Қалалық мәслихаттың 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/9-7 "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қосшы қаласы мәслихатының 2022 жылғы 9 қарашадағы № 108/22-7 шешімі
Қосшы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/9-7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8501 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022–2024 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1 және 2 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 921 426,2 мың теңге;
салықтық түсімдер – 776 560,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54 059,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 379,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 071 426,2 мың теңге;
2) шығындар – 9 033 211,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 111 785,4 мың теңге;

О внесении изменений в решение городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 35/9-7 "О городском бюджете на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Косшы Акмолинской области от 9 ноября 2022 года № 108/22-7
Маслихат города Косшы РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата "О городском бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 35/9-7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8501) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1, 2 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 921 426,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 776 560,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 54 059,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 19 379,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 071 426,2 тысяч тенге;
2) затраты – 9 033 211,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 111 785,4 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 111 785,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қосшы қаласы мәслихатының хатшысы Б.Ибраев
Қалалық мәслихатының
2022 жылғы 9 қарашадағы
№ 108/22-7 шешіміне
1 қосымша
Қалалық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 111 785,4 тысяч тенге";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата города Косшы Б.Ибраев
Приложение 1 к решению
городского маслихата
от 9 ноября 2022 года
№ 108/22-7
Приложение 1 к решению
городского маслихата
от 23 декабря 2021 года

1 000 000,0
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 000 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
175,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
175,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
175,0
15
Трансферттер
3 097,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 097,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
3 097,4
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
- 111 785,4
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
111 785,4
Қалалық мәслихатының
2022 жылғы 9 қарашадағы
№ 108/22-7 шешіміне
2-қосымша
Қалалық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 35/9-7 шешіміне
4-қосымша
2022 жылға арналған Қосшы қаласының бюджетiне республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
3 189 294,9
Ағымдағы нысаналы трансферттер
3 189 294,9
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
4 835,1
Қосшы қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
175 269,2
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
39 239,5
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
11 019,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
19 934,7
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
104 613,0
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
463,0
Қосшы қаласының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000 000,0
Қосшы қаласының кіреберіс жолымен кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
3 000 000,0
Қосшы қаласының ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
8 847,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
8 847,0
Қосшы қаласының мәслихат аппараты
343,6
Мәслихат депутаттары қызметінінің тиімділігін арттыруға
343,6

1 000 000,0
071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 000 000,0
14
Обслуживание долга
175,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
175,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
175,0
15
Трансферты
3 097,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 097,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
3 097,4
V. Дефицит (профицит) бюджета
- 111 785,4
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
111 785,4
Приложение 2 к решению
городского маслихата
от 9 ноября 2022 года
№ 108/22-7
Приложение 4 к решению
городского маслихата
от 23 декабря 2021 года
№ 35/9-7
Целевые трансферты из республиканского бюджета бюджету города Косшы на 2022 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
3 189 294,9
Целевые текущие трансферты
3 189 294,9
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4 835,1
Отдел занятости и социальных программ города Косшы
175 269,2
На выплату государственной адресной социальной помощи
39 239,5
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
11 019,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
19 934,7
На развитие продуктивной занятости
104 613,0
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
463,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Косшы
3 000 000,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог с подъездной дороги в городе Косшы
3 000 000,0
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта города Косшы
8 847,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
8 847,0
Аппарат маслихата города Косшы
343,6
На повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
343,6