Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 2019 жылғы 18 сәуірдегі № 63 н/қ бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 2023 жылғы 4 шiлдедегi № 92 н/қ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 04.07.2023 № 92 н/қ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) туралы ереженің 20-тармағы 6) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) Комитеттің Ақмола облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) Комитеттің Ақтөбе облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) Комитеттің Алматы облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) Комитеттің Атырау облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) Комитеттің Батыс Қазақстан облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) Комитеттің Жамбыл облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) Комитеттің Қарағанды облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;
8) Комитеттің Қостанай облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес;
9) Комитеттің Қызылорда облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес;
10) Комитеттің Маңғыстау облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес;
11) Комитеттің Павлодар облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес;
12) Комитеттің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес;
13) Комитеттің Түркістан облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес;
14) Комитеттің Шығыс Қазақстан облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес;
15) Комитеттің Аймақтық көліктік басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес;
16) Комитеттің Әскери басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес;

Об утверждении Положений о территориальных органах Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Приказ председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 18 апреля 2019 года № 63 о/д. Отменен приказом председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 4 июля 2023 года № 92 о/д.
Сноска. Отменен приказом председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 04.07.2023 № 92 о/д.
В соответствии с подпунктом 6) пункта 20 Положения о Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет), утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Положение об управлении Комитета по Акмолинской области согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение об управлении Комитета по Актюбинской области согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Положение об управлении Комитета по Алматинской области согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Положение об управлении Комитета по Атырауской области согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Положение об управлении Комитета по Западно-Казахстанской области согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Положение об управлении Комитета по Жамбылской области согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Положение об управлении Комитета по Карагандинской области согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Положение об управлении Комитета по Костанайской области согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Положение об управлении Комитета по Кызылординской области согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Положение об управлении Комитета по Мангистауской области согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Положение об управлении Комитета Павлодарской области согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Положение об управлении Комитета по Северо-Казахстанской области согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Положение об управлении Комитета по Туркестанской области согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Положение об управлении Комитета по Восточно-Казахстанской области согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) Положение о Региональном транспортном управлении Комитета согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Положение о Военном управлении Комитета согласно приложению 16 к настоящему приказу;

17) Комитеттің Астана қаласы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес;
18) Комитеттің Алматы қаласы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес;
19) Комитеттің Шымкент облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес;
20) Комитеттің Абай облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес;
21) Комитеттің Жетісу облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес;
22) Комитеттің Ұлытау облысы бойынша басқармасы туралы ереже осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 03.08.2022 № 79 о/д; өзгеріс енгізілді – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 19.09.2022 № 93 о/д бұйрықтарымен.
2. Комитет:
1) аумақтық органдарға орындау үшін осы бұйрықты жолдауды;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкісінде ресми жариялау үшін жолдауды қамтамасыз етсін;
3. Аумақтық органдардың бастықтары белгіленген заңнамалық тәртіпте:
1) осы бұйрықтың әділет департаменттерінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық аумақтық әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күн ішінде Комитетке осы тармақтың 1) тармақшасын орындау туралы мәліметті жолдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитеттің ұйымдастыру-кадр жұмысы басқармасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күннен бастап күшіне енеді.
Комитет Төрағасы Қ. Жақыпбаев
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті
Төрағасының
2019 жылғы 18 сәуір
№ 63 н/қ бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Ақмола облысы бойынша басқармасы туралы ЕРЕЖЕСІ
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 03.08.2022 № 79 о/д бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Ақмола облысы бойынша басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) Ақмола облысының аумағында құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу бойынша берілген өкілеттіктер шегінде функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.

17) Положение об управлении Комитета по городу Астана согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) Положение об управлении Комитета по городу Алматы согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) Положение об управлении Комитета по городу Шымкент согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) Положение об управлении Комитета по области Абай согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) Положение об управлении Комитета по области Жетісу согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) Положение об управлении Комитета по области Ұлытау согласно приложению 22 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 03.08.2022 № 79 о/д; с изменением, внесенным приказом председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 19.09.2022 № 93 о/д.
2. Комитету обеспечить:
1) направление настоящего приказа в территориальные органы для исполнения;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на официальное опубликование в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Начальникам территориальных органов в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в территориальных органах юстиции;
2) в течение трех рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в территориальных органах юстиции представление в Комитет сведений об исполнении подпункта 1) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на управление организационно-кадровой работы Комитета.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Председатель Комитета К. Жакипбаев
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета по
правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
от 18 апреля 2019 года № 63 о/д
Положение об Управлении Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Акмолинской области
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 03.08.2022 № 79 о/д.
Глава 1. Общие положения
1. Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Акмолинской области (далее - Управление) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов на территории Акмолинской области.

2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы", "Құқық қорғау қызметі туралы", "Прокуратура туралы" заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, өзінің атауы мемлекеттік және орыс тілдерінде жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Басқармаға егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, оның мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма бастығының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Басқарма және оның өкілдерінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Академик В.И. Вернадский көшесі, 5/3 құрылысы.
9. Басқарманың толық атауы:
мемлекеттік тілде:
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Ақмола облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде:
Государственное учреждение "Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Акмолинской области".
10. Осы ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
11. Басқарманы және оның өкілдерін қаржыландыру республикалық бюджет есебінен жүзеге асырылады.
12. Басқармаға және оның өкілдеріне кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарманың бақылау және қадағалау функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актiлерде кiрiс келтiретiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiс мемлекеттік бюджеттiң кiрiсiне аударылады.
2-тарау. Басқарманың функциялары, құқықтары мен мiндеттерi
13. Міндеттері:
1) бiрыңғай статистикалық қағидаттар мен стандарттар негiзiнде Ақмола облысындағы заңдылық пен құқықтық тәртіптiң жай-күйi туралы мемлекеттiк органдарды, заңды және жеке тұлғаларды тиiмдi және жеткiлiктi ақпаратпен қамтамасыз ету;

2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", "О правоохранительной службе", "О прокуратуре", Положением о Комитете, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном и русском языках, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами начальника Управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Управления и его представителей утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Управления: Республика Казахстан, 020000, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Академика В.И. Вернадского, строение 5/3.
9. Полное наименование Управления:
на государственном языке:
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Ақмола облысы бойынша басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке:
Государственное учреждение "Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Акмолинской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
11. Финансирование Управления и его представителей осуществляется из республиканского бюджета.
12. Управлению и его представителям запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся контрольными и надзорными функциями Управления.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
Глава 2. Задачи, функции, права и обязанности Управления
13. Задачи:
1) эффективное и достаточное обеспечение государственных органов, физических и юридических лиц информацией о состоянии законности и правопорядка в Акмолинской области на основе единых статистических принципов и стандартов;

2) мемлекеттік құқықтық ақпараттық статистикалық жүйені жетілдіру және дамыту.
14. Функциялары:
1) мемлекеттік құқықтық статистиканы қалыптастыру;
2) құқықтық статистикалық ақпаратты жинақтау, жүргізу және өңдеу;
3) жедел және ведомстволық есепке алуды қоспағанда, арнайы есепке алуды жүргізу;
4) құқықтық статистика мәселелері бойынша статистикалық бақылаулар жүргізу;
5) Қазақстан Республикасы заңнамасының, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының және Комитет Төрағасының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы нормативтік құқықтық актілерінің бұзушылықтарын анықтауға және жоюға бағытталған, оның ішінде қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы өтініштерді қабылдау, тіркеу және есепке алу туралы заңнаманы қолдануды, сондай-ақ қылмыстық қудалау органдарының есепке алу-тіркеу тәртібін бақылау жөніндегі ведомстволық комиссияның жұмысын кешенді бақылау және қадағалау шараларын іске асыру;
6) құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы ақпараттық-талдау қызметін жүзеге асыру;
7) тиісті мемлекеттік қызметтерді көрсету;
8) Қазақстан Республикасы заңнамасының, аймақтық деңгейде қылмыстылыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі бағдарламалық құжаттардың жүзеге асырылуын статистикалық сүйемелдеу, қалыптастырылатын автоматтандырылған деректер қорында арнайы есепке алу мәліметтерінің толықтығы мен өзектілігін қамтамасыз ету;
9) аймақтағы заңдылық пен құқықтық тәртіп жағдайын кешенді талдау мен болжамды жетілдіру, қоғамдағы құқықтық құбылыстардың кешенді мониторинг жүйесін құру;
10) құқықтық статистикалық деректер мен мәліметтерді жариялау және тарату жүйесін жетілдіру жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету;
11) құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы үздіксіз кәсіби білім беру және кадрларды дайындау жүйесін жетілдіру жөніндегі іс-шараларды әзірлеуге қатысу;
12) құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласында қолданыстағы халықаралық тәжірибені зерделеу;
13) қалыптастырылатын статистикалық деректердің толықтығын, дұрыстығын және жеткіліктігін қамтамасыз ету;
14) мемлекеттік және құқық қорғау органдарының аумақтық бөлімшелерімен өзара әрекеттесу;
15) Басқарманың өкілдеріне есепке алу, статистикалық, ақпараттық, талдау және қадағалау қызметін жүзеге асыруына тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету;
16) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының, Комитеттің Имидждік бағдарламасын, Медиа-жоспарларын жүзеге асыру аясында, атап айтқанда, азаматтар мен шағын және орта бизнес субъектілерінің конституциялық құқықтарын қорғау және қалпына келтірудегі оның рөлін жариялау мәселесінде бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара әрекеттесу, жұмыс нысандары мен әдістерін жетілдіру, Комитет қызметіне қатысты жарияланған ақпаратты талдау және оның ізіне түсу;

2) совершенствование и развитие государственной правовой информационной статистической системы.
14. Функции:
1) формирование государственной правовой статистики;
2) накопление, ведение и обработка правовой статистической информации;
3) ведение специальных учетов, за исключением оперативных и ведомственных учетов;
4) проведение статистических наблюдений по вопросам правовой статистики;
5) осуществление комплекса контрольных и надзорных мер, направленных на выявление и устранение нарушений законодательства Республики Казахстан, нормативных правовых актов Президента Республики Казахстан, Генерального Прокурора Республики Казахстан и Председателя Комитета в области правовой статистики и специальных учетов, в том числе за применением законодательства о приеме, регистрации и учете заявлений об уголовных правнарушениях, а также за работой ведомственных комиссий по контролю за учетно-регистрационной дисциплиной органов уголовного преследования;
6) осуществление информационно-аналитической деятельности в сфере правовой статистики и специальных учетов;
7) оказание соответствующих государственных услуг;
8) статистическое сопровождение реализации законодательства Республики Казахстан, программных документов по противодействию преступности на региональном уровне, обеспечение полноты и актуальности сведений специальных учетов в формируемых автоматизированных банках данных;
9) совершенствование комплексного анализа и прогноза состояния законности и правопорядка в регионе, создание системы комплексного мониторинга правовых явлений в обществе;
10) обеспечение мероприятий по совершенствованию системы публикаций и распространения правовых статистических данных и сведений;
11) участие в разработке мероприятий по совершенствованию системы непрерывного профессионального образования и подготовки кадров в области правовой статистики и специальных учетов;
12) изучение имеющегося международного опыта в области правовой статистики и специальных учетов;
13) обеспечение целостности, достоверности и достаточности формируемых статистических данных;
14) взаимодействие с территориальными подразделениями государственных и правоохранительных органов;
15) оказание практической и методической помощи представителям Управления в осуществлении учетной, статистической, информационной, аналитической и надзорной деятельности;
16) взаимодействие со средствами массовой информации в рамках реализации Имиджевой программы и Медиа-планов Комитета, Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, в частности в вопросах освещения его роли по защите и восстановлению конституционных прав граждан и субъектов малого и среднего бизнеса, совершенствования форм и методов работы, отслеживания и анализа публикуемой информации применительно к деятельности Управления;

17) құқықтық статистика және арнайы есепке алу мен оны жүйелеу саласындағы заңнаманы жетілдіру жөніндегі қызметті жүзеге асыру;
18) есепке алу және есептік құжаттамалардың автоматтандырылған өңделуін ұйымдастыру және дамытуды қамтамасыз ету, сапаның жақсартылуы және оларды өңдеу мерзімдерінің қысқартылуы бойынша жұмыстарды жүргізу;
19) Комитеттің автоматтандырылған ақпараттық жүйелерін дамыту, енгізу және сүйемелдеу жұмыстарын іске асыру;
20) бақылау және қадағалау қызметтерін жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органдар жүргізетін тексерулерді тіркеу, есепке алу және бақылауды жүргізу;
21) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
15. Құқықтары:
1) статистикалық деректерді түзу және арнайы есепке алуды жүргізу үшін құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері мен басқа мемлекеттік органдардан құқықтық статистика және арнайы есепке алу мәселелері жөнінде статистикалық және талдау ақпаратын, құқықтық мемлекеттік статистикалық есептілікті, бастапқы есепке алу құжаттары мен нысандарын өтеусіз алу;
2) құқықтық статистика субъектілерінен бастапқы есепке алу және есептілік актілерінің толықтығы мен сенiмдiлiгiн, олардың Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген мерзімде ұсынылуын талап ету;
3) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері ұсынатын құқықтық статистикалық ақпараттың толықтығына, объективтілігіне, дұрыстығына және жеткіліктігіне бақылау мен қадағалауды жүзеге асыруға, сондай-ақ есепке алу-тіркеу және есеп тәртіптерінің соның ішінде прокурорлық ден қою актілерін енгізе отырып бұзушылықтарды жою шараларын қабылдау;
4) тағайындаған кезде Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзылуын анықтаған жағдайларда, уәкілетті мемлекеттік органдар жүргізген тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеуден бас тарту;
5) мемлекеттік орган жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеген кезде заңдылықты қамтамасыз ету, жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген шектерде берілген мүлікті басқару және оған иелік ету;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында және басқа нормативтік құқықтық актілерде көзделген өзге де құқықтарды іске асыру.
16. Міндеттері:
1) құқықтық статистикалық ақпараттың тұтастығын, объективтілігін, толықтығын, дұрыстығын және жеткіліктігін қамтамасыз ету;
2) мемлекеттiк құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргiзу кезiнде адам мен азаматтың, заңды тұлғалардың және мемлекеттiң құқықтары мен заңды мүдделерiнiң сақталуын қамтамасыз ету;

17) осуществление деятельности по совершенствованию законодательства в сфере правовой статистики и специальных учетов, и ее систематизации;
18) обеспечение организации и развития автоматизированной обработки учетной и отчетной документации, проведение работ по улучшению качества и сокращению сроков их обработки;
19) осуществление работ по развитию, внедрению и сопровождению автоматизированных информационных систем Комитета;
20) ведение регистрации, учета и контроля проверок, проводимых уполномоченными государственными органами, осуществляющими контрольные и надзорные функции;
21) иные функции, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. Права:
1) получать безвозмездно от субъектов правовой статистики и специальных учетов и других государственных органов статистическую и аналитическую информацию по вопросам правовой статистики и специальных учетов, правовую государственную статистическую отчетность, документы и формы первичного учета для производства статистических данных и ведения специальных учетов;
2) требовать от субъектов правовой статистики полноты и достоверности актов первичного учета и отчетности, представление их в сроки, определенные нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан;
3) осуществлять контроль и надзор за целостностью, объективностью, достоверностью и достаточностью правовой статистической информации, представляемой субъектами правовой статистики и специальных учетов, а также принимать меры по устранению нарушений учетно-регистрационной и отчетной дисциплин, в том числе путем внесения актов прокурорского реагирования;
4) отказывать в регистрации актов о назначении проверок, проводимых уполномоченными государственными органами, в случаях выявления нарушений законодательства Республики Казахстан при их назначении;
5) обеспечивать законность, защиту прав и свобод физических и юридических лиц при регистрации актов о назначении проверок, осуществляемых государственными органами;
6) управлять и распоряжаться переданным имуществом в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан;
7) осуществлять иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами.
16. Обязанности:
1) обеспечить целостность, объективность, полноту, достоверность и достаточность правовой статистической информации;
2) обеспечить соблюдение прав и законных интересов человека и гражданина, юридических лиц и государства при формировании государственной правовой статистики и ведении специальных учетов;

3) қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы өтініштерді қабылдау, тіркеу және есепке алу туралы заңнамасының қолданылуын қадағалауды қамтамасыз ету;
4) мемлекеттік органдарды Қазақстан Республикасының заңнамасымен, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының және Комитет Төрағасының нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген тәртіпте, көлемде және мерзімде құқықтық статистикалық және талдау ақпаратымен қамтамасыз ету;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген шектерде, көлемде және мерзімдерде жеке және заңды тұлғаларға, мемлекеттік органдарға ақпараттық-анықтамалық қызмет көрсету;
6) Комитетке облыс бойынша жиынтық мәліметтерді және орталықтандырылған есепті қалыптастыру үшін қылмыстылық, онымен күрес жағдайы, қадағалауды жүзеге асыру, прокурорлардың, сот төрелігін жүргізу жөніндегі соттардың қызметі, сот актілері мен басқа да ақпараттың орындалуы туралы дұрыс және жеткілікті деректерді уақтылы ұсыну;
7) мемлекеттік құпиялары мен заңмен корғалатын құпиялары бар алынған мәліметтердің сақталуын қамтамасыз ету;
8) ақпараттық жүйелерді рұқсат етілмеген қол жетімділіктен, бұзудан немесе құқықтық статистика және арнайы есепке алу объектілері туралы деректерді жоюдан қорғауды қамтамасыз ету, компьютерлік және басқа техниканың ұтымды қолданылуын бақылауды қамтамасыз ету;
9) өз қызметін ағымдағы және болашаққа арналған міндеттерді, құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің қызметіндегі заңдылық жағдайына, аймақтағы қылмыстылық жағдайына басшылыққа ала отырып жоспарлауды, Комитет жұмысының жоспарына ұсыныстар енгізу;
10) Басқарманың жедел мәжілістерінде туындаған мәселелерді және оның шешу жолдарын белгілей отырып, бөлімдердің және оның аудан (қала) өкілдерінің қызметінің нәтижелерін, сондай-ақ қажет болған жағдайда құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің өкілдерін шақыра отырып қарау;
11) талдау және зерттеу жұмысын жүргізуді, мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алуды дамытудың негізгі бағыттары бойынша ұсынымдар мен ұсыныстар әзірлеу;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасында және нормативтік құқықтық актілерінде көзделген өзге де міндеттерді орындау.
3-тарау. Басқарма қызметін ұйымдастыру
17. Басқармаға басшылықты бастық жүзеге асырады, ол Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
18. Басқарма бастығы лауазымына Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының келісімімен Комитет Төрағасы тағайындайды және босатады.
19. Басқарма бастығының орынбасарлары (орынбасары) бар, оларды Басқарма бастығының ұсынысы бойынша Комитет Төрағасы лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.

3) обеспечить надзор за применением законодательства о приеме, регистрации и учете заявлений об уголовных правнарушениях;
4) обеспечить государственные органы в порядке, объемах и в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан, нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан и Председателя Комитета правовой статистической и аналитической информацией;
5) информационно-справочное обслуживание физических и юридических лиц, государственных органов в пределах, объемах и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
6) своевременное предоставление Комитету достоверных и достаточных статистических данных о состоянии преступности, борьбы с ней, деятельности прокуроров по осуществлению надзора, судов по отправлению правосудия, исполнения судебных актов и иной информации, для формирования сводных сведений и централизованных учетов по области;
7) обеспечить сохранность получаемых сведений, составляющих государственные секреты и охраняемые законом тайны;
8) обеспечить защиту информационных систем от несанкционированного доступа, порчи или уничтожения данных об объектах правовой статистики и специальных учетов, контроль за рациональным использованием компьютерной и иной техники;
9) планировать свою деятельность, исходя из текущих и перспективных задач, состояния законности в деятельности субъектов правовой статистики и специальных учетов, состояния преступности в регионе, вносить предложения в планы работ Комитета;
10) рассмотрение на оперативных совещаниях Управления результатов деятельности отделов и представителей в районах (городах) с обозначением возникших проблем и путей их разрешения, а также с приглашением представителей субъектов правовой статистики и специальных учетов;
11) проведение аналитической и исследовательской работы, разработка предложений и рекомендаций по основным направлениям развития государственной правовой статистики и специальных учетов;
12) исполнение иных обязанностей, предусмотренных законодательством и нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Управления
17. Руководство Управления осуществляется начальником, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих функций.
18. Начальник Управления назначается на должность и освобождается от должности Председателем Комитета по согласованию с Генеральным Прокурором Республики Казахстан.
19. Начальник Управления имеет заместителей (заместителя), которые назначаются на должности и освобождаются от должности Председателем Комитета по представлению начальника Управления.

20. Басқарма бастығы белгіленген тәртіпте:
1) Басқарма жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық етеді, жоспарлы іс-шаралардың, алқа шешімдерінің, жедел, аппараттық мәжілістердің, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы мен Комитет басшылығы тапсырмаларының уақтылы және сапалы орындалуына бақылау жүргізеді;
2) Комитетке статистикалық есептерді, есепке алу актілерін және орталықтандырылған арнайы есепке алуды қалыптастыру үшін материалдарды, Басқарма қызметінің нәтижелері туралы есепті ұсынуды қамтамасыз етеді;
3) жартыжылдық және жыл қорытындысы бойынша Ақмола облысы прокурорына есептік және есепке алу тәртібінің жағдайы туралы ақпаратты жібереді;
4) Басқарма орынбасарларының (орынбасарының), бөлім бастықтары мен қызметкерлерінің және аудан өкілдерінің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді, олардың жұмысын бақылайды;
5) Комитетке Басқарма қызметкерлеріне сыныптық шен беру, тағайындау, орнын алмастыру, сенiп тапсырылған Басқарманың орынбасарларын (орынбасарын), бөлім бастықтарын лауазымдарынан босату, оларға ынталандыру шараларын қолдану туралы ұсыныс енгізеді;
6) орынбасарларын (орынбасарын) қоспағанда, сенiп тапсырылған Басқарма қызметкерлерін, оның ішінде бөлім бастықтарын, "қызметке толық сәйкес келмеу" түріндегі тәртіптік жазаға дейінгі тәртіптік жауапкершілікке тартуға құқылы;
7) Басқарманың аға прокурорларын, прокурорларын, мемлекеттік әкімшілік қызметшілерін, еңбек шарты бойынша жұмыскерлерін, оларға ынталандыру, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану және алу шараларын қолдана отырып, тағайындауды, орындарын алмастыруды және босатуды іске асырады;
8) өз орынбасарларын (орынбасарын) қоспағанда, Басқарманың барлық қызметкерлеріне және жұмысшыларына демалыстың барлық түрін береді;
9) Қазақстан Республикасының Еңбек туралы заңнамасына сәйкес белгілі бір жұмыс және қызмет бойынша шарт жасауға құқылы;
10) Комитетке құрылымды жетілдіру, Басқарманың штаттық кестесін өзгерту жөнінде, сондай-ақ Басқарма қызметіне байланысты басқа да мәселелер бойынша ұсыныстар енгізеді;
11) Ақмола облысы прокуратурасының, Заңдылықты, құқықтық тәртіпті және қылмысқа қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі үйлестіру кеңесінің, Заңдылықты қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі қоғамдық кеңестің алқа отырыстарына, құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласында есепке алуға және есептілікке қатысы бар мәселелерді караған кезде құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің мәжілістеріне қатысады. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің әдеп жөніндегі кеңесінің мүшесі құрамына енгізілген болса, онда әдеп жөніндегі кеңесінің отырыстарына қатысады;

20. Начальник Управления в установленном порядке:
1) организует работу Управления и руководит ею, осуществляет контроль за своевременным и качественным исполнением плановых мероприятий, решений коллегий, оперативных, аппаратных совещаний, поручений и заданий руководства Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и Комитета;
2) обеспечивает представление в Комитет статистических отчетов, учетных актов и материалов для формирования централизованных специальных учетов, отчета о результатах деятельности Управления;
3) по итогам полугодия и года направляет прокурору Акмолинской области информацию о состоянии отчетной и учетной дисциплины;
4) определяет обязанности и полномочия заместителей (заместителя), начальников и сотрудников отделов, районных представителей, контролирует их работу;
5) вносит в Комитет представления о присвоении классных чинов сотрудникам Управления, назначении, перемещении, освобождении от должности заместителей (заместителя), начальников отделов вверенного Управления, применения к ним мер поощрения;
6) имеет право привлечения к дисциплинарной ответственности сотрудников вверенного Управления, в том числе начальников отделов – до дисциплинарного взыскания в виде "неполное служебное соответствие", за исключением заместителей (заместителя);
7) осуществляет прием, назначение, перемещение, и освобождение от должности старших прокуроров, прокуроров, административных государственных служащих, работников по трудовому договору Управления, с применением к ним мер поощрения, оказания материальной помощи, наложения и снятия дисциплинарных взысканий;
8) предоставляет всем сотрудникам и работникам Управления, за исключением своих заместителей (заместителя), все виды отпусков;
9) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о труде имеет право заключать договора по определенным видам работ и услуг;
10) вносит в Комитет предложения по совершенствованию структуры, изменению штатного расписания Управления, а также другим вопросам, связанным с деятельностью Управления;
11) участвует в заседаниях коллегии прокуратуры Акмолинской области, Координационного Совета по обеспечению законности, правопорядка и борьбы с преступностью, Общественного Совета по вопросам обеспечения законности, совещаний субъектов правовой статистики и специальных учетов при рассмотрении вопросов, имеющих отношение к учету и отчетности в сфере правовой статистики и специальных учетов. При включении в состав членов совета по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы принимает участие в заседаниях совета по этике.

12) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Басқарманың атынан өкілдік етеді;
13) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды, азаматтарды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауды іске асырады;
14) Басқарма қызметінің мәселелері бойынша бұйрықтарды, өкімдерді, нұсқаулар мен бекітілімдерді шығарады;
15) Басқарманың Жұмыс регламентін, қызметкерлердің міндеттерін бөлу туралы актіні, жұмыс жоспарын бекітеді;
16) материалдық-техникалық жабдықтардың, оның ішінде компьютерлік техниканың, бланкілік өнімінің дұрыс және үнемді шығындалуына, олардың орынды қолданылуына бақылау жасайды;
17) өз қызметін жүйелі сыбайлас жемқорлық схемалары мен механизмдерін, сонымен қатар сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылыққа жағдай жасайтын себептер мен шарттарды анықтауға бағыттайды;
18) өз қатарындағы сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды болдырмау және алдын алу жөніндегі шараларды қабылдайды;
19) Басқарманың қызметі жөнінде Комитет Төрағасына ақпарат береді;
20) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес басқа да өкілеттіліктерді жүзеге асырады.
21. Басқарма консультативті-кеңесші органдарды оның ішінде, комиссияларды және жұмыс топтарын құрады.
22. Басқарма бастығы болмаған жағдайда, оның өкілеттіліктерін орындауды Басқарма басшылығы арасында міндеттерді бөлуге сәйкес оны алмастыратын тұлға атқарады.
23. Басқарма бастығына, оның орынбасарларына (орынбасарына), бөлім бастықтарына, аға прокурорларға, прокурорларға және мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге белгіленген үлгідегі куәлікті Комитет Төрағасымен беріледі.
4-тарау. Басқарма мүлкі
24. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда, жедел басқару құқығында оқшауланған болуы мүмкін.
25. Басқармаға бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Басқарма өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен иелік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
27. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
6-тарау. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы заңдылықты қадағалау бойынша Ақмола облысының аудандарындағы (қалаларындағы) Басқарма өкілдерінің қызметін ұйымдастыру
28. Ақмола облысының аудандарындағы және қалаларындағы Басқарманың өкілдері құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдары қызметінің анағұрлым тиімді нәтижелеріне қол жеткізу, жүктелген міндеттерді толық көлемде орындау, құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласында бақылау және қадағалау қызметін қала, аудан прокурорларымен тиімді өзара әрекеттестікті іске асыру, құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінен толық және дұрыс құқықтық ақпаратты уақтылы алу мақсатында жедел қызметкерлердің және еңбек шарты бойынша жұмыскерлердің (бұдан әрі - Өкіл) санынан тұратын аудандық және қалалық прокуратуралардың ғимараттарында орналасады.

12) представляет Управление в государственных органах, иных организациях;
13) рассматривает обращения физических и юридических лиц, осуществляет прием граждан и представителей юридических лиц;
14) издает приказы, распоряжения, указания и закрепления по вопросам деятельности Управления;
15) утверждает Регламент работы, акт о распределении обязанностей сотрудников, планы работ Управления;
16) осуществляет контроль за правильным и экономным расходованием материально-технических средств, в том числе компьютерной техники, бланочной продукции и использованием их по назначению;
17) нацеливает свою деятельность на выявление системных коррупционных схем и механизмов, а также причин и условий, способствующих совершению коррупционных правонарушений;
18) принимает меры по противодействию и профилактике коррупционных правонарушений в собственных рядах;
19) информирует Председателя Комитета о деятельности Управления;
20) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Управление образует консультативно-совещательные органы, в том числе комиссии и рабочие группы.
22. Исполнение полномочий начальника Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с распределением обязанностей между руководством Управления.
23. Удостоверение установленного образца начальнику, его заместителям (заместителю), начальникам отделов, старшим прокурорам, прокурорам и административным государственным служащим Управления выдается Председателем Комитета.
Глава 4. Имущество Управления
24. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
25. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
26. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет, выданных ему по плану финансирования бюджетных средств, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
27. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 6. Организация деятельности представителей Управления в районах (городах) Акмолинской области по надзору за законностью в сфере правовой статистики и специальных учетов
28. Управление имеет представителей в районах и городах Акмолинской области, дислоцируемых в зданиях районных и городской (городских) прокуратур из числа оперативных сотрудников Управления и работников по трудовому договору (далее – Представитель) с целью достижения наиболее эффективных результатов деятельности органов правовой статистики и специальных учетов, выполнения полного объема возложенных обязанностей, осуществления контрольной и надзорной деятельности в сфере правовой статистики и специальных учетов, эффективного взаимодействия с горрайпрокурорами, своевременного получения полной и достоверной правовой информации от субъектов правовой статистики и специальных учетов.

29. Өкілдер Басқарма бастығына және оның орынбасарына (орынбасарына), және олардың тапсырмаларына сәйкес Басқарманың бөлім бастықтарына бағынады және олардың алдында есеп береді.
30. Өкілдер өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы", "Құқық қорғау қызметі туралы", "Прокуратура туралы" заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының, Комитет Төрағасының, Басқарма бастығының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
31. Өкілдердің жұмысын ұйымдастыруға жетекшілік ететін мәселеге сәйкес Басқарма бастығы және оның орынбасарлары (орынбасары) жауапты болады.
32. Басқарма өкілдерін материалдық-техникалық және басқа да жабдықтармен қамтамасыз етуді Басқарма жүзеге асырады.
33. Өкілдер тиісті аудан (қала) шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте Басқарма қызметкерлерінің функционалдық міндеттерінің бөлінуіне сәйкес қызметтерді орындайды.
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті
Төрағасының
2019 жылғы 18 сәуір
№ 63 н/қ бұйрығына
2 - қосымша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Ақтөбе облысы бойынша басқармасы туралы ЕРЕЖЕСІ
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 03.08.2022 № 79 о/д бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Ақтөбе облысы бойынша басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) Ақтөбе облысының аумағында құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу бойынша берілген өкілеттіктер шегінде функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы", "Құқық қорғау қызметі туралы", "Прокуратура туралы" заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

29. Представители подотчетны и подчинены начальнику Управления и его заместителям (заместителю), и в соответствии с их указаниями - начальникам отделов Управления.
30. Представители осуществляют свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", "О правоохранительной службе", "О прокуратуре", Положением о Комитете, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан, Председателя Комитета, начальника Управления, иными нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан, Председателя Комитета, начальника Управления а также настоящим Положением.
31. Ответственными за организацию работы представителей являются начальник Управления и его заместители (заместитель) согласно курируемым вопросам.
32. Обеспечение представителей материально-техническими и иными средствами осуществляется Управлением.
33. Представители в пределах соответствующего района (города) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, выполняют функции согласно распределению обязанностей сотрудников Управления.
Приложение 2 к приказу
Председателя Комитета по
правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
от 18 апреля 2019 года № 63 о/д
Положение об Управлении Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Актюбинской области
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 03.08.2022 № 79 о/д.
Глава 1. Общие положения
1. Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Актюбинской области (далее - Управление) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов на территории Актюбинской области.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", "О правоохранительной службе", "О прокуратуре", Положением о Комитете, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

1) Басқарма жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық етеді, жоспарлы іс-шаралардың, алқа шешімдерінің, жедел, аппараттық мәжілістердің, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы мен Комитет басшылығы тапсырмаларының уақтылы және сапалы орындалуына бақылау жүргізеді;
2) Комитетке статистикалық есептерді, есепке алу актілерін және орталықтандырылған арнайы есепке алуды қалыптастыру үшін материалдарды, Басқарма қызметінің нәтижелері туралы есепті ұсынуды қамтамасыз етеді;
3) жартыжылдық және жыл қорытындысы бойынша Алматы облысы прокурорына есептік және есепке алу тәртібінің жағдайы туралы ақпаратты жібереді;
4) Басқарма орынбасарларының (орынбасарының), бөлім бастықтары мен қызметкерлерінің және аудан өкілдерінің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді, олардың жұмысын бақылайды;
5) Комитетке Басқарма қызметкерлеріне сыныптық шен беру, тағайындау, орнын алмастыру, сенiп тапсырылған Басқарманың орынбасарларын (орынбасарын), бөлім бастықтарын лауазымдарынан босату, оларға ынталандыру шараларын қолдану туралы ұсыныс енгізеді;
6) орынбасарларын (орынбасарын) қоспағанда, сенiп тапсырылған Басқарма қызметкерлерін, оның ішінде бөлім бастықтарын, "қызметке толық сәйкес келмеу" түріндегі тәртіптік жазаға дейінгі тәртіптік жауапкершілікке тартуға құқылы;
7) Басқарманың аға прокурорларын, прокурорларын, мемлекеттік әкімшілік қызметшілерін, еңбек шарты бойынша жұмыскерлерін, оларға ынталандыру, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану және алу шараларын қолдана отырып, тағайындауды, орындарын алмастыруды және босатуды іске асырады;
8) өз орынбасарларын (орынбасарын) қоспағанда, Басқарманың барлық қызметкерлеріне және жұмысшыларына демалыстың барлық түрін береді;
9) Қазақстан Республикасының Еңбек туралы заңнамасына сәйкес белгілі бір жұмыс және қызмет бойынша шарт жасауға құқылы;
10) Комитетке құрылымды жетілдіру, Басқарманың штаттық кестесін өзгерту жөнінде, сондай-ақ Басқарма қызметіне байланысты басқа да мәселелер бойынша ұсыныстар енгізеді;
11) Алматы облысы прокуратурасының, Заңдылықты, құқықтық тәртіпті және қылмысқа қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі үйлестіру кеңесінің, Заңдылықты қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі қоғамдық кеңестің алқа отырыстарына, құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласында есепке алуға және есептілікке қатысы бар мәселелерді караған кезде құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің мәжілістеріне қатысады. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің әдеп жөніндегі кеңесінің мүшесі құрамына енгізілген болса, онда әдеп жөніндегі кеңесінің отырыстарына қатысады;

1) организует работу Управления и руководит ею, осуществляет контроль за своевременным и качественным исполнением плановых мероприятий, решений коллегий, оперативных, аппаратных совещаний, поручений и заданий руководства Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и Комитета;
2) обеспечивает представление в Комитет статистических отчетов, учетных актов и материалов для формирования централизованных специальных учетов, отчета о результатах деятельности Управления;
3) по итогам полугодия и года направляет прокурору Алматинской области информацию о состоянии отчетной и учетной дисциплины;
4) определяет обязанности и полномочия заместителей (заместителя), начальников и сотрудников отделов, районных представителей, контролирует их работу;
5) вносит в Комитет представления о присвоении классных чинов сотрудникам Управления, назначении, перемещении, освобождении от должности заместителей (заместителя), начальников отделов вверенного Управления, применения к ним мер поощрения;
6) имеет право привлечения к дисциплинарной ответственности сотрудников вверенного Управления, в том числе начальников отделов – до дисциплинарного взыскания в виде "неполное служебное соответствие", за исключением заместителей (заместителя);
7) осуществляет прием, назначение, перемещение, и освобождение от должности старших прокуроров, прокуроров, административных государственных служащих, работников по трудовому договору Управления, с применением к ним мер поощрения, оказания материальной помощи, наложения и снятия дисциплинарных взысканий;
8) предоставляет всем сотрудникам и работникам Управления, за исключением своих заместителей (заместителя), все виды отпусков;
9) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о труде имеет право заключать договора по определенным видам работ и услуг;
10) вносит в Комитет предложения по совершенствованию структуры, изменению штатного расписания Управления, а также по другим вопросам, связанным с деятельностью Управления;
11) участвует в заседаниях коллегии прокуратуры Алматинской области, Координационного Совета по обеспечению законности, правопорядка и борьбы с преступностью, Общественного Совета по вопросам обеспечения законности, совещаний субъектов правовой статистики и специальных учетов при рассмотрении вопросов, имеющих отношение к учету и отчетности в сфере правовой статистики и специальных учетов. При включении в состав членов совета по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы принимает участие в заседаниях совета по этике.

29. Өкілдер Басқарма бастығына және оның орынбасарына (орынбасарына), және олардың тапсырмаларына сәйкес Басқарманың бөлім бастықтарына бағынады және олардың алдында есеп береді.
30. Өкілдер өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы", "Құқық қорғау қызметі туралы", "Прокуратура туралы" заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының, Комитет Төрағасының, Басқарма бастығының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
31. Өкілдердің жұмысын ұйымдастыруға жетекшілік ететін мәселеге сәйкес Басқарма бастығы және оның орынбасарлары (орынбасары) жауапты болады.
32. Басқарма өкілдерін материалдық-техникалық және басқа да жабдықтармен қамтамасыз етуді Басқарма жүзеге асырады.
33. Өкілдер тиісті көліктік аумақ шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте Басқарма қызметкерлерінің функционалдық міндеттерінің бөлінуіне сәйкес қызметтерді орындайды.
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті
Төрағасының
2019 жылғы 18 сәуір
№ 63 н/қ бұйрығына
16 - қосымша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Әскери басқармасы туралы ЕРЕЖЕСІ
Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 03.08.2022 № 79 о/д бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Әскери басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) қылмыстық қудалаудың әскери органдарында, әскери сотында және әскери прокуратурасында, әскери бөлімдерде, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскерлері мен ұйымдарында, сондай-ақ өзге де органдарда құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу бойынша берілген өкілеттіктер шегінде функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы", "Құқық қорғау қызметі туралы", "Прокуратура туралы" заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

29. Представители подотчетны и подчинены начальнику Управления и его заместителям (заместителю), и в соответствии с их указаниями - начальникам отделов Управления.
30. Представители осуществляют свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", "О правоохранительной службе", "О прокуратуре", Положением о Комитете, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан, Председателя Комитета, начальника Управления, иными нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан, Председателя Комитета, начальника Управления а также настоящим Положением.
31. Ответственными за организацию работы представителей являются начальник Управления и его заместители (заместитель) согласно курируемым вопросам.
32. Обеспечение представителей материально-техническими и иными средствами осуществляется Управлением.
33. Представители в пределах соответствующего транспортного региона в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, выполняют функции согласно распределению обязанностей сотрудников Управления.
Приложение 16 к приказу
Председателя Комитета по
правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
от 18 апреля 2019 года № 63 о/д
Положение о Военном управлении Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Сноска. Приложение 16 - в редакции приказа председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 03.08.2022 № 79 о/д.
Глава 1. Общие положения
1. Военное управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Управление) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов в военных органах уголовного преследования, военного суда и военной прокуратуры, воинских частях, войсках и организациях Вооруженных Сил Республики Казахстан, а также иных органах.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", "О правоохранительной службе", "О прокуратуре", Положением о Комитете, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

29. Өкілдер Басқарма бастығына және оның орынбасарына (орынбасарына), және олардың тапсырмаларына сәйкес Басқарманың бөлім бастықтарына бағынады және олардың алдында есеп береді.
30. Өкілдер өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы", "Құқық қорғау қызметі туралы", "Прокуратура туралы" заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының, Комитет Төрағасының, Басқарма бастығының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
31. Өкілдердің жұмысын ұйымдастыруға жетекшілік ететін мәселеге сәйкес Басқарма бастығы және оның орынбасарлары (орынбасары) жауапты болады.
32. Басқарма өкілдерін материалдық-техникалық және басқа да жабдықтармен қамтамасыз етуді Басқарма жүзеге асырады.
33. Өкілдер тиісті аймақ және гарнизон шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте Басқарма қызметкерлерінің функционалдық міндеттерінің бөлінуіне сәйкес қызметтерді орындайды.
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті
Төрағасының
2019 жылғы 18 сәуір
№ 63 н/қ бұйрығына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Астана қаласы бойынша басқармасы туралы ереже
Ескерту. 17-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 19.09.2022 № 93 о/д бұйрығымен.
Ескерту. 17-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 03.08.2022 № 79 о/д бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Астана қаласы бойынша басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) Астана қаласының аумағында құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу бойынша берілген өкілеттіктер шегінде функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 19.09.2022 № 93 о/д бұйрығымен.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы", "Құқық қорғау қызметі туралы", "Прокуратура туралы" заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

29. Представители подотчетны и подчинены начальнику Управления и его заместителям (заместителю), и в соответствии с их указаниями - начальникам отделов Управления.
30. Представители осуществляют свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", "О правоохранительной службе", "О прокуратуре", Положением о Комитете, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан, Председателя Комитета, начальника Управления, иными нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан, Председателя Комитета, начальника Управления а также настоящим Положением.
31. Ответственными за организацию работы представителей являются начальник Управления и его заместители (заместитель) согласно курируемым вопросам.
32. Обеспечение представителей материально-техническими и иными средствами осуществляется Управлением.
33. Представители в пределах соответствующего региона и гарнизона в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, выполняют функции согласно распределению обязанностей сотрудников Управления.
Приложение 17 к приказу
Председателя Комитета по
правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
от 18 апреля 2019 года № 63 о/д
Положение об Управлении Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Астана
Сноска. Заголовок - в редакции приказа председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 19.09.2022 № 93 о/д.
Сноска. Приложение 17 - в редакции приказа председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 03.08.2022 № 79 о/д.
Глава 1. Общие положения
1. Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Астана (далее - Управление) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов на территории по городу Астана.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 19.09.2022 № 93 о/д.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", "О правоохранительной службе", "О прокуратуре", Положением о Комитете, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

28. Астана қаласының аудандарындағы Басқарманың өкілдері құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдары қызметінің анағұрлым тиімді нәтижелеріне қол жеткізу, жүктелген міндеттерді толық көлемде орындау, құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласында бақылау және қадағалау қызметін қала, аудан прокурорларымен тиімді өзара әрекеттестікті іске асыру, құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінен толық және дұрыс құқықтық ақпаратты уақтылы алу мақсатында жедел қызметкерлердің және еңбек шарты бойынша жұмыскерлердің (бұдан әрі - Өкіл) санынан тұратын аудандық және қалалық прокуратураның ғимараттарында орналасады.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 19.09.2022 № 93 о/д бұйрығымен.
29. Өкілдер Басқарма бастығына және оның орынбасарына (орынбасарына), және олардың тапсырмаларына сәйкес Басқарманың бөлім бастықтарына бағынады және олардың алдында есеп береді.
30. Өкілдер өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы", "Құқық қорғау қызметі туралы", "Прокуратура туралы" заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының, Комитет Төрағасының, Басқарма бастығының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
31. Өкілдердің жұмысын ұйымдастыруға жетекшілік ететін мәселеге сәйкес Басқарма бастығы және оның орынбасарлары (орынбасары) жауапты болады.
32. Басқарма өкілдерін материалдық-техникалық және басқа да жабдықтармен қамтамасыз етуді Басқарма жүзеге асырады.
33. Өкілдер тиісті аудан (қала) шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте Басқарма қызметкерлерінің функционалдық міндеттерінің бөлінуіне сәйкес қызметтерді орындайды.
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті
Төрағасының
2019 жылғы 18 сәуір
№ 63 н/қ бұйрығына
18-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Алматы қаласы бойынша басқармасы туралы ЕРЕЖЕСІ
Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 03.08.2022 № 79 о/д бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Алматы қаласы бойынша басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) Алматы қаласының аумағында құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу бойынша берілген өкілеттіктер шегінде функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.

28. Управление имеет представителей в районах города Астаны, дислоцируемых в зданиях районных и городской прокуратуры из числа оперативных сотрудников Управления и работников по трудовому договору (далее – Представитель) с целью достижения наиболее эффективных результатов деятельности органов правовой статистики и специальных учетов, выполнения полного объема возложенных обязанностей, осуществления контрольной и надзорной деятельности в сфере правовой статистики и специальных учетов, эффективного взаимодействия с горрайпрокурорами, своевременного получения полной и достоверной правовой информации от субъектов правовой статистики и специальных учетов.
Сноска. Пункт 28 - в редакции приказа председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 19.09.2022 № 93 о/д.
29. Представители подотчетны и подчинены начальнику Управления и его заместителям (заместителю), и в соответствии с их указаниями - начальникам отделов Управления.
30. Представители осуществляют свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", "О правоохранительной службе", "О прокуратуре", Положением о Комитете, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан, Председателя Комитета, начальника Управления, иными нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан, Председателя Комитета, начальника Управления а также настоящим Положением.
31. Ответственными за организацию работы представителей являются начальник Управления и его заместители (заместитель) согласно курируемым вопросам.
32. Обеспечение представителей материально-техническими и иными средствами осуществляется Управлением.
33. Представители в пределах соответствующего района в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, выполняют функции согласно распределению обязанностей сотрудников Управления.
Приложение 18 к приказу
Председателя Комитета по
правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
от 18 апреля 2019 года № 63 о/д
Положение об Управлении Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Алматы
Сноска. Приложение 18 - в редакции приказа председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 03.08.2022 № 79 о/д.
Глава 1. Общие положения
1. Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по городу Алматы (далее - Управление) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов на территории по городу Алматы.

29. Өкілдер Басқарма бастығына және оның орынбасарына (орынбасарына), және олардың тапсырмаларына сәйкес Басқарманың бөлім бастықтарына бағынады және олардың алдында есеп береді.
30. Өкілдер өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы", "Құқық қорғау қызметі туралы", "Прокуратура туралы" заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының, Комитет Төрағасының, Басқарма бастығының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
31. Өкілдердің жұмысын ұйымдастыруға жетекшілік ететін мәселеге сәйкес Басқарма бастығы және оның орынбасарлары (орынбасары) жауапты болады.
32. Басқарма өкілдерін материалдық-техникалық және басқа да жабдықтармен қамтамасыз етуді Басқарма жүзеге асырады.
33. Өкілдер тиісті аудан (қала) шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте Басқарма қызметкерлерінің функционалдық міндеттерінің бөлінуіне сәйкес қызметтерді орындайды.
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті
Төрағасының
2019 жылғы 18 сәуір
№ 63 н/қ бұйрығына
20-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Абай облысы бойынша басқармасы туралы ЕРЕЖЕСІ
Ескерту. Бұйрық 20-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 03.08.2022 № 79 о/д бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Абай облысы бойынша басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) Абай облысының аумағында құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу бойынша берілген өкілеттіктер шегінде функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы", "Құқық қорғау қызметі туралы", "Прокуратура туралы" заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығымен бекітілген Комитет туралы Ережеге, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

29. Представители подотчетны и подчинены начальнику Управления и его заместителям (заместителю), и в соответствии с их указаниями - начальникам отделов Управления.
30. Представители осуществляют свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", "О правоохранительной службе", "О прокуратуре", Положением о Комитете, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан, Председателя Комитета, начальника Управления, иными нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан, Председателя Комитета, начальника Управления а также настоящим Положением.
31. Ответственными за организацию работы представителей являются начальник Управления и его заместители (заместитель) согласно курируемым вопросам.
32. Обеспечение представителей материально-техническими и иными средствами осуществляется Управлением.
33. Представители в пределах соответствующего района в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, выполняют функции согласно распределению обязанностей сотрудников Управления.
Приложение 20 к приказу
Председателя Комитета по
правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
от 18 апреля 2019 года № 63 о/д
Положение об Управлении Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по области Абай
Сноска. Приказ дополнен приложением 20 в соответствии с приказом председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры РК от 03.08.2022 № 79 о/д.
Глава 1. Общие положения
1. Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по области Абай (далее - Управление) является территориальным органом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим в пределах предоставленных полномочий функции по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов на территории области Абай.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", "О правоохранительной службе", "О прокуратуре", Положением о Комитете, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.