Маңғыстау ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 26 тамыздағы № 7/53 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңдарына сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Маңғыстау ауданы бойынша 2021 - 2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы А.Сарбалаев
Маңғыстау аудандық мәслихатының
2021 жылғы 26 тамыздағы
№ 7/53 шешімімен бекітілген
Маңғыстау ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1. Жалпы мәліметтер
1. Маңғыстау ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі осы жоспар (бұдан әрі – Жоспар) Қазақстан Республикасының Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11064 болып тіркелген) және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары-Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 15090 болып тіркелген) бұйрықтарына сәйкес әзірленді.
2. Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың жойылу процестерінің алдын алу мақсатында қабылданды.
3. Жоспарда:
1) осы Жоспардың 1 қосымшасына сәйкес, құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Маңғыстау ауданы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) осы Жоспардың 2 қосымшасына сәйкес, Маңғыстау ауданы аумағында жайылым айналымдарының қолайлы схемалары;
3) осы Жоспардың 3 қосымшасына сәйкес, Маңғыстау ауданы жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;

Об утверждении плана управления и использования пастбищ Мангистаускому району на 2021-2022 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 26 августа 2021 года № 7/53.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый план управления и использования пастбищ Мангистаускому району на 2021-2022 годы.
2. Настоящее решение вступает в силу по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Секретарь районного маслихата А.Сарбалаев
Утверждено решением
Мангистауского районного маслихата
от 2021 года 26 августа
№ 7/53
План управления пастбищами и их использованию по Мангистаускому району на 2021-2022 годы
1. Общая информация
1. Настоящий План управления пастбищами и их использованию по Мангистаускому району на 2021-2022 годы (далее – План) разработан в соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О пастбищах", приказами Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 " Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрировано в Реестре нормативных правовых актов за № 11064) и Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрировано в Реестре нормативных правовых актов за № 15090).
2. План управления и использования пастбищ был принят с целью обеспечения рационального использования пастбищ, устойчивого снабжения кормами и предотвращения разрушения пастбищ.
3. План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории Мангистауского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) приемлемые схемы пастбище оборотов на территории Мангистауского района, согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) карту Мангистауского района с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры, согласно приложению 3 к настоящему Плану;

4) осы Жоспардың 4 қосымшасына сәйкес, Маңғыстау ауданы аумағында су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы;
5) осы Жоспардың 5 қосымшасына сәйкес, Маңғыстау ауданы аумағында жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) осы Жоспардың 6 қосымшасына сәйкес, Маңғыстау ауданы аумағында ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) осы Жоспардың 7 қосымшасына сәйкес, 2021-2022 жылдарға ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі.
8) осы Жоспардың 8 қосымшасына сәйкес, жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген схемасы (картасы) қамтылған.
Ескерту. 3 - тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 05.09.2022 № 14/148 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері және малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
2. Ауданның жер қорының жағдайы
5. Маңғыстау ауданы облыстың орталық бөлігінде орналасқан. Солтүстігінде Бейнеу ауданымен және Каспий теңізімен, батысында Түпқараған, Мұнайлы аудандарымен, оңтүстігінде Қарақия ауданымен, шығысында Өзбекстан Республикасымен шектеседі.

4) схему доступа пастбище пользователей к вода источникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды на территории Мангистауского района, согласно приложению 4 к настоящему Плану;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища на территории Мангистауского района, согласно приложению 5 к настоящему Плану;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при сельском округе на территории Мангистауского района, согласно приложению 6 к настоящему Плану;
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных на 2021-2022 годы, согласно приложению 7 к настоящему Плану.
8) схему (карту) с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения в выпасе сельскохозяйственных животных личного подворья в зависимости от местных условий и особенностей, согласно приложению 8 к настоящему Плану.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 05.09.2022 № 14/148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. План содержит сведения о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведения о ветеринарно-санитарных объектах, данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием владельцев-пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данные о численности стада, отары, стада, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведения о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, приняты с учетом особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на прививочных и аридных пастбищах и сведений о сервитутах на перегон скота, иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
2. Состояние земельного фонда района
5. Мангистауский район расположен в центральной части области. Граничит на севере с Бейнеуским районом и Каспийским морем, на Западе с Тупкараганским, Мунайлинским районами, на юге с Каракиянским районом, на востоке с Республикой Узбекистан.

6. Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша 5 ауыл (Жыңғылды, Шетпе, Жармыш, Қызан, Ақшымырау) және 7 ауылдық округтен (Отпан, Шайыр, Онды, Шебір, Тұщықұдық, Сайөтес, Ақтөбе) құралған.
7. Маңғыстау ауданы аумағының жалпы көлемі – 4 701 832,30 га.
Жер санаттары:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 1 038 340,7155 га;
елді мекеннің жерлері – 200 730,71 га;
өнеркәсіп, көлік, қорғаныс, байланыс және басқа мақсаттағы жерлер –57 700,9116 га;

6. Административно-территориальное деление состоит из 5 селов (Жынгылды, Шетпе, Жармыш, Кызан, Акшымырау) и 7 сельских округов (Отпан, Шайыр, Онды, Шебир, Тущыкудук, Сайотес, Актобе).
7. Общая площадь территории Мангистауского района - 4 701 832,30 га.
Категории земель:
земли сельскохозяйственного назначения - 1 038 340,7155 га;
земли населенного пункта-200 730,71 га;
земли промышленности, транспорта, обороны, связи и другого назначения – 57 700,9116 га;

орман қорының жері – 26 524,00 га;
су қорының жері – 4627,62 га;
босалқы жер – 3 274 301,3429 га.
3. Жайылым сипаттамасы
8. Маңғыстау ауданы бойынша барлығы 3 610 784,4368 гектар жайылым алқаптары бар. Елді мекен маңындағы халықтың ортақ пайдалануындағы мал жайылымы 171627,03 гектар.
9. Аудан аймағының климаты тым континенттік, қысы жұмсақ, жазы ыстық әрі қуаң. Жыл бойы желді ауа райы байқалып тұрады. Қыс айларындағы ауаның орташа температурасы -9 -13°С, жаз айларындағы ауаның орташа температурасы +27+29 °С. Жауын-шашынның жылдық орташа мөлшері -100-150 мм. Топырағы солтүстігінде сұр, құмайтты сұр, бозғылт сұр.

земли лесного фонда - 26 524,00 га;
земли водного фонда-4627,62 га;
земли запаса - 3 274 301,3429 га.
3. Характеристика пастбищ
8. Всего по Мангистаускому району имеется 3 610 784,4368 га пастбищных угодий. Пастбища общего пользования населения вблизи населенного пункта 171627,03 гектара.
9. Климат района континентальный, зима мягкая, лето жаркое и засушливое. В течение года наблюдается ветреная погода. Средняя температура воздуха в зимние месяцы -9 -13°С, средняя температура воздуха в летние месяцы +27+29 °С, среднегодовое количество осадков -100-150 мм. Почва на севере серая, супесчаная серая, бледно-серая.

10. Аумақтың басым бөлігінде жусан, бұйырғын, жантақ, сораң шөп және басқа да шөптердің түрлері өседі. Мал жаюға арналған табиғи өсімдіктер аумағы ауданның барлық аумағында таралады.
11. Жайылымдық алқаптардың орташа өнімділігі гектарына 1,5-2,0 центнер құрайды. Шабылған шөп пен жасанды шабылған шөптің қосалқы азығы қыстау кезеңінде қолданылады.
4. Жайылымдарды пайдалану
12. Аудан аумағындағы жайылымдардың негізгі пайдаланушылары ауыл шаруашылығы құрылымдары болып табылады. Елді мекендердегі тұрғындардың малдары елді мекендерге тиесілі жерлерде бағылады. Маусым кезеңінде Шетпе ауылынан, Ақтөбе ауылдық округінен, Жармыш ауылынан, Онды ауылдық округінен, Отпан ауылдық округінен, Шайыр ауылдық округінен, Жыңғылды ауылынан және Сайөтес ауылдық округінен барлығы 88 291 бас мал Үстірт түбегіне айдалады. Қызан ауылынан, Ақшымырау ауылынан, Тұщықұдық ауылдық округінен, Шебір ауылдық округінен 104 769 мал басы солтүстік "Бозашы" түбегіне айдалады. Ал елді мекендер аумағында қалған мал басы, негізінен сауын малдар халықтың ортақ пайдаланудағы мал жайылымында бағылады.

10. На большей части территории произрастают полынь, тысячелистник, сосна и другие виды трав. Территория естественной растительности для выпаса скота распространяется по всей территории района.
11. Средняя урожайность пастбищных угодий составляет 1,5-2,0 центнеров с гектара. Запасные корма из скошенной травы и искусственной скошенной травы используются в период зимовки.
4. Использование пастбищ
12. Основными пользователями пастбищ на территории района являются сельскохозяйственные структуры. Животные жителей населенных пунктов содержатся на землях, принадлежащих населенным пунктам. Всего за сезон на полуостров Устюрт откачивается 88 291 голов скота из села Шетпе, сельского округа Актобе, села Жармыш, сельского округа Онды, сельского округа Отпан, сельского округа Шайыр, села Жынгылды и сельского округа Сайотес. 104 769 голов скота из села Кызан, села Акшымырау, сельского округа Тущикудык, сельского округа Шебир откачиваются на северный полуостров "Бузачи". А поголовье скота, остающееся на территории населенных пунктов, в основном дойные животные, выпасается на пастбищах общего пользования населения.

18. Маңғыстау ауданында малды айдап өтуге арналған сервитуттар белгіленбеген.
19. Ауыл шаруашылығы жануарларын шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер:
Елді мекендердің атауы
Елді мекен жерлері, (га)
Оның ішінде халық қажеттілігіүшін (жайылымы) (га)
Мал басы саны
Норматив бойынша бір мал басына жайылым көлемі (га)
Норматив бойынша қажет жайылым көлемі (га)
Қосымша жайылым көлемі (га)
1
Шетпе ауылы

18. Мангистауском районе сервитуты для прогона скота не установлены.
19. Сведение о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах:
Наименование населенных пунктов
Земли населенных пунктов, (га)
В том числе для нужд населения (пастбище) (га)
Численность поголовья скота
Площадь пастбищ на одну голову скота по нормативу (га)
Площадь нужных пастбищ по нормативу (га)
Дополнительный площадь пастбищ (га)
1
село Шетпе

8 949,6
153 559,3
Уақ мал- 17359
2,4
38 189,8
Жылқы- 4993
14,4
67 405,5
Түйе – 2798
16,8
44 208,4
Маңғыстау ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 1-қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Маңғыстау ауданы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Маңғыстау ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 2-қосымша
Маңғыстау ауданы аумағында жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Шекаралар сипаттамасы:
А- дан Б-ға дейін - Бейнеу ауданының жерлері
Б – дан В-ға дейін – Өзбекстан Республикасының жерлері
В-дан Г-гедейін – Қарақия ауданының жерлері
Г-ден Д-ғадейін – Мұнайлы ауданының жерлері
Д-дан Е-гедейін – Түпқараған ауданының жерлері
Е-ден А-ғадейін Каспий теңізі аумағы
Маңғыстау ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 3-қосымша
Маңғыстау ауданы жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Маңғыстау ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 4-қосымша
Маңғыстау ауданы аумағында су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы
Маңғыстау ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 5-қосымша
Маңғыстау ауданы аумағында жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Маңғыстау ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 6-қосымша
Маңғыстау ауданы аумағында ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Маңғыстау ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 7-қосымша
2021-2022 жылдарға ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану бойынша күнтізбелік график
Елді мекендердің атауы
Шалғай жайылымға малдардың айдап шығарылу кезеңі
Шалғай жайылымнан малдардың қайтарылу кезеңі
1
Шетпе ауылы
Сәуірден бастап мамырдың екінші жартысына дейін
Қыркүйек пен қазанның екінші жартысы
2
Ақтөбе ауылдық округі
Сәуірден бастап мамырдың екінші жартысына дейін
Қыркүйек пен қазанның екінші жартысы
3
Ақшымырау ауылы
Сәуірден бастап мамырдың екінші жартысына дейін
Қыркүйек пен қазанның екінші жартысы
4
Жармыш ауылы
Сәуірден бастап мамырдың екінші жартысына дейін
Қыркүйек пен қазанның екінші жартысы
5
Жыңғылды ауылы
Сәуірден бастап мамырдың екінші жартысына дейін
Қыркүйек пен қазанның екінші жартысы
6
Қызан ауылы
Сәуірден бастап мамырдың екінші жартысына дейін
Қыркүйек пен қазанның екінші жартысы
7
Онды ауылдық округі
Сәуірден бастап мамырдың екінші жартысына дейін
Қыркүйек пен қазанның екінші жартысы
8
Отпан ауылдық округі
Сәуірден бастап мамырдың екінші жартысына дейін
Қыркүйек пен қазанның екінші жартысы
9
Сайөтес ауылдық округі
Сәуірден бастап мамырдың екінші жартысына дейін
Қыркүйек пен қазанның екінші жартысы
10
Тұщықұдық ауылдық округі
Сәуірден бастап мамырдың екінші жартысына дейін
Қыркүйек пен қазанның екінші жартысы
11
Шайыр ауылдық округі
Сәуірден бастап мамырдың екінші жартысына дейін
Қыркүйек пен қазанның екінші жартысы
12
Шебір ауылдық округі
Сәуірден бастап мамырдың екінші жартысына дейін
Қыркүйек пен қазанның екінші жартысы
Маңғыстау ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 8-қосымша
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген схемасы (картасы)

8 949,6
153 559,3
Мелкий скот- 17359
2,4
38 189,8
Лошадь - 4993
14,4
67 405,5
Верблюд – 2798
16,8
44 208,4
Приложение 1 к плану управлению
пастбищами и их использованию по
Мангистаускому району на
2021-2022 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Мангистауского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 2 к плану управлению
пастбищами и их использованию по
Мангистаускому району на
2021-2022 годы
Приемлемая схема пастбище оборотов на территории Мангистауского района
Описание границ:
от А до Б – земли Бейнеуского района
от Б до В – земли Республики Узбекистан
от В до Г – земли Каракиянского района
от Г до Д – земли Мунайлинского района
от Д до Е – земли Тупкараганского района
от Е до А – территория Каспиского моря
Приложение 3 к плану управлению
пастбищами и их использованию по
Мангистаускому району на
2021-2022 годы
Карта Мангистауского района с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Приложение 4 к плану управлению
пастбищами и их использованию по
Мангистаускому району на
2021-2022 годы
Схема доступа пастбище пользователей к вода источникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды на территории Мангистауского района
Приложение 5 к плану управлению
пастбищами и их использованию по
Мангистаускому району на
2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища на территории Мангистауского района
Приложение 6 к плану управлению
пастбищами и их использованию по
Мангистаускому району на
2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при сельском округе на территории Мангистауского района
Приложение 7 к плану управлению
пастбищами и их использованию по
Мангистаускому району на
2021-2022 годы
Календарный график по использованию пастбищ, определяющие сезонные маршруты выпаса и отгона сельскохозяйственных животных на 2021-2022 годы
Наименование населенных пунктов
Период отгона животных на отдаленные пастбища
Период возврата скота с отдаленных пастбищ
1
село Шетпе
С апреля по вторую половину мая
Вторая половина сентября и октября
2
сельский округ Актобе
С апреля по вторую половину мая
Вторая половина сентября и октября
3
село Акшымырау
С апреля по вторую половину мая
Вторая половина сентября и октября
4
село Жармыш
С апреля по вторую половину мая
Вторая половина сентября и октября
5
село Жынгылды
С апреля по вторую половину мая
Вторая половина сентября и октября
6
село Кызан
С апреля по вторую половину мая
Вторая половина сентября и октября
7
сельский округ Онды
С апреля по вторую половину мая
Вторая половина сентября и октября
8
сельский округ Отпан
С апреля по вторую половину мая
Вторая половина сентября и октября
9
сельский округ Сайотес
С апреля по вторую половину мая
Вторая половина сентября и октября
10
сельский округ Тущикудык
С апреля по вторую половину мая
Вторая половина сентября и октября
11
сельский округ Шайыр
С апреля по вторую половину мая
Вторая половина сентября и октября
12
сельский округ Шебир
С апреля по вторую половину мая
Вторая половина сентября и октября
Приложение 8 к
плану управлению пастбищами
и их использованию по
Мангистаускому району
на 2021-2022 годы
Схема (карта) с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения в выпасе сельскохозяйственных животных личного подворья в зависимости от местных условий и особенностей

Ескерту. Шешім 8 қосымшамен толықтырылды - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 05.09.2022 № 14/148 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Решение дополнено приложением 8 в соответствии с решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 05.09.2022 № 14/148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).