Қостанай облысы Қарабалық аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 мамырдағы "Қостанай облысы Қарабалық ауданы Победа ауылының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" № 502 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 мамырдағы № 141 шешімі. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2023 жылғы 13 қарашадағы № 60 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 13.11.2023 № 60 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қарабалық ауданының маслихаты ШЕШТІ:
1. "Қостанай облысы Қарабалық аудандық мәслихатының 2020 жылығы 28 мамырдағы "Қостанай облысы Қарабалық ауданы Победа ауылының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиыны қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" № 502 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9229 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
мемлекеттік тілдегі тақырыбы жаңы редакцияда жазыслын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қостанай облысы Қарабалық ауданы Победа ауылының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын қатысу үшін тұрғындар өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес қоса беріліп отырған Қостанай облысы Қарабалық ауданы Победа ауылының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес, Қостанай облысы Қарабалық ауданы Победа ауылының жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.";
көрсетілген шешіммен бекітілген Қостанай облысы Қарабалық ауданы Победа ауылының жергілікті қоғамдастықтың жиындарын өткізудің қағидалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешіммен бекітілген, Қостанай облысы Қарабалық ауданы Победа ауылының жергілікті қоғамдастықтың жиындарына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы осы шешімінің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімге қосымшаларда:
"Мәслихаттың 2020 жылғы 28 мамырдағы № 502 шешімімен бекітілген", "Мәслихаттың 2020 жылғы 28 мамырдағы № 502 шешіміне қосымша" деген сөздер "Қарабалық аудандық мәслихатының шешіміне 1-қосымша" және "Қарабалық аудандық мәслихатының шешіміне 2-қосымша" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в решение Карабалыкского районного маслихата Костанайской области от 28 мая 2020 года № 502 "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества села Победа Карабалыкского района Костанайской области"
Решение маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 26 мая 2022 года № 141. Утратило силу решением маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 13 ноября 2023 года № 60
Сноска. Утратило силу решением маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 13.11.2023 № 60 ((вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Карабалыкский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карабалыкского районного маслихата Костанайской области "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества села Победа Карабалыкского района Костанайской области" от 28 мая 2020 года № 502 (Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области № 9229) следующие изменения:
в заголовок вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Победа Карабалыкского района Костанайской области согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества села Победа Карабалыкского района Костанайской области согласно приложению 2 к настоящему решению.";
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Победа Карабалыкского района Костанайской области, утвержденные указанным решением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению;
Количественный состав представителей жителей села для участие в сходе местного сообщества села Победа Карабалыкского района Костанайской области, утвержденные указанным решением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению;
в приложениях к указанному решению:
слова "Утверждены решением маслихата от 28 мая 2020 года № 502", "Приложение к решению маслихата от 28 мая 2020 года № 502" заменить словами "Приложение 1 к решению Карабалыкского районного маслихата" и "Приложение 2 к решению Карабалыкского районного маслихата".

2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарабалық аудандық мәслихатының хатшысы А. Тюлюбаев
КЕЛІСІЛДІ
Победа ауылының әкімі
___________ С. Айкадамов
2022 жылғы "__" ________
Қарабалық аудандық мәслихатының
2022 жылғы 26 мамырдағы
№ 141 шешіміне
1-қосымша
Мәслихатының
2020 жылғы 28 мамырдағы
№ 502 шешімімен
бекітілген
Қостанай облысы Қарабалық ауданы Победа ауылының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қостанай облысы Қарабалық ауданы Победа ауылдық (бұдан әрі - Победа ауылы) жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің Қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 қазандағы № 707 қаулысына сәйкес әзірленді және Победа ауылы тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бөлініс аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы;
2) жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны – ауылдық округтің тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы.
2. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібі
3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін ауылдық округтің аумағы учаскелерге (көшелер) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін үш адамнан аспайтын мөлшерде өкілдер сайланады.
5. Жергілікті қоғамдастық бөлек жиынын Победа ауылының әкімі шақырады және ұйымдастырады.
6. Жергілікті қоғамдастық халқына жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Победа ауылының әкімі бұқаралық ақпарат құралдары немесе интернет-ресурстарды қоса алғанда, бұқаралық ақпаратты үздіксіз жария тарату олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабарлайды.
7. Учаске шегінде жергілікті қоғамдастық бөлек жиынын өткізуді Победа ауылының әкімі ұйымдастырады.
8. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын ашылуы алдында тиісті учаскенің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда, көшеде тұратын және оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Карабалыкского районного маслихата А. Тюлюбаев
СОГЛАСОВАНО
Аким села Победа
______________ С. Айкадамов
"__" _____________ 2022 года
Приложение 1
к решению Карабалыкского
районного маслихата
от 26 мая 2022 года
№ 141
Утверждены
решением маслихата
от 28 мая 2020 года
№ 502
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Победа Карабалыкского района Костанайской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества сел Тогузакского сельского округа Карабалыкского района Костанайской области разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 05 октября 2021 года № 707 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей села Победа.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории сельского округа, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы;
2) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) сельского округа в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория села подразделяется на участки (улицы).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Раздельный сход местного сообщества созывается и организуется акимом села Победа.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом села Победа не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или непрерывным публичным распространением массовой информации, включая интернет-ресурсы.
7. Проведение раздельного схода местного сообщества в пределах участка организуется акимом села Победа.
8. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего участка, имеющих право в нем участвовать.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном участке и имеющих право в нем участвовать.

9. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Победа ауылының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Победа ауылының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс берумен хатшы сайланады.
10. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін учаске тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын ауданның мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес жергілікті қоғамдастық бөлек жиынына қатысушылар ұсынады.
11. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп даусын жинаған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
12. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және ол Победа ауылының әкімінің аппаратына беріледі.
Қарабалық аудандық мәслихатының
2022 жылғы 26 мамырдағы
№ 141 шешіміне
2-қосымша
Мәслихатының
2020 жылғы 28 мамырдағы
№ 502 шешімімен
1-қосымша
Қостанай облысы Қарабалық ауданы Победа ауылының жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Елдің мекеннің атауы
Ауыл тұрғындары өкілдерінің саны (адам)
Қостанай облысы Қарабалық ауданы Победа ауылының тұрғындары үшін
3

9. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом села Победа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким села Победа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
10. Кандидатуры представителей жителей участка для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.
11. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
12. На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима села Победа.
Приложение 2
к решению Карабалыкского
районного маслихата
от 26 мая 2022 года
№ 141
Приложение 1
к решению маслихата
от 28 мая 2020 года
№ 502
Количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества села Победа Карабалыкского района Костанайской области
Наименование населенного пункта
Количество представителей жителей села (человек)
Для жителей села Победа Карабалыкского района Костанайской области
3