Қарағанды облыстық мәслихатының 2017 жылғы 3 қарашадағы "Қарағанды облысында көші-қон процестерін реттеу қағидаларын бекіту туралы" № 247 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2021 жылғы 26 тамыздағы № 93 шешімі
Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарағанды облыстық мәслихатының 2017 жылғы 3 қарашадағы "Қарағанды облысында көші-қон процестерін реттеу қағидаларын бекіту туралы" шешіміне № 247 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4445 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
Нұсқалған бұйрықпен бекітілген Қарағанды облысында көші-қон процестерін реттеу қағидаларын бекіту туралы әзірлеу қағидаларында:
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) қоныс аударушы - Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге қоныс аударатын ішкі көшіп-қонушы;
2) қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасы - Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге тұрақты тұру үшін келетін, Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасына сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысушыларға көзделген мемлекеттік қолдау шараларымен қамтамасыз етілетін қоныс аударушылардың немесе қоныс аударушылар мен олардың отбасы мүшелерінің шекті саны;
3) қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасы - Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге тұрақты тұру үшін келетін, Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасына сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысушыларға көзделген мемлекеттік қолдау шараларымен қамтамасыз етілетін қандастардың немесе қандастар мен олардың отбасы мүшелерінің шекті саны.";
5-тармақтың екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"қандастар мен қоныс аударушыларды қоныстандыру үшін өңірдің тиісті аумағын белгілеуге (алып тастауға)";
5-тармақтың төртінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың орта мерзімді кезеңге немесе алдағы жылға арналған өңірлік квоталарын ұлғайтуға (қысқартуға) қатысты ұсыныстар енгізеді.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қандастармен мен қоныс аударушыларды қоныстандыру Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квоталарына сәйкес жүзеге асырылады.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Халықтың кетуі халықтың көбею қарқынына қарағанда көп болған кезде көші-қон процестерін реттеу, оның ішінде білікті жұмыс күшін тартуға және оларға жедел әлеуметтік бейімделуге жәрдем көрсетуге, қандастарды, әсіресе жастарды кәсіптік оқытуға және қайта даярлауға бағытталған іс-шаралар әзірлеу арқылы жүзеге асырылады.".

О внесении изменений в решение Карагандинского областного маслихата от 3 ноября 2017 года № 247 "Об утверждении Правил регулирования миграционных процессов в Карагандинской области"
Решение Карагандинского областного маслихата от 26 августа 2021 года № 93
Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карагандинского областного маслихата от 3 ноября 2017 года № 247"Об утверждении Правил регулирования миграционных процессов в Карагандинской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4445) следующие изменения:
в Правилах регулирования миграционных процессов в Карагандинской области, утвержденных указанным решением:
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Основные понятия, которые используются в настоящих правилах:
1) переселенец - внутренний мигрант, переселяющийся в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан;
2) региональная квота приема переселенцев - предельное число переселенцев или переселенцев и членов их семей, прибывающих для постоянного проживания в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, которые обеспечиваются мерами государственной поддержки, предусмотренными участникам активных мер содействия занятости в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения;
3) региональная квота приема кандасов - предельное число кандасов или кандасов и членов их семей, прибывающих для постоянного проживания в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, которые обеспечиваются мерами государственной поддержки, предусмотренными участникам активных мер содействия занятости в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения.";
абзац второй пункта 5 изложить в новой редакции:
"отнесения (исключения) соответствующей территории региона для расселения қандасов и переселенцев;";
абзац четвертый пункта 5 изложить в новой редакции:
"увеличения (сокращения) региональных квот приема қандасов и переселенцев на среднесрочный период или предстоящий год.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Расселение қандасов и переселенцев осуществляется в соответствии с региональными квотами приема қандасов и переселенцев в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. При оттоке населения, превышающем темпы воспроизводства населения, регулирование миграционных процессов осуществляется, в том числе, путем разработки мероприятий, направленных на привлечение квалифицированной рабочей силы и оказание им содействия в ускоренной социальной адаптации, профессиональное обучение и переподготовку қандасов, особенно молодежи.".

2. Осы шешiм ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат хатшысы С. Утешов

2. Настоящее решение вводится в действие со дня официального опубликования.
Секретарь областного маслихата С. Утешов