"Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 4 шілдедегі № 195 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2021 жылғы 11 қарашадағы № 326 қаулысы. Жойылды-Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 4 тамыздағы № 181 қаулысымен
Ескерту. Жойылды-Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 04.08.2022 № 181 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 65-бабының 3-тармағына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 4 шілдедегі № 195 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің әлеуметтік мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
Шығыс Қазақстан облысының әкімі Д. Ахметов
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2021 жылғы 11 қарашадағы
№ 326 қаулысына қосымша
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2016 жылғы 4 шілдедегі
№ 195 қаулысымен бекітілген
"Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі-Басқарма) Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

О внесении изменения в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 4 июля 2016 года № 195 "Об утверждении положения государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 11 ноября 2021 года № 326. Отменен постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 4 августа 2022 года № 181
Сноска. Отменен постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 04.08.2022 № 181.
В соответствии с пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата "Об утверждении положения государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области" от 4 июля 2016 года № 195 следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Управлению физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области обеспечить:
1) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области по социальным вопросам.
Аким Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 11 ноября 2021 года № 326
Утверждено постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 4 июля 2016 года № 195
Положение о государственном учреждении "Управление физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области" (далее – Управление) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, бейнеленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. Басқарма Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басқарма басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Басқарма құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Басқврманың орналасқан жері: индексі 070004, Қазақстан Республикасы, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 59/1.
9. Осы Ереже басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
10. Басқарма қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті (облыстық) бюджеттен жүзеге асырылады.
11. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен басқарма функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер басқармаға заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның мақсаттары мен өкілеттіліктері
12. Мақсаттары:
1) Шығыс Қазақстан облысы аумағында спорттың барлық түрлерінің дамуына қолдау көрсету;
2) дене шынықтыру және спорт саласында материалдық база құру және нығайту, тиісті инфрақұрылымдарды дамыту.
13. Өкілеттіліктері:
1) құқықтары:
өз функцияларын орындау үшін қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан, өзге де ұйымдардан, жеке тұлғалардан сұрату;
ведомстволық бағынысты ұйымдарды құру, қайта ұйымдастыру және тарату жөнінде ұсыныстар енгізу.
2) міндеттері:
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз етеді;
өз қызметін жүзеге асыру үшін қажетті өзге де құқықтары мен міндеттері.
14. Функциялары:
1) жеке тұлғалардың спортпен айналысуы үшін, оның ішінде халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтарына қолжетімді болуы ескеріле отырып, тұрғылықты жері бойынша және көпшілік демалатын орындарда инфрақұрылым жасайды;
2) бұқаралық спортпен айналысуға арналған спорттық жабдықтың қауіпсіз пайдаланылуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;

3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления.
7. Структура и лимит штатной численности Управление утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение Управления: индекс 070004, Республика Казахстан, Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, улица Казахстан, 59/1.
9. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
10. Финансирование деятельности Управления осуществляется из местного (областного) бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
11. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Управления.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
12. Задачи:
1) содействие развитию всех видов спорта на территории Восточно-Казахстанской области;
2) создание и укрепление материальной базы в сфере физической культуры и спорта, развитие соответствующих инфраструктур.
13. Полномочия:
1) права:
запрашивать от государственных органов, иных организаций, физических лиц информацию, необходимую для выполнения своих функций;
вносить предложения по созданию, реорганизации и ликвидации организаций подведомственных Управления.
2) обязанности:
обеспечивает реализацию государственной политики в области физической культуры и спорта;
иные права и обязанности, необходимые для осуществления своей деятельности.
14. Функции:
1) создает инфраструктуру для занятий спортом физических лиц, в том числе с учетом доступности для маломобильных групп населения, по месту жительства и в местах массового отдыха;
2) осуществляет государственный контроль за безопасной эксплуатацией спортивного оборудования, предназначенного для занятий массовым спортом;

3) республикалық және (немесе) жергілікті аккредиттелген спорт федерацияларымен бірлесе отырып, облыстық спорттық жарыстарды, оның ішінде ардагер спортшылар арасында өткізеді;
4) дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті орган аккредиттелген республикалық спорт федерацияларымен бірлесе отырып өткізетін республикалық және халықаралық спорттық жарыстарды, оның ішінде ардагер спортшылар арасында өткізуге қатысады;
5) спорт түрлерi бойынша облыстық, республикалық маңызы бар қалалық, астаналық құрама командаларды даярлауды және олардың республикалық және халықаралық спорттық жарыстарда өнер көрсетуiн қамтамасыз етедi;
6) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк аумағында бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерiн дамытуды қамтамасыз етеді;
7) дене шынықтыру-спорт ұйымдарының қызметiн үйлестiредi;
8) балалар-жасөспірімдердің дене шынықтыру даярлығы, оның ішінде бейімдік дене шынықтыру және спорт клубтарын құрады;
9) білім беру ұйымдарының спорт ғимараттарын сабақтан тыс және кешкі уақытта халық үшін спорт секцияларының жұмысын қамтамасыз ету және спорттық іс-шаралар өткізу мақсатында пайдалану жөнінде шаралар қолданады;
10) спортшыларға: "Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат", 1-разрядты спортшы спорттық разрядтарын береді, спортшыларды осындай спорттық разрядтардан айырады;
11) мынадай: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, бiрiншi санатты спорт төрешiсi біліктілік санаттарын береді, біліктілік санаттарынан айырады;
12) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорттық-бұқаралық iс-шаралардың бірыңғай өңірлік күнтiзбесін бекiтедi және оның iске асырылуын қамтамасыз етеді;
13) облыс аумағында спорттық іс-шараларды ұйымдастыруды және өткiзудi үйлестiредi;
14) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірліктің аумағында дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі ақпаратты жинауды, талдауды жүзеге асырады және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысанда және мерзімдерде дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкiлеттi органға ұсынады;
15) жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеуді жүзеге асырады;
16) олимпиадалық резервтің мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері мен спорттағы дарынды балаларға арналған, мектеп-интернаттары үшін спорт түрлері бойынша білім берудің үлгілік оқу бағдарламаларын іске асырады;

3) проводит областные спортивные соревнования, в том числе среди спортсменов-ветеранов совместно с республиканскими и (или) местными аккредитованными спортивными федерациями;
4) участвует в проведении республиканских и международных спортивных соревнований, в том числе среди спортсменов-ветеранов, проводимых уполномоченным органом в области физической культуры и спорта совместно с аккредитованными республиканскими спортивными федерациями;
5) обеспечивает подготовку областных сборных команд по видам спорта и их выступления на республиканских и международных спортивных соревнованиях;
6) обеспечивает развитие массового спорта и национальных видов спорта на территории области;
7) координирует деятельность физкультурно-спортивных организаций на территории области;
8) создает детско-юношеские клубы физической подготовки, в том числе адаптивной физической культуры и спорта;
9) принимает меры по использованию во внеурочное и вечернее время спортивных сооружений организаций образования в целях обеспечения работы спортивных секций для населения и проведения спортивных мероприятий;
10) присваивает спортсменам спортивные разряды, лишает спортсменов спортивных разрядов: "кандидат в мастера спорта Республики Казахстан", спортсмен 1 разряда;
11) присваивает квалификационные категории, лишает квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер-преподаватель высшего уровня квалификации первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, тренер-преподаватель среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории;
12) утверждает единый региональный календарь спортивно-массовых мероприятий по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций и обеспечивает его реализацию;
13) координирует организацию и проведение спортивных мероприятий на территории области;
14) осуществляет сбор, анализ и предоставляет уполномоченному органу в области физической культуры и спорта информацию по развитию физической культуры и спорта на территории области по форме и в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
15) осуществляет аккредитацию местных спортивных федераций;
16) реализует типовые образовательные учебные программы по видам спорта специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и школ-интернатов для одаренных в спорте детей;

17) олимпиадалық резервтің облыстық мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері мен спорттағы дарынды балаларға арналған, мектеп-интернаттарының үлгілік оқу жоспарларын келіседі;
18) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорт түрлері бойынша облыстық құрама командаларының тізімдерін қалыптастырады және бекітеді;
19) "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Олимпиада, Паралимпиада және Сурдлимпиада ойындарының чемпиондары мен жүлдегерлерін тұрғын үймен қамтамасыз етеді;
20) ресми дене шынықтыру және спорт іс-шараларын медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
21) дене шынықтыру және спорт іс-шараларын өткізу кезінде қоғамдық тәртіп пен қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз етеді;
22) дене шынықтыру-сауықтыру және спорт ғимараттарын пайдалануды үйлестіреді;
23) спорт мектептеріне, спорт мектебінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе береді;
24) халықаралық және республикалық деңгейдегі жарыстарды өткізуге арналған спорттық ғимараттарды жобалау үшін техникалық өзіндік ерекшеліктер мен техникалық тапсырманы республикалық аккредиттелген спорт федерацияларымен келіседі;
25) спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшерін әзірлейді және бекітеді;
26) спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесін әзірлейді;
27) дәрігерлік-дене шынықтыру диспансерлерінің жұмысын ұйымдастырады;
28) бюджет қаражаты көлемі шегінде балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларын қаржыландыруға мемлекеттік спорттық тапсырысты бекітеді;
29) мемлекеттік спорттық тапсырыстың көрсетілетін қызметтерін берушілердің меншік нысанына, олардың ведомстволық бағыныстылығына, типтері мен түрлеріне қарамастан, балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларында мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыруды қамтамасыз етеді;
30) электрондық және жалпыға қолжетімді форматтарда мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастырудың, оның сапасын бақылаудың және нысаналы игерілуінің барлық кезеңдері мен рәсімдерінің орындалуын қамтамасыз етеді;
31) жергілікті мемлекеттік басқару мүдделерінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.

17) согласовывает типовые учебные планы областных специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и школ-интернатов для одаренных в спорте детей;
18) формирует и утверждает областные списки сборных команд области по видам спорта по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций;
19) принимает меры к обеспечению жилищем чемпионов и призеров Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр в соответствии с Законом Республики Казахстан "О физической культуре и спорте";
20) организует медицинское обеспечение официальных физкультурных и спортивных мероприятий;
21) обеспечивает общественный порядок и общественную безопасность при проведении физкультурных и спортивных мероприятий;
22) координирует использование физкультурно-оздоровительных и спортивных сооружений;
23) присваивает статусы "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ;
24) согласовывает с республиканскими аккредитованными спортивными федерациями техническую спецификацию и техническое задание на проектирование спортивных сооружений, предназначенных для проведения соревнований международного и республиканского уровня;
25) разрабатывает размеры выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд;
26) разрабатывает региональный перечень приоритетных видов спорта;
27) организует работу врачебно-физкультурных диспансеров;
28) утверждает государственный спортивный заказ на финансирование спортивных секций для детей и юношества в пределах объемов бюджетных средств;
29) обеспечивает размещение государственного спортивного заказа в спортивных секциях для детей и юношества независимо от форм собственности поставщиков услуг государственного спортивного заказа, их ведомственной подчиненности, типов и видов;
30) обеспечивает исполнение всех этапов и процедур размещения, контроля качества и целевого освоения государственного спортивного заказа в электронном и общедоступном форматах;
31) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.

3. Мемлекеттік органның, бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіліктері
15. Басқармада басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіліктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
16. Басқарманың бірінші басшысын Шығыс Қазақстан облысының әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
17. Басқарманың бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасары болады.
18. Басқарманың бірінші басшысының өкілеттігі:
1) заңнамаға сәйкес басқарма қызметкерлерін лауазымға тағайындап, лауазымынан босатады;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен басқарма қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады және көтермелейді;
3) басқарма актілеріне қол қояды;
4) басқарма бөлімдері туралы ережелерді бекітеді;
5) мемлекеттік органдар мен өзге ұйымдарда өз құзыреттілігі шегінде басқарма мүддесін білдіреді;
6) басқарманың атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
7) ерлер мен әйелдердің тәжірибесіне, қабілеттілігі мен кәсіби дайындығына сәйкес мемлекеттік қызметке теңдей қол жеткізуін қамтамасыз етеді;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қажетті шаралар қабылдайды және ол үшін дербес жауапты болады;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Бірінші басшы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
19. Бірінші басшы өз орынбасарының өкілеттігін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
20. Басқарма заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
Басқарманың мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. Басқармада бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, басқарманың өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік органның қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:

3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
15. Руководство Управлением осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задачи и осуществление им своих полномочий.
16. Первый руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности акимом Восточно-Казахстанской области.
17. Первый руководитель Управления имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия первого руководителя Управления:
1) в соответствии с законодательством назначает на должность и освобождает от должности работников Управления;
2) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания и поощряет работников Управления;
3) подписывает акты Управления;
4) утверждает положения об отделах Управления;
5) в пределах своей компетенции представляет Управление в государственных органах и иных организациях;
6) без доверенности действует от имени Управления;
7) обеспечивает равный доступ мужчин и женщин к государственной службе в соответствии с их опытом, способностями и профессиональной подготовкой;
8) принимает необходимые меры по противодействию коррупции и несет за это персональную ответственность;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
19. Первый руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
20. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Управлением относится к областной коммунальной собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Управления:

1. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Спорттың қысқы түрлері бойынша Шығыс Қазақстан облыстық мамандандырылған балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Спортта дарында балаларға арналған Шығыс Қазақстан облыстық мектеп-интернаты-колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Семей қаласы бойынша № 2 Шығыс Қазақстан облыстық мамандандырылған балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облысының олимпиадалық резерв даярлау орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5. Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық мамандандырылған балалар-жасөспірімдер спорт-техника мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Қажмұқан атындағы Шығыс Қазақстан облыстық жеке күрестен мамандандырылған балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық спорттың жазғы түрлері бойынша жоғары спорт шеберлігі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
8. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Ауыр атлетика бойынша Шығыс Қазақстан облыстық мамандандырылған балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
9. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық спорттың қысқы түрлері бойынша жоғары спорт шеберлігі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
10. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық жеңіл атлетикадан мамандандырылған балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
11. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
12. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған спорт клубы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

1. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская школа Олимпийского резерва по зимним видам спорта" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
2. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная школа-интернат-колледж олимпийского резерва для одаренных детей в спорте" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
3. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва № 2 по городу Семей" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
4. Коммунальное государственное учреждение "Центр подготовки олимпийского резерва Восточно-Казахстанской области" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
5. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная техническая школа" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
6. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская школа Олимпийского резерва по единоборствам имени Кажымукана" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
7. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная школа высшего спортивного мастерства по летним видам спорта" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
8. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва по тяжҰлой атлетике" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
9. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная школа высшего спортивного мастерства по зимним видам спорта" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
10. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская школа Олимпийского резерва по легкой атлетике" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
11. Коммунальное государственное учреждение "Врачебно-физкультурный диспансер" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
12. Коммунальное государственное учреждение "Спортивный клуб для людей с ограниченными возможностями" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;

13. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық спорттың ойын түрлері бойынша кешенді мамандандырылған балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
14. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық бұқаралық спорт түрлері бойынша жоғарғы спорт шеберлігі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
15. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық мамандандырылған су спорты түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
16. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Жақсылық Үшкемпіров атындағы Семей қаласы бойынша № 1 Шығыс Қазақстан облыстық Олимпиадалық резерв мамандандырылған балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
17. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық балалар-жасөспірімдердің шайбалы хоккей бойынша олимпиадалық резервтегі арнайы мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
18. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Алтай қаласының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
19. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма кентінің балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
20. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Алтай ауданының Серебрянск қаласының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
21. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Абай ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
22. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Аягөз ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
23. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Бесқарағай ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
24. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Бородулиха ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
25. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Глубокое ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

13. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная комплексная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва по игровым видам спорта" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
14. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная школа высшего спортивного мастерства по массовым видам спорта" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
15. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа Олимпийского резерва по водным видам спорта" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
16. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва № 1 по городу Семей имени Жаксылыка Ушкемпирова" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
17. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва по хоккею с шайбой" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
18. Коммунальное государственное учреждение "Детское-юношеская спортивная школа города Алтай" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
19. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа поселка Новая-Бухтарма района Алтай" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
20. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа города Серебрянска района Алтай" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
21. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Абайского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
22. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Аягозского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
23. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Бескарагайского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
24. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Бородулихинского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
25. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Глубоковского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;

26. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Жарма ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
27. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқарсасының "Зайсан ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
28. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Катонқарағай ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
29. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Күршім ауданының көпсалалы балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
30. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Курчатов қаласының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
31. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Көкпекті ауданының балалар-жасөспірімдер ұлттық ат спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
32. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Көкпекті ауданының № 1 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
33. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Көкпекті ауданының № 2 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
34. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Риддер қаласының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
35. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Семей қаласының балалар-жасөспірімдер мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
36. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Тарбағатай ауданының балалар-жасөспірімдер ұлттық ат спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
37. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Тарбағатай ауданының Марат Имашев атындағы балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
38. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Тарбағатай ауданының Бақытхан Сайханов атындағы балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
39. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Үржар ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

26. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Жарминского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
27. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Зайсанского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
28. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Катон-Карагайского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
29. Коммунальное государственное учреждение "Многопрофильная детско-юношеская спортивная школа Курчумского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
30. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа города Курчатова" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
31. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская национальная конно-спортивная школа Кокпектинского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
32. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа № 1 Кокпектинского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
33. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа № 2 Кокпектинского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
34. Коммунальное государственное учреждение "Детско–юношеская спортивная школа города Риддера" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
35. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа города Семей" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
36. Коммунальное государственное учреждение "Детско–юношеская национальная конно–спортивная школа Тарбагатайского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
37. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа имени Марата Имашева Тарбагатайского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
38. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа имени Бакытхана Сайханова Тарбагатайского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
39. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Урджарского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;

40. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Ұлан ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
41. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Өскемен қаласының ат спортының ұлттық түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
42. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Өскемен қаласының ұлттық және олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
43. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Өскемен қаласының кешенді балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
44. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Өскемен қаласының спорт ойын түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
45. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шемонаиха ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі,
46. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасы "Шығыс Қазақстан облыстық волейболдан мамандандырылған балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

40. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Уланского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
41. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа по национальным видам конного спорта города Усть-Каменогорска" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
42. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа по национальным и неолимпийским видам спорта города Усть-Каменогорска" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
43. Коммунальное государственное учреждение "Комплексная детско-юношеская спортивная школа города Усть-Каменогорска" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
44. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа по игровым видам спорта города Усть-Каменогорска" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
45. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Шемонаихинского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области;
46. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва по волейболу" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.