"Алматы қаласы Кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы" мен "Алматы қаласы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемелерін қайта ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 4 ақпандағы № 1/90 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
1) Осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
2) осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес өткізу актісі.
2. Осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес Алматы қаласы әкімдігінің кейбір қаулылары жойылсын.
3. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Мекеме) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) Мекемені Алматы қаласының әділет органдарында тіркеуді;
2) осы қаулыны интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары А. Мәдиевке жүктелсін.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
Алматы қаласы әкімдігінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 1/90 қаулысына
1 қосымша
"Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық
мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Алматы қаласының аумағында кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму, агроөнеркәсіптік кешен және ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздік салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, Алматы қаласы әкімдігінің қаулыларына, Алматы қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге және осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі коммуналдық мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлғасы болып табылады, мемлекеттік тілде өзінің атауы жазылған мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

О некоторых вопросах реорганизации коммунальных государственных учреждений "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города Алматы" и "Управление cельского хозяйства и ветеринарии города Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 4 февраля 2019 года № 1/90.
В соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) положение о коммунальном государственном учреждении "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы", согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) передаточный акт, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Отменить некоторые постановления акимата города Алматы, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
3. Коммунальному государственному учреждению "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" (далее - Учреждение) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) регистрацию Учреждения в органах юстиции города Алматы;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы А. Мадиева.
Аким города Алматы Б. Байбек
Приложение 1
к постановлению акимата
города Алматы
от 4 февраля 2019 года № 1/90
Положение о коммунальном государственном учреждении "Управление
предпринимательства и инвестиций города Алматы"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах предпринимательства, индустриально-инновационного развития, агропромышленного комплекса и ветеринарно-санитарной безопасности на территории города Алматы.
2. Коммунальное государственное учреждение "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлениями акимата города Алматы, решениями и распоряжениями акима города Алматы, иными нормативными правовыми актами и настоящим положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" является юридическим лицом в организационно-правовой форме коммунального государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамамен белгіленген тәртіпте Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мекенжайы: 050040, Алматы қаласы, Бостандық ауданы, Байзақов көшесі, 303.
9. Толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
орыс тілінде: Коммунальное государственное учреждение "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы".
10. Осы Ереже "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Басқарманың қызметтері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда мұндай қызметтен түскен табыстар мемлекеттік бюджет кірісіне жіберіледі.
2. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы"
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы, мақсаттары, негізгі
міндеттері, функциялары мен құқықтары
13. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы – кәсіпкерлік бастаманы іске асыру және инвестицияларды тарту үшін жайлы және қауіпсіз бизнес-орта құру.

4. Коммунальное государственное учреждение "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы": 050040, город Алматы, Бостандыкский район, ул. Байзакова, 303.
9. Полное наименование:
на государственном языке: "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
на русском языке: Коммунальное государственное учреждение "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы".
11. Финансирование деятельности Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" осуществляется из республиканского и местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если Коммунальному государственному учреждению "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цели, основные задачи, функции, права и обязанности коммунального
государственного учреждения "Управление предпринимательства
и инвестиций города Алматы"
13. Миссия Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" - создание комфортной и безопасной бизнес-среды для реализации предпринимательской инициативы и привлечения инвестиций.

14. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мақсаты – ШОБ үлесін көбейту, инвестицияларды тарту және экономиканың салаларын әртараптандандыру есебінен экономиканың тұрақтылығы мен бәсекеге қабілеттілігін арттыру.
15. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің міндеттері:
1) кәсіпкерлік қызметті дамытуды қолдау;
2) инвестициялық ахуалды жақсарту – әкімшілік кедергілерді төмендету, ақпаратқа қолжетімділікті ұсыну, бизнес үшін қаржылық ресурстарға қолжетімділікті арттыру, инвесторлардың құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету, уәкілетті органдар қызметінің айқындылығы үшін цифрлық технологияларды енгізу жөніндегі шараларды іске асыру;
3) кәсіпкерлік инфрақұрылымын (Индустриялық аймақ, "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағы (бұдан әрі – "АТП" АЭА), технопарктер, коворкинг орталықтары) дамыту;
4) жоғары технологиялық және экспортқа бағытталған жобаларға инвестициялар тарту;
5) экономика салаларын әртараптандыру және нарықтың сыйымдылығын, оның ішінде туризмді дамыту есебінен арттыру;
6) халықтың әлеуметтік тобы үшін ішкі нарықтың қол жетімділігін қамтамасыз ету және әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларымен молықтыру;
7) эпизоотиялық және санитариялық-ветеринариялық саулыққа және жануардан алынатын өнімнің қауіпсіздігіне қол жеткізу;
8) гендерлік теңдікті қамтамасыз ету және нығайту.
16. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленді:
1) "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі құзыретінің шегінде мемлекеттік және өңірлік бағдарламаларды іске асыру және орындау;
2) "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі құзыретінің шегінде мемлекеттік және өңірлік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде мемлекеттік қолдау шараларын жүзеге асыру;
3) "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі құзыретіне жататын әлеуметтік-экономикалық көрсеткіштердің мониторингін жүргізу;
4) қолданыстағы кәсіпкерлік инфрақұрылымды дамытуда көмек көрсету және Алматы қаласының Индустриалды аймағы, "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағы (бұдан әрі – "АТП" АЭА), коворкинг орталықтары, технопарктер, бизнес-инкубаторлар, акселераторлар және т.б. секілді жаңа инфрақұрылым құру бойынша ұсыныстар енгізу;
5) арнайы аймақтар аумағында инвестициялық жобалардың уақтылы іске қосылуын бақылауды жүзеге асыру;

14. Цель Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" - повышение устойчивости и конкурентоспособности экономики за счет увеличения доли МСБ, привлечения инвестиций и диверсификации отраслей экономики.
15. Задачи Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы":
1) поддержка развития предпринимательской деятельности;
2) реализация мер по улучшению инвестиционного климата – снижение административных барьеров, предоставление доступа к информации, повышение доступности финансовых ресурсов для бизнеса, обеспечение защиты прав инвесторов, внедрение цифровых технологий для прозрачности деятельности уполномоченных органов;
3) развитие инфраструктуры предпринимательства (Индустриальной зоны, Специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий" (далее-СЭЗ "ПИТ"), технопарков, коворкинг центров);
4) привлечение инвестиций в высокотехнологичные и экспортоориентированные проекты;
5) диверсификация отраслей экономики и повышение емкости рынка, в т.ч. за счет развития туризма;
6) обеспечение доступа и насыщение внутреннего рынка социально-значимыми продовольственными товарами для социальных слоев населения;
7) достижение эпизоотического и санитарно- ветеринарного благополучия и пищевой безопасности продукции животного происхождения.
8) обеспечение и укрепление гендерного равенства.
16. Функции Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" определены в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
1) реализация и исполнение государственных и региональных программ, в пределах компетенции Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы";
2) осуществление мер государственной поддержки в рамках реализации государственных и региональных программ, в пределах компетенции Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы";
3) проведение мониторинга социально-экономических показателей, входящих в компетенцию Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" ;
4) оказание содействия в развитии существующей и внесение предложений по созданию новой инфраструктуры предпринимательства, такой как: Индустриальная зона, СЭЗ "ПИТ" города Алматы, коворкинг центры, технопарки, бизнес-инкубаторы, акселераторы и пр..;
5) осуществление контроля за своевременным запуском инвестиционных проектов на территории специальных зон;

6) шығарылатын өнім түрлерін кеңейту бойынша кәсіпорындарға қолдау көрсету және Алматы қаласының Кәсіпкерлікті қолдау картасының шеңберінде өндірістің жаңа түрлерін игеру;
7) Алматы қаласының жергілікті қамтуын бақылау жөніндегі комиссияның жұмысын ұйымдастыру;
8) "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі құзыретіне жататын бағыттар бойынша жобалық басқаруды іске асыруға қатысу;
9) Алматы қаласының инвестициялық тартымдылығын және экспорттық әлеуетін арттыруға бағытталған инвестициялық саясатты қалыптастыру;
10) "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі құзыретінің шегінде сыртқы экономикалық қызмет және халықаралық байланыстарды дамыту саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету;
11) әлеуетті инвесторлар үшін инвестицияларды қажет ететін жобаларды анықтау және тиісті құжаттардың дайындалуын қамтамасыз ету;
12) инвесторларды қаланың инвестициялық мүмкіндіктері және ұсыныстары туралы, оның ішінде, интернет-ресурстар, БАҚ, тарату материалдары және т.б. арқылы ақпаратпен қамтамасыз ету;
13) бизнес-көшіп келушілерді шақыруды ресімдеу үшін қолдаухат беру;
14) ұлттық қауіпсіздік органдарын хабардар ете отырып, бизнес-көшіп келушілерге уақытша тұруға берілген рұқсаттардың қолданылу мерзімдерін ұзартуға немесе қысқартуға қолдаухат беру;
15) комиссия құру және оның жұмысына, сондай-ақ Алматы қаласы әкімдігінің жанындағы кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі Іскерлік және Сараптау кеңестерінің жұмысын ұйымдастыруға қатысу;
16) құзыреті шегінде меншік түріне қарамай сауда, оның ішінде, көтерме-бөлшек сауда, қоғамдық тамақтандыру, стационарлық және көшпелі сауда, нарықтардың қызметі, қызмет көрсету саласы мен тұрмыстық қызмет көрсету саласында бірыңғай мемлекеттік саясат жүргізу;
17) әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының бөлшек сауда бағаларының шекті мәндерін және олардың рұқсат етілген шекті бөлшек сауда бағаларын бекіту бойынша функцияларды жүзеге асыру;
17-2) Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына қойылған сауда үстемесі мөлшерінің сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
17-3) Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген сыйақы мөлшерінің сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
18) ауыл шаруашылығы өндірушілерінің тұтыну нарықтарына қол жеткізуі және азық-түлік тауарларын өткізушілердің бәсекелестік ортасын кеңейту үшін (жәрмеңкелер, көрмелер және т.б.) қолайлы жағдайлар жасау;

6) оказание поддержки предприятиям по расширению ассортимента выпускаемой продукции и освоения новых видов производств в рамках Карты поддержки предпринимательства города Алматы;
7) организация работы комиссии по контролю местного содержания города Алматы;
8) участие в реализации проектного управления по направлениям входящим в компетенцию Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы";
9) формирование инвестиционной политики, направленной на повышение инвестиционной привлекательности и экспортного потенциала Алматы;
10) обеспечение реализации государственной политики в области внешнеэкономической деятельности и развития международных связей, в пределах компетенции Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы";
11) определение требующих инвестиций проектов для потенциальных инвесторов и обеспечение подготовки соответствующих документов;
12) обеспечение инвесторов информацией об инвестиционных возможностях и предложениях города в том числе, через интернет -ресурсы, СМИ, раздаточные материалы и др.
13) предоставление ходатайства для оформления приглашения бизнес-иммигрантов;
14) с уведомлением органов национальной безопасности выдача ходатайства на продление или сокращение срока действия разрешений на временное проживание бизнес-иммигрантам" ;
15) участие в создании и работе комиссий, а также организации работы Делового и Экспертного советов по вопросам предпринимательства при акимате города Алматы;
16) проведение единой государственной политики в области торговли, в том числе: оптово-розничной, общественного питания, стационарной и выездной торговли, деятельности рынков, сферы услуг и бытового обслуживания независимо от форм собственности в пределах компетенции;
17) осуществление функций по утверждению пороговых значений розничных цен на социально значимые продовольственные товары и предельно допустимых розничных цен на них;
17-2) осуществление государственного контроля за соблюдением размера торговой надбавки на социально значимые продовольственные товары, установленного законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности;
17-3) осуществление государственного контроля за соблюдением размера вознаграждения, установленного законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности.
18) создание благоприятных условий для доступа сельхозпроизводителей на потребительский рынок и расширение конкурентной среды реализаторов продовольственных товаров) (ярмарки, выставки и пр.);

19) көшпелі сауда үшін арнайы бөлінген орындарды белгілеу;
20) азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру және пайдалану үшін мамандандырылған ұйымдардан қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру;
21) азық-түлік қауіпсіздігінің, агроөнеркәсіптік кешен өнімдерінің бағалары мен нарықтарының жағдайына мониторинг жүргізу;
22) кәсіпкерлікті және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту бойынша органдармен, ұйымдармен Меморандумдар (келісімдер) әзірлеу және жасасу;
23) белгіленген тәртіпте Алматы қаласының Азаматтық қорғанысы Сауда қызметінің жұмысын, Алматы қаласының Азаматтық қорғанысы Сауда қызметі туралы Ережесімен белгіленген негізгі міндеттері мен функцияларын ұйымдастырады;
24) берілген өкілеттіктер шеңберінде мемлекеттік бақылау және қадағалау, рұқсаттар мен хабарламалар туралы заңнаманы іске асыру, сондай-ақ мемлекеттік бақылау және қадағалау, лицензиялау және хабарламалар мәселелері бойынша өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік бақылау және қадағалау, рұқсаттар мен хабарламалар саласындағы уәкілетті органымен және өзге де орталық және жергілікті атқарушы органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
25) қызметтің жекелеген түрлеріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымшалар беруге ұсынылатын өтініштерді қабылдау және қарау, сондай-ақ "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің өкілеттілігіне сәйкес қызметтің кейбір түрлерінің басталуы немесе тоқтатылуы туралы хабарламаларды қабылдау;
26) Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодекске сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша өндірісті жүзеге асыру;
27) акционерлік қоғам (жауапкершілігі шектеулі серіктестік) тапқан таза табысты бөлу және акционерлік қоғамның (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің) дивидендтерді (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің таза табысының бөлігін) акционерлік қоғамның мемлекетке тиесілі акцияларына (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жарғылық капиталына қатысу үлесін) жалғыз акционер (қатысушы) шешім қабылдаған күннен бастап, он күн ішінде аударуы туралы уақытында шешім қабылдау;
28) акционерлердің (қатысушылардың) жылдық жалпы жиналысын өткізу кезінде акционерлік қоғамның (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің) таза табысының бір бөлігін жергілікті атқарушы орган белгілеген мөлшерде дивидендтерді (табысты) төлеуге жіберу үшін шаралар қабылдау;
29) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың, акционерлік қоғамдардың және мемлекеттің қатысуы бар жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің қызметін етуіне және оларды басқару тиімділігіне мониторингті ұйымдастыру және жүргізу;

19) определение специально отведенных мест для выездной торговли;
20) осуществление закупа услуг у специализированных организаций для формирования и использования региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров;
21) проведение мониторинга состояния продовольственной безопасности, цен и рынков продукции агропромышленного комплекса;
22) разработка и заключение Меморандумов (соглашений) с органами, организациями по развитию предпринимательства и агропромышленного комплекса;
23) в установленном порядке организует деятельность Службы торговли гражданской защиты города Алматы, основные задачи и функции которой определены Положением о Службе торговли гражданской защиты города Алматы;
24) реализация законодательства о государственном контроле и надзоре, разрешениях и уведомлениях в рамках предоставленных полномочий, а также взаимодействие с уполномоченным органом в сфере государственного контроля и надзора, разрешений и уведомлений Республики Казахстан и иными центральными и местными исполнительными органами в пределах своей компетенции по вопросам государственного контроля и надзора лицензирования и уведомления;
25) прием и рассмотрение заявлений на выдачу лицензий и (или) приложений к лицензии на отдельные виды деятельности, а также прием уведомлений о начале или прекращении некоторых видов деятельности в соответствии с полномочиями Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы";
26) в соответствии с Кодексом об административных правонарушениях осуществление производства по делам об административных правонарушениях;
27) принятие решения о распределении полученного акционерным обществом (товариществом с ограниченной ответственностью) чистого дохода и перечисление акционерным обществом (товариществом с ограниченной ответственностью) дивидендов (части чистого дохода товарищества с ограниченной ответственностью) на принадлежащие государству акции акционерного общества (доли участия в уставном капитале товарищества с ограниченной ответственностью) в течение десяти дней с даты принятия решения единственного акционера (участника);
28) при проведении годовых общих собраний акционеров (участников) принятие мер для направления части чистого дохода акционерного общества (товарищества с ограниченной ответственностью) на выплату дивидендов (дохода) в размерах, установленных местным исполнительным органом;
29) организация и проведение мониторинга функционирования и эффективности управления коммунальными государственными предприятиями, акционерными обществами и товариществами с ограниченной ответственностью с участием государства;

30) жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың құрылтайшысы болады;
31) жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша акционерлік қоғамдар орналастыратын акциялардың төлемін және Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес ақша, сондай-ақ коммуналдық мүлікті, оның ішінде акционерлік қоғамдардың акцияларын, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталына қатысу үлесін салу жолымен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жарғылық капиталына қатысу үлестерін салуды жүзеге асырады;
32) жергілікті атқарушы органның атынан акционерлік қоғамды (жауапкершілігі шектеулі серіктестікті) басқаруда мемлекеттің акционер (қатысушы) ретінде қатысу құқығын жүзеге асыру;
33) акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) акционерлерінің (қатысушыларының) жалпы жиналысына, акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) директорлар кеңесіне (байқау кеңесіне) сайлау үшін кандидатуралар ұсыну және жергілікті атқарушы органның келісімі бойынша жалғыз акционері (қатысушысы) мемлекет болып табылатын акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) директорлар кеңесінің (байқау кеңесінің) құрамын қалыптастыру;
34) бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту бойынша жергілікті бюджеттік басым инвестициялық жобалардың және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі жобалардың тізбесін қалыптастыру;
35) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тізбе мен тәртіпке сәйкес зиянды организмдерге қарсы күресу іс-шараларын жүргізуді қамтамасыз ету;
36) агроөнеркәсiптік кешенсаласында мемлекеттiк техникалық инспекцияны жүзеге асыру;
37) қала халқының денсаулығын жануарлар мен адамдарға ортақ аурулардан қорғау;
38) жануарларды аурудан қорғау және оларды емдеу;
39) ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету;
40) қала аумағын басқа өңірлерден жануарлардың жұқпалы және экзотикалық ауруларының келуінен және таралуынан қорғау;
41) карантин жариялау немесе алып тастау не шектеу іс-шаралары туралы әкімге ұсыныстар енгізу;
42) ауыл шаруашылығы (санитариялық аймақтардың шекараларын белгілеу) және үй жануарларын күтіп ұстау қағидаларын, қаңғыбас жануарларды аулау және жою қағидаларын әзірлеу және бекіту;
43) көрсетілетін қызметті алушылардың қанағаттанушылығын арттыру үшін ашықтық және есептілік қағидаттарында мемлекеттік қызметтер көрсету;
44) қызметтің тиімділігін, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын, айқындылығын, жеделдігін және қолжетімділігін арттыру үшін бизнес-процестерді цифрландыру;

30) по решению местного исполнительного органа выступает учредителем акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также коммунальных государственных предприятий;
31) по решению местного исполнительного органа осуществляет оплату размещаемых акций акционерных обществ и внесения вклада в уставный капитал товариществ с ограниченной ответственностью путем внесения денег в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, а также коммунального имущества, в том числе акций акционерных обществ, долей участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью;
32) осуществление от лица местного исполнительного органа права на участие государства как акционера (участника) в управлении акционерным обществом (товариществом с ограниченной ответственностью);
33) предложение общему собранию акционеров (участников) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) кандидатуры для избрания в совет директоров (наблюдательный совет) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) и формирование по согласованию с местным исполнительным органом состава совета директоров (наблюдательного совета) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), в которых единственным акционером (участником) является государство.
34) формирование перечня приоритетных местных бюджетных инвестиционных проектов по развитию социальной и инженерной инфраструктуры и проектов по развитию агропромышленного комплекса, финансируемых за счет бюджетных средств;
35) обеспечение проведения мероприятий по борьбе с вредными организмами в соответствии с перечнем и порядком, определяемыми Правительством Республики Казахстан;
36) осуществление государственной технической инспекции в области агропромышленного комплекса;
37) охрана здоровья населения города от болезней общих для животных и человека;
38) защита животных от болезней и их лечение;
39) обеспечение ветеринарно-санитарной безопасности;
40) охрана территории города от заноса и распространения заразных и экзотических болезней животных из других регионов;
41) внесение предложений акиму о наложении и снятии карантина либо ограничительных мероприятий;
42) разработка и утверждение правил содержания сельскохозяйственных (установление границ санитарных зон) и домашних животных, правил отлова и уничтожения бродячих животных.
43) оказание государственных услуг на принципах открытости и подотчетности для повышения удовлетворенности услугополучателей;
44) Цифровизация бизнес-процессов для повышения эффективности деятельности, а также качества, прозрачности , оперативности и доступности государственных услуг.

45) "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу;
46) кәсіпкерлердің уәкілетті органдармен өзара іс-қимылына "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қатысуы;
47) әйелдерге менеджмент және кәсіпкерлік салаларында қолдау көрсету;
48) іс-шаралар (форумдар, көрмелер, семинарлар, кеңестер және т.б.) ұйымдастыруда және өткізуде көмек көрсету;
49) "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері қызметінің тиімділігін бағалауды жүзеге асыру;
50) "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретінеқатысты мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардан келіп түсетін құжаттарды, өтініштерді қарау және олар бойынша тиісті жауаптар, ақпараттар мен талдамалық материалдар дайындау;
51) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Ескерту. 16 тармақ 17-2) және 17-3 тармақшалармен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 04.11.2021 № 4/558 қаулысымен.
17. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
1) Алматы қаласының барлық мемлекеттік органдарынан және басқа да мемлекеттік органдардан қажетті ақпаратты сұрау және алу;
2) "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша заңды тұлғалармен келіссөздер жүргізу және келісімдер жасасу;
3) "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Алматы қаласының әкіміне ұсыныстар енгізу;
4) "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша белгіленген тәртіпте әкімдік қаулыларының, әкімнің шешімдері мен өкімдерінің және мәслихат шешімдерінің жобаларын енгізу;
5) кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті, ауыл шаруашылығын және ветеринарияны дамытуда мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру үшін Алматы қаласы әкімдігінің жанынан комиссиялар, кеңестер, жұмыс топтарын және басқа да кеңесші органдарды құруға бастама жасау;
6) "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бөлінген қаражаттар шегінде "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелерді әзірлеу үшін белгіленген тәртіпте ғылыми-зерттеу ұйымдарын, сондай-ақ жекелеген мамандарды тарту;

45) разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы";
46) участие Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" во взаимодействии предпринимателей с уполномоченными органами;
47) оказание поддержки женщинам в сферах менеджмента и предпринимательства;
48) оказание содействия в организации и проведение мероприятий (форумы, выставки, семинары, совещания и пр.);
49) осуществление оценки эффективности деятельности сотрудников Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы";
50) рассмотрение поступающих документов, обращений физических и юридических лиц по вопросам, касающихся компетенции Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы, подготовка по ним соответствующих ответов, информаций и аналитических материалов;
51) осуществление иных функций, возложенных на Коммунальное государственное учреждение "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 16 дополнен подпунктами 17-2) и 17-3) в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 04.11.2021 № 4/558.
17. Права и обязанности Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы":
1) запрашивать и получать необходимую информацию у всех государственных органов города Алматы и иных государственных органов;
2) проводить переговоры и заключать соглашения с юридическими лицами по вопросам, относящимся к компетенции Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы";
3) вносить предложения акиму города Алматы по вопросам, входящим в компетенцию Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы";
4) вносить в установленном порядке проекты постановлений акимата, решений и распоряжений акима и решений Маслихата по вопросам, входящим в компетенцию Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы";
5) инициировать создание комиссий, советов, рабочих групп и других совещательных органов при акимате города Алматы для реализации мер государственной поддержки в развитии предпринимательства, промышленности, сельского хозяйства и ветеринарии;
6) в пределах средств, выделенных Коммунальному государственному учреждению "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы", привлекать в установленном порядке для разработки вопросов, входящих в компетенцию Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" научно-исследовательские организации, а также отдельных специалистов;

7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат берілген бақылауды және хабарламалар бойынша бақылауды жүзеге асыру;
8) қала өкілдерінің қатысуымен, сондай-ақ "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі жүзеге асыратын өкілеттіктерге сәйкес өткізілетін кеңестерді, жәрмеңкелерді, көрмелерді, форумдарды ұйымдастыру және оларға қатысу;
9) Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексінің 56 бабымен белгіленген тәртіпте сотқа талап-арызбен жүгіну;
10) өзіне берілген мүлікті басқаруды жүзеге асыру;
11) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен берілген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
3. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
18. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және өзінің функцияларының жүзеге асырылуына дербес жауаптылықта болатын басшы жүзеге асырады.
19. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы Алматы қаласы әкімінің өкімімен лауазымға тағайындалады және лауазымынан босатылады.
20. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасарлары бар.
21. Басшының өкілеттіктері:
1) "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды;
2) өзінің орынбасарларының және "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бөлімдері басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
3) "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды қабылдау үшін дербес жауапкершілікте болады;
4) заңнамаға сәйкес "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;
5) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін көтермелейді, оларға тәртіптік жазалар қолданады;

7) осуществлять разрешительный контроль и контроль по уведомлениям в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) организовывать и участвовать в совещаниях, ярмарках, выставках, форумах, проводимые с участием представителей города, а также в соответствии с полномочиями, осуществляемыми Коммунальным государственным учреждением "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы";
9) обращаться с иском в суд в порядке, установленном статьей 56 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан;
10) осуществлять управление переданным ему имуществом;
11) осуществлять иные полномочия, предоставленные законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности коммунального государственного учреждения
"Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы"
18. Руководство Коммунальным государственным учреждением "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Коммунальное государственное учреждение "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" назначается на должность и освобождается от должности распоряжением акима города Алматы.
20. Руководитель Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия руководителя:
1) организует и руководит работой Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы";
2) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и руководителей отделов Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы";
3) принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям в Коммунальном государственном учреждении "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
4) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы";
5) в установленном законодательством порядке поощряет, налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы";

6) "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымын және оның бөлімдері туралы ережелерді бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
8) лицензияларға және оларға берілетін қосымшаларға, сондай-ақ лицензиялау мәселелері жөніндегі, оның ішінде электронды нысандағы бұйрықтарға, сондай-ақ осыларға байланысты өзге де құжаттарға қол қояды;
9) өзінің өкілеттігі шегінде бұйрықтар шығарады;
10) заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы орнында болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Басшы қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзінің орынбасарларының өкілеттіктерін белгілейді.
4. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы"
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі
23. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкінің болуы мүмкін.
"Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедейтәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық
мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Алматы қаласы әкімдігінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 1/90 қаулысына
2 қосымша
ТАПСЫРУ AKTICI
Алматы қаласы
2019 ж. "______ " ______________
"Алматы қаласы Ауыл шаруашылыгы және ветеринария басқармасы" коммуналдык мемлекеттік мекемесі коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қайта ұйымдастырылуына байланысты барлық мүліктік құқық пен міндеттер "Алматы қаласының кәсіпкерлік және инвестиция басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне өтеді.
Соның ішінде:

6) утверждает структуру Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" и положения об его отделах;
7) представляет Коммунальное государственное учреждение "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" в государственных органах и иных организациях;
8) подписывает лицензии и приложения к ним, а также приказы по вопросам лицензирования, в том числе в электронной форме, а также иные документы, связанные с этим;
9) издает приказы в пределах своих полномочий;
10) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий руководителя Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" в период его отсутствия, осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество коммунального государственного учреждения "Управление
предпринимательства и инвестиций города Алматы"
23. Коммунальное государственное учреждение "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Коммунальным государственным учреждением "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" относится к коммунальной собственности.
25. Коммунальное государственное учреждение "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения
"Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы"
26. Реорганизация и упразднение Коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению
акимата города Алматы
от 4 февраля 2019 года № 1/90
ПЕРЕДАТОЧНЫЙ АКТ
г. Алматы
"____"___________2019 г.
В связи с реорганизацией, все имущественные права и обязанности коммунального государственного учреждения "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы" переходят коммунальному государственного учреждению "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы".
В том числе:

негізгі құралдар – 319 423 643, 76 мың теңге.
"Алматы каласы Ауыл шаруашылыгы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастырылатын "Алматы қаласының кәсіпкерлік және инвестиция басқармасы" мекемелерінің тараптар дауласқан міндеттемелерді қоса, барлық кредиторларымен борышкерлеріне қатысты міндеттемелердің құқықтық мирасқоры болып табылады.
Тапсырылды:
Қабылданды:
Алматы каласы Ауыл шаруашылыгы және ветеринария басқармасының басшысы
_______________А.Керімбек
Алматы каласы Кәсіпкерлік
және инвестиция басқармасы
басшысының міндетін уақытша
атқарушы
_______________Б.Наурзбеков
Алматы қаласы әкімдігінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 1/90 қаулысына
2 қосымша
ТАПСЫРУ AKTICI
Алматы каласы
2019 ж. "______ " ______________
"Алматы каласы Кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму баскармасы" коммуналдык мемлекеттік мекемесінің қайта ұйымдастырылуына байланысты, барлық мүліктік құқық пен міндеттер "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдык мемлекеттік мекемесіне өтеді.
Соның ішінде:
негізгі құралдар - 48821,6 мың теңге.
"Алматы каласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастырылатын "Алматы каласы Кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы" мен "Алматы қаласы Ауыл шаруашылыгы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемелерінің тараптар дауласқан міндеттемелерді қоса, барлық кредиторлары мен борышкерлеріне қатысты міндеттемелердің құқықтық мирасқоры болып табылады.
Тапсырылды:
Қабылданды:
Алматы каласы Кәсіпкерлік және
индустриалды-инновациалық даму басқармасының басшысы
_______________Б.Наурызбеков
Алматы каласы Кәсіпкерлік
Және инвестициялар басқармасы
Басшысының міндетін атқарушы
_______________Б.Наурызбеков
Алматы қаласы әкімдігінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 1/90 қаулысына
3 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің кейбір алынып тасталған қаулыларының тізбесі
1. Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 15 маусымдағы № 2/279 "Алматы қаласы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" қаулысы.
2. Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 4/567 "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" қаулысы.
3. Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 4/625 "Алматы қаласы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 15 маусымдағы № 2/279 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысы.

основные средства – 319 423 643,76 тыс. тенге
Коммунальное государственное учреждение "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" является правопреемником по всем обязательствам реорганизованных коммунальных государственных учреждений "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города Алматы" и "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы" в отношении всех их кредиторов и должников, включая и обязательства, оспариваемые сторонами.
Передал:
Принял:
Руководитель Управления сельского хозяйства и ветеринарии
города Алматы
_______________А.Керімбек
Исполняющий обязанности
руководителя Управления
предпринимательства и инвестиций
города Алматы
_______________Б.Наурызбеков жәнеж
Приложение 2
к постановлению
акимата города Алматы
от 4 февраля 2019 года № 1/90
ПЕРЕДАТОЧНЫЙ АКТ
г. Алматы
"____"___________2019 г.
В связи с реорганизацией, все имущественные права и обязанности коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города Алматы" переходят коммунальному государственного учреждению "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы".
В том числе:
основные средства – 48821,6 тыс. тенге
Коммунальное государственное учреждение "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" является правопреемником по всем обязательствам реорганизованных коммунальных государственных учреждений "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города Алматы" и "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы" в отношении всех их кредиторов и должников, включая и обязательства, оспариваемые стронами.
Передал:
Принял:
Руководитель Управления предпринимательства и индустриально-инновационного развития города Алматы
_______________Б.Наурзбеков
Исполняющий обязанности
руководителя Управления
предпринимательства и инвестиций
города Алматы
_______________Б.Наурзбеков жәнеж
Приложение 3
к постановлению акимата
города Алматы
от 4 февраля 2019 года № 1/90
Перечень некоторых отмененных постановлений акимата города Алматы
1. Постановление акимата города Алматы от 15 июня 2016 года № 2/279 "Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы";
2. Постановление акимата города Алматы от 6 декабря 2016 № 4/567 "Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города Алматы";
3. Постановление акимата города Алматы от 30 декабря 2016 года № 4/625 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Алматы от 15 июня 2016 года № 2/279 "Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы";

4. Алматы қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 20 қаңтардағы № 1/13 "Алматы қаласы Ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 15 маусымдағы № 2/279 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысы.
5. Алматы қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 4/538 "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 4/567 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысы.

4. Постановление акимата города Алматы от 20 января 2017 года № 1/13 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Алматы от 15 июня 2016 года № 2/279 "Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Алматы";
5. Постановление акимата города Алматы от 14 декабря 2017 года № 4/538 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Алматы от 6 декабря 2016 № 4/567 "Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города Алматы".