінде консультативтік және практикалық көмек көрсету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; Есеп комитеті әзірлейтін құқықтық актілерді, жиынтық талдамалық материалдарды, Сектордың жасаған жұмысы туралы есептерді, Сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік және құқықтық, әдіснамалық және ақпараттық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный эксперт– 1 единица, категория В-5 (8-13)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: гуманитарные науки (филология или переводческое дело); образование (казахский язык и литература, русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения)
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов.
4. Знание Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан", Государственной программы развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета.
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Обеспечение реализации единой государственной языковой политики Счетного комитета; мониторинг за выполнением структурными подразделениями Счетного комитета требований Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан", в части исполнения документов на государственном языке; обеспечение редактирования проектов: соглашений; договоров; исходящих писем; служебных записок; материалов, размещаемых в Интернет-ресурс и Интранет-портал, подготовленных работниками Счетного комитета на государственном языке; перевода отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета; организация работ по: внедрению государственного языка в делопроизводство, расширению функционирования государственного языка, ведению мониторинга за документооборотом Счетного комитета на государственном языке и обеспечению предоставления информации в уполномоченный государственный орган, осуществлению диагностического тестирования по системе оценки уровня владения казахским языком "Казтест", оказанию консультативной и практической помощи работникам, в части разработке документов на государственном языке; участие в подготовке правовых актов, разрабатываемых Счетным комитетом, сводных аналитических материалов, отчетов о проделанной работе Сектора, перспективного, годового и квартальных планов Счетного комитета, предложений по совершенствованию нормативной и правовой, методологической и информационной базы по вопросам, входящим в компетенцию Сектора; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор финансов и материального обеспечения

Қаржы және материалдық қамтамасыз ету секторы Сектор меңгерушісі – бас бухгалтер – 1 бірлік, В-4 санаты (9-1)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы және қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes, 1С бухгалтерия, "Қазынашылық-клиент", "Бюджет процесін мониторингілеу" және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер;
7. Мүмкіндігінше ҚСХҚЕС-ке сәйкес аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, сектор жұмыскерлері арасында міндеттерді бөлу; сектордың жұмысын ҚСХҚЕС-ке сәйкес бухгалтерлік есептің жүргізілуіне жалпы басшылық жасау бойынша үйлестіру, қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджет қаражатының толық игерілуін қамтамасыз ету, мемлекеттік сатып алу жоспарының жасалуына және орындалуына бақылау жасау; өнім берушілермен есеп айырысуды мақсатына сай және уақтылы жүргізудің қамтамасыз етілуін; Қазынашылық комитеті органдарында азаматтық-құқықтық мәмілелерді уақтылы тіркеудің қамтамасыз етілуін; кассалық операциялардың жүргізілуін; жалақының, іссапар шығыстарының, салықтар және бюджетке төленетін төлемдердің есептелуін және төленуін; активтер мен запастардың қозғалысына және сақталуына есептің жүргізілуін; активтерге, запастарға, ақша қаражатына түгендеудің жүргізілуін бақылау; Есеп комитетінің тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімін жасау; бас кітапты жасау; есеп беретін тұлғалармен есеп айырысулардың есебін жүргізу; қаржыландыру жоспарының (баланс) орындалуы туралы есепті жасау; өз қызметінің саласындағы жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды дайындауға қатысу, бекітілген штаттық орналастыру шегінде Есеп комитетінің штат кестесін жасау. Ведомстволық бағынысты ұйым "Қаржылық бұзушылықтарды зерттеу жөніндегі орталық" РМК-нің даму жоспарының жобасын және оған енгізілетін түзетулерді қарау және бекітуге ұсыну, даму жоспарларының іске асырылуын мониторингілеу және бағалау жұмыстарын үйлестіру. Есеп комитетінің есептік деректерін (Бюджет процесін мониторингілеу, Қаржыландыру жоспары, Мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесі, 1С Бухгалтерия, "Қазынашылық-клиент", Есептілікті тапсырудың бірыңғай жүйесі, "Е-Қаржымині" ИААЖ-ның "Қаржылық және бюджеттік есептілікті жинау мен шоғырландыру" кіші жүйесі) электрондық өңдеу бағдарламаларын ақпаратпен қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды жүзеге асыру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заведующий сектором – главный бухгалтер –1 единица, категория В-4 (9-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит)
Профессиональная компетентность
1.Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2.Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в финансовой сфере;
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes, 1С бухгалтерия, "Казначейство-Клиент", "Мониторинг бюджетного процесса" и др.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
7. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету в соответствии с МСФООС.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора; координация работы сектора по общему руководству за ведением бухгалтерского учета в соответствии с МСФООС, обеспечение полного освоения бюджетных средств в соответствии с планом финансирования, контроль за составлением и исполнением плана государственных закупок; за обеспечением целевого и своевременного проведения расчетов с поставщиками; обеспечением своевременной регистрации гражданско-правовых сделок в органах Комитета казначейства; за ведением кассовых операций; начислением и выплатой заработной платы, командировочных расходов, налогов и платежей в бюджет; ведением учета за движением и сохранностью активов и запасов; за проведением инвентаризации активов, запасов, денежных средств; составление бюджетной заявки Счетного комитета на соответствующий финансовый год; составление главной книги; учет расчетов с подотчетными лицами; составление отчета об исполнении плана финансирования (баланс); участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов в сфере своей деятельности, составление штатного расписания Счетного Комитета в пределах утвержденной штатной расстановки. Координация работы за рассмотрением и представлением на утверждение проекта плана развития и корректировок к нему, отчета по исполнению плана развития, мониторинг и оценка реализации планов развития подведомственной организации РГП "Центр исследований финансовых нарушений". Осуществление работы по обеспечению информацией программ электронной обработки учетных данных Счетного комитета (Мониторинг бюджетного процесса, План финансирования, Информационная система государственного планирования, 1С Бухгалтерия, "Казначейство-Клиент", Единая система сдачи отчетности, Подсистема "Сбор и консолидация финансовой и бюджетной отчетности" ИАИС "Е-Минфин"); осуществление иных функций в пределах своей компетенции

Бас консультант – 1 бірлік, В-4 санаты (9-2)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит)
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы және қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes, 1С бухгалтерия, "Қазынашылық-клиент", "Бюджет процесін мониторингілеу" және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер;
7. Мүмкіндігінше ҚСХҚЕС-ке сәйкес аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Алдағы үшжылдық кезеңге арналған бюджеттік өтінімді жасау, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын бюджеттік өтінімге және қаржыландыру жоспарларына сәйкес келуі бөлігінде әзірлеуге қатысу, қаржыландырудың жеке жоспарларын жасау, Бухгалтерлік есеп жүргізудің белгіленген қағидалары негізінде бухгалтерлік есеп жүргізу, жалақы, зейнетақы жарналары, салықтар және бюджетке төленетін төлемдер бойынша есеп айырысуларды жүзеге асыру, салық есептілігін және статистикалық есептілікті жасау, Қазынашылық органдарында азаматтық-құқықтық мәмілелердің уақтылы тіркелуін жүзеге асыру, өнім берушілермен есеп айырысуларды мақсатқа сай және уақтылы жүргізу бойынша төлем құжаттарын қалыптастыру, республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуын (бюджет қаражатының игерілуін) мониторингілеу нәтижелері туралы есеп бойынша жедел ақпаратты жасау және ұсыну, қаржыландыру жоспарына сәйкес бөлінген бюджет қаражатын игеру бойынша жұмыстар жүргізу, қаржылық есептілікті (бухгалтерлік балансты) жасау кезінде қатысу. Ведомстволық бағынысты ұйым "Қаржылық бұзушылықтарды зерттеу жөніндегі орталық" РМК-нің даму жоспарының жобасын және оған енгізілетін түзетулерді қарау және бекітуге ұсыну, даму жоспарларының іске асырылуын мониторингілеу және бағалау. Есеп комитетінің есептік деректерін (Бюджет процесін мониторингілеу, Қаржыландыру жоспары, Мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесі, 1С Бухгалтерия, "Қазынашылық-клиент", Есептілікті тапсырудың бірыңғай жүйесі, "Е-Қаржымині" ИААЖ-ның "Қаржылық және бюджеттік есептілікті жинау мен шоғырландыру" кіші жүйесі) электрондық өңдеу бағдарламаларын ақпаратпен қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды жүзеге асыру. Есеп комитетінің есептік деректерін (Мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесі, "Қазынашылық-клиент", Есептілікті тапсырудың бірыңғай жүйесі, Архитектуралық портал) электрондық өңдеу бағдарламаларын ақпаратпен қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды жүзеге асыру. Есеп комитетінің бюджеттік өтінімін әзірлеуге қатысу, бюджеттік өтінімге жалақы бойынша есеп-қисаптарды жасау, Есеп комитетінің кассалық операцияларының есебін жүргізу; есеп беретін тұлғалармен есеп айырысулардың жүргізу, өз қызметінің саласы бойынша талдамалық материалдарды дайындау, ҚСХҚЕС-ке және басқа да нормативтік-құқықтық құжаттарға сәйкес Бухгалтерлік есеп жүргізудің белгіленген қағидалары негізінде бухгалтерлік есеп жүргізу, кассирдің міндеттерін орындау, бекітілген Кассалық операцияларды жүргізу қағидаларына сәйкес кассалық операциялардың есебін жүргізу, қаражаттың қозғалысы және шоттардағы қалдықтар бойынша талдамалық есепті жүргізу, негізгі құралдардың және материалдық емес активтердің есебін жүргізу, түгендеу жүргізу, дұрыс құжаттамалық ресімделуін және есепке алу тіркелімдерінде уақтылы көрсетілуін қамтамасыз ете отырып, запастардың түсуінің, ауыстырылуының және жұмсалуының жүйелі есебін жүргізу, өнім берушілермен, іссапар шығыстары бойынша есеп айырысуларды мақсатына сай және уақтылы жүргізу, статистикалық есептілікті жасау. Белгіленген лимиттерге сай көліктік қызмет көрсету үшін қызметтік және арнайы автомобильдердің тиесілілік нормативтерінің сақталуы бойынша жұмыстар жүргізу. Өз қызметінің саласындағы жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды дайындауға қатысу және өзінің құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант – 1 единица, категория В-4 (9-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в финансовой сфере;
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes, 1С бухгалтерия, "Казначейство-Клиент", "Мониторинг бюджетного процесса" и др.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
7. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету в соответствии с МСФООС.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Составление бюджетной заявки на предстоящий трехлетний период, участие в разработке годового плана государственных закупок товаров, работ и услуг в части соответствия бюджетной заявке и планам финансирования, составление индивидуальных планов финансирования, ведение бухгалтерского учета на основе установленных Правил ведения бухгалтерского учета, осуществление расчетов по заработной плате, пенсионным взносам, налогам и платежам в бюджет, составление налоговой и статистической отчетности, своевременной регистрации гражданско-правовых сделок в органах Казначейства, формирование платежных документов по целевому и своевременному проведению расчетов с поставщиками, составление и представление оперативной информации по отчету о результатах мониторинга реализации бюджетных программ (освоении бюджетных средств) по республиканским бюджетным программам, ведение работы по освоению выделенных бюджетных средств в соответствии с планом финансирования, принимать участие при составлении финансовой отчетности (бухгалтерского баланса). Рассмотрение и представление на утверждение проекта плана развития и корректировок к нему, отчета по исполнению плана развития, мониторинг и оценка реализации планов развития подведомственной организации РГП "Центр исследований финансовых нарушений". Осуществление работы по обеспечению информацией программ электронной обработки учетных данных Счетного комитета (Мониторинг бюджетного процесса, План финансирования, Информационная система государственного планирования, 1С Бухгалтерия, "Казначейство-Клиент" Единая система сдачи отчетности, Подсистема "Сбор и консолидация финансовой и бюджетной отчетности" ИАИС "Е-Минфин"). Осуществление работы по обеспечению информацией программ электронной обработки учетных данных Счетного комитета (Информационная система государственного планирования, "Казначейство-Клиент", Единая система сдачи отчетности, Архитектурный портал). Участие в разработке бюджетной заявки Счетного комитета, составление расчетов к бюджетной заявке по заработной плате, учет кассовых операций Счетного комитета; расчетов с подотчетными лицами, подготовка аналитических материалов по сфере своей деятельности, ведение бухгалтерского учета на основе установленных Правил ведения бухгалтерского учета в соответствии с МСФООС и другими нормативно-правовыми документами, исполнение обязанностей кассира, вести учет кассовых операций в соответствии с утвержденными Правилами ведения кассовых операций, ведение аналитического учета по движению средств и остаткам по счетам, ведение учета основных средств и нематериальных активов, проведение инвентаризации, ведение систематического учета поступления, перемещения и расходования запасов, обеспечивая правильное документальное оформление и своевременное отражение в регистрах учета, осуществление целевого и своевременного проведения расчетов с поставщиками, по командировочным расходам, составление статистической отчетности. Проведение работы по соблюдению норм положенности за пользование телефонной связью, служебных и специальных автомобилей для транспортного обслуживания, согласно установленных лимитов. Участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов в сфере своей деятельности и осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас консультант – 1 бірлік, В-4 санаты (9-3)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, ішкі негізгі бағдарламалық құжаттарды білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы және қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да білімдер;
7. Мүмкіндігінше ҚСХҚЕС-ке сәйкес аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің бюджеттік өтінімін әзірлеуге қатысу, бюджеттік өтінімге материалдық-техникалық қамтамасыз ету бөлігінде есеп-қисаптарды жасау, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын әзірлеу, Есеп комитетін материалдық-техникалық қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды жүзеге асыру, әкімшілік-шаруашылық мәселелерді шешу, Есеп комитетінің құрылымдық бөлімшелерімен бірлесіп баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен, бір көзден алу тәсілімен, "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының нормаларын қолданбайтын тәсілмен, аукцион тәсілімен және конкурс тәсілімен тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүзеге асыру, мемлекеттік сатып алу жоспарына және қаржыландыру жоспарына сәйкес өткізілген мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша өнім берушілермен мемлекеттік сатып алу туралы шарттар жасасу, Қазынашылық органдарында азаматтық-құқықтық мәмілелердің уақтылы тіркелуін жүзеге асыру, шарт жасасудан жалтарған әлеуетті өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы талаппен сотқа жүгіну, мемлекеттік сатып алу шарттарының орындалуына бақылауды жүзеге асыру, мемлекеттік сатып алу шарттары бойынша міндеттемелер орындалмаған және тиісінше орындалмаған кезде ықпал ету шараларын қолдану бойынша жұмыстарды жүргізу, өзінің қызметіне қатысты мемлекеттік сатып алу шарттарының талаптарына сәйкес техникалық өзіндік ерекшеліктерге өнім берушілерден алынатын тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің және жұмыстардың сәйкес келуіне бақылауды жүзеге асыру, Есеп комитетінің аппаратын орналастыру үшін алаңдар нормаларының және телефон байланысын пайдалануға тиесілілік нормаларының сақталуы бойынша жұмыстар жүргізу, белгіленген лимиттерге сай көліктік қызмет көрсету үшін қызметтік және арнайы автомобильдердің тиесілілік нормативтерінің сақталуы бойынша жұмыстар жүргізу.

Главный консультант – 1 единица, категория В-4 (9-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, внутренних основных программных документов;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в финансовой сфере;
5. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6. Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
7. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету в соответствии с МСФООС.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Участие в разработке бюджетной заявки Счетного комитета, составлять расчеты к бюджетной заявке в части материально-технического обеспечения, разрабатывать годовой план государственных закупок товаров, работ и услуг, осуществление работы по материально-техническому обеспечению Счетного комитета, решение административно-хозяйственных вопросов, осуществление процедур государственных закупок товаров, работ и услуг способом запроса ценовых предложений, способом из одного источника, способом без применения норм Закона Республики Казахстан "О государственных закупках", способом аукциона и способом конкурса совместно со структурными подразделениями Счетного комитета, заключение договоров о государственных закупках с поставщиками по результатам проведенных государственных закупок в соответствии с планом государственных закупок и планом финансирования, осуществление своевременной регистрации гражданско-правовых сделок в органах Казначейства, обращение в суд с иском о признании потенциального поставщика, уклонившегося от заключения договора, недобросовестным участником государственных закупок, осуществление контроля за исполнением договоров государственных закупок, ведение работы по применению мер воздействия при неисполнении и ненадлежащем исполнении обязательств по договорам государственных закупок, осуществление контроля соответствия поступающих от поставщиков товаров, услуг и работ технической спецификации в соответствии с условиями договоров государственных закупок, касающихся его деятельности, проведение работы по соблюдению норм площадей для размещения аппарата Счетного Комитета и норм положенности за пользование телефонной связью, служебных и специальных автомобилей для транспортного обслуживания, согласно установленных лимитов.
Сектор управления персоналом

Персоналды басқару секторы Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-4 санаты (10-1)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит немесе еңбекті ұйымдастыру және нормалау); құқық (құқықтану)
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, мемлекеттік қызмет жөніндегі заңнаманы, "Мемлекеттік құпиялар туралы" Заңды білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes бағдарламаларымен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, сектор жұмыскерлері арасында міндеттерді бөлу; тәртіптік, аттестаттау, конкурстық және кадр мәселелері жөніндегі өзге де комиссиялардың қызметін ұйымдастыру; аттестаттауды және конкурстық іріктеуді жүргізу, мемлекеттік қызметшілерді қызметі бойынша ілгерілету, мемлекеттік қызметшілерді тәртіптік жауаптылыққа тарту, мемлекеттік қызметшілерді жұмыстан шығару; кадрларды іріктеуді ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты құжаттарды ресімдеу; мемлекеттік қызметте болуға байланысты шектеулердің сақталуын қамтамасыз ету; мемлекеттік қызметшілердің тағылымдамасын, тәлімгерлігін, қызметін бағалауды, оқуын, қайта даярлығын (қайта мамандануын) және біліктілігін арттыруды ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілерді көтермелеу түрлерін және оларды қолдану тәртібін әзірлеу; мемлекеттік қызметшілердің дербес деректерін, бағалау, аттестаттау және оқудан өту нәтижелері туралы мәліметтерді есепке алуды және Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заведующий сектором – 1 единица, категория В-4 (10-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит или организация и нормирование труда); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1.Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2.Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3.Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4.Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, Трудового кодекса Республики Казахстан, законодательства о государственной службе, Закона "О государственных секретах".
5.Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6.Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора; организация деятельности дисциплинарной, аттестационной, конкурсной и иных комиссий по кадровым вопросам; обеспечение соблюдения процедур проведения аттестации и конкурсного отбора, продвижения по службе государственных служащих, привлечения государственных служащих к дисциплинарной ответственности, увольнения государственных служащих; организация отбора кадров, оформление документов, связанных с прохождением государственными служащими государственной службы; обеспечение соблюдения ограничений, связанных с пребыванием на государственной службе; организация стажировок, наставничества, оценки деятельности, обучения, переподготовки (переквалификации) и повышения квалификации государственных служащих, разработка видов поощрений государственных служащих и порядка их применения; осуществление учета персональных данных государственных служащих, сведений о результатах оценки, аттестации и прохождения обучения и иных полномочий, установленных законодательством Республики Казахстан; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас консультант– 2 бірлік, В-4 санаты (10-2, 10-3)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит немесе еңбекті ұйымдастыру және нормалау); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін білуі;
5. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы
Функционалдық міндеттері
Тәртіптік, аттестаттау, конкурстық және кадр мәселелері жөніндегі өзге де комиссиялардың қызметін ұйымдастыруды; аттестаттауды және конкурстық іріктеуді жүргізу рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету; мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты құжаттарды ресімдеу, мемлекеттік қызметшілердің тағылымдамасын, қызметін бағалауды, оқуын, қайта даярлығын (қайта мамандануын) және біліктілігін арттыруды ұйымдастыру; мемлекеттік қызметшілердің дербес деректерін, бағалау, аттестаттау және оқудан өту нәтижелері туралы мәліметтердің есепке алынуын жүзеге асыру; персоналды басқарудың нысандары мен әдістерін жетілдіру мәселелері бойынша нормативтік құжаттардың жобаларын әзірлеу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант– 2 единицы, категория В-4 (10-2, 10-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит или организация и нормирование труда); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1.Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2.Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3.Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства и документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4.Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственной службы, Трудового кодекса Республики Казахстан.
5.Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
6.Другие знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
Согласно типовым квалификационным требованиям.
Функциональные обязанности
Обеспечение организации деятельности дисциплинарной, аттестационной, конкурсной и иных комиссий по кадровым вопросам; соблюдения процедур проведения аттестации и конкурсного отбора; оформление документов, связанных с прохождением государственными служащими государственной службы, организация стажировки, оценки деятельности, обучения, переподготовки (переквалификации) и повышения квалификации государственных служащих; осуществление учета персональных данных государственных служащих, сведений о результатах оценки, аттестации и прохождения обучения; разработка проектов нормативных документов по вопросам совершенствования форм и методов управления персоналом; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.