2022-2024 жылдарға арналған Ерейментау қаласының, ауылдардың және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 7С-20/2-21 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабындағы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабындағы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Ерейментау қаласының бюджеті осы шешімнің 1, 2 және тиісінше 3-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 286 354,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 77 479,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 97,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 6 816,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 201 961,1 мың теңге;
2) шығындар – 286 355,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 7С-37/8-22 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022-2024 жылдарға арналған Еркіншілік ауылдық округінің бюджеті осы шешімнің 4, 5 және тиісінше 6-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 211,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 947,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 732,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26 452,3 мың теңге;
2) шығындар – 43 967,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 755,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 755,8 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 7С-37/8-22 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2022-2024 жылдарға арналған Тайбай ауылдық округінің бюджеті осы шешімнің 7, 8 және тиісінше 9-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О бюджетах города Ерейментау, сел и сельских округов на 2022-2024 годы
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2021 года № 7С-20/2-21.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Ерейментау на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 286 354,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 77 479,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 97,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 816,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 201 961,1 тысяч тенге;
2) затраты – 286 355,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2022 № 7С-37/8-22 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет Еркиншиликского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 211,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 947,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 80,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 732,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 452,3 тысяч тенге;
2) затраты – 43 967,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 755,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 755,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2022 № 7С-37/8-22 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить бюджет Тайбайского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:

1) кірістер – 26 638,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 033,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 439,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 18 166,2 мың теңге;
2) шығындар – 26 964,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -326,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 326,7 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 7С-37/8-22 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2022-2024 жылдарға арналған Бозтал ауылы бюджеті осы шешімнің 40, 41 және тиісінше 42-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 372,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 555,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 775,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19 041,5 мың теңге;
2) шығындар – 23 298,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -925,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 925,6 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 7С-37/8-22 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2022 жылға арналған 167 873,0 мың теңге сомасында ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері ескерілсін, оның ішінде:
Еркіншілік ауылдық округіне 16 681,0 мың теңге;
Тайбай ауылдық округіне 20 183,0 мың теңге;
Торғай ауылдық округіне 14 817,0 мың теңге;
Өлеңті ауылдық округіне 13 171,0 мың теңге;
Олжабай батыр атындағы ауылдық округіне 13 110,0 мың теңге;
Күншалған ауылдық округіне 12 084,0 мың теңге;
Қойтас ауылдық округіне 8 519,0 мың теңге;
Бестоғай ауылдық округіне 12 218,0 мың теңге;
Ақмырза ауылдық округіне 9 194,0 мың теңге;
Ақсуат ауылына 10 395,0 мың теңге;
Сілеті ауылына 13 406,0 мың теңге;

1) доходы – 26 638,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 033,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 439,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 166,2 тысяч тенге;
2) затраты – 26 964,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -326,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 326,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2022 № 7С-37/8-22 (вводится в действие с 01.01.2022).
14. Утвердить бюджет села Бозтал на 2022-2024 годы согласно приложениям 40, 41 и 42 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 372,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 555,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 775,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 041,5 тысяч тенге;
2) затраты – 23 298,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -925,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 925,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2022 № 7С-37/8-22 (вводится в действие с 01.01.2022).
15. Учесть на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов в сумме 167 873,0 тысяч тенге, в том числе:
Еркиншиликскому сельскому округу 16 681,0 тысяч тенге;
Тайбайскому сельскому округу 20 183,0 тысяч тенге;
Тургайскому сельскому округу 14 817,0 тысяч тенге;
Улентинскому сельскому округу 13 171,0 тысяч тенге;
сельскому округу имени Олжабай батыра 13 110,0 тысяч тенге;
Куншалганскому сельскому округу 12 084,0 тысяч тенге;
Койтасскому сельскому округу 8 519,0 тысяч тенге;
Бестогайскому сельскому округу 12 218,0 тысяч тенге;
Акмырзинскому сельскому округу 9 194,0 тысяч тенге;
селу Аксуат 10 395,0 тысяч тенге;
селу Селетинское 13 406,0 тысяч тенге;

Новомарковка ауылына 10 953,0 мың теңге;
Бозтал ауылына 13 142,0 мың теңге.
16. 2022 жылға арналған түсімдер құрамында Ерейментау қаласы, ауылдар және ауылдық округтердің бюджеттеріне осы шешімнің 43- қосымшасына сәйкес республикалық, облыстық және аудандық бюджеттерден нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 25.08.2022 № 7С-30/6-22 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

селу Новомарковка 10 953,0 тысяч тенге;
селу Бозтал 13 142,0 тысяч тенге.
16. . Учесть, что в составе поступлений на 2022 год бюджетам города Ерейментау, сел и сельских округов предусмотрены целевые трансферты из республиканского, областного и районного бюджетов согласно приложению 43 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 16 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 25.08.2022 № 7С-30/6-22 (вводится в действие с 01.01.2022).