2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 9 желтоқсандағы № 16/175 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023 - 2025 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 382 521 078,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 156 788 526,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 661 482,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 405,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 219 054 664,2 мың теңге;
2) шығындар – 391 064 019,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 837 209,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 210 425,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 047 634,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – - 11 584,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 11 584,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 7 694 147,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 7 694 147,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 3 210 425,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 458 497,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 942 219,0 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы мәслихатының 29.11.2023 № 6/68 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2023 жылға арналған қала мен аудан бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына –100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 34,4 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 50,0 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 19,0 пайыз;
Қарақия ауданына – 6 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 40 пайыз;
Түпқараған ауданына – 65 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 39 пайыз;
Ақтау қаласына – 4,5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 20 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 0 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;

Об областном бюджете на 2023 - 2025 годы
Решение Мангистауского областного маслихата от 9 декабря 2022 года № 16/175.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 382 521 078,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 156 788 526,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 661 482,7 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16 405,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 219 054 664,2 тысячи тенге;
2) затраты – 391 064 019,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 837 209,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 210 425,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 047 634,9 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 11 584,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 11 584,0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – - 7 694 147,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 7 694 147,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 3 210 425,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 458 497,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 942 219,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решениями маслихата Мангистауской области от 29.11.2023 № 6/68 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить на 2023 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 34,4 процентов;
городу Жанаозен – 50,0 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 19 процентов;
Каракиянскому району – 6 процентов;
Мангистаускому району – 40 процентов;
Тупкараганскому району – 65 процентов;
Мунайлинскому району – 39 процентов;
городу Актау – 4,5 процентов;
городу Жанаозен – 20 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 0 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;

4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 0 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 15,3 пайыз;
Қарақия ауданына – 5 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 40 пайыз;
Түпқараған ауданына – 65 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 35 пайыз;
Ақтау қаласына – 5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 12,6 пайыз.
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы мәслихатының 29.11.2023 № 6/68 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 3 049 241,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 1 710 711,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 1 338 530,0 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетінен облыстық бюджетке алып қоюлар көлемі 15 067 248 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 4 136 468,0 мың теңге;
Ақтау қаласынан – 10 930 780 мың теңге.
5. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудан және қалалардың бюджеттеріне нысаналы трансферттер көлемдері 21 772 860,8 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданынан – 1 070 195,0 мың теңге;
Қарақия ауданынан – 1 478 921,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 2 389 019,6 мың теңге;
Түпқараған ауданынан – 3 117 502,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданынан – 4 394 498,0 мың теңге;
Ақтау қаласынан – 6 297 978,0 мың теңге;
Жаңаөзен қаласынан – 3 024 747,2 мың теңге.
Ескерту. 5 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы мәслихатының 29.11.2023 № 6/68 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары:
Меншікті облыстық бюджетке - 100 пайыз.
7. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен облыс бюджетіне берілетін субвенция көлемі 121 986 599,0 мың теңге сомасында көзделсін.
8. Маңғыстау облысы әкімдігінің резерві 3 500 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) "Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде салынған орта білім беру объектілерін күтіп-ұстау;
2) Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беру;

4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 0 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
5) социальный налог:
Бейнеускому району – 15,3 процентов;
Каракиянскому району – 5 процентов;
Мангистаускому району – 40 процентов;
Тупкараганскому району – 65 процентов;
Мунайлинскому району – 35 процентов;
городу Актау – 5 процентов;
городу Жанаозен – 12,6 процентов.
Сноска. Пункт 2 в редакции решениями маслихата Мангистауской области от 29.11.2023 № 6/68 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 3 049 241,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 1 710 711,0 тысяча тенге;
Мунайлинскому району – 1 338 530,0 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год объемы бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 15 067 248 тысяч тенге, в том числе:
Каракиянского района – 4 136 468,0 тысяч тенге;
города Актау – 10 930 780,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета в бюджеты районов в сумме 21 772 860,8 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеуского района – 1 070 195,0 тысяч тенге;
Каракиянского района – 1 478 921,0 тысяча тенге;
Мангистауского района – 2 389 019,6 тысяч тенге;
Тупкараганского района – 3 117 502,0 тысячи тенге;
Мунайлинского района – 4 394 498,0 тысяч тенге;
города Актау – 6 297 978,0 тысяч тенге;
городу Жанаозен – 3 024 747,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решениями маслихата Мангистауской области от 29.11.2023 № 6/68 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. По отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
собственно-областному бюджету – 100 процентов.
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты в сумме 121 986 599,0 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв акимата Мангистауской области в сумме 3 500 000,0 тысяч тенге.
9. Учесть в областном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и из Национального фонда, в том числе:
1) на содержание объектов среднего образования, построенных в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа";
2) на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;

3) жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдем көрсету;
10. 2023 жылға арналған облыстық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi осы шешімнің 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
11. 2023 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергiлiктi бюджеттiк бағдарлама тізбесі осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
12. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау облыстық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

3) на содействие предпринимательской инициативе молодежи;
10. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2023 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2023 год, согласно приложению 5.
12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Мангистауского областного маслихата по вопросам экономики и бюджета.

6 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 852 577,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
10 839 875,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 960 269,7
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 356 814,7
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
381 727,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
855 474,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
172 090,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
625 571,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
314 707,7
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
7 245,0
261
Облыстың білім басқармасы
603 255,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
497 109,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
85 953,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
20 193,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
200,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
200,0
2
Әлеуметтiк көмек
5 276 216,5
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 276 216,5
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
46 298,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
5 229 918,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
2 603 389,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 420 233,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
251 470,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

6 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 852 577,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 839 875,2
1
Социальное обеспечение
2 960 269,7
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 356 814,7
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
381 727,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
855 474,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
172 090,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
625 571,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
314 707,7
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
7 245,0
261
Управление образования области
603 255,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
497 109,0
037
Социальная реабилитация
85 953,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
20 193,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
200,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
200,0
2
Социальная помощь
5 276 216,5
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 276 216,5
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
46 298,0
068
Программа занятости
5 229 918,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
2 603 389,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 420 233,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
251 470,0
007
Капитальные расходы государственного органа

5 481 947,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5 481 947,0
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 469,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
2 160 001,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 231 477,0
13
Басқалар
9 500 988,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
961 504,0
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
961 504,0
004
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
21 000,0
006
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
787 175,0
007
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
149 182,0
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
4 147,0
9
Басқалар
8 539 484,0
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
226 724,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
226 724,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 675 447,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
2 675 447,0
Шұғыл шығындарға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резерві
2 675 447,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
220 500,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
220 500,0
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
93 599,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
93 599,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 559 048,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 559 048,0
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
441 273,0
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
117 800,0
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру

5 481 947,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
5 481 947,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
90 469,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
2 160 001,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 231 477,0
13
Прочие
9 500 988,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
961 504,0
278
Управление предпринимательства и торговли области
961 504,0
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
21 000,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
787 175,0
007
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
149 182,0
008
Поддержка предпринимательской деятельности
4 147,0
9
Прочие
8 539 484,0
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
226 724,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
226 724,0
257
Управление финансов области
2 675 447,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
2 675 447,0
Резерв местного исполнительного органа области на неотложные затраты
2 675 447,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
220 500,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
220 500,0
278
Управление предпринимательства и торговли области
93 599,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
93 599,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 559 048,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 559 048,0
280
Управление индустриально-инновационного развития области
441 273,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
117 800,0
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности

015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
2 493 531,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2022 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 16/175 шешіміне
4 қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi
Атауы
Білім беру
Облыстың білім беру басқармасы
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
Салауатты өмір салтын насихатта
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Ескерту:
аббревиатураның ажыратылып жазылуы:
ЖИТС- жұқтырылған иммун тапшылығы синдромы.
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2022 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 16/175 шешіміне
5 қосымша
2023 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергiлiктi бюджеттiк бағдарлама тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
2 493 531,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
01
Остатки бюджетных средств
0
1
Свободные остатки бюджетных средств
0
Приложение 4
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 9 декабря 2022 года
№ 16/175
Перечень областных бюджетных программ (подпрограмм) на 2023 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Здравоохранение
Управление здравоохранения области
Пропаганда здорового образа жизни
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Примечание:
расшифровка аббревиатуры:
СПИД - синдром приобретенного иммунного дефицита
Приложение 5
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 9 декабря 2022 года
№ 16/175
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2023 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь