"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" РМҚК көлік құралдары, телефон байланысы, кеңсе жиһаздары және оларды орналастыруға арналған алаңдармен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 1648 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2022 жылғы 9 қарашадағы № 920 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" РМҚК көлік құралдары, телефон байланысы, кеңсе жиһаздары және оларды орналастыруға арналған алаңдармен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 1648 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18144 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет Вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 1648 "Об утверждении натуральных норм обеспечения РГКП "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан" автомобилям, телефонной связью, офисной мебелью и площадями для их размещения"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 ноября 2022 года № 920
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 1648 "Об утверждении натуральных норм обеспечения РГКП "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан" автомобилям, телефонной связью, офисной мебелью и площадями для их размещения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18144) следующие изменения:
приложение 1 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Қ. Мусин
Бұйрыққа №1 қосымша
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны үшін тиісті көлік құралдарының заттай нормалары
Атауы
Функционалдық мақсаты
Автокөлік құралдарын пайдалану құқықтары бар Мемлекеттік қазыналық кәсіпорны және оның филиалдары
Автомобильдер санының шегі
қозғалтқыш көлемі куб. см.
1 а/м бір айдағы жүретін жолы
Орталық аппарат
Кезекші автомобиль: - директордың басқару қызметі үшін; - басшыларды құқық қорғау органдарымен, арнайы органдарымен және соттармен өзара іс-қимылды етуді көлікпен қамтамасыз үшін; - Орталық аппараттыңтұрмыс тіршілігін қамтамасыз етуде қалалық коммуналдық қызметімен айсайынғы жұмыстар
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазналық кәсіпорны
1
3000 артық емес
2100
Сот сараптамалары институттары
Кезекші автомобиль: - басшылардың басқару қызметі үшін; - сот сараптамасы қызметінің ерекшелігіне байланысты басшыларды құқық қорғау органдарымен, арнайы органдарымен және соттармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін; - сот сараптамасы өндірісінің үздіксіз қызметін қамтамасыз ету үшін аумақтық бөлімшелердің коммуналдық қызметімен тұрақты жұмыс үшін; - аумақтық бөлімшелердің кезекші сарапшысының жұмыс орнына уақтылы келуін қамтамасыз ету үшін; - мәйіттерге, алыстағы елді мекендергетергеу изоляторларына және уақытша ұстауизоляторларына шыға отырып сот-медициналық сараптама өндірісін жүзеге асыру үшін.
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын филиалдары
2
3000 артық емес
2100
Арнайы автокөлік- Жылжымалы зертхана жол-көлік оқиғаларына сот сараптама және экологиялық сараптамалар өндірісі үшін зерттеу нысандарын қарау үшін сот сарапшыларының оқиға орнына шұғыл түрде шығу үшін
2
-
-
Арнайы автокөлік төтенше жағдайлар кезінде елді мекендерден тыс жерлерге сараптама өндірісі үшін жедел түрде шыға отырып
1 (сот-медициналық сараптаманы жүргізуге арналған арнайы жабдықпен жабдықталған)
-
-
Арнайы автокөлік шұғыл шығу үшін арнайы жабдықталған санитарлық көлікзембілмен
1
-
-
Сот сараптамасының ғылыми-зерттеу институты
Кезекші автомобиль Директордың басқару функцияларына,
1
3000 артық емес
2100
Кезекші автомобиль қаржы-шаруашылық қызметіне қызмет көрсету
1
Ескерту: Орталық аппарат және оның аумақтық бөлімшелерінің бұйрық қолданысқа енген сәтінде не кейіннен көлік құралдарыныңнақты санының шегінен артуы, Орталық аппараттың және оның аумақтық бөлімшелерінің құрылымы өзгерген жағдайда, осы заттай көлік құралдары нормасына сәйкес,көлік құралдарының тозуына байланысты көлік құралдарын есептен шығару арқылыне оларды Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің басқа ведомствлық бағынысты ұйымдарының теңгеріміне өткізу арқылы жүргізіледі.

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр К. Мусин
Приложение 1 к приказу
Натуральные нормы положенности автомобилей для Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан"
Наименование Функциональное значение Государственное казенное предприятие и его филиалы, имеющие права использования транспортными средствам Предельное количество автомобилей Объем двигателя, в куб.см. Пробег 1 а/м в месяц (км)
Центральный аппарат
Дежурный автомобиль: - для выполнения управленческих функций Директора, - транспортного обслуживания для взаимодействия руководителей с правоохранительными, специальными органами и судами связанной со спецификой деятельности судебной экспертизы, -ежемесячной работы с коммунальными службами города для обеспечения жизнедеятельности Центрального аппарата.
Республиканское государственное казенное предприятие "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан"
1
не более 3000
2100
Институты судебных экспертиз
Дежурный автомобиль: - для выполнения управленческих функций руководителей, - обеспечения взаимодействия руководителей с правоохранительными, специальными органами и судами связанной со спецификой деятельности судебной экспертизы, - постоянной работы с коммунальными службами территориальных подразделений для обеспечения бесперебойной деятельности и производства судебных экспертиз, - обеспечения своевременной явки к месту работы дежурного эксперта территориальных подразделений, - осуществления производства судебно-медицинской экспертизы трупов и выездов в отдаленные населенные пункты, следственные изоляторы и изоляторы временного содержания.
Филиалы Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан"
2
не более 3000
2100
Специальный транспорт -Передвижная лаборатория для оперативных выездов судебных экспертов к месту происшествия для осмотра объектов исследования для производства судебных экспертиз дорожно-транспортного происшествия и экологической экспертизы
2
-
-
Специальный транспорт для производства экспертиз с выездом за пределы населенных пунктов при чрезвычайных ситуациях
1 (оснащение специальным оборудованием для производства судебно-медицинских экспертиз).
-
-
Специальный санитарный автотранспорт с носилками для оперативных выездов
1
-
-
Научно-исследовательский институт судебных экспертиз
Дежурный автомобиль: для управленческих функций Директора, транспортного;
1
не более 3000
2100
Дежурный автомобиль для обслуживания финансово-хозяйственной деятельности
1
Примечание: Превышение фактического количества автомобилей Центрального аппарата и его территориальных подразделений на момент введения в действие приказа либо в последующем, в случае изменения структуры Центрального аппарата и его территориальных подразделений производится в соответствие с настоящими натуральными нормами обеспечения автомобилями путем списания автомобилей вследствие физического износа либо путем передачи на баланс иным, подведомственным организациям Министерства юстиции Республики Казахстан.