Ауыл бюджетінің кірістері мен шығындарының болжамды көлемін есептеу қағидасын бекіту туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 14 қаңтардағы № 02-02/17 қаулысы
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің "Жалпы сипаттағы трансферттердің есеп-қисаптар әдістемесін бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Ақтау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, ауыл бюджетінің кірістері мен шығындарының болжамды көлемін есептеу қағидасы бекітілсін.
2. "Ақтау қалалық экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары М.Абдыкадировке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімінің міндетін атқарушы Е. Ізбергенов
Ақтау қалалық әкімдігінің
2022 жылғы 14 қаңтардағы
№ 02-02/17
қаулысына қосымша
Ауыл бюджетінің кірістері мен шығындарының болжамды көлемін есептеу қағидасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы ауыл бюджетінің кірістері мен шығындарының болжамды көлемін есептеу қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің (бұдан әрі – Бюджет кодексі) 45-бабының 9-тармағына сәйкес әзірленді және ауыл бюджеті үшін үш жылдық кезеңге арналған кірістері мен шығындарының болжамды көлемін айқындау кезінде және олар әрбір үш жылда өзгерген кезде қолданылады.
2-тарау. Ауыл бюджетінің кірістері мен шығындарының болжамды көлемін айқындау
2. Ауыл бюджетінің кірістері мен шығындарының болжамды көлемі Бюджет кодексіне сәйкес ауылдың тиісті бюджеттерінің кірістері (трансферттерді шегергенде) мен шығындарының болжамды көлемі арасындағы айырмашылық ретінде айқындалады және мынадай формула бойынша есептеледі:
ЖСТі=КБКі - ШБКі, мұнда:
ЖСТі – і-ауылының кірістері мен шығындарының болжамды көлемі;
КБКі – і- ауылы кірістерінің болжамды көлемі;
ШБКі – і- ауылы шығындарының болжамды көлемі.
Ауылдың бюджеттері кірістерінің болжамды көлемі шығындардың болжамды көлемінен асқан кезде (ЖСТі>0) ауылдың бюджеттерінен жоғары тұрған бюджетке бюджеттік алып қоюлар белгіленеді.
Ауылдың бюджеттері шығындарының болжамды көлемі кірістердің болжамды көлемінен асқан кезде (ЖСТі<0) жоғары тұрған бюджеттен ауылдың бюджетіне бюджеттік субвенциялар белгіленеді.
3-тарау. Ауыл бюджеті кірістерінің болжамды көлемін айқындау

Об утверждении правил расчета прогнозных объемов доходов и затрат бюджета села
Постановление акимата города Актау Мангистауской области от 14 января 2022 года № 02-02/17
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан "Об утверждении методики расчетов трансфертов общего характера", акимат города Актау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить правила расчетов прогнозных объемов доходов и затрат бюджета сел, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Актауский городской отдел экономики и бюджетного планирования" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города М. Абдыкадирова.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима города Е. Ізбергенов
Приложение к
постановлению
Актауского городского акимата
№ 02-02/17
от 14 января 2022 года
Правила расчета прогнозных объемов доходов и затрат бюджета села
Глава 1. Основные положения
1. Настоящая Правила расчетов прогнозных объемов доходов и затрат бюджета села (далее – Правила) разработаны в соответствию статьей 45 Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее – Бюджетный кодекс) и применяется при определении прогнозных объемов доходов и затрат на трехлетний период для бюджета села и при их изменении через каждые три года.
Глава 2. Определение объемов доходов и затрат бюджета села
2. Объемы доходов и затрат бюджета села определяются как разница между прогнозными объемами доходов (за минусом трансфертов) и затрат соответствующего села согласно Бюджетному кодексу и рассчитываются по следующей формуле:
ТОХi = ПОДi - ПОЗi, где:
ТОХi – объемы доходов и затрат бюджета i-й села;
ПОДi – прогнозные объемы доходов i-й села;
ПОЗi – прогнозные объемы затрат i-й села.
При превышении прогнозного объема доходов над прогнозным объемом затрат бюджета села (ТОХi > 0) устанавливаются бюджетные изъятия из села в вышестоящий бюджет.
При превышении прогнозного объема затрат над прогнозным объемом доходов бюджета села (ТОХi < 0) устанавливаются бюджетные субвенции в село из вышестоящего бюджета.
Глава 3. Определение прогнозных объемов доходов бюджета села

3. Ауыл бюджеті кірістерінің болжамды көлемі Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 34 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10322 болып бекітілген) бекітілген Бюджет түсімдерін болжау әдістемесіне сәйкес есептеледі.
4-тарау. Ауыл бюджеті шығындарының болжамды көлемін айқындау
4. Ауыл бюджеті шығындарының болжамды көлемі Бюджет кодексінің 56-1-баптарында белгіленген функционалдық белгісі бойынша шығыстар бағыттарын ескере отырып, ағымдағы бюджеттік бағдарламалар мен бюджеттік даму бағдарламалары бойынша шығындардың болжамды көлемінің сомасы ретінде есептеледі.
Бұл ретте бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес мемлекеттік басқару функциялары мен мемлекеттің міндеттемелерін орындау жөніндегі қызметін қамтамасыз етуге, сондай-ақ мақсатқа қол жеткізуге, стратегиялық және бағдарламалық құжаттардың нақты міндеттері мен іс-шараларын шешуге бағытталған ағымдағы бюджеттік бағдарламалар бойынша шығындардың болжамды көлемі еңбекақы төлеуге, коммуналдық қызметтерді төлеуге, азық-түлік пен дәрілік заттарды сатып алуға, жәрдемақылар төлеуге, күрделі шығындар мен басқа да шығындарға (бұдан әрі – ағымдағы шығындар) арналған шығындардан тұрады.
Ауыл бюджеті шығындарының болжамды көлемдерінен жергілікті бюджет бағдарламалары бойынша бюджет қаражатының игерілмеу сомаларын ескеретін өткен жылда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтарының орташа көлемі алып тасталады.
1-параграф. Ауыл бюджетінің ағымдағы шығындардың болжамды көлемін есептеу
5. Ағымдағы шығындарын есептеу үшін ауыл бюджеті бойынша ағымдағы шығындардың болжамды көлемі айқындалады.
6. Ауыл бюджетінің ағымдағы шығындарының болжамды көлемін айқындау кезінде мыналар ескеріледі:
1) қаланың әлеуметтік-экономикалық даму болжамына және бюджеттік параметрлерге сәйкес (жалақыны қоспағанда) жоспарланған кезеңдегі тұтыну бағалары индексіне ағымдағы шығындардың ұлғайғанын ескере отырып, ағымдағы шығындардың жиынтық көлемі;
2) жергілікті бюджеттер шығыстарының ұлғаюын немесе қысқаруын көздейтін және жоспарланатын кезеңде қолданысқа енгізілетін Қазақстан Республикасы заңдарының ережелері;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары, Қазақстан Республикасының министрлерi мен өзге де орталық мемлекеттiк органдар басшыларының нормативтiк құқықтық бұйрықтары, орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық қаулылары, құрылымына ведомство кіретін мемлекеттік органның нормативтік құқықтық актілерінде оларды бекіту бойынша тікелей құзыреті болған кезде орталық мемлекеттік органдардың ведомстволары басшыларының нормативтік құқықтық бұйрықтары жобаларының жергілікті бюджеттердің түсімдерін қысқартуды немесе шығыстарын ұлғайтуды көздейтін ережелері;

3. Прогнозные объемы доходов бюджета села рассчитываются согласно Методике прогнозирования поступлений бюджета, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 34 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10322).
Глава 4. Определение прогнозных объемов затрат бюджета села
4. Прогнозные объемы затрат бюджета села рассчитываются как сумма прогнозных объемов затрат по текущим бюджетным программам и по бюджетным программам развития с учетом установленных статьями 56-1 Бюджетного кодекса направлений расходов по функциональному признаку.
При этом прогнозные объемы затрат по текущим бюджетным программам, которые направлены на обеспечение деятельности администраторов бюджетных программ по выполнению функций государственного управления и обязательств государства в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, а также на достижение цели, решение конкретных задач и мероприятий стратегических и программных документов, состоят из затрат на оплату труда, коммунальных услуг, приобретение продуктов и лекарственных средств, выплата пособий, капитальных затрат и других затрат (далее – текущие затраты).
Из прогнозных объемов затрат бюджета села исключаются средний объем свободных остатков бюджетных средств, сложившийся за предыдущие годы, учитывающих суммы неосвоения бюджетных средств по местным бюджетным программам.
Параграф 1. Расчет прогнозных объемов текущих затрат бюджета села
5. Для расчета текущих затрат определяется прогнозный объем текущих затрат в целом по бюджетам села.
6. При определении прогнозного объема текущих затрат бюджета села учитываются:
1) совокупный объем текущих затрат с учетом увеличения текущих затрат на индекс потребительских цен в планируемом периоде в соответствии с прогнозом социально-экономического развития и бюджетных параметров города (за исключением заработной платы);
2) положения законов Республики Казахстан, предусматривающие увеличение или сокращение расходов местных бюджетов и вводимые в действие в планируемом периоде;
3) положения проектов указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых приказов министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных государственных органов, нормативных правовых постановлений центральных государственных органов, нормативных правовых приказов руководителей ведомств центральных государственных органов при наличии прямой компетенции по их утверждению в нормативных правовых актах государственного органа, в структуру которого входит ведомство, предусматривающие сокращение поступлений или увеличение расходов местных бюджетов;

4) ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен бұрын қаржыландырылған тұрақты сипаттағы шығындар;
5) жаңадан іске қосылатын объектілерін күтіп-ұстауға арналған, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдары ұсынатын шығындар.
7. Ауыл бюджетінің ағымдағы шығындарының жиынтық болжамды көлемінен Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес экологиялық үстемеақылар төлеуге, материалдық көмек көрсетуге және мемлекеттік мекемелер мен қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлеріне қосымша демалыстар беруге арналған қаражат алып тасталады және ауыл бюджеті бойынша ағымдағы шығындардың болжамды көлемі есептелген соң абсолютті сомалармен қосылады.
8. Ауыл бюджетінің ағымдағы шығындарының көлемін болжамдаудың есептеу базасына жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылғы 1 мамырдағы жағдай бойынша нақтыланған жоспар ескеріле отырып, ағымдағы шығындардың көлемі қабылданады.
9. Ауыл бюджетінің ағымдағы шығындарының болжамды көлемінің есебі Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 139 бұйрығының (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 8 қаңтарда № 10068 тіркелді) 1-қосымшасына сәйкес функционалдық кіші топтар, жүзеге асырылатын мемлекеттік функциялар, оларға қатысты көрсеткіштер мен коэффиценттер тізбесі ескеріле отырып жүзеге асырылатын мемлекеттік функциялардың функционалдық кіші топтарының бөлінісінде жүргізіледі.
Халық санының болжамы төмендеген кезде үш жылдық жоспарланған кезең алдындағы жыл санын бағалау қолданылады.
10. Жеке функционалдық кіші топ бойынша ауылдың ағымдағы шығындарының есебі мынадай формула бойынша жүргізіледі:
ЕШіj – j функционалдық кіші тобы бойынша і- ауылдың ағымдағы есеп шығындары;
Тіj – j функционалдық кіші тобы бойынша і- ауылдың мемлекеттік көрсетілетін қызметтерін тұтынушылардың саны;
К1іj,..., Кnіj – j функционалдық кіші тобы бойынша і- ауылдың мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсынудың құнындағы айырмашылықты негіздейтін объективті факторларды ескеретін коэффициенттер.
11. Ағымдағы шығындардың болжамды көлемін есептеген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну құнындағы айырмашылықты негіздейтін объективті факторларды көрсететін мынадай коэффициенттер қолданылады:
1) ауылдық жердегі жұмыс үшін үстемақыны есепке алу коэффициенті:
Халі – і- ауылдағы халық санының болжамы;
Халіауыл – і- ауыл халқының болжамды саны;
– j функционалдық кіші тобы бойынша (барлық өңірлер бойынша жиынтығында) ағымдағы шығындардың жалпы көлеміндегі жалақының үлесі.
Ауылдық жердегі жұмыс үшін үстемақыны есепке алу коэффициентінде жекелеген функционалдық кіші топтар бойынша ауылдық жерлердегі жалақыға қосымша шығыстардың қажеттілігі ескеріледі;

4) затраты постоянного характера, ранее финансировавшиеся за счет целевых текущих трансфертов;
5) затраты на содержание вновь вводимых объектов соответствующей отрасли (сферы).
7. Из суммарного прогнозного объема текущих затрат бюджета села исключаются средства на выплату экологических надбавок, оказание материальной помощи и на дополнительные отпуски работникам государственных учреждений и казенных предприятий, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, и добавляются абсолютными суммами после расчета прогнозных объемов текущих затрат по бюджетам села.
8. За расчетную базу прогнозирования объема текущих затрат бюджета села принимаются объемы текущих затрат с учетом уточненного плана по состоянию на 1 мая года, предшествующего планируемому периоду.
9. Расчет прогнозного объема текущих затрат бюджета села производится в разрезе функциональных подгрупп осуществляемых государственных функций с учетом показателей и коэффициентов, согласно приложению 1 Методике расчетов трансфертов общего характера, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 декабря 2014 года № 139. (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 января 2015 года № 10068).
При снижении прогноза численности населения, применяется оценка численности года, предшествующего трехлетнем планируемому периоду.
10. Расчет текущих затрат бюджета села по отдельной функциональной подгруппе производится по следующей формуле:
РЗji – расчетные текущие затраты i-й села по j-й функциональной подгруппе;
Пji – количество потребителей государственных услуг i-й села по j-й функциональной подгруппе;
Кlij,..., Кnij – коэффициенты, учитывающие объективные факторы, которые обусловливают отличия в стоимости предоставления государственных услуг в i-й села по j-й функциональной подгруппе.
11. При расчете прогнозного объема текущих затрат применяются следующие коэффициенты, отражающие объективные факторы, которые обусловливают различия в стоимости предоставления государственных услуг:
1) коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности:
Насi – прогнозная численность населения в i-й села;
Насiсельск – прогнозная численность села;
– доля заработной платы в общем объеме текущих затрат по j-й функциональной подгруппе (в сумме по всем регионам).
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности учитывает потребность в дополнительных расходах на заработную плату в сельской местности по отдельным функциональным подгруппам;

2) кедейлікті есепке алу коэффициенті (кірісі күнкөріс деңгейінен төмен адамдардың үлесі негізінде):
bі – і- ауылдардағы жалпы халық санында кірісі ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен халықтың үлесі.
Кедейлікті есепке алу коэффициентінде кірісі ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен халық үлесінің өсуіне байланысты әлеуметтік көмек төлемдеріне ауыл бюджеті шығындарының ұлғаюы ескеріледі.
2-параграф. Ауыл бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалары бойынша шығындардың болжамды көлемін есептеу
12. Бюджеттік даму бағдарламалары бойынша шығындарды қаржыландыру үшін көзделетін қаражаттың жалпы болжамды көлемі ауылдың ағымдағы шығындарының болжамды көлеміне пайыздық қатынаста жылдар бөлінісінде айқындалады.
Бюджеттік даму бағдарламалары бойынша шығындарды қаржыландыру үшін көзделетін қаражаттың болжамды көлемінің есебі әрбір ауыл бойынша жеке мынадай формула бойынша жүргізіледі:
БДБШі = АШi* k1, мұнда:
БДБШі – і- ауылдың бюджеттік даму бағдарламалары бойынша есеп шығындары;
АШi – і- ауылдың ағымдағы шығындары;
k1 – бюджеттік даму бағдарламалары бойынша шығындардың ағымдағы шығындардың жалпы көлеміне пайыздық қатынасының шамасы;
13. Жергілікті бюджет пен ауыл бюджетінің арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін айқындау үшін k1 0 % теңеседі.
k1 шамасы орта мерзімдегі кезеңге арналған кірістері мен шығындарының болжамды көлемін белгілейтін заң жобасын әзірлеу жылының алдындағы үш жылдың жергілікті бюджеттерінің ағымдағы шығындарының жалпы көлеміне жергілікті бюджеттерді дамытудың бюджеттік бағдарламасы бойынша орташа арифметикалық шама ретінде айқындалады.
Ауылдың ағымдағы шығындарының көлемі (республикалық бюджеттен нысаналы трансферттерді қоспағанда):
2019 жылы – 403 413,9 мың теңгені;
2020 жылы – 472 073,5 мың теңгені құрайды.
2021 жылға арналған ауылдың ағымдағы шығындары (республикалық бюджеттен нысаналы трансферттерді қоспағанда) бойынша жоспар 257 888,0 мың теңгені құрайды.
Ауыл бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалары бойынша шығындар көлемі:
2019 жылы – 0 теңгені;
2020 жылы – 0 теңгені құрайды.
2021 жылға арналған ауыл бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалары бойынша шығындар бойынша жоспар 0 теңгені құрайды.
Ауылдың бюджеттік даму бағдарламалары бойынша шығындар көлемінің ағымдағы шығындар көлеміне пайыздық арақатынасы:
2019 жылға – 0 %;
2020 жылға – 0 %;
2021 жылға – 0%-ды құрайды.
Ауылдың бюджеттік даму бағдарламалары бойынша шығындар көлемінің өткен үш жылдағы ағымдағы шығындар көлеміне орташа арифметикалық пайыздық арақатынасы 0%-ды құрайды.
5-тарау. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органның тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органдарымен және ауылдың жергілікті атқарушы органымен өзара іс-қимылы

2) коэффициент учета бедности (на основе доли лиц с доходами ниже прожиточного минимума):
bi – доля населения с доходами ниже величины прожиточного минимума в общей численности населения в i-й села.
Коэффициент учета бедности учитывает увеличение затрат бюджета села на выплату социальной помощи, в связи с ростом доли населения с доходами ниже величины прожиточного минимума.
Параграф 2. Расчет прогнозных объемов затрат по бюджетным программам развития бюджета села
12. Общий прогнозный объем средств, предусматриваемых для финансирования затрат по бюджетным программам развития, определяется с разбивкой по годам в процентном соотношении к прогнозному объему текущих затрат села.
Расчет прогнозного объема средств, предусматриваемых для финансирования затрат по бюджетным программам развития, отдельно по каждой селе производится по следующей формуле:
ЗБПРi = ТЗi * k1, где:
ЗБПРi – расчетные затраты по бюджетным программам развития i-й села;
ТЗi – текущие затраты i-й села;
k1 – величина процентного отношения затрат по бюджетным программам развития к общему объему текущих затрат.
13. Для определения объемов трансфертов общего характера между местным бюджетом и бюджета села величина k1 равняется 0%.
Величина k1 определяется как среднеарифметическое по бюджетным программам развития местных бюджетов к общему объему текущих затрат местных бюджетов за предыдущие три года, предшествующие году разработки законопроекта, устанавливающего объемы трансфертов общего характера на среднесрочный период.
Объем текущих затрат (за исключением целевых трансфертов из республиканского бюджета) села составляет:
за 2019 год – 403 413,9 тысяч тенге;
за 2020 год – 472 073,5 тысяч тенге.
План по текущим затратам (за исключением целевых трансфертов из республиканского бюджета) села на 2021 год составляет 257 888,0 тысяч тенге.
Объем затрат по бюджетным программам развития бюджета села составляет:
за 2019 год – 0 тенге;
за 2020 год – 0 тенге.
План по затратам по бюджетным программам развития бюджета села на 2021 год составляет 0 тенге.
Процентное соотношение объема затрат по бюджетным программам развития села к объему текущих затрат составляет:
на 2019 год – 0 %;
на 2020 год – 0 %;
на 2021 год – 0 %.
Среднеарифметическое процентное соотношение объема затрат по бюджетным программам развития села к объему текущих затрат за предыдущие три года составляет 0 %.
Глава 5. Взаимодействие местными уполномоченными органами по государственному планированию с местными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органам села

14. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органның тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органдарымен және ауылдың жергілікті атқарушы органымен өзара іс-қимылы кірістер мен шығындарының болжамды көлемін айқындау үшін:
1) ауылдың жергілікті бюджеттері кірістерінің болжамды көлемдерін айқындау;
2) ауылдың бюджеттері шығындарының болжамды көлемін айқындау;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 139 бұйрығының (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 8 қаңтарда № 10068 тіркелді) 2-қосымшасына сәйкес тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың ауылдың бюджеті шығындарының болжамды көлемін айқындау үшін мәліметтер ұсынуы және келісуі кезінде жүзеге асырылады.
6-тарау. Қорытынды ережелер
15. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган ауыл бюджетінің алдағы кезеңге болжамды көрсеткіштерін айқындау үшін кірістері мен шығындарының болжамды көлемін айқындаудың есебін облыстық маңызы бар қаланың бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
16. Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдерін белгілеу мақсатында облыстық маңызы бар қаланың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органы Бюджет кодексінің 45-бабының 9-тармағына сәйкес облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы айқындайтын тәртіппен ауыл бюджетінің кірістері мен шығындарының болжамды көлемдерін есептейді.

14. Взаимодействие местного уполномоченного органа по государственному планированию с местными исполнительными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами села осуществляется для определения расчета прогнозных объемов доходов и затрат при:
1) определении прогнозных объемов доходов местных бюджетов села;
2) определении прогнозных объемов затрат бюджетов села;
3) предоставлении и согласовании местными исполнительными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами сведений для определения расчета прогнозных объемов доходов и затрат бюджета села согласно приложению 2 Методике расчетов трансфертов общего характера, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 декабря 2014 года № 139. (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 января 2015 года № 10068).
Глава 6. Заключительные положения
15. Расчеты определения прогнозных объемов доходов и затрат вносятся на рассмотрение районной (города областного значения) бюджетной комиссии центральным уполномоченным органом по государственному планированию для определения прогнозных показателей бюджетов села на предстоящий период.
16. В целях установления объемов трансфертов общего характера местный уполномоченный орган по государственному планированию города областного значения рассчитывает прогнозные объемы доходов и затрат бюджетов села в порядке, определяемом местным исполнительным органом города областного значения) в соответствии с пунктом 9 статьи 45 Бюджетного кодекса.