Жезқазған қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 тамыздағы XXVII сессиясының № 27/250 "Кеңгір ауылының жергілікті Қоғамдастық жиналысының регламентін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 қыркүйектегі № 10/89 шешімі
Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жезқазған қалалық мәслихатының "Кеңгір ауылының жергілікті қоғамдастық жиналысының регламентін бекіту туралы" 2018 жылғы 29 тамыздағы № 27/250 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4959 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін: көрсетілген шешіммен бекітілген Кеңгір ауылы жергілікті қоғамдастық жиналысының Регламентінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Кеңгір ауылының жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 39-3 бабының 3-1 тармағына, "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 295 "Жергілікті қоғамдастық жиналысының үлгі регламентін бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15630 тіркелген) сәйкес әзірленді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жиналыс жергілікті маңызы бар ағымдағы мәселелер бойынша өткізіледі:
бағдарламалық құжаттардың, жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламаларының жобаларын талқылау және қарау;
Кеңгір ауылы (бұдан әрі – ауыл) бюджетінің жобасын және бюджеттің атқарылуы туралы есепті келісу;
Кеңгір ауылының әкімі аппаратының (бұдан әрі – ауыл әкімінің аппараты) ауылдың коммуналдық меншігін (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігін) басқару жөніндегі шешімдерін келісу;
бюджеттің атқарылуын мониторингтеу мақсатында жиналысқа қатысушылар қатарынан жергілікті қоғамдастық комиссиясын құру;
ауыл бюджетінің атқарылуына жүргізілген мониторинг нәтижелері туралы есепті тыңдау және талқылау;
ауылдың коммуналдық мүлкін иеліктен шығаруды келісу;
жергілікті қоғамдастықтың өзекті мәселелерін, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қозғайтын нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын талқылау;
Кеңгір ауылы (бұдан әрі-ауыл әкімі) әкімін кандидат ретінде тіркеу үшін Жезқазған қалалық сайлау комиссиясына одан әрі енгізу үшін Жезқазған қаласы (бұдан әрі-қала әкімі) әкімінің ауыл әкімі лауазымына ұсынған кандидатураларын келісу;
ауыл әкімін лауазымынан босату туралы мәселеге бастамашылық жасау;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын және тиісті аумақта орналасқан мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың басшыларын тағайындау бойынша ұсыныстар енгізу;
жергілікті қоғамдастықтың басқа да ағымдағы мәселелері бойынша өткізіледі.";
"6- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменении в решение XXVII сессии Жезказганского городского маслихата от 29 августа 2018 года № 27/250 "Об утверждении регламента собрания местного сообщества села Кенгир"
Решение Жезказганского городского маслихата Карагандинской области от 28 сентября 2021 года № 10/89
Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жезказганского городского маслихата "Об утверждении регламента собрания местного сообщества села Кенгир" от 29 августа 2018 года № 27/250 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4959) следующие изменения:
В регламенте собрания местного сообщества села Кенгир, утвержденном указанным решением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящий регламент собрания местного сообщества села Кенгир (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 3-1 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" (далее – Закон), приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 295 "Об утверждении Типового регламента собрания местного сообщества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15630);
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Собрание проводится по текущим вопросам местного значения:
обсуждение и рассмотрение проектов программных документов, программ развития местного сообщества;
согласование проекта бюджета села Кенгир (далее – село) и отчета об исполнении бюджета;
согласование решений аппарата акима села Кенгир (далее-аппарат акима села) по управлению коммунальной собственностью села (коммунальной собственностью местного самоуправления);
образование комиссии местного сообщества из числа участников собрания в целях мониторинга исполнения бюджета;
заслушивание и обсуждение отчета о результатах проведенного мониторинга исполнения бюджета села;
согласование отчуждения коммунального имущества села;
обсуждение актуальных вопросов местного сообщества, проектов нормативных правовых актов, затрагивающих права и свободы граждан;
согласование представленных акимом города Жезказган (далее-аким города) кандидатур на должность акима села Кенгир (далее- аким села) для дальнейшего внесения в городскую избирательную комиссию для регистрации в качестве кандидата в акима села;
инициирование вопроса об освобождении от должности акима села;
внесение предложений по назначению руководителей государственных учреждений и организаций, финансируемых из местного бюджета и расположенных на соответствующей территории;
другие текущие вопросы местного сообщества.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

6. Жиналысқа шақыру уақыты, шақырылым орны және талқыланатын мәселелер туралы жиналыстың мүшелері жиналыс өткізілгенге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге тәсілдермен хабардар етіледі, Заңның 39-3-бабы 3-тармағының 4-3) тармақшасында көзделген жағдайды қоспағанда, оған сәйкес жергілікті қоғамдастық жиналысының шақырылу уақыты, орны туралы Жергілікті қоғамдастық жиналысының мүшелері ол өткізілетін күнге дейін күнтізбелік үш күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
Әкім аппараты, жиналыстың қарауына енгізілетін мәселелер бойынша қажетті материалдарды жазбаша түрде немесе электрондық құжат нысанында жиналыстың мүшелеріне және әкімге жиналысқа шақырғанға дейін күнтізбелік бес күннен кешіктірмей ұсынады";.
12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Жиналыс өзінің құзіреті шеңберінде шақырылымға қатысушы жиналыс мүшелерінің көпшілік дауысымен шешім қабылдайды.
Дауыстар тең болған жағдайда, жиналыстың төрағасы шешуші дауыс беру құқығын пайдаланады.
Жиналыстың шешімі хаттамамен ресімделеді, онда:
1) жиналыстың өткізілген күні мен орны;
2) жиналыс мүшелерінің саны және тізімі;
3) өзге де қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жиналыстың төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты(ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің қысқаша мазмұны және қабылданған шешімдер көрсетіледі.
Хаттамаға жиналыстың төрағасы мен хатшысы қол қояды және екі жұмыс күн ішінде ауыл әкіміне беріледі, хаттамада ауыл әкімінің өкілеттігін тоқтату туралы мәселеге бастамашылық жасау туралы жергілікті қоғамдастық жиналысының шешімі қамтылған жағдайларды қоспағанда.
Ауыл әкімінің өкілеттігін тоқтату туралы мәселеге бастамашылық жасау туралы жергілікті қоғамдастық жиналысының хаттамасына жиналыстың төрағасы мен хатшысы қол қояды және бес жұмыс күні ішінде қалалық мәслихаттың қарауына беріледі.
13. Жиналыс қабылданған шешімдерді ауыл әкімі бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қарайды.
Әкімдер жергілікті қоғамдастық жиналысының шешіміне келіспеушілігін білдіруге құқылы, осындай келіспеушілік тудырған мәселелер бұл Регламенттің 2-тарауында көзделген тәртіпте қайта талқылау жолымен шешіледі.
Ауыл әкімінің келіспеушілігін тудырған мәселелерді шешу мүмкін болмаған жағдайда, қала әкімі қалалық мәслихатының отырысында алдын ала талқылаудан соң шешеді.".

"6. О времени, месте созыва собрания и обсуждаемых вопросах, члены собрания оповещаются не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами, за исключением случая, предусмотренного подпунктом 4-3) пункта 3 статьи 39-3 Закона, согласно которому о времени, месте созыва собрания местного сообщества члены собрания местного сообщества оповещаются не позднее чем за три календарных дня до дня его проведения.
По вопросам, вносимым на рассмотрение собрания, аппарат акима не позднее, чем за пять календарных дней до созыва собрания представляет членам собрания и акиму необходимые материалы в письменном виде или в форме электронного документа.
По вопросам, вносимым на рассмотрение собрания, аппарат акима села не позднее, чем за пять календарных дней до созыва собрания представляет членам собрания и акиму необходимые материалы в письменном виде или в форме электронного документа.";
пункты 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"12. Собрание в рамках своих полномочий принимает решения большинством голосов присутствующих на созыве членов собрания.
В случае равенства голосов председатель собрания пользуется правом решающего голоса.
Решение собрания оформляется протоколом, в котором указываются:
1) дата и место проведения собрания;
2) количество и список членов собрания;
3) количество и список иных присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря собрания;
5) повестка дня, краткое содержание выступлений и принятые решения.
Протокол подписывается председателем и секретарем собрания и в течение двух рабочих дней передается акиму села, за исключением случаев, когда протокол содержит решение собрания местного сообщества об инициировании вопроса о прекращении полномочий акима села.
Протокол собрания местного сообщества об инициировании вопроса о прекращении полномочий акима села подписывается председателем и секретарем собрания и в течение пяти рабочих дней передается на рассмотрение в городской маслихат.
13. Решения, принятые собранием, рассматриваются акимом села в срок не более пяти рабочих дней.
Аким вправе выразить несогласие с решением собрания местного сообщества, которое разрешается путем повторного обсуждения вопросов, вызвавших такое несогласие в порядке, предусмотренном главой 2 настоящего Регламента.
В случае невозможности разрешения вопросов, вызвавших несогласие акима села, вопрос разрешается акимом города, после его предварительного обсуждения на заседании городского маслихата".

2. Осы шешім қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қалалық мәслихатының хатшысы А. Досанов

2. Настоящее решение вводится в действие со дня его подписания.
Секретарь Жезказганского городского маслихата А. Досанов