"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 14 қарашадағы № 131 бұйрығына өзгертулер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 22 бұйрығы
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 4-тармағын, "Прокуратура туралы" Заңның 37-бабының 4) тармақшасын басшылыққа алып, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 14 қарашадағы № 131 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
Біліктілік талаптарын жаңа редакцияда мазмұндасын.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының кадр қызметіне жүктелсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ғ. Нұрдәулетов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2019 жылғы 2 сәуірі
№ 22 бұйрығымен бекітілген
Біліктілік талаптары
1-тарау. Қаржы департаменті
1-параграф. Департамент директоры, С-1 санаты (1 бірлік), № 10-01
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (заңтану) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан-2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағытын Стратегиясын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылықты жүзеге асыру, жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру, Департамент қызметінің негізгі басымдықтарын айқындау. Уақыт кезеңдері бойынша жұмыс қорытындысын шығару, басшылыққа атқарылған жұмыс туралы есептер беру. Аттестаттау үшін материалдар, көтермелеу немесе тәртіптік жазалауды қолдану туралы ұсыныстар беру. Департамент жұмысының мәселелері бойынша кеңестер өткізу, есептер тыңдау. Бағынышты жұмыскерлердің қызметін өздеріне жүктелген лауазымдық міндеттеріне сәйкес, олардың орындау және еңбек тәртібін сақтауын бақылау.
2-параграф. Департамент директорының орынбасары – бас бухгалтер, С-2 санаты (1 бірлік), № 10-02
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (заңтану) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан-2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" Стратегиясын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

Республики Казахстан
от 2 апреля 2019 года № 22
Квалификационные требования
Глава 1. Департамент финансов
Параграф 1. Директор Департамента, категория С-1 (1единица), № 10-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, менеджмент, государственное и местное управление, статистика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства, организация и координация работы, определение основных приоритетов деятельности Департамента. Подведение итогов работы по временным периодам, представление руководству отчетов о проделанной работе. Представление материалов для аттестаций, предложений о поощрении или наложении дисциплинарных взысканий. Проведение совещаний по вопросам работы Департамента, заслушивание отчетов. Контроль за деятельностью подчиненных работников, в соответствии с возложенными на них должностными обязанностями, соблюдением ими исполнительской и трудовой дисциплины.
Параграф 2. Заместитель директора Департамента – главный бухгалтер, категория С-2 (1 единица), № 10-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, менеджмент, государственное и местное управление, статистика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт

Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. 1:С "Бухгалтерия" бухгалтерлік есебін жүргізу бойынша бағдарламалық қамтылыммен жұмыс жасау дағдыларының болғаны жөн
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысын жоспарлау және ұйымдастыру, оның ішінде белгіленген мерзімде бухгалтерлік, статистикалық және салықтық есептілікті уақтылы жасау және ұсыну. Қаражаттың тиімді әрі нысаналы жұмсалуын, бухгалтерлік есептің дұрыс жүргізілуін бақылау. Кассалық және нақты шығыстарды есепке алу, бухгалтерлік құжаттардың уақтылы әрі дұрыс ресімделуін және жасалатын операциялардың заңдылығына алдын ала бақылауды жүзеге асыру.
3-параграф. Департаменттің Қаржы және бюджеттік жоспарлау басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бірлік), № 10-1-1
1) Критерий
2) Талаптар
3) Білімі
4) Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика).
5) Кәсіби құзыреттілігі
6) Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан-2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" Стратегиясын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
7) Практикалық тәжірибесі
8) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
9) Функционалдық міндеттері
10) Басқарма жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және үйлестіру. 3-жылдық кезеңге бюджет, алдағы қаржы жылына міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарының жиынтық жобасын және жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша жұмысты ұйымдастыру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542. Желательно наличие навыков работы с программным обеспечением по ведению бухгалтерского учета 1:С "Бухгалтерия".
Функциональные обязанности
Планирование и организация работы Департамента, в том числе своевременное составление и представление в установленные сроки бухгалтерской, статистической и налоговой отчетности. Контроль за эффективным и целевым расходованием средств, за правильным ведением бухгалтерского учета. Учет кассовых и фактических расходов, осуществление предварительного контроля за своевременным и правильным оформлением бухгалтерских документов и законностью совершаемых операций.
Параграф 3. Руководитель Управления финансов и бюджетного планирования Департамента, категория С-3 (1 единица), № 10-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, менеджмент, государственное и местное управление, статистика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организация, планирование и координация работы Управления. Организация работы по составлению сводного проекта бюджета на 3-х летний период, индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам на предстоящий финансовый год и внесению изменений и дополнений в индивидуальные планы финансирования.

4-параграф. Департаменттің Қаржы және бюджеттік жоспарлау басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (4 бірлік), № 10-1-3-01, № 10-1-3-02, № 10-2-3-01, № 10-2-03-02
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңын, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан-2050" Стратегиясы: Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағытын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Кассалық операцияларды жүргізу. Есеп айырысу шотындағы қаражаттын қозғалысы және валюталық қаражаттың қозғалысы бойынша операцияларды есепке алу. Жұмыскерлерге жалақыны уақтылы әрі дұрыс есептеу. Негізгі құралдар мен запастарды, өнім берушілермен есеп айырысуды есепке алу. Салықтық және статистикалық есептілікті жасау. Бағдарламалар бойынша жиынтық бюджеттік өтінімге есептемелерді әзірлеу. Ақпарат пен есептілікті ай сайын және тоқсан сайын жасау. Штат кестесін жасау және жұмыскерлер санын есепке алу. Жеке қаржыландыру жоспарын қалыптастыру. Стратегиялық жоспарды әзірлеуге қатысу.
2-тарау. Стратегиялық даму департаменті 1-параграф. Департаменттің Ақпараттық технологиялар басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бірлік), № 25-4-1
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, радиотехника, электроника және телекоммуникациялар).
Ақпараттық технологиялар саласында курстан өту туралы сертификаттардың болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан-2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" Стратегиясын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

Параграф 4. Главный эксперт Управления финансов и бюджетного планирования Департамента, категория С-4 (4 единицы), № 10-1-3-01, № 10-1-3-02, № 10-2-3-01, № 10-2-3-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, менеджмент, государственное и местное управление, статистика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении Республики Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Ведение кассовых операций. Учет операций по движению средств на расчетном счете и движению валютных средств. Проверка и обработка авансовых отчетов работников по командировочным и другим видам расходов. Своевременное и правильное начисление работникам заработной платы. Учет основных средств и запасов, расчетов с поставщиками. Составление налоговой и статистической отчетности. Разработка расчетов к сводной бюджетной заявке в разрезе программ. Ежемесячное и ежеквартальное составлений информаций и отчетности. Составление штатного расписания и учет численности работников. Формирование индивидуальных планов финансирования. Участие в разработке бюджетных программ.
Глава 2. Департамент стратегического развития
Параграф 1. Руководитель Управления информационных технологий Департамента, категория С-3 (1 единица), № 25-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, радиотехника, электроника и телекоммуникации).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов в области информационных технологий.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт

Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және үйлестіру. Инфрақұрылым қажеттіліктері үшін технологиялық шешімдерді мониторингілеу және талдау. Аппараттық-бағдарламалық құралдарды, телекоммуникациялық желілерді және деректер беру, бейне және аудио байланыс жүйелерін енгізу процесіне, техникалық сараптама жүргізуге қатысу, шарттарды сүйемелдеу. Іске асырылатын IT-жобалардың техникалық құжаттамасын, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің техникалық өзіндік ерекшеліктерін дайындау. Жүйелер инфрақұрылымын жасау және оны дамыту бойынша жұмысты үйлестіру. Бағдарламалық-аппараттық құралдарға техникалық және жүйелік қызмет көрсету бойынша жұмысты талдау және үйлестіру.
2-параграф. Департаменттің Ақпараттық технологиялар басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік), № 25-4-02
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, радиотехника, электроника және телекоммуникациялар).
Ақпараттық технологиялар саласында курстан өту туралы сертификаттардың болғаны жөн.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңын, "қалыптасқан Мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан-2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" Стратегиясын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организация, планирование и координация работы Управления. Мониторинг и анализ технологических решений для нужд инфраструктуры. Участие в процессе внедрения аппаратно-программных средств, телекоммуникационных сетей и передачи данных, систем видео и аудио связи, в проведении технической экспертизы, сопровождение договоров. Подготовка технической документации реализуемых IT-проектов, технических спецификаций закупаемых товаров, работ и услуг. Координация работ по созданию и развитию инфраструктуры систем. Анализ и координация работ по техническому и системному обслуживанию программно-аппаратных средств.
Параграф 2. Главный эксперт Управления информационных технологий Департамента, категория С-4 (1 единица), № 25-4-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, радиотехника, электроника и телекоммуникации).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов в области информационных технологий.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении Республики Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт

Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Инфрақұрылым қажеттіліктері үшін технологиялық шешімдерді мониторингілеу және талдау. Аппараттық-бағдарламалық құралдарды, телекоммуникациялық желілерді және деректер беру, бейне және аудио байланыс жүйелерін енгізу процесіне, техникалық сараптама жүргізуге қатысу, шарттарды сүйемелдеу. Іске асырылатын IT-жобалардың техникалық құжаттамасын дайындау. Бағдарламалық-аппараттық құралдарға, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің техникалық өзіндік ерекшеліктеріне техникалық және жүйелік қызмет көрсету бойынша жұмысты талдау және үйлестіру.
3-тарау. Ақпараттық қауіпсіздік басқармасы 1-параграф. Басқарма басшысы, С-3 санаты (1 бірлік), № 26-01
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, радиотехника, электроника және телекоммуникациялар).
Ақпараттық технологиялар саласында курстан өту туралы сертификаттардың болғаны жөн.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "қалыптасқан Мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан-2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" Стратегиясын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және үйлестіру. Ұйымдастырушылық-өкімдік құжаттарды, сондай-ақ нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдар мен ұсынымдарды, нормаларды, қағидаларды және регламенттерді әзірлеуге қатысу, олардың сақталуын бақылау. Ақпараттық қауіпсіздіктің, ақпараттық қауіпсіздік жөніндегі қазіргі заманғы технологиялар нарығының талаптарына жасалатын жүйелердің сәйкестігін талдау, ақпараттық ресурстар қауіпсіздігін мониторингілеу.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Мониторинг и анализ технологических решений для нужд инфраструктуры. Участие в процессе внедрения аппаратно-программных средств, телекоммуникационных сетей и передачи данных, систем видео и аудио связи, в проведении технической экспертизы, сопровождение договоров. Подготовка технической документации реализуемых IT-проектов, координация работ по созданию и развитию инфраструктуры систем. Анализ и координация работ по техническому и системному обслуживанию программно-аппаратных средств, технических спецификаций закупаемых товаров, работ и услуг.
Глава 3. Управление информационной безопасности
Параграф 1. Руководитель Управления, категория С-3 (1 единица), № 26-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, радиотехника, электроника и телекоммуникации).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов в области информационной безопасности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организация, планирование и координация работы Управления. Участие в разработке организационно-распорядительных документов, а также нормативных правовых актов, методических материалов и рекомендаций, норм, правил и регламентов, контроль за их соблюдением. Анализ соответствия создаваемых информационных систем требованиям информационной безопасности, рынка современных технологий по информационной безопасности, мониторинг безопасности информационных ресурсов.

2-параграф. Басқарманың бас сарапшысы, С-4 санаты (2 бірлік), № 26-1-01, № 26-1-02
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, радиотехника, электроника және телекоммуникациялар).
Ақпараттық қауіпсіздік саласындағы курстардан өту туралы сертификаттардың болғаны жөн.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын, "қалыптасқан Мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді, "Қазақстан-2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Стратегиясын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттық қауіпсіздіктің, ақпараттық қауіпсіздік жөніндегі қазіргі заманғы технологиялар нарығының талаптарына құрылатын жүйелердің сәйкестігін талдау, ақпараттық ресурстар қауіпсіздігін мониторингілеу. Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ағымдағы мәселелердің шешілуін ұйымдастыру, өз құзыреті шегінде ақпараттық ресурстарды қорғаудың ұйымдастырушылық және техникалық шараларын үйлестіру жөнінде түсіндірмелер беру және Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша практикалық көмек көрсету.
4-тарау. Өтініштер және іс жүргізу басқармасы 1-параграф. Басқармасының бас сарапшы (Іс жүргізу секторының меңгерушісі), С-4 санаты (1 бірлік), № 9-2-1
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (мұрағаттану, құжат жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді, "Қазақстан-2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Стратегиясын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

Параграф 2. Главный эксперт Управления, категория С-4 (2 единицы), № 26-1-01, № 26-1-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, радиотехника, электроника и телекоммуникации).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов в области информационной безопасности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении Республики Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Анализ соответствия создаваемых информационных систем требованиям информационной безопасности, рынка современных технологий по информационной безопасности, мониторинг безопасности информационных ресурсов. Организация решения текущих вопросов по обеспечению информационной безопасности, осуществление в пределах своей компетенции разъяснения по координации организационных и технических мер защиты информационных ресурсов и оказание практической помощи по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Глава 4. Управление по обращениям и делопроизводству
Параграф 1. Главный эксперт (заведующий Сектором делопроизводства) Управления, категория С-4 (1 единица), № 9-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) или социальные науки, экономика и бизнес (архивоведение, документоведение и документационное обеспечение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт

Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Сектордың жұмысын ұйымдастыру және жоспарлау. Сектор жұмыскерлерінің біліктілігін арттыру жөніндегі іс-шараларды жүргізу. Бас прокуратураның құрылымдық бөлімшелерінің іс жүргізу мәселелері бойынша қызметін үйлестіру. Істер мен қадағалау өндірісін ресімдеудің және қалыптастырудың уақтылығын және дұрыстығын, Бас прокуратура орынбасарларының қабылдау бөлмелерін бақылау. Бас прокуратура мұрағатының жұмысын ұйымдастыру. Басқарма жұмысын, прокуратура органдарындағы, ведомстволарындағы және мекемелеріндегі іс жүргізудің жай-күйін талдау, оны жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу, кемшіліктерді жоюға шаралар қабылдау.
2-параграф. Басқарманың Іс жүргізу секторының бас сарапшысы, С- 4 санаты (6 бірлік), № 9-2-1-01, № 9-2-1-02, № 9-2-1-03, № 9-2-1-04, № 9-2-1-05, № 9-2-1-06
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес мұрағаттану, құжат жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді, "Қазақстан-2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Стратегиясын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Құжаттарды қабылдау, есепке алу, тіркеу және жөнелту. Өтініштер бойынша ілеспе хаттардың жобаларын дайындау, мақсаты бойынша құжаттарды беру. Құжаттарды істер мен қадағалау өндірістеріне қалыптастыру, оларды өңдеу және мұрағатқа беру. Іс жүргізу бойынша анықтамалар мен мәліметтер дайындау, жедел өтуді, құжаттарды есепке алу мен олардың сақталуын қамтамасыз ету. Іс жүргізу бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және электрондық құжат айналымы бағдарламасын енгізу жұмысына, инспекторлық тексерулерге қатысу.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организация и планирование работы Управления. Проведение мероприятий по повышению квалификации работников Управления. Координация деятельности структурных подразделений Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по вопросам делопроизводства. Контроль за своевременностью и правильностью оформления и формирования дел и надзорных производств, за работой приемных заместителей Генерального Прокурора Республики Казахстан. Организация работы архива Генеральной прокуратуры Республики Казахстан. Анализ работы Управления, состояния делопроизводства в системе органов прокуратуры, внесение предложений по его совершенствованию, принятие мер к устранению недостатков.
Параграф 2. Главный эксперт Сектора делопроизводства Управления, категория С-4 (6 единиц), № 9-2-1-01, № 9-2-1-02, № 9-2-1-03, № 9-2-1-04, № 9-2-1-05, № 9-2-1-06
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) или социальные науки, экономика и бизнес (архивоведение, документоведение и документационное обеспечение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении Республики Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Прием, учет, регистрация и отправка документов. Подготовка проектов сопроводительных писем по обращениям, передача документов по назначению. Формирование документов в дела и надзорные производства, обработка и передача их в архив. Подготовка справок и сведений по делопроизводству, обеспечение оперативного прохождения, учет и сохранность документов. Участие в разработке нормативно-правовых актов по делопроизводству и в работе по внедрению программы электронного документооборота, в инспекторских проверках.

3-параграф. Басқарманың Мемлекеттік тілді дамыту тобының бас сарапшысы, С- 4 санаты (1 бірлік), № 9-3-1-01
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі, түркітану), білім (қазақ тілі мен әдебиеті).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді, "Қазақстан-2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Стратегиясын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік тілді дамыту мен қолдану жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу. "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарының сақталуына талдаулар мен мониторингтер жүргізу. Мемлекеттік тілді оқыту бойынша оқу бағдарламасын әзірлеуге қатысу. Мемлекеттік тілді оқыту. Іс қағаздарды латын графикасына көшіруді ұйымдастыру. Мемлекеттік тілде құжаттар дайындау кезінде әдістемелік көмек көрсету. Мемлекеттік тілдің қызметі мен дамуы бойынша уәкілетті мемлекеттік органдармен өзара қарым-қатынас жасау.
5-тарау. Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасы 1-параграф. Басқарманың Құпия іс жүргізу және құпиялылық режимін қамтамасыз ету тобының бас сарапшысы, С-4 санаты (3 бірлік), № 34-2-01, № 34-2-02, № 34-2-03
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (мұрағаттану, құжат жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді, "Қазақстан-2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Стратегиясын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

Параграф 3. Главный эксперт Группы по развитию государственного языка Управления, категория С-4 (1 единица), № 9-3-1-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: гуманитарные науки (филология, переводческое дело, тюркология), образование (казахский язык и литература).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении Республики Казахстан", "О языках в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организация и проведение мероприятий по функционированию и развитию государственного языка. Проведение анализов и мониторингов на предмет соблюдения требований Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан". Участие в разработке учебных программ по обучению государственному языку. Обучение государственному языку. Организация перехода делопроизводства на латинскую графику. Оказание методической помощи при подготовке документов на государственном языке. Взаимодействие с уполномоченными государственными органами по функционированию и развитию государственного языка.
Глава 5. Управление по защите государственных секретов
Параграф 1. Главный эксперт Группы секретного делопроизводства и обеспечения режима секретности Управления, категория С-4 (3 единицы), № 34-2-01, № 34-2-02, № 34-2-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) или социальные науки, экономика и бизнес (архивоведение, документоведение и документационное обеспечение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении Республики Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт

Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қажетті жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Құпия жұмыстардың барлық түрлерін жүргізу кезінде құпиялылық режимін ұйымдастыру және қамтамасыз ету, құпия құжаттармен және бұйымдармен жұмыс істеу, құпиялы іс жүргізуді ұйымдастыру және жүргізу. Барлық құпия хат-хабардың уақтылы тіркеуін, есепке алуын және танысуын қамтамасыз ету. Істерге (нарядтарға) және қадағалау іс жүргізуіне қалыптастыру, өңдеу және оларды мұрағатқа тапсыру. Құрылымдық бөлімшеге қатысты іс жүргізу бойынша анықтамалар мен мәліметтер дайындау. Ақпараттарды машиналы тасымалдағыштарды есепке алу, беру, сақтау және жою. Сақтауға жатпайтын құпия құжаттарды, істерді, журналдарды, карточкаларды және бұйымдарды жоюға ресімдеу. Құпия құжаттарды, істерді және бұйымдарды есепке алуын жүргізу, қозғалысы, танысу, қарау кезінде құпия мәліметтерді жариялаудың және таратудың алдын алуға қажетті шаралар қабылдау. Барлық құпия құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету. Жүктелген функцияларды орындаудың сапасына және уақтылығына жауапкершілік.
2-параграф. Басқарманың Шифрлеу байланысын қамтамасыз ету тобының Шифрлеу жұмысы жөніндегі бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік), № 34-3-01
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, радиотехника, электроника және телекоммуникациялар, ақпараттық жүйелер). Ақпараттық технологиялар саласындағы курстардан өту туралы сертификаттардың болғаны жөн.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді, "Қазақстан-2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Стратегиясын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542. Иметь необходимый опыт работы в области защиты государственных секретов.
Функциональные обязанности
Организация и обеспечение режима секретности при проведении всех видов секретных работ, обращение с секретными документами и изделиями, организация и ведение секретного делопроизводства. Обеспечение своевременного приема регистрации, учета и ознакомления всей секретной корреспонденции. Осуществление учета, выдачи, хранения и уничтожения машинных носителей информации. Формирование в дела (наряды) и надзорные производства, обработка и передача их в архив. Подготовка справок и сведений по делопроизводству касательно структурного подразделения. Оформление к уничтожению секретных документов, дел, журналов, картотек и изделий, не подлежащих хранению. Принятие необходимых мер к предотвращению разглашения и утечки секретных сведений при ведении учета, движении, ознакомлении, рассмотрении секретных документов, дел и изделий. Обеспечение сохранности всех секретных документов. Ответственность за качество и своевременность выполнения возложенных функций.
Параграф 2. Главный эксперт по шифровальной работе Группы обеспечения шифровальной связи Управления, категория С-4 (1 единица), № 34-3-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (вычислительная техника и программное обеспечение, радиотехника, электроника и телекоммуникации, информационные системы). Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов в области информационных технологий.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении Республики Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт

Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қажетті жұмыс тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік құпиялар саласындағы нормативтік құқықтық актілер талаптарына сәйкес құпия іс жүргізу. Есептеу техникасын қолдана отырып, құпия ақпаратты өңдеу кезінде құпиялылық режимін қамтамасыз ету жұмысын ұйымдастыру және жүзеге асыру. Шифрлау байланысы бойынша жұмыс. Арнайы бұйымдарды жасау, есепке алу, сақтау және олармен жұмыс істеудің белгіленген қағидаларын сақтауды қамтамасыз ету және басқалары.
6-тарау. Ішкі аудит басқармасы 1-параграф. Басқарма басшысы, С-3 санаты (1 бірлік), № 2-1-1
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары білім және (немесе) жоғары білімнен кейінгі білім: экономика және (немесе) қаржы, және (немесе) есепке алу және аудит, және (немесе) мемлекеттік аудит, және (немесе) құқық, және (немесе) менеджмент, және (немесе) мемлекеттік және жергілікті басқару. Мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді, "Қазақстан-2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Стратегиясын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 26 желтоқсанда № 14573 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 27 қазандағы № 573 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру, басшылық ету және бақылау. Басқарма жұмыскерлерінің лауазымдық міндеттерін айқындау. Басқарма жұмыскерлерінің қаржылық бақылаудың мемлекеттік басқаруының жалпы стандарттарын сақтауын бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктер.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542. Иметь необходимый опыт работы в области защиты государственных секретов.
Функциональные обязанности
Ведение секретного делопроизводства в соответствии с требованиями нормативных правовых актов в сфере государственных секретов. Организация и осуществление работы по обеспечению режима секретности при обработке секретной информации с применением вычислительной техники. Работа по шифровальной связи. Обеспечение соблюдения установленных правил составления, учета, хранения и порядка обращения со специальными изделиями и др.
Глава 6. Управление внутреннего аудита
Параграф 1. Руководитель Управления, категория С-3 (1 единица), № 2-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование и (или) послевузовское образование: экономика и (или) финансы, и (или) учет и аудит, и (или) государственный аудит, и (или) право, и (или) менеджмент, и (или) государственное и местное управление.
Наличие сертификата государственного аудитора.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542, и Типовым квалификационным требованиям к категориям государственных должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внутреннего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б", утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 октября 2016 года № 573, зарегистрированным в Министерстве юстиции 26 декабря 2016 года № 14573.
Функциональные обязанности
Организация, руководство и контроль за деятельностью Управления. Определение должностных обязанностей работников Управления. Контроль за соблюдением общих стандартов государственного управления финансового контроля работниками Управления. Иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

2-параграф. Басқарманың бас сарапшысы, С- 4 санаты (2 бірлік), № 2-1-1-01, № 2-1-1-02
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары білім және (немесе) жоғары білімнен кейінгі білім: экономика және (немесе) қаржы, және (немесе) есепке алу және аудит, және (немесе) мемлекеттік аудит, және (немесе) құқық, және (немесе) менеджмент, және (немесе) мемлекеттік және жергілікті басқару. Мемлекеттік аудитор және (немесе) тиісті саладағы ішкі мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді, "Қазақстан-2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Стратегиясын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына және, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы
26 желтоқсанда № 14573 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 27 қазандағы № 573 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Прокуратура органдары, ведомстволары, мекемелері және білім беру ұйымдары қызметінің бағыттары бойынша ішкі мемлекеттік аудитті жүзеге асыру. Прокуратураның төмен тұрған органдарына жұмысты ұйымдастыру мәселелері бойынша практикалық және әдіснамалық көмекті көрсету үшін шаралар қолдану, аудиторлық іс-шараның қорытындысы бойынша есепті жасау. Прокуратура органдарында ішкі процестерді (бизнес-процестерді) жақсарту жөніндегі ұсынымдарды даярлау. Қолданатын шаралардың тиімділігін талдау. Ұйымдастырушылық-өкімгерлік актілерді даярлауға, Басқарманың міндеттерімен және функцияларымен байланысты түрлі комиссиялардың, басқа да уақытша немесе тұрақты органдардың жұмысына қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктер.

Параграф 2. Главный эксперт Управления, категория С-4 (2 единицы), № 2-1-1-01, № 2-1-1-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование и (или) послевузовское образование: экономика и (или) финансы, и (или) учет и аудит, и (или) государственный аудит, и (или) право, и (или) менеджмент, и (или) государственное и местное управление.
Наличие сертификата государственного аудитора и (или) внутреннего государственного аудитора соответствующей области.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении Республики Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542, и Типовым квалификационным требованиям к категориям государственных должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внутреннего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б", утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 октября 2016 года № 573, зарегистрированным в Министерстве юстиции 26 декабря 2016 года № 14573.
Функциональные обязанности
Осуществление внутреннего государственного аудита по направлениям деятельности системы органов прокуратуры. Принятие мер к оказанию практической и методологической помощи нижестоящим органам прокуратуры по вопросам организации работы, составление отчета по итогам аудиторского мероприятия. Подготовка рекомендаций по улучшению внутренних процессов (бизнес-процессов) в системе органов прокуратуры. Анализ эффективности применяемых мер реагирования. Участие в подготовке организационно-распорядительных актов, в работе различных комиссий, других временных или постоянных органов, связанных с задачами и функциями Управления. Иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

7-тарау. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жанындағы Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы 1-параграф. Басқарма басшысы, С-О-1 санаты (1 бірлік), № 30-01
Критерий
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (заңтану) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика), немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, радиотехника, электроника және телекоммуникациялар).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді, "Қазақстан-2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Стратегиясын білу. Мынадай құзыреттердің болуы: бастамашылық, коммуникативтілік, талдамашылық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Прокуратура органдары жүйесінің материалдық-техникалық және өзге қамтамасыз етілуін жүзеге асырады. Уақтылы еңбекақы төлеуді, қосымша ақшалай және өтемақы төлемдерін, іссапар шығыстарын, республикалық бюджетке төленетін міндетті төлемдерді, прокуратура органдары жүйесінің әкімшілік ғимараттарының құрылысын, жөнделуін және техникалық жарақтандырылуын, ресми іс-шаралардың жүргізілуін, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы мен Басқарма мұрағатының жұмысын ұйымдастырады. Байланыстың, жылумен және сумен жабдықтау жүйелерінің жұмыс істеуін, ақпараттандыруды, ақпараттық жүйелер мен есептеу техникасы құралдарының пайдалануын және сүйемелденуін, электрондық құжат айналымы мен іс жүргізу тиімділігін арттыруды, прокуратура органдары жүйесінің қызметкерлерін нысанды киіммен, прокуратура органдары жүйесінің үй-жайлары, ғимараттарында өртке қарсы қауіпсіздік нормаларының, санитарлық-гигиеналық нормалар мен талаптардың сақталуын қамтамасыз етеді. Call-орталығының, 115 порталының жұмыс мәселелерін үйлестіреді. Прокуратура органдары жүйесінің қару мен оқ-дәрілерді, әскери мүлікті (әскери прокуратура органдары үшін) және азаматтық қорғаныс мүлкін сатып алуын және жарақтандырылуын бақылау. Прокуратура органдары жүйесінің іс жүргізуі бойынша бөлімшелерді құру мен олардың жұмыс істеуі жөніндегі жұмыстар. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды. Барлық ұйымдарда, оның ішінде соттарда Басқарманың мүдделерін білдіреді. Бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді. Басқарманың құрылымдық бөлімшелерін қалыптастырады және олар туралы ережелер бекітеді. Басқарма басшысының орынбасарларын және Басқарма жұмыскерлерін лауазымдарына тағайындайды және босатады. Көтермелеу, материалдық көмек көрсету және тәртіптік жаза қолдану туралы шешімдер қабылдайды, Басқарма жұмыскерлерінің міндеттері мен өкілеттіктері шеңберін айқындайды, өзіне заңнамамен және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының ұйымдастырушылық-өкімгерлік актілерімен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Қаржы департаментіне материалдық-техникалық құралдарды сатып алу және бөліп тарату жөніндегі ұсыныстарды енгізеді, ұсынылған құқықтар шегінде қаржы және Басқарма қызметімен байланысты өзге де құжаттарға қол қояды. Автокөлік құралының үздіксіз жұмысын, оларды пайдаланудың мониторингісі мен талдауын қамтамасыз етеді.

Глава 7. Управление материально-технического обеспечения при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан
Параграф 1. Руководитель Управления, категория С-О-1 (1 единица), № 30-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, менеджмент, государственное и местное управление, статистика), или технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, радиотехника, электроника и телекоммуникации).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет материально-техническое и иное обеспечение деятельности системы органов прокуратуры. Организовывает своевременную оплату труда, дополнительные денежные и компенсационные выплаты, командировочные расходы, обязательные платежи в республиканский бюджет, строительство, ремонт и техническое оснащение административных зданий, помещений системы органов прокуратуры, проведение официальных мероприятий, работу архива Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и Управления. Обеспечивает функционирование связи, систем тепло- и водоснабжения, информатизацию, эксплуатацию и сопровождение информационных систем и средств вычислительной техники, сотрудников системы органов прокуратуры форменной одеждой, соблюдение норм противопожарной безопасности, санитарно-гигиенических норм и требований в зданиях, помещениях системы органов прокуратуры. Координирует вопросы работы Call-центра, портала 115. Контроль за приобретением и оснащением системы органов прокуратуры оружием и боеприпасами, военным имуществом (для органов военной прокуратуры) и имуществом гражданской обороны. Работа по формированию и функционированию подразделений по делопроизводству системы органов прокуратуры. Рассматривает обращения физических и юридических лиц. Представляет интересы Управления во всех организациях, в том числе в суде. Издает приказы и дает указания. Формирует структурные подразделения Управления и утверждает положения о них. Назначает и освобождает от должностей заместителей руководителя Управления и работников Управления. Принимает решения о поощрении, оказании материальной помощи и наложении дисциплинарных взысканий, определяет обязанности и круг полномочий работников Управления, осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством и организационно-распорядительными актами Генерального Прокурора Республики Казахстан. Вносит в Департамент финансов Генеральной прокуратуры предложения по приобретению и распределению материально-технических средств, подписывает финансовые и иные документы, связанные с деятельностью Управления, в пределах предоставленных прав. Обеспечивает бесперебойную работу, мониторинг и анализ использования автотранспортных средств.