"Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2022 жылғы 14 наурыздағы № 112 қаулысы.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) жоғарыда көрсетілген Ереженің заңнамада белгіленген тәртіпте әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Мұхамбетов
Қостанай
облысы әкімдігінің
2022 жылғы 14 наурыздағы
№ 112 қаулысымен
бекітілген
"Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) денсаулық сақтау саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Басқармада осы Ереженің қосымшасында көрсетілген ведомстволық бағынысты ұйымдары бар.
3. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление здравоохранения акимата Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 14 марта 2022 года № 112.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление здравоохранения акимата Костанайской области".
2. Государственному учреждению "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции в установленном законодательством порядке;
2) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мухамбетов
Утверждено
постановлением акимата
Костанайской области
от 14 марта 2022 года
№ 112
Положение о государственном учреждении "Управление здравоохранения акимата Костанайской области"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" (далее – Управление) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере здравоохранения.
2. Управление имеет подведомственные организации, указанные в приложении к настоящему Положению.
3. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. Басқарма мемлекеттік мекеме ретінде ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтанбасы бейнеленген мөрлері және атауы мемлекеттік тілде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Басқарма өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
6. Басқарма егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкiлеттiк берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Басқарманың құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекiтiледi.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 110000, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Быковский көшесі, 4а.
10. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
11. Басқарманың қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Басқармаға кәсiпкерлiк субъектілерімен Басқарманың өкілеттігі болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, Басқармаға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік органның мiндеттерi мен өкілеттіктері
13. Мақсаттары:
1) денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) денсаулық сақтау саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасының орындалуын қамтамасыз ету;
3) азаматтардың денсаулығын сақтау саласындағы салааралық ынтымақтастықты дамыту.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
Басқарманың құқықтары мен мүдделерін, оның ішінде соттарда қорғауды заңнамада белгіленген тәртіппен ұйымдастыру және жүзеге асыру;
денсаулық сақтау саласындағы, оның ішінде Қостанай облысының аумағындағы мәселелерді шешу, дамытудың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстарды қарауға енгізу;
Басқармаға жүктелген мiндеттердi орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттiк органдармен, лауазымды адамдармен, ұйымдармен және азаматтармен келiсiм бойынша белгiленген тәртiппен ақпаратты сұратуға және алуға;
қолданыстағы заңнамада көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға;
Басқарма қызметінің бағыттары бойынша консультативтік-кеңесші және сараптамалық органдар ретінде кеңестер мен комитеттерді құру және олар туралы ережелерді бекіту, ведомстволық бағыныстағы ұйымдарда бюджет қаражатын қалыптастыру мен пайдаланудың дұрыстығына, тиімділігіне тексеріс жүргізу;

4. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления.
8. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 110000, Костанайская область, город Костанай, улица Быковского, 4а.
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
11. Финансирование деятельности Управления осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Управлению не допускается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Управления.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) реализует государственную политику в области здравоохранения;
2) обеспечивает исполнение законодательства Республики Казахстан в области здравоохранения;
3) развитие межотраслевого сотрудничества в области охраны здоровья граждан.
14. Полномочия:
1) права:
организация и осуществление в установленном законодательством порядке защиты прав и интересов Управления, в том числе в судах;
вносить на рассмотрение предложения по основным направлениям развития, решению вопросов в сфере здравоохранения, в том числе на территории Костанайской области;
запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед Управлением;
осуществлять иные права, предусмотренные действующим законодательством;
создавать в качестве консультативно-совещательных и экспертных органов советы и комитеты по направлениям деятельности Управления и утверждать положения о них, проводить в подведомственных организациях проверки правильности, эффективности формирования и использования бюджетных средств;

2) міндеттері:
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдардың, сондай-ақ облыс әкімінің және әкімдігінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақтылы орындау;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.
15. Функциялары:
1) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
2) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуға адамдардың құқықтарының іске асырылуын қамтамасыз етеді;
3) Уақытша бейімдеу және детоксикация орталықтарындағы адамдарды ұстауды бақылауды жүзеге асырады;
4) коммуналдық заңды тұлғалар болып табылатын денсаулық сақтау ұйымдарының қызметін қамтамасыз етеді;
5) салауатты өмір салтын ынталандыру жөніндегі іс-шаралар кешенін ұйымдастырады;
6) денсаулық сақтау ресурстарын тиімді жоспарлауды және пайдалануды қамтамасыз етеді;
7) медициналық оңалтуды ұйымдастыру стандартына, медициналық көмек көрсету қағидаларына сәйкес оңалту қызметтерін көрсету мақсатында облыстық маңызы бар қалаларда, сондай-ақ аудан орталықтарында, оның ішінде осы елді мекендердің денсаулық сақтау субъектілерінің қолданыстағы инфрақұрылым объектілерінде мүмкіндігі шектеулі балаларға арналған медициналық оңалту орталықтарын (бөлімшелерін) құрады;
8) медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын арттыру жөнінде шаралар қабылдайды;
9) халықтың денсаулық сақтау мәселелері бойынша ақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз етеді;
10) қан мен оның компоненттерінің ерікті өтеусіз донорлығын дамыту жөніндегі шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етеді;
11) тегін медициналық көмектің және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді алу үшін тұрақты тұратын елді мекеннен тыс жерлерге шығатын Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына облыстардың жергілікті өкілді органдары айқындайтын тізбе бойынша ел ішінде жол жүруді төлейді;
12) мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының кадрмен қамтамасыз етілуіне бақылауды ұйымдастырады;
13) жас мамандарды әлеуметтік қолдау және ұстап қалу шараларын қоса алғанда, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын кадрмен қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдайды;
14) денсаулық сақтау ұйымдарының желісін салу және дамыту, оларды қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету, оның ішінде дәріханалардың мемлекеттік желісін дамыту және дәріхана қоймаларын құру жөнінде шаралар қабылдайды;

2) обязанности:
соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
качественно и своевременно исполнять акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, а также акима и акимата области;
иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
15. Функции:
1) реализует государственную политику в области здравоохранения на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
2) обеспечивает реализацию прав лиц на получение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
3) осуществляет контроль за содержанием лиц, находящихся в центрах временной адаптации и детоксикации;
4) обеспечивает деятельность организаций здравоохранения, являющихся коммунальными юридическими лицами;
5) организует комплекс мероприятий по стимулированию здорового образа жизни;
6) обеспечивает эффективное планирование и использование ресурсов здравоохранения;
7) создает медицинские реабилитационные центры (отделения) для детей с ограниченными возможностями в городах областного значения, а также районных центрах, в том числе и на объектах существующей инфраструктуры субъектов здравоохранения данных населенных пунктов, с целью оказания реабилитационных услуг в соответствии со стандартом организации оказания медицинской реабилитации, правилами оказания медицинской помощи;
8) принимает меры по повышению качества медицинских услуг;
9) обеспечивает доступ населения к информации по вопросам здравоохранения;
10) обеспечивает реализацию мер по развитию добровольного безвозмездного донорства крови и ее компонентов;
11) оплачивает проезд внутри страны по перечню, определяемому местными представительными органами областей, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, выезжающим за пределы населенного пункта постоянного проживания для получения высокотехнологичных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования;
12) организует контроль за кадровым обеспечением государственных организаций здравоохранения;
13) принимает меры по кадровому обеспечению государственных организаций здравоохранения, включая меры социальной поддержки и удержания молодых специалистов;
14) принимает меры по строительству и развитию сети организаций здравоохранения, их финансовому и материально-техническому обеспечению, в том числе по развитию государственной сети аптек и созданию аптечных складов;

15) денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін үйлестіреді;
16) төтенше жағдайлар, төтенше жағдай режимі енгізілген кезде дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен тегін медициналық көмек көрсетуді қамтамасыз етеді;
17) денсаулық сақтау саласындағы өңіраралық ынтымақтастықты жүзеге асырады;
18) денсаулық сақтау саласындағы кадрларды даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды қамтамасыз етеді, ұйымдастырады және үйлестіреді;
19) денсаулықты нығайту, аурулардың профилактикасы, салауатты өмір салтын және дұрыс тамақтануды қалыптастыру үшін қажетті іс-шараларды жүзеге асырады;
20) халыққа медициналық көмек көрсетуді, оның ішінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді қоса алғанда, әлеуметтік маңызы бар аурулар мен айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулардың профилактикасын және оларды емдеуді ұйымдастырады;
21) тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсетуді, оның ішінде дәрілік қамтамасыз етуді қоса алғанда, әлеуметтік маңызы бар аурулар мен айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулардың профилактикасы мен емделуін ұйымдастырады;
22) дәріханалары жоқ ауылдық елді мекендерде дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
23) мүмкіндігі шектеулі балаларды ата-аналарының немесе өзге де заңды өкілдерінің келісімімен психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияларға жіберуді қамтамасыз етеді;
24) өз құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
25) туберкулезбен ауыратын Қазақстан Республикасының азаматтарын мәжбүрлеп емдеуге жіберу туралы сот шешімінің орындалуына жәрдемдеседі;
26) профилактикалық дезинсекция мен дератизацияны олардың тиімділігін бағалай отырып ұйымдастырады және жүргізеді (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағында, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарында дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда);
27) ауылдық елді мекендерде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды амбулаториялық жағдайларда алғашқы медициналық-санитариялық, мамандандырылған медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері және фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда жылжымалы дәріхана пункттері арқылы өткізуді жүзеге асыру үшін медициналық білімі бар мамандарды оқытуды жүргізеді;
28) органдардың (органның бір бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тіннің бір бөлігінің) ерікті өтеусіз донорлығын дамыту жөніндегі шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етеді;

15) координирует деятельность субъектов здравоохранения;
16) обеспечивает оказание бесплатной медицинской помощи лекарственными средствами и медицинскими изделиями при чрезвычайных ситуациях, введении режима чрезвычайного положения;
17) осуществляет межрегиональное сотрудничество в области здравоохранения;
18) обеспечивает, организует и координирует подготовку и повышение квалификации кадров в области здравоохранения;
19) осуществляет мероприятия, необходимые для укрепления здоровья, профилактики заболеваний, формирования здорового образа жизни и здорового питания;
20) организует оказание населению медицинской помощи, в том числе профилактику и лечение социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих, включая лекарственное обеспечение в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
21) организует оказание лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, медицинской помощи, в том числе профилактику и лечение социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих, включая лекарственное обеспечение;
22) организует в сельских населенных пунктах, где отсутствуют аптеки, обеспечение лекарственными средствами и медицинскими изделиями;
23) обеспечивает направление детей с ограниченными возможностями на психолого-медико-педагогические консультации с согласия родителей или иных законных представителей;
24) в пределах своей компетенции осуществляет государственный контроль в области здравоохранения;
25) содействует исполнению решения суда о направлении граждан Республики Казахстан, больных туберкулезом, на принудительное лечение;
26) организует и проводит профилактическую дезинсекцию и дератизацию с оценкой их эффективности (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний);
27) проводит обучение специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств и медицинских изделий в сельских населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях, и передвижные аптечные пункты в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием;
28) обеспечивает реализацию мер по развитию добровольного безвозмездного донорства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани);

29) уәкілетті органның келісімі бойынша денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамытудың өңірлік перспективалық жоспарын әзірлейді;
30) әскери қызмет мүддесінде Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық куәландыру жүргізу үшін медициналық комиссиялардың құрамын әзірлейді және олардың қызметін қамтамасыз етеді;
31) мектепке дейінгі ұйымдарды, білім беру, денсаулық сақтау және халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарын йодталған ас тұзымен және йод қосындыларымен байытылған басқа да тамақ өнімдерімен қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
32) паллиативтік медициналық көмекті қоспағанда, паллиативтік көмек көрсету бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастырады;
33) "Үздік кәсіп иесі" номинациясын береді;
34) резидент-интерндерге және дәрігерлерге (егер денсаулық сақтау ұйымы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымымен басқа елді мекенде орналасқан жағдайда) тұратын орнын беруді және медициналық көмек көрсетуді қоса алғанда, тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің денсаулық сақтау ұйымдарында интерндер мен резидент дәрігерлерді орналастыру үшін жағдайлар жасауды қамтамасыз етеді;
35) медициналық қалдықтарды қауіпсіз кәдеге жаратуды ұйымдастырады;
36) денсаулық сақтау ұйымдары желісін дамытуды және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамытудың өңірлік перспективалық жоспарын орындауды жүзеге асырады;
37) денсаулық сақтау жүйесін дамытудың мемлекеттік бағдарламаларының іске асырылуын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесінің денсаулық сақтау саласындағы іс-шаралары мен шешімдерінің орындалуын қамтамасыз етеді;
38) денсаулық сақтау саласындағы өңірлік электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді, ақпараттық-коммуникациялық желілерді құруды және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз етеді;
39) Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы заңнамасының орындалуын қамтамасыз етеді;
40) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарын қоспағанда, денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне мониторинг пен бақылауды ұйымдастырады және жүзеге асырады;
41) фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды жүзеге асырады;
42) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, профилактикалық (иммунобиологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық бұйымдарды сатып алуды және сақтауды жүзеге асырады;
43) медициналық бұйымдарды, санитариялық көлікті, сондай-ақ мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарына күрделі жөндеу жүргізуге көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастырады;

29) разрабатывает региональный перспективный план развития инфраструктуры здравоохранения по согласованию с уполномоченным органом;
30) разрабатывает состав медицинских комиссий для проведения медицинского освидетельствования граждан Республики Казахстан в интересах воинской службы и обеспечивает их деятельность;
31) организует обеспечение дошкольных организаций, организаций образования, здравоохранения и социальной защиты населения йодированной пищевой солью и другими обогащенными соединениями йода пищевыми продуктами;
32) размещает государственный социальный заказ по предоставлению паллиативной помощи, за исключением паллиативной медицинской помощи;
33) присваивает номинации "Лучший по профессии";
34) обеспечивает создание условий для размещения интернов и врачей-резидентов в организациях здравоохранения соответствующей административно-территориальной единицы, включая предоставление места проживания и оказания медицинской помощи интернам и врачам-резидентам (в случае если организация здравоохранения расположена в другом населенном пункте с организацией высшего и (или) послевузовского образования);
35) организует безопасную утилизацию медицинских отходов;
36) осуществляет развитие сети организаций здравоохранения и исполнение регионального перспективного плана развития инфраструктуры здравоохранения;
37) обеспечивает реализацию государственных программ развития системы здравоохранения, а также исполнение мероприятий в области здравоохранения и решений Национального координационного совета по охране здоровья при Правительстве Республики Казахстан;
38) обеспечивает создание и функционирование региональных электронных информационных ресурсов и информационных систем, информационно-коммуникационных сетей в области здравоохранения;
39) обеспечивает исполнение законодательства Республики Казахстан в области здравоохранения;
40) организует и осуществляет мониторинг и контроль за деятельностью субъектов здравоохранения, за исключением организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
41) осуществляет закуп фармацевтических услуг;
42) осуществляет закуп и хранение лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
43) организует закуп медицинских изделий, санитарного транспорта, а также услуг на проведение капитального ремонта государственных организаций здравоохранения;

44) өңірді денсаулық сақтау саласындағы кадрлармен қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
45) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес мемлекеттік медициналық ұйымдарды күтіп-ұстауды және пайдалануды қамтамасыз етеді;
46) денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдары үшін денсаулық сақтау саласындағы коммуналдық заңды тұлғаларда клиникалық базалар ұсынады;
47) гигиеналық оқытуды, салауатты өмір салтын және дұрыс тамақтануды насихаттауды және қалыптастыруды ұйымдастырады;
48) халықты әлеуметтік маңызы бар аурулардың және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулардың таралуы туралы хабардар етеді;
49) жастар ресурстық орталықтарымен бірлесіп, репродуктивті денсаулығын сақтау және отбасын жоспарлау, құмар ойындардың (лудоманияның) қауіптілігі мәселелері бойынша жастармен ақпараттық-түсіндіру, консультациялық жұмысты жүзеге асырады;
50) Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын қорғау мәселелері бойынша халықаралық және үкіметтік емес қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасайды;
51) статистикалық әдіснаманың талаптарын сақтай отырып, тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде денсаулық сақтау саласындағы ведомстволық статистикалық байқауларды жүзеге асырады;
52) уәкілетті органға денсаулық сақтау жүйесін дамытудың мемлекеттік бағдарламаларының орындалуы, сондай-ақ денсаулық сақтаудың негізгі сандық және сапалық көрсеткіштері бойынша тоқсан сайынғы есепті ұсынады;
53) уәкілетті органға тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде денсаулық сақтау жүйесінің қызметін жақсарту, оның ішінде алғашқы медициналық-санитариялық көмекті дамыту, ана мен баланы қорғау және әлеуметтік маңызы бар аурулар жөніндегі бағдарламаны іске асыру жөнінде ұсыныстар енгізеді;
54) уәкілетті органмен және денсаулық сақтау ұйымдарының байқау кеңесімен келісім бойынша мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының басшыларын кадрлармен қамтамасыз етуді ұйымдастырады (бар болса);
55) халыққа профилактикалық егулерді ұйымдастырады және жүргізеді;
56) жазасын өтеуден босату үшін негіз болып табылатын аурулар тізбесі бойынша сотталғандарға медициналық куәландыруды жүргізу үшін арнайы медициналық комиссия құрады;
57) тергеу изоляторларында және қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсетуді қамтамасыз етеді;
58) тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді әзірлейді және бекітеді;

44) организует обеспечение региона кадрами в области здравоохранения;
45) обеспечивает содержание и эксплуатацию государственных медицинских организаций в соответствии с требованиями нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
46) предоставляет клинические базы в коммунальных юридических лицах в области здравоохранения для организаций образования в области здравоохранения;
47) организует гигиеническое обучение, пропаганду и формирование здорового образа жизни и здорового питания;
48) информирует население о распространении социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих;
49) осуществляет совместно с молодежными ресурсными центрами информационно-разъяснительную, консультативную работу с молодежью по вопросам охраны репродуктивного здоровья и планирования семьи, опасности игромании (лудомании);
50) взаимодействует с международными и неправительственными общественными объединениями по вопросам охраны здоровья граждан Республики Казахстан;
51) осуществляет ведомственные статистические наблюдения в области здравоохранения в пределах соответствующей административно-территориальной единицы с соблюдением требований статистической методологии;
52) представляет уполномоченному органу ежеквартальный отчет по выполнению государственных программ развития системы здравоохранения, а также по основным количественным и качественным показателям здравоохранения;
53) вносит уполномоченному органу предложения по улучшению деятельности системы здравоохранения в пределах соответствующей административно-территориальной единицы, в том числе по развитию первичной медико-санитарной помощи, охране материнства и детства и реализации программы по социально значимым заболеваниям;
54) организует кадровое обеспечение руководителей государственных организаций здравоохранения по согласованию с уполномоченным органом и наблюдательным советом организаций здравоохранения (в случае наличия);
55) организует и проводит профилактические прививки населению;
56) образует специальную медицинскую комиссию для проведения медицинского освидетельствования осужденных по перечню заболеваний, являющихся основанием для освобождения от отбывания наказания;
57) обеспечивает оказание медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы;
58) разрабатывает и утверждает тарифы на медицинские услуги, предоставляемые в рамках дополнительного объема медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств;

59) уәкілетті органға ведомстволық бағынысты ұйымдарды қоспағанда, тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік заңды тұлғаларда корпоративтік басқару мәселелері бойынша қызметті үйлестіруді және мониторингтеуді жүзеге асырады;
60) уәкілетті органға ведомстволық бағынысты ұйымдарды қоспағанда, үкіметтік емес ұйымдар үшін, оның ішінде халықтың түйінді топтары үшін азаматтардың денсаулығын қорғау саласындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру, іске асыру мониторингі және нәтижелерін бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асырады;
61) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы әкімдігінің 11.12.2023 № 530 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
16. Басқармаға басшылықты Баскармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
17. Басқарманың бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Басқарманың бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
19. Басқарманың бірінші басшысының өкілеттігі:
1) Осы Ереженің қосымшасында көрсетiлген Басқарма қызметкерлерiн, ведомстволық бағынысты ұйымдардың басшыларын, басшының орынбасарларын және бас бухгалтерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) Басқарманың құрылымын, құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді және қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
3) міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарын бекітеді;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда Басқарманың атынан өкілдік етеді;
5) бірінші қол қою құқығы бар;
6) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды қабылдамағаны үшін дербес жауапты болады;
7) Басқарма қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
8) осы Ереженің қосымшасында көрсетілген Басқарма қызметкерлерін және ведомстволық бағынысты ұйымдардың басшыларын көтермелеу, материалдық көмек көрсету және тәртіптік жазалар қолдану шараларын қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Басқарманың бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.

59) осуществляет координацию и мониторинг деятельности по вопросам корпоративного управления в государственных юридических лицах в области здравоохранения на соответствующих административно-территориальных единицах, за исключением организаций, подведомственных уполномоченному органу;
60) осуществляет деятельность по формированию, мониторингу реализации и оценке результатов государственного социального заказа в области охраны здоровья граждан для неправительственных организаций, в том числе для ключевых групп населения, за исключением организаций, подведомственных уполномоченному органу;
61) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 15 – в редакции постановления акимата Костанайской области от 11.12.2023 № 530 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
16. Руководство Управлением осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих полномочий.
17. Первый руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Первый руководитель Управления имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя Управления:
1) назначает на должности и освобождает от должностей работников Управления, руководителей, заместителей руководителя и главных бухгалтеров подведомственных организаций, указанных в приложении к настоящему Положению;
2) утверждает структуру, положения о структурных подразделениях и должностные инструкции работников Управления;
3) утверждает план финансирования по обязательствам и платежам;
4) представляет Управление в государственных органах, иных организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
5) обладает правом первой подписи;
6) несет персональную ответственность за непринятие мер по противодействию коррупции;
7) издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения работниками Управления;
8) принимает меры поощрения, оказания материальной помощи и налагает дисциплинарные взыскания на работников Управления и руководителей подведомственных организаций, указанных в приложении к настоящему Положению;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

20. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарманың мүлкі оған меншік иесі берген, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Басқармаға бекiтiлген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Басқарманың өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша оған бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлiктi өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекетті органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Қостанай
облысы әкімдігінің
денсаулық сақтау басқармасы"
мемлекеттік мекемесі
туралы ережеге
қосымша
"Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы мемлекеттік кәсіпорындар мен мекелемердің тізбесі
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 11.12.2023 № 530 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Арқалық медициналық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
2. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Құсмұрын селолық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
3. Алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 11.12.2023 № 530 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай жоғары медициналық колледжі" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
5. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
6. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық балалар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
7. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық балалар стоматологиялық емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
8. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық фтизиопульмонология орталығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.

20. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество государственного органа
21. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к коммунальной собственности.
23. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Положению о государственном
учреждении "Управление
здравоохранения акимата
Костанайской области"
Перечень государственных предприятий и учреждений, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области"
Сноска. Приложение с изменением, внесенным постановлением акимата Костанайской области от 11.12.2023 № 530 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Государственное коммунальное казенное предприятие "Аркалыкский медицинский колледж" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
2. Коммунальное государственное предприятие "Кушмурунская сельская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
3. Исключен постановлением акимата Костанайской области от 11.12.2023 № 530 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Коммунальное государственное предприятие "Костанайский высший медицинский колледж" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
5. Коммунальное государственное предприятие "Костанайская областная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
6. Коммунальное государственное предприятие "Костанайская областная детская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
7. Коммунальное государственное предприятие "Костанайская областная детская стоматологическая поликлиника" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
8. Коммунальное государственное предприятие "Костанайский областной центр фтизиопульмонологии" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.

9. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық медициналық кезек күттірмейтін жедел жәрдем стансасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
10. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық патологиялық-анатомиялық бюросы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
11. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық ЖИТС алдын алу және онымен күресу жөніндегі орталығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
12. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық психикалық денсаулық орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны.
13. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "М. Қарабаев атындағы Қостанай облыстық оңалту орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны.
14. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық қан орталығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
15. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қашар қалалық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
16. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қалалық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
17. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қалалық офтальмологиялық көп бейінді ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
18. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қалалық онкологиялық көп бейінді ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
19. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қаласының № 1 емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
20. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қаласының № 2 емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
21. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қаласының № 3 емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
22. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қаласының № 4 емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
23. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Арқалық өңірлік ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
24. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Арқалық өңірлік емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
25. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Лисаков қалалық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
26. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Рудный қалалық көп бейінді ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны

9. Коммунальное государственное предприятие "Костанайская областная станция скорой неотложной медицинской помощи" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
10. Коммунальное государственное предприятие "Костанайское областное патологоанатомическое бюро" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
11. Коммунальное государственное предприятие "Костанайский областной центр по профилактике и борьбе со СПИД" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
12. Коммунальное государственное предприятие "Костанайский областной центр психического здоровья" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
13. Коммунальное государственное предприятие "Костанайский областной центр реабилитации имени М. Карабаева" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
14. Коммунальное государственное предприятие "Областной центр крови" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
15. Коммунальное государственное предприятие "Качарская городская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
16. Коммунальное государственное предприятие "Костанайская городская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
17. Коммунальное государственное предприятие "Костанайская городская офтальмологическая многопрофильная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
18. Коммунальное государственное предприятие "Костанайская городская онкологическая многопрофильная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
19. Коммунальное государственное предприятие "Поликлиника № 1 города Костанай" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
20. Коммунальное государственное предприятие "Поликлиника № 2 города Костанай" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
21. Коммунальное государственное предприятие "Поликлиника № 3 города Костанай" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
22. Коммунальное государственное предприятие "Поликлиника № 4 города Костанай" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
23. Коммунальное государственное предприятие "Аркалыкская региональная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
24. Коммунальное государственное предприятие "Аркалыкская региональная поликлиника" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
25. Коммунальное государственное предприятие "Лисаковская городская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
26. Коммунальное государственное предприятие "Рудненская городская многопрофильная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.

27. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Рудный қалалық емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
28. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Алтынсарин аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
29. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Аманкелді аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
30. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Әулиекөл аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
31. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Денисов аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
32. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Жангелдин аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
33. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Жітіқара аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
34. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қамысты аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
35. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қарасу аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
36. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қарабалық аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
37. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
38. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Меңдіқара аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
39. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Науырзым аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
40. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Октябрь селолық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
41. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Сарыкөл аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
42. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Бейімбет Майлин аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
43. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Ұзынкөл аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
44. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Федоров аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
45. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық арнайы медициналық құралдармен қамтамасыз ету базасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

27. Коммунальное государственное предприятие "Рудненская городская поликлиника" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
28. Коммунальное государственное предприятие "Алтынсаринская районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
29. Коммунальное государственное предприятие "Амангельдинская районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
30. Коммунальное государственное предприятие "Аулиекольская районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
31. Коммунальное государственное предприятие "Денисовская районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
32. Коммунальное государственное предприятие "Джангельдинская районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
33. Коммунальное государственное предприятие "Житикаринская районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
34. Коммунальное государственное предприятие "Камыстинская районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
35. Коммунальное государственное предприятие "Карасуская районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
36. Коммунальное государственное предприятие "Карабалыкская районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
37. Коммунальное государственное предприятие "Костанайская районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
38. Коммунальное государственное предприятие "Мендыкаринская районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
39. Коммунальное государственное предприятие "Наурзумская районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
40. Коммунальное государственное предприятие "Октябрьская сельская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
41. Коммунальное государственное предприятие "Сарыкольская районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
42. Коммунальное государственное предприятие "Районная больница района Беимбета Майлина" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
43. Коммунальное государственное предприятие "Узункольская районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
44. Коммунальное государственное предприятие "Федоровская районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
45. Коммунальное государственное учреждение "Костанайская областная база специального медицинского снабжения" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.

46. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Дельфин" Қостанай сәбилер үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
47. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Орталық нерв жүйесі органикалық зақымданған және психикасы бұзылған балаларға арналған Рудный мамандандырылған сәбилер үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

46. Коммунальное государственное учреждение "Костанайский дом ребенка "Дельфин" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
47. Коммунальное государственное учреждение "Рудненский специализированный дом ребенка для детей с органическим поражением центральной нервной системы и нарушением психики" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.