Курчатов қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 26/162-VII шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75 - баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1- тармағы 1) тармақшасына сәйкес Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Курчатов қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 666 068,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 760 909,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 121,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 663,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 861 375,8 мың теңге;
2) шығындар – 2 979 355,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 18 890,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18 890,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 294 396,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 294 396,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 18 890,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 313 286,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 04.05.2023 № 3/22-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.09.2023 № 10/55-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.10.2023 № 11/67-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. "Қала бюджетіне Абай облысы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы №11/66-VII "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен белгіленген әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативі 2023 жылға 100 пайыз мөлшерінде орындауға қабылдансын.
"2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 11/66-VII Абай облыстық мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай облыстық мәслихатының 2023 жылғы 4 қазандағы № 8/53-VII шешіміне сәйкес ірі кәсіпкерлік субъектілері мен мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда заңды тұлғалардан түсетін корпоративтік табыс салығы бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері 2023 жылға орындауға қабылданды – 50 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 24.10.2023 № 11/67-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О бюджете города Курчатов на 2023-2025 годы
Решение Курчатовского городского маслихата области Абай от 28 декабря 2022 года № 26/162-VII.
В соответствии cо статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Курчатов на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 666 068,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 760 909,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 121,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 663,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 861 375,8 тысяч тенге;
2) затраты – 2 979 355,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -18 890,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18 890,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -294 396,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 294 396,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 18 890,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 313 286,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений Курчатовского городского маслихата области Абай от 04.05.2023 № 3/22-VIII (вводится в действие с 01.01.2023); от 28.09.2023 № 10/55-VIII (вводится в действие с 01.01.2023); от 24.10.2023 № 11 /67-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Принять к исполнению на 2023 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов, установленных решением маслихата области Абай №11/66-VII от 14 декабря 2022 года "Об областном бюджете на 2023-2025 годы".
Установить на 2023 год норматив распределения в бюджет города Курчатов по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 50 процентов установленных в соответствии с решением маслихата области Абай от 4 октября 2023 года № 8/53-VIІ "О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 14 декабря 2022 года № 11/66-VIІ "Об областном бюджете на 2023-2025 годы".
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 24.10.2023 № 11/67-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).

3. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 36 472,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 318 863,8 мың теңге сомасында қарастырылсын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 04.05.2023 № 3/22-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.09.2023 № 10/55-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.10.2023 № 11/67-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2023 год в сумме 36 472,0 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в городском бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 318 863,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решений Курчатовского городского маслихата области Абай от 04.05.2023 № 3/22-VIII (вводится в действие с 01.01.2023); от 28.09.2023 № 10/55-VIII (вводится в действие с 01.01.2023); от 24.10.2023 № 11 /67-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).

5. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер 20 000,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 04.05.2023 № 3/22-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.09.2023 № 10/55-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 416 174,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.

5. Предусмотреть в городском бюджете на 2023 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 20 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решений Курчатовского городского маслихата области Абай от 04.05.2023 № 3/22-VIII (вводится в действие с 01.01.2023); от 28.09.2023 № 10/55-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Предусмотреть в городском бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 416 174,0 тысяч тенге.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 04.05.2023 № 3/22-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер 106 338,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
8. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Курчатов қалалық мәслихатының хатшысы Б. Тажиев
Курчатов қалалық мәслихатының

Сноска. Пункт 6 в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 04.05.2023 № 3/22-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Предусмотреть в городском бюджете на 2023 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 106 338,0 тысяч тенге.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Курчатовского городского маслихата Б. Тажиев
Приложение 1
к решению Курчатовского
городского маслихата

51 389,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
40 206,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 206,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
43 811,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 811,0
02
Қорғаныс
7 727,0
1
Әскери мұқтаждар
7 727,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 727,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 727,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 500,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3 500,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
3 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
57 142,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 409,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
3 409,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 409,0
2
Әлеуметтiк көмек
53 558,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
53 558,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 195,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
519,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
5 668,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
6 004,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
20 266,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
19 906,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

51 389,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
40 206,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
40 206,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
43 811,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
43 811,0
02
Оборона
7 727,0
1
Военные нужды
7 727,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 727,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 727,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 500,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3 500,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
57 142,0
1
Социальное обеспечение
3 409,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
3 409,0
010
Государственная адресная социальная помощь
3 409,0
2
Социальная помощь
53 558,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
53 558,0
007
Оказание жилищной помощи
1 195,0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
519,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5 668,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6 004,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
20 266,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
19 906,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения