Мүгедектігі бар адамдар үшiн жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Түркістан облысы Созақ ауданы әкiмдiгiнiң 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 357 қаулысы
Ескерту. Қаулының бүкіл мәтіні бойынша "Мүгедектер үшiн жұмыс орындарына квота белгілеу туралы", "ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін" деген сөздері тиісінше "Мүгедектігі бар адамдар үшiн жұмыс орындарына квота белгілеу туралы", "ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін" деген сөздерімен ауыстырылды - Түркістан облысы Созақ ауданы әкiмдiгiнiң 22.07.2022 № 178 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 18-бабының 7) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабының 2 тармағына, 37-бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 9-бабының 6) тармақшасына, 27 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы "Мүгедектер үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" № 498 бұйрығына сәйкес, Түркістан облысы Созақ ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении квоты рабочих мест для лиц с инвалидностью
Постановление акимата Созакского района Туркестанской области от 27 декабря 2021 года № 357
Сноска. По всему тексту постановления слова "об установлении квоты рабочих мест для инвалидов", "установить квоту рабочих мест для трудоустройства инвалидов в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда" заменены соответственно словами "об установлении квоты рабочих мест для лиц с инвалидностью", "установить квоту рабочих мест для трудоустройства лицам с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов от количества рабочих мест, за исключением рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда" постановлением акимата Созакского района Туркестанской области от 22.07.2022 № 178 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 7) статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 31, статьи 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и подпунктом 6) статьи 9, подпунктом 1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для инвалидов" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, акимат Созакского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес, ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес, Түркістан облысы Созақ ауданы әкімінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Түркістан облысы Созақ ауданы әкімінің орынбасары Б.Айдарбековке жүктелсін.

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лицам с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов от количества рабочих мест, за исключением рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу некоторые постановление акимата Созакского района Туркестанской области согласно приложению 2 к настояшему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Созакского района Туркестанской области Б.Айдарбекова.

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі С.Полатов
Созақ ауданы әкімдігінің
"27" желтоқсан 2021 жылғы
№ 357 қаулысына 1-қосымша
Мүгедектігі бар адамдар үшін квота белгіленген ұйымдардың тізбесі
Ескерту. 1-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ ауданы әкiмдiгiнiң 22.07.2022 № 178 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ұйымның атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квотаның мөлшері (%)
Белгілен-ген квота
Оның ішінде: жұмыс істейтін мүгедектігі бар адамдардың саны
Мүгедектігі бар адамдар үшін квота белгіленген жұмыс орындары-ның саны
1
Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының Созақ ауданының адами әлеуетті дамыту бөлімінің "Кемелұлы атындағы жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района С. Полатов
Приложение к постановлению
акимата Созакского района
от "27" декабря 2021 года № 357
Сноска. Заголовок приложения - в редакции постановления акимата Созакского района Туркестанской области от 22.07.2022 № 178 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Наименование организации
Списочная численность работников размер
Квоты размер (%)
Установленная квота
В том числе: количество работающих лиц с инвалидностью
Количество рабочих мест, для которых установлена квота для лиц с инвалидностью
1
Коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа имени Кемелулы" отдела развития человеческого потенциала Созакского района управления развития человеческого потенциала Туркестанской области

1. Түркістан облысы Созақ ауданы әкімінің "Мүгедектер үшiн жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № 408 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5936 тіркелген);
2. Түркістан облысы Созақ ауданы әкімінің "Созақ ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы "Мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" № 408 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2021 жылғы 13 мамырдағы № 145 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6216 тіркелген).

1. Постановление акимата Созакского района Туркестанской области "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов" от 8 декабря 2020 года № 408 (зарегистрировано в Реестр государственной регистрации нормативных правовых актов за 5936);
2. Постановление акимата Созакского района Туркестанской "О внесении изменений в постановление акимата Созакского района от 8 декабря 2020 года № 408 "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов" от 13 мая 2021 года № 145 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6216).