"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 198/37-7 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 627 385,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 915 721,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 559 320,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29 384,6 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 39 122 958,4 мың теңге;
2) шығындар – 43 758 561,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -17 503,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 165 600,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 183 103,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -113 672,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 113 672,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 158 580,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 725 944,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 681 037,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 27.11.2023 № 79/12-8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берiлетiн бюджеттік субвенциялардың көлемi 323 471,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
6. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 62 800,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық
мәслихатының хатшысы
Л.Конарбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі Б.Оспанбеков
2022 жылғы 26 желтоқсан
"Целиноград ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Б.Куликенов
2022 жылғы 26 желтоқсан
Целиноград аудандық мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы

"О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2022 года № 198/37-7.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 627 385,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 915 721,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 559 320,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29 384,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 39 122 958,4 тысяч тенге;
2) затраты – 43 758 561,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -17 503,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 165 600,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 183 103,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -113 672,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 113 672,9 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов –158 580,5 тысяч тенге;
погашение займов – 1 725 944,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 681 037,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2023 № 79/12-8 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2023 год объемы бюджетных субвенций, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме 323 471,0 тысяч тенге.
3. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2023 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
4. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2023 год целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
5. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2023 год целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 6.
Распределение сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата района.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 62 800,0 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Целиноградского
районного маслихата
Л.Конарбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района Б.Оспанбеков
26 декабря 2022 года
Руководитель государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов"
Целиноградского района
Б.Куликенов
26 декабря 2022 года
Приложение 1 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 26 декабря 2022 года

14 585,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
40 504,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 786,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36 293,9
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
36 433,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
66 861,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
27 012,1
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
7 802 032,4
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 482 578,1
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 430 077,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және ( немесе) жайластыру
913 860,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
3 034 161,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
104 479,8
496
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі
2 319 454,3
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық және үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
40 764,9
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
18 436,8
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
989 655,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
276 872,2
030
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
13 422,0
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
10 000,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
143 000,0
035
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
88 992,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
738 311,4
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
843 796,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
107 895,4
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 260,4
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер

14 585,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
40 504,0
021
Капитальные расходы государственного органа
2 786,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36 293,9
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
36 433,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
66 861,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
27 012,1
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 802 032,4
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 482 578,1
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 430 077,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
913 860,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3 034 161,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
104 479,8
496
Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)
2 319 454,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства и жилищного фонда
40 764,9
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
18 436,8
025
Освещение улиц в населенных пунктах
989 655,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
276 872,2
030
Обеспечение санитарии населенных пунктов
13 422,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
10 000,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
143 000,0
035
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
88 992,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
738 311,4
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
843 796,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
107 895,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
52 260,4
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы

14 745 029,5
Нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
863 123,0
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
656 616,0
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
206 507,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
13 723 326,0
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға
13 665 726,0
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға
57 600,0
Бюджеттік кредиттер, оның ішінде:
158 580,5
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға
158 580,5
Целиноград аудандық мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 198/37-7 шешіміне
5-қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 13.10.2023 № 76/11-8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың тенге
1
2
Барлығы, оның ішінде:
9 096 966,4
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
5 417 920,1
Целиноград ауданының мемлекеттік органдарын ұстауға
300 000,0
мәдени-демалыс жұмысын қолдауға
166 608,8
жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
152 262,8
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
64 361,0
мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыруға
60 000,0
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
40 000,0
жолдарды күтіп ұстауға
244 000,0
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға
2 461 358,0
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
1 019 097,1
ауданның коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыруға
78 300,0
кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындауға
10 000,0
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
128 000,0
елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға
88 992,0
коммуналдық меншік объектілерін жөндеуге
50 000,0
Талапкер ауылында спорт алаңдарын орнатуға
100 000,0
Қоянды ауылында контейнерлік алаңдарды орнатуға
17 000,0
жұмыспен қамту бағдарламасы
2 173,5
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
54 511,0
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
58 934,0
Жаңаесіл ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеуге
150 130,9
аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге
19 288,1
Отаутүскен ауылында спорт алаңын орнатуға
30 000,0
Нысаналы даму трансферттер, соның ішінде:
3 679 046,3
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға

14 745 029,5
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
863 123,0
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
656 616,0
на развитие газотранспортной системы
206 507,0
Целевые текущие трансферты, в том числе:
13 723 326,0
на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
13 665 726,0
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда
57 600,0
Бюджетные кредиты, в том числе:
158 580,5
на реализацию мер социальной поддержки специалистов
158 580,5
Приложение 5 к решению
Целиноградского районного
маслихата от 26 декабря
2022 года № 198/37-7
Целевые трансферты из областного бюджета на 2023 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 13.10.2023 № 76/11-8 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего, в том числе:
9 096 966,4
Целевые текущие трансферты, в том числе:
5 417 920,1
на содержание государственных органов Целиноградского района
300 000,0
на поддержку культурно-досуговой работы
166 608,8
социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
152 262,8
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
64 361,0
на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
60 000,0
на обеспечение функционирования автомобильных дорог
40 000,0
на содержание дорог
244 000,0
на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 461 358,0
на освещение улиц в населенных пунктах
1 019 097,1
на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности района
78 300,0
на изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
10 000,0
на укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
128 000,0
на благоустройство и озеленение населенных пунктов
88 992,0
на ремонт объектов коммунальной собственности
50 000,0
на установку спортивных площадок в селе Талапкер
100 000,0
на установку контейнерных площадок в селе Коянды
17 000,0
программа занятости
2 173,5
на выплату государственной адресной социальной помощи
54 511,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
58 934,0
на капитальный ремонт дома культуры в селе Жанаесиль
150 130,9
на разработку схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
19 288,1
на установку спортивной площадки в селе Отаутускен
30 000,0
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
3 679 046,3
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

1 430 077,0
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
0,0
мәдениет объектілерін дамытуға
1,0
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
559 251,0
мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға
50 000,0
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
831 553,3
қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
381 480,0
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
33 378,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
393 306,0
Целиноград аудандық мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 198/37-7 шешіміне
6-қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2023 жылға арналған нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 27.11.2023 № 79/12-8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың тенге
1
2
Барлығы, оның ішінде:
15 439 543,0
Нысаналы даму трансферттер, соның ішінде:
15 401 143,0
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
157 244,0
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
4 346 509,0
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2 180 608,0
қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
6 890 849,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 825 933,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
38 400,0
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға
38 400,0

1 430 077,0
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
0,0
на развитие объектов культуры
1,0
на развитие газотранспортной системы
559 251,0
на развитие объектов государственных органов
50 000,0
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
831 553,3
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
381 480,0
на развитие теплоэнергетической системы
33 378,0
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
393 306,0
Приложение 6 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 26 декабря 2022 года
№ 198/37-7
Целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на 2023 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2023 № 79/12-8 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего, в том числе:
15 439 543,0
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
15 401 143,0
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
157 244,0
на развитие газотранспортной системы
4 346 509,0
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 180 608,0
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
6 890 849,0
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 825 933,0
Целевые текущие трансферты, в том числе:
38 400,0
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда
38 400,0