"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 463 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 7 қазандағы № 604 бұйрығы.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 463 бұйрығына (Қазақстан Республикасы НҚА Эталонды бақылау банкінде 2020 жылғы 19 маусымда жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарында:
Жолдар, 5, 13, 16 және 18 реттік нөмірлер мынадай редакцияда жазылсын:
5.
C-SVU-5
Факультет бастығы
Ғылыми дәрежесінің немесе ғылыми атағының болуы
1) құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі үш жылдан кем емес;
2) арнайы мемлекеттік органдардағы немесе әскери қызметтегі, не болмаса судья лауазымындағы жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес;
3) мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес;
4) аталған санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салалардағы жұмыс өтілі алты жылдан кем емес;
5) Президенттің жастар кадрлар резервіне енгізілген адамдар үшін жұмыс өтілі бес жылдан кем емес.
Жоғары тұрған лауазымды атқару үшін кадр резервіне қабылданған қызметкерлер қатарынан тағайындалады.
13.
C-SVU-8
Профессор, доцент
Ғылыми дәрежесінің немесе ғылыми атағының болуы.
Бітіртіп шығаратын, сондай-ақ арнайы тактикалық даярлық, дене шынықтыру даярлығы, көлік объектілеріндегі қауіпсіздікті ұйымдастыру кафедраларының профессорлары, доценттері үшін жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
1) құқық қорғау немесе арнайы мемлекеттік органдардағы немесе әскери қызметтегі, не болмаса судья лауазымындағы жұмыс өтілі бір жылдан кем емес;
2) мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі үш жылдан кем емес;
3) аталған санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салалардағы жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес;
4) Президенттің жастар кадрлар резервіне енгізілген адамдар үшін жұмыс өтілі бес жылдан кем емес.
16.
C-SVU-9
Аға ғылыми қызметкер, оқытушы, оқытушы-әдіскер. Бас маман. Курс бастығының орынбасары
Жоғары білім. Аға ғылыми қызметкер үшін жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Аға оқытушы үшін бітіртіп шығаратын, сондай-ақ арнайы тактикалық даярлық, дене шынықтыру даярлығы, көлік объектілеріндегі қауіпсіздікті ұйымдастыру кафедраларын қоспағанда жоғары оқу орнынан кейінгі білім.

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 463 "Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей органов внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 октября 2021 года № 604
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 463 "Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей органов внутренних дел Республики Казахстан" (опубликован 19 июня 2020 года в Эталонном контрольном банке НПА Республики Казахстан) следующие изменения:
в квалификационные требования к должностям сотрудников организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан:
строки, порядковые номер 5, 13, 16 и 18 изложить в следующей редакции:
5.
C-SVU-5
Начальник факультета
наличие ученой степени или ученого звания
1) не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе;
2) не менее четырех лет стажа работы в специальных государственных органах или на воинской службе или в должности судьи;
3) не менее четырех лет стажа работы на государственной службе;
4) не менее шести лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данных категорий;
5) не менее пяти лет стажа работы для лиц, зачисленных в Президентский молодежный кадровый резерв.
Назначается из числа сотрудников, зачисленных в кадровый резерв для занятия вышестоящих должностей.
13.
C-SVU-8
Профессор, доцент
Наличие ученой степени или ученого звания.
Для профессоров, доцентов выпускающих кафедр, а также тактико-специальной подготовки, физической подготовки, организации безопасности на объектах транспорта послевузовское образование
1) не менее одного года стажа работы в правоохранительных или специальных государственных органах или на воинской службе или в должности судьи;
2) не менее двух лет стажа работы на государственной службе;
3) не менее четырех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данных категорий;
4) не менее пяти лет стажа работы для лиц, зачисленных в Президентский молодежный кадровый резерв.
16.
C-SVU-9
Старший: научный сотрудник, преподаватель, преподаватель-методист. Главный специалист. Заместитель начальника курса
высшее образование.
Для старшего научного сотрудника послевузовское образование. Для старшего преподавателя послевузовское образование за исключением выпускающих кафедр, а также тактико-специальной подготовки, физической подготовки, организации безопасности на объектах транспорта

1) құқық қорғау немесе арнайы мемлекеттік органдардағы немесе әскери қызметтегі, не болмаса судья лауазымындағы жұмыс өтілі бір жылдан кем емес;
2) мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
3) аталған санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салалардағы қызмет өтілі төрт жылдан кем емес;
4) Президенттің жастар кадрлар резервіне енгізілген адамдар үшін жұмыс өтілі бес жылдан кем емес.
18.
C-SVU-12
Оқытушы, оқытушы-әдіскер
Жоғары білім
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаменті (О.Ж. Жолдасов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың электрондық түрдегі қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаментіне (О.Ж. Жолдасов) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция
генерал-лейтенанты
Е. Тұрғымбаев

1) не менее одного года стажа работы в правоохранительных или специальных государственных органах или на воинской службе или в должности судьи;
2) не менее двух лет стажа работы на государственной службе;
3) не менее четырех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данных категорий;
4) не менее пяти лет стажа работы для лиц, зачисленных в Президентский молодежный кадровый резерв.
18.
C-SVU-12
Преподаватель, преподаватель-методист
высшее образование
2. Департаменту кадровой политики (Жолдасов О.Ж.) Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копий настоящего приказа в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Департамент кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Жолдасов О.Ж.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-лейтенант полиции
Е. Тургумбаев