Мәслихаттың 2021 жылғы 26 қаңтардағы № 9 "Қостанай облысы Әулиекөл ауданы Құсмұрын кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысу үшін кент тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 9 ақпандағы № 93 шешімі. Күші бұзылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 4 қыркүйектегі № 62 шешімімен
Ескерту. Күші бұзылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 04.09.2023 № 62 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Қостанай облысы Әулиекөл ауданы Құсмұрын кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысу үшін кент тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" 2021 жылғы 26 қаңтардағы № 9 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9742 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
мемлекеттік тілдегі тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Қостанай облысы Әулиекөл ауданы Құсмұрын кентінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысу үшін тұрғындар өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы", орыс тіліндегі тақырыбында "кент" деген сөз алынып тасталсын;
1 және 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысы Әулиекөл ауданы Құсмұрын кентінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қостанай облысы Әулиекөл ауданы Құсмұрын кентінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін тұрғындар өкілдерінің сандық құрамы осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген шешіммен бекітілген, Қостанай облысы Әулиекөл ауданы Құсмұрын кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешіммен бекітілген, Қостанай облысы Әулиекөл ауданы Құсмұрын кентінің жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысу үшін кент тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің қосымшаларында:
"Мәслихаттың 2021 жылғы 26 қаңтардағы № 9 шешімімен бекітілген" деген сөздер "Мәслихаттың 2021 жылғы 26 қаңтардағы № 9 шешіміне 1-қосымша" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Мәслихаттың 2021 жылғы 26 қаңтардағы № 9 шешіміне қосымша" деген сөздер "Мәслихаттың 2021 жылғы 26 қаңтардағы № 9 шешіміне 2-қосымша" деген сөздермен ауыстырылсын".

О внесении изменений в решение маслихата от 26 января 2021 года № 9 "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей поселка для участия в сходах местного сообщества поселка Кушмурун Аулиекольского района Костанайской области"
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 9 февраля 2022 года № 93. Отменено решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 4 сентября 2023 года № 62
Сноска. Отменено решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 04.09.2023 № 62 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей поселка для участия в сходах местного сообщества поселка Кушмурун Аулиекольского района Костанайской области" от 26 января 2021 года № 9 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9742) следующие изменения:
заголовок на государственном языке изложить в новой редакции, в заголовке на русском языке слово "поселка" исключить;
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Кушмурун Аулиекольского района Костанайской области согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей для участия в сходе местного сообщества поселка Кушмурун Аулиекольского района Костанайской области согласно приложению 2 к настоящему решению.";
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Кушмурун Аулиекольского района Костанайской области, утвержденные указанным решением изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
Количественный состав представителей жителей поселка для участия для участия в сходе местного сообщества поселка Кушмурун Аулиекольского района Костанайской области, утвержденные указанным решением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению;
в приложениях указанному решению:
слова "Утверждены решением маслихата от 26 января 2021 года № 9" заменить словами "Приложение 1 к решению маслихата от 26 января 2021 года № 9";
слова "Приложение к решению маслихата от 26 января 2021 года № 9" заменить словами "Приложение 2 к решению маслихата от 26 января 2021 года № 9";

2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әулиекөл аудандық мәслихатының хатшысы Д. Қойшыбаев
Мәслихаттың
2022 жылғы 9 ақпандағы
№ 93 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың
2021 жылғы 26 қаңтардағы
№ 9 шешіміне
1-қосымша
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы Құсмұрын кентінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қостанай облысы Әулиекөл ауданы Құсмұрын кентінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген, Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және Әулиекөл ауданы Құсмұрын кенті тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін кент аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы;
2) жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны – көше тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы.
2-тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібі
3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін Құсмұрын кентінің аумағы учаскелерге (көшелерге) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Құсмұрын кентінің әкімі шақырады және ұйымдастырады.
6. Жергілікті қоғамдастықтың халқына жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Құсмұрын кентінің әкімі бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабардар етіледі.
7. Көшелер шегінде бөлек жиынды өткізуді Құсмұрын кентінің әкімі ұйымдастырады.
Шағын аудан немесе көше шегінде көппәтерлі үйлер болған жағдайда, көппәтерлі үйдің бөлек жиындары өткізілмейді.
8. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының ашылуы алдында тиісті көшенің қатысып отырған, оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы көшеде тұратын және оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Аулиекольского районного маслихата Д. Койшибаев
Приложение 1
к решению маслихата
от 9 февраля 2022 года
№ 93
Приложение 1
к решению маслихата
от 26 января 2021 года
№ 9
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Кушмурун Аулиекольского района Костанайской области
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Кушмурун Аулиекольского района Костанайской области разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", а также Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей поселка Кушмурун Аулиекольского района.
2. В настоящих Правилах используется следующие основные понятия:
1) местное сообщество-совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории поселка, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы;
2) раздельный сход местного сообщества- непосредственное участие жителей улицы в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория поселка Кушмурун подразделяется на участки (улицы).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Раздельный сход местного сообщества созывается и организуется акимом поселка Кушмурун.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом поселка Кушмурун не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
7. Проведение раздельного схода местного сообщества в пределах улицы организуется акимом поселка Кушмурун.
При наличии в пределах улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
8. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующей улицы, имеющих право в нем участвовать.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данной улице, имеющих право в нем участвовать.

9. Бөлек жиынды Құсмұрын кентінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Құсмұрын кентінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
10. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін тұрғындар өкілдерінің кандидатураларын Әулиекөл аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.

9. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом поселка Кушмурун или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким поселка Кушмурун или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
10. Кандидатуры представителей жителей для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным Аулиекольским районным маслихатом.