Жарма ауданы бойынша 2023 жылға ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы қаулысы
Абай облысы Жарма ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 29 қарашадағы № 482 қаулысы. Күші жойылды - Абай облысы Жарма ауданының әкімдігінің 2023 жылғы 23 тамыздағы № 356 қаулысы.

Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации на 2023 год
Постановление акимата Жарминского района области Абай от 29 ноября 2022 года № 482. Утратило силу постановлением акимата Жарминского района области Абай от 23 августа 2023 года № 356

Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Жарма ауданының әкімдігінің 23.08.2023 № 356 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексінің 18-бабы 1-тармағының 2)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 9-бабының 7), 8), 9)-тармақшаларына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 26 мамырдағы № 412 "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілмінде №13898 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Жарма ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жарминского района области Абай от 23.08.2023 № 356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 18 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан подпунктами 7), 8), 9) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от26 мая 2016 года № 412"Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №13898), акимат Жарминского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды, сондай-ақ бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота, ұйым жұмысшыларының тізімдік санынан бір пайыз мөлшерінде 1- қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота, ұйым жұмысшыларының тізімдік санынан бір пайыз мөлшерінде 2- қосымшаға сәйкес белгіленсін.

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, а также для лиц, освобожденных из мест лишения свободы, в размере одного процента от списочной численности работников организации, согласно приложению 1.
2. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования в размере одного процента от списочной численности работников организации, согласно приложению 2.

3. Осы қаулы Қазақстан Республикасы нормативтік-құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жолдансын.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Ж. Байсабыров
2022 жылғы "29" қарашадағы
№ 482 қаулысына
1 қосымша
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды, сондай-ақ бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленетін ұйымдардың тізімі
№ р/н
Ұйымныңатауы
Жұмыскерлердіңтізімдік саны (адам)
Белгіленген квота мөлшері (% ұйымжұмысшыларыныңтізімдіксанынан)
Жұмысорындарының(адам)саны
1
"Георгиевка сорғы-жабдықтаузауыты"жауапкершілігішектеулісеріктестігі
81
1
1
2
"Қамқор локомотив" жауапкершілігішектеулісеріктестігінің "Шар локомотив жөндеудепосы" филиалы

3. Настоящее постановление направить в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде для официального опубликования.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2023 года после его первого официального опубликования.
Аким района Ж. Байсабыров
Приложение 1 к постановлению
акимата Жарминского района
от 29 ноября 2022 года
№ 482
Перечень организаций, для которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, а также для лиц, освобожденных из мест лишения свободы
№ п/п
Наименование организации
Списочная численность работников (чел.)
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест, человек
1
Товарищество с ограниченной ответственностью "Георгиевский завод насосного оборудования"
81
1
1
2
Филиал "Шарское локомотивно- ремонтное депо" товарищества с ограниченной ответственностью "Қамқор локомотив"